Vitálny

Nise - tablety proti bolesti pre menštruáciu a menštruáciu

Pin
Send
Share
Send
Send


Je možné vziať „Nise“ na menštruáciu ako anestetikum? Túto otázku kladú mnohé ženy, pretože počas menštruácie je najbolestnejší a niekedy aj neznesiteľný pocit nepohodlia v dolnej časti brucha av dolnej časti chrbta.

Určite všetky spravodlivé sex má svoje vlastné tajomstvo, aby tieto bolesti odstránili. Jedným z nich je príjem nesteroidných protizápalových liekov. A to nie je prekvapujúce, pretože také lieky dokážu eliminovať nielen nepríjemné pocity v dolnej časti brucha, ale aj ďalšie príznaky PMS.

Zloženie, forma

Liek "Nise" počas menštruácie sa používa pomerne často. Treba poznamenať, že tento liek má dve formy uvoľnenia:

Pre kritické dni je povolené používať iba perorálnu formu liečiva.

Podľa pokynov je takáto aktívna zložka ako nimesulid súčasťou tabliet. Tento prípravok tiež obsahuje hydrofosforečnan vápenatý, stearát horečnatý, mastenec, celulózu, kukuričný škrob, oxid kremičitý a sodnú soľ karboxymetylškrobu.

Princíp drogy

Pomáha „niz“ menštruácii? Kladná odpoveď na túto otázku môže dať milióny žien. Koniec koncov, tento liek je jedným z najpopulárnejších liekov proti bolesti, ktorý používa slabší sex na nepohodlie, ku ktorému dochádza počas kritických dní.

Účinnosť uvažovaného lieku v dôsledku rýchleho pôsobenia jeho účinnej látky, to znamená nimesulidu. Táto zložka má antireumatické, antipyretické a analgetické vlastnosti.

Je to nimesulid, ktorý má analgetický účinok, eliminuje zápal a normalizuje celkový stav pacienta. Takéto vlastnosti tohto prvku robia z uvažovaného lieku jednu z povinných pri liečení chorôb, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou.

Tablety "Nise" s mesačným použitím a preto, že ich terapeutický účinok možno rozšíriť na takmer všetky systémy ľudského tela. Kým liek funguje, prenos bolestivých impulzov do mozgu z jeho častí je vážne narušený, čo výrazne zlepšuje pohodu ženy.

Vlastnosti lieku

Tablety "Nise" s mesačnou bolesťou používanou veľmi často. Aký je dôvod?

Odborníci vysvetľujú túto popularitu lieku s nasledujúcimi vlastnosťami:

 • Je schopný znížiť hladinu prostaglandínov. Ako je známe, také látky, ktoré sú vo veľkom množstve v ženskom tele, spôsobujú silné kontrakcie maternice. A nakoniec sú to tie, ktoré niekedy vedú k neznesiteľnej bolesti. Užívaná tabletka Naiza s menštruáciou môže významne znížiť koncentráciu prostaglandínov v krvi, čo má za následok, že nepríjemné pocity v dolnej časti brucha veľmi skoro zmiznú.
 • Znížené hladiny histamínu. Takýto proces v ľudskom tele pomáha zbaviť sa prebytočnej tekutiny, ktorá, mimochodom, môže byť tiež príčinou vzniku bolestivých pocitov počas menštruácie. Takže tabletky „Nise“ pre menštruáciu s rovnakým úspechom môžu eliminovať nielen nepríjemné pocity v bruchu, ale aj v dolnej časti chrbta a hlavy.
 • Prevencia tvorby voľných radikálov v ľudskom tele. Vzhľadom na svoje zloženie je uvažovaný liek schopný poskytnúť antioxidačný účinok, ktorý tiež umožňuje eliminovať nepríjemné pocity v žalúdku, ako aj zlepšiť celkovú pohodu ženy.
 • Interakcia s receptormi glukokortikoidov. Táto vlastnosť nimesulidu spolu s inhibíciou produkcie prostaglandínov dáva liečivu protizápalové vlastnosti. Preto, ak má žena počas kritického dňa chronické gynekologické ochorenie, tablety „Nise“ môžu tento problém ľahko vyriešiť.

Aká je popularita tejto drogy u žien?

Prečo sa spomínané lieky používajú častejšie počas menštruácie? Odborníci vysvetľujú popularitu tohto lieku tým, že na rozdiel od podobných liekov má ničivý účinok na pečeň. Okrem toho tablety "Niz" s menštruáciou a vziať, pretože má antipyretické vlastnosti, čo umožňuje odstrániť nielen bolesť, ale aj zbaviť sa pocitu úplnej únavy, často sprevádzajúce dni menštruácie.

Odporúčané NSAID

Ako už bolo uvedené vyššie, liek „Niz“ sa môže piť mesačne. Je však potrebné okamžite poznamenať, že tento liek sa aktívne používa pri iných ochoreniach. Pokyny uvádzajú nasledujúce indikácie pre použitie:

 • reumatoidná artritída,
 • zápal šliach, myozitída,
 • osteoartritída,
 • dna a psoriatická artritída,
 • osteochondróza,
 • syndrómy bolesti pri poraneniach, tromboflebitíde, pooperačnom období, gynekologických ochoreniach, t
 • horúčka rôzneho pôvodu,
 • bolesť zubov a bolesť hlavy.

Kontraindikácie NSAIDs

Môžem piť „Nise“ s mesačnou bolesťou? Je povolené brať takýto liek počas kritických dní, ale nezabudnite vziať do úvahy, že tento liek má určité kontraindikácie.

Podľa pokynov je zakázané piť uvedený liek, ak má žena tieto patologické stavy:

 • poruchy krvácania,
 • neznášanlivosť zložiek tabliet (aktívnych a neaktívnych látok), t
 • črevná infekcia, enterokolitída,
 • bronchiálna astma,
 • alergia na kyselinu acetylsalicylovú,
 • ochorenie pečene,
 • gastritída alebo žalúdočný vred,
 • zlyhanie obličiek
 • ochorenia srdca, ako aj obdobie zotavenia po operácii.

Je potrebné zdôrazniť, že liek "Niz" je zakázané prijímať tehotné a dojčiace ženy, pretože jeho aktívna zložka môže nepriaznivo ovplyvniť plod a novorodenca.

Tento liek by mal byť predpísaný na:

 • diabetes mellitus
 • ischemická choroba srdca
 • choroby periférnych tepien.

Po prudkom zhoršení zdravotného stavu po užití tabliet je nevyhnutné poradiť sa s lekárom.

Ako brať liek?

Prakticky vždy tablety "Niz" pri menštruácii ženy prijať bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. V tomto prípade odborníci odporúčajú starostlivo preštudovať priložené pokyny. Je to nevyhnutné, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich účinkov, pretože predmetný liek má pomerne pôsobivý zoznam vedľajších účinkov a kontraindikácií.

Koľko by sa tablety malo užívať v čase kritických dní na zníženie bolesti? Podľa pokynov terapeutický účinok použitia tohto liečiva nastáva po konzumácii dvoch tabliet denne. Aby sa predišlo vedľajším účinkom, mali by sa vypiť v rôznych denných dobách, ale iba pred jedlom. Pred-pilulku možno rozdrviť a potom zmiešať s čistou vodou.

V prípade syndrómu silnej bolesti sa môže užívať dve dávky naraz (napríklad ráno alebo popoludní) a večer sa opakuje. V takom prípade musíte monitorovať svoj stav.

Ak bolesť po užití lieku zmizne, ale existujú aj ďalšie príznaky PMS, je zakázané používať ďalšiu dávku lieku. V takom prípade je lepšie poradiť sa s gynekológom, pretože sa dôrazne odporúča nepoužívať viac ako 4 tablety Naiza denne. Vždy je potrebné pamätať na to, že tento liek dokáže odstrániť iba bolesť a nie odstrániť jej príčinu.

Ako viete, niektoré dievčatá majú kritické dni od 11 do 12 rokov. V tomto prípade by sa odstránenie nepohodlia s NSAID malo vykonať v súlade s hmotnosťou tínedžera. V pokynoch sa uvádza, že na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa je povolené používať najviac 5 mg lieku.

Vedľajšie účinky

Odborníci často pripomínajú, že bezmyšlienkovite užívanie lieku "Nise" pre menštruačné bolesti by nemali byť. Aký je dôvod tohto varovania? Napriek tomu, že tento liek pomáha dobre odstraňovať nepríjemné pocity, jeho užívanie v maximálnej povolenej dávke počas celého obdobia kritických dní môže mať nežiaduci účinok. Mimochodom, niekedy sa vyskytujú vedľajšie účinky aj pri minimálnom počte tabliet. To sa zvyčajne stáva, ak má žena zvláštnu citlivosť na zložky lieku.

Medzi vedľajšie účinky lieku "Nise" sú nasledovné:

 • nadmerné potenie
 • kožná vyrážka s svrbením
 • stomatitída, krvácanie z ďasien,
 • úzkosť, zvýšená nervozita,
 • závraty a ospalosť,
 • exacerbácia bronchiálnej astmy, ťažkosti s dýchaním,
 • opuch, znížené močenie,
 • nevoľnosť, črevná nevoľnosť, vracanie,
 • bolesť v pečeni, horká chuť v ústach,
 • slabosť, letargia, nevoľnosť,
 • rozmazané videnie.

Dôležité vedieť!

Ako prax ukazuje, v niektorých prípadoch môže byť účinok užívania tabliet "Niz" pozorovaný najskôr po 2 hodinách. V tomto ohľade je veľa pacientov v zhone a používajú ďalšiu dávku liekov. Lekári to neodporúčajú. Nesteroidné protizápalové lieky sa musia užívať striktne podľa pokynov, pretože predávkovanie týmto liekom má vážne následky.

Nise na bolesť počas menštruácie

Jedným z najvyhľadávanejších liekov, ktoré pomáhajú rýchlo sa zbaviť bolesti počas a počas menštruácie, je Nise. Hlavnou účinnou látkou je nimesulid, ktorý poskytuje analgetický účinok a zmierňuje zápal. Preto je liek prezentovaný ako účinný liek proti bolesti, antipyretikum a antireumatikum. Vďaka pozitívnym výsledkom gynekológovia stále častejšie odporúčajú užívať tablety počas menštruácie. Nise redukuje prostaglandíny, ktoré stimulujú aktívne kontrakcie maternice, čo vedie k intenzívnej kŕčovej bolesti. So znížením hladiny tohto hormónu a menštruačnej bolesti sa znižuje. Okrem toho liek ovplyvňuje množstvo histamínu v krvi. Jeho redukcia tiež zaisťuje odstránenie prebytočnej tekutiny z tela, čo ovplyvňuje aj intenzitu bolesti nielen v dolnej časti brucha, ale aj v dolnej časti chrbta a hlavy.

Droga sa nielen vyrovná s bolesťou, ale tiež významne zlepšuje celkové zdravie počas kritických dní. Má menej škodlivý účinok na pečeň ako iné lieky proti bolesti.

No-shpa (Drotaverine) môže pomôcť

Bolesť počas menštruácie nastáva v dôsledku aktívnych kontrakcií maternice, to znamená, že dochádza k spazmu hladkého svalstva a v dôsledku toho je endometrium odmietnuté a neoplodnené vajíčko je uvoľnené spolu s krvou von. Tento proces je sprevádzaný intenzívnou bolesťou.

Drotaverín je v tomto prípade vynikajúcim antispasmodikom. Pomáha zbaviť sa silnej bolesti pätnásť minút po užití pilulky. Zloženie liečiva obsahuje rastlinné prísady, takže môžete bezpečne vziať dve tablety naraz, okrem toho môžete piť niekoľkokrát denne.

Ďalšou výhodou tohto lieku v jeho cene, je viac ako cenovo dostupné. Drotaverinum a No-shpa sú jeden a ten istý liek s rovnakou účinnou látkou, ale od rôznych výrobcov. Tieto antispasmodiká sa môžu užívať s bolesťou inej povahy, sú absolútne neškodné, čo sa nedá povedať o analgetikách, ktoré by sa mali liečiť s maximálnou opatrnosťou, nielen počas menštruácie.

Počas menštruácie môžete piť a spasmalgón. Toto anestetikum je predpísané najmä pri ochoreniach močových ciest a gastrointestinálnej koliky. Spasmalgon piť jeden alebo dva pilulky nie viac ako trikrát denne. Droga má vedľajšie účinky. Mali by sa zvážiť pred pitím spazmalgónu počas menštruácie. Tablety môžu spôsobiť sucho v ústach, nevoľnosť, vracanie, exacerbáciu chronických ochorení, vysoký krvný tlak, arytmiu, tachykardiu a iné poruchy.

Analgetiká počas menštruácie

Gynekológovia sú obzvlášť opatrní pri analgetikách a odporúčajú ich užívať iba v prípadoch osobitnej potreby. Prášky samozrejme znižujú mesačnú bolesť a zlepšujú celkový stav ženy v kritických dňoch, ale majú tiež negatívny vplyv na procesy tvorby krvi. Napríklad liek "Ketorol" môže spustiť vnútorné krvácanie.

Medzi najobľúbenejšie drogy však patria:

 • tempalgin,
 • Pentalgin,
 • sedalgin,
 • ANALGIN inj,
 • Ketanov,
 • Solpadeine,
 • ketorol,
 • Nurofen (Ibuprofen).

Medzi obrovským výberom liekov na zmiernenie bolesti počas menštruácie, mnoho žien používa Tempalgin. A ich výber je skutočne opodstatnený, pretože nástroj nespôsobuje alergické reakcie a nielenže dobre pôsobí pri bolestivých pocitoch rôzneho pôvodu, ale tiež znižuje vysokú telesnú teplotu.

"Tempalgin" sa nevzťahuje na omamné látky. Jeho hlavnou úlohou je znížiť bolesť. To je to, čo vám umožňuje aplikovať ich počas menštruácie. Zlepšenie všeobecnej pohody žien počas kritických dní droga nemôže.

Napriek skutočnosti, že Tempalgin sa dobre vyrovnáva s bolesťou, mal by sa vypiť iba vtedy, ak ho predpíše lekár s prísnym dodržaním dávkovania. To je spôsobené tým, že liek má kontraindikácie. Tempalgin by nemali užívať ženy s kardiovaskulárnym ochorením, pretože to môže spôsobiť prudké zníženie krvného tlaku a ďalšie negatívne následky. Okrem toho je Tempalgin kontraindikovaný pri bronchiálnej astme, obličkových a pečeňových problémoch, anémii a iných ochoreniach krvi.

Počas dojčenia je zakázané používať toto analgetikum.

Pri bolestivých mesačných dávkach Tempalginu užite jednu tabletu trikrát denne, ak je to potrebné, dávku môžete zvýšiť, ale nie viac ako šesť tabliet denne.

Mnohým ženám počas menštruácie pomáha Ketans. Toto je nesteroidné protizápalové činidlo s vysokým analgetickým účinkom. Denná dávka umožňuje vypiť až osem tabliet. Na zníženie bolestivého spazmu počas menštruácie však spravidla postačujú dve tablety denne.

Ketanov má, rovnako ako iné lieky, aj vedľajšie účinky, ktoré by sa mali pri používaní lieku pamätať.

Náplasť pre menštruačné bolesti

Je stále viac a viac populárne používať špeciálnu nemeckú Frauplast omietku, ktorá pomáha znižovať bolesť počas kritických dní. Jeho pôsobenie je založené na uvoľňovaní tepla v dôsledku interakcie zložiek. Náplasť sa má aplikovať v prvých dňoch menštruácie, keď je bolesť najintenzívnejšia. Pri použití sa uvoľňuje teplo, ktoré uvoľňuje kŕče krvných ciev a svalov. Frauplast sa v priemere zahrieva na päťdesiat až šesťdesiat stupňov. Náplasť nielen anestetizuje, ale tiež upokojuje a dáva žene pocit pohodlia.

Ako ho správne používať, je podrobne popísané v návode. Dodržiavajte a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. Náplasť používajte dlhšie ako dvanásť hodín.

Indikácie na použitie

Vzhľadom na širokú škálu účinkov na telo, liek sa používa pre rôzne patológie sprevádzané nepríjemné pocity. Používanie tohto lieku môže narušiť prenos bolestivých impulzov do mozgu pacienta. Okrem toho má Nise antireumatické, protizápalové a antipyretické vlastnosti. Zoznam patológií, pre ktoré sa odporúča používať tento liek, je nasledujúci:

 • cephalgiu rôzneho pôvodu,
 • bolenie zubov
 • zápalové procesy v šliach a väzoch,
 • svalové stlačenie,
 • zápal stredného ucha,
 • neuralgia,
 • artróza, artritída,
 • bursitis,
 • bolesť chrbta
 • obličková kolika,
 • zápalové procesy v panvových orgánoch,
 • pooperačné komplikácie.

Nise pre menštruačné bolesti

Účinnosť lieku počas menštruácie je spôsobená jeho schopnosťami:

 1. Znížiť hladinu prostaglandínov. Tieto látky stimulujú kontrakcie maternice počas kritických dní. Zníženie ich počtu vedie k zníženiu intenzity kŕčov.
 2. Interagujte s glukokortikoidovými receptormi, Táto schopnosť lieku vám umožní eliminovať zápalové procesy v tele, ktoré sa počas menštruácie zhoršujú.
 3. Znížte hladiny histamínu, Vďaka tejto skutočnosti Nise uvoľňuje prebytočnú tekutinu a eliminuje opuchy pri menštruácii.
 4. Blokujte voľné radikály, Droga aktívne odstraňuje toxické látky, čo má pozitívny vplyv na celkovú pohodu pacienta v kritických dňoch.

Vedľajšie účinky

Nise zriedka spôsobuje negatívne účinky. Najčastejšie, keď sa používa, sa môžu objaviť rôzne alergické reakcie: kožná vyrážka, svrbenie, ospalosť a opuch. Pacienti niekedy venujú zvýšenú úzkosť a bolesti hlavy. V zriedkavých prípadoch sú možné tieto vedľajšie účinky:

 • krvácanie z ďasien,
 • nevoľnosť a zvracanie
 • letargia, únava,
 • dočasné zrakové postihnutie
 • nadmerné potenie
 • bolesť v pečeni,
 • ťažké dýchanie.

Najnepríjemnejšie príznaky sa môžu vyskytnúť pri predávkovaní liekom. Dodržiavanie pravidiel užívania lieku znižuje riziko nežiaducich reakcií organizmu.

Ženy recenzia

Väčšina žien, ktoré sú nútené užívať analgetiká počas kritických dní, upozorňuje na vysokú účinnosť tabliet Nise. Okrem anestézie tento nástroj zmierňuje ďalšie nepríjemné príznaky, ktoré sprevádzajú mesačné krvácanie. S pomocou týchto tabliet sa mnohým ženám podarí zbaviť sa závratov, nevoľnosti, opuchov. Ak užívate liek v súlade s požiadavkami pokynov, minimalizuje sa riziko nežiaducich reakcií.

Analógy liečiv

Aby ste sa zbavili menštruačnej bolesti, môžete nahradiť Nise iným činidlom s podobným mechanizmom pôsobenia a podobným zložením. Medzi týmito liekmi si všimnite nasledujúce:

 1. Aktasulid, Hlavnou účinnou látkou lieku je nimesulid. To je dôvod, prečo použitie tohto lieku má rovnaký účinok ako pri použití Naiz.
 2. diclofenac, Liečivo je diklofenak sodný. Táto zložka je účinná na zmiernenie horúčky, zápalu a zmiernenie bolesti. Tento liek však stráca s Naizu kvôli prítomnosti rozsiahleho zoznamu možných nežiaducich reakcií.
 3. Ketonal, Je to silný liek proti bolesti na báze ketoprofénu. Jeho účinnosť je vyššia ako účinnosť lieku Knise, ale väčšina lekárnikov tento liek nepredáva bez lekárskeho predpisu.

záver

Tablety Nise sú jedným z najúčinnejších liekov na bolestivé obdobia. Hlavná zložka lieku má simultánny účinok na niekoľko častí tela. To vám umožní rýchlo zmierniť bolesť a odstrániť ďalšie nepríjemné príznaky spojené s prúdením kritických dní. Malo by sa však pamätať na to, že úľava od bolesti by nemala byť jediným cieľom ženy. Ak je menštruácia neustále sprevádzaná akútnou bolesťou, je potrebné podrobiť sa úplnému vyšetreniu a zistiť príčinu tohto javu. Možno nepohodlie vzniká z vývoja zápalového procesu v genitálnom trakte, ktorý by mal byť liečený antibakteriálnymi liekmi.

Lieky proti bolesti na PAIN V MESIACI, a nielen to! Záchrana pri akútnej bolesti. Poukážem na analóg Nise a uvidím, čo je lacnejšie?! Dospelí a deti s 12 rokmi

_________________________________ Dobrý deň! _________________________________

Trpiaci stav, ktorý spôsobuje toľko ľudí trpieť z mnohých dôvodov.

Ako sa zbaviť bolesti? Z fyzickej bolesti. Keď prídu tieto dni, pýtam sa na túto otázku najmenej raz za mesiac. Ide o to, ako sa zbaviť bolesti pomocou PMS, chcem vám to dnes povedať.

Bude to o nesteroidných protizápalových liekoch tabliet Nise 100 mg.

Na škatuli sú uvedené dávky, účinná látka, doba a podmienky skladovania liečiva.

Mimochodom, existuje aj náznak toho. že tento liek sa uvoľňuje podľa predpisu lekára, ale, bohužiaľ, kontrola reťazcov lekární nie je veľmi prísna. Jedna lekáreň ešte nepožiadala o lekár od lekára, keď predával liek Nise. A kupujem to pravidelne, určite každých pol roka.

Nise je syntetické liečivo používané pri liečbe ochorení kĺbov a úľavy od bolesti rôznych etiológií.

Vnútri krabice je inštrukcia k lieku a 2 hnedé blistre po 10 tabliet.

Indikácie na použitie:

Priamy analóg Nise je liek Nimesulide. Pozrime sa na cenový rozdiel týchto liekov (údaje z dnešnej stránky [link]):

Nimesulid 20t. 100mg. 177r.

Nise 20t. 100mg. 242r.

Ale kúpil som Nise za 177r. A Nimesulide sa nenachádza v lekárňach, prečo by mali priniesť lacnejšie analógy?

So. Kedy ma Nise zachráni?

Patrím k typu ľudí, ktorí až do posledného budú trpieť, trpieť, ale pilulka, ktorú musia „strčiť“.

Preto, Nise, pijem len pre silnú potrebu.

Tableta šumu nie je veľká (relatívne), je ľahko opitá. Beriem liek po jedle so pohárom vody.

Nise mi šetrí čas TIETO dnikeď bolesť v spodnej časti brucha nie je tak tolerantná, že nemôžete ani spať.

Tiež som niekedy mučený silným bolesti hlavy, Som meteo citlivá osoba. Akonáhle nastane prudká zmena počasia, som v agónii hlavy. Nise prichádza na záchranu znova.

S niektorými nepredvídanými zranenia Prijímam tiež Nise (keď som si naposledy zlomil prst na paži, až na klinec. Nise otupila bolesť).

na bolenie zubov-Nayz!

Ako som už uviedol vyššie, tento liek by sa mal uvoľňovať na lekársky predpis, ale jeho prínos v prípade sa nepozoruje. Pretože predtým môj spasiteľ v TÝCHTO dňoch bol Pentalgin, ktorý si teraz nemôže kúpiť over-the-counter, ale Nise bola rovnako dobrá!

Nežiaduce účinky, pri užívaní Nayz, nikdy som ukázal. Ale nemôžem hviezdu odstrániť, pretože zoznam vedľajších účinkov je príliš veľký.

Stojí za to si pamätaťže Nise zmierňuje a zmierňuje zápal len v čase podania (účinkuje v priebehu 15-20 minút), ale NIE JE CURE príčinou ochorenia!

Ako sa liek

Nise je účinné antireumatické, antipyretické, analgetické činidlo. Nimesulid je hlavnou aktívnou zložkou lieku. Je to táto látka má analgetické, protizápalové vlastnosti, zlepšuje celkové zdravie. Toto je najúčinnejší spôsob liečby, pretože pomáha bojovať proti závažným syndrómom bolesti.

Liek pôsobí na rôzne systémy tela. Počas pôsobenia lieku znižuje počet impulzov bolesti prenášaných do mozgu. Je to spôsobené:

 • boj proti zápalovým procesom
 • inhibícia aktivity receptorov, ktoré prenášajú bolesť cez telo,
 • ochrana tkanív pred zničením.

Účinnosť počas menštruácie

Účinnosť lieku v dôsledku:

 • nižšie hladiny prostaglandínov
 • zníženie hladín histamínu
 • blokovanie výroby voľných radikálov,
 • interakcie s receptormi glukokortikoidov.

Nise s menštruačnou bolesťou vykazuje dobré výsledky, pretože účinok na prostaglandíny je pomerne vysoký. Prostaglandíny sú látky podobné hormónom, ktoré sú zodpovedné za kontrakciu svalov maternice, čo vyvoláva vznik kŕčových bolestí.

Pomerne často je menštruácia sprevádzaná nielen silnou bolesťou, ale aj nevoľnosťou, zvracaním. Je to spôsobené veľkým hromadením tekutiny v tele. Nise pomôže zbaviť sa týchto príznakov, pretože znižuje hladinu histamínu a odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela.

Pod vplyvom drog voľné radikály vychádzajú z tela, ktoré pri oneskorení v tkanivách vyvolávajú toxické reakcie. V dôsledku toho sa celkový stav ženy zlepšuje, syndróm bolesti ustupuje.

Interakcia s receptormi glukokortikoidov v kombinácii s inhibíciou produkcie prostaglandínov, liek poskytuje silný protizápalový účinok. Z tohto dôvodu sa Nise často používa na liečbu zhoršených chronických gynekologických ochorení.

Malo by sa pamätať na to - pri dlhodobom užívaní lieku musíte dôkladne sledovať prácu obličiek, pečene.

Okrem bolesti môže byť menštruácia sprevádzaná závratmi, horúčkou. Prijatie Naizy pomáha zbaviť sa všetkých negatívnych symptómov menštruácie bez súčasného použitia niekoľkých rôznych liekov.

Ako užívať - ​​dávka

Nápoj počas mesačného Nisu je povolený, ak žena dodržiava pravidlá uvedené v návode, nemá žiadne kontraindikácie na užívanie lieku. Užívanie bolesti počas menštruácie je potrebné pol hodiny pred jedlom, kedykoľvek počas dňa. Je povolené zdvojnásobiť dávku pri silnej bolesti.

Ak dvojitá dávka lieku nemala analgetický účinok, odporúča sa obrátiť sa na špecialistu na presnú diagnostiku príčiny syndrómu bolesti. Pitie Nisu v adolescencii s nepravidelnou menštruáciou je potrebné pri dávke 1 kg telesnej hmotnosti na 5 mg liečiva.

Aby ste predišli otrave, neprekračujte dávku uvedenú v návode (2 tablety). Dievčatá, ktoré čelia včasnej menštruácii (vo veku 10-11 rokov), by mali liek odmietnuť a nahradiť iným liekom - deti mladšie ako 12 rokov by nemali užívať Nise.

Návod na použitie lieku Nise

Nise navrhla Dr. Reddy Laboratories Limited. Účinok lieku je založený na aktivite hlavnej látky - nimesulidu. Liek patrí do triedy sulfonanilidov, pričom ide o antipyretické, analgetické, antitrombocytárne a protizápalové činidlá.

Liečivá látka má rôzne formy

Drug Niz prezentované v rôznych formách:

 • tablety,
 • gél,
 • pozastavenie pre malé deti,
 • dispergovateľné / rozpustné tablety.

Nise má dobrú absorpciu pri použití vo vnútri. Rýchlo preniká do všetkých tkanív. Zriedkavo spôsobuje vedľajšie reakcie na pozadí inhibície syntézy prostaglandínov. Znižuje oxidáciu lipidov bez ovplyvnenia fagocytózy a hemostázy.

Pri perorálnom užívaní sa ľahko vstrebáva do tráviaceho traktu, metabolizuje sa v pečeni. Jeho metabolit je hydroxynimesulid, ktorý má podobný účinok a podobnú farmakologickú aktivitu. Vylučuje sa obličkami (v množstve takmer 50% z celku) a žlčou. Takmer 30% dávky pochádza z výkalov vo forme spracovaných produktov. Polčas je asi tri hodiny.

Nise vo forme gélu má lokálny protizápalový a analgetický účinok.

Pri použití tohto lokálneho lieku prechádzajú bolesti kĺbov a svalov, a to tak pri pohybe, ako aj pri odpočinku. Nise zmierňuje opuchy a pohybové obmedzenia.

Dispergovateľné a konvenčné tablety sa predpisujú pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov. Deti od 3 do 12 rokov užívajú liek vo forme suspenzie alebo rozpustných tabliet. Príjem Nise deti do 2 rokov lekári neodporúčajú, čo je spojené s mnohými vedľajšími účinkami.

Dávkovanie pre dospelých - nie viac ako dvakrát denne, 2 tablety. Toto je maximálna dávka. Príjem nezávisí od stravy pacienta.

Pre deti sa dávka vypočíta podľa ich telesnej hmotnosti: 3-5 mg na 1 kg hmotnosti dieťaťa. Dospievajúci s hmotnosťou vyššou ako 40 kg môžu liek užívať na rovnakom základe ako dospelí.

Nise-gel sa nanáša na suchý a čistý povrch pokožky bez odrezkov, škrabancov, odrenín, popálenín. Maximálne množstvo gélu použitého v čase - 3 cm. Počet procedúr za deň - nie viac ako 4-krát.

Priebeh liečby je maximálne 10 dní v rade. Frekvencia liečby liekom sa môže opakovať s intervalom 10 dní.

Existujú niektoré vedľajšie účinky. Môžu to byť:

 • Alergické reakcie - vyrážka, anafylaktický šok v prípade precitlivenosti na liek,
 • Poruchy nervového systému - závraty, pocity strachu, nervozita, zlý spánok, nočné mory, bolesť hlavy, ospalosť,
 • Pre genitourinárny systém - opuch, dysuria, retencia moču, nefritída,
 • Pokiaľ ide o orgány tráviaceho traktu - hnačka alebo zápcha, nevoľnosť, vracanie, plynatosť, zhoršenie gastritídy, stomatitída, zhoršenie žalúdočných vredov,
 • Zo žlčových ciest a pečene - hepatitída, žltačka, cholestáza,
 • Čo sa týka obehového systému - anémie, purpury, eozinofílie, zníženej zrážanlivosti krvi, pancytopénie,
 • Na strane dýchacích ciest - dýchavičnosť, bronchospazmus, exacerbácia astmatických záchvatov,
 • Čo sa týka zmyslov - poruchy zraku,
 • Zo strany kardiovaskulárneho systému sú možné arteriálna hypertenzia, tachykardia, krvácanie, návaly horúčavy.

Všetky tieto vedľajšie účinky sú možné iba v prípade predávkovania liekom alebo pri dlhodobom nekontrolovanom používaní.

Viac informácií o Nise nájdete v tomto videu.

V ktorých prípadoch sa liek používa?

Droga sa používa na liečbu predpísanú lekárom.

Indikácie na použitie Kniz v terapii sú zvyčajne:

 • bolenie zubov
 • reumatoidná artritída a artróza,
 • Psoriatické artropatie,
 • artritídy a artrózy nešpecifikovanej povahy,
 • dna rôznej etiológie,
 • ankylozujúca spondylitída,
 • lézie synoviálnej membrány kĺbu,
 • poškodenie šľachy
 • svalov,
 • burzopatia rôznych etiológií,
 • časté bolesti hlavy
 • putovanie nešpecifikovanou bolesťou
 • zranenia rôzneho stupňa a lokalizácia,
 • osteoporóza,
 • zápal mäkkých tkanív
 • komplikácií po operácii.

Nise sa používa na zmiernenie bolesti.

Liečivo je predpísané predovšetkým na zmiernenie bolesti a zápalu, ku ktorému dochádza na pozadí infekčných chorôb rôznych etiológií.

Protidrogová akcia

Obdobie menštruácie nie je najpríjemnejším obdobím v živote ženy. Pre niektorých je veľmi ťažké pociťovať silnú bolesť brucha. Musíme sa uchýliť k liekom alebo populárnym receptom. Z piluliek, populárny nástroj "Niz", je odporúčané mnohými gynekológmi.

Droga má komplexný účinok: znižuje bolesť, znižuje horúčku, znižuje zápal. Hlavná účinná látka "Naiza" - nimesulid. Pomáha zmierniť bolesť rôznych lokalizácií, vrátane žalúdka. Nimesulid ovplyvňuje počet bolestivých impulzov prenášaných do mozgu a znižuje ich. Je to spôsobené týmito účinkami:

 • zápalové procesy sú eliminované,
 • citlivosť receptorov bolesti sa znižuje,
 • telesné tkanivá sú chránené pred zničením.

A tu je viac o tom, či Ketanov pomôže s menštruáciou.

Prečo piť "Nise" mesačne

Nástroj má množstvo funkcií, vďaka ktorým je pre menštruáciu najúčinnejší.

Počas menštruácie dochádza k aktívnej tvorbe tejto látky. Prostaglandíny pomáhajú sťahovať vnútorné svaly. S menštruačnou bolesťou súvisí skutočnosť, že maternica začína aktívne pôsobiť a odmieta starý epitel. Cieľom "Nise" je potlačiť syntézu prostaglandínov.

Preto gynekológovia často radia pacientom, aby sa pomocou tohto lieku vyrovnali s bolesťou, pretože priamo ovplyvňuje jeho zdroj.

Organické zlúčeniny sú zodpovedné za množstvo tekutiny v tele. Ak je príliš veľa, môže počas menštruácie dôjsť k opuchu a bolesti. Pri prebytku tekutín hlava často trpí a objaví sa migréna.

Preto Nise pomáha odstraňovať nielen charakteristické bolesti brucha, ale tiež bojuje proti migrénám.

Spolu so znížením syntézy prostaglandínov má táto funkcia silný protizápalový účinok. To platí najmä pre ženy, ktoré majú v histórii gynekologickú patológiu.

Niekedy sa počas menštruácie zhoršujú. "Nize" umožňuje odstrániť veľa bolesti a prežiť kritické dni normálne.

Pravidlá pilulky a dávkovanie

Vzhľadom k tomu, že liek je pomerne silný, je dôležité ho aplikovať presne podľa pokynov. Je potrebné pokúsiť sa použiť minimálnu dávku.

Na zmiernenie bolesti počas menštruácie stačí vypiť jednu tabletu dvakrát denne. Najlepšie sa to robí bezprostredne po jedle, čím sa minimalizuje dráždivý účinok lieku na stenu žalúdka. Tableta sa obvykle rozpustí vo vode za vzniku suspenzie. Potom sa užíva perorálne s veľkým množstvom tekutiny. Ale nemôžete rozpustiť pilulku, len piť.

Maximálna denná dávka lieku "Niz" je 200 mg. Každá tableta obsahuje 100 mg aktívnej zložky nimesulidu. Preto sa neodporúča užívať viac ako 2 tablety denne, a to ani pri silnej bolesti počas menštruácie. Ale pretože liek je silný, musí sa vyrovnať s úlohou.

Menarche sa niekedy vyskytuje pomerne skoro, vo veku 11 rokov. V tomto prípade by úľava od bolesti s pomocou lieku mala byť veľmi opatrná. Denná dávka sa počíta v závislosti od telesnej hmotnosti: na každý kilogram je 5 miligramov liečiva.

U ľudí s chronickým zlyhaním obličiek sa bude meniť aj denný príjem. Ak zdravý človek môže piť najviac 2 tablety denne, potom by sa tí, ktorí trpia touto patológiou, mali obmedziť na jednu.

Vedľajšie účinky

Odporúča sa používať liek počas menštruácie len v prvých dňoch krvácania. Ak budete piť „Nise“ počas celého obdobia menštruácie, môžete čeliť nežiaducim účinkom. Niekedy so zvyšujúcim sa dávkovaním sa vyskytujú nasledujúce vedľajšie účinky:

 • vyrážky na koži, ktoré sú sprevádzané svrbením
 • závraty, zriedkavo bolesť hlavy,
 • opuch,
 • hnačka, vracanie, nevoľnosť,
 • zriedkavo flatulencia, zápcha, zhoršenie gastritídy,
 • akútne zlyhanie obličiek
 • zriedka dýchavičnosť,
 • vysoký krvný tlak
 • niekedy sa môže vyskytnúť ťažkosti s dýchaním, exacerbácia bronchiálnej astmy,
 • na strane zmyslov je možné zrakové rušenie.

Ak pozorujete dennú dávku liekov počas menštruácie, nežiaduce účinky sa nevyskytnú.

Náklady na lieky

Zabíjač bolesti je lacný. Ceny sa pohybujú od 160 do 260 rubľov. Cena lieku závisí od lekárne, prostredníctvom ktorej sa predáva. „Nise“ je možné objednať online. Ale v tomto prípade bude minimálna cena asi 220 rubľov. Nákup liekov prostredníctvom siete nie je veľmi logický, pretože sa dá kúpiť v akejkoľvek lekárni, čo šetrí peniaze.

Analógy „Nise“ mesačne

Ak v dome nie je takýto liek, môžete ho nahradiť inými liekmi proti bolesti. Nasledujúce lieky sa používajú ako analóg liekov na menštruáciu:

 • "Aktasulid", Kompozícia je čo najbližšie, pretože liečivo je založené na rovnakej účinnej látke, nimesulide.

V súlade s tým poskytne požadovaný účinok: zmiernenie bolesti brucha, odstránenie migrény, zlepšenie pohody počas menštruácie.

 • "Diclofenac", Zloženie tohto nástroja je odlišné. Hlavnou účinnou látkou je diklofenak sodný. Liek má podobný účinok ako „Nise“ - odstraňuje bolesť, znižuje horúčku a bojuje proti zápalovým procesom. Pri užívaní Diclofenacu sú však vedľajšie účinky častejšie.
 • "Ketonal", Ďalším mocným liekom, ktorý dokáže rýchlo zmierniť bolesť počas menštruácie. Hlavnou zložkou je ketoprofén. Tento nástroj má výraznejší účinok ako "Niz", ale je ťažké ho kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu.

A tu je viac o tom, prečo žalúdok bolí na menštruáciu.

Na odstránenie syndrómu bolesti počas menštruačného krvácania mnohí gynekológovia odporúčajú tablety Nise. Majú komplexný účinok, ktorý rýchlo odstraňuje nepohodlie počas menštruácie. Nástroj je dostatočne silný, takže sa musí užívať s prísnym dodržiavaním dennej dávky, aby nedošlo k vedľajším účinkom.

Prečo piť nayz počas mesiaca

Čo presne robí účinné tablety na tablety na menštruáciu? Niekoľko vlastností lieku:

Výhodným rozdielom medzi liečivom a inými nesteroidnými protizápalovými liekmi je, že neovplyvňuje pečeň rovnako deštruktívne ako podobné činidlá. A jeho antipyretický účinok umožňuje odstrániť nielen bolesť, ale aj vyrovnať sa s pocitom slabosti, ktorý často sprevádza kritické dni.

Kontraindikácie pre prijatie

Či je možné v konkrétnom prípade piť nayz v mesačných intervaloch, definujú aj iné problémy so zdravím. Nemôžete užívať liek, ak sú diagnostikované nasledovné:

 • neznášanlivosť na zložky lieku (okrem nimesulidu, v ňom je niekoľko ďalších látok),
 • zhoršenie astmy,
 • alergia na kyselinu acetylsalicylovú,
 • gastritída v akútnom štádiu, žalúdočný vred,
 • enterokolitída, črevná infekcia,
 • problémy so zrážaním krvi,
 • závažné ochorenie pečene,
 • závažné zlyhanie obličiek
 • problémy so srdcom, ako aj obdobie zotavenia po operácii.

Pri starostlivom zaobchádzaní s minimálnym dávkovaním a po konzultácii s odborníkom ho môžete vypiť s nasledujúcimi zdravotnými problémami:

 • ischemická choroba srdca
 • diabetes mellitus
 • patológie periférnych tepien.

Ak sa stav zdravia po užívaní lieku prudko zhoršil, je nutná neodkladná pomoc lekára. Ale je to veľmi zriedkavé.

Odporúčame si prečítať článok o bolesti brucha počas menštruácie. Z neho sa dozviete o mechanizme vývoja bolesti, o účinkoch črevných porúch, patologických príčin bolesti a o tom, či potrebujete brať lieky na bolesť brucha.

Pin
Send
Share
Send
Send