Zdravie

Hexicon počas menštruácie: je to možné a recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


Hexikon je antimikrobiálne a antiseptické liečivo. Hlavnou účinnou zložkou je chlorhexidín diglukonát, vodný roztok. Má vplyv na mnohé grampozitívne a negatívne baktérie. Keď sa používa vo forme vaginálnych čapíkov, má len lokálny účinok, bez toho, aby sa absorboval do celkovej cirkulácie.

  • Ako profylaktický prostriedok po nechránenom pohlavnom styku na prevenciu infekcie syfilisom, kvapavkou, trichomoniázou, chlamýdiami, ureaplazmózou,
  • Profylaktický prostriedok zápalu po operácii reprodukčných orgánov,
  • Liečba vaginitídy, endocervicitídy,
  • Zahrnuté v liečbe uretritídy a prostatitídy,
  • Široké používanie zubármi na liečbu problémov ústnej dutiny infekčnej genézy.

Pred použitím je potrebné konzultovať s odborníkom.

Liek sa používa intravaginálne. Pred zavedením musíte odstrániť ochranný plášť.

Na lekárske použitie dvakrát denne používajte jednu sviečku. Trvanie kurzu je desať dní. V prípade potreby je možné recepciu predĺžiť o ďalších desať dní.

Na profylaktické účely musíte raz zapnúť jednu sviečku, najneskôr však tri hodiny po súhlase.

Na prevenciu možných ochorení reprodukčných orgánov aplikujte sviečky dvakrát ročne. Zvyčajne sa používa až päť sviečok, ktoré sa nastavujú pred spaním.

Ako prevencia pred nechceným tehotenstvom počas nechráneného pohlavného styku, musíte zadať jednu sviečku, niekoľko minút pred súcitom.

Boli identifikované prípady predávkovania užívaním drog.

Možné vedľajšie účinky pri používaní lieku

  • Pri užívaní vo forme vaginálnych čapíkov sú možné svrbenie a nepohodlie,

Menštruácia je neoddeliteľnou periódou sexuálneho cyklu ženského tela. Menštruačný stupeň však nie je absolútnou kontraindikáciou pri použití hexicon. Môže byť použitý cukrík hexicon počas menštruácie, nie je nutné zastaviť liečebný cyklus. Ale stojí za to pripomenúť niektoré nuansy pri použití hexicon počas menštruácie.

Tento liek má škodlivý vplyv na mnohé mikroorganizmy, pretože vytvára kyslé prostredie vo vagíne. Počas menštruácie, s odmietnutými bunkami maternice, sa uvoľňuje krv, ktorá je svojou chemickou povahou slabá alkália. Krv znižuje účinok lieku, nemá prakticky žiadny terapeutický účinok. Rovnako ako mesačne, aj používanie detergentov má negatívny vplyv na hexicon. Preto je lepšie nepoužívať hexicon v menštruácii, ale vráti sa k jeho použitiu hneď za nimi.

Ak lekár predpísal príjem sviečok a viete, že po niekoľkých dňoch začnú plynúť obdobia, nemali by ste čakať na ich ukončenie. Je potrebné začať liečbu okamžite, a pokračovať po mesačných priechodoch.

Možno konštatovať, že tieto sviečky nebudú mať počas menštruácie zlý vplyv na telo, ale očakávaný výsledok nebude. Mydlo má tiež deštruktívny účinok na chlórhexidín, preto sa po podaní čapíkov neodporúča vymývanie mydlom, gélom atď.

Musíte chrániť svoje zdravie. Včasnom kontakte so špecialistom, ktorý Vám predpíše požadovaný liek v správnej dávke a schéme jeho použitia. Nevykonávajte samoliečbu. Koniec koncov, môže vás to stáť zdravie a veľa peňazí na jeho obnovu.

Pin
Send
Share
Send
Send