Zdravie

Mesačne po laparoskopii (odstránenie cysty vaječníkov)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženské telo môže na operáciu reagovať inak, dokonca minimálne invazívne. V niektorých prípadoch sa cyklus stratí, ale to neznamená vývoj problémov. Niekedy menštruačné obdobia po laparoskopii menia svoj charakter a môžu chvíľu zmiznúť. Je potrebné tieto porušenia monitorovať a okamžite vyhľadať pomoc gynekológa.

Laparoskopia: je to nebezpečné?

Laparoskopia je minimálne invazívna metóda diagnostiky a liečby patológií vajíčkovodov a vaječníkov. Laparoskopia sa často používa na endometriózu. Manipulácie sa vykonávajú pomocou špeciálneho zariadenia (laparoskop), ktorým je teleskopická trubica so systémom šošoviek. Všetky akcie budú vykonávané cez malý otvor, ktorého veľkosť nepresiahne jeden a pol centimetra.

Napriek tomu, že laparoskopická metóda sa považuje za minimálne invazívnu, postup sa vykonáva pomocou chirurgického zákroku, a preto existuje určité nebezpečenstvo. Možné poškodenie blízkych orgánov, tvorba krvných zrazenín. Vyhorenie tkanív z dôvodu poruchy zariadenia nie je vylúčené.

Okrem toho, menštruačný cyklus po laparoskopii vaječníkov často vystúpi, tam sú netypické výtok. Takéto zmeny v tele vo väčšine prípadov sa považujú za variant normy.

Po krátkom čase sa trvanie a povaha menštruácie stanú rovnakými.

Vplyv laparoskopie na menštruačný cyklus

Existujú určité znaky pooperačného zotavenia. Niekedy tento postup pomáha normalizovať cyklus, ale častejšie nemá na neho žiadny vplyv. Prvé obdobia po laparoskopii, cysty vaječníkov môžu začať neskôr ako obvykle. Oneskorenie sa v tomto prípade považuje za normálne. Často je spôsobená emocionálnymi skúsenosťami ženy pred a po operácii, ako aj odpoveďou tela na anestéziu.

Menštruácia po laparoskopii je spravidla obnovená po niekoľkých mesiacoch. Žena však musí byť pod dohľadom lekára až do času, keď prídu mesačné obdobia a vrátiť sa k predchádzajúcemu objemu.

Ak sa po laparoskopii vajíčkovodov alebo vaječníkov cyklus po niekoľkých mesiacoch nevráti do normálu, je potrebná konzultácia gynekológa s cieľom poskytnúť konzervatívnu liečbu, počas ktorej sa stimuluje ovulácia.

V akých prípadoch môže dôjsť k zlyhaniu mesačne

Absencia menštruácie nie je vždy dôsledkom chirurgického zákroku. Porušenie cyklu sa často vyskytuje pod vplyvom takých faktorov, ako sú:

  • zmeny veku
  • hormonálne zlyhanie,
  • zhoršenie zdravotného stavu.

Načasovanie výskytu menštruačného prúdu po odstránení cysty vaječníkov závisí do značnej miery od profesionality lekára, ktorý operáciu vykonal, od individuálnych charakteristík organizmu a veku ženy. Spravidla nie je dodržané oneskorenie menštruácie po tomto postupe. Niekedy, na pozadí predtým nepravidelného cyklu po operácii, kritické dni prídu presne načas.

Skutočnosť, že žena nemá menštruačné obdobie po laparoskopii, je často spojená s imunosupresiou, hormonálnou nerovnováhou a zhoršeným psycho-emocionálnym stavom. Treba poznamenať, že vypúšťanie sa stalo menej, sú vzácne a prichádzajú po dátume splatnosti.

V takýchto situáciách lekári často odporúčali navštíviť psychológa. Je dokázané, že emocionálne ženy vydržia minimálne invazívnu operáciu.

Laparoskopia vo väčšine prípadov neovplyvňuje menštruačný cyklus, ale niekedy v súvislosti s uskutočnenými manipuláciami stále pretrváva oneskorenie kritických dní a zmena charakteru výboja. Takéto porušenia by nemali vyvolávať obavy. Telo sa zotaví v nasledujúcich mesiacoch - a cyklus sa normalizuje. Len v prípade, že mesačný čas neprichádza včas na tri mesiace, musíte byť vyšetrený gynekológom.

Žena by mala sledovať svoje telo a presne vedieť, koľko dní môže byť meškanie, aby nezmeškal začiatok vývoja patológie.

Pin
Send
Share
Send
Send