Zdravie

Hemoroidy počas menštruácie: exacerbované pred a počas menštruácie, ako sa liečiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohé ženy sú pred menštruáciou trápené zhoršenými hemoroidmi. Ide o problém veľkého počtu mladých žien, o ktorých sa neradi šíria, preto sa obracajú na lekára len v prípade extrémnej potreby. Zvláštnosťou tejto choroby je takmer úplná absencia sťažností v intervale medzi menštruáciami, mierne nepohodlie môže narušiť pacienta len vtedy, keď je choroba zanedbaná. Mesačné prejsť, a spolu s nimi príznaky hemoroidy, ktoré sa zhoršili deň predtým, zmizne.

Príčiny ochorenia

Ženy, ktoré neniesli tehotenstvo a nedali pôrod, trpia hemoroidy pomerne zriedka. Choroba sa vyvíja, zvyčajne počas čakania na dieťa a po pôrode. Mechanizmus nástupu patológie je nasledovný:

 • nadmerné prúdenie krvi do panvových orgánov,
 • tlak vnútorných orgánov na hemoroidy,
 • zníženou pohyblivosťou
 • nutričné ​​chyby,
 • svalové napätie počas pôrodu.

Ženy často trpia kŕčovými žilami. Choroba je dedičná, dochádza k prudkému nárastu hemoroidov u žien, ktoré porodili svoje prvé dieťa v mladom veku. S touto diagnózou majú žily nízku elasticitu steny, menia tvar, stávajú sa uzlovými. To všetko vyvoláva zhoršenie hemoroidov počas menštruácie, keď hormonálne pozadie podporuje retenciu tekutín, prietok krvi do maternice, čreva, rektálnu ampulku.

Jednou z príčin hemoroidov je dedičná tendencia k trombóze žilových sietí, stagnácia, zahusťovanie krvi.

Preto proktologici a vaskulárni chirurgovia odporúčajú, aby pacienti s charakteristickými ťažkosťami boli vyšetrení v období medzi následným krvácaním.

Menštruácia vedie k tomu, že panvové orgány dostávajú k nim nával veľkého množstva krvi a zároveň je narušený jej odtok. Výsledkom je stagnácia venóznej krvi v cievnych plexusoch a hemoroidoch v malých panvách. Exacerbácia hemoroidov pred menštruáciou môže byť vyvolaná tlakom maternice, ktorá tiež zvyšuje jeho hmotnosť počas tohto obdobia. Močový mechúr sa napĺňa rýchlejšie, než je obvyklé, čo navyše zabraňuje úniku krvi z čreva.

Hemoroidy počas menštruácie môžu byť dosť bolestivé - zhoršujú sa krátko pred začiatkom krvácania, objavujú sa príznaky, ktoré narúšajú dennú rutinu. Hemoroidy s menštruáciou poskytujú okrem fyzického utrpenia aj ďalšie problémy s hygienickou starostlivosťou, ktoré prinášajú určité ťažkosti bežnému životnému poriadku.

Príčiny poškodenia

Hemoroidy počas menštruácie sa zhoršujú z niekoľkých dôvodov:

 • prebytočná krv v cievach panvových orgánov,
 • dodatočné zaťaženie počas menštruácie,
 • obezita
 • jesť nezdravé potraviny
 • pokles normálnej fyzickej aktivity.

Exacerbácia hemoroidov počas menštruácie môže mať pomalý priebeh po mnoho rokov po počiatočnom prejave, ku ktorému dochádza počas tehotenstva a pôrodu. Po ukončení procesu popôrodnej adaptácie sa vytvorí menštruačný cyklus a hemoroidy sa nemusia cítiť. Tesne pred menštruáciou sa objavia niektoré symptómy exacerbácie patologického procesu. Postupne, najmä ak pôsobia provokatívne faktory, hemoroidy sa počas menštruácie zhoršujú. Po ukončení krvácania príznaky ochorenia zmiznú - hemoroidy prinášajú žene nejaké nepríjemnosti len sporadicky.

Príznaky hemoroidov

Niekoľko dní pred nástupom krvácania žena začína pociťovať zmeny vo svojom subjektívnom stave. Toto tvrdenie platí najmä pre tých, ktorí trpia premenštruačným syndrómom. Okrem emocionálnych výkyvov dochádza k pocitu opuchov končatín a tváre, najmä ráno.

Tekutina je aktívne zadržiavaná v cievnych uzlinách dolného čreva, takže sa pacienti sťažujú na pocit rozptýlenia v oblasti ampule konečníka, konečníka, v tejto zóne je ťažkosť. Ako menštruačné prístupy sa hormóny menia, čo ovplyvňuje biocenózu kože.

Taký symptóm ako svrbenie v konečníku sa objavuje niekoľko dní pred menštruáciou, potom je tu bolesť v konečníku, pocit cudzieho tela.

Svrbenie môže spôsobiť značné nepríjemnosti, spôsobiť ťažkosti pre bežný spôsob života. V priebehu defekácie sa objavuje malé krvácanie z trhlín análneho otvoru - vznikajú v dôsledku namáhania spojeného s ťažkosťami pri vyprázdňovaní čriev v dôsledku výrazne zvýšených hemoroidov.

Po prvé, žena si všimne len malé pruhy krvi na toaletnom papieri. Ako sa proces zhoršuje, môže dôjsť k výraznému zvýšeniu objemu uvoľnenej krvi, ku krvácaniu dochádza aj bez záťaže. V okolí konečníka je pocit pálenia alebo bolestivosti, uvoľňuje sa určité množstvo hlienu. Análne trhliny sú plné infekcie v dôsledku blízkosti čreva, ktorý sa stáva zdrojom bakteriálnej kontaminácie.

S dlhotrvajúcim priebehom a neustálym zvyšovaním provokujúcich faktorov sa uzly zväčšujú tak, že sa môžu vyliezť. To je spojené s porušením, ktoré ďalej poškodzuje cievy a tkanivá konečníka. Oblasť okolo konečníka môže napúčať, čo zhoršuje bolesť, bolesť a svrbenie.

Tento klinický obraz je pozorovaný u väčšiny žien s hemoroidmi. Zároveň sa zhoršuje emocionálny stav: objavuje sa podráždenosť, slznosť, absentencia, pracovná kapacita trpí. Potreba dodatočnej starostlivosti a starostlivá hygiena vám nedovoľuje vždy navštíviť telocvičňu alebo bazén počas menštruácie.

Je dôležité si uvedomiť, že aj akútne chronické hemoroidy po menštruácii môžu nezávisle do stavu menštruácie vstúpiť do stavu stabilnej remisie.

Prečo sa hemoroidy počas menštruácie zhoršujú

Exacerbácia hemoroidov počas menštruácie sa vyskytuje z celkom prirodzených a pravidelných fyziologických dôvodov.

Počas menštruácie sa zvyšuje objem krvi v ženskom tele, energicky cirkuluje v panvových orgánoch, čo znamená, že hemoroidy sú tiež naplnené krvou, resp. Zväčšujú sa, čo spôsobuje opuch a bolesť a často krvácanie.

Telo sa pripravuje na menštruáciu, zvyšuje krvný objem a stimuluje krvný obeh, to znamená, že krv začína silne prúdiť do panvových orgánov dlho pred nástupom menštruácie.

Preto aj keď menštruácia ešte nezačala, mnohé ženy pociťujú nepohodlie v konečníku, majú obavy z opuchu, bolestivosti, pocitu rozrušenia.

Okrem toho, pred menštruáciou v dôsledku hormonálneho nárastu, mnoho žien zažíva zvýšenú chuť do jedla - človek chce sladké, iné slané a korenisté a ďalšie.

Tieto produkty prispievajú k zápche a podráždeniu črevnej sliznice, čo ďalej zvyšuje nepohodlie počas menštruácie a prejavy hemoroidov.

Čo robiť, keď exacerbácia hemoroidov počas menštruácie

Exacerbácia hemoroidov počas menštruácie je liečená rovnakým spôsobom ako v ich neprítomnosti, nie sú potrebné žiadne významné zmeny.

 • Môžete použiť všetky tie lieky, ktoré boli predpísané lekárom a používané predtým, podľa rovnakej schémy av rovnakej dávke. Čo by ste mali venovať pozornosť: ak ste cvičili s ľadom, ľadovými sviečkami a studenými obkladmi alebo sedacími vaňami, potom počas menštruácie sú tieto postupy kontraindikované,
 • Malo by byť možné obmedziť fyzickú námahu - nezdvíhať ťažké predmety, vrátane tašiek s výrobkami zo supermarketu alebo detského kočíka (a tiež dieťa samo o sebe počas kúpania, napríklad), aby sa nerobilo čistenie a cvičenie vo fitness klube, to nie je stojí za to počas menštruácie a bez hemoroidov,
 • Musíte dodržiavať kalendár menštruácie a dva alebo tri dni, než začnete odstrániť z diéty ťažké a korenené potraviny, jesť menej tekuté, slané a mastné. Takáto diéta pre hemoroidy na niekoľko dní pomôže zabrániť zhoršeniu hemoroidov a zmierniť menštruáciu samotnú - nebudú tak hojné a bolestivé
 • Počas menštruácie sa maternica zväčšuje a tlačí na konečník - to sťažuje vyprázdňovanie a vyvoláva zápchu. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa používať glycerín alebo sviečky z rakytníka, ktoré uľahčia proces vyprázdňovania čriev a zároveň zmierňujú začínajúci zápal.

Ak chcete znížiť bolesť a kŕče, nemali by ste stav staviť do kritického stavu - je lepšie začať užívať Ne-sila pravidelne od prvého dňa menštruácie 1-2 tablety dvakrát denne.

Po defekácii nepoužívajte toaletný papier, aby nedošlo k náhodnému poraneniu zapálených hemoroidov a navyše aby nedošlo k podráždeniu sliznice.

Je lepšie použiť vlhké obrúsky impregnované olejovým antiseptickým roztokom alebo opláchnuť.

Ihneď po tom, môžete vstúpiť do sviečky protizápalové, dezinfekčné a dezinfekčné akcie, alebo urobiť kompresiu.

Čo ešte potrebujete vedieť a robiť

Mnoho žien je v rozpakoch povedať svojmu manželovi alebo partnerovi, že trpia chorobou, ako sú hemoroidy, a môže sa zhoršiť pred menštruáciou, čo spôsobuje utrpenie a nepohodlie. V tomto prípade je však nevraživosť rozpačitá - ide o zdravie.

Prísne zakázané s tendencia k hemoroidy zapojiť do análneho sexu pred menštruáciou alebo počas nich. Takéto experimenty môžu viesť k najsmutnejším následkom, až po rozsiahle krvácanie a hospitalizáciu.

Nezabudnite na prevenciu hemoroidov. Dievčatá budú mať prospech len zo začlenenia potravín bohatých na vlákninu do stravy:

 1. Surová mrkva, repa, kapusta všetkých odrôd.
 2. Obilniny - pohánka, ovsené vločky, jačmeň.
 3. Solanaceae - baklažán, paradajky, cuketa.

Nezabudnite jesť fermentované mliečne výrobky, rastlinné oleje, čerstvé ovocie a bobule. Vyhnite sa škrobnatým potravinám (ryža, zemiaky, banány), cukrárenským výrobkom, marinádam a nálevom, koreniu, alkoholu.

Ak chcete zabrániť zápche, môžete vypiť pohár teplej vody každé ráno na lačný žalúdok s lyžičkou medu a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Čo robiť s akútnymi hemoroidy povie špecialistovi vo videu v tomto článku.

Pin
Send
Share
Send
Send