Vitálny

Je možné počas menštruácie navštevovať solárium a je to nebezpečné?

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruačný tok spôsobuje, že sa žena vzdá niekoľkých tried. S prístupom v lete sa čoraz viac pacientov pýta, či je možné ísť do solária počas menštruácie alebo sa opaľovať pod priamymi lúčmi. Odborníci radia niektorým dievčatám, aby sa vzdali účinkov ultrafialového žiarenia, zatiaľ čo iní sú viac pripravení na opaľovanie.

Solárium alebo prírodné opálenie

Mnohí sa domnievajú, že opaľovanie v soláriu je menej nebezpečné ako opaľovanie sa pod prirodzenými lúčmi slnka kvôli možnosti výberu potrebnej dávky žiarenia. Toto je mýtus, ktorý nie je podložený žiadnymi faktami. Neexistuje žiadny rozdiel v návšteve solária alebo opaľovanie v blízkosti mora. Napokon, poškodenie ultrafialovým žiarením bude v oboch prípadoch a pravdepodobnosť negatívnych následkov je počas menštruácie rovnaká.

Ak na dovolenke, nie je plánované krvácanie môže byť prijaté prekvapením (náhle klimatické zmeny, stres), potom postupy v soláriu môžu byť odmietnuté v čase. Nie je ťažké navštíviť salón v ostatných dňoch.

Niektoré dievčatá používajú opaľovacie lôžka na zníženie menštruačnej bolesti spôsobenej vitamínom D. Ultrafialové žiarenie a pravda zvyšuje syntézu hormónu radosti a stabilizuje celkové hormóny. Menštruačný cyklus sám o sebe je stále lepší, nepohodlie spojené s PMS zmizne. Ale je lepšie opaľovať sa pred nástupom mesačného krvácania. Naučte sa, ako uľahčiť PMS v článku na linke.

Každý lekár, ktorý odpovedá na otázku, či je možné počas mesiaca navštíviť solárium, poradí jej pacientovi, aby sa zdržal ultrafialového žiarenia.

Tiež budete mať záujem vedieť, či je možné vykonať gélovú leštenie počas menštruácie. Ak chcete nájsť odpoveď na túto otázku, postupujte podľa odkazu.

Účinok na krv

Pod vplyvom slnka krv skvapalňuje, preto sa zvyšuje riziko vážneho krvácania. Niekedy môžete potrebovať aj urgentnú hospitalizáciu.

Vyrážka počas menštruácie je narušená mnohými ženami. Tam je mýtus, že akné je stále menej od slnka. V skutočnosti je nebezpečné ísť do solária alebo na pláž s podráždením kože alebo akné.

Zmeny na koži počas menštruácie sú tiež nebezpečné pre iné kozmetické procedúry. Zistite si, či môžete robiť depiláciu počas menštruácie a aké sú následky manipulácie v týchto dňoch.

Kvalita činenia

Hormonálne zmeny na začiatku cyklu vám neumožňujú získať požadovaný tón pleti. Ale čo je dôležitejšie, nízka produkcia melanínu znižuje ochrannú funkciu kože pred poškodením slnečných lúčov.

Kvôli individuálnym charakteristikám tela sa niektoré ženy môžu ešte slniť na slnku, ale nie dlho. Konečné rozhodnutie pomôže druhej polovici článku.

Čo je potrebné zvážiť pred odchodom na pláž v kritických dňoch

Pre pochopenie, či je možné opaľovať sa v priebehu mesiaca pre konkrétnu osobu, je potrebné vziať do úvahy nasledujúce faktory:

 1. Age. Čím staršia žena, tým viac kontraindikácií. Patria sem aj problémy s kožou, metabolickými procesmi a ochrannými funkciami tela.
 2. Zdravotný stav. Ak sú kritické dni normálne, neexistujú žiadne gynekologické patológie, potom môžete stráviť trochu času na slnku.
 3. Množstvo výtoku. Ak objem menštruácie prevyšuje normu (80 ml), v minulosti sa pozorovala menorágia, potom priame slnečné svetlo a opaľovacie lôžka sú nebezpečné.
 4. Poveternostné podmienky Okamžite vylučujeme dlhý pobyt pod silne horiacim slnkom, pri miernych teplotách vzduchu sa môžete opaľovať, ale nie dlho.

kontraindikácie

Negatívna odpoveď lekára na otázku, či je možné opaľovať sa počas menštruácie, okamžite získajú ženy s nasledujúcimi problémami:

 • akékoľvek neoplazmy, vrátane benígnych,
 • kŕčové žily,
 • kraurosis,
 • myómy maternice,
 • polypy,
 • erózia krčka maternice,
 • hyperplázia endometria,
 • cysty na vaječníkoch,
 • prítomnosť infekcie,
 • zápalové procesy v panvových orgánoch,
 • ochorenia močového mechúra.

Hlavným dôvodom na odloženie návštevy solária a pláže je vysoké riziko nových komplikácií ochorenia v dôsledku vystavenia slnku. Neodporúča sa používať tampony a s tesneniami to bude nepríjemné. Toto pravidlo platí aj pre normálne dni cyklu, takže kontakt s ultrafialovým žiarením s takýmito zdravotnými problémami je najlepšie udržiavať na minime.

Relatívne kontraindikácie

Existuje niekoľko prípadov, keď sa vyskytnú dočasné zákazy počas menštruácie na opaľovanie:

 • únava alebo ospalosť,
 • silná bolesť brucha a dolnej časti chrbta,
 • hojný krvavý výtok
 • riziko krvácania v dôsledku prehriatia,
 • vyrážky, začervenanie kože a popáleniny,
 • pocit nevoľnosti (závrat, slabosť).

V takýchto situáciách musíte opustiť opálenie. Niekedy je tento zdravotný stav zaznamenaný v prvých dňoch menštruácie a potom sa všetko vráti do normálu. Aj potom je povolený minimálny pobyt pod slnkom, ale len za určitých podmienok.

Možné účinky návštevy solária počas menštruácie.

Keď sa žena pýta gynekológa, či sa môže opaľovať v soláriu počas svojho obdobia, dostane negatívnu odpoveď a stále neberie do úvahy odporúčania špecialistu, riskuje, že bude trpieť nasledujúcimi faktormi:

 • závažná strata krvi (krvácanie nie je vylúčené),
 • vysoká pravdepodobnosť straty vedomia,
 • podráždenie kože a vyrážka,
 • škvrnité opálenie
 • zhoršenie gynekologického ochorenia
 • zdravotných problémov v budúcnosti.

Počas menštruácie trpí ženské telo určitým stresom. Návšteva salónu krásy alebo dlhý pobyt na slnku ešte zhoršuje situáciu. Mimochodom, mnoho salónnych procedúr v špeciálnych ženských dňoch sa neodporúča. Napríklad predĺženie rias počas menštruácie môže tiež viesť k mnohým nepríjemným následkom.

Základné pravidlá opaľovania počas menštruácie

Aj pri absencii kontraindikácií a stabilného cyklu je dôležité dodržiavať určité pravidlá pre opaľovanie počas menštruačného výtoku:

 1. Môžete bezpečne opaľovať pred 11. hodinou a po večeri, keď nie je slnko tak horúce.
 2. Byť na pláži nemôže byť viac ako hodinu pod dáždnikom alebo v prirodzenom tieni stromu.
 3. Veľké množstvo tekutiny, ktorú pijete, zníži riziko silného prehriatia tela.
 4. Tanner aplikoval na telo lepšie na pláž, pričom si vybral dostatočnú úroveň ochrany.
 5. Nemali by ste používať tampony, pretože teplo je najpriaznivejším obdobím na reprodukciu patogénov.
 6. Ak je ráno zaznamenaná slabosť, neodporúča sa opaľovať sa v tento deň.
 7. Odporúča sa byť na rušných plážach a opustiť divoké pobrežie.

Solárium s mesačne by malo byť okamžite vymazané. Dovolenka je ťažšie prenášať, preto stačí dodržať odporúčania a nedovoliť, aby sa telo prehrievalo. Je potrebné brať do úvahy kontraindikácie, pri ktorých je spálenie pri menštruácii najnebezpečnejšie pre zdravie.

Čo je mesačné?

Menštruačný cyklus - Ide o mesačný proces, pri ktorom dochádza k odmietnutiu slizničnej vrstvy dutiny maternice. Proces je sprevádzaný bohatými sekrétmi, z ktorých väčšina je krv.

Tento proces je prirodzený a mal by byť pozorovaný u každej ženy až do určitého veku, ktorý sa nazýva menopauza.

Počas menštruačného cyklu dochádza k nárastu hormonálnych emisií, preto mnohí zo slabších žien pociťujú symptómy bolesti a mnoho ďalších nepríjemných príznakov.

Prvá menštruácia začína vo veku, keď má dievča plnú tvorbu genitálií. Pre každú osobu prichádza tento čas v inom veku a prináša rôzne príznaky.

Ako dlho trvá menštruácia?

Každý organizmus je jedinečný, takže mesačný prídel môže ísť každý iný.

Gynekológovia však tvrdia, že normálne obdobie menštruácie je od 3 do 6 dní. Zároveň by sa mal pozorovať postupný pokles výtoku po 3-4 dňoch.

Ak sa výtok nezastaví na viac ako šesť dní a je hojný, je potrebné obrátiť sa na zdravotnícke zariadenie na vyšetrenie panvy.

Ak je výtok pozorovaný aj menej ako tri dni, môže to byť predchodcom akéhokoľvek porušenia, ktoré môže odhaliť iba lekár.

Môžem počas menštruácie ísť do solária?

Otázka, či je možné opaľovať sa počas kritických dní, na slnku alebo v soláriu, trápi mnohé slabšie pohlavie. Jednoznačné riešenie tejto otázky je však takmer nemožné vyjadriť.

Samozrejme, existujú určité zákazy a varovania, ale predtým, ako sa v týchto dňoch vydáte do ženského salónu, musí žena konzultovať s vlastným gynekológom, aby vám pomohla urobiť správne rozhodnutie.

Existuje nebezpečenstvo návštevy solária počas menštruácie?

Mnohí predstavitelia slabšieho pohlavia neberú do úvahy odporúčania expertov a navštevujú salóny, aby si kúpili požadovaný tón pleti.

Keď sa odvolávame na špecialistov na služby, dievčatá by mali vedieť, že v čase menštruácie sa ich telo oslabuje a objavujú sa faktory, ktoré sú negatívne ovplyvnené opaľovacím lôžkom.

Okrem toho, uvoľňovanie hormónov je nerovnomerné, takže je bezpečné povedať, že po službách solária nebudú žiadne komplikácie.

Ultrafialové lúče nepriaznivo ovplyvňujú ženské genitálie počas menštruácie, ktorá prináša väčšie riziko vzniku závažného gynekologického ochorenia.

Zvyšuje sa nebezpečenstvo pre tieto kategórie dievčat, ktoré majú takéto príznaky:

 • Prítomnosť príznaku akútnej bolesti v kritickom cykle
 • Nie je to pravidelný cyklus
 • Pozorovanie silného výboja
 • Nedávno vykonaná chirurgia genitálií
 • Hormonálne poruchy

Takíto zástupcovia slabšieho pohlavia používať UV žiarenie počas mesačného výboja sú zakázané.

Spálenie počas menštruácie

Opaľovanie počas kritických dní je povolené, ak dievča nemá žiadne gynekologické ochorenia. A mesačný výtok nastáva bez pozorovania symptómov bolesti a iných nepríjemných zložiek. Ak sú hojné výtoky a ostré kŕče bolesti, oheň by mal byť odložený.

Účinky opaľovania na telo počas menštruácie

Ultrafialové lúče ovplyvňujú každý organizmus inak, ale existujú niektoré všeobecné účinky tohto procesu:

 • Zvýšený krvný tlak a zhoršenie všeobecnej pohody dievčat

 • Zvýšená bolesť brucha
 • Sledovanie porúch v mesačnom cykle
 • Zvýšte množstvo sekrétov
 • Možnosť nerovnomerného rozloženia pleti
 • Exacerbácia chronických ochorení.

Pred návštevou salónu v týchto dňoch je potrebné zvážiť všetky výhody a nevýhody následkov.

Zvýšte množstvo výboja

Každý vie, že so zvyšujúcou sa telesnou teplotou krv cirkuluje v krvných cievach oveľa rýchlejšie. Preto pri opaľovaní môže nastať situácia, ktorá povedie k zvýšeniu výtoku krvi, ako aj k zvýšeniu symptómov bolesti. Preto, aby sa zabránilo vzniku takejto situácie, počas menštruácie by sa opaľovanie malo odložiť.

To je najčastejšia odpoveď na otázku: "Prečo nie je možné navštíviť solárium počas menštruácie?"

Nepravidelné opaľovanie

Každé dievča v čase menštruácie môže vykazovať príznaky, ktoré sa objavujú na koži vo forme škvŕn alebo vyrážok. Počas procesu opaľovania počas tohto obdobia môže nastať nerovnomerné rozloženie odtieňa, ktorý bol vyvolaný zmenami v hormonálnom pozadí. Takéto prípady sú zriedkavé, stále sa však vyskytujú.

Poškodenie pohody

Telo v čase menštruácie stráca svoju ochranu a je slabé, dodatočné zaťaženie, ktoré môže viesť k zlému zdravotnému stavu, až do straty vedomia. Predtým, než pôjdete do salónu, je potrebné posúdiť celkový zdravotný stav.

Najčastejšie zhoršovanie zdravia počas používania lúčov sa prejavuje nasledujúcimi príznakmi:

 • nevoľnosť
 • závrat
 • Všeobecná slabosť
 • Zmeny krvného tlaku
 • Ostrá bolesť brucha
 • Strata vedomia
 • Zvýšená telesná teplota.

Komplikácie ochorenia, ak existujú

Dievčatá by si mali byť vedomé toho, že v prítomnosti akýchkoľvek chorôb sa neodporúča navštevovať solárium, čo môže niesť riziko komplikácií a viesť k vážnym následkom. Najmä ak sú tieto ochorenia zápalové, účinok UV svetla môže urýchliť vývoj ochorenia a komplikovať liečebný postup.

Nevýhodou väčšiny liekov sú vedľajšie účinky. Lieky často spôsobujú ťažkú ​​intoxikáciu a následne spôsobujú komplikácie obličiek a pečene. Aby sme predišli vedľajším účinkom týchto liekov, chceme venovať pozornosť špeciálnym fytoamónom. Prečítajte si viac tu.

Nízka šanca na opaľovanie

V prítomnosti menštruácie môže zhoršiť výsledok návštevy slnečnej miestnosti. Je to spôsobené tým, že telo počas tohto obdobia produkuje príliš málo enzýmu, ktorý je zodpovedný za absorpciu opaľovania. Preto môžu nastať situácie, keď návšteva salónu neprinesie požadované výsledky.

Tamponový zápal

Počas návštevy solária na menštruačný cyklus musíte použiť tampón.

Môže to znamenať skryté nebezpečenstvo, pretože použitie tampónov môže byť nebezpečnou možnosťou vzniku rôznych infekcií.

V situácii, keď sa zvyšuje telesná teplota, môže použitie tampónov v soláriu viesť k vzniku zápalových procesov.

Kedy môžem ísť do solária, ak je potrebné opálenie?

Ak chcete navštíviť salón by mal čakať niekoľko dní, a získať požadované opálenie bez poškodenia tela.

Ak však nastala nepredvídaná situácia, v ktorej je naliehavo potrebné využiť služby solária, odporúča sa požiadať o túto službu v čase mesiaca, v ktorom sa alokácia začína znižovať, v priemere po treťom dni. Pre každé dievča sú však tieto kritériá odlišné, preto je potrebné konať v súvislosti so situáciou.

Tipy pre bezlopastnogo tan počas menštruácie

Ak chcete získať krásny tón pleti, ktorý nespôsobí poškodenie zdravia, mali by ste použiť nasledujúce tipy:

 • Pri návšteve solária by ste mali starostlivo posúdiť celkový stav.

 • Uistite sa, že používate špeciálne krémy, ktoré chránia pred škodlivými účinkami lúčov, ktoré môžu ovplyvniť telo.
 • Nemôžete príliš často vystavovať telo prehriatiu
 • Je potrebné dbať na zvýšenie prietoku tekutiny do tela, najmä počas menštruačného cyklu.
 • Pri výbere hygienických potrieb je potrebné dbať na schopnosť absorpcie a protialergické pôsobenie. Pri návšteve solária musia byť hygienické výrobky s vysokou absorpciou vlhkosti.
 • V prípade, že existujú rôzne choroby, je potrebné odložiť návštevy salónu až do úplného uzdravenia.

Recenzie o opaľovaní v soláriu počas menštruácie:

Na záver je potrebné vyvodiť niekoľko záverov: t

 1. Prechod na solárium počas menštruácie je nebezpečný postup, ktorý môže byť sprevádzaný negatívnymi následkami.
 2. Pri opaľovaní pomocou ultrafialových lúčov by ste mali starostlivo dodržiavať všetky pravidlá bezpečného opálenia.
 3. Pred návštevou salónu by mal posúdiť celkový zdravotný stav, využiť všetky rady odborníkov pre krásne a neškodné opálenie.

Dievčatá, ktoré chcú získať dobrý, krásny a trvanlivý tón pleti, by mali byť pozorné na svoje zdravie, inak sa môžu vyskytnúť choroby, ktoré môžu mať nebezpečné komplikácie.

Čo je najlepšie pre ženské choroby?

Nevýhodou väčšiny liekov, vrátane liekov opísaných v tomto článku, sú vedľajšie účinky. Často lieky značne poškodzujú telo a následne spôsobujú komplikácie obličiek a pečene.

Aby sme predišli vedľajším účinkom týchto liekov, chceme upozorniť na špeciálne fytoamóny BEAUTIFUL LIFE.

V ich zložení sú prírodné liečivé byliny - dáva obrovské účinky na očistenie tela a obnovu zdravia žien.

Prečítajte si viac o tom, ako táto droga pomohla iným ženám čítať tu v našom článku o fytoamákoch.

Výhody a poškodzuje opaľovanie v kritických dňoch

Dávkovaný príjem ultrafialových lúčov má priaznivý vplyv na fungovanie organizmu. Niektoré bežné prospešné vlastnosti činenia zahŕňajú:

 1. Zvýšená odolnosť voči infekciám.
 2. Stimulácia metabolických procesov a krvného obehu.
 3. Emocionálne pozadie sa zlepšuje, nálada sa zlepšuje.
 4. Aktivuje sa syntéza vitamínu D.

O tomto vitamíne začal hovoriť pomerne nedávno, keď vedci zistili hmotnosť svojich užitočných vlastností. Prispieva k eliminácii zápalu, vstrebávania vápnika, zbaveniu sa sezónnej depresie, posilneniu imunitného systému. Pred dvoma rokmi sa v priebehu výskumu zistilo, že vitamín ovplyvňuje aj liečbu plesňových infekcií vagíny. V dôsledku zvýšenej absorpcie vitamínov vápnika sa vykonáva prevencia určitých patológií kostného tkaniva.

Но есть у пребывания в период месячных в солярии отрицательные стороны:

 1. Увеличивается количество выделений в связи с усилением кровотока.
 2. Zdravotný stav trpí, pretože existuje riziko rýchlejšieho prehriatia tela.
 3. Zhoršuje sa pri mnohých gynekologických ochoreniach.
 4. Produkcia melanínu (špeciálny pigment, ktorý kontroluje farbu kože) sa znižuje. Z tohto dôvodu bude stmavnutie krytu pod vplyvom UV pomalšie a namiesto čokoládového odtieňa môže opaľovanie v soláriu počas menštruácie ležať s škaredými škvrnami.

Škodlivé účinky ultrafialového žiarenia na pokožku spôsobujú predčasné starnutie. Znižuje sa produkcia kolagénu, znižuje sa množstvo vlhkosti v koži v dôsledku odparovania. Preto je dôležité piť veľa tekutín v dňoch návštevy solária, pretože strata vlhkosti nastáva pri menštruačnom prúde a potom. Nezanedbávajte špeciálne ochranné prostriedky. Nadmerné vystavenie opaľovacím lôžkam môže vyvolať rast abnormálnych buniek, čo vedie k onkológii.

Je možné opaľovať sa počas menštruácie

Takáto otázka by sa mala klásť len na gynekológa. Odpoveď bude závisieť od celkového stavu tela, prítomnosti gynekologických problémov. Výskyt, najmä zápalových patológií, rastie, takže gynekológ po podrobnom vyšetrení a vyšetrení môže s istotou odpovedať na otázku.

Počas ťažkých období, ktoré môžu byť sprevádzané kŕčovými bolesťami, je lepšie nechodiť do solária. Anamnéza ženy je často zaťažená gynekologickými patológiami, ktoré sú pri menštruácii veľkým rizikom. V kritických dňoch sa telo považuje za oslabené, preto pod vplyvom UV žiarenia majú zápalové ochorenia tendenciu postupovať.

Je možné opaľovať sa v soláriu s menštruáciou?

Návšteva solária je považovaná za bezpečnú s menštruáciou, než na slnku. Odborník môže kontrolovať trvanie vystavenia UV žiareniu, takže riziko prehriatia a popálenia je minimálne. Ale počas menštruácie sa telo prehrieva rýchlejšie, nie je možné vopred odhadnúť odpoveď tela na teplo.

Je možné sa opaľovať počas mesačného slnka?

Úpal na slnku nie je príliš odlišný od umelého. Na slnku je riziko prehriatia a úpalu vyššie, najmä na vrchole slnečnej aktivity (12-16 hodín denne).

Byť na priamom slnečnom svetle stimuluje produkciu estrogénu u žien a naopak množstvo prolaktínu sa znižuje. S miernym vystavením slnku to priaznivo ovplyvňuje hormóny, ale opaľovanie počas menštruácie je možné len v neprítomnosti patológií ženského reprodukčného systému. Napríklad pri endometrióze je dlhé opaľovanie na slnku zakázané nielen počas menštruácie: nádor závisí od hormónov, je ovplyvnený imunitnými mechanizmami. Existuje mnoho ženských ochorení, pri ktorých je opaľovanie počas mesačných období kontraindikované. Prekročenie času opaľovania ovplyvňuje imunitu žien.

Pravidlá bezpečného opaľovania

Aby sa minimalizovalo riziko komplikácií po zákroku v soláriu, musí sa dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • ak existuje príležitosť, potom v prvých dňoch cyklu stojí za to odmietnuť činenie,
 • piť viac tekutín v deň návštevy solária,
 • používajte ochranné pomôcky
 • pri akomkoľvek zhoršení postupu prerušiť.

Je nežiaduce používať tampóny počas opaľovania v soláriu s menštruáciou, je vhodnejšie vybrať si v prospech tesnení. Vďaka vloženému tampónu sa krv začína rozkladať priamo do pošvy a patogénne baktérie rýchlo rastú a množia sa. Ak tampony predstavujú jedinú možnosť, potom je lepšie ich zaviesť pred vstupom do solária a ihneď po procedúre ho nahradiť.

Má opaľovanie mesačne

Návšteva solária má nepochybne vplyv na tok menštruácie. Rozdiel je v tom, že niektoré ženy si to takmer nevšimnú, zatiaľ čo iní sú nútení opustiť lúče v dôsledku poškodenia alebo existujúcich chorôb.

Prečo sa nemôžete opaľovať počas menštruácie v soláriu

Gynekológovia stále odporúčajú počkať a ak je to možné, nezúčastniť sa solária s menštruáciou, pričom uvedú nasledujúce dôvody:

 1. Zvyšuje sa množstvo výboja počas ohrevu. To je najnebezpečnejšie pre ženy trpiace ťažkými obdobiami. V prvých 2 dňoch, keď je objem výtoku veľký, návšteva solária môže spôsobiť bolesť v brušnej dutine.
 2. Počas menštruácie dochádza k prehriatiu tela rýchlejšie. Telo je už v oslabenom stave, menštruujúce ženy často pozorujú bolesti hlavy, nevoľnosť a slabosť. Všetky tieto príznaky sa môžu zvýšiť po prechode do solária.
 3. Patológia reprodukčného systému pod vplyvom slnečného svetla môže zostriť.

Možné negatívne dôsledky

Žena si môže všimnúť výskyt nasledujúcich stavov, ktoré sú známe v čase opálenia a po ňom:

 • zvýšenie množstva vypúšťania
 • zhoršenie zdravia: prejavuje sa ako bolesť hlavy, nevoľnosť, niekedy vracanie (v dôsledku prehriatia),
 • vzhľad alebo intenzifikácia bolesti dolnej časti brucha,
 • nerovnomerné rozloženie opálenia na povrchu tela.

záver

Aby sme dali presnú odpoveď na otázku ženy, či je možné počas menštruácie ísť do solária, iba gynekológ je schopný v prípade potreby spojiť iných špecialistov. Komplikácie, ku ktorým dochádza po návšteve solária, závisia nielen od samotnej menštruácie, ale aj od existujúcich patológií, hormonálnych porúch alebo zlého zdravotného stavu.

Pin
Send
Share
Send
Send