Hygiena

Mesačne po cisársky rez: kedy a ako

Pin
Send
Share
Send
Send


Telo ženy je veľmi zložité, vo vnútri sa odohrávajú úžasné procesy, rodí sa nový život a za deväť mesiacov vyrastá malý muž. Od okamihu koncepcie sa zmeny hormonálneho pozadia menia, všetky procesy sú teraz smerované len na jednu vec, na podporu rastu a vývoja plodu. Keď sa tehotenstvo skončí, uskutoční sa nová úprava. Teraz sú uvedené nové hormóny, ktoré sú určené na poskytovanie dojčenia. Mnoho žien sa zaujíma, keď začnú menštruáciu po cisárskom reze. Poďme na to spoločne.

Čo je cisársky rez?

Mnohým sa zdá, že táto operácia je taká desivá intervencia v prirodzených procesoch tela, že je veľmi ťažké povedať, ako pôjde. V súvislosti s tým je potrebné predpovedať, kedy začne menštruačné obdobie po cisárskom cisárovi, s pomocou oracle. V skutočnosti to tak nie je.

Vzhľad omrvinky je sám o sebe silný hormonálny skok, bez ohľadu na to, ako sa narodil. Obdobie obnovy bude dosť dlhé. Porodenie cisárskym rezom je však kavitárnou operáciou. To znamená, že strata krvi je takmer 3-krát väčšia ako pri normálnom pôrode, preto sa najprv žena bude cítiť veľmi slabá. Okrem toho sa jej pamäť bude jazva. Viac nie je odlišný je vzhľad dieťaťa prirodzene alebo cez cisársky rez.

Proces hojenia

Keď už hovoríme o tom, kedy menštruácia začína po cisárskom reze, je potrebné pripomenúť fyziológiu. Od prvých momentov vzhľadu omrvinky do sveta sa telo začína zotavovať, aby sa vrátilo do svojho normálneho stavu. Príroda vie, že sa mama teraz musí o dieťa starať a mala by sa čo najskôr vrátiť na nohy. Ale obnovenie maternice - proces je pomerne dlhý. Každý deň sa znižuje o 1 cm Predstavte si vnútorný povrch maternice. Placenta je jej vnútornou vrstvou, ktorá bola po narodení odmietnutá. Zvyšný povrch rany do celej dutiny. Aktívne krváca, čo je normálne.

Niektorí si tieto dva javy zamieňajú. Opýtajte sa tucet žien, keď menštruácia začína po cisárskom reze. Niektoré z nich určite odpovedia okamžite. To je v podstate nesprávne. Toto špinenie, ale zamieňať s menštruáciou je nemožné. Existuje normálny proces hojenia rán.

Žiadne starosti

S prepustením narazíte hneď potom, čo uvidíte dlho očakávanú drvinu. Nemali by byť svetlé šarlátové. Normálne je ich farba tmavo červená s čiernymi žilami. Postupne vybíjanie zhustne, stáva sa ešte tmavším a znižuje množstvo. Až na samom konci, znateľne rozjasňujú, získavajú škvrny bieleho hlienu. Tieto sekréty sa nazývajú lochia. Keď sa úplne zastavia, môžeme predpokladať, že jazva na maternici je úplne utiahnutá.

Normalizácia cyklu

To sa líši v priebehu vaginálnej dodávky a pôrod cez cisársky rez? Nie, celý rozdiel spočíva v tom, že ak bol vykonaný cisársky rez, potom je výtok lochií pozorovaný dlhšie, zatiaľ čo pri normálnej práci končia za mesiac.

Teraz späť k našej otázke, po tom, čo po cisárskom období začína. Je ťažké nájsť jednoznačnú odpoveď na túto otázku. Niektorí majú niekoľko mesiacov a iní - po šiestich mesiacoch. To znamená, že medzi obnovou cyklu po pôrode a cisárskym gynekológom neboli zaznamenané žiadne rozdiely.

Prečo je liečenie tak oneskorené? Hneď po chirurgickom zákroku sa maternica nezmení tak rýchlo. Nezabudnite, že ťažké krvácanie je potrebné dodržiavať len prvé dva týždne. Potom zhustnú a stmavnú. Ak vidíte, že výtok je stále tekutý, šarlátovej farby, znamená to, že môže dôjsť k zlej koagulácii krvi. Poraďte sa s lekárom, netrvá dlho.

Detské kŕmenie a obdobia

Ak chcete odpovedať na otázku, kedy menštruácia začína po cisársky rez, je potrebné zistiť, či je určené dojčenie. Ak to bolo len relatívne nedávno, toto bola jediná možnosť, potom sú dnes upravené mliečne vzorce, ktoré dokonale plnia kŕmnu funkciu. To je pohodlné, matka nie je tak pripojená k dieťaťu, je lepšie a spí dlhšie v noci. Ale vedome meniť prsia na fľašu nestojí za to. To je možnosť pre tých, ktorí nemajú mlieko.

Takže, keď po období cisárskym rezom začne počas dojčenia? Aby sa zabezpečilo, že produkuje hormón prolaktín. A obdobie absencie menštruácie sa nelíši v tých, ktorí sa porodili a podstúpili chirurgický zákrok. Len na chvíľu menštruácia nebude. Neznepokojujte sa tým, že ak dojčíte dlhšiu dobu, tento účinok bude pretrvávať.

Ak dojčíte neustále, ak sa dieťa zobudí, aby jedlo niekoľkokrát za noc, ale hormón prolaktín bude produkovaný dosť na blokovanie aktivity vaječníkov. V tomto prípade sa mesačne zvyčajne nestane až do roku. Často ženy poznamenávajú, že menštruácia po cisárskom reze počas dojčenia začala potom, čo sa dieťa začalo aktívne kŕmiť. Teraz málokedy berie prsia a množstvo mlieka klesá.

Umelé kŕmenie

A čo sa stane, keď matka nemá vlastné mlieko a dieťa rastie na zmesiach? Ako dlho po začatí cisárskeho obdobia? Ak laktácia nie je implikovaná, potom kedykoľvek. Na druhej strane, mladá matka je počas tohto obdobia doma, takže je nepravdepodobné, že ju prekvapí.

Niekedy ženy idú k lekárovi so sťažnosťou, že mesiac po cisársky rez začal menštruáciu. To môže byť skutočne spôsobené adhéziou alebo zápalovými procesmi, a preto vyžaduje povinné testovanie. Ale ak sa nič z tohto druhu neobjavilo, potom sú to len vlastnosti organizmu.

Je tu významný moment. Ak sa po pôrode skončil len čas, a zrazu sa objavila krv, potom by ste sa mali poradiť s lekárom. Nemusí to byť menštruácia, ale krvácanie. Len lekár vám povie, čo sa v skutočnosti deje s telom.

Ak budete musieť čakať dlho

Najčastejšie sa prírodný cyklus obnoví do 6 mesiacov po pôrode. Ale nezabudnite konzultovať so svojím lekárom, keď menštruácia by mala začať po cisársky rez. V závislosti od prítomnosti chronických ochorení je možné tento dátum predpovedať odlišne.

Ale všetci gynekológovia sa zhodujú na jednej veci. Ak sa mesačne po cisársky rez nezačne, a dieťa je už viac ako šesť mesiacov, potom má zmysel vykonávať úplné vyšetrenie. Ak lekár v dôsledku toho zistí, že je to normálne pre vaše telo, potom môžete pokojne pokračovať v čakaní na menštruáciu. Koniec koncov, všetci sme iní.

antikoncepcie

Nedostatok menštruácie nie je dôvodom na zabudnutie na ochranu. Mnohí veria, že dojčenie spoľahlivo chráni pred tehotenstvom. V skutočnosti to tak nie je. Absencia menštruácie neznamená, že nemôžete otehotnieť. Prvé dva mesiace pohlavného styku sú zakázané, pretože pravdepodobnosť infekcie vstupujúcej do dutiny maternice je vysoká. Keď toto obdobie skončí, je potrebné poradiť sa s lekárom, aby sa predpisovali lieky na antikoncepciu alebo aby sa vložila vnútromaternicová pomôcka. Druhá možnosť sa považuje za vhodnejšiu pre ženy, ktoré porodili. V najbližších rokoch sa telo potrebuje zotaviť, takže nové tehotenstvo sa považuje za nežiaduce.

Namiesto záveru

Nezabudnite, že všetko je veľmi individuálne. Pre niektorých je prirodzený cyklus obnovený rýchlo, v iných je dieťa prvým rokom a matka stále čaká na svoje prvé obdobia. A v skutočnosti, v inom prípade to môže byť variant normy. Lekár môže predpísať krvný test na prolaktín, v dôsledku čoho bude možné určiť, čo presne je pre vaše telo normou. V každom prípade, ak sa niečoho obávate, odporúča sa okamžite poradiť s lekárom. Potom nebudete musieť trpieť pochybnosťami a opýtajte sa svojich priateľiek.

Porod alebo cisársky rez

V súčasnosti je operatívne podávanie pomerne bežné. Cisársky rez sa vykonáva v prípadoch, keď nie je možné vaginálne porodenie alebo môže viesť k smrti matky a dieťaťa. Nezabudnite však, že tento zásah môže spôsobiť určité popôrodné komplikácie a riziko pre zdravie ženy sa niekoľkokrát zvyšuje.

Ženy tiež pomerne často zažívajú psychické nepohodlie v súvislosti s pôrodom, ktoré sa nerobilo prirodzeným spôsobom. Mnohí argumentujú, že po cisárskom rezive majú ženy oveľa menej mlieka, než tí, ktorí porodili sami, v skutočnosti to tak nie je. Telo v zásade berie túto operáciu celkom prirodzene.

Samozrejme, ak existuje možnosť, ako sa pôrod uskutoční, potom je potrebné uprednostniť prirodzený spôsob pôrodu, ak je to potrebné, operácia by mala byť pripravená vopred na pripravovanú akciu, predovšetkým morálne.

Kedy čakať na menštruáciu po cisársky rez

Po narodení dieťaťa začína proces involúcie v ženskom tele, to znamená opačný vývoj. Počas tohto obdobia sa všetky systémy a funkcie tela začnú vracať do normálneho rytmu. Potom nastáva normalizácia menštruácie v období po pôrode. keď sa obnoví reprodukčná funkcia tela, V prípade, že sa pôrod vyskytol s cisárskym rezom, výskyt ďalšieho tehotenstva sa neodporúča po dobu troch rokov, takže pre ženy, ktoré podstúpili takúto operáciu, je potrebné venovať osobitnú pozornosť otázke ochrany pred prvou menštruáciou.

V zásade nie je možné jednoznačne odpovedať na otázku, kedy mesačné obdobia prichádzajú po cisárskom reze. V mnohých ohľadoch nástup menštruácie po operácii závisí od individuálnych charakteristík konkrétneho ženského tela, preto pre rôzne ženy sa obdobie výskytu prvých menštruácií po cisárskom kolese líši.

Po skončení práce a po narodení sa telo začne zotavovať. Tam je kontrakcia maternice, ktorá postupne berie veľkosť, hmotnosť a zaberá pozíciu, ako pred tehotenstvom, klesá asi centimeter za deň. Proces obnovy maternice zvyčajne trvá približne 7 týždňov. V niektorých prípadoch sa veľkosť maternice po pôrode môže znížiť - to sa stane, keď žena dojčí svoje dieťa intenzívne. Postupne sa obnovujú aj funkcie vaječníkov.


Obaja po cisársky rez a po prirodzenom pôrode špecifický výtok nazývaný lochia, Zastavia sa v čase, keď sa maternica obnoví, to znamená asi mesiac alebo dva po pôrode. Intenzita, farba a vôňa týchto sekrétov sa môže líšiť v priebehu obnovy maternice. Nezamieňajte po pôrode s menštruáciou, objavujú sa ako dôsledok krvácania z maternice a prechádzajú s jeho hojením.

Po ukončení popôrodného výtoku môže žena začať menštruáciu, hoci ovulácia sa v prvom menštruačnom cykle nevyskytuje dosť často, preto tehotenstvo nie je možné, ale nemali by sme zabúdať na vlastnosti a individuálnu štruktúru každého ženského tela.

Načasovanie objavenia sa prvej menštruácie po narodení dieťaťa nezávisí od toho, ako došlo k porodu. Po cisárskom reze sa menštruácia objavuje približne v rovnakom čase ako po prirodzenom pôrode.

Medzi faktory ovplyvňujúce obnovu menštruácie patria:

  • počas tehotenstva
  • život mladej mamy
  • individuálne vlastnosti tela,
  • vek,
  • prítomnosť určitých chorôb
  • Psychologický stav matky, jej emocionálny stav,
  • kvalita potravín a odpočinku,
  • prítomnosť laktácie.


Najviac zo všetkého, keď menštruácia prichádza po cisárskom reze, to ovplyvňuje laktácia. Mesačné znovuzrodenie je rýchlejšie s umelým kŕmením, zatiaľ čo u dojčiacich žien špeciálny hormón prolaktín inhibuje ovariálnu aktivitu.

Ak žena dojčí, obdobie nesmie začať ani v prvom roku po pôrode, takže ak nemáte dlhý čas po cisárskom reze, ale dojčíte, nebojte sa.

Ak žena dieťa nekrmípotom musí lehota začať najneskôr 3 mesiace po doručení. Keď zmiešané kŕmenie umožnilo absenciu menštruácie až do štyroch mesiacov.

Aká menštruácia vás má upozorniť

Po reze cisárskym rezom sa ženám odporúča, aby ich vyšetril gynekológ 1,5-2 mesiace po pôrode. Pravidlom je, že ultrazvuk je predpísaný na kontrolu stehu na maternici a vyšetrujú sa na stoličke a odoberajú sa šmuhy.

Stojí za to navštíviť gynekológa, aj keď pravidelný cyklus nie je zavedený 6 mesiacov po nástupe menštruácie, hoci väčšina žien po pôrode si všimne, že cyklus sa stáva viac ako pred tehotenstvom a predmenštruačná bolesť je menej výrazná.

Dlhšie zotavenie organizmu, a tým aj dlhšia absencia menštruácie, sa môže pozorovať u žien, ktorých telo je oslabené, aj u mamičiek po 30 rokoch, ak bolo tehotenstvo sprevádzané komplikáciami.

Je naliehavé navštíviť lekára, ak sú mesačné obdobia po cisárskom reze hojné alebo naopak príliš zriedkavé, dlhé (viac ako 6 dní) alebo krátkodobé (posledných pár dní). Mesačné obdobia, ktoré majú nepríjemný zápach, by mali byť tiež znepokojujúce - môže to znamenať infekciu pohlavných orgánov.

Predĺžené mazanie po ukončení menštruácie alebo pred jej nástupom sa považuje za abnormálny.

Tehotenstvo a pôrod - to je dosť silný stres pre ženské telo, takže v niektorých prípadoch môže byť proces zotavenia oneskorený. Aby bolo možné rýchlo upraviť všetky funkcie tela, nezabudnite na pestrú a pravidelnú stravu, často ísť na vzduchu, uistite sa, že dostatok spánku, snažte sa vyhnúť vzrušenie a stres - všetky tieto tipy pomôžu nielen obnoviť v období po pôrode, ale tiež prispieť k dobrej laktácii, čo je dôležité pre mladú mamu a jej dieťa.

Pamätajte, že akékoľvek alarmujúce príznaky: nedostatok menštruácie, bolesť, nepohodlie v dolnej časti brucha - dôvod na návštevu lekára. Nezabudnite, že cisársky rez je chirurgický zákrok, takže buďte pozorní na svoje telo!

Pin
Send
Share
Send
Send