Hygiena

Ako môžem vypočítať pohlavie budúceho dieťaťa ovuláciou a inými spôsobmi

Pin
Send
Share
Send
Send


Budúci rodičia často snívajú o tom, že budú mať dieťa určitého pohlavia. Existuje technika, podľa ktorej je možné vypočítať pohlavie dieťaťa z ovulácie. V súčasnosti existuje mnoho spôsobov, odporúčaní, diét a iných vecí. Výpočet ovulácie je však pomerne populárna metóda. Je potrebné okamžite poznamenať, že 100% záruka neexistuje, ale je celkom možné zvýšiť šance mať dieťa určitého pohlavia. Aká je metóda?

Čo je ovulácia?

Ovulácia je fyziologický proces zrenia vajíčka, pripravený na oplodnenie. Menštruačný cyklus žien je rozdelený do troch fáz: folikulárna, ovulačná a luteálna. Každá fáza je sprevádzaná aktívnym účinkom určitého hormónu. Počas prvého sa FSH spúšťa, čo podporuje dozrievanie folikulu, v ktorom sa nachádza vaječná bunka. Akonáhle folikul vyzrie, dochádza k ovulácii - vajíčko opúšťa folikul a pohybuje sa cez vajíčkovody do maternice.

Vaječná bunka bude pripravená na hnojenie do 48 hodín, ale niektorí lekári tvrdia, že obdobie pohotovosti sa môže pohybovať od 2 do 5 dní. Spermatozoa majú dlhší životný cyklus od 2 do 7 dní.

Ďalej sú možné dve možnosti: vyskytne sa buď koncepcia, alebo sa vaječná bunka rozpustí, žena začne mesačne znovu a telo prechádza všetkými štádiami menštruačného cyklu a pripravuje sa na možné počatie. Šanca na otehotnenie počas tohto obdobia je teda najpravdepodobnejšia, takže pre páry, ktoré sa chcú stať rodičmi, je dôležité pri plánovaní brať do úvahy cyklus.

Ako sa plánuje podlaha budúceho dieťaťa?

Existuje mnoho spôsobov plánovania podlahy budúceho dieťaťa. Žiadna z nich však neposkytuje absolútnu záruku. Zo všetkých metód stojí za zmienku jeden - definícia pohlavia ovuláciou. Metóda je veľmi populárna, ale nie je dokázaná. Zvážte, čo je to podstata.

Ako je známe, ženské oocyty obsahujú výlučne chromozóm X, samčie zárodočné bunky môžu obsahovať chromozóm X aj Y. Po "zlúčení" s vaječnou bunkou sa súbor chromozómov obnoví. Ak dôjde k oplodneniu s X-spermie, dieťa bude mať súbor XX, to znamená, že sa narodí dievča, ak sa narodí bunka spermie Y, narodí sa chlapec. Takže pohlavie budúceho dieťaťa závisí len od človeka, alebo skôr od spermií oplodneného vajíčka.

Každý typ chromozómu má určité charakteristické znaky. Mužské reprodukčné bunky nesúce chromozóm Y sú aktívnejšie, ale majú krátky životný cyklus. Spermatozoa so sadou ženských chromozómov sú naopak pomalé, ale líšia sa „vitalitou“.

Ukazuje sa, že páry, ktoré chcú počať chlapca, musia určiť „priaznivé dni“ čo najpresnejšie a naplánovať pohlavný styk v deň prepustenia vajíčka, alebo najneskôr deň pred jeho výskytom. Chcú sa stať rodičmi dievčat, intimita by mala byť 2-3 dni pred uvoľnením vajíčka, čo nezanechá šance "chlapčenských" spermií.

Ako vypočítať dátum počatia dieťaťa?

Pomerne účinný je kalendárny spôsob výpočtu ovulácie. Ak chcete poznať približný dátum ovulácie, musíte poznať svoj cyklus. Normálne sa mení od 21 do 35 dní. Gynekológovia odporúčajú aspoň rok pred plánovanou koncepciou začať oslavovať "červené" dni v kalendári. V závislosti od cyklu sa dátum počíta pre najpravdepodobnejšiu koncepciu.

Norma je cyklus trvajúci 28 dní, tu je najjednoduchšie počítať - ovulácia sa pravdepodobne vyskytuje v polovici cyklu, v deň 14. Pri inom trvaní je zvyčajné trvať približne 14 dní od posledného dňa cyklu. Ak má žena trvanie 21 dní, ovulácia je pravdepodobne 7-8 dní, s 35-dňovým cyklom - 20-21 dní. Vzhľadom na životný cyklus zárodočných buniek budú najpriaznivejšie dni 4-5 pred očakávanou ovuláciou a 1-2 po.

Iné metódy výpočtu

Na zvýšenie šancí na úspešné oplodnenie existujú aj iné metódy určovania dní priaznivých pre koncepciu:

  • Meranie bazálnej teploty. Odmerajte bazálnu teplotu od prvého dňa cyklu bezprostredne po prebudení, bez toho, aby ste vstali z postele. Údaje sú zaznamenané v rozvrhu. Z prvej fázy cyklu BT sa udržiava viac-menej na rovnakej úrovni, bezprostredne pred ovuláciou je možné pozorovať pokles na minimum a po ňom ostrý skok. Rozdiel je niekedy 0,5-0,8 stupňa.
  • Testy. Pomocou testov bude možné sledovať zmeny v luteinizačnom hormóne, ktorý stúpa 24 až 36 hodín pred opustením vajíčka. Metóda je podobná ako pri tehotenskom teste.
  • Stanovenie ovulácie pomocou cervikálnej tekutiny. Látka uvoľnená z mukóznych žliaz krčka maternice prechádza počas cyklu zmenami. V prvom rade ide o konzistenciu, bezprostredne pred uvoľnením vajíčka a po ňom sa hlien stáva ľahším, priehľadným a elastickým, podobne ako vaječný bielok. V iných obdobiach bude tajomstvo viskózne, bahnité a lepkavé, čo vytvorí bariéru pre spermie.
  • Folikulometria - sledovanie aktivity vaječníkov pomocou ultrazvuku, ktorý umožňuje zistiť dátum ovulácie.

Je potrebné pripomenúť, že ženský menštruačný cyklus je vystavený narušeniam a závisí od mnohých dôvodov, vrátane: stresu, choroby, liekov, problémov s váhou a dokonca klímy. V niektorých prípadoch sú možné anovulačné cykly a dvojitá ovulácia.

Tieto faktory sa musia brať do úvahy s použitím definície pohlavia ovuláciou. Každý mesiac sa odporúča sledovať dozrievanie vajíčka, potom bude možné presnejšie sledovať ovuláciu a vypočítať podlahu.

záver

Často chcú rodičia vopred určiť pohlavie dieťaťa, pričom sa uchyľujú k rôznym dostupným metódam. V súčasnosti sú tu desiatky takýchto metód, ale žiadny z nich nedostal potvrdenie. Preto je absolútne nemožné plánovať, kto sa narodí. Ale v každom prípade sa môžete pokúsiť zistiť, či bola metóda efektívna alebo nie.

Jedným z najpopulárnejších je výpočet budúceho pohlavia dieťaťa ovuláciou. Vzhľadom k tomu, že tvorba podlahy je ovplyvnená chromozomálnym súborom, ktorým sperma prvýkrát dosiahne vajíčko, je dôležité vziať do úvahy vlastnosti spermií nesúcich chromozóm X a Y.

Prvé sú pomalé a majú krátky životný cyklus, druhé sú aktívnejšie, ale žijú trochu. Chcieť počať chlapca by mal plánovať pohlavný styk v deň ovulácie, alebo okamžite pred ňou, dievča - 2-3 dni pred uvoľnením vajíčka. Pomocou tejto metódy je najdôležitejšie správne vypočítať "priaznivé" dni a "chytiť" ovuláciu.

Pomohla vám táto metóda „plánovať“ pohlavie dieťaťa?

Ako určiť pohlavie nenarodeného dieťaťa?

Po prvé, je to samozrejme vedecké metódy. Existujú dve z nich:

  • Choriová biopsia. Pomocou tohto postupu môžete určiť pohlavie nenarodeného dieťaťa so stopercentnou pravdepodobnosťou. Vykonáva sa po dobu 6-10 týždňov len zo zdravotných dôvodov, pretože tento postup môže ohroziť narodenie dieťaťa. Pomocou špeciálnej ihly sa z maternice extrahuje niekoľko buniek budúcej placenty. Len aby sa poznalo pohlavie dieťaťa, biopsia sa neodporúča.
  • US. Toto je najbežnejšia a najznámejšia vedecká metóda. Ale, bohužiaľ, nie vždy spoľahlivé. Najpresnejší výsledok je možné získať po 23 týždňoch. Len niekedy je možné určiť pohlavie budúceho dieťaťa v 15 - 16 týždňoch tehotenstva.

Okrem vedeckých metód, existuje mnoho spôsobov, ako určiť pohlavie dieťaťa. Napokon, ultrazvuková diagnostika sa objavila pomerne nedávno a ženy vždy chceli vedieť, pre koho ste sa narodili, preto sa po mnoho tisíc rokov rôzne spôsoby určovania pohlavia dieťaťa odovzdávajú z generácie na generáciu. Tu sú len niektoré z nich:

Ako určiť pohlavie nenarodeného dieťaťa ku dňu ovulácie

Určenie pohlavia dieťaťa do dátumu ovulácie je založené na rozdiele v spermiách. Ako je známe, nosiče spermií chromozómu Y sú mobilnejšie a agilnejšie. Počas oplodnenia sú prvými, ktorí sa dostanú do vajíčka, a preto pohlavie nenarodeného dieťaťa je muž. Ale ak sa v okamihu ovulácie blízkosti ešte nevyskytla, potom nosiče spermií chromozómov Y čoskoro zomrú. Na rozdiel od nich môžu nosiče spermií chromozómu X počas 2 - 3 dní čakať na správny okamih. V tomto prípade musíme čakať na narodenie dievčaťa.

Pin
Send
Share
Send
Send