Hygiena

Je možné počas menštruácie ísť na cintorín? Prečo nie ísť na cintorín s mesačnou?

Pin
Send
Share
Send
Send


Návšteva hrobov opustených blízkych nie je pre človeka každodennou potrebou, a preto je nepravdepodobné, že by otázka, či je možné ísť na cintorín s menštruáciou, prudko stúpala. Ale ak sa tak stalo, že toto obdobie sa zhodovalo s pohrebom príbuzného, ​​potom sa táto otázka stáva relevantnou.

V tomto ohľade existuje niekoľko názorov, ktoré sa niekedy navzájom vylučujú. V našom článku budeme hovoriť o každom z nich.

Takže je možné ísť na cintorín mesačne?

O niečo vyššie sme už spomenuli, že žena je počas menštruácie považovaná za „špinavú“. Bolo jej dovolené nielen navštevovať kostol alebo sväté miesta, ale bol prítomný aj na pohrebe. Okrem toho nemala možnosť pripraviť si pamätnú večeru a pečiť veľkonočné koláče.

Podľa zákazu návštevy boli obrady pohreb a svadby. Zakázané boli aj návštevy hrobov na pamätné dni. Bolo to z viacerých dôvodov.

Žena mohla prejsť svoju "špinu", aby odišiel

Starovekí verili, že v menštruačnom období sa žena stane nečistou, nielen z hľadiska fyzického stavu, ale aj duchovného. Podľa legiend, prítomnosť žien s menštruáciou na pohrebe mohla sťažiť duši vstúpiť do neba. V dôsledku toho sa stala nepokojnou a bývala príbuznými a niekedy ich dokonca vzala so sebou. Skutočný skutočný dôkaz všetkých vyššie uvedených neexistuje.

Prostredníctvom otvoreného maternice by mohol preniknúť zlý duch

Účelom ženského menštruačného cyklu je prechod takýchto prirodzených procesov ako zmena štruktúry reprodukčného systému. Na odstránenie oddeleného endometria z tela je silná kontrakcia maternice, ktorá spôsobuje, že sa krk mierne otvorí. Toto obdobie je veľmi priaznivé pre prienik mikróbov do organizmu, preto je potrebné prísne dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

V súlade s ľudovou vierou, ako sú zárodky, zlý duch mohol preniknúť dovnútra ženy s pomocou zlého ducha. Z tohto dôvodu boli počas menštruácie zakázané pristupovať aj na cintorín. Hoci nie je jasné, či to môže zabrániť nepokojnej duši opustiť cintorín a robiť jeho špinavý skutok mimo neho.

Duševné poruchy

Najjednoduchším dôvodom, prečo by mala žena v takých dňoch držať ženu na návšteve cintorína, je možnosť vyvíjať tlak na jej psychický stav. Každý chápe, že predpisy sú prirodzeným procesom, avšak v závislosti od individuality každej ženy sa prenášajú rôznymi spôsobmi. V tomto období je väčšina spravodlivejšieho pohlavia mimoriadne podráždená a vnímavá.

Návšteva hrobu milovaného človeka teda v tomto čase môže úplne otrasiť ženou. A pokiaľ ide o pohreby, je to spojené s bolesťou straty, ktorá má negatívny vplyv nielen na emocionálny stav tela, ale aj na všetku jeho prácu.

Žena môže urobiť všetko aj počas tohto obdobia.

Treba si uvedomiť, že žena napriek všetkým svojim argumentom bude stále robiť to, čo uzná za vhodné. A ak sa žena rozhodla, že potrebuje navštíviť cintorín, potom by to určite urobila napriek všetkým poverám. Prečo nie? Podľa nášho názoru neexistuje skutočný dôvod, prečo by sme to nemali robiť.

Stačí, ak vezmete do úvahy neželateľnosť dlhého pobytu na cintoríne počas menštruačných dní kvôli neschopnosti vyhovieť hygienickým požiadavkám. Skutočne, ďaleko od každého cintorína sú sterilné čisté toalety, ktoré žena môže potrebovať navštíviť z dôvodov súvisiacich s osobitosťami tohto obdobia.

Treba mať na pamäti, že pohrebný proces milovaného človeka je pre príbuzných veľkým stresom. Na tomto základe sa môže vyskytnúť zvýšené krvácanie, čo môže spôsobiť vážne závraty a dokonca mdloby. Ak existuje nejaká pochybnosť o schopnosti vydržať to, potom je lepšie zdržať sa cestovania, samozrejme.

Stanovisko duchovenstva v tomto ohľade

Kňazi na otázku návštevy ženy v menštruačnom cykle posvätných miest, odpoveď je:

  • Žena v tomto období prichádza zlá krv, a preto jej návšteva chrámu je zároveň prejavom nerešpektovania Boha.
  • Keď navštevujú cintorín, zlí duchovia, ktorí opúšťajú ženu počas menštruácie, zabránia duši opustenej opustiť tento svet na svojej ceste do nebeského kráľovstva.
  • Sviečka položená „špinavou“ ženou pred ikonou v chráme bude horieť na slávu diabla.
  • Použitie svätenej vody spôsobí vyschnutie.

Fyziologické vysvetlenie regulácie

Vedci už dlho študovali proces vyskytujúci sa u ženy v menštruačnom cykle. Ale ako sa mení psychika a energia s touto otázkou, a je to s veľkým písmenom. V opisoch jasnovidcov to vyzerá približne ako je opísané nižšie.

Žena dostane každý mesiac možnosť byť očistená od negatívnej energie nahromadenej v určitom časovom intervale. Ale prečo sa to stalo s krvou? Áno, pretože je to miesto ľudskej energie.

Toto obdobie pre ženu je sprevádzané poklesom sily a oslabením emocionálneho stavu. Jednoducho na ňu kladie apatia. Nechce nič robiť, rozmýšľať o čomkoľvek a niečo rozhodnúť. a takýto stav je celkom logický. Menštruačné obdobie vedie k oslabeniu obálky energie, čo jej majiteľa ľahko ovplyvňujú zlé myšlienky a názory. Ženy sú ľahko prístupné zlému oku, ľahko sa poškodzujú a akékoľvek iné magické činy padajú na úrodnú pôdu.

Ale toto obdobie tiež prechádza, obnovené, opäť plné sily a energie.

Pin
Send
Share
Send
Send