Zdravie

Návod na použitie lieku Belara, recenzie žien a lekárov

Pin
Send
Share
Send
Send


Článok sa bude zaoberať návodom na použitie a recenzie "Belara".

Ide o zmiešanú perorálnu antikoncepciu. Dlhodobé užívanie lieku vedie k zníženiu sekrécie folikuly stimulujúceho hormónu a luteinizačného hormónu a následne k potlačeniu procesu ovulácie. Pritom dochádza k proliferácii a sekrečnej transformácii endometria, ktoré zabraňuje fixácii oplodneného vajíčka. Viskozita sekrécie slizníc z krčka maternice sa zvyšuje, čo sťažuje prechod mužských zárodočných buniek cez cervikálny kanál a inhibuje ich pohyblivosť.

Zloženie a uvoľňovacia forma

"Belara" vyrába výrobca len v jednej farmakologickej forme - vo forme tabliet. Majú filmový poťah, ich farba je bledoružová, tvar je zaoblený. Po prestávke má tableta bielu alebo takmer bielu farbu.

Každá tabletová antikoncepcia obsahuje 30 μg etinestradiolu, 2 mg chlormadinón acetátu. Okrem toho sa pri výrobe liečiva používajú také excipienty, ako je stearát horečnatý, monohydrát laktózy, kukuričný škrob a povidón K30. Filmový obal je vyrobený z oxidu titaničitého, propylénglykolu, monohydrátu laktózy, farbiva, mastenca, makrogolu 6000, hypromelózy.

Tablety sú umiestnené na blistri s objemom 21 kusov. Každá kartónová škatuľa obsahuje 1 blister. V recenziách o "Belara" ženy poznamenať, že je vhodné vziať liek.

Protidrogová akcia

Liečivo je kompozitné antikoncepčné liečivo. S predĺženým, dlhšie ako 3 týždne, pričom liek je utláčanie ovulácie. Súčasne s tým dochádza k zmene kvality hlienu krčka maternice, čo komplikuje prenikanie spermií cez kanál krčka maternice a tiež vyvoláva vývoj patológie ich pohybu.

Na inhibíciu ovulácie je požadovaná denná dávka chlórmadinónu 1,7 mg. Požadovaná dávka na celý cyklus má byť 25 mg. Pod vplyvom etinylestradiolu sa globulín výrazne zvyšuje a znižuje hladiny testosterónu v krvi. Schopný produkovať proliferáciu endometria.

V prehľadoch o Belare, ženy poznamenávajú, že okrem antikoncepčného účinku, liek zlepšuje menštruačný cyklus, znižuje bolesť menštruácie, funkčnosť cystických útvarov vo vaječníkoch, rakovinu vaječníkov a endometria, ochorenia genitálneho systému.

Kontraindikácie pre príjem

Belar by sa nemal používať, ak:

 1. Existujú ochorenia trombózy, tromboembolizmus, primárne symptómy tromboflebitídy.
 2. Predpokladá sa operácia alebo sa telo zotavuje z poranení.
 3. Pacientovi je diagnostikovaný diabetes.
 4. Dochádza k významnému zvýšeniu krvného tlaku, nekontrolovanej arteriálnej hypertenzii.
 5. Je získaná alebo vrodená predispozícia k rozvoju ochorení artérií a žíl, vrátane trombózy, zúženia alebo kŕčových žíl.
 6. Pozorované exacerbácie ochorenia pečene, chronické ochorenie pečene.
 7. Je zaznamenaná cholestáza alebo všeobecné podráždenie, najmä v období pred tehotenstvom.
 8. Tam sú formácie v pečeni malígnej povahy.
 9. Diagnostikované ochorenia, ako je patológia vysadenia žlče, dedičná hepatóza, pigmentová hepatóza, enzymatická žltačka.
 10. V pobrušnici sú bolestivé pocity, zväčšuje sa veľkosť pečene, v dutine brušnej sa objavujú príznaky krvácania.
 11. Existujú onkologické ochorenia, ktoré sú závislé od hormonálnej terapie.
 12. Existuje citlivosť na ktorúkoľvek zložku lieku.
 13. Žena dojčenie.
 14. Žena je tehotná alebo predpokladá, že je tehotná.
 15. Žena má krvácanie z pošvy, ktorej etymológia nie je jasná.
 16. Výrazný rast endometria.
 17. Neexistuje žiadna menštruácia a príčina tohto javu nie je určená.
 18. Žena je v depresii.
 19. Existujú motorické poruchy, napríklad paréza.
 20. Existujú kritické patologické stavy zraku alebo sluchu.
 21. Anamnéza výraznej pankreatitídy.

Recenzie tabliet "Belara" zvážte nižšie.

Pokyny na prijatie

Tablety "Belary" sú určené na perorálne podávanie, ktoré sa odporúča vyrábať v rovnakom období. Začiatok príjmu by mal byť v prvý deň menštruačného cyklu. Tablety sa odoberajú jedenkrát počas 21 dní. Na konci kurzu musíte absolvovať 7-dňovú prestávku. V tomto období by mala prísť menštruácia. V prvý deň výskytu sa má začať ďalší cyklus užívania lieku Belara.

Tabletu je potrebné prehltnúť úplne, bez žuvania a bez drvenia, je potrebné piť malým množstvom tekutiny. Blister má štítok, ktorý vám pomôže nestratiť sa pri užívaní tabliet.

Ak sa v predchádzajúcom menštruačnom cykle nepoužil žiadny antikoncepčný liek, je potrebné začať užívať liek Belara od prvého dňa nového cyklu. Pri nástupe menštruácie skôr ako sa očakávalo (viac ako 5 dní) sa odporúča odložiť začiatok priebehu liečby na ďalší menštruačný cyklus.

Ak prechádzate na inú perorálnu antikoncepciu, ktorá zahŕňa užívanie 21 tabliet, mali by ste užiť posledný liek a okamžite začať užívať nový liek. To znamená, že medzi kurzami by nemala byť žiadna prestávka.

Ak predošlá perorálna antikoncepcia obsahovala 28 tabliet, potom užívanie nového balenia sa má začať podobným spôsobom - nasledujúci deň po užití poslednej tablety predchádzajúceho lieku.

Podľa posudkov je antikoncepcia "Belara" vhodná pre mnohé ženy.

Ak urobíte prechod na "Belar" s mini-drink, potom môžete začať piť tablety v ktorýkoľvek deň, bez pauzy. Pri prechode na perorálnu antikoncepciu po použití implantátu by ste mali užiť prvú pilulku v deň jej odstránenia. Ak sa z injekčnej formy urobí prechod z antikoncepcie, prvá tableta sa má užiť v deň poslednej injekcie. Každý z opísaných prechodov by mal byť sprevádzaný ďalšou bariérovou antikoncepciou počas celého týždňa.

Po skorom umelom prerušení tehotenstva by ste mali začať užívať liek Belara ihneď po ňom. V tomto prípade sa nesmie použiť bariérová antikoncepcia.

Po umelom prerušení tehotenstva v neskorom období alebo po pôrode môžu ženy, ktoré nedojčia, začať užívať Belu po mesiaci. V tomto prípade sa tiež nevyžaduje dodatočná antikoncepcia. Ak počas obdobia po pôrode, ale pred užitím drogy, mala žena pohlavný styk, mala by počkať až do nástupu menštruácie, aby sa vylúčila možnosť tehotenstva, a potom začať užívať perorálnu antikoncepciu.

Nežiaduce účinky

Podľa posudkov spoločnosti Belare sa na pozadí príjmu môžu vyskytnúť rôzne nežiaduce reakcie z rôznych orgánov a systémov:

 1. Alergické reakcie na koži a zriedkavé prejavy vysokej citlivosti na zložky lieku z imunitného systému.
 2. Zmeny v lipidovom zložení krvi, zvýšený apetít z metabolizmu.
 3. Zníženie libida, podráždenosť, depresívny duševný stav zo strany psychiky.
 4. Bolesti hlavy, závraty NA.
 5. Strata sluchu, zápal spojiviek, poškodenie zraku orgánov zraku.
 6. Tromboflebitída, arteriálna hypertenzia, varixy kardiovaskulárneho systému.
 7. Poruchy brucha a poruchy stolice, zriedkavá bolesť brucha, častá nevoľnosť a vracanie gastrointestinálneho traktu.
 8. Exacerbácia psoriázy, ak je prítomná, urtikária, potenie, vypadávanie vlasov, akné na tvári kože.
 9. Zvýšenie telesnej hmotnosti, opuch, celková únava.
 10. Zvýšenie intenzity vaginálneho výtoku, oneskorená menštruácia.

Potvrdzuje to aj návod a recenzie nástroja „Belara“.

Priemerná cena Belaie v lekárňach v Rusku kolíše na 500 rubľov pre balenie obsahujúce 21 tabliet a 750 rubľov pre balenie obsahujúce 63 tabliet. Cena sa považuje za celkom prijateľnú.

Drogy s rovnakým zložením "Belare" dnes neexistujú. Drogérie však vo svojich hormonálnych zložkách predstavujú lieky podobné Belare a majú podobný účinok. Patrí medzi ne "Klimene", "Evra", "Demoulin", "Ginodian Depot", "Anteovin".

Recenzie lekárov o "Belara" sú uvedené nižšie.

Výhody a nevýhody tejto drogy

Recenzie lekárov o výhodách a nevýhodách "Belara" sú tiež k dispozícii. Lekári gynekológovia naznačujú, že "Belara" sa etablovala ako účinná a kvalitná antikoncepcia. Ak užívate liek v plnom súlade s odporúčaniami lekára, ako aj dodržiavaním pokynov uvedených v návode na používanie, je vylúčený výskyt neplánovaného tehotenstva. To je hlavná výhoda tohto lieku.

Avšak tento liek má tiež nevýhody. Lekári hovoria, že liek môže vyvolať veľké množstvo nežiaducich reakcií. Hlavnou nevýhodou, že desí ženy - súbor nadváhy. Okrem toho, liek má negatívny vplyv na kožu - vyrážky akné a čierne bodky sa objavujú veľmi často. Ďalšou negatívnou vlastnosťou je pomerne rozsiahly zoznam kontraindikácií.

Recenzie "Belara"

Gynekológovia aj pacienti uvádzajú, že Belara zvláda svoju hlavnú úlohu - prevenciu nechceného tehotenstva. Avšak na pozadí jej užívania, ako poznamenáva drvivá väčšina žien, sa vyvíja veľké množstvo vedľajších účinkov, ako je nárast telesnej hmotnosti, kožné problémy, menštruačné poruchy (absencia menštruácie alebo ich trvanie). Gynekológovia tvrdia, že všetky takéto negatívne účinky zmiznú po tom, ako si telo zvykne na dávku hormónu vstupujúceho do tela. Avšak, ženy dávajú prednosť, aby sa liek, ak zistia, že telo reaguje negatívne, a požiadať lekára, aby si vybral náhradu.

Preskúmali sme recenzie "Belara" a pokyny.

Farmakodynamika a farmakokinetika

farmakodynamika

Kombinovaný liek na antikoncepciu, užívaný perorálne.

Dlhodobé užívanie lieku vedie k zníženiu sekrécie. folikuly stimulujúci hormón a lutenizačný hormóna následne potlačiť proces ovulácie. Pritom prebieha proliferácia a sekrečná transformácia. endometriabránia fixácii oplodneného vajíčka. Viskozita sekrécie slizníc z krčka maternice sa zvyšuje, čo s ťažkosťami prechádza prechodom mužských zárodočných buniek cez kanál krčka maternice a inhibuje ich pohyblivosť.

Acetát obsiahnutý v prípravku chlormadinon to je gestagéns anti-androgénnymi vlastnosťami. Jeho účinok je založený na schopnosti konkurovať androgény v špecifických receptoroch, čo znižuje účinok androgény. Pearl Index (pravdepodobnosť otehotnenia v priebehu 12 mesiacov) sa pohybuje medzi 0,291 - 0,688 a závisí od dôkladnosti režimu prijímania ženy.

Na úplné blokovanie ovulácie je potrebných približne 1,7 mg acetátu. chlormadinon denne. Požadovaná dávka na cyklus je 25 mg.

farmakokinetika

Chlormadinón acetát, Rýchlo a úplne vstrebáva. Maximálna koncentrácia sa vyskytuje jeden a pol hodiny. 95% sa viaže na ľudské krvné proteíny, najmä albumín.

V procese transformácie vzniká mnoho metabolitov, z ktorých hlavné sú 3 beta a 3-alfa-hydroxy-chlórmadinón acetát.

Priemerný polčas rozpadu krvi je 34 hodín. Chlormadinón acetát a jeho metabolity sa vylučujú v približne rovnakých množstvách močom a črevami.

Etinylestradiol. Rýchlo a takmer úplne vstrebáva z čreva a dosahuje maximálnu plazmatickú koncentráciu v priebehu jednej a pol hodiny. Absolútna biologická dostupnosť je asi 40%.

Približne 98% látky sa viaže na krvné proteíny. Etinyl Estradiol transformovaný hydroxyláciou aromatického kruhu. Hlavným derivátom je 2-hydroxyetinylestradiol.

Priemerný polčas etinylestradiolkrvi je 13 hodín. Vylučuje sa obličkami a výkalmi v pomere 2: 3.

Vedľajšie účinky

 • Reakcie z mentalitanervozita, depresívna nálada, podráždenosť, oslabenie libido.
 • Reakcie z imunita: precitlivenosť zložiek liečiva.
 • Reakcie z metabolizmus: zmeny v zložení tuku v krvi, zvýšená chuť do jedla.
 • Reakcie z nervového systému: bolesť pri migréne, závrat.
 • Reakcie z zmyslové orgány: neznášanlivosť kontaktných šošoviek, zápal spojiviekporuchy videnia, strata sluchu, tinitus.
 • Reakcie z obehového systému: zvýšenie tlaku, arteriálna hypotenzia, arteriálna hypertenzia, kŕčové ochorenia, kolaps, žilová trombóza.
 • Reakcie z tráviace systémy: nadúvanienevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, hnačka.
 • Reakcie z koža: akné, chloasmaporuchy pigmentácie, vypadávanie vlasov, hyperhidrózasuchú pokožku urtikária, erytém, ekzém, svrbenie, hypertrichóza, erythema nodosum.
 • Reakcie z pohybového aparátu: pocit ťažkosti lumbodyniasvalové poruchy.
 • Reakcie z genitourinárneho systému: bolestivú menštruáciuzvýšený výtok z pošvy, amenorea, bolesť brucha, fibroadenóm prsníka, galaktorei, vaginálna kandidóza, menorágia, vulvovaginitída, premenštruačný syndróm.
 • Všeobecné reakcie: opuchúnava, prírastok hmotnosti.

Pri aplikácii lieku Belara boli identifikované aj tieto vedľajšie účinky: t

 • zvýšené riziko ochorení žlčových ciest, t
 • zvýšené riziko arteriálnej a venózneho tromboembolizmu,
 • v zriedkavých prípadoch sa môže vyvinúť zvýšené riziko benígnych nádorov v pečeni intraperitoneálne krvácanie,
 • exacerbácia chronického zápalového ochorenia čriev.

Belara, návod na použitie (spôsob a dávkovanie) t

Návod na použitie Belara predpisuje užívať antikoncepčné tabletky dovnútra. Mali by sa vybrať z blistra av prípade potreby prehltnúť, vypiť malé množstvo tekutiny. Pilulka by sa mala konzumovať každý deň v rovnakom čase (najlepšie večer) počas 21 dní v rade, potom by ste ju mali prestať užívať po dobu 7 dní, približne 2-4 dni po konzumácii poslednej pilulky, vyvíja sa krvácanie z vysadenia podobné menštruačnému prúdu.

Po ukončení 7-dňovej prestávky je potrebné začať užívať liek z ďalšieho balenia bez ohľadu na to, či krvácanie prestalo.

Prvá tabletka sa musí vypiť v prvý deň fyziologického cyklu ženy (prvý deň nasledujúcej menštruácie). V tomto prípade sa antikoncepčný účinok začína prvým dňom príjmu a trvá týždennú prestávku v recepcii.

Prvá tabletka sa môže vypiť v 1-5 dňoch menštruačného krvácania (bez ohľadu na to, či krvácanie prestalo alebo nie). V tomto prípade by ste mali počas prvých siedmich dní užívania používať aj bariérové ​​metódy antikoncepcie.

Ak sa menštruačné krvácanie objavilo pred viac ako 5 dňami, odporúča sa počkať na začiatok ďalšej menštruácie a potom prejsť na cyklus užívania lieku.

Prechod z inej hormonálnej antikoncepcie (kombinovanej) na liek Belara

Prepnite na výrobky obsahujúce 21 - 22 tabliet. Je potrebné skončiť s použitím všetkých tabliet z predchádzajúceho obalu. Ďalšia tableta Belary sa musí druhý deň opiť. Nesmie dôjsť k žiadnemu prerušeniu užívania tabliet a žene sa neodporúča nástup ďalšej menštruácie. Ďalšie metódy antikoncepcie v tomto prípade nie sú potrebné.

Prechod z produktov obsahujúcich jeden gestagén ( tmini pištoľ)

V tomto prípade sa má prvá tableta Belary vypiť nasledujúci deň po užití poslednej tablety, ktorá obsahuje len gestagén. Počas prvých siedmich dní sa odporúča použiť bariérovú metódu antikoncepcie.

Prechod z hormonálnej antikoncepcie alebo injekcie

Príjem lieku Belara sa môže začať prvým dňom odstránenia implantátu alebo prvým dňom plánovanej injekcie. Počas prvých siedmich dní sa odporúča použiť bariérovú antikoncepciu.

Po potrate (spontánne alebo lekárske) v prvých 3 mesiacoch tehotenstva

Použitie Belary môže začať v deň potratu. V tomto prípade nemôžete použiť ďalšie spôsoby, ako zabrániť tehotenstvu.

Po pôrode alebo potrate (spontánne alebo lekárske) v 3. až 6. mesiaci tehotenstva

Príjem Belara sa odporúča začať štvrtý týždeň po pôrode, ak sa neuskutočnila laktácia, alebo po potrate v druhom trimestri tehotenstva. V tomto prípade nie je potrebné používať ďalšie metódy antikoncepcie.

Ak sa užívanie lieku začalo po štvrtom týždni po pôrode alebo potrate, odporúča sa počas prvého týždňa používať ďalšie metódy antikoncepcie.

Ak už bol pohlavný styk pohlavný styk, odporúča sa vylúčiť tehotenstvo alebo počkať na ďalší menštruačný cyklus pred užitím lieku.

Ak žena zabudla užiť pilulku, ale po 12 hodinách ju užila, môže dôjsť k oslabeniu antikoncepčného účinku.

Ak bola tabletka vynechaná, postupujte podľa nižšie uvedených pravidiel:

 • neprestávajte užívať liek dlhšie ako týždeň,
 • Na dosiahnutie sebavedomého potlačenia regulácie systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky je potrebných 7 dní nepretržitej medikácie.

Vynechanej pilulke sa odporúča, aby okamžite, aj keď to znamená, že musíte mať dve pilulky naraz. Potom postupujte podľa štandardnej schémy. Počas nasledujúceho týždňa musíte použiť bariérovú metódu antikoncepcie.

Ak sa v balení nachádza menej ako sedem tabliet, okamžite po použití piluliek z tohto balenia, mali by ste začať používať pilulky z nového balenia - medzi baleniami by nemala byť žiadna prestávka. Zrušenie krvácania sa obyčajne nevyskytuje, pokiaľ sa nepoužijú všetky tablety z druhého balenia, ale sú možné výnimky. Ak sa krvácanie z vysadenia neobjaví po skončení cyklu druhého balenia, musíte vykonať tehotenský test.

interakcie

Nasledujúce látky môžu znížiť koncentráciu. etinylestradiol v krvi a oslabiť antikoncepčnú aktivitu:

 • všetky lieky, ktoré zvyšujú črevnú motilitu alebo inhibujú absorpciu,
 • látky, ktoré sa aktivujú mikrozomálne pečeňové enzýmyako napr Rifabutín, rifampicín, barbituráty, Griseofulvin, antikonvulzíva, Barbecalon, Modafinil, inhibítory proteáz, Primidon, drogy ľubovník bodkovaný,
 • množstvo antibiotík (napr. tetracyklín, ampicilín).

Pri súčasnom užívaní týchto liekov je potrebné aplikovať počas liečby a do týždňa po nej ďalšie bariérové ​​metódy antikoncepcie. Pri užívaní látok, ktoré znižujú koncentráciu etinylestradiol v krvi v dôsledku aktivácie mikrozomálnych pečeňových enzýmov, ďalšie bariérové ​​metódy by sa mali použiť do štyroch týždňov po ukončení liečby.

Nasledujúce látky môžu zvýšiť koncentráciu etinylestradiol v krvi:

Analógy Belary

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 243 rubľov. Analógovo lacnejšie o 367 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 265 rubľov. Analógovo lacnejšie o 345 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 269 rubľov. Analógovo lacnejšie o 341 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 294 rubľov. Analógovo lacnejšie o 316 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 342 rubľov. Analógovo lacnejšie o 268 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 356 rubľov. Analógovo lacnejšie o 254 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 382 rubľov. Analógovo lacnejšie o 228 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 395 rubľov. Analógovo lacnejšie o 215 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 402 rubľov. Analógovo lacnejšie o 208 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 428 rubľov. Analógovo lacnejšie o 182 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 430 rubľov. Analógovo lacnejšie o 180 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 458 rubľov. Analógovo lacnejšie o 152 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 529 rubľov. Analógovo lacnejšie o 81 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 536 rubľov. Analógovo lacnejšie o 74 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 541 rubľov. Analógovo lacnejšie o 69 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 584 rubľov. Analógovo lacnejšie o 26 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 590 rubľov. Analógovo lacnejšie o 20 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 595 rubľov. Analógovo lacnejšie o 15 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 598 rubľov. Analógovo lacnejšie o 12 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 676 rubľov. Analog drahšie na 66 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 699 rubľov. Analog drahšie na 89 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 753 rubľov. Analogicky viac o 143 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 758 rubľov. Analog drahšie o 148 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 958 rubľov. Analog drahšie na 348 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 960 rubľov. Analog drahšie na 350 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 978 rubľov. Analógové je drahšie na 368 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 979 rubľov. Analog drahšie na 369 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena je od 1029 rubľov. Analog drahšie na 419 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 1140 rubľov. Analog drahšie o 530 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena je od 1298 rubľov. Analogicky viac o 688 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 1343 rubľov. Analog drahšie na 733 rubľov

Zhoduje sa podľa indikácií

Cena od 3017 rubľov. Analog drahšie o 2407 rubľov

Contraceptive "Belara": návod na použitie, recenzie

Liek patrí do skupiny perorálnych monofázických antikoncepcií, ktoré znižujú vysoký obsah mužských hormónov v krvi. Pravidelný príjem tabliet vedie k dočasnému potlačeniu ovulácie a zmenám v štruktúre endometria. Prírodný hlien pri vstupe do maternice získava hustotu a viskozitu, čo sťažuje prechod spermií.

Ružové tablety sú dostupné v priehľadnom blistri. Jedno balenie lieku obsahuje 21 tabliet, ktoré má žena užívať v priebehu jedného mesiaca so sedemdňovou prestávkou. Etinylestradiol (30 ug), chlórmadinón (2 mg) a ďalšie zložky sú zahrnuté v zložení jednej tablety.

Farmakologické vlastnosti

Liek nie je len spoľahlivým prostriedkom ochrany, pozitívne ovplyvňuje pohodu ženy, normalizuje hormonálne poruchy a pozastavuje niektoré abnormálne procesy vyskytujúce sa v ženskom tele.

U niektorých pacientov s chronickými zápalovými ochoreniami urogenitálneho systému sa odporúča užívať Belara hormonálne tabletky pravidelne. Recenzie lekárov, ktorí predpisujú túto antikoncepciu ženám, obsahujú konštruktívne informácie o pozitívnom účinku lieku na telo, a to:

 • normalizácia menštruačného cyklu,
 • znížená bolesť a zlý zdravotný stav ženy v období pred menštruáciou,
 • riziko anémie je znížené, t
 • znižuje pravdepodobnosť vzniku nebezpečných malígnych nádorov v endometriu, vaječníkoch,
 • zápalových procesov reprodukčného systému,
 • nežiaduce tehotenstvo je úplne vylúčené.

dávkovači režim

Liek sa užíva prvý deň menštruačného cyklu. Tableta sa nesmie žuť, ale stačí ju vypiť malým množstvom čistej vody. Liek sa užíva 21 dní denne. V prvom týždni prijatia sa odporúča použiť dodatočnú antikoncepciu.

Po tejto dobe by ste si mali vziať prestávku na 7 dní, počas ktorej začne menštruácia. Ďalšie balenie sa musí otvoriť ôsmy deň bez ohľadu na to, či krvácanie prestalo.

Ak boli predtým použité iné antikoncepcie

Všeobecne platí, že ženy nemajú ďalšie otázky týkajúce sa liekovej schémy Belara. Recenzie dievčat, ktoré po prvýkrát používali tieto antikoncepčné tabletky, hovoria o ich účinnosti, dostupnosti a jednoduchosti použitia. Ak však chcete zmeniť antikoncepciu, mali by ste si pozorne prečítať návod.

Režim lieku v osobitných prípadoch:

 • Ak sa má prejsť z antikoncepcie z 21 na 28 tabliet, musíte dokončiť starý obal a odstrániť prerušenie menštruačného krvácania. Je lepšie vziať úvodnú pilulku z nového balíka na druhý deň. V tomto prípade sa nevyžaduje použitie ďalšej antikoncepcie.
 • Pri prechode z progestínovej antikoncepcie (hlavne mini-pilulky) alebo hormonálnych injekcií sa má tabletka začať okamžite, bez prerušenia. V týchto prípadoch sa však odporúča používať bariérovú antikoncepciu jeden týždeň po výmene lieku.

Užívanie pilulky v období po pôrode

Po prenesenom potrate sa odporúča ihneď začať používať antikoncepciu "Belara". V popôrodnom období môže žena, ktorá nekrmuje dieťa materským mliekom, začať užívať liek v dňoch 22-28.

Ak pred týmto obdobím sexuálneho kontaktu nebola použitá ďalšia antikoncepcia. Ak po narodení ubehlo viac ako 28 dní, mali by ste otvoriť nový blister, ale v prvom týždni používajte dodatočné opatrenia na ochranu. Ak pred začiatkom užívania tabletiek došlo k sexuálnemu kontaktu, mali by ste počkať na menštruáciu, vylúčiť tehotenstvo a začať užívať liek obvyklým spôsobom.

Možné použitie

S opatrnosťou a po ďalšom vyšetrení je liek "Belara" určený pacientom s takýmito diagnózami:

 • obezita
 • zlyhania obličiek alebo srdca
 • tetany (kŕče),
 • bronchiálna astma,
 • prsníka,
 • roztrúsená skleróza
 • autoimunitné ochorenia
 • zápalové ochorenie čriev.

Väčšina žien bola spokojná s užívaním antikoncepcie Belara. Recenzia lieku bola pozitívna. Niektoré ženy mali malé krvácanie na mieste, najmä v prvom mesiaci užívania, ale časom sa zastavili samy.

Vedľajšie účinky

Väčšina dievčat mala na začiatku užívania antikoncepčných tabletiek Belara bolesti hlavy a menšie nepríjemné pocity. Recenzia žien, ktoré systematicky užívali tento liek, nám dovoľuje dospieť k záveru, že ide o vynikajúcu antikoncepciu a má vedľajšie vedľajšie účinky, ktoré nakoniec úplne prechádzajú.

Počiatočné obdobie príjmu liekov môže byť sprevádzané kožnými vyrážkami, podráždenosťou, zvýšenou apetítom a vaginálnymi sekrétmi. Niektoré ženy mali pocit ťažkosti a nevoľnosti. Tieto príznaky sa však veľmi rýchlo zastavili a zmizli bez stopy.

Antikoncepcia hormonálne "Belara": recenzie

Droga je moderný, spoľahlivý prostriedok na prevenciu nechceného tehotenstva. Mal by však brať do úvahy niektoré nuansy, ktoré môžu vzniknúť počas prijímania antikoncepcie "Belara". Recenzia žien, ktoré užívali drogu dlhodobo, je väčšinou pozitívna.

Systematické antikoncepčné pilulky zmierňuje ťažké menštruačné bolesti, dokonca lieči akné. U niektorých pacientov bol tento liek predpísaný lekárom ako účinná liečba polycystických vaječníkov.

Mali by ste si však byť vedomí toho, že ak sa počas užívania antikoncepčných tabletiek objaví vracanie alebo hnačka, odporúča sa dodatočná antikoncepcia.

Dôležité funkcie

Ak sa rozhodnete uchýliť sa k perorálnej antikoncepcii, nemali by ste zabudnúť na pravidelný režim a užiť si tabletku včas.

Ak sa liek nespotreboval včas, musíte piť dražé 12 hodín. Ďalší antikoncepčný príjem sa má vykonávať zvyčajným spôsobom. Ak uplynulo viac ako 12 hodín, môžete vypiť 2 tablety, ale počas nasledujúceho týždňa sa odporúča použiť ďalšiu antikoncepciu.

Podľa žien je liek "Belara" spoľahlivým prostriedkom ochrany pred neplánovaným tehotenstvom, ktorého pravidelné užívanie zmierňuje bolesť počas menštruačného cyklu, zmierňuje akné a má priaznivý vplyv na celkový stav organizmu.

Použitie počas tehotenstva a počas dojčenia

Tehotenstvo: užívanie lieku Belara ® počas gravidity je kontraindikované. Skôr ako začnete používať liek Belara ®, je potrebné vylúčiť prítomnosť tehotenstva. Ak sa počas užívania lieku Belara ® objaví tehotenstvo, liek sa musí okamžite prerušiť. Existujúce epidemiologické údaje neobsahujú informácie o vývoji teratogénnych alebo embryotoxických účinkov u žien, ktoré omylom užili drogy počas tehotenstva, ktoré obsahujú estrogény a gestagény v rovnakej kombinácii ako v lieku Belara®.
Dojčenie: Belara ® je kontraindikované počas dojčenia, pretože liek znižuje množstvo produkovaného mlieka a mení jeho zloženie. Malé množstvá hormónov, ktoré sú súčasťou antikoncepcie a / alebo ich metabolitov, prechádzajú do materského mlieka a môžu mať vplyv na dieťa.

Špeciálne pokyny

fajčenie
Fajčenie zvyšuje riziko závažných kardiovaskulárnych komplikácií spojených s užívaním kombinovaných perorálnych kontraceptív (COC). Riziko sa zvyšuje s vekom, pričom sa zvyšuje počet fajčených cigariet a je vysoký u žien starších ako 35 rokov. Fajčiari vo veku nad 35 rokov by mali používať iné metódy antikoncepcie.
Použitie COC je spojené so zvýšeným rizikom rôznych závažných ochorení, ako je infarkt myokardu, tromboembolizmus, mŕtvica alebo nádory pečene. Iné rizikové faktory, ako je hypertenzia, hyperlipidémia, obezita a diabetes, významne zvyšujú riziko komplikácií a mortality.
Ak máte jedno z nasledujúcich ochorení / rizikových faktorov, mali by ste zvážiť potenciálne riziko a očakávané prínosy používania lieku Belara ® a prediskutovať to so ženou predtým, ako začne užívať tento liek. Ak sa tieto ochorenia alebo rizikové faktory objavia alebo sa vyskytnú počas užívania lieku, pacient by sa mal poradiť so svojím lekárom. Lekár musí rozhodnúť, či má pokračovať alebo prerušiť liečbu.
Tromboembolizmus alebo iné vaskulárne ochorenia
Výsledky epidemiologických štúdií ukazujú, že existuje vzťah medzi užívaním perorálnych kontraceptív a zvýšením rizika venóznych a arteriálnych tromboembolických ochorení, napríklad infarktu myokardu, mozgového krvácania, hlbokej venóznej trombózy a pľúcneho tromboembolizmu. Tieto ochorenia sa zriedkavo vyvíjajú.
Použitie kombinovaných perorálnych kontraceptív (COC) znamená vyššie riziko venózneho tromboembolizmu (VTE) než abstinencie. Toto riziko VTE je najvyššie u žien počas prvého roka užívania kombinovanej perorálnej antikoncepcie. Toto riziko je menšie ako riziko VTE spojené s tehotenstvom, čo je 60 prípadov na 100 000 tehotenstiev, VTE vedie k úmrtiu v 1-2% prípadov.
Nie je známe, ako užívanie lieku Belara ® ovplyvňuje riziko VTE v porovnaní s inými kombinovanými perorálnymi kontraceptívami.
Riziko venózneho tromboembolizmu u žien užívajúcich COC sa zvyšuje v nasledujúcich prípadoch: t

 • S vekom.
 • Ak existuje genetická predispozícia (napríklad venózny tromboembolizmus u bratov a sestier alebo rodičov v relatívne mladom veku).
  Ak existuje podozrenie na dedičnú predispozíciu, žena by sa mala pred rozhodnutím o užívaní COC obrátiť na špecialistu.
 • Pri dlhodobej imobilizácii.
 • S obezitou (index telesnej hmotnosti viac ako 30 kg / m2).
Riziko arteriálneho tromboembolizmu sa zvyšuje v nasledujúcich prípadoch: t
 • S vekom.
 • Fajčenia.
 • Dislipoproteinemia.
 • Obezita (index telesnej hmotnosti viac ako 30 kg / m2).
 • Hypertenzia.
 • Choroba srdcových chlopní.
 • Predsieňová fibrilácia.
 • Prítomnosť dedičnej predispozície (napríklad arteriálny tromboembolizmus u súrodencov alebo rodičov v relatívne mladom veku).
Ak existuje podozrenie na dedičnú predispozíciu, žena by sa mala pred rozhodnutím o prijatí COC obrátiť na špecialistu.
Ďalšími ochoreniami, ktoré ovplyvňujú krvný obeh, sú diabetes mellitus, systémový lupus erythematosus, hemolytický uremický syndróm, chronické zápalové ochorenie čriev (Crohnova choroba a ulcerózna kolitída) a kosáčikovitá anémia.
Pri hodnotení pomeru prínosu a rizika lieku je potrebné mať na pamäti, že adekvátna liečba vyššie uvedených ochorení môže znížiť riziko trombózy.
Je tiež potrebné mať na pamäti, že riziko tromboembolických komplikácií sa zvyšuje v období po pôrode.
Neexistuje konsenzus o tom, či existuje vzťah medzi povrchovou tromboflebitídou a / alebo kŕčovými žilami a etiológiou venózneho tromboembolizmu.
Možné príznaky venóznej a arteriálnej trombózy sú nasledovné:
 • bolesť a / alebo opuch dolnej končatiny,
 • náhla ťažká bolesť na hrudníku, bez ohľadu na to, či dáva na ľavej strane alebo nie,
 • náhla dyspnea, náhly kašeľ z neznámeho dôvodu,
 • nečakane silná a dlhotrvajúca bolesť hlavy
 • čiastočná alebo úplná strata videnia, poruchy diplopie / reči alebo afázia,
 • závraty, mdloby, v niektorých prípadoch vrátane fokálnych epileptických záchvatov,
 • náhla slabosť alebo poruchy citlivosti na jednej strane tela alebo časti tela,
 • poruchy pohybu
 • akútnej bolesti brucha.
Pacienti užívajúci liek Belara ® majú byť informovaní o tom, že by mali navštíviť lekára, ak majú akékoľvek možné príznaky trombózy. Ak máte podozrenie alebo potvrdíte trombózu, užívanie lieku Belara ® sa má prerušiť. Zvýšenie frekvencie a intenzity záchvatov migrény na pozadí použitia liečiva Belara® môže indikovať prodromálnu fázu krvného zásobovania mozgu a môže byť indikáciou pre okamžité zastavenie liečby.
nádory
Niektoré epidemiologické štúdie naznačujú, že dlhodobé užívanie perorálnych kontraceptív je rizikovým faktorom pre rozvoj rakoviny krčka maternice u žien infikovaných ľudským papilomavírusom (HPV). Táto otázka je však kontroverzná, pretože nie je jasné, do akej miery ovplyvňujú dosiahnuté výsledky iné faktory (napríklad rozdiely v počte sexuálnych partnerov alebo použitie bariérových metód antikoncepcie).
Relatívne riziko vzniku rakoviny prsníka je o niečo vyššie u žien užívajúcich COC (relatívne riziko (RR) = 1,24), ale postupne klesá počas 10 rokov po ukončení užívania COC. Avšak príčinná súvislosť medzi ochorením a liekom nie je stanovená. Pozorované zvýšené riziko možno vysvetliť skutočnosťou, že ženy užívajúce COC sú diagnostikované s karcinómom prsníka v skoršom štádiu ako tí, ktorí ich nepoužívajú, ako aj biologický účinok COC alebo kombinácia oboch faktorov.
V zriedkavých prípadoch boli po užití COC zaznamenané prípady benígnych nádorov pečene a malígne tumory boli zaznamenané ešte menej. V niektorých prípadoch môžu tieto nádory spôsobiť život ohrozujúce intraabdominálne krvácanie. V prípade závažnej bolesti brucha, ktorá sama o sebe nezmizne, zväčšená pečeň alebo príznaky intraabdominálneho krvácania, je potrebné zvážiť pravdepodobnosť vzniku nádoru pečene a podávanie lieku Belara ® sa má ukončiť.
Iné ochorenia
Mnoho žien užívajúcich perorálnu antikoncepciu má mierny nárast krvného tlaku. Zriedkavo sa pozoruje klinicky významné zvýšenie krvného tlaku. Vzťah medzi užívaním perorálnej antikoncepcie a arteriálnou hypertenziou s klinickými prejavmi ešte nebol potvrdený. Ak je na pozadí užívania lieku Belara ® klinicky významné zvýšenie krvného tlaku, potom by ste mali prestať užívať liek a liečiť hypertenziu. Akonáhle sú indikátory krvného tlaku normalizované po antihypertenznej terapii, podávanie lieku Belara® môže pokračovať.
U žien s anamnézou tehotného herpesu pri užívaní COC je možný relaps tohto ochorenia. U žien s anamnézou alebo v rodinnej anamnéze, u ktorých sa vyskytli príznaky hypertriglyceridémie u pacientov užívajúcich COC, sa zvyšuje riziko vzniku pankreatitídy. V prípade akútnej alebo chronickej dysfunkcie pečene môže byť potrebné ukončiť užívanie COC pred normalizáciou funkcie pečene. Keď sa opakovaná cholestatická žltačka, najskôr diagnostikovaná počas tehotenstva alebo užívaním pohlavných hormónov, musíte prestať užívať COC.
Užívanie COC môže ovplyvniť periférnu inzulínovú rezistenciu alebo glukózovú toleranciu. Pacienti s diabetom a užívajúci perorálne kontraceptíva sa preto majú starostlivo sledovať.
V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť chloazma, najmä u žien s anamnézou chloazmy u gravidných žien. Ženy, ktoré sú predisponované na chloazmu, by sa mali pri užívaní perorálnych kontraceptív vyhnúť vystaveniu slnku, ako aj ultrafialovému žiareniu.
Belara ® je kontraindikovaný u pacientov so zriedkavou dedičnou intoleranciou na galaktózu, deficienciu laktázy alebo malabsorpciu glukózy a galaktózy.
Bezpečnostné opatrenia
Užívanie liekov obsahujúcich estrogén alebo estrogén / progestogén môže nepriaznivo ovplyvniť určité ochorenia a stavy. V nasledujúcich prípadoch je potrebné starostlivé lekárske sledovanie:
 • epilepsie,
 • roztrúsená skleróza
 • tetania,
 • migréna,
 • astma,
 • zlyhania srdca alebo obličiek
 • chorea,
 • diabetes mellitus
 • ochorenie pečene,
 • dislipoproteinemia,
 • autoimunitné ochorenia (vrátane systémového lupus erythematosus),
 • obezita
 • arteriálnej hypertenzie
 • endometrióza,
 • kŕčové žily,
 • tromboflebitída,
 • poruchy krvácania,
 • prsníka,
 • myómy maternice,
 • herpes tehotná
 • depresie
 • chronické zápalové ochorenie čriev (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída).

Lekárske vyšetrenie
Pred menovaním lieku Belara ® by mal vykonať lekárske vyšetrenie a zozbierať kompletnú rodinnú a osobnú anamnézu pacienta, aby sa zistili kontraindikácie a rizikové faktory. Pri užívaní lieku Belara ® sa tento postup musí opakovať 1 krát za šesť mesiacov. Potrebné sú aj pravidelné lekárske vyšetrenia, pretože kontraindikácie (napríklad prechodný ischemický atak) alebo rizikové faktory (napríklad osobná alebo rodinná anamnéza venóznej alebo arteriálnej trombózy) sa môžu najprv objaviť na pozadí perorálnych kontraceptív. Lekárske vyšetrenie by malo zahŕňať meranie krvného tlaku, vyšetrenie prsných žliaz, brušných orgánov, vnútorných a vonkajších pohlavných orgánov, vrátane cytologického vyšetrenia epitelu krčka maternice a vykonanie vhodných laboratórnych testov.
Žena by mala byť informovaná o tom, že užívanie perorálnych kontraceptív, vrátane lieku Belara ®, nechráni pred infekciou HIV (AIDS), ako aj pred inými pohlavne prenosnými chorobami.
Laboratórne testy
Niektoré laboratórne testy sa môžu v dôsledku COC zmeniť, napríklad pečeň, štítna žľaza, nadobličky, proteíny plazmatických proteínov (napríklad globulín viažuci pohlavný hormón (GSPH), lipoproteíny), ako aj metabolizmus sacharidov, koagulácia a fibrinolýza. Povaha a rozsah zmien laboratórnych parametrov závisí od toho, aké hormóny sú predpísané av akých dávkach.
Znížená účinnosť
Zmeškané použitie filmom obalenej tablety, vracanie alebo črevné poruchy, vrátane hnačky, dlhodobého užívania určitých súbežných liekov alebo vo veľmi zriedkavých prípadoch metabolických porúch, môže znížiť antikoncepčnú účinnosť lieku Belara®.
Vplyv na kontrolu menštruačného cyklu

 • "Prielomové" krvácanie a menšie krvácanie.
Použitie všetkých perorálnych kontraceptív môže viesť k vaginálnemu krvácaniu (krvácanie z prieniku a menšie krvácanie), najmä počas prvých cyklov lieku. Lekárske vyhodnotenie nepravidelných cyklov by sa preto malo vykonať len po období adaptácie, ktoré sa rovná prvým trom cyklom. Ak sa v priebehu užívania lieku Belara ®, "prielomové" krvácanie neustále pozoruje alebo sa objavuje po prvý raz, hoci cyklus bol predtým pravidelný, malo by sa vykonať vyšetrenie, aby sa zabránilo tehotenstvu alebo organickým ochoreniam. Po vylúčení tehotenstva alebo organického ochorenia môžete pokračovať v užívaní lieku Belara ® alebo prejsť na užívanie iného lieku. Acyklické krvácanie môže byť znakom zníženia účinnosti antikoncepcie.
Žiadne krvácanie z vysadenia
Po 21 dňoch užívania lieku je spravidla krvácanie z vysadenia. Niekedy, najmä počas prvých mesiacov užívania lieku, nemôže byť krvácanie z vysadenia. To však nemusí nevyhnutne znamenať zníženie antikoncepčného účinku. Ak po jednom cykle liečby nedošlo k žiadnemu krvácaniu, počas ktorého pacient nezabudol užiť liek Belara ®, 7-dňová pauza nebola predĺžená, pacient nemal vracanie ani hnačku, tehotenstvo bolo nepravdepodobné a liek Belara ® mohol pokračovať. Ak sa pred prvou neprítomnosťou „krvácania z vysadenia“ vyskytlo užívanie lieku Belara® s porušením pokynov alebo sa nevyskytlo krvácanie z vysadenia, pozorovalo sa to počas dvoch cyklov, potom je potrebné vylúčiť tehotenstvo pred pokračovaním v užívaní lieku.
Spolu s liekom Belara ® by nemali užívať rastlinné lieky obsahujúce ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum).

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a mechanizmy

Opis, zloženie, tvar, balenie

Liek "Belara" sa predáva vo forme okrúhlych bikonvexných svetloružových tabliet s bielym jadrom. Obsahuje účinné látky, ako je chlormadinón acetát a etinylestradiol. Obsahuje aj ďalšie zložky vo forme monohydrátu laktózy, povidonu, kukuričného škrobu a stearátu horečnatého.

Čo sa týka ružového filmového obalu, pozostáva z oxidu titaničitého, mastenca, hypromelózy, monohydrátu laktózy, makrogolu 6000, propylénglykolu a farbiva červeného oxidu železitého.

Pri predaji predmetného média prichádza do blistrov, ktoré sú obsiahnuté v krabici z lepenky.

Ako piť antikoncepčné tabletky Belara?

Podľa pokynov by sa antikoncepčné tabletky mali užívať perorálne, bez žuvania a umývania malým množstvom vody. Ako by sa malo dostať? „Belara“ sa musí užívať denne v rovnakom čase (večer).

Trvanie liečiva je 21 dní. Ďalej musí byť prerušený na týždeň. Asi 2-4 dni po poslednej pilulke sa pozoruje menštruačné krvácanie.

Po siedmich dňoch sa musí začať užívať liek z iného balenia bez ohľadu na to, či krvácanie prestalo alebo nie.

Prvá tabletka sa má použiť v prvý deň fyziologického cyklu (tj prvý deň nasledujúcej menštruácie). Len v tomto prípade antikoncepcia začína svoju činnosť a trvá aj počas týždňovej prestávky.

Prvá tableta sa však môže užívať počas 2-5 dní menštruačného cyklu. V tomto prípade musíte počas prvých 7 dní používať bariérovú metódu antikoncepcie.

Ak menštruácia začala pred viac ako 5 dňami, potom je potrebné počkať na začiatok ďalšieho, a až potom pokračovať do cyklu užívania tabletiek.

Je možné kombinovať antikoncepciu Belara s inými liekmi? Použitie týchto tabliet s inými môže oslabiť ich účinok. Medzi tieto drvivé lieky patria:

 • látky, ktoré aktivujú mikrozomálne pečeňové enzýmy, t
 • stimulátory črevnej motility,
 • niektoré antibiotiká.

Po „Belare“ a prijatí týchto prostriedkov by mali byť použité ďalšie metódy antikoncepcie.

Cena a analógy

Cena Belara v lekárňach v Rusku (21 tabliet na balenie) je 491-536 rubľov. Cena tabliet číslo 63 začína od 710 rubľov.

Predám takéto antikoncepčné pilulky číslo 21 na Ukrajine bude stáť 250-650 hrivien, a minimálne náklady na balenie číslo 61 bude 910 hrivien.

Analógy tejto drogy sú nasledovné: „Vidora“, „Daila“, „Jess“, „Difenda“, „Zhanin“, „Lindinet 20“, „Logest“, „Mersilon“, „Milanda“, „Model Tin“, „Novinet“. “,“ Silest ”,“ Femoden ”,“ Yarina Plus ”.

Čo sa týka ceny, priamo závisí od počtu tabliet v balení. Priemerné náklady na liek "Belara" je 490-530 rubľov (21 ks.).

Belara lekár recenzia

Belara

Belara - kombinovaný liek na antikoncepciu. Pri dlhodobom používaní vedie k potlačeniu procesu ovulácie. Proliferácia a sekrečná transformácia endometria zabraňuje tvorbe oplodneného vajíčka. Vzniká mukózna sekrécia z krčka maternice, čo vedie k ťažkostiam pri prenikaní spermií.

Je potrebné brať liek s opatrnosťou pri ochoreniach dýchacieho systému, cukrovky, endometriózy, nádorov, hypertenzie.

V praxi pacienti zaznamenávajú vedľajšie účinky, ako sú: znížené libido, zvýšená chuť do jedla, nevoľnosť.

Droga sa etablovala ako spoľahlivý prostriedok antikoncepcie. Ale používajte ho len podľa pokynov lekára.

Antikoncepcia s androgénnym účinkom

Belara je moderný spoľahlivý prostriedok na perorálnu antikoncepciu. Pri výskume sa tehotenstvo vyskytlo u veľmi malého počtu žien a viac ako polovica tehotenstiev bola spojená s porušením pravidiel užívania perorálnych kontraceptív počas obdobia ovulácie.

Okrem veľmi silného antikoncepčného účinku má Belara silnú antiandrogénnu vlastnosť. Liek bol úspešne použitý na liečbu akné, seborrhea, nadmerné chlpatosť u žien.

Napriek mnohým pozitívnym účinkom je však Belara primárne hormonálnym činidlom. Preto, vzhľadom na zoznam vedľajších účinkov a kontraindikácií, iba gynekológ na plný úväzok vstup môže predpisovať tento liek.

Belara

Belara patrí do skupiny monofázických perorálnych kontraceptív, ktoré majú tiež výrazný antiandrogénny účinok. Obsahuje kombináciu etinylestradiolu a chlórmadinónu.
Pravidelný príjem vedie k potlačeniu ovulácie a prirodzeným cyklickým zmenám v endometriu.
Antiandrogénny účinok - zníženie hladiny testosterónu v krvi. S neustálym príjmom Belary sa znižuje intenzita vlasov na nohách, bruchu, tvári, znižuje sa potenie a zlepšuje sa stav kože. Prejavy akné sa stávajú menej výraznými a postupne úplne miznú.
Tento liek sa tiež používa na normalizáciu menštruačného cyklu. Cyklus sa stáva pravidelným a bezbolestným. Riziko rakoviny a zápalových ochorení reprodukčných orgánov je znížené a tiež zabraňuje ektopickým (ektopickým) tehotenstvám.

Belara

Belara je kombinovaná perorálna antikoncepcia.

Podobne ako všetky COC, Belar vo svojom pôsobení znižuje produkciu hormónov LH a FSH, čím potláča ovuláciu, má vplyv na endometrium, zabraňuje oplodnenému vajcu z nidatsii, zvyšuje viskozitu sliznice v krčku maternice, ktorá obmedzuje priechod spermií cez krčka maternice a znižuje mobilitu.

Acetát, ktorý je súčasťou gestagénu - chlórmadinónu, má výrazný antiandrogénny účinok, preto je liek Belara jedným z liekov voľby mladých žien s kožnými príznakmi hyperandrogenizmu (seborrhea, akné, hirsutizmus, alopécia), uľahčuje priebeh predmenštruačného syndrómu, poskytuje spoľahlivú kontrolu cyklu. Dôležitou výhodou je prijateľná cena, liek je dostupný v štandardnom balení a v množstve 63 tabliet (3 menštruačné cykly), čo znižuje náklady na liek a umožňuje vám ušetriť.

Počas multicentrickej štúdie KOC "Belara" sa zistilo, že liek nemá klinicky významný vplyv na celkovú hemostatickú rovnováhu, telesnú hmotnosť, náladu a libido.

Belara je príkladom dobrého lieku s kontrolou ovariálneho menštruačného cyklu, výrazného antiandrogénneho účinku, liečiva, ktoré nielenže chráni pred nechceným tehotenstvom, potratom a jeho komplikáciami, ale poskytuje aj vynikajúci kozmetický účinok. V mojej klinickej praxi zriedkavo vidím vedľajšie účinky.

Pin
Send
Share
Send
Send