Zdravie

Môže mesačne ísť po odstránení maternice?

Pin
Send
Share
Send
Send


Počas rutinného vyšetrenia som dostal ultrazvukové vyšetrenie a našiel som polyp. Ihneď poslaný na hysteroskopiu, počas ktorej bol tento polyp odstránený. Tkanivá boli poslané na histológiu, ktorých výsledky som nemohol dostať veľmi dlho. Ale keď som to dostal, bol som naštvaný - našiel som známky rakovinových buniek alebo tak niečo, presne si nepamätám.

Výsledok - začal sa pripravovať na odstránenie maternice, život potom, čo sa začalo zdať. Musel som však začať trénovať - ​​podrobiť sa skúškam a prejsť mnohými testami. To všetko trvalo tri mesiace, po ktorých som nakoniec skončil v nemocnici. Cítil som sa nejako morálne jednoduchšie, keď som videl naplnené oddelenia a dokonca viac ako sto žien s rovnakým problémom.

Ako bolo oživenie

Operácia trvala asi hodinu. Prvý deň nemôžete vstať, ale nie je na to žiadna sila. Na druhý deň musíte vstať, napriek bolesti a slabosti. Je dôležité chodiť tak, aby sa všetko hojilo rýchlejšie a neboli tu žiadne krvné zrazeniny a zrasty. Na nohách musí byť kompresný úplet. Všetky dva týždne v nemocnici sme ho neodstránili.

Prvý deň nemôžete jesť. Na prvý deň môžete len zeleninový vývar bez soli. Potom dajte najjednoduchšie a najjednoduchšie jedlo. Ale jedlo je dosť, nie je tam žiadny pocit hladu. Len teraz chcem piť viac ako obvykle. Denné injekcie, niektoré dávajú kvapkadlá. Ale toto je všetko práca lekára, úlohou pacienta je len žiť v danom režime a počúvať zdravotnícky personál.

Samozrejme, v prvých niekoľkých dňoch žalúdok veľa bolí. Bolí ma vstať, sadnúť si a ľahnúť si. Bolí to sedieť a chodiť. Je veľmi bolestivé smiať sa a kašľať. A naozaj chcem kašeľ po anestézii. Pomôcť proti bolesti. V žiadnom prípade nemôže prijať lieky a dokonca aj kvapky kašľa, vyvolávajú kašeľ. Môžete len lozenges, upokojujúce hrdlo, alebo zastaviť kašeľ s vodou.

Mal som odstránený krček maternice, takže od prvého dňa nebol žiadny výtok. Vaječníky kvôli veku a nedostatku formácií v nich sú ponechané. Spočiatku sa zdalo, že sa šklbali, ale lekár sa bál a všimol si, že je to pravdepodobne črevo.

Prvý rok po odstránení maternice

Bol som prepustený presne o dva týždne neskôr. Cítila som sa dobre, bolesť sa znížila, ale stále bolo choré vstať. Prvé dva mesiace po operácii odstrániť maternice chodiť v obväz. Ale nezabudnite chodiť aspoň hodinu denne. Každý deň som to robil s radosťou.

Počas prvých troch mesiacov som bol veľmi opatrný, pokiaľ ide o moje zdravie - nezdvihol som závažia, jedol som správne, takže môj žalúdok by nebol napučaný, odmietol som vykonávať manželské povinnosti. Bol som však znepokojený nejakým prepustením, ktoré neprešlo.

Lekári na dlhú dobu nemohli pochopiť, čo to bolo, pretože testy nepreukázali nič. A iba jeden lekár zistil, že pochádzajú z močovej trubice. Ukázalo sa, že močový mechúr bol zapálený. Po liečbe všetko zmizlo. O dva mesiace neskôr šla na kontrolné vyšetrenie a ultrazvuk. Povedali, že všetko je v poriadku, dovolili žiť so svojím manželom. Ale dovolil som si to až po ďalšom mesiaci. Nebola žiadna bolesť.

Dlhodobé účinky

V mojom posudku chcem povedať, že v prvých šiestich mesiacoch sa môj život po odstránení maternice a krčka maternice moc nezmenil, pokiaľ sa mesačné obdobia nezastavili. Avšak, o šesť mesiacov neskôr, žalúdok začal bolieť, ultrazvukové vyšetrenie bolo vykonané a cysta bola nájdená. Rozhodli sme sa sledovať. Vyriešené po troch mesiacoch.

Teraz (dva roky uplynuli) sa všetko zdá byť normálne, ale cysty sa pravidelne objavujú, hoci ženy ich už majú, ale nie každý robí ultrazvuk. Dolné brucho často bolí, ale lekári hovoria, že je to problém s črevami.

Hormonálne zlyhania nie sú žiadne. Ihneď po operácii som stratil 4 kg, ale potom sa moja váha vrátila. Mám sklon byť celý život tučný. V tomto smere nepozorujem žiadne zmeny.

Žijem normálny život, pracujem, nie som chorý častejšie ako iní. Príznaky menopauzy si nevšimnú. Vrásky nie sú pridané, vlasy na mieste, nové na nesprávnych miestach tiež nerastú.

V tomto prehľade chcem poznamenať, že môj život po odstránení maternice a krčka maternice sa zvlášť nelíši od minulosti. Začal som však pozornejšie sledovať zdravie a podrobovať sa skúškam, takže som si všimol všetky zmeny.

Lekári radia nehovoriť o operácii svojmu manželovi, ale hneď som mu to povedal. Vzťahy sa nezmenili. Ale všetko závisí od toho muža, pochádza z miery dôvery medzi vami.

Ženy, ak máte operáciu, neťahajte a nebojte sa, Zvlášť ak je podozrenie na rakovinu! Dokonca sme mali babičky 70 a dokonca 80! Ako my, išli cez všetko a začali žiť ďalej. Moji susedia na oddelení s rakovinou po operácii prešli chemoterapiou a teraz sa cítia tak dobre ako ja, pracujú a užívajú si život.

Príbeh Galiny Sergeevna

Teraz mám 67 rokov a operácia po odstránení maternice a vaječníkov nastala v mojom živote vo veku 62 rokov. Dôvod - ovariálna cysta, ktorá by nemala byť po menopauze. Počas hysteroskopie sa môj krčka maternice neotvoril, takže som nemohol získať analýzu rakovinových buniek. Lekár sa rozhodol odstrániť všetko tak, aby po niekoľkých rokoch nič nerástlo a neprevádzkovalo.

Veľmi sa bála operácie, pretože jej zdravie už bolo zlé - tlak, problémy so štítnou žľazou, rozšírené žily. Ale nebolo na výber. Urobili to v rámci spinálnej anestézie a nejakej ľahkej celkovej anestézie, ako je spánok. Od všeobecného odmietol, pretože hypertenzný.

Mal som vyvrcholenie, keď som mal 42 rokov, takže nemohli byť žiadne nové hormonálne zmeny. Obnovené po operácii asi dva mesiace. Prvý mesiac šiel len na dvore. Potom sa nejako zabudlo.

Môj život po operácii maternice a vaječníkov sa zmenil len v tom, že bolo ťažké znášať „na toaletu“. Akonáhle chce, musíš ísť hneď, aspoň v malom, aspoň veľkom. Moje chronické ochorenia zostali, ale nemali nič spoločné s maternicou. O rok neskôr išiel na kontrolné vyšetrenie. Povedal, že všetko je v poriadku, zabudne a žije.

Spätná väzba Olga Ivanovna

Moja cesta k odstráneniu maternice začala myómy. Zdvihol som ju viac ako 10 rokov, z tridsiatich na štyridsať. V posledných rokoch sa objavili nové formácie a lekár oznámil verdikt: odstrániť spolu s maternicou, pretože myómy vnútri stien je veľmi ťažké odstrániť pri zachovaní orgánu. Súhlasil som, pretože som bol už vyčerpaný neustálym krvácaním. V kritických dňoch nebolo možné opustiť dom. Dokonca aj na vzdialenej práci prešiel.

Prevádzka a prvé dni

Pre operáciu, ktorú pripravili na pol roka, potom testy boli zlé (infekcie), potom histológia čakala na hysteroskopiu, potom novoročné sviatky. Na stole zasiahli začiatkom februára. Nebolo strach, chcel som sa rýchlo zbaviť problému a predĺženej prípravy.

Odstránili ste maternicu krčka maternice, vaječníky vľavo. Prvý deň som spal pod vplyvom drog. Jeho žalúdok bolel strašne, ale výstrely rýchlo uľavili od bolesti, takže to bolo celkom prijateľné. Na druhý deň ste museli vstať. Je to veľmi ťažké, pretože žalúdok je deformovaný a zle zranený. Vstala s ťažkosťami, ale postupne začala chodiť.

Bolelo to vstať a sadnúť si ďalších desať dní, potom sa to stalo ľahším. Chôdza bolí prvé štyri dni, potom v poriadku. Obväz na bruchu musí byť nosený neustále, pomáha, to nebolí toľko. Kým som bol v nemocnici, čítal som recenzie o živote po odstránení maternice s krkom od iných žien. Niektorí sa báli, zatiaľ čo iní sa inšpirovali.

Vypúšťa sa po 15 dňoch. Už sa cítil dobre. Prišla domov a začala denné prechádzky v trvaní jeden a pol hodiny. V obvaze už nič nebolí. Ale v žiadnom prípade zápcha by nemala byť povolená, dokonca len tvrdá stolica - žalúdok je roztrhaný od bolesti. Počas operácie sú črevá narušené a pri napínaní bol šev bolí.

O dva mesiace neskôr som začal mať rád život bez maternice. Bolesť prešla, obväz sa odstránil, brucho sa po odstránení nádorov znížilo. Nakoniec som si uvedomil, ako je možné žiť bez krvácania a častých návštev na WC! Absolvovala skúšku, úspešne absolvovala testy, všetko bolo obnovené, vrátane hemoglobínu, ktorý bol predtým znížený.

O tri mesiace neskôr som začal s mužom žiť plnohodnotný život a bol som ešte viac potešený: bolesť, ktorá nastala počas tohto obdobia, bola preč! Muž o svojej operácii nič nepovedal a nič si nevšimol! Pred kritickými dňami bol žalúdok ťažko chorý - maternica a ovariálna oblasť. Tiež to išlo preč.

Dlhodobé zdravotné problémy

Prvých šesť mesiacov života po odstránení maternice rýchlo lietalo a potom sa moje radosti skončili. Po uzavretí sa zrazu objavili kvapky krvi. Veľmi sa bál, okamžite išiel k lekárovi. Bol tam deň voľna a fungovala len recepčná miestnosť. Lekár nič nevidel, povedal, že možno došlo k zraneniu. Vo večerných hodinách sa mazanica zastavila. Ale potom, čo tam bol strach z intimity, a ja som vylúčil.

Všetko bolo v poriadku, ale po niekoľkých mesiacoch som išiel na rutinnú prehliadku a ultrazvukové vyšetrenie. Znovu sa objavili kvapky krvi. A ultrazvuk našiel cysty. Moja nálada padla. Lekár nič nenašiel, znížil na skutočnosť, že slabé cievy. Kistu povedal, aby sledoval.

O dva mesiace neskôr urobila ultrazvuk, cysta bola na mieste a krvácanie bolo opäť narušené. Mal som šťastie, že doktor šiel na dovolenku a bola nahradená inou. Na šve videla granulosu, tzv. „Divoké mäso“. Tento rast odstránil rádiohair. Kistu odišiel na ďalšie 2 mesiace.

Išiel som na ultrazvuk cez 3,5. Vyletel z kancelárie na krídlach! Všetko vyriešené! Nekrvácajte. Ale zo sexuálneho života som doteraz odmietol. Nedávno som bol na lekárske vyšetrenie, lekár povedal, že všetko je čisté. Nikdy nepôjdem k svojmu lekárovi.

Vzhľadom na vedľajšie účinky dlhodobého obdobia (po približne jednom roku) bolo ťažké obmedziť močenie. Chcel - beh! Opäť, ako predtým, idem s rezervou a nepijem vodu na ceste. Tento problém je obzvlášť dôležitý v dopoludňajších hodinách.

Jazva je viditeľná po 2,5 roku, aj keď to urobil kozmetický steh. Ale nie som o to zvlášť znepokojený.

Pokiaľ ide o príťažlivosť pre muža, prvý rok to trvalo, a potom nejako začal vyblednúť. Ale možno preto, že som rozvedená a nezačínajú nové romány.

Samozrejme, život ženy po odstránení maternice sa mení, ale to nie je dôvod na odmietnutie operácie, ak je to potrebné. Predtým bola kvalita môjho života oveľa horšia a všetky tieto maličkosti mi boli oveľa ľahšie.

Všetky recenzie a postavy sú skutočné a dobrovoľne poskytnuté informácie o sebe, ale neuvádzame skutočné mená z etických dôvodov.

pripomienky 109

Dobré popoludnie, som 34. Počas tehotenstva sa zistilo, že placenta narástla do maternice. Naklíčené a prerástli do močového mechúra, do čriev). Odoslané podľa kvóty v počítači. 5 dní bolo v reanimácii, polovičný čas v IVL, 2 operácie. Uterus bol odstránený, vaječníky vľavo. Aj keď som neplánoval viac detí, je to psychicky veľmi ťažké. Uplynul takmer rok, ale je stále bláznivé si uvedomiť, že sme nakoniec mali šťastie. Bolo to desivé

Bol som odstránený pred šiestimi mesiacmi 30. mája 2018, cystou 6 x 7 cm, cítim sa trochu slabý, som unavený rýchlejšie, neboli žiadne mentálne abnormality (depresia alebo záchvaty paniky), bolí to len môj pravý slabín, ako keby bol zápal vaječníkov (a jeho Nie), lekár predpísal longidázu, zlepšil sa, cvičím Kegel, bojím sa začať sex (ženatý), nepovedal som to svojmu manželovi, prvýkrát som išiel do bazéna, všetko je v poriadku, Som veľmi naladený na dobrú komunikáciu s mnohými starými dámami - 79,80 rokov, ktorí podstúpili operáciu v 50 rokoch, v sovietskych časoch, všetko vyzerá skvele. Práca.

zatratená endometrióza v prdeli celý život maternice žiadne vaječníky a žiadna bolesť opustil druhú operáciu nepomohlo, ako to bolo liečené pomôcť žiť Chcem unavený z bolesti a hormónov pomohol blázon lekár počúval

Dobré popoludnie Takú operáciu som podstúpil (odstránenie maternice, krčka maternice, trubice, jedného vaječníka) pred 2,5 mesiacom. Už uplynulo po operačnom období. Cítiť sa dobre. Ak to porovnáme s tým, čo to bolo, potom by som povedal dobré! Už niekoľko rokov trpela kvôli realite viacnásobných myómov, endometriózy, cyst a všetkého ostatného, ​​život sa zdal byť ADOm. Krvácalo sa, brucho bolo zväčšené a ani si ho neviete nakresliť do seba ... Cítila som sa, akoby som bola vždy tehotná. Trpela prílivmi, pretože mala 38 rokov (teraz 47), často bežala na záchod. Vo všeobecnosti život nebol sladký. po
operácie (pre mňa) - jeden plusy. Všetky príznaky sú takmer preč. Tam sú prílivy, ale malé, šev sa uzdravil (jazdný pruh prevádzky), elegantný shovchik (17 cm) nebude viditeľný v samostatných plavkách). Ja sám nie som tenký, ale ja som stratil 6 kg v prvom týždni, som si udržať váhu, dúfam a stále prehrať. Vždy trpel vysokým tlakom, nanešťastie sa s tým nič nezmenilo, v skutočnosti len teraz z tlaku a beriem pilulky Po operácii skončila v 4-5 týždňoch, teraz nie sú žiadne výboje. Niekedy bolesť hrudníka (ako pred menštruáciou), ale to prechádza rýchlo. Organizmus je prestavaný. S manželom v poriadku. Po 2 mesiacoch môžete začať sexuálny život. Obávala som sa o to, ale ukázalo sa, že je to zbytočné. Pravdepodobne kvôli tomu, že jeden vaječník zostal, nie je potrebné ani ďalšie mazanie. Samotné telo sa vyrovná. Pre manžela nie je rozdiel. Keby to nebolo pre šev a ja by som nevedel, že so mnou niečo robia, kedysi sa koža mojich rúk a nôh stala suchšou, často maľujem krémami. Mám normálnu pleť na tvári, nevidím žiadne starnutie, vyblednutie, naopak, koža sa stala čistejšou. Jediná vec, ktorá nemôže byť odstránená, je bruško nad švom, ale potom som pochopil sám pre seba, hlavná vec nie je živiť sa hanbe. Komplikované prvé 1,5 mesiaca. Existuje mnoho obmedzení, predpokladáte, a potom všetko padne na svoje miesto. Samozrejme tam bude hrotmi, nemožno sa im vyhnúť, ale to, čo sa stalo, okrem strachu, že všetky tieto infekcie vo vás môže premeniť na rakovinu ... Prevádzka je cesta von. A čo je najdôležitejšie. Nalaďte sa na pozitívne. Ťažké, ale potrebné, aby sa zabránilo emocionálne problémy! Verte mi, ona to všetko prešla. Všetky zdravie!

Elena, ďakujeme vám za zdieľanie vašich skúseností. Pokiaľ ide o suché ruky, potom môže byť nedostatok niektorých vitamínov. Plus - jeseň začala ... Skúste zmeniť krém. Tam sú krémy, ktoré okamžite vytvoriť účinok pohodlie, ale nejako len zmyť - suchosť. Milióny žien žijú s jedným vaječníkom. Váha sa môže vrátiť. Nezáleží však na operácii. Je potrebné dodržiavať správnu výživu. Porozprávajte sa so svojím lekárom, ak nie sú kontraindikácie, je dobré užívať rybí olej a lecitín. Predchádzajú obezite a zlepšujú celkový stav. Zdravie pre vás.

Skutočnosť, že ste mali návaly horúčavy a po odstránení maternice, mi odpustte.

Kde si to čítal? Elena píše, že má horúce záblesky, ale malé. Ale príliv nezačne po odstránení maternice, ale len v prípade, že sú odstránené vaječníky. Alebo prestanú pracovať (vyvrcholenie). Preto je možné, že Elena pre nich urobí ďalšiu malátnosť.

Napísal som, že prílivy (aspoň príznaky sú veľmi podobné menopauze), trpia takmer 38 rokov. Bol som operovaný
47 m. Teraz sa tieto príznaky zmenšujú. Mesačne nie (a nemôže byť, samozrejme), cítiť sa lepšie, oveľa viac. Neexistuje plná menopauza, jeden vaječník je vľavo. Harmónia nie je určená. Povedal by som si, že ak by sa pred 3 až 4 rokmi, keď sa môj zdravotný stav začal zhoršovať, požiadali, aby urobili alebo čakali, súhlasil by som s touto operáciou skôr. Minulý rok som sa cítil zle, a čo je najdôležitejšie, úľava neprišla a nemohla nič urobiť. Len strach ... bude ďalšie krvácanie (bude bolestivé obdobie končí, alebo nie), koľko fibroid a žalúdka zvýšenie v rovnakom čase? Lekár predpísal hormonálne tabletky az nich len stranu. Takže pre mňa bola operácia veľkou úľavou! Ťažké prvé 2 mesiace. Samozrejme, že budú aj komplikácie, ako aj po akejkoľvek operácii kapely, ale myslím si, že by ich bolo oveľa viac, keby som neurobil operáciu.

Elena, 49 rokov.
Dobrý večer! Krásne ženy, mám túto otázku: máte menštruačný výtok po hysterektómii?
10/4/18 Medzisúčetná hystereómia bola vykonaná s odstránením pravého prívesku a vaječníka. Pooperačné obdobie bolo nezvyčajné, udržiavalo diétu, chodilo každý deň, nebolo prepustenie. Na 25. deň, hrudník začal bolieť, to stalo sa napäté a horúce, ako pred menštruáciou, na 27. deň, spodnej časti brucha bol vytiahnutý von, a druhý deň hnedé škvrny objavil, ktorý neskôr zmenil na krvavé. Hrudník prestal bolieť. Žiadna bolesť, teplota. Môj cyklus pred operáciou bol 26-27 dní.
Povedať, že som sa bál nič povedať)) Bola panika, najmä keď som videl krvavé prepustenie. Hovoril som s lekárom telefonicky. Povedala, že sa to stane, ak sa zachová krčka maternice a vaječníkov, ktoré mohli opustiť prúžok endometria z maternice, ktorý je teraz odmietaný. Ale stále sa cítim nervózny: nie je to príliš skoro? Len mesiac po operácii. Narazil na to niekto? Ospravedlňujeme sa za slovnosť))

Elena! Nehľadajte diagnózu na internete, choďte k lekárovi na vyšetrenie! Možno je krv "divoké mäso" alebo niečo iné. Neťahajte!

Dobrý deň, som 43, maternice a krčka maternice boli odstránené dňa 18.10.1818, po 6 dňoch som bol už doma, išiel som k obliekaniu, dnes sú prepustení, to všetko je smutné, ak nie je iná cesta von, ale nie tak hrozná. Problémy s toaletou, ale hlavnou vecou nie je panika, všetko bude v poriadku, preto som sa hneď naladil tak, aby tam neboli žiadne depresie, po 13 dňoch bol šev trochu zranený, v žalúdku nie je ťažké, nie je tam žiadny výtok a žalúdok sa zmenšil. психологические,но никто не пишет про спорт. Когда можно возобновить тренировки и можно ли заниматься бегом?Спасибо!

Анна, спасибо, что поделились! Такие отзывы очень помогают тем, кто пока только готовится к операции… К спорту, конечно, можно будет вернуться. И даже нужно, чтобы быть в тонусе! Но тут лучше в врачом советоваться и к себе прислушиваться, так как все индивидуально. Silový tréning a všetko, čo súvisí s tlačou, sa bude musieť odložiť. Mali by sa dobre liečiť. Teraz musíte chodiť aspoň dve hodiny denne, pomáha rýchlejšie zotaviť. A o behu, poraďte sa so svojím lekárom. Možno, že za pár mesiacov bude všetko možné)).

Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď. No, samozrejme, tiež som sa bál, ale hlavná vec je, ako sa postaviť, boli ženy, ktoré sa yaikali, aikali, zožili mi, ale musíte sa naučiť žiť s tým, 7. deň som doma smažil palacinky, samozrejme, nemôžete to preháňať, ale nemusíte ani klamať. Veľa šťastia všetkým ženám, nenechajte sa odradiť, všetko bude v poriadku. Mimochodom, žijem s manželom 23 rokov, a to, čo bolo odstránené pre mňa, som mu nepovedal, a všeobecne nehovoril nikomu, operácie a všetky. Viete menej, lepšie spíte)))

Pred rokom som mal operáciu maternice a vaječníkov. V tej dobe som mal 40 rokov. Operácia prebehla dobre, po anestézii nebola suchá koža a nechcel som piť divoko, ako tu píšu. Nič nebolí, vo všeobecnosti žiadne nepohodlie nebolo. Priniesli mi jedlo, keď som bol ešte v intenzívnej starostlivosti, teda druhý deň ráno (operácia bola vykonaná v popoludňajších hodinách). Chuť k jedlu bola brutálna. Lekár vystrašil rýchle starnutie, že by som sa zmenil na starú ženu ... Áno, veľa, ako ma tam vystrašili. Ale ja som odmietol piť hormóny, nie je tak neškodný pre telo .. V dôsledku toho sa cítim šťastný, najmä bez tých hlúpych menses, ktoré dovtedy zničili len môj život. Sexuálny život je vynikajúci, príťažlivosť sa neznížila (ako sa aj vystrašili). A súdiac podľa záujmu opačného pohlavia, som ďaleko od starej ženy :) Pravda, sú prílivy, ale to nie je kritické. Takže všetko závisí od vášho vnútorného ducha!

Polina, ďakujeme vám za zdieľanie vášho príbehu. A povedzte mi, že si ani nevezmete pilulky na zeleninu, napriek tomu, že nie sú žiadne vaječníky? Po takmer dvoch mesiacoch po PO som mal zvláštne príznaky. Nemám na mysli príliv s nimi, zatiaľ čo vy môžete žiť, ale tlak skoky, nejaký druh triasť, najmä v dopoludňajších hodinách, stratil chuť k jedlu, nevoľnosť, hnačka, strach a PA. Povedali účinky menopauzy. Potrebujete brať prášky. Prihláste sa na recepcii, ktorú povedia, uvidíme.

Dobrý deň, mám 48 rokov. Mám myóm 10-12 týždňov. Pravidelne mesačne. bez veľkej bolesti a výtoku, nie je bohatý. Každých šesť mesiacov robím ultrazvuk, vaječníky fungujú veľmi dobre, hovoria, že stále musím porodiť a porodiť. Menopauza sa neočakáva počas ďalších piatich rokov (hovorí môj gynekológ). Malé zlyhanie štítnej žľazy, ale pozorované u endokrinológa. Cítiť sa dobre. Všetky testy sú normálne, ale v poslednej dobe CA-125 nádorový marker prešiel, svedectvo 63 v pomere 35. Gynekológ posiela na operáciu na odstránenie maternice. Nechcel by som operáciu, ale táto analýza ma vystrašila. Ako presné sú nádorové markery?

Moja predchádzajúca poznámka zabudla napísať, že som vo februári 45 rokov.

Dobré popoludnie, operácia bola vykonaná pred 2 mesiacmi, maternica bola odstránená, chodím v obvaze, niekedy nosím utyazhki. Môj hrudník začal bolieť skôr, než to nebolo tak, som urobil mamogram, povedali, že nič hrozné, raz za rok vidieť nejaký druh depresie sa objavil s nástupom jesene a daždivého počasia, som stratil 5 kilogramov hmotnosti a mal problémy s črevami a močového mechúra nič sa nezmenilo, ale problém s hrudníkom ma znepokojuje, že by som mohol potrebovať vziať hormóny, ale doktor mi o tom nepovedal, moja matka urobila tú istú operáciu teraz, keď má 78 rokov, moja sestra bude mať tú istú operáciu, samozrejme problém menštruácie zmizol, až kým som nepochopil starnutie tela, možno to trochu prešlo, bol som tiež vystrašený, že vyzerám ako stará žena, samozrejme, operácia je vždy stres, a bolesť je príliš veľa a to bolí, len želám všetkým dobré zdravie a ak sa to stane, že život sám , týka sa ma a pozerám sa na jeseň, aké krásne je za slnečného dňa, veľa šťastia všetkým.

Natalia, hormóny sú predpísané len pri odstraňovaní vaječníkov. Akonáhle lekár neurčil, to ešte nie je potrebné. Zdravie pre vás!

Odstránila sa aj maternica, zostali vaječníky, po 4 mesiacoch sú vaječníky unavené, pretože majú zhoršený krvný obeh, pohybujú sa artérie, výsledkom je atrofia pošvy a močových ciest.

Každý jednotlivo. Áno, po odstránení maternice sa vaječníky rýchlejšie strácajú. Ale čo robiť, ak nie je na výber ... Zdravie pre vás!

Natalia. Som 46. Operácia sa uskutočnila začiatkom septembra. Rýchlo obnovené. Ale na druhý deň som si všimol, že nejako to bolo horúce a horúce. Chcem dýchať z okna. Tlak začal stúpať. Urobil som si stretnutie s iným lekárom. Chcem získať nezávislú konzultáciu.

Zabudol som písať o svojej babičke. Ona bola tiež odstránená za 46 rokov. Mama bola zobrazená rovnaká operácia. Ale vo vzdialenom zázemí to nebolo možné. Mama trpela bylinkami. Ale zomrela na mŕtvicu. Lekár mi povedal, že mám genetickú poruchu. Bolesť a príznaky boli všetky podobné mojej mame. Ale nemusel som si vybrať. Adenomóza 4 stupne. Nešiel som. Nejedol som. Saw niečo ako lyžicu vody. Po operácii som vstal. Ale účinky menopauzy strach samozrejme. Zvlášť kto začína rozprávať hororové príbehy.

Mám svoje maternice a vaječníkov odstránené 14. októbra 2018
Súčasne umiestnite sieťovinu na močový mechúr.
Išiel som do štvrtého týždňa, po operácii som sa cítil veľmi dobre, dá sa povedať výborný, už som začal chodiť 3-5 km a robiť iné cvičenia.
Pred dvoma dňami sa teplota zvýšila o 37-37,5
A ťahá dole doľava (ako pupene prívesky majú zima).
Zavolal som lekára, povedal, že teplota bola „terapeutická“, pretože 3 týždne po operácii.
Čo to mohlo byť?
A stalo sa to?
Mohlo by dôjsť k odmietnutiu siete močového mechúra?
Pred operáciou išlo o 30 km.
Budem schopný znovu po operácii?
A aká je teplota (bez chladu, bez kašľa, bez bolesti hrdla)

Dnes je 11. október 2018! Píšete, že maternica bola odstránená 14. októbra 2018. Páči sa mi to.

Pravdepodobne, Elena chcela písať 14. septembra, súdiac podľa správy, 3 týždne ubehli.

Elena, tri týždne je krátka doba, telo je prestavané. Darujte krv, aby ste odstránili všetky pochybnosti. Vezmite si lekára, neberte žiadne diagnózy a tipy na internete vážne. Bez maternice môžete chodiť 30 km, ak nie sú žiadne iné zdravotné problémy). Veľa záleží na nálade. Niektorí z nich sa začínajú cítiť takmer bez zdravotného postihnutia inými, zatiaľ čo iní naopak začínajú žiť naplno bez bolesti a iného trápenia.

Moja maternica bola odstránená v roku 2003, keď som mala 40 rokov, maternica a vaječník boli odstránené (endometrióza maternice a cysty vaječníkov), menštruácia prešla 4 roky bez prestávky a lekári sa rozhodli na nej pôsobiť, toľko rokov uplynulo a ja chodím veľa a moje prsia nie sú Bol som zranený a v 53 som sa pozrel na 43. Takže neverte, že budete rýchlo starnúť, a mimochodom, tiež som nezískal na váhe

Lana, aké pilulky ste predpísali? Po 1,5 mesiaci som sa cítil dosť zle, obviňoval všetko na menopauze.

Povedz mi, či môže histológia urobiť chybu, ako skontrolovať?

Vezmite okuliare s histológiou do centra rakoviny. Blokhin v Moskve, na Kashirka .. Tam v post-mortem oddelenie bude znovu skontrolovať.

Ahoj, mám takúto otázku, našiel som polyp, bol som poslaný na hysteroskopiu, keď som dostal výsledok, bol napísaný stredne diferencovaný adenokarcinóm (g2) 1 endometriálneho a glandulárno-vláknitého polypu endometria, ktorý navrhol na odstránenie maternice. To je bez toho, aby som odstránil maternicu, ale nie som si celkom istý, čo je výsledkom histológie, výsledok bol daný na pravidelnom hárku bez pečatí a podpisov.

Povedz mi, ako sa ešte vysporiadať s operáciou s mojou nadváhou a čo sa stane, ak sa nebudem ponáhľať s operáciou?

ahoj Faktom je, že mám veľké myómy (13 cm) a nadváhu, ťahajúc spodnú časť brucha a lekár odmieta operáciu kvôli mojej nadváhe, najmä preto, že mám veľké brucho. Myoma sa nachádza na prednej stene pod a tlačí tlak na moč, takže som vstať niekoľkokrát v noci v záchode. Lekár odmieta operáciu a veľmi sa bojím. Chudnutie je veľmi problematické. Nedávno som váhu upustil a potom o niečo neskôr som ju vrátil. Čo mám urobiť, aby som vám pomohol.

Dobré popoludnie Som 48. Môj gynekológ odporúča odstrániť maternicu a jeden vaječník, na ktorom je cysta, druhý vaječník je normálny, ale nefunguje. Posledné dva roky sú hojné obdobia a v dôsledku toho ju anémia liečila, teraz je hemoglobín normálny. Mesačne začal chodiť bez harmonogramu s intervalmi 2 mesiace. Príliv začal, ale nie veľmi narušený. Maternica s viacerými myómami, najväčší uzol 13mm. Obávam sa dôsledkov operácie - prolaps orgánových orgánov, problémy s močovým mechúrom a to, či sú vaginálne švy počas sexuálneho kontaktu bolestivé. Povedz mi, prosím, ako sa tomu dá vyhnúť a ako často sú tieto komplikácie závislé?

Svetlana. Lekár umožnil žiť sex za mesiac. Bolo by to hrozne desivé. Ale všetko šlo tak, ako to bolo pred operáciou. Jediná vec, ktorú necítila, boli bolesti, ktoré ju trápili. Močové a črevné normálne. Nič sa nezmenilo. Ale samozrejme dodržiavam diétu. 5 krát denne nie vo veľkých porciách. Jedol som všetko. Ale trochu. Plyny a sladkosti, že nedošlo k akumulácii plynov, je lepšie obmedziť.

Alain, ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň, som 48, môj syn je 22, menštruácia sa zastavila na 45. Pred 3 mesiacmi začalo krvácanie, bol nájdený polyp, škrabaný, atypická hyperplázia endometria + cysta bola dosť veľká na ľavom vaječníku a pravá malá, normálne nefungovala, maternica je tiež malá. Lekári sa rozhodli odstrániť maternicu a vaječníky. Chirurgia (laparoskopia) o niekoľko dní neskôr, deň po zajtra hospitalizácie. Teraz sa cítim dobre, nie prílivy, koža je dobrá, váha je normálna. Veľmi desivé, ako potom bude všetko. Čítal som o inkontinencii moču, poruchách lymfatického systému, starnutí kože, poškodení vlasov a veľmi sa obávam nadmernej hmotnosti. Je tu sklon, ale nasledujem ho. Vzhľadom k tomu, že je +3 kg, okamžite cítim zaťaženie kĺbov, a naozaj je to ťažké. Povedz mi, prosím, je to všetko tak, časté močenie, môžu existovať cvičenia, ktoré podporujú orgány, aby nespadli?

Odpovedali listom ako osobné otázky.

Koľko stránok bolo prečítaných, ale z nejakého dôvodu ste chceli zdieľať svoj príbeh. V živote aktivistu. A do ohňa a do vody a do horiacej chýše. Každý, kto potrebuje pomoc. Môj manžel a ja sme v popredí. Neboj sa akejkoľvek práce. Čo dom stavať, čo kopať diery, čo podlahy umyť, robiť opravy a spravovať. Šijem, majster, spievam piesne, môj manžel je veľmi pohostinný. Náš dom je vždy otvorený všetkým v núdzi. Začala si však všimnúť, že na jar 2018. Začalo oslabovať. Zrazil. Úplný prieskum. Nízky hemoglobín. Perforované kvapkadlo. Všetko sa stalo normálnym. Ale v máji neprišiel včas. O dva týždne. Dva týždne nie sú jasné absolutórium. Šiel k lekárovi ... ... vo veku. 46y.o .. Odletel na dovolenku, mesačne ísť. Príde za tri týždne. Opäť, lekári, ultrazvuk, testy. A potom v júli, útok, vo všeobecnosti nikto najprv nepochopil, čo sa mi stalo. Hnedé zhluky. Bolesť v konečníku. Nevoľnosť. Hnačka je kŕče po 20 minútach. Tlak 180. Odobratý do systému v terapii. Týždeň prokapali. Všetky príznaky povedali lekárovi. Povedali, že sa to stane. Climax. Po 2 týždňoch sa to isté stalo znova. Prvá myšlienka, kam viesť. V genikológii. Infekcia s hnačkou. Priniesol na genicology. Ale neprijali. Výboj je slabý. A to sa deje dva mesiace bez prestania. Povedal Sabachku začať a chodiť s tlakom. Manžel mal šťastie, že zaplatil všetky testy. A z a do ... nasledujte na klinike. Všetci lekári prešli. Gynekológia. Kardiológ. Terapeut. Neurológ. Všetko je normálne. Bolesť nezmizne. Analýzy sú normálne. Ultrazvuk nevidí nič nezvyčajné. Folikulárna cysta ........ a to ... .. oddeľuje sa. Tretí mesiac Príznaky neprejdú. Črevo prestalo fungovať. Jedlo neleží. Leží v slabom stave. Manžel poitt s lyžičkou. Snažíme sa nájsť adekvátnych lekárov v iných mestách. Požiadajte o kolonoskopiu. Ja ......Niektorý druh patológie, už som sa na mesiac nedostal, plazil som sa na záchod. MRI hlavy. To nič. MRI maternice a vaječníkov žiadne zvláštne abnormality. Ultrazvuk brušnej dutiny je normálny. Na všetkých parazitoch. Skryté infekcie. To nič. Na 17., krvácanie začalo so stratou vedomia. Čisté. Neboli žiadne potologie. Takmer šité z nemocnice. Manžel bežal pre lekárov požiadal, aby dal anestetický odkvapkávanie. Kúpené za moje peniaze. Vyzerali sme ako idioti. Sám pichol noshshu. Našiel operačný gynekológ .... a povedal, že adenomyóza 3 stupne ... vyklíčená vo svalových vrstvách. Nikupiruete necíti nič. Stlačte na jednom mieste a povedal len vymazať. Aj tu si myslím, že to bolo so mnou ... V detstve vo veku 12 rokov si spomínam na tie isté príznaky. Ale potom na dieťa, ktoré by ste si mohli myslieť. Hnačka ... ktorá ho jedla. Ťahané na infekčné choroby. Liečená hnačka. A parazitmi. Bock a zadok boleli ako teraz. Skončilo to tým, že po štyroch mesiacoch mučenia v bezvedomí po ďalšom útoku sa otec v náručí vzal do zdravotníckej jednotky ... žil vo vojenskom meste. Keď začali operovať s lokálnou anestéziou ... ... mysleli si na zápal slepého čreva ... ... keď ho rozrezali, zastavili ho. Pamätám si, že v delíriu naliehavo volám gynekológa. Ukazuje sa, burst cyst. Ďalšia anestézia ... ... operácia tri hodiny. Ťažké mesiace zotavenia. A nemal som 13 rokov. Potom povedali, čím skôr tvár, tým lepšie pre mňa. Narodila sa v 18 a 23 rokoch. Dvaja skvelí synovia. Ale po 33 rokoch sa symptómy opakujú ... A nemôžem sa dostať k nikomu ... ... za mesiac som stratil 7 kg. Ležím ako zelenina. Manžel je roztrhaný medzi prácou, klinikou a mnou. Dúfam, že nestratí ...

Milý Alain! Vydrž! Áno, lekári nie sú vždy schopní diagnostikovať a určiť, čo majú liečiť ... a potom nemôžu vždy vyliečiť ... Verte v to najlepšie, zmeňte špecialistov. Zdravie pre vás.

Kedy je predpísaná hysterektómia?

Indikácie pre operáciu sú:

 • malígne neoplazmy,
 • prolaps alebo prolaps maternice,
 • ťažká endometrióza,
 • mimomaternicové tehotenstvo
 • viacpočetné myómy.

Rozhodnutie o odstránení reprodukčného orgánu (maternice) vykonáva kvalifikovaný gynekológ po podrobnom vyšetrení a neprítomnosti pozitívnych výsledkov dlhodobej liečby.

Samozrejme, všetci pacienti, ktorí museli riešiť tento problém, sú pripravení na nadchádzajúcu menopauzu a výskyt krvácania môže spôsobiť nielen strach, ale aj skutočnú paniku. Samotná operácia je dosť komplikovaná, ale zotavenie vyžaduje od pacienta nielen fyzickú, ale aj morálnu silu. Je dôležité si uvedomiť, že každá chirurgická operácia so sebou prináša mnoho zmien, pretože ide o zásah do tela a opísaný postup nie je výnimkou.

Typy hysterektómie

Odstránenie maternice je operácia, pri ktorej sa vykonáva amputácia ženského reprodukčného orgánu, ale v závislosti od charakteristík každého jednotlivého prípadu počas operácie sa môže odstrániť:

 • vaječníkov a vajíčkovodov,
 • jeden vaječník a jedna vajcovod,
 • krčka maternice.

Dôsledky chirurgického zákroku závisia od toho, aký typ operácie bol na pacientovi vykonaný. Amputácia je supravaginálne odstránenie genitálneho orgánu, v ktorom sú zachované krčka maternice, vajcovody a vaječníky. Extirpation - odstránenie maternice, krčka maternice, príveskov. Medzisúčet hysterektómia - odstránenie samostatnej časti tela maternice (indikácia je fibroid).

Radikálna hysterektómia sa vykonáva pri zistení malígnych novotvarov. Ide o najťažšiu operáciu, počas ktorej sa odstráni nielen telo maternice, vajíčkovodov, žliaz, ktoré produkujú estrogény a krčka maternice. Odstráňte okolité tkanivo a lymfatické uzliny.

Amputácia alebo extirpácia maternice sa vykonáva rezaním brušnej steny alebo laparoskopickou metódou, ktorá umožní nízkoinvazívnu operáciu pri zachovaní estetiky brušnej steny, pričom sa zabráni masívnemu rezu.

Pooperačné účinky

Ženy, ktoré majú podstúpiť takúto operáciu, by si mali byť pevne vedomé toho, že menštruácia, počas ktorej je oddelená endometriálna vrstva odstránená z maternice, je po odstránení tohto orgánu jednoducho nemožná. V pooperačnom období sa však nejaký čas objavuje jedenkrát a niekedy aj niekoľkokrát za mesiac pacient, ktorý sa podobá menštruačnej krvi. Zvýraznite tieto tmavé farby, zrazeniny. Sú to pooperačné tkanivá, ktorých odstránenie z tela pacienta sa uskutoční cez vagínu.

Vzhľad týchto sekrétov nie je nijako spojený s funkčnou aktivitou konzervovaných vaječníkov. Normálne sa malé krvné zrazeniny môžu objaviť raz alebo dvakrát, po ktorých nasleduje úplná menopauza (pooperačná menopauza).

Dôvodom pre gynekológa je objavenie sa takýchto sekrétov dva mesiace po chirurgickom zákroku spojenom s odstránením maternice, či sú vaječníky odstránené alebo zachované. Tmavý krvavý výtok s zrazeninami by nemal pacienta obťažovať po viac ako šiestich týždňoch. Žena by mala pochopiť, že menštruácia je možná len s maternicou.

V týchto dňoch dochádza k odmietnutiu endometria, pripravenému na implantáciu vajíčka. Neprítomnosť samotného orgánu, v ktorom sa nachádza endometrium, spôsobuje absenciu menštruácie bez ohľadu na prítomnosť vaječníkov. Výpary, ktoré žena môže podstúpiť na menštruáciu, sa môžu objaviť raz alebo dvakrát, ale nie viac. Ide o pooperačný jav, ktorý by mal zmiznúť najneskôr dva mesiace po operácii.

Čo očakávať v období rehabilitácie

Charakteristiky doby zotavenia po odstránení maternice súvisia s tým, či boli odstránené obidva vaječníky alebo jeden z nich.V niektorých prípadoch sa operácia vykonáva so zachovaním oboch vaječníkov av tomto prípade pacient čelí určitým ťažkostiam, o ktorých by si mala byť vedomá pred operáciou.

Obnova tela je pomalá a so sebou prináša významné zmeny, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť všetkých funkcií tela, najmä hormonálnych zmien. Uložené vaječníky naďalej fungujú a produkujú estrogény počas celého obdobia, ktoré sú geneticky stanovené.

U pacientov podstupujúcich chirurgický zákrok sa funkcia vaječníkov zachovaná po amputácii alebo extirpácii zastaví o niekoľko rokov skôr ako u iných žien. U takýchto pacientov je menšia pravdepodobnosť výskytu návalov horúčavy a závratov, celkovej slabosti a poklesu krvného tlaku. Zriedkavo sa sťažujú na bolesť v dolnej časti brucha a na vedomie zachovaného libida.

V niektorých prípadoch je menštruačný cyklus zachovaný s malými odchýlkami. Menštruácia je bolestivá, spôsobuje nepohodlie pre pacienta, alebo menštruácia prichádza v rovnakom čase vo forme malého krvácania. Uchovanie vaječníkov po odstránení maternice zaručuje absenciu hormonálneho narušenia. Ak sa odstráni iba jeden vaječník, hormonálna rovnováha je mierne narušená, ale pacient sa stretne:

 • s problémom narušeného menštruačného cyklu,
 • silná bolesť v spodnej časti brucha, sprevádzaná miernym krvácaním,
 • bolesti, ktorá sa vyskytne počas pohlavného styku.

Pacienti s jedným vaječníkom si nesťažujú na výrazné zmeny v ich celkovom zdravotnom stave, pretože aj jeden vaječník môže udržať hormonálnu rovnováhu v ženskom tele.

Možné komplikácie

Krvácanie alebo malé krvácanie, ktoré sa objavuje s určitým cyklickým charakterom, sa stáva dôvodom na obavy a spôsobuje, že žena, ktorá podstúpila operáciu, vyhľadala urgentnú pomoc od gynekológa. Na vyvolanie výskytu krvácania môže:

 • pohlavný styk,
 • vzpieranie
 • nadmerné cvičenie
 • horúci kúpeľ
 • situácie.

Výsledkom je zápalový proces, ktorý je pomerne ťažké bojovať. Dlhodobé krvácanie je tiež veľkým nebezpečenstvom, pretože hrozí, že sa vyvinie vzostupná infekcia.

Pooperačné obdobie trvá najviac dva týždne. Čo bude jeho priebeh, bude úplne závisieť od toho, či sú vaječníky uložené alebo odstránené. Tí pacienti, ktorí zachránili vaječníky, sa ľahšie zotavujú, pretože funkcia týchto orgánov je zachovaná a neexistuje hormonálna nerovnováha.

Aby sa zabránilo rozvoju komplikácií alebo patologických procesov, pacienti by mali prísne dodržiavať režim a prísne dodržiavať všetky odporúčania od gynekológa. Platí to pre:

 • napájanie,
 • šport
 • fyzická námaha
 • sexuálny život.

Starostlivý a starostlivý prístup k sebe a vášmu telu vám pomôže rýchlo sa zotaviť a vrátiť sa do normálneho života.

Pin
Send
Share
Send
Send