Hygiena

Biely výtok u žien: príčiny a liečba

Pin
Send
Share
Send
Send


Výber je prirodzeným tajomstvom slizníc. Jeho neprítomnosť signalizuje vývoj patológie a zmena konzistencie, farby alebo objemu môže tiež hovoriť o porušeniach. Aby bolo možné rozlíšiť patologické sekréty od normálnych, odporúča sa poradiť s gynekológom a potom nezávisle monitorovať prácu vášho tela. Pomôže to včas identifikovať akékoľvek odchýlky od normy.

DÔLEŽITÉ! Žena pokladníčka Nina: "Peniaze budú vždy v hojnosti, ak ich umiestnime pod vankúš." Prečítajte si viac >>

Vaginálny výtok je prirodzenou normou. Ich priama prítomnosť neindikuje zlú hygienu alebo vývoj patologického procesu. Objem, štruktúra a farba závisia od vekovej kategórie ženy, hormonálnych charakteristík, intímneho života a ďalších faktorov. Pre rastúce dievčatá je dôležité vysvetliť, odkiaľ pochádzajú (z vagíny, nie z klitorisu) a akú úlohu zohrávajú pre ženské telo.

Vaginálny výtok sa objavuje vo veku 10-12 rokov. To naznačuje, že sa začala hormonálna úprava. Tajomstvo je tekuté alebo slizké, transparentné, belavé alebo žltkasté, nemá takmer žiadny zápach. Jeho funkciou je zvlhčovať steny vagíny a jej ochranu pred rôznymi infekciami. Akonáhle sa vytvorí pravidelný menštruačný cyklus, podstata tajomstva sa zmení v závislosti od jeho fázy.

Zdravé dievča vylučuje tekutinu s nasledujúcimi príznakmi:

 • najviac 5 ml za deň,
 • číry, belavý alebo mliečny odtieň,
 • sliznica, hustá alebo viskózna homogénna konzistencia,
 • malé tesnenia (nie viac ako 4 mm), t
 • mierny kyslý zápach alebo nedostatok.

Zároveň by nemalo dôjsť k žiadnemu páleniu, svrbeniu, opuchom a začervenaniu.

Akonáhle takáto sekrécia zaschne, na spodných nohavičkách alebo denných spodných nohavičkách zostane náplasť béžovej alebo nažltnutej farby.

Výbery zodpovedajúce týmto charakteristikám by nemali spôsobiť vzrušenie. Sekrécia sa niekedy mení v určitom štádiu cyklu, čo nie vždy znamená patológiu.

Podľa množstva produkovaného hlienu sa sekréty delia na sklovité, hojné a prirodzené:

 1. 1. vzácny - s nedostatkom vagíny a vonkajších genitálií nemôže fungovať normálne. Sliznice vysychajú, prasknú. Počas intimity dochádza k pocitu trenia a bolesti. Tieto sekréty sú výsledkom hormonálnych preskupení súvisiacich s vekom, endokrinného ochorenia alebo používania hormonálnych liekov.
 2. 2. hojný - spôsobujú pocit konštantnej vlhkosti vo vagíne. Ich značky zostávajú na spodnom prádle. Tento hlien je niekedy diagnostikovaný týždeň pred menštruáciou alebo počas ovulácie uprostred menštruačného cyklu. Sú transparentné, nie je tam nepríjemný zápach.
 3. 3. prírodné - Zvlhčite steny vagíny v dostatočnom množstve, nevyvolávajte žiadne obavy. Ak je výtok normálny, potom pred intimitou s človekom nevyžaduje pomocné zvlhčovanie pošvy.

V ranom štádiu tehotenstva alebo krátko pred pôrodom sa výtok stáva oveľa hojnejším. To je celkom normálne. Ak sa zmení konzistencia, farba, množstvo alebo vôňa tajomstva, potom je potrebné navštíviť gynekológa.

Podľa tohto kritéria sa sekréty delia na tekuté, syrové a penivé.

názov

popis

Kvapalina (vodnatá, slizká)

Nemajú žiadnu farbu a vôňu, čo je normou. Objavujú sa uprostred cyklu v čase ovulácie a tiež hrajú úlohu maziva pri styku

Znamená prítomnosť plesňovej infekcie. Lekári zvyčajne diagnostikujú kandidózu. Výtoky sú ako tekutá zrazenina, majú heterogénnu konzistenciu.

Vyskytujú sa v prítomnosti bakteriálnej infekcie. Zvlášť nebezpečné, ak majú nepríjemný zápach alebo výraznú farbu. Takýto výtok je charakteristickým znakom trichomoniázy.

Cheesy vaginálny výtok

Vzniká hlien bez zápachu so sladkou, kyslou alebo nepríjemnou vôňou:

 1. 1. Bez zápachu. Tento koncept je veľmi podmienený, pretože každý výtok z tela má nejaký zápach. Keď je človek zdravý, je príjemný a takmer sa necíti. Každý má svoje vlastné. Človek si po čase zvykne na neho, necíti ho.
 2. 2. So sladkou alebo kyslou vôňou. To zvyčajne označuje drozd. Huby Candida sa živia cukrom, milujú tento produkt a sú distribuované v prostredí, kde je veľa.
 3. 3. Nepríjemný zápach. Signalizuje prítomnosť bakteriálnej infekcie. Často to vyzerá ako vôňa pokazených rýb. Čím je výraznejší, tým silnejší je rozvoj infekcie.

Farba výberu je rozdelená na transparentné (normálne), biele, krvavé (hnedé), žlté, zelené a čierne.

výber

vlastnosť

Transparentný výtok - prirodzené vylučovanie u žien. Môžu byť tvorené kedykoľvek menštruačného cyklu. V ich zložení, odumretých bunkách, tajomstve slizníc a ďalších, charakteristických pre toto prostredie, odpadových produktoch, ako aj baktériách kyseliny mliečnej. Málokedy sa stávajú hojnými a zvyčajne nemajú zápach. Niekedy sa môže objaviť kyslá vôňa. To by nemalo spôsobiť paniku, pretože sa objavuje ako výsledok aktivity baktérií kyseliny mliečnej, ktoré sa nachádzajú vo všetkých sekrétoch žien.

Táto farba označuje patológiu, pretože je príznakom mnohých pohlavne prenosných chorôb, zápalu alebo chorôb sliznice (počas ktorých leukocyty bojujú proti infekciám a vo veľkom počte prenikajú do vaginálneho sekrétu). Môžu to byť ochorenia ako trichomoniáza, kandidóza, kvapavka a ďalšie. Počas menštruácie sa niekedy objavuje aj zvýraznenie podobnej farby. To znamená, že vo vnútri ženského tela dochádza k vážnym zmenám a treba tomu venovať pozornosť.

Táto farba sa považuje za normu, ak množstvo takéhoto výtoku zostáva malé. Budú normálne s objemom 1 lyžičky. za deň, bez zápachu, tlmeného a tmavého tieňa. Tajomstvo je vodnaté s jednotnou konzistenciou. V iných situáciách to môže byť znak patológie. Takáto sekrécia sa objavuje najčastejšie v dôsledku nedávnej pôrodu, adnexitídy, salpingitídy, vaginitídy, kvapavky, chlamýdie

Zvýraznená biela farba sa nachádza v každej žene. Objem sa môže zvýšiť pred nástupom menštruácie, po jej ukončení a počas obdobia, počas ktorého sa dieťa nachádza. Toto tajomstvo sa tiež nazýva „belšie“ a nie sú dôvodom na obavy, ak množstvo zostáva malé, sú homogénne v konzistencii a nie je tam žiadny cudzí pach. V inej situácii sa stáva príznakom pohlavne prenosnej choroby, plesňovej infekcie alebo zápalového procesu.

Najnebezpečnejší výtok môže byť znakom rôznych chorôb, v závislosti od farby, množstva a vône. Mali by upozorniť ženu, ak je objem veľký a svrbenie v oblasti genitálií, pálenie, bolesť v intímnej oblasti. Uvoľňovanie takejto sekrécie je niekedy symptómom erózie krčka maternice, fibromu, rakoviny, sarkómu, adenomyózy, nádorov, endometritídy. Pri výskyte takéhoto výtoku je naliehavá potreba navštíviť lekára

Toto je variácia predchádzajúceho výberu, keď je farba veľmi tmavá, majú zvýšenú hustotu a heterogénnu konzistenciu. Môžu byť normou v určitých situáciách a symptómom patológie. Táto farba je niekedy výsledkom zlého metabolizmu a endokrinného narušenia, drastických zmien hmotnosti, dlhých zápalových procesov a infekcií, chemoterapie, stresových situácií, polypov na genitáliách a niektorých systémových ochorení tela.

Je možné hovoriť o odchýlke od normy, keď je vo výtoku prítomný nepríjemný zápach, sliznica vonkajších orgánov je podráždená, druhá svrbenie a červená. Táto podmienka je poznačená neočakávaným výskytom a rýchlym vývojom. Abnormálne biele sekréty sú buď zrazené, tekuté alebo penivé.

Dôvodom pre rozvoj tohto procesu môže byť:

 1. 1. Hormonálne poruchyženy, Vyskytujú sa v dôsledku použitia hormonálnej antikoncepcie, ochorenia štítnej žľazy a na pozadí lekárskeho alebo mechanického potratu. U pacientov s týmto problémom sú vonkajšie genitálie stále svrbiace.
 2. 2. Infekčné a zápalové ochorenia orgánov močového systému a malej panvy. Patria sem STD (salpingitída, oophoritída, endometritída). Ak sa telo vyvíja zápalovým procesom, potom príznaky ako kŕče a pocit pálenia sa môžu vyskytnúť pri prechode na záchod, zvýšenie telesnej teploty, pocit nepohodlia a ťahanie bolesti v spodnej časti brucha.
 3. 3. DHypersenzitívna reakcia na používanie hygienických výrobkov a kozmetiky. V mnohých zložkách pre intímnu hygienu je alkália, ktorá nepriaznivo ovplyvňuje prirodzené prostredie vagíny. Je plná prenikania a reprodukcie patogénnych mikroorganizmov.

Vyliečiť patologický výtok pod silou len lekár, ktorý predtým vykonáva podrobnú diagnózu.

V závislosti od zistenej príčiny použite nasledujúce metódy:

 1. 1. Na odstránenie bakteriálnej infekcie a zápalu sú predpísané antimikrobiálne činidlá. Antibiotiká sa môžu užívať perorálne alebo topicky vo forme sviečok, krémov alebo mastí.
 2. 2. Plesňová infekcia je liečená antimykotikami. Drozd je lokálnym prejavom rozsiahlej infekcie tela hubou. V liečbe nemôže robiť len sviečky a smotanu. Väčšina infekcie sa usadí v črevách, takže celé telo potrebuje byť liečené, nie len vagína.
 3. 3. Keď vírusová infekcia predpísala antivírusové činidlo. Ide o veľmi nebezpečné mikroorganizmy, ktoré sa lekári neučili úplne odstrániť. Hlavnú úlohu v tejto situácii zohráva posilnenie imunitného systému.
 4. 4. Ak sa vyskytli akékoľvek novotvary, môžu sa liečiť konzervatívnou metódou alebo sa môžu odstrániť. Kľúčovú úlohu zohráva typ: benígny alebo malígny - a rýchlosť vývoja tohto novotvaru.

Pre akýkoľvek výskyt ne-charakteristických sekrétov sú potrebné starostlivé osobné a intímne hygienické postupy, pretože väčšina patologických sekrétov eroduje pokožku genitálií. V niektorých situáciách gynekológ odporúča kúpele s terapeutickými riešeniami a douching.

Pin
Send
Share
Send
Send