Vitálny

Beta alanín pre menopauzu (menopauza), návod, použitie

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie všetky ženy môžu užívať hormóny kvôli svojmu zdraviu. Terapia fytoestrogénu bude skutočnou záchranou. Lekári často predpisujú pacientom lieky obsahujúce beta-alanín, ktoré počas menopauzy pomáhajú účinne riešiť nielen nepríjemné príznaky, ale majú aj pozitívny vplyv na výkon.

Táto látka pôsobí analogicky s hormonálnou substitučnou liečbou, ale nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky na telo, ktoré je charakteristické pre liečbu hormónmi. Ale to neznamená, že žena môže vziať liek na vlastnú päsť. V každom prípade by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, ako aj naučiť sa užívať beta-alanín av ktorých prípadoch je kontraindikovaný.

Vlastnosti lieku

Beta-alanín je prirodzene sa vyskytujúca látka, ktorú produkuje ľudské telo. V skutočnosti je to aminokyselina, bez ktorej prítomnosti je ľudská existencia nemožná. Táto aminokyselina sa priamo podieľa na riadení vegetatívnych procesov, produkuje iné prospešné látky a tiež rozkladá škodlivé zlúčeniny.

Beta-alanín pre menopauzu:

 • Zvyšuje obsah karnosínu vo svalovom tkanive, čím znižuje únavu a zvyšuje ľudský výkon.
 • Obnovuje normálny priebeh chemických reakcií v nervových bunkách, takže sa zlepšuje emocionálny stav, výkyvy nálady a podráždenosť.
 • Účinne odstraňuje voľné radikály (zabraňuje starnutiu tela a zlepšuje ochrannú funkciu organizmu).
 • Zlepšuje metabolické procesy (blokuje prírastok hmotnosti, zvyšuje hladinu glukózy v krvi).

Predpokladá sa, že beta-alanín je najúčinnejším nástrojom po hormonálnych liekoch. Jeho výhodou je absencia vedľajších účinkov, ktoré sú často spôsobené liečivami so syntetickým estrogénom. Okrem toho môžete s ním užívať aj iné lieky.

Nepreháňajte bezpečnosť tohto nástroja, pretože nesprávne používanie môže poškodiť zdravie a zhoršiť existujúce ochorenia. Preto liek môže predpisovať len špecialista a zvoliť optimálne dávkovanie.

Výhody liečiva

Aminokyselina má nasledujúce výhody:

 • komplexné účinky na nervový systém
 • zlepšenie imunity
 • zvýšenie anaeróbnej sily
 • zníženie rizika obličkových kameňov,
 • žiadne nepriaznivé účinky na pečeň a jej fungovanie, t
 • nespôsobuje ospalosť a neprítomnosť
 • minimálne vedľajšie účinky.

Ukazuje sa, že počas menopauzy Beta-alanín nielen odstraňuje nepríjemné príznaky menopauzy, ale podporuje aj zdravie, čo má pozitívny vplyv na niektoré z najdôležitejších systémov tela.

Aké príznaky menopauzy pomáhajú bojovať?

Beta-alanín je produkovaný ženským telom. Ale s prístupom menopauzy, táto aminokyselina nestačí pre telo. Nedostatok tejto látky vedie k narušeniu vegetatívnych funkcií a metabolizmu.
Po predpísaní Beta-alanínu lekárom vymiznú alebo vymiznú nasledujúce symptómy menopauzy:

 • problémy so spaním
 • výkyvy nálady, depresia,
 • konštantné prílivy a odlivy
 • nadmerné potenie
 • prírastok hmotnosti
 • zníženie pracovnej kapacity.

Okrem toho aminokyselina blokuje kyselinu mliečnu, ktorá sa môže hromadiť vo svalovom tkanive. Vzhľadom k tomu, žena prestane cítiť únavu, udržať si silu a dobrú náladu do konca dňa. Recenzia ukazuje, že počas menopauzy, to je Beta-alanín, ktorý umožňuje ženám lepšie znášať stres a nie stratiť koncentráciu.

kontraindikácie

Tento liek sa predpisuje ženám v menopauze, keď je vylúčená možnosť užívania hormónov. Ale aj beta-alanín má kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred začiatkom liečby:

 • individuálna neznášanlivosť,
 • alergie na zložky.

Je potrebné pripomenúť, že v tomto prípravku môže škrob pôsobiť ako pomocná látka. A ak po užití beta-alanínu nastane alergická reakcia, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o neznášanlivosť lepku. Preto pred užívaním lieku je nevyhnutné, aby ste sa poradili so svojím lekárom.

Ako užívať beta-alanín?

Tento liek je svojou povahou neškodný, ale ani v tomto prípade nie je samo-liečba povolená, pretože porušenie dávky môže ďalej zhoršiť menopauzálny syndróm.

Preto je užívanie lieku povolené len na príkaz ošetrujúceho lekára s prísnym dodržiavaním dávky a doby používania. Podľa inštrukcií je možné beta-alanín užívať nasledovne:

 1. Závažné príznaky menopauzy: prvé, 2 alebo 3 tablety denne počas troch mesiacov a potom maximálne dve tablety denne, až kým sa neobjaví stabilný výsledok.
 2. Mierne príznaky menopauzy: príjem sa vykonáva najmenej šesť mesiacov, 1-2 tablety denne, až kým sa neobjaví požadovaný účinok.

Je potrebné pripomenúť, že tento liek patrí k predĺženému, takže extrémne dlhodobé užívanie môže poskytnúť požadovaný účinok. Ale ak máte nejaké problémy, okamžite prestaňte užívať liek a choďte do nemocnice.

Prípravky beta-alanínu

Beta-alanín je účinná látka, ktorá je súčasťou mnohých liekov. Na boj proti menopauze sa však najčastejšie predpisujú dva spôsoby:

 • Chi-Klim Alanin (cena - 340 rubľov). Balenie obsahuje 40 tabliet, z ktorých každá váži 0,55 gramu.
 • Klimalanin (cena - 400 rubľov). Obsahuje 0,4 gramu beta alanínu. K dispozícii vo forme tabliet (dva alebo tri blistre). Droga Kimalanin recenzie väčšinou pozitívne.

Tieto lieky nemajú výrazné vedľajšie účinky, ale kvôli prítomnosti škrobu ako pomocnej zložky nemôžu byť použité osobami s neznášanlivosťou lepku.

Analógy lieku

Ak tento liek nie je vhodný pre ženu, potom by mal lekár predpísať podobný liek, ktorý sa bude líšiť v rovnakom farmakologickom účinku, ale bez individuálnej neznášanlivosti. V tomto prípade môže byť užitočné:

 • Feminal. Je to doplnok výživy, ktorý sa odporúča na boj proti rôznym prejavom menopauzálneho syndrómu. Zloženie potravinových doplnkov zahŕňa rastlinné estrogény, ktoré boli získané z extraktu ďateliny červenej. Uvoľňovanie formy - kapsuly. Spôsob podávania - jedna kapsula denne s jedlom na dlhú dobu. Zistite, aké recenzie na Feminale nájdete v jednom z našich článkov.
 • Menor. Je doplnok stravy s účinnou látkou genisteín. V niektorých prípadoch prichádza s ďalším komplexom vitamínov (Menoril Plus). Je to posledná možnosť je liek, ktorý bojuje nielen so symptómami menopauzy, ale tiež pôsobí ako profylaktický prostriedok osteoporózy.

Akékoľvek hormonálne zmeny v tele bez riadnej liečby sa môžu vyvinúť na závažné ochorenia. Beta-alanín sa dobre prejavuje počas menopauzy, ale jeho nesprávne použitie môže mať vážne následky, aby sa odstránili tie, ktoré budú musieť užívať silnejšie drogy.

Použitie beta-aliníny v boji proti symptómom menopauzy

Plodnosť u žien netrvá až do konca života. Medzi 45 a 55 rokmi žena vstupuje do fázy starnutia, keď sa v hormonálnom pozadí vyskytujú veľké zmeny, hladiny hormónov estrogénu a progesterónu v reprodukčnom systéme. Tento proces sa nazýva menopauza. Týmto procesom sa v tele vyskytujú rôzne nepríjemné symptómy.

Počas tohto obdobia sa žena stáva podráždenejšou, telo podlieha zmenám všade, takže chronické ochorenia sa môžu zhoršiť, imunita sa znižuje a objavujú sa dokonca aj komplikácie ochorení.

Preto pri nástupe príznakov menopauzy ženy hľadajú pomoc od špecialistov, aby znížili alebo odstránili telá týchto nepríjemných javov, aby mohli žiť a pracovať normálne.

Ako zistiť nástup menopauzy, hlavné príznaky a príznaky menopauzy (menopauza)?

Samozrejme, každá žena je jedinec, ale s menopauzou sa objavujú podobné príznaky, ktoré môžu odhaliť začiatok procesu a pripraviť sa naň. Symptómy a príznaky menopauzy:

- zmena nálady, zvyčajne horšie,

- zvýšené potenie tela,

- neočakávané návaly horúčavy, ktoré môžu byť veľmi časté a silné, s ťažkými formami.

S takýmito príznakmi a príznakmi menopauzy nie je vždy možné viesť normálny život, prácu. Nie je vždy možné okamžite pochopiť, ako sa vyrovnať so symptómami menopauzy, menopauzy. Preto by ste sa mali obrátiť na špecialistu, ktorý určí lieky na náhradu hormónov. Ale takéto látky okrem pozitívneho účinku vo forme redukcie alebo úplného odstránenia bolestivých symptómov menopauzy majú množstvo vedľajších účinkov a kontraindikácií. Preto táto liečba príznakov a symptómov menopauzy (menopauzy) nie je vhodná pre všetky ženy.

Nástroje a nehormonálny pôvod môžete použiť na liečbu symptómov menopauzy vo forme návalov horúčavy s menopauzou, nadmerného potenia, búšenie srdca pomocou nástrojov, ako sú fytoestrogény. Majú tiež množstvo vedľajších účinkov, ale vo všeobecnosti sú zamerané na zlepšenie stavu ženy s menopauzou s menej vedľajšími účinkami a sú vhodné pre väčší počet pacientov.

Hlavným príznakom, ktorý narúša život a prácu na začiatku menopauzy, je návaly horúčavy. Keď sa telo náhle prevarí vriacou vodou, koža sa zmení na červenú, zvlhne sa od potu, srdce veľmi rýchlo narazí, objaví sa bolesť hlavy, hučanie v ušiach, nevoľnosť, slabosť, teplota sa môže na krátky čas zvýšiť, je tu pocit paniky a dokonca mdloby prílivy. Toto sa môže opakovať niekoľkokrát denne, najmä v noci. Viac informácií o príznakoch menopauzy možno nájsť v článku: príznaky a symptómy menopauzy po 40, štádiá menopauzy, rysy vývoja menopauzy.

Preto sa s týmto problémom žena otočí k lekárovi. Príliv sa vyskytuje v dôsledku narušenia vaječníkov, ktoré nevytvárajú normálne hladiny pohlavných hormónov, a v dôsledku toho je narušená funkcia hypotalamického orgánu zodpovedného za výmenu tepla v tele.

Užívanie liekov predpisuje lekár, ktorý sa snaží pomôcť normalizovať proces výmeny tepla v tele ženy. Ak je účinok možný bez použitia hormónov a fytoestrogénov, lekár ich predpíše. Vymenovanie môže byť po hormonálnej terapii, v prípade jej neúčinnosti alebo odmietnutia ženy z takejto liečby.

Beta-alanín a jeho účinok, indikácie na použitie

Často s pomocou pacientov v období menopauzy, odborníci používajú lieky obsahujúce beta-alanín, aminokyselinu, ktorá je vždy obsiahnutá v ženskom tele, ale keď dosiahne menopauzu, takmer prestáva byť produkovaná. A na reguláciu termoregulácie je potrebné dodávať ju zvonku, pričom užívate určité lieky, ktoré ju obsahujú. Vnútri tela, aminokyselina bojuje návaly horúčavy, bolesti hlavy, zvýšené potenie, a tiež pomáha žene bojovať proti prepracovaniu, odstránenie kyseliny mliečnej zo svalov, bráni ich únavu. Ak znížite všetky vyššie uvedené informácie, môžeme konštatovať, že beta alanín vám umožňuje úplne sa zbaviť alebo znížiť nasledujúce príznaky a symptómy menopauzy: únava tela, znížená pozornosť a koncentrácia, znížená aktivita mozgu počas menopauzy, znížená imunita, imunitný systém ženy počas menopauzy , zníženie návalov horúčavy počas menopauzy, zvýšené potenie a iné problémy.

Tiež beta-alanín pomáha normalizovať koncentráciu, eliminuje rozptýlenie, zmierňuje ospalosť, zmierňuje účinok zadržiavania tekutín v ženskom tele, pomáha zmierňovať opuchy a zabraňuje zvyšovaniu telesnej hmotnosti počas menopauzy. Beta alanín počas menopauzy pomáha eliminovať kyselinu mliečnu z tela. Je to kvôli kyseline mliečnej, ktorá sa hromadí vo svaloch, žena cíti extra únavu. Beta alanín počas menopauzy tiež znižuje produkciu histamínu v ženskom tele a odstraňuje účinok zvýšenej únavy a ospalosti. Pri menopauze môže lekár predpísať aj hormonálnu antikoncepciu, napríklad hormonálnu antikoncepciu. Je veľmi dôležité, aby žena s príznakmi menopauzy vedela, že bez toho, aby prešla celým radom diagnostiky, nemôžete si vybrať liečbu menopauzy, pretože nie všetky ženy môžu pristupovať k hormonálnemu OK v boji proti symptómom návalu horúčavy a iných príznakov menopauzy. Preto by ste sa mali najprv poradiť so špecialistom, gynekológom a až potom zvoliť hormonálne alebo nehormonálne lieky na liečbu príznakov menopauzy.

Ako beta-alanín ovplyvňuje ženské telo?

Aminokyselina funguje nasledovne:

- kyselina mliečna sa vylučuje z tela, zvyšuje sa obsah karnozínu v svaloch a znižuje sa únava, zvyšuje sa vytrvalosť,

- proces starnutia je inhibovaný v dôsledku ničenia voľných radikálov, t

- zlá nálada a podráždenosť sú spôsobené normalizáciou chemických reakcií v bunkách a zlepšením celkového stavu tela,

- prenos tepla je normalizovaný, návaly tepla sú redukované alebo nie sú také silné

- urýchľuje sa metabolický proces, ktorý zabraňuje nárastu hmotnosti a zabraňuje zvýšeniu hladiny glukózy v krvi, čo nevedie k rozvoju diabetes mellitus.

Indikácie na použitie beta alanínu

Pri všetkých pozitívnych vlastnostiach môže byť beta-alanín aplikovaný len na lekársky predpis, pričom sa musí prísne dodržiavať odporúčaná dávka a frekvencia. Zvyčajný režim - 2 tablety denne počas 5 dní so silnými príznakmi - 3 tablety. To je celkom dosť na normalizáciu stavu ženy, zmierniť príznaky menopauzy.

Okrem užívania lieku, mali by ste si prezrieť svoj denný režim, odpočinúť viac, jesť správne a plne, nie jesť mastné a korenené potraviny, jesť viac zeleniny, ovocie, brať vitamíny, vzdať sa zlé návyky, tráviť viac času vonku. Neočakávajú sa okamžité výsledky, ale súčasne so zmenami v životnom štýle sa môžu zmierniť alebo dokonca úplne odstrániť nepríjemné symptómy.

Ak sa príznaky začnú znovu objavovať, môže byť potrebné opakovať priebeh beta-alanínu. Ale to by sa nemalo báť, závislosť na drogách sa nevyskytuje a prakticky neexistujú žiadne vedľajšie účinky.

Beta-alanín sa tiež používa na iné zdravotné problémy. Posilňujú imunitný systém, profylakticky ovplyvňujú tvorbu v obličkách. Používa sa na adjuvantnú liečbu hypoglykémie a na zníženie záchvatov epilepsie. Liek je vynikajúcim zdrojom energie pre mozgovú kôru a centrálny nervový systém.

Väčšinou sa však používa na zmiernenie príznakov menopauzálnych prílivov u žien, ktoré nemôžu užívať hormonálne lieky s individuálnou neznášanlivosťou alebo ich nechcú užívať. Pred hormonálnou terapiou sa odporúča pokúsiť sa začať užívať beta-alanín, ktorý môže odstrániť príznaky a nepotrebuje ďalšiu liečbu.

Aminokyselina sa používa na normálne fungovanie pamäte a mentálnych schopností počas menopauzy, pomáha a obnovuje pozornosť, ktorá je tiež narušená v menopauze.

Liek je dobre tolerovaný, nie návykový. Nepriaznivo neovplyvňuje obehový systém a neovplyvňuje fungovanie srdca a kardiovaskulárneho systému. Neexistujú žiadne nežiaduce účinky na pečeň alebo obličky.

Beta-alanín nevedie k zadržiavaniu tekutín v tele a jeho akumulácii v tkanivách, na rozdiel od hormonálnej terapie, a použitie tohto lieku nevedie k zvýšeniu telesnej hmotnosti, čo je veľmi dôležité pre ženy, ktoré sa boja zbaviť hormonálnej terapie.

Dlhodobé užívanie obnovuje energiu a metabolické procesy v tele, normalizuje ich prácu v dôsledku akumulácie karnozínu a kyseliny pantoténovej v tele. Pri užívaní beta-alanínu sa nepozoruje ospalosť, letargia a zmätenosť, pretože neobsahuje antihistaminiká.

A o tom, čo sú pravidlá sexuálneho života počas menopauzy možno nájsť v článku: menopauza a menopauza, sex, pohlavný styk, základné pravidlá sexuálneho života počas menopauzy.

Prečo sa prihlásiť?

Tento nástroj má rôzny pozitívny vplyv. S ním sa môžete zbaviť takých prejavov menopauzálneho syndrómu, ako sú:

 1. Bliká
 2. Nadmerné potenie počas alebo mimo prílivu a odlivu,
 3. Záchvaty zimy,
 4. nespavosť,
 5. tachykardia,
 6. Významný opuch,
 7. Перепады настроения, нервозность, тревожность,
 8. Рассеянность и астения,
 9. Сниженная работоспособность.

Dôležitou výhodou tohto nástroja v porovnaní s inými je, že sa môže používať počas tehotenstva (ak príde) av období po pôrode.

Spôsob použitia

Napriek tomu, že liek je relatívne neškodný, neodporúča sa používať ho na vlastnú liečbu. Dávkovanie, frekvencia a trvanie liečby predpísané lekárom. Obvykle sa betalanín z prílivov s menopauzou predpisuje v jednej z nasledujúcich schém:

 • Pri ťažkých príznakoch: 2-3 tablety denne počas troch mesiacov, potom 1-2 tablety po dlhú dobu, kým sa príznaky neodstránia,
 • Ak sú príznaky slabé, môžete užívať 1-2 tablety denne. Trvanie kurzu je v tomto prípade najmenej šesť mesiacov.

Lekár však musí počítať individuálne dávkovanie, najmä v starobe.

Vedľajšie účinky

Beta alanín v menopauze je veľmi dobre tolerovaný. Takmer nikdy nedáva vedľajšie účinky. V súčasnosti je zvýraznený len jeden možný vedľajší účinok. Je to alergická reakcia. Prejavuje sa hlavne v koži, vo forme vyrážok, suchosti a odlupovania, svrbenia a pálenia v niektorých oblastiach kože. Niekedy je opuch a hyperémia. Ale takýto jav je dosť zriedkavý.

Liekové interakcie

Pretože liek je aminokyselina, takmer neinteraguje s väčšinou známych liekov. Štúdie zistili, že beta-alanín je dobre tolerovaný v kombinácii s väčšinou liekov. Avšak skôr, ako začnete užívať liek, odporúča sa informovať svojho lekára o všetkých liekoch užívaných v rovnakom čase.

Štúdie účinku lieku na ženské telo

Aminokyselina bola neúčinná u žien s veľmi častými a silnými návaly, ktoré nemohli mať požadovaný účinok pri hormonálnej terapii.

V štúdiách sa nezistili žiadne vedľajšie účinky, a preto sa ukázalo, že použitie lieku je účinné, keď dostalo uspokojivé hodnotenie pri liečbe príznakov návalov horúčavy u žien. U 70% žien užívajúcich liek v priebehu mesiaca sa počas menopauzy odstránili príznaky návalov horúčavy, pričom tento účinok sa prejavil ďalšie dva mesiace po ukončení liečby. U pacientov s chirurgickým zákrokom na rakovinu prsníka a maternice, tento liek mal tiež pozitívny vplyv na telo, čo je veľmi dôležité z dôvodu neschopnosti vykonávať hormonálnu terapiu po takýchto operáciách.

Preto mnohí lekári predpisujú beta-alinín pre pacientov s návaly horúčky pred hormonálnou terapiou, a ak je pozitívny účinok tejto drogy, hormonálna terapia vôbec nie je predpísaná, uchyľuje sa k liečbe aminokyselinou a v prípade potreby ju znovu používa. Tiež liek môže byť predpísaný po hormonálnej liečbe.

V každom prípade, keď má žena menopauzu, ktorá je spojená s reštrukturalizáciou organizmu, znížením hladín hormónov a zánikom reprodukčnej funkcie, existuje možnosť liečby symptómov, ako sú návaly horúčavy, zvýšené potenie, zlý zdravotný stav, porucha pozornosti, tlak, hormonálny alebo nehormonálne lieky. Koniec koncov, nie každá žena sa rozhodne vziať hormóny zo strachu z tuku, alebo môže byť netolerantná na tento spôsob liečby. Potom lekár predpíše nehormonálny liek beta-alanín, ktorý sa osvedčil na pozitívnej strane a je najsľubnejším liekom z nehormonálnych látok pri liečbe symptómov menopauzy, ktoré sú hlavnými príznakmi menopauzy.

Konajúc v dvoch smeroch naraz, zmierňuje príznaky horúčky. Okrem toho, ako v miernych, tak aj v závažných prípadoch príznakov návalov horúčavy, liek má pozitívny vplyv na telo.

Látka nespôsobuje vedľajšie účinky, na rozdiel od iných antidepresív a psychotropných liekov, ktoré môžu spôsobiť ospalosť a letargiu. Je veľmi účinný pri použití s ​​extrémnou opatrnosťou pre pacientov, pretože prakticky neexistujú žiadne vedľajšie vlastnosti.

Bez ohľadu na metódu liečby, ktorú si žena vyberie, je vždy potrebné poradiť sa so svojím lekárom a nie samostatne, aby ste sa vyhli poškodeniu vlastného zdravia. Správnu liečbu si môže vybrať len špecialista, ktorý prinesie pozitívny účinok a obnoví normálne fungovanie tela. Je tiež nevyhnutné viesť správny a zdravý životný štýl, nie fyzicky ani psychicky prepracovaný, aby sa telo vyrovnalo so všetkými zmenami tak ľahko, ako je to len možné, čo je dôležité pre samotnú ženu.

Pri menopauze sa môže objaviť krvácanie z maternice, nepatrí k vedľajším účinkom beta alanínu, ale je príznakom veľmi vážnych zdravotných problémov. Ak chcete konať správne, ak sa objavilo krvácanie z maternice počas menopauzy, môžete si prečítať článok: prečo sa vyskytuje krvácanie z maternice, typy krvácania z maternice, príčiny krvácania z maternice počas menopauzy.

Užitočné vlastnosti položky

V sieti, v tlači, môžete nájsť veľké množstvo recenzií beta-alanínu, ktoré napísali odborníci na výživu, profesionálni kulturisti, kvalifikovaní tréneri a amatérski atléti, ktorí si tento nástroj sami vyskúšali. Všetky vyššie uvedené možno skombinovať do troch hlavných pozoruhodných vlastností aminokyseliny:

 1. Zvýšená svalová kontrakcia. Ako sa to deje? Kvôli zvýšenej rezistencii vápnikového kanála. Tento faktor umožňuje svalom kontraktovať s väčšou rýchlosťou a silou. Zvýšené uvoľňovanie karnosínu znižuje kyslosť. Ako je to užitočné? Zvýšená kyslosť v tele spôsobuje tzv. "Svalové zlyhanie". To znamená neschopnosť vykonávať opakovanie cvičenia. Beta-alanín zvyšuje prah únavy športovcov. Preto jej druhé meno.
 2. Zdroj energie, regulátor krvnej glukózy. Tieto vlastnosti sú uvedené v pokynoch pre beta-alanín. Aminokyselina sa aktívne podieľa na metabolizme mnohých organických kyselín, cukrov. Okrem toho je beta-alanín zdrojom energie pre centrálny nervový systém a svaly. Koniec koncov, raz v pečeni sa aminokyselina v tomto orgáne transformuje na glukózu. Ak športovec prejde fázou takzvaného "sušenia", potom je hladina cukru v krvi nízka. Alanín pomôže regulovať hladiny v krvi. Bojuje nielen s hypoglykémiou (nedostatočná glukóza), ale aj s nízkym krvným tlakom.
 3. Stimulátor imunitnej ochrany. Beta-alanín - na čo slúži? Aminokyselina okrem iného stimuluje imunitný systém tela, aby produkoval ochranné protilátky.

Určité poškodenie tela pri rešpektovaní správnej dávky nebolo počas klinických štúdií identifikované.

Komu je zobrazená položka?

Hlavným použitím beta-alanínu v športe je doplniť diétu, keď športovec priberá na váhe, pracuje na úľave svalov. Vo všeobecnosti sa všetkým ľuďom, ktorí vedú aktívnu životnú úroveň, systematicky sa angažujú v športe, ukazujú tí, ktorí pravidelne navštevujú školenia v sále.

Ak je človek charakterizovaný dlhotrvajúcou ťažkou fyzickou námahou, potom potrebuje alanín. Tento prvok pomáha odstraňovať metabolické produkty z tela, ktoré vznikajú pri rozklade proteínov. Najmä amoniak.

Tiež návod na použitie beta-alanínu naznačuje, že liek pomôže obnoviť zdravie po dlhšom strese, nervóznom preťažení. Je ukázané, že ľudia, ktorí museli dlho hladovať, dodržiavať prísnu diétu, tiež obnoviť telo.

Kde je položka?

Na liečbu dnes je možné zakúpiť beta-alanín v lekárni. Okrem toho prichádza vo forme doplnkov stravy (špeciálne prášky, kapsuly), ktoré sú široko zastúpené v predajniach športovej výživy - pravidelné a virtuálne.

Keďže ide o aminokyselinu prírodného pôvodu, bude nielen obsiahnutá v špeciálnych kapsulách a tabletách. Beta-alanín je bohatý na nasledujúce potraviny:

 • Mäso a bohaté mäsové vývary.
 • Mlieko, množstvo produktov z neho odvodených - kvapalné a tuhé.

Správne dávkovanie

Ako správne užívať beta-alanín? Stačí dodržať dennú dávku vhodnú pre váš životný štýl:

 • Priemerná ľudská potreba tejto aminokyseliny je 3 g / deň.
 • Ak sa aktívne zapájate do športu, systematicky navštevujte posilňovňu, vášnivý je pre kulturistiku, potom sa táto dávka pre vás trochu zvýši - 4-6 g / deň. Pri nákupe doplnkov vo forme práškov, kapsúl sa látka najvýhodnejšie užíva v priebehu 4-5 týždňov.
 • Ak váš životný štýl nie je charakterizovaný vážnou fyzickou námahou, ste ľahostajní k športu a aktívnemu odpočinku, vaše telo potrebuje menšie množstvo alanínu - asi 1 g / deň.

A teraz sa obraciame k použitiu tejto aminokyseliny ako terapeutického stabilizačného činidla.

Beta-alanín pre menopauzu

Čo je charakteristické pre obdobie menopauzy pre ženské telo? V tomto zlomovom bode klesá hladina takých dôležitých hormónov ako estrogén, progesterón a celý systém orgánov je nahradený novým spôsobom života. Faktory súvisiace s vekom spolu môžu spôsobiť také následky, ako sú exacerbácie chronických patológií, dlhodobá liečba infekcií a rozvoj komplikácií. Tiež menopauza je často sprevádzaná častými výkyvmi nálady, návaly horúčavy, neprimerané horúčavy a iné negatívne prejavy.

Beta-alanín pomáha vyrovnať sa s vyššie uvedenými podmienkami, aby sa znížili ich negatívne prejavy. Môže normalizovať klesajúcu úroveň produkcie hormónov, "opraviť" termoregulačné centrum v hypotalame.

Protidrogová akcia

Ako sme už uviedli, beta-alanín je užitočná aminokyselina, ktorú môže naše telo syntetizovať nezávisle. Počas menopauzy sa však vyrába v malých množstvách. Jeho nedostatočná syntéza a vedie k neprimeranému teplu a poteniu - je to beta-alanín, ktorý riadi termoregulačné centrum hypotalamu. Preto, aby sa jej stav normalizoval, žena musí umelo doplniť zásoby aminokyselín - užívaním liekov.

Ďalšia užitočná vlastnosť: beta-alanín inhibuje objem histamínu v krvi, ktorý rozširuje periférne cievy a je škodlivý pre vegetatívne procesy. Dostatočné množstvo užitočných aminokyselín v tele počas menopauzy pomáha vyrovnať sa s počtom a závažnosťou návalov horúčavy, zvýšeného potenia, bolestí hlavy a migrén.

Tiež beta-alanín je zodpovedný za odstránenie kyseliny mliečnej z tela. Ten, ktorý stagnuje vo svalovom tkanive, spôsobuje, že máme neunavujúcu únavu.

Niektoré dôležitejšie účinky prípravkov obsahujúcich alanín na ženské telo počas tohto ťažkého obdobia úpravy:

 • Zvyšuje imunitu, produkuje rezistenciu voči mnohým chorobám.
 • Pomáha úspešne prežiť stresové situácie.
 • Podporuje sústredenie pozornosti, jej prepínanie medzi dôležitými záležitosťami.
 • Podporuje dobrý výkon, znižuje únavu.

Príjem pre menopauzu

Dnes v lekárňach nájdete veľa liekov, ktorých aktívnym centrom je baht-alanín. Najznámejšie sú „cyklín-alanín“ z „Evalar“, „Klimalanin“. Všetky tieto nástroje majú jednu negatívnu vlastnosť - predražené. Vynikajúcou alternatívou pre ženy počas menopauzy budú rovnaké kapsuly a prášky, ktoré užívajú kulturisti. Tieto nástroje môžete nájsť v mnohých obchodoch so športovou výživou.

Lieky s beta-alanínom predpisuje len ošetrujúci lekár! Tiež predpisuje dávkovanie, trvanie kurzu. V podstate, žena s priemerným prejavom príznakov menopauzy je predpísaná 2 tablety denne. Ak sú príznaky silné, dávka sa môže zvýšiť na 3 tablety.

Dôležitá vlastnosť - užívanie lieku je možné so zákazom hormonálnej terapie. Niekedy je to predpísané ako príprava na to. Ak beta-alanín dokonale zvládne potrebné úlohy, potom zmizne potreba hormonálnej liečby.

Väčšina pacientov berie liek s aminokyselinou dobre:

 • Nepriaznivo neovplyvňuje hematopoetickú funkciu organizmu.
 • Nevyvoláva kardiovaskulárne ochorenia.
 • Neexistuje žiadny negatívny vplyv na prácu pečene a obličiek.
 • Dlhý priebeh podávania nespôsobuje ospalosť, zníženie koncentrácie. Pozitívny účinok je spôsobený absenciou antihistaminických prvkov.
 • Alanín nie je návykový ani návykový.

Priaznivý účinok počas menopauzy

Na záver uvádzame celý rad priaznivých účinkov prvku na ženské telo:

 • Vplyv na nervový systém: zlepšenie koncentrácie, rýchlosť reakcie. Boj proti výkyvom nálady.
 • Posilnenie imunity. Antioxidačné účinky na organizmus.
 • Pozitívny vplyv na náladu, aktivitu. Zdroj životnej energie.
 • Normalizácia metabolických, energetických procesov v tele. Je dôležité, aby beta-alanín počas hormonálnej úpravy zabraňoval nárastu telesnej hmotnosti.
 • Odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela, neumožňuje jej stagnáciu v tkanivách.

Beta-alanín je veľmi užitočná aminokyselina pre ľudské telo. V prvom rade je to ukázané profesionálnym športovcom, ženám v období menopauzy. Produkty bohaté na to bude absolútne užitočné pre každú osobu, ktorá sa stará o svoje zdravie.

Indikácie pre použitie klimalanina

Hlavným dôvodom užívania Klimalaninu sú skoré a následné príznaky menopauzy, ktoré si vyžadujú predpisovanie liekov.

Existuje niekoľko hlavných indikácií užívania Klimalaninu: t

 • pocity prílivu, nadmernej funkcie potných žliaz,
 • oslabená imunita
 • pocit únavy, apatia,
 • nervozita, nestabilita nálady,
 • poškodenie pamäte a koncentrácia.

Uvoľňovací formulár

Klimalanín sa vyrába vo forme plochých valcovitých tabliet. Farebné tablety - biela.

Balenie obsahuje anotáciu k použitiu liečiva, ako aj dve blistrové platne s veľkosťou 15 tabliet. v každej (alebo v troch blistrových platniach po 10 tabliet v každom).

Climalanín patrí do skupiny liekov proti menopauze.

Zloženie tabliet Klimalanin:

 • aktívna zložka Beta (β) -alanín (v množstve 400 mg),
 • ďalšie zložky: stearát horečnatý, glycerín, hydrát kremíka, pšeničný škrob.

farmakodynamika

Climalanin, ako rastlinný estrogén, priamo ovplyvňuje prácu termoregulačného centra hypotalamu - táto vlastnosť umožňuje zmierniť alebo úplne odstrániť prílivy a odlivy.

Aktívna zložka lieku Kimamalin znižuje syntézu histamínu, čím znižuje záťaž na periférnej vaskulárnej sieti. Frekvencia a stupeň spazmov v cievach sa znižuje - pocit tepla zmizne, práca potných žliaz sa normalizuje.

Ďalšou vlastnosťou klamalanínu je vylučovanie intramuskulárnej kyseliny mliečnej. To pomáha znížiť nadmernú únavu a zvýšiť účinnosť.

Okrem základných vlastností má Klimalanin niektoré ďalšie účinky:

 • zabraňuje zadržiavaniu tekutín v tele, zabraňuje vzniku edému a nárastu hmotnosti,
 • nespôsobuje ospalosť, neznižuje koncentráciu pozornosti,
 • povolené v období po pôrode.

Vedľajšie účinky klimalanina

Alergické reakcie, ktoré sú relatívne zriedkavé a môžu sa prejaviť vo forme:

 • svrbenie,
 • kožná vyrážka na type urtikárie,
 • začervenanie kože
 • edém.

Pri špeciálnej alergii z precitlivenosti sa môže vyvinúť stav anafylaktického šoku, ale takéto prípady neboli hlásené.

Lekári hodnotenie o Klimalanin

Pri prvých príznakoch menopauzy, mnoho žien chodí do lekární pri hľadaní účinných prostriedkov na elimináciu hlavných negatívnych prejavov klimaktérií - návaly horúčavy a nadmerné potenie. A často sa ich voľba zastaví na takom lieku ako Climalanin. Čo je táto droga a ako je účinná? Existuje pozitívna spätná väzba od lekárov o Clemalanin?

Climalanín je francúzske anti-klimakterické činidlo, ktoré je založené na prirodzenej aminokyseline beta- (β) -alanínu. Táto aminokyselina zabraňuje prudkému uvoľneniu histamínu do obehového systému bez zníženia jeho aktivity. Táto vlastnosť má priamy vplyv na priebeh vegetatívnych procesov v ženskom tele, čo má veľký význam počas vývoja menopauzy.

Climalanin sa vyrába vo forme tabliet: každá tableta obsahuje 400 mg beta (β) alanínu.

Climalan je predpísaný lekári na zlepšenie pohody žien počas menopauzy. Liek je prakticky bez kontraindikácií: výnimkou sú prípady individuálnej neznášanlivosti na drogy a detstvo.

Lekári trvajú na tom, že neužívajte Klimalanin a iné lieky na menopauzu bez vymenovania špecialistu. Faktom je, že jedna žena môže pomôcť drogám a druhá - poškodeniu. Príslušný lekár bude takéto lieky vždy predpisovať až po tom, čo pacient absolvoval všetky potrebné testy a podstúpi určité diagnostické štúdie. Доктор должен убедиться в том, что негативных последствий от приема препарата не будет, а результат лечения будет только положительным.Inak budú predpísané iné tabletky na zmiernenie príznakov menopauzy, ktoré sú vhodnejšie pre ženu.

Čo je lepšie: bonisan alebo kalalanin?

Climalanin a Bonisan sú zásadne odlišné prípravky s rôznym zložením a princípom pôsobenia. Preto ich porovnať farmakologicky nesprávne.

Hlavná zložka Klimalanina je prírodná aminokyselina beta- (β) -alanín, ktorý sa syntetizuje v tele. S príchodom menopauzy, táto látka sa stáva menej, čo sa odráža v stave cievneho systému ženy.

Zloženie Bonisanu zahŕňa izoflavóny - prírodné fytoestrogénne zlúčeniny odvodené zo sójových bôbov. Takýto liek sa v prvom rade neprijíma ani tak na liečenie ako na prevenciu symptómov a účinkov menopauzy. Bonisan slúži najmä ako dobrá prevencia osteoporózy - jedného z možných negatívnych účinkov menopauzy.

Ktorý z týchto liekov je najvhodnejší - v každej konkrétnej situácii rozhodne ošetrujúci lekár.

Akné z akné - pomôže to?

Climalanín je mnohostranný liek. To nielen znižuje frekvenciu a závažnosť návaly horúčavy, zlepšuje náladu a odstraňuje nespavosť, ale tiež zlepšuje stav kože. Avšak, len ak zhoršenie kože a vzhľad akné je spojená s nástupom menopauzy.

Neodporúča sa užívať kalimalin pred prvými príznakmi menopauzy.

Početné hodnotenia lekárov naznačujú, že Klimalanin je skutočne účinný liek, ktorý nie je návykový a možno ho používať dostatočne dlho. Treba však pamätať na to, že liek Klimalanin je liekom voľby pre miernu a stredne ťažkú ​​menopauzu. Ak sa klimakterické príznaky javia ako dosť ťažké, mali by ste sa poradiť s lekárom, aby vám predpísali silnejší liek.

Účinok na telo

Aby sa minimalizovali prejavy symptómov, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy, je potrebné eliminovať návaly tepla, ktoré sú nekontrolovateľné a náhle sa vyskytujúce. Sú to tieto prílivy a prinesú najväčšiu nepríjemnosť pre ženu. Za týmto účelom lekári predpisujú hormonálne lieky pre ženy. Bohužiaľ, tieto lieky na báze hormónov nie sú vhodné pre všetkých zástupcov ženskej polovice populácie, pretože vyvolávajú výskyt veľkého množstva vedľajších účinkov. Na zníženie rizika patologických zmien, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie ženy, sú hormonálne lieky nahradené rastlinnými liekmi, ktoré majú pozitívny vplyv na organizmus a pomáhajú znižovať závažnosť príznakov, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy.

Obrázok prevzatý z poisklekarstv.com.ua

Lekári tiež uprednostňujú lieky, ktoré obsahujú beta-alanín, aminokyselinu, ktorá pomáha normalizovať nesprávnu termoreguláciu organizmu. Vzhľadom na nedostatok beta-alanínu v tele a začínajú sa vyskytovať časté návaly tepla počas menopauzy. V prípade jeho nedostatku je potrebné doplniť zásoby pomocou liekov obsahujúcich túto aminokyselinu v jej zložení.

Aminokyselina beta-alanín, ktorá pôsobí na telo, prispieva k následným zmenám, menovite:

 • zmierňuje bolesť hlavy
 • odstraňuje z tela laktát, ktorý sa hromadí vo svaloch,
 • znižuje únavu a zlepšuje výkon,
 • zvyšuje odolnosť organizmu voči stresovým situáciám
 • zlepšuje imunitu
 • aktívne sa podieľa na posilňovaní kostry svalov a kostí,
 • normalizuje psycho-emocionálny stav ženy v dôsledku toho zmeny nálady a stav úplnej ľahostajnosti zmiznú,
 • v malom rozsahu zabraňuje starnutiu pokožky,
 • normalizuje metabolické procesy a zároveň znižuje riziko náhleho zvýšenia telesnej hmotnosti počas menopauzy,
 • odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela a zároveň vylučuje ženu z opuchov.

Veľkou výhodou je, že použitie beta-alanínu nie je návykové.

Indikácie na použitie

Lieky obsahujúce beta-alanín sa často predpisujú ženskej polovici populácie, u ktorej je obdobie menopauzy veľmi ťažké, s výraznými príznakmi charakteristickými pre toto obdobie. Je to zníženie ich závažnosti pomocou drogovej terapie. Hlavnými indikáciami pre použitie aminokyselín je prítomnosť nasledujúcich problémov, a to:

 • opakovaný výskyt prílivu a odlivu počas dňa,
 • nadmerné potenie
 • nízka imunita a silná tendencia k infekčným, katarálnym a iným ochoreniam,
 • poruchy koncentrácie
 • problémy s pamäťou
 • nízky výkon
 • únava.

Podmienky používania

Beta-alanínová aminokyselina je pre ženské telo absolútne bezpečná, ale je potrebné ju užívať len tak, ako to predpísal ošetrujúci lekár. V prípade použitia samotného liečiva môže pacient trpieť vážnymi problémami vo forme závažných foriem menopauzálnych porúch. Aby ste tomu predišli, pred použitím lieku musíte získať kvalifikovanú konzultáciu s odborníkom o trvaní príjmu a požadovanej dávke.

Keď sú v rôznych štádiách klimakterického obdobia príznaky pacienta veľmi výrazné a prispievajú k zníženiu životnej úrovne, pacientovi sa predpisuje liek tri tablety denne. 30 dní musí žena užívať liek v takom množstve a potom hladko prejsť na užívanie dvoch tabliet denne a nakoniec až jednu dávku denne. Liek sa prestane používať, len ak príznaky charakteristické pre návaly horúčavy úplne zmiznú.

V situáciách, keď príznaky nie sú veľmi výrazné, sa odporúča začať s užívaním iba dvoch tabliet denne. V tomto prípade môže priebeh používania trvať približne šesť mesiacov.

Analógy beta alanínu

V lekárskej praxi existujú situácie, keď je aminokyselina beta-alanínu nevyhnutná pre ženu, keď nastane menopauza, ale má v anamnéze kontraindikácie použitia týchto liekov. V tejto situácii lekár predpisuje lieky, ktoré majú rovnaký účinok na telo ako beta-alanín, a zároveň pomáhajú eliminovať príznaky menopauzy. Takéto lieky sú k dispozícii a môžu byť zakúpené v najbližšej lekárni, ale mali by byť prijaté len so súhlasom gynekológa. Najčastejšie používanými liekmi sú nasledujúce lieky, ako napríklad:

Feminal je doplnok výživy, ktorého zložkou je komplex fytoestrogénov - ženských pohlavných hormónov, ktoré sú rastlinného pôvodu. Tento doplnok je vyrobený vo forme kapsúl určených výlučne na perorálne použitie. Všeobecne platí, že lekári predpisujú jednu tabletu denne. užívaných počas jedla počas 6 po sebe nasledujúcich mesiacov. Použitie výživových doplnkov Feminal nespôsobuje závislosť a tiež nemá negatívny vplyv na organizmus a nevyvoláva výskyt vedľajších účinkov.

Menoril nie je liek, rovnako ako Feminal patrí do skupiny potravinových doplnkov. Vyrába sa vo forme komplexov vitamínov, ktoré obsahujú rôzne množstvo rastlinných extraktov. Tento doplnok je nielen aktívne bojuje s príznakmi, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy, ale je tiež široko používaný na prevenciu ochorení kostí, ako aj chorôb všeobecne.

Na tomto základe sa príznaky, ktoré sa vyskytujú v období menopauzy, musia odstrániť hneď, ako sa objavia. Na tento účel sa odporúča vyhľadať pomoc u svojho vedúceho gynekológa. Po zozbieraní histórie a vyšetrení predpíše potrebné lieky na liečbu obsahujúce beta-alanín. S pomocou týchto liekov, môžete odstrániť problémy, ktoré vznikajú, zbaviť sa nepohodlia a zlepšiť kvalitu života.

Veľmi často sa v kombinácii s liekmi obsahujúcimi beta-alanín v jeho zložení predpisujú ďalšie lieky, ktoré tiež aktívne bojujú proti zmenám, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy. Jedným z nich je - glycín.

Obrázok prevzatý z babyzzz.ru

Glycín, pôsobiaci na ženské telo, má regulačný účinok na metabolické procesy. S jeho pomocou dochádza k normalizácii a začína aktivácia obrannej reakcie centrálneho nervového systému. Okrem toho liek pomôže zbaviť sa prepätí, ktoré sa vyskytujú v dôsledku zvýšenej emocionality.

Keď je liek Glycín prísne užívaný podľa špeciálne vyvinutej schémy, ovplyvňuje telo takto:

 • znižuje tendenciu k agresii, ktorá sa vyvíja v dôsledku veľmi ostrých zmien psycho-emocionálneho stavu pri nástupe menopauzy,
 • pomáha zlepšovať náladu a celkový stav žien
 • znižuje intenzitu ochorení autonómneho nervového systému, ktoré sa často vyskytujú počas menopauzy,
 • odstrániť stav ako nespavosť,
 • znížiť intenzitu rôznych zmien, ktoré nie sú charakteristické pre normálny stav centrálneho nervového systému,
 • neutralizujú toxické účinky na fungovanie a výkon centrálneho nervového systému, vyvolané použitím ďalších liekov na odstránenie menopauzálnych symptómov.

Liek Glycín pomáha eliminovať takéto patologické zmeny a stavy, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy, ako napríklad:

 • zníženie fyzickej a intelektuálnej výkonnosti,
 • veľmi zložitá psychologická porucha, vyvolaná vplyvom dlhotrvajúcich stresových situácií na pozadí zvýšenej emocionality,
 • problémy so zaspávaním a spaním vo všeobecnosti
 • zvýšená nervová podráždenosť,
 • výskyt epileptických záchvatov,
 • záchvaty zvýšenej nervozity, vyvíjajúce sa ako výsledok chirurgického zákroku v lebečnej oblasti hlavy.

Spôsob použitia

Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, vrátane Glycínu, musíte sa poradiť so svojím lekárom. Iba skúsený špecialista vypíše správny režim aplikácie lieku a presne určí požadovanú dávku, ako aj trvanie liečby. V prípade, že pacient dodržiava všetky odporúčania lekára, účinnosť lieku bude 100% a výsledok nebude trvať dlho čakať. Okrem toho môže rozhodnúť len o vhodnosti použitia vhodného lieku na dosiahnutie čo najrýchlejšieho výsledku av tomto prípade ide o elimináciu symptómov menopauzy. Liek je dostupný vo forme tabliet, ktoré sú vo vnútri. Prášky možno užívať dvoma spôsobmi, a to:

 • sublingválne - tableta sa má vložiť pod jazyk a rozpustiť, až kým sa úplne nerozpustí,
 • pilulku, výsledný prášok premiešajte s vodou a vypite.

Na odstránenie psycho-emocionálneho stresu, ako aj na zlepšenie výkonu počas menopauzy, musíte užívať jednu pilulku dvakrát alebo trikrát denne. Trvanie liečby závisí od závažnosti symptómov a môže byť od 14 do 28 dní.

Keď žena začne patologické zmeny vo fungovaní centrálneho nervového systému, ktoré sú sprevádzané zvýšenou podráždenosťou, podráždenosťou, nedostatkom spánku, potom Glycín užíva 2 alebo 3 tabletky denne počas dvoch týždňov a potom znižuje množstvo na jednu tabletu denne, čo sa považuje za potrebné. ďalších 10 dní v rade.

Na normalizáciu spánku sa liek užíva na celú alebo polovicu tablety 90 minút pred večerným spaním. Dávkovanie závisí od veku ženy.

Napriek tomu, že liek Glycín má pozitívny vplyv na organizmus, pomáha eliminovať problémy by nemali brať tento nástroj, bez toho, aby najprv dostal konzultáciu s lekárom.

predávkovať

V lekárskej praxi nie sú žiadne údaje o výskyte takéhoto stavu ako predávkovania pri používaní lieku Glycine. Tieto informácie nie sú dôvodom na samo predpisovanie tohto lieku, ale čo je najdôležitejšie spontánne zvýšenie dávkovania vzhľadom na to, že liek Glycín má kumulatívny účinok. Inými slovami, znie to takto: s postupným zvyšovaním dávkovania začína klesať citlivosť na liek.

V prípade užívania lieku Glycín v množstve presahujúcom hranice prípustnej rýchlosti môže žena zaznamenať nasledujúce zmeny, ako napríklad:

 • rozvoj depresie
 • problémy s koordináciou pohybov, t
 • pocit necitlivosti v rukách a nohách,
 • slabosť
 • tráviace problémy
 • poškodenie pamäte
 • pomalosť
 • nevoľnosť.

V prípade výskytu vyššie uvedených stavov je potrebné čo najskôr upustiť od užívania tohto lieku a navštíviť svojho lekára.

Podľa výskumu sa zistilo, že ženské telo môže mať trojnásobnú dávku tohto lieku. Je potrebné pripomenúť, že telo každého zástupcu ženskej polovice populácie je jedinečné a nemalo by zvádzať osud, najmä počas menopauzy.

Veľmi často sa Glycín predpisuje v kombinácii s inými liekmi na zmiernenie celkového stavu ženy počas menopauzy. V tomto prípade je glycín nielen ľahko tolerovaný, ale nemá nepriaznivý vplyv na účinnosť a absorpciu iných liekov. Veľkou výhodou lieku Glycine je, že znižuje riziko vzniku vedľajších účinkov tela na užívanie ďalších liekov.

Analógy glycínu

V prípade, keď liek Glycine u ženy spôsobil výskyt alergických reakcií vo forme sčervenania kože, svrab, svrbenie, vyrážky, bude ponúkaný analogický liek. Hlavnými a najčastejšie používanými analógmi glycínu sú nasledujúce lieky:

V lekárňach si môžete kúpiť iné lieky, ktoré sú tiež podobné pri expozícii glycínu, líšia sa len chemickým zložením.

Ako to ovplyvňuje telo

Aminokyselina, vstupujúca do ženského tela, ovplyvňuje hypotalamus. Účinná látka pomáha vyvážiť prácu termoregulačného centra. Uvoľňuje beta alanín z návalu horúčavy počas menopauzy. Prispieva k potlačeniu produkcie histamínu, vymiznú cievne kŕče, potenie sa zníži, zmizne nepríjemný pocit tepla v tele.

S pomocou aminokyseliny sa kyselina mliečna vylučuje zo svalov. Žena začína cítiť prudký nárast sily, jej pracovná kapacita sa výrazne zvyšuje, pocit únavy a únavy zmizne. Odborníci identifikovali ďalšie priaznivé aspekty účinku beta-alanínu na ženské telo:

 • aminokyseliny pomáhajú eliminovať prebytočnú tekutinu z tela, čím zabraňujú vzniku opuchov,
 • látka je účinná v boji proti nadmernej hmotnosti,
 • aminokyselina eliminuje apatiu, ospalosť.

Príjem znamená, že beta alanín umožňuje žene zbaviť sa nepríjemných príznakov menopauzy a najmä prílivu a odlivu, čo spôsobuje veľa nepríjemností a nepohodlia. Dávkovanie lieku a trvanie lieku si vyberie špecialistu. Nespornou výhodou liekov obsahujúcich túto aminokyselinu je absencia závislosti.

Odborníci identifikovali rad výhod prijímania beta alanínu pre ženské telo. Pomáha z:

 • pravidelné bolesti hlavy
 • pocit únavy, ktorý zlepšuje kvalitu života a práce,
 • výkyvy nálady, apatia,
 • liek zabraňuje starnutiu pokožky,
 • pomáha udržiavať váhu, ktorá sa často zvyšuje počas menopauzy,
 • beta alanín je dobrou profylaktickou látkou proti kameňom, soliam v obličkách,
 • aminokyselina pomáha posilňovať imunitný systém,
 • liek zvyšuje odolnosť voči stresu
 • beta alanín odstraňuje kyselinu mliečnu, ktorá sa vytvára vo svaloch,
 • látka priaznivo ovplyvňuje stav svalového systému, kosti, ich posilňovanie,
 • Aminokyselina pomáha udržiavať rovnováhu sacharidov v tele.

Kto je indikovaný a kontraindikovaný

Indikácie pre použitie beta alanínu - kombinácia príznakov menopauzy: t

 • prílivy,
 • potenie,
 • depresívny stav
 • podráždenosť,
 • pocit chronickej únavy,
 • časté prechladnutie na pozadí zníženej imunity,
 • znížená koncentrácia
 • poškodenie pamäte.

Liek sa považuje za neškodný pre ženy, ale môže sa užívať len po porade so svojím lekárom. Dávkovanie a trvanie liečby závisí od veku ženy, od celkového stavu tela.

Ak vezmeme do úvahy aminokyselinu, je to nevyhnutná časť tela, ale pretože môže byť zahrnutá do zloženia liekov, má niektoré kontraindikácie. Keďže časť lieku môže byť glutén, jeho príjem je vylúčený pre ženy s neznášanlivosťou na túto látku.Tiež po užití lieku sa môže vyskytnúť svrbenie, začervenanie kože. Keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste prestať užívať liek a vyhľadať lekára. V tomto prípade môže byť liek nahradený iným.

Prípravky beta alanínu

Aminokyselinu beta alanín možno pozorovať vo veľkom počte liekov. Nezávisle vybrať liek je prísne zakázané. To robí lekára pri zohľadnení individuálnych charakteristík klimakterického obdobia, veku pacienta, celkového stavu. Najčastejšie predpisuje špecialista nasledujúce lieky obsahujúce beta alanín:

V zložení prípravkov existuje niekoľko účinných látok, ktoré majú pozitívny vplyv na telo ženy.

V niektorých prípadoch, beta-alanín ženy nemôžu mať na niekoľko individuálnych vlastností. V tomto prípade môžu byť priradené analógy.

 1. Ženský je biologický doplnok, ktorý nie je liekom. Má fytoestrogény izolované z rastlín. Ak chcete užívať doplnok, ktorý potrebujete dlhú dobu až po odporúčaní lekára. Výrobca uvádza, že nemá žiadne vedľajšie účinky, nie je návykový.
 2. Menoryl je biologická prísada s prídavkom rastlinných extraktov. Liek zmierňuje príznaky menopauzy, je prostriedkom na prevenciu ochorení pohybového aparátu, kostí.

Symptómy menopauzy

Žena, ktorá dosiahla predklinické a klimakterické obdobie, začína pociťovať nepohodlie. Vyskytujú sa tieto príznaky:

 • prílivy, keď žena v úplnom pokoji cíti pocit tepla, spontánne sa vynára a prechádza,
 • nadmerné potenie, najmä po prílivu,
 • búšenie srdca
 • nekontrolovaných výkyvov nálady.

Patogenéza menopauzy

Počas klimakterických zmien v ženskom tele dochádza k poklesu hladiny pohlavných hormónov. Výsledkom je, že hypotalamus dostáva signály o prehriatí tela a reaguje so zvýšeným potením, návaly tepla a búšenie srdca. Na periférii sa rozširujú žily a žena má charakteristické sťažnosti.

Pre menopauzu existujú tri možnosti:

 1. asymptomatická, keď pri ukončení menštruácie žena nemá žiadne sťažnosti,
 2. s menopauzálnymi zmenami sa objavujú vyššie uvedené príznaky, ktoré zmiznú pri používaní fytoestrogénnych liekov,
 3. ťažkej menopauze, ktorá vyžaduje hormonálnu substitučnú liečbu na potlačenie symptómov.

Lieky obsahujúce hormóny sú predpísané prísne podľa indikácií ošetrujúceho pôrodníka-gynekológa pod neustálym monitorovaním celkového stavu ženy.

Terapia fytoestrogénom menopauzy

Terapia fytoestrogénom umožňuje žene zabudnúť na prejavy menopauzy a nevyžaduje neustále monitorovanie. Lieky predpisuje ošetrujúci lekár, ktorý pozorovanie vykonáva podľa indikácií. Takéto lieky sú symptomatické a neovplyvňujú hormóny žien.

Jedným z najčastejšie predpisovaných liekov na symptomatickú liečbu menopauzy je beta-alanín.

Použitie beta alanínu

Beta-alanín je nehormonálny liek, ktorý patrí do fytoestrogénov. Normálne je táto aminokyselina produkovaná ženským telom, avšak počas menopauzy je jej tvorba nedostatočná. Súčasne je mechanizmus účinku podobný hormonálnej substitučnej terapii s minimálnymi rizikami a vedľajšími účinkami.

Prípravky s fytoestrogénmi ovplyvňujú hypotalamické centrum termoregulácie, ktoré umožňuje znížiť alebo odstrániť príznaky menopauzy.

Beta-alanín znižuje produkciu histamínu, čo vedie k menšiemu účinku na periférne cievy. V dôsledku absencie vazospazmu, žena nemá pocit tepla, návaly horúčavy alebo nadmerné potenie.

Ďalším účinkom tejto aminokyseliny je eliminácia kyseliny mliečnej, ktorá sa vytvára vo svaloch. V dôsledku toho stúpa prah pre únavu a žena môže byť efektívnejšia.

Indikácie na použitie beta-alanínu

Hlavnou indikáciou menovania liečiva obsahujúceho beta-alanín sú symptómy menopauzy, ktoré vyžadujú lekárske ošetrenie.

Medzi indikácie pre vymenovanie aminokyselín vyžarujú:

 • návaly a zvýšené potenie s menopauzou,
 • posilnenie celkovej imunity ženského tela počas menopauzy,
 • všeobecná únava
 • zvýšená mozgová aktivita,
 • zlepšiť pamäť a zvýšiť pozornosť.

Pozitívne účinky

Okrem hlavného účinku účinku, ktorým je zníženie príznakov menopauzy, má beta-alanín ďalšie účinky:

 • nedostatok retencie tekutín v ženskom tele, čo nemá za následok žiadny edém a zvýšenie telesnej hmotnosti,
 • nedostatok ospalosti a rozptýlenie pozornosti,
 • v prípade potreby sa môže používať počas gravidity a po pôrode.

Symptómy menopauzy u žien

 1. Úplne nečakané návaly, ktoré žena nedokáže žiadnym spôsobom kontrolovať alebo predpovedať.
 2. Nadmerné potenie, najmä v noci.
 3. Dokonca aj bez najmenšej fyzickej námahy môže žena zažiť nadmerne častý tep.
 4. Vzhľadom k tomu, že žena je presvedčená, že menopauza neprinesie nič dobré, ale iba starnutie, zánik, strata krásy a nikto nepotrebuje, potom z toho môže upadnúť do depresie. Jej emocionálny stav je extrémne nestabilný, je tu zvýšená citlivosť, nadmerná podráždenosť a výkyvy nálady.
 5. V noci, tam sú návaly horúčavy, nočné potenie a nespavosť o tom.
 6. Keďže v noci žena nemôže oddychovať a normálne obnovovať svoju silu, potom sa počas pracovného dňa cíti unavená, čo je sprevádzané stresom a novými návaly horúčavy.

Účinok beta-alanínu na ženské telo

Aby sa zmiernili príznaky menopauzy, musíte prekonať a minimalizovať výskyt návalov horúčavy. Preto lekár predpisuje pre ženy lieky na báze hormónov.

Hormonálne pilulky však nie sú vhodné pre všetky ženy a majú tiež mnoho vedľajších účinkov. To je dôvod, prečo sa lekári snažia nahradiť konvenčné hormóny bylinnými liekmi, ktoré môžu pomôcť s vyvrcholením.

Okrem toho, lekári často predpisujú tie lieky, ktoré zahŕňajú beta-alanín - to je aminokyselina, ktorá pomáha bojovať s telom s nesprávnou termoreguláciou. Je to kvôli jeho nedostatku ženy a časté návaly horúčavy počas menopauzálneho veku. Keď beta-alanín nestačí, ženskému telu by sa malo užívať lieky, ktoré ho obsahujú.

Varovanie! Vedci celkom náhodne zistili, že táto aminokyselina veľmi dobre bojuje, najmä pre tie dámy, ktoré majú návaly horúčavy. Niektoré ženy sa pri vysokom prílivu potia natoľko, že sa dokonca musia úplne zmeniť. Pre tieto ženy, beta-alanín lieky na menopauzu je skutočná spása.

Okrem toho má beta-alanín nasledujúce účinky na ženské telo: t

 1. Bojuje s bolesťami hlavy.
 2. Vylučuje kyselinu mliečnu, ktorá stagnuje vo svaloch.
 3. Vďaka tejto aminokyseline sa žena stáva efektívnejšou, menej unavenou.
 4. Bela-alanín zvyšuje odolnosť organizmu voči stresu.
 5. Táto aminokyselina zvyšuje imunitu.
 6. Pomáha pri posilňovaní kostry svalov a kostí.
 7. Psychoemotívny stav je stabilizovaný, výkyvy nálady a apatia miznú.
 8. Prijatie beta-alanínu môže trochu inhibovať proces starnutia a starnutie pokožky.
 9. Kontroluje metabolické procesy: s jeho pomocou sa môžete zbaviť rizika nadmernej hmotnosti počas menopauzy.
 10. Eliminuje tvorbu kameňov a iných usadenín v obličkách.
 11. Udržiava normálnu rovnováhu sacharidov.
 12. Pomáha vyrovnať sa s edémom, nezachováva prebytočnú vodu v tele.

Varovanie! Skôr vážnou výhodou beta-alanínu je, že nie je návykový. To znamená, že ak sa žena z nejakého dôvodu rozhodne, že ju znova nepoužije, môže to urobiť celkom jednoducho.

Ako mám užívať tento liek?

Prvok beta-alanínu je pre ženské telo úplne neškodný, ale predpisuje ho len lekár. Ak je liek užívaný nekontrolovane, môže spôsobiť závažnú formu menopauzálnej poruchy. Aby sa tomu predišlo, musíte liek používať len so súhlasom lekára a len podľa pokynov a schémy, ktorú predpisuje.

V prípade, že príznaky menopauzy sú výrazné a interferujú so zvyčajným spôsobom života ženy, dostávajú 3 tablety denne. Prvý mesiac musí dodržiavať túto dávku a potom ju postupne redukovať na dve tablety denne a potom na jednu. Úplné zastavenie drogy je možné len vtedy, keď príliv a odliv úplne zastaví mučenie ženy.

V prípade, že príznaky menopauzy nie sú vyjadrené príliš jasne, liek by sa mal konzumovať v množstve maximálne dvoch tabliet denne a nič viac. Avšak doba užívania lieku je dosť dlhá: musíte ho piť šesť mesiacov.

Existujú analógy beta-alanínu?

Existujú prípady, keď je beta-alanín jednoducho životne dôležitý pre ženu klimakterického veku a má alergickú reakciu alebo individuálnu neznášanlivosť na liek. V tomto prípade by mal lekár ponúknuť niečo podobné alebo podobné vo svojej činnosti, aby žena nebola trápená príznakmi menopauzy. A naozaj, analógové lieky sú k dispozícii, len musia byť predpísané prísne gynekológ. A niekedy je žena zmätená cenou a hľadá niečo lacnejšie.

 1. Feminal, Tento liek možno vyskúšať ako alternatívu, ale musíte urobiť rezerváciu hneď, že to nie je liek, ale biologické aditívum. Lekár môže tiež odporučiť použitie tohto doplnku, pretože obsahuje fytoestrogény - ženské pohlavné hormóny, extrahované z rastlín. V tomto prípade z ďateliny červenej. Doplnok stravy Feminal je dostupný vo forme kapsúl. Je to celkom jednoduché: môžete piť len jednu kapsulu denne s ktorýmkoľvek z jedál. Avšak liečba takýmto liečivom sa bude vykonávať pomerne dlhú dobu - asi šesť mesiacov. Výrobca tiež tvrdí, že táto prísada nemá žiadne negatívne účinky na telo a nespôsobuje závislosť.
 2. Menor, Nie je to ani liek, ale prísada. Dodáva sa vo forme vitamínov s rôznymi rastlinnými extraktmi. Okrem zmiernenia príznakov menopauzy je tento liek dobrou prevenciou ochorení kostí a ochorení pohybového aparátu ako celku.

Preto je potrebné liečiť symptómy menopauzy a odporúča sa to pravidelne.

Aby ste našli správnu liečbu a lieky s beta alanínom, ktoré sú potrebné a pomôžu vám, musíte sa poradiť s lekárom: len s jeho pomocou môžete uspieť v náročnej úlohe prekonať príznaky menopauzy.

Komponent beta-alanín dokonale zvláda problémy, ktoré bránia krásnym dámam v živote žiť naplno, takže ak nemáte žiadne kontraindikácie, ale existujú návaly horúčavy, tento liek by sa mal použiť na liečbu a váš stav sa čo najskôr normalizuje.

Zaujímavý a informatívny formulár na túto tému:

Mechanizmus farmakologického účinku

Tento liek neobsahuje hormonálnu zložku, ale v podstate má podobný farmakologický účinok. -Alanín a jeho analógy sa tiež nazývajú rastlinné estrogény, fytoestrogény. Táto kyselina je neustále produkovaná ženským telom, avšak počas obdobia klimakterického nastavenia sa jej množstvo prudko znižuje, čo spôsobuje tvorbu autonómnych symptómov charakteristických pre menopauzu.

Β-alanín s menopauzou vykonáva rovnakú terapeutickú funkciu ako hormonálna substitučná liečba. Na rozdiel od týchto látok však fytoestrogén prakticky nespôsobuje nežiaduce reakcie charakteristické pre hormonálnu liečbu.

Ak hovoríte o farmakologických účinkoch, je dosť rôznorodá:

 1. Liek priamo ovplyvňuje termoregulačné centrum, ktoré sa nachádza v mozgu v hypotalame. To vedie k zmierneniu príznakov menopauzy.
 2. Inhibovaná aktívna produkcia histamínu, respektíve, intenzita jeho vplyvu na periférne cievne lôžko je znížená. Neexistuje žiadna kožná charakteristika tohto stavu malých ciev, čo zase znižuje intenzitu menopauzálnych symptómov, ako je potenie, návaly tepla a pocit tepla kože.
 3. Táto aminokyselina pomáha eliminovať kyselinu mliečnu zo svalového tkaniva. Výsledkom je, že ženy užívajúce liek budú mať vyšší prah únavy. Pacienti zaznamenali významné zvýšenie účinnosti.
 4. Prijatie fytoestrogénu pomáha stimulovať chemické reakcie narušené menopauzou v nervovom tkanive. To vedie k obnoveniu normálneho emocionálneho pozadia pacientov. Výrazná úľava od úzkosti.
 5. Beta-alanín inhibuje akumuláciu voľných radikálov v tkanivách. To zase stimuluje imunitný systém ženského tela a zastavuje proces starnutia.
 6. Vzhľadom na normalizáciu procesov výmeny tepla v tkanivách tela nie je povolený výskyt tzv. Falošných nervových signálov o prehriatí. To vedie k zníženiu intenzity av niektorých prípadoch k úplnému zmierneniu príznakov návalu horúčavy.
 7. Užívanie lieku zvyšuje všetky metabolické procesy v tele ženy. Riziko vzniku takých javov, ktoré sú charakteristické pre menopauzu, ako je obezita a diabetes, sa teda významne znižuje.

Je potrebné poznamenať, že podľa posudkov expertov je β-alanín považovaný za jeden z najúčinnejších liekov používaných na zmiernenie návalu horúčavy menopauzy. Jeho terapeutický účinok je samozrejme o niečo nižší ako účinok hormonálnych liekov s podobným farmakologickým účinkom. Užívanie aminokyseliny však nespôsobuje také závažné nežiaduce reakcie ako syntetické estrogény. Okrem toho sa môže ľahko kombinovať s inými liekmi, ako sú antidepresíva alebo antihypertenzíva.

Keď je predpísaná aminokyselina

Návod na použitie beta-alanínu uvádza, že hlavnou indikáciou pre použitie tohto lieku sú príznaky návalov horúčavy počas menopauzy. Nemusí to však nevyhnutne znamenať zmeny v ženskom tele súvisiace so starnutím. Liek sa osvedčil, keď zastavil tento stav spôsobený chirurgickým zákrokom v oblasti ženských pohlavných orgánov alebo komplikáciou po špecifickej liečbe.

Odborníci poznamenávajú, že aminokyselinu možno odporučiť pri liečbe patológie rakoviny, napríklad u takých pacientov, ktorí majú zhoršenú zrážanlivosť krvi a riziko krvných zrazenín je pomerne vysoké.

β-alanín sa môže používať ako v monoterapii, tak v kombinácii s inými liekmi, čo z neho robí vhodnejšie ako hormonálne analógy. Spravidla sa odporúča jeho príjem pred použitím umelého estrogénu.

Kto by mal liek užívať

Na rozdiel od hormonálnych liekov s podobným farmakologickým účinkom je táto aminokyselina dobre tolerovaná telom žien. Nemá negatívny vplyv na kardiovaskulárny systém, to znamená, že nespôsobuje patológiu charakteristickú pre pacientov tejto vekovej skupiny. Okrem toho metabolické procesy a systém močového mechúra netrpia.

Jedným z negatívnych aspektov liečby menopauzálnych symptómov hormonálnych liekov je porušenie metabolizmu vody a elektrolytov. Nadmerná akumulácia tekutín sa vyskytuje v tkanivách ženského tela. To spôsobuje zvýšenie telesnej hmotnosti pacientov. Beta-alanín nikdy nespôsobí takéto komplikácie.

Dlhý priebeh liečby touto aminokyselinou je tiež nezvyčajný, pretože liek nemá charakteristický účinok na antihistaminiká. Preto výskyt distrakcie, inhibície alebo ospalosti počas celého priebehu liečby neohrozuje pacienta. V niektorých prípadoch je výhodná dlhodobá liečba p-alanínom, pretože prispieva k ukladaniu karnosínu a kyseliny pantoténovej v telesných tkanivách ženy. Na druhej strane stimulujú prechod metabolických a energetických procesov.

Ďalšie dôležité plus: β-alanín nie je návyková s dlhodobými liekmi. Okrem toho môže pacient kedykoľvek zastaviť liečbu týmto liekom alebo ho obnoviť. V tomto prípade sa negatívny vplyv na telo neposkytne.

V niektorých prípadoch je liek kontraindikovaný

Napriek tomu, že β-alanín je ohlásený ako prakticky neškodný liek pre ženské telo, môže tiež vyvolať porušenie zdravia. Pre koho môže byť táto aminokyselina nebezpečná? С осторожностью ее назначают тем пациенткам, у которых спровоцирован аллергический статус, то есть лицам, склонным к развитию аллергий на лекарственные препараты.

Avšak samotný β-alanín nespôsobuje desenzibilizáciu tela, ale pomocné zložky podieľajúce sa na tvorbe pilulky. Príkladom takéhoto prídavku je pšeničný škrob. U pacientov s ťažkou alergiou na lepok môže vyvolať alergickú reakciu. To sa môže prejaviť svrbením kože rôznej intenzity, miernym erytémom určitých oblastí kože alebo zriedkavými erupciami, ako je urtikária.

Iné vedľajšie účinky pri užívaní β-alanínových expertov neboli identifikované. Liek je v skutočnosti považovaný za neškodný. Môže sa dokonca odporučiť na liečbu určitých stavov u gravidných a dojčiacich žien. V tomto prípade β-alanín neovplyvní nepriaznivo ani telo očakávanej matky ani dieťaťa. Napriek tomu by ste nemali užívať liek sami bez konzultácie s lekárom. Môže byť nesprávne vyhodnotiť váš zdravotný stav a môže sa ukázať, že tento liek nemá zmysel, pretože jednoducho nepomôže. Na ošetrenie bude potrebný iný nástroj.

Ako sa liek užíva

Lekári hovoria, že β-alanín je pre ženské telo prakticky neškodný, ale samoliečba bez súhlasu s lekárom môže ukončiť pacienta s ťažkou formou klimakterickej poruchy a použitím hormonálnych liekov na jej úľavu. Iba ošetrujúci lekár si môže vybrať správnu dávku lieku a trvanie liečby. V prípade potreby pridá do liečebného režimu aj ďalšie lieky.

Najbežnejším liečebným režimom s β-alanínom je:

 1. Pri výrazných symptomatických prejavoch klimakterického stavu môže byť denná dávka liečiva až 3 tablety. Priebeh tejto terapie môže trvať približne 3 mesiace. Potom sa dávka lieku redukuje na 1 alebo 2 tablety denne. Trvanie takého návodu na použitie nie je obmedzené. Žena naďalej pije β-alanín, aby dosiahla trvalé zastavenie menopauzy.
 2. Ak sú príznaky menopauzy mierne, potom denná dávka liekov nesmie prekročiť 2 tablety. Priebeh takejto terapie je však dlhý, najmenej šesť mesiacov. Len s takýmto trvaním liečby môžeme očakávať požadovaný terapeutický účinok.

Treba pripomenúť, že β-alanín označuje lieky s dlhodobým účinkom. Čo to znamená? Aby sa dosiahol potrebný terapeutický účinok, aktívna zložka liečiva sa musí akumulovať v tkanivách tela. To znamená, že okamžite nie je možné dosiahnuť požadovaný výsledok. Liek sa musí užívať dostatočne dlho. Až potom sa príznaky menopauzy stanú menej výraznými.

Existujúce analógy

Ak tento liek nie je vhodný pre pacienta z rôznych dôvodov, môže byť nahradený liekmi s podobným farmakologickým účinkom? Ukazuje sa, že existuje náhrada β-alanínu. Čo odporúčajú gynekológovia v tomto prípade?

 1. Môžete skúsiť Feminal, ale to nie je liek, ale doplnok stravy. Výrobcovia ho odporúčajú na zmiernenie rôznych prejavov menopauzy, pretože feminal obsahuje špecifické estrogény rastlinného pôvodu, získané z extraktu ďateliny červeného. Dostupné lieky vo forme kapsúl. Jeho denná dávka je 1 kapsula, ktorá sa musí konzumovať spolu s jedným z jedál. Priebeh liečby feminal dostatočne dlho. Informácie o prítomnosti vedľajších účinkov pri užívaní výživového doplnku nie sú. Jednoducho nie sú študované.
 2. Menoryl je tiež doplnok výživy založený na látke genisteín. Môže sa vyrábať pridaním vitamínového komplexu a rastlinného extraktu resveratrolu. V tomto prípade sa nástroj nazýva Menoril Plus a už sa vzťahuje na liečivé látky. V druhom prípade sa okrem liečby symptomatických prejavov počas menopauzy liek odporúča na prevenciu osteoporózy.

Okrem vyššie uvedeného môžeme povedať, že náhradná liečba počas menopauzy by sa mala vykonávať prísne pod dohľadom gynekológa. Žena nie je vždy schopná samostatne hodnotiť svoje zdravie. Výsledkom je, že prostredníctvom nevedomosti sa môžu postupne prejaviť menšie prejavy hormonálnych porúch v tele a spôsobiť vážne ochorenia. Pre ich úľavu, príjem β-alanínu nebude stačiť, bude potrebné viac závažných liekov.

Pin
Send
Share
Send
Send