Zdravie

10 dôvodov, prečo mesačný čas nezačal včas

Pin
Send
Share
Send
Send


Psychológ, emocionálne tvarovaný terapeut. Špecialista z webovej stránky b17.ru

len dlhý cyklus, to určite nie je normou, ale dejú sa raz za dva mesiace.

Koľko dní od začiatku jednej periódy (cyklu) do začiatku ostatných (nový cyklus)? Stáva sa, že cyklus trvá 45 dní, možno viac.

57 dní od poslednej menštruácie.

Musíte navštíviť lekára, naliehavo, so zdravím žien, je lepšie, aby ste žartovali, tým viac ste mladí.

57 dní trochu veľa. Dúfam, že vám lekár povie a pomôže. Ďalšia otázka: stres, zmena klímy bola?

Viac ako pred mesiacom bola depresia malá, teraz je všetko v poriadku. A s podnebím, nebolo nič významné .. v januári som odišiel na Ural, ak tam bolo len iné časové pásmo .. a nedávno som prišiel z Izhevsk .. no, potom je to úplne blízko.

Súvisiace témy

lekárovi, nie na fóre, aby ste to zistili

Mám rovnakú situáciu, zrejme tam, kde sú nohy chladené. konzultovať s gynekológom

druhý deň pôjdem.
poďakovanie)

Choďte k lekárovi, môže to byť cysty vaječníkov.

je lepšie ísť k lekárovi a nie ťahať: (Obnova vám!

Aj ja to tak bolo, stalo sa, že neboli mesačne 2-3 mesiace (od 20 do 45 rokov)
Lekár povedal, dysfunkcie vaječníkov, nelieči
porodila dve deti a nevenovala mu pozornosť
ale v roku 45 začal prichádzať ako hodinky, každý deň
V gynekológii v poriadku
Samozrejme, že pôjdete k lekárovi, musíte si to overiť
len ak budú predpisovať hormóny, premýšľajte 100 krát

Nemala som ich 9 mesiacov, mala som 14 rokov a som panna

Začali sa moje mesačné dni, ktoré skončili, dni uplynuli, začali opäť a to je na 5-dňovej platbe, a to je druhýkrát prvý mesiac, takže som si myslel, že som otestoval test, ktorý sa ukázal, že nebol žiadny druhý mesiac.

Dobrý deň, mám mesačné obdobia, ktoré idú, potom tam vôbec nie sú.

Naliehavo pomáhajte. Mesačne začal potom skončil, a potom začal znova, čo to znamená?

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich zverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

tehotenstvo

Najčastejším a najprirodzenejším dôvodom oneskorenia žien v reprodukčnom veku. Môže byť sprevádzaná zmenou chuti a zápachu, prekrvením a bolestivosťou prsných žliaz.

Mimomaternicové tehotenstvo môže tiež spôsobiť oneskorenie. V tomto prípade je oplodnené vajíčko pripojené vo vajíčkovodoch. Je to nebezpečný stav, ktorý ohrozuje život ženy. V skorých štádiách jeho príznakov sa nelíšia od normálneho tehotenstva. Tehotenské testy vykazujú negatívne výsledky, alebo sú prúžky zle vyjadrené. Určenie hladiny ľudského choriového gonadotropínu, výsledky vyšetrenia a ultrazvuku pomôžu určiť konečnú diagnózu.

Použitie perorálnej antikoncepcie

Oneskorená ovulácia môže byť tiež spôsobená užívaním núdzových antikoncepcií alebo náhlym prerušením užívania antikoncepčných tabletiek uprostred cyklu.

Počas podávania perorálnych kontraceptív alebo po prerušení liečby počas niekoľkých cyklov môže byť menštruácia neprítomná. Toto je tzv. Syndróm hyperinhibície ovárií. Ak drogy spôsobili rozvoj takéhoto syndrómu, sú zrušené. Obvykle sa do 2-3 mesiacov (maximálne 6 mesiacov) obnoví funkcia vaječníkov. V opačnom prípade sú ženám predpísané lieky na normalizáciu cyklu.

Gynekologické ochorenia

Najčastejšie ochorenia ako ovariálna cysta a polycystický vaječník.

Vaječníkové cysty sa tvoria v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. Bunky týchto cyst produkujú hormón progesterón, čo vedie k narušeniu druhej fázy menštruačného cyklu. Pretože hormóny neposkytujú včasné odmietnutie endometria, menštruácia sa oneskoruje.

Polycystický vaječník je sprevádzaný porušením produkcie hormónov a zabraňuje ovulácii.

Okrem toho oneskorenie môže byť spôsobené zápalovými procesmi v maternici, v končatinách maternice, dysfunkciami vaječníkov.

ukončenie tehotenstva

Potrat (lekársky alebo svojvoľný) vedie k hormonálnej nerovnováhe. Okrem toho počas inštrumentálnej kyretáže maternice možno odstrániť príliš veľa tkanív, vrátane časti výstelky maternice, ktorá normálne rastie počas cyklu. Táto vrstva musí byť obnovená, takže po potrate môže menštruácia začať po 40 alebo viac dňoch.

Toto nie je normou a vyžaduje vyšetrenie a liečbu.

perimenopause

Po 40 rokoch veku funkcia vaječníkov začína blednúť - žena má reprodukčný vek. Oneskorenie menštruácie v tomto veku je spôsobené tým, že ovulácia sa často nevyskytuje alebo je oneskorená. V tomto prípade je stále možnosť otehotnieť.

Ostrá zmena hmotnosti

Nedostatok hmotnosti, podobne ako obezita, môže narušiť cyklus.

S rýchlym a silným úbytkom hmotnosti telo nemá vitamíny, minerály a živiny. Narušila funkciu mnohých systémov tela, čo vedie k neúspechom.

Obezita je tiež často sprevádzaná hormonálnymi poruchami a skoky počas trvania cyklu.

Náhla zmena klímy

Reakcia ženského tela na náhlu zmenu klímy je jedným z 10 dôvodov, prečo menštruácia nezačala včas. Čím ťažšie je aklimatizovať ženu, tým vyššia je pravdepodobnosť zlyhania cyklu. Na druhej strane, oneskorenie môže byť vyvolané emocionálnym šokom spôsobeným zmenou miesta pobytu / pobytu.

Fyziológia žien

Keď dievča začne pubertu, potom každý rok / mesiac má svoje obdobie. Rok puberty vo všetkých dievčatách začína inak a závisí od podmienok, ktorým je telo vystavené.

Pre mnohých je rok začiatku menštruácie do 10 rokov veku, pre niektoré je to o 15 rokov - to je všetko individuálne.

Mesačne od prvého dňa mesiaca sú pre ženu časť fyziologických procesov, ktoré sa musia vyskytovať každý mesiac. Menštruácia sa vyskytuje pravidelne, každý mesiac až do začiatku menopauzy alebo dovtedy, kým žena otehotnie.

V prípade tehotenstva nebude mať mesačné obdobia počas všetkých 9 mesiacov tehotenstva a určitý čas po pôrode. Tam bude prepustenie po pôrode, ale oni sú nazývaní postpartum lochia a posledný týždeň, alebo dokonca mesiac.

Samozrejme, pravidelnosť každého mesiaca / roku mesačného závisí od mnohých faktorov (externých a interných).

Ak mesačne nepôjde dlho, samozrejme, žena by mala venovať pozornosť dôvodom, ktoré by mohli vyvolať oneskorenie. Hormonálne pozadie je veľmi citlivé, je zodpovedné za začiatok menštruácie každý rok / mesiac.

Prečo moje obdobia neprejdú?

Menštruačný cyklus každej ženy má svoje vlastné charakteristiky a je 21, 28, 35 dní. Zvážte začať s prvým dňom menštruácie. Normálne sa považujú za krvácanie, ktoré trvá 3 dni až týždeň.

Ak krvácanie trvá dlho, môže spôsobiť anémiu. Je potrebné poradiť sa s lekárom, ktorý odpovie na otázku „prečo nemám obdobia“ a vysvetliť dôvody.

Neprítomnosť alebo oneskorenie menštruácie sa vedecky nazýva amenorea.

 1. primárne, ak nikdy nebolo krvácanie
 2. sekundárne, ak nie je menštruácia po dobu niekoľkých mesiacov u ženy vo fertilnom veku.

Oneskorenie a absencia menštruácie môže naznačovať tehotenstvo alebo zlyhanie ženského tela spôsobené chorobami alebo zápalom pohlavných orgánov.

Samozrejme, prvým dôvodom, prečo nebudeme mesačne chodiť, je tehotenstvo.

Počas tehotenstva môžete osláviť tieto príznaky:

 • vracanie, ranná nevoľnosť,
 • biely vaginálny výtok,
 • ťahanie bolesti v spodnej časti brucha nad pubis,
 • citlivosť prsníkov a opuch prsných žliaz.

Ak mesačne nejde a tehotenský test je negatívny, potom je každá žena trochu nervózna: „Prečo sa to stalo mne?“

Ak je oneskorenie 2-3 dni - je to normálne. Pravdepodobne sa rozčúlila alebo podchladila. Ale ak mesačne nejde po 3 alebo viac dňoch, v tomto prípade by ste už mali navštíviť lekára.

Stojí za to pripomenúť, že test nemusí ukázať tehotenstvo, ak žena pije veľa tekutín alebo má problémy s obličkami.

Tiež, ak cyklus je nepravidelné tehotenstvo môže ešte byť. Preto, aby sme zistili, prečo nie sú žiadne obdobia a vylúčili nástup tehotenstva, je potrebné prejsť analýzou hCG.

Všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v ľudskom tele. pod kontrolou mozgu. Všetky koherencie reprodukčného systému závisia od dôležitých orgánov:

Hypofýzy a hypotalamus - 2 prvky, ktoré sú zodpovedné za pravidelnosť menštruácie, ak je práca stanovená, potom tieto dva orgány majú vplyv na všetky reprodukčné orgány ženského tela.

Ženský cyklus menštruácie zahŕňa 3 fázy:

 1. Telo sa starostlivo pripravuje na začiatok tehotenstva.
 2. Počas fázy 2 folikuly dozrievajú vo vaječníkoch a vo vnútri maternice sú steny zarastené endometriálnym tkanivom. Počas tohto obdobia začne vaječná bunka dozrievať.
 3. V štádiu 3, s úspešným oplodnením, je vajce usadené v maternici a nie je krvácanie. Ak bol pokus neúspešný, potom sa v priebehu jedného dňa zničí vaječná bunka a maternica odmieta tkanivo endometria a nastane krvácanie.

To je, ako mesačné obdobia prichádzajú každý mesiac / rok, ak nie je tehotenstvo. Ak je žena tehotná, potom môže byť menštruácia zabudnutá na dlhé mesiace.

Prečo nemám mesačne: príčiny a diagnózu

Ženské telo je záhadou, takže akýkoľvek stres alebo skúsenosť môže vyvolať nerovnováhu v hormonálnom pozadí a menštruácia nemusí ísť 2-3 mesiace.

Ale čo robiť, keď nemám mesačne? Aké sú dôvody?

Nemali by ste hľadať vlastné dôvody a stanoviť diagnózu. Ale každé dievča by malo poznať elementárne o svojom tele.

Zvážte najobľúbenejšie príčiny, okrem tehotenstva, ktoré spôsobujú oneskorenie 2-3 mesiace:

 • ochorenia pohlavných orgánov infekčnej povahy, t
 • nerovnováha hormónov
 • nádory hypofýzy,
 • užívanie antikoncepcie
 • úbytok hmotnosti v krátkom čase, oslabujúca diéta,
 • menopauza,
 • anorexia,
 • prolaktinóm,
 • alkoholu a tabaku
 • spontánny potrat, potrat alebo VB,
 • strata krvi v maternici,
 • polycystického syndrómu
 • bulímia a tak ďalej. p.

Každý rok / mesiac musíte navštíviť gynekológa, a ešte viac, ak je meškanie, neprítomnosť alebo nedostatočné vyprázdňovanie po dobu 2-3 mesiacov.

Treba pripomenúť, že iba gynekológ bude schopný správne diagnostikovať a predpísať vhodnú liečbu.

Pre správnu diagnózu definície, prečo neprichádzajú mesačne, potrebujete:

 • podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie pohlavných orgánov,
 • testované na hormóny
 • konzultovať s neurológom,
 • ak má žena polycystickú laparoskopiu.

Lekár Vám predpíše účinné lieky, ktoré pomôžu obnoviť menštruačný cyklus.

Ak žena prijíma hormonálnu antikoncepciu, napríklad Jess, Kleira, je prijateľné znížiť množstvo výtoku počas menštruácie, ale ich úplná neprítomnosť počas 2-3 mesiacov je neprijateľná.

V tomto prípade musíte najprv vylúčiť prítomnosť tehotenstva - prejsť analýzou hCG. Ak nie je menštruácia a dôvod je nejasný, potom sa musíte poradiť s gynekológom o zmene antikoncepcie.

Prečo nemám mesačne po pôrode, čo mám robiť?

Samozrejme, čo robiť, keď nemám mesačne - to je skutočná otázka, ktorá zaujíma každú ženu, ktorá porodila. Absencia menštruácie 2-3 mesiace po narodení je normálna.

Každá mladá matka by mala pochopiť, že v skutočnosti nikto špecialista nemôže dať jednoznačnú odpoveď na otázku, kedy prídu mesiace po narodení dieťaťa. Toto je individuálny proces, ako rýchlo sa zotaví, závisí od fyziologického stavu ženského tela.

Laktácia ovplyvňuje aj regeneráciu. Ošetrovateľské ženy nemôžu čakať na prvý mesiac života dieťaťa. Ak je dieťa kŕmené fľašou, menštruačný cyklus by sa mal normalizovať do 2-3 mesiacov po narodení.

Ak viac ako rok žena nemá mesačne po pôrode, potom budete potrebovať konzultáciu s gynekológom, ktorý zistí dôvody, prečo nie sú mesačne, a povie vám, čo máte robiť.

Kritické dni po 45 rokoch, prečo ich nemám?

Po 40 rokoch veku sa začína menopauza a prestávajú sa podávať. Je to normálny fyziologický stav, keď reprodukčná funkcia ustúpi a menštruácia sa úplne zastaví.

Vzhľadom na súčasnú ekológiu, menopauza stále viac prichádza v skoršom veku, niekedy dokonca vo veku 35-37 rokov. Menštruácia môže prestať 2-3 mesiace, potom raz mesačne. ale po určitom čase už obdobia neprestávajú.

Samozrejme, toto je porušenie, keď sa v takom veku zastaví menštruácia a aby ste zistili, prečo nejdú, musíte navštíviť lekára.

Žena, ktorá počas 45 rokov vstupuje do menopauzy, v takomto období je amenorea normou. Ak nie je menštruácia po 45 rokoch veku, nie je potrebná liečba, ale je potrebné byť pod dohľadom gynekológa. Môže predpísať hormonálnu terapiu, ktorá pomôže zlepšiť celkový stav tela počas menopauzy.

Žiadna menštruácia po dobu 2-3 mesiacov: aké sú dôsledky?

„Môžu existovať dôsledky, že nebudem mať dlhý čas, 3 týždne, 2-3 mesiace, rok?“ - to je otázka, ktorú kladú dievčatá, ktoré sa s takýmto problémom stretli.

Pravidlom je, že ak neexistujú mesačné obdobia a test ukazuje jeden pásik, ženy tomu neprikladajú veľký význam, ale je to nesprávne. Ak cyklus zlyhá, nemali by ste nechať všetko, aby jeho priebeh, ale uistite sa, že príčina nedostatku menštruácie u lekára.

Ak porušovanie cyklu nie je spojené s chorobami, potom stačí vytvoriť zdravý a aktívny životný štýl. Upravte svoju stravu, zjedzte potraviny, ktoré sú dobré pre zdravie žien. Tu môže pomôcť odborník na výživu. Ak pocítite psychický stres alebo úzkosť, mali by ste navštíviť psychiatra.

Oneskorenie menštruácie na dlhú dobu - je to nebezpečné pre ženy vo fertilnom veku.

 • diabetes,
 • osteoparoz,
 • kardiovaskulárnych ochorení
 • onkológia panvy,
 • spontánne potraty v malých obdobiach tehotenstva,
 • diagnóza neplodnosti.

Drahé ženy, je potrebné si uvedomiť, že dlhá amenorea 3 týždne, 2-3 mesiace, rok je ťažké diagnostikovať a takmer sa neposkytuje žiadna liečba, čo je dôvod, prečo by ste nemali zdržiavať návštevu gynekológa, ak nemáte mesačné obdobia počas 3 týždňov.

Je potrebné sledovať ich zdravotný stav, je lepšie predchádzať komplikáciám, ako ich liečiť. Tak sme prišli na to, čo robiť, ak mesačne neprichádza, aké dôvody môžu vyvolať absenciu krvácania. Jedlo včas konzultovať s lekárom, môžete odstrániť príčinu v krátkom čase.

Najčítanejšie:

Oneskorenie menštruácie (menštruácia) 3 dni, príčiny, príznaky
Prečo menštruácia ...

Thrush liečba rýchlo a účinne s ľudovými liekmi
Ľudové médiá

Duphaston v oneskorení menštruácie: pokyny, recenzie lekárov
Ako p ...

Krvácanie po menštruácii u žien, príčiny a zastavenie
Krvácanie ...

Ako obnoviť vaginálnu mikroflóru? Prípravky na obnovu vaginálnej mikroflóry
Obnovenie ...

Domáca liečba maternice
Prognóza maternice ...

Neplodnosť u žien - príčiny, príznaky, diagnostika a liečba
Neplodnosť u žien ...

Ako sa chrániť pred tehotenstvom: všetky druhy antikoncepcie
Ako chrániť ...

Špirála z tehotenstva: ako dať, ako to vyzerá, typy špirál
Špirála od brehu ...

Metódy ochrany pred tehotenstvom: vyberte si pre seba to najlepšie
Metódy ochrany poistiek ...

Mesačné krvné zrazeniny: je to nebezpečné? Príčiny a následky
Krvné zrazeniny

Vakuové potraty: termíny a recenzie
Prestávka ...

Recenzia rádiofrekvenčnej liečby cervikálnej erózie
Rádiová vlna ...

Ako raz a navždy vyliečiť drozd, užitočné odporúčania
Čo znamená ...

Mesačne 2 krát za mesiac - dôvod
Mesačne 2 krát ...

Aké sú najlepšie časy na užívanie liekov proti bolesti na menštruáciu
Aká bolesť ...

Svrbenie v konečníku: príčiny a liečba u dospelých, svrbenie v konečníku
Svrbenie vzadu…

Tehotenstvo s endometriózou, endometriózou a tehotenstvom
Tehotenstvo je ...

Transparentné strečing sliznice - čo je to, ABC zdravia
Transparentný ťah ...

Umelá práca: ako sa vykonávajú, dôsledky konania
Umelé p ...

Zmeny krčka maternice pred menštruáciou
Zmeny krku ...

Ako je lekársky potrat, čo sa stane po užívaní tabletiek
Ako mi to ...

TABLETY PRE DISTRIBÚCIU - Ceny, lekárske konzultácie, A nevedeli ste?
A nevedeli ste to? ...

Leucorrhoea u žien: príčiny, príznaky, liečba
Beli u žien: ...

Pin
Send
Share
Send
Send