Zdravie

Mechanizmus účinku hexicon v drozdi, liečebný režim pre ženy a mužov

Pin
Send
Share
Send
Send


Najčastejšie ochorenia sú drozd. Nepríjemné pocity sprevádzané výtokmi, zápachom, pálením, svrbením počas choroby sú pre ženy obzvlášť problematické. Ale môže liek ako Hexicon pomôcť pri liečbe drozdu? Teraz to zistíme.

Protidrogová akcia

Liek Hexicon je dostupný vo forme čapíkov. Výrobok obsahuje účinnú látku - chlórhexidín diglukonát - s ďalšími pomocnými látkami, ako je napríklad vyčistený vodný roztok a polyetylénoxid. Účinná látka má silné antiseptické vlastnosti, ktoré ničia patogénnu flóru v tele.

Okrem drozd, ktorý je spôsobený huby Candida, liek účinne eliminuje Trichomonas, spirochetes a ďalšie baktérie, ktoré sú nebezpečné pre telo. Používa sa v gynekológii na liečbu ochorení, ako je herpes, kolpitis, kvapavka, syfilis, trichomoniáza. Liek je tiež predpísaný na infekčné lézie sliznice a kože, na dezinfekciu hnisavých rán, ako aj v zubnom lekárstve. Hexicon účinne pomáha pri liečbe akútneho drozdu a môže odstrániť príznaky v priebehu dvoch dní. Sviečky sa zavádzajú do genitálií v polohe na chrbte, po ktorej sa odporúča ležať aspoň ďalšiu hodinu. Keď liečivo vstúpi do vagíny, rozpadne sa a aktívne zložky obalia sliznicu.

výhody

Výhody lieku sú spôsobené jeho chemickým zložením. Hexion účinne pôsobí na postihnuté miesta, ktoré môžu obsahovať hnis, krv vo veľkých množstvách. Na vonkajšej vrstve kože trvá liek dlho a nestráca svoje vlastnosti. Odborníci ho predpisujú aj počas tehotenstva a dojčenia kvôli absencii kontraindikácií.

V niektorých prípadoch sa môže použiť ako lokálna antikoncepcia. Ale mali by ste vedieť, že Hexicon môže byť neúčinný pri liečbe drozd. Dôvodom je nedostatok citlivosti húb kvasiniek na pôsobenie chlórhexidínu. Súčasne je liečivo schopné narušiť mikroflóru v ženskom genitálnom prostredí a po ukončení podávania existuje možnosť návratu infekcie. Prečo ho však odborníci odporúčajú počas liečby? Liek sa vyrovná so škodlivými baktériami, ktoré porušujú prirodzenú rovnováhu mikroflóry vo vagíne. Taktiež dokonale odstraňuje opuch, zápal, znižuje bolesť. Pokyny naznačujú, že užívanie lieku je povolené len po vyšetrení lekárom a na základe získaných analýz. Hexicon sa zároveň predpisuje v komplexnej liečbe inými liekmi, ako sú Diflucan, Flukonazol, gély, vaginálne čapíky, ktoré pomôžu účinnejšie eliminovať ochorenie. Liečba drozd sa vykonáva kompletným lekárskym vyšetrením a menovaním liekov v niekoľkých fázach, ako aj hygienou a dokonca aj diétou. Počas liečby je potrebné vylúčiť potraviny s vysokým obsahom sacharidov a konzumovať veľké množstvá fermentovaného mlieka.

kontraindikácie

Vytvorením pozitívneho terapeutického účinku môže mať Hexicon niektoré kontraindikácie, ako iné lieky. Patria sem prejavy dermatitídy, alergické reakcie, idiosynkrécia hlavných alebo pomocných zložiek. Taktiež sa neodporúča používať sviečky pri použití jódu, pri aplikácii mydla na vagínu alebo na látky, ktoré boli predtým vystavené chlórhexidínu. Stojí za zmienku, že mydlo sa musí pred použitím lieku zmyť, aby sa jeho terapeutický účinok neaktivoval.

Pri liečbe detských infekcií by sa liek mal používať s mimoriadnou opatrnosťou, aby sa zabránilo alergiám, suchej koži, dermatitíde a iným vedľajším účinkom.

Na záver treba poznamenať, že hexex v liečbe drozdu patrí medzi najlepšie liečivé antibakteriálne činidlá. Aby sa však dosiahol plný účinok, odporúča sa používať liek len tak, ako to predpísal lekár po vyšetrení v kombinácii s inými antimykotikami.

Indikácie na použitie

Hexikon sa predpisuje na liečbu kandidálnej infekcie pohlavných orgánov s cieľom:

 • vykonať ďalšie hygienické ošetrenie oblasti huby počas aktívneho liečebného obdobia, t
 • spoločne potláčajú kandidózu a iné infekcie genitálneho traktu (trichomoniáza, chlamydia, ureaplazmóza, kvapavka, syfilis, herpes, gardnerellezis),
 • eliminovať rast ďalších mikroorganizmov, ktoré sa nadmerne množia na sliznici genitálnych orgánov na pozadí patologického rastu populácie húb (nešpecifické príčiny bakteriálneho zápalu pošvy, močového kanála),
 • odstrániť zápalové zmeny v oblasti genitálií (najmä v prípade chronickej formy plesňovej infekcie alebo sprievodnej hnisavej infekcie v maternici, močovej trubici).

Mechanizmus účinku

Hexion inhibuje reprodukciu "zlých" vírusov a baktérií, ako aj mikroorganizmov, ktoré normálne žijú na slizniciach, ale v určitej koncentrácii. Ak sa zvýši, čo nastane na pozadí plesňovej infekcie, stanú sa „zlými“ a spôsobia zápal.

Akákoľvek forma zápalového procesu je sprevádzaná zmenou prostredia - zvýšením kyslosti, teploty. Toto je priaznivé prostredie pre ďalšiu reprodukciu populácie húb. Preto ak existuje iná infekcia okrem urogenitálnej kandidózy, liek Hexicon ju lieči a nepriamo zvyšuje účinnosť liečby drozd.

Zvláštnosť lieku - zachováva si svoje vlastnosti aj v prítomnosti hnisavého a krvavého výboja. Hexikon sa môže používať v období po pôrode, počas menštruácie, zápalu vnútornej časti maternice (endometritída) a močovej trubice.

Má účinok len v oblasti aplikácie, nevstúpi do krvného obehu, nespôsobuje všeobecné reakcie z tela, preto je povolené použitie u detí, tehotných a dojčiacich žien.

Schéma pre ženy (trvanie užívania od 7 do 14 dní)

Vykonávať hygienické ošetrenie vonkajších pohlavných orgánov a rúk.

Leží na chrbte, vložte jednu sviečku do hĺbky pošvy do výšky prsta, alebo 15 - 20 ml roztoku pomocou špeciálnej trysky na fľaši.

Po zavedení 30-40 minút, nevstávajte.

Procedúra sa vykonáva dvakrát denne počas 10-12 hodín.

Zavedenie sviečok do pošvy

Schéma pre mužov (trvanie liečby od 1 do 2 týždňov) t

 • Vykonajte hygienické ošetrenie vonkajších pohlavných orgánov, umyte si vrecko predkožky.

Spracovanie predkožky

Zavlažovanie žaluďového penisu sprejom a jeho distribúcia po povrchu

Funkcie aplikácie

 • Je možné ho používať v čase nosenia dieťaťa, kŕmenia materským mliekom.
 • Povolené v pediatrickej praxi: aplikujte inú formu - hexicon D s nižšou koncentráciou účinnej látky.
 • Neužívajte prestávku v liečbe počas obdobia menštruácie.
 • Neexistuje žiadne predávkovanie lieku, ale ak zvýšite dávku - účinnosť sa nezvýši.
 • Nekombinujte použitie Hexicon s mydlami a mydlámi (dostupné vo všetkých penových kozmetických výrobkoch) - vykonávajú iba externé hygienické ošetrenie genitálií.
 • Po zavedení lieku, ak je to možné, nemočte jednu až dve hodiny.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky spojené s lokálnym užívaním lieku sa zriedkavo vyskytujú:

Začervenanie slizníc a kože genitálií.

Opuch tkaniva v oblasti aplikácie: mierne až ťažké.

Suchosť, odlupovanie kože v oblasti aplikácie.

Ťažké svrbenie alebo zhoršenie toho, čo je s chorobou.

Vyrážky inej povahy (malé, veľké) na pozadí alergickej reakcie z tkanív.

záver

Hexion nemá antifungálny účinok. Liek nemôže byť použitý ako hlavná metóda regenerácie z drozdu, ale môže byť použitý v schéme terapie na nepriame zvýšenie účinku na huby.

Či sa má použiť hexicon, ošetrujúci lekár rozhodne individuálne pre každého pacienta.

Formy zloženia, pôsobenia a uvoľňovania

Čípky "Hexicon" - malý, kónický tvar, na vloženie do pošvy, zapečatené v jednotlivých obaloch. Balenia obsahujú 1, 5 alebo 10 čapíkov. Hlavnou účinnou zložkou je diglukonát chlórhexidínu. Použitie tohto antiseptika pre ženy je indikované pre ochorenia spôsobené širokým spektrom mikroorganizmov (gram-pozitívnych a gram-negatívnych): chlamydia, treponema, ureaplasma. Liek pomáha pri prevencii pohlavných chorôb, najúčinnejší do 2 hodín pohlavného styku.

Antibakteriálne vlastnosti sviečok Hexicon sú zároveň bezmocné proti baktériám a hubám odolným voči kyselinám (vrátane huby Candida).

Účinnosť "Hexicon" v liečbe drozd

Pre drozd sa vyznačuje intenzívnym rastom a reprodukciou kvasinkovej huby rodu Candida. Podobne ako pri antibiotickej terapii, aj v obdobiach hormonálnych zmien (napríklad tehotenstvo, menopauza), v prípade poruchy funkcie endokrinného systému (pri diabete). Vzhľadom k tomu, že predmetný liek je lokálne antibiotikum / antiseptikum, neodporúča sa používať proti vagíne vagíny. Chlórhexidín nielenže zabíja "zlú" mikroflóru, ale spôsobuje aj smrť "dobrých" baktérií, ktoré môžu kontrolovať rast huby. To znamená, že je po „Hexicon“ ako antibiotikum, u ktorého sa dokázalo, že lieči drozd antifungálnymi liekmi.

Návod na použitie: indikácie a kontraindikácie

Prideľte sviečky "Hexicon" v predvečer gynekologických zákrokov (ako je liečba erózie krčka maternice, zavedenie vnútromaternicového zariadenia), pre tehotné ženy pred pôrodom, v predvečer potratu, aby sa zabránilo infekcii. Účinne pomáha v boji proti patogénom chlamýdií, kvapavke, ureaplazmóze. Predpísané v liečbe zápalových procesov v krčku maternice, s bakteriálnou vulvovaginitídou.

V prípade pohlavného styku bez použitia bariérovej antikoncepcie (kondóm) sa odporúča použiť 1 čapík najneskôr 2 hodiny neskôr. Tým sa zabráni riziku infekcie a minimalizuje sa šanca na ochorenie. Existuje obmedzenie použitia: je kontraindikované používať sviečky "Hexicon" proti drozdu v komplexnej terapii s precitlivenosťou na zložené zložky lieku. Ak „Hexicon“ spôsobil nepríjemné svrbenie, potom zmizne na konci liečby.

Spôsob použitia pri liečbe bakteriálnej kandidózy

Priraďuje „Hexion z drozdu komplikovaného anaeróbnymi a inými baktériami gynekológom. Využívanie finančných prostriedkov 1 až 2 krát denne, ráno a / alebo večer. Použitie zdravotníckeho zariadenia si vyžaduje krátku dobu odpočinku - po injekcii je vhodné si ľahnúť 30 minút. Zadajte liek v polohe na chrbte v pošve, v pohodlnej hĺbke. Trvanie liečby je najmenej 10 dní, a ak je indikované, do 20 dní.

Ak laboratórna analýza potvrdzuje prítomnosť v nátere, okrem huby Candida, ďalšej infekcie, ktorá sa spojila (Toxoplasma, Chlamydia, Ureaplasma), potom spoločná liečba antimykotikami (Diflucan, Pimafucin, Fucis) a lokálnymi antiseptikami (hexex) ,

Podobné lieky

Analógy "hexánu" možno považovať za všetky lieky obsahujúce chlórhexidín. Patrí medzi ne:

 • Vaginálne tablety "Vaginorm C",
 • Vaginálne čapíky "Betadine". Používa sa s opatrnosťou v prípade zvýšenej citlivosti na jód u žien, t
 • "Metromikon-Neo." Inštrukcie informujú o obmedzeniach, vrátane nepredpísané pre kandidózu v 1. trimestri tehotenstva.
Späť na obsah

Použitie počas tehotenstva

Na prevenciu vaginálnej kandidózy počas tehotenstva vyberte antifungálne lokálne prípravky (sviečky "Pimafutsin", "Clotrimazol"). V prípade, že laboratórne testy budúcej matky vyvolávajú pochybnosti, profylaktické použitie lieku Hexicon sa preukáže pri rehabilitácii pôrodného kanála. Použitie liekov obsahujúcich chlórhexidín počas tehotenstva je pre nenarodené dieťa bezpečné, účinná látka nevstupuje do krvi. Odporúča sa použiť 3 čapíky pred pôrodom.

Princíp činnosti

Hexion lieči drozd, aj keď liek nepatrí do skupiny antifungálnych liekov. Choroba, s nedostatočnou liečbou, je schopná preniknúť do čriev a močových ciest. Huby Candida sú neustále prítomné v tele ženy a sú zodpovedné za podporu normálnej mikroflóry intímnej zóny.

Patogénny rast huby môže spôsobiť zníženie imunity. Hladina bifidobaktérií a aktobakterií sa prudko znižuje, kvasinková candida vytvára stĺpce. V tomto okamihu, žena sa objaví charakteristické príznaky kandidózy (svrbenie, pálenie, syrový výtok).

Princíp účinku hexexu je založený na schopnosti liečiva spomaliť reprodukciu huby. V niektorých prípadoch dochádza k „opačnému“ účinku, ochorenie postupuje s novou silou.

Čo robiť, ak Hexicon vyvolal drozd

Reakcia organizmu na aktívnu zložku v zložení hexánu je individuálna pre každú ženu. U niektorých žien dochádza k zlepšeniu po aplikovaní dávkovej formy. U 6% pacientov po použití čapíkov na liečebné účely kandidóza vstupuje do akútneho štádia a príznaky sa stávajú výraznejšími.

Ak Hexicon spôsobil drozd, musíte okamžite upustiť od používania čapíkov na lekárske účely. Pacient by mal v čo najkratšom čase navštíviť ošetrujúceho lekára, ktorý vám pomôže vybrať najvhodnejší analóg. Je potrebné mať na pamäti, že drozd môže byť odovzdaný partnerovi. V tomto prípade musí človek tiež podstúpiť liečbu.

Dávkovací režim

Hexicon je možné použiť na drozd ako súčasť komplexnej liečby., Čapíky dobre reagujú s antifungálnymi liekmi v tabletkách. Hexikon v kombinácii s flukonazolom, diflukánom a klotrimazolom účinne eliminuje charakteristické príznaky kandidózy. Hexikon sa nepoužíva ako jediný prostriedok na vaginálnu kandidózu.

Pri pravidelnom používaní sviečok Hexikón s drozdom má výrazný protizápalový a protizápalový účinok. Pod vplyvom lieku sa obnovuje prirodzená mikroflóra v intímnej zóne, pozoruje sa pokles rastu patogénnych mikroorganizmov.

Použitie sviečok Hexicon v drozdi vyžaduje určité manipulácie s pacientmi:

 • Pred použitím vaginálnej tyčinky sa musíte osprchovať. Hygiena vonkajších pohlavných orgánov sa udržiava pomocou teplej vody a mydla, ktorých zvyšky sa musia odstrániť bez zvyškov,
 • Čapíky sa musia zavádzať v horizontálnej polohe, preto musí pacient ležať na chrbte, široké nohy. Sviečky nie sú zavedené hlboko
 • Po zavedení musíte nosiť čisté spodné prádlo. Povolené používať osobnú intímnu hygienu.

Hexicon sviečky z drozdu pomôcť len vtedy, ak žena striktne dodržiava dávkovací režim a dodržiava lekárske predpisy. Priebeh aplikácie hexánu na drozd je 10 dní. Terapeutická rýchlosť by nemala prekročiť 16 mg denne, čo je ekvivalent 2 čapíkov. Čapíky dáte ráno a pred spaním. Nezávislé zvýšenie odporúčanej terapeutickej dávky je zakázané. Dávku možno zvýšiť až po vyšetrení gynekológom.

Pred potratom alebo chirurgickým zákrokom sa odporúča podstúpiť liečbu Hexikonom. Užívanie čapíkov je možné počas tehotenstva so súhlasom gynekológa. Hexion z drozdu počas tehotenstva sa podáva dvakrát denne, potom sa terapeutická rýchlosť zníži na 1 sviečku denne.

Po pohlavnom styku bez kondómu sa odporúča vložiť do vagíny 1 tyč najneskôr 2 hodiny po pohlavnom styku. Niektorí odborníci tvrdia, že liek môže zabrániť nechceným tehotenstvám. K tomu, 5-10 minút pred pohlavným stykom, musíte zadať čapík do pošvy.

Lieky dobre tolerované pacientmi, situácie s predávkovaním v priebehu výskumu neboli identifikované. Nezávislý výber liekov na drozd je zakázaný. Použitie hexánu počas drozdu môže byť spôsobené identifikáciou ďalších patológií bakteriálnej etiológie v tele ženy.

Špeciálne pokyny

Lieková terapia s použitím lieku Hexicon na lekárske účely by mala byť sprevádzaná správnou výživou, osobnou hygienou a úplným odmietnutím tabakových výrobkov a alkoholických nápojov.

Ako už bolo spomenuté, drozd pokračuje v oslabenom ženskom tele. Znížená imunita sa vyskytuje na pozadí zneužívania alkoholu a nikotínu, s nesprávnou diétou av prítomnosti nezahojených ochorení infekčnej etiológie.

Škodlivé potraviny by mali byť okamžite odstránené zo stravy. Предпочтение нужно отдать свежим овощам и фруктам, рыбе и нежирному мясу.Mliečne výrobky nie je možné úplne vylúčiť zo stravy: denne sa odporúča používať nízkotučné mlieko, kefír a tvaroh. V období užívania lieku Hexicon je potrebné vylúčiť z diéty údené, mastné, korenené a kyslé potraviny.

O drogách

Aktívnou zložkou liečiva je chlórhexidín. Ide o dezinfekčnú zložku s výrazným baktericídnym účinkom. Účinok sa dosahuje vďaka schopnosti chlórhexidínu zničiť membránu patologických mikroorganizmov.

Takéto baktérie sú na to najcitlivejšie:

 • gonokok,
 • Treponema pallidum (pôvodca syfilisu),
 • Gardnerella,
 • Ureaplasma,
 • chlamýdie,
 • trichomoniáza.

Vytvorte nasledujúce formuláre:

 • vaginálne čapíky (čípky),
 • vaginálne tablety,
 • zavlažovací roztok.

Cena balenia sviečok, 10 ks. - od 250 rubľov.

Odporúčania gynekológ

Hexion na drozd je účinný pri komplexnej terapii.

Indikácie pre menovanie - zmiešané bakteriálne infekcie v kombinácii s kandidózou alebo hubou.

Pomáha liek s drozdom? Výučba nezahŕňa použitie sviečok ako monoterapie. Použitie Hexikonu však zmierňuje príznaky zápalového procesu v dôsledku prejavy kandidózy.

Pri nežiaducich účinkoch sa liek musí vysadiť a vyhľadať náhradu u svojho lekára.

Pomáha Hexicon drozdu?

S príznakmi, ako je svrbenie, syrový výtok s pachom a pálením, špecialisti diagnostikujú kandidózu. Proti drozdu okamžite predpísané antimykotiká. Najčastejšie sa choroba lieči špeciálnymi antifungálnymi čapíkmi. Tiež predpísané na ošetrenie a hexicon.

Názor odborníkov na účinnosť tohto nástroja je nejednoznačný. Liek nemá antimykotické vlastnosti, resp. Nepomôže zničiť patogén.

Účinnou látkou je diglukonát chlórhexidínu, schopný eliminovať zmiešané infekcie. Je to jedna z hlavných zložiek.

Lekári sú presvedčení, že v boji proti kandidóze môže Hexicon dokonca zhoršiť situáciu a zvýšiť patogenitu mikroflóry. Je to spôsobené jeho silným antiseptickým účinkom. Avšak liečivo má stále priaznivý účinok na priebeh vaginálneho drozdu a po ukončení jeho používania sa huba opäť začína aktívne vyvíjať.

Tomu sa môžete vyhnúť. Účinná liečba zahŕňa užívanie antimykotických liekov. Súčasne s nimi je Hexicon predpísaný pre drozd. V procese liečby sa používajú nasledujúce lieky:

Na odstránenie opuchu slizníc, ktoré sú charakteristické pre drozd, je možné pomocou Hexicon. Tiež tento liek eliminuje a zápalové procesy, ktoré sprevádzajú ochorenie.

Aktívna zložka a jej účel v gynekológii

Hexikon je liek s výrazným antibakteriálnym účinkom. Pozostáva zo silného antiseptického diglukonátu chlórhexidínu, ktorý môže zničiť grampozitívne, gramnegatívne baktérie a prvoky.

Hexikon je účinný proti drozdu, kolitíde a mnohým ďalším chorobám. Na liečbu chorôb spôsobených určitými odrodami pseudomonád a Proteus, nástroj nemôže. Neovplyvňuje laktobacily, ako aj vírusy a baktérie, ktoré sú odolné voči účinkom kyslého prostredia.

Vzhľadom k výraznému antibakteriálnemu pôsobeniu lieku Hexicon sa liek aktívne používa v boji proti takýmto ochoreniam:

 • ureaplazma a genitálny herpes,
 • uretritída,
 • coleitis,
 • kandidóza.

Tento nástroj sa používa v procese prípravy na rôzne gynekologické procedúry: potrat, pôrod, inštalácia vnútromaternicového zariadenia. Napriek tomu, že liek nie je schopný zničiť pôvodcu ochorenia, je predpísaný pre drozd.

Formy uvoľnenia

Hexicon je dostupný v niekoľkých formách:

 • podlhovasté tablety
 • sviečky z drozdu,
 • externé riešenie,
 • gél na lokálne a externé použitie.

Výber konkrétneho lieku by mal vykonávať výlučne špecialista. Je schopný zvoliť presnú dávku a určiť dĺžku liečby.

Návod na použitie sviečky Hexicon

Aplikujte sviečky Hexikon na drozd v kombinácii s antimykotickými prostriedkami. Vďaka kombinačnej terapii je možné nielen odstrániť všetky príznaky ochorenia, ale aj obnoviť vaginálnu mikroflóru, zmierniť opuchy a eliminovať zápalové procesy. Použite sviečky, ktoré je potrebné dodržiavať, presne podľa návodu na použitie:

 1. Najprv musíte ľahnúť, ohnúť kolená a usporiadať ich do strán.
 2. Vložte čapík do pošvy do hĺbky ukazováka.
 3. Pohybujte nohami a ľahnite si asi pol hodiny, kým sa liek nerozpustí, a vo vagíne sa vytvorí druh mini-kúpeľa.
 4. Priebeh liečby je desať dní. Denne predstavil dve sviečky.

Odporúča sa zaviesť sviečky na noc a zároveň používať tesnenie, pretože po krátkom čase liek vytečie.

Počas tehotenstva

Tento liek nemá prakticky žiadne kontraindikácie, čo je dôvod, prečo je predpísaný aj na liečbu drozd počas tehotenstva. Zmení sa len dávkovanie lieku. Priebeh liečby je desať dní, ale iba v prvých troch dňoch musíte zadať dva čapíky denne. Potom stačí použiť jednu sviečku denne.

Droga nevstupuje do krvného obehu a má len lokálny účinok. Preto nemá žiadny vplyv na plod. To je dôvod, prečo je liek povolené používať aj na začiatku tehotenstva.

Vedľajšie účinky

V niektorých prípadoch môže liek spôsobiť vedľajšie účinky, ktorých prejavy nie je potrebné zastaviť liečbu. Náprava sa zruší len vtedy, ak spôsobí vážne nepohodlie. Všetky nepríjemné príznaky zmiznú po niekoľkých dňoch.

Medzi vedľajšie účinky patria:

 • suchý epitel a sliznice,
 • lepivosť dlaní,
 • zmeniť odtieň zubnej skloviny,
 • problémy s receptormi chuti,
 • svrbenie,
 • tvorba zubného kameňa.

Thrush po Hexicon

Liek má silný antiseptický účinok a prispieva k normalizácii vaginálnej mikroflóry. To vytvára nepriaznivé prostredie pre vývoj huby. Ale ako samostatný prostriedok na zváženie Hexicon nestojí za to. Nemôže prekonať kandidózu.

Pri správnom ošetrení antimykotickými činidlami sa maximalizujú šance na regeneráciu. Je mimoriadne dôležité dodržiavať všetky pravidlá intímnej hygieny.

Hoci Hexicon nepatrí medzi hlavné lieky určené na elimináciu ochorenia, je to s jeho pomocou, že proces liečby môže byť maximálne zrýchlený.

Kedy je liek predpísaný?

Sviečky Hexikon sa predpisujú na liečbu mnohých ochorení u žien:

 • kvapavka,
 • trichomoniáza,
 • ureplazmoz,
 • syfilis,
 • herpes,
 • endotsevitsit,
 • zápal pošvy,
 • zápaly pošvy.

V tehotenstve, sviečky sú predpísané pre antiseptické ošetrenie pôrodného kanála, a to aj v neprítomnosti infekčných chorôb. Tento postup sa odporúča po narodení pôrodnej trubice, keď sa maternica otvorí prenikaniu patogénnych mikroorganizmov.

Po pôrode sa liek tiež bezpečne používa na laktáciu. Látky neprenikajú do materského mlieka.

Čapíky sa môžu použiť ako prostriedok na núdzovú ochranu pred infekciami pohlavných orgánov u žien. Pre túto sviečku je vložená do pošvy po nechránenom kontraceptívnom sexe. Chráni pred mnohými pohlavne prenosnými chorobami.

Inštrukcia uvádza, že čapíky môžu byť použité pri liečbe mykotických infekcií v kombinácii s inými liekmi. To znamená, že vo vzťahu ku kandida je liek neúčinný. Ale lekári naďalej predpisujú Hexicon pre drozd v akútnej fáze, z dobrého dôvodu.

Výhody a nevýhody liečby kandidóza lieky

Odporúča sa užívať Hexicon z drozdu z niekoľkých dôvodov:

 1. Udržiava užitočné vlastnosti počas menštruácie, ktorá vám umožní zbaviť sa infekcie, bez čakania na koniec menštruácie.
 2. Po injekcii a rozpustení zostáva na vaginálnej sliznici u žien po dlhý čas, pričom má liečivý účinok.
 3. Nehromadí sa v tele, neprenikne do krvi a cez placentárnu bariéru, bezpečne počas tehotenstva a dojčenia.
 4. Dobre reaguje s inými liekmi, bez toho, aby inhibovala ich funkciu.
 5. Nemá žiadne kontraindikácie, zriedka spôsobuje vedľajšie účinky.

Absencia jedného z hexexu - ak sa používa nesprávne, spôsobuje opačný efekt, vytvára priaznivú atmosféru pre rast húb. Toto sa deje kvôli jeho antiseptickým vlastnostiam, ktoré porušujú normálnu mikroflóru pošvy. So zrušením drogy je obnovenie drozdu novou silou. Preto na odstránenie kandidózy sa čapíky nestanú všeliekom. Môžu sa užívať len v kombinácii s antimykotikami.

Ako užívať liek na kandidózu

Hexikon je predpísaný gynekológmi v kombinácii s antimykotikami. Sviečky umožňujú obnoviť prirodzenú flóru vagíny u žien, ovplyvňujú mikroorganizmy. Počas liečby sa antifungálna terapia vykonáva s liekmi ako Flukonazol, Diflucan, atď. Hexion prechádza infekciou, potláča pôsobenie patogénov a pôsobí protizápalovo a proti edému na sliznicu.

Komplexná liečba je predpísaná gynekológom po vizuálnom vyšetrení vaginálnej sliznice a vyšetrení rozmazania. Vlastná liečba je neprijateľná, aby sa zachovala zdravotná a reprodukčná funkcia žien.

Čapíky sa používajú podľa pravidiel:

 1. Žena má horizontálnu polohu a jemne vkladá sviečku do pošvy do hĺbky prsta. Pod vplyvom telesnej teploty sa liečivo rozpúšťa a obklopuje sliznicu.
 2. Pre ženy s drozdom, sú predpísané 2 sviečky denne. Priebeh liečby je 7 až 10 dní. Zvýšenie trvania liečby je možné po vyšetrení gynekológom.
 3. Počas tehotenstva, prvé 3 dni sa používajú pre 2 sviečky, ďalšie 4-7 dní pre 1 čapík.
 4. Na profylaxiu sa predpisuje sedemdenný priebeh 1 sviečky denne.

Niekoľko slov o zložení a forme uvoľnenia

Sviečky z drozdu „Hexicon“ majú taký dobrý liečivý účinok vďaka hexulín-diglukonátu v ich zložení. Kompozícia tiež obsahuje také pomocné zložky, ako je polyetylénoxid 1500 a 400. Sú to práve tí, ktorí dávajú lieku požadovaný tvar sviečky a tiež pomáhajú účinnej zložke lepšie vstrebávať do tela.

Droga "Hexicon", recenzie ktorej ženy majú prevažne pozitívny charakter, prichádza vo forme čapíkov určených na vaginálne podanie. Každý čapík má belavo žltý odtieň a pretiahnutý tvar vo forme torpéda. V niektorých prípadoch môže povrch sviečky nadobudnúť mramorovú štruktúru, ale táto podmienka sa považuje za normálnu.

Sviečky sú umiestnené v vrstevnatých bunkách, z ktorých každá obsahuje päť čapíkov. Blistre s bunkami sú uzavreté v kartónovej krabici, ktorá obsahuje desať sviečok.

Všeobecné informácie o lieku

Mnoho žien sa pýta, čo pomáha "Hexicon". Nástroj je schopný dokonale sa vyrovnať so zápalovými procesmi, ktoré sa vyskytujú v pošve v dôsledku osídlenia cudzích tiel.

Tento liek dokonale zvláda svoj účel. Môže sa používať nielen na liečbu nebezpečných patológií, ale aj na poskytovanie preventívnych opatrení. To naznačuje, že liek je pre ženské telo naozaj bezpečný.

Pretože liek je vo forme sviečok, môže byť použitý iba na vloženie do vagíny. Zahrnuté v aktívnych a pomocných zložkách prispievajú k jeho správnej a rovnomernej distribúcii po celom povrchu. Liek začne pôsobiť v dôsledku skutočnosti, že pod vplyvom telesnej teploty sa sviečka roztopí. Tento nástroj môžu používať aj pediatrickí pacienti.

Chlórhexidín je veľmi účinná látka, ktorá sa dokáže vyrovnať s veľkým počtom patogénnych mikroorganizmov, a to:

- herpes simplex a mnoho ďalších.

Než začnete používať sviečky, uistite sa, že idete do nemocnice kvôli presnej diagnóze.

Dopad funkcie

Aktívna zložka lieku je schopná zničiť škrupinu baktérií, čo vedie k ich následnej smrti. Nástroj je veľmi dobre distribuovaný v pošve, dokonale spojený so sliznicou. Je veľmi dôležité vedieť, že zložky lieku sa neabsorbujú do krvi, čo znamená, že liek nie je schopný preniknúť do systémového obehu.

Sviečky "Hexicon": indikácie na použitie

Tento liek má pomerne širokú škálu aplikácií, pretože sa dokáže vyrovnať s veľkým množstvom patogénnych mikroorganizmov. Gynekológovia často predpisujú tieto čapíky svojim pacientom v takýchto prípadoch:

- zápal pošvy alebo drozd,

- erózia krčka maternice.

Nástroj môže byť tiež použitý na preventívne účely. Napríklad ako ochranné opatrenie po nechránenom sexe. Liek môže byť tiež použitý pred pôrodom alebo pred vykonaním gynekologických operácií. Napriek tomu, že recenzie "Hexicon" sú pozitívne, pred použitím, uistite sa, že konzultovať s gynekológom. V opačnom prípade môžete mať veľmi vážne zdravotné problémy.

Sviečky "Hexicon": návod

Preskúmanie týchto sviečok naznačuje, že liek je schopný vyrovnať sa nezávisle s chorobami nielen v počiatočnom štádiu, ale aj v pokročilom štádiu. Aby liečivo malo dobrý terapeutický účinok, je veľmi dôležité ho používať správne. Nástroj sa vloží do pošvy. Pred podaním injekcie sa odporúča sprchovať sa. Aby sa sviečka ľahko vložila do pošvy, odporúča sa ju navlhčiť vriacou vodou pri izbovej teplote. Je veľmi dôležité zaviesť čapík hlbšie do pošvy. Potom je potrebné nejaký čas ľahnúť si.

Sviečky z drozdu „Hexicon“ sú určené na liečbu. Podľa návodu na použitie musíte vstúpiť do čapíka dvakrát denne počas siedmich až desiatich dní. Po skončení tohto obdobia musíte prejsť testami a potvrdiť, že sa vaginálna mikroflóra zotavila. V iných prípadoch môže byť potrebné pokračovať v liečbe týmto liekom alebo ho nahradiť iným liekom.

Ak sa liek použije na profylaxiu po pohlavnom styku, v tomto prípade sa sviečka vloží raz, najneskôr však do dvoch hodín po pohlavnom styku.

Liek môžu užívať aj deti. Ale v tomto prípade bude musieť byť sviečka rozrezaná na dve časti a od každého z nich bude tvoriť torpédo.

Sviečky "Hexicon", ktorých indikácie sú opísané v tomto článku, môžu viesť k vzniku malého množstva transparentného výboja. To nie je patológia, takže sa nemusíte báť. Tento jav je spojený s rozpustením sviečky v pošve. Liek by nemal viesť k vzniku krvavého alebo hnisavého výboja. Ak sa to stane, poraďte sa s gynekológom.

Použitie v erózii

Erózia krčka maternice je patológia, najčastejšie vyplývajúca zo zápalových procesov, za prítomnosti hormonálnych porúch v tele, ako aj mechanických poranení. V niektorých prípadoch môže byť pre eróziu predpísaný aj „hexex“. Samozrejme, ak má patológia zanedbávanú povahu, ak je spôsobená hormonálnymi poruchami, je nepravdepodobné, že by takéto vaginálne čapíky pomohli.

Ak je však choroba mierne exprimovaná, zatiaľ čo je spôsobená vystavením cudzím mikroorganizmom, v tomto prípade môžu mať tieto čapíky dobrý terapeutický účinok. Nežiaduce účinky s "Hexicon" sú veľmi zriedkavé, takže liek je veľmi populárny.

Môžem tento nástroj používať počas menštruácie

Mnohí predstavitelia spravodlivého sexu sa zaujímajú o to, či liečba liekom Hexicon bude účinná v prítomnosti menštruačného toku. Odborníci neodporúčajú používať tento liek počas kritických dní, pretože výtok obsahujúci krv môže rozpustiť účinné látky, ktoré tvoria liek, a veľmi rýchlo ho odstrániť z tela. V tomto prípade nebude možné dosiahnuť dobrý terapeutický účinok. Preto odborníci odporúčajú čakať až do konca menštruácie, a až potom začať liečbu.

Je možné vyvinúť vedľajšie účinky

Recenzia "Hexicon" potvrdzujú, že liek je veľmi dobre vnímaný ženským telom. Len vo výnimočných prípadoch sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, ktoré sa prejavujú ako vyrážka, žihľavka, začervenanie alebo opuch vonkajších pohlavných orgánov. Avšak na pozadí použitia "Hexicon" alergia sa vyskytuje veľmi zriedka.

V súčasnosti neboli zaznamenané žiadne údaje potvrdzujúce, že použitie tohto lieku môže viesť k predávkovaniu, pretože vždy sa do vagíny vloží iba jedna sviečka.

Môžem používať tehotné a dojčiace ženy

Многие представительницы слабого пола интересуются, можно ли применять «Гексикон» при беременности в 1 триместре. Výučba hovorí, že liek môže byť použitý ako pre tehotné ženy, tak aj pre dojčiace ženy, pretože sa používa lokálne, čo znamená, že nevstúpi do systémového obehu. To naznačuje, že liek nepredstavuje hrozbu pre dieťa. Lekári však dôrazne odporúčajú ženám, aby sa sami nevyužívali. Pred použitím tohto lieku sa určite poraďte s gynekológom. Napriek tomu, že čapíky "Hexicon" sú bezpečné, je potrebné zistiť, či existujú náznaky ich použitia.

Niekoľko slov o interakcii "Hexicon" s inými látkami.

Počas liečby týmito sviečkami sa neodporúča intravaginálne použitie látok patriacich do aniónovej skupiny. Nepoužívajte ani čistiace prostriedky určené na intervaginálne podávanie. Ale čistenie vonkajších pohlavných orgánov nemá vplyv na účinnosť tohto lieku. Preto pred použitím nástroja nezabudnite osprchovať.

Existujú analógy

Prakticky každý liek má analógy. Žiadna výnimka je liek "Hexicon" (ako táto droga funguje, diskutovali sme v článku). Existuje veľké množstvo liekov, ktoré môžu nahradiť sviečky "Hexicon". Mnohé z nich majú úplne podobné zloženie. Iní majú podobný účinok na telo, ale obsahujú iné účinné látky. V žiadnom prípade nie je samoliečba doma. Napriek tomu, že tieto lieky možno ľahko kúpiť v akejkoľvek lekárni, bez lekárskeho predpisu od lekára, môže to byť vykonané až po vykonaní testov a konzultácii s odborníkom.

Zvážte, ktoré analógy lieku „Hexicon“ predpisujú lekári svojim pacientom najčastejšie:

Recenzie pacientov a lekárov

Vaginálne čapíky "Hexikon" často predpisujú lekári svojim pacientom, ktorí trpia zápalovými ochoreniami pošvy. Nástroj je naozaj veľmi účinný, pretože obsahuje látku schopnú spoľahlivo bojovať proti veľkému počtu patogénnych mikroorganizmov. Ak sa však používa správne, môže mať len dobrý liečivý účinok. Gynekológovia odporúčajú liek v prítomnosti trichomonád v pošve, gonokokoch, Escherichia coli a mnohých ďalších mikroorganizmoch. Nástroj môže byť použitý nielen na účely liečby, ale aj ako účinné preventívne opatrenie po nechránenom sexuálnom kontakte.

Gynekológovia sú presvedčení o účinnosti a bezpečnosti tohto lieku. Preto sa často predpisuje pacientom. Dojčenie Hexicone môžu predpisovať aj lekári.

Pacienti, ktorí zažili tento liek, sú veľmi spokojní s účinkom, ktorý má. Liečba liečivom je veľmi dobre tolerovaná, pretože nežiaduce reakcie sa prakticky nevyskytujú. Len niektoré ženy mali svrbenie po "Hexicon". Dôvodom je skutočnosť, že zložka látky hexidín diglukonát môže spôsobiť alergické reakcie.

Vo všeobecnosti sú pacienti spokojní s účinkom tohto lieku. Zvyčajne je liečba asi sedem až desať dní. Toto pravidlo spravidla postačuje na úplné odstránenie patológie.

Vlastnosti nákupu a skladovania

Je možné skladovať dvadsaťštyri mesiacov od momentu jeho výroby. V žiadnom prípade liek nepoužívajte po uplynutí dátumu exspirácie. To môže viesť k významným zdravotným problémom. Iba v tomto prípade bude schopný zachovať všetky svoje liečivé vlastnosti.

Liek uchovávajte pri izbovej teplote na tmavom mieste. Liek je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Predpis od ošetrujúceho lekára sa nevyžaduje. Neodporúča sa však samoliečbu. Pred začatím liečby je potrebná konzultácia.

Droga "Hexicon" je veľmi obľúbená medzi gynekológmi a medzi slabšími pohlaviami. Nástroj veľmi rýchlo a úplne eliminuje baktérie, ktoré môžu viesť k zápalovým procesom vo vagíne. V tomto prípade liek nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky a môže byť dokonca použitý počas tehotenstva v 1. trimestri. "Hexicon" nemá takmer žiadne nedostatky, a preto je v takom veľkom dopyte. Hlavnou vecou je aplikovať ho bez porušenia priložených inštrukcií. Ak sa rozhodnete začať liečbu, potom ju ukončite. Ak vám lekár predpísal, aby ste sviečky vložili vaginálne po dobu desiatich dní, neskracujte túto dobu sami a tiež si nenechajte ujsť používanie lieku. To môže znížiť účinok liečby. Po ukončení liečby sa uistite, že ste vykonali príslušné testy. To pomôže určiť účinnosť lieku. V prípade potreby je možné predĺžiť priebeh liečby pomocou iných liekov.

Postarajte sa o svoje zdravie práve teraz. Ak si všimnete hojný alebo hnisavý výtok z pošvy, sprevádzaný nepríjemným zápachom, ak máte svrbenie v genitáliách, okamžite sa poraďte s gynekológom. Nájde príčinu tohto javu a vyberie najvhodnejšiu liečbu vhodnú pre vás. Postarajte sa o seba!

Pozitívne strany

Výhody lieku súvisia s jeho chemickým zložením, a to:

 • vysoká účinnosť aj v prítomnosti veľkého množstva hnisu a krvi v oblastiach postihnutých plesňovou infekciou,
 • Hexion sa dlhšiu dobu drží na epiderme a nestráca svoje vlastnosti,
 • žiadne kontraindikácie
 • možnosť použitia počas gravidity a laktácie.

Záporné strany

Medzi nevýhody medikácie patria:

 • kvasinkové huby nie sú citlivé na chlórhexidín, t
 • pravdepodobnosť negatívneho účinku namiesto očakávaných pozitívnych t
 • vysoká pravdepodobnosť porušenia prirodzenej mikroflóry vagíny,
 • po liečbe môže novo preniknutá infekcia spôsobiť akútnu fázu kandidózy s ešte väčšou intenzitou. Môže sa to prejaviť ako výsledok vaginálnej dysbiózy.

Potom, čo ste sa dozvedeli o nedostatkoch Hexicon, vznikla prvá myšlienka o tom, prečo ho experti vymenujú za drozd? Odpoveď je zrejmá, keď zvážite účinok lieku.

Ako hexion ovplyvňuje drozd?

Ak hovoríme priamo o pôvodcoch kandidózy - kvasinkách podobných plesní, nie sú patogénnou mikroflórou, pretože sú prirodzenými obyvateľmi nášho tela, vrátane vagíny.

Odborníci pripisujú tieto huby podmienene patogénnej flóre, to znamená, že ich nebezpečenstvo sa vyvíja pri vytváraní kolónií. Nekontrolovaný rast môže nastať v dôsledku vonkajších faktorov, ale najčastejšie je to spôsobené oslabeným imunitným systémom.

Na základe tejto situácie, prečo môže byť Hexicon právom nazývaný vysoko účinný liek na drozd? Faktom je, že liek nepriaznivo ovplyvňuje baktérie a mikróby, čo ničí prirodzenú rovnováhu mikroflóry.

Aby sa dosiahol maximálny terapeutický účinok, je potrebné podstúpiť celý priebeh liečby, zanedbanie lekárskych odporúčaní môže viesť k nežiaducim nežiaducim účinkom.

Takže, Hexicon nemôže byť prvkom monoterapie, to znamená, že pre účinnú liečbu nestačí len tento liek. Ako už bolo spomenuté, Hexikon nemá fungicídne vlastnosti, a preto je potrebné súčasne s ním používať antifungálne činidlá. Tieto lieky môžu ovplyvniť samotnú príčinu kandidózy.

Preto by sa liečba drozd mala vykonávať v niekoľkých fázach, a to: t

 • vykonanie komplexného prieskumu,
 • vymenovanie hexikónu ako prostriedku boja proti infekčným agens, t
 • vymenovanie lieku na boj proti nekontrolovanej plesňovej infekcii.

Seba-vôľa a samoliečba je neprijateľná, výber liekov na komplexnú liečbu by sa mal zaoberať len lekár. Liečba bude úspešná, ak pacienti nezabudnú na intímnu hygienu a správnu výživu.

Spôsob použitia

Liek je predpísaný na vloženie do vagíny. Zaviesť vaginálne čapíky by mali byť hlboké. Stačí jeden alebo dvakrát denne jeden čapík.

Liečba je zvyčajne jeden týždeň, v prípade potreby môže byť predĺžená až na tri týždne, aby sa zabránilo Hexikonu, podáva sa najneskôr do dvoch hodín po nechránenom styku.

Liek je pacientmi dobre tolerovaný, ale v zriedkavých prípadoch môže spôsobiť alergické reakcie vo forme svrbenia genitálií, ktoré zmiznú po vysadení lieku.

Presne povedané, Hexicon nie je antibiotikum, ale skôr dezinfekčný prostriedok, preto sa používa na liečbu detí a tehotných žien. Tento nástroj by sa však nemal používať v prípade precitlivenosti na aktívne zložky hexánu.

Boli klinické štúdie?

Účinnosť lieku potvrdzujú klinické štúdie, ktoré sa uskutočnili v rôznych krajinách. V priebehu týchto štúdií sa testovala účinnosť a bezpečnosť lieku. Špecialisti kontrolovali gynekologické stery testovaných žien na prítomnosť kľúčových buniek a tiež kontrolovali acidobázickú rovnováhu vagíny.

Po dvojtýždňovej liečbe Hexikonom a antifungálnym činidlom neboli u žien pozorované žiadne kľúčové bunky. Okrem toho sa na konci liečebného cyklu odhalila kolonizácia vaginálneho prostredia laktobacilmi a normalizácia prirodzenej mikroflóry.

Hexicon v drozdi však zostáva predmetom diskusií popredných odborníkov. Bez ohľadu na to, aké protichodné boli názory lekárov, liek sa ukázal ako účinný prostriedok nápravy.

Ukazuje sa, že hexex má dvojitý účinok, na jednej strane je výrazný protizápalový účinok a na druhej strane sú patogény zničené a klinický obraz klesá.

Takže, Hexicon je jedným z najlepších riešení pre drozd. Toto antibakteriálne činidlo vykonáva dôležitú súčasť „práce“ v procese liečby, ale aby sa úplne a úplne zotavilo, je potrebné vykonávať komplexnú liečbu.

Pravidelne sa poraďte so svojím lekárom o rutinnej kontrole a ak sa u Vás vyskytnú nepríjemné príznaky, dodržiavajte všetky lekárske predpisy a neprestávajte liečbu, aj keď sa váš stav zlepší.

Farmakologické vlastnosti lieku Hexicon

Liečivo je dostupné vo forme vaginálnych tabliet a čapíkov. Ich hlavnou účinnou zložkou je diglukonát chlórhexidínu. Toto je lokálne anestetikum. Poskytuje výrazný baktericídny účinok.

Tento účinok na baktérie je spôsobený schopnosťou chlórhexidínu meniť štruktúru ich cytoplazmatickej membrány. Vo vnútri je narušená osmotická rovnováha, ktorá vedie k smrti mikroorganizmu. Hlavné typy infekcií genitálií sú na to citlivé:

 • gonokok,
 • chlamýdie,
 • Ureaplasma,
 • bledý treponema
 • trichomoniáza,
 • gardnerella vaginalis
 • Protea kmene
 • Bacteroides,
 • Pseudomonas.

Zo zoznamu je zrejmé, že hexikón v drozdi postihuje len baktérie, ale nie huby rodu Candida. Tento kvasinkový organizmus nie je súčasťou patogénnej mikroflóry. Je prirodzeným rezidentom a spôsobuje problémy len s nekontrolovanou reprodukciou, ktorá je často sprevádzaná poklesom imunity a pohlavnej infekcie.

To vedie k jasným príznakom drozdu - kýčovitý výtok, svrbenie, kyslý zápach. Preto by liečba mala byť komplexná, zameraná na zničenie infekcií Hexikonom a zníženie počtu húb v dôsledku antifungálneho činidla.

Použitie a hlavný účel lieku

V súlade s pokynmi sú sviečky Hexion vypustené v prítomnosti nasledujúcich indikácií:

 • prevencia vaginálnych pohlavne prenosných infekcií,
 • porušenie zdravého pomeru mikroorganizmov v pošve a súvisiaceho zápalu sliznice,
 • príprava na prirodzený pôrod,
 • pred operáciou - potrat, kauterizácia erózie, inštalácia bariérovej antikoncepcie.

V poslednom trimestri tehotenstva ženy často dostávajú od gynekológa odporúčanie na použitie lieku Hexicon. To nie je spojené s drozd, ale je prevencia močových infekcií pred pôrodom. Takýmto opatrením sa odstráni pôrodný kanál patogénnych mikroorganizmov, aby sa dieťa nenarazilo počas svojho narodenia.

Účel hexexu v drozdi možno vysvetliť vlastnosťami mikroflóry. Kandida huba spolu s patogénnymi baktériami, ktoré spôsobujú kvapavku, trichomoniázu a ďalšie ochorenia. V takejto situácii je použitie hexexu nevyhnutné - pomáha eliminovať zvýšenú citlivosť a opuch tkanív.

Pin
Send
Share
Send
Send