Hygiena

Oneskorenie menštruácie myómom maternice

Pin
Send
Share
Send
Send


Čas čítania: min.

Práve s takou sťažnosťou prichádzajú k lekárovi ženy trpiace myomatóznymi nádormi reprodukčného orgánu. Niektorí pacienti prichádzajú k lekárovi, stále si neuvedomujú, aká diagnóza bude vystavená, sťažujúc sa na porušenie ovariálneho menštruačného cyklu.

Ako maternicové myómy ovplyvňujú menštruáciu?

Uzly v maternici priamo ovplyvňujú množstvo straty krvi počas menštruácie. Závislosť veľkosti vzdelávania myómov je tiež priamo úmerná veľkosti uzlov, ako aj ich lokalizácii. Takže malý maternicový fibroid, ktorý sa nachádza intramurálne, to znamená v hrúbke svalovej vrstvy ženského reprodukčného orgánu, nemusí poskytovať žiadne klinické symptómy, takéto myómy sú úplne asymptomatické a môžu byť detegované počas rutinných prehliadok alebo počas ultrazvuku a budú náhodným nálezom. S veľkou veľkosťou uzla alebo uzlami, ich submukózne polohové klinické symptómy budú dosť výrazné. To je vysvetlené dvoma faktormi: prvým je prítomnosť samotného uzla v maternici zabraňuje jeho normálnej fyziologickej redukcii, kvôli ktorej strata krvi nepresahuje hranice fyziologickej normy. Prítomnosť cudzieho telesa spôsobuje hypotenziu svalového orgánu, v dôsledku čoho sa zvyšuje menštruačná strata krvi. Druhým bodom, ktorý spôsobuje symptóm hojnej menštruácie, je submukózny uzol, uzol, ktorý deformuje dutinu maternice a zväčšuje plochu menštruačného povrchu, teda oblasť, ktorá krváca. Nevyhnutná kombinácia druhého a prvého momentu dáva výrazné krvácanie, ktoré sa môže prejaviť ako v období nástupu cyklickej menštruácie, ktorá medzi nimi, ktorá už má iný názov - krvácanie z acyklickej maternice.

Strata krvi teda vyvoláva významný pokles hladiny hemoglobínu v krvi, anémie, ktorá zanecháva svoje stopy na klinickom obraze myómy maternice vo forme konštantnej a pretrvávajúcej slabosti, únavy, únavy.

Uteroidné myómy: oneskorené menštruácie

S ohľadom na vyššie uvedené, vzniká logická otázka: „Môže sa vyskytnúť oneskorenie v myómom maternice?“ Napriek skutočnosti, že myómy sú charakterizované hojným krvavým výtokom, skutočne s takou diagnózou, môže dôjsť k dlhým oneskoreniam. Samozrejme, predstavujú menšiu časť klinických príznakov tejto diagnózy a sú skôr výnimkou. A táto skutočnosť je celkom pochopiteľná.

Oneskorená menštruácia v maternicovom myóme: príčiny

Nie je žiadnym tajomstvom, že myóm je dyshormonálne ochorenie ženského reprodukčného systému, v ktorom estrogénový faktor (zvýšenie hladiny estrogénu v krvi), progesterónové spojenie, v ktorom uzol rastie pod vplyvom gestagénov, prevláda v príčinách nádoru. To znamená, že je sledovaný jasný model hormonálneho narušenia ženského reprodukčného systému. Hormonálne posuny nevyhnutne vedú k dezintegrácii ovariálneho-menštruačného cyklu, ktorý sa nezačne hodiť do predtým definovaných hraníc, v ktorých menštruácia neprichádza včas, potom sa vyznačuje zvýšením množstva vylučovanej krvi.

Uteroidné fibroidy oneskorenú menštruáciu: dôvod spočíva v nerovnomernom rozdelení hormónov, absencii prudkého poklesu hladín progesterónu a estrogénu v predmenštruačnom období, čo vedie k vazospazmu, ischémii endometria, poškodeniu cievnych štruktúr,

nasleduje prudký nárast prietoku krvi v poškodených cievach, čo sa prejavuje odmietnutím funkčnej vrstvy endometria a nástupom menštruácie. Fibrózy maternice a oneskorená menštruácia sa vyznačujú porušením týchto fyziologických procesov porušením hormonálnej regulácie procesov.

To znamená, že je takmer nemožné odpovedať na otázku „ako menštruačné periódy v maternici myómia posledný“ ich pravidelnosťou, pretože hormonálne patogenetické mechanizmy myómov neovplyvňujú len tvorbu myomatóznych uzlín, ale aj organizmus ako celok, ktorý narúša homeostázu. A predpovedať ich pravidelnosť je nepravdepodobné, že uspeje. Čo sa dá s istotou povedať, že objem straty krvi s veľkými submukóznymi formáciami výrazne prekročí normu.

Upozornenie je vopred pripravené. Preto ste mali sťažnosti na zvýšenie objemu menštruačnej straty krvi, došlo k prepusteniu krvavej prírody v období medzi menštruáciami, bolesť v dolnej časti brucha - nečakajte na samoliečbu.

Pretože aspoň patologický proces je tiež benígny v prírode, môže za určitých okolností zhubnúť a provokatívne faktory. Hlavná vec - nenechajte si ujsť moment.

Pin
Send
Share
Send
Send