Zdravie

Premenstruačný syndróm: 4 rýchle spôsoby, ako sa zbaviť PMS

Pin
Send
Share
Send
Send


Takmer každé dievča a žena vo fertilnom veku každý mesiac čelia takémuto stavu ako premenstruačný syndróm. Táto podmienka je naozaj veľmi ťažká a hrozná pre každú ženu. Preto je veľmi dôležité naučiť sa, ako si pomôcť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa zbaviť PMS a znovu získať vašu pohodu. Pozorne si prečítajte poskytnuté informácie, aby ste sa mohli maximálne spoľahnúť a zabezpečiť. Začnime.

Príznaky PMS u žien

Každý dievča predmenštruačný syndróm sa prejavuje rôznymi spôsobmi. Ženy sa však často sťažujú na zlú náladu, depresiu, letargiu a únavu. Okrem toho je možné, že sa vyskytnú bolesti hlavy, ako aj bolesť brucha, nevoľnosť a hnačka. Veľmi často sa zástupcovia slabšej polovice ľudstva sťažujú na opuchy prsných žliaz a na prítomnosť bolesti v nich. Pre niekoho, tento stav začína týždeň pred nástupom menštruácie, a pre niekoho - niekoľko dní pred ním.

Podľa gynekológov môžu byť príznaky PMS u žien zmiernené alebo dokonca úplne odstránené. Hlavná vec je sledovať stav vášho zdravia a dodržiavať odporúčania gynekológa.

Mnohí sa zaujímajú o odpoveď na otázku, čo je PMS vo dievčatách. Interpretácia tohto konceptu je nasledovná: predmenštruačný syndróm.

Hlavné príčiny

Viac ako polovica spravodlivého pohlavia čelí bolesti a zlej nálade pred menštruáciou. Muži žijúci vedľa nich vedia z prvej ruky, čo je PMS vo dievčatách (výklad tohto konceptu je uvedený v tomto článku). Počas celého menštruačného cyklu sa v ženskom tele uskutočňujú hormonálne zmeny. V druhej polovici cyklu je množstvo estrogénu v tele značne zvýšené vo vzťahu k progesterónu. To tiež znižuje počet hormónov, ako je serotonín a dopamín. Z tohto dôvodu je zlá nálada a depresívny stav. Okrem toho, druhá fáza cyklu je tiež charakterizovaná poklesom produkcie prírodných liekov proti bolesti - endorfínov. To je dôvod, prečo počas menštruácie žena cíti bolesť, ktorá sa jej zdá neznesiteľná.

Ako sa zbaviť PMS je otázka, ktorá znepokojuje takmer všetkých zástupcov krásnej polovice ľudstva. Tento stav nie je možné úplne odstrániť, pretože závisí od aktivity hormonálneho systému, ale je stále možné zlepšiť pohodlie človeka, prekonať nervozitu a znížiť úroveň bolesti. Hlavná vec je vedieť, ako to urobiť.

Návšteva gynekológa

Ak máte záujem o otázku, ako sa zbaviť PMS, musíte najprv zistiť príčinu tohto stavu. Na tento účel sa odporúča poradiť sa s gynekológom. Možno ste porušili produkciu ženských pohlavných hormónov. Ak je to potrebné, lekár vás tiež odkáže na endokrinológa, aby ste zistili, či existujú problémy s produkciou iných typov hormónov. Podľa odborníkov, nesprávne fungovanie štítnej žľazy pomáha posilniť ICP. Ako sa ho zbaviť v tomto prípade? Vezmite lieky na štítnu žľazu.

Vlastnosti napájania

Váš stav bude do značnej miery závisieť od toho, čo jete. Ak neviete, ako sa zbaviť PMS, venujte pozornosť svojej strave. Odborníci odporúčajú týždeň pred menštruáciou piť čo najmenej čaju a kávových nápojov, ako aj všeobecne znižovať príjem tekutín. Ale všimnite si, že jeden a pol litra čistenej vody denne je nevyhnutný. Neodporúča sa používať čokoládové, slané a korenisté jedlá, mlieko a tučné mäso. Tiež, nezneužívať potraviny, ktoré majú veľké množstvo draslíka v kompozícii. Patria sem sušené marhule, pečené zemiaky, banány a hrozienka.

Ale potraviny s veľkým množstvom vápnika sú naopak vítané. Uprednostňujte greeny, kapustu a zelenú repu. Gynekológovia tiež radia počas PMS a počas menštruácie, aby si doplnili vitamínové komplexy.

Mnoho žien trpí depresiou a zlou náladou. Preto prirodzene vzniká otázka, ako sa zbaviť nervozity v PMS. To sa môže vykonať s potravinami obsahujúcimi veľké množstvo horčíka. Takýto stopový prvok sa nachádza v obilninách, morských plodoch a orechoch.

Niektorí zástupcovia čelia fenoménu prasknutia brucha počas PMS. Aby ste sa ho zbavili, môžete piť brusnicovú šťavu. Je to prírodné diuretikum, bohaté na vitamíny, preto pôsobí na ženské telo veľmi starostlivo.

Usporiadajte správny odpočinok

Čo pomáha z PMS? Ďalším prostriedkom je silný a zdravý spánok. Nedostatočné množstvo nočného odpočinku nepriaznivo ovplyvňuje stav ženy v období pred menštruáciou. Spánok najmenej sedem až osem hodín. Urobte to v dobre vetranej a chladnej miestnosti. Nezaťažujte sa nadmernou prácou v týchto dňoch. Získajte dostatok odpočinku. Stráviť celý deň v posteli však tiež nestojí za to. Môžete pracovať, chodiť v parku a robiť svoje obvyklé domáce práce. Hlavná vec - nezaťažujte sami.

Vzdať sa zlých návykov

Prestať piť alkoholické nápoje. Ak sa snažíte zistiť, ako sa zbaviť bolesti v PMS, zabudnite na zlé návyky. Na prvý pohľad sa môže zdať, že alkohol dokonale zlepšuje vašu náladu, ale zhorší vašu situáciu, takže sa budete cítiť ešte horšie ako predtým.

Odporúča sa vzdať sa fajčenia. To môže znieť divne, ale cigaretový dym môže tiež zhoršiť PMS. Namiesto toho, aby ste pili ďalšiu cigaretu alebo si dali inú cigaretu do úst, je lepšie ísť len na prechádzku. Všimnete si, že váš stav sa stal oveľa lepším.

Neprestaňte hrať šport

Mnoho dievčat sa začína ľutovať a počas PMS prestanú cvičiť. To však rozhodne nestojí za to. Športovanie je nutnosťou. Koniec koncov, športové cvičenia majú nielen vynikajúci účinok na postavu, ale aj dokonale zlepšujú náladu. Môžete robiť úplne akýkoľvek druh športu, ktorý sa vám bude páčiť, či už je to plávanie, tanec, fitness, jóga alebo akýkoľvek iný šport, ktorý sa vám páči. A ak absolútne žiadna sila, žiadna nálada, môžete len chodiť. Takže si nabijete svoje telo energiou a zdvihnete náladu.

Užívanie drog

Existuje veľké množstvo piluliek pre PMS pre bolesť a pre všeobecnú normalizáciu zdravia. Zástupcovia spravodlivého sexu sa často sťažujú na silnú bolesť brucha niekoľko dní pred nástupom menštruácie. S cieľom odstrániť túto bolesť, môžete použiť lieky proti bolesti, ako je Noshpa, Tempalgin, Spazgan, Analgin, a mnoho ďalších. Ak ich chcete kúpiť, nepotrebujete od svojho lekára predpis. Napriek tomu sa odporúča ho navštíviť, aby ste zistili presnú príčinu bolesti.

V prítomnosti depresie a zlej nálady, kúpiť lieky, ktoré obsahujú horčík. Vynikajúci účinok na telo má pilulky "Magnézium-B6." Liek dokonale bojuje s depresiou, rovnako ako telo napĺňa základné stopové prvky a zvyšuje odolnosť proti stresu.

Niekedy počas PMS, ženské telo je silne opuchnuté. Aby ste sa zbavili tohto stavu, môžete piť diuretiká. Lekári však v tomto prípade neodporúčajú uchýliť sa k lekárskemu ošetreniu a odporučili, aby uprednostňovali tradičnú medicínu.

Ako sa zbaviť PMS ľudových prostriedkov

Tradičné metódy liečby môžu významne zlepšiť stav žien s PMS. Zvážte najúčinnejšie recepty, ktoré je možné implementovať doma:

 • variť čaj z koreňov púpavy. Tento nápoj zabraňuje rozvoju edému a má tiež veľký analgetický účinok,

 • Pripravte si mätu a levanduľový čaj. Tento nápoj dokonale upokojuje nervový systém a obnovuje emocionálnu rovnováhu. Vezmite tri šálky tohto lahodného čaju denne,
 • Môžete si urobiť ženský nápoj, ktorý sa bude skladať z rastlín, ako je harmanček, nechtík, ruže, žihľavy a manžety. Všetky vyššie uvedené rastliny musia naliať prevarenú vodu a trvať niekoľko hodín. Po ktorom sa nápoj vypije tri šálky denne,
 • ak trpíte silnou bolesťou v bedrovej oblasti a bruchu, pripravte si nápoj zmiešaním riasy a jazmínu v rovnakých častiach. Odporúča sa užívať trikrát denne,
 • ako sa zbaviť opuchov, ako aj nasýtiť telo základnými vitamínmi a stopové prvky pomôžu vývar boky. Tento nápoj má veľmi silný diuretický účinok. Pred použitím sa preto odporúča konzultovať s lekárom.

Ľudové prostriedky pre PMS sú dobré v tom, že robia vynikajúcu prácu s ich účelom a zároveň spôsobujú minimálne škody na zdraví.

Výhody masáže

Akupresúra má vynikajúci analgetický účinok. Na vnútornej strane ohybu kolena je bod, ktorý stojí za to stlačiť dve minúty denne. Tento postup opakujte na obidvoch nohách a účinok bude okamžite zrejmý.

Ak trpíte silnou bolesťou v dolnej časti chrbta a podbruška, vezmite si dva tenisové loptičky a položte ich do ponožky. Položte ich na posteľ a ležte na nich tak, aby boli na oboch stranách chrbtice. Vráťte gule so svalmi v tejto polohe na niekoľko minút.

Trpieť bolesťou a zlou náladou s PMS nie je možnosťou. Existuje mnoho spôsobov, ako zmierniť váš stav. S pomocou správnej výživy, cvičenia, zručnej kombinácie odpočinku a práce, ako aj používania drog a ľudových metód, sa môžete kedykoľvek cítiť skvele. Hlavná vec je postarať sa o svoje zdravie každý deň. Dodržiavaním jednoduchých odporúčaní, môžete nielen zlepšiť svoju náladu, znížiť úroveň bolesti a prekonať opuchy, ale aj zlepšiť kvalitu života všeobecne. Dávajte pozor a buďte zdravý.

Čo je to predmenštruačný syndróm

predmenštruačný syndróm

PMS je pomerne komplikovaný jav, ktorý sa u žien odohráva rôznymi spôsobmi, a teda aj rôznorodosť názorov na túto tému. Pre niektorých sa prejavuje ako zmena správania (podráždenosť, hnev, agresivita, zvýšená únava, znížený výkon, nespavosť) a vo forme fyzickej indispozície (migréna, zápcha, alergia, akné, bolesť na hrudníku). Symptómy sa môžu objaviť v priebehu 2-3 dní a 7-10 dní pred menštruáciou.

Ak chcete poraziť premenštruačný syndróm, „nepriateľ“ musí byť bližšie známy. Príčiny výskytu sú:

• zmeny v hormonálnych hladinách - môžu byť spôsobené ochoreniami, abnormálnym rytmom života, stresom, prudkým nárastom ovariálnej aktivity,

• nezdravý životný štýl - nedostatok vitamínov, nedostatok pohybu (preťaženie v panvovej oblasti), stres, zlé návyky (alkohol, fajčenie),

Ak sa chcete zbaviť tohto stavu navždy, je potrebné pracovať nie na príznaky, ale na príčiny.

Navštívte lekára

Gynekológ sa zoznámi so svojím ženským kalendárom, uistite sa, že ste sa pýtali na stav pred, počas a po menštruácii, aké lieky užívate, aký máte životný štýl, či máte sexuálnych partnerov a či sú trvalé, budú testované na hormóny. A potom, predpísať vhodné lieky: lieky proti bolesti, protizápalové, hormóny, sedatíva, vitamíny.

Upravte svoju ponuku

Väčšinu klasických príznakov PMS sa môžete zbaviť jednoduchým odstránením škodlivých potravín zo stravy a pridaním užitočných:

• aby ste sa zbavili podráždenosti, musíte prestať piť alkohol, výrobky s aromatickými a aromatickými prísadami, ako aj čaj a kávu,

• proti opuchom a bolestivosti prsníkov pomôže pridať do menu nesladené a slabo solené potraviny, slnečnicový olej, semená, starostlivú kontrolu nad množstvom tekutiny, ktorú pijete, a vylúčenie korenených, slaných a nakladaných a tukových jedál,

• bolesť hlavy zmizne, ak sa vzdáte alkoholu a jete viac zeleniny a ovocia,

• výrobky obsahujúce vitamíny skupiny A, ako aj vlákninu, zabránia vzniku akné,

• podráždenosť môže byť dosiahnutá pridaním ďalších banánov, marhúľ, ako aj zeleného a bylinného čaju do stravy.

Zamilujte sa do športu

Mierne cvičenie, ako je zdravý životný štýl, ako celok, pomáha znížiť intenzitu príznakov PMS, až kým úplne nezmiznú. V boji proti syndrómu bude užitočné:

• joga ako prostriedok na uvoľnenie a odstránenie bolesti hlavy,

• meditácia ako spôsob relaxácie a upokojenia,

• akékoľvek športové zaťaženie ako zdroj serotonínu - hormón šťastia,

• dobrý spánok 7-8 hodín - znižuje podráždenosť,

Okrem toho sa odporúča chodiť na čerstvom vzduchu, robiť prestávky medzi prácou, spať v chladnom, správnom režime dňa.

Využite obľúbené recepty

Ak nič nepomôže, bylinky a aromaterapia pomôžu vyrovnať sa s vysokou podráždenosťou a agresiou, o ktorej je známy premenštruačný syndróm. Ak chcete upokojiť nervový systém, je potrebné variť bylinky z materského šalátu, šalvie, mäty piepornej, medovky citrónovej, harmančeka, koreňovej rastliny valeriánskej. Niekoľko kvapiek borievkového oleja, šalvie, cyprusu alebo ruže nielen zlepší vašu náladu, ale aj zmierniť opuchy a bolesť, ak ich pridáte do kúpeľa.

Príčiny a príznaky PMS

Existuje mnoho príznakov, ktoré sa vyskytujú počas premenštruačného syndrómu: depresia, letargia, alergické reakcie na koži, zápcha, bolesť a opuch prsných žliaz, podráždenosť, silná bolesť hlavy, hnačka. Pre každú ženu sú možnosti kurzu a príznaky PMS čisto individuálne. U niektorých žien týždeň pred menštruáciou začína zvyšovať hmotnosť, bolesť hlavy a akné na tvári. Iní začínajú trpieť nespavosťou a depresiou.

V predmenštruačnom období sa v ženskom tele vyskytujú fluktuácie pohlavných hormónov. A prejavy predmenštruačného syndrómu závisia od reakcie na takéto výkyvy. Hormóny regulujú menštruačný cyklus a úder na iné systémy tela (moč a pohlavný nervový systém). To spôsobuje podráždenosť a opuch vedie k spomaleniu obličiek. Na začiatku menštruácie, všetko príde na jeho normálnosť, takže ženy dočasne zabudnúť na PMS.

Existujú aj iné príčiny predmenštruačného syndrómu: nedostatok minerálov a vitamínov v tele, pitie alkoholu, veľa soli, kávy, stres, nedostatok pohybu a fajčenie. Ak sa predmenštruačné obdobia pre vás stanú čoraz ťažšie, mali by ste premýšľať o správnom životnom štýle. Ťažká ICP je často zdedená.

Boj s premenštruačným syndrómom

Na zmiernenie symptómov PMS sa odporúča zdržať sa jeden týždeň pred menštruáciou pred škodlivými stravovacími návykmi. Obmedzte príjem soli, cukru, silného čaju a kávy. Nepite viac ako jeden a pol litra tekutiny denne. Škodlivý alkohol, ktorý len zvyšuje podráždenosť, hlad a bolesť hlavy. Vylúčte zo stravy potraviny, ktoré obsahujú príchute a umelé prísady. Nespotrebovávajte veľké množstvá živočíšnych tukov a príde vám vhod chudé teľacie mäso, ryby alebo hydina. Nahraďte maslo rastlinou, neobmedzujte sa na čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny.

V boji proti premenštruačnému syndrómu je dôležité zvýšiť vytrvalosť tela prostredníctvom športu. Vzdať sa fajčenia, pretože nikotín zhoršuje PMS. Snažte sa preťažiť váš nervový systém, nedostatok spánku znižuje odolnosť tela voči stresu, zvyšuje podráždenosť. Snažte sa spať aspoň 8 hodín vo vetranej miestnosti, pred tým sa odporúča použiť kontrastnú sprchu.

S výskytom edému v predmenštruačnom období pomáha odvar z trávnej prasličky. Vezmite 30 g tejto byliny (predanej v lekárni) a prikryte ju pohárom vriacej vody, nechajte hodinu. Kmene a výsledný produkt odoberte v jednom pohári dvakrát alebo trikrát denne.

Медикаментозное лечение ПМС может значительно разниться, все зависит от результатов исследования и преобладающих симптомов. Часто применяют для лечения предменструального синдрома медикаменты, влияющие на работу центральной нервной системы, улучшающие обмен веществ – ноотропы. Они стабилизируют выработку женских гормонов, способствуют нормализации работы головного мозга и облегчают симптомы ПМС.

Используются также вазоактивные препараты, которые защищают и тонизируют сосуды, улучшают кровоснабжение органов, разжижают кровь и снимают боль. Для коррекции нервных и психических симптомов применяют седативные препараты и антидепрессанты. Protizápalové lieky pomáhajú s bolesťou prsných žliaz.

Čo je PMS

Premenstruačný syndróm - PMS - nastáva 2 - 10 dní pred menštruáciou. To je ten samý stav, keď žena môže bez dobrého dôvodu plakať, chcem „Neviem čo,“ podráždiť kvôli maličkostiam, bolesti hlavy a svalové bolesti a všeobecne sa cítiť horšie ako kedykoľvek predtým.

Podľa štatistík asi 90% žien aspoň raz v živote zažilo ICP v jednej alebo druhej forme.

Ťažká PMS sa nazýva premenštruačná dysforická porucha - PMDD. Príznaky sú tu rovnaké, ale oveľa intenzívnejšie. Toľko, že žena nemôže viesť normálny život.

PMDD je našťastie menej časté. Len 3–8% žien sa sťažuje na premenštruačnú dysforickú poruchu (PMDD) tejto poruchy.

Odkiaľ pochádzajú PMS

Napriek prevalencii PMS, lekári nemôžu presne určiť jeho príčiny. Existujú však určité predpoklady o premenštruačnom syndróme (PMS):

 • Cyklické hormonálne zmeny, Fluktuácie hladín estrogénu a progesterónu spolu s príznakmi PMS zmiznú počas tehotenstva a žien po menopauze.
 • Chemické procesy v mozgu, Počet neurotransmiterov, vrátane serotonínu, dopamínu a GABA, ovplyvňuje emocionálny a mentálny stav. Nedostatok serotonínu tak môže zhoršiť náladu, spôsobiť únavu, hlad a problémy so spánkom.

Kto je v ohrození

Ak sú mesačné, potom to môže byť PMS. Ale viac ako ostatní ohrození Čo je to PMS? ženy vo veku 20 - 40 rokov, ktoré:

 • porodila
 • sú deprimovaní (a nemusia o tom vedieť),
 • trpia depresiou, vrátane popôrodnej alebo trpia bipolárnou poruchou,
 • majú príbuzných s depresiou
 • častým stresom
 • fajčia
 • zneužívanie alkoholu, soli, cukru a červeného mäsa,
 • spať málo
 • zanedbávaná fyzická aktivita.

Emocionálne a behaviorálne prejavy

 • depresia, napätie a zvýšená úzkosť,
 • plačlivosť,
 • výkyvy nálady
 • podráždenosť, hnev,
 • zmeny stravovacieho správania: neustály hlad alebo strata chuti do jedla,
 • nespavosť,
 • sebaistota, neochota komunikovať s ľuďmi
 • ťažkosti so sústredením
 • zmeny libida.

Fyzické prejavy

 • svalová bolesť
 • bolesti hlavy
 • únava,
 • prírastok hmotnosti v dôsledku retencie tekutín,
 • nadúvanie,
 • bolesť alebo citlivosť prsníka,
 • akné,
 • zápcha alebo hnačka,
 • neznášanlivosť alkoholu.

U väčšiny žien príznaky akejkoľvek závažnosti zvyčajne vymiznú do štyroch dní od začiatku menštruácie.

Ako pochopiť, že máte PMS

PMS je ťažké diagnostikovať. Fyzické a duševné choroby môžu mať podobné príznaky alebo jednoducho zhoršujú stav pred menštruáciou. Preto je najúčinnejším spôsobom diagnostikovania vedenie časopisu Ako sa diagnostikuje PMS (premenstruačný syndróm)? ,

Ak sa príznaky objavujú pravidelne uprostred cyklu a pretrvávajú až do začiatku menštruačného cyklu, je to pravdepodobne záležitosť PMS.

Každý deň si všimnite nasledovné:

 • Existujú bolesti alebo kŕče?
 • Existuje vaginálny výtok?
 • Aká je vaša nálada?
 • Ako dlho si spal?
 • Cítite sa unavený alebo pod napätím?
 • Aká je vaša váha?
 • Existujú nejaké vonkajšie zmeny (nadúvanie, pupienky)?
 • Boli tam fyzické námahy?
 • Bol tam sex? Chránené alebo nie?
 • Užívate antikoncepciu?
 • Kedy začala a končí menštruácia?

Najpohodlnejší spôsob, ako to dosiahnuť, je v špeciálnych aplikáciách. Smartphone je vždy s vami, takže môžete kedykoľvek urobiť značku.

Ako zmierniť príznaky PMS na vlastnú päsť

 • Jedzte menšie porcie predmenštruačného syndrómu (PMS), ale často na prevenciu nadúvania.
 • Osolte menej jedla, aby sa v tele nevyskytovala vlhkosť.
 • Vzdať sa kávy, alkoholu a cigariet.
 • Jedzte potraviny bohaté na vápnik: tvaroh, mlieko, lieskové orechy, sezam. Rovnako ako komplexné sacharidy: ovocie, zelenina a celozrnné výrobky.
 • Cvičte jogu, ovládnite techniku ​​hlbokého dýchania, zaregistrujte sa na masáž, aby ste zmiernili stres.
 • Strávte aspoň 30 minút denne rýchlym chodením, cyklistikou, plávaním a inými aeróbnymi cvičeniami.
 • Viac spánku.

Kedy navštíviť lekára

Stáva sa, že PMS sa stáva vážnym problémom, ktorý narúša obvyklý spôsob života. Ak sa príznaky objavia silne, intenzívne dva cykly v rade, s najväčšou pravdepodobnosťou sa zaoberáte PMDD premenštruačnou dysforickou poruchou (PMDD). Potom by ste sa mali poradiť s gynekológom a / alebo psychoterapeutom.

Neváhajte. Zvlášť ak máte vážny emocionálny stav: chcete si ublížiť, premýšľať o samovražde.

Prítomnosť podobných príznakov počas celého menštruačného cyklu je tiež vážnym dôvodom na stretnutie s odborníkom. Môžu byť indikátorom iných zdravotných problémov iných ako PMS a PMDD. Napríklad ochorenie štítnej žľazy alebo depresia.

Čo urobí lekár

Na diagnostiku PMS alebo PMDD musí lekár vylúčiť možnosť tehotenstva alebo zdravotných problémov. Takže buďte pripravení prijať testy a odpovedať na otázky z premenštruačného syndrómu (PMS) o čase nástupu príznakov a ich závažnosti, spôsoboch, ako viete, aby ste sa cítili lepšie, náladu a oveľa viac. Tu vám pomôžu menštruačný denník.

Ak je PMS diagnostikovaná a dáva vám ťažké ťažkosti, lekár vám s najväčšou pravdepodobnosťou predpíše nasledujúce lieky na premenštruačný syndróm (PMS):

 • diuretiká, Sú prijaté, ak cvičenie a obmedzenie príjmu soli nepomôžu vyrovnať sa s prírastkom hmotnosti, opuchom a nadúvaním. Diuretické pilulky odstraňujú prebytočnú tekutinu obličkami.
 • Nesteroidné protizápalové lieky, Napríklad ibuprofén alebo naproxén. Spravidla sú predpísané na kŕče, bolesti hlavy a nepríjemné pocity v panve a hrudníku.
 • antidepresíva, Zvyšujú úroveň neurotransmiterov produkovaných mozgom, ktoré sú nevyhnutné na kontrolu nálady a emócií. Najefektívnejšia skupina selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu.
 • Hormonálna antikoncepcia, Tieto lieky zastavujú ovuláciu a môžu zmierniť príznaky PMS.

Spýtajte sa svojho lekára na všetky možné terapie. Napríklad niektoré ženy pociťujú úľavu premenštruačného syndrómu (PMS) z akupunktúry a bylinných ošetrení (ľubovník bodkovaný, zázvor, ginkgo, posvätné Vitex). Niektorí pomáhajú, čo je to pms? kyselina listová, horčík, vápnik, vitamíny D, E a B6. Je pravda, že účinnosť týchto metód nebola dokázaná.

A áno, pred užívaním akýchkoľvek liekov sa vždy poraďte s lekárom.

Príznaky PMS sú dostatočne široké:

 • Nízka bolesť chrbta
 • Brušné kŕče
 • Bolesť hlavy / migréna
 • Opuch a citlivosť prsných žliaz
 • Podráždenosť, výkyvy nálady
 • Problémy s pokožkou
 • Smäd po sladkostiach
 • depresie
 • znepokojovať
 • únava

Ako sa zbaviť PMS prirodzenými spôsobmi?

 • Jedzte viac tuku, ktorý je nevyhnutný pre syntézu pohlavných hormónov. To je, samozrejme, o zdravom tuku, ktorý sa nachádza v mäse, masle, kokose a olivových olejoch, vajciach.
 • Vyhnite sa Omega-6. Nie všetky omega sú pre nás rovnako prospešné. Omega-6, na rozdiel od svojich náprotivkov Omega-3, má prozápalové vlastnosti. Takmer všetok tuk v našom tele predstavuje nasýtené a mononenasýtené tuky (97%) a len 3% pre polynenasýtené tuky, medzi ktoré patrí omega. Rovnováha týchto kyselín je tiež veľmi dôležitá, pre ideálne zdravie by mala byť 1: 1. Používame však veľké množstvo slnečnicového oleja a iných rastlinných olejov (najväčší zdroj Omega-6 v našej strave), čo vedie k chronickému zápalu. Okrem toho sa tieto oxidované a nestabilné tuky zavádzajú do našich buniek, rovnakého reprodukčného systému, ktorý končí endometriózou a polycystickými vaječníkmi. Je jasné, že to nakoniec vedie k hormonálnej nerovnováhe.
 • Vyhnite sa používaniu protizápalových potravín. Okrem rastlinného oleja, gluténu, obilnín, sójových bôbov a mliečnych výrobkov (najmä pasterizovaných) majú tieto vlastnosti.
 • Vyhnite sa toxínom a chemikáliám. Zahŕňa veľmi širokú škálu produktov: rafinované potraviny, pesticídy, plasty, kuchynské potreby a ich skladovanie, produkty starostlivosti - všetky obsahujú látky, ktoré napodobňujú hormóny v našom tele a neumožňujú nášmu telu syntetizovať vlastné hormóny.

Výživové doplnky

 • Horčík, ktorého nedostatok môže byť príčinou PMS. Tento minerál je zodpovedný za viac ako 100 rôznych reakcií v našom tele. Vezmem tento magnézium citrát a aplikujem domáci olej na horčík. V poslednej dobe som začal brať iónový roztok horčíka, ktorý sa získa zo Salt Lake v Utahu.
 • Vitamín D, ktorý je najviac prohormón, podporuje normálnu hormonálnu rovnováhu. Najlepšie je dostať ho zo slnka a keď to nie je možné - z vitamínu D3 + K2. Dávkovanie 5000.
 • Vitamín B6, ktorý je nevyhnutný pre metabolizmus estrogénov. Vezmite 50 mg denne.
 • Maca, prášok, ktorý nielen zvyšuje syntézu hormónov a libida, ale tiež bojuje so symptómami PMS. 1 kapsula denne je táto maca.
 • Vitex vyživuje hypofýzu, predlžuje luteálnu fázu a vyvažuje pohlavné hormóny. Túto jednu 1 kapsulu som vypil 2-krát denne.
 • Malinový list - tradičná úrodná tráva, znižuje príznaky PMS. Varte čaj s ňou a pite každý deň. Tu je veľký organický malinový list.
 • Tulsi - adaptogénna tráva znižuje množstvo kortizolu a vyvažuje hormóny. Varíme čaj a pijeme v noci, napríklad tento.

Spôsob života

 • Spánok, ktorý je nevyhnutný pre normálnu rovnováhu hormónov. Najlepšie je spať v rovnakom čase a do 11 hodín. Tiež nezabudnite, že na produkciu hormónov musíte spať v tme!
 • Športové aktivity by nemali byť mimoriadne intenzívne. Najlepšie je chodiť, plávať, cvičiť jogu alebo pilates. Nepreťažujte telo a hormóny dlhou a intenzívnou kardio!
 • Vymeňte bežné ženské hygienické výrobky, ako sú podložky a tampóny za prírodné a netoxické alternatívy. Jedným z nich je Pohár Diva, ktorý som už druhý rok používal a nezastavím sa.

Trpíte PMS? Ako sa vysporiadate s týmto nepríjemným syndrómom?

* Dôležité: Vážení čitatelia! Všetky odkazy na webovú stránku iherb obsahujú môj osobný odkazovací kód. To znamená, že ak budete postupovať podľa tohto odkazu a objednávky z webovej stránky iherb alebo zadáte HPM730 pri objednávaní v špeciálnom poli (odporúčací kód), dostanete 5% zľava na všetky objednávky, Za to dostanem malú províziu (to nemá vplyv na cenu Vašej objednávky).

Podeľte sa o príspevok "Ako sa zbaviť PMS prirodzenými spôsobmi?"

Komentáre (10)

 1. Julia Dymchenko
  Pred 3 rokmi Permalink

Vďaka za zaujímavý článok. Mám však otázku o kokosovom oleji. Veľmi ho milujem a veľký fanúšik tohto oleja. Jeho zloženie je však nasledovné: 9 g Omega 6 oleja - 0,1 g, Omega 3 - 0 g. Z toho vyplýva, že koľko je telo dostane iba Omega 6 a nikdy Omega 3.

Pokiaľ ide o olivový olej, pomer Omega 6 k Omega 3 tiež nie je vôbec ružový 13,4: 1.

Na úkor obilnín, ktoré odporúčame, aby sa zabránilo, s Omega 3 tam je všetko oveľa lepšie. Najmä v semenách, ako sú ľanové semienko a chia.
Okrem toho pochybujem aj o užitočnosti použitia syntetických vitamínov D, B6 a horčíka. Syntetické vitamíny sa v tele prakticky neabsorbujú a je oveľa lepšie ich dostať s jedlom, ako piť v kapsulách. Nie je to správne?

Julia, všetky tieto oleje obsahujú minimálne množstvo Omega-6 v porovnaní s rovnakou repkou a slnečnicovým olejom, ale kokosový olej je najstabilnejší tuk a olivový olej je bohatý na mononenasýtené tuky, ktoré naše telo potrebuje.

Nezabudnite, že aj chia aj ľanové semená obsahujú antinutruenty a oleje z nich získané sú nestabilné, musia byť čerstvé a skladované len v chladničke. Okrem toho, Omega-3 z produktov rastlinného pôvodu sa absorbuje oveľa horšie ako z tých istých rýb ...

A vy ste mätúce syntetické vitamíny s tými, ktoré pochádzajú z potravín. A bohužiaľ v našej dobe sa dostať všetky látky, ktoré potrebujeme z potravín je takmer nemožné.

Dobrý deň, Eugene, je tento horčík skutočne účinný, alebo je to lepšie ako horčík B6?

Emily, áno, je to veľmi účinná forma horčíka. O akom horčíku hovoríte s vitamínom B6?

Samozrejme, na úkor ľanových semien a chii. No, na druhej strane, červené mäso je uvedené ako karcinogény Medzinárodnou agentúrou pre výskum rakoviny. Kuracie mäso je plné baktérií e-coli a toxínov. A v chrbtici kurčiat vstreknutých fyziologickým roztokom na zvýšenie hmotnosti. Čítal som, že štúdie boli vykonané, podľa ktorých je takmer nemožné čistiť perdmets, ktoré prichádzajú do styku so surovým kuracím mäsom. Je to s pomocou mnohých hodín varu. A kto to robí? O rybách vôbec nehovorím. Farmárske ryby sú kompletným jedom a píšu o ňom absolútne všade. A tá, ktorá pláva v Tichom oceáne, je infikovaná žiarením.
Takže v súčasnosti si vyberám ľanové semená a chii. Okrem toho môžu byť nasiaknuté ľanové semená. A dal som Chiyu na kefír cez noc.
Pri tejto príležitosti chcem poďakovať za skvelé miesto - našiel som tu veľa zaujímavých vecí. Hoci nie som zástancom paleodiet. Ale bez toho máte veľa zaujímavých vecí.

Julia, pred pár rokmi, nasýtený tuk bol obviňovaný zo všetkých srdcových infarktov a mŕtvice, ale teraz je konečne vyvrátený. Jeme mäso po tisíce rokov, obsahuje živiny, ktoré potrebujeme. Áno, samozrejme, jeho kvalita si vyžaduje niečo lepšie: vždy si vyberám organické a od farmárov, ktorých poznám osobne ...

A rybí olej sa získava hlavne z malých rýb, a ak kupujete kvalitné značky, kontrolujú tiež kontamináciu a žiarenie. Takže si nemyslím, že je to dobrý dôvod na odmietnutie. A môžete si kúpiť divoké riečne ryby ...

Takže ľudstvo sa živí semenami už tisíce rokov. Tvrdíte však, že obsahujú antinutričné ​​látky a mali by byť vylúčení zo stravy. Takže „kŕmia sa tisíce rokov“ buď vôbec nie je argumentom, alebo argumentom v oboch prípadoch - v prípade semien av mäsovom tráme. A pokiaľ ide o mäso, odkiaľ je zaujímavé pre zvieratá, ktoré sa živia hlavne trávou (to je v najlepšom prípade), a vo všeobecnosti sú v súčasnosti kŕmené produkčným odpadom (tie isté ošípané sú kŕmené odpadom z hydinárskeho priemyslu, rovnaké ryby sa kŕmia na farmových rybách) - takže tieto zvieratá, mäso, ktoré jeme, nám tieto takéto užitočné látky získavajú? Z jedla? Prečo to nemôžeme urobiť - najmä preto, že jedlo je pre nás oveľa lepšie dostupné?

Julia, naozaj som nepochopila, čo píšete o semenách.

Pokiaľ ide o mäso a ryby, vždy zdôrazňujem, že musí byť vysokej kvality, pestovať v správnych podmienkach a strave, a ryby - len divoké.

„A ste mätúce syntetické vitamíny s tými, ktoré pochádzajú z potravín. A nanešťastie je dnes takmer nemožné získať všetky potraviny, ktoré potrebujeme z potravín. “
Tento odsek obsahuje vzájomne sa vylučujúce vyhlásenia vo vašej odpovedi. Napísal som ti o tom. Tento komentár ste však skryli. Vzhľadom k tomu, že je to váš blog a vy ste hostiteľka v ňom, samozrejme musím odísť. Ako je teda, že nie ste zodpovední za svoje vlastné slová a nevediete poctivú rozpravu. Myslím, že skryjete niekoľko poznámok, ktoré sú v rozpore s vaším názorom. Čo je teda zmyslom toho všetkého?

Všetci dobrí Eugene. Ďakujeme vám za užitočné informácie, ktoré som našiel vo vašom blogu. Bohužiaľ, váš blog je len ďalšou platformou pre iného „guru“, s ktorým sa nedá argumentovať. A znehodnocuje prácu, ktorú ste vložili do blogov.

Julia, stovky komentárov prejsť môj blog každý deň, veľké množstvo spamu. Nie som robot, niekedy ich nevymazávam správne, alebo antispam nezvláda, alebo nemám čas odpovedať. Preto ma obviňujem z toho, že som nevydával a nereagoval na „nepotrebné“ komentáre pre mňa - veľmi ostro z vašej strany. Ak čítate môj blog, ale veľa komentárov, ako je tento ...

A nie, nechápem, ako sa tieto dve vety vylučujú.

Pin
Send
Share
Send
Send