Zdravie

Čo môžete jesť počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruácia je prirodzený proces v tele každej ženy. Vo väčšine prípadov mesačný priechod bez nepríjemností. Ak je žena zdravá, nechce odložiť svoje plány a obľúbené aktivity kvôli nástupu nového cyklu. Tento článok vám povie o tom, čo môže a nemôže byť vykonané počas menštruácie. O hlavných obmedzeniach sa dozviete počas tohto obdobia.

Menštruačné krvácanie

Čo sa nedá robiť s mesačnou? 12 rokov je vek, v ktorom prvé menštruačné krvácanie začína najčastejšie. Počas tohto obdobia dievčatá ešte nevedia o hlavných zákazoch a obmedzeniach počas kritických dní. Preto by im o tom mali povedať matky a babičky.

Priemerné trvanie menštruačného krvácania sa pohybuje od troch do siedmich dní. V tomto prípade by výber nemal byť veľmi bohatý. Inak môžeme hovoriť o patológii. Nastavte cyklus a pravidelné menštruačné krvácanie do jedného roka od objavenia sa prvého výboja. Každé dievča je dôležité vedieť o tom, čo sa nedá urobiť počas menštruácie. Tento problém podrobne pochopíme na príklade niektorých situácií.

Menštruácia a cvičenie

Hovoriť o tom, čo sa nedá robiť s mesačnými dievčatami, prvá vec, ktorú chcem poznamenať, je, že počas tohto obdobia stojí za to obmedziť akúkoľvek fyzickú aktivitu. Ak dievča chodí do školy, potom stojí za to vzdať sa telesnej výchovy.

Čo ešte robiť s menštruáciou? Lekári dôrazne neodporúčajú behať, skákať a zdvihnúť závažia. Ak chcete robiť gymnastiku, mali by ste uprednostniť jogu alebo plávanie. Tiež v prípade absencie silného krvácania, môžete vykonávať niektoré strečing cvičenia. Je potrebné pripomenúť, že kúpanie v otvorených vodách a bazénoch v tomto čase zahŕňa použitie tampónov. Tieto hygienické výrobky pomôžu zabrániť vstupu mikróbov a rôznych druhov baktérií do pošvy.

Vírivky a sauny

Čo sa nedá urobiť s menštruáciou je vystaviť svoje telo vysokým teplotám. Ak sa chcete ponoriť do vírivky alebo navštíviť saunu s vaňou, potom stojí za to odložiť takéto aktivity na niekoľko dní.

S výrazným zvýšením telesnej teploty dochádza k rýchlej expanzii krvných ciev. Možno je to užitočné pre niektoré slabšie pohlavia, ale určite nie v tomto období. Dôsledkom takýchto postupov môže byť zvýšená sekrécia a výskyt silného krvácania. To môže znamenať nielen potrebu lekárskeho ošetrenia, ale aj jeho zaslanie zdravotníckemu zariadeniu.

Pohlavie počas menštruácie

Gynekológovia, hovoriť o tom, čo nemožno urobiť počas menštruácie, sa odporúča, aby sa zdržali sexuálneho styku v týchto dňoch. Počas menštruácie je najzraniteľnejšia sliznica maternice a pošvy. Ak mikróby vstúpia počas zákroku, môže sa vyvinúť zápal. V tomto prípade budete potrebovať dlhú a serióznu liečbu.

Tiež sex počas menštruácie môže prispieť k refluxu krvi vo vajíčkovodoch. To vedie k tomu, že sa tekutina usadzuje na brušnej dutine a vyvíja sa endometrióza. Táto choroba je veľmi zákerná a nebezpečná. Vedie k takým javom, ako sú adhézie, neplodnosť, zlyhania menštruačného cyklu a tak ďalej.

Výživa a menštruácia

A čo nie je možné počas menštruácie jesť? Na túto otázku pravdepodobne neexistuje jednoznačná odpoveď. Počas tohto obdobia je vhodné obmedziť spotrebu akýchkoľvek produktov, ktoré zvyšujú kontraktilitu genitálneho orgánu. Patrí medzi ne granátové jablko, petržlen, paradajky, grapefruit, a tak ďalej. Tiež zvýšiť krvácanie môže čokoláda, káva, korenené jedlá a údené mäso, solené a nakladané výrobky. Absolútne neodporúčame piť alkohol. Rozširuje krvné cievy a pôsobí na ženské telo ako horúci kúpeľ.

Počas kritických dní sa snažte konzumovať komplexnejšie sacharidy a obilniny. Preferujem kefír, ryazhenku a akékoľvek mliečne výrobky. Pite viac čistej vody.

Lekárska diagnostika

Čo ešte môžete urobiť počas svojho obdobia? Lekári a vedci dokázali, že počas tohto obdobia je potrebné vylúčiť akékoľvek laboratórne a diagnostické štúdie. Jedinými výnimkami sú prípady, keď lekár predpíše pacientovi krvný test na množstvo hormónov.

Ak darujete krv počas tohto obdobia, výsledky môžu byť značne skreslené. Je to spôsobené skutočnosťou, že zloženie kanálu sa veľmi líši. Tiež sa neodporúča brať moč na výskum. Menštruačná krv zachytená v sterilnej testovacej nádobe môže často spôsobiť detekciu falošnej patológie. To isté možno povedať o analýze výkalov.

Rôzne ultrazvukové vyšetrenia môžu spôsobiť mierne skreslený výsledok. To platí najmä pre diagnózu panvových orgánov. Počas menštruácie sa tiež nevykonáva gynekologické vyšetrenie. Ak pôjdete na najbližšiu recepciu do gynekológa, nezabúdajte na túto skutočnosť.

Kozmetické manipulácie

Tam sú ľudové presvedčenie o tom, čo nemožno urobiť počas menštruácie. Známky hovoria, že farba aplikovaná na kučery počas tohto obdobia zostane horšia a rýchlo sa zmyje. Je to naozaj tak?

Lekári a kozmetológovia naozaj neodporúčajú vykonávať niektoré operácie počas menštruácie. Patrí k nim predĺženie nechtov, permanentný make-up, chemické šupky a tak ďalej. Výsledok týchto postupov sa môže trochu líšiť v závislosti od stavu hormonálneho pozadia ženy. Aj telo a tkanivá sú v tomto období zraniteľnejšie.

Pokiaľ ide o účesy a farbenie vlasov, kaderníci hovoria o absencii akéhokoľvek vplyvu menštruácie na výsledok korekcie. Väčšina zástupcov slabšieho pohlavia sa stále upriami na seba bez ohľadu na deň cyklu.

Chirurgické zákroky a menštruačný cyklus

Lekári dôrazne odporúčajú, aby sa počas menštruácie nevykonávali rôzne operácie. Vedci ukázali, že počas tohto obdobia sa zloženie ženskej krvi trochu líši. Treba poznamenať, že nehovoríme len o vážnych intervenciách, ale aj o základných postupoch.

Absolútne vždy, pred prípravou na konkrétnu operáciu, lekár požiada pacienta o spodnú časť menštruačného cyklu. Rutinné chirurgické zákroky sa predpisujú presne na obdobie, keď sa mesačne vyčerpá. Jedinými výnimkami sú núdzové operácie v prípade ohrozenia života ženy.

Zhrnutie

Teraz viete, čo robiť s menštruáciou a prečo. Počas tohto obdobia ste tiež zistili povolené akcie. Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na svojho lekára. Gynekológ vám podrobne povie o hlavných obmedzeniach počas menštruácie a pomôže rozptýliť akékoľvek pochybnosti. Zdieľajte tieto dôležité informácie so svojimi mladšími sestrami alebo dcérami. Kto, ak nie, pomôže im naučiť sa takéto detaily. Dodržujte pravidlá a buďte vždy zdravý!

Stručne o fyziológii žien

Počas menštruačného cyklu sa hormóny neustále menia. Hladina estrogénu a progesterónu, hlavné faktory ovplyvňujúce reprodukčný systém, sa potom zvyšuje, potom klesá. K zmene hladín hormónov dochádza, ako je plánované prírodou, nie synchrónne. Ale niekedy sú hormonálne prepätia a prepätia také ostré, že systémy tela sa nedokážu prispôsobiť a podľa toho reagovať. Preto vznikajú:

 • bolesti brucha, niekedy kŕče, spojené s kontraktilitou maternice,
 • hojný výtok krvi, zvyšujúci sa v dôsledku expanzie krvných ciev, znižovania elasticity ich stien, znižovania viskozity krvi,
 • nervové prepätia spôsobené intenzívnou prácou všetkých systémov tela, čo spôsobuje ohromnú túžbu jesť veľa, bez veľkej analýzy, či je užitočná alebo nie,
 • poruchy trávenia, vyjadrené v neprítomnosti stolice, alebo naopak v nadmernej mäkkosti a rýchlosti,
 • prírastok hmotnosti, distenzia brucha, opuch.

Aby ste sa vyhli týmto príznakom, musíte obmedziť rozsah produktov alebo pridať k tomu, čo pomôže vyrovnať sa so situáciou.

Ako znížiť chuť do jedla

V kritických dňoch je pre väčšinu žien známe, že je nemožné odolať túžbe jesť veľa vecí, a pokiaľ možno najškodlivejším. Tento pocit je zvyčajne spôsobený nerovnováhou hormonálnych hladín. Na zníženie chuti do jedla lekári predpisujú svojim pacientom hormonálne lieky v takýchto prípadoch.

Ale môžete sa vyhnúť užívaniu tabletiek, ak budete jesť prísne podľa režimu, v malých porciách, ale často. Je tiež potrebné zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá pomáha zmierniť nervový systém a obnoviť jeho kontrolnú úlohu pri tvorbe hormonálnych hladín.

Aby bolo možné jesť počas menštruácie v prospech a znížiť chuť do jedla, musíte sa držať zeleniny stravy bohaté na vlákninu. Dôležitá je dostupnosť potravín s pomalými sacharidmi - celozrnné obilniny a chlieb a cestoviny, ktoré ich obsahujú. Nasýtenie vodou je tiež nevyhnutné pre normálne fungovanie nervového systému. Preto by sa medzi jedlami mali vypiť malé množstvá čistej vody, čím sa eliminujú sladké a dráždivé črevné nápoje.

Jesť veľké množstvo mastných, vysokokalorických jedál nielenže nezníži chuť do jedla, ale môže ho dokonca zvýšiť. Okrem toho táto diéta nepriaznivo ovplyvní prácu všetkých telesných systémov.

Prečo rastie chuť k jedlu

V kritických dňoch, v dôsledku hormonálneho nárastu, je centrum hladu aktivované a zvyšuje chuť do jedla. Telo chce jesť, bez ohľadu na objektívne potreby. A je mu jedno, čo jete - slané alebo sladké, korenisté alebo tučné. Hlavná vec je utopiť signál prichádzajúci z mozgu.

Situácia sa obracia oveľa menej často, ale môže sa to stať. V tomto prípade to nie je túžba jesť veľa, ale abnormálna averzia k jedlu. Negatívne ovplyvňuje aj činnosť reprodukčného systému a stav organizmu ako celku.

Preto v kritických dňoch nemôžete odmietnuť jesť. Preťaženie žalúdka jedlom tiež nestojí za to. Musíte jesť správne a zlomok, čo eliminuje to, čo nemôžete jesť počas menštruácie. V tomto prípade môžete znížiť chuť do jedla a zabrániť telu hromadiť prebytočné kalórie a tukov.

Čo nemôže jesť počas menštruácie

Je potrebné predovšetkým odmietnuť ťažké potraviny, marinády, konzervačné látky, rýchle občerstvenie. Hoci počas menštruačného obdobia sú mnohé z nich silne priťahované k sladkostiam, nemali by byť ani zneužité, aspoň počas niekoľkých prvých dní je lepšie robiť bez sladkostí a koláčov, ako aj cukru. Rýchle sacharidy ovplyvňujú produkciu inzulínu a znižujú celkovú hormonálnu rovnováhu.

V niektorých prípadoch sa neodporúča používať čokoládu v čase menštruácie. Čo je tento prípad, prečo, kedy a aký druh čokolády je škodlivý? Pri menštruácii sa môžu konzumovať malé množstvá tohto produktu, ale iba jeho čierna verzia, s vysokým obsahom kakaa - obsahuje horčík potrebný na menštruáciu a je tu málo škodlivých sacharidov. Nebezpečenstvo je čokoláda pre osoby s rizikom vzniku mastopatie. Mliečna čokoláda, najmä vo veľkých množstvách, počas menštruácie nemôže byť.

Aby sa nespôsobilo črevné opuchy, je potrebné znížiť používanie takýchto liekov v prvých dňoch mesiaca: t

 1. Sója, hrach, fazuľa, cícer.
 2. Kapusta.
 3. Sýtené nápoje.
 4. Biely chlieb a muffiny.
 5. Cestoviny z mäkkých odrôd obilia.
 6. Plnotučné mlieko, smotana.

Na zníženie bolesti v dôsledku kontrakcií maternice je možné znížiť spotrebu:

Množstvo menštruačného toku znižuje nasledujúce obmedzenia:

 1. Odmietnutie rýchleho občerstvenia a silný čaj a káva, alkohol.
 2. Neprítomnosť uhoriek, údeného mäsa, uhoriek a korenených jedál v menu. Všeobecne je žiaduce vzdať sa soli alebo znížiť jej spotrebu počas obdobia menštruácie.
 3. Ochrana tela pred prehriatím a prehriatím, najmä v horúcich kúpeľoch, kúpeľoch, saunách alebo sprchách.

Čo musíte jesť počas menštruácie

Konzumácia ovocia a zeleniny je vítaná v ktorýkoľvek deň menštruačného cyklu. Zvlášť ukázali takú diétu počas menštruácie. Pomôcť a vysporiadať sa s nepohodlie pomôže strave, v ktorej menu je taký zoznam výrobkov:

 1. Šalát, šťovík, špenát, kôpor, zelená cibuľa.
 2. Reďkovka, repa, repa, mrkva, repa, reďkovka, mangold, topinambur, sladké zemiaky, zeler.
 3. Pečené zemiaky.
 4. Tuky, morské odrody rýb, mäkkýšov.
 5. Sea Kale
 6. Orechy všetkých druhov.
 7. Rozinky, sušené marhule, figy a iné sušené ovocie.
 8. Ľan a sezamové semienka, ľanový olej.
 9. Ovsené vločky a pohánková kaša.
 10. Chudé mäso, ako napríklad hydina.
 11. Banány, avokádo, pomaranče, melóny, melóny.
 12. Nízkotučné mliečne výrobky, malé množstvá tvrdého syra.
 13. Jablká, ríbezle a iné bobule.
 14. Med.

Vzhľadom k tomu, repa pomáha zvýšiť peristaltiku, niektorí ľudia pochybujú, či to stojí za to zahrnúť do stravy s menštruáciou. Ale tieto obavy sú neopodstatnené. Červená repa znižuje bolesť z brušných kŕčov, takže repný šalát je celkom prijateľný v kritických dňoch. Pred menštruáciou je tiež potrebná repa. Zvyšuje hemoglobín počas menštruácie a prispieva k odstráneniu toxínov, čo je veľmi dôležité.

Užitočné produkty

Medzi produktmi, ktoré sú pre telo nevyhnutné, existujú niektoré, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce javy, ale napriek tomu sú užitočné v kritických dňoch, ako sú strukoviny a kapusta. Majú veľa potrebného v období menštruácie vápnika, rastlinných bielkovín, vlákniny. Majú antioxidačné vlastnosti. Ak odporúčania lekára neobmedzujú používanie takejto zeleniny, potom ich môžete bezpečne používať vo svojej strave. V opačnom prípade je lepšie zostať v správnom menu. Môžete získať všetky potrebné stopové prvky a živiny z mnohých potravín - napríklad orechy, ryby, listová zelenina, bobule, ovocie. S ohľadom na to, čo kúpiť pri stole, mali by ste sa snažiť o zlepšenie stavu vášho tela, potom sa vaše zdravie a zdravie určite vráti do normálu.

Potreba stravy

Bolesť v dolnej časti brucha v kritických dňoch sa nazýva dysmenorea a užitočné produkty pomôžu vyrovnať sa s ňou.

Aby bola menštruácia bez nepríjemných príznakov, musíte si vybrať správnu diétu, ktorá vám umožní:

 • Minimalizovať bolesť,
 • Znížte krvácanie
 • Schudnúť a nie lepšie.

Mnoho žien si všimne zvýšenú chuť do jedla pred začiatkom svojho mesačného obdobia, takže sa snažia postúpiť na diétu, ktorá vám umožní vyhnúť sa manifestným hladovým kŕčom. Dôvodom pre túto chuť je zvýšiť testosterón v tele. Je potrebné poznamenať, že diéta pomáha pri ťažkých obdobiach, pri zmene chuťových preferencií, chcete jedlo, na ktoré je žena v bežných dňoch ľahostajná. Progesterón je zodpovedný za túto zmenu chuti, ktorá ovplyvňuje aj podráždenosť a zmeny nálady. Obnovenie emocionálnej rovnováhy poskytuje zvýšené hladiny serotonínu pomocou dobre zvolenej potravy. V kritických dňoch je potrebné vykonať diétu s prihliadnutím na individuálne charakteristiky organizmu, chuťové preferencie, toleranciu výrobkov. Pre chudnutie počas tohto obdobia, musíte vyzdvihnúť jedlo, ktoré poskytne telu všetko, čo potrebuje na udržanie životne dôležitých procesov.

Čo je počas menštruácie

Ako bolo uvedené, jedlo počas menštruácie by malo byť zvláštne. Napríklad v prvej polovici kritických dní potrebuje telo najmä sacharidy. V tejto dobe musíte jesť potraviny, ktoré majú vyššiu energetickú hodnotu, ale na základe "pomalých" sacharidov, napríklad:

 • Celozrnný chlieb, t
 • Obilniny (okrem krupice a leštenej ryže), t
 • Cestoviny z tvrdej pšenice.

Tiež odborníci na výživu odporúčajú zvýšiť obsah zeleniny a ovocia v menu, ktoré zlepšujú prácu čriev, pretože tráviace problémy často sprevádzajú menštruáciu. Ale obľúbená čokoláda by mala byť vylúčená zo stravy, nahradená sušeným ovocím, broskyňami a banánmi.

V druhej fáze menštruácie telo už nespáli toľko tuku a jedlo sa musí zmeniť. V strave, musíte zadať bohaté proteínové jedlá, ako sú ryby a rôzne morské plody. Odborníci na výživu sa tiež odporúča používať pohánku a orechy, v ktorých vysoký obsah mastných kyselín, ktoré sú prirodzené antispasmodiká, ktoré znižujú bolesť.

Počas menštruácie sa odporúča vylúčiť kávu a čaj z vašej stravy, bude užitočnejšie používať nesýtené minerálne vody a diétne bylinné čaje. V letných mesiacoch je vhodné do menu zaradiť aj melóny a melóny.

Doteraz lekári nemajú jednomyseľný názor, či by mali byť v strave prítomné mliečne výrobky alebo nie, ale nie sú žiadne rozpory v súvislosti s fermentovaným mliekom: musia byť zavedené do stravy aj vo veľkom množstve, než je obvyklé.

Správna výživa nevyhnutne berie do úvahy retenciu tekutín, ktorá sa vyskytuje v ženskom tele počas menštruácie. Vedie k edému, celkovej malátnosti a bolesti. Diuretický odvar a korenie, ako je bazalka, kôpor, fenikel, petržlen, ktoré pomáhajú odstrániť kvapalinu, pomôže vyrovnať sa s problémom. Obsahujú tiež vitamín E, majú upokojujúce a analgetické vlastnosti.

Таким образом, меню на время месячных должно содержать:

 • Орехи и злаки,
 • Бобовые (в умеренных количествах),
 • Фрукты,
 • Овощи (такие как капуста, салаты, кабачки, огурцы),
 • Рыбу и морепродукты,
 • Кисломолочные продукты,
 • Минеральную воду без газа.

Для снятия боли

Факторы, вызывающие боль при ежемесячном кровотечении, у каждой женщины разные. Preto sa určite poraďte so ženskou konzultáciou, čo robíte s týmito problémami. Nie je možné určiť príčinu bolesti sami, a preto nie je možné zapojiť sa do samoliečenia.

Počas menštruácie môže byť bolesť spôsobená:

 1. Svalová kontrakcia (intenzita kontrakcií ovplyvňuje silu bolesti).
 2. Havarijné hormonálne pozadie.
 3. Nervové preťaženie.
 4. Zhoršujúce sa pohlavné ochorenia v tomto čase.

Ale bez ohľadu na dôvod, môžete upokojiť bolestivé pocity, dokonca aj jesť zdravé potraviny.

Pre ženy je niekedy ťažké zmeniť svoju stravu, najmä ak sú naložené počas dňa. Často nie je možnosť ísť nakupovať špeciálne výrobky a variť pre seba samostatne, ale nie je to potrebné. Diéta pre menštruáciu je kontrolovať množstvo potravín spotrebovaných. Bolesť nebude silná, ak zvýšite spotrebu ovocia a zeleniny. Sú to prírodné antioxidanty obsahujúce horčík a vápnik vo veľkých množstvách. Uprednostňuje sa:

Horčík vo výrobkoch dokonale uvoľňuje svalové napätie. Všetky strukoviny, orechy a zrná sú bohaté na prvok. V ponuke sú zadané:

Stojí za to pripomenúť, že takéto potraviny spôsobujú nadúvanie, takže jesť to potrebuje trochu a najneskôr 3 hodiny pred spaním.

Mastné kyseliny v rybách a morských plodoch pomáhajú znižovať bolesť. Obzvlášť užitočné:

Omega-3, mastné kyseliny obsiahnuté v týchto druhoch rýb, zmierňujú bolesť spôsobenú menštruačnými látkami prostaglandínmi. Ľanový olej má podobný účinok.

Môžete piť odvar z harmančeka, rebríčka, tyran, mäta. Sú známe svojím anestetickým a sedatívnym účinkom.

Zníženie objemu krvi

Množstvo krvi uvoľnené počas menštruácie závisí od mnohých faktorov. Diéta počas menštruácie, zameraná na zvýšenie hladiny železa v krvi, zníži množstvo sekrétov.

Samozrejme, neodporúča sa robiť rozhodnutia o znižovaní straty krvi. Je lepšie poradiť sa s lekárom. Ak gynekológ nezistí žiadne patológie, potom na druhý alebo tretí deň si môžete dohodnúť dni pôstu. Produkty sú odstránené z tabuľky:

Pomôže a bohatý nápoj, najmä odvar byliniek. Môžete variť žihľavy alebo pastiersky vak. A malinové alebo mäty listy môžu byť varené v kanvici spolu s obyčajnými čajových lístkov. Pite ako obvykle čaj.

Menu je zostavené so zavedením produktov:

 • Jablká.
 • Morská kapusta.
 • Kôrovce.
 • Greci.
 • Kakao.
 • Dýňové semená.

Ovocie (broskyne, citróny, pomaranče) a zelenina (červená paprika, uhorky) prispievajú k lepšiemu vstrebávaniu železa. Okrem toho riad by mal byť hojne posypaný bylinkami (petržlen, kôpor).

Ako sa vyhnúť kŕčom?

Akútny nedostatok horčíka a vápnika v tele môže viesť ku kŕčom. Vyskytujú sa kedykoľvek počas dňa, najmä v noci, a sú mimoriadne bolestivé. Tento stav dopĺňajú bolesti hlavy spolu so zlou náladou. V tejto súvislosti by sa mali použiť:

S nedostatkom horčíka klesá aj hladina dopamínu, hormónu nálady. Jesť správne potraviny pomôžu udržať rovnováhu stopových prvkov v tele, čo výrazne uľahčí život ženy.

Aby sme sa nezlepšili

Počas jemných dní majú ženy zvýšenú chuť k jedlu, chcú jesť neustále a veľa. Aby nedošlo k získaniu ďalších libier, musíte regulovať spotrebu tukových a sladkých potravín.

Pretože hladina cukru v tomto období je znížená v krvi, chcem čokoládu, koláče, sušienky.

Lekári odporúčajú nahradiť cukor komplexnými sacharidmi. Sú absorbované pomalšie a pomáhajú skrotiť chuť k jedlu. Celozrnný chlieb, tvrdé cestoviny, otruby, okrem iného prispievajú k produkcii serotonínu. Ako výsledok, nálada sa zlepší, a spať - zlepšiť.

Mali by ste tiež zvýšiť množstvo nesladeného konzumovaného ovocia (pomelo, grapefruit), zeleniny (repa, kapusta, mrkva) a zelených (šalát, špenát).

Jedlá sú vhodnejšie rozdeliť na malé porcie a jesť každé 3 hodiny počas dňa.

Strava počas mesiaca poskytuje dostatok nápoja, nie menej ako dva litre denne. Je to kvôli zvláštnostiam ženského tela: počas menštruácie je náchylný na retenciu tekutín. Ale pri nákupe minerálnej vody by ste mali zvoliť nesýtené s nízkym obsahom sodíka.

Nie je potrebné zneužívať kávu, čaj, rôzne limonády a alkohol. Použitie kofeínu vedie k zúženiu krvných ciev, čo môže vyvolať bolesť hlavy.

Pravidelný čaj je vhodný na nahradenie bylinného čaju alebo odvar z bylinných diuretík. Namiesto cukru v šálke môžete pridať med.

Zakázané výrobky

Označenie „zakázané“ je skôr podmienené. Odborníci na výživu rozlišujú určité skupiny výrobkov, ktoré môžu zvýšiť bolesť a nepohodlie v určitých obdobiach života ženy.

Takže, čo je počas menštruácie, vyššie bolo určené. Všimnime si, ktoré produkty je potrebné sa vyhnúť:

 1. Spracované varené jedlo. Konzervované potraviny a polotovary vždy obsahujú veľké množstvo soli. Nadmerná soľ v tele si udrží tekutinu, čo následne povedie k zníženiu bolesti brucha.
 2. Vyprážané jedlo. Vyprážané potraviny zvyšujú hladinu estrogénu (steroidné ženské pohlavné hormóny). A tak fungujú a živočíšne a rastlinné tuky. So zvýšením estrogénových zmien v maternici sa stane ostrým, výrazným a spôsobí bolesť.
 3. Cukor. Rafinovaný cukor vedie k zvýšeniu hladiny cukru v krvi, čo spôsobuje ospalosť a podráždenosť. Jedlá z pšeničnej múky, obilnín na raňajky, zákusky, sladkosti je lepšie odložiť na najlepšie dni. Sladký zub možno nahradiť zvyčajnými sladkosťami na tomel, broskyne, sušené marhule a banány. Ak stále chcete čokoládu, je lepšie zvoliť horkú.

Poruchy trávenia môžu zahŕňať použitie takých produktov, ako sú:

Jedná sa o ťažké potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo soli alebo tuku.

Alkohol by sa mal úplne opustiť. Expandujúce plavidlá, nejednoznačne pôsobí na nervový systém, vzrušujúce. Expanzia krvných ciev môže viesť k zvýšeniu sekrécie a podráždené telesné systémy nemusia byť tónované, ale k relaxácii.

Všetky potraviny živočíšneho pôvodu sú zakázané. Z našich jedál odstraňujeme maslo, plnotučné mlieko, mastné mäso, kyslú smotanu, avokádo, olivy, semená. Súčasne sa môže bravčové mäso nahradiť kuracím mäsom a rybami a je vhodnejšie jesť sušené marhule alebo vlašské orechy.

Zákaz sa nevzťahuje na jogurt. Obsahuje živé baktérie, ktoré podporujú trávenie. Okrem toho má jogurt veľa vápnika a jeho použitie počas menštruácie sa má zvýšiť 2-krát (až na 1300 mg denne).

Správna výživa by sa mala dodržiavať nielen počas menštruácie, ale aj v iných dňoch. Ale so všetkými ostatnými diétami by ste mali dávať pozor, aby ste nepoškodili telo.

Ako schudnúť počas menštruácie

V prvej polovici menštruácie telo intenzívne spaľuje tuky. Mnohí potom majú nadmerné chuťové exacerbácie a túžby po sladkostiach. Ak nechcete ísť o týchto pocitov, a kŕmiť svoje telo správne, ako je uvedené vyššie, potom sa radšej stratiť tie extra libier po každej menštruácii a liečiť svoje telo, pretože veľké množstvo toxínov sú uvoľnené s prepustením.

Všeobecné pravidlá

Hormonálne pozadie ženy sa mení počas celého cyklu a ovplyvňuje náladu, celkový stav, výkon a vzhľad. Kvôli nárazu hormóny (najmä: t progesterón v druhej polovici cyklu, počínajúc 15-16 dňami) sa pred menštruáciou vyskytne prirodzená reakcia - retencia tekutín, ktorá spôsobila nárast hmotnosti a výskyt opuchu tváre, rúk a brucha. V priemere sú kolísanie hmotnosti 2-3 kg. Nenechajte sa naštvaný - to nie je extra kíl kvôli tuku, a tekutina, ktorá ide s koncom menštruácie.

V predvečer kritických dní sa objavuje podráždenosť, mnohí si všimnú silnú túžbu po sladkostiach a zvýšenie chuti do jedla. Telo sa snaží zásobiť živiny pre budúce použitie. Ak nechcete obmedziť chuť k jedlu, potom sacharidy budú uložené "v rezerve" vo forme tuku. Možnou príčinou túžby po sladkostiach je nízka hladina cukru v krvi kvôli vynechaniu jedál. Preto musíte jesť v malých porciách a často - až 6 krát denne.

Všetky účinky progesterón budú vyjadrené pred začiatkom ďalšieho cyklu. V tom čase žena oslavuje syndróm predmenštruačného napätia, ktorý okrem vyššie uvedených príznakov nadúvanie, ospalosť, apatia a citlivosť prsných žliaz.

Diéta s PMS pomôže tento stav napraviť. Odporúča sa týždeň pred menštruáciou:

 • obmedziť množstvo soli, slaných potravín (sójová omáčka, solené ryby, sleď, solené orechy, syry, klobásy, uhorky a uhorky),
 • používať nápoje s kofeínom a alkohol s opatrnosťou, ktoré zadržiavajú vodu a ďalej zvyšujú opuchy,
 • zahrnúť do diéty odvar z diuretických bylín: kôpor, petržlen, poľná praslička, kukuričné ​​hodváb, stonky zeleru.

Už týždeň pred začiatkom menštruácie musíte jesť potraviny bohaté na vlákninu a komplexné sacharidy (kapusta, jablká, cereálie, strukoviny, otruby, celozrnné pečivo, semená a semená). Vláknina pomáha vylučovať vodu. Všimli sme si, že morské plody pomáhajú bojovať s čokoládou. Ide o ideálnu stravu v tomto období - obsahuje málo kalórií a dostatočné množstvo bielkovín, železa a zinku.

Potrebujete diétu počas menštruácie na chudnutie? Priamo počas menštruácie je kontraindikovaná špeciálna výživa na chudnutie. Musím povedať, že to nie je správny čas na diétu. Bude to len zhoršovať depresie žena a bude pre telo stresujúca.

V týchto dňoch dochádza k poklesu úrovne estrogén - hormón potrebný na produkciu serotonín (hormonálna nálada). Mnohé ženy sú preto náchylné na depresívne stavy alebo aspoň na potlačenie nálady. To tiež vysvetľuje chuť na sladkosti, najmä čokoládu. Odborníci na výživu odporúčajú, aby sa počas tohto obdobia držali diéty s miernym obsahom kalórií a aby sa nerobili dni pôstu a prísne diéty.

Berúc do úvahy hormonálne zmeny počas menštruácie, je jasné, prečo sa snažíme schudnúť. Zvýšenie telesnej hmotnosti závisí od progesterónu, ktorého hladina sa zvyšuje pred menštruáciou. Tento hormón pripravuje ženské telo na tehotenstvo a prispieva k akumulácii telesného tuku. Tento proces však môže byť ovplyvnený dodržiavaním správnej výživy.

Jedlá počas menštruácie by mali byť racionálne a zdravé. Začiatok cyklu je spojený s nepohodlím a pre mnohé ženy s bolestivými pocitmi. V prvých dňoch je žiaduce používať iba komplexné sacharidy, ktoré telo pomaly vstrebáva: celozrnný chlieb, obilniny (najmä ryža a pohánka), strukoviny, rôzne druhy zeleniny a ovocia.

Zlikvidujte "zlé" sacharidy (sladkosti, koláče, koláče, sladké pečivo, sušienky) a nahraďte ich ovocím a plodmi, medom, sušeným ovocím, obilninami s pridaním medu a sušeného ovocia. Zahrnúť do stravy sušené marhule, sušené slivky, hrozienka, sušené hrušky - sú pomerne sladké vzhľadom k obsahu fruktózy a v kombinácii s tvarohom alebo jogurt môže ľahko nahradiť dezerty. Tieto produkty pomôžu zlepšiť náladu, dodať vitamíny a energiu a zároveň sa zníži riziko zvýšenia extra centimetrov a kilogramov.

Počas tohto obdobia je lepšie vylúčiť extraktívne a excitačné látky a jedlá centrálneho nervového systému:

 • káva, čaj,
 • silný vývar z mäsa, vyprážané a dusené mäso,
 • čokoláda.

Zahrnutie potravín bohatých na horčík pomôže prekonať podráždenosť a bolesti hlavy. Dostávame horčík jedením obilnín, orechov, otrúb, semien, tmavo zelenej zeleniny, hrachu a fazule, pohánkovej a proso krupice. Orechy a semená (ľan, slnečnica, tekvica, mak, sezam) môžu byť užitočným občerstvením pri práci, keď sa cítite hladný. Obsahujú tiež vitamín E, ktorý reguluje produkciu serotonínu a má priaznivý vplyv na reprodukčný systém. Preto okrem stravy zahŕňajú rastlinné oleje a sójové bôby.

Draslík reguluje metabolizmus vody a soli a prispieva k odstraňovaniu tekutín z tela, čo je v tomto období veľmi dôležité, zabraňuje tiež vzniku depresie. Veľa draslíka obsahuje všetky orechy, sušené marhule, hrozienka, slivky, banány, kapustu, listovú zeleninu.

Uprostred cyklu (8-14 dní) môžete pridať viac kalórií a zahŕňať bielkovinové potraviny: morské plody, ryby a mäsové pokrmy, vajcia, tvaroh. Sacharidy by sa mali znížiť. Kalorický obsah potravín by mal byť 1400 kcal.

Na konci cyklu (15-28 dní), môžete pridať sladké potraviny, ale vyhnúť sa jesť ťažké jedlá. Stále v strave by mala prevládať zelenina, ryby.

Pri bolestivých obdobiach by sa mala zahrnúť do diéty:

 • banány a čokoláda
 • vitamíny a minerály (pomáhajú znižovať tón maternice),
 • piť víno s pomarančovým džúsom v noci,
 • odmietnuť kávu, soľ a slané potraviny.

Na udržanie úrovne plechovky, pomocou:

 • červené mäso
 • ustrice, kalamáre, krevety,
 • poter, červené ryby,
 • celé pohánkové cereálie,
 • jablká, listové šaláty, sušené slivky, sušené marhule, hrozienka, t
 • brokolica a kaleráb,
 • pečeň (teľacie, hovädzie, kuracie),
 • šťava z granátového jablka.

Toľko žien sa obáva nadúvania. V tomto prípade je potrebné dočasne opustiť kapustu, droždie, zemiaky, banány, strukoviny, hrozno, nápoje s plynom, kvas. Bylinné čaje umožňujú znížiť bolesť. Môžete piť čaj, ktorý sa skladá z 1 h. Mincovňa a 2 h. Zelený čaj, infúzia žihľavy.

Počas tohto obdobia sa neodporúča ani školenie s vysokou intenzitou. Od štvrtého dňa menštruácie, môžete vykonávať obvyklé zaťaženie v posilňovni, pretože od 4. do 25. dňa cyklu, ženy môžu ľahko vydržať akúkoľvek fyzickú aktivitu.

Nízkokalorickú diétu môžete začať ihneď po skončení vášho obdobia - počas tohto obdobia sa zníži chuť do jedla a môžete dokončiť jedlo bez stresu pre telo. Priaznivá doba na začatie diéty je obdobie vplyvu estrogénu, ktorého hladina stúpa každý deň po skončení mesiaca na 14-15 dní cyklu. Tento hormón pomáha telu spaľovať tuk, zlepšuje náladu a potláča chuť k jedlu. V tomto období má žena dobrú náladu, je motivovaná a sebavedomá a telo môže ľahko prijať zmeny, najmä v strave.

Je možné počas menštruácie hladovať?

Lieky nie sú proti pôstu, ktoré sú liečené ťažké alergie, svrab, ekzém, bronchiálnej astmy a iných chorôb. S ohľadom na pôst počas menštruácie, názory sú rozdelené. Periodické krvácanie nie je kontraindikáciou, ale niektorí sa domnievajú, že za toto obdobie nestojí za to začať ho. Ak ste už v procese pôstu, potom nie je potrebné prerušiť ho počas vášho obdobia.

Ďalší pohľad je založený na skutočnosti, že pôst, najmä na 2-5 dní, by mal byť načasovaný na začiatok menštruácie. Ich ukončenie hovorí o obnove tela ženy, ktorá potrebuje jedlo, a musíte odísť z hladu. Ak sa vykonáva dlhotrvajúce hladovanie (7-30 dní), výstup z neho by mal byť tiež načasovaný na koniec menštruácie.

Musíte vedieť, pôst môže spôsobiť porušenie menštruačného cyklu - stáva sa zmätený alebo menštruácia môže byť úplne chýba. Obnovenie cyklu bude mať hormonálne lieky, ktoré spôsobujú nebezpečenstvo nárastu hmotnosti, ak sa na tento účel pôst vykonal. Pamätajte, že dlhodobé hladovanie doma je nebezpečné pre všetky druhy komplikácií (zvracanie, záchvaty, vysoký krvný tlak) a tiež nie je možné vykonať vhodné opatrenia na odstránenie t ketónya znížiť opojenie.

Mnohí tiež poznamenávajú, že po diéte nie je mesačne. Nevyvážená nízkokalorická diéta (na úrovni 1000-1200 kcal) a obmedzujúca príjem bielkovín, tukov a sacharidov spôsobuje hormonálne poruchy. Reprodukčný systém je obzvlášť citlivý a uprostred významného úbytku hmotnosti sa vyvíja nerovnováha pohlavných hormónov. Dlhodobá absencia menštruácie vedie k nezvratným zmenám (neplodnosť).

Hlavnou príčinou porúch cyklu je nízky príjem alebo nedostatok živočíšnych tukov v strave, ktoré sa podieľajú na produkcii pohlavných hormónov. cholesterol - to je látka, ktorá je nevyhnutná pre ich syntézu. Koordinovaná činnosť systému hypofýzy-hypotalamus-vaječníky je narušená a progesterón je produkovaný v nedostatočných množstvách.

Zeleninové potraviny nenahrádzajú zvieratá, takže vegetariánstvo môže tiež viesť k menštruačným poruchám. Téma sa často diskutuje o tom, ako súvisia surové potraviny a menses. Dá sa povedať, že diéta s nízkym obsahom bielkovín surovej zeleniny a ovocia vedie najprv k zvýšeniu intervalov a pri takejto dlhodobej strave menštruácia úplne zmizne.

Ako sa vrátiť po mesačnej diéte?

Ostrý úbytok hmotnosti a zníženie tukovej hmoty spôsobuje porušenie cyklu. Mesačne obnovená po prechode na zdravú a racionálnu diétu a obnoviť váhu na normálne hodnoty.

Na obnovenie menštruačného cyklu potrebujete:

 • zvýšiť príjem kalórií,
 • regulujú spotrebu tuku / bielkovín / sacharidov (na 1 kg hmotnosti bielkovín 2 g, tuk 1-1,3 g, sacharid 2,5 g),
 • dodržiavať pitný režim (40 ml na 1 kg hmotnosti),
 • spojiť vitamínové a minerálne komplexy,
 • снизить интенсивность нагрузок.

Diéta by mala obsahovať: rastlinné oleje, maslo, rybí olej, morské plody, ryby, mäso, zeleninu, ovocie, vajcia, obilniny, strukoviny, mliečne a mliečne výrobky, semená, orechy, sušené ovocie. Je tiež dôležité dodržiavať diétu.

Vrátiť mesačnú pomoc odvar byliniek, ako je oregano. Ľudová medicína ju nazýva ženskou trávou a "základnou doskou", pretože sa používa v mnohých chorobách žien, vrátane jej prispievania k obnoveniu hormonálneho a menštruačného obdobia. Ak chcete pripraviť oregano, musíte vziať 2 lyžičky byliniek a zalejeme vriacou vodou v množstve 200 ml. Trvajte na 20 minútach. Po namáhaní vypite 1/3 šálky trikrát denne.

Ak všetky prijaté opatrenia nepomohli obnoviť reprodukčnú funkciu, určite navštívte gynekológa - možno bude potrebná hormonálna terapia.

Cyklus fáz a výživy v súlade s nimi

Blahobyt žien závisí vo veľkej miere od hormónov. Počas menštruácie sa hormóny menia, existujú rôzne procesy, ktoré môžu zhoršiť zdravie a spôsobiť nevysvetliteľné túžby v jedení. Každá žena si všimla zvýšenú túžbu po jedle počas začiatku menštruačného cyklu. Na každej váze menštruačných túžob sa líšia, preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť strave počas menštruácie.

 • 1-6 dní. Telo sa cíti unavené, vyčerpané, energia mizne, neustále chce spať. V tejto dobe, odborníci na výživu odporúčajú dať prednosť vápnik, piť viac bylinného čaju, opustiť živočíšne tuky, ktoré sa len zhorší zdravie. Sladkosti by mali byť tiež vylúčené zo stravy, je povolené používať v obmedzenom množstve hrozienka, sušené marhule a iné sušené ovocie, t
 • 7-12 dní. V tejto dobe je nárast energie, chcem jesť oveľa menej v porovnaní s prvým týždňom menštruačného cyklu. Musíte jesť trochu, hlavne potraviny, ktoré obsahujú kyselinu listovú. Diéta by mala byť zelená zelenina a čerstvé bylinky, pšeničné otruby. Je dôležité úplne opustiť trans-tuky, rýchle občerstvenie. Zhoršia žalúdok, spomalia metabolické procesy, podporia zhromažďovanie tukovej telesnej hmotnosti. Toto obdobie je naopak najlepšie pre chudnutie,
 • 13-15 dní. V tomto bode dochádza k ovulácii, vyžaduje zvýšenú pozornosť výživy, plnú saturáciu. Odborníci na výživu odporúčajú v tejto dobe, aby sa pšeničný chlieb, hnedá ryža. Sladené výrobky by sa mali zlikvidovať, pretože negatívne ovplyvňujú hormonálne hladiny. Ak je cieľom otehotnieť, potraviny ako slnečnicový olej, rastlinné oleje, plnotučné mlieko, sója, mastné ryby,
 • 16-28 dní. Po ovulácii, ak sa tehotenstvo nevyskytlo, žena pozoruje zhoršenie zdravia, podráždenosť, veľkú chuť do jedla, zvýšenú túžbu používať zakázané potraviny. Diéta by mala obsahovať potraviny, ktoré obsahujú veľa vlákniny, horčíka. Musíte jesť banány, kukuricu, klíčiace zrná, zelenú zeleninu, strukoviny, otruby, sušené ovocie a iné výrobky obsahujúce horčík. Je potrebné úplne odstrániť soľ z potravy, zadržiava tekutinu a podporuje prírastok hmotnosti.

Ako jesť, ak je menštruácia bolestivá

Ak je ženské telo konfrontované s bolesťou počas menštruácie, potom potrebuje dôkladnejšiu starostlivosť a zvýšenú pozornosť. Nespočíva len v obmedzení aktívnej fyzickej námahy, ale aj vo výžive.

Ak chcete minimalizovať bolesť, musíte vedieť, čo jesť počas menštruácie a niekoľko dní pred začiatkom. V tejto dobe stojí za to postupne sa presúvať na príjem zeleniny, otrúb, pohánky a ryžovej kaše. Budú nasýtiť telo všetkými užitočnými zložkami, nevyvolávajú vznik bolesti, uľahčujú reakciu na hormonálne zmeny.

Diéta obsahuje nasledujúce produkty:

 • zelenina,
 • ovocie,
 • Chop off
 • Chudé mäso,
 • ryby
 • Šaláty z morských plodov,
 • Celozrnný chlieb,
 • obilniny,
 • Zelené fazuľky,
 • Vajíčka.

Je dôležité normalizovať množstvo bielkovín v tele. Ak nemôžete pravidelne jesť bielkovinové jedlá, môžete použiť proteín bary alebo koktaily.

Je potrebné znížiť všetky produkty, ktoré obsahujú soľ. Výrobky s horčíkom, draslíkom a vápnikom budú schopné znížiť tonus maternice, zmierniť bolesť, aby ste sa v prvých dňoch bolestivej menštruácie cítili lepšie.

Zmierniť pohodu vám umožní zázvor alebo harmančekový čaj. Odstránia kŕč, relaxujú, normalizujú všetky procesy, umožnia telu rýchlo sa vyrovnať so situáciou. V prvých dňoch sa odporúča nasýtiť telo vitamínom E, dostatočným na použitie 300 mg denne. Vitamín E sa nachádza v avokáde, kukurici, sóji, fazuľa. Ak je to žiaduce, farmaceutický vitamín E môže byť nahradený uvedenými produktmi.

Čo môžete a nemôžete jesť počas menštruácie

Prvá polovica menštruačného cyklu prispieva k spaľovaniu tukov, takže musí byť navyše nasýtený týmito produktmi:

 • pohánka,
 • Celozrnný chlieb,
 • Ryžové cereálie, t
 • zelenina,
 • ovocie,
 • Surové slnečnicové semená.

Musíte tiež pochopiť, že nemôžete jesť počas menštruácie, a to môže ovplyvniť prírastok hmotnosti. Vylúčte zo stravy tieto produkty:

Tieto produkty môžu vyvolať tvorbu plynu v žalúdku, čo spôsobuje ďalšie nepríjemné pocity vo forme nadúvania. Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, normalizovať činnosť gastrointestinálneho traktu, zbaviť sa podráždenia, diéta by nemala obsahovať takéto výrobky.

Diétne menu pre menštruáciu

Počas menštruácie musíte dodržiavať diétu, ktorá nielen zachráni aktuálnu hmotnosť a nenaplní vaše zásoby v kilogramoch, ale tiež zabráni komplikáciám počas toku menštruácie. Poďme sa pozrieť na to, ako schudnúť počas menštruácie, na ktoré sa výrobky zameriavajú na výživu.

Každý deň je potrebné zmeniť stravu, a to na základe zdravých produktov. Jednodňová strava na diéte vyzerá takto:

 • Raňajky. Tvaroh, zelený čaj,
 • Druhé raňajky Pomaranč + banán, pohár vody,
 • Obed. Varené kuracie mäso, zeleninový šalát,
 • Vysoký čaj Pohár kefíru,
 • Večera. Pečená ryba so zeleninou a citrónom.

Každý, kto má zoznam zakázaných a povolených výrobkov, môže vykonať stravu podľa osobných preferencií a želaní. Je dôležité opustiť múku a sladké, mastné a slané. Počas menštruácie je telo náchylnejšie na tento druh potravy, takže ich spracuje na tuky a odloží ako tuk. Aby nedošlo k provokácii hmotnosti každý mesiac, je dôležité dodržiavať diétu počas menštruácie, ktorá vám umožní udržať tých, ktorí majú formy a dokonca stratiť kilá navyše.

Odporúča sa, aby sa do stravy zahrnuli bujóny alebo čaje na báze prírodných bylín. Dobrou možnosťou by bol harmanček, mäta, zázvor. Ich príprava trvá niekoľko minút. Ak nemáte čas pripraviť plnohodnotnú tinktúru alebo urobiť odvar, môžete dať prednosť čaju na základe nich, bez pridania cukru. Takéto nápoje budú nielen chutné, ale aj najpriaznivejšie pre telo.

Príčiny zmeny hmotnosti počas menštruácie

Pre hormóny žien sú zodpovedné hormóny, ako je progesterón a estrogén. Na začiatku menštruačného cyklu sa zvyšuje množstvo estrogénu a progesterón sa znižuje. Túto nuanciu je jednoducho nemožné kontrolovať. Pred menštruačným cyklom, hormóny spôsobujú, že telo ukladá prebytočnú tekutinu, pretože sa stráca v tele spolu so sekrétmi. V dôsledku nadmerného množstva vody dochádza k opuchu, ktorý zmizne v priebehu niekoľkých dní.

Ale to nie je jediný dôvod, prečo sa počas menštruácie pozoruje nárast telesnej hmotnosti. V tejto dobe sa objavujú hormonálne výkyvy, ktoré vyvolávajú chuť do jedla. Stáva sa nekontrolovateľným, ženy nemôžu samy popierať mnoho výrobkov, pozorujú sa poruchy potravín. Aby ste sa tomu vyhli, musíte pred menštruačným cyklom a počas neho sledovať diétu.

Je možné športovať počas menštruácie?

Šport je neoddeliteľnou súčasťou života mnohých žien, čo pomáha udržať sa vo forme, kontrolovať váhu a mať dobrú náladu. Vyvstáva otázka, ako šport ovplyvňuje telo počas menštruácie a či je to možné bez poškodenia zdravia.

Existuje niekoľko druhov športu, ktoré sú povolené nielen počas menštruačného cyklu, ale aj počas tehotenstva. Bez poškodenia tela sa môžete zapojiť do takýchto športov:

Každý typ fitness má blahodárny účinok na organizmus, zlepšuje metabolické procesy, zabraňuje hromadeniu prebytočného tuku. Je možné pri menštruácii počas športovania schudnúť? Samozrejme, ak normalizujete výživu a aktivitu počas menštruačného cyklu, dôjde k strate hmotnosti. Menštruácia - to nie je choroba, len provokujú niektoré hormonálne poruchy v ženskom tele, ktoré sa so správnym prístupom dá minimalizovať diétou a športom.

Odborníci neodporúčajú dávať prednosť intenzívnemu tréningu v prvých dňoch nástupu menštruácie, vykazujú miernu záťaž pri minimálnom tempe, aby si udržali tón a zlepšili náladu. Tretí deň menštruačného cyklu, ak nie je žiadna bolesť, môže byť intenzita zvýšená. Mierny šport bude mať len priaznivý účinok.

Recenzia stráca váhu

Diéta počas menštruácie je používaná mnohými chudnutie, ktoré zanechávajú svoju spätnú väzbu o dosiahnutí výsledkov a výživovej účinnosti. Ak je strava zvolená správne, berúc do úvahy všetky vlastnosti tela počas menštruácie, výsledok bude pôsobivý.

Od prvých mesiacov trpím vážnymi hormonálnymi poruchami. Veľmi sa leje bruško, cítim sa ako tučný počas menštruácie. Unavený z týchto zmien, vyskúšal diétu na chudnutie počas menštruácie. Pozorujem teraz každý mesiac niekoľko dní pred začiatkom. Cítim zvýšenú ľahkosť, brucho je opuchnuté o 2 krát menej, čo je dobrá správa. Predtým som si myslel, že je to normálne, potom som čítal článok, že za všetko vinu sú hormóny, ktoré sú regulované výživou. Teraz prenášam mesačne viac voľne, zbavil sa opuchov.

Mám len posledné roky, ktoré začali mať problémy s nadváhou, ktoré sa objavili počas menštruácie. Brutálny apetít ma sprevádza týždeň pred menštruáciou, počas a po týždni. Jedzte vždy. Nemohol s tým nič urobiť. Rozhodol som sa tento problém brať vážnejšie. Strava mu pomohla. Vylúčil som výrobky, ktoré vyprovokovali nadúvanie, vôbec nepoužívam soľ, len si udržal tekutinu. Teraz prenášam viac či menej.

Nedostatok vitamínu E

Veľa funkcií je priradených vitamínu E v ľudskom tele, podieľa sa na fungovaní reprodukčného systému, je zodpovedné za budovanie tkanív, stav vlasov, nechtov a kože. Preto je pri menštruácii potrebné opierať sa o rastlinný olej, ryby, fazuľa, morské plody, orechy atď.

Nedostatok horčíka

Ak sa počas menštruácie neustále priťahujete k sladkostiam, potom vaše telo s najväčšou pravdepodobnosťou nemá horčík. Ak chcete obnoviť zásoby tejto položky, dajte si raňajky s proso alebo pohánkovou kašou, opierajte sa o banány, pite nesýtenú minerálnu vodu.


Horčík v potravinách

Všeobecné tipy

Neúspešné počas menštruácie, ak budete nasledovať niekoľko tipov:

Musíte sa pripraviť na menštruáciu vopred, asi týždeň pred tým, ako sa začne, musíte sa opierať o potraviny bohaté na komplexné sacharidy a vlákninu. Tieto látky sú v kapusta, jablká, fazuľa, obilniny. Vďaka tejto diéte sa voda a toxíny z tela odstránia rýchlejšie, čo pomôže nezvyšovať hmotnosť.


Ako normalizovať kritické dni, zbaviť sa bolesti

Pripravte sa riadne na mesačné cvičenie. Napríklad môžete spustiť, je to skvelý spôsob, ako spáliť kalórie a saturovať krvné cievy kyslíkom. Športové športy sú užitočné aj počas kritických dní, ale len v prípade, že bolesť nie je taká významná.


Šport je možné počas menštruácie.

Keď menštruácia, mnoho žien začne opierať o sladké. Potrebujú serotonín - hormón radosti, ktorý pomôže aspoň trochu fandiť. Je dôležité vedieť, že tento hormón je vo veľkých množstvách obsiahnutý nielen v múkových výrobkoch, čokoládách, ale aj v produktoch z kukurice (vločky, obilniny), banánov, paradajok atď.


Tréning v týchto dňoch! Robte alebo nie?

Viac tajomstiev

Napriek ťažkostiam pri vnímaní vonkajšieho sveta počas menštruácie nemusíte odolať pokušeniam priateľov a príbuzných. Ten, aby sa potlačili vaše slzy, hystéria, nervozita, často vám ponúka sladkosti, čokolády, koláče, ktoré sa rýchlo usádzajú na páse a bokoch. Preto pred tým, ako sa s takýmto spôsobom budete zaobchádzať, vážne premýšľajte o možných dôsledkoch.


Strie na koži

Vlastná kontrola

Počas menštruácie musíte starostlivo sledovať sami seba, najmä množstvo a kvalitu konzumovaných potravín. Nedovoľte, aby sa prejedanie, môžete zotaviť z akéhokoľvek výrobku, a to aj z ovocia, ak existuje veľa z nich.


Cvičenia na zníženie bolesti počas menštruačného cyklu

Bežné správanie

Musíme sa snažiť sústrediť sa na menštruáciu. Urobte si prestávku od prejavov tohto procesu s požadovanými vecami, obľúbeným koníčkom, sledovaním vášho obľúbeného filmu, ale nie uspokojením svojho hladu. Takže bude ľahšie prežiť toto ťažké obdobie.


Nesnesiteľná bolesť

Pin
Send
Share
Send
Send