Hygiena

Mesačne po skončení sexu je to normálne?

Pin
Send
Share
Send
Send


S pozdravom. A.Kotlyar

Tel.worker 1 -
8 (495) 616-39-11 pm VDNH, vzkriesenie)

Pracovník Tel2 -
8 (495) 788-00-02 m. Novogireyevo (Po, Ú., Sub.)

Ak ma mášvpollsnapíšte cez stránku.


počas menštruácie je vylúčené tehotenstvo, pretože telo na to nie je pripravené, endometrium je odmietnuté a hormóny nie sú na požadovanej úrovni. Ale existuje možnosť, že ste otehotneli počas predchádzajúceho cyklu, a to bol len krvavý výtok a nie menštruácia. Je možné vylúčiť tehotenstvo krvným testom na hCG a ultrazvuk.

S pozdravom, Dr. Hemadi MA


Veľká požiadavka napísať svoje otázky na moje fórum, a nie v komentároch a osobných správach. Bude pre mňa oveľa vhodnejšie odpovedať na mojom fóre.

VYTVORTE NOVÚ SPRÁVU.

Ale ste neoprávnený používateľ.

Ak ste sa zaregistrovali skôr, potom sa prihláste (prihlasovací formulár v pravej hornej časti stránky). Ak ste tu prvýkrát, zaregistrujte sa.

Ak sa zaregistrujete, môžete pokračovať v sledovaní odpovedí na svoje príspevky, pokračovať v dialógu v zaujímavých témach s ostatnými používateľmi a konzultantmi. Okrem toho vám registrácia umožní vykonávať súkromnú korešpondenciu s konzultantmi a inými používateľmi stránky.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

hahaha you 13 alebo 10? ako sú tieto témy zmeškané

ak robím sex za 1-2 dni - prestanú chodiť dve / tri hodiny, potom idú znova. ak je štvrtý deň, potom pôjde aj piaty deň.

Sex počas menštruácie nie je k dispozícii! Nechajte p a s. len niekoľko dní, ak nechcete byť liečení neskôr, bez pádu.
Hádzanie menštruačnej krvi späť do skúmaviek do vaječníkov sľubuje endometriálne cysty! A to je správny krok k neplodnosti.

Sex počas menštruácie nie je k dispozícii! Nechajte p a s. len niekoľko dní, ak nechcete byť liečení neskôr, bez pádu.
Hádzanie menštruačnej krvi späť do skúmaviek do vaječníkov sľubuje endometriálne cysty! A to je správny krok k neplodnosti.

Tiež som vybehol

ľudia nemôžu stáť 5 dní! o hrôzach, zabitých

Súvisiace témy

sakra mi povedz, čo si mám myslieť a moju priateľku. Ako pochopiť túto situáciu! dievča muselo ísť každý mesiac buď dnes alebo zajtra. mali sme sex a moja priateľka dostala orgazmus. a teraz ako mesiac alebo dva nemá žiadne obdobia. aj keď volanie ku mne, že bolí žalúdok a chorý! čo to znamená! je tehotná!?

Spal som s chlapom a šiel som počas nočných hodín, šiel štyri dni, je tu možnosť otehotnieť

Spal som s chlapom a šiel som počas nočných hodín, šiel štyri dni, je tu možnosť otehotnieť

Zvyčajne mesačne išlo 3-5 dní.
Mesiac prešiel druhý deň.
Neodolali sme sa s mojím mučeníkom a mali sex, keď skončil, ale nie pre mňa!
A mesačne prestalo, je to normálne? môže to byť?

Zvyčajne mesačne išlo 3-5 dní.
Mesiac prešiel druhý deň.
Neodolali sme sa s mojím mučeníkom a mali sex, keď skončil, ale nie pre mňa!
A mesačne prestalo, je to normálne? môže to byť?


ľudia nemôžu stáť 5 dní! o hrôzach, zabitých

Sex počas menštruácie nie je k dispozícii! Nechajte p a s. len niekoľko dní, ak nechcete byť liečení neskôr, bez pádu.
Hádzanie menštruačnej krvi späť do skúmaviek do vaječníkov sľubuje endometriálne cysty! A to je správny krok k neplodnosti.

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Naliehavé! Mesačné obdobia po sexe skončili - lekárska konzultácia s lekárom na tému

Môže to byť zlyhanie tehotenstva a cyklu súvisiaceho so zápalom, eróziou, hormonálnym zlyhaním atď.
Ak chcete vyriešiť problém, ktorý potrebujete darovať krv pre hCG - to je najpresnejšie a
včasné odhalenie tehotenstva v malých termínoch.
Ak sa tehotenstvo nepotvrdí, obráťte sa na svojho lekára, aby ste sa dozvedeli
dôvody absencie menštruácie a vyšetrenia: vyšetrenie, šmuhy, všeobecná analýza
moč a krv, ultrazvuk, krv pre pohlavné hormóny.

Konzultácie sú k dispozícii nepretržite. Naliehavá lekárska starostlivosť je rýchla reakcia.

Je dôležité, aby sme poznali váš názor. Napíšte nám o našich službách spätnú väzbu

Dôvody, prečo po menštruácii nie je menštruácia

Oneskorenie menštruácie po sexe môže byť z rôznych dôvodov. Niektoré sú priamo spojené s pohlavím a podmienky, za ktorých sa uskutočnil pohlavný styk, iní sú odrazom existujúcich zdravotných problémov. Nie poslednú úlohu vo výskyte oneskorenia po sexe zohráva vek ženy, jej hormonálne pozadie a psychický stav.

Medzi patologické príčiny absencie menštruácie po pohlavnom styku patria najčastejšie:

1 dysfunkcia vaječníkov,

2 patológií hypofýzy a / alebo hypotalamu,

4 zrasty v vajíčkovodoch.

Môže nastať oneskorenie menštruácie po sexe, ak to nie je fyziologická príčina alebo príznak choroby? Môže to byť tehotenstvo v dôsledku nedostatočne chráneného sexuálneho kontaktu.

So všetkými týmito dôvodmi na oddialenie menštruácie, s výnimkou tehotenstva, je menštruačný cyklus rozšírený a stáva sa chaotickým, takže nie je prekvapujúce, že po menštruácii menštruácia neprichádza na dlhú dobu, hoci teoreticky by už mala začať.

Ak hovoríme o najčastejších fyziologických dôvodoch oneskorenia menštruácie, v tomto ohľade je dlaň šampionátu držaná rôznymi patológiami endokrinného systému vznikajúceho v pozadí:

1 prudká zmena klimatických podmienok

2 súlad monodiet,

3 nadmerná fyzická námaha

4 stresujúce skúsenosti

5 drastické chudnutie.

Jedným z dôsledkov narušenia endokrinného systému je oneskorenie ovulácie a v dôsledku toho predĺženie poslednej fázy menštruačného cyklu. Tieto zmeny sa môžu objaviť vo forme oneskorenej menštruácie po sexe, ktorá by mala upozorniť ženu a povzbudiť ju k návšteve endokrinológa.

Vekový faktor sa prejavuje v neskorom nástupe menštruácie po sexe u žien pred menopauzou. Pôrodná funkcia sa začína strácať v štyridsaťpäťdesiatpäť, avšak pre niektorých predstaviteľov krásnej polovice ľudstva sa toto obdobie môže začať skôr (vo veku tridsiatich rokov) alebo neskôr (v päťdesiatich rokoch). Termín vstupu do premenopauzy je daný genetikou, ekologickou situáciou v regióne bydliska, spôsobom života, individuálnymi charakteristikami organizmu, preto je pre každú jednotlivú ženu iná.

Vzhľadom na dôvody oneskorenia menštruácie po pohlavnom styku u žien vo fertilnom veku, ktoré nemajú osobitné zdravotné problémy a ktoré nie sú vystavené pravidelnému stresu, je vhodné uviesť tieto faktory: t

1 Infekcia pohlavne prenosnou infekciou.

2 Užívanie antikoncepcie.

3 Oplodnenie vajíčka.

Najčastejšie je oneskorenie menštruácie po pohlavnom styku spôsobené tehotenstvom (asi šesťdesiat percent prípadov zo sto). Hoci sa bežne verí, že koncepcia sa môže vyskytnúť len v „nebezpečných dňoch“ - tri dni pred ovuláciou a do troch dní po nej, ale príroda si robí vlastné úpravy. Faktom je, že ovulácia nie vždy nastane včas. Napríklad, ak žena išla na diétu, vážne sa angažovala vo fitness alebo zažila silný šok, vajce môže opustiť folikuly skôr alebo neskôr, ako sa očakávalo, a preto sa zvyšuje riziko neplánovaného tehotenstva. Mali by ste tiež vziať do úvahy skutočnosť, že život spermií môže byť niekoľko dní alebo dokonca týždeň, takže aj keď sa pohlavný styk uskutočnil bezprostredne po skončení kritických dní alebo v predvečer menštruácie - na tzv. „Bezpečné dni“ - žena môže otehotnieť, telo vás okamžite informuje o oneskorení menštruácie.

A ak je oneskorenie menštruácie po nechránenej PA, aká je pravdepodobnosť tehotenstva? Ak sa vyskytla úplne nechránená PA, po ktorej nie je menštruácia, potom je pravdepodobnosť tehotenstva asi 80% v porovnaní s inými možnými dôvodmi, prečo po nechránenom pohlavnom styku nie sú žiadne menštruácie.

Druhá línia v poradí najčastejších príčin oneskorenej menštruácie po pohlavnom styku u žien vo fertilnom veku sa užíva postkoitálnou antikoncepciou, ktorá obsahuje nasycovaciu dávku hormónov. Takéto lieky dlhodobo znižujú menštruačný cyklus, preto sa ich neodporúča používať častejšie ako raz za šesť mesiacov. Niektoré spermicidy, ako sú napríklad antikoncepčné masti a čapíky, ktoré zvyšujú viskozitu hlienu krčka maternice, majú podobný účinok. Látky obsiahnuté v nich spomaľujú proces odmietnutia endometria, čo má za následok, že kritické dni prichádzajú neskôr, ako je potrebné. Pravidelné používanie takýchto nástrojov môže posunúť načasovanie nástupu menštruácie, čo negatívne ovplyvňuje blahobyt žien a vyvoláva vývoj nežiaducich komplikácií, preto by sa malo používať len vo výnimočných prípadoch.

Infekcie genitálií zriedkavo spôsobujú oneskorenú menštruáciu. Výnimkou sú tie ochorenia, ktoré sú sprevádzané zápalovým procesom v panve.

Oneskorenie menštruácie po prvom sexe, prečo nie je menštruácia

Oneskorenie menštruácie po prvom sexe je celkom bežné. Podobná reakcia sa zvyčajne pozoruje u dievčat puberty. Toto obdobie je charakterizované nestabilným hormonálnym pozadím a v dôsledku toho chaotickým menštruačným cyklom, ktorý môže spôsobiť najmenší vplyv zvonku, vrátane prasknutia hymenov alebo nadmerne intenzívnych účinkov na krčka maternice, čo vedie k pomalšiemu rastu endometria.

Mladé dievčatá sa často pýtajú: je všeobecne normálne odkladať mesačne po prvom alebo nie? Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa mesačník neobjavil po prvýkrát. Odložiť nástup kritických dní po pohlavnom styku a vážny stres, ktorý sa vyskytuje počas odbúrenia. Ako viete, priepasť pľuzgierov zriedka pokračuje bezbolestne. Pre niektoré dievčatá to spôsobuje takú intenzívnu bolesť, že prerušujú čin v strede, alebo dokonca strácajú vedomie. V takejto situácii je zlyhanie menštruačného cyklu nielen predvídateľné, ale aj očakávané.

Čo môže byť maximálne oneskorenie po prvýkrát? Odpoveď na túto otázku je nejednoznačná, pretože prvý sex so ženou môže byť v rôznom veku. Často sa prvýkrát vyskytne počas menštruačného cyklu. V tomto prípade môže oneskorenie menštruácie ovplyvniť veľké množstvo ďalších faktorov. To isté platí aj v prípade, keď žena má po dlhej abstinencii oneskorenie menštruácie. Oneskorenie menštruácie spôsobené kondómami je však nepravdepodobné, pretože zlyhanie menštruačného cyklu sa zvyčajne vyskytuje pri použití perorálnych hormonálnych antikoncepčných metód, hormonálnych IUD a iných antikoncepčných prostriedkov.

Dôvodom oneskorenia môže byť tehotenstvo. Medzi mladistvými je vnímanie, že nie je možné „letieť do vzduchu“ prvýkrát. V extrémnych prípadoch sa môžete uchýliť k prerušenému pohlavnému styku: dieťa určite zachráni od počatia. Prax dokazuje opak. V skutočnosti môže dievča otehotnieť po jednom jedinom pohlavnom styku s rovnakou pravdepodobnosťou ako žena, ktorá bola dlho sexuálne aktívna. Prítomnosť hymen nemá vplyv na schopnosť počať. V medicíne sa vyskytli prípady, keď sa dievčenské plutvy nezlomili a napriek tomu sa vyskytlo tehotenstvo, takže tvrdenie, že „prvýkrát nie je možné chrániť“, nie je pravdivé.

Preto, ak sa periódy zastavili po nechránenej pa a vôbec sa nevyskytujú, prvá vec, ktorú treba urobiť, je podozrenie z tehotenstva, úspešná koncepcia plodu. Ale názor, že prerušený pohlavný styk údajne chráni pred tehotenstvom a patrí do kategórie mýtov. Spermatozoa sú obsiahnuté nielen v spermiách, ako sa bežne verí, ale aj v lubrikantoch, preto je jediná penetrácia dostatočná na to, aby sa dostala dovnútra a ponáhľala sa do vaječnej bunky. Jediný spôsob, ako zabrániť nástupu tehotenstva, je použitie kondómu, a to by sa malo nosiť načas a správne, inak budete musieť porodiť alebo mať potrat. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, telo bude aj naďalej trpieť extrémnym stresom, ktorý je v takom mladom veku kontraindikovaný.

Tiež sa často pýtajú, či môžete otehotnieť, ak po pohlavnom styku boli mesačné? Existuje veľký počet prípadov, keď je tehotenstvo dokonca na pozadí začiatku nových mesačných období. Takéto prípady nie sú jedinečné, ale nepravdepodobné. Aby bolo možné úplne vyvrátiť skutočnosť, že žena je tehotná, je potrebné vykonať niekoľko testov na tehotenstvo alebo absolvovať krvný test na hCG.

Lekársky pohľad na problém

U žien vo fertilnom veku by oneskorenie menštruácie po pohlavnom styku nemalo prekročiť sedem dní. Ak týždeň uplynul od chvíle pohlavného styku a menštruácia neprišla, je potrebné urobiť tehotenský test. Ak sa ukáže, že je negatívny, musíte navštíviť lekára a absolvovať ním predpísané testy. Kým nie sú výsledky pripravené, nemali by ste mať sex.

Lekári odporúčajú vždy udržiavať tehotenské testy po ruke. Faktom je, že ani jedna existujúca antikoncepčná metóda neposkytuje 100% záruku. Najmenej spoľahlivá je metóda kalendára a prerušený styk v strede - tí, ktorí ich praktizujú, riskujú, že budú čeliť nielen nechcenému tehotenstvu, ale aj pohlavne prenosnej infekcii, ktorá môže tiež viesť k oneskoreniu menštruácie po sexe.

U žien v premenopauzálnom veku je oneskorenie menštruácie po sexe pomerne časté. Ak nie je sprevádzaný žiadnymi nepríjemnými príznakmi, nie je dôvod na znepokojenie, ale ako preventívne opatrenie je to stále stojí za to navštíviť lekára. Ak gynekológ nezistí žiadne abnormality, môžete bezpečne mať sex, hlavná vec je nezabudnúť na antikoncepciu, pretože žena môže otehotnieť, pokiaľ je aktívna jeho plodná funkcia a v premenopauzálnom stave je stále aktívna.

Oneskorenie menštruácie ako dôvod na návštevu u lekára

Ak týždeň prešiel po pohlavnom styku, ale stále nie sú žiadne menštruačné krvácanie, bradavky sa zväčšili, chuť do jedla sa zvýšila, začalo sa neustále cítiť ospalé a choré ráno, mali by ste sa uchýliť k tehotenskému testu. Ak je výsledok negatívny, počkajte niekoľko dní a potom postup zopakujte. Domáce testy nie vždy odrážajú skutočný obraz toho, čo sa deje, preto ak pretrváva podozrenie na tehotenstvo, mali by ste vykonať krvný test na hCG. Uchovanie sa k nemu bezprostredne po sexe nemá zmysel, pretože hCG sa začína vyrábať najskôr sedem až osem dní po oplodnení vajíčka.

Ak sa okrem oneskorenia po sexe vyskytnú príznaky ako bolesť brucha, vyrážky na slizniciach a pohlavných orgánoch, podozrivý typ výtoku z pošvy, okamžite vyhľadajte lekára. Podobne, sexuálne prenosné infekcie sú známe, účinnosť liečby, ktorá priamo závisí od rýchlosti opatrení prijatých s ohľadom na pôvodcu. Čím skôr žena navštívi lekára, tým ľahšie bude vyliečiť chorobu, takže nečakajte na počasie na mori - samo o sebe nič neprejde.

Ženy, ktoré sú sexuálne aktívne, by mali pravidelne navštevovať gynekológa: to umožní včasné odhalenie patológií, ako je vaginálna dysbakterióza, erózia krčka maternice a iné poruchy ovplyvňujúce trvanie menštruačného cyklu. Neprítomnosť menštruácie v čase by mala byť dôvodom neplánovanej návštevy u lekára, pretože takto sa môžu cítiť sexuálne prenosné infekcie, hormonálne poruchy a ochorenia panvových orgánov, ktoré vyžadujú neodkladnú liečbu. Oneskorenie môže tiež indikovať výskyt tehotenstva, ktoré je lepšie identifikovať v ranom období.Koniec koncov, ak žena nemá v úmysle ju zachovať, je bezpečnejšie ju prerušiť, zatiaľ čo plod je malý - v tomto prípade to bude možné urobiť bez vážnych následkov na telo a psychiku.

Mesačne po prvom sexe

Po prvej sexuálnej skúsenosti s mužom, dievčatá často zažívajú nervozitu, strach a bolesť. Pri prvej intimite je prirodzene narušená integrita panenského blaha, ktorá spôsobuje krvácanie, ktoré sa okamžite zastaví alebo je pozorované po dobu troch dní. Počas pohlavného styku je vagína natiahnutá, čo môže tiež spôsobiť bolesť a zanedbateľný výskyt krvi z prasknutia krvných ciev. Tieto príznaky nie sú pozorované u všetkých žien, takže sa nemôžete naladiť na prvú intimitu so strachom.

Samozrejme, po sexe môže dôjsť k zmenám v ženskom tele. Je to spôsobené zmenami vaginálnej flóry a hormonálnej rovnováhy, ktoré ovplyvňujú plodnosť. To znamená, že produkcia hormónov, ako sú: estrogén, progesterón, oxytocín, tyroxín, somatotropín a ďalšie, má priamy vplyv na prácu ženského reprodukčného systému. Pri pohlavnom styku sa zvyšuje hormonálne uvoľňovanie, čo sa prejavuje na vaječníkoch na dozrievanie vajíčok v nich. Zvyšuje sa reprodukčná funkcia a žena sa pripravuje na potenciálne oplodnenie. Pre fyziologický priebeh celého tohto procesu je potrebné dodržiavať pravidelnosť sexuálnej intimy. Keďže ženské genitálie sa prispôsobujú intimite s partnerom, čo vedie k absencii nepohodlia, menštruačných porúch a iných ochorení.

Kritické dni sú začiatok menštruačného cyklu. Môžem mať teraz sex? Samozrejme, že nestojí za to, a to najmä prvýkrát. Po prvé, bolestivý pocit počas menštruácie sa môže zhoršiť bolesťou počas pohlavného styku. Po druhé, menštruačné krvácanie sa môže zvýšiť, čo vedie k oslabeniu ženského tela. Po tretie, infekcia ženských ciest môže spôsobiť ochorenie. Všeobecne platí, že tento stresový stav môže vyvolať zhoršenie zdravia ženy a nerešpektovanie opakovanej blízkosti.

Keď je menštruácia v štádiu ukončenia alebo úplne skončila, páchanie pohlavného styku nie je kontraindikáciou, ale napriek tomu sa odporúča čakať ešte niekoľko dní, aby nespôsobovali opakované krvácanie alebo infekciu genitálií. Ak je pohlavie nevyhnutné, odporúča sa používať kondóm a šetriaci pohlavný styk.

Ak sú všetky nepríjemné príznaky spojené s menštruáciou u konca, potom je to najpriaznivejší čas na milostné radosti. Je dôležité si uvedomiť, že bezpečný sex môže spôsobiť výskyt patologického stavu spojeného so vstupom parazitov spôsobujúcich ochorenie do reprodukčných orgánov a môžete tiež otehotnieť, čo nie je vždy plánované v prvej blízkosti.

Po prvom akte lásky môže žena pozorovať zlyhania v načasovaní menštruácie. Niekedy sa menštruácia môže okamžite opakovať, a potom prichádza panika, pretože len nedávno skončila. Tento prípad je možné vysvetliť krvácaním zvyškov hymenov alebo hormonálnym preskupením, ktoré vyvolalo menšie krvácanie z maternice.

Prípady oneskorenej menštruácie po prvom pohlavnom styku by nemali spôsobiť strach a strach o zdravie žien. V zásade existuje niekoľko dôvodov pre túto podmienku:

 • Psychologický stres, ktorý vedie k hormonálnej nerovnováhe,
 • Periodicita mesiaca dievčaťa stále nie je kompletná s inštaláciou menštruačného obdobia, momentom začiatku sexuálnej aktivity
 • Možné koncepcie a vývoj tehotenstva.

V druhom prípade sa môže vyskytnúť pohlavný styk v čase ovulácie, keď dozrievanie vajíčka skončilo, a stretla sa so spermií v neprítomnosti ochrany.

Poruchy menštruačného cyklu po intime môžu byť tiež spôsobené vrodenými alebo získanými chorobami, ktoré neboli obzvlášť zjavné pred začiatkom pohlavia:

 • Polycystický vaječník (Stein Leventhal syndróm). Ochorenie, pri ktorom vo vaječníkoch existuje mnoho cystických útvarov, ktoré spôsobujú dysfunkciu týchto orgánov, čo vedie k narušeniu menštruačného cyklu,
 • Možné cysty a nádory ženských genitálií, pod vplyvom hormonálneho prepätia po pohlavnom styku, môžu napredovať a tak spúšťať krvácanie alebo predĺženú neprítomnosť menštruácie,
 • Počas menštruačného cyklu má štítna žľaza špeciálny účinok, preto exacerbácie jeho existujúcich patológií u ženy môžu tiež spôsobiť oneskorenie menštruácie,
 • Aj anomália ženských orgánov vo forme dvojrohej maternice môže po pohlavnom styku spôsobiť oneskorenie kritických dní alebo naopak spôsobiť, že dievča prekvapí, že išli znova.

Čo robiť s dlhou absenciou menštruácie po prvom sexe

Ak menštruačné obdobie po prvej svadobnej noci neprišlo a nevadí s ničím, potom môžete počkať až dva alebo tri týždne, ale to je pod podmienkou, že dievča bolo chránené pred nechceným tehotenstvom a počatie je vylúčené. Keď príde prvá menštruácia, je to možné a bude začiatkom nového menštruačného cyklu, ktorý by mal byť upravený a konečne stanovený. Je to spôsobené pravidelnou sexuálnou aktivitou, pri ktorej si ženské telo zachováva rovnováhu hormonálnej úrovne a reprodukčnú funkciu orgánov reprodukčného systému.

Ak sa menštruácia nevyskytuje dlhú dobu a žena zažíva, stačí sa obrátiť na pôrodnú kliniku, preskúmať a odstrániť príčinu nezrozumiteľného stavu. Niektoré neskúsené dievčatá počúvajú liečiteľov, babičky, priateľky a stále sa im podávajú rôzne infúzie alebo injekcie, aby spôsobili oneskorenú menštruáciu. Toto je zlé rozhodnutie, pretože každý organizmus je individuálny. Preto, aby všetko neskončilo v havarijnom stave, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc len v prípade potreby.

Samozrejme, tehotenstvo sa najčastejšie vyskytuje uprostred menštruačného cyklu, ale lekári túto možnosť nevylučujú ani pred menštruáciou. , Mesačne po prvom sexe.

Sexuálny život je neoddeliteľnou súčasťou procesu životne dôležitej činnosti ľudského tela. Štruktúra mužského a ženského reprodukčného systému je mimoriadne konzistentná s harmonickým pôžitkom pre rovnováhu psychologického a psychologického.

Rozšírené presvedčenie, že nie je možné otehotnieť počas menštruácie, nie je pravda. , Mesačne po prvom sexe.

Menštruačné krvácanie po sexe

Podľa informácií v otázke, druhý mesiac v rade po pohlavnom styku, začína vaše obdobie. Ak sa to časovo zhoduje s koncom 25-dňového menštruačného cyklu, potom nie je dôvod na obavy: ide o pravidelné mesačné obdobia. Ak sa obávate krvácania v intermenštruačnom období, začínajúc po pohlavnom styku, ide o otázku postkoitálneho krvácania, ktoré nie je normou a indikuje rôzne poruchy, hoci vo väčšine prípadov nepredstavuje ohrozenie zdravia.

Príčiny krvného výtoku po pohlavnom styku

 1. Trauma genitálií, V dôsledku príliš aktívneho alebo hrubého pohlavia, môžete zraniť steny alebo vaginálnu fornix, poškodiť sliznicu krčka maternice. V tomto prípade krvácanie začína náhle a dosť hojne.
 2. Infekčné ochorenia, Izolácia krvi po pohlavnom styku môže indikovať prítomnosť genitálnych infekcií, najmä chlamýdie.
 3. Zápalové ochorenia, Bežnou príčinou krvného výtoku po pohlavnom styku je cervicitída (zápal krčka maternice) alebo zápal pošvy (zápal pošvy). Tieto ochorenia môžu byť spôsobené prítomnosťou baktérií alebo húb, nedodržiavaním pravidiel osobnej hygieny alebo užívaním určitých liekov.
 4. Erózia krčka maternice a polypov, Počas pohlavného styku môžu byť tieto útvary poranené, čo spôsobuje krvácanie. Musia byť včas odstránené, pretože vyvolávajú rozvoj zhubných nádorov.
 5. liečenie, Niektoré lieky (aspirín, antikoncepčné tabletky) prispievajú k rednutiu vnútornej vrstvy maternice. Jeho trauma a vedie k uvoľneniu krvi po sexe. Krvácanie sa môže vyskytnúť aj vtedy, ak vynecháte perorálnu antikoncepciu.

Vo vašom prípade je menštruačný tok po pohlavnom styku s najväčšou pravdepodobnosťou ničím iným ako náhoda. Ale ak si všimnete niečo nezvyčajné v tom, ako menštruácia pokračuje alebo vo vašich pocitoch, navštívte gynekológa, aby ste zistili príčinu.

Pin
Send
Share
Send
Send