Hygiena

Môžu tampony používať dievčatá

Pin
Send
Share
Send
Send


Od určitého veku v živote každej dievčatá začína puberta, ktorá sa vyznačuje nástupom menštruácie. Dievča by malo byť pripravené na túto akciu, preto je dôležité získať komplexné informácie o výrobkoch osobnej hygieny.

Čo je lepšie vybrať si dievča - vankúšiky alebo tampóny?

Najbežnejšími prostriedkami intímnej hygieny pre ženy sú podložky. Sú vhodné na použitie a sú známe ženám na dlhú dobu. Za posledné desaťročia si však hygienické tampóny získali širokú popularitu nielen u zrelých žien, ale aj medzi dievčatami. Ale môžu dievčatá používať tampony? Gynekológovia odpovedajú na túto otázku kladne: áno, môžete.

Hygienické tampóny sú vyrobené z materiálu, ktorý dobre absorbuje krvácanie a zabraňuje ich úniku. Povrch tampónov je hladký a má jemnú textúru, takže ich použitie nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity. Niektoré dievčatá sa však stále obávajú používať tento hygienický výrobok.

Zvážte najčastejšie obavy dievčat spojených s tampónmi:

• Tampon môže poškodiť hymen. Nie je. V hymen je malá diera, cez ktorú vystupuje menštruačná krv a iné sekréty ženského tela. Okrem toho je plevy veľmi elastické, ľahko sa napínajú a prechádzajú vnútri tamponu, ktorý má veľmi malý priemer.

• Tampon bolí, spôsobuje nepríjemnosti a obmedzuje pohyb. Dobre umiestnený tampón je úplne neviditeľný. To nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity a nezasahuje do chôdze, behu alebo sedenia. Cíti sa len pri nesprávnom zadaní.

• Tampon môže vypadnúť z pošvy. Je vylúčené. Ak je tampon správne vložený, keď je úplne vo vnútri a iba kábel je ponechaný vonku, potom nemôže vypadnúť. Svaly v pošve ju napnú a pevne ju držia na mieste.

Tampon môže uviaznuť v pošve. Toto sa nesmie báť. Ak vytiahnete šnúru, tampon ľahko vyjde. Aj keď sa čipka náhle zlomí, tampon môže byť odstránený prstami.

Čo je teda lepšie pre dievča - tampóny alebo vankúšiky? Tu sa každé dievča rozhodne pre seba. Môže dievča použiť tampon, ak vedie aktívny životný štýl? Tampony sú ideálne pre dievčatá, ktoré hrajú šport, tancujú, chodia do bazéna, jazdia na bicykli. Neobmedzujú pohyb a umožňujú cítiť sebaisto bez strachu z úniku. Vankúšiky sú vhodné pre dievčatá, ktoré stále váhajú vyskúšať tampony alebo sú z akéhokoľvek dôvodu kontraindikované.

V každom prípade, pred výberom prostriedkov intímnej hygieny, je vhodné prediskutovať túto otázku s matkou, staršou sestrou, alebo konzultovať s gynekológom, ktorý vám povie, či dievča môže použiť tampon a určiť, či má nejaké choroby.

V akom veku sa môžu tampóny používať?

Predtým to bolo myšlienka, že panny by nemali používať tampony, ale teraz gynekológovia tvrdia, že tento hygienický nástroj môže byť použitý v každom veku. Hneď ako dievča začalo menštruovať, môže začať používať tampony.

Aby sa necítili nepríjemné pocity, dievčatám sa odporúča, aby si vybrali tampóny najmenšej veľkosti (mini). Okrem toho niektorí výrobcovia vyrábajú tampony určené špeciálne pre tínedžerov. Majú mäkký povlak, malý priemer a sú skvelé pre začiatočníkov.

Veľa matiek, ktoré sa starajú o zdravie svojich dcér, sa zaujíma: môžu dievčatá používať tampón s aplikátorom? Pre dievčatá sú tampony s aplikátorom veľmi vhodné, pretože uľahčujú vstup do pošvy a umožňujú, aby bol tampon správne umiestnený vo vnútri. Pred použitím si pozorne prečítajte návod, aby sa neskôr nevyskytli žiadne ťažkosti.

Ako zadať tampon?

Je ľahké vložiť tampon do vagíny, ale prvýkrát môže mať dievča nejaké ťažkosti. Nebojte sa o to: v priebehu času, bude dievča získať zručnosti a byť schopný rýchlo a ľahko vykonávať tento postup.

1. Najprv musíte umyť a umyť si ruky.

2. Uvoľnite tampón z obalu.

3. Urobte si pohodlnú pozíciu. Najlepšie je vykonávať postup squatting alebo sedí na záchode. Môžete to urobiť stojace, nohy od seba a mierne ohnuté na kolenách.

4. Vyberte si tampón palcom a prostredným prstom a jeho zaoblený koniec nasmerujte do pošvy.

5. Pomaly vložte tampon a zatlačte ho ukazovákom. Tampon musí úplne vstúpiť, iba kábel zostane vonku. Ak sa tampon s aplikátorom, potom je potrebné vložiť do vagíny aplikátor na polovicu, a potom kliknite na druhej časti. Tampon pôjde dovnútra a aplikátor zostane vo vašich rukách.

6. Ak sa cítite nepohodlne, znamená to, že tampon nie je dostatočne hlboký a musíte ho jemne zatlačiť trochu ďalej.

7. Keď je čas na odstránenie tamponu, musíte si znova umyť ruky, sadnúť si a pomaly, bez náhlych pohybov, vytiahnite šnúru. Tampon vyjde.

Politika používania Tamponu

Gynekológovia odporúčajú použitie tampónov v prvých dňoch menštruácie, keď je krvný výtok obzvlášť bohatý av nasledujúcich dňoch na prechod na tesnenia. Je to spôsobené tým, že tampony veľmi dobre absorbujú vlhkosť a môžu vysychať sliznicu pošvy.

Musíte meniť tampón každé 3-4 hodiny, a ak sa naplní rýchlejšie, potom častejšie. Ak chcete skontrolovať, či je tampón plný, musíte mierne potiahnuť šnúru. Ak sa dá ľahko odstrániť, je čas ho zmeniť. Nemôžete nechať tampón v pošve dlho, pretože podporuje reprodukciu patogénnych baktérií. Ak má dievča skromný výtok a za štyri hodiny nemá čas na vyplnenie, mali by ste ísť do najmenších tampónov (jedna „kvapka“).

Môžu dievčatá v noci používať tampon? Neodporúča sa ponechať tampón v noci. V noci je lepšie použiť tesnenia. Ak má dievča zápalové procesy vo vagíne, potom je pre ňu lepšie nepoužívať hygienické tampóny.

Použitie tampónov a panenstva

Pri správnom používaní tampónov je riziko poškodenia dievčenských hymen minimálne. Tvorbe menštruačného cyklu predchádza hormonálne zmeny, ktoré prispievajú k zmäkčeniu panenskej membrány. Tento záhyb sliznice, ktorý sa nachádza v prednej spodnej časti vagíny, sa stáva elastickejším pred prvými menštruáciami. To postačuje na bezpečné používanie malých tampónov, napríklad o.b. ® ProComfort ™ Mini. Ľahko sa vstupujú cez prirodzený otvor, ktorý je nevyhnutný pre tok menštruačného prúdu. Ak sa obávate možnej straty panenstva pri používaní tamponu, pri prvej menštruácii si môžete vybrať tie najmenšie hygienické výrobky. Zvyčajne majú najnižší stupeň absorpcie. Ak chcete mať istotu, či dievčatá môžu používať tampóny, mali by ste sa poradiť s detským gynekológom.

3 dôvody, prečo používať tampóny z prvej menštruácie

Jednoduché použitie. Tampony sú úplne neviditeľné, takže keď ich použijete na „také“ dni, dievča môže stále nosiť veci svojho obľúbeného štýlu, dokonca aj tesne priliehajúce nohavice. S včasnou výmenou hygienických výrobkov, vybraných v súlade s intenzitou vypúšťania, sa nemôžete báť únikov a nosiť svetlé oblečenie. Vďaka malej veľkosti sa môžu tampony vždy vziať so sebou. Sú vhodné na použitie, aj keď mesiac našiel dievča na ceste alebo počas športu.

Nedostatok vekových kontraindikácií. Mladé dievčatá môžu používať tampóny v akomkoľvek veku po nástupe menarche (prvé menštruačné krvácanie). Hlavnou vecou je vybrať správnu veľkosť a stupeň nasiakavosti tak, aby hygienický výrobok nespôsobil nepríjemné pocity pri zavádzaní a zároveň spoľahlivo zadržal výtok.

Bezpečnosť. Tampóny pri správnom používaní nespôsobujú ochorenia reprodukčných orgánov u dievčat ani u dospelých žien. Tieto hygienické výrobky sú vyrobené z materiálov, ktoré neprispievajú k množeniu baktérií a nemajú nepriaznivý vplyv na mikroflóru pohlavných orgánov. Jednoducho zmeňte tampon na nový aspoň raz za 8 hodín.

Ako používať tampón

Ako zadať. Umyte si ruky a zaujmite tú najpohodlnejšiu pozíciu. Snažte sa sedieť na okraji toalety alebo položte jednu nohu na stranu kúpeľne. Vložte tampon do vagíny tak opatrne a pomaly, ako sa len dá, nebojte sa ho posunúť hlbšie. Pri správnom úvode nebudete cítiť hygienu. Tampon musí byť úplne vo vnútri tela, vonku je ponechaný len spätný kábel.

Ako extrahovať. Umyte si ruky, dajte si dole na toaletu a jemne ťahajte spiatočnú šnúru dole a mierne šikmo. Dobre nasiaknutý tampón ľahko vykĺzne. Ak je tampon ponechaný vo vnútri, je možné, že ešte nie je dostatočne naplnený. Pokúste sa odstrániť hygienický výrobok pri najbližšej návšteve toalety. Ak nemôžete použiť spätnú šnúru, sklopte dolu, mierne dotiahnite svaly panvy a prstami jemne vyberte tampón.

Aké tampóny môžem použiť pre dievčatá?

Moderný trh dámskych hygienických výrobkov ponúka širokú škálu tampónov rôznych značiek. Základné vlastnosti tampónov sa navzájom nelíšia bez ohľadu na výrobcov. Všetky slúžia na rovnaký účel - chrániť ženy pred menštruačným tokom.

Niektorí výrobcovia ponúkajú špeciálnu sériu tamponov - pre mládež. Tieto tampóny sú určené pre panny a plne spĺňajú požiadavky ich mladého tela. Ale obvyklé tampóny pre panny sú celkom vhodné, pretože hlavným kritériom pre výber je napriek tomu ich absorpcia, ktorá môže byť určená kvapkami, ktoré sú natreté na obale - čím viac kvapiek, tým vyššia je absorbancia. Pre dievčatá je lepšie používať tampony s nízkou nasiakavosťou - neprekračujú dve kvapky. Nie všetky dospelé ženy si to môžu dovoliť, a dievča s nestabilným menštruačným cyklom as neurčito definovaným hojením menštruácie je o to viac.

Je možné stratiť panenstvo s tamponom?

Tampony - prostriedok hygienickej ochrany žien počas menštruácie. Tampony sú 100% vyrobené z prírodných surovín - bavlna - sú šité, skrútené a stlačené, čím vytvárajú fyziologickú formu.

Tampon vkladajte priamo do pošvy, kde sám absorbuje menštruačný tok a zabraňuje ich vylučovaniu. Práve táto skutočnosť robí tampóny tak atraktívnymi pre dynamické ženy. A práve táto skutočnosť spôsobuje najväčšie znepokojenie dievčat: nebude tampon poškodiť panenské blany?

Hymen je elastický film, ktorý oddeľuje vnútorné genitálie od vonkajšieho, s otvorom v strede, cez ktorý krv a iné vaginálne sekréty vystupujú. Veľkosť otvoru dosahuje 2,5 cm a zvyšuje sa elasticita pliev počas menštruácie. Veľkosť tampónu nepresahuje 1,5 cm v priemere, povrch je hladký, hodvábny, takže jeho zavedenie pre hymen je absolútne bezpečné.

Ako zadať tampon panna?

Každé balenie tampónov má návod na použitie. Pred použitím tamponov by ju dievča malo starostlivo preskúmať. Základné podmienky používania sú nasledovné:

 • Pred vložením tampónu si dôkladne umyte ruky a genitálie.
 • je lepšie vložiť tampon do polohy na squatting alebo na toaletu, s nohami ďaleko od seba, alebo stojacimi mierne v drepe, alebo položením nohy na určitú výšku,
 • vyberte tampon z jednotlivého obalu, vezmite ho palcom a strednými prstami a zaoblenou stranou nahor, vložte ho do vaginálneho otvoru, pomocou ukazováka,
 • pretože vagína sa nachádza vo vzťahu k pásu v uhle, potom je potrebné vstúpiť do tampónu v malom uhle,
 • správna poloha tampónu v tele dievčaťa (panna) - v druhej tretine vagíny. Toto je miesto, kde sú nervové receptory najmenej zo všetkých, takže tampon na tomto mieste nie je zo strany dievčaťa cítený,
 • Ak tampon spôsobuje pocity nepohodlia, bolesti, nepríjemností, znamená to, že bol zadaný nesprávne. Je potrebné ho vytiahnuť a celý postup zopakovať s novým tampónom.

Tampony s aplikátorom sú veľmi pohodlné pri aplikácii. Aplikátor je druh puzdra, ktorý sa skladá z dvoch plastových alebo kartónových rúr. Vo vonkajšej trubici je tampon. Zavedenie tampónu s aplikátorom sa podstatne nelíši od zavedenia konvenčného tampónu.

Aplikátor je potrebné odobrať vlnitým povrchom vonkajšej trubice, vložiť do vagíny, až kým sa prsty, ktoré držia aplikátor, nedotknú tela. Potom vnútornú trubicu zatlačte voľným prstom - vytlačí aplikátor z pošvy a tam tam zanechá tampon. Aplikátor - vyhodiť, ruky - umývať.

Ak nie je možné tampon vložiť akýmkoľvek spôsobom - je lepšie poradiť sa s gynekológom, možno vo vašom prípade použitie tamponov nie je možné kvôli fyziologickým vlastnostiam.

Dôležité malé veci, ktoré nemôžete zabudnúť na pannu!

Napriek všetkej jednoduchosti a jednoduchosti používania tampónov je potrebné pamätať a vždy dodržiavať dôležité pravidlá:

 • nepoužívať tampony s absorbciou vyššou ako je potrebné,
 • tampóny by sa mali zmeniť najmenej o 4-6 hodín neskôr,
 • Je lepšie používať tampony pre tie 2-3 dni, keď je menštruácia najrozšírenejšia, zvyšné dni sú lepšie používať podložky,
 • nepoužívajte tampony v noci - bez ohľadu na to, aké sú bezpečné, stále ponechávajú mikroškrabky na povrchu pošvy a spánok je najlepší spôsob, ako ich liečiť,
 • tampóny môžu byť použité iba počas menštruácie, nesmie sa používať žiadne iné vypúšťanie, t
 • nie je možné používať tampony v prítomnosti gynekologických ochorení a počas ich liečby,
 • Pri použití tamponov existuje pravdepodobnosť syndrómu toxického šoku, ktorý sa vyznačuje závratmi, nevoľnosťou, vracaním, stratou vedomia. V prípade vyššie uvedených príznakov používania tampónov by sa malo upustiť.

Čo je tampon

Tampon je vysoko zhutnená vata vo forme malého valca, zatiaľ čo vo výrobnom procese spoločnosti je do nej vložená bavlnená niť, ktorá uľahčuje odstránenie po použití. Tampon počas menštruácie sa vkladá do pošvy, kde absorbuje krv a neumožňuje ju ísť von.

Mýty o tampónoch

Keďže tampóny sú objektom, ktorý je cudzí ženskému telu, okolo nich je mnoho mýtov:

 • Tampon môže zostať v tele, Existujú prípady, keď sa vlákno zlomí a táto položka sa zasekne. V tejto situácii ho môžete odstrániť čistými rukami, v extrémnych prípadoch sa obrátiť na gynekológa.
 • Tampon vyvoláva vývoj chorôb ženských vnútorných orgánov. Lekári preukázali, že používanie týchto výrobkov osobnej hygieny neovplyvňuje výskyt určitých zdravotných problémov, ak ich žena včas zmení.
 • Tampony rušia vaginálne prostredie, spôsobujú zápal a iné problémy spojené s mikroflórou. Materiál, ktorý sa používa pri výrobe tampónov, sa dôkladne testuje, a preto neovplyvňuje mikroflóru a nespôsobuje takéto ochorenia.
 • Tampon môže pás panenstva, Ak si zvolíte správnu veľkosť a dodržíte odporúčania pre použitie, riziko poškodenia hymen je minimálne. Ak vznikne otázka, koľko rokov môžu dievčatá používať tampony, odpoveď je jednoduchá: akonáhle začal menštruačný tok. Vďaka hormonálnym zmenám v tele sa hymen stáva elastickým. A vhodný tampón môže byť vložený dovnútra cez prirodzený otvor v hymen, ktorý slúži na odtok menštruačného prúdu. V počiatočnom štádiu je lepšie použiť tampony najmenšej veľkosti.

výhody

Tampony pre dospievajúce dievčatá sa ľahko používajú, mnohí uprednostňujú svoje podložky.

Výhody tohto produktu osobnej starostlivosti sú:

 • neviditeľnosť,
 • nedostatok kontraindikácií
 • žiadny zápach, pretože krv neprichádza do styku so vzduchom,
 • telo sa nezastaví ani v horúcom letnom dni,
 • tampóny umožňujú plávať počas kritických dní,
 • pri výrobe a používaní sa získa menej odpadu v porovnaní s tesneniami,
 • výroba nepoužíva odoranty, ktoré spôsobujú alergie a podráždenie,

 • zaberajú málo miesta vo vašej kabelke, vhodné na nosenie,
 • je možné ich meniť menej často ako tesnenia, pretože sa nedotýkajú vzduchu,
 • zabrániť prenikaniu škodlivých mikroorganizmov do pošvy,
 • тампон с аппликатором можно поменять там, где нельзя вымыть руки.
 • к оглавлению ^

  Ako si vybrať

  При выборе тампонов для девственниц и подростков стоит обращать внимание на:

  • объем впитываемой жидкости (количество изображенных капелек на упаковке),
  • veľkosť,
  • materiál, ktorý
  • наличие аппликатора.

  Тампоны бывают следующих размеров:

  • mini — 1-2 капли, самые маленькие, подходят девочкам и при слабых выделениях,
  • normal - 2-3 kvapky, môžu byť použité mladými dievčatami, určené na priemerné množstvo výboja,
  • super - 3 - 4 kvapky, nevhodné pre dievčatá, ktoré sa používajú na ťažké výboje,
  • super plus - 4-5 kvapiek, nevhodné pre dievčatá, najväčšie vo veľkosti, používané v noci a počas intenzívnych športových aktivít.

  Mladým dievčatám sa odporúča kúpiť malé tampóny - 1 alebo 2 kvapky na balenie. Vzhľadom k tomu, že absorbujú menej vlhkosti, sú po použití ľahšie odstrániteľné.

  Rôzni výrobcovia výrobkov s rovnakým počtom kvapiek sa môžu líšiť veľkosťou. Napríklad najmenšie tampony od jedného výrobcu môžu byť väčšie ako ostatné, zatiaľ čo sú určené na rovnaké množstvo výboja. Vzhľadom na zložité technológie, čím menší je tampón, tým drahšie je balenie.

  Tampony sú vyrobené z bavlny a často sa pridáva celulóza. Keď sa rozhodnete venovať pozornosť produktu na povrchovú úpravu. Nízko kvalitný tovar vytvára nepríjemné pocity pri zavádzaní a rozpadá sa kvôli nedostatočne silnej vonkajšej vrstve.

  Mini tampóny pre dievčatá sa najlepšie vyberajú s povlakom vo forme siete, ktorá uľahčuje používanie tohto hygienického výrobku.

  Pravidlá uplatňovania

  Pri používaní tampónov je dôležité dodržiavať 2 pravidlá:

   Po zavedení dievča by malo byť pohodlné. Ak má pocit, že niečo zasahuje, potom by sa tampon mal premiestniť alebo vymeniť.

 • Tampon je potrebné vymeniť aspoň raz za 8 hodín, ale častejšie. Tampony sa však môžu používať v noci.
 • Použitie tampónov závisí od prítomnosti alebo neprítomnosti aplikátora.

  Ako vložiť tampón bez aplikátora:

  1. Umyte si ruky mydlom.
  2. Zoberte si pohodlnú polohu, sedieť na záchode alebo stáť.
  3. Z tampónu vyberte jednotlivé puzdro.
  4. Vytiahnite niť a koniec ukazováka položte na základňu tampónu.
  5. Tampon vložte tak, aby končil 3 cm od výstupu z pošvy. Súčasne by mal byť žalúdok čo najviac uvoľnený.
  6. Skontrolujte, či ste spokojní.

  Ako vložiť tampón s aplikátorom:

  1. Umyte si ruky mydlom.
  2. Zoberte si pohodlnú polohu, sedieť na záchode alebo stáť.
  3. Vyberte obal z tampónu.
  4. Potiahnite spodok plastového aplikátora, aby ste vytvorili zdanie dlhej trubice.
  5. Vložte špičku aplikátora do pošvy a zadajte 3 cm od vchodu. Potom kliknite na aplikátor a on pomôže tamponu zaujať správnu pozíciu. Ak je aplikátor vyrobený z bavlny, dodáva sa rovnakým spôsobom, ako by sa použil normálny tampón, až po zavedení sa spodná časť odstráni zo závitu a vyhodí.

  Po prvý raz sa dievčatám odporúča používať tampony s malou veľkosťou. Musíte ich zadať 1-2 hodiny a sledovať svoje vlastné pocity. Postupom času môže tento spôsob hygieny pokračovať priebežne.

  Počas cesty na toaletu sa odporúča vymeniť tampón, pretože niť môže byť mokrá a spôsobiť nepohodlie.

  Aby sa predišlo následkom možného úniku, odporúča sa používať tenké denné podložky.

  Na verejných priestranstvách je bežné hádzať použité tampóny, baliť do toaletného papiera. Niektorí výrobcovia ponúkajú v balení malé nepriehľadné vrecká špeciálne na tento účel.

  kontraindikácie

  Kontraindikácie sú spojené s individuálnymi charakteristikami a prítomnosťou špecifických chorôb:

  • zápal vo vagíne
  • po cisárskom rezu
  • suchosť vaginálneho epitelu pre vrodené alebo získané príčiny,
  • liečbu chorôb vyžadujúcich zavedenie čapíkov a liekov do maternice alebo vagíny (tampon absorbuje časť aktívnej zložky),
  • anomálnu štruktúru hymen, v ktorej nie je jeden plastový otvor, ale existuje mnoho malých (to sa dá odhaliť len pri vyšetrení gynekológa),
  • pozorovania syndrómu toxického šoku v minulosti.
  do obsahu ^

  Najlepšie hodnotené

  Hodnotenie obsahuje populárne produkty pre mladého veku, ktoré sú vybrané na základe pozitívnych recenzií. Tampóny by ste nemali odmietnuť, ak prvý obal nezapadol do veľkosti. Niekedy to trvá aspoň rok, kým dievča nájde vhodné hygienické výrobky pre seba.

   O.b. Pro Comfort mini.

  Najmenšie tampóny pre dievčatá, ktoré sú malé, klzké, dobre vstrebateľné a ľahko po použití. Nevýhodou je vysoká cena a nedostatok aplikátora. Vhodné ako prvé tampóny, aby ste zistili, či je tento typ hygieny pohodlný. Tampax pravidelný.

  Stredne veľké tampony s plastovým aplikátorom, ktorý umožňuje rýchle a pohodlné vkladanie. Sú dobre absorbované, sú v strednej cenovej kategórii, prezentované v mnohých lekárňach a obchodoch. Pohodlné použitie v prírode a tam, kde nie je možné umyť si ruky.

  Tampax perla pravidelná.

  Alternatívna verzia ergonomického tvaru Tampax Compak. Perla sa prispôsobuje fyziológii dievčaťa. Tampony majú individuálne balenie, ktoré nezhrdne, takže ich možno použiť v akejkoľvek situácii. Veľkosť zodpovedá klasickej verzii, ale na úkor klzkého aplikátora vhodného pre dievčatá. Kotex mini.

  Tampony sa vyrovnávajú s ich funkciou, pričom stoja menej ako mnoho analógov. Každý tampón je zapečatený v samostatnom svetlom obale, takže dievčatá sa môžu cítiť slobodne, ak niekto vidí obsah tašky v škole. Sú malé, ľahko sa vkladajú, ale vyrábajú sa bez aplikátora. Tieto tampóny sú vhodné na kúpanie v mori a na fyzickú námahu. Kotex normálne s aplikátorom.

  Sú viac mini, ale kvôli plastovému aplikátoru nespôsobujú problémy so zavádzaním. V opačnom prípade si zachovávajú výhody štandardnej verzie, aj keď majú menej pestré individuálne balenie. Ola! mini.

  Malé tampóny bez aplikátora, ktoré sú dobre absorbované, ľahko sa používajú a sú vhodné pre školáčky. Majú nízku cenu, ale v kvalite sú porovnateľné s Kotexom. Vyrobené bez vôní as hladkým povrchom, po použití ľahko odstrániteľné.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send