Zdravie

Prečo dolné brucho bolí a kňučky, a obdobie nezačne - hlavné príčiny porušenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, že všetky ženy sú oboznámené so situáciou, keď nie je menštruácia, a ťahá spodnú časť brucha. Napriek tomu, že niektorí pacienti túto návštevu u lekára ignorujú, príčina tohto javu sa musí včas zistiť. Keď nastane tehotenstvo, podobný pocit sa môže objaviť v počiatočnom období. Ale v neprítomnosti tehotenstva otravné bolesti v dolnej časti brucha a oneskorenie menštruácie by mal upozorniť každú ženu. Včasná návšteva u lekára pomôže vyrovnať sa s ochorením v počiatočných štádiách ochorenia.

Priemerná doba menštruačného cyklu je 28 dní a obdobie začína plynúť od prvého dňa, kedy sa začalo odoberanie krvi z vagíny. Mladé dievčatá okamžite nevstúpia do fázy trvalej menštruácie. Preto počas prvých troch rokov môže toto obdobie kolísať v jednom alebo druhom smere. Ale ak sa po tomto čase cyklus nestabilizuje, oneskorenie menštruácie môže byť spôsobené ovariálnou cystou, takže by ste sa mali poradiť s lekárom.

Okrem toho lekár volá iné príčiny ochorení brucha, každý prípad je jedinečný. Presnú diagnózu je možné vykonať len po vyšetrení lekárom, po absolvovaní testov a ultrazvuku.

Na identifikáciu tehotenstva musíte použiť príslušný test. Ak sú na teste dva prúžky, znamená to, že tehotenstvo začalo. Je potrebné sa objaviť na pôrodnej klinike a zaregistrovať sa.

Ak dolná časť brucha bolí, ako pri menštruácii, potom sa to musí brať vážne. Najmä, ak je oneskorenie 3 - 4 dni, potom sa má testovať na hormón hCG. Táto analýza umožní objasniť, ako pevne má embryo pevne stanovené, ale presné informácie možno určiť v priebehu dlhšieho gestačného veku.

Je možné a mimomaternicové tehotenstvo, keď bolesť v bruchu, ako počas menštruácie a hormón hCG ukazuje prítomnosť v tele, je potrebné podstúpiť ultrazvuk. S exacerbujúcou bolesťou a tmavým výtokom musíte konzultovať s lekárom, mimomaternicové tehotenstvo sa chirurgicky odstráni.

U 20% žien sa vyskytuje tzv. Ovulárny syndróm. Spravidla sa takéto bolesti pozorujú počas tvorby menštruačného cyklu u mladých dievčat. Lekári nepovažujú tento fenomén za patológiu, s časom, keď zmizne bolesť.

Patológia alebo norma

Prvý deň, kedy sa krv uvoľní z pošvy, sa považuje za začiatok menštruačného cyklu. V priemere trvá dvadsaťosem dní, ale môže sa pohybovať od dvadsaťjeden do tridsaťpäť dní. Ak mesačne príde deň alebo dva skôr alebo neskôr, je to normálne. Súčasne, bolesti vznikajúce v bruchu nie sú porušením.

U mladých dievčat sa cyklus zavádza do troch rokov. Po celú dobu môžu obdobia začať s oneskoreniami, sprevádzanými nepohodlím. Lekári to pripisujú hormonálnym zmenám. Emocionálne otrasy, akútne infekčné procesy, ako aj antikoncepcia sú len niektoré z dôvodov, prečo žalúdok veľa bolí, a menštruácia vôbec nezačína. Cyklus je nevyhnutne zlomený v prítomnosti ovariálnych cyst a iných štruktúr. Sú schopní dlhodobo existovať a nevyhnutne ovplyvňujú pravidelnosť kritických dní.

Príčiny problémov

Odborníci uvádzajú rôzne dôvody, prečo žalúdok bolí, ale stále nie sú žiadne mesačné obdobia. Bolesť a absencia kritických dní je prirodzený fyziologický proces. Ale niekedy tieto príznaky naznačujú vážnu patológiu.

Prvá možnosť, prečo dolná časť brucha a menštruácia neprichádza - tehotenstvo. Ak ju chcete potvrdiť alebo odmietnuť, musíte zložiť príslušný test. Ak existujú dva prúžky, otázka, prečo žalúdok bolí, prestáva byť relevantná. Inak je všetko oveľa zložitejšie. Ak test nevykazuje tehotenstvo, bolesť žalúdka bolí ako počas menštruácie, ale nezačína, môžete zvážiť dva dôvody tejto situácie:

Ovulačný syndróm

Ak žalúdok bolí a menštruácia nezačne, možno je to ovulačná bolesť, ktorá sa vyskytuje u asi dvadsiatich percent všetkých žien.

Zvyčajne sa takáto situácia pozoruje, keď sa cyklus stáva. Pri ovulácii je možné mierne krvácanie, ktoré dráždi brušnú dutinu. Výsledkom je bolesť.

Ovulačný syndróm sa nepovažuje za patológiu a nemôže spôsobiť rozvoj iných ochorení. Bolesť sa môže vyskytnúť z ktorejkoľvek strany, asi dva týždne pred menštruáciou, zvyčajne trvá krátky čas. To je jeden zo znakov ženského reprodukčného systému, o ktorom by malo každé dievča vedieť.

Porušenie cyklu

Ak je spodná časť brucha a ťahá, ale nie je menštruačné krvácanie, môže to byť zlyhanie cyklu, ktoré je absolútne bezpečné. Dokonca aj najpravidelnejší cyklus počas života sa môže niekoľkokrát zmeniť. Takýto jav je spôsobený faktormi, ako sú:

 • ťažké napätie
 • konštantné zaťaženie
 • náhle zmeny klímy
 • chronická únava atď.

Tento problém nevyžaduje lekársky zásah, čoskoro začne mesačne na vlastnú päsť. Ak chcete, môžete sa obrátiť na svojho gynekológa alebo endokrinológa. Moderné lieky vám umožňujú rýchlo spôsobiť menštruáciu a normalizovať cyklus.

Iné faktory

Keď sa podbruško neustále bolelo a nie je tehotenstvo, mali by ste byť vyšetrení, aby ste zistili možnú príčinu porušenia. Môžu to byť:

 • gynekologické ochorenia
 • porušenie pravidiel
 • ochorenia močových orgánov, t
 • patológie žalúdka a čriev.

Presnú príčinu bolesti, ktorá sa vyskytne v čase, keď má prísť menštruácia, môže určiť len kvalifikovaný lekár. Bude diagnostikovať a vyberať liečebný režim.

Ak má začať menštruácia, ale nie je, vinníkom je stres. Akékoľvek silné emócie majú priamy vplyv na cyklus. Zároveň sa pociťuje zníženie bolesti brucha. Cyklus sa môže zatúlať pri lietaní do inej krajiny, ako aj pri značnom zaťažení, neustálom nervovom napätí. S odstránením všetkých provokujúcich faktorov sa práca tela rýchlo upraví a cyklus sa obnoví.

Ak žalúdok bolí ako počas normálnej menštruácie, ale nezačne vôbec, môžeme hovoriť o prítomnosti závažných patológií:

 1. Vaginitída je zápal, ktorý ovplyvňuje steny vagíny.
 2. Endometritída - pri tejto chorobe je zapálená sliznica maternice.
 3. Adnexitída je patologický proces vyskytujúci sa v končatinách a vajíčkovodoch.
 4. Infekcie, ktoré sa prenášajú počas pohlavia.
 5. Ovariálna cysta, myóm.

Ak chcete pochopiť dôvod absencie menštruácie, musíte ísť k lekárovi, ktorý rozhodne určí niekoľko štúdií.

 • Choroby žalúdka a čriev

Ak čakáte na začiatok menštruácie, ale namiesto toho sa objaví bolesť, mali by ste skontrolovať prácu gastrointestinálneho traktu. Porušenie cyklu môže spôsobiť:

 • zápal,
 • črevnej hernie alebo adhézie
 • zápal slepého čreva,
 • rôznych neoplaziem.

Tieto ochorenia ovplyvňujú fungovanie celého organizmu, ktorý spôsobuje poruchu reprodukčného systému.

 • Choroby obličiek a močového mechúra

Niekedy bolesť žalúdka pred menštruáciou v dôsledku zápalu postihujúceho močový mechúr alebo obličky. Takéto choroby možno identifikovať aj doma. Spravidla sa vyznačujú príznakmi, ako je horúčka a nepohodlie pri močení. Tieto ochorenia majú negatívny vplyv na reprodukčný systém, preto vyžadujú povinnú liečbu.

Ako vyriešiť problém

S porušením menštruačného cyklu, ženy začnú užívať lieky a ľudové prostriedky. Vo všetkých prípadoch sa však nevyžaduje liečba liekmi. Ak oneskorenie a bolesť nie sú presne spojené s tehotenstvom, musíte najprv podstúpiť komplexné vyšetrenie, ktoré pomôže identifikovať presnú príčinu problémov. Liečebný režim závisí od toho. Napríklad hormonálne poruchy sú eliminované pomocou vhodných liekov. V tomto prípade musí lekár vziať do úvahy vek ženy a jej túžbu mať deti.

Na obnovenie cyklu stačí použiť jednoduché odporúčania:

 1. Upravte diétu, vyhnite sa tvrdej strave.
 2. Prestaňte fajčiť, alkohol a kávu.
 3. Odpočívajte pravidelne, viac na vzduchu.
 4. Pridajte k svojmu životu mierne cvičenie.
 5. Vyhnite sa stresovým situáciám a emocionálnym otrasom.

Menšie bolesti vyskytujúce sa pred kritickými dňami sú celkom normálne. Ale ak sa stanú silnými a doplnené inými príznakmi, potom hovoríme o patológii, ktorá vyžaduje povinnú liečbu.

Prekurzory menštruácie

Ak chcete pochopiť, prečo žalúdok bolí, a obdobie nespustí, je dosť ťažké. Najmä mladé dievčatá, ktoré si začínajú zvyknúť na zmeny v tele. Dokonca ani dospelé ženy nie sú schopné odlíšiť normu od patológie, správne posúdiť ich stav a vysvetliť príčinu bolesti dolnej časti brucha a absenciu menštruácie.

S typickými premenštruačnými príznakmi sú ženy dobre oboznámené. Najčastejšie sa v predvečer kritických dní vyskytujú nasledujúce príznaky:

 1. Bolesť na hrudníku, prekrvenie, zväčšenie prsníkov.
 2. Ťahanie bolesti v spodnej časti brucha av bedrovej oblasti.
 3. Slabosť, závraty, nevoľnosť, sucho v ústach.
 4. Ťažký opuch, nadmerné potenie.
 5. Rozrušená stolica (hnačka alebo zápcha).
 6. Podráždenosť, slznosť, výkyvy nálady.
 7. Nespavosť, zmätenosť, zvýšená úzkosť.
 8. Znížená sexuálna túžba.
 9. Porucha srdcového rytmu.

Tento zoznam môže pokračovať, pretože PMS (predmenštruačný syndróm) je charakterizovaný veľkým množstvom príznakov, pocitov a fyziologických abnormalít. Niektoré ženy majú šťastie, nevedia vôbec, že ​​v predvečer menštruácie môžu ťažký žalúdok vytiahnuť, že kritické dni sú bolestivé, začínajú s oneskorením. Ale je ich málo.

Zvyčajne má každá žena svoj vlastný zoznam bežných príznakov. Normálne by nemali byť viac ako 3-4, ak je množstvo prekročené, ICP je závažný.

Premenštruačné javy môžu byť náhodného charakteru a nepredstavujú ohrozenie zdravia. Ak bolesť, bolesť žalúdka a menštruácia nenastanú, oneskorenie na niekoľko dní sa považuje za normálne. Pri dlhšej absencii výboja sa odporúča navštíviť lekára.

PMS trvá pre každé dievča rôznymi spôsobmi. Je však dôležité vedieť, koľko dní pred menštruáciou je možné pozorovať jeho prejavy. Prečítajte si viac o tomto v samostatnom článku o našej.

Príčiny oneskorenej bolesti

Väčšina žien pokojne liečiť ťahanie bolesti v dolnej časti brucha v predvečer menštruácie. Niektoré sú uložené liekmi proti bolesti, iní si zvyknú a ľahko tolerujú tento stav, pretože vedia, že s nástupom menštruácie všetko prejde.

Keď bolesť nie je silná a stav sa nezhorší, nemôžete sa báť. Úzkosť a starosť by mali spôsobiť ohromujúci charakter javov a pridanie ďalších patologických príznakov.

Príčiny bolesti a neskoré menštruácie sú mnohé. Nemôžeme vylúčiť prítomnosť závažných ochorení a experimentovať so samoliečbou. Diagnostiku a terapiu by mali vykonávať lekári.

Niekedy otravné bolesti začínajú aj týždeň pred očakávaným nástupom menštruácie. Preto je veľmi dôležité dať im správne hodnotenie. O tom, prečo ťahať žalúdok týždeň pred menštruáciou, prečítajte si náš článok na mieste.

tehotenstvo

Ak nie je menštruácia, ale spodná časť brucha ťahá a bolí, môžete byť tehotná. Nedostatok krvácania je jedným z určujúcich znakov oplodnenia. Maternica sa počas menštruácie vymaže. Potom začne aktívna produkcia estrogénu. Tento hormón ovplyvňuje endometrium a prispieva k rastu sliznice.

Keď zrelé vajíčko opustí vaječník bezpečne, progesterón je zahrnutý do procesu. Hormon pripravuje endometrium na pripojenie (implantáciu) embrya. Počas oplodnenia v dôsledku napätia svalov maternice môže zraniť hrudník a brucho.

Mesačne môže začať mimo času v neprítomnosti tehotenstva. Ak je test negatívny a nepríjemné príznaky neprejdú, existuje pravdepodobnosť zápalových procesov.

Zápalové ochorenia

Neskorá mesačná a pravidelná bolesť v spodnej časti brucha môže signalizovať nebezpečné patologické stavy pohlavných orgánov. Zápalové ochorenia postihujú všetky orgány a tkanivá reprodukčného systému.

Infekcia vaječníkov, zápal vajíčkovodov, ulceróznych lézií sliznice a ďalších ochorení vedie k neplodnosti, potratom, mimomaternicovému tehotenstvu, vzniku endometriózy a ďalším komplikáciám.

Zápalky vyvolávajú bakteriálne infekcie a pohlavné choroby. Ženy sú najčastejšie diagnostikované s gynekologickými ochoreniami, ako sú:

 • erózia krčka maternice,
 • coleitis,
 • endometritída,
 • zápal močového mechúra,
 • salpingo,
 • adnexitis,
 • kvapavka,
 • syfilis,
 • tuberkulóza genitálií,
 • Bartolini,
 • cervicitída.

Tieto patológie sú sprevádzané mesačnou bolesťou brucha a pravidelným menštruačným oneskorením.

Typické príznaky infekcie zahŕňajú aj svrbenie, vysokú telesnú teplotu, bolesť pri močení a pohlavnom styku, výtok s nepríjemným zápachom.

Symptómy sa môžu prejaviť a náhle zmiznúť. Niekedy ženy zažijú prudké zhoršenie a silnú bolesť v bruchu niekoľko dní pred menštruáciou. V takýchto prípadoch je naliehavá potreba poradiť sa s lekárom a začať liečbu.

Anovulačný cyklus

Ďalším dôvodom pre porušenie cyklu a bolestivé podmienky pred menštruáciou je anovulácia. Toto nie je choroba. Pomoc môže byť potrebná len vtedy, keď sú problémy s koncepciou identifikované u žien v reprodukčnom veku. Vo väčšine prípadov je výskyt takýchto cyklov normou.

Ovulácia u zdravej ženy sa vyskytuje na mesačnej báze, ale existujú obdobia, kedy "vaječníky" odpočívajú, to znamená, že vajíčko dozrieva, ale nevytvára žlté telo. To je vždy sprevádzané nerovnováhou hormónov.Takéto cykly môžu začať menopauzou, tehotenstvom, laktáciou a hormonálnou terapiou.keď je ovulácia potlačená.

V puberte sa pozorujú anovulačné cykly u dievčat. Počas týchto období sú prirodzenými procesmi citlivosť brucha v predvečer menštruácie a mierne oneskorenia. Nezačínajte mesačne asi týždeň, ale nie viac. Keď sa rovnováha hormónov obnoví, nebudú žiadne problémy s ich oneskorením.

Choroby panvových orgánov

Väčšina patológií ženských pohlavných orgánov je diagnostikovaná gynekológom. Po vyšetrení môže byť jasné, že reprodukčný systém je v perfektnom poriadku, v oblasti genitálií nie sú žiadne problémy. Ale ak v tom istom čase pretrváva bolesť, nie je menštruácia, žalúdok bolí zle, test ukázal negatívny výsledok, musíte kontaktovať gastroenterológa, nefrologa alebo terapeuta.

Nešpecializovaný človek ľahko zamieňa príznaky. Mnoho žien považuje svoj stav za prirodzený pre obdobie pred menštruáciou. Neskorá mesačná a pretrvávajúca nepríjemná bolesť v spodnej časti brucha nemusí byť spojená s reprodukčnými orgánmi. Vysoká pravdepodobnosť vzniku ochorení gastrointestinálneho traktu a močového systému.

Nie je potrebné vylúčiť nádorové procesy v panvovej oblasti. Benígne a malígne neoplazmy sú často lokalizované vo vaječníkoch a vyvolávajú vznik bolestivej bolesti brucha až po menštruáciu.

Sediaca práca

Bolesť a nepohodlie v dolnej časti brucha sa vyskytujú pri sedavom životnom štýle. Denná sedavá práca nepriaznivo ovplyvňuje prácu svalových a obehových systémov, čo spôsobuje preťaženie panvy. Je to škodlivé pre zdravie žien. Zlyhanie menštruačného cyklu je jedným z nepríjemných dôsledkov.

Ak nie je korigovaný pracovný režim, ťahanie, boľavé bolesti v bruchu a predčasné periódy sa môžu stať pravidelnými a vyvolávať komplikácie.

V tele ženy je všetko prepojené. Akékoľvek zlyhanie v tele neprechádza bez stopy a ovplyvňuje všeobecný stav. Pri hormonálnych poruchách a negatívnom vplyve vonkajších faktorov sa pozorujú diskomfort a oneskorenie menštruácie. Odložené ochorenia, stresujúce stavy, chronická únava, klimatické zmeny - to všetko sú stimuly, ktoré ovplyvňujú pravidelnosť cyklu. Nezávisle pochopiť povahu predmenštruačné bolesti v dolnej časti brucha a pochopiť dôvody pre zhoršenie zdravia je nemožné. Vyžaduje sa odborná lekárska pomoc.

Prečo žalúdok bolí bez menštruácie

Ak sa objavia obvyklé príznaky a kritické dni sa oneskoria o viac ako týždeň, je to príležitosť zamyslieť sa nad tým, ako ísť k lekárovi. Hlavné dôvody, prečo sa tento stav vyskytuje, možno rozdeliť do dvoch skupín:

 • oneskorenia kvôli rôznym faktorom
 • dôvody, ktoré nesúvisia s takýmto stavom ako menštruácia.

V prvom prípade prvé podozrenie na tehotenstvo (vrátane mimomaternicového). Existujú však aj iné faktory, ktoré ovplyvňujú skutočnosť, že mesačný čas nezačal včas.

Prirodzená bolesť počas ovulácie

Takýto proces nie je patológiou, ale znakom tela, ktorý je charakteristický pre 20% žien. Počas ovulácie vo vaječníku, z ktorej sa v tomto cykle objaví vaječná bunka, sa vyskytne mierne krvácanie. Оно становится причиной раздражения слизистой и вызывает неприятные ощущения, а у некоторых – сильную боль. Этот процесс называется овуляторный болевой синдром и чаще всего наблюдается в первые несколько лет, когда менструальный цикл только устанавливается.

Причиной задержки может стать стресс или физическое, нервное истощение. Когда система женского организма дает сбой, репродуктивные органы не остаются в стороне.

V tomto prípade je oneskorenie sprevádzané príznakmi:

 • agresivita, podráždenosť,
 • smäd po spánku alebo nespavosti
 • bolesti hlavy
 • apatia.

Nadmerná hmotnosť môže tiež spôsobiť zlyhanie cyklu. V takýchto situáciách musí žena len prehodnotiť svoj životný štýl, častejšie na čerstvom vzduchu, vykonávať fyzické cvičenia a vyhnúť sa stresu.

Dáva podobný účinok hormonálnu alebo perorálnu antikoncepciu.

Cysty (vaječník, corpus luteum) a iné neoplazmy sú schopné spôsobiť oneskorenie. Tu, bez pomoci lekárov nemôže robiť.

Mimomaternicové tehotenstvo

Žena nie je poistená proti výskytu mimomaternicového tehotenstva. Ak sa „zaujímavá situácia“ už stala známou a žalúdok sa náhle začal boleť, akoby sa blížila menštruácia, je to pravdepodobne prvý alarmujúci symptóm.

Ak je plod v vajíčkovodoch, nepohodlie je lokalizované odspodu, na jednej strane. Ak sa však vyvinie tehotenstvo krčka maternice alebo sa plod nachádza v dutine brušnej, môže sa tiež vyskytnúť bolesť v strednej časti brucha. Je charakteristické, že tieto pocity sa zvyšujú s chôdzou a všeobecne, ak sa zmení poloha tela.

Medzi ďalšie príznaky mimomaternicového tehotenstva patria:

Ak chcete vylúčiť alebo identifikovať konkrétny typ mimomaternicového tehotenstva, musíte sa poradiť s lekárom. Moderné výskumné metódy (najčastejšie tento ultrazvuk) pomôžu určiť lokalizáciu plodu.

Acyklické bolesti

Prečo bolesti žalúdka, menštruácia nezačína a tehotenské testy sú negatívne? Možno príčina týchto pocitov nie je spojená s prístupom kritických dní. Takéto stavy môžu spôsobiť bolesť:

 • panvová trauma,
 • zápal slepého čreva,
 • zápal močového mechúra,
 • zápalový proces v črevách,
 • prietrže dolnej chrbtice,
 • neuralgia.

Každá z týchto chorôb je sprevádzaná pridruženými symptómami. Napríklad zápal pohlavných orgánov - horúčka, cystitída alebo pyelonefritída - ostro počas močenia a zápal čreva - hnačka a opuch. Ale nie je možné urobiť diagnózu na vlastnú päsť, nieto ju liečiť. Prítomnosť ďalších príznakov by mala naznačovať, ktorý lekár je najvhodnejší na kontaktovanie: gynekológa, urológa, chirurga alebo iného špecialistu.

Profylaktické metódy

Zmeniť niektoré funkcie tela, napríklad, ako citlivé maternice na proces ovulácie, samozrejme, nemožné. Ale udržanie tela v stave fyzického a duševného zdravia zvýši šance, že menštruačný cyklus prejde bez meškania a menej bolestivý.

Z tohto dôvodu je žena, ktorá sa už stretávala s podobným problémom, lepšie sa vzdať nikotínu a alkoholu, znižovať príjem kofeínu, pohybovať sa viac a byť vo vzduchu.

Bolesť žalúdka a nie je menštruácia - je to normálne? Odpoveď lekára

Ak pôjdete k gynekológovi s touto otázkou, nebude vám môcť dať jasnú odpoveď hneď. Ak chcete zistiť príčiny absencie krvácania, musíte prejsť diagnózou. Lekár najprv objasní trvanie amenorey. Zároveň podozrenie okamžite pripadá na skutočnosť, že pacientka je tehotná. Potom sa na špeciálnej stoličke vykoná gynekologické vyšetrenie. Počas neho lekár vezme tampón na analýzu, aby určil stav vašej mikroflóry. Ďalšie ďalšie štúdie sú vymenované. Vo väčšine prípadov postačuje jedno ultrazvukové vyšetrenie na zistenie okolností. Lekár však môže odporučiť, aby ste darovali krv na stanovenie hladiny hormónov.

Stojí za zmienku, že v niektorých prípadoch je bolesť brucha a absencia menštruácie normálnym fyziologickým procesom. Patológiu však nemožno vylúčiť. Zvážte hlavné dôvody, prečo žalúdok bolí, ale nie sú žiadne obdobia. Pre tento stav tela môže existovať aspoň päť dôvodov.

Začiatok tehotenstva u ženy

Ak máte bolesti žalúdka, ale nie je menštruácia (test je pozitívny v rovnakom čase), potom to naznačuje nástup oplodnenia. Počas menštruácie sa dutina reprodukčného orgánu u ženy vymaže. Potom sa hormón estrogén začne aktívne produkovať. Ovplyvňuje endometrium - sliznicu maternice. V priebehu niekoľkých týždňov dochádza k nárastu.

Po ovulácii pôsobí progesterón. Tento hormón má tiež priaznivý účinok na endometrium a pripravuje ho na implantáciu. Ak dôjde k oplodneniu, výsledný súbor buniek je uložený vo voľnej sliznici. Tento proces spúšťa ďalšiu produkciu progesterónu. Z tohto dôvodu si žena všimne oneskorenú menštruáciu. V tomto prípade bolesť brucha vyplýva z poškodenia vnútra maternice. Tento príznak však môže znamenať hrozbu prerušenia nového štátu. Preto by ste sa mali poradiť s lekárom.

Dôvodom oneskorenia menštruácie - nádor v panve

Stáva sa to tak, že žalúdok bolí, ale nie sú žiadne obdobia (ale mali by byť). To znamená, že žena vie, že nie je tehotná. Čo je dôvodom nedostatku absolutória v tomto prípade?

Lekári hovoria, že amenorea môže byť spôsobená nádorovým procesom. Jeho najčastejšou lokalizáciou sú vaječníky. Rôzne benígne a malígne nádory môžu spôsobiť oneskorené krvácanie. Medzi funkčnými cystami sa dá rozlíšiť tvorba folikulov. Takmer vždy sa stáva dôvodom, prečo neexistujú žiadne obdobia. Žena cíti miernu bolesť v spodnej časti brucha v dôsledku zvýšenia veľkosti vaječníkov.

Hormonálne zlyhanie a vplyv vonkajších faktorov

Bolesť žalúdka, a tam sú žiadne mesačné za týždeň alebo viac. Prečo sa to deje? V tomto prípade môžeme hovoriť o hormonálnej nerovnováhe. Vo väčšine prípadov je to spôsobené vonkajšími stimulmi. Patrí medzi ne únava, choroba, stres, zmena klímy a tak ďalej.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa menštruácia začne nezávisle. Navyše, ak bolí žalúdok, kontraktilná práca maternice sa už začala. Avšak na urýchlenie procesu stojí za to kontaktovať gynekológa alebo endokrinológa. Pomocou moderných zdravotníckych produktov môžete rýchlo spôsobiť menštruáciu a obnoviť cyklus.

Zápalové procesy: adnexitída alebo metritída

Oneskorená menštruácia a abdominálna bolesť môžu spôsobiť zápal. Zvyčajne postihuje maternicu. V tomto prípade hovoríme o metritíde alebo endometritíde. Zahrnuté môžu byť aj vaječníky (adnexitis) a vajcovody (salpingitída). V pokročilejších situáciách sa choroba šíri na viacerých miestach naraz. Najnebezpečnejšou formou zápalu je peritonitída. Keď ovplyvňuje sliznicu peritoneum.

Často sa zápalové procesy tohto charakteru vyskytujú po sexuálne prenosných infekciách. Vo väčšine prípadov však liečba nebola vykonaná alebo bola zvolená nesprávne. Akútna forma patológie je charakterizovaná symptómami, ako je horúčka, slabosť a neobvyklý výtok. Chronický zápal je menej výrazný, ale je to nebezpečnejší nepriateľ. V oboch prípadoch mala žena oneskorenú menštruáciu a bolesť brucha.

Neplatný počet dní cyklu: ženská chyba

Prečo sa stalo, že žalúdok bolí, ale nie je menštruácia? Dôvodom môže byť nesprávne vypočítanie cyklu. Ženy často zabúdajú, keď mali posledné krvácanie. To vedie k tomu, že obdobie nasledujúcej menštruácie je nesprávne vypočítané. Vo väčšine prípadov sa posunie o 7 dní, pretože mnohé zo slabších pohlaví sú presne týždne a zvažujú ich menštruačný cyklus.

Bolesť v pobrušnici s iným charakterom. Tieto príznaky často poskytujú patológiu čreva alebo močového mechúra. Ženy si ich berú na predmenštruačné príznaky a čudujú sa, prečo žalúdok bolí a krvácanie nezačne.

Ženy často čelia skutočnosti, že žalúdok bolí a nie je menštruácia - prečo je to tak opísané v článku. To môže byť norma alebo znak nejakej patológie. Ak sa náhle stretnete s týmto príznakom, mali by ste čo najskôr navštíviť zdravotnícke zariadenie. Včasná diagnostika konkrétnej patológie vám pomôže rýchlo sa vysporiadať s problémami. Dodržujte odporúčania lekára. Dobré zdravie pre vás!

Menštruačný cyklus

Priemerná dĺžka cyklu u žien sa pohybuje od dvadsiatich do tridsiatich šiestich dní. Ak sa lehoty začínajú skôr alebo sa oneskoria o tri až štyri dni, považuje sa to za normálne. U dospievajúcich dievčat sa menštruačný cyklus stanovuje na tri roky. Možné sú pravidelné oneskorenia.

Aspoň raz za život, každá žena čelí situácii, keď menštruácia padá na dôležitú udalosť: svadbu, narodeniny alebo dlho očakávanú dovolenku na mori.

Vynára sa otázka: aký liek použiť a čo piť, aby sa oddialilo kritické dni alebo aby ich zavolali skôr? Takže, gynekológovia neodporúčajú uchyľovať sa k takýmto činnostiam, pretože kvôli jednému času je potrebné obnoviť cyklus, a nie skutočnosť, že prejde bez poškodenia tela.

Dôvody oneskorenia kritických dní
Keď odložíte svoje obdobie, dievčatá najprv rozmýšľajú o tehotenstve, ale nie vždy to tak je. Niekedy to môže byť spojené s chorobami a dosť vážne. Preto v prípade takejto situácie okamžite kontaktujte gynekológa.

Každej menštruácii predchádza nepríjemný pocit v dolnej časti brucha. Je to spôsobené zmenou hormonálnych hladín pred každou menštruáciou. Produkcia draslíka a horčíka sa znižuje, bolesti sa stávajú hmatateľnejšími.

Dôvody, pre ktoré bolesť brucha, ale mesačne nezačínajú:

 • Začiatok tehotenstva. Ak je test pozitívny a zároveň bolí a ťahá spodnú časť brucha, došlo k oplodneniu. Bolesť je vyvolaná porušením vnútornej časti maternice, keď je k jednej zo stien pripojené oplodnené vajíčko. Ak máte veľmi silnú bolesť, okamžite vyhľadajte lekára, aby ste vylúčili mimomaternicové tehotenstvo alebo hrozbu potratu. Ak je test negatívny - postup zopakujte po niekoľkých dňoch, možno je hladina hCG stále nízka. Ak máte opäť negatívny výsledok, môžete zvážiť iné príčiny mesačného oneskorenia.
 • Ovulácie. Ovulačný syndróm je často sprevádzaný takýmito pocitmi, ako keby teraz začali menštruáciu. Každý mesiac jedno vajce klesá do maternice na oplodnenie, na pravej alebo ľavej strane. Závisí od miesta zrenia dominantného folikulu obsahujúceho vajíčko. V tomto ohľade sa na pravej alebo ľavej strane dolnej časti dutiny brušnej cítia nepríjemné bolesti.
 • Reštrukturalizácia menštruačného cyklu. V celom živote ženy sa takáto reštrukturalizácia môže opakovať niekoľkokrát. Dôvodom je absolútne všetko: od klimatických zmien až po ťažké napätie.

Iné dôvody

 • Silná fyzická námaha. Ak sa má začať menštruácia - a nie sú žiadne, pamätajte, možno, deň pred tým, ako ste vystavili svoje telo fyzickým cvičeniam, pri ktorých panvové svaly dostali silné zaťaženie.
 • Nesprávna strava alebo diéta. Niekoľko dní pred nástupom menštruácie telo akumuluje užitočné látky a prvky, ktoré ho uľahčujú. Ak sa do tela nedostane dostatočné množstvo vitamínov, menštruácia môže byť oneskorená.
 • Hormonálne zlyhanie. Zmeny v hormonálnych hladinách môžu byť spôsobené stresom, chorobou alebo nevhodným spánkom.
 • Gynekologické ochorenia. Ak žalúdok bolí ako počas menštruácie, ale nie sú tam - kontaktujte svojho gynekológa. Možno existujú gynekologické ochorenia, ktoré by sa mali okamžite liečiť.
 • Nepravidelné sexuálne vzťahy. Dievčatá, ktoré už začali mať sex, ale veľmi zriedka majú sex, veľmi často môžu pociťovať nepohodlie v dolnej časti dutiny brušnej. Samičie telo je naprogramované tak, aby pokračovalo v pretekoch, ak sa táto funkcia nevykonáva - môžu sa vyskytnúť poruchy v cykle.
 • Podchladenie. V chladnom období môžete zmraziť, aby ste necítili prsty ani prsty. To je silný stres pre telo a môže oddialiť vzhľad menštruácie.
 • Súčasné užívanie viacerých liekov môže viesť k hormonálnemu zlyhaniu ak skutočnosti, že nezačnú mesačne.
 • Mechanické poškodenie panvových orgánov.

Príznaky, ktoré sprevádzajú oneskorenú menštruáciu

 • Ťahanie a bolesť v dolnej časti brucha,
 • opuch a bolestivosť prsných žliaz,
 • zvýšenie telesnej teploty
 • agresie,
 • podráždenosť,
 • nespavosť,
 • nedostatok energie,
 • strata chuti do jedla
 • závraty,
 • bolesť hlavy a nevoľnosť.

Preventívne opatrenia na zmiernenie kritických dní

Samozrejme, nie je možné vykonať zmeny v tele, aby sa zmiernili bolestivé pocity počas ovulácie alebo menštruácie, ale môže sa zmierniť. Uľahčuje to správna výživa, odmietnutie cigariet a alkoholu, pravidelná ľahká fyzická námaha, nedostatok stresu, chôdza na čerstvom vzduchu a pozorovanie správneho spánkového režimu.

Najmenej dvakrát ročne musíte prísť k gynekológovi a absolvovať potrebné testy, aby ste si boli vedomí stavu svojho zdravia žien. Ak túto skutočnosť zanedbávate, nedá sa vyhnúť chronickým ochoreniam v oblasti gynekológie.

Taký je ženský osud: raz mesačne zažiť bolesť z ovulácie a potom z menštruácie. Niekto je šťastný z jej útoku a skutočnosti, že tehotenstvo neprišlo, a niekto sa teší na svoje oneskorenie a dlho očakávané tehotenstvo.

Prečo bolesť žalúdka, menštruácia nezačne

Krátko pred menštruáciou sa ženské telo pripravuje na tento proces. Maternica musí odtrhnúť endometriálnu vrstvu. Na tento účel používa sexuálny orgán sedavé svaly. Zmršťovanie svalov maternice sa prenáša na susedné orgány, čo spôsobuje kŕč. V takejto situácii sa krvné cievy zužujú a krvný obeh v orgánoch malej panvy sa zhoršuje. Kŕč sa zmení na bolesť, žalúdok začne bolieť. Kontraktilita svalov maternice je ovplyvnená hormónmi. Čím vyššia je hladina progesterónu, tým silnejší je pohyb, ktorý prispieva k vzniku silnej bolesti brucha.

Tie isté hormóny môžu byť mierne narušené. Ženské telo je neustále ovplyvňované rôznymi faktormi, vnútornými aj vonkajšími. Pod ich vplyvom dochádza k nerovnováhe hormónov. Potom je situácia, keď žalúdok bolí, nie je menštruácia. Jednoducho nemôžu začať. Oneskorenie môže byť dosť dlhé, až do normálnych hormónov. Lekári zároveň predpisujú špeciálne lieky obsahujúce progesterón.

A niektoré ženy užívajú bylinné prípravky. Zmenené hormóny - hlavná príčina oneskorenej menštruácie. Ale žalúdok bude periodicky bolieť. K nerovnováhe prispieva mnoho faktorov. A niektoré z nich žena vôbec neberie do úvahy.

Porucha nervového systému

Všetky procesy menštruačného cyklu sú regulované mozgom a centrálnym nervovým systémom. Pod ich vedením endokrinný systém, vaječníky, pankreas a niektoré ďalšie vnútorné orgány produkujú hormóny. Pri konštantnom zaťažení nervového systému je menštruačný cyklus zlomený. Zvlášť nebezpečné dlhodobé namáhanie. Potom nervy negatívne ovplyvňujú celé telo ako celok. Vzostup krvného tlaku, pokles hemoglobínu, obťažovanie hlavy, telesná teplota stúpa na 37 stupňov Celzia. V tejto situácii, žalúdok začne bolieť, je meškanie menštruácie. Po prvé, nervový systém narušuje rovnováhu hormónov. Po druhé, zvyšuje bolesť v období kŕčov maternice. Všeobecne platí, že je situácia, keď žalúdok bolí, menštruácia nezačne.

Predpokladá sa, že so silným krátkodobým stresom hormonálne zmeny dramaticky, menštruácia začína predčasne, zatiaľ čo výtok je bohatý. Ak je žena dlhodobo v stresovej situácii, dochádza k oneskoreniu menštruácie, bolesti žalúdka, krehkému výtoku alebo vôbec nie.

Oneskorené tehotenstvo

Ak je menštruácia neskoro 10 dní, vo všeobecnosti sa to považuje za celkom normálne. Nie je možné eliminovať vplyv všetkých nepriaznivých faktorov, takže cyklus môže byť trochu stratený. Nezabudnite však na hlavný dôvod oneskorenia menštruácie - tehotenstva.

Podivné pocity sa objavujú u ženy bezprostredne po počatí. Ale venujte im pozornosť jednotkám. Okrem toho, v dôsledku individuálnych charakteristík organizmu, prvé príznaky tehotenstva sú podobné symptómom predmenštruačného symptómu. Je pravdepodobne ťažké povedať, či je tehotenstvo alebo iný dôvod oneskorenia. Rovnako ako pred mesačným môže ublížiť žalúdka. Bolestivý syndróm sa podobá nástupu menštruácie, zväčšuje sa najmä večer, ale ráno všetko zmizne, opäť nie sú žiadne menštruácie. Každý deň sa začína stav, ako keby menštruácia začala. Podobnosť pocitov spojených so zvýšenými hladinami progesterónu, ale pred menštruáciou, klesá a počas tehotenstva zostáva na rovnakej úrovni. Preto žalúdok bolí, nie je menštruácia.

V tejto situácii by ste mali zvážiť niektoré funkcie:

 • K ovulácii môže dôjsť nielen uprostred cyklu, ale aj ku koncu. Počas oplodnenia nemá telo čas na úplnú rekonštrukciu. Potom sa pripraví na menštruáciu - objaví sa bolesť a na tehotenstvo nie je menštruácia.
 • Bolesť, ktorá sa zvyšuje každý deň a tam je mazanica môže znamenať poruchu alebo mimomaternicové tehotenstvo. V tomto prípade môžu byť výsledky testov nejednoznačné. Indikátor je buď falošný, alebo druhý pruh je svetlý. Многие женщины отмечают, что болел живот перед срывом беременности ближе к вечеру. Боль терпимая, напоминает ощущения перед менструацией, ноющего характера.

Если беременность благополучная, болевой синдром отсутствует либо выражен слабо в период, когда должны были быть месячные.

Воспалительные процессы в половых органах

Когда в организме женщины присутствуют воспалительные процессы, месячные приходят с задержкой. Иногда сдвигается их приход на целый месяц. V tomto prípade existujú ďalšie rušivé symptómy, ktoré nie sú v počiatočnom štádiu ochorenia zvlášť dôležité.

 1. Priehľadný výtok, podobný vaječnému bielku. Keď sa zápalový proces zintenzívni, objavia sa kvapky krvi.
 2. Bolesti v dolnej časti chrbta, v dolnej časti brucha, kde sa nachádza maternica, vaječníky. Exacerbated v mieste, kde zápal skutočne prechádza.

 3. Slabosť, ospalosť, zhoršenie zdravia, nervozita, podráždenosť.
 4. Zvýšenie telesnej teploty až na 39 stupňov Celzia.
 5. Porušenie zažívacieho traktu. Črevné problémy ako zápal sa prenášajú do okolitých orgánov.
 6. Časté močenie. Bolesť počas zápalu močového mechúra.

Zápal sa môže stať chronickým, čo je ešte nebezpečnejšie pre zdravie žien. Mesiac príde neskoro, povaha absolutória sa zmení - bude to veľmi vzácne, potom hojné. V počiatočnom štádiu ochorenia so správne vybranými liekmi zmizne zápal v priebehu 5-10 dní.

Príčinou zápalu môže byť: predtým neliečená infekcia, pohlavne prenosné choroby, poranenia, genitálne operácie, potraty, prítomnosť vnútromaternicového zariadenia.

Gynekologické ochorenia

Rôzne gynekologické ochorenia môžu spôsobiť bolesť brucha. V takýchto prípadoch nie je možné nezávisle určiť dôvod absencie menštruácie. Symptómy sú podobné. A liečba rôznych chorôb má svoje vlastné charakteristiky. Ak chcete spôsobiť bolesť brucha, môžete:

Ak nie sú žiadne obdobia, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vykonať tehotenský test, ak počas cyklu došlo k nechránenému pohlavnému styku. Okrem toho by sa mal použiť vysoko citlivý test a analýza by sa mala vykonať ráno. U dievčat sa do 2 rokov od začiatku kritických dní začína formovať menštruačný cyklus a od 1 do 3 mesiacov nemusia byť žiadne kritické dni. V tomto prípade môže byť bolesť pravidelne prítomná. Keď ženy nad 45 rokov nemajú kritické dni a je tu bolesť v bruchu, menopauza môže začať týmto spôsobom. V každom prípade je užitočné poradiť sa s lekárom.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Bol som trochu smutný na konci, chcel som povedať, že tam bol PAP. autor

A prečo stále praktizujete PPA? Viete, prečítajte si fórum, že antény sú trvalé, neviete o tom naozaj?

A prečo stále praktizujete PPA? Viete, prečítajte si fórum, že antény sú trvalé, neviete o tom naozaj?

Bolo to tak, bolo to tehotenstvo.

Prosím, pomôžte mi s otázkou Moja hruď bolí dva týždne a ťahá moje spodné brucho, podráždenosť, ako vždy sa stane pred CD.Avšak, najprv žalúdok bol neustále ťahanie, a posledných 5 dní, ako to bolo, cyklicky, väčšinou pred spaním. príde. a každý neprichádza, oneskorenie je už 9 dní. Môže to byť tehotenstvo? Sexuálny styk nechránený pohlavný styk, ale ho včas prerušil.

a testuje, čo hovoria? Mal som obe tehotenstva až 5-6 týždňov bez príznakov vôbec. potom začala toxikóza. a tak nič nebolí.

Súvisiace témy

a testuje, čo hovoria? Mal som obe tehotenstva až 5-6 týždňov bez príznakov vôbec. potom začala toxikóza. a tak nič nebolí.

A prečo stále praktizujete PPA? Viete, prečítajte si fórum, že antény sú trvalé, neviete o tom naozaj?

obrátiť v analýze hCG a budete 100% istí, budem zajtra, mám tiež meškanie, aj keď PA chránený bol viac ako pred mesiacom, a potom, čo šiel na čas, stále máte interný alarm, takže rozptýliť pochybnosti som sa rozhodol urobiť analýzu

Začnite test.
Všeobecne platí, že ste nejako neopatrní o svoje vlastné zdravie. No, no, kondómy nie sú pre vás, neodvažujete sa vziať pilulky (mimochodom, aj ja preto aj kondómy). Stále však existujú finančné prostriedky.
Skúste to isté novaring.
Alebo si vyberte správne kondómy. Bol som alergický na silikón.
A potom to skončíte skôr alebo neskôr s takou ochranou
Špirála nie je pre teba, pravdepodobne, chápem, že nemáš deti.

Ak je tento stav oneskorený, choďte na lekára. Môj hrudník bolí a cyklus bol nezbedný, nakoniec sa ukázalo, že problém bol vážny. Cystická fymose mastopatia. Bol liečený mamoklam. Pomohlo to dobre, najmä vzhľadom na to, že v ňom nie sú žiadne hormóny, a v centre koncentrátu je riasa.

Išiel som k lekárovi dnes ráno - to dopadlo 4-5 týždňov.

Zdrastvuite u menya poxozaya problema.Do mesyachnix eze 1 nedelya, a grud bolit i niz zivota tyanet i kak -to deskomfortno ryadom s levim yaishnikom.Test delala s utra, nichego ne pokazal.Zikl ochen nepostachetnry, aby nám pomohol

Takže môžete zablahoželať! Spočiatku som myslel aj na takýto dar osudu, ale ukázalo sa, že mastopatia ((vďaka Mammoklamu a možnosť liečby bez hormónov.

koľko máte rokov? porodíš? No, blahoželám

Blahoželáme!
Liečila som mastitídu s mastitídou a potom pokojne otehotnela a dojčila dieťa. Žiadne problémy s hormónmi, pretože nehormonálne liečivo.

Ale myslím, že aj ja sedím, presne tak isto ako autor, len ja som mal stále farebné farby, a potom všetko, nie sú žiadne mesačné obdobia. Čakám na nich, dnes mi začal bolieť hrudník a môj žalúdok sa potápal pred 14 dňami, keď pôjdem k lekárovi, od rána do noci v práci, uvidíme, čo sa stane, nezačneme, pôjdem k lekárovi a BT 37.7 a testy negatívne. Po celú dobu mám cyklus a mesačnú závadu :(

Sakra, nemôžem. bolo by to rýchlejšie alebo by sa začalo obdobie, alebo by žalúdok prestal ubližovať ((BT ráno prijalo opatrenie-37.2. kto vie, čo si má myslieť).

No, keď taký výsledok, a nie viac alarmujúce a problematické.
S hrudníkom teraz veľa problémov. Nie je to prvýkrát, čo som o Mamocles počul, je potrebné si všimnúť, že to nestačí. Nikto nie je poistený proti mastopatii.

koľko máte rokov? porodíš? No, blahoželám

Sakra, nemôžem. bolo by to rýchlejšie alebo by sa začalo obdobie, alebo by žalúdok prestal ubližovať ((BT ráno prijalo opatrenie-37.2. kto vie, čo si má myslieť).

No, keď taký výsledok, a nie viac alarmujúce a problematické.
S hrudníkom teraz veľa problémov. Nie je to prvýkrát, čo som o Mamocles počul, je potrebné si všimnúť, že to nestačí. Nikto nie je poistený proti mastopatii.

Aj tu mám takýto problém asi týždeň.

LucyIt je dobré, keď takýto výsledok, a nie viac alarmujúce a problematické.
S hrudníkom teraz veľa problémov. Nie je to prvýkrát, čo som o Mamocles počul, je potrebné si všimnúť, že to nestačí. Nikto nie je poistený proti mastopatii.
Taktiež sa lieči žírna malamitída + má vplyv na regresiu cyst. Dobré riešenie ženských problémov s prsiami v skutočnosti.

Ešte nemám rovnakú testovaciu situáciu a neviem, čo si myslím, že by mohlo byť spôsobené jarom.

Dievčatá, ktoré som tehotná))) sme včera tak šťastní, že sme urobili test)))

Dievčatá, ktoré som tehotná))) sme včera tak šťastní, že sme urobili test)))

Ďakujem))) čakáme na tento okamih tak dlho! Z nejakého dôvodu som si tiež istý, že budem mať chlapca.
Dievčatá, nikdy nezúfajte. Len viem, že váš čas určite príde, to sa mi stalo.

Blahoželáme! Je to skvelé, keď to takto skončí :) A už som na Mamoclame, oveľa lepšie. Ale vo všeobecnosti opäť chápem, že vtipy sú zlé na zdraví žien.

Ďakujem))) čakáme na tento okamih tak dlho! Z nejakého dôvodu som si tiež istý, že budem mať chlapca. Dievčatá, nikdy nezúfajte. Len viem, že váš čas určite príde, to sa mi stalo.

Blahoželáme! Je to skvelé, keď to takto skončí :) A už som na Mamoclame, oveľa lepšie. Ale vo všeobecnosti opäť chápem, že vtipy sú zlé na zdraví žien.

Môj hrudník bolí už 2 týždne, vôbec sa nedotýkam bradaviek, strašne ťahám žalúdok, ale CD má o 2 dni viac, nie jeden test ukazuje 2 prúžky (3 kusy vyčerpané), ktoré sa dnes robia ultrazvukom. Uvedený zápal nie je všetko normálne prúdové m-echo je hrubé, že je možné v ranom období tehotenstva, ale telo ešte nie je viditeľné.

To je isté. Nemali by ste žartovať. A ako rýchlo ste sa zlepšili, keď ste začali užívať Mamoclamu? Dlhé čakanie na pochopenie pomáha alebo nie?

Teraz mám tiež trochu bolesť v hrudi a ťahanie spodnej časti brucha. oneskorenie 6 dní, negatívny test. Naozaj chcem dieťa. Tu sedím a čudujem sa, čo mám robiť, alebo vôbec nič nerobiť a čakať, až začne mesačný začiatok.

Ahoj dievčatá Vezmite si nováčika do vašej spoločnosti))) Čítal som vás a chápem, že všetky problémy sú takmer rovnaké)))

Dobré popoludnie prosím, povedzte mi, že cyklus nie je konštantný, moja hrudník bolí 12 dní, vdychuje do spodnej časti brucha, ale menštruácie nikdy neprichádzajú, nechránený pohlavný styk bol vykonaný pred 11 dňami večer, ako druhý prúžok nie, a ja už chcem dieťa tak len V žiadnom prípade, už mám so sebou paniku, niečo nie je v poriadku.

Mám meškanie 25 dní a bolesť brucha a hrudníka

moja hruď bolí a môj žalúdok je veľmi zlý, naozaj chcem dieťa, ale mám ohyb maternice

Prosím, pomôžte mi, je mi 12, po pár týždňoch 13. Všetko bolo v poriadku, vôbec som necítil nič, ale moja menštruácia prebehla, ráno bolo hnedo hnedé vyprázdnenie a teraz (3-4 hodiny neskôr) je s nimi krv.

Ahoj holky nemám 2 mesiace menštruácie a moje prsia bolí, nie sú tam žiadne menštruácie už 2 mesiace, najprv bol test pozitívny, urobil som 6 kusov dobre, keby som bol tehotný, bol by som viac naklonený sledovať dôvod.

Ahoj holky nemám 2 mesiace menštruácie a moje prsia bolí, nie sú tam žiadne menštruácie už 2 mesiace, najprv bol test pozitívny, urobil som 6 kusov dobre, keby som bol tehotný, bol by som viac naklonený sledovať dôvod.

Prosím, pomôžte mi, je mi 12, po pár týždňoch 13. Všetko bolo v poriadku, vôbec som necítil nič, ale moja menštruácia prebehla, ráno bolo hnedo hnedé vyprázdnenie a teraz (3-4 hodiny neskôr) je s nimi krv.

nebol chránený sex s chlapom
teraz bolí podbruško
mačička vyjde nejaký hlien navždy
a mesačne nezačínajú
čo robiť nehovorte, že ste tehotná!

nebol chránený sex s chlapom
teraz bolí podbruško
mačička vyjde nejaký hlien navždy
a mesačne nezačínajú
čo robiť nehovorte, že ste tehotná!

Ahoj dievčatá pomôcť!
Všetko to začalo s oneskorením menštruácie a už prebieha 2 týždne, výtok svetlohnedej farby začal niekoľko dní, potom výtok skončil teraz spodnej časti brucha bolí, všetko bolí v pravom dolnom rohu a teraz celé dno bolí a dnes hrudník začal bolieť a opuchnuté! tehotenské testy boli všetky negatívne posledné pred 4 dňami!) čo to mohlo byť

Ahoj dievčatá. Môj pravý hrudník bolí a periodicky bolí žalúdok ako počas menštruácie, ale mám 10-dňové oneskorenie, hoci môj cyklus nie je konštantný, ani rok sme neboli chránení, ale nemohol som otehotnieť. Čo je so mnou.

Ahoj) Chcel som vedieť, či môj žalúdok bolí strašne, a moje prsia nemajú menštruáciu, nemôžem otehotnieť (čo to je? Nemôžem niesť svoje obdobie už každý mesiac začal skôr a skôr, ale tento mesiac nemám ísť, je to veľmi desivé ísť pomoc pliz))))

Test bol negatívny, ale nie mesačne. žalúdok bolí skoro rovnakým spôsobom (((

Dievčatá, mám podobný problém. Bolí to na hrudi, ťahá žalúdok, oneskorenie je 2 týždne, ale to sa stáva pomerne často, pretože Mám endometriózu a cysty vaječníkov, naozaj chceme dieťa, ale všetko nefunguje (som podstúpil liečbu 3 roky, ale bez výsledkov. Mal niekto šancu otehotnieť s týmto?

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Pin
Send
Share
Send
Send