Zdravie

Tlmenie srdca a tachykardia v menopauze: príznaky a liečba rýchleho pulzu

Pin
Send
Share
Send
Send


Menopauza spôsobuje veľké zmeny v ženskom tele. Ženy vo veku 45-55 rokov si stále viac všimli prejav nepríjemných príznakov, ktoré tam predtým neboli. Často sa obracajú na špecialistov so sťažnosťami na tachykardiu počas menopauzy.

Srdcové problémy s menopauzou

Palpitácie počas menopauzy sa môžu naozaj zvýšiť, pretože s nástupom menopauzy má kardiovaskulárny systém zvýšenú záťaž. Znížená aktivita vaječníkov spôsobuje radikálne autonómne, hormonálne a endokrinné zmeny v tele.

Množstvo estrogénu v krvi sa znižuje, čím sa znižuje elasticita a sila ciev, reguluje sa metabolizmus lipidov a udržiava sa normálna hladina cholesterolu. Všetky tieto nepríjemné zmeny spôsobujú vysoký krvný tlak a tvorbu cholesterolových plakov v cievach. Znížená produkcia estrogénov ovplyvňuje krvný obeh cievami: je pomalá, spôsobuje arytmiu a tachykardiu.

Nízke hladiny estrogénu vedú k nedostatku stopových prvkov - horčíka, vápnika, draslíka a to nevyhnutne ovplyvňuje redukciu myokardu. Vysoká viskozita krvi spôsobuje tachykardiu, zvýšený krvný tlak, zvýšenú srdcovú frekvenciu počas menopauzy a srdcové zlyhanie nie je vylúčené.

Arytmia v menopauze je častejšie známkou vymiznutia reprodukčnej funkcie a nie nezávislého ochorenia. Dochádza k zvýšeniu srdcovej frekvencie. Pre ženy klimakterického veku sa za normu považuje 60-85 úderov. S rozvojom tachykardie označil zrýchlený srdcový rytmus.

Je nemožné dokončiť kontrakciu a relaxáciu srdcového svalu, pretože toto môže počas menopauzy poškodiť srdce. Nezávisle je podozrenie, že rozvoj tachykardie môže byť spôsobený príznakmi nepravidelného tepu srdca počas menopauzy:

 • zvlnenie žíl na krku a chrámoch,
 • časté závraty,
 • zmena srdcovej frekvencie
 • neoprávnené záchvaty paniky,
 • ťažkosti s dýchaním
 • pocit tepla v tvári a hlave,
 • triaška končatín
 • začervenanie kože.

Tachykardia počas menopauzy môže prejaviť záchvaty arytmie. Je ľahké ho rozpoznať: vzniká pocit, akoby sa srdce niekoľkokrát za sebou prudko tlačilo, začalo sa intenzívne sťahovať a potom sa zastavilo. Takýto útok začína a končí náhle, ale vyvíja silnú záťaž na srdce, preto je rýchly tep pozorovaný po dlhú dobu. Tento stav môže spôsobiť mŕtvicu, takže ju treba liečiť.

Aká bola príčina: menopauza alebo choroba

Poruchy obehového ústrojenstva ako výsledok zníženého estrogénu - hlavná príčina palpitácií srdca počas menopauzy. Choroby štítnej žľazy môžu tiež spôsobiť rozvoj patológie. Najnebezpečnejšie pre prácu srdca je hypertyreóza. Tento stav je sprevádzaný zvýšenou produkciou hormónov štítnej žľazy. Priamo ovplyvňujú prácu reprodukčného, ​​tráviaceho a obehového systému.

Hypertyreóza spôsobuje pokles diastolického tlaku, rýchly pulz a srdcový tep počas menopauzy. Žena môže byť obťažovaná nevoľnosťou, skokom krvného tlaku, zlým spánkom, výkyvmi nálady, stratou hmotnosti, žltnutím kože.

Počas menopauzy môže byť stav tachykardie spôsobený dysfunkciou nervového systému. Hormonálna úprava spôsobuje apatiu, neočakávané výkyvy nálady, depresívne stavy. Emocionálny nárast sa stáva bežnou príčinou srdcových búšenie srdca, môže spôsobiť záchvat tachykardie. Akonáhle sa žena upokojí, príznaky zmiznú samé a stav sa vráti do normálu.

Takéto ochorenia a srdcové problémy v menopauze môžu byť dôsledkom vývoja rakovinového nádoru nadobličiek.

Hormonálna nerovnováha, s výnimkou tachykardie, sa prejavuje týmito príznakmi:

Srdcová bolesť u žien sa často vyskytuje v dôsledku ťažkej straty krvi. Keď je predpísaná hormonálna substitučná liečba, hormóny môžu spôsobiť ťažké krvácanie z maternice, ktoré ovplyvňuje stav kardiovaskulárneho systému, spôsobuje závraty, nevoľnosť, stmavnutie očí, rýchly pulz a búšenie srdca.

Keď sa telo mení na nové pracovné podmienky, chronické ochorenia majú tendenciu sa zhoršovať, zhoršujú stav a pohodu ženy.

Bezpečné lieky

Ak má žena obavy z tachykardie s menopauzou, je dôležité vedieť, s ktorými liekmi môžete zastaviť útok. Ak pocítite nepríjemné príznaky, musíte užívať lieky na relaxáciu srdcového svalu - Valocordin, Valerian, Corvalol. Je potrebné zabezpečiť prístup kyslíka, preto je potrebné okno otvoriť.

Podľa odborníkov by liečba tachykardie s menopauzou mala byť komplexná. Lekár počas obdobia menopauzy predpisuje kardiológiu, hormonálne a sedatíva. Užívanie týchto liekov umožňuje korigovať prácu srdca, eliminovať nervovú vzrušivosť a normalizovať hladinu estrogénu v krvi.

Medzi antiarytmiká užívané Novokinamid, Ritmonorm, Allapinin. V prípade porušenia psycho-emocionálnej sféry sú predpísané sedatíva. Umožňujú zastaviť príznaky menopauzy, provokovať tachykardiu - nervozitu, podráždenosť, záchvaty paniky a strach, slznosť. Zvyčajne ide o lieky na báze extraktov z valeriánu a maternice. Corvalol dobre spolupracuje s týmito prejavmi. Použité a sedatívne lieky na rastlinnej báze - Inoklim, Persen, Remens.

Terapia sa nerobí bez hormónov na báze estrogénu:

Na normalizáciu srdcovej frekvencie, stabilizáciu krvného tlaku, posilnenie krvných ciev a zvýšenie ich elasticity sú uvedené betablokátory:

Je možné zlepšiť celkový stav a normalizovať prácu kardiovaskulárneho systému počas menopauzy pomocou bylín založených na extraktoch ženských pohlavných hormónov.

Najbežnejšou samičou rastlinou je šalvia - zdroj fytohormónu estrogénu. Udržiava hormonálnu rovnováhu a čistí cievy, znižuje intenzitu návalov horúčavy a potláča tachykardiu. Môžete si vziať vo forme odvarov a nálevov - lyžica byliniek sa naleje do pohára vriacej vody, uchováva sa vo vodnom kúpeli alebo varí 5 minút. Na zlepšenie účinku sa zmieša s vápnom.

Priaznivo na ženskom tele počas menopauzy postihujú sedatíva a byliny - mäta, matka, hloh, valerián, Z týchto, môžete variť čaj a piť v noci: 1 polievková lyžica. zmes nalejte pohár vriacej vody, stojí pol hodiny a vziať. S týmto čajom sa môžete zbaviť nespavosti, porúch spánku, apatie a depresie. V dôsledku normalizácie psycho-emocionálneho pozadia tiež zanikajú problémy s prácou kardiovaskulárneho systému.

 • chmeľové šištičky a šípky, aby sa v rovnakom množstve,
 • 4 lyžičky. zber 500 ml vriacej vody,
 • namočte vo vodnom kúpeli na 15 minút, kmeň.

Vezmite infúziu 1/3 šálky pol hodiny pred jedlom dvakrát denne.

Kombinovaná terapia tachykardie s menopauzou zníži príznaky príznakov charakteristických pre menopauzu. Podľa odporúčaní odborníkov je možné normalizovať činnosť srdca, znížiť návaly horúčavy, posilniť cievy a zlepšiť prietok krvi.

Prečo potrebujete sledovať menštruáciu počas menopauzy?

Stav celého organizmu závisí od toho, ako srdce funguje. Jeho úlohou je, aby svaly tohto tela boli napäté a potom relaxovali. Poskytuje prietok krvi všetkými orgánmi, dodáva im kyslík a komplex živín. Keď sa srdce uvoľní, získa silu na ďalší úder.

Preto, keď sa srdcový tep počas menopauzy vyskytuje príliš často, telo nemá čas na odpočinok, nemá čas zásobovať celé telo kyslíkom a živinami. To ovplyvňuje stav celého organizmu. Preto sa stav ľudského zdravia zhoršuje a zhoršuje jeho celkový zdravotný stav.

S vyvrcholením je srdcový tep často narušený a takéto ochorenie v lekárskej vede sa nazýva tachykardia.

Príčiny rýchleho srdcového tepu počas menopauzy

Ako viete, hormóny majú významný vplyv na ľudské telo, a to platí najmä pre ženský pohlavný hormón estrogén, ktorý reguluje mnoho procesov v tele krásnej ženy.

Tento hormón ovplyvňuje stav nervového a kardiovaskulárneho systému, má vplyv na srdce. Okrem toho hormón estrogén reguluje expanziu a kontrakciu srdcových tepien. A keď je hormón malý, začínajú sa zužovať, čo tiež narúša normálny prísun krvi do celého tela.

Okrem čisto menopauzálnych príčin má tachykardia ďalšie vysvetlenia:

 1. Hyperaktivita štítnej žľazy.
 2. Nízke hladiny kyslíka v krvi.
 3. Vysoká telesná teplota.
 4. Niekedy zrýchlený srdcový rytmus prispieva k užívaniu určitých liekov. Preto je veľmi dôležité preštudovať si pokyny predtým, ako ich zoberiete, a znovu pracovať s lekárom, aby ste zistili situáciu, keď sú problémy so srdcovým rytmom.
 5. Zneužívanie nápojov obsahujúcich kofeín.
 6. Škodlivé návyky majú vplyv na srdcovú frekvenciu, najmä fajčenie.
 7. Ľudia, ktorí sú náchylní na problémy so srdcovým rytmom, sú nepriaznivo ovplyvnení aj najmenším stresom a úzkostnou situáciou. Čo povedať o tom, kedy je pacient v neustálom strese kvôli niektorým životným okolnostiam.

Symptómy tachykardie s menopauzou

Pokiaľ ide o príznaky tohto ochorenia, vo všetkých prípadoch sú rovnaké, bez ohľadu na to, čo spôsobuje túto chorobu. Nasledujúce príznaky a stavy pomôžu rozpoznať tachykardiu:

 • Výrazne zvýšený tep, ktorý sa cíti bez akýchkoľvek meracích prístrojov, sa srdce doslova pohybuje.
 • Závraty. Niekedy môže človek stratiť orientáciu v priestore, rovnováhu.
 • Existuje strach, že sa stane niečo strašné. Napríklad smrť.
 • Ťažké dýchanie, pocit stlačenia hrudníka.
 • Vysoký krvný tlak.
 • Niekedy je pocit horúčavy v hornej časti tela, chvenie v končatinách.

Varovanie! Zvyčajne sa tachykardia nevyskytuje samostatne. Je to typické aj pre zdravého človeka po silnej fyzickej námahe alebo emocionálnom rozrušení. Tieto príznaky však rýchlo prechádzajú. Ak sa to nestane a zvýšený tlak sa pridá k rýchlej srdcovej frekvencii, odporúča sa zavolať sanitku.

Ako podať prvú pomoc pri útoku tachykardie?

Ak ste vy alebo váš blízky mali tachykardický útok, potom musíte vedieť o pravidlách starostlivosti, ktoré mu môžete dať pred príchodom sanitky.

 1. Pacient by mal sedieť na stoličke, na pohovke alebo na gauči.
 2. Pokúste sa otvoriť okno a zabezpečiť prúdenie vzduchu. Ak je to vylúčené, potom začnite intenzívne vetrať pacienta, dokonca aj s kusom papiera.
 3. Otvorte vrchný odev, uvoľnite popruh a sponu na podprsenku.
 4. Pokúste sa upokojiť pacienta, neprivádzajte ho k záchvatu paniky.
 5. Uistite sa, že sa snaží dýchať hlboko a rovnomerne.

Varovanie! Ak ste vy alebo váš blízky mali tachykardický útok, potom nebuďte hrdinom a nenechávajte veci trvať, pretože ambulancia, ktorá bola volaná včas, môže dokonca zachrániť život chorého človeka.

Ako odstrániť záchvat tachykardie pri menopauze?

Aby sa váš stav počas menopauzy normalizoval, musí sa k problému pristupovať komplexne: kombinovať protidrogovú terapiu, tradičnú medicínu a naučiť sa relaxovať. Samozrejme, neexistuje žiadna otázka akéhokoľvek druhu samo-liečby, pretože menopauza je skôr špecifická podmienka, v ktorej by mal predpisovať liečbu len kompetentný špecialista. Inak môže žena ublížiť.

Liečba menopauzálnej tachykardie

Pokiaľ ide o lieky na menopauzálnu tachykardiu, predpisuje ich iba lekár, ale stojí za to mať predstavu o tom, ktoré skupiny liekov sa zvyčajne používajú na odstránenie tohto ochorenia.

 1. Lieky, ktoré môžu znížiť dráždivé účinky stresových hormónov.
 2. Ľahké sedatíva, ktoré sú stále v lekárskej praxi nazývané sedatíva.
 3. Antioxidanty - znamenajú zlepšenie prekrvenia tela.
 4. Vitamíny pomáhajú udržiavať normálny celkový stav tela, pretože počas menopauzy je telo oslabené a potrebuje ďalšiu podporu.

Neléčebná liečba srdcových palpitácií počas menopauzy

Aby sa neopakovali záchvaty tachykardie, musíte byť schopní relaxovať, relaxovať, zmierniť stres. Na to je vhodné:

 • Respiračná prax. Toto je najjednoduchšia a cenovo najdostupnejšia možnosť, ako sa upokojiť, ak si uvedomíte, že sa chystáte nervózny. Niekedy trvá niekoľko hlbokých vdychov so zapojením brucha, takže stres ustúpil a umožnil rozumnú meditáciu.
 • Jóga.
 • Meditácia.

Aby ste sa naučili tieto techniky, musíte sa zúčastniť špeciálnych tréningov alebo zdravotných skupín, ktoré sú vytvorené špeciálne pre ženy, ktoré majú menopauzu. Okrem pomoci srdcu, tieto aktivity pomôžu len cítiť sa dobre počas menopauzy, pretože cvičenie nikomu nepoškodilo. Tiež žena bude môcť nájsť priateľov medzi účastníkmi tejto skupiny alebo seminár, aby nové a zaujímavé známosti, ktoré jej pomôžu odvrátiť sa od blues, zvyčajne bije ženy počas menopauzy.

Ak nie sú k dispozícii žiadne materiálne príležitosti zúčastniť sa školení a zdravotných skupín, potom si musíte prečítať špeciálnu literatúru o relaxácii počas menopauzy, kúpiť disky vo video lekciách alebo sledovať ich na internete.

Ľudové prostriedky na zmiernenie príznakov tachykardie počas menopauzy

Existujú aj tradičné lekárske nástroje, ktoré pomáhajú pacientovi riešiť problémy so srdcovým rytmom. Typicky majú tieto nástroje tiež sedatívny účinok. Samozrejme, tradičná medicína nie je liek v obvyklom zmysle: z neho nebude mať žiadny významný vedľajší účinok, ale jeho použitie by malo byť koordinované s lekárom.

Nasledujúce lieky sú vhodné pre menopauzu, pretože pomáhajú znižovať jej príznaky.

 1. Hawthorn ovocie šťava musíte vziať 15-20 kvapiek do pol pohára vody. To pomôže upokojiť a nie tak akútne prežiť hormonálne zmeny v tele. Ak nie je po ruke hawthorn ovocná šťava, potom bude sušená rastlina robiť sama. Na liečbu tachykardie musíte variť štipku trávy pohárom horúcej vody a nechať pár hodín vylúhovať, potom namočiť a trvať jednu tretinu šálky pol hodiny pred jedlom trikrát denne.
 2. šalvia pomáha udržiavať hladiny estrogénu v normálnom stave, pomáha čistiť cievy. Môže byť braný ako odvar a vo forme infúzie. Sage pomáha znižovať prílivy a odlivy, ich intenzitu. Na takýto problém možno zabudnúť ako na rýchly tep srdca, pretože tachykardia počas menopauzy sa často vyskytuje na základe prílivu a odlivu.
 3. Môžete použiť byliny a vo forme čaju. K tomu, aby rovnaké proporcie riasy, tymián a mäta, variť vriacej vody a len piť miesto čaju.

Teda tachykardia s menopauzou nie je nezvyčajná, ale to neznamená, že ju musíte zmieriť. Aby sa váš stav vrátil do normálu, existuje mnoho spôsobov. Na to je potrebné pristupovať k liečbe komplexne, koordinovať ju so svojím lekárom a pravidelne sa liečiť.

Tiež nezabudnite na metódy prevencie počas menopauzy, pretože srdcový tep počas menopauzy, liečba ktorej je veľmi ťažké a dlhé, a je lepšie, aby ju na kritické úrovne.

Informatívne video na túto tému:

Čo je srdcová tachykardia a ako je nebezpečná?

Tachykardia alebo tachyarytmia sa nazýva taká porucha rytmu srdca, pri ktorej sa zrýchľuje srdcová frekvencia (HR), ale ich rytmus nie je narušený, to znamená, že intervaly medzi údermi srdca sú znížené, ale sú rovnaké. Najtypickejšie a najrýchlejšie zrýchlenie srdcovej frekvencie sa vyskytuje v každom zdravom tele s fyzickým alebo emocionálnym stresom alebo vplyvom iných vonkajších faktorov - kávy, alkoholických nápojov atď. Takáto tachyarytmia sa nazýva fyziologická alebo funkčná, má prechodný charakter (obnovuje sa srdcová frekvencia do 10 rokov). –15 minút) a nie je nebezpečný.

Ak sa príznaky srdcovej tachykardie u žien zdajú byť v pokoji alebo sa normálny srdcový tep dlho neobnoví, je dôvod myslieť. Skutočnosť nebezpečenstva srdcovej tachykardie u žien môže byť posudzovaná zo zoznamu dôsledkov tohto stavu:

 • dlhodobé hladovanie kyslíkom najdôležitejších orgánov
 • ischemického srdca a mozgu
 • komorová fibrilácia.

Nie je ťažké detekovať tachykardiu, pretože je ťažké vynechať zrýchlený tep - nad 100 úderov za minútu. Existujú však aj iné príznaky srdcovej tachykardie u žien. И лечение подбирается с учетом этих сопутствующих симптомов тахиаритмии:

 • панических атак,
 • частых обморочных состояний, потемнения в глазах,
 • одышки, чувства удушья,
 • bolesti na hrudníku
 • počas útoku - pulzácie cervikálnych ciev,
 • slabosť, únava.

Progresívna tachyarytmia spôsobujúca trvalý nedostatok kyslíka v tkanivách sa môže prejaviť:

 • pokles krvného tlaku
 • dysfunkcia močenia (jej intenzita klesá),
 • cyanóza (modrá) končatín a pier,
 • bledú pokožku.

Tieto príznaky srdcovej tachykardie u žien sa prejavujú v závislosti od typu tachyarytmie u rôznych žien s rôznou intenzitou. Ale zrýchlená srdcová frekvencia je najzreteľnejšia spomedzi symptómov srdcovej tachykardie u žien. Tieto príznaky môžu byť príznakmi závažných patológií.

Provokačné faktory pre rozvoj tachykardie u žien sa líšia v rôznych skupinách pacientov, čo súvisí s vekom a inými znakmi. Často je jediným spôsobom, ako vyliečiť túto patológiu, odstrániť príčinu tachykardie.

Mladé ženy

Čo môže byť príčinou tachykardie u žien mladších ako 40 rokov, keď hladina estrogénu v hormonálnom pozadí ženského tela chráni cievy pred lipoproteínmi? Zdá sa, že samotná príroda sa starala o zdravie žien, ale sťažnosti mladých žien na tachykardiu nie sú nezvyčajné. Kardiológovia vysvetľujú situáciu s neurogénnymi príčinami, stresom spôsobeným:

 • pracovné zaťaženie mladých odborníkov zodpovedných úloh na pracovisku,
 • nadmerné používanie kávy alebo tonických nápojov
 • domáce problémy (spravidla u žien tohto veku deti chodia do školy a vyžadujú osobitnú pozornosť, čas a silu matky),
 • Vrodená labilita nervového systému, NDC, pacienti často opisujú situácie, keď sa obvyklý zvuk budíka ráno stane podnecovateľom útoku.

U pacientov po 45 rokoch

Príčiny tachykardie u žien po 45 rokoch sú spojené s vymiznutím reprodukčnej funkcie a hormonálnymi zmenami. Postupné znižovanie hladín estrogénov vedie k symptómom tachykardie u žien počas menopauzy:

 • ťažké hrdlo alebo hrdlo hrdla,
 • únava
 • dýchavičnosť
 • poplach a záchvaty paniky,
 • pocit extra srdce tlačí,
 • závraty,
 • návaly.

Lekári hovoria všetky tieto príznaky normálne pre ženy v období pred menopauzou a naznačujú, že sa nemusíte báť príliš veľa, hovorí, že tachykardia a menopauza sú kompatibilné štáty. Súčasne zníženie hladiny estrogénu v krvi vedie k zúženiu krvných ciev a v dôsledku toho k zvýšeniu krvného tlaku. Preto príčiny tachykardie u žien po 50 rokoch spravidla spočívajú v už vyskytujúcich sa kardiovaskulárnych ochoreniach alebo endokrinologických poruchách.

Za normálneho tlaku

Ak je tachykardia v menopauze spôsobená hormonálnou úpravou a postupným znižovaním krvného tlaku, potom to, čo spôsobuje, že srdce rýchlo za normálneho tlaku zabrzdí? Príčiny tachykardie u žien pri normálnom tlaku môžu byť akékoľvek provokatívne faktory tachyarytmie, vrátane neurogénnych. Značný význam má životný štýl a fyzická aktivita žien. Pre normálny tep a tieto parametre by mali byť normálne:

 • zdravý spánok
 • dostatočné, ale mierne cvičenie
 • vyvážená strava (aby sa zabránilo anémii a hypovitaminóze).

ak hypotenzia

Nízky krvný tlak (hypotenzia) sa zvyčajne považuje za pomalý stav, ktorý človeku nespôsobuje žiadne osobitné problémy.

Ženy - hypotónia, spravidla sa prispôsobujú takýmto vlastnostiam svojho tela a vedia, ako sa môžete rýchlo dostať do života. Ale niekedy prudký pokles krvného tlaku náhle začne sprevádzať zrýchlený tlkot srdca, ktorý spôsobuje úzkosť a dokonca paniku u ženy. Dôvody pre toto správanie srdca sú pochopiteľné - kvôli letargii krvného obehu, cíti nedostatok kyslíka a snaží sa ho naplniť urýchlenou frekvenciou kontrakcií.

S hypertenziou

Dôvody zrýchleného pulzu pri hypertenzii môžu byť rôzne. Samotná arteriálna hypertenzia u žien sa vyvíja hlavne v dôsledku zhoršeného metabolizmu (nezdravá strava, prebytočný tuk a soľ v potrave), sedavého životného štýlu, dedičných ochorení.

Je jasné, že príčiny tachykardie u žien do 40 rokov a po 50 rokoch určujú a liečia. To bude závisieť od ochorenia v pozadí a v tomto ohľade bude zásadne odlišné.

 1. V prípade hypotenzie je cieľom liečby zlepšiť krvný obeh, obnoviť normálne okysličovanie orgánov a tkanív, podporiť normálny objem krvi. V tomto prípade hrá dôležitú úlohu nefarmakologická liečba.
 2. Pri hypertenzii je potrebné neustále monitorovať krvný tlak, predchádzať hypertenzným krízam, sprevádzaným zvýšením srdcovej frekvencie. Vyžaduje si starostlivý výber antihypertenzív kombinovaného účinku, napríklad blokátorov pomalých vápnikových kanálov a ACE inhibítora.

Akékoľvek vymenovanie a výber terapeutických opatrení by mali byť zverené do kompetencie lekára.

Vlastnosti manifestácie a terapie v menopauze

Najväčší počet otázok pri objasňovaní príčin tachyarytmií u žien spôsobuje tachykardiu počas menopauzy. Symptómy a liečba počas tohto obdobia sú v skutočnosti odlišné od bežných symptómov a terapeutických režimov.

V dôsledku poklesu hladín estrogénov stráca ženské telo prirodzenú ochranu proti cholesterolovým usadeninám, je vystavené riziku vzniku hypertenzie, IHD. To všetko na pozadí nestabilných emocionálnych stavov vedie:

 • k výkyvom nálady,
 • preplachovanie tváre
 • začervenanie tváre v najvhodnejších situáciách

ktorá robí ženu ešte viac znepokojenou. Pocit, že ostatní chápu, aké zmeny sa v jej tele dejú, často vedie ženu do depresívneho stavu, čo tiež prispieva k posilneniu neurologických príčin tachykardie.

Čo robiť

Keď má žena tachykardiu s menopauzou, čo má robiť, ako ísť na radu pre lekára? Okrem toho, aby bolo možné zvoliť primeranú liečbu, môže byť potrebné poradiť sa nielen s terapeutom, ale aj s gynekológom a endokrinológom (mnohé ženy počas tohto obdobia prejavujú problémy so štítnou žľazou). To znamená, že tachykardia pri liečbe menopauzy vyžaduje komplexnú liečbu hormonálnou náhradou od jódových prípravkov, ale lekári by sa mali rozhodnúť, čo presne majú užívať.

Zvýšená srdcová frekvencia počas tehotenstva

Častý výskyt a tachykardia u žien počas nosenia dieťaťa. Jeho príčiny sú tiež primárne spojené s hormonálnou úpravou - počas tehotenstva stúpa hladina progesterónu, čo spôsobuje, že srdce pracuje v zrýchlenej miere. Klinický obraz zhoršujú patologické stavy:

 • anémia, hypovitaminóza,
 • dehydratácia spôsobená prejavmi toxikózy,
 • nadváha
 • zlé návyky (fajčenie, alkohol),
 • ako aj použitie vazokonstrikčných liečiv (napríklad kvapiek na nos) a iných dôvodov.

Odchod stranou tachykardie u žien je nebezpečný, najmä pre zdravie budúceho dieťaťa. Preto je potrebné hovoriť o stave Vášho lekára a byť vyšetrený.

Pin
Send
Share
Send
Send