Zdravie

Končí sexuálny styk uvoľnením krvi? Aký je dôvod?

Pin
Send
Share
Send
Send


V médiách, v internetových publikáciách pomerne pravidelne vidíte otázky, ktoré zaujímajú mnohé ženy - sú spojené s intímnym životom. Prečo napríklad krvácate počas sexu? Mnohé ženy si sťažujú, že počas dutého aktu alebo bezprostredne po ňom dochádza ku krvácaniu, hoci menštruácia je už dávno preč. Niektorí sa okamžite obrátia na lekára, podstupujú liečbu niektorými liekmi, ale problém stále pretrváva. Čo robiť v tomto prípade, keď sa objaví krv počas sexu?

Treba povedať, že hlavnou príčinou tohto javu je práve ochorenie ženských pohlavných orgánov, preto sa vo všetkých prípadoch odporúča podrobiť sa úplnému priebehu vyšetrenia skúseným gynekológom.

Niektorí odborníci radia robiť kolposkopiu na prítomnosť genitálnych infekcií, steru na flóre a onkocytológiu. Ak s tým nie sú žiadne problémy, dôvodom krvácania krvi počas pohlavného styku by mohla byť krehkosť ciev krčka maternice.

Väčšina gynekológov tvrdí, že príčinou vzniku krvi počas pohlavného styku je endometrióza. V prítomnosti tohto ochorenia sa endometriálne bunky líšia od maternice zvnútra a bunky zodpovedné za menštruačný tok siahajú za jej hranicu, pripájajú sa k krčku maternice, ale zároveň sa správajú tak, ako by mali byť - naplnené krvou raz mesačne.

Toto ochorenie sa vyznačuje tým, že pred menštruáciou sa malé dávky krvácania vylučujú v obmedzených oblastiach endometriózy, čo vedie k hromadeniu krvi a vedie k vzniku lézií nazývaných čokoládové cysty kvôli farbe ich obsahu alebo endometriómu. Toto prepustenie môže vystrašiť milujúci pár, zmätený, prečo krv krváca počas pohlavia?

Endometrióza zvyčajne postihuje orgány a tkanivá nachádzajúce sa v jej blízkosti - vaječníky, svaly maternice, peritoneum močového mechúra, priestor za maternicou, konečník a sigmoidné hrubé črevo, krčka maternice a pošvy. Existujú aj prípady pooperačných jaziev endometriózy.

Ďaleko menej časté sú ložiská endometriózy vo vzdialených orgánoch, ako sú pľúca alebo mozog.

Príčina tohto ochorenia ešte nie je úplne pochopená. Mechanizmus vývoja tohto ochorenia je pomerne komplexný, ktorý zahŕňa zmeny na úrovni génov, bunkových enzýmov a receptorov hormónov. Tieto zmeny vedú k zvýšenej aktivite endometrioidných buniek. Takáto aktivita nie je potlačená obrannými mechanizmami. V dôsledku retrográdnej menštruácie, ktorá uvoľňuje menštruačnú krv do vajíčkovodov a potom do peritoneálnej dutiny, sú aktívne endometriálne bunky naočkované na peritoneum obklopujúce maternicu a tiež "usadia sa" na priľahlých orgánoch.

Endometrióza sa považuje za ochorenie v reprodukčnom veku, charakterizované progresívnym priebehom, ktorý podporuje cyklickú funkciu vaječníkov a zastavuje sa s nástupom menopauzy.

Niektorí odborníci vysvetľujú, prečo sa krv objavuje počas sexu, prítomnosti polypov, erózie a rakoviny krčka maternice.

Aj taká situácia, keď sa počas pohlavného styku objavuje krv, sa dá pozorovať v prípade, keď má dievča príliš dlhé obdobie abstinencie, ktoré nie je obohatené sexuálnym životom. Nie je však vylúčená aj možnosť opačnej situácie, keď príliš silné pohlavie spôsobuje poškodenie sliznice pošvy alebo vedie k iným podobným zraneniam.

Všetky vyššie uvedené fakty môžu vyvolať objavenie sa krvi počas pohlavného styku, ale iba kompetentný gynekológ môže dať odpoveď na všetky naliehavé otázky po dôkladnom vyšetrení a vyšetrení svojho pacienta.

Definícia a prevalencia

Patologické sekréty nemajú žiadnu súvislosť s menštruačným cyklom. Môžu sa vyskytnúť v ktorýkoľvek deň, byť prakticky neviditeľný alebo skôr intenzívny, sprevádzaný bolesťou počas sexuálneho kontaktu.

Tento príznak je pozorovaný u 1-9% žien v plodnom období.

U 30% pacientov s týmto príznakom je súčasne prítomné abnormálne krvácanie z maternice, v 15% je bolesť pri sexuálnom kontakte.

V závislosti od stupňa poškodenia pohlavných orgánov sa môže charakter krvácania líšiť:

 • so zapojením maternice sa môžu uvoľniť krvné zrazeniny vytvorené v jeho dutine,
 • ak patologický proces, ako je zápal, postihuje krk, hlien sa objavuje v krvi,
 • keď je postihnutá vonkajšia časť krku alebo vaginálnych stien, uvoľňuje sa šarlátová krv.

Intenzívne krvácanie nevylučuje pravdepodobnosť vnútorného krvácania, napríklad pri vaginálnom poranení. Preto je potrebné okamžite zavolať lekára, ak sú súčasne s vaginálnym výtokom takéto príznaky:

 • zvýšenie bolesti brucha,
 • plynatosť,
 • bledú pokožku a sliznice,
 • studený pot
 • slabý pulz
 • búšenie srdca
 • dýchavičnosť, silná slabosť,
 • pokles tlaku, závraty, mdloby.

Hlavné príčiny krvi po pohlavnom styku:

 1. Benígne výrastky: polypy maternice, jej krčka maternice a ektropia.
 2. Infekcie: cervicitída, zápalové ochorenia panvy, endometritída, vaginitída.
 3. Lézie vonkajších orgánov reprodukčného systému: herpes, syfilis, genitálne bradavice, pohlavné lymphogranuloma, mäkký chancre.
 4. Vaginálna atrofia v starobe, prolaps panvového orgánu, benígne vaskulárne neoplazmy (hemangiómy), endometrióza.
 5. Malígne nádory krčka maternice, pošvy, endometria.
 6. Zranenia spôsobené sexuálnym zneužívaním alebo prítomnosťou cudzieho tela.

Ak má žena počas pohlavného styku krv, pravdepodobnosť rakoviny krčka maternice je medzi 3 a 5,5% a riziko cervikálnej intraneoplázie je až 17,8%.

U významnej časti pacientov, vo viac ako polovici prípadov, lekári stále nedokážu zistiť, prečo koitus vyvoláva krvácanie. Tento stav by sa však mal považovať za potenciálny indikátor neoplazie krčka maternice (karcinómu) a rakoviny krčka maternice.

Izolácia krvi po pohlavnom styku je typická pre ženy v reprodukčnom veku a je menej častá u mladých pacientov.

Existujú aj fyziologické dôvody tohto stavu:

 1. Dievča po prvom sexuálnom kontakte s poškodením hymen.
 2. V polovici cyklu sa môže počas ovulácie uvoľniť určitá krv.
 3. Špinenie pred menštruáciou môže byť znakom zavedenia oplodneného vajíčka do endometria.
 4. Vaginálny výtok sa môže vyskytnúť počas prvých týždňov po pôrode, až kým sa maternica úplne nezotaví.
 5. Krv po pohlavnom styku počas tehotenstva je normálna a nevyžaduje liečbu. O ňom by mal informovať najbližšieho gynekológa pri nasledujúcej návšteve.

Špinenie sa môže vyskytnúť počas sexuálneho kontaktu, bezprostredne po ňom a po chvíli. Ak sa krv objavila bezprostredne po pohlavnom styku, najpravdepodobnejšie sú choroby pošvy a vonkajšej časti krku. S týmito patológiami je poškodené tkanivo mechanicky zranené, čo je sprevádzané porušením integrity ciev.

Ak je krvný výtok viac charakteristický nasledujúci deň po pohlavnom styku, je potrebné vylúčiť patológiu endometria, tj vnútornej vrstvy maternice. V tomto prípade mechanický účinok nie je v prírode tak výrazný, väčší význam sa pripisuje zvýšenému prietoku krvi v stenách maternice. Zároveň majú patologicky zmenené tkanivá zvýšenú vaskulárnu permeabilitu. Erytrocyty opúšťajú tepny, hromadia sa najprv v maternici a po určitom čase opúšťajú cervikálny kanál do vaginálnej dutiny.

Veľké ochorenia spojené s krvácaním

Malígny nádor

Postkoitálna sekrécia krvi sa vyskytuje u 11% žien s rakovinou krčka maternice. Toto ochorenie je druhým najčastejším typom rakoviny u žien na celom svete. Priemerný vek prejavu patológie je 51 rokov. Hlavným rizikovým faktorom je infekcia HPV, ako aj znížená imunita a fajčenie.

V posledných rokoch sa významne znížil výskyt postkoitálneho krvácania pri rakovine krčka maternice. Je to spôsobené skoršou diagnózou nádoru, keď tkanivá ešte nerozpadli a cievy nie sú poškodené. Cytologický skríning krčka maternice a testovanie HPV môžu odhaliť prekancerózne a rakovinové ochorenia, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na ich dlhý asymptomatický priebeh.

Hlavnými typmi rakoviny krčka maternice sú karcinóm skvamóznych buniek a adenokarcinóm. Je menej pravdepodobné, že spôsobuje krvácanie, pretože sa nachádza vyššie v krčku maternice a je chránený pred poškodením počas pohlavného styku.

Krvácanie sa vyskytuje častejšie pri pokročilej rakovine ako pri počiatočnom štádiu rakoviny.

Iný typ gynekologickej rakoviny, sprevádzaný uvoľňovaním krvi po pohlavnom styku, je vaginálny. Predstavuje 3% malígnych nádorov ženského reprodukčného systému. Najčastejšie sa nádor nachádza na zadnej strane hornej tretiny pošvy.

Krvácanie u žien po menopauze je zvyčajne spojené s atrofiou endometria, avšak tento príznak je zaznamenaný aj u 90% pacientov s rakovinou maternice.

Nakoniec existujú primárne malígne nádory dolného reprodukčného systému, v ktorých sa krv uvoľňuje po sexuálnom kontakte. Tieto zahŕňajú najmä ne-Hodgkinov lymfóm.

cervicitída

Ide o akútny alebo chronický zápal vnútorných tkanív krčka maternice. Ochorenie je charakterizované vodnatým alebo mukopurulentným výtokom, ako aj krvácaním bezprostredne po pohlavnom styku. Akútna cervicitída je spôsobená chlamýdiami, gonokokami, trichomonami, gardnerellou, mykoplazmou. Chronická cervicitída má zvyčajne neinfekčný pôvod.

Toto ochorenie sa musí liečiť okamžite, pretože infekcia môže vzrásť v hornom genitálnom trakte a viesť k vážnym komplikáciám:

 • zápalové ochorenie panvy,
 • neplodnosť,
 • chronická bolesť panvy,
 • riziko mimomaternicového tehotenstva.

endometritída

Zápal vnútornej výstelky maternice, ktorý môže byť akútny a chronický. Akútny priebeh je sprevádzaný prítomnosťou mikroabscesov v endometriálnych žľazách. Chronická endometritída je spôsobená infekčnými agensmi, cudzími telesami, polypy, myómy. Jedna tretina pacientov nemá zjavnú príčinu ochorenia.

Väčšina žien s chronickou endometritídou má ťažkú ​​menštruáciu a intermenštruačné krvácanie, ale často mu predchádza postkoitálna sekrécia krvi.

Cervikálne polypy

Krčné polypy nie sú zriedkavé nálezy pri pohľade na krk. Môžu sa stať zdrojom postkoitálneho krvácania v sekundárnej traume. Polypy sú pozorované u 4% gynekologických pacientov. Toto sú najbežnejšie benígne nádory genitálneho traktu.

Cervikálne polypy sa zvyčajne vyskytujú u žien s viacnásobným rastom vo veku 40 rokov a viac. Častejšie sú jednorazové, sú však aj viaceré a zvyšuje sa pravdepodobnosť krvácania po pohlavnom styku. Polypy sú hladké štruktúry s lobulárnou štruktúrou, ktorá pri dotyku ľahko krváca.

ektropium

Toto je výstup endocervikálneho epitelu na vonkajší povrch krčka maternice, čo je druh „evolúcie“ krčka maternice. Väčšina žien s týmto stavom sa sťažuje na vaginálny kontaktný výtok. Ectropion sa pozoruje u dievčat, tehotných žien a žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu.

Valcový epitel, ktorý vystupuje z kanála na povrch krčka maternice, je menej trvanlivý ako plochý, preto sa ľahšie poškodí.

Prolaps panvových orgánov

Kontakt s krvácaním môže viesť k prolapsu panvového orgánu, keď je penis vložený do pošvy. Rizikovými faktormi pre túto patológiu sú obezita, staroba, vzdialená maternica, pretrvávajúca zápcha a kašeľ.

Choroby pošvy a vulvy

V dôsledku zníženia hladiny estrogénu, ktorý sa nevyhnutne vyskytuje u žien s vekom, sa znižuje produkcia vaginálneho hlienu, zhoršuje sa výživa jeho tkanív. Jednou z hlavných príčin postkoitálneho krvácania u starších pacientov je vaginálna atrofia alebo atrofická vaginitída.

Patológia je charakterizovaná sťažnosťami na suchosť a pálenie v pošve, bolesťou pri pohlavnom styku, poklesom uvoľňovania maziva, nepohodlím v panvovej oblasti.

Tiež k uvoľneniu krvi môže spôsobiť kožné ochorenie lichen planus.

Benígne vaskulárne novotvary

Vaskulárne nádory ženských reprodukčných orgánov sú zriedkavé a zahŕňajú hemangiómy, lymfangiómy, angiomatózu a arteriovenóznu malformáciu. Väčšina týchto útvarov sa neprejavuje a je náhodne zistená počas gynekologického vyšetrenia. Ak sú však umiestnené povrchovo alebo vo veľkom meradle, mechanické poškodenie krvných ciev počas pohlavného styku môže spôsobiť krvácanie.

diagnostika

Na objasnenie príčin vzniku krvi z pošvy po pohlavnom styku lekár použije nasledujúce diagnostické metódy:

 1. Objasnenie histórie: vek pacienta, trvanie krvácania, prítomnosť ochorení pošvy a krčka maternice, abnormálne výsledky rozmazania, infekcie genitálií.
 2. Vyšetrenie krčka maternice na vylúčenie ektopiónu, erózie, vredov krčka maternice alebo polypov.
 3. Gynekologický náter, po ktorom nasleduje diagnostika pohlavne prenosných infekcií, najmä chlamydií.
 4. Transvaginálny ultrazvuk na stanovenie endometria.
 5. Kolposkopia pre podozrivé prekancerózne stavy alebo malígny nádor krčka maternice.
 6. Paypel biopsia pre podozrenie na endometriózu alebo nádor maternice.
 7. S opakovaným krvácaním, normálnou kolposkopiou a dobrým výsledkom šmuhy je znázornená hysteroskopia s biopsiou vnútornej vrstvy maternice.

Kolposkopia je najinformatívnejšia, ale nie povinná metóda výskumu. Liek sa predpisuje ženám s podozrením na neoplastické lézie, pseudo-eróziu alebo ektropiu len s abnormálnym Papovým rozmazaním a / alebo viditeľnými cervikálnymi léziami.

U postmenopauzálnych žien sa okamžite vykoná ultrazvukové vyšetrenie maternice alebo biopsia endometria.

Liečba a prevencia

Krvácanie po pohlavnom styku nie je ochorenie, ale symptóm ochorenia. Preto na jeho odstránenie je potrebné poznať príčinu patológie. Niekedy to nie je možné identifikovať a žiadne nebezpečné ochorenia nie sú diagnostikované. V tomto prípade sa odporúča iba pravidelné sledovanie gynekológom.

Ak sa po vyšetrení zistia problémy so štítnou žľazou, pečeňou, obličkami, systémom zrážania krvi, úsilie lekárov bude zamerané na liečbu týchto ochorení.

Konzervatívna a iná liečba postkoitálneho krvácania:

 • Ak je príčinou tohto javu je karcinóm endometria, predpisujú sa lieky s progesterónom. Spomaľujú vývoj malígnych buniek.
 • Ak má pacient polypy, hemangiómy alebo iné benígne neoplazmy, chirurgicky sa odstránia. Používajú sa minimálne invazívne postupy, napríklad kryochirurgia, radionozia, laserové ožarovanie.
 • V prípade, že príčinou krvácania je infekcia (cervicitída, nešpecifická alebo chlamýdiová vaginitída, gonokoková infekcia), je potrebné predpísať antibiotiká. Oni sú menovaní podľa kurzu, po ktorom žena opäť škvrny na mikroflóru a čistotu pošvy.
 • Izolácia krvi počas pohlavného styku počas tehotenstva nie je nebezpečná, ak trvá krátko. Odporúča sa znížiť intenzitu sexuálnej aktivity a hlásiť prepustenie pôrodníkovi. S výskytom bolesti v bruchu by ste sa mali čo najskôr poradiť s lekárom, pretože tento stav často sprevádza hrozbu potratu.
 • Endometriózu možno liečiť hormonálnymi látkami alebo chirurgicky.
 • V prípade nadmerného odtoku krvi, vyvolaného pohlavným stykom, môže byť potrebné zoškrabanie dutiny maternice, ale tento stav sa vyskytuje veľmi zriedka.
 • Pri diagnostike rakoviny krčka maternice potrebujete komplexnú liečbu onkogynekológom. Vykonáva sa amputácia orgánov, odstránenie blízkych lymfatických uzlín, chemoterapia a ožarovanie.

K preventívnym opatreniam patria: t

 1. Dodržiavanie pravidiel sexuálnej hygieny, používania kondómov alebo kontaktu len s jedným partnerom.
 2. Pri vaginálnej suchosti - použitie mazív.
 3. Pravidelné vyšetrenie gynekológom so šmouhou a cytologickým vyšetrením.

Druhy dysfunkcie

Krvácanie pohlavných orgánov (maternice, vaginálne) je sprevádzané mnohými gynekologickými poruchami, tehotenskou patológiou, pôrodom a časným po pôrode. V zriedkavých prípadoch dochádza k strate krvi z genitálneho traktu - následkom poranenia alebo patológie v krvi.

Dôvody tohto stavu sú mnohé. Líšia sa intenzitou a môžu viesť k rôznym dôsledkom.

Vaginálne krvácanie priamo súvisí s infekciou alebo mechanickou traumou a krvácanie z maternice je spojené s ochoreniami, hormonálnou dysfunkciou a ovuláciou.

Počnúc adolescencia s menštruáciou, pravidelná vaginálna strata krvi začína sprevádzať každú zdravú ženu, a to je normou. В среднем, физиологическая кровопотеря составляет от 40 до 80 мл.

Аномальные состояния и причины, почему идет кровь из влагалища:

 • Дисфункциональное расстройство – патологическое кровотечение на фоне гормональных нарушений.
 • Organické poruchy - patologické krvácanie, ktoré sa vyvíja v patológii pohlavných orgánov.
 • Iatrogénna porucha, pri ktorej je krvácanie dôsledkom použitia antikoncepcie, antitrombotík, inštalácie špirály.
 • Krvácanie maternice počas tehotenstva, pôrod, po pôrode.
 • Krvácanie mladistvých.
 • Postmenopauzálna dysfunkcia.

Z povahy krvácania z pošvy môže byť cyklická (menorágia) alebo acyklická (metrorrhagia).

Cyklický trvá viac ako 6-7 dní, s bohatým temperamentom, asi 100 ml. Acyklická dysfunkcia nie je viazaná na menštruačný cyklus, vyskytuje sa v neurčitom čase.

endometritída

V akútnom štádiu infekcie začína horúčka u ženy spolu s meroragiou a dolná tretina brucha je bolestivá. Pri vyšetrení je maternica zväčšená, bolestivá. Choroba v chronickej forme prechádza bez horúčky, nie je pozorovaný výrazný syndróm bolesti. Vývoj endometritídy vyvoláva post-potratové alebo popôrodné obdobie.

S nádormi, okrem menorágickej dysfunkcie, žena sa obáva bolesti, nepohodlia močenia a defekácie. Pri vyšetrení zistí lekár zvýšenie veľkosti maternice. Maternica s hrubým, hrboľatým povrchom, zhutnená, palpácia nespôsobuje bolesť. V patológii je možná zmena menorágie s metrorágiami.

endometrióza

Pri endometrióze je menoragia sprevádzaná chorobnosťou (algomenorrhea), ktorá postupuje v čase. Pri vyšetrení si lekár všimne zvýšenie maternice. Ušetrila sa hladkosť povrchu s endometriózou.

Bez ohľadu na patológiu, menorágia - hojný krvavý výtok s zrazeninami. Žena sa sťažuje na slabosť, prudké zhoršenie celkového stavu, závraty, mdloby.

Predĺžená strata krvi vedie k závažnej anémii z nedostatku železa.

metrorragii

Ak žena nie je menštruujúca, ale krváca, potom je to metrorrhagia. Tento stav sa vyvíja na pozadí fyzickej a psychickej únavy, práce v nebezpečných odvetviach, zápalových ochorení, nádorov a endokrinných porúch.

Metroragia sa vyskytuje kedykoľvek a ak žena spontánne krváca, „mimo modrého“ - pokračuje akútna fáza procesu. Chronická metroragia je určená predĺženým intermenštruačným krvácaním s poruchou cyklickosti.

Postmenopauzálna metroragia

Dysfunkcia sa vyvíja na pozadí zániku vaječníkov. Mesačne najprv nepravidelne, s časom úplne zastaviť. S nástupom postmenopauzálnej metrorágie sa vytvorili symptómy benígnych a malígnych nádorov.

Ak žena nemá žiadne mesačné obdobia dlhšie ako jeden rok, spustená metroraggy je nežiaduci a nebezpečný symptóm. Čo najskôr sa obráťte na špecialistu.

Kedy konzultovať s lekárom?

Existuje niekoľko ďalších príznakov a podmienok, pri ktorých môže byť podozrenie na začatú dysfunkciu:

 1. V menštruačnej krvi sa objavili zrazeniny.
 2. Sexuálny styk je sprevádzaný bolestivosťou a krvavým výbojom.
 3. Žena sa sťažuje na neúnavnú únavu a slabosť, hypotenziu.
 4. Zvyšuje sa mesačná a mesačná bolesť.
 5. Menštruácia je sprevádzaná horúčkou.

Ak mesačné obdobie trvá viac ako týždeň, cyklus je skrátený na 21 dní, výtok je normálnejší alebo krv je medzi mesiacmi, žena nemôže byť odložená. Mali by ste čo najskôr kontaktovať svojho gynekológa.

Prečo sa krv objavuje počas pohlavného styku?

Príčiny krvi počas pohlavia sú dosť rôznorodé a nie sú vždy spojené s menštruáciou. Je to mylný názor, že krv počas pohlavného styku môže byť iba v prípade straty integrity hymen. Niekedy to naznačuje vývoj nebezpečných chorôb.

Najčastejšie príčiny krvi sú.

 1. Ako už bolo spomenuté, prvý v živote sexuálneho kontaktu s dievčaťom. V tomto prípade je porušená hymen, bohatá na cievy. Krvácanie sa nemusí objaviť - všetko závisí od anatomických vlastností genitálií a skúseností partnera. Taktiež sa to nestane, ak bol poranený v dôsledku poranenia alebo masturbácie.
 2. Poškodenie pošvy pri sexuálnom kontakte, ak je príliš ostré a intenzívne. Niekedy s príliš aktívnym sexom je možné poškodenie tohto orgánu a dokonca aj krčka maternice.
 3. Infekčné ochorenia (najčastejšie endometritída, cervicitída, vaginitída).
 4. Endometrióza - tvorba uzlín a atypických buniek v endometriu maternice.
 5. Prijatie niektorých hormonálnych liekov (a najčastejšie nesprávnych). V tomto prípade môže byť krvácanie pred a počas kontaktu.
 6. Polypy - rastie s nohou v pošve, niekedy v krčku maternice. Vyskytujú sa v dôsledku HPV. Spôsobuje krvácanie pred a počas kontaktu. Papilómy ohrozujú zhubné znovuzrodenie.
 7. Erózia môže tiež spôsobiť krvácanie z genitálneho traktu.
 8. Niektoré zmeny nádoru v maternici alebo vagíne.
 9. Pitie aspirínu môže tiež spôsobiť krvácanie nielen pri kontakte, ale aj pred ním. Faktom je, že kyselina acetylsalicylová mení proces zrážania krvi. Okrem toho tento liek riedi vnútornú stenu vagíny, čím sa zvyšuje riziko krvácania.

Čo potrebujete vedieť o chorobách ženských pohlavných orgánov

Niekedy môžu ženy začať krvácať po sexe, nie sú spojené s menštruáciou. To je veľmi desivé sex. V každom prípade je potrebné poradiť sa s lekárom, ako keby krvácanie zmizlo, môže hovoriť o závažných ochoreniach.

Jednou z najnebezpečnejších chorôb žien je rakovina krčka maternice. Tento proces sa často v prvých fázach nemusí prejavovať. Často žena nesmie venovať pozornosť skutočnosti, že pred, počas alebo po sexe, má výtok krvi a nevie, prečo sa objavujú. Lekár môže určiť ochorenie až po dôkladnom vyšetrení.

Krvácanie, ktoré nie je spojené s menštruáciou, sa môže vyskytnúť aj počas ukončeného tehotenstva. Niekedy je spontánny potrat charakterizovaný miernou bolesťou, ale nie vždy je to tak.

A ak krvácanie z genitálneho traktu po menštruácii išlo, a v poslednom cykle bola pravdepodobnosť tehotenstva, nemali by sme odmietnuť skutočnosť, že to môže byť prerušené.

V mnohých prípadoch môže byť krv z pošvy uvoľnená v dôsledku endometriózy. S týmto ochorením môže byť výtok pred menštruáciou. Endometrióza je veľmi nebezpečná, pretože môže ovplyvniť vaječníky, svalové tkanivo maternice, močový mechúr, črevá. Nebezpečenstvo ochorenia spočíva v tom, že v mnohých prípadoch lekári nemôžu presne určiť, prečo sa objavujú. Patológia je progresívna.

Niekedy krvácanie nastáva pri užívaní hormonálnych liekov. Ich nadmerné užívanie vedie k poruche hormonálneho pozadia, ohrozenému výskytu rôznych ochorení ženských pohlavných orgánov rôzneho stupňa malignity. Je veľmi ťažké s nimi zaobchádzať. Preto by ste sa mali pred užívaním hormonálnych liekov poradiť s lekárom.

Ženy si musia pamätať, že výskyt krvi počas pohlavného styku môže byť spôsobený patologickou aktivitou plesňovej flóry. Koniec koncov, s mnohými z týchto patológií, ženy krvácajú, nesúvisia s menštruáciou.

V zriedkavých prípadoch sa prispievajúce faktory krvácania prejavujú pri cervikálnej dysplázii. Takéto ochorenia sa určujú až po dôkladnej analýze vylučovaného.

Čo je krvácanie z maternice

Je to stav, pri ktorom krv hojne tečie z ženských pohlavných orgánov. Často sa to stáva v rozpore s hormonálnym pozadím. Často sa to stáva po sexe. Preto ženy musia byť obzvlášť pozorné, keď sa takéto príznaky objavia:

 • slabosť
 • blanšírovanie kože,
 • závraty, niekedy bolesť hlavy,
 • zníženie krvného tlaku
 • žena nemôže robiť obyčajné veci, pretože veľmi krváca,
 • objavia sa krvné zrazeniny.

Niekedy ženy krvácajú kvôli stresu, klimatickým zmenám, profesionálnym faktorom. V týchto prípadoch je na ich odstránenie potrebné eliminovať vplyv škodlivých faktorov. Existujú však ďalšie závažné dôvody, prečo sa krvácanie z maternice vyvíja:

 • potrat,
 • mimomaternicové tehotenstvo
 • nádory vaječníkov alebo maternice,
 • zápalových patológií.

Vo všetkých týchto prípadoch sa vyžaduje núdzová pomoc.

Ako nebezpečné je vnútorné krvácanie?

Nie vždy ho sprevádza výtok z genitálií. Je vždy sprevádzaná ostrou, kŕčovitou bolesťou. U žien sa rýchlo vyvinú príznaky anémie. Symptómy prudko rastúcej anémie sú:

 • synkopa,
 • prudko rastúce závraty,
 • rastúca slabosť
 • búšenie srdca,
 • slabý pulz
 • hojný pot.

Všimnite si, že vo všetkých týchto prípadoch nie vždy krváca z ženských pohlavných orgánov. Nebezpečenstvo je, že telo môže stratiť veľké množstvo. To spôsobuje poruchy v srdci, pľúcach, mozgu. Krv môže žmývať životne dôležité orgány a narušiť ich prácu. Možno vývoj gangrény končatín.

V závažných prípadoch je možná smrť. Je to spôsobené vykrvácaním tela a prudkým narušením kardiovaskulárneho systému.

Liečba krvácania po sexuálnom kontakte

Cieľom liečby takéhoto stavu je okamžite zastaviť krvácanie. Ak sa po prvom pohlavnom styku objaví krv, potom nie je potrebná špecifická liečba. Rýchlo sa zastaví vylučovanie krvi. Je dôležité zabezpečiť mier a starostlivo dodržiavať pravidlá hygieny.

V prípade dysfunkcie maternice je potrebné zabrániť opätovnému krvácaniu. To možno dosiahnuť zavedením hormonálnych liekov. Škrabanie maternice sa uchyľuje len v extrémnych prípadoch, ak liečba nie je možná iným spôsobom, ako zastaviť krvácanie.

V iných prípadoch je tradičnou liečbou užívanie liekov, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi a optimalizujú rovnováhu hormónov. Pri výbere liekov sa zohľadňujú tieto faktory:

 • hlavnou patológiou
 • vek,
 • funkcie menštruácie,
 • množstvo krvi, ktoré sa uvoľní počas cyklu,
 • sex a jeho pravidelnosť,
 • stav tela
 • prítomnosť alergických patológií.

Medzi ľudovými liekmi používanými vývarmi z liečivých bylín na orálne podávanie alebo douching. Najefektívnejšie - dráč, kalina, borovicový les. Musia sa používať iba zo zdravotných dôvodov.

Takže krv počas pohlavného styku nie je vždy bezpečným príznakom. Ak sa to stane často, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Etiológia fenoménu

Krv počas pohlavného styku sa môže objaviť z nasledujúcich dôvodov:

 1. Poškodenie, ku ktorému došlo mechanicky. Niekedy, s príliš vášnivým sexom, môže byť zranená sliznica a krčka maternice. Niekedy poškodenie vaginálnych stien alebo zraneného oblúka. Ak sa po intimite dievča cíti silná akútna bolesť, a ona začne krvácať hojne, mala by naliehavo navštíviť špecialistu, inak môže byť vážne dôsledky.
 2. Krvácanie počas pohlavného styku môže indikovať niektoré sexuálne poruchy, ako aj prítomnosť zápalu v tele. Ak je to zápalový proces v pošve alebo krčku maternice, potom sa takéto prejavy vyskytujú spontánne, a to nielen počas alebo po zákroku. Zápalové ochorenia môžu byť vyvolané zanedbávaním základnej telesnej hygieny, baktérií alebo plesňových infekcií tvárou v tvár zníženej imunitnej ochrane. Spravidla sa lieči antibakteriálnymi látkami. Mimochodom, užívanie liekov môže tiež vyvolať výtok krvi.
 3. Krv počas pohlavného styku môže ísť, ak existujú choroby a infekčné procesy, ktoré sa prenášajú cez sex. Takéto sekréty sú zvyčajne charakterizované pocitmi pálenia a nepohodlím v intímnej oblasti.
 4. Erózia alebo polypy sú veľmi častou príčinou krvácania po sexuálnom kontakte. Zároveň je ich objem veľmi malý, výtok je rozmazaný. Je potrebné liečiť polypy aj eróziu: erózia sa zvyčajne kauterizuje použitím rôznych metód a polypy sa musia odstrániť.
 5. Keď je hyperplázia endometria po sexe charakterizovaná výtokom z pošvy krvou.
 6. Endometrióza je častou príčinou krvácania z pošvy počas pohlavného styku. Pri tejto chorobe môže byť výtok veľmi hojný a vzácny šmuh. Zvyčajne na 10-15 deň cyklu krvácania hojnejšie, a čím bližšie k menštruácii, tým vzácnejšie sú.
 7. Proces ovulácie môže tiež vyvolať výtok krvi. Sexuálny kontakt sám osebe nebol ten istý a s najväčšou pravdepodobnosťou bola krv náhodne odoslaná. Proces ovulácie je úplne prirodzený jav, vyskytuje sa niekde uprostred cyklu, liečba nie je potrebná. Ak sa však krv pravidelne ovuluje, lekár môže predpisovať lieky s bylinnými zložkami.
 8. Antikoncepcia môže tiež spôsobiť krvácanie z prieniku. Keď ich žena vezme, sliznica maternice sa stane tenšou, to znamená, že počas pohlavného styku sa môže ľahko poraniť a krvácať. Pseudomenštruačné krvácanie môže nastať, ak došlo k vynechaniu pravidelnej pilulky alebo užívaniu viacerých tabliet naraz. Krvný výtok pri užívaní hormonálnej antikoncepcie je často vedľajším účinkom, preto je pri prvých príznakoch krvácania veľmi dôležité poradiť sa s lekárom. S najväčšou pravdepodobnosťou tieto antikoncepcie jednoducho nezmestia dievča a gynekológ vám pomôže vybrať správny liek.
 9. Keď nádory maternice rôznych etiológií môžu byť krvavé, je to zriedkavý jav.
 10. Zriedkavý jav, ale nie výnimočný vo výskyte krvi po sexe, môže byť vinou človeka. Vo svojom semene pri chorobách močových ciest a močových ciest môže obsahovať prímes krvi.

Diagnostické opatrenia

Ak sa počas pohlavného styku často vyskytuje krv, je potrebné podstúpiť sériu diagnostických postupov. Je potrebné zistiť príčinu tohto prejavu, v diagnóze je potrebné starostlivo preskúmať štítnu žľazu, hrudník a panvové orgány.

Prieskum môže zahŕňať tieto postupy: t

 1. Na vylúčenie plesňových a infekčných ochorení sa z krčka maternice odoberá škvrna.
 2. Ak chcete zistiť zápalový proces v tele pomôže krvný test, navyše bude ukazovať prítomnosť alebo neprítomnosť anémie.
 3. Uistite sa, že darujete krv na zrážanie krvi a protrombínový index.
 4. Ako štítna žľaza, pečeň a obličky, ukáže biochemický krvný test.
 5. Je potrebné darovať krv hormónom. Pokiaľ ide o progesterón, lekár bude schopný určiť prítomnosť alebo neprítomnosť mimomaternicového tehotenstva a uistiť sa, že proces ovulácie prebieha normálne. Musíte identifikovať indikátor testosterónu, ktorý môže spôsobiť hormonálne narušenie v ženskom tele.
 6. Preukázalo sa, že ultrazvuk panvy kontroluje funkčnosť orgánov.
 7. Ak počas pohlavného styku neustále prúdi krv, mala by sa vykonať biopsia endometria, aby sa vylúčil prekancerózny alebo rakovinový stav.

Aké komplikácie môžu spôsobiť postkoitálne krvácanie?

Krv počas sexu u zdravej ženy môže ísť len kvôli mechanickému poškodeniu, vo všetkých ostatných prípadoch je to začiatok patológie, ktorá môže byť tak frivolná, ako aj veľmi nebezpečná pre zdravie žien. Pri hojnom a pravidelnom krvácaní môže žena vyvinúť anémiu, dokonca aj jednorazová veľká strata krvi môže spôsobiť takýto stav. Často opakované krvácanie po sexe môže zmeniť menštruačný cyklus a ovuláciu, po ktorých môže byť ťažké počať a niesť dieťa. Môže tiež trpieť kvalita sexuálneho života.

Potrebná liečba

Akékoľvek krvácanie z maternice by sa malo liečiť až po stanovení príčin, ktoré ho spôsobili. Ako konzervatívna liečba sú najčastejšie používané lieky, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi, rôzne hormonálne a nehormonálne látky určené na stanovenie hormonálnej rovnováhy v tele.

Pri približovaní sa k výberu liekov je potrebné brať do úvahy tak klinický obraz, ako aj individuálne charakteristiky ženy. Voľba liekov je ovplyvnená vekom pacienta, existujúcimi chorobami, pravidelnosťou cyklu, prítomnosťou permanentného sexuálneho života, chronickými chorobami, alergiami, všeobecnou telesnou kondíciou a ďalšími faktormi.

Ak hovoríme o chirurgickom zákroku, mali by mať aj jasné indikácie. Aj tu je dôležitá príčina ochorenia. V niektorých prípadoch sa indikuje odstránenie maternice, chirurgická manipulácia vaječníkov, liečba alebo kauterizácia erózie, riešenie problému prerasteného endometria atď.

Ľudové prostriedky

Tradičná medicína ponúka aj svoje vlastné spôsoby eliminácie postkoitálneho krvácania:

 1. Kopřiva žihľavka je najčastejším liekom pri liečbe krvácania z maternice. Je potrebné vziať 1 polievková lyžica. l. žihľava a nalejte pohár vriacej vody po dobu 10 minút, zmes varte na veľmi malom ohni, potom nechajte vychladnúť a namáhajte. Take odvar z 3-5 Umenie. l. každý deň Ak si žena kúpi extrakt lekárne zo žihľavy, potom stojí za to si vziať 40 kvapiek za pol hodiny pred jedlom.
 2. Yarrow tiež úspešne zastaví krvácanie z maternice po pohlavnom styku rôznych etiológií. Na prípravu infúzie bude potrebovať 2 lyžičky. сырья, их надо залить стаканом кипятка, оставить на час, затем процедить и принимать по ¼ стакана до еды 4 раза в день.Okrem krvácania z maternice sa riasy vyrovnávajú s pľúcnym a črevným krvácaním. To môže tiež byť varené ako čaj, a môžete pridať vetvičku trávy na varenie. Znamená to vypiť pohár 3 krát denne.
 3. Nie je to zlé v boji proti samotnému krvácaniu odporúčané kalina. Môžete ju vytlačiť z neho, zmiešať s cukrom v pomere 1 kg šťavy na 2 kg cukru. A tam sú 2 polievkové lyžice. l. niekoľkokrát denne s vodou.
 4. Kalina môže byť tiež vložená do termosky: pridajte 0,5 lyžice 0,5 l. l. bobule. Existujú tekuté a alkoholové extrakty z kalina, ktoré sa používajú v 30 kvapkách denne, zriedené vodou.

Ľudové lieky určite nie sú kontraindikované, ale môžu byť použité len ako dodatočná liečba. Pred použitím by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby ste ochorenie nepoškodili a nezhoršili.

Provokačné faktory koitálnych sekrétov

Ženy musia byť pozornejšie na svoje zdravie. Krv počas pohlavného styku sa môže objaviť z nasledujúcich dôvodov:

 • veľký penis u muža, ktorý spôsobil poškodenie pošvy
 • používanie rôznych sexuálnych pomôcok zavedených na účely masturbácie, t
 • ovulácia, keď sa pohlavný styk vyskytne uprostred cyklu,
 • infekcie, sexuálne prenosné choroby, pohlavne prenosné choroby,
 • proliferácia polypov v krčku maternice a tvorba benígneho nádoru,
 • dlhodobé používanie vaginálnej hormonálnej antikoncepcie, antikoncepcie, riedidiel krvi, antibiotík, t
 • endometriálne riedenie, erózia, nadmerná suchosť v pošve, hemoroidy, endometrióza,
 • zriedkavé alebo naopak príliš časté pohlavie,
 • vývoj cervicitídy, vaginitídy, kandidózy v pošve, Escherichia coli, HPV (ľudský papilomavírus),
 • inštalácia vnútromaternicového zariadenia, ktoré viedlo k mechanickému treniu a ranám na stenách maternice.

Všetky tieto faktory môžu spôsobiť vaginálne krvácanie, zatiaľ čo objem výtoku môže byť rovnako malý v niekoľkých kvapkách a bohatý, pripomínajúci nástup menštruácie.

Najčastejšie príčiny koitálnych sekrétov

Medzi bezpečnými dôvodmi sa rozlišuje prvé pohlavie, keď sa v dôsledku roztrhnutia panenského blaha odlišuje krvný chodník. To je celkom normálne, keď sa objavia kvapky krvi bez zápachu a rýchle zastavenie krvácania. Aj keď nie vždy dochádza k deflorácii prvýkrát. Mnoho dievčat úplne stráca svoje panenstvo len počas pôrodu, keď je prasknutie pleury úplne splnené.

Mechanické poškodenie je tiež častým problémom, keď veľký penis spôsobuje poranenie krčka maternice alebo pošvy. Dôvody sú niekedy zakorenené v kongenitálnej malformácii - anomálnej štruktúre vaginálnych stien s prítomnosťou rozvetveného prepážky. V tomto prípade je pomerne jemná dutina maternice zranená aj pri najmenšom dotyku.

Príčinou krvavých výtokov môžu byť sexuálne prenosné infekcie, ako aj plesne, stafylokoky a papilomavírusy.

Mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o vymenovaní antibiotík. S pohlavne prenosnými chorobami, je krvácanie z pošvy, a to je jedna z bežných príčin, ktoré spôsobujú cervicitis alebo vaginitída u žien. Za takýchto podmienok nie je výtok krvou závislý od sexuálneho života, môže byť pozorovaný kedykoľvek. Vagína začína krvácať, je tu silné svrbenie a pálenie, dokonca aj v pokojnom stave.

Endometrióza je tiež charakterizovaná krvavými hojnými alebo riediacimi sekrétmi počas alebo po pohlavnom styku. Často sa uprostred menštruačného cyklu vyskytuje veľmi ťažké krvácanie. Ak sa pár cvičil sex počas menštruácie, potom prejav krvácania ani nevšimne.

Polypy lokalizované v pošve a krčku maternice alebo infekcie ľudského papilomavírusu - častý jav u žien. Zároveň sa objaví špinenie. Benígne výrastky vo forme purpurových alebo červených výrastkov rastú, zvyčajne ovplyvňujú dutinu krčka maternice a vedú k rozvoju cervicitídy. Výskyt polypov nie je spojený so pohlavným stykom, takže krvácanie môže nastať kedykoľvek, dokonca aj v pokojovom stave.

„Narosti“ spôsobené zápalom, bakteriálnou infekciou alebo papilomavírusom sú veľmi nebezpečné. Môžu degenerovať do malígneho nádoru a vyžadujú urgentné odstránenie chirurgickými alebo laserovými prostriedkami metódou kryodestencie.

S eróziou krčka maternice môže krv prúdiť aj v prípade mierneho prehmatania alebo mechanického vystavenia penisu. Otvorené rany v dutine orgánov sú dnes ľahko liečiteľné kauterizáciou alebo chladením (zmrazenie). Lekári neodporúčajú v prípade podozrenia z liečby oneskorenia erózie. Takéto vredy, ako aj polypy, infekcia ľudského papilomavírusu sú nebezpečnou degeneráciou do malígneho nádoru.

Ženy musia byť pozornejšie na svoje zdravie, najmä ak krvácajú počas sexu. Často dôvod spočíva vo vývoji plesňovej flóry, pohlavnej infekcie, ktorá môže viesť k závažným zápalovým procesom v maternici, tvorbe polypov a jaziev. Na druhej strane sú schopní podnietiť ďalšie vážne komplikácie. Okrem toho by ste mali okamžite navštíviť gynekológa, ak okrem krvácania, svrbenia, pálenia a silnej bolesti počas pohlavného styku.

Iné príčiny koitálneho krvácania

Niektoré lieky môžu vyvolať krvácanie počas pohlavného styku:

 • diuretiká a hormonálne lieky,
 • vaginálne čapíky
 • lieky, ktoré môžu viesť k zníženiu zrážanlivosti krvi, napr.
 • antikoncepcia, ktorá vedie k hyperplázii sliznice maternice, odreniu jej vnútorného obalu.

Možné príčiny krvácania: ochorenia krvi, patologické zmeny krčka maternice a novotvary vyžadujú okamžitú identifikáciu, diagnostiku a vhodnú liečbu, pretože časom vedú k rozvoju malígnych procesov vo vagíne.

Ak sa krvácanie počas pohlavného styku stalo trvalým, ženám sa odporúča, aby sa na chvíľu zdržali sexu a podstúpili vyšetrenie, aby identifikovali príčinu.

Je možné, že ťažkosti vznikajú, keď penis preniká do pošvy, čo vedie k poraneniam a prasknutiu v maternici. Aby sa predišlo takýmto situáciám, ženám sa odporúča, aby nedovoľovali suchosť v pošve, pre pohodlné a plné pohlavie používať špeciálne mazivá.

Zriedkavo sa môže vyskytnúť aj vnútorné krvácanie, ktoré je sprevádzané ostrými bolesťami v dolnej časti brucha, v oblasti slabín, dolnej časti chrbta a hrádze. To poukazuje na vývoj vážnych problémov: mimomaternicové tehotenstvo, hrozba potratu, prasknutie vaječníka alebo cysta, keď by mala byť naliehavá výzva pre lekárov.

Telo ženy je krehké a musíte ho neustále počúvať. Nezáleží na tom, či príčiny krvácania sú prirodzené a všetko je v normálnom rozsahu. Ak existujú ďalšie nepríjemné príznaky, je vždy lepšie liečiť ochorenie v počiatočnom štádiu ich vývoja.

Prečo po prvom sexe krváca?

Prvá intimita zastrašuje mnoho dievčat, pretože je sprevádzaná ostrou bolesťou a krvácaním. Je to spôsobené prasknutím panenských blanok, aj keď krv sama o sebe a bolesť nie sú naozaj povinné podmienky. Veľmi často po prvej a dokonca aj druhej prestávke sa rozbije a až potom nastane posledná prestávka. Špinenie, rovnako ako bolesť, môže byť na každom z týchto sexuálnych aktov alebo úplne chýba.

Je v prvom skutku veľa krvi? Opäť všetko závisí od jednotlivca. Niekedy krvavý výtok z pošvy môže trvať niekoľko dní a intenzita je podobná menštruácii. Neprekračuje rámec, ako aj zmeny menštruačného cyklu alebo príliš bolestivé obdobia. To naznačuje vnútornú reštrukturalizáciu reprodukčného systému a po niekoľkých mesiacoch sa cyklus zvyčajne obnovuje. Ak sa tak nestane, stojí za to navštíviť gynekológa, ktorý určí príčinu.

Sexuálny styk a krv: kedy by sa mal ozvať alarm a prečo?

Vo väčšine prípadov krv počas pohlavného styku nepredstavuje hrozbu, keď výtok nie je sprevádzaný bolesťou a prechádza počas dňa. Krvácanie môže byť nebezpečné, keď:

 • tesnenie sa musí často meniť,
 • žena cíti silnú, ostrú bolesť,
 • závraty, slabosť svalov,
 • medzi sekrétmi sú veľké krvné zrazeniny,
 • nemá veľmi príjemnú vôňu,
 • sprevádzané kŕčmi maternice.

Aj keď krv z pošvy prešla veľmi rýchlo, stojí za to navštíviť gynekológa, najmä pre ženy po 40 rokoch. To je nevyhnutné na odstránenie skrytých patológií.

Ovulácia a skoré tehotenstvo

Počas celého menštruačného cyklu dochádza k neviditeľným zmenám na fyziologických a hormonálnych hladinách v tele. Počas ovulácie je krvácanie úplne možné a nevyžaduje liečbu.
Okrem toho, malé kvapky krvi, vrátane po pohlavnom styku, sú možné na začiatku tehotenstva, keď je vajíčko pripojené na steny maternice.

Zápal genitourinárneho systému

Veľmi často po pohlavnom styku dochádza ku krvácaniu v dôsledku zápalu pohlavných orgánov: cystitídy, cervicitídy, vaginitídy. Zápal je najpravdepodobnejší, ak sa krv neobjaví len po sexe. Dôvodom je nedodržanie intímnej hygieny alebo redukcia vaginálnej imunity, v dôsledku čoho sa vyvíja plesňová infekcia. Liečiť tieto zápaly s liekmi.

Sexuálne prenosné infekcie (STD)

Trichomoniasis a chlamydia sú vodcami takéhoto krvácania. V takýchto prípadoch nielen krv po sexe. Tento akt prináša nepríjemnosti. Žena sa sťažuje na svrbenie a sčervenanie v hrádzi, pretože vaginálny výtok je nepríjemný. Nečistoty krvi vo výtoku po sexe sa objavujú v dôsledku vnútorného podráždenia vaginálnych stien a mikrodamage krvných ciev vaginálnych tkanív.

Zbaviť sa ich je jednoduché. Po diagnóze lekár vyberie potrebné lieky (vaginálne čapíky, antibiotiká, bifidné prípravky). Ešte jednoduchšie je chrániť sa pred nimi - kondómy a baktericídne činidlá poskytujú spoľahlivú ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami.

lieky

Nie všetky pilulky môžu spôsobiť krvavý výtok po pohlavnom styku. Kategória nebezpečných tabliet možno pripísať zhoršeniu zrážanlivosti krvi, ovplyvneniu hladiny estrogénu, ako aj niektorým prostriedkom na boj proti nespavosti, prechladnutiu.
Okrem toho sa môže objaviť krv, ak užívate antikoncepčné tabletky dlhší čas, pretože to spôsobuje, že steny vagíny sa stíšia, alebo ak ste vynechali iný príjem antikoncepcie. Zmena antikoncepcie môže vyvolať krvácanie.

Vaginálna suchosť

Hlien na stenách vagíny je prírodný prírodný lubrikant, ktorý ich chráni pred poškodením počas pohlavného styku. S vekom u žien, po 40 rokoch, pokles množstva maziva. Tento jav sa nazýva atrofická vaginitída. Okrem toho je vaginálna suchosť ovplyvnená poškodením (odstránením) vaječníkov, častým výplachom, pôrodom a dojčením, chemikáliami a alergénmi.

Problém môžete vyriešiť pomocou maziva, ktoré simuluje prirodzené mazivo.

Mechanické poškodenie

Často sa krv z pošvy objavuje po násilnom, dlhodobom pohlavnom styku alebo kvôli príliš aktívnemu pohybu partnera. Sexuálne hračky tiež prispievajú k krvácaniu.

V dôsledku toho sa môžu objaviť rýchlo sa hojiace mikro-slzy, ktoré nespôsobujú žiadne obavy, ale môžu sa objaviť aj vážnejšie poranenia stien vagíny alebo sliznice krčka maternice. V ťažkých prípadoch musia lekári dať na zranené oblasti chirurgické stehy.

Ovariálna, ovariálna cysta alebo mimomaternicové tehotenstvo

Ak je z vagíny veľa krvi, dôvody sú neznáme, potom to môže byť nebezpečné. Zvlášť, ak žena spolu so silným krvácaním zažije ostrú bolesť v spodnej časti brucha, ktorá sa môže šíriť do dolnej časti chrbta. Ďalšie nebezpečné príznaky sú bledosť, nadmerné potenie, slabosť, jemný pulz. To všetko sú symptómy poškodenia vaječníkov a nebezpečné mimomaternicové tehotenstvo. Vo všetkých týchto prípadoch je pre ženu jedinou cestou na záchranu, ktorá môže zachrániť život.

Benígne a malígne nádory

Neoplazmy menia vnútorné steny, čo ich robí náchylnejšími na poškodenie. Najčastejšie nie je charakter takéhoto vypúšťania bohatý, ale stáva sa to stále. Špinenie v rakovine maternice alebo krčka maternice je jedným z prvých príznakov.
Ak si všimnete, že krv z vagíny po koituse sa objavuje pravidelne, je potrebné podstúpiť lekársku diagnózu, aby ste pochopili podstatu tohto prepustenia. Včasná diagnostika rakoviny ženských orgánov zvýši šance na úspešnú liečbu.

Polypy a erózia

Nie je ťažké krvácanie spôsobené štrukturálnym poškodením krčka maternice. Najčastejšie sťažnosti na polypy a eróziu uvádzajú ženy nad 40 rokov, ktoré tiež niekoľkokrát porodili.

Erózia sa nazýva poškodenie krčka maternice, ktoré je na začiatku vývoja ľahko liečiteľné kauterizáciou. Polypy vyzerajú ako malé hrozno pripojené k nohám. Môžu sa objaviť v skoršom veku, ale najčastejšie sa vyskytujú v dospelosti. Môžete sa zbaviť polypov jednoduchou operáciou.
hysteroskopia.

Ruptúra ​​vaginálnej septum

Vaginálna septum je pozdĺžna alebo priečna, je jednou z anomálií, vyskytujúcich sa raz u 70 000 žien. Ak patológiu dievčaťa nebolo možné zistiť skôr, potom prvé pohlavie môže spôsobiť vážne krvácanie. Ak sa po prvýkrát nedá zastaviť krv, nie je možné vylúčiť prasknutie vaginálnej prepážky. Pomôcť vám môže len hospitalizácia.

Ako sa diagnostikuje

Tmavo hnedé, červené alebo ružové prepustenie po pohlavnom styku je dôvod premýšľať o svojom zdravotnom stave, pretože to môže byť pre vás nebezpečné. Prečo sa vám to deje? Odpoveď je možné získať až po sérii prieskumov, medzi ktoré patria:

 • prieskum pacientov
 • gynekologické vyšetrenie krčka maternice,
 • PAP náter (gynekologický náter na infekciu),
 • kolposkopia,
 • hysteroskopia,
 • biopsia potrubia
 • transvaginálny ultrazvuk.

Ako zastaviť krvácanie

Ak krv po pohlavnom styku a desí vás, pomôcť telu zastaviť krvácanie. Urobte to tak, že užívate hemostatické lieky. To by sa malo robiť veľmi opatrne, pretože akékoľvek pilulky majú kontraindikácie. Po prečítaní pokynov a dodržiavaní pravidiel môžete zastaviť stratu krvi bez poškodenia zdravia.

Ditsinon a Vikasol - najobľúbenejšie a cenovo dostupné lieky zo série hemostatík. Ako ich zobrať:

 • Dicynone. Účinnou zložkou je etamzilat. Ak krv po zákroku zmizne, nechá sa užívať 1-2 tablety. V prípade zlého účinku môžete užiť ďalšiu pilulku za 20 minút. a potom pokračovať v liečbe. Maximálne trvanie je 5 dní, jedna tableta denne.
 • Vikasol. Účinnou zložkou je bisulfit sodný. Užívajte Vikasol podobne ako prvý liek.
 • Vodná paprika tinktúra je jednou z lacných a zároveň silných prostriedkov na zvládnutie hojného menštruačného toku a krvácania spôsobeného pohlavným stykom. Existujú obmedzenia, nemôžete brať tinktúru z vodného korenia na celé obdobie tehotenstva, s ochoreniami gastrointestinálneho traktu a hypertenzie. Pre všetkých ostatných môžete zastaviť krv užitím 30 kvapiek, zriedených v pohári vody. Opakujte túto potrebu dvakrát denne.

Čistý efekt má žihľavový odvar, ktorý je povolený pre tehotné ženy.

Ak sa napriek hemostatikám počet sekrétov neznížil, mala by sa čo najskôr zavolať sanitka. Kým lekári neprišli, je lepšie, aby si pacient ľahol a dal ľad alebo vykurovaciu podložku (fľašu) so studenou vodou na spodnú časť brucha.

Môžete sa chrániť pred krvavými sekrétmi počas pohlavného styku, ak majú vážny charakter, jednoduchými činmi. Jedným z nich nie je kombinovať sexuálnu intimitu a alkoholické nápoje, pretože rozširujú cievy. Druhou radou pre partnera je kontrola pohybov počas sexu, aby nedošlo k poškodeniu stien pošvy a krčka maternice.

Krv sa vždy neobjaví po intimite a to je tiež dôvodom na znepokojenie. Ženy môžu byť rušené šarlátovým výbojom uprostred cyklu, čo je spôsobené rovnakými dôvodmi ako po sexe. Nie je možné pochopiť ich povahu nezávisle a na základe symptómov a môže byť dokonca nebezpečná. Vždy vyhľadajte včas lekársku pomoc!

Pridelenie je normálne

Vnútri pošvy a maternice sú špeciálne žľazy, ktoré vylučujú sekréciu slizníc. Tento proces prebieha. Počas sexuálneho vzrušenia sa intenzita výboja výrazne zvyšuje. Je to spôsobené prirodzenými fyziologickými procesmi - ženské telo sa tak pripravuje na „prijatie“ partnera, ktorý mu poskytuje najlepšie možné pocity.

Vypúšťanie má zvyčajne transparentnú alebo belavú farbu bez zápachu.

Функция смазки – это защита слизистой от механического повреждения, а также проникновения сторонней микрофлоры. Благодаря подобным выделениям, влагалище и матка надежно защищены от инфекционного поражения. V ideálnom prípade je farba hlienu priehľadná, nie je cítiť zápach. Konzistencia nie je príliš hrubá, ale nie tekutá. Niekedy sa môže stať mliečna biela a zvýšenie hustoty. To je tiež norma, ktorá by nemala byť venovaná zvýšenej pozornosti.

Ďalšia vec, keď je krv počas pohlavného styku. Normálne by nemali byť žiadne krvavé nečistoty. Niektoré prírodné faktory, ktoré môžu tento jav vyvolať, však stále existujú. Spravidla sa vyskytujú buď raz, alebo sa objavujú v intervaloch.

Krvácanie po pohlavnom styku - fyziologické príčiny

Výbery, ktoré majú načervenalý alebo hnedý odtieň, môžu byť niekedy vyvolané prirodzenými procesmi vyskytujúcimi sa v tele každej ženy.

Niekedy môže žena sama (alebo s priamou účasťou jej partnera) spôsobiť krvácanie počas pohlavného styku alebo po ňom. Napríklad, ak pár mal príliš intenzívny a násilný sex. Vyvoláva mechanické poškodenie sliznice, v dôsledku čoho sa objavujú malé trhliny, z ktorých sa uvoľňuje krv a postupne sa mieša s vaginálnym sekrétom. Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché - intimita, samozrejme, by mala byť vášnivá, ale s mierou. Buďte opatrní.

To isté platí, ak používate rôzne sexuálne hračky. Všetky druhy plastov, latexu a iných umelých materiálov sa na prvý pohľad zdajú byť mäkké a bezpečné. V skutočnosti nie sú určené na styk s jemnou vaginálnou sliznicou. Takéto výrobky veľmi často spôsobujú rôzne poranenia, ktoré môžu krvácať.

Prečo je krv po pohlavnom styku - patologické príčiny

Existuje mnoho takýchto dôvodov. Krvácanie počas pohlavného styku, ako aj po ňom sa môže vyskytnúť na pozadí nasledujúcich provokujúcich faktorov:

 • mechanické poškodenie sliznice - problém bol opísaný vyššie. Krvácanie je menšie a zvyčajne sa rýchlo zastaví,
 • hormonálne lieky - reprodukčný systém je viazaný na hormóny, a preto zmena hormonálnych hladín okamžite ovplyvní jeho stav. Môže existovať charakteristický ružovkastý výboj,
 • zápalových procesov - sú spôsobené akýmikoľvek infekciami alebo výskytom nádorov,
 • erózia je závažná patológia, pri ktorej sa krvácanie počas pohlavného styku stáva všadeprítomným. Vyžaduje seriózne a profesionálne ošetrenie.

Skutočná príčina musí byť stanovená lekárom.

Je zrejmé, že uvedené dôvody zahŕňajú mnoho faktorov. Pokúsme sa zvážiť najdôležitejšie z nich.

Ak počas sexuálneho styku krv odišla, môže to znamenať, že žena je chorá nejakým druhom infekčného ochorenia, napríklad pohlavnou chorobou. Sprievodným príznakom je takmer vždy nepríjemný zápach. Nanešťastie, infekcie reprodukčného systému sú zďaleka najčastejšou príčinou prepúšťania krvi počas intimity.

Riešiť tento problém je len jeden spôsob - vyliečiť základné ochorenie. Ak to chcete urobiť, musíte ju vopred diagnostikovať - ​​predpísať účinnú liečbu. Moderná medicína ponúka množstvo príležitostí na liečbu infekcií genitálií.

Pacient musí piť liečivo.

Liečba liekmi je spravidla najčastejšie vykonávaná, počas ktorej je pacientovi predpísaný antiprotozoálny, antifungálny, antibakteriálny prostriedok, ako aj antibiotiká.

Liečba by mala zahŕňať použitie antiseptík.

Štrukturálne poškodenie sliznice krčka maternice spúšťa vznik ochorenia, ako je dysplázia. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je táto choroba veľmi nebezpečná. V neprítomnosti adekvátnej a včasnej liečby erózia postupuje a môže byť teoreticky zhubná, to znamená degenerovaná na rakovinový nádor. Choroba sa dlhodobo lieči, vyžaduje nepretržité monitorovanie lekárom. Úplné uzdravenie je možné len vtedy, ak pacient striktne dodržiava všetky existujúce odporúčania.

Cervikálna erózia

Toto je jeden z najčastejších dôvodov krvácania počas pohlavného styku. Polypy sú malé tkanivové výrastky na povrchu sliznice. Je známe, že sa objavujú v dôsledku oslabenia imunitného systému, stresu, hormonálneho prispôsobenia. Ochorenie je charakterizované pretrvávajúcou bolesťou brucha. Bolesť sprevádza pohlavný styk, po ktorom je normálne objavenie sa načervenalého alebo ružovkastého výtoku.

Ako sa zbaviť polypov je oveľa ťažšie, ako sa zdá. Neexistuje žiadny liek, ktorý by ich mohol rozpustiť alebo spôsobiť nekrózu. Ak nechcete, aby počas pohlavného styku prúdila krv, jediným riešením je chirurgia. Počas chirurgického zákroku sa detegované polypy vyrezajú vhodným nástrojom.

Zápal orgánov súvisiacich s reprodukčným systémom je spôsobený vaginitídou alebo cervicitídou. Prvým problémom je zápal pošvy, druhým je ochorenie krčka maternice. Hlavným faktorom zrážania je prenikanie infekcie. Životná aktivita patogénnych mikroorganizmov vedie k tomu, že sa tkanivá zapália, čo vedie k vzniku charakteristických symptómov.

Zápalové procesy v ženskom reprodukčnom systéme môžu spôsobiť krvácanie.

Intimita v zápalovom procese je prísne kontraindikovaná. V opačnom prípade sa bude pravidelne objavovať krvácanie počas pohlavného styku a to všetko bude sprevádzané bolestivými pocitmi.

Vaginitída je spôsobená najmä takýmito patogénmi, ako sú trichomonas a stafylokoky. Zápalový proces môže tiež nastať na pozadí plesňovej infekcie, napríklad veľmi bežnej candidy. Táto huba migruje do mužského orgánu. Dôležitú úlohu pri rozvoji tohto ochorenia zohráva chemické podráždenie pošvy, čo je dôležité pri používaní nevhodných výrobkov osobnej hygieny. Niekedy vaginitída je dôsledkom alergickej reakcie tkanív na iné dráždivé látky. Liečba sa zbavuje alergénu alebo komplexnej antibakteriálnej terapie. Všetko závisí od toho, čo vyvolalo zápal pošvy.

Pokiaľ ide o cervicitídu, ide o komplexnejšie ochorenie. Musí sa liečiť pod dohľadom lekára. Ak sa tak nestane, môže to mať vážne následky na zdravie ženy, na pozadí ktorých sa môže krvácanie počas pohlavného styku javiť ako menší problém.

 1. liečenie

S hormonálnymi liekmi je všetko jasné. Osobitná pozornosť by sa mala venovať používaniu antikoncepcie, ktorá má veľmi závažný vplyv na hormóny. Ale krvavý výtok po pohlavnom styku sa môže objaviť pri užívaní iného typu farmakologických prípravkov. Napríklad jedna z činností je schopnosť riediť krv. Takéto prostriedky zahŕňajú všetky známe aspiríny alebo, ako sa tiež označuje, kyselinu acetylsalicylovú.

Teraz poznáte dôvody, prečo je krv počas pohlavného styku. Tento problém sa musí riešiť, najmä ak nemá nič spoločné s fyziologickými procesmi.

Pin
Send
Share
Send
Send