Zákazy

Môžem počas menštruácie ísť do solária? Čo to hrozí?

Pin
Send
Share
Send
Send


Krásne jednotné bronzovo-čokoládové opálenie je zásluhou moderného solária. Niekoľko hodín v špeciálnej búdke si môžete vychutnať dokonalú pleť. Odloženie vedenia krásy a výlet do solária bude mať s nástupom menštruácie. Skutočnosť, že nemôžete byť ožiarené počas kritických dní, počula všetky krásy. A prečo tento zákaz existuje, jednotky uhádnuť.

Vplyv opaľovania na ženské telo počas menštruácie

Opaľovanie získané v soláriách dopĺňa telo vitamínom D, zlepšuje stav pokožky, odstraňuje vyrážky akné, zvyšuje vitalitu a hormón šťastia. Počas menštruácie sa veci neriadia podľa plánu. Môžu sa vyskytnúť:

  1. Zvýšené krvácanie

Počas opaľovania je koža ženy vystavená zvýšeným teplotám. To ovplyvňuje fungovanie krvi, umožňuje vám cirkulovať silnejšie, než spôsobuje prítok do orgánov malej panvy. Začne krvácanie. Je riskantné ísť do solária na 2-4 dni menštruácie, ak trvajú 5 dní. V prvý a posledný deň menštruácie nebude tok krvi do genitálií taký kritický. Spálenie slnka neskončí veľkú stratu krvi.

  1. Poškodenie pohody

Príchod menštruácie je sprevádzaný slabým stavom tela. So stratou krvi sa žena stane závratou, nevoľnosťou. Pri opaľovacej kabíne sa zvýšila teplota. Dokonca aj s dobrým ventilačným systémom, účinky tepla na pokožku negatívne ovplyvnia pohodlie ženy. Pobyt v soláriu ohrozuje bolesť hlavy, slabosť, závraty, strata vedomia, vracanie. Tento postup môže byť neúplný.

  1. Exacerbácia chorôb

Návšteva solária počas menštruácie ohrozuje ženu s exacerbáciou súčasných chorôb a chronických ochorení, ktoré sa odohrávajú v latentnej forme. Ak spolu s menštruáciou dochádza k zápalovým procesom v tele, narušeniu štítnej žľazy, ultrafialové lúče opaľovacieho lôžka komplikujú situáciu. Po opaľovaní budete musieť podstúpiť intenzívnu liečbu.

  1. Riziko zápalu

Návšteva solária počas menštruácie sa uskutočňuje vo vnútri. Ultrafialové lúče zahrejú povrch tela, krv začne prudko obiehať. Množstvo výtoku sa zvyšuje. Tampón udržuje krv vo vnútri, čo vytvára priaznivé podmienky pre reprodukciu patogénov. Po zájazde do solária pokračuje život ako obvykle a mikroorganizmy, ktoré zostávajú na povrchu vagíny, ničia mikroflóru, čo vedie k zápalu vaječníkov, príveskov a maternice. Výlet v soláriu počas menštruácie bude pokračovať v ordinácii gynekológa.

  1. Nerovnomerné opálenie

Počas menštruácie sa v tele ženy vyskytujú hormonálne zmeny. Toto sa zobrazuje na stave kože. Často žena oznámenia pred kritickými dňami alebo počas menštruačného akné, pigmentácia je výsledkom vplyvu hormónov. Návšteva solária v mesačných intervaloch sa môže zmeniť na nerovnomerné opálenie. Koža bude zafarbená. A to všetko čoskoro nepríde.

  1. Žiadny účinok

Podľa odborníkov, ísť do solária na menštruáciu je plytvanie peniazmi na vietor. Počas menštruácie sa znižuje množstvo melanínu v tele. Je to tento hormón, ktorý je zodpovedný za získanie opálenia. Postup neprinesie výsledky. Koža zostane rovnaká ako pred návštevou stánku.

Nedostatok opaľovania je najlepšia vec, ktorá môže byť z návštevy solária s menštruáciou. Nestojí za to riziko zdravia. Reláciu môžete vždy preniesť na niekoľko dní.

Ak naozaj potrebujete - môžete získať opálenie?

Sú situácie, keď žena nemôže odmietnuť ísť do solária. Oboznámte sa so všetkými možnými dôsledkami, ktoré potrebujete. Vynaložte maximálne úsilie na zníženie negatívneho vplyvu.

  • Predtým, než pôjdete do solária s menštruáciou, musíte stráviť niekoľko hodín v pokojnom stave. Ohodnoťte svoju pohodu. Množstvo menštruačného toku. V prípade indispozície a zvýšeného krvácania sa musí zlikvidovať spálenie slnkom.
  • Pred vyprázdnením solária je potrebné, aby bol postup umývania vypraný 2 hodiny po jeho ukončení. Namiesto tesnenia, musíte použiť tampón, po opaľovaní, okamžite vymeňte tesnenie.
  • Nohavičky lepšie odísť. Tkanina ochráni najcitlivejšie miesta na tele ženy.
  • Použite najviac kozmetiky na opaľovanie pod vplyvom ultrafialových lúčov.

Môžete chrániť svoje zdravie počas svojho pobytu v budke. Predpovedať výsledok opaľovania je nemožné. Ak sa po zákroku na tele objaví škvrnitá farba leoparda, alebo tam nebude žiadny účinok - vaša chyba!

V súčasnej dobe odborníci obhajujú názor, že dostať opálenie ultrafialovým žiarením, má negatívny vplyv na pokožku všeobecne. Pri častých návštevách salónu krásy s podobnou službou sa môže vyvinúť rakovina kože a množstvo ďalších vedľajších účinkov. Ak nechcete opustiť bronzový odtieň kože, potom by ste to nemali robiť v kritických dňoch.

Pin
Send
Share
Send
Send