Hygiena

Žltý výboj po Terginan

Pin
Send
Share
Send
Send


Terzhinan je lokálny liek na liečbu vaginálnych infekcií. Výber je možný po Terzhinan. Najčastejšie sú spôsobené kortikosteroidnou zložkou lieku alebo odstránením samotnej sviečky (tabliet) z pošvy. Vypúšťanie z Terzhinan zvyčajne nenesie žiadne nebezpečenstvo. Naopak syrový výtok si vyžaduje terapiu. Ponechať takýto výber nemožno ignorovať.

Liek je vhodný pre tehotné ženy (od 2 trimestrov), pacientov od 16 rokov. Sviečky sú predpísané pre drozd, kolpitis, kvapavkovú infekciu, vaginitídu rôzneho charakteru, vaginálnu dysbiózu. Účinnosť sviečok je vysoká, keď sa používa správne. Počas dojčenia sa liečba vykonáva, ak prínos pre matku prevyšuje riziko pre dieťa.

Farmakologické vlastnosti, formy, zloženie

Terzhinan - Je to komplexný liek, ktorý obsahuje niekoľko účinných látok. Terzhinan sa vyrába vo forme vaginálnych foriem (čapíky a tablety). Liek sa podáva vaginálne.

Zloženie lieku:

 • Ternidazol,
 • Sulfát neomycínu,
 • nystatín,
 • Metasulfobenzoát sodný s prednizolónom.

Ternidazol - Je to zložka, ktorá ovplyvňuje Trichomonas, ako aj anaeróbnu flóru (vrátane Gardnerella). Neomycín sa považuje za antibakteriálne činidlo. Inhibuje tvorbu proteínových molekúl ribozómov v patogénnych mikróboch. Pri pôsobení neomycínu je transkripcia mikróbneho genómu znížená alebo zastavená. Anaeróbne bakteriálne činidlá (corinobacteria, listeria, staphylococcus), grampozitívne bakteriálne organizmy (sirupový hnis, atď.) Sú citlivé na neomycín. Tieto patogénne mikróby sú často rezistentné na systémové antimikrobiálne látky.

nystatín - Je antifungálna zložka čapíkov a vaginálnych tabliet. Liek ničí škrupinu hubových činidiel. To vyvoláva smrť mikróbu. Nystatín pôsobí len na eukaryotickú skupinu húb (rod Candida).

Prednizolón je zložka glukokortikosteroidov. Pri lokálnom vystavení účinkom liekov v postihnutej oblasti sa zápalová reakcia zníži, alergie zmiznú a opuch vaginálnych stien. Zložka redukuje exsudáciu vaginálnej sliznice v dôsledku vazokonstrikcie.

Farmakokinetické vlastnosti lieku sa neskúmali, pretože liek sa aplikuje topicky. Minimálna absorpcia do krvi, ktorá neumožňuje sledovať metabolizmus a elimináciu účinných látok liečiva. Z tohto dôvodu nie sú sviečky a tabletky používané u detí mladších ako 16 rokov.

Indikácie a obmedzenia na predpisovanie lieku

Zoznam indikácií pre Terzhinan je pomerne veľký. Používa sa pri zápalových, bakteriálnych a plesňových patológiách ženskej genitálnej oblasti.

Údaje o vymenovaní Terzhinan:

 • zápal pošvy, ktorý je vyvolaný kvapavkovou bakteriálnou flórou,
 • chronická kolitída s častými recidívami (nešpecifické poškodenie stien pošvy a krčka maternice),
 • nerovnováha normálnej flóry a pH vagíny,
 • zápal pošvy spôsobený infekciou trichomonas
 • Poškodenie vaginálnej steny Candida,
 • vaginitídy rôznych etiológií.

Terzhinan je indikovaný pre pacientov, ktorí potrebujú operáciu genitálneho traktu alebo panvy. Liek sa používa ako profylaktický prostriedok na vaginitídu. Terzhinan je nevyhnutný pre rehabilitáciu genitálneho traktu u pacientov so začatím vaginitídy alebo jej histórie.

Je povolené uplatňovať Terzhinan počas tehotenstva v predvečer porodu, cisársky rez. Terzhinan je potrebné pred lekárskym potratom, aby sa zabránilo komplikáciám po kyretáži (kyretáž). Nástroj zabraňuje vzniku vzostupnej infekcie po zákroku. Liek je pacientom ukázaný pred rádiografiou maternicového orgánu, skúmavkami. Je povolené predpisovať liek pred umiestnením špirály alebo iných antikoncepčných prostriedkov.

Liek sa často predpisuje ženám po priebehu antibakteriálnych liekov. Antibiotiká sú schopné spôsobiť dysbakteriózu vagíny, po ktorej sa fungálne látky začnú množiť. Terzhinan umožňuje zabiť huby. Je povolené používať ho ako lokálny liek počas liečby antibiotikami na prevenciu plesňových infekcií vagíny.

Terzhinan nepoužíva u pacientov s alergiami na zložky lieku. Ak sa vyskytne alergická reakcia, lekár nahradí liek iným podobným liekom. Nemôžete predpisovať liek dievčatám a dievčatám do 16 rokov. V tejto skupine pacientov sa liek neskúmal, môže vyvolať silnú atrofiu vaginálnej sliznice. Mladí pacienti často pociťujú systémové účinky prednizolónu.

Nežiaduce prejavy počas užívania liekov

Nežiaduce účinky sú veľmi zriedkavé, pretože liek sa používa lokálne. Adsorpcia zložiek liečiva prebieha v malých množstvách. Pri vaginálnom použití sa vo väčšine prípadov pozorujú len lokálne reakcie. Možné prejavy alergií, pálenie v pošve.

Systémová expozícia glukokortikosteroidom (GCS) (Prednizolón) je zriedkavá. S použitím Terzhinan Prednisolone, ktorý je jeho súčasťou, môže viesť k atrofii sliznice. GCS spôsobuje zníženie hojenia mikrotrhlín a rán na sliznici. Krv z Terginan je spôsobená atrofiou a poškodením slizníc. Žltý výboj po Terginan je tiež možný., Objavia sa po chvíli. Zdôrazňuje základňu sviečky. Zvýraznenie môže byť syrový. Spôsobuje ich huba, ktorá sa spája na pozadí dlhodobej liečby.

Sanie krvi je menšie vylučovanie krvi. Krv rýchlo mení farbu na hnedú. Výtok vyzerá hnedo, rozmazane.

Podmienky používania sviečky

Podľa inštrukcií sa majú vaginálne tablety alebo čapíky vložiť hlboko do pošvy., Pred predstavením si musíte umyť ruky mydlom, umyť, ľahnúť si na posteľ. Môžete tiež dať tenké tesnenie. Ak je tableta vstrekovaná, má byť nasiaknutá vodou po dobu 20-30 sekúnd, aby jej škrupina mierne zjemnila. To pomôže tabletke rozpustiť sa rýchlejšie do pošvy.

Žena by mala vstúpiť do pilulky alebo do čapíka na chrbte (najlepšie v noci). Po inštalácii čapíka (pilulky) je potrebné si ľahnúť na 15 minút, aby sa liek rovnomerne rozložil na sliznicu. V opačnom prípade bude po rozpustení obsah sviečky jednoducho odstránený z pošvy bez toho, aby sa dosiahol terapeutický účinok.

Aby sa zabránilo Terzhinan používa denne po dobu 6 dní. Liečebný cyklus trvá do 10 dní (1 krát denne). Ak je to potrebné, liečba sa predlžuje alebo opakuje. Ak v čase liečby padá menštruácia, užívanie lieku sa nezastaví. Menštruačné krvácanie neznižuje účinnosť liečby. Pred použitím lieku nezabudnite navštíviť predporodnú kliniku.

Tehotné ženy predpísané Terzhinan pred pôrodom s preventívnym účelom po dobu 6 dní. Ak sa vyskytne zápal tkanív genitálneho traktu, potom predpokladajte príjem sviečok po dobu 10 dní. Sviečky sa podávajú raz denne, najlepšie v noci. Môžete použiť Terzhinan pred cisárskym rezom v rovnakých dávkach. Pred operáciou alebo manipuláciou je pacientovi predpísaný 10-dňový kurz Terginan. Sviečky vložené raz denne pred spaním.

Kandidóza vagíny vyžaduje 20-dňovú aplikáciu sviečok. Ak urobíte sviečky menej ako 20 dní, potom si Candida môže zvyknúť na liek. Po určitom čase sa choroba vráti. Pri použití 20-dňového priebehu liečby kandida zomrie. Ak sa antifungálne tabletové prípravky používajú súčasne s Terzhinanom, huba sa môže úplne odstrániť. Lekári odporúčajú liečiť drozdový komplex.

Žena by mala liečiť akékoľvek genitálne infekcie v rovnakom čase ako jej partner (manžel). Zaobchádzanie s partnermi by malo byť komplexné. Viac často predpísané Terzhinan spolu s antibakteriálne alebo antifungálne lieky (v závislosti na type ochorenia). Ak liečite iba pacienta (a neliečite partnera), ochorenie sa určite vráti. Partnerka uvádza masti, pilulky, ženu - sviečky, tablety (antifungálne alebo antibiotiká).

Možné vybitie pri použití Terginan

Po použití Terzhinan je možné niekoľko typov vypúšťania., Žena môže byť zistená po aplikácii žltého výtoku Terzhinan, krvi a krvavého prepustenia. Žltý výboj je úplne bezpečný. Pacient nie je ničím rušený, pretože tieto sekréty sú vysvetlené jednoduchým odstránením liečiva. Rozpustená tableta alebo sviečka majú žltkastú farbu. Počas prepúšťania liekov žena necíti bolesť.

Je povolený mierny pocit pálenia. Takáto reakcia je však častejšia u pacientov s poškodenou alebo vysoko zapálenou sliznicou. Po Terzhinan žltý výtok začne odchádzať nejaký čas po nastavení sviečky (pilulka). Môžu pretrvávať celý deň.

Terzhinan má glukokortikosteroidnú zložku. Na pozadí dlhodobého užívania lieku je možná slizničná atrofia. Ak žena už mala atrofické alebo zápalové poškodenie vaginálneho tkaniva, potom krv (hnedá) alebo krvavý výtok po sviečkach Terzhinan je možné.

Krvné pečate sú celkom prijateľné. Nespôsobujú nepohodlie, bolesť, pálenie. To možno pripísať slabému hojeniu mikro-rakoviny. Nemali by ste sa starať o prítomnosť krvného výboja.

Pretože je sliznica atrofovaná, poškodia sa aj cievy. V prípade sexuálneho konania sa intenzita výboja môže zvýšiť. Ak sa vyskytne závažné krvácanie, pacient by sa mal poradiť s lekárom. Lekár zruší alebo nahradí liek iným liekom, ktorý neobsahuje Prednison alebo iný GCS.

Ak tehotná pacientka mala krvácanie (hojnejšie, nie rozmazanie) na pozadí pomocou Terzhinan, potom ona určite sa poraďte s lekárom, Lekár vykoná vyšetrenie, urobí ultrazvuk. Tieto aktivity pomôžu eliminovať narušenie placenty, skontrolovať stav plodu.

Ak liečba viedla k syrovému minulému prepusteniu, sprevádzanému silným svrbením, pálením v genitálnom trakte, potom by ste sa mali poradiť s lekárom. Dôvodom takéhoto prepustenia je pridanie plesňovej infekcie. Cheesy výtok môže vyvolať dlhodobé vystavenie Prednisolone v spojení s antibiotikami. Exacerbácia plesňových infekcií vyžaduje použitie antifungálnych liekov. Na pozadí liečby sa výtok uberá už v tretí deň alebo skôr.

záver

Správna správa Terzhinan zvyčajne nespôsobuje vážne následky. Žltý a serózny výboj sa považuje za normálny. Krvácanie je výsledkom slizničnej atrofie, najmä u pacientov s existujúcou atrofiou tkaniva genitálneho traktu. Cheesy výboje vyžadujú naliehavú liečbu, pretože sú komplikáciou dlhodobého používania Terginan. Pri výskyte silného krvácania by tehotné ženy mali okamžite kontaktovať lekára, aby sa vylúčilo prerušenie placenty. Starostlivá pozornosť k vášmu zdraviu pomôže vyhnúť sa nežiaducim udalostiam a nebezpečným sekrétom.

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/tergynan__817
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=60587723-2d73-4969-bb91-a65bff6c47a4&t=

Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter

Čo je súčasťou vaginálnych tabliet?

Liek "Terzhinan" označuje skupinu liečiv s antibakteriálnym účinkom. Obsahuje antibiotikum zo skupiny aminoglykozidov, fungicídnych látok a glukokortikosteroidov. V zložení týchto vaginálnych čapíkov sú tiež nasledujúce biologicky aktívne zložky:

 • metalosulfobenzoát sodný prednizolón,
 • nystatín,
 • ternidazol,
 • sulfát neomycínu.

Okrem toho tablety "Terzhinan" obsahujú pomocné látky - sodnú soľ karboxymetylškrobu, škrob, koloidný oxid kremičitý, monohydrát laktózy a stearát horečnatý.

Napájané sviečky na vaginálne podanie 6-10 kusov v špeciálnom bezbunkovom obale - pásky z kovovej fólie. Takéto balenie sa považuje za ideálne, pretože priemerné trvanie liečby je približne 6 až 10 dní.

Tablety "Terzhinan", vďaka svojim aktívnym zložkám, majú na ženskom tele tieto akcie:

 • antiprotozoálne,
 • antimykotické,
 • antimikrobiálne,
 • protizápalové,

Okrem toho zabezpečujú stálosť pH a integritu sliznice ženských vnútorných pohlavných orgánov.

Na aké patológie sú predpísané?

Takéto tablety sa používajú nielen na liečenie rôznych ochorení v oblasti genitálií, ale tiež ako preventívne opatrenie. Sviečky "Terzhinan" indikácie pre použitie majú nasledovné: chronická kolpitis, vaginitída, drozd, vaginálna dysbióza, erózia a ďalšie. Inými slovami, používajú sa na boj proti plesňovým, zápalovým a bakteriálnym ochoreniam.

Kombinovaný liek "Verzhinan", ktorého indikácie sú opísané vyššie, sa tiež používa pred gynekologickými operáciami, aby sa zabránilo vzniku infekcií. Často sa používa pred pôrodom, ukončením tehotenstva, inštaláciou vnútromaternicového zariadenia a implementáciou niektorých diagnostických postupov.

Terzhinan: návod na použitie sviečky

Recenzie tohto protizápalového lieku zanechávajú mnohé ženy. Podľa ich názoru im pomáha zbaviť sa veľkého množstva gynekologických problémov. V pošve, podľa inštrukcií, zadajte 1 tabletu denne. Najlepšie je, samozrejme, vykonať takýto postup večer, predtým, než pôjdete spať. Trvanie liečby určuje gynekológ.

Ale skôr, ako vstúpite do sviečok, musíte najprv umyť ruky mydlom a umyť. Liek sa vyberá z obalu tesne pred použitím, pretože pod vplyvom vonkajších faktorov môže stratiť svoj tvar. Na urýchlenie jeho pôsobenia a uľahčenie zavedenia vaginálneho čapíka na 10 sekúnd sa odporúča ponoriť ho do čistej prevarenej vody pri izbovej teplote.

Musíte prijať akékoľvek pohodlné držanie tela so zavedením pilulky "Terzhinan". Pokyny na používanie sviečok a recenzií vám pomôžu zistiť, ako ich správne vložiť. Odporúča sa vykonať takýto postup. Potom by ste mali posúvať liek do pošvy prstom, kým sa nedotkne krčka maternice. Po 25 minútach sa nechá vstať, pretože počas tejto doby sa tableta úplne rozpustí a účinné látky sa dostanú do krvi.

Eliminácia gynekologických patológií trvá približne 10 dní. V prípade potreby môže lekár predĺžiť liečbu. Na zabránenie trvania užívania tabliet je 6 dní.

Môže sa po „Terzhinan“ objaviť žltý výtok?

Vzhľad takejto sekrécie po použití lieku je považovaný za normu a neindikuje vývoj patológií. Vzhľad hlienu je zvyčajne spojený s vložením sviečky a uvoľnením jej zvyškov z pošvy. Žltý výtok po "Terzhinan" môže trvať 1-2 hodiny bez spôsobenia svrbenia alebo vyrážky na stydkých pyskoch.

Tento liek obsahuje látky, ktoré môžu byť absorbované do tkanín nohavičiek, takže miesta. Ak chcete žltý výtok po "Terzhinan" nespôsobil nepríjemnosti, mali by ste používať hygienické vložky.

Patologická sekrécia z genitálneho traktu

Vaginálny výtok nažltlého odtieňa je normou po zavedení pilulky, ale ak sa k nim pridajú:

 • ťažké pálenie, svrbenie a hnilobný zápach,
 • rezanie alebo ťahanie bolesti v bruchu,
 • intermenštruačné krvácanie,
 • výskyt pruhov zmiešaných s krvou,
 • vzhľad na genitáliách a spodnom prádle bielych.

Stále stojí za to alarmujúce, ak dôjde k veľkému prepúšťaniu po "Terzhinan". Napokon, bakteriálne infekcie vyžadujú ďalšiu diagnózu a perorálne lieky. Príčinou zmien v povahe výboja môže byť zápalový proces v reprodukčnom systéme. Je spojený so vstupom sekundárneho ochorenia v dôsledku:

 • Hormonálne zlyhanie.
 • Infekcie pohlavne prenosnej infekcie.
 • Zanedbávanie hygieny, vzácna zmena vankúšikov a spodnej bielizne.
 • Vedenie pohlavia bez antikoncepcie.
 • Progresívne ochorenie, ktoré sa stalo základom pre liečbu drogami "Terzhinan".

Výbery po použití týchto sviečok sa môžu vyskytnúť u každého pacienta. Ak chcete zistiť príčinu ich výskytu, musíte navštíviť špecialistu.

Cheesy a penivý sekrét

Ak po „Terzhinan“ nie je žltý výtok, ale penivý alebo syrový biely s hnilým alebo hnilobným zápachom, potom sa liečba ukázala ako neúčinná alebo žena trpí trichomoniázou, kandidózou a bakteriálnou vaginózou. V takejto situácii je lepšie navštíviť gynekológa.

Более того, творожистые выделения могут указывать на уничтожение полезной микрофлоры влагалища активными веществами вагинальных свечей. Чтобы ее нормализовать, придется дополнительно пропить курс пробиотиков.

Výskyt zelených sekrétov po použití vaginálnych čapíkov

Vznik hlienu nazelenalý odtieň - znak zneužitia sviečok a re-infekcie. Je potrebné mať na pamäti, že takéto tablety sa majú podávať až po umytí. Ak toto pravidlo ignorujete, baktérie sa môžu objaviť na genitáliách, ktoré sa pri kontakte s liekom budú pohybovať hlboko do pošvy. Zanedbanie osobnej hygieny povedie k opätovnej infekcii. Odstránenie týchto negatívnych účinkov bude len antibakteriálne lieky.

Vzhľad hnedého a ružového hlienu počas liečby

Ako už bolo známe, normálne sú transparentné a žltkasté sliznice po "Terzhinan". Ale keď sa ich farba zmení, mali by ste byť ostražití. Výber erózie môže nastať počas erózie alebo zápalu krčka maternice. Zavedenie cudzieho predmetu do takýchto patológií môže viesť k miernemu krvácaniu.

Keď sa vaginálny čapík vloží nesprávne, pozoruje sa tiež ružovkastý hlien z genitálneho traktu. Pokyny naznačujú, že pilulka, vytiahnutá z obalu, potrebujete trochu mokré s teplou vodou. Až potom sa musí vložiť do pošvy. Ak sa použije prípravok bez dodržania tohto pravidla, je možné poškodiť sliznicu. To je preto, že krvné pruhy alebo ružovkasté sekréty vznikajú, čo rýchlo zmizne.

Pri infekčných ochoreniach sa môže objaviť aj narastavený vaginálny sekrét. Progres patológie vedie k nedodržiavaniu odporúčaní lekára a nesprávnemu dávkovaniu.

Hnedý hlien z genitálneho traktu sa vyskytuje hlavne pri ochoreniach maternice a dokonca pri nosení dieťaťa. Ak si tehotná pacientka všimla hnedé alebo červené škvrny na nohavičkách po injekcii, je najlepšie zavolať sanitku. Takýto symptóm môže znamenať prerušenie placenty, mimomaternicové tehotenstvo a hroziaci potrat.

Diagnostické postupy

Ak chcete zistiť, aký druh vypúšťania by mal byť po „Terzhinan“, musíte sa dohodnúť s gynekológom. V prípade potreby pošle ženu na vyšetrenie, aby zistil presnú príčinu svojho vzhľadu. Diagnostický plán zahŕňa:

 • Hemostasiogram.
 • Krvný test
 • Cytologický náter.
 • Ultrazvuk panvových orgánov.
 • Krvný test na hormóny.

V niektorých prípadoch sa diagnostická kyretáž vykonáva aj s ďalšou histologickou analýzou vzoriek odobratých zo sliznice maternice na objasnenie diagnózy.

Negatívne účinky lieku

Sviečky na zápal v gynekológii "Terzhinan" môže spôsobiť vážne svrbenie, nepohodlie a pálenie v pošve. K podobnej reakcii dochádza v dôsledku zvýšenej citlivosti slizníc na aktívne zložky liečiva. Keď sa objaví takýto vedľajší účinok, je nevyhnutné, aby ste sa poradili so svojím lekárom, aby ste liek nahradili alebo podávali antihistaminiká.

Stanovisko žien o tablety "Terzhinan"

U mnohých pacientov pomohli tieto vaginálne čapíky liečiť závažné gynekologické patológie. Preto ich možno nájsť veľké množstvo dobrých recenzií. Výhody lieku, ktoré sa pripisujú jednoduchosti použitia, dobrej znášanlivosti a cenovo dostupným nákladom. Zriedkavo, liečba činidlom spôsobuje vedľajšie účinky alebo komplikácie.

Zástupcovia slabšieho pohlavia, ktorí používajú tieto sviečky počas dojčenia a prenášajú dieťa, zanechávajú spätnú väzbu o ich vysokej účinnosti. V porovnaní s inými liekmi, tablety "Terzhinan" vykazujú najlepšie farmakologické vlastnosti. Nepoškodzujú ani plod ani tehotnú ženu.

Podľa niektorých recenzií je jasné, že takýto liek sa často používa na liečbu drozdov. Dámy v plodnom veku používajú sviečky doma, aby rýchlo obnovili vaginálnu biocenózu.

Samozrejme, existujú negatívne recenzie o tejto drogy. Väčšinou sú zanechané ženami, ktoré sú precitlivené na látky vo svojom zložení. Stále sa pacienti sťažujú na výtok s prímesou krvi, ktorá vzniká v procese liečby "Terzhinan". Lekári však nespájajú krvácanie s liekmi, radia ženám, aby nezabúdali na každoročné lekárske vyšetrenie, aby sa takýmto problémom zabránilo.

Aplikácia a kontraindikácie

Na liečebné účely sa tento liek používa nielen v gynekológii, ale aj v pôrodníctve. Vyrába sa vo forme vaginálnych čapíkov. Účinné látky sa rýchlo rozpúšťajú v tele.

Po použití sviečky, môže Terzhinan zbaviť príznaky chorôb pohlavných orgánov, ako je drozd.

Je prepustený na ošetrenie:

 • Trichomonas vaginitis.
 • vaginálnej dysbióze. Choroba je charakterizovaná porušením vaginálnej mikroflóry,
 • zápal etymológie vaginitídy,
 • chronická obezita,

Terzhinan z drozdu sa osvedčil dobre, takže odporúčame prečítať si viac podrobností o nuansách jeho použitia.

Liek sa tiež predpisuje na profylaktické účely pred:

 1. Potrat alebo všeobecný proces.
 2. Gisterosalpinografiey.
 3. Realizácia invazívnych manipulácií.
 4. Diatermokoagulácia krčka maternice.

Výhodou Terzhinan je absencia zrejmých kontraindikácií pre jeho použitie. Avšak, liek nie je predpísaný v prítomnosti individuálnej neznášanlivosti na jednu z jeho aktívnych zložiek.

Vzhľad bieleho výboja z Terzhinan je normou. Mnoho dievčat z vagíny po použití týchto sviečok prúdilo veľké množstvo sekrécie slizníc. Je ružový, žltý, hnedý a šarlátový.

Prítomnosť svetlých slizníc by nemala byť dôvodom na obavy. Ak dievča, ktoré používa tento liek objavil tmavé vaginálne tajomstvo na spodnom prádle - to je alarmujúci symptóm.

Spôsob použitia

Na liečbu vaginálnych infekcií a zápalov v panvových orgánoch špecialisti v oblasti pôrodníctva a gynekológie určujú Terginan svojim pacientom.

Na vyliečenie vaginálnej choroby plesňovej etymológie je potrebné vložiť do vagíny 1 sviečku denne. Odporúča sa to robiť v noci.

 1. Trvá pilulku a je zvlhčený vo vode po dobu 20 sekúnd.
 2. Žena sa krčí a vezme dva prsty cez okraj.
 3. Sviečka by mala byť vložená hlboko do pošvy.
 4. Žena preberá ležiacu pozíciu aspoň 15 minút.

Ošetrenie Terzhinan musí byť kontinuálne. Odporúčaný priebeh jeho použitia je 10 dní. V prípade potvrdenej mykózy sa priebeh liečby týmto liekom zvyšuje na 20 dní.

Gynekológovia trvajú na použití Terginan aj počas menštruácie.

Vedľajšie účinky

Ak po použití prvej sviečky je silný nepohodlie v oblasti genitálií, musíte o tom povedať gynekológovi. Je to pravdepodobne spôsobené alergickou reakciou organizmu. V tomto prípade Vám lekár predpíše iný liek.

Medzi vedľajšie účinky Terzhinan možno identifikovať:

 1. Svrbenie a pálenie v stydkých pyskoch.
 2. Lokálne podráždenie kože (vyskytuje sa na začiatku liečby).
 3. Poranenie sliznice pošvy (vyskytuje sa pri nesprávnom vložení sviečky).
 4. Výskyt sekrécie slizníc.

Absolutórium po Terzhinan často naznačujú priebeh patologického procesu. Povedzme viac o tomto vedľajšom účinku.

Žltý výtok na bielizeň

Prítomnosť žltého výboja z Terzhinan nie je odchýlka. Vaginálne vylučovanie v tejto farbe je spojené s uvoľňovaním reziduálneho lieku. Neexistujú žiadne iné dôvody pre výskyt žltých sekrétov po aplikácii tohto lieku.

Žena sa s nimi stretne niekoľko hodín po prebudení. Čo sa týka svrbenia, pálenia a vyrážky, počas obdobia zožltnutia vaginálneho sekrétu tieto príznaky chýbajú.

Ak po dobu 3 dní po použití sviečky Terzhinan, žltkastý výtok stal tvaroh alebo zmenil farbu, potom to stojí za to povedať gynekológa o tom. Táto situácia môže byť spojená so zmenou mikroflóry vagíny v dôsledku pôsobenia antibiotika na ňu.

Nadbytok kyslej látky bude prevládať na sliznici pošvy, ktorá vytvorí priaznivé podmienky pre reprodukciu hubových baktérií. V dôsledku toho sa môže objaviť kandidóza.

Hnedá a krvavá

Červené farbenie vaginálnych sekrétov je často zamieňané s predčasnou deskvamáciou. V prítomnosti ružových a hnedých sekrétov po začiatku liečby by sa mal poradiť s gynekológom, pretože to je alarmujúci symptóm. Terzhinan neobsahuje hormóny, ktoré vyvolávajú posun v mesačnom cykle. Preto by jeho použitie na lekárske účely nemalo byť dôvodom na predčasnú deskvamáciu (endometrium maternice).

S krvavým prepustením, Terzhinan možno liečiť. Ak sa však tajomstvo po použití zmení na červené alebo hnedé, liečba sa zastaví.

Tento liek nemá škodlivý účinok na telo, takže prejav tohto symptómu môže byť vyvolaný iným faktorom, napríklad:

 • hormonálnej nerovnováhy. Často sa objavuje na pozadí iných chorôb. V dôsledku hormonálnej nerovnováhy začína menštruácia predčasne,
 • gynekologická patológia. Výskyt krvavých vaginálnych sekrétov počas liečebného obdobia s Terzhinanom môže byť vyvolaný rozvojom endometriózy, eróziou maternicového krčka maternice, polypózy.

Treba pripomenúť, že výstup z šarlatovej alebo hnedej krvi vagíny nie je dôsledkom použitia terapeutických sviečok. Ak sa tento príznak prejaví u tehotného dievčaťa, naliehavo potrebuje navštíviť lekára, pretože hrozí potrat.

Krvavé prepustenie po Terzhinan sa môže stať hojnejším počas deskvamácie. To je normálne. Tiež sa nemusíte báť, ak 1-2 dni pred začiatkom deskvamácie sa vaginálny sekrét zmení na ružový.

V urgentnej hospitalizácii potrebujú dievčatá, ktoré po začiatku liečby Terzhinan čelia hojnému krvavému výtoku z pošvy, sprevádzanému nevoľnosťou, závratmi a slabosťou.

Ak chcete zistiť príčinu takejto reakcie organizmu na liek a pomôcť zastaviť nepríjemné príznaky, budete musieť podstúpiť komplexné lekárske vyšetrenie.

Terginan počas tehotenstva

Lekári predpisujú tento liek počas tehotenstva, ale len od druhého trimestra. Antibiotikum, ktoré je obsiahnuté v jeho zložení, nemá škodlivý vplyv na zdravie budúcej matky a jej dieťaťa. To však neznamená, že by Terzhinan na lekárske účely nemala počúvať jej telo.

Vaginálny výtok pri užívaní Terzhinan u tehotných žien je častý výskyt. Vo väčšine prípadov sú natreté žltou farbou.

Prítomnosť krvácania z pošvy často signalizuje nielen potrat, ale aj mimomaternicové tehotenstvo. Ak je tento príznak sprevádzaný silnou bolesťou v oblasti brucha a dolnej časti chrbta, je potrebné zavolať záchrannú brigádu.

Na odtoku plodovej vody hovorí sliznice, ktoré sa uvoľňujú z pošvy krvnými škvrnami. Má nepríjemný zápach.

Hojné ružové prepustenie od nastávajúcej matky môže naznačovať spontánne potraty, prerušenie placenty alebo predčasný pôrod.

Ako ukazuje lekárska prax, Terzhinan je dobre znášaný ženami trpiacimi gynekologickými ochoreniami. Neprítomnosť kontraindikácií a minimálny počet vedľajších účinkov spôsobuje, že jeho použitie je nielen účinné, ale aj bezpečné.

Počas tehotenstva

Výhody Terzhinan rôznorodé, pretože má antiseptické, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Nepochybnou výhodou je, že antibiotikum obsiahnuté v tomto lieku nemá nepriaznivý vplyv na organizmus budúcej matky a plodu, čo umožňuje jeho použitie počas tehotenstva. Takáto vysoká úroveň bezpečnosti je spôsobená selektívnym a lokálnym vplyvom aktívnych zložiek liečiva na sliznicu vagíny.

Každá účinná látka Terzhinan nemá schopnosť preniknúť do systémového obehu, čo samo osebe vylučuje možnosť transplacentárneho požitia lieku do tela dieťaťa. Jedinou kontraindikáciou použitia tohto lieku je prítomnosť individuálnej neznášanlivosti na jednu zo zložiek nástroja. Ak budúca matka nemá tendenciu k alergickým reakciám, potom sa nemôže báť použitia tejto látky.

Dávkovanie a podávanie

Aby sa dosiahol terapeutický účinok, odporúča sa, aby sa vaginálna tableta Terginanu podávala raz denne, predtým ako pôjdete do postele v pošve. To umožňuje, aby tableta bola dlhý čas v lúmene vagíny. Trvanie terapie s vaginálnymi čapíkmi Terzhinan je najmenej 10 dní. Ak sa u tehotnej ženy vyvinula plesňová vaginitída, trvanie liečby sa automaticky predlžuje na 20 dní. Pred zavedením lieku do lúmenu vagíny, sa odporúča, aby pilulku v čistej vode po dobu 30 sekúnd. U niektorých tehotných žien môžu byť poskytnuté individuálne odporúčania týkajúce sa jej použitia.

v 1 trimestri

Terzhinan je bezpečný v ranom štádiu tehotenstva. Napriek tomu, že liek obsahuje antibakteriálnu zložku, pri použití lieku neexistuje riziko nepriaznivých účinkov na telo vyvíjajúceho sa dieťaťa. Aj keď sa vezme do úvahy bezpečnosť, odporúča sa pri používaní v prvom trimestri gravidity postupovať opatrne.

v 2. trimestri

Počas tohto obdobia tehotenstva je ženské telo menej zraniteľné ako predchádzajúce obdobia. Na liečbu infekčných a zápalových ochorení reprodukčných orgánov u tehotných žien sa používa štandardná terapeutická dávka sviečok Terzhinan. Ak pociťujete pocit pálenia a nepríjemné pocity v oblasti vonkajšieho genitálu, odporúča sa, aby nastávajúca matka konzultovala s lekárom špecialistom na výber individuálnej dávky.

v 3 trimestroch

Počas tohto obdobia sa ženské telo začína pripravovať na pôrod. Táto udalosť je vždy sprevádzaná zvýšenou zraniteľnosťou ženského tela voči nepriaznivým environmentálnym faktorom. Aby sa predišlo dôsledkom, odporúča sa, aby nastávajúca matka upustila od dodatočného zaťaženia svojho tela. Byť v prenatálnej pripravenosti, tehotná žena je prísne zakázané vykonávať nezávislý výber dávky Terzhinan. Ak by nastávajúca matka potrebovala použiť tento liek, liečba by mala byť koordinovaná so svojím lekárom.

Žltý výboj pre použitie na pozadí

Veľmi častým javom pri liečbe tehotných žien s liekom Terjinan je žltý výtok z genitálneho traktu. Tento fenomén nepresahuje fyziologickú normu a dochádza k odstráneniu zvyškov vaginálnych čapíkov. Po zavedení lieku bude nastávajúca matka schopná pozorovať žltý výtok po terginan niekoľko hodín.

Aby sa zabránilo nepohodliam spojeným s týmto stavom, ženám sa odporúča používať denné podložky.

Krvácanie po podaní lieku

V lekárskej praxi boli prípady, keď ženy čelili krvavému výtoku z genitálneho traktu, ktorý súvisel s užívaním lieku Terzhinan. Vzhľadom k chemickému zloženiu a mechanizmu účinku tohto lieku, Terzhinan neprispieva k vzniku tejto nežiaducej reakcie. Príčinou vzniku tejto komplikácie môžu byť také faktory:

 • Predčasný nástup menštruácie vyvolaný hormonálnymi zmenami v ženskom tele,
 • Vývoj ochorení reprodukčného systému, ako je erózia krčka maternice, endometrióza, polypy a endometritída.

Dávajte pozor! Ak tehotná žena, na pozadí použitia Terzhinan, našiel krvavý výtok z pošvy, potom sa jej odporúča okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Izolácia krvi z genitálneho traktu u tehotnej ženy môže naznačovať vývoj závažných patológií, ako je predčasné uvoľnenie placenty a spontánny potrat tehotenstva (potrat). Je dôležité poznamenať, že krv z pošvy nemá nič spoločné s použitím vaginálnych čapíkov.

Ak má žena krvný výtok z genitálneho traktu s vaginálnymi čapíkmi Terzhinan, potom bude potrebovať komplexné lekárske vyšetrenie. Štandardný diagnostický plán obsahuje nasledujúce položky:

 • Všeobecný klinický krvný test,
 • koagulácia,
 • Ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov, t
 • Vyšetrenie vaginálnych náterov pre cytológiu,
 • Štúdium krvných vzoriek na úroveň pohlavných hormónov.

V niektorých prípadoch, na objasnenie diagnózy, žena vykonáva diagnostickú kyretáž, po ktorej nasleduje histologické vyšetrenie vzoriek odobratých zo sliznice maternice.

Dávajte pozor! При необходимости, женщине могут назначить гормональные лекарственные препараты, а также средства, нормализующие уровень эстрогенов в организме.

Vedľajšie účinky

Niektoré ženy sa sťažujú na nepohodlie a pocit pálenia v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Táto nežiaduca reakcia sa vyskytuje na pozadí použitia vaginálnych čapíkov Terzhinan a indikuje zvýšenú citlivosť vaginálnej sliznice. Ďalšie vedľajšie účinky v pozadí používania Terzhinan zahŕňajú:

 • Reakcia individuálnej neznášanlivosti. Ak má žena tendenciu vyvíjať alergické reakcie, potom neznášanlivosť jednej alebo viacerých zložiek terginan môže mať za následok vznik sčervenania kože a slizníc, pocit pálenia, svrbenie a kožné vyrážky. V tomto prípade sa odporúča prerušiť užívanie a konzultovať s lekárom,
 • Trauma vaginálnej sliznice. Ak nie je pozorovaná technika zavádzania čapíkov, existuje riziko ohrozenia integrity vaginálnej sliznice. Pri menších poraneniach sa nevyžaduje špecializovaná liečba.

Vo všetkých ostatných prípadoch je tento liek priaznivo tolerovaný ženským telom.

predávkovať

Od predaja tohto farmaceutického výrobku sa v lekárskej praxi nevyskytli prípady predávkovania. Táto okolnosť je spôsobená tým, že Terzhinan nie je schopný preniknúť do systémového obehu a spôsobiť rôzne reakcie orgánov a systémov. Pri zvýšení terapeutickej dávky sa v niektorých prípadoch môžu vyvinúť príznaky všeobecnej malátnosti.

Interakcia s inými liekmi

V priebehu vykonávania klinických štúdií, lekári špecialisti nenašli aktívne interakcie lieku Terzhinan s inými liekmi. Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča vykonávať súčasne s inými liekmi. Rozhodnutie o zaradení do terapie dodatočných finančných prostriedkov, trvá len ošetrujúci lekár.

Našli ste v texte chybu? Vyberte ju a kliknite na ňu Ctrl + Enter a všetko opravíme!

Zvýraznite žlté po ošetrení Terzhinan

Ohodnoťte tento príspevok

Terzhinan je silné protizápalové a imunostimulačné lieky. Aktívne sa používa v gynekológii na liečbu rôznych infekčných a zápalových patológií ženského genitálneho traktu. Ale pri užívaní drogy, tam sú sekréty, ktoré spôsobujú zbytočné pocity u pacientov. Aby nedošlo k porážke alarm zakaždým, mali by ste sa zoznámiť s pravdepodobnými dôsledkami liečby s Terzhinan.

Keď je liek predpísaný

Terzhinan sa aktívne používa v gynekológii a je predpísaný na liečbu mnohých ženských ochorení:

 • drozd,
 • coleitis,
 • bakteriálna vaginitída,
 • zmiešaná vaginitída.

Používa sa aj na prevenciu infekčných chorôb:

 • pred gynekologickými manipuláciami (pôrod, potrat, kyretáž),
 • pred a po inštalácii vnútromaternicového zariadenia, t
 • pri plánovaní narodenia dieťaťa
 • pred diatermokoaguláciou krčka maternice.

Liek je bezpečný aj počas tehotenstva. Prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky a nepríjemné následky. Môže sa však používať len podľa pokynov lekára. Nekontrolovaný príjem spôsobuje komplikácie základného ochorenia, ak je spôsob liečby zvolený nesprávne.

Keď výtok nie je normálny

Žltkastý výtok sa vzťahuje na normu, ale ak sa u Vás vyskytnú súvisiace príznaky, mali by ste navštíviť lekára:

 • ťahanie alebo rezanie bolesti v bruchu,
 • 2 - 3-násobné zvýšenie objemu vypúšťania
 • vzhľad krvavého pruhu,
 • intermenštruačné krvácanie,
 • vzhľad bielych zrazenín na ľanu a genitáliách,
 • silné svrbenie, nepríjemný zápach, pálenie.

Infekcie bakteriálneho charakteru vyžadujú ďalšie vyšetrenie a podávanie perorálnych liekov.

Príčinou zmeny je zápal v reprodukčnom systéme. Je spojená so vstupom sekundárnej infekcie v pozadí:

 • nedodržiavanie hygieny, zriedkavé zmeny bielizne a vankúšikov,
 • sexuálny život bez bariérovej antikoncepcie a pohlavne t
 • hormonálne zmeny,
 • progresívne ochorenie, ktoré sa stalo základom pre vymenovanie Terzhinan.

Zistite si príčinu nepohodlia len lekár. Žena má pridelené ultrazvukové a manuálne vyšetrenie, analýzu steru pre flóru, kompletnú analýzu krvi a moču. Podľa výsledkov prieskumu sú predpísané lieky kompatibilné s Terzhinanom.

Odborná pozornosť by sa mala venovať v prípade odchýlok od normy:

 • vodnatý výtok môže znamenať únik plodovej vody,
 • krvácanie je dôsledkom prerušenia placenty v neskorších obdobiach a hrozby potratu v prvých dvoch trimestroch,
 • Ťažká bolesť brucha a / alebo dolnej časti chrbta je príznakom nevoľnosti v ženskom tele, čo najskôr sa poraďte s lekárom.

Prijatie Terzhinan počas tehotenstva je povolené kedykoľvek. To nevedie k abnormalitám plodu, potratu a iným nepríjemným následkom. Musí sa však používať presne tak, ako to predpísal lekár. Zvýšenie dávky je nebezpečné, najmä pre nastávajúce matky.

Počas menštruácie

Z Terzhinan v dňoch menštruácie krvácanie je intenzívnejšie. Je to spôsobené tým, že pri rozpustení sa tableta mieša s menštruačnou krvou, čím sa zvyšuje jej objem. Nie je dôvod na znepokojenie.

Ale majte na pamäti, že počas menštruácie je telo náchylné na rôzne infekcie. Nesprávne podanie pilulky môže spôsobiť zápal. Pravdepodobnosť vzniku kandidózy je tiež vysoká. Pre plesne je menštruačná krv ideálnym prostriedkom na prežitie a reprodukciu. Symptómy kandidózy sú nepríjemný zápach z výtoku a biely kvet na stydkých pyskoch. Charakteristická je aj svrbenie a pálenie.

Aby sa minimalizovalo riziko vzniku sekundárnej infekcie počas menštruácie, musí sa dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Výmena hygienických vložiek a tampónov každé 3 hodiny bez ohľadu na náplň.
 2. Pred zavedením pilulky držať dôkladné sprchy genitálií.
 3. Nepoužívajte tampóny po podaní tablety.
 4. Vyhnite sa pohlavnému styku.
 5. Terzhinan nekombinujte s inými vaginálnymi liekmi (okrem prípadov, keď sú zahrnuté v terapeutickom kurze predpísanom lekárom).

Ak sa intenzita krvácania zmenila alebo je sprevádzaná silnou bolesťou, ktorú žena predtým nepozorovala, mali by ste sa poradiť s gynekológom. Tieto zmeny sú spravidla dočasné a prebiehajú po liečbe základného ochorenia.

Čo hovoria hnedé a ružové zvýraznenia

Pri prijímaní Terzhinan normálne sú žlté a jasné vypúšťanie. Ak zmenia farbu, potom musíte nájsť a odstrániť príčinu. Ružovkasté sekréty sú spojené s niekoľkými faktormi:

 1. Nesprávne podávanie liečiva. Podľa návodu by sa pilulka mala po odstránení obalu mierne navlhčiť teplou vodou a okamžite vložiť do pošvy. Ak používate Terzhinan bez dodržania tohto pravidla, potom je možné poškodenie sliznice. To sa prejavuje ružovými sekrétmi alebo pruhmi krvi. Prechádzajú rýchlo, nie sú trvalé.
 2. Erózia alebo zápal krku. Samotný liek nevyvoláva ochorenie, ale zavedenie cudzieho telesa môže spôsobiť menšie krvácanie.
 3. Infekčná patológia. Nesprávne zvolené dávkovanie alebo nedodržanie odporúčania lekára vedie k progresii ochorenia. Môžu sa prejaviť ružovou vaginálnou sekréciou.

Brown výtok charakteristický patológií maternice, a tiež často dochádza počas tehotenstva. Ak má žena s dieťaťom na bielizni krv alebo hnedé škvrny, zavolajte sanitku a choďte do nemocnice. Tento príznak je charakterizovaný hrozbou potratu, mimomaternicovým tehotenstvom a prerušením placenty.

Terzhinan je moderný liek s protizápalovým účinkom. Nevstupuje do krvného obehu, ale pôsobí iba na mieste infekcie. Je predpísaný na liečbu a prevenciu mnohých chorôb, čo poukazuje na vysokú účinnosť. Ale, rovnako ako každý liek, Terzhinan zvyšuje sekréty, ktoré menia farbu z bielej na žltú. Pri absencii iných príznakov nie je dôvod na obavy.

Použitie terginan počas tehotenstva. Jeho vedľajšie účinky, kontraindikácie a recenzie.

Tehotenstvo je zároveň dôležitým, príjemným obdobím v živote každej ženy a nebezpečné, bolestivé. Mnohí musia podstúpiť liečbu, vykonávať choroby, ktoré sú liečené pomocou Terzhinan. Tomuto liečivému prípravku dnes budeme venovať pozornosť.

Terzhinan je tableta, ktorej farebný rozsah je skôr ako krémová farba. Niekedy môžu mať škvrny tmavých odtieňov, alebo vzor v tvare písmena T.

Farmakologický účinok terginana počas tehotenstva

Liek Terzhinan sa používa ako antifungálne a antibakteriálne činidlo používané ako terapia pre choroby gynekologického typu.

V účinných látkach lieku sú prítomné:

 1. Nystatín, čo je antifungálne činidlo, ktoré účinne pôsobí proti druhu huby nazývanej Candida.
 2. Neomycín sulfát, eliminujúci pyogénne baktérie, ktoré sa môžu objaviť v pošve.
 3. Ternidazol používaný proti anaeróbnej flóre.
 4. Prednizolón metasulfobenzoát sodný. Látka, ktorá vykonáva protizápalové funkcie.

Medzi pomocné látky patria:

 1. Aromaotdushka.
 2. Škrob.
 3. Plnivo polyvidonu.
 4. Laktózu.
 5. Laurylsulfát sodný.
 6. Bezvodý koloidný kremík.
 7. Stearát horečnatý.
 8. Mastenec.

Tento liek sa používa na:

 • bakteriálna vaginóza
 • zmiešaná vaginitída,
 • vaginálna trichomoniáza,
 • zápal pošvy spôsobený pyogénnou flórou, ako aj huby Candida.

Okrem toho, Terzhinan môže byť použitý ako prostriedok na prevenciu vaginitídy pred operáciou, pôrodom a inštaláciou špirál.

Terzhinan: sviečky z drozdu počas tehotenstva

Terzhinan je bežný liek na liečbu drozd. Rovnako ako pri kontroverznom obraze a pri ťažkých symptómoch sa používa na zabezpečenie toho, aby príznaky ochorenia, nepríjemné symptómy boli čo najrýchlejšie zastavené.

Použitie Trezhinal vo sviečkach z drozdu, je potrebné pripomenúť, že ich kombinácia s alkoholom je úplne neprijateľné. Preto by ste sa mali zdržať používania alkoholických nápojov.

Terzhinan: ako užívať v tehotenstve

Počas tehotenstva ženy čelia chorobám, ktoré ovplyvňujú mikroflóru genitálneho traktu. Často začína nerovnováha, čo vedie k nepohodlia, páleniu.

Tento prípravok obsahuje nasledujúce zložky:

 1. Protizápalový.
 2. Proti plesniam.
 3. Antibakteriálne.
 4. Protivoprotozoynymi.

Sú to tieto štyri zložky, ktoré sú schopné komplexne ovplyvniť choroby, včas ich kupuya a uľahčiť ich priebeh.

Mnohé tehotné matky sú znepokojené otázkou, či absorpcia lieku ovplyvňuje plod. Ponáhľame sa uistiť, že vzhľadom na to, že Terzhinan nie je absorbovaný do celkového krvného obehu, je dieťa plne chránené pred jeho účinkami.

Výtok po Terzhinan počas tehotenstva

Medzi možné vedľajšie účinky pri užívaní lieku môže byť:

Najčastejším vedľajším účinkom je iný druh výtoku, ktorý má často veľmi nepríjemný zápach, ako aj ružovkastú alebo žĺtkovú farbu.

Okrem toho takýto výtok znamená zvýšené svrbenie, výskyt symptómov bolesti. Takéto príznaky sa vo väčšine prípadov objavujú na samom začiatku liečby a takmer okamžite zmiznú.

Ako hovoria lekári, ide o absolútne zjavnú reakciu organizmu, pretože v prípade ochorenia mikroflóra masívne zomrie a sliznica si to uvedomuje sekrétmi a bolestivými pocitmi.

Len v prípade, že bolesť nezmizne ani na tretí deň po začiatku liečby alebo ak zostane výtok, odporúča sa poradiť s lekárom. To môže znamenať, že ste alergický na niektorú z látok, ktoré tvoria liek.

Terzhinan pri plánovaní tehotenstva

Veľmi populárny problém u pacientov užívajúcich tento liek je otázka možnosti plánovania tehotenstva počas liečby.

Lekári nedávajú jasnú odpoveď. Môžeme povedať, že otvorenie Terzhinan počas tehotenstva, inštrukcie vo vnútri vám povie, že užívanie lieku v druhom a treťom trimestri je úplne prijateľné, ale v prvom sa neodporúča vôbec.

Preto je možné pochopiť, že je najlepšie zdržať sa plánovania tehotenstva, a až po ukončení liečebného postupu, môže človek myslieť na tehotenstvo po Terzhinan.

Koniec koncov, je lepšie najprv sa zbaviť všetkých možných problémov, nepohodlie a nepohodlie, ako začnete dieťa.

Pohlavie počas liečby sergynanom

Ľudia sa často pýtajú na možnosť sexuálneho kontaktu v procese liečby ochorení genitálneho traktu Ternizhan. Mimochodom, v anotáciách k lekárskemu lieku o tomto všetkom je napísané.

Najlepšie je hovoriť o takýchto rozhodnutiach s lekárom, ale v prípade absencie bolesti a alergických reakcií určite dá pozitívnu odpoveď.

Stačí si spomenúť na niekoľko podmienok:

 • Obaja partneri musia byť liečení
 • používajte antikoncepciu,
 • Ak pociťujete bolesť, mali by ste sa zdržať tohto záväzku.

Pozitívne hodnotenie o Terzhinan počas tehotenstva

Tu je zoznam najzaujímavejších a užitočných recenzií, ktoré opustili ženy podstupujúce liečbu:

 • Nemôžem spochybniť účinnosť lieku, pretože bol schopný znížiť výsledné svrbenie a odstrániť výtok v drozdi v 8 týždňoch tehotenstva. Okrem toho tableta pôsobila po prvej dávke. Dokonca aj nedokončený kurz, ktorý trval len týždeň, pomohol zbaviť drozd, ktorý až do konca tehotenstva už nevznikol.
 • V prípade drozdu v piatom týždni tehotenstva, v priebehu užívania drogy začal, lekár predpísal Terzhinan, ako povedal, že to neprinesie škodu na dieťa. Do dvoch dní sa zdravotný stav zlepšil a choroby sa už nevrátili.
 • Na konci druhého trimestra sa začali problémy s nízkou imunitou. Drozd práve mučený. Gynekológ predpísal Terzhinan, a na 10 dní bolo možné zabudnúť na drozd. Mimochodom, dieťa je už viac ako rok starý, a užívanie drogy nemal žiadny vplyv na jeho zdravie.
 • Po tehotenstve sa objavila bakteriálna vaginóza a lekár predpísal Terzhinan. Účinok bol veľmi prekvapený, svrbenie a nepríjemné pocity takmer okamžite zmizli a asi za týždeň sa zotavili. Je pekné, že cena lieku je nízka.
 • Chlamydia bola zistená v 2. týždni tehotenstva. 14 dní užívania lieku všetky fixné. 1 tableta pred spaním a chlamýdie rýchlo zmizli.
 • Vždy som držať pilulky v prvej pomoci, pretože som trpí drozd pomerne často. Ale keď som sa dozvedel o Terzhinan, priebeh choroby sa stal ľahším.
 • Terzhinan bol predpísaný ošetrujúcim lekárom počas hospitalizácie s pyelonefritídou. Pyelonefritída začala v dôsledku zanedbávanej cystitídy. V prvých 3 dňoch príjmu bolo cítiť nepríjemné svrbenie, ale potom všetko zmizlo a výsledok sa začal objavovať. Výsledok ošetrenia sa dlhodobo zachoval.

Negatívne recenzie o Terzhinan počas tehotenstva

 • Keď bakteriálna vaginóza, Terzhinan nepomohol, musel som prejsť na Metrogil gél, pretože lekár povedal, že existuje šanca na potrat. Metrogil veľmi rýchlo pomáhal.
 • Pred narodením bol menovaný Terzhinan. Niekoľko týždňov po pôrode, svrbenie a nepohodlie začali, a lekári uviedli, že to môže byť kvôli Terzhinan s ním. Údajne zabil prospešné baktérie v mikroflóre. Metrogil sa musel použiť na liečbu.
 • Myslím, že tento liek je nebezpečný na príjem počas tehotenstva. Má antibiotiká a hormóny. Použitý Metrogil z vaginózy, pomohol.

Odporúčanie farmaceuta pri používaní Terzhinan počas tehotenstva. video

Ponúkame vám sledovať video, v ktorom profesionálny lekárnik hovorí o drogách Terzhinan, jeho použitie, farmakologické vlastnosti.

Takže si môžete presne zapamätať, ako správne používať Terzhinan, takže jeho účinok je výraznejší a pôsobí v čo najkratšom čase.

Možné vedľajšie účinky užívania lieku

Pri použití vaginálne sviečky Terzhinan, mnoho žien si všimnúť vzhľad nepohodlie v pošve, pálenie a svrbenie. Táto reakcia je spôsobená zvýšenou citlivosťou slizníc na aktívne zložky liečiva. A v prípade takéhoto vedľajšieho účinku by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom a nahradiť liek.

Okrem toho, ako je uvedené vyššie, Terzhinan môže vyvolať výskyt alergických reakcií, ktoré sa prejavujú vo forme sčervenanie kože na stydkých pyskoch, vzhľad malé červené vyrážky a svrbenie. V tomto prípade musíte tiež nahradiť liek alebo vykonať jeho použitie v kombinácii s antihistaminikami.

Nesprávne podávanie čapíka často vedie k traumatike slizníc, čo sa môže prejaviť bolestivými pocitmi v pošve, výskytom bieleho výboja s pruhmi krvi alebo brnenia.Pri poranení slizníc nepotrebujete špeciálne ošetrenie, ale žena by sa mala poradiť s lekárom a získať od neho odporúčania týkajúce sa správneho zavedenia sviečok do pošvy, aby sa zabránilo podobným zraneniam v budúcnosti.

Vo väčšine prípadov je Terzhinan dobre tolerovaný ženami. Môže sa ľahko kombinovať s užívaním iných liekov bez strachu o ich zdravotný stav. Okrem toho tento nástroj ani nevedie k predávkovaniu, ak sa používa častejšie 2 krát denne a dlhodobo. Preto možno konštatovať, že tento liek je pre ženy úplne bezpečný a výskyt krvácania nie je v žiadnom prípade spojený s jeho použitím.

Málo o lieku

Terzhinan je kombinovaný liek s antiseptickým, protizápalovým, antimikrobiálnym účinkom. Jeho trvalý farmakologický účinok je spôsobený kombináciou pri príprave takých zložiek, ako je neomycín sulfát, nystatín, prednizón.

Indikácie pre použitie Terzhinan sú: t

 • Chronická rekurentná kolpitída.
 • Vaginálna dysbióza.
 • Vaginitída (hubová, zmiešaná povaha, trichomonas, pyogénna).

Používa sa pred montážou špirál maternice, pôrodom alebo potratom, pred diatermokoaguláciou krčka maternice a po nej.

Ihneď je potrebné poznamenať, že užívanie Terzhinan v terapeutických dávkach môže spôsobiť výtok, ktorý sa považuje za normálny. Ale niekedy ich vzhľad vyžaduje pozornosť ženy.

Terzhinan má účinok priamo na mieste infekcie, ale nevstupuje do krvi. Liek spôsobuje zvýšený výtok z pošvy, ktorý môže zmeniť jeho farbu a vôňu. Tableta sa navlhčí vodou a vloží sa do pošvy, kde sa roztaví pod vplyvom telesnej teploty. Po určitom čase sa excipienty pilulky dostanú do vaginálneho sekrétu. Ak výtok nemá silný zápach, nie je sprevádzaný bolesťou brucha a dolnej časti chrbta, potom je všetko v poriadku.

Vypúšťanie počas liečby Verginanom

Najčastejším vedľajším účinkom liečby Terzhinan je žltý výtok z pošvy. Táto situácia je spôsobená fyziologickým charakterom. Vonku sa nachádzajú zvyšky vaginálneho čapíka. Po podaní Terzhinan môže žltá alebo dokonca citrónová sekrécia trvať niekoľko hodín. V tomto čase by sa mali použiť tesnenia, aby sa zabránilo nepohodliam spojeným s týmto fyziologickým stavom.

Ďalšia vec je, keď označujú vzhľad krvavého výtoku z vagíny po Terzhinan. Ženy sa často stretávajú s prípadmi krvácania na mieste, ktoré sa objaví po začiatku užívania lieku. Podľa chemického zloženia by tento liek nemal spôsobovať takýto vedľajší účinok ako krvácanie.

Ak žltý výtok po prijatí Terzhinan zmeniť ich farbu na ružovú, červenú, hnedú, to môže znamenať nasledovné:

 1. Začiatok menštruačného cyklu.

Ťažké krvácanie počas používania Terzhinan spojené s menštruačným cyklom. Ak sa liek užíva pred nástupom menštruácie alebo počas nich, krvácanie sa zvyšuje. Je to spôsobené tým, že rozpustená tableta je zmiešaná s menštruačnou krvou, čím sa zvyšuje jej objem. V tomto prípade sa nebojte.

 1. Nesprávne podanie pilulky.

Podľa inštrukcií sa musí najprv zmáčať teplou vodou a potom zaviesť do pošvy. Ak sa liek podáva v suchej forme, potom sa môže poškodiť vaginálna sliznica. Toto sa prejavuje pruhmi krvi vo vaginálnych sekrétoch alebo narastových sekrétoch.

 1. Zápal krčka maternice alebo erózia.

Ak sa po prijatí Terzhinan krvavé prepustenie stal intenzívnejší, sprevádzaný silnou bolesťou v bruchu alebo v bedrovej oblasti, ktoré neboli predtým prejavil u ženy, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Terzhinan nemôže vyvolať také podmienky, ale zavedenie suchej pilulky niekedy stáva príčinou menšieho krvácania v dôsledku podráždenia erózie miest.

Ružový hlien sa môže objaviť v dôsledku alergickej reakcie na zložky liečiva.

Ak sa nebudete riadiť pokynmi na používanie lieku alebo nesprávnym dávkovaním, postupuje zápalový a infekčný proces. Toto sa môže prejaviť uvoľňovaním vaginálneho sekrétu, ktorý má naružujúci odtieň.

Ak sa krvácanie vyskytne počas tehotenstva, môže to byť patológia. Krv zvyčajne začína predčasným pôrodom a poškodením placenty. Na oddelení placenty hovoria hojné kúsky hlienu s krvnými pruhmi.

Bohaté krvácanie môže byť tečúcou plodovou vodou. Zvyčajne majú ostrý zápach.

Hnedastý výtok hovorí o úmrtí plodu, o mimomaternicovom tehotenstve. V tomto prípade sa vysušená krv vylučuje z tela spolu so zložkami prípravku.

V tomto prípade na pozadí užívania lieku dochádza k predčasnej menštruácii.

 1. Inštalované vnútromaternicové zariadenie.

Prítomnosť naružujúceho hlienu je pozorovaná u žien s IUD.

Ak existuje polyp alebo cysta, Terzhinan stimuluje uvoľňovanie krvi z nich.

Spotting po Terzhinan

V dôsledku použitia Terzhinan nie je výskyt krvavého prepustenia. To neplatí pre normu a vyžaduje okamžité ošetrenie lekára.

Konzultácia je potrebná v týchto prípadoch:

 • Krvné pruhy vo výtoku sú sprevádzané rezaním alebo ťahaním bolesti v bruchu.
 • Pozorujú sa veľké objemy vylučovania (dvojnásobné zvýšenie).
 • Intermenštruačné krvácanie
 • Svrbenie, nepríjemný pocit pálenia a netypický zápach výboja. Tieto príznaky nezmiznú po troch dňoch užívania lieku.
 • Ak sa počas liečby Terzhinan objaví bolesť, ťažké pálenie a krvavý výtok, liek by mal byť zrušený.

Mimoriadna pozornosť by sa mala venovať výskytu výboja počas tehotenstva. Ak sa na bielizni objavia ružovkasté, hnedasté, krvavé známky, mali by ste okamžite zavolať sanitku. Krvavý výtok z pošvy počas tehotenstva môže byť dôkazom prerušenia placenty v treťom trimestri alebo hrozbou potratu v prvom a druhom trimestri. Ak je sprevádzaná silnou bolesťou brucha a dolnej časti chrbta, je to dôvod na naliehavú výzvu na špecialistu.

Výskyt vaginálneho sekrétu so stopami krvi u tehotnej ženy počas liečby Terzhinan vyžaduje okamžitú liečbu na pôrodnej klinike o pomoc. Krv nie je spojená s terapeutickým účinkom vaginálnych tabliet. Zvyčajne sú takéto výtoky a bolesti dočasné, sú spôsobené inými chorobami a sú eliminované po liečbe.

Lekár Vám predpíše kompletné lekárske vyšetrenie, ktoré obsahuje nasledovné položky:

 • Ultrazvukové vyšetrenie panvy
 • Všeobecný krvný test
 • koagulácia
 • Kontrola vaginálnych náterov pre cytológiu
 • Krvný test na pohlavné hormóny
 • Škrabanie, po ktorom nasleduje histologická štúdia vzoriek odobratých zo sliznice maternice.

Terzhinan sám nespôsobuje krvácanie. Výskyt bolesti v bruchu alebo krvácanie nemôže byť spojený s jeho príjmom. Liek spôsobuje menšie výtok, mierne svrbenie, pálenie, opuch tkanív vo vaginálnej oblasti. Všetky tieto nežiaduce reakcie neohrozujú zdravie ženy. Viac ako 3 dni by sa nemali objaviť. Ak zostanú, znamená to potrebu nahradiť liek analógmi.

Ak je príjem Terzhinan sprevádzaný krvavým prepustením, mali by ste okamžite konzultovať so svojím lekárom. Predpíše testy na zistenie skutočnej príčiny vzniku krvi av prípade potreby vykoná priebeh liečby.

Stručná informácia o Terzhinan

Terzhinan je proprietárne kombinované liečivo vyvinuté a vyrobené firmou Laboratoires Bouchara-Recordati v jedinej forme - krémové vaginálne čapíky (tablety) s písmenom T na každej strane.

Nástroj má lokálny efekt a má nasledujúce účinky:

 • antibakteriálne - eliminuje patogénne a podmienečne patogénne baktérie (streptokokové, stafylokokové infekcie, atď.),
 • protizápalové - potláča akékoľvek zápalové procesy, ktoré vznikli z rôznych dôvodov,
 • antiprotozoálne - boje s rôznymi prvoky (chlamydia, trichomonády, atď.),
 • antifungálne - ničí rôzne huby a odstraňuje drozd.

Liek prispieva k integrite vaginálnej sliznice a udržaniu rovnováhy medzi kyselinou a bázou.

Terzhinan je povinný svojim liečivým vlastnostiam poskytovať účinné látky v ňom obsiahnuté:

 • Ternidazol - antifungálne činidlo. Má tiež trichomonacidný účinok a bojuje proti anaeróbnym baktériám.
 • Neomycín - antibiotikum so širokým spektrom účinku. Relevantné pre stafylokokové infekcie, Escherichia coli, Shigella, čo vedie k nešpecifickej kolpitíde, vulvovaginitíde, bakteriálnej vaginóze. Pri streptokokovej infekcii nie je pozorovaný účinok neomycínu.
 • Nystatín je antifungálne antibiotikum používané na drozd v dôsledku ničenia húb Candida.
 • Prednizolón - glukokortikoidný hormón, ktorý má silný protizápalový účinok. Potlačenie akýchkoľvek zápalových reakcií v spojení s vlastnosťami iných zložiek liečiva umožňuje Terjeenu vyrovnať sa s kolpitídou a vulvovaginitídou rôzneho pôvodu.

Prítomnosť antialergických a anti-exsudatívnych vlastností prednizolónu pomáha predchádzať vzniku alergických reakcií a zastaviť opuchy.

Obsah ďalších zložiek uľahčuje používanie liekov a zvyšuje jeho terapeutické vlastnosti.

Použitie lieku sa odporúča pre bakteriálne, plesňové, zmiešané typy vaginitídy, ako aj trichomoniázu.

Ako profylaktický a aby sa zabránilo zápalovým procesom vo vagíne, Terzhinan je predpísaný:

 • krátko pred gynekologickou operáciou, pôrodom, potratom,
 • pred zavedením vnútromaternicových antikoncepčných prostriedkov, terapeutických opatrení na elimináciu erózie krčka maternice, hysterografie, hysterosalpingografie a po zákrokoch.

Liek sa používa počas gravidity (od 2. trimestra) a je kontraindikovaný len v prípade precitlivenosti na jeho zložky.

Liečba liekmi môže spôsobiť pocit pálenia, svrbenie alebo podráždenie, ale nemalo by dochádzať k žiadnemu krvácaniu.

Absolutórium po ošetrení Verzhinan

Liek neprenikne do krvného obehu a má priamy vplyv na postihnuté oblasti.

Dostať sa do tela ženy, pilulky pod vplyvom modifikovaného teplotného režimu sa začnú rozpúšťať a následne vaginálne sekréty privádzajú ich zvyšky von.

Žltkastý výtok bez zápachu sa nepovažuje za patológiu a nespôsobuje bolesť. Môžu mať rôznu konzistenciu, byť vodnatá alebo mierne lepkavá, bohatá alebo netkaná. Na začiatku liečby zvyčajne spôsobujú mierny pocit svrbenia, ktorý nakoniec zmizne. Pozorovalo sa niekoľko hodín po podaní liečiva.

Získanie sekrécie z genitálneho traktu patologickej povahy sa pozoruje, keď: t

 • ťažké pálenie, svrbenie alebo hnilobný zápach,
 • kŕče alebo bolesti
 • biele zrazeniny, nazelenalý, hnedý, načervenalý, syrový alebo penivý sekrét.

Vyššie uvedené príznaky často indikujú patologické zmeny v tele a vyžadujú návštevu u lekára.

Menštruačný cyklus

Menštruácia nie je dôvodom na zastavenie liečby liekom. K rozpusteniu tabliet dochádza v priebehu dlhšieho časového obdobia v porovnaní so sviečkami. Okrem toho sa nevymývajú ani pri silnom krvácaní a nestrácajú svoje liečivé účinky.

Použitie lieku bezprostredne pred menštruáciou alebo počas nich prispieva k zvýšenému krvácaniu. Tento účinok je spojený s rozpustením tablety v krvi, čo vedie k zvýšeniu objemu jej sekrétov.

Tento proces neohrozuje zdravie a je normálny.

Neplatné vstupné prostriedky

Keď zadáte suchú pilulku Terginan do pošvy, trauma jeho sliznice nie je vylúčená, čo vedie k výskytu krvácania.

Okrem toho by mala žena prijať pohodlné držanie tela na vstup do lieku:

 • leží na chrbte, nohy natiahnuté alebo ohnuté na kolenách a bokoch
 • squat a kolená od seba
 • stojan a zároveň opierajú jednu nohu o týčiaci sa povrch.

Všetky činnosti musia byť opatrné, aby nedošlo k poraneniu slizníc.

S eróziou a zápalom krčka maternice môže suchá tableta dráždiť postihnuté miesta, čo má za následok mierne ružový výtok. Rovnaký účinok sa pozoruje pri inštalácii vnútromaternicových kontraceptív.

Alergická reakcia

Vzhľad ružového hlienu môže znamenať alergické reakcie na hlavné a ďalšie zložky liečiva.

Nevhodné dávkovanie lieku, zanedbávanie požiadaviek návodu na jeho použitie je spojené s progresiou zápalových a infekčných procesov, čo sa prejavuje zmenou farby vaginálnych sekrétov.

Hormonálne poruchy

Napriek tomu, že Terzhinan obsahuje hormonálne činidlo prednizón, jeho dávkovanie je veľmi malé a účinok sa vyskytuje len na lokálnej úrovni. Terzhinan preto možno len ťažko pripísať hormonálnym liekom.

Použitie liekov však môže viesť k predčasnému vzniku menštruácie.

tehotenstvo

Tehotné ženy by mali starostlivo monitorovať odpoveď tela na liečbu Terzhinanom.

Hnedé sekréty tak môžu signalizovať zmrazené alebo mimomaternicové tehotenstvo.

Veľké krvavé výboje s nepríjemným zápachom zabraňujú úniku plodovej vody.

Predčasné pôrody, poruchy placenty alebo spontánne potraty v počiatočných štádiách nie sú vylúčené.

Ak je krvácanie sprevádzané silnou bolesťou v dolnej časti brucha av dolnej časti chrbta, musí byť volaný záchranný tím.

Potrebujete poradiť s lekárom

Výskyt krvácania počas liečby Terzhinanom vyžaduje prerušenie liečby a urgentnú odbornú konzultáciu v takýchto prípadoch:

 • rezanie a ťahanie bolesti,
 • nadmerné množstvo vypúšťania
 • netypický zápach a nepríjemný pocit pálenia, nezmizne 3 dni po začiatku liečby,
 • intermenštruačného krvácania.

Gynekológ určí príčiny krvi pomocou výsledkov nasledujúcich vyšetrení:

 • ultrazvuk (ultrazvuk) vnútorných reprodukčných orgánov,
 • všeobecný krvný test
 • koagulácia,
 • škrabanie a škrabanie atď.

Ak sa zistia patológie, špecialista predpíše vhodné liečebné postupy.

Terzhinan môže byť nahradený inými liekmi: Polygynax, Wagiseptom, Gynomax.

Liečba každej ženy by mala mať individuálny prístup. Nedôverujte názorom náhodných ľudí a sami sa medikujte. Napriek miestnym účinkom Terzhinan a jeho dobrým účinkom, len ošetrujúci lekár je schopný vykonať adekvátne posúdenie zdravotného stavu pacienta a predpísať vhodný liek.

Hojný výtok po terginan. Čo znamená vypúšťanie po terginan

Použitie terginan počas tehotenstva. Jeho vedľajšie účinky, kontraindikácie a recenzie.

Tehotenstvo je zároveň dôležitým, príjemným obdobím v živote každej ženy a nebezpečné, bolestivé. Mnohí musia podstúpiť liečbu, vykonávať choroby, ktoré sú liečené pomocou Terzhinan. Tomuto liečivému prípravku dnes budeme venovať pozornosť.

Terzhinan je tableta, ktorej farebný rozsah je skôr ako krémová farba. Niekedy môžu mať škvrny tmavých odtieňov, alebo vzor v tvare písmena T.

Spenený a syrový výtok

Normálny výtok z pošvy by mal byť tekutý alebo slizovitý, bez zápachu a mal bielu farbu. Ak sa po požití Terzhinanu objavil syrový alebo penivý leucorrhoea s nepríjemným hnilobným alebo hnilobným zápachom, znamená to neúčinnosť liečby alebo infekcie nasledujúcimi infekciami:

V tomto prípade je potrebné sa znovu poradiť s lekárom. Aj sýrová bielka môže indikovať zničenie prospešných baktérií vagíny aktívnymi liekmi vaginálnymi tabletami. Na normalizáciu mikroflóry je potrebný dodatočný príjem probiotík.

Hnis hnisavý alebo zelený

Po Terzhinan, zelenkasté vrcholy sú známkou zneužitia pilulky a reinfection. Stojí za zmienku, že čapíky sa vkladajú do vagíny len po hygienických postupoch. Ak sa v dolných častiach pošvy zanedbáva osobná hygiena, objavia sa baktérie, ktoré pri kontakte so sviečkou sa presúvajú hlbšie do pošvy. V tomto prípade dochádza k opätovnej infekcii, ktorej liečba si vyžaduje vymenovanie antibakteriálnych liekov na perorálne podávanie.

Hnedý, krvavý alebo ružový výtok

Ružovkastý vaginálny hlien alebo zmiešaný s krvou naznačuje nesprávne použitie pilulky. Hrubé, neopatrné vloženie môže poškodiť tkanivo. Ak po mikrotraume pacient injekčne aplikuje sviečky, farba výboja sa rýchlo normalizuje.

Je to dôležité! Bohatý ružovkastý hlien, ktorý začal do jedného až dvoch dní po užití sviečok, indikuje podráždenie existujúcej erózie. Podobné príznaky sa pozorovali aj u pacientov s vnútromaternicovým zariadením.

Červený výtok indikuje prítomnosť krvi v nich. To je možné, keď užívate vaginálnu pilulku bezprostredne po alebo pred nástupom menštruácie. Ak sa má vaša lehota začať čoskoro, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o možnosti užívania lieku Terginan počas kritických dní.

Ak je počas liečby antibiotikami pocit pálenia, bolesť a krvavý výtok, Terjinan sa nemá užívať ďalej. Takéto príznaky môžu indikovať prítomnosť polypu alebo cyst. Aktívne zložky liečiva zároveň stimulujú uvoľňovanie krvi z nádorov. Na určenie príčiny vedľajšieho účinku je priradené ďalšie vyšetrenie genitálií.

Keď sa Terzhinan užíva počas tehotenstva, výskyt krvavého alebo hnedého výtoku môže niesť riziko potratu. Dokonca aj pri absencii iných príznakov potratu (bolesť v dolnej časti chrbta a oblasti brucha, zažívacie poruchy) by ste mali okamžite kontaktovať gynekológa.

Diagnóza sekrétov

Stanovenie povahy vaginálneho hlienu po užití Terginan sa vykonáva dvoma spôsobmi:

 1. Vyšetrenie na gynekologickej stoličke. Metóda umožňuje stanoviť prítomnosť cyst, polypov alebo erózie. Pri vyšetrení berie lekár na pacienta mikrobiologické vyšetrenie.
 2. Kalkoskopiya. Umožňuje vidieť zmeny v epiteli, neviditeľné pre oko.

Pri určovaní príčiny vzniku výboja zohráva hlavnú úlohu aj diferenciálna diagnostika, ktorá poskytuje základ pre stanovenie predbežnej diagnózy alebo vylučuje prítomnosť konkrétnej diagnózy. Pri jeho vykonávaní je dôležité, aby pacient čo najjasnejšie opísal charakter vylučovaného hlienu a iné podozrivé symptómy.

Pin
Send
Share
Send
Send