Vitálny

Konštrukcia krčka maternice: indikácie, typy a správanie, regenerácia po

Pin
Send
Share
Send
Send


Účel kauterizácie závisí od fázy cyklu a naliehavosti postupu. Existujú 3 typy postupov:

 • diatermia,
 • cryosurgery,
 • terapia laserovými rádiovými vlnami.

Diatermokoagulácia sa uskutočňuje na urgentnom základe, keď je vysoká pravdepodobnosť rýchlej proliferácie polypov a ich degenerácia na malígny nádor a často sa používa biopsia krčka maternice na vylúčenie rakoviny.

Laserová rádiofrekvenčná terapia ako metóda s nízkym dopadom na rýchle hojenie rán sa vykonáva na 5-7 deň menštruačného cyklu, takže krčka maternice sa hojí pred príchodom ďalšej menštruácie.

Je lepšie, keď sa moxibustion vykonáva medzi 3. a 9. dňom cyklu. Toto je doba, keď svalové tkanivo maternice je v mäkšom, uvoľnenejšom stave a krk je mierne pootvorený.

Pre gynekológa je ľahšie prezerať celú dutinu a vykonávať procedúru konizácie, aby sa úplne odstránilo modifikované postihnuté epiteliálne tkanivo bez zanechania jeho častíc. Okrem toho, lekár počas operácie neovplyvní zdravé blízke oblasti, čo znamená, že proces hojenia v budúcnosti bude rýchlejší.

Proces konizácie a jeho typy

Existuje niekoľko typov conization, najbežnejšie sú nasledovné:

 • slučková elektrokonštrukcia,
 • typ konfigurácie rádiových vĺn,
 • biopsia laserového typu
 • operácia typu nôž.

Veľmi zriedkavo sa používa chirurgický typ noža z dôvodu vysokej pravdepodobnosti komplikácií po jeho použití.

Laserový typ zásahu je high-tech a najdrahší. Looped conization je metóda, ktorá má malé percento komplikácií s relatívne nízkymi nákladmi na intervenciu.

Optimálny čas prevádzky je obdobie bezprostredne po skončení mesiaca. Toto obdobie je výhodné vzhľadom na skutočnosť, že úplne eliminuje pravdepodobnosť tehotenstva a ponecháva dostatočne dlhú dobu na to, aby sa krčka maternice hojila v mieste tvorby chirurgického poľa.

Konštrukcia slučky sa skladá z niekoľkých etáp. Hlavné kroky sú nasledovné:

 1. Úvod do vagíny ženy ležiacej v gynekologickej stoličke, plastové zrkadlo.
 2. Odstránenie vaginálneho výtoku.
 3. Spracovanie chirurgického poľa pomocou Lugolovho roztoku.
 4. Anestézia pomocou injekcií anestetickej kompozície pozostávajúcej z 1% p-ra Lidokaínu s adrenalínom. Epereprin je potrebný na zníženie krvácania.
 5. Slučka elektródy je namontovaná vo vzdialenosti 3-5 mm od okraja transformačnej zóny. Pomocou vysokofrekvenčného striedavého prenosu sa transformačná zóna vyreže na hĺbku 5 mm.
 6. Rezané tkanivo sa odstráni pinzetou a odošle na vyšetrenie.
 7. V poslednom štádiu sa vykonáva koagulácia bodov krvácania v chirurgickom poli.

Procedúra trvá približne 15 minút.

Konformácia sa klasifikuje podľa fyzikálneho faktora, ktorým sa tkanivová sekcia odstráni:

 • Nôž.
 • Laser.
 • Kriokonizatsiya.
 • Electroconization.

Z hľadiska vysielania:

 1. Ekonomická konizácia (biopsia kužeľa) - veľkosť odstránenej plochy nie je väčšia ako 1-1,5 cm.
 2. Vysoká konizácia - s odstránením 2/3 alebo viac dĺžky krčka maternice.

Tehotenstvo a pôrod po pôrode

Pri rôznych patologických procesoch v krčku maternice u žien, ktoré nedali pôrod, alebo u žien, ktoré plánujú opätovné otehotnenie, by sa mali vybrať najškodlivejšie metódy, pokiaľ je to možné bez narušenia štruktúry krčka maternice (erózna koagulácia, polypektómia).

Je žiaduce naplánovať tehotenstvo po konizácii najskôr jeden rok po operácii.

Konvencia spravidla nemá vplyv na schopnosť počať. Ale niekedy v prípadoch príliš rozsiahlej resekcie tkanív, opakovaných koncesií a komplikovaného prúdenia je možné zúženie krčka maternice v dôsledku vývoja adhézií. Potom bude proces hnojenia zložitý.

Ale dôsledky conization môžu mať negatívny vplyv na normálne tehotenstvo a prirodzený pôrod oveľa častejšie ako na počatie. To je vysvetlené skutočnosťou, že operácia stále trochu mení štruktúru krčka maternice, môže byť skrátená, jeho elasticita môže klesať.

Preto ženy, ktoré podstúpili conization môže dôjsť k potratu pred úplným termínom: krčka maternice jednoducho nevydrží záťaž, to môže rozvinúť čoskoro.

Prirodzený pôrod je možný pre ženy, ktoré podstúpili konizáciu. Ale lekári musia byť úplne istí, že krčka maternice je dostatočne elastická. V praxi sa podávanie takýchto žien uskutočňuje takmer vždy s cisárskym prúdom. Porodníci sa obávajú nedostatočnej dilatácie krčka maternice počas pôrodu.

Po operácii

Po operácii môže žena pociťovať nepríjemné pocity a nepríjemnú bolesť v spodnej časti brucha. Po zákroku sa môže menštruácia ženy významne zvýšiť a predĺžiť sa pred operáciou.

Okrem toho, po konizácii krčka maternice je pozorovaná tvorba hnedých sekrétov, ktoré sú normou v tomto stave ženského tela. S výskytom tohto typu vypúšťania, nemôžete sa báť.

Bez ohľadu na zvolený typ operácie sa na krčku maternice vytvorí povrch rany. V procese konizácie je horná vrstva zničená pôsobením lasera, elektriny alebo rádiových vĺn. Namiesto poškodených buniek sa vytvorí chrasta, ktorá nakoniec zanechá.

Ženy, ktoré sú konfrontované s potrebou urobiť krčka maternice prežiť. Zaujíma sa o to, ako sa vykonáva samotná operácia, ako ide pooperačné obdobie. Lekári varujú, že zameranie sa na skúsenosti iných žien nestojí za to. Pocity budú závisieť od nasledujúcich faktorov:

 • prah bolesti
 • podmienky krčka maternice,
 • veľkosť vzdialenej oblasti
 • individuálna reakcia na anestéziu,
 • vlastnosti operácie, t
 • množstvo vytvoreného strupu a intenzita jeho výtoku.

Pacienti, ktorí podstúpili obyčajnú nožovú konizáciu, sa často sťažovali na intenzívne krvácanie, silnú bolesť po operácii. Uvoľňovanie strupov z nich bolo často sprevádzané krvácaním.

Po metóde noža môže na krčku maternice zostať neelastická jazva. Neobťažuje ženu, ale môže vyvolať problémy počas tehotenstva a pôrodu. Niekedy jazvy zostávajú aj po elektrickom slučke. Laserové a rádiové vlnové postupy spravidla neopúšťajú.

Liečba trvá mnohokrát 4-6 týždňov. V niektorých prípadoch však proces trvá až 4 mesiace - trvanie závisí od individuálnej schopnosti tela regenerovať tkanivá.

Ak sa počas konizácie nevyskytli žiadne problémy a žena dodržiava odporúčania lekára, pravdepodobnosť komplikácií je minimálna. Mnohí pacienti nemajú ani krv v prvom mesiaci, majú len bohatý vodný výtok. Krv alebo špinenie sa môže vyskytnúť len vtedy, keď sa uvoľní chrasta.

V pooperačnom období ženy čelia nasledujúcim problémom:

 • krvácanie do 2-3 týždňov po operácii,
 • bolesť v dolnej časti brucha, intenzita pripomínajúca bolesť počas menštruácie,
 • zvýšenie množstva krvácania počas výtoku strupy,
 • škaredé vaginálne prepustenie.

Bolesť a zvýšenie výtoku môžu naznačovať poškodenie krčka maternice a nástup krvácania. Keď je poškodená oblasť poškodená patogénnymi mikroorganizmami, objaví sa nepríjemný zápach.

Týždeň po operácii sa u väčšiny pacientov začína chrastať. To môže výrazne zvýšiť množstvo výboja. Pre mnohých sa stávajú nielen bohatšími, ale aj tmavšími.

Akékoľvek krvácanie po konizácii krčka maternice, trvajúce niekoľko dní, je normou, ak ich počet neprekračuje menštruačné štandardy. 4.-5. Deň sa čerstvá krv nahradí „rozmazaním“, ktoré má hnedastý odtieň.

Dochádza k rýchlej obnove poškodeného tkaniva. Niekedy, 7. deň po manipulácii, je možná obnova erytému, ktorá je charakterizovaná veľkými gaštanovými zrazeninami.

Takýto výtok po oplodnení krčka maternice - norma - tak prichádza vytvorená chrasta. Vytvára sa na povrchu poškodeného tkaniva od okamihu operácie, čo umožňuje regeneráciu hlbších vrstiev.

Chrasta vyjde sama, potom sa krvácanie postupne zastaví. V priebehu 2 - 3 týždne je zaznamenaný pokles - tento proces je normou.

Normálny priebeh zotavovacej periódy prechádza bez silného krvácania. Ak bola operácia vykonaná s komplikáciami, pacient zaznamenal rad príznakov, medzi ktorými je neobvyklý výtok. Napríklad:

 • Odtok krvi po konizácii krčka maternice sa odohral v normálnom objeme, ale potom, čo chrasta odpadla, zastavila sa. Za normálnych okolností by malo menšie krvácanie pokračovať 1 až 3 dni. Jeho zastavenie môže naznačovať nesprávne hojenie.
 • Výtok skloviny, kŕčová bolesť v bruchu, dávajúca lumbosakrálnej oblasti počas príchodu ďalšej menštruácie. Typické pre abnormálnu konstrikciu (stenózu) krčka maternice.
 • Ostrá netolerovateľná menštruačná bolesť, kŕče v dolnej časti brucha, výtok z pošvy s nepríjemným syrovým zápachom, syrová štruktúra a matná farba. Dôkaz infekcie v maternici. U zdravej ženy, ak sa do maternice dostanú patogénne baktérie, ochranné funkcie tela neumožňujú vznik zápalu.

Po konformácii maternice by malo dôkladne sledovať výtok.

Dokonca aj keď nie sú žiadne silné bolesti, horúčka a iné príznaky, s abnormálne veľkým množstvom krvi prúdiace z pošvy, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom. Normálne by to nemalo byť.

Ak je výboj príčinou alarmu, neváhajte. Je lepšie ukázať príliš veľa úzkosti, než venovať pozornosť problému, ktorý začne novú chorobu.

Hlavným účelom operácie konizácie je preto odstránenie oblastí, v ktorých už prebieha mechanizmus degenerácie rakovinových buniek a prevencia vzniku rakoviny krčka maternice. Operácia vykonáva dve úlohy: diagnostiku a liečbu.

Konštrukcia sa plánuje okamžite po ukončení nasledujúcej menštruácie (1-2 dni sucha). To sa robí preto, že v prvej fáze cyklu sa zvyšuje hladina estrogénov, čo prispieva k proliferácii (zvýšenému zotaveniu) epitelu a rýchlejšiemu hojeniu.

Je potrebné sa pripraviť vopred. Pri plánovaní operácie sa vykonáva gynekologické vyšetrenie, kolposkopia po dobu najmenej jedného mesiaca a odoberajú sa nátery na mikroflóru a cytológiu.

Môže byť predpísaný ultrazvuk panvových orgánov a lymfatických uzlín. V prípade potreby môže lekár odobrať biopsiu z najzávažnejšej oblasti.

Ak sa zistí zápalový proces vo vagíne, vykoná sa vhodné protizápalové ošetrenie, až kým sa nedosiahnu normálne výsledky.

2 týždne pred plánovanou prevádzkou sa pridelia skúšky:

 • Všeobecné testy krvi a moču.
 • Krv pre syfilis.
 • Protilátky proti HIV, vírusová hepatitída B, C.
 • Hemostasiogram.
 • Stanovenie krvnej skupiny a Rh faktora.
 • Fluorografia (počas roka).
 • Elektrokardiogram.
 • Vyšetrenie terapeutom.

Confection sa nevykonáva:

 1. V prítomnosti zápalového procesu v pošve a krčka maternice.
 2. S biopsiou potvrdenou invazívnou rakovinou.
 3. Pri akútnych infekčných ochoreniach.
 4. S nedostatočne definovanými hranicami transformácie epitelu.
 5. Ak hranice patológie presahujú technické možnosti liečby.
 6. S dekompenzáciou chronických ochorení (zlyhanie srdca, hypertenzia, cukrovka, zlyhanie obličiek a pečene).
 7. Porucha zrážanlivosti krvi.

Táto operácia nevyžaduje dlhodobú hospitalizáciu. Môže sa vykonávať v podmienkach jednodňovej dennej alebo nemocničnej liečby.

Po conization, pacient je v oddelení asi 2 hodiny, potom môže ísť domov.

Spravidla je niekoľko dní výrazná boľavá bolesť v spodnej časti brucha (podobne ako pri menštruácii). Výtok z vagíny po tomto postupe bude vôbec. Ich počet a načasovanie sa však môže líšiť. Hojné krvácanie by nemalo byť. To je zvyčajne transparentný serózny výtok s krvou, alebo svetlo hnedá, alebo rozmazanie. Výpary môžu mať nepríjemný zápach.

Pre niektorých sa ukončenie výtoku objaví po týždni, pre niektoré pokračuje až do ďalšej menštruácie. Prvá menštruácia po operácii môže byť hojnejšia ako obvykle.

Charakteristiky postupu

Je to postup, pri ktorom sa z hrdla odstráni kužeľovitý fragment. Potom sa pošle na histologické vyšetrenie.

Existujú kontraindikácie pre kŕčenie krčka maternice:

 • choroby ženského reprodukčného systému so zápalovým alebo infekčným charakterom,
 • invazívneho karcinómu krčka maternice, čo potvrdzujú výsledky histologického výskumu.

Cervikálna konizácia: indikácie a kontraindikácie

V priebehu chirurgického zákroku odborník odstráni malú časť povrchu krčka maternice a časť krčka maternice v tvare kužeľa. Veľmi často sa cervikálna konizácia neuskutočňuje ani tak na účely liečby, ako na vykonanie histologického vyšetrenia fragmentu tkaniva získaného v dôsledku operácie.

V dôsledku histologickej analýzy sa zistí prítomnosť alebo neprítomnosť buniek v testovanej vzorke tkaniva, ktoré je schopné degenerovať do rakovinových buniek. Tkanivo, ktoré má príznaky patologickej povahy, sa odstráni jediným chirurgickým zákrokom, čo je výhoda.

Po chirurgickom zákroku a ukončení liečebného obdobia chirurgického poľa na povrchu krčka maternice musíte navštíviť lekára a podstúpiť cytologické vyšetrenie. Veľmi zriedkavo, ale stále môže byť potrebné vykonať biopsiu, keď sa objavia podozrivé bunky.

Existuje množstvo indikácií a kontraindikácií pre kŕčenie krčka maternice. Hlavné indikácie pre operáciu sú nasledovné:

 • detekcia patologických miest tkaniva na sliznici krčka maternice,
 • vývoj dysplázie o 2-3 stupne v prípade potvrdenia diagnózy pomocou histologickej analýzy,
 • po obdržaní negatívnych výsledkov PAP testu, čo je test cervikálneho steru.

Kontraindikáciou ku konizácii je prítomnosť invazívneho karcinómu krčka maternice v ženskom tele, okrem toho, ak sa v tele vyvinie infekčné ochorenie panvových orgánov, konizácia sa nemôže použiť.

Conization je široko používaný postup v gynekológii. Účelom operácie je odstrániť tieto prvky:

 • nádory v maternici,
 • eróznych lokalít
 • zhubné nádory,
 • fragmenty nádoru neznámej etiológie.

Často sa uskutočňuje redukcia na zníženie rizika vzniku onkológie. Počas zákroku sa často vykonáva biopsia krčka maternice na vyšetrenie histologického vyšetrenia tkaniva.

V takýchto prípadoch je predpísaná krčná konizácia:

 • detekcia patologických miest v krčku maternice krčka maternice,
 • dysplázia 2-3 stupne,
 • podľa výsledkov histologického vyšetrenia, t
 • ak máte podozrenie na vznik rakoviny, keď je potrebná biopsia krčka maternice.

Táto operácia sa vykonáva v slučke, laserovej alebo rádiovej vlne. Takmer ktorákoľvek z metód používaných na kauterizáciu erózie vedie k oneskoreniu menštruácie. Postup je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

 • v zápalových procesoch,
 • s infekčnými ochoreniami v genitálnom trakte,
 • v prípade rakoviny krčka maternice invazívnej formy.

Všeobecne platí, že konizácia netrvá dlhšie ako 20 minút, nespôsobuje bolesť v dôsledku absencie nervových zakončení v krčku maternice. Anestézia sa nevyžaduje.

Odstránenie patologického tkaniva sa uskutočňuje aplikovaním striedavého prúdu na slučku a kauterizačnú eróziu. Tak, že v budúcnosti nebudú žiadne komplikácie a infekcia dutiny maternice, lekár predpíše priebeh antibakteriálnych liekov a vitamínov pre ženy na udržanie imunity.

Nebezpečné komplikácie

Vo väčšine prípadov, po conization z maternice maternice bezbolestne listy. Niektoré ženy však hovoria, že toto obdobie sprevádza:

 • je tu bolesť v spodnej časti brucha,
 • okolo krčka maternice je nepríjemný pocit,
 • zvyšuje množstvo krvácania.

Pacienti tvrdia, že bolesť v prírode sa podobá menštruácii. Môžu byť otravné a boľavé. Ak je to potrebné, Ibuprofen alebo Ketonal môžu byť použité na zmiernenie stavu. Ak nastane rezanie, ostrá bolesť, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Осмотр гинеколога необходим, если у женщины отходит струп и при этом регистрируется следующее:

 • повышается температура,
 • начались интенсивные выделения, напоминающие кровотечение,
 • беспокоит сильный зуд.

Mŕtve kožné tkanivá sa nezačnú vždy bezbolestne pohybovať. Rezné bolesti sprevádzané výskytom silného krvácania môžu znamenať poškodenie tkanív krčka maternice.

V tomto prípade by mal gynekológ liečiť poškodenú oblasť, aby zastavil krvácanie. Chrasta by sa preto nemala vzdialiť.

Tiež ženy sú predpísané antibiotickú liečbu, aby sa zabránilo komplikáciám.

Niektorí cítia vážne nepohodlie, keď chrasta odchádza. Pacienti sa sťažujú na slabosť, ospalosť, zimnicu, mierne závraty.

Veľa ľudí sa zaujíma o to, ako strupovia po krčnej konope odchádzajú. Pochopte, že proces odmietnutia začal, ak zvážime výber. V nich si ženy môžu všimnúť gore vo forme kôry.

Väčšina žien má pooperačné obdobie bez komplikácií. Ale niekedy sú potrebné špeciálne hemostatické prípravky. Ak je to indikované, lekár Vám môže predpísať: t

Nezávisle začať piť hemostatické lieky bez lekárskeho vyšetrenia nemôže byť. Je možné, že loď bola poškodená, keď šupka odišla. Iba krvácanie sa môže vyrovnať s krvácaním.

V štandardnom čase po konizácii u žien nastáva menštruácia. V prvom a druhom cykle po operácii je menštruácia hojnejšia, môže trvať dlhšie ako zvyčajne. Ale spravidla je v treťom cykle situácia normalizovaná.

Niektoré ženy nedokážu pochopiť podstatu prepustenia: je ťažké pochopiť, začína sa chrasta alebo menštruácia. Ak sa konizácia uskutočnila v dňoch 5-7, potom kôra opúšťa, respektíve, v dňoch 10-17 cyklu. Je príliš skoro začať menštruačný tok.

Podľa hodnotenia pacientov je možné pochopiť, že mŕtve bunky sú odmietnuté povahou krvácania. Obvykle ráno je intenzita výtoku väčšia a večer sa prakticky zastavia.

Považuje sa za normu, ak dôjde k vybitiu serózneho krvavého krvného obrazu počas 10-20 dní po konizácii. Pravidelne sa môžu zvyšovať, pripomínajúc charakter a intenzitu menštruácie.

V nasledujúcich prípadoch by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom: t

 • krvácanie je častejšie ako normálna menštruácia,
 • ťažký výtok alebo veľa zrazenín
 • silná bolesť v spodnej časti brucha,
 • zvýšená telesná teplota
 • výtok s nepríjemným zápachom trvá viac ako tri týždne po zákroku.

Komplikácie s modernými typmi konizácií sú zriedkavé (1-2%).

 • Krvácanie.
 • Prístupová infekcia s rozvojom zápalu.
 • Cicatricial deformity krčka maternice.
 • Porucha tehotenstva (spontánne potraty a predčasný pôrod).
 • Endometrióza.
 • Porušenie menštruačného cyklu.

Podľa posudkov pacientov, ktorí podstúpili conization: t

 1. Nebojte sa príliš veľa - operácia je malá, komplikácie sú veľmi zriedkavé.
 2. Samotná operácia nespôsobuje nepohodlie.
 3. Bolesť po operácii je celkom prijateľná, trvá 1-2 dni.
 4. Po operácii môžete ísť domov, ale najlepšie s doprovodnou osobou a autom, pretože po anestézii môžete pociťovať závraty.
 5. Po chirurgickom zákroku sa pozoruje výtok do 2-4 týždňov. To je normálne. Po prepustení chrasty sa môže zvýšiť výtok.
 6. Je potrebné vopred sa postarať o to, aby niekto z domácnosti vykonal časť domácej úlohy, pretože nie je možné zdvihnúť závažia a preťažiť sa. Platí to najmä vtedy, keď je doma malé dieťa.
 7. V priebehu mesiaca je potrebné lekárovi dôverovať a plniť všetky obmedzenia.

Keď je priradená konizácia

Konštrukcia sa vykonáva s viditeľnými patologickými oblasťami na krčku maternice, ako aj pri zistení dysplázie cervikálneho epitelu v stenách, ktoré sa každoročne odoberajú ženám na lekárskych vyšetreniach.

Hlavné podmienky, za ktorých sa konizácia vykonáva: t

 • Prítomnosť zón modifikovaného epitelu počas kolposkopie.
 • Identifikujte atypické bunky v náteroch.
 • Dysplázia 2-3 stupne podľa výsledkov morfologického výskumu.
 • Erózia.
 • Leukoplakia.
 • Ectropion (inverzia).
 • Cervikálne polypy.
 • Cicatricial deformity krčka maternice po prasknutí, zranenia, predchádzajúce manipulácie na krčka maternice.
 • Relaps dysplázie po elektrokoagulácii, laserové odparovanie, kryodestrukcia.

Hlavným dôvodom, prečo je žena poslaná na vyšetrenie, je cytologicky alebo histologicky identifikovaná dysplázia krčka maternice. Dysplázia je porušením normálnej diferenciácie vrstiev viacvrstvového epitelu. Predpokladá sa, že dysplázia sa vo väčšine prípadov mení na rakovinu. V iných klasifikáciách (najmä v zahraničí) možno nájsť pojem „cervikálna intraepiteliálna neoplázia“ (CIN), v ktorom sú tri stupne. Koncentrácia sa vykonáva hlavne s CIN II.

Účel prevádzky

Preto je hlavným účelom operácie konizácie je odstránenie oblastí, v ktorých sa začal mechanizmus degenerácie rakovinových buniek a prevencia vzniku rakoviny krčka maternice. Operácia vykonáva dve úlohy: diagnostiku a liečbu.

 1. Časť sliznice sa odstráni patologickými zmenami v nezmenenom tkanive (zdravé tkanivo sa uchopí v rozsahu 5-7 mm).
 2. Odstránená časť krčka maternice sa zasiela na histopatologické vyšetrenie.
 3. Ak štúdia vylučuje invazívnu rakovinu a okraje vzdialeného kužeľa neobsahujú dysplastické zmeny, patológia sa považuje za radikálne vyliečenú.
 4. Ak táto štúdia vyvoláva pochybnosti o neúplnom odstránení dyspláznej zóny alebo o prítomnosti invazívnej rakoviny, konizácia sa považuje za diagnostický krok. V tomto prípade sa plánuje ďalšia radikálnejšia liečba.

Príprava na operáciu

Konštrukcia sa plánuje okamžite po ukončení nasledujúcej menštruácie (1-2 dni sucha). To sa robí preto, že v prvej fáze cyklu sa zvyšuje hladina estrogénov, čo prispieva k proliferácii (zvýšenému zotaveniu) epitelu a rýchlejšiemu hojeniu.

Je potrebné sa pripraviť vopred. Pri plánovaní operácie sa vykonáva gynekologické vyšetrenie, kolposkopia po dobu najmenej jedného mesiaca a odoberajú sa nátery na mikroflóru a cytológiu.

Môže byť predpísaný ultrazvuk panvových orgánov a lymfatických uzlín. V prípade potreby môže lekár odobrať biopsiu z najzávažnejšej oblasti.

Ak sa zistí zápalový proces vo vagíne, vykoná sa vhodné protizápalové ošetrenie, až kým sa nedosiahnu normálne výsledky.

2 týždne pred plánovanou prevádzkou sa pridelia skúšky:

 • Všeobecné testy krvi a moču.
 • Krv pre syfilis.
 • Protilátky proti HIV, vírusová hepatitída B, C.
 • Hemostasiogram.
 • Stanovenie krvnej skupiny a Rh faktora.
 • Fluorografia (počas roka).
 • Elektrokardiogram.
 • Vyšetrenie terapeutom.

Confection sa nevykonáva:

 1. V prítomnosti zápalového procesu v pošve a krčka maternice.
 2. S biopsiou potvrdenou invazívnou rakovinou.
 3. Pri akútnych infekčných ochoreniach.
 4. S nedostatočne definovanými hranicami transformácie epitelu.
 5. Ak hranice patológie presahujú technické možnosti liečby.
 6. S dekompenzáciou chronických ochorení (zlyhanie srdca, hypertenzia, cukrovka, zlyhanie obličiek a pečene).
 7. Porucha zrážanlivosti krvi.

Aké sú typy conization

Konformácia sa klasifikuje podľa fyzikálneho faktora, ktorým sa tkanivová sekcia odstráni:

 • Nôž.
 • Laser.
 • Kriokonizatsiya.
 • Electroconization.

Z hľadiska objemu vydávania:

 1. Ekonomická konizácia (biopsia kužeľa) - veľkosť odstránenej plochy nie je väčšia ako 1-1,5 cm.
 2. Vysoká konizácia - s odstránením 2/3 alebo viac dĺžky krčka maternice.

Nožová konizácia krčka maternice

Plocha krčka maternice sa odreže normálnym skalpelom. Až do osemdesiatych rokov minulého storočia bola hlavná metóda získavania diagnostického materiálu, keď sa atypia zistila v rozteroch, hlavnou metódou získavania jadier.

V súčasnosti veľmi zriedkavé kvôli vysokej frekvencii komplikácií. (krvácanie, perforácia, tvorba hrubých jaziev po operácii). Komplikácie po nožovej konizácii sú zaznamenané v 10% prípadov (s inými modernejšími metódami - 1-2%).

Je to však práve nožová konizácia, ktorá umožňuje získať liečivo na výskum lepšej kvality ako pri odstraňovaní laserom alebo elektrónovými vlnami. Preto sa tento typ konizácie stále používa na mnohých klinikách.

Laserová konizácia krčka maternice

Požadovaná oblasť sa odstráni vystavením vysoko intenzívnemu laserovému lúču. Operácia je nízka, takmer bez krvi a bezbolestná.

Výhody laserovej konizácie:

laserová krčka maternice

Umožňuje dávkovanie hĺbky deštrukcie s vysokou presnosťou.

 • Je možné vykonávať konizáciu s rozsiahlymi léziami a šírením transformačnej zóny na vagíne.
 • Môže sa vykonávať s deformáciami krčka maternice.
 • Laser má tiež sterilizačný účinok, takže je menšie riziko infekcie.
 • Súčasná koagulácia krvných ciev.
 • nedostatky:

  1. Existuje riziko pálenia okolitého zdravého tkaniva.
  2. Vo väčšine prípadov je pre maximálnu imobilizáciu potrebná celková anestézia (pacient by sa nemal pohybovať).
  3. Spôsob je pomerne drahý.

  Rádiové vlnenie krčka maternice

  Ďalšie termíny: elektrokonštrukcia, elektrizačná konizácia, diatermoelektrokonfigurácia.

  Na tieto účely sa používa prístroj rádiovej vlny "Surgitron". Je to generátor a sada rôznych elektród.

  Deštrukcia tkanív sa dosahuje vystavením vysokofrekvenčnému striedavému prúdu.

  Ešte pokročilejšou metódou konformácie rádiových vĺn je rádiochirurgická excízia slučky.

  rádiové vlnenie krčka maternice

  Potrebná plocha je vyrezaná slučkovou elektródou špeciálne vyvinutou na tento účel.

  Lekár si vyberie elektródu so slučkou požadovanej veľkosti (odstránená oblasť by mala byť o 3-4 mm väčšia ako veľkosť nidusu). Na elektródu je aplikovaný vysokofrekvenčný prúd. Otáčaním slučkovej elektródy v kruhu sa rezná časť krku odreže do hĺbky 5-8 mm.

  Výhody metódy:

  • Môže sa vykonávať v lokálnej anestézii.
  • Poškodené krvné cievy okamžite koagulujú - riziko krvácania je minimálne.
  • Teplota v zóne ničenia nepresahuje 45-55 stupňov. Neexistuje žiadne riziko popálenia okolitým zdravým tkanivom.
  • Umožňuje odobrať kúsok tkaniva na výskum menej poškodený ako laserovou metódou.
  • Veľmi malé percento komplikácií.

  Dnes je táto metóda konizácie najbežnejšia.

  Kriokonizatsiya

  Vplyvom účinku zmrazenia oxidu dusnatého je patologické zameranie zničené. Metóda je bezbolestná a pomerne lacná. V našej krajine sa v súčasnosti prakticky nepoužíva. Predpokladá sa, že nie je vždy možné presne vypočítať silu mraziaceho faktora, a tiež hlavný cieľ conization nie je splnený - nie je tam žiadna časť tkaniva, ktoré sa má skúmať.

  Ako je prevádzka conizatsii

  Táto operácia nevyžaduje dlhodobú hospitalizáciu. Môže sa vykonávať v podmienkach jednodňovej dennej alebo nemocničnej liečby.

  Nevyžaduje sa ani špeciálne školenie. Odporúča sa oholiť vlasy v oblasti ohanbia, ráno sa jesť a ísť na toaletu (vyprázdniť črevá a močový mechúr).

  1. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii s možnou predchádzajúcou sedáciou sedatívami alebo pri krátkodobej intravenóznej anestézii.

  2. Pozícia - v gynekologickej stoličke.
  3. Lekár skúma krčka maternice v zrkadlách.
  4. Test sa vykonáva s roztokom Lugolu alebo 3% roztoku kyseliny octovej: pri ošetrení roztokom jódu sa zdravé tkanivo stáva žltým a modifikovaný epitel zostáva nenatretý. Pri ošetrení kyselinou octovou získava patologická oblasť belavú farbu.
  5. Cervix sa infiltruje roztokom novokaínu alebo lidokaínu.
  6. Ďalej je v závislosti od zvolenej metódy samotný postup konizácie. Časť sliznice sa odstráni vo forme kužeľa s vrcholom smerujúcim ku kanálu krčka maternice. Elektródy sú inštalované do 3-5 mm od hraníc transformačnej zóny. Hrúbka rezu, ktorý sa má rezať, je asi 5 mm.
  7. Pomocou pinzety sa odrezaný kus odoberie a odošle do štúdie.
  8. Koagulačné krvácajúce cievy.

  Celá operácia netrvá dlhšie ako 20 minút.

  Hlavné obmedzenia

  Cervix po konizácii je otvorená rana. Preto, ako pri hojení akejkoľvek rany, je nevyhnutné minimalizovať účinky na ňu. Ide o:

  • Počas mesiaca nemajú vaginálny sex.
  • Nepoužívajte vaginálne tampóny.
  • Neberte si kúpeľ (umyte v sprche).
  • Nezdvíhajte viac ako 3 kg.
  • Vylúčená vaňa a sauna.
  • Neplavajte.
  • Zabráňte prehriatiu.
  • Neužívajte lieky, ktoré zabraňujú zrážaniu krvi (aspirín).

  Ako sa hojí krk?

  S nekomplikovaným pooperačným priebehom sa hojenie krčka maternice vyskytuje pomerne rýchlo. Približne na 7. až 10. deň sa začína chrasta, ktorá pokrýva ranu po cievnej koagulácii a začína epitelizácia rany. Úplné hojenie nastáva o 3-4 mesiace.

  Zvyčajne v tomto čase a opakované vyšetrenie gynekológom. Ak žena pochybuje, že sa niečo deje, mala by sa poradiť s lekárom skôr. Zvyčajne sú tieto momenty vždy dohodnuté a pacient vie podozrivý symptómx:

  1. Hojné špinenie, ako pri menštruácii
  2. Zvýšená telesná teplota.
  3. Prebiehajúce prepúšťanie na viac ako 4 týždne alebo žiadne zníženie výtoku do tretieho týždňa.
  4. Horenie a svrbenie v pošve.
  5. Výskyt bolesti v spodnej časti brucha po určitom čase po operácii (bolesť niekoľko dní bezprostredne po konizácii je normálna).
  6. Vzhľad výboja po "suchom" období.

  V tomto období sa spravidla nevyžadujú žiadne ďalšie účinky na krk. Ale v niektorých prípadoch môže byť predpísané strechy alebo sviečky.

  Cytologický náter sa má užívať 3-4 mesiace po operácii a potom každých šesť mesiacov počas 3 rokov. Ak atypické bunky nie sú detegované, po 3 rokoch môžete podstúpiť rutinný skríning raz ročne.

  Možné komplikácie

  Komplikácie s modernými typmi konizácií sú zriedkavé (1-2%).

  • Krvácanie.
  • Prístupová infekcia s rozvojom zápalu.
  • Cicatricial deformity krčka maternice.
  • Porucha tehotenstva (spontánne potraty a predčasný pôrod).
  • Endometrióza.
  • Porušenie menštruačného cyklu.

  Tehotenstvo po konizácii

  Pri rôznych patologických procesoch v krčku maternice u žien, ktoré nedali pôrod, alebo u žien, ktoré plánujú opätovné otehotnenie, by sa mali vybrať najškodlivejšie metódy, pokiaľ je to možné bez narušenia štruktúry krčka maternice (erózna koagulácia, polypektómia).

  Ale ak je štádium 2-3 dysplázie potvrdené histologicky, v tomto prípade je nevyhnutná konizácia. Súčasne sú zvolené moderné metódy (konformácia laserových a rádiových vĺn), riziko komplikácií je minimálne.

  Je žiaduce naplánovať tehotenstvo po konizácii najskôr jeden rok po operácii.

  Konvencia spravidla nemá vplyv na schopnosť počať. Ale niekedy v prípadoch príliš rozsiahlej resekcie tkanív, opakovaných koncesií a komplikovaného prúdenia je možné zúženie krčka maternice v dôsledku vývoja adhézií. Potom bude proces hnojenia zložitý.

  Ale dôsledky conization môžu mať negatívny vplyv na normálne tehotenstvo a prirodzený pôrod oveľa častejšie ako na počatie. To je vysvetlené skutočnosťou, že operácia stále trochu mení štruktúru krčka maternice, môže byť skrátená, jeho elasticita môže klesať. Preto ženy, ktoré podstúpili conization môže dôjsť k potratu pred úplným termínom: krčka maternice jednoducho nevydrží záťaž, to môže rozvinúť čoskoro.

  Prirodzený pôrod je možný pre ženy, ktoré podstúpili konizáciu. Ale lekári musia byť úplne istí, že krčka maternice je dostatočne elastická. V praxi sa podávanie takýchto žien uskutočňuje takmer vždy s cisárskym prúdom. Porodníci sa obávajú nedostatočnej dilatácie krčka maternice počas pôrodu.

  Podľa posudkov pacientov, ktorí podstúpili conization: t

  1. Nebojte sa príliš veľa - operácia je malá, komplikácie sú veľmi zriedkavé.
  2. Samotná operácia nespôsobuje nepohodlie.
  3. Bolesť po operácii je celkom prijateľná, trvá 1-2 dni.
  4. Po operácii môžete ísť domov, ale najlepšie s doprovodnou osobou a autom, pretože po anestézii môžete pociťovať závraty.
  5. Po chirurgickom zákroku sa pozoruje výtok do 2-4 týždňov. To je normálne. Po prepustení chrasty sa môže zvýšiť výtok.
  6. Je potrebné vopred sa postarať o to, aby niekto z domácnosti vykonal časť domácej úlohy, pretože nie je možné zdvihnúť závažia a preťažiť sa. Platí to najmä vtedy, keď je doma malé dieťa.
  7. V priebehu mesiaca je potrebné lekárovi dôverovať a plniť všetky obmedzenia.

  Závisí od zvolenej metódy. Cena sa pohybuje od 10 do 40 tisíc rubľov.

  Novostrueva Irina Vladimirovna

  Psychológ, emocionálne tvarovaný terapeut. Špecialista z webovej stránky b17.ru

  V decembri som urobil conization, ja ani neopustím. Aj ja som mal vždy jasný cyklus, mesačné obdobia boli vždy 7 dní. A teraz pred mesačnou platbou za 7-10 dní. V dôsledku toho mám krv v mesiaci od 14 do 17 dní. Som tak unavený. Včera som bol u lekára, urobil kolposkopiu, všetko je v normálnom rozsahu, zložila testy, budú pripravené v stredu - štvrtok, do konca mesiaca vyzvali na ultrazvukové vyšetrenie.

  Som pozorovaný na klinike 31+, na tom istom mieste, kde som v decembri konal v Kappusheva L.M.

  Dobré popoludnie! V apríli tohto roku urobili cervix cervix, to bolo v citu. Deň bol ešte v nemocnici, aby sa zabránilo možnému krvácaniu.Po operácii neboli žiadne problémy, potom som bol sledovaný v máji, júni (každý mesiac). Nemala slnko, kúpala sa, kým sa lekár nerozhodol, v júli bola týždeň na dovolenke, klíma sa dramaticky nezmenila, ale bolo tu veľa stresu, cestovania a trochu spánku. Aj keď posledné 2 roky mám pravidelný cyklus, prichádzam denne. Obvykle mám veľmi silný bolesti 1. deň, mám dosť 1 liek proti bolesti. Tentokrát tu boli veľmi silné bolesti, ktoré mali po celej dĺžke nôh, dve noci videli tablety, pretože bolesť neumožnila zaspať. Bolesť je taká, že vás postavili. Menštruácia bola vzácnejšia ako obvykle, aj keď lekár naopak varoval, že by mohli byť veľmi silní. Na konci menštruačného cyklu - hnedý výtok, si nepamätám, kedy bol posledný hnedý výtok, až do konizácie, s cyklom neboli žiadne problémy, v auguste HPV urobil 15 typov kvantitatívnych vyšetrení, všetky nulami, HPV nebol detegovaný. Predtým som mal 33 typov. Minulý mesiac neustále ťahanie / boľavé nepohodlie. Ani bolesť, len cítim krk. Je to ako keby menštruácia začala, ale nezačne. Čítal som, že po konizácii sa môže vyskytnúť komplikácia v podobe zúženia krčného kanála, pretože to bude zlé ísť mesačne a bude potrebné urobiť sanáciu kanála. Ak sú podobné problémy - potom to gynekológ uvidí na vyšetrenie, dievčatá, ktoré urobili conization, mal niekto podobné problémy? Kde sú pozorované po konizácii w / mv Moskve?

  Máte nejaký odpad. Myslím si, že to nie je záležitosť zdvorilosti. Nevidím žiadne spojenie s menštruáciou. Nie som lekár, ale posledných päť rokov som žil s gynekológmi, v roku 2012 som dostal conization, mal som sex predtým, ako som to potreboval urobiť, takže sa stalo krvácaním. Ihneď ku gynekológovi som dostal nejaké sviečky na uzdravenie a všetko bolo v poriadku. Ak z nejakého dôvodu váš gynekológ, nie ste „upokojený“, choďte do druhého. Na tom istom mieste okamžite zistia, že u krčka maternice nejde o dutinu maternice. Keď sa na mňa teraz pozerajú, hovoria, že je jasné, že sa uskutočnila konizácia.

  Choďte na dobrú kliniku.
  Práve som urobil conization vo Výskumnom ústave. Kulakov na Oparin, 4. Tam sú brilantní lekári pod vedením L. Adamyan, aj keď je to všetko individuálne, samozrejme.

  Ale všetko sa mi darilo dobre ... ani neviem, čo ti mám poradiť ... ale chcem vám pomôcť. Keď ste na gynekológa? Prejdite testy tam, zrazu sa niečo pokazilo. A opýtajte sa svojho lekára na Depantol, možno aj vo vašom prípade, stačí tam všetko vyliečiť. Ako viete, mal som tieto sviečky. A ja hovorím - všetko išlo dobre a uzdravené, potom žiadne choroby. Veľa šťastia

  Škvrny po kauterizácii erózie

  Zvyčajne jemný mazanec pokračuje 9-10 dní po kauterizácii, skromný výtok z pošvy. Od termínu, ktorý sa objavujú tesne pred mesiacom, ich ženy často zamieňajú s príchodom menštruácie. Ale skôr sú to modriny, ktoré sa objavujú pre úplne prirodzený dôvod, kvôli uzdraveniu.

  O niečo neskôr, vodnaté serózne výboje často začínajú ustupovať s nepríjemným hnilobným zápachom. Maternica je zranená a v čase hojenia eróznych oblastí môže akýkoľvek nevýznamný vplyv, napríklad zdvíhanie závažia alebo pohlavný styk, viesť k nasledujúcim následkom: výtok sekrétov z krvných zrazenín.

  Možným dôvodom vzniku výboja je cicatrizácia oblastí vystavených mechanickému vplyvu alebo odmietnutiu chrastavitosti (oddelenie suchej kôry v mieste erózie), takže lekári dôrazne odporúčajú ženám chrániť ich zdravie najmenej 3-4 týždne po operácii. Je potrebné sa vyvarovať:

  • pohlavný styk
  • telesná výchova
  • vzpieranie
  • nervového kmeňa.

  Výpary sú prirodzenou reakciou maternice na popáleniny a to by nemalo byť dôvodom na obavy.

  Prečo dochádza k oneskoreniu po kauterizácii krčnej erózie

  Oneskorenie menštruácie môže byť aj po erazívnej oblasti kauterizácie. Táto mini-operácia vedie k tomu, že menštruačný cyklus vystúpi, ale ženy by sa nemali báť, najmä tých, ktorí pozorne sledujú príchod každej menštruácie a začínajú panikať, ak nezačala v určený deň.

  Po 1,5-2 mesiacoch by sa všetko malo normalizovať. Druhý cyklus maternice začne bez omeškania.

  Prístroj receptora maternice reaguje negatívne na mechanické účinky zdravotníckeho zariadenia počas zákroku, čo často vedie k oneskoreniu. Okrem toho oneskorená menštruácia môže byť spôsobená traumou epiteliálnej vrstvy maternice, získanej počas kauterizácie. Príčinou môže byť aj banálny stres, pocity žien pre ich zdravie a účinnosť postupu.

  Mesačne po kauterizácii prišlo skôr

  Kauterizácia erózie vedie k vyprázdňovaniu krvných zrazenín, seróznych sekrétov. Maternica je poranená a vytvorená chrasta po hojení erozívnej oblasti by mala skôr alebo neskôr vyjsť. Faktor provocateur čoskoro jeho kancelária je zdvíhanie závažia alebo mať sex so ženami bezprostredne po operácii, keď maternice ešte nie je zahojený, a výsledná kôra na mieste odstránenej papule nemal čas dobre vyschnúť.

  Menštruácia môže prísť predčasne so bolestivosťou žalúdka a dolnej časti chrbta kvôli porážke zdravých epiteliálnych buniek pod vplyvom hardvéru.

  Okrem toho v dôsledku zásahu niekedy dochádza k zúženiu lúmenu v krčku maternice, čo sťažuje včasný odchod nahromadenej krvi. Začína vytekať postupne, čo je často mylné pre začiatok menštruácie. Stav sa stáva nebezpečným, pretože baktérie sa množia v sekrétoch, spôsobujú zápal a vyžadujú elimináciu opakovanou operáciou.

  Mesačne po konizácii krčka maternice

  Biely alebo jasný výtok s malým množstvom krvi je normálny po kauterizácii. Oni pôjdu rovnako kvôli zraneniu maternice a nemôže zastaviť až 2-3 týždne po conization, kým sa rany hoja úplne.

  Je dokonca možné zanechať fľakaté hnedé krvné škvrny, a to je normou v čase chrastavosti. Takéto podivné vybíjanie je možné pozorovať pomerne dlhý čas a v rôznych objemoch.

  Mesačne po konizácii krčka maternice by mal prísť včas, ak operáciu vykonal lekár s vysokou kvalitou av plnej miere. Prvý bude bohatší, bolestnejší a dlhší, druhý by mal ísť ako obvykle a načas. Ženy sa tiež vyzývajú, aby si v prípade príchodu ťažkých dôb skladovali hygienické vložky.

  Nemali by ste sa báť, ak je oneskorenie niekoľko dní, potom by sa všetko malo normalizovať. Krvácanie maternice po conization môže dokonca mesiac. Všetko záleží na rozľahlosti oblasti, ktorá je predmetom kauterizácie. Ak máte obavy z ťažkej bolesti brucha, potom môžete piť Diclofenac, Ibuprofen.

  Po konizácii začne odtekať tekutý výtok s krvnými nečistotami, ale to samozrejme nie je mesačné. Počas prvých 15-25 dní po zákroku je to normálne.

  Indikácie pre kŕmenie krčka maternice

  Conization je široko používaný postup v gynekológii. Účelom operácie je odstrániť tieto prvky:

  • nádory v maternici,
  • eróznych lokalít
  • zhubné nádory,
  • nádorové fragmenty neznámej etiológie.

  Často sa uskutočňuje redukcia na zníženie rizika vzniku onkológie. Počas zákroku sa často vykonáva biopsia krčka maternice na vyšetrenie histologického vyšetrenia tkaniva.

  V takýchto prípadoch je predpísaná krčná konizácia:

  • detekcia patologických miest v krčku maternice krčka maternice,
  • dysplázia 2-3 stupne,
  • podľa výsledkov histologického vyšetrenia, t
  • ak máte podozrenie na vznik rakoviny, keď je potrebná biopsia krčka maternice.

  Táto operácia sa vykonáva v slučke, laserovej alebo rádiovej vlne. Takmer ktorákoľvek z metód používaných na kauterizáciu erózie vedie k oneskoreniu menštruácie. Postup je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

  • v zápalových procesoch,
  • s infekčnými ochoreniami v genitálnom trakte,
  • v prípade rakoviny krčka maternice invazívnej formy.

  Všeobecne platí, že konizácia netrvá dlhšie ako 20 minút, nespôsobuje bolesť v dôsledku absencie nervových zakončení v krčku maternice. Anestézia sa nevyžaduje.

  Odstránenie patologického tkaniva sa uskutočňuje aplikovaním striedavého prúdu na slučku a kauterizačnú eróziu. Tak, že v budúcnosti nebudú žiadne komplikácie a infekcia dutiny maternice, lekár predpíše priebeh antibakteriálnych liekov a vitamínov pre ženy na udržanie imunity.

  Konformácia: podstata

  Cervikálna konizácia je pomerne bežný gynekologický postup, ktorý sa v prípade potreby vykonáva na odstránenie časti maternice postihnutej ochorením.

  Kým sa operácia nevykoná, nádor môže zostať dlhý čas a vyvinúť sa v oblasti krčka maternice. Až po tom, čo lekári potvrdia svoje podozrenie z prítomnosti erózie, dysplázie, nádorov maternice malígnej povahy, okamžite sa stáva otázkou odstránenia postihnutej oblasti maternice.

  Po odstránení fragmentu nádoru, aby sa odstránili všetky možné riziká, sa pošle do laboratória na výskum. Ak sa zistí, že ide o malígny nádor, potom sa prijmú vhodné liečebné opatrenia. Ak táto informácia nie je potvrdená, žena jednoducho podstúpi priebeh zotavenia po operácii.

  Pre túto operáciu existuje niekoľko kontraindikácií:

  • zápalových procesov
  • infekčné ochorenia, ktoré sa vyskytujú v genitálnom trakte
  • s invazívnym karcinómom krčka maternice.

  Trvanie procedúry trvá od 20 minút do jednej hodiny. Vykonáva sa lokálny typ anestézie, pretože krčka maternice nemá prakticky žiadne nervové zakončenia, takže nie je potrebná celková anestézia. Patologické tkanivá sa odstránia pomocou elektródovej slučky, kde sa riadi striedavý prúd.

  Za účelom vylúčenia infekčných ochorení, žena v pooperačnom období má predpísané množstvo posilňujúcich liekov a antibakteriálnych komplexov.

  Dôsledky kŕčenia krčka maternice

  Menštruácia po operácii bude oveľa hojnejšia a dlhšia ako predtým.

  Po vykonaní operácie môže žena pociťovať nepríjemnú bolesť v spodnej časti brucha.

  Mesačne po konizácii krčka maternice, spravidla prichádzajú v čase, keď by mali. Ale menštruácia po operácii bude oveľa hojnejšia a dlhšia ako predtým. Môže to byť výtok z pošvy hnedý, ale to sú všetky typické dôsledky a nebojte sa o to.

  Po operácii, niekoľko dní môže udržiavať vysokú telesnú teplotu.

  V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť taká komplikácia ako krvácanie, ale vyskytuje sa len u 2% žien, ktoré podstúpili proces konizácie. Keď je potrebné krvácanie a bolesť v spodnej časti brucha, čo najskôr vyhľadajte pomoc špecialistu.

  Pooperačné obdobie

  Proces konizácie nemá žiadny vplyv na proces koncepcie, ale samotný proces gestácie a pôrod môže prejsť určitými zmenami.

  V prvých dňoch po operácii bude žena cítiť bolesť v maternici, ako počas menštruačného cyklu. Môže byť malý krvavý vaginálny výtok, ale toto je normálne počas obdobia hojenia.

  Po 7 až 9 dňoch po operácii sa strup oddelí. V tomto čase sa krvný výtok trochu zvyšuje. V prípade, že začne krvácanie, ktoré sa nezastaví na niekoľko dní, je potrebné okamžite vyhľadať lekára.

  Tiež signál k konzultácii s odborníkom je vaginálny výtok, ktorý sa nezastaví na mesiac.

  3-4 mesiace po operácii dôjde k úplnému hojeniu, maternica už krváca.

  Počas prvého mesiaca po operácii nemôžete:

  • piť alkohol
  • mať sex
  • užívajte lieky, ktoré rozširujú cievy
  • ísť do sauny alebo kúpeľa, ako aj do horúceho kúpeľa
  • zdvihnite ťažké predmety.

  Akonáhle žena začne s periódou po kŕmení krčka maternice, je potrebné použiť len hygienické vložky.

  Prvých pár mesiacov nemôžete používať tampony, aby nedošlo k poškodeniu uzdravenej maternice.

  Conization je pomerne bežný chirurgický zákrok v oblasti modernej gynekológie. To vám umožní odstrániť časť postihnutých tkanív, bez akýchkoľvek následkov as plným zachovaním plodnosti funkcie ženy. Mesačne po conization príde, akonáhle je telo pripravené na to.

  Páči sa vám to? Laykni a uložte na svoju stránku!

  Cervikálna konizácia: následky

  Po operácii sa žena najčastejšie obáva bolesti v dolnej časti brucha ťahovej prírody. Podobné príznaky môžu trvať až 2 až 3 týždne. Odborníci odporúčajú pacientom, aby v tomto čase užívali lieky proti bolesti.

  Čo sa týka nástupu pravidelnej menštruácie, chirurgický zákrok neovplyvňuje ich sekvenciu. Menštruačné krvácanie sa zvyčajne vyskytuje vo vhodnom čase, ale intenzita je výraznejšia. Mnohé ženy sú nútené počas tohto obdobia užívať doplnky železa na kompenzáciu straty krvi.

  Takéto prejavy by nemali vystrašiť pacientov, avšak v prípade závažného krvácania by sa mali poradiť s lekárom. Hojný výtok krvi počas prvých menštruačných období po chirurgickom zákroku sa zvyčajne vyskytuje u 3% žien, ale opatrnosť v tomto prípade nebude zasahovať.

  Konštrukcia krčka maternice

  Stručný opis diatermoelektrokoncentračnej metódy

  Tento spôsob liečby patológie ženských pohlavných orgánov má druhé miesto v celkovom počte operácií vykonaných pre túto skupinu pacientov. V moderných klinikách pre chirurgický zákrok na takomto intímnom a citlivom mieste sa používa špeciálna elektróda - európsky štandard, upravený pôrodníkom-gynekológom Rogovenko S.

  Podstatou tohto spôsobu úpravy je, že pomocou tohto elektrického noža sú poškodené tkanivá krčka maternice vyrezané úsekom vo forme kužeľa, pričom ostrá strana je spravidla obrátená smerom do vnútra dutiny maternice. Výsledný pahýľ koaguluje na svojom mieste strupovité formy, ktoré po určitom čase zmiznú.

  Závisí to od hĺbky poškodenia tkaniva elektródou a od rýchlosti odumretia koagulovaných tkanív, keď začínajú prvé menštruácie.

  Diatermoelektrokonizácia je široko používaná na diferenciálnu diagnostiku patológie v pošve a krčku maternice. S pomocou elektród sa vykonáva tzv. Konizačná biopsia, ktorá vám vďaka morfologickému obrazu vrstvy vrstvy po vrstve krčka maternice umožňuje urobiť definitívnu diagnózu a predpísať vhodnú liečbu chorej žene.

  U pacientov nie je potrebné ísť do všetkých technických detailov DEE, pretože takéto veci sú zaujímavé, väčšinou len pre špecialistov. Je potrebné poznamenať, že táto operácia sa vykonáva bez anestézie, v zriedkavých prípadoch sa odporúča lokálne podávanie novokaínu alebo bupivokaínu.

  Charakteristiky skorého pooperačného obdobia u takýchto pacientov

  Po 10–15 dňoch po oplodnení sa ženy zvyčajne sťažujú na svojho ošetrujúceho lekára o ťažkom krvácaní z pošvy. Podobný vzor môže byť zachovaný až do úplného odmietnutia chrastavy z vaginálnej dutiny.

  Lekár musí pacienta upozorniť pred manipuláciou, že hojné periódy po zhrubnutí krčka maternice by ju nemali vystrašiť. Takže pacient reaguje na operáciu. Postupom času, ak nie sú žiadne komplikácie, objem menštruačnej krvi sa postupne vráti k obvyklej predoperačnej rýchlosti.

  Pozrite si video o postupe:

  Včasné pooperačné problémy

  Obdobie na vývoj porušovania ženských pohlavných orgánov spojených s odloženou konizáciou je 3 - 5 mesiacov od dátumu operácie. Najčastejšie to zahŕňa rôzne krvácanie z pošvy s intervenciou alebo ako výsledok skorého odmietnutia chrastavitosti.

  Táto skupina pacientov môže vyvinúť zápalový proces v oblasti maternice a príveskov. Podobné komplikácie sa vyskytujú u 1 - 3% žien.

  Otvorenia menštruačným cyklom sú najčastejšie vyvolané vykonávanou operáciou, avšak odborníci sa odvolávajú na hyperpolymenorea a rôzne acyklické krvácania na následky excízie krčka maternice. Ak menštruácia ženy po konizácii krčka maternice začala skôr, potom je to najčastejšie dôsledok manipulácie.

  Oneskorené komplikácie u pacientov, ktorí podstúpili diatermoelektrokononizáciu

  Ak po operácii uplynulo viac ako 6 mesiacov, lekári zvyčajne hovoria o neskorých komplikáciách tohto lekárskeho zákroku. Patrí medzi ne:

  • Skrátenie dĺžky krčka maternice, sprevádzané prolapsom sliznice krčka maternice.
  • V 5 - 7% prípadov sa u pacientov po podobnej operácii vyvinie ostré zúženie krčka maternice. Подобная патология требует проведения оперативного увеличения диаметра специальными расширителями. Это необходимо для нормализации выделения крови из матки в период менструации.
  • Возможны воспалительные процессы, возникшие на месте операции. Rozlišuje sa endometrióza krčka maternice a pseudo-erózia tejto oblasti. Podobná patológia bola opísaná u 12 až 18% pacientov po konizácii.

  Existuje veľké množstvo dlhodobých účinkov takejto manipulácie, ale toto je téma pre samostatnú konverzáciu. Všimli sme si len to, že u 6 žien, ktoré podstúpili DEE, sú možné rôzne varianty poruchy ovariálneho-menštruačného cyklu.

  Vlastnosti menštruácie po takýchto operáciách

  Okrem rôznych komplikácií spojených s rozvojom zápalového procesu v oblasti operácie sa mnoho pacientov obáva možných menštruačných abnormalít v pooperačnom období. Najčastejšie sa takéto problémy vyskytujú v prvých 2 - 3 mesiacoch po operácii.

  Keď žena po menštruácii začala menštruovať, bude určite venovať pozornosť ich nadmernej hojnosti. Je to spôsobené reštrukturalizáciou hormonálneho systému a lokálnymi hemostatickými reakciami jeho tela.

  Po odmietnutí chrastavosti po dobu 2 - 3 mesiacov sa pacient podrobí procesu epitelizácie po vyrezaní krčka maternice. Dĺžka času menštruačných porúch závisí od doby zotavenia.

  V dlhodobom horizonte môžu nastať ťažkosti počas menštruácie, ak krčka maternice prudko zníži priemer v dôsledku pooperačného spazmu. Menštruačná krv sa nedostane z maternice a môže viesť k rozvoju zápalového procesu. Aby sa predišlo takýmto komplikáciám, experti sa uchyľujú k ochrane krčka maternice.

  Podľa modernej lekárskej štatistiky sú problémy s menštruáciou po takýchto operáciách zaznamenané u 20% pacientov, pričom sa poznamenáva, že tieto poruchy sú spravidla dočasné.

  Krvácanie

  Ak sa u pacienta po konizácii vyvinie včasné krvácanie, činnosť zdravotníckych pracovníkov závisí od jeho sily a trvania. Nadmerné krvácanie vyžaduje dodatočnú hemostázu pomocou DEK s minimálnymi súčasnými alebo rôznymi lokálnymi hemostatickými postupmi.

  Dobrá pomoc s takýmito problémami stiera peroxidom vodíka, adrenalínom alebo kyselinou aminokaprónovou. Odporúča sa tiež 3% teplý roztok peroxidu vodíka vo forme kúpeľov, pričom sa indikuje kauterizácia povrchu krvácania manganistanom draselným.

  Ak je to potrebné, je možné krvácanie okamžite zastaviť. V tomto prípade sa krčka maternice prešíva alebo koaguluje laserom.

  Početné obdobia, ktoré vznikajú po takejto manipulácii, vo väčšine prípadov nevyžadujú osobitné zaobchádzanie, pretože sú dočasné a funkčné. Ak existuje riziko kritického poklesu počtu červených krviniek, vykoná sa vhodná symptomatická liečba.

  Odporúčame prečítať si článok o dysplázii krčka maternice. Z neho sa dozviete o príčinách patológie a jej diagnostike, spôsoboch liečby, účinnosti konzervatívnej a chirurgickej liečby, ako aj o obnove tela po liečbe.

  Ako je uvedené vyššie, menštruačná porucha po krčnej konizácii sa vyskytuje len u 20% pacientov. Podľa tohto indikátora je diatermoelektrokonizácia jednou z najškodlivejších metód liečby patologických zmien v tkanivách a bunkách tohto problematického orgánu u väčšiny žien. Avšak pri dlhšej menštruácii, ako aj pri iných alarmujúcich symptómoch, je lepšie poradiť sa s lekárom.

  Aký je tento postup av akých prípadoch je to potrebné

  V dôsledku infekčných a zápalových ochorení urogenitálneho systému, hormonálnych porúch a iných patologických procesov v ženskom tele prechádza časť epitelu v dolnom segmente maternice atypickými zmenami. Tento stav vyžaduje starostlivú pozornosť, pretože v niektorých prípadoch, pri absencii riadnej liečby, môže transformačná oblasť nielen zväčšiť veľkosť, ale tiež sa vyvinúť do rakovinového nádoru.

  Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, moderná medicína navrhuje odstrániť atypické bunky, čo znižuje riziko zvýšenia oblasti patológie a uľahčuje jej diagnostiku.

  Sú nasledujúce indikácie pre zhrubnutie krčka maternice:

  • diagnostika transformačných zón na kolposkopii,
  • erózie,
  • leukoplakia,
  • dysplázia 2 a 3 stupne,
  • polypy,
  • defekty a jazvy na krku, ktoré bránia počatiu a noseniu dieťaťa,
  • opätovného výskytu patológie po iných metódach odstránenia postihnutej oblasti.

  Ale aj tento postup množstvo kontraindikácií:

  • zápal v panvových orgánoch,
  • invazívny karcinóm krčka maternice,
  • fuzzy hranice patologického vzdelávania,
  • chronické ochorenia: zlyhanie srdca alebo obličiek, cukrovka,
  • nízka koagulácia krvi.

  Druhy krčnej konizácie

  Po prípravných opatreniach a vyšetrení pacienta špecialista navrhne niekoľko metód na odstránenie atypickej oblasti slizníc:

  • vyrezanie skalpelom
  • electroconization,
  • kriokonizatsiyu,
  • laserové odstránenie
  • chirurgia rádiových vĺn.

  V tomto prípade je výber metódy ovplyvnený veľkým množstvom faktorov, vrátane fyzického stavu pacienta, veľkosti atypického miesta a vybavenia zdravotníckeho zariadenia, pretože nie každá klinika si môže dovoliť drahé vybavenie vo svojom arzenáli.

  V našej krajine je najčastejšou metódou conization vo verejných nemocniciach odstránenie časti krku. s použitím prúdu alebo elektrokonštrukcie, Vo väčšine prípadov sa po vykonaní takéhoto postupu choroba opakuje. Ale aj negatívnym dôsledkom tejto metódy je tvorba hrubej jazvy, ktorá negatívne ovplyvňuje reprodukčnú funkciu v dôsledku skutočnosti, že krk stráca svoju elasticitu a nie je schopný odhalenia. Z tohto dôvodu sa elektroliečba, ako aj chirurgická excízia, nevzťahujú na ženy, ktoré nedávajú dávky. Ďalšou nevýhodou tohto spôsobu je riziko otvorenia krvácania v priebehu chrastavosti alebo v dôsledku fyzickej námahy v období po operácii.

  Metóda kryokonzonácie na základe použitia nízkych teplôt v oblasti sliznice, čo vedie k nekróze atypickej zóny. Na rozdiel od prvých metód má niekoľko výhod: riziko otvorenia krvácania je minimalizované, počas zákroku nie je žiadna bolesť. Ako kryoagent sa používa kvapalný dusík.

  Laserové odstránenie sa vykonáva pomocou vysokoenergetického lúča, pod vplyvom ktorého sa abnormálne bunky odparia, kauterizujú alebo odstránia. Na rozdiel od radikálnych metód konizácie je táto metóda menej traumatická, avšak rovnako ako pri prvých dvoch typoch intervencií, na krku sa tvorí strup. Vzhľadom k vysokej bolesti pri zákroku s použitím celkovej anestézie.

  Uvažuje sa o najefektívnejšom spôsobe odstránenia patológie konformácia rádiových vĺn krčka maternice. Počas tohto postupu sú atypické tkanivá vystavené vysokofrekvenčnému prúdu. Pod jeho vplyvom bunky, ktoré tvoria patologickú zónu, umierajú. Na rozdiel od elektrokonštrukcie sa takýto postup vykonáva s použitím vysokofrekvenčného prúdu, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu okolitých tkanív a významne redukuje čas procedúry.

  Charakteristiky pooperačného obdobia

  Po takomto zásahu do života ženy dochádza k menším zmenám:

  1. Na elimináciu rizika komplikácií sa pacient dôrazne odporúča zdržať sa sexu a cvičenia do jedného mesiaca.
  2. Nie je možné prehriatie tela pri kúpaní alebo horúcej sprche, pretože to môže spôsobiť krvácanie.
  3. V prvej menštruácii sú povolené hygienické prostriedky použitie iba tesnení, pretože stagnácia výtoku môže spôsobiť zápal vo vagíne.

  Obdobie hojenia rán je približne 3 - 4 týždne a končí výbojom chrasty. V tomto okamihu môže pacient pociťovať nepohodlie v intímnej oblasti a detekovať malé množstvo tmavého výboja v spodnom prádle.

  Ako konizácia ovplyvňuje pôrod

  Pretože v dôsledku manipulácie sa časť krku odstráni, v nasledujúcich tehotenstvách cervikálnej insuficiencie (patologické skracovanie tela a jeho predčasné odhalenie). Takéto komplikácie tehotenstva vyplýva šitie krku alebo inštalácia špeciálneho pôrodníckeho prístroja - pesary.

  Aj keď obdobie prenášania dieťaťa prešlo bez komplikácií, krk, ktorý stratil svoju elasticitu, sa nebude môcť dostatočne otvoriť, preto je konizácia jednou z indikácií plánovaný cisársky rez.

  Vlastnosti menštruácie po konizácii krčka maternice

  Na záver takéhoto zásahu do reprodukčného systému, niekoľko žien na vedomie zlyhania menštruačného cyklu, Takže telo reaguje na zmeny. Zvyčajne sa zotavuje po 2-3 mesiacoch po operácii.

  Počas prvej menštruácie sa oslavuje. majú viac tekutiny, pretože v tomto období dochádza k intenzívnej obnove hormonálneho pozadia a regenerácii poškodených tkanív.

  Ak sa však v dôsledku zúženia krčka maternice, menštruačná krv nevyjde správne, potom by sa mal pacient okamžite poradiť s gynekológom, pretože stagnácia tekutiny môže vyvolať zápal.

  záver

  Zdravie žien potrebuje osobitnú pozornosť. Ak lekári trvajú na kŕčení krčka maternice, neodmietnite, pretože komplikácie po akýchkoľvek štrukturálnych zmenách v tejto časti reprodukčného systému môžu viesť k rozvoju rakoviny av dôsledku toho k úplnému odstráneniu tohto orgánu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send