Vitálny

Zvyšujete váhu počas svojho obdobia?

Pin
Send
Share
Send
Send


V kritických dňoch sa mnohí z nás stretávajú s problémami, ako je nadúvanie, zápcha, opuch a nárast telesnej hmotnosti. Prečo sa to deje a ako zabrániť vzniku kíl navyše?

Niektoré nepríjemné príznaky sa spravidla objavujú už niekoľko dní pred začiatkom menštruácie. Bolesť sa objavuje v bruchu, závrate, nevoľnosť, opuchy nôh, rúk, kĺbov, opuchu hrudníka a brucha.

V súvislosti so zmenami, ku ktorým dochádza v hormonálnom prostredí ženy, sa počas menštruácie prebúdza chuť k jedlu - to je príroda. Približne od polovice cyklu sa množstvo hormónu progesterónu v tele zvyšuje. Tento hormón je zodpovedný za tehotenstvo, a telo ženy získať zdravé potomstvo je prirodzene uložený do budúcnosti.

Normálny jav môže byť nazývaný prírastok hmotnosti nie viac ako 900 gramov, ktoré idú po menštruácii. Mnohé ženy však počas tohto obdobia zvyšujú svoju hmotnosť o viac ako jeden kilogram kvôli ich veľkej chuti do jedla. A prirodzene nadbytok kalórií usadiť na obrázku. Ako sa to deje na mesačnej báze, prebytočný tuk sa postupne akumuluje.

S cieľom chrániť vašu postavu počas kritických dní si vypočujte radu Passion.ru.

2. Udržujte vzdelávací rozhovor so svojím mužom

Muži tiež prispievajú k zvyšovaniu hmotnosti v druhej polovici. Koniec koncov, musia čeliť takým nepríjemným prejavom premenštruačného syndrómu v ich milovanej, ako sú slzy, hystéria, zlá nálada.

A aby sa nejakým spôsobom chránili pred takýmito prejavmi, sú nútení dopriať nám sladkosti, niektorí súhlasia s tým, že v noci budú chodiť do obchodu s čokoládou. V období pred menštruáciou jedia ženy na celom svete tony čokoládových výrobkov. Porozprávajte sa o tom so svojím partnerom, ak nechcete, aby sa tieto dlaždice „usadili“ na bokoch a páse.

3. Zaplatí sa!

Ľahké cvičenie môže pomôcť znížiť chuť k jedlu. Môže to byť 15 minútový poplatok ráno, tak tancuje. Zároveň je veľmi dôležité, aby tréning priniesol emocionálne potešenie, zanechal príjemný pocit tepla v tele a neberie všetku svoju silu.

Vedecké štúdie ukázali, že vďaka fyzickej námahe sa znižuje chuť do jedla. Je to spôsobené zvýšením hladiny adrenalínu a norepinefrínu v krvi na pozadí svalovej práce. Okrem toho, že tieto hormóny pomáhajú rozkladať tuky, tiež pomáhajú zvýšiť tonus mozgu, čím sa znižuje depresívna nálada tela. Teda telo prestáva pociťovať potrebu potravy ako antidepresíva.

4. Vykonajte kontrolu hmotnosti

Zmena hmotnosti v kritických dňoch / shutterstock.com

V predmenštruačnom období dochádza k opuchu maternice a jej zvýšeniu hmotnosti o 1-1,5 kg a počas kritických dní sa hmotnosť zvyšuje o ďalšie 1 kg. Tam je tiež zvýšenie veľkosti prsníka 1,5-2, a žalúdok môže vyzerať v treťom mesiaci tehotenstva. Aby ste nepokazili vašu náladu, nemusíte sa v týchto dňoch vážiť.

Počas menštruácie sa v tele vytvára prebytočná tekutina, čo spôsobuje takéto nepríjemné prejavy ako ťažkosť, nevoľnosť, vracanie a podráždenie zažívacieho traktu. A tekutina v mozgovom tkanive vyvoláva také nervové prejavy ako nervozita, podráždenosť, depresie. A tieto kilá môžu byť len touto tekutinou, ktorá zmizne po kritických dňoch.

Navážte sa aspoň raz za mesiac, ale po menštruácii. Je lepšie to urobiť v ten istý deň menštruačného kalendára a zaznamenať výsledok. Ak sa zmena hmotnosti nevyskytne, znamená to, že môžete ovládať svoj „menštruačný“ apetít.

5. Venujte pozornosť jedlu.

Nejedzte tučné potraviny v týchto dňoch: sadlo, bravčové mäso, všetky druhy klobás a syrov s vysokým obsahom tuku. Zabudnite na vyprážané zemiaky, kuraciu kožu a všestrannú majonézovú omáčku. Obmedziť spotrebu uhoriek, alkoholu, piva a najmä sladkostí (cukroviniek, pečenia, sladkého ovocia, čokolády).

6. Diéta pre dobrú náladu.

Ak ste v stave významného psychického stresu, inými slovami, pociťujete predmenštruačný syndróm, odporúčame Vám dodržiavať sacharidová diéta, ktorý prispieva k produkcii serotonínu - hormón radosti, a zároveň vám pomôže získať ďalšie libry.

Niekoľko dní pred menštruáciou a počas všetkých "červených" dní by mala vaša strava pozostávať z rôznych obilnín, obilného chleba, zeleniny a ovocia. Je potrebné zahrnúť do menu šalát, kapustu, jablká, brokolicu tak často, ako je to len možné.

Namiesto sladkostí si môžete dopriať banány, sušené marhule, melóny, slnečnicové semienka a orechy. Ak nemôžete robiť bez mäsa, dávajte prednosť vtáčie filé. Odpad zo slaných potravín, sladkých nápojov a nápojov obsahujúcich kofeín.

7. Nezabudnite na železo

Zmena hmotnosti v kritických dňoch / shutterstock.com

Každý mesiac počas menštruačného cyklu stráca žena asi 100 ml krvi a asi 30 mg železa. Pre niektoré ženy to nie je bez povšimnutia. Počas tohto obdobia sa môžu cítiť slabí ospalosť, zníženie pracovnej kapacity. Možné sú aj bolesti hlavy, závraty a dokonca mdloby. Koniec koncov, krv vôbec nie je vodou! Z tejto červenej tekutiny, alebo skôr z jej zloženia, závisí od pohody a vzhľadu ženy. Štatistiky bohužiaľ ukazujú, že približne polovica žien má problémy s krvou, najmä mladé dievčatá, ktoré sa po móde vyčerpávajú hladom a diétou.

V dôsledku toho dochádza k podvýžive anémia (Anémia). Aby bolo možné kompenzovať stratu železa a obnoviť ich silu počas tohto obdobia, ženy, namiesto toho, aby intenzívne absorbovali obľúbenú múku a sladké jedlá, je potrebné venovať pozornosť potravinám s vysokým obsahom. žľaza - pivovarské kvasnice, varené mušle, pšeničné otruby, kale, kakao, bravčová pečeň, melasa. Pamätajte, že 20-30% železa sa vstrebáva z mäsových výrobkov a 3-5% z rastlinných produktov. Vitamíny C a B12 podporujú absorpciu železa.

Dodržiavaním našich tipov nielenže nezískate váhu počas kritických dní, ale aj zlepšujete svoju pohodu.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Som opak
Trochu som sa pichol tesne pred menštruáciou a ako sa začnú, ako keby 3 kg bolo ľahšie

Zachytávanie vody v tele, ako som tu čítal. A určite neviem. Zoberiem a cítim sa ako sud s vodou.

Som len získať hmotnosť kg 2 možno aj 3 určite, ale môj hrudník je tiež zvyšuje o veľkosti 2, a to je to, ako som ísť všetky nafúknuté :)

Opuchy spôsobené hormónmi. Niekto, kto má niekoho, je pre každého iný.

áno, zadržiavanie vody. To je normálne.

Súvisiace témy

Áno, pre mňa, aj niekoľko dní, moje dcéry, môj žalúdok je trochu malý, moja hruď sa zvyšuje veľmi dobre =) a všetko by bolo v poriadku, ale skoky nálady sú tiež neuveriteľné aj v týchto dňoch, všetko sa mi zalieva =) a potom, keď začínajú - svetlo okamžite fun.
Kto vie prečo a čo sa dá urobiť?

Nemám typ, ale všeobecne malý opuch počas menštruácie - pre mnohých. A tiež, ak sú PMS a nálada zlé - mnohí sú vyrazení na smrť a najmä na sladké - to je kvôli zníženej hladine serotonínu (nie je to len serotonín a to nie je hlavná vec, samozrejme som s tým mal problémy a vedel o ňom) ktoré sa telo snaží dostať týmto spôsobom.

╧7, exit (o PMS) - priebeh antidepresív, dobre, je to len v prípade, že je naozaj silný a dlhodobo sa PMS obáva.

Už som strelil 5 a v noci som hltal BATON BIELEJ SADY. V tomto čase nemôžem zastaviť zhor. potom hmotnosť zmizne

pred mesiacom Mám zhor! Nemôžem s tým nič robiť, potom nie žalúdok, ale ako keby bol sud nafúknutý. ale potom všetko prebehne .. horor.

Týždeň, pred menštruáciou, monstrózny hlad! Jedol som všetko, čo je zlé))) Pre tento týždeň získavam 3-5 kg. Veľkosť pŕs sa zvyšuje o pár. Cítim sa ako prasa, snažím sa neopúšťať dom. Ale keď začnú, na tretí alebo tretí deň, všetko sa vráti do normálu.

áno, zadržiavanie vody. To je normálne.

Vápnik má pomôcť!

Nezvyšujem váhu. Vždy v jednej forme, to znamená ako v Osvienčime :))))

Napíšem.
Pretože pijem veľa tekutín a obličky pracujú horšie.
Ale po CD, som prevádzkovať tukalet 20 krát denne, a za pár dní všetka prebytočná voda opäť zmizne.

Dievčatá, toto nie je zvýšenie hmotnosti a opuch!

Porodila som pred 4 mesiacmi a pred pôrodom pred menštruačným obdobím som mala chuť do jedla, ale nie tak skoro pred nimi))))))) Mesačné by tu mali začať a po 4 dňoch nájdem všetko v chladničke. HORROR: Nepijem veľa tekutín, chápem, že tieto hormóny sú nezbedné, ale prečo si píšeme váhu?

Aj ja, všetci, opuchneme a priberáme na váhe ((((nejakým spôsobom sa dostanem do džínsov! Strašne jednoduché! Neviem, čo s tým robiť! Bežné dni je pre sladkosti ľahostajné, ale v kritických časoch som sa roztrieštil, cookies a rolky) No, naozaj chcem mať sladkú (((potom opuch zmizne, ale pred a po kontrole som nemal kontrolu nad hmotnosťou)

Mám rovnakú váhu v hmotnosti 2-3 kg., Napučiavam, zväčšujem, slaný, a tak nejedz, hor horor, snažím sa opustiť dom, ktorý by prerušil zhor.

Otekayu horor ako všade inde. Jedol som všetko, sladká, slaná, múka. Ako sa tomu vyhnúť, povedz mi to.

Mdaaa)))) chcem veriť, že voda je všetko)))

Kto by vedel, ako sa tomu vyhnúť (prečítal som si ho a aspoň som rád, že nie som jediný. Cítim sa ako prasiatko, môj žalúdok a taakkov tvár sú nafúknuté)

aj pocit, že idem s barelom =))) Aj ja získavam na váhe, ale ako začnem, budem odfúknutý =)))
Zhora moc nepozerá!

A teraz mám aj PMS. ústa sa nezavierajú =))) Ale ja som čítal a počul som, že nemusím zaútočiť na sladké veci, pretože neuloží. Je potrebné jesť všetko s vitamínmi skupiny B, ako sú ryby a orechy =) Takže aspoň to je menej škodlivé, že sa vypne =)

A bol som opuchnutý pred týždňom, moje nohy sa zväčšili nočnou morou, dnes prvý deň menštruácie nie je ľahší (

žalúdok sa nafúkne, akoby niečo zjedol, a keď prejdú takou ľahkosťou, ako keby stratil hmotnosť.

Týždeň pred mesiacom som nafúknuť ako lopta, problémové oblasti v tomto okamihu sú žalúdok a boky. To je hrozné. Plač nálady a silné podráždenie trvá 2 týždne. Týždeň pred menštruáciou a včas. Kedysi bola čokoláda viazaná, teraz mi to nechodí do úst, keď sa na seba pozerám počas tohto obdobia. A vždy sa zdá, že ste sa zotavili a sú ešte viac rozrušení. Lekári povedali, že antikoncepcia môže pomôcť, ale nejako sa ich bojím piť. Neviem, čo mám robiť. Sily už nie sú dosť pre počítače: ((((((

Aj ja klamám a rozmýšľam, či to stojí za to. Po mesiacoch som získal 3 kg. Pred 8 dňami, pás bol mínus 4 cm, a žalúdok bol mínus 5 cm.Zdá sa, že tam je nejaký druh zlyhania v tele. Nemôžete to dostať za týždeň. Jedla ako obvykle.

Tiež chcem plakať a kričať zlosťou. Štyri dni počas menštruácie som získal štyri alebo viac kg. ktoré som vyhodil prepracovaním: (. Teraz vyzerám ako obrovský kus, neviem, čo mám robiť teraz: (.

Mám sadu 1 kg, ako keby som bol čerpaný silikón s takou dĺžkou, najmä v žalúdku (ako tehotná žena) av nohách

Tiež sa bojím zakaždým, keď sa dostanem na váhy pred menštruáciou (vážim sa každý deň), nezdá sa mi, že by som v bežných dňoch niečo zjedol, a potom by som mal trvať od 47 do 49,5 skokov a nič nezačne, kým nezačne. a pár dní samozrejme neuveriteľné zhor, všetko bezohľadne: sladko-slaná-tuk-pikantná múka, nezaujíma sa, záhada, kde to všetko zapadá do mňa), ale z nejakého dôvodu prsia nezvyšuje moc, v polovici cesty 1. aspoň raz pocítite úplnú tretinu)
Mimochodom, teraz sedím s PMS a neviem, čo mám robiť, tento mesiac sú výkyvy nálad len hrozné, skoro som sa zobudil v slzách, sedím a plačem a nemôžem sa zastaviť. Môj celý mozog už urobil moje tvrdenia, potom začnem kričať a potom už 2 dni už kričím! Čoskoro budem pravdepodobne podávať injekcie pre besnotu ((

Získavam pár kg.

chuť k jedlu je rovnaká.
všeobecne jesť málo.
niekedy počas CD vôbec nejem nič (nevyliezť)
No, bruško sa zvyšuje, ale hrudník nie je moc.

Dovoľte mi, aby som to spolu s vami vypáčil (((Získal som 5 kg. A všetky tieto CD.

je to všetko kvôli zadržiavaniu vody. kg 2 viac dostať, ale zrejme to nie je vidieť. aspoň poteší. Ako bude CD prechádzať, za deň, maximálne 2, všetko je normalizované

S hor boj je k ničomu, a tiež s hystériou. Ale prišiel som na to, ako zmierniť následky. Vymieňam sladkosti ako sladkosti-sušienky s banánmi, sušeným ovocím. Cukor je rovnaký a telo je užitočnejšie. Nie je potrebné zakázať si niečo jesť, stúpa slznosť) Menej tuku - vyprážať mäso lepšie. PMS, pretože všetky ženy vždy, nikto nedostane tuk o 50 kg práve preto.
Sledujte svoje obľúbené seriály, zostaňte sami - nikto sa neobťažuje, aby sa ozval a prejedal všetky odpadky)

Tiež som priberať na váhe. A môj žalúdok rastie ((((Včera, moji kolegovia sa na mňa veľmi pozorne pozerali, pravdepodobne si mysleli, že som tehotná. Bruško je ako guľa. Tak to všetko napĺňa. A to trvá 5 dní v mesiaci. Stav opuchu. týchto päť dní ma jednoducho dokončia, nie je žiadna zmena v chuti do jedla, dokonca by som povedal, že vôbec nie je žiadna nálada, pretože sa zdá, že žalúdok je už plný

Vzhľadom k tomu, že som stratil váhu navždy, počas CD hmotnosť zostane na svojom mieste, je veľmi nahnevaná (

Aj ja, týždeň pred menštruáciou, som sa zotavuje.Mám pocit, že je lopta! Škrečok je všetko! Snažím sa jesť menej, ale to nefunguje.Ďalšie akné vyskočí ((((((((Toto je problém vôbec) ), potom je pripravený rozbiť každého))) potom je všetko normálne, dokonca aj z nejakého dôvodu chudnutie)))

Áno, táto voda je oneskorená, potom sa hormonálne pozadie mení s nástupom CD a voda odchádza, hmotnosť sa vracia na svoju normálnu hodnotu

Získavam kilogram 3

Sakra to f ***** aktuálne dva týždne pred menštruáciou. Sedna tu som jedol ovsené vločky na vode ráno a pol jablka. Rozhodol som sa to zastaviť, ale nebolo to tam! Potom 3 mandarínky, 1,5 jabĺk, hrušky, pomaranča ... šli s dvoma muffinmi, 3 varenými vajcami, potom v 7 hodín som požíral 4 bochníky syra a 7 čokolád. Práve teraz som vypil umeleckú šťavu a 4 bochníky pohltili. Nenávidím sa za to ((((a áno) chcem sex divoko!

Nikdy nevšimol, ale pred týmito obdobiami (6 dní pred nimi) +2 kg. Začal som behať pred mesiacom, nie veľa nabíjania, pôst dní, hmotnosť by mala odísť, ale tu som len pridal nočnú moru. Dúfam, že mesačne s ním prejde +2 kg., Chcem ísť do mora za 2 týždne chcem byť vo forme

Áno, dievčatá, plné hrôzy. Kedysi som si myslel, že výkyvy nálady sú predsudky, ale teraz som si začal všimnúť sám seba a tu som tiež čítal, že máte to isté. Zhor je naozaj neuveriteľný, jesť a jesť a jesť. A tiež píšem. A áno, súhlasím, chcem sex divoce.

5 dní pred tým, než CD nervy idú do pekla. Som v dobrej nálade, rozumiem nálade, ja som sa ako pes, snažím sa čo najviac obmedziť, ale nič mi nepomôže, upokojuje pomoc, ale po pár hodinách, keď ich činnosť končí, sa veci zhoršujú. A ja som mama, 10 mesiacov stará, nechcem, aby dieťa cítilo moje bezcenné nervy a zlú náladu. tak môj vek s 12 je stabilný, len vr čas ber. Nenávidím tento ICP. A napriek tomu, počas nej som strašne spúšťa dom, nemôžem a nechcem nič robiť. ani variť ani čistiť, chlpaté, ale prísť mesačne a na tretí alebo štvrtý deň sa všetko vráti do normálu a dom je čistý, ale je ťažké vyčistiť toľko nahromadených peňazí. vo všeobecnosti nemám potuchy, ako poraziť tento kurva ICP. naozaj ma trápi žiť, môj manžel ma za to nenávidí.

Rovnaký problém 😂 je potrebné ísť na diétu týždeň pred menštruáciou! Diéta bez soli, snažte sa nesladiť jedlo alebo len trochu. A musíte piť vodu tak ako tak 1/2 litra denne. Pite hodinu pred jedlom alebo 2 po jedle. V noci pred spaním nepite, kefír je lepší ako pohár. Diéta pomáha, telo musí byť vyčistené a periódy ľahšie. Urob to pravidlo raz mesačne usporiadať pôst týždeň, tak nech tento týždeň je to! Veľa šťastia všetkým!)))

Mám tiež problém s prejedaním. počas menštruácie. Nemôžem tam nútiť. jesť nevoľnosť. väčšinou slaná. Dokonca aj dobrovoľne sleďa jednoducho nejedia a nesajú všetku soľ. aaa. cítiť sa na váhe. desivé dostať sa na váhy.

Myslel som, že som jediný. Pravda, pred 38 rokmi som nemal nič také. A teraz zhor, a prírastok hmotnosti, a nadúvanie každý mesiac. Po 40, je ťažké žiť vôbec))) Ak chcete vyzerať normálne a udržať váhu, mali by ste byť vždy hladní, nenechajte sa.

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich zverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Iné faktory

Okrem hormonálnych zmien v tele môžu faktory ako napr. Ovplyvniť hladinu telesnej hmotnosti pred a v deň kritických dní:

 • stravovanie a metabolické procesy, ktoré sa vyskytujú v tele, t
 • Genetická predispozícia u žien pre nadmerný nárast telesnej hmotnosti, t
 • ako mobilný je rytmus jej života.

Ale z väčšej časti je to hormonálne pozadie, ktoré určuje výkyvy v kilogramoch počas ich kritických dní, ich nadmerný príjem. Týmto spôsobom sa telo pripravuje na budúce dozrievanie folikulu a uvoľňovanie vajíčka, koncepcia a nosenie plodu, kompenzuje stratu tekutín a krvi, životne dôležité makro a mikroelementy.

Koľko hmotnosti sa môže zvýšiť počas menštruácie

Ak hovoríme o tom, koľko kilogramu sa žena môže zotaviť v období menštruácie - v tomto ohľade gynekológovia a odborníci na výživu jednomyseľne hovoria, že väčšina týchto údajov je spôsobená genetickou predispozíciou, takže nemá zmysel bojovať s drogami alebo prísnou diétou.

Preto odpoveď na otázku - koľko môže žena získať v tomto zaujímavom období, kilogram alebo až tri záleží výlučne na vlastnostiach samotného organizmu a dedičnosti.

Človek by však nemal brať do úvahy genetickú predispozíciu - jediný dôvod na zvýšenie telesnej hmotnosti pred menštruáciou. Takže zvýšenie telesnej hmotnosti je tiež kvôli množstvu potravy a konzumovanej tekutiny - pretože je tak dôležité odchýliť sa od zvyčajnej diéty deň predtým. Podľa odborníkov, niekoľko dní pred nástupom kritických dní a počas obdobia krvácania žena môže zmeniť svoje chuťové preferencie, ktoré ovplyvňujú množstvo konzumovaných potravín, jedlo.

Je tiež dôležité vedieť: prečo je krv po sexe a je to patológia?

Ako užitočné fytoestrogény v potravinách a aké je ich nebezpečenstvo, informácie v tomto článku.

Ako kontrolovať potraviny

Ako poznamenávajú odborníci na výživu, máme k dispozícii výrobky, ktoré ich konzumujú, a to nielen uspokojením pocitu hladu, ale aj ovládaním kilogramov v kritických dňoch a prinášajú telu viac výhod. Pokiaľ ide o pravidlá výživy a regulácie hmotnosti v kritických dňoch pred nimi, odborníci na výživu zdôrazňujú tieto zásady:

 1. Vždy majte raňajky - obilniny z celých zŕn a ovocia, produkty ľahkých proteínov budú prospešné, nasýtené a neovplyvnia úroveň zvýšenia v kilogramoch.
 2. Nezabudnite vstúpiť do stravy a potravín bohatých na ich zloženie pre vitamín D a vápnik - To pomôže zmierniť bolesť a zmierniť tok menštruácie, vyhladiť negatívne príznaky vo forme depresie a celkovej malátnosti.
 3. Nezadávajte jednoduché sacharidy - Nahraďte ich komplexnými zlúčeninami sacharidov. Pochopiť - zneužívanie cukru a pečenie, pečenie zhorší celkový stav a vyvolá zvýšenie kilogramov.

 4. Pite viac vody šťavy a bylinné čaje, menej soli a korenia, ktoré zadržiavajú vodu v tele a spomaľujú metabolické procesy.
 5. Hlavná vec nie je prejedať saa odborníci na výživu - vstávajú zo stola s miernym pocitom hladu. Nasýtenie, alebo skôr signál mozgu o ňom prichádza o niečo neskôr - kvôli tejto vlastnosti práce a štruktúry centrálneho nervového systému.
 6. Vstúpte do stravy bohatej na Omega-3 rastlinné oleje a orechy, určité odrody morských rýb. Ukázalo sa, že do stravy a jedál, ktoré sú bohaté na vlákninu, sa zavádzajú - zlepšujú tráviaci proces a neumožňujú ich stagnáciu v tráviacom trakte.
 7. Optimálne je konzumovať v dostatočnom množstve a potravinách bohatých na vitamíny E a B - fazuľa a semená, rastlinné oleje a orechy. Hlavnou vecou je nepreháňať to - jedlo má vysoký obsah kalórií a preto je potrebné konzumovať ho s mierou.

Pokiaľ ide o škodlivé produkty, o ktorých sa ukázalo, že sú vylúčené zo stravy - sú to všetky potraviny a jedlá, ktoré obsahujú kofeín v ich zložení, ako aj pečivo a cukor, cukrovinky a jednoduché sacharidy, alkohol a rýchle občerstvenie, sódu a mastné, vyprážané jedlá.

Na rozdiel od škodlivých produktov počas menštruácie je najlepšie zavádzať fazuľu a pohánku, hnedú ryžu a orechy v malých množstvách, ako aj sójové bôby a zemiaky, jablká a granátové jablká. Ukázalo sa, že zavádzajú ako pevné odrody cestovín, tak celozrnný chlieb - hlavnou vecou nie je prekročiť normu v tomto prípade rýchlosťou 3 - 4 gramy na kilogram ľudskej hmotnosti. Vo všetkých ostatných - je potrebné koordinovať diétu s odborníkom na výživu a gynekológom. Pomôžu vám urobiť a zvoliť správnu diétu, frekvenciu príjmu potravy a objem hotových jedál spotrebovaných naraz.

Vo videu je úplnejšia odpoveď, prečo sa hmotnosť pred menštruáciou zvyšuje:

Príčiny nárastu hmotnosti

Ženy sa zaujímajú o to: Prečo získavam extra kila, dočasne sa zvyšuje moja váha? “Tento jav má niekoľko dôvodov.

Pred začiatkom menštruačného toku v tele dámy sa zvyšuje hladina progesterónu a estrogénu. Zvýšenie hormónov spôsobuje mnohé zmeny v tele.

Retencia tekutín

Porucha hormónov vyvoláva zadržiavanie vody v tele, navyše môže spôsobiť zápchu, poruchy fungovania čreva. Konečník je veľmi uvoľnený, čo vedie k zápche. Po ukončení menštruácie je všetko normálne. Črevo sa čistí, prebytočná tekutina opúšťa telo.

Zmena stravy

Akonáhle dôjde k ovulácii, hladina progesterónu v ženskom tele sa značne zvyšuje pred začiatkom cyklu, estrogén a progesterón klesajú na najnižšiu úroveň. Takéto indikátory negatívne ovplyvňujú stav ženy. Dávajú jej pocit depresie. V snahe zlepšiť jej náladu, žena začne jesť veľa, radšej sladkosti. Je veľmi ťažké nadviazať kontrolu počas tohto obdobia, takže sa hmotnosť zvyšuje.

Zväčšená maternica

Prečo dochádza k nárastu telesnej hmotnosti pred menštruáciou, môže sa zvýšiť hmotnosť v dôsledku prípravy maternice na oplodnenie vajíčka. Maternica sa pripravuje na možné tehotenstvo, cievy sa rozširujú, ich vnútorná vrstva sa zahusťuje. V dôsledku toho dochádza k nárastu objemu maternice.

Nemali by ste sa starať o zvýšenie hmotnosti počas menštruácie, akonáhle sa skončí obdobie, prebytočná tekutina bude preč. Abdominálna distenzia so zápchou zmizne.

Stojí za to pozorne pozorovať tie dievčatá, ktoré ani po menštruácii nie sú schopné zmierniť ich chuť k jedlu. V takejto situácii sa hmotnosť pridáva nad normu, prírastok hmotnosti nezastaví na dva kilogramy.

Tak, že po mesačnej váhy, je váha je preč úplne, a nie je tam žiadna extra libra vľavo dodržiavať niektoré pravidlá.

 1. Sledujte svoju hmotnosť, kontrolujte svoju hmotnosť denne, najmä počas menštruácie.
 2. V období depresie a zlej nálady, nemôžete chytiť negatívne emócie.
 3. Upravte si jedlo, vylúčte z ponuky všetky potraviny, ktoré nie sú prospešné.
 4. Najlepšou nutričnou možnosťou počas menštruácie je vytvoriť si menu pre seba, ktoré obsahuje všetky komponenty potrebné pre telo.

Koľko hmotnosti sa zvyšuje počas menštruácie? Toľko faktorov bude závisieť od životného štýlu.

Ako sa vyhnúť zvýšeniu telesnej hmotnosti

Ak sa žena pozerá na svoje jedlo, potom jej hmotnosť pred menštruáciou sa môže zvýšiť najviac o jeden kilogram. Tento kilogram zmizne tak rýchlo a nepozorovane, ako sa nahromadil.

Väčšina žien váži v oblasti dvoch kilogramov. Aby ste nezískali viac a ľahšie sa zbavili pridaných kilogramov po menštruácii, musíte sa snažiť dodržiavať veľmi relevantné pravidlá.

Kontrola hmotnosti

Hlavným príznakom prejedania sú časté váženia. Musíte vybrať konkrétny deň cyklu a priebežne zaznamenávať výsledky. Keď hmotnosť zostane na rovnakej úrovni každý mesiac, potom nie je čoho báť. Ak sa hmotnosť začína zvyšovať s každým cyklom, je to dôvod na premýšľanie o vašej strave.

Vyvoláva prejedanie počas menštruácie ťažký emocionálny stav ženy. Počas tohto obdobia je podráždená, vystrašená. Ženy sa snažia využiť svoje negatívne emócie. Ak ho zneužije, bude oveľa ťažšie znovu získať váhu.

Mali by ste sa snažiť odvrátiť pozornosť v týchto dňoch. Nemusíte sa plne sústrediť na svoj stav, tráviť viac času vonku, ísť na prechádzku. Nechoďte opäť do kuchyne bez toho, aby ste museli odolávať pokušeniu. Menštruácia nie je dôvodom na depresiu a zvýšenie tuku.

Kontrola kvality potravín

Zastaviť prírastok hmotnosti pred menštruáciou dievčatá nie sú v stave. Je to prirodzený fyziologický proces, ktorý nie je kontrolovaný. Žena môže zachovať stav telesnej hmotnosti.

Počas obdobia menštruácie odstráňte zo stravy všetky tučné jedlá, vyprážané, slané. Nejedzte omáčky a majonézu. Minimálne je potrebné znížiť používanie rastlinného oleja. Je potrebné sa vzdať alkoholu, pečiva a sladkostí.

Vedenie vašej chuti počas vášho obdobia je veľmi ťažké, pretože v tomto okamihu všetky metabolické procesy tela aktívne pracujú. Pocit hladu sa líši v závislosti od obdobia cyklu. Na samom začiatku má žena veľmi silnú chuť. V nasledujúcich dňoch sa znižuje, takže je potrebné vynaložiť úsilie na chudnutie hneď na začiatku.

V budúcnosti je ľahšie kontrolovať proces, monitorovať svoju stravu. Nie je potrebné jesť nezdravé jedlo v týchto dňoch. Diéta by mala zahŕňať potraviny bohaté na dlhé sacharidy. Tieto produkty zahŕňajú zeleninu, obilniny. Je užitočné počas obdobia jesť banány, melón, semená, orechy a sušené marhule. Potrebujete sa vzdať sladkej a múky, znížiť spotrebu bielkovín: vajcia, ryby, klobása, mäso.

Fyzická aktivita

Je veľmi dôležité stabilizovať hmotnosť počas menštruácie nielen na diétu, ale aj na šport. Mnoho žien nemôže úplne dať svoje telo fyzickej námahe kvôli zlému zdravotnému stavu. Ale ľahké nabíjanie bude prínosom. Môže to byť tanec alebo kúpanie. Zaťaženie nielenže privedie telo k tónu, ale tiež zmierni psychický stres.

Okrem toho, podľa odborníkov, ľahká telesná výchova môže znížiť chuť k jedlu. Počas cvičení v tele sa zvyšuje hladina katecholamínu - adrenalínu, tento hormón podporuje rozklad tukov. Svaly v priebehu práce vysielajú impulz do vyššieho nervového systému, čím zvyšujú jeho tón a eliminujú depresiu. A keď je človek zaneprázdnený biznisom a má veľkú náladu, potom nie je túžba a čas prejedať sa.

Pri kontrole hmotnosti by sme nemali zabúdať, že je potrebné získať dostatočné množstvo vitamínov a minerálov.

Počas menštruácie žena stráca približne 100 ml krvi. To je takmer pol pohára. Spolu s krvou telo stráca 30 mg železa. Nie všetky ženy to normálne tolerujú. Pre väčšinu to spôsobuje veľa nepohodlia. Počas tohto obdobia začínajú byť ženy znepokojené slabosťou, ospalosťou a únavou. Mnohí vidia záchvaty silnej bolesti hlavy, mdloby. Ak počas tohto obdobia nedáva telu plnú diétu, môžete zhoršiť zdravie.

Výsledkom je, že ženy začnú byť rušené anémiou. Pocit slabosti budú aktívne jesť, opierať sa o sladkú a múku. Aj keď v tejto situácii je potrebné dávať prednosť výrobkom s vysokým obsahom železa. Patrí sem pivovarské kvasnice, otruby, pečeň, morské riasy. Môžete použiť železo v vitamínoch.

Obnovte hormonálne hladiny

Ak sa hmotnosť zvyšuje v dôsledku hormonálneho zlyhania, potom v tomto prípade je liečba predpísaná gynekológom. Mala by sa testovať žena, na základe ktorej sa zistí presná príčina ochorenia. Výber liekov a ich dávkovanie je vždy prísne individuálne. Prijatie hormonálnych liekov bez lekárskeho predpisu je zakázané, pretože môže spôsobiť komplikáciu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať situáciám, keď sa hmotnosť dosiahne, ale po skončení cyklu sa nezníži. To môže byť príznakom vážnej choroby. A choroba nemusí byť spojená so ženským genitálnym systémom.

Mnoho ľudí si pletie tehotenstvo s prírastkom hmotnosti pred menštruáciou. Nárast kilogramov počas tehotenstva sa začína objavovať až v druhom trimestri.

Závislosť menštruácie od veku

Najjednoduchší spôsob, ako sa vysporiadať s kilámi, sú dievčatá. Čím mladšie je telo, tým jasnejšie to funguje. Keď sú všetky metabolické procesy normálne, nie je tam žiadny prudký skok v hormónoch, a preto sa silný prírastok hmotnosti nemôže báť.

S vekom sa hladina estrogénu v tele počas menštruácie znižuje. S pádom hormónu, telo začne požadovať hromadenie tukového tkaniva. Rastúce chuť k jedlu, a po ňom, a hmotnosť. U žien v strednom veku je častejšie zlyhanie hormonálneho pozadia, menštruačný cyklus situáciu zhoršuje. Hmotnosť sa začína zvyšovať aktívnejšie, ale pokles je ťažší.

Mesačne nám môže priniesť nielen všeobecnú malátnosť, nepohodlie, ale aj pár kíl navyše. Nemali by ste sa starať o ich pridanie. Správne opatrenia im pomôžu ľahko sa zbaviť po skončení cyklu.

Prečo sa zvýši hmotnosť počas menštruácie?

Každý nový reprodukčný cyklus začína krvavým výtokom z pošvy. To je vonkajší prejav cyklického charakteru fungovania reprodukčného systému, ktorý je normálny pre ženské telo. Je to menarche (prvá menštruácia), ktorá indikuje, že dievča dosiahlo vek dostatočný na to, aby nieslo a produkovalo potomstvo. Hormonálna tvorba dozrievajúceho organizmu začína vo veku 12-14 rokov a končí dosiahnutím dospelosti. Symptómy menštruácie umožňujú určiť výskyt rôznych infekcií a priebeh patológií v činnosti vnútorných orgánov, najmä pohlavných orgánov.

Všeobecne prijatá skutočnosť - skok v telesnej hmotnosti niekoľko dní pred začiatkom menštruácie. Ak na to niektoré ženy nevenujú pozornosť, iní horia so zvedavosťou a snažia sa pochopiť, prečo sa to deje. Podľa štatistík, pred a počas menštruácie, asi 50 percent žien získať extra libier. Dôvodom pre to - nie akumulácia v tele chorých tukov a zadržiavanie tekutín v tkanivách na konci cyklu. Neschopnosť stiahnuť tekutinu je spôsobená hormonálnym trepaním, pretože pred menštruáciou dochádza k zmene pomeru estrogénu a progesterónu. Po kritických dňoch sa obnoví obvyklá rovnováha.

Toto hormonálne zlyhanie vyvoláva zápchu. Vzhľadom na nedostatok hormónov potrebných pre normálnu peristaltiku sú svaly čreva namáhané, defekácia je ťažká, preto sa objavuje nadváha. Rovnaké okolnosti slúžia ako podklad pre tvorbu prebytočných plynov. Po ukončení menštruácie sa prebytočná tekutina vylučuje močom. Hmotnosť a tvar ženského tela získavajú obvyklé parametre. V článku sa podrobne diskutuje otázka, prečo počas menštruácie, menštruácia získava na váhe, čo spôsobuje nárast telesnej hmotnosti počas menštruácie a čo robiť, ak sa počas menštruácie objavia ďalšie ponuky.

Prírodné príčiny nárastu hmotnosti počas menštruácie, menštruácie

Prirodzené dôvody pre zvýšenie hmotnosti počas menštruácie, extra kíl objavujú počas menštruácie, to je nadmerné hromadenie tekutiny v tele. Takýto dôvod na zvýšenie telesnej hmotnosti súvisí s fyziologickými problémami, to znamená, že to nie je známkou problému. Táto situácia sa najčastejšie vyskytuje u tých dievčat, ktoré majú vo väčšine prípadov ťažký výtok počas menštruácie, to znamená, keď sú ich obdobia ťažké. Prebytočná tekutina, to znamená retencia tekutín v ženskom tele, vyvoláva výskyt edému. Takéto príznaky sú stresujúce pre ženské telo, pretože prebytočná tekutina počas menštruácie je schopná byť distribuovaná v celom ženskom tele, kvôli ktorej sa zvyšuje hmotnosť, objavuje sa nadváha počas menštruácie. Zvýšenie chuti do jedla počas menštruácie tiež ovplyvňuje prírastok hmotnosti počas menštruácie, preto sa ženám, ktoré trpia nadváhou, odporúča, aby sa držali svojej normálnej diéty a aby sa počas svojho obdobia nepotáčali.

Takýto problém, ako je anémia počas menštruácie, tiež nepriamo ovplyvňuje výskyt nadváhy. Pri anémii ženy často pociťujú ťažký hlad, pretože telo tak dáva jasný signál o svojich špecifických potrebách. Kvôli nútenému prejedaniu sa môže celková hmotnosť mierne zvýšiť a líšiť sa od obvyklého ukazovateľa. Zmena v trávení pred nástupom menštruácie je spôsobená tým, že v krvi ženy dochádza k prudkému nárastu progesterónu. Z tohto dôvodu môže nastať proces relaxácie maternice a výsledkom je zápcha a akumulácia prebytočných plynov, čo vedie k miernemu zvýšeniu hmotnosti ženy.

Kontrola príjmu potravy pomôže znížiť nadváhu.

Ďalším predpokladom pre zvýšenie telesnej hmotnosti je hyperapetit na hranici dvoch cyklov. Chudobné zdravie a nálady výkyvy, mnohí spravodlivý sex radšej držať. Najmä na kontrolu množstva kalórií spotrebovaných denne pred kritickými dňami by mali byť dievčatá náchylné v celom rozsahu.Najlepším indikátorom bude denné váženie, ktoré indikuje potrebu zastavenia.

Premenstruačný syndróm - PMS počas menštruácie a nadváhy

Výkyvy nálady, neustály hlad, najmä v noci, smäd a zvýšená agresivita sú príznakmi stavu nazývaného predmenštruačný syndróm. Absolútna väčšina žien čelí tomuto problému, pretože podľa sociologického výskumu len 10% žien na planéte sa pred menštruáciou neobáva o opísané príznaky. Zvyšok symptómov PMS sa objaví úplne alebo čiastočne, niekedy v rôznych kombináciách. Zmeny v správaní sú spôsobené zmenou hladiny hormónov počas cyklu. Hormonálne skoky pociťujú najmä ženy, ktoré sú náchylné na korpulenciu. Pred menštruáciou telo významne zvyšuje koncentráciu progesterónu, čo prispieva k vstrebávaniu potravy a zvyšovaniu telesnej hmotnosti. Príroda poskytla takýto príkaz, aby otehotnela, žena jedla dosť, aby poskytla všetky potrebné živiny dieťa.

PMS u mnohých žien je spojená s nepohodlím v črevách, tvrdou stolicou a, samozrejme, s výskytom niekoľkých kíl navyše. Rozvoj vôle bude dobrým prostriedkom, ako čeliť zvýšeniu telesného objemu, v ideálnom prípade stanovením cieľa, ktorý vylučuje plnosť. Ženy, ktoré si udržiavajú svoje zdravie a vzhľad pod kontrolou, získavajú v priemere až kilogram hmotnosti navyše počas obdobia, ktoré sa s koncom prepustenia ľahko stráca. Existujú však prípady, keď sa hmotnosť dámy zvýši na 2 kíl navyše. Dokonca aj upustenie časti z nich, rovnováha bude v tukových rezervách a každý mesiac bude odraz v zrkadle menej atraktívny. Stretch v problémových oblastiach sú tiež nepríjemným prekvapením. Ak chcete udržať svoje telo v tvare, musíte kontrolovať svoju váhu, zmierniť stres nie cez obsah chladničky, ale s pozitívnymi emóciami alebo koníčkom, odstrániť škodlivé potraviny z vašej stravy, vytvoriť plne vyvážené menu, ktoré uspokojí vašu chuť k jedlu a pomôže obohatiť vaše telo vitamínmi.

Najvýznamnejším výsledkom prejedania je značka oproti šípke stupnice. Začnite vážiť každý mesiac v jeden deň cyklu a zaznamenajte výsledky pre porovnanie s predchádzajúcimi obdobiami. Ak podľa vyššie uvedených odporúčaní dosiahnete pozitívny účinok, potom sa môžete pochváliť. Ale to nie je dôvod na dokončenie práce na sebe. Často sa ženy prejedať spôsobuje depresívne psycho-emocionálny stav pred nástupom menštruácie. Chutné, ale nie zdravé jedlá pomáhajú vyrovnať sa s podráždením, nespokojnosťou a apatiou. S zvykom neustále sa pozerať do chladničky, môže pomôcť (možno vtipným spôsobom), ktorý zakazuje prejedanie.

Cvičenie - spôsob, ako sa zbaviť nadváhy počas menštruácie, menštruácie

Okrem diéty, pocit radosti pre človeka je daný miernym cvičením. Zapojte sa do tanca alebo fitness. Radosť z toho, že vaše telo bude ladené, vás odvráti od rušivých myšlienok. Mnohé štúdie ukázali, že použitie malého zaťaženia uľahčuje riešenie nadmernej chuti do jedla. Vývoj adrenalínu a norepinefrínu počas cvičenia prispieva k rýchlemu štiepeniu tukov. Mozgová kôra je tónovaná, pričom nervové impulzy vychádzajú zo svalov, čo vedie k depresívnemu stavu, ktorý robí ženu premýšľaním o potravinách.

Kvalita konzumovaných potravín ovplyvňuje prírastok hmotnosti počas menštruácie.

Počas nebezpečného obdobia sa oplatí odmietnuť prítomnosť v strave potravín s vysokým obsahom tuku (bravčové mäso, syry, sadlo, klobásy), vyprážané jedlá a šaláty, ochutené majonézou, ako aj rastlinný olej a orechy. Nie menej ako tieto výrobky poškodzujú alkoholické nápoje, slané potraviny, sladkosti vo forme čokolády, cukrovinky a pečenie.

Túžba jesť viac pred menštruáciou je normálna, príroda to v nás. Zrýchlenie metabolizmu v tomto období umožňuje rýchle zvýšenie hmotnosti. Počas tohto obdobia si nemôžete mučiť pôst ani diétu. Je len potrebné správne uprednostniť výživu, aby jedlo nebolo odložené o ďalšie centimetre v páse. A potom nadváha, ktorá sa náhle objaví pred menštruáciou, bude iba tekutina zadržaná v tkanivách, ktorá sa z tela odstráni a nezanechá žiadne stopy.

Aby výkyvy nálady na konci cyklu nenútili ženu, aby zlepšila náladu s pomocou škodlivých dobrôt, odborníci na výživu v tomto čase odporúčajú dodržiavať sacharidovú stravu. Týmto spôsobom sa zvýši produkcia serotonínu, ktorá prináša šťastie človeku. Pridajte zeleninu, cereálny chlieb a cereálne výrobky do svojej dennej stravy. Odporúča sa jesť banány, sušené ovocie, orechy, semená a melóny. Bielkovinové potraviny (ryby, vajcia, mäso, klobásy) by mali byť obmedzené. Sladkosti v akejkoľvek forme, vrátane cukru, je lepšie nepoužívať.

Pin
Send
Share
Send
Send