Vitálny

Je možné vykonať MRI počas menštruácie?

Pin
Send
Share
Send
Send


MRI je jednou z najpresnejších klinických diagnostických metód, ktorá umožňuje určiť patologický proces v ranom štádiu, vizualizovať malígne nádory prvého stupňa, určiť hmotnostné lézie buniek a tkanív. Takýto postup je potrebné urobiť v prípade poranení hlavy a chrbtice, problémov s endokrinným systémom, pri hľadaní metastáz patogénnych nádorov a ďalších patológií organického zdroja.

MRI počas menštruácie: klady a zápory

Veľa žien má záujem, je možné robiť MRI a CT počas alebo bezprostredne po menštruácii? Dlhodobý názor na danú tému bol zásadne odlišný, ale dnes lekári dospeli k všeobecnému záveru, že MRI pre menštruáciu nie je kontraindikované.

Zobrazovanie magnetickou rezonanciou jasne špecifikuje zoznam kontraindikácií, medzi nimi nie sú žiadne informácie o pacientoch počas menštruácie. Preto by sa postup nemal zrušiť, ak žena pocítila príchod menštruácie. Všeobecný zdravotný stav na pozadí takéhoto mesačného výtoku sa výrazne znižuje, ale spoľahlivosť výsledkov diagnostiky sa stále neznižuje.

Tomografia u žien s menštruáciou je kontraindikovaná pri podrobnom vyšetrení panvových orgánov, pretože tento postup môže zhoršiť len pohodlie pacienta.

Zobrazovanie magnetickou rezonanciou je teda kontraindikované pri podrobnom vyšetrení panvových orgánov, pretože postup môže zhoršiť len uspokojivý zdravotný stav pacienta. Je tiež potrebné pripomenúť, že veľmi často je príchod menštruácie sprevádzaný ostrou bolesťou v prvých dňoch. Preto v tomto ťažkom období sa odporúča upustiť od diagnózy, pretože dlhodobý pobyt v „polohe na chrbte“ môže pacientovi poskytnúť ešte väčšie fyzické utrpenie.

Záver je zrejmý: ak sa žena cíti normálne počas svojho obdobia, potom by nemala odmietnuť tento postup dôležitý pre jej zdravie, inak je lepšie počkať s diagnostikou.

Ak sa žena počas svojho obdobia cíti dobre, nemala by sa vzdať tohto dôležitého postupu pre svoje zdravie.

Poznámka pacienta

Ak je potrebné podstúpiť MRI vyšetrenie podľa indikácií, ale menštruačné obdobie sa náhle začalo, odporúča sa konzultovať so svojím lekárom o pripravovanom postupe.

Počas 20 rokov klinických štúdií lekári nezistili žiadne poškodenie MRI pre ženské telo počas menštruácie.

Na rozdiel od chybného názoru, magnetická rezonancia neprispieva k hormonálnej nerovnováhe ženského tela.

Ak MRI sken nie je spojený s podrobným vyšetrením panvových orgánov a menštruácia nedáva ženám bolestivé pocity, môžete s touto informačnou diagnostickou metódou bezpečne súhlasiť. Neočakávajú sa negatívne dôsledky pre organický zdroj.

Pin
Send
Share
Send
Send