Hygiena

Mesiace po pôrode, keď dojčenie začína?

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdravé tehotenstvo, ktoré končí narodením zdravého dieťaťa v určený čas, je dôvodom na hrdosť ženy na seba a na jej zdravie. Po narodení sa obdobia nestávajú pravidelnými, najmä počas dojčenia. Ako pochopiť, či toto obdobie normálne prebieha alebo existujú patologické abnormality, je potrebné porozumieť a pripraviť, najlepšie pred narodením.

Menštruačný cyklus

Telo ženy bez výnimky sa zúčastňuje normálneho menštruačného cyklu. Jeho pravidelnosť, povaha krvácania, absencia alebo prítomnosť premenštruačného syndrómu sú všetky charakteristiky hormonálnych procesov, ktoré regulujú aktivitu ženských pohlavných orgánov a žliaz.

Menštruačné krvácanie nie je nič iné ako odmietnutie hypertrofovanej uterinnej sliznice v dôsledku neprítomnosti oplodneného vajíčka. Inými slovami, tehotenstvo neprišlo. Je známe, že mesačný cyklus prebieha nasledovne: v prvom štádiu je sliznica maternice pripravená na implantáciu vajíčka oplodneného spermiami do jeho hrúbky. Endometrium sa intenzívne množí, to znamená, že sa zahusťuje, uvoľňuje a plocha cievnej mriežky sa zvyšuje.

Ďalej prichádza dozrievanie vajíčka vo folikule, ruptúra ​​ovariálneho folikulu a uvoľňovanie vajíčka do lúmenu vajíčkovodu. Epitel z rúrok vilus, pomocou pohybov klkov presúva vajíčko k východu do dutiny maternice. To je v trubici, že oocyte spĺňa spermie. Potom sa oplodnené vajíčko presunie do maternice a pripojí sa k endometriu. Tehotenstvo prichádza. Nie je to však vždy tak.

Preto, v neprítomnosti tehotenstva, zarastené endometrium je vylúčené z maternice, zatiaľ čo celý povrch maternice vnútri je krvácanie - to je menštruácia. Tak pokračuje normálny menštruačný cyklus. Všetky tieto procesy sú regulované hormonálnymi mechanizmami, ktoré aktivujú alebo inhibujú určité fázy cyklu.

Tehotenstvo zastavuje pravidelné krvácanie a spúšťa reguláciu prípravy všetkých orgánov na pôrod a dojčenie. To znamená nasledujúce zmeny v ženskom tele:

 • zvýšenie telesnej hmotnosti v dôsledku rastu maternice, plodu, plodovej vody, prsných žliaz,
 • zmäkčenie kĺbov symfýzy na uľahčenie výstupu plodu,
 • vytvorenie hormonálneho pozadia na stimuláciu generického procesu.

Zvýšenie hmotnosti orgánov pôrodov a prsných žliaz je spôsobené tým, že pre normálne tehotenstvo a následné dojčenie je potrebný zásoba tuku pre zásobovanie energiou a svalovú hmotu na podporu plodu cez pôrodný kanál. Prsné žľazy sú zväčšené v dôsledku proliferácie lalokov obsahujúcich produkty produkujúce mlieko počas obdobia laktácie.

Stydké kĺby sú nepohyblivé. Dve panvové kosti sú v strede spojené tvrdou chrupavkou. Počas prípravného obdobia na pôrod sa táto látka stáva pružnejšou, mäkkou. Potreba takejto metamorfózy je spôsobená prechodom dieťaťa cez panvový kruh počas pôrodu. Ak by panvové kosti neboli v tomto období kujné, bolo by pre plod ťažké prejsť bez poškodenia pôrodného kanála.

Hormonálne predpoklady sú vytvorené v tele dlho pred procesom pôrodu a následného dojčenia. Celý systém hormonálnej regulácie procesov je prestavaný tak, aby bol zabezpečený normálny priebeh tehotenstva, pôrodu a kŕmenia dieťaťa - laktácie. Korpus luteum, ktoré sa tvorí na mieste prasknutia folikulu vo vaječníkoch, poskytuje signál hormonálnymi látkami pre hypofýzu a všetky ostatné žľazy na produkciu potrebných biologicky aktívnych látok pre toto obdobie v živote ženy.

Tehotenstvo u žien trvá 38-40 týždňov. Toto obdobie sa považuje za optimálne pre normálne urgentné dodanie. Na normalizáciu menštruačného cyklu v období po pôrode sa vyžaduje určitý čas.

Dôvody pomalého oživenia pravidelného cyklu

Načasovanie návratu mesačných hormonálnych výkyvov k predchádzajúcemu plánu sa u všetkých žien líši. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré ovplyvňujú telo v období po pôrode:

 • charakteristík individuálneho hormonálneho pozadia, t
 • dedičné faktory
 • všeobecný proces,
 • funkcie obnovy maternice.

Obnova pôvodnej periodicity menštruácie počas dojčenia dieťaťa vo všetkých ženách je veľmi individuálna. Toto je determinované aktivitou produkcie hormónov pohlavných žliaz, hypofýzy a stavu imunitného a reprodukčného systému ako celku.

S narodením dieťaťa, mechanizmy, ktoré obnovujú veľkosť a stav sliznice, svalových membrán maternice a pôrodných ciest začať pracovať. To je nevyhnutné na zabránenie krvácania z maternice. Ak nie je v správnom tóne, potom cievy poškodené výtokom placenty budú naďalej krvácať. Tento vývoj je plný rozsiahlej straty krvi a najtemnejších dôsledkov. Z tohto dôvodu je skoré obdobie po pôrode pod dohľadom lekárov. Zvlášť starostlivo sledujte proces involúcie maternice, to znamená návrat jej veľkosti do fyziologickej vekovej normy.

Prirodzený kanál: krčka maternice, pošvy tiež vyžadujú dlhý čas na zotavenie. Koniec koncov, sú vystavení traumatickým účinkom. Často dochádza k prasknutiu krku a pošvy, ktoré vyžadujú chirurgickú korekciu a sledovanie. Pre systematické a úplné uzdravenie je potrebné určité obdobie. Tiež neprispieva k skorému nástupu menštruačného krvácania.

Obnovenie veľkosti maternice - involúcia, sa koná pre všetky ženy individuálne. Okrem návratu do prenatálnej veľkosti je potrebné vrátiť sa k pôvodnému svalovému tónu. V opačnom prípade môže byť nástup menštruácie fatálny.

Súvisiace individuálne charakteristiky popôrodného obdobia a dojčenia sú určené nasledujúcimi faktormi:

 • prítomnosť komplikácií pri pôrode,
 • stav imunitného systému
 • prítomnosť psychologických komplikácií po pôrode,
 • nekvalitná strava pre puerperal,
 • veľký počet narodení v histórii.

Všetky vyššie uvedené faktory vedú k oneskorenému zotaveniu menštruačného cyklu po pôrode. Čakacia doba nástupu pravidelnej menštruácie je oneskorená a ak sa jedná o ženu, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Obnovenie menštruačného cyklu

Aby bolo možné správne vyhodnotiť priebeh popôrodného obdobia v prítomnosti normálnej laktácie, je potrebné oboznámiť sa s charakteristickými znakmi výtoku v skorých a nasledujúcich postnatálnych obdobiach.

Počas prvého alebo druhého dňa po narodení dieťaťa je vaginálny výtok krvavý, tmavo hnedý. To je normálne, pretože veľká plocha endometria bola poškodená, mnohé malé cievy môžu po určitom čase po pôrode krvácať. Toto nie je krvácanie, ale normálny fyziologický výtok. Nazývajú sa lochia.

Po troch alebo štyroch dňoch sa lochia stane ako mierne krvavé, špinenie. Zrážky a hojnosť krvi by nemali byť. Takéto obdobie počas raného obdobia po narodení dieťaťa naznačuje dobrú rýchlosť involúcie maternice. Súčasne s týmto procesom začína príchod mlieka do mliečnych žliaz. Môžeme teda konštatovať, že hormonálne pozadie je správne nakonfigurované pre normálnu laktáciu a kontrakciu maternice. Ak žena začne dojčiť, najmä bezprostredne po narodení, aplikuje sa na prsník, potom je to ďalší stimulant pre kontraktilné pohyby maternice a produkciu oxytocínu.

Počas nasledujúcich dvoch týždňov sú exkrécie úplne zbavené krvavých nečistôt, stávajú sa transparentnými, ich počet sa postupne znižuje. Toto je obdobie aktívnej laktácie. Dojčenie po pôrode je potrebné nielen na to, aby dieťa tvorilo normálne trávenie a imunitu, ale aj na samotnú puerperu, aby prirodzene stimulovalo vznik menštruačného cyklu.

Dva týždne po pôrode a do konca prvého mesiaca tohto obdobia je normálne lochia úplne transparentná, slizká a bez zápachu. Do konca štvrtého týždňa po pôrode by sa mali takmer zastaviť. Rôzny charakter toku po pôrode by mal upozorniť ženu a silu, aby sa poradila s lekárom.

Dojčenie a pravidelná menštruácia

Počas dojčenia zvyčajne chýba pravidelná menštruácia. To je normálne, pretože prolaktín, nevyhnutný na produkciu mlieka, inhibuje aktivitu hormónov, ktoré poskytujú menštruačný cyklus. Vajíčko nevyzrie, resp. V maternici nie je prípravný proces s následným odmietnutím sliznice zvonku.

Mnoho žien si myslí, že dojčenie môže úplne chrániť pred ďalším tehotenstvom. Nedostatok pravidelnej menštruácie počas laktácie oslabuje pozornosť na antikoncepciu.

Prvé obdobia po pôrode, aj keď žena dojčí, sa môžu vyskytnúť asi za dva týždne - mesiac po znížení počtu kŕmení alebo úplnom ukončení dojčenia. Cyklus neprichádza okamžite do normálneho stavu. Krvácanie môže trvať dlhšie alebo naopak kratšie v porovnaní s obvyklým harmonogramom. Obdobie bez uvoľnenia krvi sa tiež líši od niekoľkých týždňov do dvoch mesiacov.

Obnovenie pravidelnosti menštruácie prebieha počas troch mesiacov. Dlhšia doba hovorí o oneskorení regulačnej funkcie a vyžaduje radu špecialistu. Ale počas obdobia zotavovania by sa nemalo báť, že krvácanie nie je trvanlivé, nevyčerpáva ženu množstvom vylučovaného krvi, končí bez špinenia.

Ovplyvnite regeneračný cyklus, a to zdržaním sa užívania hormonálnej antikoncepcie. Na tento účel je potrebné použiť mechanické prostriedky: čiapky alebo kondómy. Nástup sexuálnej aktivity po pôrode sa odporúča len za podmienky úplného obnovenia pôrodného kanála, neprítomnosti genitálnych infekcií a nie skôr ako dva mesiace po narodení dieťaťa.

Mala by to byť aj žena, ktorá po pôrode začala dojčiť, byť si vedomá racionality fyzickej námahy. Nadmerné vzpieranie, oslabujúci tréning alebo fyzická práca neprispieva k pravidelnému cyklu a zotaveniu z pôrodu.

Čo sa deje v tele po narodení dieťaťa

Mnohé dámy už druhý deň po objavení sa dieťaťa požiadajú lekára: „Kedy začne menštruácia po narodení?“ Žiadny skúsený odborník nebude schopný na túto otázku presne odpovedať. Najprv sa pokúsime zistiť, čo sa deje v ženskom tele v tomto okamihu.

Takže hneď po vylúčení plodu z maternice začne odmietnutie placenty. Táto fáza sa považuje za konečnú v procese doručenia. Zamietnutie miesta dieťaťa spôsobuje poškodenie krvných ciev. V dôsledku toho začína krvácanie, ktoré je úplne normálne. Mnohé ženy prijímajú takéto prepustenie počas prvých menštruačných období po pôrode. Toto stanovisko je však nesprávne. V tomto prípade je proces odmietnutia a uvoľnenia krvi trochu odlišný.

Mesačne po pôrode počas dojčenia

Ak po pôrode nie je menštruácia, v ktorej dobe by mala začať? Okamžik, kedy menštruácia začína po pôrode priamo závisí od vlastností ženského tela a frekvencie kŕmenia dojčiat. Treba poznamenať, že u tej istej ženy v práci sa cyklus môže zotaviť v rôznych časoch. Zvážte niekoľko možností, ako menštruácia začína a ide po pôrode počas dojčenia.

Prvá menštruácia alebo po pôrode?

Aký je rozdiel medzi týmito dvoma fyziologickými procesmi? Menštruácia je krvácanie, ku ktorému dochádza v dôsledku absencie tehotenstva. To znamená, že počas menštruácie sa endometrium, ktoré bolo vypestované na pripojenie a vývoj vajíčka, odmietlo. Ak nedošlo k oplodneniu, začne menštruácia.

Výtok, ktorý ženy často mylne považujú za prvú menštruáciu po pôrode, má mierne odlišný pôvod. V tomto prípade časť plodových membrán, hlienu a iných zvyškov. To je dôvod, prečo takýto výtok pozorovaný ženou má viac sliznicovú štruktúru a nejaký neobvyklý zápach. Tieto pridelenia sa nazývajú lochia. Trvá normálne až štyridsať dní, ale pre niektoré novo vyrobené mamičky môžu skončiť ešte skôr.

Menštruácia 30 dní po pôrode

Tento výsledok je teoreticky možný, ale tento jav sa vyskytuje veľmi zriedka. Dôvod je nasledovný. Po narodení dieťaťa sa začína po pôrode. Môžu trvať 20 až 40 dní. Počas tohto obdobia nemôže začať rast endometria. Preto 30 dní po narodení nemôže byť odmietnutý.

V lekárskej praxi sa však môže vyskytnúť nasledovné. Vypúšťanie po pôrode sa nezastaví ani po jednom mesiaci, ale naopak sa zvyšuje. Ženy užívajú tento fenomén v ťažkých obdobiach po pôrode. Ale je to celkom iné. Krvná zrazenina sa objavila v maternici, ktorá nemôže odísť. V dôsledku toho začína zápalový proces a silné krvácanie. Môže to zastaviť iba správna korekcia. Často je v tomto prípade predpísané škrabanie.

Mesačne v 3-4 mesiacoch (90-120 dní)

Mesačné po pôrode (s dojčením), ktoré sa prihlásilo po 3 alebo 4 mesiacoch, môže byť aj variantom normy. V tomto prípade môže byť cyklus skorej obnovy považovaný za individuálny znak ženského tela. Mnohí lekári sa domnievajú, že hypofýza funguje v týchto novo vytvorených mamičkách veľmi dobre.

Tiež menštruácia môže začať počas tohto obdobia, ak žena prestane dojčiť dieťa. Pri zmiešanom kŕmení sa cyklus vracia do normálu približne v rovnakom čase. Zvlášť ak sa vzorec používa v noci a ráno.

Mesačne po 6-8 mesiacoch (180-240 dní)

Koľko období po pôrode zvyčajne začína? Väčšina žien patrí do skupiny, ktorej cyklus je obnovený približne 6 mesiacov po narodení dieťaťa alebo o niečo viac. Toto sa deje v dôsledku toho, že dieťa začína ochutnávať „dospelé“ jedlo a absorbuje menej materského mlieka. Laktácia je trochu znížená, a preto sa začína produkcia normálnych pohlavných hormónov.

Aj počas tohto obdobia je dieťa už dosť veľké a môže odmietnuť jesť v noci. Ak prestanete kŕmiť svoje dieťa ráno a neskoro v noci, potom začne kojenie klesať. Koniec koncov, v tomto období dochádza k vysokej produkcii prolaktínu.

Mesačne po jednom roku

Ak ste ešte nedokončili kŕmenie svojho dieťaťa, v tomto okamihu sa môže cyklus začať zotavovať. Keď dieťa dosiahne jeden rok, už normálne konzumuje potravu pre dospelých a nepotrebuje nočné kŕmenie. Zriedkavé pripojenie k hrudníku vedie k zníženiu laktácie.

Stojí za zmienku, že v tomto období veľa mamičiek hovorí o úplnom obnovení menštruačného cyklu.

Keď prvá menštruácia začne po pôrode s dojčením: názory žien

Recenzia skúsených mamičky hovoria, že menštruácia sa často rýchlo zotavuje. Môže sa však niekoľko týždňov po objavení sa omrvinky a do dvoch rokov pripomenúť. Všetko závisí od frekvencie kŕmenia a hormonálnej rovnováhy ženy.

Väčšina žien tvrdí, že ich menštruácia začala v prvých šiestich kalendárnych mesiacoch. S tým však nesúhlasí menej mamičiek. Ženy trvajú na tom, že mesačník prišiel až po jednom roku. Len jednotky sa stretli s fenoménom, v ktorom alokácia mesačného charakteru začala po ukončení kŕmenia dieťaťa.

Čo mesačne po pôrode bude podliehať režimu prirodzeného kŕmenia

Mnohé ženy nevedia, čo očakávať od prvej menštruácie. Niektorí predstavitelia spravodlivého sexu tvrdia, že prvé prepustenie je veľmi vzácne a končí rýchlo. Ostatné matky hovoria, že majú veľa menštruácie po pôrode. Aké by malo byť bežné rozdelenie?

Prvá menštruácia počas dojčenia nemusí byť rovnaká ako u všetkých nasledujúcich. Kvôli produkcii prolaktínu, sekréty môžu byť malé, bohaté, dlhé alebo krátke. Ale stojí za to pripomenúť, že keď je ťažké krvácanie, musíte sa poradiť s lekárom. Možno budete potrebovať lekársku pomoc.

Также после родов при кормлении грудью цикл может быть нерегулярным. Таким образом, отсутствие менструации в установленное время не является патологией. Однако задержка может возникнуть и при новой беременности.

Как восстанавливается менструальный цикл при кормлении грудью

Если пришли первые месячные через месяц после родов, то когда цикл полностью восстановится? Медики не дают однозначного ответа на подобный вопрос. Вы можете кормить малыша на протяжении еще двух лет, и все это время цикл будет, что называется, прыгать.

Avšak potom, čo dieťa úplne opustilo prsník, obnovenie hormonálnej rovnováhy by malo nastať do troch mesiacov. Ak sa tak nestane, potom je potrebné sa zdať špecialistom. Možno budete potrebovať hormonálnu korekciu, ktorá čoskoro pomôže vytvoriť menštruačný cyklus.

Zhrnutie

Takže teraz viete, kedy a ako prvá menštruácia a výtok prídu, keď dávate prednosť dojčeniu. Pamätajte, že tento proces je veľmi individuálny. Nenechajte sa rovnať ich skúseným priateľkám, mamičkám a babičkám. Môžete byť výnimkou z pravidla. Nenechajte sa báť, ak vaše obdobie začína veľmi skoro. V dávnych dobách to bolo považované za patológiu, ale teraz medicína urobila veľký krok vpred. Mnohé štúdie ukázali, že menštruácia po objavení sa omrvinky môže pripomínať po niekoľkých mesiacoch, a to len vtedy, keď konečne zastavíte laktáciu.

Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti o prvom mesačnom alebo prepustení po pôrode, obráťte sa na svojho gynekológa alebo pôrodníka. Váš lekár bude schopný rozptýliť vaše pochybnosti a pokoj. V prípade potreby Vám lekár predpíše ultrazvukové vyšetrenie. Buďte zdravý a dojčíte dlhý čas!

Čo je Lochia

Ženský pohlavný orgán po narodení dieťaťa prirodzene alebo cisárskym rezom je povrch rany vytvorený po rozbití veľkého množstva ciev, ktoré spojili miesto dieťaťa s telom maternice. Tak ako bežné mechanické poškodenie tkaniva, takáto trauma v procese hojenia na chvíľu krváca. Okrem toho, počas pôrodu, maternice je natiahnutá, a po pôrode, v dôsledku pôsobenia hormónu oxytocínu, ktorý je zodpovedný za kontrakciu maternice, začne obnovovať svoju pôvodnú veľkosť, odmietajúc niektoré vlákna, ktoré je tiež sprevádzané krvavým vaginálnym výtokom. To všetko vedie k tomu, že až 40 dní po narodení dieťaťa, žena pozoruje vypustenie rôznych stupňov intenzity s hrudkami - lochia, postupne miznú.

To je zaujímavé. Lochia umožňuje maternici rýchlo a pomerne výrazne "schudnúť": asi 700 gramov z 1 kg už v prvom týždni, a za pár mesiacov sa telo vráti na váhu - 70 gramov.

Čo je mesačné

Regula (menštruácia) je fyziologický proces, ktorý je charakterizovaný odmietnutím časti maternicovej výstelky spôsobenej cyklickými zmenami hormonálneho pozadia ženy. Aj napriek tomu, že menštruácia a lochia sa vyznačujú krvavým výtokom, asi 1,5 mesiaca po narodení dieťaťa, mladá matka pozoruje presne lochiu, ktorá má viac sliznicovú štruktúru a nezvyčajný zápach.

A pretože je to s prácou endokrinný systém, obnovenie menštruácie po pôrode je spojený, to stojí za to prebývať na hormóny, ktoré určujú nástup menštruácie.

Mesačne - cyklický jav a lochia - výnimočné, vyskytujúce sa až po pôrode

Hormonálne pozadie po pôrode

Je určená prítomnosťou alebo neprítomnosťou dojčenia. Ak je v druhom prípade, všetko je celkom jednoduché: pozadie, a teda cyklus, sa začína vracať do normálu po konci lochia, to je, 1,5 mesiaca po pôrode, potom počas laktácie je rovnováha hormónov úplne iná. Počas dojčenia v ženskom tele sa prolaktín vylučuje vo veľkých množstvách - hormón zodpovedný za produkciu mlieka a zároveň potláča hormóny potrebné na prípravu a začiatok ovulácie, ktorých ukončenie je zase poznačené nástupom menštruácie.

Mesačne počas laktácie

Bolo by logické predpokladať, že zatiaľ čo žena je dojčiace, to znamená, že prolaktín sa vylučuje veľa, menštruácia sa nevyskytuje. Faktory ako:

 • dedičnosť (medzi obdobiami zotavenia menštruačného cyklu rôznych generácií žien tej istej rodiny, samozrejme, nastane rozbeh, ale nie príliš veľký),
 • prítomnosť patológií (ak má mladá mama zápaly, infekcie, je veľmi ťažké predvídať načasovanie obnovy menštruačného cyklu),
 • typ a trvanie obdobia laktácie.

Obnovenie mesačného cyklu je determinované zvláštnosťami laktácie u ženy

Načasovanie príchodu mesiaca počas laktácie

Je to posledný faktor spojený s vlastnosťami režimu kŕmenia, ktorý má vo väčšine prípadov silný vplyv na obnovenie nariadenia. Na začiatok by ste mali venovať pozornosť tejto závislosti: prolaktín sa vyrába vo veľkých množstvách, keď dieťa nedostáva ďalšiu výživu a nápoje. Preto, keď sa v strave omrvinky, doplnkového kŕmenia a kŕmenia, produkuje prolaktín menej, čo znamená, že začína postupná obnova rovnováhy hormónov zodpovedných za ovuláciu.

Priemerné sadzby

V posledných rokoch pediatri odporúčali zavedenie doplnkového kŕmenia a kŕmenia v priebehu 4 až 6 mesiacov, takže tieto dátumy sa stali usmerneniami pre východiskový bod pre obnovenie menštruácie. Treba poznamenať, že aj po zavedení doplnkového kŕmenia s čiastočným dojčením nemusí prísť menštruácia. Špecialisti na dojčenie, okrem dedičného faktora a prítomnosti patológií, zahŕňajú prax kŕmenia v noci av skorých ranných hodinách ako dôvod takéhoto oneskorenia. Faktom je, že v noci sa prolaktín vyrába viac a to vám umožňuje udržiavať jeho obsah v tele na vysokej úrovni.

To je zaujímavé. Ak žena praktizuje kombináciu dojčenia a kŕmenia z fľaše, menštruácia trvá v priemere 3 - 12 mesiacov po pôrode. Takéto veľké rozbehnutie súvisí s osobitosťami znižovania počtu kŕmení: ak dieťa prestalo prijímať prsia v noci av dopoludňajších hodinách, potom tieto obdobia prídu skôr.

Obnovenie mesačného cyklu po doručení môže trvať dlho.

Tabuľka: možnosti normy a odchýlka podmienok obnovenia menštruácie po pôrode

Moje kritické dni začali presne o rok neskôr, ako som porodila)))) Bežne nie sú dobre. Ani necítim bolesť (krása!))

Valentinka

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/mesjachnye_pri_gv_by_sama_n_mail_ru/

Začal som presne o 6 mesiacov neskôr a hneď každý mesiac, rovnako ako pred tehotenstvom. A kŕmené až 1 rok 4 mesiace.

https://sovet.kidstaff.com.ua/question-18605

To je zaujímavé. Obnova mesačného cyklu po cisárskom rezu je rovnaká ako po vaginálnom pôrode. Ak žena zažila potrat alebo potrat, obnovenie menštruácie je určené prítomnosťou alebo neprítomnosťou komplikácií po zákroku kyretáže.

Prvé menštruácie: symptómy, výtok a trvanie

Počas tehotenstva a dojčenia žena odstavila „menštruačný“ stav. A keďže nie je možné predpovedať presné dátumy začiatku mesiaca, väčšina novo objavených matiek sa obáva, že kritické dni sa začnú neočakávane. Medzitým, vo väčšine prípadov, uhádnuť príznaky nástupu regulácie práce nebude suma, pretože sa objaví nasledovné:

 • bolesť brucha
 • výkyvy nálady
 • opakujúce sa bolesti hlavy.

V predstihu by ste sa mali pripraviť na to, že povaha absolutória bude odlišná:

 • hojnejšie alebo naopak horšie ako v období pred tehotenstvom,
 • sprevádzaná intenzívnejšou bolesťou,
 • s hrudkami (spravidla je táto vlastnosť nevyhnutná v prípade, ak mesačne začal krátko po dokončení lochia, čo znamená, že endometrium je stále v procese regenerácie).

Trvanie prvej popôrodnej menštruácie sa môže líšiť od obvyklých období smerom nahor alebo nadol. V priemere, pri absencii odchýlok, trvá menštruácia 7 - 8 dní a obdobie sa pohybuje od 21 - 30 dní. Postupne sa tieto hodnoty vrátia do normálu.

Prvému mesačníku zvyčajne predchádza niekoľko príznakov.

Ako menštruácia ovplyvňuje materské mlieko

Nie, ak hovoríme o ukazovateľoch kvality. Preto, presvedčenie niektorých žien, že po obnovení predpisov, musí byť dieťa odstavené z prsníka, nemá žiadny základ. Okrem toho je škodlivý pre zdravie dieťaťa, pre ktoré je materské mlieko zárukou silnej imunity a správneho vývoja. Jediný možný dôsledok nástupu menštruácie, ktorý ovplyvňuje vlastnosti mlieka, je zníženie jeho množstva. Zostávajúce zmeny sa vo väčšej miere týkajú „vzťahu“ medzi prsníkom a dieťaťom:

 • zvyšuje sa citlivosť bradaviek, detský dotyk môže byť bolestivý (odborníci v oblasti dojčenia odporúčajú pred dávaním dieťaťa prsník, aplikujte teplú obrúsku na bradavky a na neznesiteľnú bolesť - počas menštruácie, vyjadrujte mlieko a kŕmte dieťa z fľaše),
 • Posilnenie práce potných žliaz počas menštruácie môže spôsobiť, že dieťa nemá rád túto zmenu vône (preto sa význam hygienických postupov zvyšuje ešte viac).

V mojich 2 dňoch pred menštruáciou bolo mlieko naozaj ostro klesajúce, potom, keď skončili, opäť prišlo s väčšou silou, takže 5 dní celkom, dcéra bola v tej dobe nezbedná, prsia sali a hádzali, plačali, nestačili. potom je všetko v poriadku. Skúsenosti také chvíle.

KaRsUlYa

http://38mama.ru/forum/index.php?topic=216035.0

Ak dieťa saje pri saní, potom počas obdobia môže byť kŕmené z fľaše s mliekom.

Porušenie mesačného cyklu

Niektoré rozdiely v priebehu 2–3 mesačných cyklov po pôrode od tých, na ktoré je žena zvyknutá (mierne bolestivejšia, predĺžená, atď.), Nie sú patológiami. Aj keď s akýmikoľvek obavami je ešte lepšie kontaktovať gynekológa.

To je zaujímavé. Pri silnom krvácaní a neznesiteľných bolestiach neexistujú žiadne iné možnosti: žena potrebuje neodkladnú pomoc.

Existuje aj množstvo porušení, ktoré naznačujú patologické stavy a vyžadujú odborné poradenstvo.

Bohatá a dlhotrvajúca menštruácia

Dlhodobo zahŕňa mesačne, ktoré trvajú dlhšie ako 8 dní. Spravidla sú charakterizované bohatými sekrétmi. Intenzitu výtoku môžete určiť doma: ak jedno tesnenie trvá 2,5 - 3 hodiny, krvácanie sa považuje za intenzívne. Ženy, ktoré zažili cisársky rez, sa zvyčajne stretávajú s týmto problémom. Dlhodobá a hojná menštruácia môže byť v každom prípade dôkazom toho, že:

 • častice fetálnych membrán v procese lohii nie sú úplne mimo,
 • zápal sa vyvíja v genitáliách,
 • žena je alebo bola v stresovej situácii
 • Mladá matka mala anémiu počas pôrodov.

Po vykonaní diagnostických postupov a skúmaní histórie sa žene predpisuje buď konzervatívna liečba (lieky, ktoré zastavujú stratu krvi, vitamíny a lieky obsahujúce železo), alebo ak neexistuje dynamika, kyretáž, zastaviť stratu krvi a eliminovať možnosť vzniku nádoru v endometriu.

Moje prvé obdobia boli rovnaké a boli dlhšie ako zvyčajne. Lekár povedal, že norma je telo prestavané na nový rytmus.

Vymažte PAST

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/mesjachnye_pri_gv_by_sama_n_mail_ru/

Dlhé obdobia sú zvyčajne sprevádzané hojnými sekrétmi

Štíhle predpisy

Masť na viac ako tri cykly v neprítomnosti hormonálnej antikoncepcie môže byť spôsobená: t

 • nerovnováha hormónov
 • endometritída, to znamená zápal sliznice maternice,
 • Sheehanov syndróm (neuroendokrinná porucha, vyvolaná smrťou časti buniek hypofýzy v dôsledku komplikácií pri pôrode).

To je zaujímavé. Pretože aj pri absencii menštruácie, po ukončení popôrodného výtoku, môže žena otehotnieť, nestojí za zdržanie výberu metódy antikoncepcie. Nemalo by sa však zabúdať na to, že počas vzniku vnútromaternicového zariadenia sa menštruácia môže stať intenzívnejšou a bolestnejšou, a naopak, použitie antikoncepčných tabletiek je naopak vzácnejšie.

Obdobia skenovania sú bežné, keď žena užíva antikoncepčné tabletky.

Nestabilný cyklus

Takéto porušenie (vrátane prestávky dlhšej ako tri mesiace) môže byť diagnostikované najskôr šesť mesiacov po obnovení cyklu. Odchýlka môže byť spôsobená:

 • patologické procesy vyskytujúce sa vo vaječníkoch, t
 • vyčerpania tela
 • komplikácie spojené s pôrodom (sú zahrnuté aj účinky epidurálnej anestézie),
 • vývoj nádorov v panvových orgánoch,
 • abnormality v endokrinnom systéme.

Ak mesačne viac ako tri cykly prídu dvakrát mesačne, potom pravdepodobne nastane porucha hypofýzy.

Prerušenie menštruácie po 1 - 2 cykloch vyžaduje, po prvé, vylúčenie nového tehotenstva, a po druhé, konzultáciu špecialistu na možnú skorú menopauzu. Napriek tomu, že ide o zriedkavý jav, nie je možné úplne odmietnuť pravdepodobnosť.

Začal som o 8 mesiacoch. To znamená, že nie. 2 dni potom 2 týždne. Nevšimol som si, ako som otehotnela!

anonym

https://sovet.kidstaff.com.ua/question-18605

Mnohé nové matky čelia problému nestabilného cyklu.

Spôsoby normalizácie cyklu

Všetky otázky týkajúce sa obnovy mesačného cyklu by mali byť vopred prerokované s gynekológom. To je najmä prípad, keď pri narodení došlo ku komplikáciám. Všeobecný zoznam odporúčaní týkajúcich sa stabilizácie mesačného cyklu je nasledovný: t

 • obohatenie stravy vitamínmi a mikroelementmi,
 • mierna realizovateľná fyzická námaha (zvyčajne lekári radia Pilates, jóga, plávanie),
 • nosia pohodlné spodné prádlo, aby sa zabránilo stáze krvi v panvových orgánoch,
 • prevencia emocionálneho preťaženia a stresu,
 • spotreba dostatočného množstva tekutiny (toto odporúčanie sa nevzťahuje na matky, ktoré odstavia bábätká z prsníkov - v tomto prípade je pitie veľkého množstva tekutín naopak zakázané)

Kvapalina zvyšuje objem produkovaného mlieka

To je zaujímavé. Ak má žena popôrodnú depresiu, potom potrebuje prirodzene piť priebeh sedatív, zavádzať bylinné čaje do stravy a pri absencii dynamiky vyhľadávať odbornú pomoc od psychológa.

Počas laktácie má obnova mesačného cyklu svoje vlastné charakteristiky, ktoré musia byť známe vopred. To pomôže zabrániť zdravotným problémom pre matku aj dieťa. Ale v každom prípade, ak má žena nejaké obavy alebo podozrenia, najistejší spôsob, ako ich vyriešiť, je kontaktovať gynekológa. Kompetentnú diagnózu môže vykonávať len odborník, predpísať správnu liečbu alebo jednoducho rozptýliť pochybnosti a ubezpečiť sa.

Aké procesy sa vyskytujú v tele po pôrode

Po 8-10 týždňoch sa maternica, ktorá sa zvýšila počas tehotenstva, zmenšuje na pôvodnú veľkosť, obnovuje sa jej tvar a štruktúra tkaniva. Veľkosť vaječníkov sa tiež vracia do normálu.

Počas 6-8 týždňov sa rana hojí na vnútornom povrchu maternice po oddelení placenty, ako aj poranení pôrodného kanála. V tomto čase je možný výskyt krvných sekrétov spojených s prasknutím malých ciev. Kontrakcie maternice prispievajú k odstraňovaniu zvyškov plodových membrán, placenty, krvných zrazenín, tvoriacich tzv. Lochia, primárny výtok po pôrode.

Vzhľadom k tomu, maternice čistí, sú stále vzácnejšie, bezfarebné, homogénne v štruktúre. Takéto sekréty sú normálne. Lekár by mal byť konzultovaný iba vtedy, keď sa objaví nepríjemný zápach, ktorý sa stáva hojným, získava žltozelenú farbu. Dôvodom môže byť zápalový proces spôsobený infekciou.

Ak sa objavia ohyby na maternici, výtok často stagnuje. Môže tiež zmeniť ich vôňu a farbu. V takýchto prípadoch sa maternica umyje dezinfekčnými roztokmi a stimuláciou jej kontrakcií.

Po úplnom očistení pred nástupom menštruácie vaječníky neprodukujú nové vajcia, pretože v pomere hormónov prevláda prolaktín. Zvýšená hladina prolaktínu prispieva k tvorbe mlieka a vzniku zmien v mliečnych žľazách: zvýšenie ich objemu, veľkosť bradavky, rozšírenie siete krvných ciev. Súčasne prolaktín inhibuje hladinu estrogénu a progesterónu, čo znemožňuje dozrievanie vajíčok a vznik menštruácie.

Sliznica je obnovená, krčka maternice sa postupne uzatvára. Počas pôrodu sa rozširuje na takú veľkosť (4 prsty), aby cez ňu mohla prechádzať hlava dieťaťa. Plne uzavretý krk po 18-20 dňoch. V tomto prípade sa mení tvar otvoru hrdla, ktorý ide do vagíny: pred dodaním je okrúhly, stáva sa štrbinovým.

Ako dojčenie ovplyvňuje vzhľad menštruácie?

Nie je možné presne určiť, kedy žena začína v období dojčenia v období dojčenia, pretože to závisí najmä od individuálnych charakteristík jej tela.

odporúčanie: Aby sa spomalil proces objavenia sa prvej menštruácie a aby sa zabránilo nástupu nového tehotenstva, je potrebné stanoviť prestávku medzi dennými dávkami maximálne 4 hodiny av noci maximálne 5 hodín. To udrží pomerne vysokú hladinu prolaktínu.

Dojčenie ovplyvňuje obnovenie menštruačného cyklu nasledovne:

 1. Если ребенок до 6 месяцев находится на грудном вскармливании, а затем, кроме грудного молока, ему начинают давать прикорм (при этом его реже прикладывают к груди), то менструация у матери появляется через 6-7 месяцев после родов по мере снижения выработки молока.
 2. Если женщина кормит ребенка исключительно грудью до 1 года и больше, то месячные возобновляются после окончания вскармливания.
 3. Pri zmiešanom kŕmení, keď dieťa musí byť ihneď po narodení kŕmené dojčenskou výživou, ženy sa zvyčajne zotavujú po 3-4 mesiacoch.
 4. S núteným alebo úmyselným odmietnutím dojčenia bezprostredne po narodení sa menštruácia objaví po 5-12 týždňoch, hneď ako sa obnovia hormóny a funkcia vaječníkov.

Zvláštnosťou prvej menštruácie je, že ovulácia v cykle je najčastejšie neprítomná. Existujú procesy charakteristické pre prvú fázu menštruačného cyklu: dozrievanie vajíčka vo folikule, rast endometria v maternici a jeho príprava na prijatie oplodneného vajíčka. Uvoľňovanie vajíčka z folikulu sa však nevyskytuje, umiera, endometrium odlupuje a opúšťa maternicu - dochádza k menštruácii.

doplnenie: V období zotavenia menštruácie po pôrode je niekedy možné ovulácia, nástup tehotenstva nie je úplne vylúčený. Dokonca aj keď dojčenie neskončí a objaví sa menštruácia, žena by mala byť chránená pomocou prostriedkov odporúčaných lekárom.

Menštruačný cyklus môže byť stanovený okamžite. Niekedy, naopak, nástup ďalšej menštruácie je oneskorený alebo sa vyskytuje rýchlejšie ako obvykle. Takéto porušenia sa pozorujú v priebehu 2-5 mesiacov.

V niektorých prípadoch pôrod priaznivo ovplyvňuje charakter ženského menštruačného cyklu. Ak skôr mesačné tie prišli nepravidelne, potom po narodení cyklus sa zlepšuje, bolestivé pocity spojené s krvou stasis kvôli prítomnosti ohybu maternice zmizne, ak jeho tvar po narodení zmeny.

Možné komplikácie

Niekedy hormonálne zmeny vyskytujúce sa v tele ženy počas tehotenstva, pôrodu a laktácie vedú k tomu, že menštruácia po ukončení dojčenia sa nevyskytuje alebo je vzácna. To je možné pri niektorých komplikáciách.

Hyperprolaktinémia. Zvýšená hladina prolaktínu sa udržiava po ukončení dojčenia. Príčina sa stáva poruchou hypofýzy v dôsledku výskytu benígneho nádoru (prolaktinómov). Nádor sa objavuje v dôsledku narušenia štítnej žľazy alebo hypotyreózy (nedostatočná tvorba hormónu stimulujúceho štítnu žľazu). To vedie k zvýšenej produkcii prolaktínu.

Pri hyperprolaktinémii sa menštruácia nemusí objaviť vôbec alebo môže byť príliš obmedzená, trvajúca menej ako 2 dni. Tvorba mlieka sa úplne nezastaví a keď sa stlačí na bradavke, uvoľnia sa jej kvapky. Tento stav je eliminovaný metódou hormonálnej substitučnej terapie, ktorá umožňuje použitie špeciálnych liekov na zníženie obsahu prolaktínu.

Hormonálne poruchy často spôsobujú rôzne ochorenia prsníka, čo vedie k obezite.

Popôrodný hypopituitarizmus (odumieranie buniek hypofýzy). Dôvodom môže byť:

 • závažné krvácanie po pôrode,
 • závažné komplikácie pri pôrode, ako je sepsa alebo peritonitída, spojené s poškodením bakteriálneho tkaniva,
 • komplikovaná toxikóza v druhej polovici tehotenstva (gestaza) spojená so zvýšeným krvným tlakom, edémom, proteínom v moči.

Liečba sa uskutočňuje metódou substitučnej terapie s použitím liekov obsahujúcich hormóny vaječníkov a iných žliaz s vnútorným vylučovaním.

Rada: Ak sa menštruácia neobjaví do 2 mesiacov po ukončení dojčenia, mali by ste sa poradiť s lekárom, pretože to môže byť známkou nového tehotenstva. V tomto prípade sa počas prvého popôrodného menštruačného cyklu uskutoční ovulácia a oplodnenie vajíčka, ktoré sa upevní na povrchu maternice. Súčasne chýba odmietnutie endometria.

Telo po pôrode - čo sa stane?

Ihneď po narodení dieťaťa je placenta odmietnutá, a to je jedna z fáz pôrodu, ktorá spôsobuje poškodenie krvných ciev, nasleduje nástup krvácania. A to je považované za normu, ale nie je to menštruácia, ale mierne odlišný proces.

Menštruácia - periodické krvácanie, ktoré sa vyskytuje v neprítomnosti tehotenstva v dôsledku odmietnutia endometria, ktoré sa vytvára na pripojenie a vývoj vajíčka. Inými slovami, ak nedošlo k oplodneniu, začína menštruácia, ktorá trvá 3 až 5 dní.

Krvavý výtok po pôrode sa nazýva lochia - je to druh „očistenia“ tela z častí plodových membrán, hlienu a iných „zvyškov“ a trvanie tohto procesu zvyčajne trvá približne 40 dní. Odmietnutie placenty počas pôrodu dáva signál pre novú hormonálnu úpravu - produkciu dvoch dôležitých hormónov v ženskom tele - prolaktínu a oxytocínu.

Prolaktín je vylučovaný hypofýzou a prispieva k produkcii mlieka, ktoré je potrebné na kŕmenie dieťaťa, a zároveň blokuje menštruáciu (chráni telo ženy pred dozrievaním nových vajíčok a nástupom nového tehotenstva počas kŕmenia novorodenca).

Táto „nútená pauza“ neprítomnosti menštruácie sa nazýva popôrodná amenorea a ako dlho bude trvať, závisí od niekoľkých faktorov:

 • o individuálnych charakteristikách ženského tela, t
 • z procesu kŕmenia omrvinky.

Je to proces dojčenia, ktorý stimuluje produkciu prolaktínu. Akonáhle sa omrvinky aplikujú na prsník menej často ako raz za 3 hodiny (a v noci bude interval dlhší ako 6 hodín), hladina hormónov začne klesať a po chvíli sa menštruácia opäť obnoví.

Ako obnoviť mesačne po pôrode?

Začiatok menštruácie po pôrode priamo závisí od frekvencie kŕmenia dieťaťa a charakteristík ženského tela. Dokonca aj pre tú istú ženu s rôznymi režimami kŕmenia dojčiat možno jej obdobia obnoviť v rôznych „scenároch“:

 1. V neprítomnosti dojčenia (ak z nejakého dôvodu žena nedojčí dieťa), môže menštruácia pokračovať 8-10 týždňov po pôrode, to znamená, že po prestávke po pôrode (po pôrode) prestať.
 2. Menštruácia pokračuje 30 dní po pôrode. Podobný jav sa počas dojčenia vyskytuje veľmi zriedkavo, ale je to stále možné, pretože počas obdobia popôrodného výtoku (lochia), ktorý trvá od 20 do 40 dní, nemôže dôjsť k rastu endometria, a preto po 30 dňoch nič nezmizne. Existujú však prípady v medicíne, kde namiesto zníženia vypúšťania do konca určeného obdobia sa lochia naopak zintenzívňujú, čo ženy vnímajú ako začiatok menštruácie. Dôvod pre to však spočíva celkom inak: krvné zrazeniny, ktoré sa objavujú v maternici, nemôžu vyjsť, čím sa spúšťa začiatok zápalového procesu a hojné krvácanie, ktoré sa môže zastaviť správne zvolenou korekciou a najčastejšie sa v takýchto prípadoch vykonáva škrabanie.

Prvé obdobia po pôrode počas dojčenia - normy a termíny

Po narodení dieťaťa normálne po 4-6 týždňoch, väčšina mladých matiek prestane vylučovať a prichádza obdobie odpočinku reprodukčného systému. V tomto okamihu vajcia nevyzrel vo vaječníkoch, preto sa toto obdobie nevyskytuje. Významnú úlohu v tomto procese zohráva dojčenie, pri ktorom dochádza k významnej produkcii hormónu prolaktínu. Stimuluje vzhľad mlieka, inhibuje ovuláciu. Neexistuje jasná koncepcia normy, pokiaľ ide o načasovanie obnovenia menštruácie, ale existujú obmedzenia, ktoré sú veľmi roztiahnuté - od 4 týždňov (1 mesiac) do 18 - 20 mesiacov (1,5 roka).

Niektoré matky si zamieňajú po pôrode (lochia) a menštruáciu, ale toto sú úplne iné veci. Menštruácia je oddelené endometrium v ​​neprítomnosti oplodneného vajíčka v súčasnom cykle, a lochia je cesta zo všetkého prebytku z maternice, ktorá zostáva po dieťati a pôrode.

Cyklus obnovy závisí od organizácie procesu dojčenia:

 • časté pripútanie k prsníku na požiadanie spôsobuje udržanie vysokej hladiny prolaktínu v krvi a ovulácia sa nevyskytuje dlhšie,
 • s dlhými prestávkami medzi kŕmením, použitím cumlíkov a zmesí ako dodatočného kŕmenia dojčiat a kŕmenia sa menštruácia vyskytuje skôr, pretože v dôsledku zriedkavého sania sa produkcia hormónu znižuje. Avšak aj pri zmiešanom kŕmení nie sú hranice normy posunuté - bude prirodzené obnoviť menštruáciu po niekoľkých mesiacoch a roku po pôrode
 • ak je dieťa aktívne dojčené dva roky, potom absencia kritických dní počas 24 mesiacov sa považuje za normálny variant.

Pri pravidelnej laktácii na požiadanie sa často vyskytne prvá ovulácia za šesť mesiacov, pretože práve v tomto čase začína zavádzanie doplnkových potravín a znižuje sa frekvencia dojčenia., Ak sa toto obdobie začalo čoskoro, potom by sa mladá matka mala v prípade potreby poradiť s lekárom, aby odstránila nasledujúce problémy:

 • zníženie hladiny prolaktínu v dôsledku nízkej imunity,
 • užívanie liekov
 • minulých chorôb.

Recenzie žien o vzhľade prvej menštruácie po pôrode

Krmím sa na požiadanie, len strážcovia, bez vody, doplnkov a fliaš, vo dne iv noci. A tu mesačne prišiel, malý len 5 mesiacov.

Julie

https://www.baby.ru/blogs/post/87211760-32216313/

Po prvom narodení (a zavesený pred narodením, všetko tak veľmi zranené) a po dvoch narodeniach si ani nevšimnem, že idú, len sa zmenia tesnenia. Po prvom narodení prišlo presne o 4 mesiace, v zmysle doche bol. Po druhom prišiel za 7 mesiacov. Tiež tam nebola žiadna návnada, ale sú tu ahoj!

Plotnikova Veronika

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/rody/mesjachnye_posle_rodov_kogda/

Bolo to po 11 mesiacoch. po pôrode. Viac bolestivé a bohatšie ako predtým. Ďalšie štyri mesiace ma tiež neuveriteľne vylievalo - nikdy predtým sa to nestalo. Teraz sa zdá, že to ide ľahšie, uplynul rok.

MamArina

http://eka-mama.ru/forum/part16/topic157601/

Vlastnosti menštruácie počas dojčenia: povaha, príznaky, pravidelnosť

Počas zotavovacieho cyklu počas dojčenia môže byť charakter menštruácie odlišný od zvyčajného pre ženu a neprináša žiadne prekvapenia. Zvážte základné parametre menštruácie po pôrode:

 • množstvo. Zvyčajne sú prvé mesačné obdobia zriedkavé (objem do 80 ml) a nie dlhé, ale v priebehu niekoľkých cyklov sa k nemu približuje obraz pred tehotenstvom. Výnimka môže byť obzvlášť hojná - po pôrode sa objemy často znižujú, a to sa stáva pre ženu novou normou.
 • konzistencia a farba výboja. Pri dojčení zvyčajne nemajú žiadne zvláštnosti. Prvý deň je krvavá krv, v nasledujúcich dňoch krv s možnými krvnými zrazeninami,
 • zápach menštruačnej krvi. Nemalo by byť nepríjemné, hnilobné a výrazné.

Symptómy prvého a nasledujúceho menštruačného obdobia po pôrode zostávajú typické - v spodnej časti brucha je povolená ťažná ťažkosť, niektoré všeobecné slabosti. Svrbenie, horúčka, silná bolesť, veľké množstvo výtoku by mali byť dôvodom na to, aby ste sa dostali k lekárovi. Cyklus sa obnovuje postupne a jeho trvanie by malo dosiahnuť prijaté hodnoty - od 21 do 34 dní.

Bolestivé pocity počas menštruácie môžu značne stmavnúť stav dojčiacej matky, preto je na ich zmiernenie povolené používanie liekov.

Ak bolestivosť spôsobuje značné nepohodlie, mala by byť zastavená, pretože stres spojený s bolesťou je priamou hrozbou pre dojčenie. So súhlasom lekára je povolené užívať lieky proti bolesti, napríklad Ibuprofen (Nurofen), No-Shpy (Drotaverin), Paracetamol (Panadol, Efferalgana).

Nuance zotavovacieho cyklu

Cyklus ženy po pôrode sa postupne obnovuje. Vypúšťanie zvyčajne získava normálne objemy a periodicitu do šiestich mesiacov. Za normálnu situáciu sa považuje, keď po obnovení menštruácie na chvíľu zmiznú - je to možné v nasledujúcich prípadoch:

 • s obdobím zvýšeného dojčenia (keď je dieťa nepokojné), t
 • pri prerezávaní alebo skok intenzívneho rastu dieťaťa,

  Po obnovení menštruácie môže zmiznúť pri prerezávaní dieťaťa

 • s osobitosťami genetických faktorov, veku a dokonca aj životného štýlu.

Mesačná nezrovnalosť: norma alebo problém

Pravidelnosť prvých niekoľkých cyklov po pôrode, bez ohľadu na načasovanie ich výskytu, nestojí za to, čakať na to, pretože to trvá nejaký čas na úplné obnovenie ženského reprodukčného systému. Zvyčajne 2-3 nepravidelné menštruácie. Ak interval medzi sekrétmi presiahne 3 mesiace, potom stojí za to poradiť sa s lekárom, pretože to môže znamenať zápalový proces, hormonálne zlyhanie alebo nové tehotenstvo.

Stav laktačnej amenorey (nedostatok menštruácie počas dojčenia) je veľmi zákerný. Prvá ovulácia sa môže vyskytnúť neočakávane a bez zjavných príznakov, takže by ste sa nemali spoliehať na laktáciu ako na metódu antikoncepcie. Existuje mnoho príbehov na vypočutí, keď sa žena už 3 mesiace po pôrode dozvie, že je opäť tehotná, a toto je pre telo skvelý test.

Vplyv menštruácie na mlieko a dojčenie

Laktácia a menštruácia sú kompatibilné koncepty, ale mnohé matky sa obávajú, že výskyt výtoku negatívne ovplyvní kŕmenie dieťaťa. Je dôležité pochopiť, že keď sa cyklus obnoví, množstvo mlieka sa mierne zníži a dieťa sa môže správať nekľudne a zostať dlhšie pri prsníku. Takéto zmeny sú spojené s výkyvmi hormonálnych hladín. Nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre dojčenie - za 2 - 3 dni sa situácia normalizuje.

Najčastejšie sa dojčiace matky obávajú, či menštruácia ovplyvňuje chuť a kvalitu mlieka. Nie je potrebné sa toho obávať, pretože neexistujú žiadne vedecky potvrdené údaje o takomto vzťahu.

Odborníci hovoria, že pokračovať v dojčení s obnovením menštruácie je nielen možné, ale aj nevyhnutné - táto kombinácia nevyvoláva žiadne kontraindikácie.

Posudky žien o vplyve menštruácie na zloženie materského mlieka a jeho produkciu

Moje dve dcéry a ja sme mali mesačné obdobia 2 mesiace po narodení. Z prvého mlieka z toho nie je menej. Od druhého - všimol som si, že deň alebo dva pred začiatkom a počas menštruácie, áno, menej. Ale potom sa opäť vracia do normálu. O chuti - a vy si to sami vyskúšate, tak ako ja, ani jeden gram chuti sa nezmení. Stáva sa horkým, keď prestanete kŕmiť - potom, ako sa hovorí, „vyhorí“.

Anna

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=13269&start=15

Mesačne prišiel aj odo mňa. To ma neovplyvnilo a dcéra saje, keď nasala))) Tak som sa upokojil a myslím si, že tu nie je nič hrozné)))

Lidusik

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/mesjachnye_pri_kormlenii_grudju_chto_delat/

Aj ja som za 3-4 mesiace zmizol. Za pol roka už viac nebolo a prvý mesačník prišiel iba o tri mesiace - takže všetko je individuálne. A aby sa zachovala laktácia, je tu Lactagon, neskúšal som to sám, ale hovoria, že to pomáha, ale v prvých mesiacoch som nalial čaj s mliekom (veľmi horúcim, takmer horúcim). Všeobecne platí, že mesačne a mlieko nie sú žiadnym spôsobom spojené. Moja priateľka kŕmila dieťa až jeden a pol roka (.) A bolo tam veľa mlieka, dokonca aj dekantovanie, pretože Dieťa v tomto veku už nepotrebuje toľko - je tu ďalšie jedlo, ale jej obdobia prišli oveľa skôr! Tiež niekde v polroku.

Lev Rr-r-meow!

https://forum.mytischi.ru/index.php?/topic/50694

Video: čo robiť, ak nie je mesačne po pôrode

Obnovenie menštruácie počas obdobia dojčenia môže trvať od jedného mesiaca do dvoch rokov a žiadna z extrémnych možností sa nepovažuje za patologickú. Všetko závisí od špecifických podmienok organizácie procesu dojčenia. Vo väčšine prípadov sa prepúšťanie vracia so zavedením doplnkových potravín a prirodzene sú rovnaké ako pred tehotenstvom. Zmeny v chuti materského mlieka počas menštruácie nie sú označené - jeho produkcia môže byť mierne znížená, ale čoskoro sa znovu obnoví.

Po pôrode

Nástup po pôrode sa objavuje bezprostredne po prechode generického procesu. Spočiatku sú silne výrazné a žiarivo červenej farby, ale potom žltnú a majú menej času. Po 42 dňoch prejdú. Niekedy si myslia, že tieto kritické dni začali, ale nie je to tak.

Dôvodom pre takéto sekréty - odlupovanie placenty z endometria, keď sa dieťa narodí. Prečo a môže začať krvácanie z maternice. Mesačne - to je výsledok neúspešného oplodnenia.

Mesačne po narodení

Keď príde čas porodiť, matka ženy v práci sa pripravuje na veľký stres. Postnatálne zmeny nie sú o nič menej dôležité pre múmie, pretože ju ovplyvňujú a omrvinky. Proces involúcie začína - návrat do normálneho stavu.

Keď 2 alebo 3 mesiace uplynuli po pôrode, môžu nastať prvé obdobia. Mesačne po pôrode, keď dojčenie, keď začínajú, závisí predovšetkým na skutočnosti, že prirodzené kŕmenie u detí alebo umelé.

Keď žena začne dojčiť dieťa, veľa hormónu sa produkuje v jej tele - prolaktín, ktorý ovplyvňuje produkciu mlieka. Taktiež zabraňuje zotaveniu cyklu, takže prichádza neskôr. Keď kojiaca matka často dáva dieťaťu prsník, kritické dni začínajú nie skôr ako štvrtý mesiac. Время появления зависит от особенностей организма.

Самые первые месячные называют ановуляторными. При них из созревшего фолликула яйцеклетка не выходит наружу. Поэтому мешочек распадается, что приводит к отслаиванию эндометрия и кровяным выделениям. Со временем все функции организма женщины восстанавливаются.

Dôvody, ktoré ovplyvňujú stresový príchod menštruácie po pôrode:

 • chronických ochorení
 • sociálnych podmienok
 • dojčenie,
 • výživa a regenerácia, t
 • viac ako 35 rokov.

Tieto faktory ovplyvňujú obnovenie menštruácie a spôsobujú alebo veľmi skoro krvácajú, alebo naopak oneskorujú.

Fakty o mesačnom dojčení

Nedostatok období neznamená, že ošetrovateľská matka nemôže v tomto období otehotnieť dieťa. Neustále a časté pripevňovanie omrvinky na prsia znižuje riziko otehotnenia, ale nezaručuje to.

Mesačné dojčenie vôbec nepoškodzuje deti a neovplyvňuje kvalitu a množstvo mlieka. Chuť mlieka sa môže trochu zmeniť. Zmeny v tele s nástupom menštruácie môže byť pociťované dieťaťom, a on sa stane viac šialeným. Na udržanie dobrej laktácie musíte použiť špeciálne čaje alebo iné stimulanty.

Keď príde menštruácia, nemá to vplyv na kŕmenie dieťaťa, to znamená, že mlieko nezmizne, ako si to mnohí mamičky myslia. Ak sa materské mlieko stalo menej pravdepodobným z úplne iných dôvodov. Často ovplyvnené stresom, zmenou životného prostredia, hormonálnymi kontraceptívami a viac.

Mesačne po cisársky rez

S cisárskym rezom, existuje viac ťažkostí ako pri prirodzenom pôrode, takže obdobie môže byť porušené.

Môžu sa vyskytnúť komplikácie vo forme endometritídy - zápal sliznice pred kontaktom s baktériami. Často sa objavuje s cisárskym rezom aj pri ideálnom prevádzkovom stave.

Môže sa vyskytnúť výskyt komplikácií, ako je peritonitída, tromboflebitída, sepsa a iné. Na profylaxiu pre tých, ktorí porodili neprirodzeným spôsobom, môžu predpisovať antibiotickú liečbu. Pooperačná jazva na maternici ovplyvňuje jej redukciu, ktorá sa prejavuje na začiatku cyklu a jeho prechodom. Keď komplikácie musia prísť na konzultáciu s gynekológom.

Porušenie menštruačného cyklu po pôrode

Chronické zápalové procesy a ich exacerbácia a ťažší pôrod môžu ovplyvniť výskyt problémových období. Neuropsychiatrická porucha je tiež jednou z dôležitých príčin ovplyvňujúcich popôrodnú menštruáciu.

Porušenia:

 • silné krvácanie,
 • veľmi malé množstvo mesačne
 • zvýšenie alebo zníženie trvania menštruácie,
 • menštruácie pri narodení dieťaťa
 • menštruačný cyklus je oneskorený a potom začína silné krvácanie,
 • Amonerrhea - keď menštruácia môže chýbať.

Ak počas menštruácie po pôrode dochádza k silnému krvácaniu, znamená to, že telo má chronickú exacerbáciu ochorenia alebo infekčnú komplikáciu. Zvýšená strata krvi vedie k anémii, so závratmi, nevoľnosťou, stratou vedomia.

Malý výtok je tiež potrebné chrániť, pretože v normálnom stave, menštruácia by sa nemala líšiť od tých, ktoré boli pred narodením dieťaťa.

Zmeny v menštruácii pre trvanie (menej ako 2, väčšie ako 7) sú najpravdepodobnejšími príznakmi myómov (formácie zo svalovej vrstvy maternice) alebo endometriózy (proliferácia sliznice maternice). Samoliečba v takýchto prípadoch nemôže byť použitá.

Ak mesačný príde, potom zmizne, je to signál patológie alebo tehotenstva. Toto vysvetlenie, kedy pozastavenie menštruácie, ktorý je nahradený obvyklým silným krvácaním. K tomu dochádza, keď hormonálny rozdiel u žien, ktoré mali komplikácie počas pôrodu a pôrodu.

Ak menštruácia zmizne po pôrode počas dojčenia, keď dosť času uplynulo viac ako šesť mesiacov, je to pravdepodobne porucha menštruačnej funkcie. Toto ochorenie sa nazýva amenorea. Spravidla ide o príznak rôznych porúch v tele. Ak je amenorea nepravdivá, potom je zachovaná funkcia pôrodu a z anatomických dôvodov nie sú žiadne mesačné obdobia. S skutočnou chorobou nie je možné otehotnieť.

Keď sa takéto príznaky objavia, je potrebné okamžite konzultovať s gynekológom.

záver

Ak sa vyskytnú nejaké komplikácie pri aktualizácii menštruačného cyklu, je potrebná konzultácia s gynekológom. Odloženie problému vedie k zlým dôsledkom. Je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá: neprepracovávať a oddychovať, dostatok spánku, robiť časté prechádzky, zlepšovať výživu. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel môžete rýchlo a bezpečne obnoviť zdravie.

Laktačná amenorea

Pôrod je vždy sprevádzaný procesom odmietnutia placenty. Prípad je veľmi "krvavý", pretože spôsobuje poškodenie kapilár. Krvácanie po oddelení placenty môže trvať mesiac alebo dokonca polovicu. Takéto sekréty sa nazývajú výhonky. Menštruačný cyklus nie je na vine, je to fenomén úplne iného poriadku. Po koľkých plnohodnotných obdobiach začína?

V prvých chvíľach po narodení dieťaťa začína ženské telo produkovať prolaktín. Hlavnú úlohu pri produkcii hormónu hrá hypofýza - časť mozgu. Je to prolaktín, ktorý je zodpovedný za produkciu prvej potravy dieťaťa - materského mlieka. A tiež inhibuje nástup menštruácie (blokuje dozrievanie folikulov počas laktácie). Toto obdobie odpočinku ženského reprodukčného systému sa nazýva popôrodná amenorea alebo laktačná amenorea. Tento jav je pozorovaný u všetkých žien, ktoré kŕmia deti nie sú načas, ale na požiadanie. Ako dlho bude amenorea trvať, závisí od viacerých faktorov:

 • osobitnú ženu
 • trvanie a frekvencia procesu kŕmenia dieťaťa.

Je to dojčenie, ktoré ovplyvňuje hypofýzu tak, že začína produkovať prolaktín. A po tom všetkom, je to z tohto hormónu, že záleží na tom, koľko po pôrode menštruácia začína s GW. Ak matka začne dávať dieťa do prsníka menej ako 7-8 krát denne, hladina prolaktínu začne klesať. V dôsledku toho je nástup menštruácie stále pravdepodobnejší.

Kedy začne menštruácia

Mesačne po pôrode počas dojčenia - kedy začínajú? Všetko závisí od jemností hormonálneho systému konkrétnej ženy. A tiež o vlastnostiach GW, ktoré praktizuje. Má matka kŕmenie často (keď chce dieťa) alebo zriedka (podľa režimu)? Má dieťa vodu? Krmí sa zmes? Všetky tieto body ovplyvňujú trvanie prvej menštruácie.

Takže keď začnú „oni“? Tu sú možnosti:

Jeden mesiac po pôrode. Niekedy lochia, namiesto zastavenia, do konca 30 dní začnú vystupovať s väčšou silou. Tento jav často prijímajú ženy na včasnú menštruáciu. Takéto prípady sú veľmi zriedkavé, ale vyskytujú sa v lekárskej praxi.

Po dvoch alebo dvoch a pol mesiacoch. Ak žena okamžite preniesla dieťa do zmesi, potom, keď sa kŕmila umelo, jej obdobie prichádza rýchlo.

Tri až štyri mesiace. Mesiac s GWP po ​​štyroch mesiacoch je normou a hovorí o dobrej práci hypofýzy u dojčiacej matky. Aj táto situácia nastane, keď matka vezme dieťa na zmiešanú stravu, to znamená, že dieťa konzumuje zmes v rovnakom čase a materské mlieko, alebo keď sa dojčenie úplne zrúti.

Šesť až osem mesiacov. Najbežnejšie časové obdobie, v ktorom je obnovenie menštruácie s GW. Väčšina detí chodí na doplnky, preto žiadajú o prsia oveľa menej často, väčšinou pred spaním. Laktácia sa postupne začína znižovať, hladina hormónov má tendenciu k rovnakým „predgeneratívnym“ indikátorom. Pohlavné hormóny stimulujú produkciu vajíčok a vyvolávajú menštruáciu počas dojčenia.

Keď sa dieťa otočí o jeden rok. Pre mnoho mamičiek "bohov", začnú svoje obdobia, aj keď dojčenie pokračuje v plnom rozsahu.

Stáva sa, že mesačne nenastane na dokončenie laktácie s predĺženým dojčením (jeden a pol roka a viac). A začnite pár mesiacov po poslednej aplikácii.

A všetky tieto situácie sú úplne normálne.

Takže kedy začína obdobie počas dojčenia po pôrode? Neexistuje žiadna správna a jednoznačná odpoveď. Všetko závisí od jemností laktácie a ženského tela.

Ako menštruácia ovplyvňuje laktáciu

Počas obdobia menštruácie môžu niektoré matky pociťovať, že množstvo mlieka sa mierne znížilo. Dieťa v materskom prsníku sa niekedy stáva nervóznym, pretože mlieko prúdi pomalšie ako obvykle. Našťastie takýto pokles netrvá dlho - doslova prvé 2-3 dni po začiatku prvého menštruačného obdobia po pôrode.

V budúcnosti sa množstvo mlieka vracia do normálu a zlepšuje sa dojčenie. Pre väčšinu detí však takéto zmeny môžu zostať bez povšimnutia. Pravidlom je, že v okamihu začiatku prvej menštruácie je dieťa dosť staré a je na návnade. To kompenzuje dieťa pre niektoré nedostatok materského mlieka.

Niektorí odborníci majú sklon veriť, že menštruácia nepriamo ovplyvňuje chuťové vlastnosti materského mlieka, čo je príčinou zlyhania dieťaťa z prsníka. Neexistujú však žiadne potvrdené údaje o tom - podľa väčšiny lekárov menštruácia v žiadnom prípade neovplyvňuje chuť a vôňu materského mlieka. V dôsledku toho príčina úzkosti dieťaťa v materskom prsníku nie je spojená s nástupom menštruácie, ale je spôsobená inými príčinami.

Prvé obdobia s gardami - čo sú

Prvé obdobia po pôrode počas dojčenia môžu byť buď hojné alebo slabé, predĺžené alebo dva dni. To všetko je normálne. Stojí za to strážiť len vtedy, ak je výtok príliš bohatý, pripomínajúci krvácanie z maternice, alebo ak oneskorenie trvá dlhšie ako tri týždne.

Dĺžka cyklu na gv tiež nie je nastavená okamžite. Nastavenie menštruačného cyklu je čisto individuálna záležitosť. Zvyčajne sa cyklus vráti do normálu v priebehu 3-4 mesiacov po ukončení laktácie. Ale ak bol cyklus ošetrovateľského mama nepravidelný a pred tehotenstvom, môže po ukončení kŕmenia čeliť podobným problémom. Rysy pôrodného procesu (prirodzený pôrod alebo cisársky rez) nehrajú žiadnu úlohu v situácii vzniku menštruácie.

Mnoho dievčat venuje pozornosť tomu, že menštruácia počas dojčenia nebola taká bolestivá ako predtým - žalúdok už viac neubližuje, celkový zdravotný stav sa zmenil. Možno dôvodom je, že maternica pred otehotnením po pôrode nadobudla normálnu pozíciu. Niektoré matky si tiež všimli, že menštruačný cyklus sa stal o niečo kratším ako zvyčajne.

Kedy navštíviť lekára

A hoci nástup menštruácie je veľmi individuálny proces, v niektorých prípadoch sa gynekológ objaví:

 • Keď matka odmietla dojčiť a mesačne nezačala 4 mesiace po narodení. Táto situácia môže byť spôsobená problémami urogenitálneho systému.
 • Ak ste obmedzili dojčenie, ale neboli žiadne menštruácie, potom nie. Počkajte niekoľko mesiacov a choďte k lekárovi. To môže znamenať endometriózu, zápal "na ženskej strane" alebo (najčastejšie) hormonálne poruchy v tele.
 • Mesačné laktácie nezvyčajne bohaté, musíte nosiť "nočný" pad v priebehu dňa, a dokonca ho doplniť tampónom.
 • Škvrny majú nepríjemný zápach. To môže signalizovať infekcie močových ciest.
 • Znepokojený neobvyklou silnou bolesťou v spodnej časti brucha. V takejto situácii je vždy nevyhnutné ísť k gynekológovi naliehavo a nezáleží na tom, či sa to stalo alebo sa nestalo.

Mnohé matky sa domnievajú, že nie je možné otehotnieť počas laktácie, pretože telo nevytvára dozrievanie vajíčok. Upokojené touto skutočnosťou mladé matky nepovažujú za potrebné používať ďalšie antikoncepcie. Je však vedecky dokázané (a potvrdené praxou), že tehotenstvo počas dojčenia v neprítomnosti menštruácie je celkom možné. Dôkazom toho je pomerne málo prípadov, v dôsledku čoho sa v rodine objavili malé deti dňa.

Obdobia začali - mlieko odchádza?

Ak sa počas dojčenia začalo obdobie, neznamená to, že mlieko už nebude a je čas preniesť dieťa do zmesi. Množstvo materského mlieka závisí len na menštruácii. V dôsledku toho môže matka nakŕmiť svoje dieťa, kým nepovažuje za potrebné zvinúť stráže alebo kým mlieko spontánne nezmizne. Menštruačný cyklus nemá s týmto procesom nič spoločné.

Menštruácia signalizuje, že reprodukčný systém je v poriadku. Prítomnosť výboja naznačuje možnosť ženy mať deti, je to pre nich, aby dievčatá predvídali mnoho procesov v tele (napríklad nástup ovulácie). V tomto prípade je hádanie, kedy prvé obdobia po pôrode majú začať, k ničomu. Mladá matka by mala relaxovať a užívať si proces dojčenia. Príroda sa postará o zvyšok fyziologických procesov ženského tela.

Pin
Send
Share
Send
Send