Hygiena

Vypočítajte dni ovulácie: kalkulačka ovulácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Získajte osobný kalendár, v ktorom sú fázy cyklu označené - menštruačné, folikulárne, ovulačné a luteálne. Uvidíte predpoveď na ďalšie tri mesiace - priaznivé dni pre koncepciu. A dokonca zistiť odhadovaný dátum dodania!

Menštruačná fáza začína v prvý deň menštruácie. V tejto dobe je odmietnutie endometria maternice (špinenie), vaše telo sa pripravuje na vznik nového vajca.

Folikulárna fáza trvá v priemere približne 10 dní. Počas tohto obdobia dochádza k dozrievaniu vajíčka vo vaječníku. K tomu dochádza pod vplyvom špeciálneho impulzu a folikuly stimulujúci hormón vstupuje do vaječníkov. Nové vajce tak dozrieva v dominantnom (najdôležitejšom) folikule.

Fáza ovulácie je čas, kedy je dozrievanie vajíčka dokončené. Uvoľňuje sa z folikulov. Postupne sa presúva do vajíčkovodov a je tam v priemere 48 hodín a čaká na hnojenie. Tento čas sa považuje za priaznivý pre ovuláciu, t.j. oplodnenie.

Luteálna fáza - čas, kedy folikul, z ktorého sa uvoľňuje vajíčko, začína produkovať progesterón. Hormon pripravuje endometrium maternice na takzvanú implantáciu oplodneného vajíčka (toto je počiatočné štádium tehotenstva). Vaječník vstupuje do maternice a pripája sa tam. Vyrába sa špeciálny hormón - choriový gonadotropín alebo hCG. Je to jeho ukazovateľ, ktorý naznačuje výskyt tehotenstva. Ak nedošlo k oplodneniu, potom vaječná bunka a folikul umierajú, endometrium je zničené a cyklus začína znovu - v prvý deň menštruácie.

Poznať svoje dni ovulácie, môžete zvýšiť šance na počatie dieťaťa určitého pohlavia!
Zistite si svoje priaznivé dni na počatie dievčaťa alebo chlapca.

Den ovulácie môžete vypočítať nielen pomocou kalkulačky, ale aj inými spôsobmi

8 príznakov ovulácie, ktoré je možné vidieť a cítiť

Ovulačný test: typy a návod na použitie

Robíme harmonogram bazálnej teploty a plánujeme tehotenstvo!

Stimulácia ovulácie: prínosy a vedľajšie účinky

Výpočet ovulácie, menštruačný cyklus a dni priaznivé pre počatie a tehotenstvo.

Pomocou tejto kalkulačky môžete vypočítať dni ovuláciekeď je pravdepodobnosť tehotenstva maximálna a určiť najpriaznivejšie dni na počatie dieťaťa (chlapec alebo dievča) bez lekárne ovulačné testy určiť dní ovulácie, Koncepčný kalendár pomáha ženám pri plánovaní tehotenstva počítať dni ovulácie a robiť osobné koncepcia kalendára, Môžete naplánovať ženský menštruačný cyklus na niekoľko mesiacov dopredu! Menštruačný kalendár dostanete po dobu 3 mesiacov, ktorý bude obsahovať: ovulačný deň, dni priaznivé pre koncepciu, dní na počatie chlapca a dievča, Nezamieňajte si trvanie menštruácie (mesačne) a trvanie menštruačného cyklu! Ovulačný kalendár je interaktívny: umiestnite kurzor myši na deň v kalendári a prečítajte si ďalšie informácie.

Téma tejto stránky: ovulačný kalendár zadarmo, ovulačný test, ovulácia, ovulačný plán, čas ovulácie, ako vypočítať "bezpečné" dni ?, Môžem otehotnieť okamžite po menštruácii (môžete!). K ovulácii - pripravenosti vajíčka na oplodnenie - dochádza približne v polovici menštruačného cyklu. Vaječnú bunku možno oplodniť na krátky čas, toto obdobie, ktoré sa pohybuje od 12 hodín do dvoch dní. Po celú dobu dochádza k pohybu ženskej reprodukčnej bunky smerom k maternici, kde by sa mal vyvíjať budúci plod, v tomto štádiu by malo dôjsť k stretnutiu so samčími spermiami. Vzhľadom na to, že spermie, raz v vajíčkovodoch, môžu zostať životaschopné až do 5 - 7 dní v očakávaní vajíčka, koncepcia je možná aj vtedy, keď bol pohlavný styk týždeň pred ovuláciou a mimochodom, tento deň môže byť hneď po menštruácii. čas na koncepciu.


Ako vypočítať ovuláciu a určiť pohlavie dieťaťa.

Jedným zo spôsobov plánovania je zvoliť správne načasovanie. poňatie - metóda Shettles (Shettles). Táto metóda je založená na znalosti očakávanej dĺžky života mužských spermií v ženskom genitálnom trakte, kde spermie môžu zostať aktívne až päť dní, takže páry môžu otehotnieť pohlavným stykom pred opustením vajíčka (ovulácia). Ak chcete dcéru, plánujte pohlavný styk niekoľko dní predtým ovulácie, syn plánuje sex 12 hodín predtým ovulácie, na nepravidelný cyklus používať iné metódy ovulácienapríklad BT (bazálna teplota). Pridajte túto stránku do sociálnych sietí a blogov.
Môžete tiež použiť alternatívu ovulácie kalkulačka.

Ovulácie. Ako vypočítať?

Ovulácia - pripravenosť vajíčka na oplodnenie - sa vyskytuje približne uprostred menštruačného cyklu. Ak menštruácia nastane každých 28 dní, potom ovulácie nastáva približne v 14. deň. Ak je Váš cyklus kratší (napríklad 21 dní) alebo dlhší (približne 35 dní), ovulácia sa dá očakávať v 8-11 alebo 16-18 dňoch cyklu. Naša kalkulačka ovulácie vám pomôže presne vypočítať deň ovulácie a tiež ukázať pravdepodobnosť tehotenstva každý deň. Pozorne si prečítajte aj poznámky v dolnej časti tejto stránky. Medzi dni najväčšej plodnosti počas každého cyklu (dni, pri ktorých je najpravdepodobnejšie, že otehotnejú v dôsledku nechráneného pohlavného styku) patria dni ovulačný deň a dni pred tým. Toto sú dni maximálnej plodnosti. Vysoká schopnosť otehotnieť tiež pozorované v priebehu niekoľkých dní skôr. V tejto dobe máte tiež pravdepodobnosť otehotnenia, Mimo tohto „okna plodnosti“, ktoré trvá asi šesť dní, je pravdepodobnosť otehotnenia veľmi nízka.

Tiež by vás mohlo zaujímať Kalkulačka podpory dieťaťa alebo online tehotenský test. Vy sami si môžete na našich webových stránkach vyskúšať, koľko detí tam bude alebo bude hrať v TETRIS. Vráťte sa na hlavnú stránku webovej stránky SuperIdi.

Vypočítajte ovuláciu online pomocou kalkulačky

Určenie dátumu poslednej menštruácie v kalkulačke ovulácie, jej trvanie a celkové trvanie cyklu, môžete zobraziť dni, v ktorých je pravdepodobnosť oplodnenia dostatočne vysoká, ako aj dni ovulácie, keď je pravdepodobnosť otehotnenia maximálna. Predpokladá sa, že na dosiahnutie gravidity by mala byť optimálna frekvencia pohlavného styku v období pred a po ovulácii každé 2 dni. Pri častejšom pohlavnom styku klesá fertilita spermií. Kalkulačka ovulácie označí tie najpriaznivejšie dni pre vás, aby ste si predstavili chlapca alebo dievča a zobrazili údaje na obrazovke vo forme farebného kalendára.

Registrovaní užívatelia majú k dispozícii rozšírené funkcie. Môžete zmeniť parametre a upraviť kalkulačku za vás, a to: zapnúť zobrazenie iba potrebných položiek, uložiť, zmeniť a zobraziť históriu, prehľadávať kalendár ovulácie tam a späť po ľubovoľný počet mesiacov - kalendár vypočíta váš cyklus na základe naposledy uložených údajov.

Ovulácia, ktorú môžete vypočítať deň vyplnením príslušných polí, je krátka doba v mesačnom cykle, keď vajíčko môže byť oplodnené spermií.

Pre každú ženu je vhodné, aby si udržala kalendár menštruácie so známkami ovulácie, aby vedela o variabilite jej cyklu. Nielen rôzne ženy majú viditeľný rozdiel v načasovaní nástupu ovulácie, ale aj tá istá žena má presné načasovanie nástupu ovulácie v rôznych mesiacoch.

Deň ovulácie môžete vypočítať niekoľkými spôsobmi: meraním bazálnej teploty počas celého menštruačného obdobia ju môžete určiť pomocou testu ovulácie moču, vyšetrením krčka hlienu alebo metódou kalendára. Pomerne často výskyt zriedkavých bolestí pri ťahaní v dolnej časti brucha na jednej strane, ako aj zvýšenie vaginálneho výtoku sliznice naznačujú prístup ovulácie.

V deň, keď dôjde k ovulácii, musíte byť schopní vypočítať ženy vo fertilnom veku, čo vedie k aktívnemu sexuálnemu životu. U niektorých žien to pomôže určiť časový interval, v ktorom je koncepcia dieťaťa najpravdepodobnejšia. Iní, ktorí poznajú dátum ovulácie a „bezpečné dni“, pomôžu vyhnúť sa nechceným tehotenstvám bez použitia lekárskych a mechanických antikoncepcií (kalendárna metóda antikoncepcie). Použitie fyziologickej metódy antikoncepcie z tehotenstva založenej na sexuálnej abstinencii počas ovulácie je však pri nepravidelných obdobiach neúčinné.

Vypočítajte dátum ovulácie kalendára metóda nie je náročná, aj keď neposkytuje stopercentnú záruku. Ovulácia nastáva asi 14-16 dní pred nasledujúcou menštruáciou. Takže s 28-dňovým cyklom dochádza k ovulácii medzi dvanástym a šestnástym dňom (najčastejšie na 14. deň), počítajúc od prvého dňa menštruácie. V závislosti od dĺžky menštruačného cyklu môže dôjsť k ovulácii medzi ôsmym a šestnástym dňom, preto obdobie možného oplodnenia vajíčka spermatickou bunkou môže byť od 8. do 18. dňa.

Štúdie vykonané na Národnom ústave zdravotníckych environmentálnych problémov (Severná Karolína) ukázali, že nielen početnosť dieťaťa, ale aj jeho pohlavie, závisí od času počatia vo vzťahu k času ovulácie.

Ako vypočítať ovuláciu kalendárnym spôsobom

 • Presnosť: podpriemerná.

Táto metóda funguje len vtedy, ak dodržujete kalendár menštruačného cyklu a presne poznáte načasovanie a trvanie menštruácie.

Podľa všeobecne uznávaných lekárskych koncepcií sa ovulácia vyskytuje 14 dní pred nasledujúcou menštruáciou. Pri priemernom 28-dňovom cykle tento dátum pripadá na 14. deň cyklu. To znamená, že okno plodnosti, berúc do úvahy životaschopnosť spermií, je 10 - 14 dní cyklu.

Existuje však názor na načasovanie plodného okna v menštruačnom cykle: v prípade mnohých žien sa ovulačné plaváky môžu objaviť v ktorýkoľvek deň medzi 10. a 22. dňom menštruačného cyklu. Štúdie sa zúčastnilo iba 221 žien, takže pravdepodobne nebude potrebné extrapolovať výsledky na všetkých.

Ak však nemôžete otehotnieť v „štandardnom“ období plodnosti, skúste ju rozšíriť v súlade s novými údajmi.

Dôležité upozornenie: kalendárová metóda neberie do úvahy individuálne charakteristiky a životný štýl. Nespoliehajte sa na výpočty metódy Rytmus pre prirodzené plánovanie rodiny, ak:

 1. Majte nepravidelný mesačný cyklus.
 2. Pred pár mesiacmi sa stala matkou.
 3. Pokračujte v dojčení.
 4. Blížiaca sa menopauza (tento proces sa spravidla začína vo veku 40 - 50 rokov).
 5. Nedávno prestali užívať antikoncepčné tabletky alebo iné hormonálne antikoncepcie.

Ako vypočítať ovuláciu online

 • Presnosť: podpriemerná.

Väčšina webových služieb je postavená na rovnakom predpoklade, že ovulácia sa deje 14 dní pred začiatkom ďalšieho menštruačného cyklu. Preto majú rovnaké nevýhody ako samotná metóda kalendára. Tieto služby však môžu pomôcť určiť najúrodnejšie obdobie.

Pre online kalkuláciu môžete použiť kalendár ovulácie, ktorý poskytuje napríklad renomovaná webová stránka zdravotníckeho WebMD. Služba vás požiada:

 1. Dátum začiatku predchádzajúcej menštruácie.
 2. Čas cyklu Ak máte pochybnosti, služba vás požiada, aby ste zadali dátumy začiatku niekoľkých predchádzajúcich mesačných období a na základe nich vypočítajú samotný cyklus.

Na základe výpočtov dostanete:

 1. Okno plodnosti.
 2. Odhadovaný dátum ovulácie (Približná ovulácia).
 3. Predpokladaný dátum nasledujúceho mesiaca (nasledujúce obdobie).
 4. Dátum, kedy tehotenský test poskytne jednoznačný výsledok: či bol alebo nebol vytvorený (Deň tehotenského testu).

Ako vypočítať ovuláciu pomocou aplikácií

 • Presnosť: priemer.

Takéto nástroje sa neobmedzujú len na použitie čisto kalendárovej metódy. Študujú váš individuálny cyklus, zdravotný stav, emocionálny stav, mesiac po mesiaci, pomáhajú sledovať možné poruchy v mesačnom procese, vrátane predpovedania nástupu ovulácie a menštruácie. Čím viac údajov zadáte do takejto aplikácie, tým presnejšie budú predpovede.

Tu je malý výber populárnych ženských kalendárov.

Táto aplikácia vám umožňuje plne sledovať svoje zdravie. Zohľadňuje sa nielen mesačný cyklus, ale aj vaše individuálne vlastnosti: vek, výška, hmotnosť, kvalita spánku, množstvo cvičenia, úroveň stresu, výkyvy nálady počas dňa atď. Výsledkom je, že dátum ovulácie je pomerne presne predpovedaný.

Ako vypočítať ovuláciu?

Existuje veľmi jednoduchý vzorec, ktorý vám umožňuje vypočítať deň ovulácie doma bez akýchkoľvek ďalších zariadení. Mimochodom, tam sú ready-made kalkulačky pre výpočet on-line ovulácie, ktoré zjednodušujú úlohu, ale nie je nič ťažké vo výpočtoch bez toho.

Bolo zistené, že ovulácia u každej ženy s akýmkoľvek trvaním menštruačného cyklu nastáva presne 14 dní pred nasledujúcou menštruáciou. Trvanie prvej fázy sa môže líšiť, ale obdobie po ovulácii je konštantné. Ak sa menštruácia vyskytuje pravidelne vo vašom „čísle k číslu“, potom bude ľahšie vypočítať deň ovulácie:

Deň ovulácie = dátum nasledujúceho mesiaca - 14 dní.

Kedy sa to stane a ako dochádza k ovulácii?

Ovulácia je uvoľnenie zrelých vajíčok z folikulov do dutiny vajcovodov. To je miesto, kde dochádza k oplodneniu, ak spermie dosiahne svoj cieľ. Je dôležité pochopiť, že život vajíčka mimo vaječníkov nie je dlhší ako 24 hodín, takže ženy, ktoré chcú otehotnieť, by nemali túto príležitosť vynechať.

Všetky dievčatá a ženy, ktoré sú sexuálne aktívne a nemôžu otehotnieť jeden rok, gynekológovia odporúčajú držať ovulačný kalendár, ktorý umožňuje, aj pri chybe, vypočítať deň počatia. To pomôže určiť priaznivé dni pre počatie a pripraviť sa na tehotenstvo vopred (3-4 dni pred očakávanou ovuláciou, mali by ste opustiť intimitu a dodržiavať špeciálnu diétu).

Na určenie dňa ovulácie existuje mnoho metód. Všetci majú svoje klady a zápory, takže na jednej veci nestojí za to. Čím presnejší je výsledok, tým väčšia je pravdepodobnosť tehotenstva. Takže v rovnaký deň, v ktorý deň príde ovulácia?

Metóda posledného mesiaca

Táto metóda umožňuje určiť, ktorý deň po menštruácii dochádza k ovulácii. Toto je najjednoduchší, ale zároveň najspoľahlivejší spôsob stanovenia ovulácie.

Priaznivý dátum môžete vypočítať pomocou jednoduchého vzorca:

Deň údajnej menštruácie - 14 dní = ovulácia.

Aby ste určili očakávaný deň začiatku menštruácie, musíte k prvému dňu poslednej menštruácie pridať priemernú dobu cyklu (od 27 do 37 dní). Od prijatého dátumu odpočítajte 14 dní - bude to odhadovaný dátum ovulácie.

1. marec - prvý deň poslednej menštruácie.

28 dní - doba cyklu

29. marca - začiatok ďalšej menštruácie

Celkom: 15. marca - odhadovaný deň riedenia stien vaječníkov a uvoľňovanie zrelých vajec, to znamená ovulácie.

Kalendárová metóda na určenie priaznivého dňa počatia

O niečo presnejší spôsob, ako zistiť, kedy presne príde vhodná doba na koncepciu. Aby ste to dosiahli, musíte poznať všetky cyklické dátumy za posledných šesť mesiacov, ešte lepšie - za rok. Ďalej je potrebné vykonať výpočty pre nasledujúci algoritmus:

 • Určite dĺžku najdlhších a najkratších cyklov.
 • Od najkratšieho by sa malo odpočítať 18. Výsledná hodnota bude dátum začiatku plodného (priaznivého) obdobia.
 • Od najdlhšieho odpočítania 11. Výsledná hodnota bude dátum konca plodného obdobia.
 • Interval medzi týmito hodnotami je obdobím, keď sa pravdepodobnosť koncepcie zvýši o 50 - 70%.

Ak je cyklus prerušovaný, ovulácia sa môže stanoviť inými metódami.

Meranie bazálnej teploty

Bazálna teplota je najnižšia teplota ľudského tela, ktorá sa meria počas odpočinku. Je potrebné ho zmerať ráno, predtým ako vstúpite z postele. Najoptimálnejšie je meranie teploty v konečníku (anus), aj keď môžete vstúpiť do teplomera do ústnej dutiny (pod jazyk) alebo do pošvy.

Pri plánovaní gravidity by sa mali merať najmenej tri mesiace. To je dôležité pre presnosť údajov a presnosť grafu. Údaje by sa mali zaznamenávať do špeciálneho prenosného počítača, je žiaduce uchovávať správu vo forme grafu, aby ste mohli vizuálne zaznamenať krivku vzostupu a poklesu hodnôt.

Teplomer by sa mal udržiavať najmenej 5 minút a merania by sa mali začať od 1. dňa cyklu.

Ako rozlúštiť výsledok?

 • Počas menštruácie bude teplota pomerne vysoká, po ktorej bude klesať (zvyčajne sa to stáva uprostred cyklu).
 • В момент овуляции базальные значения температуры резко поднимаются на 0,2–0,6 градуса. Такие значения могут продержаться до двух недель.
 • Перед следующими месячными показатели термометра вновь опустятся.

Za ovuláciu sa považujú najnižšie teploty zaznamenané pred ďalším zvýšením.

Ovulačné testy - pomôžu otehotnieť

Najpopulárnejšia a pomerne spoľahlivá metóda stanovenia ovulácie.

Princíp fungovania týchto testov je podobný ako podobné prúžky na stanovenie hCG, ktoré sa používajú s oneskorením na potvrdenie alebo vylúčenie pravdepodobnosti tehotenstva.

Jediným rozdielom je, že testovacie prúžky na ovuláciu určujú obsah v moči LH (luteinizačný hormón), ktorý dosahuje maximálnu koncentráciu 24 hodín pred opustením vajíčok z dutiny folikulu.

Tieto skúšky je potrebné vykonávať každý deň počas úrodného obdobia - len tak, aby presnosť dosiahnutého výsledku bola blízka 98%.

Testovanie slín: Fernova metóda

V čase ovulácie sa zvyšuje množstvo ženských hormónov - estrogénu. Pod ich vplyvom sa mení zloženie slinných sekrétov, v ktorom hladina chloridu sodného (soli) stúpa takmer dvakrát. Ak v deň ovulácie dáte takéto slín na sklo, potom ako schne, môžete vidieť obrázok, ktorý vyzerá ako listy papraďov. Malé kryštály soli na povrchu skla - tento obraz možno pozorovať 72 hodín pred a po ovulácii.

Na predaj existujú špeciálne zariadenia na vykonávanie podobných skúšok. Sú pohodlné a ľahko použiteľné a presnosť výsledkov sa pohybuje od 90 do 96 - 97%.

Ultrazvukové monitorovanie

Najspoľahlivejšia metóda na presné vypočítanie dňa ovulácie na zvýšenie pravdepodobnosti počatia. Monitorovanie ultrazvukom (folikulogram) je pozorovanie dynamiky rastu a dozrievania folikulov a vylučovania vajíčok.

Táto štúdia sa nazýva monitorovanie, pretože sa sleduje v priebehu času. To znamená, že frekvencia vyšetrení s transvaginálnym senzorom je každý deň po dobu nevyhnutnú na stanovenie diagnózy alebo potvrdenie skutočnosti ovulácie.

Táto metóda sa používa pri liečbe neplodnosti a IVF, pretože iba pomocou senzora je možné vyhodnotiť stav orgánov ženského reprodukčného systému a určiť, či existuje pozitívny trend v reakcii na prebiehajúcu liečbu v rámci umelej stimulácie ovulácie.

Kontinuálne monitorovanie je potrebné aj v prípade polycystických vaječníkov a v niektorých prípadoch s týmto ochorením sa štúdia môže vykonávať 3 po sebe nasledujúce mesiace (s dvojtýždňovými prestávkami).

Čo možno hodnotiť pomocou ultrazvukového monitorovania:

 • rast a dozrievanie dominantného folikulu v predvečer ovulácie,
 • výskyt voľnej tekutiny po ovulácii,
 • zničenie stien hlavného folikulu,
 • tvorba corpus luteum v mieste zrenia dominantného folikulu.

Prvýkrát, keď má pacient prísť na štúdiu v 6. deň cyklu, sa v budúcnosti postup bude opakovať každý deň pred začiatkom ovulácie. Kontrolný ultrazvuk by sa mal vykonať najneskôr 3 dni po dátume opustenia vajíčka z dutiny dominantného folikulu.

Medzi týmito metódami na stanovenie ovulácie nie sú také, ktoré by zaručovali presný výsledok 100%. Aj pri ultrazvukovom sledovaní sú možné malé chyby, pretože existuje ľudský faktor a pravdepodobnosť chyby nie je možné úplne vylúčiť. Použitím týchto metód je však možné zvýšiť šancu na úspešnú koncepciu najmenej o polovicu, takže by sa nemali zanedbávať.

Určite pojmy

Takže ovulácia je obdobie medzi fázami mesačného cyklu, ktoré trvá asi dva dni. Čo je také zvláštne na tomto procese, ktorý sa pravidelne vyskytuje v ženskom tele?

Počas ovulácie sa vajíčko (zrelé a formované) presúva z vaječníka do maternice. Ak je vajíčko oplodnené, bude fixované na stenách maternice a začne sa vyvíjať. Preto sa ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, musia urobiť správne výpočty. Tehotenstvo, rovnako ako ovulácia, sa v každom prípade vyskytuje odlišne, individuálne, pretože závisí hlavne od menštruačného cyklu. Zvážte, ako sa počíta doba trvania tohto cyklu.

Ako dlho trvá menštruácia?

V ideálnom prípade by mal cyklus pozostávať z 28 dní. Mesačne by mal byť pravidelný a trvať asi 3 až 5 dní, ale v skutočnosti sa jeho trvanie môže pohybovať medzi 19 - 35, zatiaľ čo samotný mesačný cyklus môže trvať až 9 dní.

Menštruácia je komplexný proces spojený priamo s hormonálnou rovnováhou. Najmenšie zmeny v rovnováhe, náhle zmeny spôsobené zlou ekológiou, liekmi alebo stresom, v každom prípade ovplyvňujú ovuláciu a deň počatia.

Metóda číslo 4. Pocity a výtok

Obdobie ovulácie sa niekedy môže určiť bez toho, aby sa uchýlil k akýmkoľvek výpočtom. Pre niektoré ženy stačí počúvať vaše telo. Počas tohto obdobia je možné pozorovať:

 • krátka bolesť v dolnej časti brucha,
 • zmeny vaginálneho výtoku (stávajú sa viskóznymi a hojnejšími),
 • zväčšenie prsníkov
 • vysoká sexuálna aktivita
 • výkyvy nálady.

Počas ovulačného obdobia sa výtok stáva hojným, transparentným a viskóznym, čo pripomína konzistenciu vaječného bielka.

Metóda číslo 5. Online kalendáre

Mnoho zdrojov dnes môže pomocou špeciálnych programov určiť najpriaznivejší čas na počatie. Tieto programy sú založené na tzv. Kalendárovej metóde v antikoncepcii. Podľa nich, ak je menštruačný cyklus normálny, t. J. Trvá 28 dní, potom je optimálnych 12 - 16 dní od začiatku menštruácie.

Ak chcete zostaviť individuálny kalendár ovulácie, zadajte dĺžku menštruačného cyklu (zvyčajne 28 alebo 29 dní) a presný dátum posledných mesačných období v požadovaných poliach a kliknite na tlačidlo „Vypočítať“.

Nezabudnite, že začiatok cyklu možno považovať iba za prvý deň menštruácie.

Video - Ako vypočítať ovuláciu a koncepčný deň

Ako vidíte, výpočet ovulácie nie je taký zložitý, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Na to potrebujete vedieť len:

 • trvanie mesačného cyklu
 • dátum posledných kritických dní.

Určenie obdobia ovulácie, zistíte, ktoré dni sú vhodné pre počatie, a ktoré sú bezpečné pre sex.

Tabuľka. Známky ovulácie, cyklu, zmien

Výpočet bazálnej teploty ovulácie

Bazálna teplota (BT) je najnižšia telesná teplota pozorovaná počas spánku. Meranie je možné ľahko určiť ovuláciu, pretože spôsobuje zvýšenie výkonu o 0,25-0,5 ° C.

Ženské hormóny v rôznych obdobiach menštruačného cyklu majú rôzne ukazovatele teploty. V prvej fáze je BT udržiavaná na nízkej úrovni pôsobením hormónu estrogénu. Ide o ideálne podmienky na dozrievanie vajíčka a jeho prípravu na oplodnenie. Priemerná teplota v prvej fáze je 36,3 - 36,5 ° C. Môže sa mierne zvýšiť alebo znížiť o 0,1 ° C. Počas ovulácie sa BT významne zvyšuje a je v priemere 37,1 - 37,3 ° C. Takéto ukazovatele zostanú v platnosti až do začiatku menštruácie. Ak mesiac neprišiel a teplota zostane naďalej pri 37,1 - 37,3 ° C dlhšie ako 18 dní po oneskorení, môžete posúdiť výskyt tehotenstva.

Aby bol výpočet ovulácie čo najpresnejší, mali by sa pri meraní bazálnej teploty dodržiavať jasné pravidlá:

 • Merania sa robia denne v rovnakom čase po spánku.
 • Používa sa rovnaký ortuťový teplomer, ktorý by sa mal vždy nachádzať vedľa postele, pretože pred meraním základnej teploty nie je možné vykonávať náhle pohyby a vstávať z postele.
 • Na meranie by mal byť teplomer vložený do konečníka a ležať potichu 5 minút. Po uplynutí nastaveného času zadajte indikátor do rozvrhu.

Ak chcete získať čo najpresnejšie ukazovatele, meranie bazálnej teploty by mala byť len po dlhom nočnom spánku, trvajúcom najmenej 6 hodín. Výkon môže ovplyvniť akékoľvek porušenie pravidiel merania a mnoho ďalších faktorov (choroba, večerný pohlavný styk, lieky, nadmerná práca, alkohol). Tieto faktory sú tiež uvedené na grafe.

Harmonogram zostavený podľa všetkých pravidiel môže ukazovať začiatok ovulácie alebo jej neprítomnosť. Pri plánovaní tehotenstva sa bazálna teplota meria počas 3-4 menštruačných cyklov. Takto je možné presne vypočítať deň ovulácie.

Výpočet ovulácie ultrazvukom

Ultrazvuk (ultrazvuk) na výpočet uvoľnenia vajíčka z folikulu čo najpresnejšie. Táto metóda je tiež vhodná pre ženy s nepravidelným menštruačným cyklom. Vďaka postupu je možné sledovať vývoj folikulov a okamih, keď ho vajíčka opustia. Pri pravidelnom menštruačnom cykle sa ultrazvuk začína vykonávať 3 až 4 dni pred očakávaným dátumom ovulácie. Pri nepravidelnom cykle sa folikuly začínajú pozorovať 4-5 dní po menštruácii každé 2 - 3 dni.

Výpočet ovulácie pre testovacie prúžky

Je možné určiť priaznivý deň počatia pomocou špeciálnych testov, ktoré je možné kúpiť v ktorejkoľvek lekárni. Testovacie prúžky reagujú na obsah luteinizačného hormónu v moči, ktorý sa v ňom objavuje 24 až 36 hodín pred zlomením folikulov a vajíčkami ho opustí.

Pri pravidelnom cykle sa testy začnú robiť 17 dní pred začiatkom ďalšej menštruácie. Pri nepravidelnom cykle však bude ťažké zistiť deň ovulácie pomocou testu, pretože nie je možné určiť vhodný čas na testovanie. V tomto prípade je lepšie obrátiť sa na ultrazvukové monitorovanie.

Vypočítajte deň ovulácie pomocou výboja a senzácie.

Niektoré ženy môžu vypočítať deň ovulácie bez akýchkoľvek výpočtov. Stačí, keď počúvajú svoje vlastné telo. Počas obdobia ovulácie sa u žien môžu vyskytnúť bolestivé bolesti v dolnej časti brucha, opuchy prsníka, zmeny nálady, zvýšená sexuálna túžba, zmena vaginálneho výtoku (stávajú sa hojnými a viskóznymi).

Pin
Send
Share
Send
Send