Hygiena

Čo hovorí silný biely výboj pred menštruáciou?

Pin
Send
Share
Send
Send


Biela je prirodzená fyziologická sekrécia produkovaná orgánmi ženského reprodukčného systému a uvoľňovaná z pošvy. Kondenzácia tvorí trubicu v krčku maternice, ktorá zabraňuje prenikaniu infekcie do maternice. Funkcia belšieho je tiež regulácia pohybu spermií smerom k maternici.

Prvý mukózny výtok sa objavuje u novorodencov. Prechádzajú veľmi rýchlo, vracajú sa do puberty, majú také vlastnosti: pred prvými menštruáciami sú intenzívnejšie, majú odlišnú viskozitu, nie je cítiť zápach a nepríjemné pocity. Prvé kritické dni po objavení belšie začnú 2-3 mesiace, niekedy za rok alebo viac.

Konzistencia v dospelosti závisí od fázy menštruačného cyklu, charakter závisí od hormonálnych úrovní, ktoré sa tiež menia počas cyklu.

Bežne pred kritickými dňami boli: objem v priemere od 0,06 za deň na začiatku cyklu do 4 ml, 2-3 dni pred začiatkom menštruácie, bezprostredne po ukončení menštruácie sú tekuté a transparentné a pred - krémová, škvrny krvi sa môžu objaviť priamo pred začiatkom, nie je zápach, nespôsobujú nepohodlie.

Vypúšťanie je normálne

V období pôrodov sa intenzita belšieho zväčšuje, keď telo mení hormonálnu rovnováhu. Normálny priesvitný a slizký. Úzkosť by mala byť spôsobená leucorrhoea, spôsobuje svrbenie, opuch a iné nepríjemné pocity (môže byť príznakom chorôb spôsobených patogénnou mikroflórou).

V posledných týždňoch tehotenstva je potrebné dbať na to, aby sa objavil silný výtok (môže to byť znak nástupu pôrodu).

Príčina upozornenia: biele s výskytom ostrého nepríjemného zápachu a nazelenalého alebo hnedého odtieňa výboja, výskyt ťažkého výboja, keď sa kritické dni mali začať pred tehotenstvom, silný výtok (príznaky hygienických alergií a syntetického spodného prádla).

Žiadne vyprázdnenie v poslednej fáze menštruačného cyklu je alarmujúcim symptómom. Dôvody môžu byť: dysfunkcia žliaz, ktoré produkujú hlien, prenesený stres a silné emocionálne preťaženie, nesprávny výber hormonálnej antikoncepcie, obdobie laktácie, menopauza, užívanie liekov na liečbu alergií, individuálne reakcie na intímnu hygienu a vankúšiky, časté umývanie agresívnymi látkami a konštantné vaginálne douching.

Hojný výtok slizníc s oneskorením menštruácie môže byť príznakom tehotenstva, drozdu alebo iných infekčných chorôb.

Povaha výboja v patológii reprodukčného systému

Zmena farby a konzistencie výtoku, výskyt nepríjemného zápachu, nepríjemné pocity v pošve a vonkajších pohlavných orgánoch, ako aj výskyt bolesti v spodnej časti brucha sú znakom prítomnosti patológie v orgánoch reprodukčného systému. Medzi ne patria: cervicitída, erózia krčka maternice, ochorenia maternice a nádorov, infekcie, ochorenia vagíny, hormonálne poruchy, drozd, bakteriálna vaginóza a ďalšie.

Prečítajte si viac o bielych, ich vlastnostiach v rôznych fázach menštruačného cyklu a veku ženy, prečítajte si v tomto článku.

Prečítajte si tento článok.

Čo sú biele, ich vlastnosti sú normálne

Mukózny výtok z pošvy je nevyhnutný pre jeho vlhkosť a čistenie od baktérií, sú produkované žliazami s vnútornou sekréciou, ktoré sa nachádzajú v krčku maternice. Keď zhrubne, leucorrhoea tvorí druh korku v krčku maternice, ktorý zabraňuje prenikaniu infekcie do maternice. Funkcia belšieho je tiež regulácia pohybu spermií smerom k maternici.

Konzistencia belšieho závisí od fázy menštruačného cyklu: počas obdobia pred ovuláciou sa stávajú viac tekutými, čo uľahčuje proces oplodnenia vajíčka a pohyb vajíčka cez vajíčkovody. Povaha belšieho závisí od hormonálneho pozadia, ktoré sa tiež mení počas cyklu.

Slizničné výboje sú intenzívnejšie niekoľko dní pred začiatkom kritických dní. Bežne majú bieli v súčasnosti tieto funkcie:

 • Objem hlienu závisí od fázy menštruačného cyklu, v priemere sa pohybuje od 0,06 na deň na začiatku cyklu až po 4 ml 2-3 dni pred začiatkom mesiaca. Ak je výtok neprítomný alebo veľmi malý, môže byť príznakom infekčnej lézie, ale niekedy je vaginálna suchosť spôsobená použitím príliš agresívnych prostriedkov intímnej hygieny.
 • Konzistencia belšieho sa mení aj počas cyklu: bezprostredne po skončení menštruácie sú tekuté a transparentné a pred nasledujúcimi kritickými dňami sa stávajú krémovými.

 • Farba belšieho je normálna môže byť transparentná aj biela. Na konci cyklu sa sekréty mierne zakalia, pretože obsahujú častice odmietnutých endometriálnych epitelových buniek. Pri interakcii s kyslíkom môže leucorrhoea získať žltkastý odtieň, ktorý zodpovedá norme. Bezprostredne pred nástupom menštruácie sa môžu v bielej farbe objaviť nečistoty krvi, ktoré sa stávajú hnedými alebo hnedastými.
 • Biely môže mať pred menštruáciou zápach, ale niekedy môžete cítiť kyslosť, ktorá nie je charakteristická pre sekréty v iných dňoch cyklu.
 • Bežne, bielka nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity u ženy, výskyt sťažností na svrbenie a pálenie je známkou prítomnosti zápalového procesu infekčnej etiológie.

A tu viac o liečbe algomenorea.

Beli v dospievaní

Prvé mukózne sekréty sa objavujú už u novorodencov, čo je spôsobené prenikaním pohlavných hormónov do krvi spolu s materským mliekom. Takéto biele sú normálnym fyziologickým fenoménom, a ak nespôsobujú žiadne nepríjemné pocity vo forme podráždenia alebo opuchu, nemali by u svojich rodičov spôsobiť úzkosť.

Výtok u novorodencov je veľmi rýchly a nabudúce sa objavujú u dievčat v puberte. V adolescencii dochádza k prudkej reštrukturalizácii hormonálneho systému, ktorý ovplyvňuje nielen vzhľad dievčat, ale aj orgánov reprodukčného systému, ktoré sa začínajú pripravovať na nástup menštruácie a na výkon funkcie pri pôrode.

V puberte majú biele dospievajúce dievčatá svoje vlastné charakteristiky:

 • pred menarche sa sekrécia slizníc stáva intenzívnejšou,
 • sekrécie môžu mať rôzne stupne viskozity,
 • povaha belšie závisí od dedičných faktorov, zvyčajne u dievčaťa postupujú rovnakým spôsobom ako u matky,
 • vylučovaný hlien nemá nepríjemný zápach,
 • nespôsobujú žiadne nepríjemné pocity, okrem prirodzeného vzrušenia dievčat o prístupe prvého menštruačného obdobia.

Termín výskytu prvých menštruačných období po začiatku výboja belšieho je určený individuálnymi charakteristikami tela adolescenta: v niektorých prípadoch začínajú kritické dni 2-3 mesiace a niekedy aj rok alebo viac.

Vylučovanie u tehotných žien

V období pôrodov sa intenzita belšieho zväčšuje, pretože v tele ženy dochádza k významnej zmene hormonálnej rovnováhy.

Konzistencia a farba bielkov počas tehotenstva sa nelíši od bežnej, mali by byť normálne priesvitné a sliznice. Zvýšenie ich počtu je spojené so zrýchlenou regeneráciou všetkých tkanív počas gravidity, čo spôsobuje zvýšenie rýchlosti smrti epiteliálnych buniek a slizníc, ktoré sú odstránené z tela spolu so sekréciou slizníc.

Úzkosť u tehotnej ženy by mala byť spôsobená leucorrhea, ktorá spôsobuje svrbenie, opuch a iné nepríjemné pocity v oblasti vonkajšieho genitálu, čo môže byť príznakom drozd a iných ochorení spôsobených patogénnou mikroflórou. Pozornosť by sa mala venovať aj objaveniu sa ťažkého výtoku v posledných týždňoch tehotenstva, pretože to môže byť znakom bezprostredného nástupu pôrodu.

Vaginálna kandidóza je najčastejšou patológiou, ktorej čelia tehotné ženy.

Nasledujúce zmeny v charaktere belšie môžu znamenať nebezpečenstvo:

 • vzhľad ostrého nepríjemného zápachu a nazelenalý alebo hnedý odtieň výboja, ktorý môže byť príznakom vývoja zápalového procesu, najmä textúry tvarohu a zakysaného zápachu sú znakom drozdu,
 • vznik hojnosti belšieho v čase, keď žena musela začať kritické dni pred tehotenstvom, môže byť známkou možného spontánneho potratu alebo ukončenia vývoja embrya,
 • Pri nedodržaní osobnej hygieny alebo pri použití vonných vankúšikov a čistiacich prostriedkov môže dôjsť k silnému vybitiu.

Je pred menštruáciou vždy belší výboj

Neprítomnosť v poslednej fáze menštruačného cyklu je alarmujúcim symptómom, ktorý je sprevádzaný suchosťou a podráždením vo vaginálnej oblasti, čo dáva žene značné nepohodlie, najmä počas pohlavného styku.

Nedostatok vaginálnych sekrétov môže byť spôsobený niekoľkými dôvodmi:

 • dysfunkcia žliaz produkujúcich hlien,
 • stres a extrémny emocionálny stres
 • nesprávny výber hormonálnej antikoncepcie, najmä absencia estrogénu v nich,
 • obdobia laktácie
 • klimakterické obdobie
 • užívanie liekov na liečbu alergií,
 • individuálna reakcia na výrobky a vložky na intímnu hygienu,
 • časté umývanie agresívnymi prostriedkami a konštantné vaginálne douching.

Čo vyniká počas oneskorenia

Ak sa bielky stali intenzívnejšie a kritické dni sa nevyskytujú niekoľko dní alebo dokonca týždeň, nemusí to byť znakom akejkoľvek patológie, najmä ak nie sú sprevádzané bolesťou v dolnej časti brucha.

V niektorých prípadoch však tento stav vyžaduje zvýšenú pozornosť, pretože hojný výtok slizníc počas oneskorenej menštruácie môže byť znakom:

 • tehotenstvo, V skorých štádiách tehotenstva môže potvrdiť iba výsledky krvného testu na hCG.

Výskyt belšieho počas tehotenstva je spôsobený tvorbou sliznice v krčku maternice na ochranu embrya pred infekciou.

 • Drozd alebo iné infekčné ochorenia. Thrush sa začína aktívne prejavovať v prvých dňoch oneskorenia menštruácie, výtok sa stáva bohatým a získava syrovú konzistenciu. Takéto bielky sú živnou pôdou pre rozmnožovanie patogénnych baktérií.

Patologické stavy, pri ktorých leucorrhoea

Zmena farby a konzistencie výtoku, výskyt nepríjemného zápachu, nepríjemné pocity v pošve a vonkajších pohlavných orgánoch, ako aj výskyt bolesti v spodnej časti brucha sú znakom prítomnosti patológie v orgánoch reprodukčného systému.

Symptómom zápalu sliznice krčka maternice je zmena povahy belšie niekoľko dní pred začiatkom menštruácie. Stávajú sa hojnými, ale tekutými a vodnatými a s chronickou alebo hnisavou formou ochorenia sa farba mení na zelenú. Takýto stav si vyžaduje neodkladný lekársky zákrok s povinnou antibiotickou liečbou.

Erozívne lézie krčka maternice

Jedným zo symptómov tohto ochorenia je intenzívny vaginálny výtok, ktorý má slizkú konzistenciu s viditeľnými bielymi inklúziami. Takéto bielky sú obzvlášť aktívne po pohlavnom styku, zatiaľ čo menia farbu na svetlú šarlátovú, pretože postihnutý krčka maternice je zranená.

Erózia krčka maternice je liečená kauterizáciou a tento postup je povinný, pretože neošetrené ochorenie môže viesť k rozvoju malígneho nádoru.

Choroby maternice

Jedným z takých patologických stavov je predovšetkým endometritída, zápal sliznice maternice. Symptómom ochorenia je zakalený výtok pred menštruáciou, charakterizovaný nepríjemným zápachom, ktorý je zosilnený rozvojom chronických hnisavých foriem. V tomto prípade získa výber zelenkastý odtieň. Príznaky endometritídy sú tiež vysoká horúčka, bolesť brucha, bolesť v procese močenia.

Nádorové procesy v reprodukčnom orgáne

Problémom rakoviny je, že sú často asymptomatickí, ale ak je v maternici malígny nádor, je to znak belšieho, ktorý môže naznačovať vývoj patologického procesu. V takýchto prípadoch má výtok mimoriadne nepríjemný zápach a obsahuje nečistoty krvi.

Jedným z príznakov myómy maternice je porušenie menštruačného cyklu a výtok

Infekčné patológie

Pri pohlavne prenosných chorobách, ako sú chlamýdie, trichomoniáza a iné, sa výtok pred menštruáciou stáva penivý, nepriehľadný, s výrazným nepríjemným zápachom. Ich farba sa stáva zelenou a žltou v dôsledku prítomnosti hnisu v nich. Na rozdiel od bežnejšej belosti, pokračujú po skončení kritických dní.

Vaginálne ochorenia

Hlavnou chorobou tejto skupiny je vaginitída. Pri zápale sliznice pošvy sa žena sťažuje na nepohodlie, ktoré sa prejavuje v opuchoch tkanív, svrbení a bolesti vyžarujúcej do bedrovej oblasti. Leucorrhea v tejto patológii sa vyznačuje tekutou konzistenciou a žltou farbou. Výsledky testov ukázali vysokú koncentráciu leukocytov.

Hormonálne poruchy

V prípade endokrinných porúch, napríklad diabetes mellitus, sa bielka pred nástupom menštruácie stáva hustejšou a viskóznejšou. Zmena v povahe výtoku je v tomto prípade spojená nielen s porušením hormonálnej rovnováhy, ale aj so zvýšením kyslosti vaginálneho prostredia.

Pri ochoreniach endokrinného systému sa liečba sekrétov koná spoločne s gynekológom a endokrinológom.

V prípade patológií vaječníkov a štítnej žľazy sa sekréty stávajú intenzívnejšími a nemajú výraznú farbu.

Pôvodcom kandidózy je špecifická huba. Keď sa ochorenia stanú veľmi intenzívne pred nástupom menštruácie, majú konzistenciu tvarohu a zvláštnu kyslú vôňu.

Choroby spojené s porušením mikroflóry

Medzi takéto ochorenia patrí predovšetkým bakteriálna vaginóza. Keď je vaginóza charakteristickým rysom belšia, ich žltá farba a vôňa pokazených rýb. Patológia je sprevádzaná neustálym nepohodlím v pošve a bolesťou v procese pohlavného styku.

Liečba takýchto infekcií by sa mala vykonávať prísne pod dohľadom špecialistu.

A tu viac o tom, ako idú po Postinore.

Napriek tomu, že hojná leucorrhea je normálny fyziologický jav niekoľko dní pred menštruáciou, žena by mala venovať pozornosť akýmkoľvek zmenám v ich vlastnostiach. Ak má výtok nepríjemný zápach, mení sa farba a konzistencia, musí okamžite navštíviť lekára.

Užitočné video

V prípade vaginálneho výtoku v oblasti zdravia a choroby si pozrite toto video:

Normálne má zvýraznenie pred menštruáciou transparentnú textúru, svetlú farbu. Ale môžu byť hnedé, ružové, zelené a dokonca čierne. Ak existujú ďalšie znaky, môže to byť signál vážnych zdravotných problémov.

Niekedy môže nastať menštruácia bez ovulácie. Lekári to nazývajú anovulačným menštruačným cyklom. Ak sa to stalo raz alebo dvakrát ročne, potom by ste nemali paniku. Ale ak menštruačné krvácanie prichádza bez ovulácie pri plánovaní tehotenstva, potom je to dôvod na návštevu lekára.

Pred menštruáciou dochádza k zvýšeniu teploty ako k množstvu prirodzených príčin (koncepcia, PMS a iné), ako aj kvôli prítomnosti určitých chorôb.

Pre tých, ktorí sa nestretli, je ťažké pochopiť, čo sa deje - krvácanie z maternice alebo menštruácia, ako ich odlíšiť a či panike. Skutočne, bohaté obdobia sú podobné krvácaniu z maternice. Existujú však dôležité rozdiely, ktoré stoja za to vedieť.

Vypúšťanie je normálne

V intermenštruačnom období sa žena cíti takmer bez výtoku, ak sú normálne. Normálna telesná teplota pomáha odparovať časť tekutiny, takže z vagíny vychádza relatívne malé množstvo toho, čo sa vyrába. Hlavné ukazovatele normálneho výtoku u žien po menštruácii a pred menštruáciou sú nasledovné.

 1. Farba hlienu je ľahká, v prvej polovici menštruačného cyklu je takmer transparentná, bieli pred začiatkom mesiaca. Preto sa niekedy také prepúšťanie, ktoré sa objavujú pred menštruáciou, nazýva bieli. Pri interakcii s kyslíkom sa belaví zvyčajne stláčajú na žlto, takže na plátne alebo denných podložkách nájdete taký odtieň.
 2. Konzistencia hlienu u ženy sa líši v závislosti od fázy menštruačného cyklu. В начале цикла, сразу после месячных, они достаточно жидкие, в серелине они становятся тягучими, а ближе к началу менструации становятся кремообразными.
 3. Pred začiatkom mesiaca môžu mať bielky mierne kyslú vôňu, pretože v tomto období sa zvyšuje kyslosť vaginálnej mikroflóry, pričom hlien je zároveň bez zápachu.
 4. Množstvo hlienu sa normálne pohybuje v rozmedzí od 0,06 do 4 ml za deň v rôznych fázach cyklu. Ak chcete zistiť podľa oka, koľko je váš hlien, potom dávajte pozor na belavý chodník, ktorý zostáva na dennom obložení. Normálne by táto stopa nemala prekročiť priemer 5 cm pred nástupom menštruácie.
 5. Štruktúra belšieho môže byť iná. Najčastejšie sú homogénne, ale môžu obsahovať kúsky epitelu, ktoré vizuálne vyzerajú ako hrudky.
 6. Ďalšími ukazovateľmi sú absencia svrbenia, opuch, začervenanie ženských pohlavných orgánov.

Tesne pred začiatkom menštruácie sa v hliene ženy začína objavovať krv, potom sa farba postupne mení na červenú alebo hnedú. Ak nie je veľa nepríjemných pocitov, potom je všetko normálne.

Bohatý biely výtok, ktorý sa objavil pred menštruáciou, neznamená vždy tehotenstvo alebo nejaký druh ochorenia. Faktory ako zlé návyky, diéta, stres, fyzický stres a sexuálna aktivita môžu ovplyvniť zmenu belších charakteristík.

Závislosť prepustenia a veku ženy

V adolescencii, keď genitálny systém dievčaťa začne dozrieť, objavia sa prvé biele. Toto je najviditeľnejší znak blížiacej sa menštruácie a toto všetko sa deje asi 5 mesiacov pred menarche.

Konzistencia hlienu môže byť tekutá aj viskózna. Farba je takmer vždy belavá. Pretože aspoň prvý rok v dievčenskom cykle je nestabilný, výtok sa môže na chvíľu stať hojným alebo zmiznúť, zotrvať na krátky čas. Pre gynekológa by sa mal obrátiť len v týchto prípadoch:

 • bolesť alebo nepohodlie
 • sfarbenie hlienu na zelenú alebo žltú,
 • dlhšie ako 3 mesiace
 • nepríjemná vaginálna suchosť pred menštruáciou.

Zmena charakteru hlienu sa vyskytuje u ženy v období pred menopauzou. Hormonálna rovnováha sa mení v smere znižovania estrogénu, čo vedie k poklesu hojnosti belšieho a zmeny odtieňa červenej a hnedej nielen pred menštruáciou, ale aj v iných fázach.

Je nebezpečné, že niektoré z gynekologických ochorení majú rovnaké príznaky, takže ženy vo veku pred menopauzou by mali venovať osobitnú pozornosť stavu ich reprodukčného systému a stavu hlienu pred menštruáciou.

Beli počas tehotenstva

Bohatý biely výtok v období pred menštruáciou môže hovoriť o úspešnom počatí. V tehotenstve, okrem hojnosti belšie ďalšie príznaky

 • Takzvané implantačné krvácanie je hlien s krvou približne týždeň po počatí.
 • Bohaté denné priestory.
 • Sliznice bielkov pred menštruáciou sa objavujú v predstihu.
 • Brnenie v maternici a ťahové pocity v spodnej časti pásu.
 • Konštantná únava, znížená práca imunitného systému.
 • Dostihy v emocionálnom stave.
 • Meniace sa chute a rastúca chuť k jedlu.
 • Silná sexuálna túžba alebo znížené libido.

Ale nie vždy uvedené príznaky naznačujú tehotenstvo. Môžu tiež signalizovať gynekologické ochorenia alebo dokonca banálne prechladnutie. Preto, aby sa presnejšie určil váš stav, odporúča sa usadiť gynekológa a prejsť analýzou hCG, ktorá presne ukáže, či nastalo tehotenstvo. Tento test ukazuje prítomnosť tehotenstva pred prvým oneskorením menštruácie, zatiaľ čo obvyklý test z lekárne dokáže zistiť zmeny v hormonálnom pozadí až po začatí menštruačného cyklu.

Ale stále najčastejšie hojné bielky pred menštruáciou hovoria o výskyte tehotenstva.

Je to spôsobené tým, že zvýšenie množstva tekutiny pomáha zabrániť vstupu patogénov do maternice.

Intenzívna biela farba hlienu indikuje zvýšenie hladiny hormónu progesterónu, ktorý je nevyhnutný na to, aby telo úspešne pripojilo oplodnené vajíčko a ďalej nieslo plod.

Ak sa počas hojného hlienu a oneskorenia menštruácie, tehotenský test ukazuje negatívny výsledok, potom by mal lekár skontrolovať pacienta na infekčné, gynekologické a hormonálne ochorenia.

Nerovnováha mikroflóry

Jedným z najcharakteristickejších znakov tohto ochorenia je hojnosť leucorrhoea, vyskytujúca sa pred menštruáciou a v ďalších fázach cyklu. Okrem zmien vo výbere sa môžu objaviť svrbenie, pálenie a iné príznaky.

Mnoho faktorov môže spôsobiť nerovnováhu, z ktorých najčastejšie sú lieky, stres, nadmerné doušanie, určité choroby, zápal a slabá osobná hygiena.

V závislosti od toho, ktorý z patogénnych mikroorganizmov spôsobuje nerovnováhu, je choroba diagnostikovaná. Niekedy môže byť prítomných niekoľko mikroorganizmov, takže znaky budú rozmazané.

Jedna z najznámejších chorôb, ktorá spôsobuje výskyt hojnosti belšieho tesne pred menštruáciou. Konzistencia výtoku je syrová, v oblasti genitálií sa prejavuje charakteristický kyslý zápach, svrbenie a pálenie. Postupom času sa genitálie zväčšujú a pri močení vzniká bolesť.

Príznaky drozd sú podobné bakteriálnej vaginitíde a trichomoniáze. Preto nie je nutné, aby sa samoliečilo, keď dôjde krátko pred menštruáciou k ťažkému výtoku, ale aby sa presná diagnóza obrátila na gynekológa. Avšak len prvé príznaky sú podobné, v budúcnosti sa vôňa výboja začína výrazne líšiť.

Pri vaginitíde a trichomoniáze má výtok pred menštruáciou nepríjemný zápach pokazených rýb. Ak tieto patológie nie sú liečené, potom v budúcnosti v hliene ženy pred menštruáciou bude hnis.

gardnerellez

Pri tomto ochorení sa hojný biely výtok objavuje nielen pred menštruáciou, ale aj po ich ukončení. Zápalové procesy v maternici sa nevyskytujú, pretože sa zvyšuje počet leukocytov v tele. Charakter je belší viskózny, hrubý, farba iná ako mliečne biela môže byť so žltým nádychom. Výtok sa môže po pohlavnom styku stať hojnejším. Vôňa nie je neutrálna.

Gynekologické ochorenia

Gynekologické patologické stavy, ako je erózia krčka maternice, polypy a endometrióza, môžu spôsobiť zvýšenie množstva sekrétov.

Niektoré z týchto chorôb majú ďalšie vlastnosti, iné sú objavené úplne náhodou.

Okrem týchto ochorení môže zvýšenie množstva hlienu spôsobiť cervicitídu, rôzne typy vaginitídy, zápal stydkých pyskov a niektoré pohlavné choroby, ako je kvapavka. Ale všetky majú ďalšie znaky, ktoré uľahčujú diagnózu.

Kedy kontaktovať gynekológa?

Bielidlo pred menštruáciou by nemalo trvať dlhšie ako 5 dní. Môžu sa tiež objaviť krátko počas celého menštruačného cyklu. Preto, ak váš výtok nastane v normálnom rozsahu alebo sa od neho odchyľuje raz, potom by ste sa nemali báť. Čo najskôr navštívte gynekológa stojí za tieto príznaky.

 • Prítomnosť hnisu alebo veľkých hrudiek neznámeho pôvodu.
 • Počas celého cyklu sa objavuje hojné vylučovanie bielej.
 • Bieliace prostriedky pred menštruáciou sú tak hojné, že denne sa počas dňa zvlhčujú.
 • Bolesť pri močení alebo pohlavnom styku.
 • Boli pálenie a svrbenie.
 • Vôňa belšia nie je neutrálna.
 • Menštruačný cyklus zmizol.

Nedostatok hlienu

Nielen nadmerne ťažký výboj pred menštruáciou signalizuje poruchu v tele, ale aj ich absenciu. Konečne, bieli sú nevyhnutní pre reprodukčný systém pre normálne fungovanie. Preto, keď je suchosť vagíny počas tohto obdobia cyklu, mali by ste sa báť a poradiť sa s lekárom. Hlavnými príčinami nedostatku absolutória sú tieto faktory.

 1. Hormonálne poruchy spojené s nedostatočnou produkciou hormónu estrogénu.
 2. Zlé návyky.
 3. Infekčné ochorenia.
 4. Prijatie určitých liekov.
 5. Nesprávne zvolené perorálne kontraceptíva.
 6. Zneužívanie tampónov a ich používanie nielen počas menštruačného výtoku.
 7. Alergická reakcia na výrobky osobnej hygieny.
 8. Poruchy pohlavných orgánov zodpovedné za produkciu hlienu.

Akékoľvek zmeny a poruchy v ženskom reprodukčnom systéme sa prejavujú predovšetkým zmenou vône, povahy a intenzity sekrétov, najmä pred menštruáciou. Preto by ženy mali venovať osobitnú pozornosť svojim vlastnostiam, ak si chcú okamžite všimnúť všetky zlyhania v práci. Nemali by ste sa sami liečiť, pretože mnohé gynekologické ochorenia majú podobné príznaky.

Príčiny bieleho hojného hrubého výtoku pred menštruáciou

Biely výtok, začínajúci pred menštruáciou, sa považuje za normu, ak je ich počet malý a výtok samotný nie je sprevádzaný bolesťou, pocitom pálenia, svrbením a silným zápachom. Biely výtok, ktorý môže byť zakalený alebo vodnatý, žltkastý alebo s hlienom, je tiež normou. Telo každej ženy je individuálne, takže lekár môže povedať o povahe výboja, na ktorý je potrebné sa obrátiť, ak sa biely výboj začne obťažovať.

2 Symptómy pre drozd

Na liečbu a prevenciu problémov s menštruačným cyklom (amenorea, dysmenorea, menorágia, opsomenorea, atď.) A vaginálna dysbakterióza naši čitatelia úspešne používajú jednoduchú radu hlavného gynekológa Leylu Adamovú. Po dôkladnom preštudovaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť ju vašej pozornosti.

Bohatý biely výtok pred menštruáciou, ktorý má syrovú textúru, môže byť príčinou drozdu. Kandidóza alebo drozd je plesňové ochorenie, ktoré spôsobuje zápal sliznice ženskej vagíny. Príčiny drozd sú najrozmanitejšie, najčastejšie sú tieto hlavné dôvody:

 • antibiotiká,
 • nutričné ​​chyby,
 • zdôrazňuje,
 • znížená imunita
 • hormonálne zlyhanie,
 • nedostatočná hygiena,
 • pohlavne prenosných chorôb.

Kýčovitý výtok sa môže objaviť pred menštruáciou aj v inom období menštruačného cyklu. Hojný výtok z pošvy má charakteristický kyslý zápach, nečistoty z hrudiek v bielych. Drozd je vždy sprevádzaný silným svrbením, ktoré nezmizne ani po kúpaní alebo pri liečení bolesti. Typicky, pre kandidózu, množstvo výtoku sa zvyšuje počas spánku a po sexe. Jedným z príznakov drozd je tiež opuch labia. Nepohodlie tohto ochorenia sa zvyšuje počas pohlavného styku a počas močenia.

Mnoho žien uvádza zníženie nepríjemných príznakov drozdu počas menštruácie. Je to spôsobené špeciálnou mikroflórou vo vagíne, ktorá počas menštruácie potláča plesňové infekcie. Chronický priebeh ochorenia môže naznačovať latentné ochorenie alebo oslabenú imunitu. Takéto drozd by sa malo považovať za naliehavú záležitosť, pretože zanedbaná infekcia môže negatívne ovplyvniť iné vnútorné orgány.

Silný výtok do drozd môže naznačovať prítomnosť takých ochorení, ako je kvapavka, chlamýdie, ureaplasmóza, genitálny herpes, atď.

3 Bakteriálna vaginitída

Biely výtok s vôňou rýb môže znamenať bakteriálnu vaginitídu.

Bakteriálna vaginitída sa vyskytuje ako dôsledok narušenia systémových procesov v ženskom tele (hormonálne, imunologické, atď.), Ktoré sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva, po inštalácii vnútromaternicového zariadenia v dôsledku endokrinných porúch.

Často sa pri výtoku bakteriálnej vaginitídy nevyskytujú žiadne nepríjemné pocity charakteristické pre drozd. Samotné exkréty môžu byť biele alebo mierne žltkasté, v konzistencii môžu byť aj kvapalné a husté. Kvapalný výtok môže mať výrazný zápach, charakteristický pre túto chorobu. Bakteriálna vaginitída je často sprievodcom chorôb, ako je endometrióza, leukoplakia, pseudo-erózia atď.

Počas tehotenstva sa toto ochorenie môže vyskytnúť na pozadí hormonálnej nerovnováhy. Často je v tomto prípade bakteriálna vaginitída asymptomatická, takže je veľmi dôležité absolvovať potrebné testy z tehotenského gynekológa aspoň 3 krát počas celého obdobia tehotenstva. Na rozdiel od drozdu je táto choroba nebezpečná pre ženu a dieťa, ktoré nosí. Komplikácie počas pôrodu, infekcie plodu, predčasného pôrodu - to je neúplný zoznam následkov bakteriálnej vaginitídy, ak ju nezačnete včas liečiť.

Liečba ochorenia by mala byť komplexná, vrátane príjmu antibakteriálnych liekov a činidiel na obnovenie vaginálnej mikroflóry. Najčastejšie, Flagyl tablety so zložkou metronidazol, Metrogil gél, Hexicon sviečky sú predpísané ako liečba. Priebeh liečby je 5-7 dní pravidelnej liečby. Na obnovenie mikroflóry, najmä pH vagíny, použite sviečky Femileks. Po ukončení liečby je potrebné prejsť laboratórnou analýzou na potvrdenie normalizácie mikroflóry a neprítomnosti patologických organizmov. Počas tehotenstva sa bakteriálna vaginitída lieči lokálnymi liekmi v prvom trimestri a antibiotikami v nasledujúcich trimestroch.

4 Normálny a patologický proces

Vodný výtok pred menštruáciou môže byť normou a prítomnosťou patologického procesu v tele. Normálne, vodnaté výtoky slúžia ako prírodné mazivo a sú prirodzeným hydratačným prostriedkom vo vagíne, ako aj prekážkou pri prenikaní infekcií. Normálne môžu byť sekréty sliznice, v dôsledku ich produkcie v krčku maternice a sivej, v dôsledku prítomnosti mŕtvych epiteliálnych buniek v nich.

U dievčat sa vodnatý výtok objavuje rok pred výskytom menštruácie, čo je spôsobené zmenou hormonálnych hladín. Hojný výtok vody pred menštruáciou môže naznačovať výskyt ovulácie. Tieto dni sú vhodné na počatie dieťaťa.

Za normálnych okolností by jasné prepúšťanie nemalo sprevádzať svrbenie, bolesť, nepríjemný zápach. Prítomnosť iných príznakov môže indikovať vývoj ochorenia ženských pohlavných orgánov alebo infekcie v tele.

Normálne sa považujú za vodnaté vypúšťanie v nasledujúcich prípadoch:

 • počas ovulácie,
 • po menštruácii (jasný slizničný výtok),
 • pri užívaní hormonálnej antikoncepcie,
 • po pohlavnom styku bez ochrany,
 • hrubý výtok pred menštruáciou môže byť príznakom skorého tehotenstva.

Vodný výtok, bohatý, objavujúci sa pred menštruáciou aj v inom období menštruačného cyklu, môže byť príznakom zápalového procesu vo vaječníkoch alebo vajíčkovodoch.

Uterinné trubice spájajú maternicu s vaječníkmi a slúžia ako vodítko pre oplodnené vajíčko do maternice. V priemere jednej trubice neprekračuje 1 cm, ale to je dosť dostačujúce pre rozvoj vajíčka a spermií. V prípade upchatia rúrok sa v dutine vajíčkovodu nevyskytuje tehotenstvo alebo sa nevyvíja, čo môže viesť k prasknutiu rúry.

Príznaky obštrukcie vajíčkovodov sú výtok pred menštruáciou. vodnatá, so žltkastou farbou, bolesť v dolnej časti brucha, nepohodlie počas pohlavného styku, nepríjemné bolestivé pocity počas menštruácie.

Prekážka vajíčkovodov - vážna diagnóza, ktorá si vyžaduje okamžitú liečbu, pretože veľmi často je táto patológia príčinou ženskej neplodnosti. Často je táto choroba stanovená u nečlenských žien, ktoré nemajú chronické ochorenia, hormonálne poruchy, ktoré neuskutočnili potraty. Liečba tejto patológie je zložitá, často chirurgická. Vodný výtok v kombinácii s neschopnosťou otehotnieť na dlhú dobu môže naznačovať obštrukciu vajíčkovodov.

Niekedy môže byť táto patológia vyliečená medikáciou, ak je spojená s pohlavnými chorobami (chlamydia, ureaplazmóza, cytomegalovírusová infekcia atď.). V prítomnosti infekcie v tele sú vajíčkovody upchaté takzvanými produktmi rozkladu baktérií a vírusov vo forme hlienu a hnisu.

Ak chcete zistiť, či doma dochádza k obštrukcii vajíčkovodov, je možné merať bazálnu telesnú teplotu. S touto patológiou bude chýbať ovulácia, ktorá bude jasne viditeľná na grafe za niekoľko mesiacov. Na potvrdenie diagnózy je potrebné navštíviť gynekológa a podrobiť sa ďalšiemu vyšetreniu.

5 Liečba a prevencia

Biely výtok pred menštruáciou, ktorý je normou ženského tela, sa nemusí liečiť. Potrebujete len skladovať na vynikajúcich hygienických prostriedkoch - denné podložky a používať ich v tých dňoch, keď je výtok obzvlášť bohatý. Denné tesnenia je lepšie zvoliť jednoduché, dobre vetrané, bez vôní, aby sa zabránilo alergickej reakcii, ktorá zhorší množstvo výtoku. В течение всего менструального цикла необходимо тщательно следить за гигиеной половых органов. Подмываться нужно как минимум 1 раз в день, желательно под душем. Je potrebné prepláchnuť genitálie spredu dozadu, aby sa zabránilo infekcii konečníka. Ako hygienické prostriedky musíte používať intímne gély alebo bežné detské mydlo bez vôní a chutí.

To bude užitočné pre sekrécie spojené s určitými zápalovými procesmi v genitáliách, na vykonávanie douchingu. Ak chcete pripraviť vodu na douching, môžete použiť harmanček vývar (light-eyed ženy) alebo odvar z dubovej kôry (hnedé oči ženy). Pred výplachom je potrebné vykonať vodnú procedúru, potom prepláchnite vnútro vagíny prúdom vody, ktorý sa nedá dosiahnuť ručne. Dávkovanie liekov je zakázané v prípade infekčných ochorení, pretože infekcia sa môže šíriť do všetkých orgánov.

Pred pohlavným stykom sa musíte dôkladne umyť a požadovať od svojho partnera. Počas menštruácie je nežiaduce mať pohlavný styk, pretože v týchto dňoch sú ženské orgány obzvlášť náchylné na infekciu.

Spodná bielizeň sa musí meniť každý deň alebo je znečistená. Pri výbere bielizne je lepšie dávať prednosť prírodným materiálom. To neznamená, že musíte úplne opustiť krásne čipky nohavičky, len nosiť ako zriedka, ako je to možné. Zlá kvalita spodného prádla je často nedostatočne priedušná, čo vytvára skleníkový efekt - vynikajúce prostredie pre rozvoj húb a baktérií.

V prípade, že je ťažké prepúšťanie pred menštruáciou spojené s infekciou alebo zápalovým procesom, je potrebné podstúpiť vyšetrenie a začať liečbu. Dobrým liekom na kandidózu a mnoho infekčných chorôb je liek Fuciz, Nystatin. Môže určiť vaginálne čapíky a špeciálne gély alebo masti. Dôležitým faktorom v dňoch liečby je udržanie zdravého životného štýlu, mali by ste jesť správne, vzdať sa zlých návykov. Silná imunita, správne organizovaný režim odpočinku a práce je neoddeliteľnou súčasťou liečby všetkých ochorení, vrátane tých, ktoré sú spojené s ženskými genitáliami.

Ako preventívne opatrenie pre zdravotné problémy je potrebné navštíviť gynekológa aspoň dvakrát ročne (najmä pre ženy, ktoré porodili a osoby staršie ako 35 rokov).

A trochu o tajomstvách.

Trpeli ste niekedy problémami Menštruačný cyklus, Súdiac podľa toho, že čítate tento článok - víťazstvo nebolo na vašej strane. A samozrejme neviete z prvej ruky, čo to je:

 • ťažkých alebo neštandardných zrazenín
 • bolesť na hrudi a dolnej časti chrbta
 • bolesť pri sexe
 • nepríjemný zápach
 • nepohodlie pri močení

A teraz odpovedzte na otázku: vyhovuje vám to? Je možné znášať problémy? A koľko peňazí ste už „unikli“ do neefektívnej liečby? To je pravda - je čas sa s tým zastaviť! Súhlasíte? Preto sme sa rozhodli zverejniť rozhovor s hlavným gynekológom Ruska Leylou Adamovou. v ktorom odhalila jednoduché tajomstvo normalizácie menštruačného cyklu. Prečítajte si článok ...

Domov »Starostlivosť o dieťa» Biely výtok pred menštruáciou je znakom tehotenstva

Biely výtok pred menštruačným príznakom tehotenstva

 • Vypúšťanie, ktoré je známkou tehotenstva

Vaginálny výtok je celkom normálny. Z času na čas sa môžu objaviť pre každú ženu. Všetko závisí od konkrétnej situácie, zdravotného stavu alebo určitého obdobia. Niekedy môže výtok dokonca naznačovať výskyt tehotenstva. Ide väčšinou o priehľadné, riedke výboje bez akéhokoľvek osobitného zápachu, a čo je najdôležitejšie, bez svrbenia. Faktom je, že počas tehotenstva žena začína zvyšovať hladinu estrogénu, takže prostredie, ktoré sa vytvára, môže byť vhodné pre plesňové infekcie, napríklad drozd. Ak máte výtok a pociťujete nepríjemné pocity, okamžite kontaktujte svojho gynekológa, nestiahnite ho!

Neobvyklé prepúšťanie nemusí vždy znamenať tehotenstvo, v niektorých prípadoch môže byť príznakom ochorenia močového mechúra

Aká je rýchlosť výtoku počas tehotenstva?

Lekári nazývajú "rýchlosť výtoku" v ranom štádiu tehotenstva, ak sú slizké a podobné textúry ako vaječný bielok - rovnako ako v druhej fáze menštruácie. Lekári to vysvetľujú tým, že sliznica pohlavných orgánov je schopná produkovať sekréty nielen na ochranu, ale aj na iné funkcie. Vezmite si aspoň skutočnosť, že bez neho sa spermie nemohli pohybovať smerom k vaječnej bunke.

Počas tehotenstva je telo prestavané - to sa odráža najmä v hormonálnom pozadí. To je dôvod, prečo sa hrubé, nepriehľadné a viskózne sekréty nepanikária, pretože to všetko je spôsobené hormónom progesterónu, cez ktorý je embryo pripojené, a potom sa placenta začína tvoriť. Okrem toho sú to tieto sekréty, ktoré tvoria hlienový uzáver, ktorý uzatvára vstup do maternice - navyše je schopný dokonale chrániť budúce dieťa pred infekciou, ktorá sa vymyje z okolitého sveta. Ak je výtok príliš bohatý alebo viskózny, potom môžete použiť tesnenia.

K krvácaniu implantátu dochádza, keď sa embryo pripája na stenu maternice.

Čo je krvácanie z implantátu

V prvom trimestri gravidity sa farba výtoku môže meniť od žltej po hnedú. Ak žena nepozná svoju pozíciu, môže považovať výtok za nástup menštruácie. V skutočnosti to môže byť krvácanie z implantátu - to znamená, že embryo je pripojené k stene maternice. V podstate toto obdobie pripadá na 6. - 12. deň po počatí - tesne pred začiatkom menštruácie.

Môžu sa čas od času objavovať výbery? Niekedy sa stáva, keď sa zvyšuje aktivita vajíčka. Avšak, žena je často v bolesti alebo kŕče. Krvácanie implantátu môže byť krémová konzistencia a jeho farba sa mení od žltej po ružovú. Nemali by sme však zabúdať, že to môže byť aj znakom erózie krčka maternice - môže sa zvýšiť s nástupom tehotenstva.

Vypúšťanie, ktoré je známkou tehotenstva

Po prvé, nezabudnite, že výtok, ktorý je znakom tehotenstva, nikdy nebude ako pravidelná menštruácia.

Po prvé, nie sú tak bohaté.

Po druhé, nikdy nebudú tmavo červené alebo hnedé.

Po tretie, majú úplný nedostatok dynamiky.

To je dôvod, prečo, ak namiesto obvyklej menštruácie máte „podivný“ výtok, urobte tehotenský test, môžete čoskoro zažiť radosť z materstva.

Ak tehotenský test ukazuje pozitívny výsledok a po prepustení, ktoré bolo opísané vyššie, ste začali údajne normálnu menštruáciu, okamžite vyhľadajte lekára, pretože to môže byť znakom nejakej patológie.

Zvýraznite príznak tehotenstva

 • 11 týždňov 1 deň

Domov »Zdravie» Oneskorené menštruácie a biely výtok - čo by to znamenalo?

Oneskorená menštruácia a biely výtok - čo by to znamenalo?

Stredné: 3,5 (2 hlasy)

Pre zdravú mladú ženu, ktorá je sexuálne aktívna, je biely výtok normou, ale mali by ste venovať veľkú pozornosť ich charakteru. Ak majú kyslú vôňu alebo nemajú viskozitu (vyzerajú ako tvaroh), sú natreté nažltlým odtieňom alebo obsahujú prímes krvi, potom je to všetko znakom infekčného ochorenia alebo patologického ochorenia v tele. A najväčší alarm by mal spôsobiť oneskorenie menštruácie, spolu s bielym výbojom.

Menštruačný cyklus ženy schopnej počatia trvá v priemere 26-32 dní. Oneskorenie menštruácie je určené absenciou krvného výtoku po ich odhadovanom dátume 5-10 dní. Porušenie cyklu môže byť jednorazové alebo pravidelne, pravidelne. Ženy majú často súčasne dva nežiaduce účinky: biely výtok a oneskorenú menštruáciu. Tieto príznaky, vyskytujúce sa spoločne, môžu byť výsledkom patologických problémov v ženskom tele.

 • Príčiny oneskorenej menštruácie a bieleho výboja
 • Mesačný Delay: Prvé kroky

tehotenstvo

Hlavnými príznakmi tehotenstva sú absencia menštruácie a biely výtok, ktoré majú zvýšenú hustotu konzistenciou. Bielidlo pomáha chrániť maternicu pred prenikaním rôznych infekcií. Aby bolo možné overiť správnosť definície tehotenstva v počiatočných obdobiach, je potrebné, okrem vykonania osobitného testu, navštíviť lekára, vykonať krvný test, podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie.

Vypúšťanie ako prirodzený proces

Fyziológia ženy vždy zahŕňa prítomnosť špeciálnych sekrétov v jej genitáliách. Musia nevyhnutne zahŕňať hlien, ktorý je vylučovaný špeciálnymi žľazami na zvlhčenie a ochranu pošvy pred infekciami a mechanickým poškodením počas sexuálneho kontaktu. Vďaka hlienu sa na vstupe do krčka maternice vytvára ochranný uzáver, ktorý vytvára bariéru proti infekcii maternice. Okrem toho funkcia hlienu zahŕňa úpravu spermií od vstupu do reprodukčného orgánu. V predvečer ovulácie sa stáva menej viskóznym, čo poskytuje ideálne podmienky pre oplodnenie a potom sa vracia do svojho prirodzeného stavu.

Žena by mala pochopiť, aké prirodzené procesy sa vyskytujú v jej tele, aby si všimli odchýlky v čase a nasmerovali všetky svoje činy na odstránenie patológie. Systém vylučovania počas celého cyklu produkuje hlien, ktorého štruktúra závisí od pomeru pohlavných hormónov. Normálne sú výtok, ktorý sa objaví niekoľko dní pred menštruáciou a má nasledujúce príznaky:

 • belavá farba, niekedy môže byť zakalená krémovým alebo žltkastým nádychom, pretože v hliene sú prítomné častice endometria. Ak žena používa IUD, výtok môže byť dokonca hnedastý a to nie je odchýlka od normy.
 • žiadny zápach, alebo má slabý kyslý odtieň,
 • výtok hrubý, slizký, ale nie bohatý,
 • neexistuje pocit nepohodlia a nevoľnosti,
 • po menštruácii úplne zmiznú.

Je tiež možné, že pred menštruáciou nie sú žiadne biele. dôvod:

 • narušenie sekrečných žliaz v dôsledku zníženej produkcie pohlavných hormónov,
 • používanie hormonálnych kontraceptív, t
 • liečby liekmi obsahujúcimi hormóny, t
 • vášeň pre lieky rastlinného pôvodu.

Ale normálne sa žena dva týždne pred menštruáciou javí ako hojná a vodnatá.

Za zmienku stojí aj to, že povaha a štruktúra belšieho druhu závisí od individuálnych charakteristík organizmu, od hormonálnej úrovne, od prítomnosti stresových situácií a iných vonkajších faktorov.

U mladých dievčat, ktoré vstúpili do fázy puberty, sa bielka objavujú rok, jeden a pol do prvých období. Kým nastane reštrukturalizácia tela a vznikne hormonálne pozadie, charakter a štruktúra belšieho sa môže zmeniť, ale po návrate do normálu. Okrem toho sa týždeň pred menštruáciou výrazne zvyšuje množstvo prepúšťania mladých dievčat. Stojí za to venovať pozornosť aj tomuto faktoru, pretože ak v súčasnosti existujú odchýlky v štruktúre belšej alebo vôbec nie, potom to môže byť signálom vývoja patológie, dokonca aj v takom mladom veku.

Normálny charakter belšieho má malý objem a krémovú štruktúru, ako príklad, dávajte pozor na fotografiu.

Biely výboj počas menštruácie

Ak sa v daný deň menštruácia nevyskytne, potom žena, ktorá mala nechránený pohlavný styk, v prvom rade je potrebné predpokladať tehotenstvo. Počas tohto obdobia sa môže pozorovať aktívna sekrécia vaginálneho hlienu, keď sa zvyšuje množstvo progesterónu. Veľké množstvo belšie poskytuje ochranu maternice a embrya pred možnou infekciou. Okrem toho, v dôsledku zrýchlenia bunkovej obnovy sliznice pošvy, je štruktúra vylučovaného hlienu zhutnená.

Ale ak tehotenský test je negatívny, potom namiesto tehotenstva môžete predpokladať hormonálne zlyhanie v tele. Takéto poruchy môžu byť spôsobené nedostatkom vitamínov, silným stresom alebo medikáciou. V tomto prípade sa namiesto menštruácie ženy javia ako biele a v dostatočne veľkých množstvách.

Bieliaci ako príznak patológie

Negatívny tehotenský test a leucorrhea, tam je už príznak patológie, ale existujú aj iné, celkom vážne porušenia, ktoré sa prejavujú špecifickými príznakmi spojenými s vaginálnym výtokom.

Príznaky ochorenia ženského urogenitálneho systému sú vaginálny výtok, ktorý sa líši štruktúrou, objemom a samozrejme vôňou. Okrem toho, leucorrhoea môže mať cudzie inklúzie a spôsobiť bolestivé pocity.

A tak namiesto prirodzeného slizničného výboja v predvečer menštruácie sa objaví:

 • tekutá biela, žltá, okrem nich je opuch a pálenie vo vaginálnej oblasti, bolesť v krížovej dutine - to sú príznaky zápalového procesu, zápal pošvy,
 • tekutý biely výtok s nepríjemným hnilobným zápachom pri cervicitíde, zápale krčka maternice,
 • biele s nazelenalým nádychom a silným zápachom hovoria o zápalovom procese v dutine maternice. Sú sprevádzané rezami počas močenia a po ňom, ako aj bolestivé pocity v dolnej časti brucha.

Keď sa pred menštruáciou objavia bieli so silným rybím zápachom a žltosťou, je to jasný znak bakteriálnej vaginózy.

Výskyt hojného syrového výtoku v predvečer a po menštruácii indikuje kandidózu alebo takzvaný drozd, ktorý dáva žene veľa problémov.

Okrem toho erózia na slizniciach a nádoroch v reprodukčnom orgáne tiež vyvoláva veľké množstvo vylučovaného hlienu s zrazeninami, s krvnými nečistotami. Takéto patológie môžu tiež spôsobiť oneskorenie menštruácie, zatiaľ čo prirodzený tehotenský test dáva negatívny výsledok. A žena začína pociťovať výraznú bolesť v spodnej časti brucha. V tomto prípade sa namiesto paniky musíte dohodnúť s gynekológom a podstúpiť diagnostické vyšetrenie.

Podľa povahy prepúšťania, sexuálne prenosné choroby, ktoré sú sexuálne prenosné tiež uznávajú. Bielidlo v tomto prípade je zakalené, penové, môže mať šedý, žltý alebo dokonca zelený odtieň a hrozný zápach. V tomto prípade je potrebná komplexná liečba oboch sexuálnych partnerov, ukončenie liečby je možné až po získaní negatívnej analýzy od partnerov.

To mení charakter belšie a štítnej žľazy, pankreasu, ochorenia endokrinného systému.

Preto by mala každá dospelá žena dobre poznať svoje telo. A ak sa namiesto prirodzených sekrétov objavila netypická leucorrhoea, musíte sa poradiť s lekárom, pretože včasná detekcia a potom liečba vám umožní udržať reprodukčnú funkciu a zdravie.

Ženské výkaly

U mnohých žien možno pozorovať biely výtok počas celého menštruačného cyklu. Príroda sa tak starala o ochranu ženských pohlavných orgánov pred prenikaním infekcií do nich. Tiež s pomocou tmavého bieleho výboja sa z ženského tela odstránia odumreté bunky. Pred ovuláciou a počas dní ovulácie sa sekréty môžu zväčšiť, zatiaľ čo v iných obdobiach môžu byť také malé, že sú neviditeľné v spodnom prádle, pretože neopúšťajú vnútro pošvy.

Biely výtok, začínajúci pred menštruáciou, sa považuje za normu, ak je ich počet malý a výtok samotný nie je sprevádzaný bolesťou, pocitom pálenia, svrbením a silným zápachom. Biely výtok, ktorý môže byť zakalený alebo vodnatý, žltkastý alebo s hlienom, je tiež normou. Telo každej ženy je individuálne, takže lekár môže povedať o povahe výboja, na ktorý je potrebné sa obrátiť, ak sa biely výboj začne obťažovať.

Hormonálne zlyhanie

Okrem tehotenstva môže oneskorenie menštruačného cyklu a výskyt bielych sekrétov spôsobiť poruchy vo fungovaní hypofýzy, štítnej žľazy, nadobličiek, vaječníkov. Ženy endokrinológovia často nachádzajú hypotyreózu - ochorenie prejavujúce sa nedostatočnou produkciou hormónov štítnej žľazy. Ďalšou rovnako bežnou príčinou je znížená funkčnosť vaječníkov spolu so zvýšením hladiny hormónov stimulujúcich luteonizáciu a folikuly. Takéto prípady vyžadujú hormonálnu liečbu, ktorá normalizuje rovnováhu potrebných látok.

Mesačný Delay: Prvé kroky

 • Hlavná vec, nie panike! Silné vzrušenie môže zmeniť trojdňové oneskorenie na týždeň. V dňoch oneskorenej menštruácie by ste mali starostlivo preskúmať prítomnosť akéhokoľvek výboja.
 • Ďalším krokom je odstránenie tehotenstva. Už od druhého dňa meškania si môžete kúpiť tehotenský test, ale tak či onak, po niekoľkých dňoch by sa mal opakovať.
 • Ak je tehotenský test negatívny, ale je dôležité pripomenúť udalosti celého mesiaca, pretože užívanie liekov a prenos akýchkoľvek chorôb, vrátane akútnych respiračných infekcií, náhlej zmeny klímy, výkyvov hmotnosti, stresu môže vyvolať oneskorenie až o 10 dní.
 • Po 10 dňoch určite navštívte predporodnú kliniku. Poruchy hormonálneho pozadia, prítomnosť patológie, infekčných chorôb alebo (v extrémnych prípadoch!) Je dôležité stanoviť mimomaternicové tehotenstvo v skorých štádiách.

Nebojte sa navštíviť lekára. Neistota spôsobuje viac strachu ako diagnóza a predpísaná liečba.Preto je potrebné, aby bol gynekológ odvážne, najmä ak je menštruačné oneskorenie sprevádzané bielym výbojom, nebezpečné aj v prípade tehotenstva.

Bielenie pred menštruáciou

Vaginálny výtok alebo tzv. Bielenie je prirodzená sekrécia ženských pohlavných orgánov. V zložení bielkov sú epitelové bunky a hlien, ktoré sú vylučované špeciálnymi žľazami, aby zvlhčovali vagínu a chránili jej vnútorné prostredie pred infekciou. Bielenie pred menštruáciou často sa obávajú žien, zaujímajú sa: "Je to normálny proces alebo prejav príznakov choroby?" Pochopme túto otázku.

Dôležité je vedieť o menštruácii

Ak je žena zdravá, môže mať počas menštruačného cyklu mierne transparentný alebo mierne nejasný výtok slizníc. Množstvo belšieho závisí od fázy cyklu a produkcie hormónov. Počas cyklu výberu môže byť hojné alebo vzácne, meniť farbu a textúru. Pred menštruáciou sa mení charakter belšieho charakteru. Dôvodom je prirodzené fyziologické procesy v ženskom tele. Ale ak je výtok krvavý, penivý, s nepríjemným zápachom, potom to znamená gynekologické ochorenie. Naliehavá potreba poradiť sa s lekárom.

Bieli, ktorí sú normou

V druhej polovici cyklu sa môže zvýšiť počet belších. Ak nie sú žiadne známky nepohodlia v podobe svrbenia alebo pálenia v oblasti veľkých stydkých pyskov, ak nie je nepríjemný zápach, potom nie je čoho obávať. Leucorrhea môže byť číra, zakalená, belavá, žltkastá a má krémovú alebo hlienovú konzistenciu. Blatistí bieli tiež patria do normy. Obsahujú deskvamovaný epitel, ktorý je odvodený z pošvy s hlienom.

Farba výboja pred menštruáciou je individuálna pre každú ženu. Ale znak normy je pre všetkých: neprítomnosť nepríjemného zápachu a predĺžený výtok s prímesou krvi.

Vzhľad hnedého rozmazania bielej na jeden alebo dva alebo niekoľko hodín pred začiatkom mesiaca sa tiež nepovažuje za patologický.

Príznaky ochorenia

Akékoľvek biele zmeny pred mesiacom, ktoré sú sprevádzané nepríjemnými pocitmi, by vás mali upozorniť. To môže byť začiatok ochorenia, ktoré sa najlepšie lieči v počiatočnom štádiu. Podľa farby a konzistencie sekrétov môžeme predpokladať prítomnosť patológie. A toto by malo poznať každé dievča a ženu.

 • Cervicitída. Cervicitída je zápal sliznice krčka maternice. Môže byť rozpoznaný výtokom vodnej kvapaliny pred menštruáciou. Pre hnisavý alebo chronický cervicitis sa vyznačuje hustou zeleno-bielou, ich počet pred menštruáciou sa zvyšuje. Toto ochorenie je liečené antibiotikami, ktoré sú predpisované systémovo alebo lokálne (vaginálne).
 • Erózia krčka maternice. Bohaté biele alebo slizničné bielkoviny s bielymi žilami poukazujú na prítomnosť krčnej erózie. Často je možné pozorovať krvavý výtok čistej šarlátovej farby bez nepríjemného zápachu po sexuálnom kontakte alebo gynekologickom vyšetrení (tzv. Kontaktnom krvácaní). Erozia sa najúčinnejšie lieči kauterizáciou. Je to jednoduchý a bezbolestný postup. Je potrebné liečiť eróziu, pretože môže podnietiť rozvoj onkologického procesu.
 • Endometriálne polypy alebo hyperplázia. Keď je patologický proces zapojený do endometria (vnútorná sliznica maternice), prejavuje sa vo forme krvavého hnedastého výtoku 3-4 dni pred nástupom menštruácie. Polypy a hyperplázia sa liečia chirurgicky. Po operácii je predpísaná hormonálna liečba.
 • Endometrióza. Toto ochorenie je charakterizované hustým, krvavým hnedým výbojom niekoľko dní pred nástupom menštruácie. Návšteva u lekára je nevyhnutná, pretože táto patológia vedie k neplodnosti, dysfunkcii panvových orgánov a rastu zhubných nádorov.
 • Zápalové procesy maternice. Prejavuje sa konštantnou bolesťou v spodnej časti brucha, hnedo-červeným výbojom s nepríjemným hnilobným zápachom pred nástupom menštruácie. Lekár predpisuje protizápalové, vitamínové terapie, lieky na posilnenie imunitného systému.
 • Onkologické ochorenia. Charakterizované krvavými plodovými sekrétmi, ktoré majú formu mäsovej šupky.
 • Drozd. Toto ochorenie, ktoré je spôsobené rýchlou reprodukciou huby Candida v pošve, sa vyznačuje syrovými sekrétmi, svrbením, pálením veľkých stydkých pyskov. Tieto prejavy sa zosilňujú pred nástupom menštruácie a po jej ukončení. Drozd je liečený systémovo, lokálne, rovnako ako ľudové prostriedky.

Nevykonávajte samoliečbu!

Dokonca aj keď sa dobre orientujete v symptómoch chorôb, diagnostikovať sa je prinajmenšom nerozumné. A ešte viac, aby to znamenalo všetky choroby v sebe, starať sa o to, stratiť pokoj a spať. Musíte vedieť, čo je normálne a čo by vás malo upozorniť. Dôverujte ostatným špecialistovi. Správnu diagnózu môže urobiť iba lekár na základe komplexného vyšetrenia a potom predpísať účinnú liečbu. Drahé ženy, znovu a znovu vám pripomíname, že by ste nemali odďaľovať návštevu gynekológa, ak sa necítite dobre, ak spozorujete akékoľvek nepríjemné pocity pred menštruáciou. Tiež žena by mala podstúpiť preventívnu lekársku prehliadku dvakrát ročne. Milujte sa a starajte sa o svoje zdravie.

Príznaky tehotenstva - prepustenie

Okrem vypúšťania, smäd po spánku je ďalším znakom tehotenstva. Systematicky vás ľudia, ktorí vás obklopujú, začínajú obťažovať a, samozrejme, začnete sa cítiť zle z akéhokoľvek pachu. zvýšená chuť do jedla. To všetko je takzvané "likvidovanie" seba a svojich blízkych.

Neprítomnosť akéhokoľvek výboja v diagnostikovanom tehotenstve sa považuje za normálnu, preto sa absolutórium nepovažuje za spoľahlivý znak koncepcie dieťaťa.

Vaginálny výtok od ženy je normálny, normálny výskyt. Množstvo a farba výtoku závisí od zdravia ženy. A často môže prepúšťanie indikovať skoré štádiá tehotenstva. Ale čo presne to znamená príznaky tehotenstva - prepustenie môže povedať žene, že je tehotná? Často počínajúc prvými dňami tehotenstva sa dramaticky zvyšuje množstvo vaginálneho výtoku, ale to sa nepozoruje u všetkých žien. Rozptýlené, transparentné, bez zápachu je normou. Ale ani zďaleka nie sú „neškodní“, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Hormón estrogén, a to jeho hladina, začína rásť a toto prostredie je priaznivé pre reprodukciu mnohých infekcií, ako je napríklad drozd. Ak máte svrbenie alebo nepríjemný zápach, okamžite vyhľadajte lekára.

V ranom tehotenstve môže výtok zmeniť farbu zo žltej na hnedú. Pri takýchto sekrétoch, ak nie sú žiadne iné príznaky tehotenstva, žena ich vníma ako obvyklé, nie hojné obdobia. Toto prepustenie ukazuje, čo sa deje v dňoch 6-12 po počatí, a to, že embryo je pripojené k stene maternice. Počas takéhoto prepúšťania sa môžu vyskytnúť kŕče a bolesť. Takéto krvácanie z implantátu sa javí ako krémovo ružová alebo žltá konzistencia. Treba však poznamenať, že rovnaká farba má výtok počas erózie krčka maternice, ktorá má vlastnosť s nástupom tehotenstva.

Zvýraznite naučiť sa odlíšiť od menštruácie. Na rozdiel od normálnych, ťažkých období, výtok počas tehotenstva sa vyznačuje tým, že nie sú tak hojné. Výtok počas tehotenstva sa líši len niekoľkými ružovými kvapkami a škvrnami. Test, ktorý ukázal dva prúžky, s takýmito sekrétmi môže naznačovať nesprávne pripojenie embrya a hroziacu hrozbu. Potrebné urýchlene sa obrátiť na gynekológa.

Absolutórium ako znak tehotenstva

V prvých týždňoch tehotenstva dochádza ku globálnej reštrukturalizácii ženského tela. A samozrejme, to sa odráža v emocionálnom stave ženy, v povahe prepustenia a vo vonkajších zmenách ženského tela. Pravda nie je všetko, čo sa deje jasne. Vaginálny jasný výtok je prirodzený stav tela. Zvyčajne si ich ženy všimnú v dňoch ovulácie, keď sa výtok stáva hojným. Ale v prvej polovici cyklu sú menej nápadné.

Čo môže byť výtok ako znak tehotenstva? Keď je zygota pripojená k stene maternice, žena môže odhaliť malé krvácanie. Ale špinenie je hlasno povedané. Ide skôr o malé ružové kvapky na spodnom prádle. To sa deje asi 5 dní pred menštruačným tokom. Toto je prvý príznak tehotenstva pred oneskorením. Spočiatku sa môže zdať, že prišli skoro. Ale doslova za niekoľko hodín zmizne ružový mazanec, tzn. Podobné vypúšťanie sa zastaví.

Zavedenie hustého vajíčka do maternice sa nazýva implantácia. Trvanie tohto procesu je len 24 hodín. Preto, žena v arzenále len 24 hodín, aby si toto znamenie tehotenstva pred oneskorením.

Keď začne tehotenstvo, hormonálne pozadie sa začína meniť. Hoci veľmi aktívny. V prvých týždňoch zostáva tajomstvo genitálií rovnaké. Napríklad si nemôžete vziať na tehotenstvo belavý hrubý výtok, ktorý sa objavil v druhej polovici cyklu. Ich konzistencia nie je tekutá, ale hustšia. Takéto sekréty sú bežné u negravidných žien a sú normálne.

Ďalším fyziologickým sekrečným výbojom, ktorý môže žena užívať ako prvý príznak tehotenstva, je jasný, vodnatý hlien pri sexuálnom vzrušení. Ako ste už pochopili, nemá nič spoločné s tehotenstvom.

Neplodné výtok

Niektoré ženy majú veľmi vysokú túžbu otehotnieť, najmä keď to nefunguje na dlhú dobu. Preto sú príliš opatrní na to, aby monitorovali akékoľvek vypúšťanie, aby nezmeškali prvé znamenie zaujímavej pozície. A ... často robia chyby vo svojich záveroch. Aký je výber porazenia ich stola?

Pre tých, ktorí sa nikdy nestretli s drozdom, sa môže biely syrový výtok javiť ako znak tehotenstva. Áno, počas tehotenstva sa znižuje imunita, takže ženské telo nie je mimozemské. Neprekvapujte, že sme nenarodenému dieťaťu zavolali cudzinca. Zygota je tvorená dvoma bunkami - mužskou a ženskou, čo znamená, že presne polovica oplodneného vajíčka pre ženu je cudzia. Imunitu však možno znížiť a nie v tehotenstve, a preto je tu drozd. Mimochodom, vinníkom je mylná predstava, že biely výtok ako znak skorého tehotenstva je presný - hormón progesterón. Je to vaginálne prostredie, ktoré spôsobuje, že sa stáva alkalickým, pretože sa aktívne zvyšuje v tehotnom tele. Preto je drozd. Progesterón sa tiež nazýva tehotenský hormón, pretože produkuje žlté telo.

Zelená, hnedá, žltá, krvavý výtok nie je známkou tehotenstva. S najväčšou pravdepodobnosťou indikujú ochorenia a vyžadujú konzultácie s gynekológom. Patrí medzi ne výtok s príjemnou vôňou. Bohatý vodný zápach bez zápachu zvyčajne indikuje alergiu, ktorú môžu spôsobiť hygienické výrobky alebo spodná bielizeň. Ihneď po odstránení alergénu prejsť.

Hnedý výtok ako znak tehotenstva

Hnedé sekréty sa môžu objaviť počas ovulácie. Počas tohto obdobia sa hladina hormónov v ženskom tele znižuje a endometrium sliznice maternice sa môže trochu odlupovať. Oddelené častice endometria sa objavujú vo forme hnedých sekrétov, ktoré veľmi rýchlo ustávajú. Povedať, že hnedý výtok ako znak tehotenstva môže byť nesprávny, pretože nie je známe, či vajíčko uvoľnené z folikulu bude oplodnené a či bude schopné dosiahnuť maternicu s následnou úspešnou fixáciou.

Skutočným príznakom tehotenstva môže byť len skromný krátkodobý bledoružový výtok v prvých týždňoch tehotenstva.

Varovanie! Správa lokality nevykonáva žiadne lekárske služby. Všetky materiály slúžia len na informačné účely. To isté platí pre poradnú sekciu. Žiadna online konzultácia nenahradí lekársku starostlivosť na plný úväzok, ktorá sa poskytuje len v špecializovaných zdravotníckych zariadeniach. Samoliečba môže spôsobiť nenapraviteľné škody! V prípade akýchkoľvek ochorení a ochorení sa obráťte na lekára na lekára!

Aké vypúšťanie by malo byť normálne?

Biela môže byť nielen biela. Ich odtieň môže byť žltkastý alebo krémový. Ak sa objavia pred menštruáciou, rýchlo zmiznú a nespôsobujú žiadne nepríjemné pocity, potom sa nemusíte obávať. Ich vzhľad je spôsobený zvýšenou produkciou progesterónu.

Ak sú vo výtoku stopy krvi, stávajú sa penovými, vydávajú nepríjemný zápach alebo prinášajú nepríjemné pocity, okamžite vyhľadajte lekára. To môže byť pre vaše telo akýmsi signálom, že vývoj ochorenia začína.

Vôňa a bez zápachu

Pamätajte, že normou môže byť iba biela bez zápachu. Ak pocítite z nich ostrý zápach, okamžite sa poraďte s lekárom a podrobte sa gynekologickému vyšetreniu.

Normálne by sa menštruácia mala objaviť 2 až 3 dni po objavení belšieho. Dávajte pozor na ich počet a zloženie. Všetky zmeny sú alarmujúce.

Znamenie tehotenstva

Niekedy je biely výtok týždeň pred menštruáciou a krvácanie samo o sebe nenastáva. Existuje niekoľko vysvetlení tohto javu, ale najpravdepodobnejším je tehotenstvo.

Počas tohto obdobia dochádza k závažnej hormonálnej úprave v tele ženy. Výsledkom je, že hladiny progesterónu sa významne zvyšujú. Cervix začína produkovať oveľa viac sekrécie ako predtým. Táto tekutina pomáha chrániť gestačné vajíčko.

Mesačne neprichádzajú včas. Namiesto toho sú husté biele vo veľkom počte. To je považované za znak zdravého reprodukčného systému ženy. Hrubý výtok chráni maternicu pred prenikaním dovnútra infekcie.

Ak sa v bielej krvi zistí nečistota bielej krvi, je možné mimomaternicové tehotenstvo. V tomto prípade bude žena cítiť otravnú bolesť v spodnej časti brucha. ktoré časom začnú rásť.

Hormonálne poruchy

Poruchy hormonálneho systému môžu byť spôsobené:

 • vystavenie stresu
 • overexertion,
 • predĺžené obmedzenie potravín a iné faktory.

Posilnenie produkovanej sekrécie je vyvolané nedostatkom hormónov tyroxínu a trijódtyronínu. Keď k tomu dôjde, presun menštruačného cyklu.

Sprevádzaný biely syrový výtok pred menštruáciou. Našli sa malé zrazeniny. Zároveň bieli získajú nazelenalý odtieň. Choroba je spôsobená pôsobením húb podobných kvasinkám. Žena cíti pocit pálenia a svrbenie v pošve.

Cervikálna erózia

Toto ochorenie je možné zistiť bohatými bielymi bielymi vlasmi. Po pohlavnom styku alebo vyšetrení gynekológa v tajomstve prímesi krvi. Aby sa erózia nevyskytla v nádore, musí sa včas vypáliť.

Niekoľko dní pred nástupom menštruácie sa pozoruje hojný biely výtok. Ak sa choroba nelieči, zmení sa na hnisavú formu. Budeme sa musieť uchýliť k dlhodobému užívaniu antibakteriálnych liekov.

endometrióza

Choroba sa vyznačuje hustou hustou konzistenciou leucorrhea. Majú hnedý odtieň. Ak spozorujete takéto príznaky, okamžite vyhľadajte lekára. Len včasná terapia pomôže vyhnúť sa neplodnosti alebo vzniku malígneho nádoru.

Endometrióza ako príčina bieleho výboja pred menštruáciou

Endometriálne polypy

Ich prítomnosť je indikovaná prítomnosťou krvných nečistôt v tajnosti. Je možné sa zbaviť choroby len pomocou chirurgie.

Vzhľad pred mesačným svrbením a bielym výtokom s prímesou hnisu môže naznačovať začínajúcu kvapavku. Toto infekčné ochorenie sa prenáša z partnera cez nechránený sex.

Tieto ochorenia si vyžadujú včasnú diagnostiku a správnu liečbu. Nesnažte sa s nimi zaobchádzať sami, čo môže viesť k rozvoju komplikácií.

Ako zistiť - bohatú menštruáciu alebo krvácanie u ženy? Prečítajte si o symptómoch bohatej menštruácie a jej príčinách, spôsoboch, ako znížiť výtok, potrebu navštíviť lekára, diagnostiku a liečbu.

Aké sú príčiny mesačného zhnednutia? Podrobnosti tu.

Musím ísť k lekárovi?

Ak objem sekrétov presiahne lyžičku, vyžaruje nepríjemný zápach alebo obsahuje nečistoty, je potrebné navštíviť gynekológa. Vývoj ochorení je indikovaný syrovitou konzistenciou sekrétov, ich zvýšenou hustotou alebo penivosťou. V tomto prípade žena cíti nepohodlie v spodnej časti brucha. Teplota subfebrilu stúpa.

Iba lekár bude schopný odhaliť zápal vaginálnych stien, prítomnosť erózie a ďalších patológií. Vhodné testy pomôžu identifikovať infekciu. V niektorých prípadoch budete možno musieť študovať pomocou ultrazvuku. Nezabúdajte, že samošetrenie je nebezpečné pre vaše zdravie.

Preventívne opatrenia

Potom, čo ste prišli na to, aké druhy vylučovania sú pred menštruáciou, musíte mať na pamäti základné metódy prevencie chorôb.

Medzi nimi sú:

 1. Соблюдайте все правила гигиены половых органов. V tomto prípade môžete použiť špecializované nástroje alebo jednoduché mydlo. Zvlášť pozorne dodržiavajte hygienu počas menštruácie.
 2. Zmeňte si spodnú bielizeň každý deň.
 3. Pred pohlavným stykom požiadajte svojho partnera, aby umýval genitálie, najmä počas pohlavného styku počas menštruácie.
 4. Neuskutočňujte douching bez lekárskej pomoci.

Takéto jednoduché opatrenia budú chrániť genitálie pred infekciou a predchádzať vzniku chorôb.

Pin
Send
Share
Send
Send