Hygiena

Menštruačný kalíšok pre ženskú hygienu

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezvyčajnou náhradou za tampony a vankúšiky počas menštruácie je menštruačný kalíšok. Hygienická misa zachytí veľkosť vagíny, pričom zohľadní dĺžku a šírku zásobníka, ako aj jeho kapacitu. Napriek všetkým výhodám použitia menštruačnej čiapky existujú určité nevýhody.

Menštruačný pohár - nahradenie tampónov a tesnení v kritických dňoch

Čo je menštruačný pohár?

Menštruačný kalich je výrobok na opakované použitie intímnej hygieny, ktorý sa používa počas kritických dní. Miska je ekonomická, ekologická a priestrannejšia náhrada za klasické tampóny a vankúšiky na jednorazové použitie.

Iné názvy názvov:

 • pohár na menštruáciu,
 • menštruačná banka,
 • hygienický pohár
 • vaginálny lievik,
 • strop pre kritické dni,
 • menštruačný uzáver.

Typ voľby menštruačné čiapky

Vizuálne je menštruačná čiapočka malá nádobka vo forme zvončeka na krátkom "stopke" vo forme tyčinky alebo gule. Šírka zvončeka závisí od výrobcu a veľkosti nástroja. Na fotografii môžete vidieť, ako vyzerá hygienická čiapka:

Šálka ​​sa vloží do pošvy, po ktorej sa upevní na steny pomocou vákua a tlaku vnútorných svalov. Tento držiak eliminuje možnosť úniku a eliminuje nepohodlie pri nosení. Menštruačná krv vylučovaná počas kritických dní sa akumuluje v zvonovitom lieviku a po extrakcii činidla sa vypúšťa.

Životnosť šálky po dobu závisí od výrobcu a pohybuje sa od 1 roka do 10 rokov mesačného používania. Vzhľadom na veľkú rozmanitosť menštruačnej čiapky si môžete vybrať tú správnu hygienu pre každú ženu.

Na čo je menštruačný pohár?

Menštruačná čiapka sa používa počas kritických dní, dokonale nahrádza jednorazové tampóny a tesnenia. Kapa neabsorbuje sekréty, ale zhromažďuje ich v sebe, preto obsahuje väčší objem menštruačnej krvi a nevyžaduje častú náhradu.

Pri správnom používaní menštruačného uzáveru je únik takmer nemožný.

Spôsob upevnenia menštruačných pohárikov prakticky eliminuje pravdepodobnosť úniku. Okrem toho uzávery neumožňujú krvácanie do styku so stenami pošvy, čo zlepšuje miestnu mikroflóru.

Výhody a nevýhody menštruačnej čiapky

Pohár menštruačnej hygieny má niekoľko dôležitých rozdielov od zvyčajných tampónov a vankúšikov. Niektoré z týchto charakteristík sa týkajú plností prostriedkov, iné sa môžu stať vážnymi nevýhodami.

Medzi výhody menštruačného viečka patria:

 1. Zdravotná starostlivosť: Na rozdiel od tampónov, kapa si zachováva prirodzený stav ženskej genitálnej mikroflóry a zabraňuje rozvoju zápalových ochorení reprodukčného systému vyplývajúcich z dysbiózy.
 2. nezávadnosť: Menštruačný kalich je vyrobený z hypoalergénnych materiálov, neobsahuje bielidlá, príchute a iné škodlivé prísady. Jeho použitie nevysušuje vagínu a nespôsobuje syndróm toxického šoku.
 3. hygiena: pri použití pohárov na menštruáciu sa tekutina oddeľuje od stien vagíny, takže nepríjemný zápach je takmer nepostrehnuteľný. Okrem toho sa nástroj veľmi ľahko čistí a sterilizuje.
 4. Jednoduché použitie: Je potrebné vyprázdniť vaginálny kapu každých 6-12 hodín v závislosti od intenzity výboja. Vzhľadom na nedostatok presakovania, môže byť použitý v športe, plávaní, cestovaní a spaní.
 5. úspory: Opätovné použitie nástroja platí za vysoké počiatočné náklady po 8-10 mesiacoch používania. Absencia výdavkov na tesnenia a tampóny ušetrí asi 2000 rubľov ročne.
 6. Starostlivosť o životné prostredie: výroba tampónov a tesnení, ako aj ich následné použitie, znečisťujú životné prostredie. Na rozdiel od týchto hygienických výrobkov sa uzávery používajú už mnoho rokov, čo znižuje množstvo odpadu na skládke.

Možnosť opätovného použitia šetrí hygienu

Medzi nevýhody hygieny patria:

 1. Ťažkosti pri prevádzke: naučiť sa správne používať misku, potrebujete tréning a trpezlivosť. Najprv sa môže pri inštalácii a vyberaní z pošvy vykĺznuť z rúk. Aby nedochádzalo k nepríjemnostiam, siahnite po uzávere v sprche.
 2. Možné nepríjemnosti: kvôli nesprávnemu vloženiu, nevhodnej veľkosti alebo anatomickým vlastnostiam môže prítomnosť šálky v pošve rušiť ženu.
 3. Potreba starostlivosti: Aby sa čiapočka udržala sterilná a nepoškodila vaginálnu mikroflóru, musí sa dôkladne vyčistiť, raz mesačne sterilizovať a skladovať v špeciálnych podmienkach.

Výhody menštruačných viečok prevažujú nad menšími nevýhodami.

Ako si vybrať menštruačný pohár?

Väčšina výrobcov vyrába 2 alebo 3 veľkosti vaginálnych viečok.

Voľba medzi nimi závisí od veľkosti vagíny:

 1. Ženy mladšie ako 30 rokov, ktoré sa nedali prirodzene, sa odporúča používať malé alebo stredne veľké chrániče úst.
 2. Pre ženy, ktoré rodia, rovnako ako ženy staršie ako 30 rokov, kvôli nižšiemu vaginálnemu svalovému tónu, sú potrebné väčšie misky.

Plášte rovnakej veľkosti, vydávané rôznymi výrobcami, sa budú vždy líšiť. Ak chcete vybrať správnu veľkosť pre každého výrobcu, je dôležité poznať 3 indikátory: dĺžka, šírka a objem nádoby.

Dĺžka čiapky je indikátorom, od ktorého závisí možné nepohodlie, tlak na vnútorné orgány a tok finančných prostriedkov. Šálka, správne vybraná na dĺžku, sa necíti vo vagíne a nie je oddelená.

Najprv sa musíte rozhodnúť o dĺžke vagíny:

 1. Počas menštruácie sedieť na záchode, roztiahnite nohy široko.
 2. Vložte prst do pošvy, pokúste sa dostať do krčka maternice. Je to malý výčnelok na zadnej strane vagíny.
 3. Ak by ste sa mohli dostať prstom na krk, máte krátku vagínu. Ak sa nedosiahne - dlho.

Po výbere medzi 3 typmi dĺžky:

 1. Krátka: 38-44 mm. Vhodné pre ženy s krátkou vagínou a tínedžermi.
 2. Priemer: 45-50 mm. Môžu ho používať ženy so strednou a dlhou vagínou.
 3. Dlhé: 51-57 mm. Používajú ho ženy s dlhou a veľmi dlhou vagínou.

Ak si nie ste istí dĺžkou pošvy, je lepšie vziať krátky náustok. Bude ťažšie odstrániť, ale takýto nástroj zaručí, že nebude unikať a nespôsobí nepríjemnosti pri nosení.

Šírka misy je meranie jej priemeru pozdĺž vonkajšieho okraja zvončeka. K dispozícii sú 3 hlavné možnosti:

 1. 40-41 mm: veľmi malá veľkosť pre tínedžerov a panny.
 2. 42-44 mm: malá veľkosť pre mladé a beznohé ženy, rovnako ako ženy s vysokým vaginálnym tónom.
 3. 45-48: veľká veľkosť pre ženy so slabým svalovým tonusom vagíny.

Rozmanitosť veľkostí a tvarov menštruačných čiapok

Voľba šírky by sa mala brať vážne: široká čiapka sa môže cítiť nepohodlne vo vnútri a úzka čiapka nie je schopná správne sa pripevniť na steny vagíny a vyvoláva úniky. Ak si nie ste istí veľkosťou, vezmite misku s prechodnou hodnotou 44-45 mm.

Z objemu misy závisí na tom, ako často bude musieť vyprázdniť. K dispozícii sú 3 hlavné veľkosti:

 • malé: 18-24 ml
 • médium: 25-31 ml
 • veľké: 32-38 ml.

Plášte s veľkou kapacitou majú často väčšiu dĺžku a šírku, preto nie sú vhodné pre všetky ženy. Optimálne získavanie finančných prostriedkov s priemernou sumou: nie je potrebné ho často meniť a nevytvára nepríjemné pocity.

Príprava postupu

Pred prvým použitím viečka na menštruáciu musí byť sterilizovaný. To možno vykonať pomocou horúcej vody niekoľkými spôsobmi:

 • v kovovej nádobe na sporáku,
 • v plastovej nádobe alebo špeciálnom skle v mikrovlnnej rúre,
 • s pridaním soli a kyseliny octovej.

Po sterilizácii misky si dôkladne umyte ruky mydlom alebo iným čistiacim prostriedkom na ruky. Potom môžete urobiť inštaláciu misy.

Ako vložiť?

Vaginálny kapu sa musí zadať nasledovne:

 1. Umyte si ruky nízkym alkalickým mydlom.
 2. Nájdite si polohu, v ktorej bude vhodné vložiť misku dovnútra: sedenie, polo sedenie, státie alebo so zdvihnutou nohou. Rovnaká pozícia platí pre vloženie tampónov.
 3. Fold kapu 4 krát: v polovici a znova na polovicu. Mali by ste mať malú trubicu s úzkou základňou a širšou hornou časťou.
 4. Roztiahnite stydké pysky a vstupte do zloženého náustka v širokej časti smerom nahor. Špička chrániča úst by mala byť 1-2 cm od vchodu do pošvy.
 5. Držiac čiapku v spodnej časti, vykonajte úplné otočenie vo vnútri vagíny. Šálka ​​sa otvára a pripája sa na steny vagíny.

Ako zložiť menštruačný kryt na inštaláciu

Ako odstrániť viečko?

Odstráňte menštruačný uzáver:

 1. Dôkladne si umyte ruky.
 2. Roztiahnite stydké pysky, cítite prstami nohu misy a jej základňu.
 3. Zatlačte na základňu zboku, aby ste dostali vzduch dovnútra, a efekt vákua sa zlomí.
 4. Uchopte misku palcom a ukazovákom na oboch stranách, jemne ťahajte smerom k sebe a vytiahnite ju von.

Starostlivosť o intímnu hygienu

K menštruačnému poháriku podávanému po dlhú dobu a nestal sa nosičom baktérií, je potrebné sa oň starostlivo starať.

Stručný návod na starostlivosť o vaginálne viečko:

 1. Pred prvým použitím a po každej menštruácii dezinfikujte ochranu úst v horúcej vode alebo s antiseptikom.
 2. Po vyprázdnení uzáveru opláchnite studenou tečúcou vodou alebo utrite sterilnými papierovými obrúskami.
 3. Nepoužívajte mydlo s vysokým obsahom alkálií. Naneste hygienické neutrálne mydlo bez vôní s pH 3,5.
 4. Použite vrecko z bavlny, ľanu, mikrovlákna a iných textílií, ktoré preniknú do vzduchu a zabezpečia vnútornú ventiláciu na skladovanie.
 5. Uzáver chráňte pred slnkom: priame slnečné svetlo a teploty nad 140 stupňov môžu poškodiť menštruačný kalíšok.

Najvhodnejšie miesto na uloženie menštruačnej čiapky je vrecko na tkanivo.

Starostlivosť o misku uľahčuje ďalšie produkty od výrobcov: špeciálne tašky a tašky, okuliare na dezinfekciu, sterilizačné tablety a ďalšie.

Kontraindikácie na použitie

Pre kontraindikácie pre použitie uzáver zahŕňa nasledujúce stavy:

 1. Intolerancia na zložky výrobku: keď je alergický na gumu alebo latex, nemôže použiť zásobník takýchto materiálov. Pre hypoalergénne lekárske silikónové misky je táto položka irelevantná.
 2. Poporodné krvácanie: gynekológ musí kontrolovať množstvo krvácania, takže pohár nemôžete použiť.
 3. Mechanické poškodenie pošvy: po pôrode, po operácii, kyretáži a iných zákrokoch, ktoré spôsobujú poranenia vagíny, je zakázané používať intravaginálne látky.
 4. Zákaz intravaginálnych prostriedkov: pri chorobách sprevádzaných zákazom gynekológa používať intravaginálnu hygienu a antikoncepciu by sa mali upustiť aj od menštruácie.

Relatívna kontraindikácia môže byť panenstvo: použitie menštruačného pohárika nepoškodí vaginálnu korunku, ale môže spôsobiť vážne nepohodlie. Použitím čiapok veľkosti XS a S sa tomu dá vyhnúť.

Kde kúpiť a koľko je čiapka?

Opätovne použiteľné silikónové misky na menštruáciu je možné zakúpiť v lekárni av špecializovaných internetových obchodoch. V reťazcoch supermarketov a predajniach krásy sa nepredávajú menštruačné kvapky, na rozdiel od vankúšikov a tampónov.

Kúpil som si náustok pre menštruačný cyklus kvôli nadšeným hodnotám bloggerov a známych. Použil 3-4 krát a nerozumiem ich radosti, nemal som rád nástroj! Spôsob aplikácie je zložitý, pocity vo vnútri sú nepríjemné, veľa neporiadku s praním a varom. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vrátim k tamponom.

Menštruačné poháre - výber ženy, ktorá si myslí o svete. Viete si predstaviť, koľko tampónov a podložiek používame a ako znečisťujú životné prostredie? Lekárska silikónová misa sa používa do 15 rokov, a nie raz, preto misy musia používať všetkých, ktorí nie sú ľahostajní k prírode.

Prešiel na menštruačné čiapky 2-3 roky. Neexistuje žiadny limit na moju radosť: Zabudol som na alergie, suchosť pošvy, zápal močového mechúra a drozd v dôsledku používania tampónov. Hygienický prípravok už nemusíte meniť každé 2-3 hodiny: Po 6 hodinách vyprázdňujem nádobu a niekedy po 12 hodinách. Odporúčam!

Ohodnoťte tento článok
(1 priemerné 5,00 od 5)

Čo je menštruačná čiapočka

Menštruačná čiapka je najnovším hygienickým produktom, ktorý slabšia polovica ľudstva používa počas menštruačného cyklu. Tento vynález sa podobá čiapočke alebo malému zvonu, je okrúhly a podlhovastý.

Pre majiteľov krátkej vagíny je vhodná okrúhla miska, dlhá forma zahŕňa použitie podlhovastého náustku. Miska je vyrobená z moderného plastu, ktorý je hypoalergénny (bradavky na fľaše a detské figuríny z tohto materiálu)

Ako si vybrať veľkosť

Veľkosť Capa závisí od vlastností ženského tela. Výrobcovia ponúkajú zákazníkom pozornosť, aby si počas menštruácie vybrali nástroj na intímnu starostlivosť nasledujúcim spôsobom:

Age. Mladé dievčatá kúpiť veľkosť A. Model je vhodný pre ženy, ktoré sa cisárskym rezom. Ženy vo veku nad 25 rokov, ktoré prirodzene rodia, sa odporúča použiť veľkosť B.

Objem pohára Existujú nasledujúce veľkosti:

S - šálka 10 ml (priemer 4 cm)

M - objem 15 ml (priemer 4,5 cm)

L - objem 24 ml (priemer 4,5 cm)

Z videa, ktoré sa naučíte:

 1. Ako si vybrať misku (s prihliadnutím na vek a anatómiu)
 2. vyberte správnu veľkosť

Miska sa predáva v hotovom balení - vo forme plastovej nádoby alebo špeciálneho vrecka. Druhá možnosť sa považuje za najlepší spôsob ukladania:

 1. Po použití dobre umyte a dezinfikujte šálku, potom zabalte
 2. Kapu možno dezinfikovať v špeciálnej nádobe v mikrovlnnej rúre po dobu 1 minúty
 3. môžu byť tiež sterilizované roztokmi, ako je chlórhexidín, miramistín

Ako je pohár upevnený vo vagíne

To sa deje pomocou vaginálnych svalov a vnútorného vákua. Miska je umiestnená v hĺbke, ktorá je pre vás osobne vhodná. Zhromažďuje výber a neopúšťa pruhy, pretože jeho veľkosť sa vyberá individuálne.

Na rozdiel od tampónov, kapsa neabsorbuje sekréty, ale zbiera ich. To je pre zdravie neškodné, preto ženy uprednostňujú tento hygienický výrobok. Menštruačný pohár spoľahlivo chráni pošvu pred prenikaním rôznych druhov baktérií a infekcií.

S náležitou starostlivosťou je doba prevádzky 5 až 10 rokov.

Navrhujem sledovať video o normálnom cykle menštruácie.

Ako odstrániť misku

Postupujte podľa určitých odporúčaní:

 1. umyte si ruky a zaujmite pohodlnú polohu pri sedení
 2. nechajte prebytočný vzduch z pohárika - cítite dno, zatlačte na bočnú stenu vedľa chvosta a mierne stlačte
 3. odstráňte hygienický komponent otočením
 4. umyte si ruky, umyte si misu

 • 12 hodín Kapa pevne pritlačil na steny vagíny a zakrýva krčka maternice
 • po 12 hodinách, sedieť na záchode, jemne extrahovať, naliať obsah do toalety
 • Na konci mesiaca sterilizujte vynález, odložte na uskladnenie

Prvé použitie chrániča úst je vždy ťažké.

Výhody použitia samičieho uzáveru

Na prvý pohľad sa zdá, že menštruačný pohár nie je pohodlný na používanie a prinesie nepríjemné pocity. Ale keď sa naučíte správne používať, názor sa zmení. Menštruačný pohár - najlepšia voľba pre dievčatá všetkých vekových kategórií:

 • pohár nezanecháva škvrny, nevytvára nepríjemné pachy a je vhodne umiestnený v pošve (šálka sa dá vytiahnuť a vyprázdniť raz denne, čo je výhodné - po tomto postupe budete opäť chránený)
 • intímny nástroj je ekonomický (netreba kupovať vankúšiky a tampony, s opatrnou starostlivosťou bude miska trvať mnoho rokov a oceníte jej pozitívne výhody vo forme úspory rodinného rozpočtu počas tejto doby)
 • menštruačný kalíšok neobsahuje bieliace činidlá ani absorbenty
 • na 8-10 hodín sa nemôžete starať o prietok

Môžete chodiť, cestovať, jazdiť na bicykli, plávať v bazéne - chránič úst nespôsobuje poškodenie a nespôsobí výskyt alergických reakcií.

Z videa, ktoré sa naučíte:

 1. aký materiál robia menštruačné čiapky
 2. nočný spánok s šálkou

Chyby v miske

Malá skúsenosť s používaním vedie k negatívnemu názoru ženskej polovice (musíte sa naučiť, ako jemne vytiahnuť čiapočku, aby sa neznečistila).

A nesprávna inštalácia znamená nepohodlie av niektorých prípadoch bolesť (po tréningu, môžete sa cítiť v najlepšom prípade a niektoré ženy zabudnú na potrebu zmeniť chránič úst, pretože to vôbec necítia).

Správne vyberte veľkosť šálky - s aplikáciou nebudú žiadne problémy.

Постоянно следите за чистотой капы, поскольку неправильный уход приводит к развитию и появлению разных инфекций. Носите с собой антибактериальный спрей или влажные салфетки, чтобы перед применением чаши тщательно вытереть руки.

Вероятность протеканий менструальной капы

И хотя женский колпачок в большинстве случаев исключает протекания, но известны случаи таких происшествий. Môže to byť z niekoľkých dôvodov a zvažujeme tie hlavné:

 • nie je vhodná veľkosť šálky (často sa vyskytuje, ak žena, ktorá porodila, kúpi veľmi malý silikónový kontajner, inak nie je miesto pre veľkú čiapku)
 • hygienická položka nie je správne nainštalovaná
 • poškodený výrobok

Názory používateľov sú rozdelené. Niektorí argumentujú, že čiapka - dobre a pohodlne, zatiaľ čo iní krútia nosom. Najlepšie, čo vyskúšať, a potom vyvodiť závery.

Môj osobný názor je nasledujúci. Šálka ​​eliminuje večný problém úniku a nepohodlia počas menštruácie a dáva slobodu pohybu.

Náklady na menštruačné čiapky a život

Chcete mať pocit istoty a pohodlia počas svojho obdobia. Drop všetky pochybnosti, nedívajte sa na cenu, ale len kúpiť.

Niektoré ženy tvrdia, že strop je príliš drahý. Cena menštruačného pohára je prispôsobená potrebám zákazníkov. Vzhľadom na náklady na tampony a vankúšiky, ktoré musíte kúpiť každý mesiac, je možné poznamenať, že čiapka je výhodná, čo pomáha šetriť peniaze.

Cena za výrobok sa tvorí v závislosti od výrobcu a miesta výroby. Poháre sa predávajú samostatne alebo sú dodávané s obrúskom, krytom alebo tekutým gélom. Vďaka poslednej kapacite sa vkladá bez nepohodlia.

V obchodoch nájdete celé sady, kde sú čiapky rôznych veľkostí. Každý klient si pre seba vyberie náustok originálnych farieb a je ich dosť veľa.

IHERB ponúka na výber štyri produkty. Opodstatňuje náklady na niekoľko mesiacov a potom „pracuje“ v zisku.

Životnosť závisí od materiálu, z ktorého je misa vyrobená. Existujú jednorazové a opakovane použiteľné modely. V prvom prípade sa nástroj používa raz, opätovne použiteľné modely sa menia raz za rok alebo do 5-10 rokov.

O nebezpečenstve používania tampónov a vankúšikov - prečítajte si tento článok.

Navrhujem sledovať video o tom, či môžete počas menštruácie otehotnieť.

V tomto článku ste sa naučili používať menštruačný kalíšok. Ako nainštalovať, odstrániť a dezinfikovať zásobník.

Teraz, s vedomím svojej životnosti, môžete vypočítať ekonomický prínos z nákupu takéhoto užitočného vynálezu.

Navrhujem diskutovať a doplniť tento užitočný článok. Mám záujem o názor každého - či napísať takéto články alebo na internete také odpadky a tak plné. Čakanie na komentáre!

Úvod Pokyny

 1. dôkladne si umyte ruky
 2. na uľahčenie zavádzania používajte obyčajnú vodu alebo lubrikant na báze vody, t
 3. 2 krát zložte menštruačný kalíšok
 4. Menštruačný kalíšok vložte do pošvy, keď je zložený,
 5. Po správnom vložení sa šálka otvorí do vagíny.

Ako sa starať o menštruačný pohár

Po odstránení menštruačného kalíšku musíte do nej naliať všetok obsah a umyť studenou vodou a neutrálnym mydlom. Umytie by malo brať do úvahy množstvo výtoku počas menštruácie. Zvyčajne sa odporúča vyprázdniť po 2 hodinách a misku nechať dlhšie ako 12 hodín.

Po skončení kritických dní musí byť kalich sterilizovaný rovnakým spôsobom ako prvýkrát pred použitím. Udržujte potrebu v kabelke z bavlnenej tkaniny. Neskladujte v plastovom sáčku alebo v nádobe.

Menštruačný pohár - ako si vybrať a ako správne používať, ste sa naučili z tohto článku. Pravidelne používajte menštruačné čiapky, zaistíte si pohodlie a hygienu počas kritických dní. Požehnaj ťa!

Budem rád, že vás opäť uvidím na stránkach môjho blogu. Ak sa vám tento článok páči, nechajte svoje komentáre v spodnej časti stránky.

Pozrite si video: Ako si vybrať menštruačný pohár. Gynekológ hovorí

Ak sa vám páčil článok, zdieľať s priateľmi alebo zanechať svoje komentáre! Budem rád, že vás opäť uvidím na stránkach môjho blogu.

Čo je menštruačný kalich

Menštruačný pohár - je alternatívou k tradičným hygienickým prostriedkom počas menštruácie. Je to skutočná nádoba alebo uzáver silikónu s chvostom. Inštalovaný na krčka maternice a zhromažďuje všetky sekréty, potom odstrániť a umyť. Jedná sa o opakovane použiteľný výrobok, to znamená, že jeden pohár stačí niekoľko rokov. Môže byť rôznych veľkostí, tvarov, tuhosti a farieb.

Dievčatá našej redakcie sa rozhodli skontrolovať menštruačné čiapky na sebe a úprimne povedať všetko, čo cítili.

Príbeh 1, o prvej palacinke

Nataša, 28 rokov

miska: MeLuna Classic Stem S, 1299 rubľov.

Dni menštruácie sú pre mňa skutočným mučením. Tampóny nemôžem naozaj použiť: Neustále cítim, že vo vás je cudzí predmet - pochybné potešenie a bez toho, že by to všetko bolí. Neexistuje žiadny takýto problém s tesneniami, ale sú dosť zákerné a často sa snažia dať únik. Menštruačný kalich sa zdal ako dokonalé riešenie: aspoň rozruch. Vložené a zabudnuté na ďalších 12 hodín.

Ľahko povedať. Na spustenie misky musí byť správne vložená.

Slovami a obrázkami je všetko jednoduché, ale tie dve minúty, keď som sa snažil strčiť pohár tam, kde to malo byť, by mohol nasledovať soundtrack z The Benny Hill Show.

Nakoniec, s polovicou hriechu. A potom prekvapenie - ona hoo, ako sa cíti vo vnútri. Z najmenšej veľkosti som nečakal takú mierku. Nie je to ani chvost, o ktorom som mal podozrenie. S ním len žiadny problém - znížiť na požadovanú dĺžku, a to všetko. Je to len, že naozaj cítite, že vo vás je nejaký slušný kus odpadu. Nie zúrivý a vďaka za to.

Skúška posilňovne bola podmieneným úspechom. Počas cvičenia neboli žiadne osobitné nepríjemnosti, okrem pocitu cudzieho tela vo vnútri. Na konci lekcie na to zabudnete, aj keď po slušnom zaťažení môžete zabudnúť na všetko na svete. Nič uniklo, aj s ťažbou a umývaním problémov, tiež nebolo, dobrý proces je elementárny.

Možno to stálo za to vybrať model mäkšieho silikónu. Možno bolo potrebné vyskúšať misku iného výrobcu. Možno je to vo mne. Každopádne, doteraz vynikajúci vynález, ktorý sa oslavuje na internete, nevytvoril pozitívny dojem. Budem sa snažiť ďalej, náhle si na to zvyknem. Ak nie - ahoj, škaredé podložky.

Príbeh 2, dramatický, so šťastným koncom

Anna, 30 rokov

miska: Yuuki Classic 2, 1 470 rubľov.

Keď dievčatá vytiahli šálky mäkkých vreciek príjemných farieb a ja - z obrovského červeného skla, cítim, že niečo nie je v poriadku. Objednal som si najväčší z našich "party" veľkosť: pre veľké ženy v panve, ktorí porodili ženy staršie ako 30 rokov s ťažkým krvácaním.

Videl som veľa vecí, po tom všetkom, ženu, ktorá porodila po 30 rokoch so širokou panvou, ale veľkosť sa bála. Moja misa sa zároveň ukázala ako najhustejšia a najťažšia v porovnaní s inými mäkkými a takmer hodvábnymi šálkami. Napäté.

V deň X, podľa inštrukcií, som dezinfikoval pohár priamo v pohári v mikrovlnnej rúre (tu ahoj na sklo, je to veľmi pohodlné, rýchle a hygienické) a šiel vyskúšať. Ak chcete začať, vložte misku, musí byť zložená. Pamätáš si, že som bol najťažší? Nechcela sa formovať. Ale ja som porodila ženu staršiu ako 30 rokov, samozrejme, urobila som ju.

A potom som urobil fatálnu chybu.

Podľa inštrukcií by sa mala nádoba zložiť do pošvy, potom sa otvoriť a potom skontrolovať, ako sa tam nachádza. Pustil som zloženú konštrukciu príliš skoro. Pocity ... No, akoby som bol na recepcii u zlého gynekológa. Veľmi zlé a to som ja. Ako som ju vytiahol, nepamätám si. Ale bolo jasné, že je potrebné strkať zo srdca a udržať ho pod kontrolou až do poslednej.

Druhý pokus bol úspešný, ale veľkosť ... Áno, mám veľmi ťažké krvácanie, potrebujem veľkú misu, ale hneď som začal trénovať Kegel svaly, pretože, sakra, to bolo ako veľmi veľké vaginálne gule. Všeobecne platí, že celý týždeň som reflexívne stláčal tento cudzí predmet, upokojujúc sa skutočnosťou, že je užitočný vo všetkých ohľadoch.

Proces extrahovania tuhej misy zakaždým sa podobal bitke „kto vyhrá“. Samozrejme, vyhral som, ale toto nie je vôbec bitka, na ktorej by som sa chcel zúčastniť. Pretože ak najprv vytiahnete chvost, zdá sa, že všetko natiahnete až do maternice. A ak si to najprv zložíte, aby ste odstránili efekt vákua, potom je to ešte jedna akrobacia. Myslím, že je to príliš tvrdý silikón na vine.

Šálka ​​trochu unikala. Pančuchové vložky stačili na každodenné uloženie spodného prádla z jedného miesta.

V porovnaní s tampónmi a vankúšikmi to nie je nič mínus - zvyčajne sa obťažujem a zblázňujem sa oveľa silnejšie.

Ochrana misy poskytuje omnoho lepšiu ochranu ako najväčšie podložky, pripomínajúce lyže, a najhrubšie tampóny, pripomínajúce guľatinu. Lepšie misy.

Dokonca som cvičil tanec s miskou, šiel do posilňovne na hojdačku a hral laser tag. A nesklamala. Len raz tento potápač unikol. Bol som v nemocnici, musel som vstať predtým, ako som išiel okolo lekára, a cítil som, že „vákuum“ bolo rozbité (možno kvôli reflexným pokusom o jeho stlačenie?). A všetko, čo bolo striekajúce (mimochodom, niekedy som cítil, ako tam strievala krv - nie kvôli slabému srdcu), pretečili brehy. Neočakával som takú zmätok a vynechal som obchvat lekára v hygienickej miestnosti.

Ale viete čo? Objednám si menšiu misu. Dokonca aj dva rozdielne na súd. Vzhľadom k tomu, že všetky akrobacie, nepríjemnosti a základne, misa vytvorila desaťkrát menej problémov ako štandardná sada tesnení a tampónov pre ženy s ťažkým krvácaním. Šálka ​​ma dala raz dole a podložky a tampony to robia po celý čas.

Takže chcem povedať, že misa je v poriadku, ak si vyberiete len správnu veľkosť. Hlasujem za.

Príbeh 3, desivý

Lena, 25 rokov

miska: LilaCup Premium S, 899 rubľov.

Od samého začiatku mojej puberty som presvedčený, užívateľ tesnenia. Áno, nie je to veľmi pohodlné, najmä v posledných dňoch menštruácie, keď je množstvo výtoku minimálne. Ale iné spôsoby mi nevyhovovali. Na mori sa nejako pokúšali používať tampony. A túžba nahradiť tesnenia s nimi zmizla. Dlhší pocit loga medzi nohami neprešiel.

Prečo som sa ja, taký konzervatívny, rozhodol vyskúšať menštruačné šálky? No, stále o nich hovoríme! A hovoria väčšinou pozitívne veci.

Musím povedať: veľkou chybou bolo, že som necvičil na vloženie šálky pred nástupom menštruácie.

V prvý bolestivý deň som si nechcel do seba aplikovať silikón. Začal o niečo neskôr. Vložené od šiesteho pokusu.

Spočiatku to bolo veľmi nepríjemné. Ako prvý. Niekde za hodinu. Snažil som sa s niečím obsadiť, ale nefungovalo to. Musel som to vziať von. A potom sa stalo druhé problémy. Bolo potrebné naliať obsah zásobníka. A pre mňa, ako osoby, ktorá nedokáže vydržať pohľad na krv, to bola tichá hrôza. Po tomto som nedokázal prekonať odpor a pohár zostal ležať. Zdá sa, že až do budúcnosti. Keď som vyrastal mentálne a naučiť sa vybrať správnu veľkosť.

Príbeh 4, plný nádeje

Polina, 29 rokov

miska: MeLuna Classic Ring M, 1299 rubľov.

Neverila, že sa misa zmestí. Vzhľadom na krivky rúk a večný nedostatok času, už dávno prešla na tampóny s aplikátorom: nie je možné urobiť chybu ani v priebehu niekoľkých sekúnd. Ale pohár bol príliš príťažlivý.

To som pochopil po 5 dňoch experimentu:

 1. Pripravte sa na mesačnú vôľu. Nie sú to tampony, ktoré si môžete kúpiť na každom rohu, ak zabudnete predčasne hodiť pár do batohu. Miska by sa mala umývať, variť 3 minúty, zložiť do čistej tašky a nezabudnite si ju vziať so sebou.
 2. Vloženie misy najprv je lepšie v kúpeľni, alebo skôr v kúpeli. Mohlo to stáť za to experimentovať pred začiatkom menštruácie, ale ako obvykle som zabudol. No, aspoň šťastie v čase X byť doma. Krivé ruky sa zrazu nestali na úrovni, pohupoval som sa 5 minút, pohár nechcel dokončiť a natlakovať vo vnútri, a potom ďalších 20 minút mierne uniklo.
 3. Ak nemáte šťastie, budete musieť trénovať. Možno dosť dlho. Počas nasledujúcich pár dní som sa nikdy nenaučil vždy rýchlo a efektívne strkať misu. Ukázalo sa, že to za 15 sekúnd. Potom som sa vždy 10 minút zdvíhal, bol som hysterický a po pol hodine alebo hodine, keď som nechal nádej na auto-zapečatenie misy, chcel som všetko prebudiť. Vo všeobecnosti nie je prekvapujúce, že som sa nikdy neodvážil hrať s novým hygienickým produktom mimo domova.
 4. Problémy s extrakciou nebudú. Pred experimentom som sa prehrabal na internete a našiel životný hack pre Krivorukov: kúpte si misku nie s chvostom, ale s prsteňom, kravatu na kravatu a dobre spať. Hovorí sa, že misa nebude stratená, ktokoľvek môže ťahať reťazec bez toho, aby obsah v panike vylial. Stručne povedané. A prvýkrát som si uvedomil, že som márne a určite som nepotreboval lano.

Budem pokračovať v experimente. Šálka ​​sa cítila len v prvej polhodine po injekcii, potom som na ňu bezpečne zabudla. Starostlivosť tiež nebola namáhavá. Teraz je len na vás: naučiť sa rýchlo a správne umiestniť misku. A môžete zabudnúť na tampony. Pravdepodobne.

Príbeh 5, finále

Masha, 32 rokov

miska: Mooncup A, 2 191 rubľov.

Vybrala som misku Mooncup z transparentného a dosť silného silikónu. Materiál je príjemný na dotyk. Keď sa pozrela na misy na obrázkoch, zdalo sa, že sú väčšie. V skutočnosti, miska ľahko zapadne do dlane vašej ruky. K nemu bolo pripojené vrecko z bavlny.

Aj napriek malej veľkosti misy, inštalácia nebola tak jednoduchá. Najprv som pohár zložil najjednoduchším spôsobom, písmenom „C“, a otvoril sa na samom začiatku vagíny. Bolo to veľmi bolestivé a s výkrikom som ju nejako vytiahol. Po zachytení dychu som sa rozhodol urobiť ďalší pokus, zloženie misky zložitejším spôsobom: jedna hrana sa ohýba dovnútra takmer k spodku misy, v dôsledku čoho sa neotvára tak ľahko a ukáže sa, že je kompaktnejšia, ľahšie sa vkladá.

Tentokrát to bolo možné nainštalovať do príslušnej hĺbky. Môj pohár sa otvoril naraz, nemusel som ho posúvať v smere hodinových ručičiek a vykonávať iné manipulácie, ktoré podporujú zverejňovanie. Necítil som pohár vo vnútri, ale chvost sa dostal do cesty. Nakoniec som ho skrátil na polovicu.

Použitie misky je určite výhodnejšie ako tesnenia. Cítiť sa čistý a svieži.

Môj pohár počas používania neunikol, aj keď som s ním chodil skôr aktívnym tempom. V porovnaní s tampónmi sa mi stále zdajú byť pohodlnejšie, ale je to pravdepodobnejšie, pretože sú známi.

Moja misa bola pre mňa príliš veľká, pretože po nejakom čase po inštalácii som začal cítiť tlak zvnútra. Z tohto dôvodu som s ňou prešiel len 2 hodiny, potom sa umyl, znova vložil a trvalo ďalších 1,5 hodiny. Keď sa pokúsila ísť na toaletu s pohárom, zdalo sa, že je v ceste. Snažila som sa to dať hlbšie, ale bolo to nepríjemné. Preto som sa rozhodol, že veľkosť nie je moja.

Keď som siahol po šálke, bol som uľavený. Nesnažila sa s ňou spať: obávala sa, že po 8 hodinách takéhoto tlaku by všetko ublížilo.

Odstránenie misy nie je také ťažké, ale zručnosť bude potrebná. Je potrebné, aby sa misa pevne odobrala od základne a aby sa prerušilo vákuum, pomaly, ale iste vytiahnite. Keď som ho prvýkrát vzal, prudko sa otvoril na samom výjazde a nechcem tieto pocity znova vyskúšať. Stále si neviem predstaviť, ako by som mohol mať pohár na verejnom mieste.

Chcem si objednať menší pohár. Možno z inej značky. Líšia sa tvarom, hustotou, silikónom. Je škoda, že misky sú stále dosť drahé, trochu škoda, že sa snažia všetko a nájsť perfektnú možnosť.

Na druhú stranu, ak používate misku po celú dobu, môžete ušetriť veľa peňazí na hygienické výrobky.

Aký je výsledok

Hygienické výrobky - individuálny kus. Preto sa rozhodnúť, či váš menštruačný kalich alebo nie, stačí skúsiť. Nevzdávajte sa okamžite, ak sa cítite nepohodlne: manipulácia s touto vecou vyžaduje určitú zručnosť. S výsledkom môžete byť spokojní a nevrátite sa k obvyklým tesneniam.

Na čo slúži?

Dnes tento intímny predmet hygieny má niekoľko mien - menštruačné čiapky, čiapky, misy. Tí, ktorí sa s ním stretnú po prvýkrát, musia najprv preštudovať návod, ako správne používať menštruačný kalíšok. Hlavným účelom uzáveru - náhrada vankúšikov a tampónov počas mesačného krvácania žien. Inštaluje sa hlboko do pošvy a nevyžaduje časté zmeny. Odtiaľ je okamžite jasné, že keď sa opýta, či menštruačný kalíšok môže byť použitý pre panny, odpoveď bude negatívna.

Výhody použitia

Hlavným pozitívnym znakom čiapok je, že neabsorbuje sekréty. Na rozdiel od vankúšikov alebo tampónov nie je potrebné meniť nádobu pri každom použití toalety. Výrobca zaručuje, že maximálny čas, ktorý môže byť viečko vo vnútri vagíny, od vloženia až po extrakciu, môže byť dvanásť hodín. V prípade silného menštruačného krvácania sa odporúča dodržať interval výmeny každé 2-3 hodiny.

Tí, ktorí sa obávajú, či je možné používať menštruačný kalíšok v noci, si môžu byť istí, že ak je správne nainštalovaný, nie sú žiadne ťažkosti. Более того, женщине не приходится прерывать свои планы (например, плавание в бассейне, занятие активными видами спорта, бегом) во время наступления критических дней. Надежная фиксация колпачка исключает риск протекания.

Врачи рекомендуют использовать менструальную чашу тем, кто привык к применению тампонов. Капа не имеет хвостика из нити, как у тампона, который может оказаться снаружи. To je obzvlášť nepríjemné, keď musíte vymeniť oblečenie, napríklad v spoločnej šatni. Menštruačný kalíšok na udržanie intímnej hygieny je považovaný za hygienickejší spôsob. V niektorých prípadoch sa poznamenáva, že prepúšťanie počas nástupu kritických dní sa stáva menej kritickým, bolestivým kŕčom počas kritických dní.

Zloženie produktu

Vymyslel menštruačný kalich v roku 1932, ale v tých dňoch, morálna výchova žien nedovolila výrobku získať popularitu. V osemdesiatych rokoch sa k nemu opäť vrátili, ale zloženie materiálu (latexový pohár) spôsobilo u mnohých ľudí alergickú reakciu. Po takmer 30 rokoch je výrobok opäť v predaji. Teraz však výrobcovia vzali do úvahy nedostatky predchodcov a ponúkli spotrebiteľovi menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskych silikónových alebo termoplastických elastomérov. To je nesporná výhoda, pretože materiál je hypoalergénny, má antibakteriálny účinok, nespôsobuje podráždenie kože.

Výrobky vyrobené z latexu sú tiež v predaji, napríklad pod ochrannou známkou Keeper. Je to pravda, že je to lepšia a bezpečnejšia surovina ako tá, z ktorej boli vyrobené menštruačné šálky minulého storočia.

Rozdiel vo forme

Aby ste pochopili, ako používať menštruačný kalíšok a ako si ho vybrať sami, mali by ste najprv rozhodnúť o veľkosti a tvare. V predaji sú pláštenky vo forme membrány a zvonovitého tvaru. Pokiaľ ide o prvú možnosť, tento menštruačný kalíšok môže byť určený na jedno použitie alebo určený na jeden menštruačný cyklus. Druhý typ je univerzálnejší a je vymenený raz za rok - je vhodný na bežné používanie.

Vzhľadom k tomu, existuje mnoho výrobcov tohto newfangled gadget pre ženy, ktoré ponúkajú rôzne čiapky nielen v tvare misy sám, ale aj v tvare chvosta. Môže byť plochá, špicatá, vo forme krúžku alebo gule, dutá.

Cap Size a výber hustoty

Menštruačný kalíšok je vybraný v závislosti na dĺžke ženskej vagíny. Na predaj nájdete tri veľkosti: malé, stredné a veľké. Meluna má štyri značky. Líšia sa nielen veľkosťou, ale aj objemom. Vďaka tomu je výrobok všestrannejší a umožňuje zvoliť si čiapku na základe štruktúry vagíny. Niektorí výrobcovia sú úplne obmedzení na dvoch (napríklad Lunette): pre mladé ženy, ktoré ešte nedali pôrod (do 30 rokov) a pre tých, ktorí už majú deti (nad 30 rokov).

Objem menštruačného kalíšku sa volí v závislosti od toho, koľko výtokov počas kritických dní je. Veľkosti viečok môžu byť od 38 mm do 47 mm, objem - od 23 ml do 42 ml. Celková dĺžka spolu s chvostom sa líši a každý výrobca ponúka svoje vlastné modely. Ak vezmeme do úvahy všeobecne, táto dĺžka sa pohybuje od 42 mm do 78 mm.

Aj čiapky sa líšia v hustote: mäkšie a pevnejšie. Napríklad výrobca uzáverov Meluna má tri z nich:

 • "Šport" - najťažší,
 • "Klasický" - mierny
 • „Mäkký“ je mäkší materiál.

Čím aktívnejší je životný štýl ženy, tým menej stojí za to vybrať veľkosť čiapky. V praxi sa poznamenáva, že pri pravidelnej fyzickej námahe a sexuálnej aktivite sú vaginálne svaly v tonuse a pružnejšie. To vysvetľuje odporúčania pre výber správnej veľkosti.

Ako sa prihlásiť?

Ak je pre ženu nový spôsob, ako udržiavať hygienu, musíte sa naučiť, ako používať menštruačný kalich podľa pokynov. Pred vstupom do pošvy je dôležité sterilizovať a dôkladne si umyť ruky. Kapu by mal byť ohnutý tak, aby sa podobal dvom písmenám "C". Na tento účel sa misa umiestni do ľavej ruky a ukazovákom vpravo sa zatlačí na jej prednú stenu a zloží ju na polovicu.

Najprv sa odporúča vložiť chránič úst do polohy na bruchu, zatiaľ čo vaginálne svaly by sa mali uvoľniť. Sedieť, aby to bolo ťažšie, a vyžaduje určité zručnosti. Ďalší postup sa prakticky nelíši od použitia tampónov. Umiestnite menštruačný kalich priamo do krčka maternice. Pri správnom vložení chrániča úst môžete počuť kliknutie, čo znamená, že sa narovnala a zaujala pozíciu.

Metóda extrakcie

Druhá najobľúbenejšia otázka po použití menštruačného pohára je, ako ju odstrániť? Mnohé ženy hovoria negatívne o tomto procese a zdôrazňujú, že je nehygienické a ťažko sa inkarnuje na verejnom mieste. Ide o čistotu a neschopnosť dezinfikovať misu. Skúsení užívatelia navrhujú mať druhú zmenu. To umožní v prípade naliehavej potreby vymeniť chránič úst a nezanechať na ňom stopy.

Proces extrakcie menštruačný kalich sám je pomerne jednoduchý, čo je najdôležitejšie, neponáhľajte. Žena sa odporúča squat a s čistými rukami dosiahnuť koniec chvosta chránič úst, stlačte ho ľahko proti stene vagíny a vytiahnite ju dole. Keďže vo vnútri je krv, mali by ste sa vyhnúť náhlym pohybom, aby ste ju nerozliali ani na seba.

Ako sa starať o misku?

Okrem vedomostí o tom, ako používať silikónový menštruačný kalíšok, je dôležité dodržiavať pravidlá starostlivosti oň. Existuje niekoľko spôsobov:

 1. Uzáver sterilizujte v špeciálnej nádobe, ktorú je možné zakúpiť samostatne. Môže to byť šálka alebo len nádoba pre mikrovlnnú rúru. V skutočnosti sa v nich uskutočňuje sterilizačný proces.
 2. Kúpte si špeciálnu kvapalinu na dezinfekciu: "Chlórhexidín" alebo "Miramistín", ako aj roztoky na báze chlórhexidínu. Majú malú nevýhodu, ktorá je vyjadrená potrebou udržiavať misku v roztoku niekoľko hodín.
 3. Niektorí výrobcovia ponúkajú špeciálne sterilizačné tablety. Sú ľahko použiteľné a vhodné v prípade, keď nie je možné zásobník dezinfikovať inými spôsobmi.

kontraindikácie

Prítomnosť ochorení vagíny, vrátane infekčných chorôb, nádorov alebo iných neoplaziem, môže byť prekážkou pre použitie opísaného predmetu intímnej hygieny. Preto sa odporúča najprv konzultovať s gynekológom, či je možné menštruačný kalíšok použiť. S najväčšou pravdepodobnosťou lekár navrhne alternatívne metódy hygieny. Avšak, po obnovení zdravia alebo zbaviť sa neoplazmy, možnosť použitia čiapky bude veľmi pravdepodobné.

Zostáva ešte jedna kontraindikácia, ktorá sa týka viac mladých dievčat. Keďže návod na použitie zabezpečuje hlboké zasunutie viečka do pošvy, je možné jednoznačne odpovedať na otázku: môže byť menštruačný kalíšok používaný pannami? Aby sa predišlo poškodeniu panvy, pred začiatkom sexuálnej aktivity sa odporúča použiť iné položky ženskej hygieny, najmä podložky.

Ako používať netesnosť?

Mnoho žien sa obáva, že menštruačná čiapočka môže jednoducho unikať v najnepriaznivejšom momente. Preto je dôležité pochopiť, ako používať menštruačný kalíšok. Jeho veľkosť je veľmi dôležitá a dá sa určiť doma. Ak sa žena môže dostať do krčka maternice ukazovákom, predpokladá sa, že vagína je krátka. V prípade, že je ťažké robiť, alebo prst chýba z krku, je hlboká alebo dlhá. Môžete požiadať gynekológa, aby vám pomohol s výberom správnej veľkosti čiapky alebo stanovením hĺbky pošvy.

Zručnosti správnej inštalácie čiapok vo vnútri tiež neprichádzajú okamžite. Skúsené ženy v tejto veci odporúčajú pokúsiť sa nainštalovať pred nástupom menštruácie. Keďže prvé použitie môže trvať menej ako 5 minút, najlepšie je to urobiť v uvoľnenom domácom prostredí. Zvyčajne sa táto zručnosť dostáva do zvyku druhého alebo tretieho cyklu a zavedenie a fixácia viečka trvá len minútu.

Je farba taká dôležitá?

Potom, čo sme sa zaoberali princípmi konania a ako používať menštruačný kalíšok, ako aj inými aspektmi, môže nastať otázka: akú farbu si vybrať zariadenie? Zdá sa, že neexistuje žiadny rozdiel, ale v procese používania žien dávajte pozor na skutočnosť, že transparentné čiapky nám umožňujú posúdiť stupeň jeho čistoty, plnosti. Ukázalo sa, že je to veľmi pohodlné v každodennom živote. Priehľadné menštruačné šálky po opakovanej sterilizácii však označili na stenách žltnutie.

Tí, ktorí sú starostlivo o prítomnosti farbív, tiež radšej zvoliť čiapky bez farby. Skeptici nezastavujú ani skutočnosť, že farba pre takéto výrobky je certifikovaná.

Bezpečnosť pri používaní

Potom, čo prišiel na to, čo tento nový-módne zariadenie je pre, niektoré ženy začnú hádať, ako inak môžete použiť menštruačný pohár. Na internete nájdete veľa rôznych odporúčaní. Nezabudnite však na to, na čo je určený. Napriek tomu, že viečko zachytáva a udržiava menštruačnú krv vo vnútri, neodporúča sa používať ho ihneď po pôrode. To je spôsobené tým, že svaly a tak podstúpili najsilnejšie strečing a okamžite sa nevrátia do normálu.

Lekári odporúčajú zdržať sa používania tampónov a misiek, kým sa neobjaví pravidelná menštruácia. Spravidla trvá až šesť mesiacov po narodení.

Ženy recenzia

Štúdium názorov o tom, ako používať menštruačný pohár pri práci, sa obáva, že ho nebudú môcť zmeniť za hygienických podmienok. Rozptýliť obavy môžu len skúsení používatelia. Ženy, ktoré trávia väčšinu svojho času v práci, odporúčajú užívať so sebou špeciálne sterilizačné tabletky alebo vymeniteľnú čiapočku, vlhké obrúsky na intímnu hygienu. Táto jednoduchá sada vám umožní udržať čistotu a neprinesie nečistoty do pošvy.

V lekárskej praxi sa vyskytli prípady, keď sa pri dlhodobom používaní čiapočky vyvinula endometrióza. Nemali by ste stratiť zo zreteľa skutočnosť, že počas spánku alebo pri aktívnom športe sa niektoré sekréty môžu vrátiť späť. Vniknutie krvi do maternice a vyvoláva vývoj ochorenia. Je to preto, že počas kritických dní sa krčka maternice otvára a stáva sa prístupným pre baktérie a vírusy.

Pin
Send
Share
Send
Send