Zdravie

Výber efektívnej metódy: rádiofrekvenčné ošetrenie krčnej erózie

Pin
Send
Share
Send
Send


Odstránenie erózie rádiovými vlnami sa považuje za jednu z najúčinnejších metód. Je to čo najbezpečnejšie, preto sa používa hlavne u žien, ktoré predtým nedali pôrod.

Rádio-vlnové ošetrenie erózie krčka maternice je bezkontaktný spôsob odstraňovania erodovanej oblasti. Prúd vysokej frekvencie odparuje poškodené tkanivá, takže bolesť počas zákroku chýba a hojenie prebieha rýchlo, negatívne účinky sú minimálne.

Princípy rádiofrekvenčnej chirurgie

Špeciálne zariadenie (nôž) generuje rádiové vlny a špecialista ich nasmeruje do poškodenej oblasti tkaniva, teplota v zóne nárazu noža sa výrazne zvyšuje. To vám umožní rýchlo odpariť bunkovú tekutinu, čo spôsobí, že abnormálne bunky zomrú a zdravé tkanivo zostane neporušené.

Pálenie erózie rádiovými vlnami sa považuje za najsľubnejšiu inovačnú metódu. Okrem toho, že postihnuté oblasti slizníc sú odstránené bez bolesti, zvýšenie teploty v zóne ovplyvnenia „zlepí“ poškodené kapiláry. Po použití techniky rádiových vĺn nie je takmer žiadne krvácanie, rana je okamžite utiahnutá bez tvorby jaziev.

Týmto spôsobom odstránenia erózie môžete dosiahnuť najrýchlejšie možné hojenie postihnutej oblasti. Metóda sa používa u dievčat, ktoré nedávajú ženám pôrod, pretože vôbec neovplyvňujú reprodukčnú funkciu.

Indikácie a kontraindikácie

Kauterizácia rádiovými vlnami sa vykonáva v prítomnosti takýchto indikácií: t

 • vrodená alebo získaná erózia,
 • dysplázia krčka maternice,
 • erózia spôsobená zápalovým procesom spôsobeným hubami alebo pohlavne prenosnými chorobami.

V tomto prípade môže spôsob rádiové vlny odstrániť poškodenú oblasť endometria pre ženy rôzneho veku, vrátane dievčat pred prvým narodením.

Neodporúča sa používať rádiovú emisnú metódu v týchto prípadoch:

 • počas menštruácie môže významne skomplikovať hojenie, zvyšuje riziko pripojenia infekcie, t
 • akútna infekcia, znížená imunita, zápalové procesy v gastrointestinálnom trakte, horúčka neznámej etiológie, ako aj akékoľvek akútne ochorenia - chrípka, ARVI a podobne,
 • zápal maternice, prívesky a iné ženské choroby,
 • diabetes mellitus
 • tehotenstvo,
 • anamnéza záchvatov, duševných porúch,
 • predchádzajúce operácie na štítnej žľaze,
 • obdobie dojčenia,
 • prítomnosti kardiostimulátora.

Existuje aj množstvo ďalších kontraindikácií - v prítomnosti onkologických nádorov, plesňových alebo zápalových ochorení panvových orgánov, nízkej zrážanlivosti krvi.

Príprava na prevádzku a jej realizáciu

Pred odstránením erózie rádiové vlny prístroj Surgitron vyžaduje starostlivé vyšetrenie pacienta. Uskutočňuje sa s povinným zvážením hlavných kontraindikácií. Počas diagnostiky možno identifikovať individuálne obmedzenia postupu.

V tomto prípade sú predpísané iné metódy - používanie liekov, odstraňovanie chemických látok a pod. Z tohto dôvodu záleží na výbere kauterizačnej metódy, ako bude špecialista liečiť eróziu. Pri výbere techniky rádiových vĺn je to teplotný efekt, v skutočnosti horenie erózie a jej ďalšie hojenie.

Vyšetrenie Moxibustion

Predtým, ako dôjde k rádiofrekvenčnej terapii, je potrebné podstúpiť vyšetrenie:

 1. Analýza nádorových markerov PCR. Metóda umožňuje identifikovať všetky typy mikroorganizmov. Na vyšetrenie sa priamo zo krčka maternice odoberie škrabka alebo škvrna. Technika PCR odhalila Trichomonas, Chlamydia, HPV. Rádiofrekvenčná terapia sa nepoužíva na žiadny zápal, drozd.
 2. Kolposkopia. Podrobnosti a čo najpresnejšie určujú umiestnenie poškodenej oblasti endometria.
 3. Na určenie zloženia mikroflóry a možných odchýlok je potrebné prejsť šmouhou.
 4. Takéto testy ako krv na detekciu hepatitídy, syfilisu a HIV sú povinné.

Pre akékoľvek podozrenie z tehotenstva, vrátane prítomnosti nechráneného pohlavného styku, niekoľko týždňov pred zákrokom, je potrebné vykonať domácu skúšku alebo darovať krv na stanovenie hladiny hCG, ak vám toto obdobie neumožňuje použiť obvyklý test.

Okrem toho sa uskutočňuje bakteriálne očkovanie. Včasná detekcia rôznych abnormalít v mikroflóre znižuje riziko infekcie počas samotného zákroku. Ak je podozrenie na onkologickú degeneráciu tkaniva, vykoná sa biopsia. Pri potvrdení znovuzrodenia buniek sa nevykonáva kauterizácia. Okrem biopsie môžu byť predpísané aj nádorové markery.

Vykonanie kauterizačného postupu

Metóda odstraňovania rádiovými vlnami je najvhodnejšou možnosťou úpravy, pretože hĺbka prieniku rádiových vĺn je počas postupu najviac regulovaná špecialistom. Tým sa zabráni popáleniu zdravého tkaniva, ktoré nie je možné kontrolovať koaguláciou laserom.

Počas procedúry je zachovaná štruktúra erózie, preto po kauterizácii je možné kompletné histologické vyšetrenie, ktoré nie je možné dosiahnuť pri vystavení laseru.

Zariadenie umožňuje použitie elektród rôznych typov - guľôčky, slučky. Vďaka tomu je možné na terapeutické účely vykonávať rôzne manipulácie v závislosti od umiestnenia a veľkosti erodovanej oblasti.

Pred zapálením erózie musí žena absolvovať všetky potrebné testy. Procedúra sa zvyčajne vykonáva ambulantne a trvá maximálne 15 minút. Počas manipulácie vznikajú ľahké bolestivé pocity v dôsledku skutočnosti, že injekcia lidokaínu sa podáva pred kauterizáciou. V niektorých prípadoch - zvýšený prah bolesti, odstránenie strachu - rádiové vlny sa môže vykonať v celkovej anestézii.

Prvá použitá slučková elektróda. Odstraňuje tkanivo zničené eróziou. Potom sa použije sférická elektróda, ktorá je nevyhnutná na koaguláciu (utesnenie) ciev a vyrovnanie poškodeného tkaniva. Potom sa kauterizačné miesto ošetrí antiseptickými roztokmi. Celý postup je kontrolovaný kolposkopom.

Môžete liečiť iba raz. V zriedkavých prípadoch sa vyžaduje opätovné odstránenie. Cervikálne tkanivo je obnovené najviac 3-4 týždne.

Výhody a nevýhody metódy

Metóda rádiofrekvenčnej liečby cervikálnej erózie má niekoľko výhod oproti iným metódam odstraňovania poškodeného tkaniva:

 • žiadne možné krvácanie počas a po zákroku,
 • relatívna bezbolestnosť zákroku,
 • neprítomnosť jaziev a jaziev na ošetrovanom povrchu po hojení,
 • zdravé tkanivo nie je ovplyvnené,
 • riziko infekčných komplikácií je minimalizované,
 • procedúra trvá v priemere približne 10 minút
 • okamžitý účinok liečby - v jednom zákroku môžete odstrániť všetky poškodené tkanivá bez spálenia zdravého epitelu,
 • po ukončení procesu neexistuje žiadna bolesť a nepohodlie,
 • krátke obdobie obnovy, ktoré nevyžaduje prijatie špeciálnych liekov a manipulácií.

Úspech techniky je najkomplexnejším vyšetrením pacienta pred zákrokom. Ak nie sú zistené infekcie, riziko zápalu po kauterizácii je vysoké. Je tiež potrebné vylúčiť prítomnosť tehotenstva čo najviac.

Mnohé ženy sú znepokojené otázkou: kedy si môžete naplánovať koncepciu po kauterizácii? Na túto otázku môže odpovedať len lekár vyhodnotením celého obrazu po zákroku. Nebude však zbytočné čítať ďalšie informácie k tejto téme.

Hlavným hmatateľným mínusom rádiochirurgického odstraňovania sú pomerne vysoké náklady na postup. Okrem toho, zariadenie Surgitron nie je na všetkých klinikách kvôli jeho vysokým nákladom. Skúška pred začatím konania je tiež dosť drahá. Technika je však jednou z najlepších, takže ju pacienti veľmi žiadajú.

Upozornenia na kauterizáciu

Liečba erózie rádiovými vlnami môže mať niekoľko negatívnych účinkov:

 1. Počas obdobia zotavovania, ktoré trvá v priemere 3 - 4 týždne, dochádza k zriedkavému výtoku z pošvy. Tajomstvo sa stáva hojným, krvavým alebo mierne nahnedlým hlienom sa objavuje v prvých dňoch, ale nemá nepríjemný zápach.
 2. Pri nedostatočnom vyšetrení a prítomnosti húb, baktérií alebo vírusov po kauterizácii sa objavia príznaky - pálenie, svrbenie a nepríjemné pocity. Takéto príznaky indikujú infekciu alebo indikujú možnú komplikáciu po liečbe.
 3. Pri RHT sa stav po zákroku môže zhoršiť v dôsledku intolerancie na anestéziu.
 4. Niekedy sa erózia hojí dlho po horení. To sa stane, ak je ovplyvnená veľká plocha.

Priamo počas kauterizácie môže byť v dolnej časti brucha nepríjemná, kŕčovitá bolesť. Tento stav môže pretrvávať až niekoľko dní, zriedka vyžaduje použitie analgetík. Krvácanie po tejto technike sa prakticky nezaznamenáva. Priamo po zákroku a v priebehu niekoľkých dní je možné vypúšťanie.

Dlhodobé účinky tejto techniky, ku ktorým dochádza v priebehu prvého roka po kauterizácii, zahŕňajú trakčnú deformitu krčka maternice, stenózu krčka maternice, opakovaný výskyt erózie, rozvoj endometriózy, zlyhanie cyklu. Takéto komplikácie sú však veľmi zriedkavé a najčastejšie nie sú spôsobené radiačnou vlnou, ale inými faktormi.

Obdobie vymáhania

V prípade, že sa erózia krčka maternice počas liečby rádiovými vlnami úplne vyliečila, nevzniklo by žiadne pooperačné krvácanie a iné komplikácie. Obnovenie tkanív trvá v priemere jeden mesiac, takže pri ďalšej menštruácii zmiznú prejavy erózie.

Počas obdobia zotavovania najmenej 6 týždňov sa neodporúča návrat k intimite, intenzívnemu cvičeniu a vzpieraniu, kúpanie v otvorenej vode a horúce kúpele sú zakázané.

Plánovanie tehotenstva je lepšie najskôr 1-2 mesiace po ďalšom cykle. Podľa zákazu v prvých týždňoch po zákroku, použitie vaginálnej sondy počas ultrazvuku.

Odporúča sa dôkladná intímna hygiena, je lepšie nahradiť tampóny tesneniami. V prípade rozsiahleho poškodenia krčka maternice sa odporúčajú ďalšie redukčné činidlá, a to ako z tradičnej medicíny, tak z tradičných vaginálnych čapíkov s antiseptickými, imunostimulačnými vlastnosťami.

Rádiová vlnová erózia je najlepšou možnosťou liečby ochorenia. Minimalizuje riziko traumy, krvácania, infekcie počas operácie, umožňuje žene rýchlo sa vrátiť do intímneho života a naplánovať tehotenstvo.

Podstata konania

Kauterizácia rádiových vĺn sa považuje za pokrokovú metódu liečby erózie krčka maternice. Po jeho aplikácii nie sú žiadne jazvy a deformované tkanivá.

Postup pri spaľovaní rádiových vĺn sa vykonáva pomocou "rádiového noža". Jeho zvláštnosť spočíva v tom, že neexistuje žiadny priamy kontakt medzi nástrojom a orgánom, keď sú postihnuté tkanivá odstránené. Oddelenie eróznych útvarov od sliznice nastáva v dôsledku nízkoteplotného odparovania buniek.

Jednoducho povedané, špička prístroja usmerňuje tok vysokofrekvenčných vĺn a telo sa v dôsledku reakcie odpúšťa. Netreba sa obávať - ​​zdravé bunky netrpia. Potom sa vzdialená oblasť odstráni všetkými vrstvami patogénneho epitelu. Prijatá vzorka sa odošle na vyšetrenie, aby sa určila povaha škody.

Na rozdiel od laserového spracovania erózie zabraňuje kauterizácia rádiovými vlnami vzniku popálenín a poškodenia biomateriálu, keď sa odstraňuje z tela.

Pozitívne aspekty rádiochirurgickej metódy sú:

 1. Bezbolestné.
 2. Rýchlosť.
 3. Krátke rehabilitačné obdobie.
 4. Absencia jaziev, jaziev, deformácií slizníc.
 5. Minimálne riziko krvácania počas zákroku.
 6. Všestrannosť - vhodná pre všetky ženy bez ohľadu na príčinu erózie.

Aké zariadenia sa používajú?

Metóda rádiových vĺn sa vykonáva pomocou špeciálneho noža. Toto je bezkontaktný účinok na eróziu. Základom takejto liečby je reakcia tkanív na pôsobenie vysokofrekvenčných vĺn. V tejto situácii sa vyparujú.

Najpopulárnejším je dnes prístroj Surgitron. Používa sa v mnohých oblastiach gynekológie.

Vo svojej konštrukcii sa nachádza elektróda, s jej pomocou dochádza k vyžarovaniu. Tkaniny pôsobiace rádiovými vlnami sú ohrievané a kauterizované, zatiaľ čo prístroj sa nedotýka tela pacienta.

Pravidlá prípravy

Ošetrenie rádiovými vlnami sa vykonáva po absolvovaní skúšky. Zahŕňa tieto testy:

 1. Škvrna z pošvy pomôže určiť zloženie mikroflóry.
 2. Kolposkopia pomáha detailne určiť polohu eróznej lézie.
 3. Bakteriologický náter.
 4. PCR na potvrdenie príčin genitálnej infekcie.
 5. Krvný test na syfilis, HIV, hepatitídu a nádorové markery.

Odstránenie rádiovými vlnami je priradené 5-10 dňovému menštruačnému cyklu. Môžete tak skrátiť dobu obnovy.

Ako sa postupuje?

Procedúra trvá celkom 10-15 minút. Pacient sa nachádza na gynekologickej stoličke. Cervix sa predošetrí dezinfekčným roztokom s anestetickým účinkom. Horná vrstva tkaniva počas manipulácie je čiastočne necitlivá. S vysokou citlivosťou sa Lidokin podáva pacientovi.

V prvom stupni sa používa slučková elektróda. Použite ho na odstránenie postihnutých oblastí. Potom sa elektróda nahradí guľôčkou. Sú to koagulácia krvných ciev a vyhladzovanie povrchu. Nakoniec sa aplikuje antiseptický roztok. Lekár kontroluje všetky manipulácie cez kolposkop.

Po kauterizácii môže žena cítiť bolesť v spodnej časti brucha. Z hľadiska intenzity je podobná bolesti počas menštruácie.

K úplnému hojeniu tkanív dochádza po 10 dňoch. Súčasne sa zastaví výtok z pošvy do krvi. Začnú ihneď po operácii, takže by ste mali vziať pás v deň kauterizácie rádiových vĺn.

Obdobie rehabilitácie a praktické odporúčania

Ošetrenie erózie rádiovými vlnami znižuje dobu rehabilitácie na 7-10 dní. Počas tohto obdobia by mala žena dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Pite imunostimulačné lieky, aby sa zabránilo infekcii a ako dôsledok opätovného objavenia sa erózie.

 2. Nehrajte šport, menovite beh, zdvíhanie závažia.
 3. Vezmite len sprchu.
 4. Nechoďte do sauny, bazény, otvorené rybníky.
 5. Nevysávajte sa.
 6. Nepoužívajte vaginálne tampóny.
 7. Neužívajte aspirín a lieky na ňom založené.
 8. Venujte osobitnú pozornosť hygiene genitálií.

O mesiac neskôr musíte znovu navštíviť špecialistu na kolposkopiu a cytológiu.

Možné následky

Komplikácie po rádioaktívnom účinku na krčka maternice sú iba 1%.

V čom sú vyjadrené? Prvým príznakom je ľahké krvácanie počas 1 týždňa. Môže spôsobiť poškodenie infekčného tkaniva. teda Je veľmi dôležité dodržiavať všetky odporúčania lekára počas obdobia zotavenia.

Ak bola operácia vykonaná viac ako jedenkrát, môže ovplyvniť libido ženy. Časté vystavenie rádiovým vlnám môže spôsobiť fyziologické zmeny vo vaginálnom hliene.

Mýty a fakty

Mnohí sa domnievajú, že je nemožné vyliečiť eróziu dievčaťa, ktoré nedalo pôrod. Expozícia rádiových vĺn neovplyvňuje reprodukčné funkciepreto sa používa bez ohľadu na vek.

Načúvacie pomôcky alebo iné zariadenia, ktoré negatívne ovplyvňujú činnosť rádiových vĺn, by sa mali vypnúť.

V prítomnosti kardiostimulátora, bez konzultácie so srdcovým chirurgom, nie je použitie rádiového vlnového noža možné. Nemôžete ho používať v prítomnosti kovových implantátov alebo špirál.

Obdobie zotavenia sa niekoľkokrát zvýši, ak má pacient diabetes alebo je staršia.

Kvôli svojej bezpečnosti a minimálnemu zoznamu možných komplikácií je v gynekológii požadovaná kauterizácia rádiových vĺn. Jediná vec, ktorá môže zmiasť pacienta je cena. Použitie drahého vybavenia, ktoré môže zvládnuť iba profesionálny pracovník, môže významne ovplyvniť náklady na postup.

Podstata a vlastnosti metódy

Erózne spracovanie rádiovými vlnami má niekoľko výhod. pred inými metódami. Medzi nimi sú:

 • bezbolestné
 • žiadne krvácanie počas operácie
 • po kauterizácii nezostávajú žiadne jazvy alebo jazvy,
 • krátke obdobie rehabilitácie.

Spravidla sa u pacientov, ktorí ešte nedali pôdu, vyskytuje erózia, ale ak sa tak stane, lekár by si mal vybrať metódu, ktorá je bezpečná a neovplyvňuje reprodukčné funkcie.

Pokiaľ ide o nedostatky metódy, je to jedna - pomerne vysoká cena., Bezpečnosť a účinnosť jeho zlomu v tomto momente.

Podstatou tohto postupu je, že prúd vysokofrekvenčných vĺn je nasmerovaný na postihnuté miesto špičkou špeciálneho prístroja.

To vedie k odparovaniu postihnutých oblastí. Zdravé oblasti sliznice nie sú ovplyvnené.

Prevádzka trvá veľmi málo času - zvyčajne nie viac ako 5-7 minút.

Metóda úpravy rádiových vĺn pre eróziu krčka maternice:

Ako sa spáli rádiové vlny

Spracovanie rádioaktívnym žiarením zahŕňa niekoľko krokov..

Prípravné - to sú testy, ktoré sme už spomenuli a konzultácie s odborníkom. Potom sa uskutoční samotný postup a po ňom doba zotavenia.

Postup je takmer bezbolestný.v procese jeho spracovania neexistuje priamy kontakt medzi tkanivami a použitým zariadením. Existuje však lokálna anestézia, ktorá zabraňuje aj miernemu nepohodliu.

Spravidla pre lokálnu anestéziu aplikujte postreky lidokaínom.

Procedúra netrvá dlho - len 5-7 minút, a súčasne stačí jedno zasadnutie. Spolu s prípravou na kauterizáciu stačí 20 minút. Hlavná časť obdobia obnovy zvyčajne vyžaduje celý týždeň.

Okrem toho je v tomto čase regeneračné schopnosti buniek čo najvyššie a doba hojenia je minimalizovaná.

Pacient by mal byť umiestnený do gynekologickej stoličky. Lekár vytvorí kolkoskop a sleduje presnosť manipulácie.

Potom na oblasť vplyvu cirkevného kanála aplikuje sa anestézia a vloží sa elektróda, Je to on, kto vyžaruje potrebné vlny.

Nôž na rádiovú vlnu, ktorý je zároveň hlavným prístrojom, nerozrezáva tkanivo ako skalpel a nespáli ho priamo ako laser.

Špeciálne vlny bez kontaktu s sliznicou prechádzajú tkanivom na správnom mieste, A nízkoteplotná para vytvorená v procese odparovania buniek koaguluje cievy nižšie a zabraňuje krvácaniu.

Tkanivá sa zahrejú, oblasť erózie sa zdá byť "utesnená" a kauterizovaná., Proces pokračuje niekoľko minút, potom sa elektróda odstráni a postup sa považuje za úplný.

Metódy kauterizačnej erózie krčka maternice

Metóda fyziologického chirurgického pálenia sa vykonáva pomocou kvapalného dusíka, elektrického prúdu, lasera, rádiových vĺn a ionizovaného argónu pomocou špeciálnych zariadení.

Výhody: šetrné, má nízke percento komplikácií a nevyžaduje dlhé obdobia liečby.

Druhy kauterizácie

 • Kryodestrukcia - zmrazenie kvapalným dusíkom,
 • Vystavenie rádiovej vlne
 • Koagulácia laserom,
 • elektrokoagulácia,
 • Chemická koagulácia.
 • Ablácia argónovej plazmy

Všetky metódy sa úspešne používajú u žien, ktoré nie sú spolu s deťmi, okrem elektrokoagulácie. Môže spôsobiť jazvu a deformáciu v dôsledku hĺbky lézie. Pozrime sa podrobne na každú metódu kauterizácie krčnej erózie, jej klady a zápory.

Kauterizácia diatermokoagulácia

Koagulácia je proces zhlukovania buniek. Okraje defektu sú spojené a povrch rany sa časom hojí.

Elektrokoagulácia je jednou z prvých metód. Pri pôsobení elektródy vyhrievanej elektrickým prúdom sa rana čistí. V skutočnosti ide o tepelné popálenie s zuhoľnatením a fajčením tkanív, ktoré je sprevádzané nepríjemným zápachom. Tento postup môže byť bolestivý a je žiadúca anestézia. Po odstránení ohniska sa hojenie uskutoční do dvoch mesiacov.

Kauterizácia erózie prúdu krčka maternice je prijateľná pre pôrod, pretože jazvy môžu spôsobiť zúženie krčného kanála, ktorý bude slúžiť ako prekážka počatia. Táto komplikácia nie je žiaduca pre budúcu matku.

Laserová kauterizácia

Laserová kauterizácia krčnej erózie je jedinečná metóda, ktorá vyžaduje držanie šperkov laserom. Lúč svetla s vysokou intenzitou odparuje vodu z buniek a koaguluje tkanivo. Má preukázaný výsledok, úplne bezbolestný.

Metóda nemá také dôsledky, že elektrokoagulácia a regenerácia nastávajú za mesiac a pol. Vyžaduje si to dobré praktické lekárske zručnosti a skúsenosti zamestnancov, pretože to nie je vždy k dispozícii.

moxibustion rádiové vlny

Vlnová koagulácia je najsľubnejšia a najrýchlejšia metóda liečby. Najtenšia elektróda vytvára na hrote takú silnú energiu, že sa bunky doslova odparia. Nervové zakončenia koagulujú, takže postup je bezbolestný. Reparácia za mesiac.

Výhodou metódy je neprítomnosť jazvy. Vzhľadom na to, že účinky kauterizácie erózie krčka maternice rádiovými vlnami sú minimálne, tento typ operácie je obľúbený u žien, ktoré nie sú tehotné. Najviac šetrná a bezpečná forma expozície - zdravé tkanivo netrpí.

Kauterizácia cervikálnej erózie rádiovými vlnami sa nevzťahuje na pacientov s umelým kardiostimulátorom a tehotnými ženami.

Kvapalný dusík

Kryodestrukcia je metóda zmrazenia patologickej oblasti dusíkom. Jemná forma eróznej liečby. Je to bezpečné a bezbolestne pokračuje. Trvanie hojenia je 2 mesiace. Tiež nezanecháva žiadne jazvy a iné komplikácie.

Metóda chemickej koagulácie

„Solkovagín“ pôsobí ako koagulant - zmes kyselín, ktoré pôsobia len na poškodené časti krčka maternice a prakticky sa nelepia na zdravé časti sliznice. Počas predĺženej kolposkopie (až 8-násobné zvýšenie) lekár aplikuje liek na eróziu. Metóda je dobre dokázaná v malej erózii.

Používajú tiež liek „Vagothyl“ - liek s dvojitým účinkom: kauterizácia a protizápalová liečba, urýchľuje zotavenie z erózie.

Metóda koagulácie argónovou plazmou

Ablácia argónu v plazme je progresívna metóda liečby erózie. Najnovší vývoj bezkontaktného nárazu, ktorý umožňuje kontrolovať hĺbku prieniku. Pomocou argónovej plazmy je možné dosiahnuť povrchové pôsobenie do hĺbky iba 0,5 mm.

Kým v nemocniciach existuje niekoľko podobných zariadení a metóda je v súčasnosti drahá. Oprava prebieha do dvoch mesiacov bez vzniku jaziev.

Liečba erózie krčka maternice rádiovými vlnami

Metóda spracovania rádiových vĺn patológia krčka maternice sa úspešne používa v gynekológii. Metóda spočíva vo fyzikálnom vplyve rádiových vĺn na látky podliehajúce erózii. Počas procedúry sa tkanivá rozchádzajú, súčasne sú cievy sterilizované a utesnené. Z tohto dôvodu sú vylúčené zbytočné krvácanie a pooperačná infiltrácia. V oblasti, ktorá bola vystavená rádiovým vlnám, nie sú žiadne popáleniny a jazvy. Procedúra u pacientov nespôsobuje výrazné nepohodlie.

Použitá metóda rádiových vĺn

Operácia rádiových vĺn nie je traumatickým spôsobom ovplyvňovania mäkkých tkanív pomocou vysokofrekvenčných rádiových vĺn. Rezanie rádiovými vlnami sa vykonáva bez manuálneho fyzického nárazu alebo fragmentácie tkanivových buniek. Najtenšia chirurgická elektróda napodobňuje vysokofrekvenčné vlny. Pod vplyvom vĺn sa bunky zohrievajú a uvoľňujú teplo, pod vplyvom ktorého sa bunky odparujú a tkanivo sa odchyľuje na stranu.

Jedným z najznámejších prístrojov chirurgie rádiových vĺn je zariadenie Surgitron, S ním vykonajte rezy rôznych hĺbok a akejkoľvek konfigurácie. Táto technika umožňuje odstrániť exofytické formácie slizníc a kože bez použitia optického zväčšenia a šitia. Po operácii nie sú žiadne hnisavé komplikácie a krvácanie.

Pretože zariadenie má veľmi veľký výber elektród, môže sa použiť na rôzne gynekologické operácie. Na incíziu, excíziu a leštenie tkaniva sa používajú elektródy so slučkou a skalpelom, na koaguláciu sa používa guľová elektróda, na disekciu sa používa ihlová elektróda. pre liečby erózie krčka maternice je tu špeciálna elektróda. Takmer všetky operácie sa vykonávajú pod povrchovou alebo lokálnou anestéziou.

Výhody liečby rádiovými vlnami

Liečba erózie krčka maternice rádiovými vlnami Má veľa pozitívnych bodov a malú chybu. Nevýhody tejto metódy zahŕňajú len jednu vec: rýchle hojenie je možné v neprítomnosti genitálnych infekcií. Preto pred zákrokom je pacientovi predpísané úplné vyšetrenie. Hoci nie každý môže pripísať to nevýhody, pretože takéto infekcie skôr alebo neskôr bude ešte potrebné liečiť.

Pozitívne aspekty tohto spôsobu liečby majú veľa.

 • Pretože počas operácie nedochádza k poškodeniu zárodočných vrstiev tkaniva, nevznikajú žiadne hrubé jazvy.
 • Kontrolované lekárom v hĺbke, mierny účinok na sliznicu.
 • Krátka doba zotavenia.
 • Žiadne nežiaduce reakcie.
 • Počas zákroku pacient nepociťuje nepríjemné bolestivé pocity.
 • Po operácii je zachovaný tvar a štruktúra krčka maternice.
 • Optimálne pre ženy, ktoré ešte nedali pôrod.
 • Postup sa vykonáva bez anestézie v laboratóriu.

Metóda spracovania rádiových vĺn pre eróziu krčka maternice rýchle a bezbolestné. Jazvy sa neobjavujú, sú možné len krvné sekréty. Dnes je metóda rádiových vĺn najúčinnejšia a najbezpečnejšia.

Rádioaktívne ošetrenie erózie na povrchu krčka maternice. Výhoda metódy oproti ostatným a jej nevýhody. Technika kauterizácie

Erózia sa vyskytuje v každej inej žene na svete a existuje mnoho faktorov, ktoré ju môžu vyvolať. Na elimináciu tejto patológie krčka maternice sa bežne používa niekoľko metód v kombinácii. Preto môže byť rádiofrekvenčná liečba cervikálnej erózie skombinovaná s nekonvenčnou liečbou tradičnými liekmi, aby sa v prípade komplikácií zmenšil proces opravy tkaniva krčka maternice. Ale s priaznivým priebehom liečby rádiovými vlnami nie sú potrebné ďalšie metódy.

Princíp metódy rádiových vĺn

Samotné erózne ochorenie je latentné v tele, ale s rozsiahlym poškodením, po pohlavnom styku u ženy, môže dôjsť k rozmazaniu krvi. Keď sa zistí erózia krčka maternice, lekár predpíše potrebnú liečbu. Kauterizácia cervikálnej erózie rádiovými vlnami je najobľúbenejším spôsobom eliminácie patológie u moderných špecialistov.

Liečba erózie krčka maternice rádiovými vlnami sa vykonáva pomocou prístroja Surgitron. Pred aplikáciou liečby chirurgickým zákrokom je však potrebné podstúpiť určité diagnostické opatrenia, ktoré pomôžu identifikovať rozsah poškodenia tkaniva patologickými bunkami a hĺbku ich preniknutia do hrúbky endometria.

Princíp, ktorým sa vykonáva kauterizácia cervikálnej erózie rádiovými vlnami, je oddeliť bunky krčka maternice bez pôsobenia fyzikálneho vplyvu. Tenká drôtová elektróda napodobňuje vysoko citlivé rádiové vlny, ktoré spálijú tkaninu v určitej vzdialenosti a utesňujú okraje rany.

Expozícia rádiovými vlnami umožňuje špecialistovi plne kontrolovať proces chirurgického zákroku, upravovať hĺbku a stupeň dopadu na postihnutú oblasť. Takýto vplyv má niekoľko výhod v porovnaní s inými metódami riešenia patológie. Kľúčovou výhodou je eliminácia všetkých možných následkov vo forme: krvácania, hnisavého infiltrátu tkanív a degenerácie tkaniva do malígnych.

Zariadenie simuluje rádiové vlny, čo vám umožňuje eliminovať eróziu bez popálenín

Zrejmé výhody spôsobu

Odstránenie erózie kauterizáciou chirurgia vám umožňuje dosiahnuť dobrý výkon v boji proti abnormálnym endometriálnym bunkám a má jasné výhody:

 • Po prvom zákroku nevyžaduje opätovné vypálenie. Pretože presnosť pri používaní zariadenia je viac ako 90%, neexistujú žiadne neošetrené látky.
 • Táto metóda je v porovnaní s inými použitými metódami najšetrnejšia. Je to kvôli absencii škodlivého účinku na tkaninu.
 • Po kauterizácii sa nevytvoria jazvy a jazvy, pretože proces eliminuje účinok na zdravé časti krčka maternice.
 • Neprítomnosť bolesti počas operácie a po nej počas obdobia zotavenia.
 • Táto metóda je vhodná pre ženy, ktoré nedali pôrod a pre tých, ktorí chcú zachovať reprodukčnú funkciu.
 • Po vystavení chirurgickému zákroku sa na povrchu ošetrovanej oblasti vytvorí prirodzená sliznica, ktorá chráni otvorený povrch rany pred prenikaním patologických mikroorganizmov z pošvy.
 • Rýchle zotavenie. hojenie povrchu rany, ktoré umožňuje pacientovi vrátiť sa k obvyklému spôsobu života, nastáva po uplynutí troch mesiacov.
 • Po operácii deštrukcie rádiových vĺn sa pacient môže pripraviť na počatie o šesť mesiacov neskôr.

U niektorých žien, po operácii kauterizácie, môže byť hojný výtok. Takéto sekréty sú výsledkom obnovy epitelu a sebazničenia týždeň po zákroku. Ale ak sa výtok zvýši a nezastaví sa týždeň po operácii, žena by mala kontaktovať špecialistov na vyšetrenie.

Niekedy sa môže stať, že v panvovej oblasti dôjde k neostrosti, a to po niekoľkých dňoch po operácii.

Ošetrenie rádiovými vlnami vám umožňuje uložiť funkciu plodného dieťaťa

Ako je liečba a rehabilitácia

Pred vykonaním deštrukcie rádiových vĺn je pacientovi predpísaná určitá diagnóza:

 • Uvedenie náteru na mikroflóru.
 • PCR testy na infekciu.
 • Darcovstvo krvi na analýzu STD.
 • Kolposkopické vyšetrenie.
 • Tkanivová biopsia, ak má lekár pochybnosti o kvalitatívnom zložení postihnutých tkanív.

Kauterizácia sa prejavila v prvej polovici cyklu. Počas zákroku sa u pacienta môžu vyskytnúť nasledujúce príznaky:

 1. Mierny pocit brnenia vo vagíne.
 2. Slabá otravná bolesť v panvových orgánoch a sakrum.
 3. Vzhľad nepríjemného zápachu.

A po kauterizácii sú slabé hnedé sekréty, ktoré zmiznú v priebehu niekoľkých dní.

Pacient potrebuje neustály monitoring zo strany špecialistu na niekoľko týždňov, aby zhodnotil, ako prebieha proces hojenia. Počas rekonvalescencie nie je potrebné chodiť na šport alebo sa preťažiť vzpieraním, je lepšie si oddýchnuť. Nemôžete si vziať horúce kúpele a plávať v bazéne.

Nová metóda úpravy erózie rádiovými vlnami! všetky výhody a nevýhody tohto spôsobu liečby!

Bohužiaľ, v našej krajine av iných krajinách má každá druhá žena tiež problém erózie krčka maternice. Nebudem ísť do detailov o tom, čo to je. Myslím, že nie všetci lekári sú si dobre vedomí toho, čo to je. Ak poviete všeobecne, ako to chápem, potom je to vtedy, keď sa na krku objaví niečo abnormálne vo forme nejakého sčervenenia.

Všeobecne platí, že tento problém mi neprešiel. Pred tehotenstvom bolo všetko v poriadku so svojím ženským zdravím. Zdá sa však, že hormóny zlyhali a začali, ako sa hovorí. Cítiť sa ako žena vo veku. Vo všeobecnosti bol jeden z vredov eróziou. Našiel som ho, keď som bol na slušnom čase, 6-7 mesiacov.

Pozoroval som štátnu kliniku, ale lekár, hovorím vám, narazil som na veľmi nešťastnú. Ako mi povedala, prešla sama a nespálila. Samozrejme, nikto nestihol, ale som rád, že som to neurobil.

Od narodenia sa ubehlo 1,5 roka. Počas tejto doby som navštívil gynekológa 3-4 krát, ale už na platenej klinike. Rovnako ako v štáte mi priniesli prinajmenšom moje problémy. Dôvodom mojej predposlednej návštevy u lekára bolo krvácanie uprostred cyklu. Lekár povedal, že dôvodom bola moja erózia. Bol som pridelený pár testov na šmuhy a kolposkopiu a tieto dva postupy boli vykonané bezplatne.

Pre mňa bola zvolená metóda spracovania rádiových vĺn. Procedúra trvala približne 3 minúty. Diskvalifikácia mi bola vykonaná poppingom lidokaínu. Pocity nie sú najpríjemnejšie, ale je možné, že trpia 3 minúty. Slzy nepretekali krupobitím, nechcel som kričať. A všeobecne, po pôrode, nemám nič desivé.

Počas procedúry bude dym z intímneho miesta, zápach horiacej pokožky. Nie je potrebné sa ho báť, je to normálne.

Po samotnom zákroku boli v bruchu nejaké nepríjemné pocity. Trvali niekoľko hodín, ale nebola tam žiadna bolesť. Chcel som si ľahnúť a odpočívať, čo som urobil. Potom sú všetky nepríjemné pocity preč.

Lekár ma varoval, že nejaký čas tam bude prepustenie a môžu mať rôzne farby. Vrátane čírej, žltej, hnedej a dokonca zelenej. Nemal som taký rozruch farieb. Vylúčenia boli iba transparentné.

Pre rýchlejšie hojenie, bol som predpísaný kurz sviečok "Depantol". Tiež najmenej 2 týždne sexuálneho odpočinku, ale lepšie je viac. A o dva mesiace neskôr, opäť na recepcii vidieť výsledok a posúdiť stav krčka maternice po zákroku.

Samotný postup nie je lacný, stojí som 5300 rubľov. Ale cena môže byť nižšia. Všetko závisí od rozsahu katastrofy.

Vo všeobecnosti odporúčam tento spôsob liečby, ak nie je možné vyliečiť eróziu lieku vyvolaného liečivom. Takže táto metóda je jemnejšia a nezanecháva jazvy. Čo je dôležité pre to, aby ste nedali pôrod a neplánovali si mať druhé dieťa.

Bojí sa tohto postupu nestojí za to, že nie je toľko bolestivé. A pre niekoho vôbec bezbolestného. Napríklad, keď to robil môj priateľ, povedala, že vôbec nič necítila.

Nie je potrebné zdržať sa s týmto problémom a báť sa poradiť s lekárom. Zdravie je napokon prvoradé.

Pin
Send
Share
Send
Send