Hygiena

Príčiny a metódy liečby ťažkých období

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženské telo je veľmi zložité. Každý mesiac slabšie pohlavie prechádza obrovskými zmenami. Sú spôsobené tým, že produkcia niektorých hormónov je nahradená uvoľňovaním iných. To všetko je sprevádzané odmietnutím sliznice maternice. Žena tiež berie na vedomie uvoľnenie krvi z genitálií. Tento článok vám povie, prečo sú ťažké obdobia. Môžete tiež zistiť, čo musíte urobiť v tomto alebo tomto prípade.

Aká menštruácia sa považuje za hojnú?

Predtým, ako si stanovíte príčiny ťažkých období, musíte povedať pár slov o samotnom procese. Krvácanie je výtok, ktorý trvá viac ako sedem dní. Zároveň sú veľmi bohaté a žena potrebuje každú hodinu vymeniť hygienickú vložku alebo tampón.

Tiež o ťažkej mesačne to môže byť, keď zástupca slabší sex začne cítiť zle v týchto dňoch. Je to spôsobené poklesom hemoglobínu a silnou stratou krvi. Táto podmienka je nevyhnutná. Menovanie by však mal vykonávať iba kvalifikovaný odborník. V opačnom prípade môže liečba viesť k problémom a rôznym druhom komplikácií.

Veľké dlhé obdobia

Príčiny tohto javu môžu byť odlišné. V jednom prípade sa stáva fyziologickým znakom ženského tela. V inej situácii hovoríme o patológii, ktorá vyžaduje okamžitú korekciu. Aké sú dôvody pre bohaté obdobia, ktoré máte, ťažko povedať. Po vykonanom výskume a analýze však môžete dostať odpoveď na všetky otázky, ktoré máte o tom.

Príčiny ťažkých období môžu byť v nesprávnom používaní antikoncepcie, patológia sa tiež prejavuje pri ochoreniach maternice, pri hormonálnom zlyhaní a tak ďalej. Pozrime sa podrobne na hlavné príčiny krvácania a zistíme, ako sa s nimi vysporiadať.

Hormonálne zlyhanie v tele

Príčinou ťažkých období môže byť zmena hormonálnych hladín. V tomto prípade je najčastejšie prebytok estrogénu u žien. To vedie k tomu, že vnútorná vrstva reprodukčného orgánu rastie vo veľkom objeme. Často, spravodlivý sex v tomto prípade nie je predĺžená menštruácia, a to veľmi hojné. Mnohé dospievajúce dievčatá tiež hlásia veľmi dlhé prepustenie.

Liečba hormonálnej nerovnováhy sa vykonáva vhodnými metódami. Najčastejšie sa predpisujú perorálne kontraceptíva. Ak zástupca slabšieho pohlavia plánuje tehotenstvo, liečba sa môže uskutočniť s liekmi obsahujúcimi progesterón. Nezakrývajú ovuláciu, ale dokonale korigujú patologický stav. Ak sa dievča, ktorého cyklus práve začal, stretlo s veľkým alebo predĺženým mesačným obdobím, potom zvyčajne lekári zvolia taktiku čakania. V tomto prípade sa lieky predpisujú len vtedy, keď sa pacient cíti veľmi zle.

antikoncepčné

Dôvody ťažkého obdobia môžu byť spôsobené nesprávnym použitím prostriedkov, ktoré chránia pred nechceným tehotenstvom. Okrem toho je často o orálnych kontraceptívach alebo vnútromaternicových zariadeniach.

Liečba tohto javu sa stáva symptomatickou. Ak žena používa antikoncepčné tabletky, sú na chvíľu jednoducho zrušené. Zároveň sú určené alternatívne spôsoby ochrany, ktoré týmto spôsobom neovplyvňujú organizmus. Po krátkom odpočinku (zvyčajne v priebehu dvoch až štyroch mesiacov) môže lekár vykonať sériu testov a vybrať vhodné perorálne kontraceptíva. Ak má vnútromaternicové teliesko hodnotu, potom sa jednoducho odstráni.

Maternicový myóm

Často sa objavujú veľké obdobia s myómom. Lekári ešte neštudovali proces takéhoto procesu. Ak však žena podá podobnú sťažnosť gynekológovi, lekár okamžite začne mať podozrenie na prítomnosť benígneho nádoru.

Patologická liečba sa vo všetkých prípadoch nevykonáva. Lekári často volia spôsob čakania a predpisujú hormonálne lieky, ktoré potláčajú produkciu estrogénu. Ak nádor poskytuje pacientovi ťažké nepohodlie a výrazne poškodzuje kvalitu života, gynekológ odporúča liečbu. Môže to byť iné: laserová korekcia, použitie arteriálneho kanála, úplné odstránenie genitálneho orgánu. To všetko závisí od typu myómy a jeho veľkosti.

endometrióza

Príčinou ťažkých období sa často stáva také ochorenie ako endometrióza. V normálnom stave sa endometrium pravidelne aktualizuje v dutine reprodukčného orgánu. Niekedy sa stáva, že sliznica začína rásť na peritoneum, vaječníkoch, vajíčkovodoch alebo v krčku maternice. To všetko je patológia. S nasledujúcou mesačne začína krvácať a táto vrstva. Často sa výtok stáva hnedastým alebo čokoládovým. Pacient si tiež môže všimnúť prítomnosť zrazenín.

Liečba endometriózy sa uskutočňuje rôznymi spôsobmi. Najefektívnejšie z nich je chirurgické. Lekári tiež často injektujú ženu do umelého vyvrcholenia. Tehotenstvo a následné dlhodobé dojčenie majú pozitívny vplyv na ženské telo a často vedú k uzdraveniu.

Zápal a infekcie

Početné obdobia po potrate alebo inom zásahu môžu naznačovať pristúpenie k infekcii. V tomto prípade môže žena pozorovať bolesť v spodnej časti brucha, celkovú malátnosť, horúčku a ďalšie ďalšie príznaky.

Oprava tohto stavu musí byť vykonaná nevyhnutne. Inak sa vyskytnú komplikácie vo forme adhézií, prechodovej patológie v chronickej forme a tak ďalej. Vo väčšine prípadov sa infekcia genitálneho traktu a zápalového procesu liečia antibakteriálnymi liekmi. Aký druh antimikrobiálnych látok je pre ženu nevyhnutný, sa rozhodne po špeciálnej analýze, ktorá sa nazýva "bakteriologická kultúra". Tiež priradené imunomodulačné prostriedky a prostriedky na obnovenie mikroflóry.

Potrat alebo spontánne potraty

Hojné obdobia po oneskorení môžu naznačovať, že došlo k tehotenstvu, ale bolo prerušené. V niektorých prípadoch nemá zástupca slabšieho pohlavia ani čas, aby sa dozvedel o svojom novom stave.

Pre veľmi krátke obdobia nemusí byť nutná korekcia. Ak v maternici nezostanú membrány vaječníkov, ženské telo sa s problémom samostatne vyrovnalo. Keď potrat nastane po šiestich až ôsmich týždňoch a je sprevádzaný silným krvácaním, žena potrebuje pomoc. Môže spočívať v použití liekov, ktoré zvyšujú kontraktilitu genitálneho orgánu. Tiež, niekedy pacient vyžaduje kyretáž maternice.

Obsah

Telo každej ženy je individuálne. To platí najmä pre reprodukčný systém. Menštruačný cyklus každej ženy postupuje podľa individuálnych charakteristík a veľmi často čelia spravodlivému sexu také problémy ako ťažké obdobia. A to platí nielen pre bolesť, ale aj pre ťažké krvácanie. Čo robiť v tejto situácii? Čo piť počas menštruácie, keď je objem straty krvi významný? Táto otázka znepokojuje toľko žien. V tomto článku nájdete odpovede na otázku, čo môže byť príčinou ťažkej menštruácie a aké hemostatické lieky na menštruáciu môžu byť použité.

Príčiny ťažkej straty krvi počas menštruácie

Individuálnym parametrom je objem straty krvi, ako aj trvanie menštruácie. Predpokladá sa však, že strata viac ako 150 ml krvi s menštruačným tokom je nadmerná. Ale skôr, ako budete bežať do lekárne a kúpiť styptic pre menštruáciu, musíte zistiť, čo by mohlo byť príčiny takejto straty krvi.

Hlavné dôvody ťažkých období, ktoré by sa mali vylúčiť, sú tieto: t

 • polypy - benígna tvorba slizničných membrán, ktorá sa nedokáže prejaviť len bohatou menštruáciou,
 • myómy maternice - benígny novotvar svalu alebo spojivového tkaniva, ktorý pri malých veľkostiach môže byť asymptomatický a jediným znakom môžu byť ťažké obdobia s ťažkým krvácaním,
 • Endometrióza je ochorenie závislé od hormónov, pri ktorom sa sliznica maternice šíri vo forme uzlín v maternici alebo mimo nej, symptómom tohto ochorenia je bolesť pred menštruáciou a počas menštruačných porúch, ako aj ťažká menštruácia.

Okrem vyššie uvedeného môže byť príčinou ťažkej straty krvi počas menštruácie:

 • hormonálna nerovnováha,
 • zápalové ochorenia maternice a príveskov,
 • patologický systém zrážania krvi,
 • nedostatok vitamínu K,
 • bolestivú menštruáciu.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že príčinou menštruačných porúch, a najmä bohatej straty krvi, môže byť chirurgický zákrok, vrátane laparoskopie. Mesačne v tejto situácii môže byť obnovená na dlhú dobu.

Bohatá menštruácia u adolescentov

Príčinou ťažkých mesačných období môže byť aj nešpecifikovaný menštruačný cyklus. To je typické pre dievčatá vo veku 13-16 rokov. V tejto situácii by ste nemali okamžite brať liek na menštruáciu, často sa cyklus normalizuje sám. V každom prípade, v prípade nadmernej straty krvi, by ste sa mali poradiť s gynekológom, aby ste vylúčili možné ochorenia. Mnohé dievčatá sa snažia testovať obdobia, ktoré sú na internete veľmi veľa, ale musíte pochopiť, že každý človek má fyziológiu jednotlivca. Pre nestabilné menštruačné cykly, mladé dievčatá považujú za veľmi užitočné udržať takýto účtovný systém ako mesačnú tabuľku. To pomôže jasne zistiť, či dochádza k porušeniu cyklu, a určiť jeho trvanie. Mesačná tabuľka nie je nič viac ako zobrazenie v kalendári dátumov začiatku a konca menštruácie s poznámkami o jej povahe (prítomnosť alebo neprítomnosť bolesti, hojnosť).

Menštruácia pri inštalácii vnútromaternicového zariadenia

Často je príčinou ťažkej menštruácie zavedené vnútromaternicové zariadenie. Mesiac v tomto prípade môže byť bohatý. Ak žena rozhodne o výbere vnútromaternicovej antikoncepcie, musí ju sledovať špecialista a podstúpiť pravidelné vyšetrenia. Mnohé ženy si všimli, že po nainštalovaní špirály:

 • menštruácia bola sprevádzaná veľkou stratou krvi
 • v niektorých prípadoch sa naopak menštruácia stáva vzácnou.

V takýchto situáciách môže lekár určiť, čo je normou, a čo je to patológia, a či je potrebné brať hemostatický liek na menštruáciu, alebo či stojí za to zmeniť antikoncepčnú metódu.

Hemostatiká na menštruáciu

V prítomnosti hojnej straty krvi počas menštruácie, najvernejší bude kontaktovať špecialistu, aby vykonal úplné vyšetrenie a vylúčil možné choroby. Pri ťažkom období sa môžu predpísať nasledujúce lieky:

Tento liek je syntetický analóg vitamínu K, ktorý sa aktívne podieľa na zrážaní krvi, a to ovplyvňuje tvorbu protrombínu. Vikasol s ťažkými obdobiami môže byť použitý len tak, ako to predpísal lekár, pretože tento liek má určité indikácie a kontraindikácie. Treba si uvedomiť, že vikasol s ťažkými obdobiami je účinný len vtedy, ak je príčinou straty krvi nedostatok vitamínu K. Preto sa neodporúča predpisovať takýto liek sami.

Dicín sa tiež často používa na menštruáciu. Toto je hemostatické liečivo predpísané pre ťažké krvácanie. Dysinon pri menštruácii sa zvyčajne predpisuje v prípade, keď príčinou krvácania sú myómy, ako aj vaskulárne ochorenia. Podobne ako iné lieky, aj dicinon má špecifické indikácie a kontraindikácie, vedľajšie účinky, takže užívanie dicinonu počas menštruácie môže byť prísne predpísané lekárom.

Tento liek je syntetický analóg hormónu uvoľňujúceho gonadotropín, ktorý patrí do skupiny protirakovinových liekov. Taký liek ako diferelín, mesačne reguluje na úrovni citlivosti periférnych receptorov na GRH. Použitý liek na endometriózu, myóm maternice. Len po vyšetrení lekárom a potvrdení vhodnej diagnózy je možné prideliť diferilín. Mesiac v hojnej forme musí byť dôvodom na návštevu špecialistu.

Tranexam s menštruáciou sa používa pomerne často. Tento hemostatický liek na menštruáciu môže byť predpísaný v rôznych situáciách. Ide o moderný hemostatický liek, ktorého mechanizmom účinku je aktivácia fibrinolyzínu a tvorba plazmínu. Tranexam s menštruáciou sa zvyčajne predpisuje vo forme tabliet a jeho príjem by mal byť pod dohľadom lekára.

Ascorutin je liek, ktorý obsahuje vitamín C alebo kyselinu askorbovú a rutín. Často sa používa na menštruáciu. Jeho pôsobením je posilnenie stien ciev, ako aj zníženie krehkosti a priepustnosti kapilár. Tento liek má tiež antioxidačné vlastnosti, čím zlepšuje celkové zdravie.

Existuje mnoho dôvodov pre ťažké obdobia. Mnohé ženy sa snažia vyriešiť tento problém samy o sebe užívaním hemostatických liekov počas ich obdobia. Na dosiahnutie požadovaného účinku je však veľmi dôležité pochopiť, čo je príčinou straty krvi. Správne to môže určiť len špecialista.

Čo je menorágia

Čo je menorágia

Príliš hojné obdobia vo vede sa nazývajú menorágia. Ale málokto si predstaví, aké známky silnej menštruácie sú.

Takže sa musíte obávať, ak počas menštruácie pocítite nasledujúce príznaky:

 • Mesačne trvá viac ako týždeň
 • Každú hodinu je potrebné vymeniť podložku alebo tampon,
 • Používajte dve tesnenia naraz, aby ste predišli úniku,

Čo spôsobuje hojnosť menštruácie

Hojné obdobia vznikajú na pozadí mnohých chorôb. Je potrebné pristupovať k takýmto mesačným obdobiam vážne a bude vhodnejšie obrátiť sa na špecialistu, aby ste nepoškodili vaše reprodukčné zdravie.

Veda veľmi dobre pozná nasledujúce dôvody:

 • Porušila sa nerovnováha hormonálneho pozadia, To sa často vyskytuje u dievčat na samom začiatku puberty. Telo sa práve začína obnovovať cyklus. U žien pred menopauzou sa často vyskytujú častejšie obdobia. Počas menopauzy nastáva kardinálna reštrukturalizácia tela a stratí sa možnosť otehotnieť dieťa a mesačne, potom veľmi hojne a potom zle. Pre tieto dva typy je to norma, všetky ostatné prípady vyžadujú kvalifikovaný zásah,
 • Poruchy ovulačného procesu, Poruchy vaječníkov tiež ovplyvňujú hojnosť menštruácie,
 • Onkologické ochorenia, Rakovina ženských orgánov (vaječníky, maternica, krčka maternice) môže spôsobiť silný výtok krvi,
 • Gynekologické lieky, Napríklad antikoncepčné lieky,
 • Benígne nádory, Toto sa vzťahuje na fibrom alebo maternicové myómy,
 • polypy, Na stenách maternice je malá formácia, ktorá má benígny charakter. Vychádzajú z aktivity hormónov,
 • Intrauterinálne zariadenie, Bohužiaľ, hojnosť menštruácie je vedľajší účinok a vyžaduje neodkladné odstránenie,
 • tehotenstvo, Ektopický alebo potrat môže tiež vykazovať hojnosť,
 • anémia, Nedostatok železa v tele.
 • Nedostatok mikroživín, Nedostatok vitamínu C a K, vápnik,
 • Nadmerná spotreba mliečnych výrobkov, Vyvolávajú tvorbu enzýmov, ktoré znižujú zrážanlivosť krvi,
 • Narušená koagulácia krvi, Tí ľudia, ktorí majú von Willebrandovu chorobu (problémy so zrážaním krvi), počas kritických dní zjavne strácajú krv,
 • Endokrinné narušenie,
 • endometrióza, Vyznačuje sa proliferáciou endometria (uterinnej steny) mimo maternice.
 • Choroby panvových orgánov, Ide o infekcie alebo zápalové procesy v urogenitálnom systéme,
 • Dedičnosť. Ak vaše mamy alebo babičky mali ťažké obdobia, je vysoká pravdepodobnosť, že budete mať takúto situáciu v kritických dňoch.
 • Vonkajšie faktory, Napodiv, ale to, čo cítite, ovplyvňuje vaše zdravie. Stres, nepokoje, negatívne myšlienky, nadmerné zaťaženie energiou, zmena klímy - to všetko môže ovplyvniť množstvo kritických dní.

Samostatne chcem povedať o prvom ťažkom mesačne po pôrode. Môžu byť tiež s krvnými zrazeninami a sú rovnako liečení, aj keď ste dojčiaca matka. Ťažké krvácanie po pôrode môže mať vážne následky vrátane smrti.

Лечение обильных критических дней

Лечение обильных менструаций

Очень обильные менструации или менорргагия бывает двух видов:

Primárna menorágia sa vyskytuje na samom začiatku puberty a je dočasným problémom. Akonáhle sú hladiny progesterónu a estrogénu normalizované, mesačný cyklus sa tiež zlepší. Niekedy môže ťažké obdobie indikovať nízky hemoglobín a neskôr môže spôsobiť polycystickú ovariálnu chorobu.

Druhý typ sa vyskytuje už u žien, ktorých mesačné obdobia boli stabilné. V tomto prípade môže hojnosť znamenať choroby. Takže v každom prípade je lepšie obrátiť sa na gynekológa, aby sa vylúčili všetky možné príčiny v budúcnosti.

Ak dievča trpí veľmi silným krvácaním, môžete sa najprv pokúsiť vylúčiť z denného režimu:

 • Výkonové zaťaženia
 • Minimalizovať používanie alkoholu a tabakových výrobkov, ako aj znížiť príjem kávových nápojov,
 • Zabráňte prehriatiu tela,
 • Ak používate vazodilatátory, potom po konzultácii s lekárom ich odstráňte z používania. Keďže môžu spôsobiť veľmi silný nával krvi,
 • Snažte sa vyhnúť stresu, menej nervózni, eliminujte duševnú únavu, atď.

Ale aby sa váš zvyk stal nasledovným:

 • Zaviesť vitamín C, kyselinu listovú a železo vo vašej strave. Všetky tieto stopové prvky a vitamíny podporujú lepší krvný obeh,
 • Známou metódou, ktorú robili aj naši predkovia, je fľaša s teplou vodou na spodnej časti brucha. Niekde stačí 10 minút
 • A najpríjemnejšie odporúčanie: odpočinok, relaxačná masáž. Psychologický stav vždy ovplyvňuje kvalitu života všeobecne.

Okrem toho môžu lekári predpisovať a predávať lieky:

 • Žihľavy. Nepostrádateľný nástroj na zastavenie krvi. K tomu, aby lyžica suchých rastlín žihľavy a zalejeme pohárom vody, varíme 10 minút a trvajú na tom. Vezmite týždeň pred očakávaným mesačným pol šálky 3 krát denne.
 • Veľmi dobrým pomocníkom je čaj z obvyklých malín a mäty. Neobmedzený počet.
 • Nepreukázalo sa, že takéto liečivé rastliny: lekáreň harmančeka, pelargónie, ovčiak, mačacie labky, bylinné balenia. Všetky majú hemostatické a protizápalové vlastnosti. Tu je recept na pastiersku kabelku: 3 polievkové lyžice suchej trávy by sa mali naliať pohárom prevarenej vody. Trvajte, namáhajte a užívajte si celý deň.
 • Vývar. Zloženie: žihľava, rebrík a horák. Príprava: polievková lyžica rastlín v pohári vriacej vody. Vložili sme do vodného kúpeľa na 15 minút a prefiltrovali. Tento liek sa užíva v strede cyklu 4 krát denne pred jedlom. Priebeh liečby je dva týždne.

To všetko môže pomôcť, ale nie vždy takéto odporúčania pomáhajú zastaviť hojné obdobia. V takýchto prípadoch, aby nedošlo k zhoršeniu situácie a zlepšeniu kvality vášho života, je lepšie obrátiť sa na špecialistu. On zase vymenuje sériu testov, aby zistil príčinu patológie.

Aké testy môže lekár predpísať:

 • biopsia
 • ultrazvuk
 • hysteroskopia,
 • škrabanie,
 • Cytologický náter,
 • Krvný test
 • Kontrola vnútorných a vonkajších pohlavných orgánov.

Lekár bude tiež potrebovať informácie o tehotenstve (či už) alebo o komplikáciách gynekologických operácií vrátane pôrodu a potratu. Vzali alebo užívajú akékoľvek lieky, ktoré môžu ovplyvniť veľmi ťažké krvácanie.

Pacient musí samozrejme vstúpiť do kalendára svojich kritických dní. Kedy začali, ako dlho vydržali, kedy sa ich charakter skončil a intenzita.

Liečba silných období

Po zistení príčiny menorágie predpisuje gynekológ liečbu:

 • Keď nevyvážené hormonálne poruchy, predpísané lieky. Sú brané striktne podľa schémy, ktorú lekár vydá. Pravdepodobne ide o perorálnu hormonálnu antikoncepciu (COC). Zahŕňajú estrogén a progesterón, ktorý znižuje sekréty a zabraňuje rastu endometria (steny maternice). Niekedy je možné predpísať jeden hormón. Všetko závisí od problému
 • Ak je ťažká menštruácia spôsobená zápalovým procesom, liečba bude upokojiť centrum bolesti. Napríklad protizápalové lieky nurofen.
 • Dokonca aj pri zápalových procesoch sa fyzioterapia stáva vynikajúcou pomôckou pri liečbe,
 • Pacienti s fibromom, ak nevyžadujú odstránenie, dostávajú vnútorné injekcie, t
 • Tam, kde endometrium rastie, môžu byť predpísané vnútromaternicové tampóny s terapeutickým gélom. Jeho vlastnosťou je znížiť množstvo výtoku a následne sa zmenší hrúbka steny maternice.

Existujú aj situácie, ktoré si vyžadujú operáciu:

 • Fyzikálne patológie
 • Závažný nedostatok železa v tele,
 • Fibrom v štádiu rastu,
 • Poškodené genitálie,
 • Keď iné ošetrenia nedávajú žiadny výsledok.

Na záver by som rád poznamenal, že veľmi bohaté obdobia bránia žene žiť normálny život. Tak prečo nie veriť dobrý špecialista na prevenciu komplikácií v reprodukčnom systéme a automaticky výrazne zlepšiť ich život. Koniec koncov, ako sa hovorí, všetko je v našich rukách.

Prečo sú hojné obdobia

Bohatá menštruácia môže byť dedičná alebo môže byť znakom ochorenia.

 • výtok pokračuje viac ako týždeň
 • zrazeniny pochádzajú z pošvy,
 • je potrebné vymeniť tesnenie každú hodinu,
 • menštruácia je sprevádzaná bolesťou
 • Menštruačný cyklus je kratší ako 21 dní.

Musíte vedieť, čo závisí od množstva:

 • hormonálnu nerovnováhu v tele,
 • prísna diéta
 • potrat
 • po pôrode.

Diéta - silný stres pre telo. Nevyvážená strava vedie k narušeniu enzýmového systému. Nadmerná konzumácia fermentovaných mliečnych výrobkov zvyšuje rýchlosť tvorby látok, ktoré ničia malé krvné zrazeniny.

Vyčerpávajúce fyzické námahy a psycho-emocionálne šoky narušili hormonálnu rovnováhu. Spojenia medzi mozgom a genitálmi sú prerušené. V tomto prípade nastane všeobecná nerovnováha.

Znížená funkcia štítnej žľazy vedie k poruche endokrinných orgánov. Metabolické procesy sú spomalené, väzby medzi hormónmi sú porušené, telesná práca je narušená.

Ochorenie pečene vedie k poruchám systému zrážania krvi. V nádobe v mieste oddelenia endometria sa nevytvára žiadny trombus. Nádoba dlho krváca.

Takéto obdobia spôsobujú anémiu, zníženie tlaku, poruchy metabolizmu, zlý zdravotný stav, sociálne nepohodlie.

Gynekologické ochorenia

Menorágia môže byť primárna a sekundárna. Primárne pozorované u dievčat na pozadí vzniku menštruačného cyklu. Nie je to patológia. Sekundárne sa objavuje v patologických procesoch v tele a ochoreniach.

Vynára sa otázka, prečo sú tieto mesačné nebezpečné. To môže byť prvý príznak choroby.

 1. Myómy. Benígny nádor maternice vychádzajúci zo svalovej vrstvy. Vyskytuje sa v dôsledku hormonálnej nerovnováhy a vedie k tvorbe ďalšieho tkaniva.
 2. Hyperplázia endometria. Zahusťovanie vnútornej vrstvy maternice. Menštruácia sa stáva príliš ťažkou kvôli zvýšenému objemu odmietnutého tkaniva.
 3. Endometriálna polypóza. Polypeptid sa nachádza v dutine alebo v krčku maternice. Vzhľadom k tomu, že maternice nemožno znížiť, sú hojné obdobia s zrazeninami.
 4. Endometrióza. Benígne ochorenie, pri ktorom existujú ďalšie ložiská endometria. Je známe, že takéto šírenie vedie k zvýšenému krvácaniu počas menštruácie.
 5. Potrat. Hojné sekréty môžu byť spôsobené zvyškovými fetálnymi membránami.
 6. Malígne ochorenia panvových orgánov. Príčina hormonálnych porúch. Pri mesačných intervaloch môže dôjsť k dezintegrácii častíc tkaniva.
 7. Ovariálna dysfunkcia. Vedie k hormonálnym poruchám. Môže prísť mesačne dopredu. Cyklus sa stane anovulačným.

Ako znížiť ťažké vypúšťanie

Ženy sa obávajú, ako skrátiť svoje obdobia. Liečba zahŕňa množstvo aktivít zameraných na prirodzenú tvorbu krvnej zrazeniny. kľúč:

 • zníženie fyzickej aktivity
 • na podbruško položte ľadový obal
 • zvýšiť spotrebu výrobkov obsahujúcich železo, t
 • znížiť spotrebu kávy a odstrániť alkohol,
 • užívanie vitamínov (vitamín C, askorutín, kyselina listová),
 • upokojujúci čaj.

Hemostatické činidlá

Je indikovaná symptomatická liečba. Musíte vedieť, čo používať lieky na ťažké obdobia.

 1. Askorutin. Zvyšuje tonus krvných ciev. Znižuje krehkosť kapilár. Zastaví krvácanie v dôsledku kŕče.
 2. Dicynone. Špecifické ošetrenie. Posilňuje cievnu stenu. Zlepšuje mikrocirkuláciu. Má vazokonstrikčný účinok. Urýchľuje tvorbu krvnej zrazeniny.
 3. Vitamín C. Znižuje viskozitu krvi. Posilňuje cievy. Zvyšuje odolnosť kapilár.

 4. Kyselina listová (vitamín B9). Podieľa sa na metabolických procesoch. Zlepšuje vstrebávanie železa. Má pozitívny vplyv na fungovanie nervového systému.
 5. Prípravky zo železa. Zvýšenie obsahu železa v krvi, zlepšenie výživy tkanív, urýchlenie metabolických procesov.
 6. Vitamín B12 (kyanokobalamín). Reguluje tvorbu krvi. Poskytuje tvorbu červených krviniek (červených krviniek).
 7. Vikasol. Analóg vitamínu K, produkovaný v pečeni. Podieľa sa na tvorbe krvnej zrazeniny.
 8. Tranexam. Droga je nová generácia. Podporuje utláčanie enzýmov, ktoré ničia krvnú zrazeninu. Často je predpísané ako hlavná liečba.
 9. Hormonálna antikoncepcia. Používa sa na vypnutie vlastných hormónov. Prispievať k normalizácii hormonálnych hladín a uzatvárať zející cievy.
 10. Glukonát vápenatý. Používa sa na normalizáciu metabolizmu tkaniva. Zlepšuje kontrakcie maternice, zvyšuje zrážanlivosť krvi. Má hemostatický účinok.
 11. Kyselina aminokaprónová. Syntetické liečivo, ktoré potláča enzýmy, ktoré ničia krvnú zrazeninu. Znižuje permeabilitu kapilár, má anti-toxický účinok.

Ľudové prostriedky pre ťažké obdobia

Použiť ľudové prostriedky pre ťažké obdobia. Ide o takzvanú homeopatiu. Nepôsobí ako nezávislé ošetrenie.

 1. Tinktúra vodného korenia, vytvorená na základe korenia trávy, posilňuje cievy, znižuje ich priepustnosť. Urýchľuje zrážanie krvi. Zvyšuje kontraktilitu maternice.
 2. Infúzia žihľavy obsahuje vitamíny B, K, askorbovú a kyselinu pantoténovú. Zvyšuje zrážanlivosť krvi. Nespôsobuje systémové krvné zrazeniny.
 3. Výťažok z riasy zlepšuje zrážanlivosť krvi. Koná dlho. Podporuje krvné zrazeniny.
 4. Kôra kalina (dub). Kompozícia obsahuje živice, fytoncidy, taníny a kyseliny. Stanovuje metabolické procesy. Posilňuje tón maternice. Urýchľuje tvorbu krvnej zrazeniny.
 5. Malinové listy obsahujú flavonoidy, triesloviny, kyselinu askorbovú. Zvýšte cievny tonus, znížte krehkosť kapilár.
 6. Šípky obsahujú veľké množstvo vitamínov A, C, P, E, K, vápnika, horčíka, železa, fosforu, tanínov. Posilniť kontrakcie maternice, skrátiť čas krvácania.

 7. Husa strieborná obsahuje vitamín C, kyseliny, vosk, škrob. Znižuje krvné cievy, znižuje priepustnosť kapilár. Nevyvoláva vedľajšie účinky.

Recepty z bylinných vývarov

Začať brať vývary a infúzie by mali byť týždeň pred očakávaným mesačne. Pite pred koncom krvácania. Najbežnejšie recepty z žihľavy, kôry kalina, dubu, bylinného korenia horolezec.

Extrakt žihľavy (alebo riasy) sa pripravuje nasledovne: nalejte 1 polievkovú lyžicu stoniek žihľavy alebo rebrík so pohárom vriacej vody. Trvajte na 15 minútach. Pite lyžicu trikrát denne.

Infúzia z kôry dubu alebo kalina sa ľahko pripravuje. Dubová kôra (alebo kalina) suchá a nasekaná. Pohár kôry nalejte 500 ml vodky. Infundujte na tmavom mieste po dobu 7 dní a denne pretrepávajte. Strain. Vezmite, rozpustiť lyžičku tinktúry v 50 ml vody 2-3 krát denne.

Odvar z malinových lístkov je pripravený rýchlo. K tomu, nalejte 3 polievkové lyžice. lyžice rozdrvené malinové listy s 2 šálky vriacej vody. Trvajte na 6 hodinách. Kmeň a môžete použiť pol šálky 4 krát denne.

Bylinková paprika sa vyrába zo zdravotníckeho alkoholu. Vezmite 100 g čerstvých bylín, nakrájajte, zalejeme 300 ml 70-stupňového alkoholu. Trvajte na tmavom mieste po dobu 10 dní. Denne pretrepte obsah. Strain. Pite pred jedlom 20-30 kvapiek 3 krát denne.

Namiesto čaju možno použiť odvar z bylinného čaju. Požadované: polievková lyžica šípky, lyžica horolezeckej trávy, dve lyžice husi striebornej, lyžica repky, lyžica rozdrvenej dubovej kôry. Mieša sa a pridá sa voda. Varte 15 minút. Brániť. Pite pohár 3-4 krát denne počas týždňa.

Pred použitím ľudového lieku by ste sa mali poradiť s lekárom. Nemalo by sa zabúdať, že včasné odhalenie skutočnej choroby môže zachovať zdravie.

Pin
Send
Share
Send
Send