Zdravie

Čo je lepšie od bolesti a malátnosti s menštruačným spasmalgon alebo noshpa?

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruácia je rôznorodý proces, preto neexistuje jediný všeliek. Experimentom, niektorí zistili, že bolesť výrazne znižuje použitie krátkeho horúceho kúpeľa - asi 10 minút, to je všetko. Horúca voda pomáha zbaviť sa svalových kŕčov, a čo je mesačné, ak nie kontrakcie maternice? Len tieto kusy a spôsobiť nám bolestivé pocity v dolnej časti brucha, a niekedy docela silný.

Ale buďte opatrní - kúpele počas menštruácie rozširujú krvné cievy, preto môže byť strata krvi väčšia. Aby ste sa tomu vyhli, zjedzte veľa pohánky železa alebo pečene. Niekto pomáha fľaši s teplou vodou, niekto - s ľadom. Ale bolesť pri menštruácii je provokovaná v prvom rade kontrakciami maternice, navyše hormónmi, ktoré k tomu prispievajú. A na druhom mieste - stres, ktorý vždy zhoršuje všetko. Zvýšený obsah prostaglandínov v krvi (samotné hormóny) spôsobuje, že sa maternica ešte viac sťahuje.

lieky proti bolesti

Zamierte do konca. Najradikálnejšou metódou je užívanie pilulky. Tablety sú zárukou pomoci, ale odporúča sa užívať len s veľmi silnou bolesťou. Všetky analgetiká a antispasmodiká budú fungovať. Menej užitočné - "analgin", "spazmalgon", "baralgetas." Viac neškodný liek - "ale kúpele", je predpísaný na zmiernenie kŕčov, a to aj pre tehotné ženy. Môžete piť 6 tabliet denne (v troch dávkach) - to je prípustná dávka. "Aspirín" sa neodporúča, piť "ketány" taky - len ako posledná možnosť. To je silný liek.

Teraz sa obraciame na neškodnejšie spôsoby, ako zmierniť bolesť. Pýtať sa, ako znížiť bolesť počas menštruácie, dávajte pozor na tie faktory, ktoré vás cítia horšie. Napríklad naštvaný žalúdok. Ak máte to často sa zhoduje s mesačným, to znamená, že ste odľahčiť diétu. Týždeň pred nástupom menštruácie a zároveň jesť veľa zeleniny, piť zeleninové šťavy. Mlieko a tuk - len bolí. Dobrá pomoc črevného avokáda a sóje.

Druhým bodom je, samozrejme, stres. Nemôžeme o tom premýšľať, ale je to nadmerná podráždenosť a nervozita, ktorá prispieva k našej bolesti. Počas menštruácie sa preto neodporúča piť čierny čaj a kávu. Najlepšie pomôžu infúzie valeriánu, mäty a harmančeka.

Tretím bodom je, samozrejme, kontrakcia maternice. Šport im môže pomôcť. Nechcete sa pohybovať počas menštruácie? Pochopiteľná túžba. Ale je to pravidelné cvičenie, ktoré normalizuje hormóny, a preto výrazne znižuje kontrakcie maternice. Fitness, aerobik, tanec, chôdza - všetko sa hodí. Tam sú niektoré cvičenia. Napríklad ležať na chrbte a dať nohy na stenu, držať je ohnutý. Odpočiňte si nohy, zotrvajte v tejto polohe niekoľko minút. Ďalšou možnosťou je ľahnúť si na žalúdok, postaviť sa na ruky a zakriviť si krk a chrbát, kým sa trochu nekrúti. Opakujte niekoľkokrát. Na kolenách a lakte zaveste hlavu a voľne ju potraste. 2 minúty - a zopakujte to znova. Takéto jednoduché cvičenia a diéta pomôžu vyrovnať sa s bolesťou počas menštruácie.

Pin
Send
Share
Send
Send