Zdravie

Bolesti prsníkov pred menštruáciou - príčiny, dôvod na obavy

Pin
Send
Share
Send
Send


V priebehu životného cyklu ženy sa jej prsia podrobujú sérii dramatických zmien. Týka sa to adolescencie, keď je to zvýšený rast. Ďalšou fázou je tehotenstvo a dojčenie. Tretím obdobím je mesačný menštruačný cyklus, konkrétne jeho špecifické intervaly pred začiatkom menštruácie, spôsobujúce opuch prsných žliaz a bolestivosť pri dotyku. Ide o pomerne bežný jav, ktorý sa považuje za normu.

Okolo 95% žien pociťuje tieto nepríjemné pocity. Mnohí im jednoducho nevenujú pozornosť, takže sa im táto bolesť stáva známou. Niektorí naopak trpia a nevedia, ako znížiť bolesť, ktorá im dáva určité nepríjemné pocity. Ale niekedy to môže signalizovať patologické procesy, ktoré sa v ňom vyskytujú. Tento článok vám pomôže pochopiť, prečo vaša hrudník bolí pred menštruáciou, keď je to potrebné k panike, av ktorej nie je dôvod na obavy.

Príčiny bolesti na hrudníku pred menštruáciou

Bolesti prsníkov pred menštruáciou sa vyskytujú z viacerých dôvodov. Medzi nimi sú:

 • Nebojte sa, ak v predvečer menštruácie v hrudi bola bolesť ťahania prírody a hrudník sa náhle zväčšil. Hormonálny progesterón je na vine za všetko. Zvýšením koncentrácie v krvi a týmto nepríjemným pocitom,
 • Pocit prsníkov možno nájsť pod kožou malej pečate. Dôvodom ich výskytu je porušenie hormonálnych úrovní. Edém tkanív je spôsobený zvýšenými hladinami estrogénu v krvi. To môže viesť k mastopatii. Hrudník sa stáva bolestivým. Akýkoľvek dotyk na ňom spôsobuje novú bolesť. Dokonca aj nosenie podprsenky sa stáva nemožným,
 • Tehotenstvo môže tiež spôsobiť bolesť na hrudníku. Mnohí si ani neuvedomujú svoju pozíciu, vidia bolesť ako bežný výskyt pred menštruáciou,
 • Najhoršie zo všetkého je, keď príčinou bolesti pred menštruáciou je onkológia. Rakovina tak môže vydávať zvesť o problémoch v tele. Hlavnou vecou nie je vynechať príčinu a nezačať nástup choroby, ale navštíviť lekára. Pokračovať v konaní podľa okolností
 • Perorálne kontraceptíva môžu tiež spôsobiť opuch a bolesť v hrudníku. Hormóny obsiahnuté v liekoch môžu ovplyvniť nielen ovuláciu, ale aj mliečnu žľazu. Ak užívanie týchto liekov spôsobuje nepríjemné pocity, mali by ste ich nahradiť iným, ktorý je pre vás vhodnejší.
 • Hormonálna rovnováha sa stráca v prítomnosti infekčných ochorení genitourinárnej sféry,
 • Potrat, nepravidelný sexuálny život,
 • Časté napätie a napätie
 • Nadmerná hmotnosť spojená so sedavým životným štýlom,
 • Zneužívanie kávových nápojov.

Koľko dní pred začatím menštruácie bolí hrudník

Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Každá žena má všetko, čo sa deje individuálne. Človek nemusí mať ani bolesť v hrudníku pred nástupom menštruácie a nemá ani potuchy, že je to možné. U inej ženy, týždenne alebo aj skôr, sa prvé signály nadchádzajúcej menštruácie môžu objaviť vo forme bolestivých pocitov pri dotyku prsných žliaz.

Môžete ísť iným spôsobom a pokúsiť sa urobiť nezávislý výpočet menštruačného cyklu. To vám pomôže pochopiť, koľko dní môže vaša hrudník začať bolieť. Obvykle je normálny cyklus 28 dní. Plus alebo mínus 2-3 dni. Zrenie vajíčka padá uprostred cyklu. Pri rozdelení na polovicu sa ukazuje 14 dní od začiatku mesiaca.

Po ovulácii začne telo automaticky vykonávať intenzívnu prípravu na zamýšľané tehotenstvo. V tomto bode dochádza k zvýšeniu citlivosti prsníka. Ide o dočasný jav, ktorý by nemal vyvolávať obavy. S príchodom menštruácie všetko prejde. Opuchy žliaz sa znížia a zastavia nepohodlie.

Čo robiť, keď hrudník bolí pred menštruáciou

Typicky je takáto cyklická bolesť celkom tolerovateľná a nevyžaduje žiadnu špeciálnu liečbu. Každý z nás môže trpieť dva dni. Ak sa na pozadí bolesti objavia ďalšie nervozity, problémy so spánkom a zvýšená podráždenosť, potom sa môžu užívať sedatíva. V každej lekárni ponúkne širokú škálu podobných liekov rastlinného pôvodu. Pomôžu zlepšiť emocionálny stav a upokojiť nervový systém.

Ak je bolesť silná a bráni žene viesť celý život, môžete požiadať o radu svojho lekára. V takýchto prípadoch môže byť potrebná liečba. Najbežnejšie predpísané:

 • Ľahké lieky proti bolesti,
 • Protizápalové lieky (nesteroidné),
 • Mastodinon.

Treba mať na pamäti, že užívanie akýchkoľvek hormonálnych liekov je spojené s vedľajšími účinkami. Skôr ako začnete užívať, musíte si pozorne preštudovať pokyny, aby ste sa uistili, že tento liek je pre vás vhodný alebo nie.

V týchto dňoch je potrebné dodržiavať diétu a zdravý životný štýl. Snažte sa vyhnúť hypotermii. To pomôže normalizovať hormonálne hladiny. Ak je to možné, často chodiť na čerstvom vzduchu, spať dobre, menej naštvaný a starosti. Zaviesť ovocie a zeleninu do svojho jedálnička. Eliminovať alkoholické nápoje. Menej slaná a korenistá.

Ak nosíte podprsenku prináša bolesť, môžete v týchto dňoch sa snaží robiť bez neho, alebo ho nahradiť iným spodným prádlom. Napríklad, top bez kameňov. Je vyrobený z prírodných tkanín, jemných na dotyk. Pri nosení tohto typu spodnej bielizne sa bolestivé pocity určite zmenšia.

Dôvody na konzultáciu s lekárom

Bolesť na hrudníku spôsobená drastickou zmenou cyklu, to znamená jeho priebeh, môže byť dôvodom na znepokojenie a návštevu u lekára. Ak sa žena nikdy nesťažovala na bolesti na hrudi predtým, alebo neboli zanedbateľné, ale teraz sa náhle zintenzívnili a začali spôsobiť problémy, stojí za to byť v pohotovosti. Alebo iná možnosť, keď bolesť úplne zmizla a niekoľko cyklov sa v žiadnom prípade neprejavuje, to tiež nie je normálne. Druhý prípad môže znamenať zníženie hormónu progesterónu. Ak úroveň tohto hormónu klesá, potom je pravdepodobnosť počatia a nástup tehotenstva ženy znížená na nulu.

Uistite sa, čo je pre vás normálne a ktorá patológia bude považovaná za nevyhnutnú na návštevu gynekológa dvakrát ročne. Nie je na škodu robiť mamogram. Odporúča sa to robiť len raz ročne.

Môžete doma vykonať vyšetrenie prsníka. Na to je potrebné nahliadnuť do pása. Postavte sa presne oproti zrkadlu a pozorne sa na seba pozerajte. Skutočnosť, že jeden prsník môže byť vizuálne odlišný od druhého, by vás nemal vystrašiť. To sa často stáva. Ďalej dávajte pozor na prítomnosť drsnosti okolo bradavky, začervenanie, uzliny. Vsuvka by mala vyčnievať. Ak ho dostane abnormálne. Ďalej zdvihneme ľavú ruku nad seba a cítime ľavé prsia so špirálovými pohybmi. Je potrebné prejsť od základne smerom k bradavke a prejsť milimeter po milimetroch. Nezabudnite cítiť pre axilárne pečate. Zväčšené, bolestivé lymfatické uzliny by mali byť upozornené. Tak skúmať obe prsia. Môžete diagnostikovať iným spôsobom. Aby sme to mohli urobiť, ľahneme si na zem a pod ľavú lopatku umiestnime malý vankúš. Hádzame ľavú ruku na hlavu. V tejto polohe sa hrudník stáva plochým, čo vám umožňuje dobre vidieť a cítiť sa pre pečate. Opakujte manipuláciu pravého prsníka.

Ak sa pri samo-vyšetrení náhodou narazíte na pečate v podobe malých uzlíkov alebo pri stlačení bradavky cítil bolesť a videl výtok, ktorý je hnisavý, potom okamžite choďte na gynekológa a čím skôr, tým lepšie.

Lekár pomôže pochopiť príčiny bolesti na hrudníku a určiť ďalšie vyšetrenie. Môže to byť:

 1. Darcovstvo krvi pre nádorové markery na vylúčenie pravdepodobnosti ochorenia prsníka. V poslednom čase sa výskyt rakoviny prsníka stal častejším a najčastejšie sa pacienti liečia, keď sa samotná metóda liečby ponechá - chirurgická,
 2. X-ray panvových orgánov. Táto analýza sa neuskutočňuje pred menštruáciou, ale potom
 3. Mamografia. Tento typ analýzy sa vykonáva v druhej fáze menštruačného cyklu. Počas tohto vyšetrenia môžete pozorovať najmenšie zmeny v prsných žľazách.
 4. Darcovstvo krvi pre hormóny. V plánovanej objednávke nie je odovzdaná. Lekár podá žiadosť len vtedy, ak má podozrenie na prítomnosť patológie. Táto analýza pomôže určiť hladinu hormónov, či už zvýšenú alebo nízku, alebo normálnu.

Prečo hrudník prestal bolieť pred menštruáciou

Ak hrudník prestane rušiť a dodať bolestivé pocity pred začiatkom menštruačného cyklu, potom môžete bezpečne dýchať a relaxovať. Malo by to tak byť. Akonáhle sa bolesť zastaví, znamená to, že všetko vo vašom tele sa stabilizovalo. Hormonálne pozadie sa vrátilo do normálu, chýbajú patologické procesy.

Hrudník môže prestať bolieť kvôli požadovanej koncepcii. Zmeny v hormonálnom pozadí. Niektoré ženy si všimnú citlivosť a bolesť. Iné ženy si všimli, že ich bolesť prestala trápiť. Tu je všetko individuálne. Oba prípady sa považujú za platné.

Bolesť môže zmiznúť, keď žena dosiahne 50 rokov. V tejto dobe takmer každý začína menopauza. Tam je blednutie sexuálnych funkcií. Tri roky pred nástupom menopauzy sa menštruácia stáva chudobnejšou. Nepohodlie hrudníka je stále menšie a čoskoro zmizne.

Bolesť na hrudníku môže zmiznúť, ak sa náhle zmenil sexuálny život a stal sa pravidelným a nie príležitostným.

Je potrebné ešte raz pripomenúť, že keď sa objavia bolesti na hrudníku, nie je potrebné, aby ste sa sami navíjali a pripisovali sa neexistujúcim chorobám. Myšlienky sú materiálne a ak neustále premýšľate o zlých, potom môže prísť zlé.

Najčastejšou príčinou bolesti tohto druhu pri zlyhaní hormonálnych hladín. Je to liečené a na tom nie je nič hrozné. Stačí navštíviť lekára a dodržiavať odporúčania, ktoré im boli pridelené.

Nemali by ste robiť diagnózu sami, hľadáte príznaky podobné vašim v lekárskych referenčných knihách alebo dúfate, že dostanete príslušné konzultácie na tematických fórach. Samoliečba nepriniesla nikoho dobrému. Správny liečebný režim môže predpísať iba lekár. Určí príčinu vašej choroby a napíše potrebné lieky. Nie je potrebné oddialiť cestu na kliniku, podať domáce lieky proti bolesti doma a zasadiť pečeň. Sama o sebe nič neprejde. Odtrhnutie môže situáciu len zhoršiť a ublížiť, a potrebujete ju. Postarajte sa o seba, pretože je to predovšetkým potrebné pre vás a len pre vás.

Príčiny bolesti

Výskyt bolestivých pocitov v prsných žľazách pred menštruáciou sa nazýva mastodynia alebo mastolgia. Mesačný cyklus žien vo väčšine prípadov je 28-30 dní. Približne 11-15 dní po nástupe menštruácie dochádza k ovulácii. Telo sa začína pripravovať na tehotenstvo a kŕmenie dieťaťa, bez ohľadu na to, či hnojenie alebo nie. Zmena v hormonálnej rovnováhe vedie k zvýšeniu progesterónu, prolaktínu. To je v tomto čase mesačného cyklu, že žena pozoruje zvýšenie citlivosti prsných žliaz, zmena veľkosti prsníka vo veľkom smere.

Prsné žľazy sú zložené z jednotlivých lalokov. Každý z nich obsahuje spojivové tkanivo, tukové, žľazové, vrátane mliečnych kanálikov. Hormóny sú koncentrované v tukovom tkanive. Pod ich vplyvom narastá veľkosť hrudníka. Štruktúra glandulárneho tkaniva sa mení. Tento proces sa nazýva proliferácia.

Citlivosť prsných žliaz pred menštruáciou sa môže zvýšiť štyrikrát. V rovnakej dobe, nie každá žena si všimne, že sa objaví bolesť. Podľa štatistík len 1 z 10 ukazuje výskyt silnej bolesti v predvečer menštruácie. Všeobecne platí, že ak bolesť hrudníka pred menštruáciou je mierna, je to normálne. Mala by strážiť situáciu, ktorá sa líši od zvyčajnej situácie. Môže znamenať vážne zdravotné problémy. V tomto prípade vám lekár pomôže zistiť príčinu.

Zastavenie bolesti

Žena môže pozorovať významné zmeny v prsných žľazách 10-12 dní pred nástupom menštruácie. Hrudník môže byť jeden alebo dva naraz. V sprievode nepohodlia v chrbte, dolnej časti chrbta, dáva do podpazušia. Povaha prejavov je individuálna. Vo väčšine prípadov ženy s vysokou citlivosťou silne pociťujú bolestivé pocity. Choroba v tejto časti tela môže v prípade hormonálneho zlyhania narušiť vaječníky.

S nástupom menštruácie telo začne meniť nastavenie. Tehotenstvo neprišlo a v tomto prípade sa všetko vráti do normálu. Proliferácia sa vstrebáva, prsné žľazy sa vracajú do normálu, prsia prestanú bolieť. Ak dočasná bolestivá udalosť nespôsobí závažné nepohodlie, prejde s nástupom menštruácie, nemali by ste sa báť. Ak bolesť na hrudníku pred menštruáciou je ťažká, dlhodobá, sú tu pečate, musíte sa poradiť s lekárom, dodržiavať odporúčania.

Ako sa vyhnúť silnej bolesti

Ak hrudník bolí pred menštruáciou kvôli fyziologickým vlastnostiam tela, môžete sa pokúsiť znížiť nepohodlie v tomto prípade sami.

 • V druhej polovici menštruačného cyklu musíte dodržiavať diétu, dodržiavať odporúčania odborníkov ohľadom správnej výživy. Obmedzte spotrebu slaných potravín, vyprážané, korenené. Znížte množstvo spotrebovanej tekutiny. Odmietnite kávu, silný čaj, alkohol.
 • Dávajte pozor na oblečenie. Postupujte podľa jednoduchých pravidiel. Spodná bielizeň by nemala stláčať hrudník, dráždiť mliečnu žľazu. Vzhľad nepríjemného pocitu môže byť spojený so stiesneným, nekvalitným oblečením.

 • Odvar má odvar z žihľavy, ľubovníka bodkovaného, ​​pivonky, sebelníka, sukcesie, kozinca. Kolekcia byliniek nalial vriacej vody, varíme po dobu 3 minút na nízkej teplote. Trvajte na 45 minútach. Požíva sa 1 polievková lyžica. lyžica trikrát denne. Namažte bradavky, aplikujte na nočné mlieko. Citlivosť mliečnej žľazy sa zníži. Znižuje výskyt nepríjemného pocitu aspirínu, naproxénu, ibuprofénu.
 • Ak vaša hrudník bolí pred menštruáciou, odborníci predpisujú hormonálne pilulky, lieky na mastodyniu. Neodporúča sa samošetrenie týmito látkami. Je potrebné dodržiavať odporúčania lekárov.

Ak váš hrudník bolí, musíte venovať pozornosť stavu nervového systému. Vyhnite sa stresu, stresu, nervóznym situáciám. Zabezpečte správny odpočinok, spánok aspoň 8 hodín.

Kvôli obavám

V niektorých prípadoch je bolesť na hrudníku pred menštruáciou taká silná, že spôsobuje kŕč, vracia, dolnú časť chrbta. Príčinou nepohodlia môže byť:

 • hormonálnej nerovnováhy
 • dysfunkcia vaječníkov,
 • prsníka,
 • gynekologické ochorenia.

Ak bolesť hrudníka veľmi bolí, sprevádzaná hnisavým, vodnatým výtokom, induráciou alebo inými nezrozumiteľnými príznakmi, v takýchto prípadoch je potrebné poradiť sa s odborníkom. Na stanovenie diagnózy budete musieť darovať krv na hormonálny výskum a na nádorové markery. Žena je predpísaná ultrazvuk v deň 7 po skončení svojho obdobia.

Aby sa prsia zastavili pred menštruáciou, žena sa musí starať o svoje zdravie. Postupujte podľa odporúčaní: jesť správne, udržiavať zdravý životný štýl, vyhnúť sa nervovému napätiu, navštíviť gynekológa 1 krát za pol roka, pravidelne skúmať prsia na vlastnú päsť. Zvlášť pozoruhodné prípady, keď sa situácia opakuje niekoľko menštruačných cyklov v rade.

Povaha bolesti na hrudníku pred menštruáciou

Menštruácia, tehotenstvo a laktácia sú vzájomne prepojené. Tieto procesy ovplyvňujú tkanivá a funkcie prsných žliaz. Hormóny estrogén, progesterón a prolaktín ovplyvňujú blaho žien počas menštruačného cyklu.

Počas 4 - 5 týždňov sa telo pripravuje na koncepciu, resp. Prsné žľazy sa upravujú na tehotenstvo a dojčenie. Prsia zväčšujú a rastú v dôsledku proliferácie žľazového tkaniva.

Zmeny v hornej časti obrázku neuniknú pozornosti ženy a jej blízkych. Nálada sa počas dňa dramaticky mení, oblasť brušnej dutiny je mierne narastaná v dôsledku zväčšenia maternice. Hrudník začína bolieť a ťahať spodnú časť brucha. Ak vajíčko zostáva neferilizované, prsné žľazy obnovia svoj tvar. Bolesť mizne z dôvodu, že sa glandulárne tkanivo stane neschopným.

Niektoré ženy si myslia, že výskyt bolesti na hrudníku pred menštruáciou závisí od jednotného vývoja žliaz. Asymetria prsných žliaz - spoločný jav. Ale rozdielna veľkosť a tvar prsníkov jednej ženy nemôžu byť vinní z bolesti. Dôvodom je hľadať vo vlastnostiach hormonálneho pozadia.

Nakoniec sú mliečne žľazy tvorené vo veku 20 rokov. Ich tkanivá sú modifikované progesterónom. V druhej fáze menštruačného cyklu ovulácia zvyšuje citlivosť prsníka. Это объясняется тем, что в протоках и дольках желез ускоренно происходит пролиферация, т. е. разрастается эпителий. Процесс вызывает нагрубание и незначительное увеличение груди.

Krátko pred menštruáciou ženy vnímajú pocit prsníka ako znak hroziaceho krvácania. Ak je zdravie normálne, nepohodlie je málo výrazné a bez povšimnutia.

Má bolesť na hrudi zle pred menštruáciou - je to mastodia?

Bolesť na hrudníku u žien niekoľko dní pred menštruáciou v gynekológii má takú definíciu ako mastodynia. Pripomeňme, že počas celého menštruačného cyklu sa reprodukčný systém aktívne pripravuje na pôrod a telo sa v oblasti mliečnych žliaz vytvára v žľazovom tkanive. V neprítomnosti tehotenstva atrofuje toto tkanivo. Jej sebazničenie spôsobuje bolesť v predvečer kritických dní.

Preto je mastodynia diagnostikovaná prítomnosťou bolesti na hrudníku. Niekto má pred menštruáciou veľmi bolesť v hrudníku, niekto má veľmi malé nepohodlie.

Najlepšie je, keď PMS nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity a prsia sa len mierne zvyšujú. Ideálne situácie však nie sú bežné. Lekári pri skúmaní príčin mastodynie zvyčajne zisťujú predisponujúce ochorenia, „zlú“ dedičnosť a neuspokojivý stav tela.

Stáva sa, že prsné žľazy bolí aj v dňoch menštruácie a po ich ukončení. V tomto prípade by mal lekár starostlivo analyzovať situáciu a vydať odporúčania, ako odstrániť nepríjemné pocity. Ak žľazy neprinášajú veľa bolesti a nepohodlie nemá trvalý charakter, nie je dôvod na obavy. S najväčšou pravdepodobnosťou je bolesť spojená s hormonálnou nerovnováhou.

Ťažká citlivosť na hrudníku pred menštruáciou so zachovaním pocitov po určitú dobu je vždy dôvodom na konzultáciu s odborníkom. Mali by ste sa ponáhľať, aby ste navštívili lekára, ak sú prsné žľazy stlačené alebo sú neustále boľavé, bez toho, aby sa tlačili na kožu prsníka.

Patologické príčiny mastodynie môžu byť:

 • Závažné hormonálne zlyhanie.
 • Novotvary.
 • Choroba srdca.
 • Nesprávna práca panvových orgánov.
 • Zápalové procesy vo vaječníkoch.
 • Polycystických.
 • Prsníka.
 • Zápal nervu.
 • Dysfunkcia štítnej žľazy.
 • Infekcia reprodukčného systému.

Vzhľadom k tomu, menštruačný proces vždy kladie dôraz na telo, je dôležité nenechať ujsť príznaky rozvojových chorôb. Ak máte bolesť na hrudníku pred menštruáciou, sledujte sprievodné príznaky. Všimnite si, či máte:

 1. Nevoľnosť a zvracanie.
 2. Voľná ​​stolica.
 3. Podivný zápach výboja.
 4. Akútna / otravná bolesť v bruchu.
 5. Akékoľvek nepríjemné pocity v bruchu a hypochondriu.
 6. Kolika v chrbte, v páse, v srdci.

Diagnóza bolesti na hrudníku pred menštruáciou

Ak každý mesiac v predvečer menštruácie si žena všimne, že jej hrudník je opuch a bolí, môže sa pokúsiť diagnostikovať ju sama, cítiť jej prsia rukami. Bude schopná identifikovať uzly-ako tesnenie alebo "gule", dávať bolesť pri stlačení prstami.

V najhoršom prípade bude tekutina vypudená z bradaviek. To bude signalizovať blokádu žľazových ciest a rozvoj mastopatie.

Hormonálna nerovnováha vyvoláva mastopatiu. Patologický proces ovplyvňuje pocity, spôsobuje brnenie, opuch a iné nepríjemné pocity. Niektoré ženy pociťujú bolesť v pleciach, lopatkách alebo axilárnej oblasti. Tento stav môže zhoršiť bolesti hlavy, poruchy tráviaceho systému a podráždenosť.

Ak sa v skorom štádiu zistí mastopatia, je postačujúce obmedziť príjem soli a cukru a zvýšiť obsah v potrave otrúb, vlákniny, bobúľ a sadeníc pšenice. Denný príjem vody by sa mal zvýšiť na 2 litre.

Bolesť prsníkov pred menštruáciou: čo robiť

Vyvážená výživa môže pomôcť znížiť bolesť na hrudníku pred menštruáciou. Na prahu kritických dní je vhodné jesť mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, ovocia, zeleniny, morských plodov, celozrnného chleba. Tieto potraviny zlepšujú metabolizmus, náladu a pohodu. Znížiť ťažkosti v žalúdku pomôže porcie jedla. Jemne korigovať hormonálnu rovnováhu bude môcť semená, sója a všetky orechy.

Čo ešte môžem urobiť, ak moja hruď bolí pred menštruáciou? Lekári ponúkajú nasýtenie tela vitamínmi E a B6, minerálmi, vápnikom, horčíkom a multivitamínmi. Z kávy, čokolády, alkoholických nápojov a mastných jedál v predvečer menštruácie by sa malo upustiť. Je lepšie vyplniť nedostatok energie získanej prostredníctvom týchto produktov pomocou fyzických cvičení. Rýchle chôdze, aerobik a zdravý životný štýl vo všeobecnosti značne uľahčujú predmenštruačný syndróm pre ženy.

aerobik

Vedieť, prečo to bolí v prsiach pred menštruáciou, je potrebné naučiť sa, ako zmierniť nepríjemné príznaky pomocou lekárskych metód. Bez lekárskeho predpisu sú lieky na zmiernenie bolesti dostupné v lekárňach, ako napríklad:

Užívať lieky na bolesť na hrudníku pred menštruáciou sa odporúča pre silnú bolesť, keď je ťažkosti s ťažkosťami. Bolesť zvyčajne zmizne s príchodom kritických dní.

Pri intenzívnej bolesti na hrudníku počas menštruácie môže lekár odporučiť užívanie takých liekov, ako je Danazol, Tamoxifen, Bromokriptín. Zriedka sa predpisujú kvôli vysokému riziku vedľajších účinkov.

Keď bolesť prsníkov žľazy pravidelne pred menštruáciou a zvýšenie, môžete sa pokúsiť napraviť situáciu s orálnou antikoncepciou. Uľahčujú PMS, vrátane senzibilizácie prsníka. Avšak, ak žena už užíva antikoncepčné tabletky, bolesť v mliečnych žľazách môže byť vedľajším účinkom ich použitia.

Účinne na odstránenie bolesti na hrudníku pred menštruáciou pomôžu doplnky s horčíkom. Odporúča sa užívať ich v 2 poloviciach menštruačného cyklu (približne 2 týždne pred novou menštruáciou). Horčík slúži ako preventívna látka proti mnohým symptómom PMS.

V ľudových receptoch na liečbu mastopatie sa objavuje cesnaková tinktúra. Na jeho prípravu budete potrebovať 10 hláv žieraviny strednej veľkosti a 10 citrónov. Cesnak je ošúpaný, citróny sa používajú s šupkou.

Komponenty sú jemne rozrezané a nalejte 3 litre oddelenej vody. Po 24-hodinovej infúzii sa liek podáva 3 krát denne po jedle, 1 polievková lyžica. l.

Priebeh liečby je určený na 2 týždne. Ďalej sa odporúča prerušiť 2 mesiace a pokračovať v liečbe.

Pin
Send
Share
Send
Send