Zdravie

Čo znamená objavenie sa krvavého výboja v strede cyklu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Špinenie uprostred cyklu by malo ženu upozorniť, aby venovala zvýšenú pozornosť stavu tela. Príčiny krvácania medzi menštruáciou niekoľko. Vrátane fyziologických, ktoré nepredstavujú nebezpečenstvo, sa nepovažujú za odchýlku. Vo väčšine prípadov je pri výtoku uprostred cyklu nebezpečenstvo gynekologických ochorení. Niekedy je to nezvyčajný výtok je prvý alarmujúci príznak.

Špinenie medzi menštruáciou ako obvykle

Počas ovulácie sa môže uprostred cyklu objaviť výtok s malým množstvom krvi. V tele sú zložité procesy. Vaječné bunky opúšťajú folikuly, začínajú cestovať pri hľadaní spermií. Okrem transparentných viskóznych sekrétov môže byť prítomná aj krv. Vo väčšine prípadov je suma taká nešťastná, že si ju žena jednoducho nevšimne. Vypúšťanie získava farbu rôznej intenzity od ružovej po hnedú. Príčinou hnedých sekrétov je schopnosť krvi rýchlo zrážať pod vplyvom vaginálneho prostredia, kyslíka. Keďže krvné kvapôčky sú zanedbateľné - rýchlo sa menia na hnedý výtok. V procese nie je nič nebezpečné. Len v jednom z mesačných cyklov bolo telo citlivejšie na procesy ovulácie, odmietnutie vajíčka bolo trochu traumatické. V neprítomnosti bolestivých pocitov, iných nepríjemných alebo rušivých príznakov môžete žiť pokojne pre svoje potešenie. Niektoré ženy sú vo všeobecnosti spokojné so situáciou - presne vedia, kedy začína ovulácia.

Špinenie uprostred cyklu nastáva po aktívnom sexe, ak nebolo dosť zvlhčujúcej vagíny. Inými slovami, žena nebola nadšená, bola proti sexuálnemu kontaktu. Po prvom sexuálnom prežívaní dievčaťa s poškodením panenského blaha sú už nejaký čas hnedé výtoky s hlienom. Situácia je tiež normálna a hnedý výtok sa môže objaviť ešte 3 krát po sexe.

Hnedý výtok medzi mesačne sa objavujú na pozadí užívania antikoncepčných tabletiek. V tom nie je nič zvláštne ani vtedy, ak je ich množstvo zanedbateľné, neexistuje žiadna bolesť. Pod vplyvom hormonálnej antikoncepcie sa mení rovnováha hormónov, menšia vrstva endometria sa tvorí na maternici, telo funguje odlišne.

Za iných okolností by ste mali myslieť na prítomnosť patológií, ochorení reprodukčného systému.

Špinenie ako symptóm choroby

Osobitnú pozornosť treba venovať výskytu hnedých sekrétov uprostred cyklu v nasledujúcich prípadoch: t

 • Škvrnitosť, hnedá sa začala objavovať bez hormonálnych prostriedkov.
 • Na pozadí hnedých sekrétov uprostred cyklu dochádza k bolesti v dolnej časti brucha, dolnej časti chrbta a krížovej kosti.
 • V prítomnosti hnedých sekrétov uprostred cyklu, telesná teplota stúpa, je pocit pálenia, svrbenie, nepohodlie v pošve.
 • Menopauza je prítomná, menštruácia chýbala na dlhú dobu.
 • Spotting sa objavuje neustále po pohlavnom styku.
 • Po vyprázdnení hnedého výboja v strede cyklu je menštruácia narušená - sú oneskorené, prichádzajú skôr, nekončia dlhú dobu a sú hojné sekréty.

Ak je v strede cyklu hnedý výtok, mali by ste kontaktovať svojho gynekológa.

Choroby vyvolávajúce krvné zloženie výboja medzi menštruáciou

Hnedé sekréty sa zvyčajne objavujú ako výsledok hormonálnej nerovnováhy, ktorá vedie k chorobám reprodukčného systému, najmä maternice. Porušenia sú pozorované vo funkciách maternice, vaječníkov, príveskov. V procese hormonálnej nerovnováhy je narušený úplný vývoj endometria, je narušený vývoj vaječnej bunky a jej výstup z folikulu. Výtok krvi medzi menštruáciou indikuje ochorenia:

 • endometritída maternice,
 • fibróm,
 • myómy maternice,
 • opuch závoja,
 • rakovina maternice
 • vnútorná adenomyóza,
 • polycystické vaječníky,
 • sarkóm,
 • erózia krčka maternice,
 • infekcie genitálií
 • zápal maternice, prívesky.

Všetky choroby sú liečiteľné. Terapeutický liek, chirurgický. Pri rakovine maternice sa predpisuje chemoterapia a iné metódy na potlačenie rastu rakovinových buniek. Endometrióza maternice vyžaduje dlhodobé užívanie hormonálnych liekov. Erozia krčka maternice je eliminovaná chemickou kauterizáciou, medikáciou.

Nezvyčajná situácia môže spôsobiť endokrinné ochorenie. Štítna žľaza reguluje produkciu hormónov. Kvôli nerovnováhe je mesačný cyklus prerušený. Žena pociťuje chronickú únavu, podráždenosť, váhu alebo ju rýchlo stráca, obáva sa bolesti hlavy, závratov. Chronické ochorenia, ktoré nesúvisia s reprodukčným systémom, ovplyvňujú menštruáciu. Užívanie antibiotík, liekov, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi, nepriaznivo ovplyvňuje zdravie žien, menštruáciu.

Príčiny krvácania, ktoré nesúvisia s chorobami reprodukčného systému

Existujú situácie, keď je krvácanie medzi menštruáciou v určitých prípadoch považované za normu, ale reakcia ženy si vyžaduje.

 • Inštalácia vnútromaternicového zariadenia

Prvé 3 mesiace po zavedení tela sa maternica prispôsobuje novým podmienkam existencie. Zvýšené vylučovanie krvi počas menštruácie, v strede je krv, hnedý výtok. Týmto spôsobom sa telo prispôsobuje. Po 3 mesiacoch sa situácia stáva alarmujúcou, maternica neakceptuje cudzí objekt. Existuje otázka týkajúca sa extrakcie špirály, pretože táto antikoncepcia nie je vhodná a dlhodobé krvácanie sa môže objaviť na pozadí zápalu. To isté platí pre užívanie antikoncepčných tabletiek, použitie krémov, náplastí a iných antikoncepčných prostriedkov.

 • Núdzová antikoncepcia

Spôsobuje silný hormonálny nárast. Môže tu byť výber hnedej alebo krvi. Stop po 2 - 3 dňoch.

Krvné sekréty sa začnú objavovať v dôsledku poranenia, operácie, manipulácie maternice. Lekár je povinný upozorniť na výskyt takejto situácie. Po potratoch sú narušené hormóny a integrita maternice. Hnedá farba môže byť prítomná po celý cyklus. Ak sa krvný výtok zvyšuje, je potrebné poradiť sa so špecialistom, pretože indikujú nástup zápalu spôsobeného infekciou.

Krvný výtok je pravidelne prítomný v skorých štádiách tehotenstva, keď žena o tom ešte nevie. Dôvod - hormonálne zmeny, transformácie v tele, maternice. Ak dôjde k oneskoreniu po výtoku krvi v strede cyklu a potom sa krvácanie zvýši, mali by ste navštíviť lekára. Táto situácia môže znamenať mimomaternicové tehotenstvo alebo spontánny potrat. Ak je spontánny potrat, maternica je samočistiaca s množstvom menštruačnej krvi. Pri mimomaternicovom tehotenstve hrozí vážne ohrozenie života ženy. Porušenie rúry pri tehotenstve posilňuje vnútorné krvácanie. Bez núdzovej starostlivosti môže žena zomrieť.

 • Dysfunkcia nervového systému

Šoky, nervový stres, depresia, prepracovanie nervového systému vedú k hormonálnym poruchám. Výsledkom je zmena charakteru menštruácie, funkcie maternice, neobvyklého výtoku.

 • Zmena klímy

Situácia je podobná predchádzajúcej veci. Telo je pod nervovým stresom, fyzickým, pretože sa zmenilo časové pásmo, klíma. Mesačný cyklus sa normalizuje nezávisle po čase. Alebo priamo po návrate do normálnych životných podmienok.

Dôvody sú viac ako dosť, aby sa puzzle, je jednoduchšie ísť k lekárovi na konzultácie, prijať opatrenia v prípade potreby. Choroby identifikované v počiatočnom štádiu sú prístupnejšie na liečbu. V každom prípade je potrebné analyzovať všetky udalosti minulého mesiaca, vaše vlastné pocity. Toto by ste mali oznámiť na recepcii.

Prečo sa krv objavuje u zdravých žien?

Výtok u zdravých žien sa mení v priebehu mesiaca: spočiatku, zriedkavo, bez zápachu a bohatý na kysnutie pred menštruáciou. Hojný výboj uprostred cyklu nastáva z týchto dôvodov:

 • Prítomnosť vnútromaternicového zariadenia.
 • Prijatie perorálnych kontraceptív.
 • Diagnostické postupy - biopsia, kyretáž, sondáž.
 • Počiatočné obdobie tehotenstva.
 • Drsný styk.
 • Drogové alebo inštrumentálne potraty.
 • Porušenie integrity hymen.

Lekárske intervencie

Vnútromaternicové zariadenie je antikoncepčná metóda, pri ktorej je do dutiny maternice vložená špeciálna platňa s hormónmi. Používa sa u žien, ktoré porodili po vylúčení zápalových a infekčných ochorení. Na pozadí chronických infekcií, perforácie maternice, poškodenia krvných ciev, straty špirály. Vzhľadom k tomu, čo v strede cyklu, môže byť vypúšťanie s prímesou krvi.

Biopsia, snímanie a kyretáž - metódy vyšetrenia maternice a jej krčka maternice, ktoré sa vykonávajú v nemocnici. Pred zákrokom je žena upozornená na možné následky: krvavý výtok, bolesť, potreba prísnej hygieny. S dobrým stavom koagulačného systému a neprítomnosťou novotvarov sa krvácanie zastaví po 5-7 dňoch.

Perorálne kontraceptíva - lieky s rôznymi kombináciami ženských pohlavných hormónov. Ovplyvňujú ovuláciu, hrúbku endometria, menštruačný cyklus. Hnedé vybitie v deň 13 cyklu je normálne.

„Zvyknúť si na hormonálnu antikoncepciu trvá 3 mesiace. Ďalšie hnedé sekréty by nemali byť.

tehotenstvo

Počiatočné obdobie tehotenstva je štádium, v ktorom je oplodnené vajíčko pripojené k stene maternice. Tvorba nových plavidiel, ktoré kŕmia vajcia, sprevádzané hnedým výtokom. Krvné kvapky uprostred cyklu - znamenie tehotenstva. Takéto príznaky sa vyskytujú, keď sa hladina ľudského choriogonadotropínu ešte nezvýšila a test nepotvrdzuje tehotenstvo.

Potrat sa vykonáva na žiadosť ženy alebo zo zdravotných dôvodov do 22 týždňov tehotenstva. Po zákroku dochádza k výtoku krvi, podobne ako pri menštruačnom prúde. Trvajú od 10 do 14 dní a majú bohatý charakter. Výtok by nemal byť sprevádzaný nepríjemným zápachom. Intenzita straty krvi nepresiahne v priebehu 2-3 hodín jedno tesnenie.

Sexuálny styk

Sexuálny styk je niekedy sprevádzaný uvoľňovaním malého množstva krvi. Ak je žena vyšetrená a somaticky zdravá, unshrivel indikuje nedostatok mazania alebo hrubý pohlavný styk. Jemná sliznica je ľahko poranená, objavujú sa na nej mikrotrhliny. Na ďalší koitus by príznaky mali zmiznúť.

Počas prvého pohlavného styku sa uvoľňuje aj malé množstvo krvi. Ona sa objavuje na spodnom prádle alebo hygienických vložkách na ďalší deň. Nasledujúci deň by nemal byť odnímateľný. S nasledujúcimi dvoma kontaktmi môže byť tiež krvácanie. Je to spôsobené tým, že sliznica nemala čas zotaviť sa.

Všetky tieto podmienky nevyžadujú lekársky zásah. Pri osobnej hygiene a normálnej činnosti imunitného systému postupujú bez komplikácií. Diagnostiku je potrebné podrobiť, ak je tmavý výtok sprevádzaný nepohodlím, teplotou, výraznou malátnosťou.

V akej patológii u žien sa objavuje krv?

Výskyt krvi u žien v klimaktickom veku, tehotných žien, adolescentov, by mal byť upozornený. Symptóm nastáva s porážkou takýchto štruktúr:

 • Vonkajšie genitálie.
 • Vagína, močová trubica.
 • Anus a konečník.
 • Krčka maternice.
 • Maternica a prívesky (vajcovody).
 • Obehový systém

Lokalizácia lézie sa stanoví po kontrole v zrkadlách, bimanualálnom štúdiu, pričom sa rozotrie.

Choroby vonkajších pohlavných orgánov

V dôsledku vírusových, bakteriálnych, plesňových alebo parazitických invázií sa vyvinula vulvitída, bartholinitída, abscesy, ulcerácie. Keď tieto patológie tvoria malé množstvo temnej sekrécie. Tento príznak je obzvlášť výrazný pri vulválnom abscese a ulcerácii.

Pri vulvitíde a vulvovaginitíde sa vytvárajú hnisavé usadeniny a vredy, ktoré krvácajú pri kontakte. Zápcha záškrtu je sprevádzaná opuchom kože, prítomnosťou pevných filmov, keď sa odstráni, dochádza ku krvácaniu. Nezabudnite zvýšiť inguinálne lymfatické uzliny. S trichomonas vulvitis je krvné delenie menej časté. Typickými príznakmi sú svrbenie a pálenie, penivý výtok.

Tmavý výtok sa vyskytuje pri rakovine genitálnych pier. Malígne bunky pochádzajú zo sliznice. V počiatočnom štádiu je postihnutá oblasť zhutnená a sčervenená. V noci, svrbenie a pálenie. Výtok sa podobá leucorrhoea so zahrnutím krvi. Pri dlhom priebehu ochorenia sa znižuje telesná hmotnosť (o 10 kg alebo viac). Najviac postihnuté veľké stydké pysky.

Choroby pošvy a močovej trubice

Špecifická a nešpecifická vaginitída vedie k zníženiu kvality života a zmenám vo výtoku. Ženy sa obávajú zlého krvácania, zápachu, bolesti a nepohodlia vo vaginálnej oblasti. Krvavý výtok sa vyskytuje u chlamydiálnych, ureaplazmatických, trichomonas vaginitíd. Baktérie spôsobujú cervikálnu eróziu a ovplyvňujú endometrium.

Samostatná skupina zahŕňa atrofickú vaginitídu, ktorá je častejšia u žien od 45 do 50 rokov. Choroba je spôsobená prudkým poklesom hladiny estrogénu. Sú sprevádzané uvoľňovaním krvi pri každom kontakte, suchu a pálení. Tmavý výtok nastáva na 14. deň cyklu, ako aj na iné dni.

Urethritis je akútny alebo chronický zápalový proces v močovej trubici. Ak je spôsobená gonokokom alebo trichomonami, ktoré poškodzujú sliznicu, dochádza k hnedému výtoku. Kvapôčky krvi môžu byť detegované v polypoch, uretrálnych angiomoch. Napodobňujú mazaninu z pošvy.

Choroby konečníka

Trhlina štrbiny - patológia, sprevádzaná porušením integrity sliznice a tkanív, ktoré sú pod ňou. Vylučovanie krvi je väčšie počas pohybov čriev, ale môže byť počas fyzickej námahy. Na toaletnom papieri možno vidieť kvapky alebo pruhy šarlátovej krvi.

Hemoroidy - ochorenie, pri ktorom sa hemorrideálne žily zvyšujú. Okrem nepríjemného pocitu v konečníku je tu tmavý výtok. Pri hemoroidnej trombóze sa uvoľňuje tmavá zrazenina, po ktorej nasleduje šarlatová krv. Výtok z genitálneho traktu napodobňuje vnútorné hemoroidy, pretože nemá žiadne iné príznaky. Choroba sa často vyskytuje u žien, ktoré porodili v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku počas tehotenstva.

„Pri autodiagnostike môže žena vziať výtok z konečníka na krv z genitálneho traktu. Je to spôsobené tým, že choroby tohto miesta nemajú vždy živé klinické príznaky. “

Prečo v nádoroch sú špinenia? Krv pri rakovine je spôsobená poškodením krvných ciev. Tento príznak sa vyskytuje pri rakovine, rektálnom polype. Polyp je benígny nádor. Je jednoduchý a viacnásobný. Polypy na stopke môžu vypadnúť a byť porušené a spôsobiť krvácanie. V prípade viacnásobných polypov sa pozoruje hlien s krvou. Rakovina sa prejavuje v štádiu 3-4, keď sa do procesu zapojí maternica a močový mechúr. Okrem hnedého výtoku sa obávajú narušenia menštruačného cyklu, úbytku hmotnosti, anémie.

Cervikálne ochorenie

Erózia je porucha sliznice umiestnenej na vaginálnej časti krčka maternice. V skorých štádiách ochorenia sa nevyskytuje. Ďalej sa zvyšuje trvanie menštruácie a počas pohlavného styku sa vyskytuje boľavá bolesť. Pri tejto chorobe sa krv objaví na 10. deň cyklu a po koituse. Nepriaznivým príznakom je výtok s zrazeninami. Hovorí o vzniku hlbokej erózie.

Ak sa erózia neodstráni, môže sa zmeniť na malígnu patológiu. Rakovina krčka maternice je ochorenie, ktoré je sprevádzané krvácaním uprostred cyklu. Objavujú sa po vyšetrení lekárom alebo koitusom. Pri deštrukcii lymfatických kapilár ruší množstvo priehľadných alokácií. Jeho príznaky sú podobné erózii. Ak je teda podozrenie na zhubný proces, vykoná sa biopsia.

Patológia maternice

Endometritída je patologický proces lokalizovaný vo vnútornej výstelke maternice. V akútnom procese, okrem krvácania, je hypertermia, bolesť v spodnej časti brucha. Chronická forma ochorenia prebieha s menším krvácaním v deň 14 cyklu a vyhladzuje bežné príznaky.

Hyperplázia endometria je ochorenie sprevádzané nadmerným rastom endometria. Prejavuje sa nasledujúcimi príznakmi: riedenie uprostred cyklu, dyspareunia, nepravidelná menštruácia alebo jej nedostatok, syndróm bolesti. Adenomyóza je typ hyperplázie. Он проявляется алыми или темными выделениями на 11-15 день цикла. Цвет отделяемого зависит от формы аденомиоза.

В матке могут образовываться доброкачественные опухоли – миома, полип, фиброма. Polyp môže byť detegovaný náhodne, pri vykonávaní ultrazvuku. Keď dosiahne veľkú veľkosť, dochádza k hnedému výtoku a bolesti v projekcii maternice. Menštruácia sa stáva bohatou a nepravidelnou. Močoviny maternice tiež rastú asymptomaticky. S veľkými uzlami je krvavý výtok 16. deň cyklu. Menštruácia sa vyskytuje pri silnej bolesti.

"Keď sa veľké myómy, močenie stáva častejšie, je oneskorenie v stolici."

Fibrom - novotvar spojivového tkaniva. Má symptómy len u 20% žien. Keď nastane krvácanie z fibroma maternice, menštruačný cyklus sa zlomí. Sexuálny styk je často bolestivý a môže ho sprevádzať hnedý výtok. Nádor spôsobuje silnú bolesť v panvovej oblasti v dôsledku kompresie nervových zakončení. V deň 13 cyklu sa môžu objaviť zrazeniny. Tento proces je sprevádzaný silným kŕčom.

Príčinou krvácania môže byť rakovina maternice. Choroba nie je takmer sprevádzaná bolesťou. Charakteristickým príznakom je krvácanie z maternice, ku ktorému dochádza medzi 10. a 16. dňom cyklu. U mladých dievčat sa rakovina prejavuje ťažkou menštruáciou. Slabosť a malátnosť sa objavujú len v pokročilom štádiu. Celkové zdravie je dlhodobo dobré.

Patológia príveskov

Krvný výtok v strede cyklu môže byť spôsobený salpingitídou. Zápal vajcovodov je jednosmerný a obojsmerný. Ak je salpingitída spôsobená trichomonas alebo gonococcus a nebola dlho liečená, objaví sa hnedý výtok. V akútnej forme ochorenia teplota stúpa, nauzea, vracanie, zimnica, palpitácie a bolesť sa vyskytujú v zodpovedajúcej polovici brucha. Chronická salpingitída sa vyskytuje pri subfebrilnej teplote a nie vždy je sprevádzaná krvácaním.

Polycystický vaječník vedie k intermenštruačnému výtoku. S touto patológiou môže menštruácia úplne chýbať alebo začať niekoľkokrát v priebehu mesiaca. "Syndróm polycystických ovárií sa prejavuje nezvyčajnou menštruáciou - nie bohatou, trvajúcou 2 dni."

Symptómy ochorenia sa podobajú krvácaniu a obťažujú sa v 12. deň cyklu. Tiež tam sú bolesti brucha, zvýšenie telesnej hmotnosti, je ťažké otehotnieť.

Samostatne by sa malo povedať o operáciách na pošve, maternici a krku. Pripojenie infekcie, nesprávna starostlivosť o šev, môže viesť k jej divergencii. Patológia je sprevádzaná bolesťou, nepohodlím, krvavým výbojom. Ak sa injekčné lieky proti bolesti podávajú v pooperačnom období, nemusí byť žiadna bolesť.

Krv vo výtoku u tehotných žien

Krvné krvácanie nastáva so spontánnym potratom. Oddelenie vajíčka alebo placenty prebieha metrorágiou - od niekoľkých desiatok mililitrov až po silné krvácanie. Tiež strach o kŕče bolesti brucha, všeobecné slabosť. V neskorších obdobiach sa amniotická tekutina vylučuje.

Život ohrozujúcim stavom je mimomaternicové tehotenstvo. Plodové vajíčko môže byť vo vajíčkovodoch (v ampulári, istomickom oddelení, intersticius, fimbriae), krčku maternice. Potrat je sprevádzaný silnou bolesťou, výskytom tmavého výtoku z genitálneho traktu a niekedy stratou vedomia. Symptómy sa vyskytujú na pozadí úplnej pohody v ktoromkoľvek dni cyklu.

Choroby systému zrážania krvi tiež menia charakter výtoku. Pri dedičných ochoreniach (hemofília, trombocytémia), poškodení pečene (nedostatok proteínov, vitamínu K) alebo užívaní antikoagulancií sa môže vyvinúť krvácanie z maternice. Menej často je príčinou metrorágie ochorenie cievnej steny, aterosklerózy a zvýšeného krvného tlaku.

Aké príznaky by mali dievčatá upozorniť?

Pri absencii sťažností musíte raz ročne navštíviť gynekológa. Naliehavá potreba navštíviť špecialistu, ak sa vyskytnú tieto príznaky:

 • Vysoká teplota (39-40 ° C) a zimnica.
 • Ťažká bolesť v spodnej časti brucha, ktorá nezmizne po užití antispasmodík.
 • Krvácanie, ktoré vyžaduje viac ako 1 podložku za hodinu.
 • Krvácanie v potvrdenom tehotenstve.
 • Nadmerné krvácanie.
 • Bolesť brucha po poranení.
 • Krvácanie po pohlavnom styku.
 • Metroragia, ktorá sa objavila po menopauze.

Pri krvácaní, silnej bolesti a hypertermii musíte zavolať sanitku. Pre iné príznaky, plánujte gynekológa.

"Neodporúča sa užívať lieky proti bolesti samostatne, pretože to môže komplikovať diagnózu."

Je možné zabrániť vzniku krvavého výboja? Väčšina gynekologických ochorení sa vyvíja v priebehu niekoľkých mesiacov alebo rokov. Pre ich prevenciu musíte podstúpiť včasné vyšetrenie.

Výnimkami sú nasledujúce stavy:

 • Spontánne potraty.
 • Zranenia genitálií.
 • Strata alebo premiestnenie vnútromaternicového zariadenia.

S touto patológiou sa náhle objaví krvácanie. Nástup príznakov nie vždy závisí od základných chorôb a vykonaných lekárskych vyšetrení. Spontánne potraty sa môžu vyskytnúť na pozadí stresu, fyzického preťaženia. Poranenia a vytesnenie vnútromaternicového zariadenia sa vyskytujú u zdravých žien z rôznych dôvodov.

Krvné krvácanie sa vyskytuje u zdravých dievčat a pri ochoreniach vonkajších a vnútorných pohlavných orgánov. Niekedy sú tieto príznaky sprevádzané ochoreniami uretry, rekta. Na objasnenie príčiny je preto potrebné vyšetrenie gynekológom, chirurgom, laboratórnymi a inštrumentálnymi vyšetreniami.

Hormonálne fluktuácie spojené s nástupom ovulácie

Najčastejšie krvácanie z pošvy, ktoré sa objavuje uprostred mesačného cyklu, je spojené s hormonálnymi výkyvmi, ku ktorým dochádza na začiatku ovulácie. V gynekologickej praxi sa tento stav vyskytuje u 30% žien v reprodukčnom veku. V tomto čase sa v ženskom tele produkuje veľké množstvo estrogénu (pohlavný hormón, ktorý ovplyvňuje sliznicu steny maternice), čo môže spôsobiť výskyt nevýznamných sekrétov krvou.

Normálne je ovulačné krvácanie rozmazané a trvá najviac 72 hodín. Vyznačujú sa ružovkastým alebo hnedastým sfarbením. Je potrebné poznamenať, že v tomto stave žena nemusí používať špeciálne hygienické výrobky. Najčastejšie sa takéto intermenštruačné krvácanie vyskytuje v 10-15 dňoch od začiatku cyklu. V takom prípade, ak sa stanú hojnými a trvajú viac ako tri dni, potom žena potrebuje konzultáciu gynekológa, pretože tento stav môže signalizovať prítomnosť skrytej patológie.

Včasné tehotenstvo

V ženskom tele v skorých štádiách tehotenstva dochádza k rozsiahlym zmenám v hormonálnom pozadí, ktoré niekedy vedú k výskytu krvácania. Vyskytujú sa pri implantácii oplodneného vajíčka do maternice (obdobie, v ktorom dochádza k uvoľneniu sliznice maternice a vývoj nových krvných ciev v ňom). V prípade, že takéto sekréty nie sú sprevádzané bolesťou, nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo.

antikoncepcie

Špinenie uprostred menštruačného cyklu je normou pre ženy, ktoré užívajú perorálnu antikoncepciu menej ako tri mesiace. Spravidla sú takéto sekréty dosť skromné, nespôsobujú nepríjemné pocity a prechádzajú veľmi rýchlo.

Krvácanie však môže nastať po použití núdzových antikoncepčných liekov, ako aj u žien, ktoré sú chránené pred nechceným tehotenstvom pomocou vnútromaternicového zariadenia.

Endometriálne polypy

Endometriálne polypy - to je benígny novotvar na pedikule, preniknutý krvnými cievami. Podľa väčšiny odborníkov sú jedným z prejavov hyperplázie (proliferácia vnútornej vrstvy maternice). Polypy sa vyskytujú na pozadí hormonálnych a nehormonálnych porúch a môžu tiež spôsobiť intermenštruačné krvácanie a krvácanie.

Nádory maternice a krčka maternice

V niektorých prípadoch krvácanie uprostred cyklu sú satelity myómov maternice. Spravidla sa vyvíjajú u pacientov s submukóznym myómom pri narodení myómového uzla.

Takýto stav môžu súčasne vyvolať zhubné nádory, ktoré sa vyskytujú v tele maternice av oblasti krčka maternice. To je dôvod, prečo odborníci volajú, aby sa predišlo tejto alebo tejto patológii, aby pravidelne podstúpili gynekologické vyšetrenia.

Pohlavne prenosné choroby (pohlavne prenosné choroby)

Ďalšou príčinou nahnedlého výtoku uprostred menštruačného cyklu sú sexuálne prenosné infekcie. Tento stav môže byť sprevádzaný horúčkou a silnou bolesťou v dolnej časti brucha. Po stanovení diagnózy a vhodnej liečbe, odstránení pôvodnej príčiny tohto stavu, sa výtok zastaví.

Špinenie v polovici cyklu: čo robiť?

V prípade, že krvácanie, ku ktorému dochádza uprostred menštruačného cyklu, je dôsledkom vývoja patologického procesu, je tento stav najčastejšie eliminovaný konzervatívnou liečbou, ale v zriedkavých prípadoch môže byť nutný chirurgický zákrok.

Keď príčinou krvácania sú hormonálne nerovnováhy, lekár musí napraviť hormonálnu rovnováhu a stanoviť správnu prácu ženských genitálií. Ak však táto situácia nastane na pozadí metabolických porúch, ako aj v prítomnosti nadváhy, žena nevyhnutne potrebuje pomoc endokrinológa a nápravu výživy.

Keď je pacientovi diagnostikovaná genitálna infekcia (ako aj jej sexuálny partner), predpíše sa antibakteriálna liečba, imunostimulanciá a protizápalové lieky.

Ak sa v maternici objavia akékoľvek novotvary, ktoré vyvolávajú krvácanie uprostred cyklu, žena by mala byť pod stálym dohľadom lekára, ktorý v prípade potreby rozhodne o operácii.

Pin
Send
Share
Send
Send