Hygiena

Použitie tampónov po pôrode

Pin
Send
Share
Send
Send


Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Koľko mesiacov uplynulo po narodení? Ak viac ako dva, išiel som k gynekológovi a TAM je v poriadku, potom je to možné.

Hlavná vec je, že tampón nie je stratený vo vnútri :)))

Ak máte presne mesačnú hodnotu, potom nie, neexistujú žiadne obmedzenia.

a vypadli potom, čo ma porodili ((((((hoci (pred narodením) som sa sotva napchal ([(((((((((((((len (po dvoch rokoch sa to stalo viac alebo menej normálnym)).

Nič mi nekleslo. Ak vypadnete - musíte urobiť slabiny. Zotavenie je oveľa rýchlejšie.

Fórum: Zdravie

Nové pre dnešný deň

Populárne dnes

Používateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že je zodpovedný za všetky materiály, ktoré publikoval čiastočne alebo úplne prostredníctvom služby Woman.ru.
Používateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale nielen) autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Používateľ stránky Woman.ru zaslaním materiálov má teda záujem o ich zverejnenie na webe a vyjadruje svoj súhlas s ďalším použitím redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné iba s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy miesta.

Umiestňovanie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na webe woman.ru majú povolenie iba osoby, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Autorské práva (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Sieťové vydanie „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvedčenie o registrácii masmédií EL č. FS77-65950, vydané Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácií,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným „Hurst Shkulev Publishing“

Prečo nie?

Po tehotenstve a pôrode prechádzajú ženské pohlavné orgány výraznými zmenami. Maternica sa zvyšuje takmer 500 krát a jej hmotnosť je asi 1 kg. Okrem toho po generickom procese je jeho vnútorným povrchom rana, krvácanie, ktoré sa prejavuje produkciou lohii. Týmto spôsobom sa maternica vyčistí. Lochia je popôrodný výboj, ktorý sa skladá z krviniek, plazmy a exfoliovaných endometriálnych buniek. Ich produkcia nie je spojená s menštruáciou, ale rovnako ako mesačne vyžadujú použitie špeciálnych hygienických výrobkov. Lekári odporúčajú používať špeciálne urologické vankúšiky. Faktom je, že lochia je oveľa hojnejšia ako menštruačný tok a obvyklé prostriedky v tomto prípade nie sú spoľahlivé, rýchlo prúdia. To isté platí pre tampóny.

Neistota však nie je hlavnou kontraindikáciou použitia tampónov. Pomerne často, počas pôrodu, je porodný kanál ženy poranený, vyskytujú sa mikro-zlomeniny alebo dokonca vážne praskliny, ktoré sú zošité. Cudzí predmet vo vagíne, ktorý je tampónom, zabraňuje hojeniu rán. Časté zmeny poškodzujú poškodené sliznice a môžu viesť k infekciám. Okrem toho pri použití tampónu krvné zrazeniny stagnujú a začínajú sa rozkladať pod vplyvom tepla. To vedie k narušeniu vaginálneho prostredia a opäť prispieva k prenikaniu a množeniu infekcie.

Nesmieme zabúdať, že krčka maternice sa tiež mení. Počas niekoľkých hodín po narodení zostane otvorený, priemer lúmenu dosiahne 10 až 12 cm. Druhý deň sa lúmen zmenší na 4 cm. Celý krčka maternice sa uzavrie iba do 10. dňa. To znamená, že v skorom období zotavenia pôrodný kanál zostáva otvorený, čo môže spôsobiť zápal nielen krčka maternice, ale aj hlbšie umiestnených orgánov.

Mali by sme tiež spomenúť ženy, ktoré porodili cisárskym rezom. Niektorí z nich sa domnievajú, že ak dieťa neprešlo pôrodným kanálom, môžete použiť tampóny. Nie je. V obidvoch prípadoch nasleduje pôrod po období zotavenia maternice. Ženy po cisárskom reze tiež získajú lochiu a tiež potrebujú špeciálnu popôrodnú hygienu.

Poznámka. Malo by byť zrejmé, že zákaz sa vzťahuje na neustále nosenie tampónov. Ak potrebujete pri nenáležitej udalosti využiť nenápadné hygienické prostriedky, nič to neovplyvní.

Kedy môžeš?

Použitie tampónov je povolené po úplnom obnovení ženských orgánov, vyliečení sĺz. Zvyčajne to trvá 6 - 8 týždňov. Avšak u väčšiny dojčiacich žien menštruácia prichádza oveľa neskôr. Počas celého obdobia dojčenia môže menštruácia chýbať. Iba u niektorých žien začínajú mesiac alebo dva po pôrode.

Kedy môžete začať používať tampóny po pôrode, záleží od stupňa zotavenia ženských orgánov. Na sledovanie tohto procesu je naplánované gynekologické vyšetrenie 30 - 40 dní po narodení dieťaťa. Ak sa nenájdu žiadne komplikácie alebo patológie, môžu sa použiť tampóny.

Hygiena tehotných žien

Po pôrode žena potrebuje osobitnú hygienu. Na to, aby obdobie zotavenia prešlo normálne a nevyskytli sa žiadne komplikácie, je potrebné:

 • používať špeciálne hygienické výrobky - popôrodné (urologické) vankúšiky alebo obyčajné hypoalergénne látky so zvýšenou absorpciou (5 alebo viac kvapiek),
 • meniť hygienický výrobok každé 2 až 4 hodiny,
 • pri každej zmene prania teplou tečúcou vodou, od vagíny po konečník,
 • v prípade vonkajších švov na pranie použite svetloružový roztok manganistanu draselného,
 • nosiť spodnú bielizeň z bavlny.

Na obvyklú hygienu môžete ísť asi za týždeň alebo dva, potom čo sa zníži objem lohii a ich farba sa stane svetlo hnedou.

Tampóny sú hygienický výrobok určený na absorpciu menštruačného toku. Po pôrode sa ženám podáva lochia, ktorá si vyžaduje osobitnú hygienu a ktoré majú na sebe špeciálne podložky. Tampóny môžete začať používať po obnovení menštruačného cyklu, to znamená po prvých menštruačných cykloch, za predpokladu, že bol obnovený pôrodný kanál.

Základné pravidlá

Aby ste sa vyhli popôrodným komplikáciám, mali by ste pamätať na jednoduché hygienické požiadavky.

 1. Hygienické potreby vrátane tesnení by sa mali vyberať starostlivo. Zohľadnenie potrieb. Prvé dni po narodení musíte použiť špeciálne vložky, plienky.
 2. Po prepustení z nemocnice sú povolené jednoduché tesnenia. V takom prípade by sa malo zvoliť prostriedky s vysokým stupňom absorpcie výboja.
 3. Výmena tesnenia by mala byť každé tri až štyri hodiny.
 4. Okamžite po narodení sa tampóny nedajú použiť.
 5. Hygiena vonkajších pohlavných orgánov by sa mala vykonávať konvenčnými prostriedkami, ktoré neobsahujú vône a farbivá. Ideálne gély určené pre deti.

Hygiena po cisárskom reze

Je zakázané používať tampóny, zatiaľ čo lochia vyniká, pretože rana zostáva v mieste oddelenia placenty od steny maternice. Dokončenie lohii znamená, že sa odtiahlo a iba potom sa tampony môžu použiť na hygienu. Dovtedy by najlepšou možnosťou bolo použitie podložky s hladkým povrchom textúry, to znamená bez sieťky. Dodávky vnútornej hygieny prispievajú k rozvoju škodlivých baktérií, čo je vysoko nežiaduce až do úplného vyhojenia poškodenia maternice.

odporúčanie

Ak narodenie dieťaťa nebolo ťažké a priebeh popôrodného obdobia je normálny, potom sa od 3. týždňa môžu používať tampóny. Je dôležité vziať do úvahy niektoré odporúčania, ktoré pomáhajú predchádzať mnohým problémom.

 1. Je zakázané v noci nechávať tampón, pretože krčka maternice sa ešte nezatvorila, čo zvyšuje pravdepodobnosť infekcie prenikajúcej do vagíny.
 2. Hygienické prostriedky by sa mali vymeniť po dvoch hodinách, bez ohľadu na to, ako sú plné.
 3. Ak existujú vnútorné švy, malo by sa použitie tampónov odložiť až do okamihu úplného zotavenia, a to o mesiac a pol

Je mimoriadne dôležité prísne dodržiavať pravidlá používania hygienických výrobkov bez ohľadu na to, ktoré uprednostňované sú - vankúšiky alebo tampóny. Zmena vlastníctva musí byť pravidelná a včasná.

Hygiena po pôrode

Obdobie po pôrode zahŕňa dodržiavanie viacerých pravidiel, ktoré sa týkajú nielen použitých prostriedkov, ale aj celkovej hygieny. Aby ste nepoškodili zdravie a urýchlili rehabilitáciu, je potrebné urobiť nasledovné.

 1. Hygienické potreby vymeňte najmenej raz za dve až tri hodiny.
 2. Spodná bielizeň podlieha dennej výmene, podprsenka sa mení každé štyri dni, posteľná bielizeň sa musí vymeniť raz týždenne.
 3. Každé dve hodiny musíte rozkrok umyť teplou vodou.
 4. Na ošetrenie vody je žiaduce používať detské mydlo.
 5. Švy v oblasti rozkroku (ak existujú) sa musia umývať pod sprchou, dávajte pozor, aby ste sa ich nedotkli rukami.
 6. Ak lekár predpísal výplach, nie je možné rozhodnúť o vykonaní týchto postupov.
 7. Po premytí by sa perineum malo prepláchnuť antiseptikom, napríklad ľahkým roztokom mangánu.
 8. Keď je hemoroidy toaletný papier treba nahradiť umývaním teplou vodou.

Výber tampónov

Pokiaľ ide o preferované typy tampónov, mali by ste sa poradiť s lekárom. Po narodení dieťaťa potrebuje telo čas na úplné uzdravenie a pre niektoré ženy bude pohodlnejšie používať menšie tampóny a iné, naopak, väčšie.

Preto je mnoho žien zamestnaných pred prvým skutočným menštruačným obdobím, s ktorým nebudú mať zaručené žiadne problémy. Hlavné je splniť jednu podmienku - tesnenia by mali byť vyrobené z prírodných surovín, mali by mať priedušnú štruktúru. To všetko je potrebné na zníženie rizika množenia baktérií.

záver

Prvýkrát po pôrode, bez ohľadu na to, či boli prirodzené alebo či viedli k cisárskym rezom, oddelila žena lochiu, ktorej farba je určená intenzitou procesu regenerácie maternice. Ak sa počet výtokov zníži (po jednom alebo dvoch týždňoch), môžete začať používať tampóny. V žiadnom prípade na to neexistujú žiadne lekárske kontraindikácie.

Ale iba v prípade, že pôrod nebol komplikovaný: slzy alebo nevyžadujú perineálny rez. Ak napríklad neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa použitia tampónov, môže sa pri podávaní hygienického prostriedku, keď je dieťa veľké, vyskytnúť nepríjemný pocit.

Vo všeobecnosti, aby používanie tampónov nespôsobovalo problémy, nepoškodilo zdravie, mali by ste počkať 6 až 8 týždňov od doručenia. Aby sa urýchlilo zotavenie poškodenia pošvy, je potrebné kombinovať ošetrenie impulzov, rezov so správnymi hygienickými postupmi. Hlavnou vecou je nezabudnúť na zmenu tampónu raz za tri hodiny, aby sa zabránilo vývoju škodlivých baktérií v genitáliách.

Pin
Send
Share
Send
Send