Hygiena

PONUS AKO PRIHLÁSENIE PREGNANCY PRED DELA

Pin
Send
Share
Send
Send


Tehotenstvo je zvláštny stav ženy, keď jej telo prechádza radom zmien. Tento stav je dlho očakávaný pre niekoho a pre koho je to úplné prekvapenie. Ale dnes nebudeme hovoriť o tom, ako otehotnieť alebo o spôsoboch ochrany, ale o symptómoch, alebo skôr príznakoch, ktoré naznačujú prítomnosť tehotenstva.

Štandardná množina sa považuje za oneskorenie menštruácie a toxémie. Ale hnačka, ktorá sprevádza mnoho žien, dokonca aj počas menštruácie z nejakého dôvodu, stráca na pozadí. Hoci hnačka a oneskorená menštruácia často naznačujú tehotenstvo a bez ohľadu na to, aké smiešne sa to môže zdať, dnes mnohé lekárske štúdie tento model potvrdzujú. Čo je to hnačka? Toto je náznak, že v tele sa vyskytli akékoľvek zmeny a môžu byť spôsobené akýmkoľvek spôsobom, ako je otrava, nástup alebo oneskorenie menštruácie, tehotenstvo. Uvažujme podrobnejšie, prečo sú určité procesy v ženskom tele sprevádzané tekutou stolicou.

Hnačka a menštruácia

Každý vie, čo je črevná porucha a že ju sprevádzajú voľné stolice, ktoré v závažných prípadoch môžu viesť k dehydratácii. Ale toto je, ak je choroba spôsobená vonkajšími faktormi a chorobami. Ale mnoho žien každý mesiac má hnačku pred menštruáciou alebo priamo v čase pre nich. Zvýšenie telesnej teploty sa však nepozoruje a ďalšie príznaky, ako je nevoľnosť, bolesť hlavy, abdominálny diskomfort, sa zhodujú so znakmi predmenštruačného syndrómu. Prečo je v ženskom tele taký fenomén a s čím súvisí? Dôvody spočívajú v umiestnení vnútorných orgánov. Maternice a črevá sú u žien v tesnej blízkosti. Preto, keď pred nástupom menštruácie sa maternica začne sťahovať, črevá sa podráždia, spodná časť brucha sa začne krútiť, zaklapne, v stolici je porucha.

Existujú aj iné príčiny, ktoré majú priamy vplyv na črevá a spôsobujú hnačku. Toto je:

  • prostaglandínového hormónu, ktorý je produkovaný vo veľkých množstvách ženským telom v predvečer menštruácie. Má relaxačný účinok na svaly čriev, začínajú sa aktívne sťahovať a v dôsledku toho frustrácia a hnačka,
  • hnačka počas menštruácie, mnohé lekárske svietidlá sa považujú za očistu čriev, pretože v tomto období hormonálne pozadie tela prispieva k jeho obnoveniu,
  • menštruácia u žien môže zhoršiť mnohé chronické ochorenia, vrátane gastrointestinálneho traktu, ktoré spôsobujú hnačku, t
  • počas menštruácie sa do orgánov malej panvy objaví nával krvi, preto sa na črevách objaví ďalšie zaťaženie, v dôsledku čoho sa vyskytne hnačka,
  • ohyb maternice, táto patológia sa prejavuje nielen voľnými stolicami počas menštruácie, ale aj silnými bolestivými záchvatmi a silným krvácaním.

Ako chápeme, intestinálna nevoľnosť počas menštruácie u žien priamo súvisí s hormonálnymi zmenami počas tohto obdobia.

Príznaky menštruačného hnačky

Problémy so stolicou, ktoré sa vyskytujú pred menštruáciou, nevyžadujú špeciálnu liečbu, ale musia byť správne identifikované. A tak prvé príznaky poruchy sa objavujú asi týždeň pred menštruáciou, exacerbácia sa pozoruje v nasledujúcich dvoch dňoch a môže pokračovať počas všetkých dní menštruácie, po ktorých sa zastaví. Hnačka starosti ráno, spôsobuje silnú bolesť v spodnej časti brucha, ktorá prechádza po vyprázdnení čreva. Žena môže navštevovať toaletu niekoľkokrát ráno, ale ak počet kresiel presiahne trikrát, je potrebné venovať pozornosť iným znakom, možno sú porušením gastrointestinálneho traktu.

Ak je hnačka počas menštruácie sprevádzaná silnými bolesťami hlavy, nevoľnosťou, vracaním, slabosťou, vysokou horúčkou, silnou bolesťou v bruchu, potom to možno pripísať menštruačnej hnačke len vtedy, ak je infekcia v tele vylúčená, potom tieto príznaky indikujú závažný premenštruačný syndróm.

Ak sa hnačka po ukončení menštruácie nezastaví, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Hnačka ako znak tehotenstva, je to?

Oneskorená menštruácia a hnačka by mali upozorniť ženu, pretože môžu indikovať tehotenstvo. Ale ak je všetko jasné s absenciou menštruácie, potom prečo nastáva intestinálna porucha, ktorá sa prejavuje ako tekutá stolica. Hlavným dôvodom sú všetky rovnaké hormonálne zmeny v ženskom tele, v dôsledku ktorých dochádza k zmenám v práci orgánov a ich príprave na znášanie plodu. Hnačka počas normálneho priebehu tehotenstva sa môže vyskytnúť v priebehu dvoch mesiacov, v budúcnosti je u ženy pravdepodobnejšie, že bude čeliť inému problému, zápche. Voľná ​​stolica však môže naznačovať iné problémy s črevami, takže pred jej priradením k normálnemu javu je potrebné patológiu odstrániť, preto je potrebné vyhľadať kvalifikovanú pomoc od špecialistu. Je potrebné pochopiť, že nosenie dieťaťa je zodpovedný proces a žena musí primerane reagovať na akékoľvek zmeny v tele.

Hnačka v skorých štádiách tehotenstva vzniká v dôsledku skutočnosti, že maternica vytvára tlak na všetky brušné štruktúry vrátane čriev. Ale ako sa plod vyvíja, tlak klesá a žena stráca voľnú stolicu.

Na záver konštatujeme, že hnačka sama o sebe neindikuje prítomnosť tehotenstva, ale je sprievodným príznakom, ktorý sprevádza zmeny v tele po počatí. Prvým hlavným znakom indikujúcim graviditu je absencia menštruácie a po nevoľnosti a uvoľnenej stolici, ktoré môžu byť v závislosti od individuálnych charakteristík ženského tela neprítomné.

U zdravej ženy s pravidelným cyklom je oneskorenie menštruácie po dobu 1-3 dní normálne. Ak je nástup menštruácie oneskorený nie viac ako 3 dni - to je limit normy, nie je dôvod na obavy a nič sa nemusí robiť. dôvody

Oneskorenie menštruácie je absencia menštruačného krvácania v období viac ako 5 dní od očakávaného času nasledujúceho mesiaca. , Čo s meškaním?

Pin
Send
Share
Send
Send