Hygiena

Ako rozlíšiť početné obdobia od krvácania z maternice

Pin
Send
Share
Send
Send


Pokiaľ ide o ženy a fyziologické vlastnosti ženského tela ako celku, takýto prirodzený proces, ako je menštruácia, nie je neobvyklý. V iných prípadoch, keď sú príznaky ako silné krvácanie, nepohodlie alebo neustála menštruácia, môžeme hovoriť o krvácaní z maternice. Po prvé, iba lekár vám pomôže plne pochopiť, ako rozlišovať medzi menštruáciou a krvácaním, ale pred touto návštevou gynekológa môžete byť v tejto veci pútaví.

Stanovenie menštruácie a krvácania

Bežne mesačne trvá asi 5 - 6 dní, Počas tohto obdobia žena nemá žiadne závažné abnormality a nepohodlie (bolesť v chrbte alebo pocit vťahovania v spodnej časti brucha sa nepočíta). Ak spozorujete akúkoľvek netypickú situáciu, mali by ste zvážiť včasnú návštevu gynekológa, aby ste zistili príčinu odchýlok.

Norma počas menštruácie

Krvácanie počas menštruácie by nemalo byť veľmi hojné. Toto pravidlo môže byť porušené len v prípade, keď ide o prvé dni. Za normálneho dňa môže žena stratiť približne 50 ml krvi. Ťažké krvácanie počas menštruácie (napríklad viac ako 100 ml denne) môže naznačovať, že s telom je niečo v poriadku.

Keď príde prvý deň menštruácie, krv musí mať charakteristickú jasne červenú farbu. Postupne sa farba krvi mení z červenej na tmavšiu a na konci cyklu môže byť hnedá alebo hnedá. Ak žena robí fyzickú námahu v období menštruácie, môže to vyvolať ďalšie prepustenie. Tiež ťažké krvácanie počas menštruácie v prvých dňoch môže byť sprevádzané výtokom vo forme krvných zrazenín alebo krvavého hlienu, ale tento stav netrvá veľmi dlho. Vôňa samotnej menštruačnej krvi by nemala byť zvláštna, pripomína čerstvé mäso.

Medzi významné rozdiely, ktoré nám pomôžu odpovedať na otázku, ako rozlíšiť krvácanie od ťažkých období, Sú nasledujúce:

 1. Čas. Menštruačný cyklus trvá v priemere 3 - 7 dní v priemere 3 - 5 dní.
 2. Intervaly. Medzi týmito dvoma cyklami by mala byť medzera v čase, ktorá môže byť okolo 21 - 35 dní. Rozdiel medzi týmito dvoma cyklami je však čisto individuálny a závisí od fyziologických vlastností dievčaťa.
 3. Začiatok a koniec cyklu. Normálne, keď menštruácia začína ťažkým výtokom, ktorý sa zvyšuje o 2-3 dni a po niekoľkých dňoch zmizne. Na konci cyklu možno pozorovať aj mierne hnedú alebo tmavohnedú farbu, čo je problém, ktorý sa dá vyriešiť dennými vložkami.
 4. Krvné zrazeniny. V závislosti od individuálnych charakteristík organizmu sa tvorba hrubých sekrétov vyskytuje rovnako z cyklu do cyklu.

Príznaky krvácania z maternice

Aby ste pochopili, ako odlíšiť krvácanie z maternice od menštruácie, musíte poznať niektoré príznaky, ktoré sú charakteristické len pre patologický stav. Medzi nimi sú:

 1. Vzhľad veľkého počtu zrazenín. Určité množstvo hustého výtoku je typické pre prvé dni menštruačného cyklu, ale keď sa zrazeniny objavia počas 3 alebo 5 dní cyklu, môže to znamenať poruchu tela.
 2. Množstvo uvoľnenej krvi. Ak chcete pochopiť, ako určiť, či ide o ťažké alebo mesačné krvácanie, môžete odhadnúť celkový objem. Absolútne abnormálne, keď uplynulo viac ako 7 dní a počet menštruácií sa neznižuje, alebo naopak, stáva sa ešte viac.

 3. Posuny predpokladaného začiatku menštruácie. Ak dôjde k oneskoreniu alebo ak sa lehota začína príliš skoro, môže to znamenať aj klinický obraz. Napriek tomu stojí za to zvážiť skutočnosť, že vzhľadom na svoju fyziológiu, ženské telo, ktoré nebolo úplne utvorené, nemusí mať jasné termíny nástupu menštruácie. V tomto prípade pomôže konzultácia s gynekológom zistiť, mesačne alebo krvácať a ako zistiť.
 4. Pri silnom krvácaní bude potrebné veľké množstvo tampónov alebo vankúšikov. Ak je deň zmena viac ako 10 kusov, potom by ste sa mali poradiť s lekárom.

Vyššie uvedené príznaky vám pomôžu pochopiť rozdiel medzi typickým menštruačným cyklom a patologickým krvácaním medzi sebou.

Hormonálne lieky

Táto skupina tabliet obsahuje liečivá, ako napríklad "Escapel" alebo "Postinor". Pretože mnohé lieky sa vyrábajú takým spôsobom, ktorý spôsobuje menštruačné krvácanie alebo menštruačné krvácanie, ktoré je možné vziať do nového cyklu menštruácie, niekedy nemusí byť dôvod na obavy. Ale v takom prípade, ak veľa krvi pretečie a tam je hojná strata krvi, potom by ste mali prestať užívať hormonálne lieky. Použitie špeciálnych tabletiek na potrat počas menštruácie môže zvýšiť prietok krvi, čo bude mať mimoriadne negatívne následky.

Namiesto núdzovej antikoncepcie lekári odporúčajú používať overenú metódu, ako napríklad používanie kondómu počas pohlavného styku. Je to úplne bezpečné pre telo mladej ženy a pomôže ju chrániť pred nepríjemnými situáciami a ich následkami.

Iné príčiny straty krvi

Dievča, ktoré je v pozícii, musí tiež pochopiť, ako rozlišovať medzi menštruáciou a krvácaním počas tehotenstva. Príčinou náhleho krvácania môže byť napríklad potrat. Uvedomte si to a zistite dôvod, prečo sa to deje, pomôže to lekárovi, ktorý má tehotnú ženu.

Prerušené tehotenstvo a potraty (najmä lieky) môžu spôsobiť nový cyklus menštruácie. Medzi hlavné patologické stavy možno identifikovať:

 1. Abscesy.

 2. Infekčné ochorenia. Zahŕňa aj sexuálne prenosné infekcie.
 3. Nádorové nádory v maternici alebo vo vaječníkoch.
 4. Zápalový proces v ženských pohlavných orgánoch.
 5. Potrat môže spôsobiť vážne nezrovnalosti v dievčenskom tele. Lekári-gynekológovia odporúčajú zdržať sa promiskuitného pohlavia alebo zvoliť spoľahlivejšie metódy antikoncepcie. Potrat môže viesť k nenapraviteľným zmenám v tele dievčaťa až po výskyt neplodnosti.
 6. Prerušené tehotenstvo, ktoré môže vyvolať výskyt mimomaternicových nádorov.
 7. Predčasný pôrod môže tiež spôsobiť poruchu u ženy, ktorá je v neskorom období tehotenstva.

Odporúčané ošetrenie

Ak je žena diagnostikovaná s „dysfunkčným maternicovým krvácaním“, čelí okamžitej hospitalizácii s následnou liečbou v nemocnici. Po prvé, ošetrujúci lekár by mal s pacientom objasniť, ako dlho trvá nepríjemný stav, aby sa rozlišovalo medzi menštruáciou a krvácaním.

Potom bude dievča pridelené na užívanie drog, ktoré pomôžu vyplniť stratené množstvo krvi v tele, zvýšiť zrážanlivosť krvi. Intramuskulárne prípravky, antibiotiká a rôzne byliny (najmä dubová alebo žihľavová kôra) môžu byť predpísané medzi liekmi, aby sa postupne zastavila strata krvi.

Zvyčajne je nemocničná liečba asi 7 dníkde žena bude vždy pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára. Po terapii bude dievča prepustené z nemocnice, odkiaľ odchádza úplne zdravé a plné sily. Lekár Vám odporučí zdržať sa pohlavného styku s partnerom a najprv užívať hormonálne lieky, aby nevyvolával objav nového krvácania.

Pin
Send
Share
Send
Send