Zdravie

Spôsoby liečby nevoľnosti počas menopauzy

Pin
Send
Share
Send
Send


Často sa vyskytuje nevoľnosť s menopauzou. Často je sprevádzaný závratmi a zvýšeným potením, náhlym pocitom tepla, búšením srdca. Zástupca spravodlivého sexu je často zamknutý v sebe, stáva sa podráždeným a úzkostlivým. Žena čelí týmto nepríjemným prejavom menopauzy:

 • zhoršenie spánku
 • časté močenie,
 • pokles sexuálnej túžby
 • významný nárast hmotnosti
 • vysoký krvný tlak.

Tieto nežiaduce symptómy sa môžu vyskytnúť aj v období pred menopauzou. Predmenopauzou rozumieme dobu, počas ktorej sa hlavná funkcia vaječníkov zhoršuje - tvorba vajíčok. Menštruačný cyklus sa zvyčajne stáva nepravidelným, obsah estrogénu v tele výrazne klesá.

Príčiny malátnosti

Nevoľnosť s menopauzou nastáva v dôsledku nedostatočného množstva hormónu estrogénu. V dôsledku jeho nedostatku sa môžu vyskytnúť náhly pokles krvného tlaku.

Nepriaznivý symptóm sa môže vyskytnúť aj na pozadí patologických stavov gastrointestinálneho traktu. S menopauzou sa zvyšuje citlivosť na silné chute. Silný zápach vedie k podráždeniu zodpovedajúcich receptorov, signál vstupuje do mozgu, potom je často príliv.

Existujú nasledujúce príčiny prílivu a odlivu:

 • teplé nápoje,
 • dlhodobého stresu
 • intenzívne cvičenie.

Aby sa znížila pravdepodobnosť návalu horúčav, musíte sa vyhnúť vzrušeniu, vzdať sa horúcej kávy. Ak má žena klimaktérium a nevoľnosť, musíte nosiť oblečenie vyrobené z prírodných tkanín.

Príčina ochorení môže slúžiť ako rôzne ochorenia kardiovaskulárneho systému. S prudkými výkyvmi krvného tlaku sa stav ciev významne zhoršuje. Takéto škodlivé látky ako cholesterol sa hromadia na stenách. To vedie k nasledujúcim nepriaznivým zmenám v tele:

 • výskyt príznakov aterosklerózy,
 • ťažkosť v hrudi,
 • bolesť v oblasti srdca.

V ťažkých prípadoch po klimakterickom období majú ženy nevoľnosť na pozadí ochorení kardiovaskulárneho systému.

Menopauza môže nastať aj v relatívne mladom veku. V takom prípade sú takéto klimakterické prejavy, ako je nevoľnosť a návaly horúčavy, oveľa ťažšie.

Príznaky menopauzy u mladých žien vyplývajú z nasledujúcich dôvodov:

 • prudký stres, spôsobený napríklad náhlou smrťou blízkeho,
 • odstránenie vaječníkov a maternice,
 • ochorenia štítnej žľazy.

Stojí za zmienku, že telo mladej ženy sa pomerne ľahko prispôsobuje hormonálnym zmenám. Preto s včasnou liečbou rýchlo ustupuje nevoľnosť.

expozícia dráždivých

Nevoľnosť, ktorá sa vyskytuje počas menopauzy, môže byť príznakom rôznych ochorení. Počas tohto obdobia je imunitný systém poškodený, celkový stav tela sa zhoršuje.

Menopauza má často problémy so štítnou žľazou. Choroba ako je hypotyreóza u ženy je často sprevádzaná nauzeou. Aby ste odstránili nežiaduce príznaky, musíte dodržiavať diétu predpísanú lekárom.

Nauzea počas menopauzy sa tiež vyskytuje v dôsledku nadmerných hladín glukózy. Zároveň sú v tele ďalšie problémy:

 • zvýšená chuť do jedla
 • silný smäd.

Ak sa tieto príznaky vyskytnú, vyhľadajte lekára.

Jednou z príčin nevoľnosti v prítomnosti diabetu je zvýšená motorická aktivita žalúdka. V tomto prípade musíte kontaktovať gastroenterológa.

V období menopauzy sa vyskytuje nevoľnosť av prítomnosti rakoviny. Preto by sa s prudkým zhoršením zdravotného stavu mala na pohotovosť. Ak žena trpí neustálym nepohodlím, môže to znamenať otravu, ktorá je vyvolaná neštandardnými bunkami.

Eliminácia nevoľnosti s mepopause

Nevoľnosť, ktorá sa vyskytne počas menopauzy, môže byť eliminovaná vyváženou stravou. V strave žien musia byť prítomné pokrmy chudého mäsa, rýb, mliečnych výrobkov.

Odporúča sa variť v dvojitom kotle alebo v rúre. Z mastných potravín by sa malo upustiť. Je potrebné brať vitamínové a minerálne komplexy, ktoré zlepšujú zdravie počas menopauzy.

Bylinná medicína

Nevoľnosť sa dá ľahko zvládnuť pomocou ľudových prostriedkov. Spravodlivý sex by mal byť pripravený liečivými odvarmi z mäty, pivonky a medovky. Tradičná medicína sa musí užívať dlhodobo.

Z používania liečivých rastlín by sa malo upustiť s individuálnou citlivosťou na ich zložky.

drog

Liečbu liekmi, ktoré eliminujú nevoľnosť počas menopauzy, predpisuje lekár. So silnou indispozíciou je „Tsirukal“ vypustený. Nasledujúce lieky pomáhajú bojovať proti nevoľnosti, ku ktorej dochádza počas menopauzy:

Ak sa problém vyskytne sporadicky, môžete si vziať liek Aeron alebo jeho analógy.

Počas menopauzy je povolené použitie glycínu. Pomáha normalizovať spánok, eliminuje podráždenosť. Nástroj pomáha zlepšiť výkon. Odporúča sa užívať jednu tabletu trikrát denne počas desiatich dní.

Na pozadí predávkovania glycínom a podobnými liekmi, ktoré pomáhajú s ochoreniami nervového systému, sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • letargia,
 • pocit necitlivosti v končatinách,
 • nevoľnosť,
 • letargia,
 • strata chuti do jedla.

Preto neprekračujte odporúčané dávkovanie lieku.

Užitočné tipy

Nedostatočný spánok môže vyvolať malátnosť. Počas menopauzy potrebujete plný spánok. Cvičenie, tráviť viac času vonku, by mali byť vykonávané.

Musí prestať fajčiť. Zlé návyky zhoršujú stav orgánov tráviaceho traktu, zvyšujú podráždenosť. Ráno, keď sa zobudíte, by ste nemali robiť náhle pohyby. Pri náhlej zmene polohy sa môžu vyskytnúť nežiaduce príznaky, ako sú bolesti hlavy, vracanie a stmavnutie očí.

Pin
Send
Share
Send
Send