Hygiena

Pharmatex (tablety, sviečky a smotana) - návod na použitie, analógy a recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Valcové tampony, Impregnovaný bielym olejovým krémom ochuteným levanduľou. V balení 2 ks.
 • Plastové sviečky, Balenie 10, 5 ks.
 • Okrúhle tablety, biela s priechodným otvorom v strede. V polypropylénovej skúmavke s 12 kusmi.
 • Oválne kapsuly svetložltá farba. V blistri 2, 6 ks. V balení po 1, 2 blistre.
 • Krémový gél v skúmavke, Objem 72 gr. Navrhnuté pre 30 aplikácií.

Farmakologický účinok

Benzalkóniumchlorid má deštruktívny účinok na membrány spermií - spermicídny účinok. Hnojenie sa stáva nemožným. Úplná deštrukcia spermií sa vykoná po 20 sekundách po interakcii s antikoncepčné.

Ďalší antiseptický účinok z použitia Pharmatexu - antimikrobiálnej aktivity proti genitálny herpes, Staphylococcus aureus, trichomoniáza, kvapavka, chlamýdie, proti kandidóza (drozd), gardnerelloza, syfilis, mykoplazmatická infekcia, liek je takmer bezmocný.

Nemá vplyv hormonálneho cyklu a vaginálnu mikroflóru.

Indikácie na použitie

Je to lokálna antikoncepcia pre každú zdravú ženu v reprodukčnom veku.

 • pred útokom menopauza,
 • v prípade potreby pri epizodickej ochrane pred oplodnením,
 • pri nesprávnom používaní perorálne kontraceptíva,
 • v prítomnosti kontraindikácií na používanie antikoncepcie perorálnej odrody,
 • po potrat.

Vedľajšie účinky

Zložky lieku nie sú schopné absorbovať sa do krvi a majú všeobecný účinok na organizmus ako celok, s výnimkou osôb, ktoré majú výraznú citlivosť na telo. benzalkóniumchlorid, V prípade použitia Pharmatexu v súlade s informáciami špecifikovanými v návode na obsluhu je minimalizovaný vývoj vedľajších účinkov a spravidla u zdravých žien. spermicídy nevykazujú žiadne nežiaduce príznaky a vedľajšie účinky.

V prípade alergická reakcia (svrbenie, pálenie, kontaktná dermatitída) Antikoncepcia by mala byť okamžite odstránená zo zoznamu povolených liekov na osobné použitie.

Pokyny pre statkárov

Všetky odrody antikoncepcie Pharmatex sa prijímajú intravaginálne v horizontálnej polohe. Pri opakovanom pohlavnom styku sa používa nový liek (vyžaduje sa!).

Pokyny pre antikoncepčné sviečkySviečka sa užíva 5 minút pred začiatkom pohlavného styku. Aktivita sa udržiava 4 hodiny alebo až do prvého zásahu spermií do pošvy.

Pokyny pre vaginálne tabletyTableta je navlhčená vo vode. Po 10 minútach zavádzania. Aktivita sa udržiava 3 hodiny alebo až do prvého zásahu spermií do pošvy.

Návod na použitie FarmárovGél sa vstrekuje pomocou aplikátora. Koná okamžite. Antikoncepčný krém je aktívny nie viac ako 10 hodín, alebo kým prvá sperma nevstúpi do pošvy. Tí, ktorí nevedia, koľkokrát krém trvá, sú uvedené na pripomienku - jedna tuba (72 gramov) je určená na 30 recepcií.

Pokyny pre vaginálne kapsuly: Sviečka je určená pre hlboký vstup. Antikoncepčné spermicídne sviečky začínajú pôsobiť do 10 minút. Aktívne 4 hodiny alebo až do prvého zásahu spermií do pošvy.

Pokyny pre vaginálne tampónyTampon (špongia) je vložený snahou prstov. Mal by dosiahnuť (dotyk) krčka maternice. Platí do 24 hodín. Po zákroku je povolené opätovne použiť už vložený tampón (až trikrát). Pre najjednoduchšiu extrakciu tampónu musíte zaujať pozíciu.podrepe».

Čo pomáha Farmatex? - indikácie

Hlavným použitím lieku je zabezpečiť bezpečný pohlavný styk, a to ako vo vzťahu k neplánovanému tehotenstvu, tak aj v súvislosti s niektorými pohlavne prenosnými chorobami.

Čo pomáha Farmatex? Tablety, čapíky alebo krém Pharmatex sa používajú v nasledujúcich situáciách:

 • počas dojčenia a bezprostredne po pôrode,
 • keď nie je možné používať perorálne antikoncepčné metódy, t
 • so zriedkavým pohlavným stykom, keď je nepraktické používať perorálne kontraceptíva, t
 • v prípadoch, keď je tabletka vynechaná,
 • v období pred menopauzou,
 • ako dodatočná antikoncepcia
 • po potrate alebo potrate.

Pharmatex neposkytuje úplnú ochranu pred nežiaducim tehotenstvom, najmä pre mladé páry (do 35 rokov), v ktorých má sexuálny partner semeno, ktoré je nasýtené dostatočným počtom aktívnych spermií.

Návod na použitie Dávkovanie Pharmatexu

Zavedenie krému Farmatex

Tabletky Pharmatex musia byť podľa návodu vložené hlboko do pošvy, ležiace na chrbte. Predbežná tabletka sa musí navlhčiť (!). Úvod sa vykonáva 10 minút pred začiatkom pohlavného styku.

 • Platná tabletová forma nie viac ako 3 hodiny.

Sviečky Pharmatex sa vkladajú vaginálne do rovnakej polohy ako tablety, najmenej však 5 minút pred začiatkom koitusu. Čípky sa pri telesnej teplote roztopia pomerne rýchlo, takže je lepšie ich vopred držať v chladničke a vstrekovať ich do vagíny ihneď po vybratí z obalu.

 • Pôsobenie sviečok je 4 hodiny.

Antikoncepčný krém sa vytláča z trubice do kapacity dávkovača, je dôležité, aby netvoril vzduchové bubliny, čo znižuje množstvo aktívnej zložky v časti antikoncepcie. Ležiaci na chrbte, musíte vložiť dávkovač do pošvy a pomaly zavádzať krém čo najviac stlačením piestu.

 • Krém začne pracovať okamžite a trvá 10 hodín.

Trvanie tejto drogy neznamená, že počas tejto doby môžete mať sex. Každý nový pohlavný styk musí byť sprevádzaný dávkou Pharmatexu. V prípade porušenia pokynov je pravdepodobné, že spermie nestratia svoju aktivitu a vajíčko oplodní.

Špeciálne pokyny

Je veľmi dôležité riadiť sa pokynmi na používanie Pharmatexu, pretože často je to nedodržanie pravidiel aplikácie, čo vedie k neplánovanému tehotenstvu. Počas používania tejto antikoncepcie nepoužívajte mydlo ani iné kozmetické prostriedky na umývanie.

Mydlo, dokonca aj v malých množstvách, ničí aktívnu zložku lieku a robí ho neaktívnym. Preto sa môžete umyť čistiacou kozmetikou a výplachom skôr ako 2 hodiny po ukončení pohlavného styku. Pred tým je možné vonkajšiu toaletu pohlavných orgánov vykonávať tečúcou vodou.

Liek nemá teratogénny účinok a nevylučuje sa do materského mlieka, takže sa môže používať počas tehotenstva (ktoré je nepraktické) a počas dojčenia.

Keďže táto antikoncepčná metóda neposkytuje absolútne záruky, má zmysel súčasne používať bariérové ​​metódy antikoncepcie.

Vedľajšie účinky Pharmatexu, kontraindikácie

Vedľajšie účinky zahŕňajú lokálne alergické reakcie. V tomto prípade sa u jedného alebo oboch sexuálnych partnerov môže vyskytnúť svrbenie, začervenanie, opuch, vyrážka a pocit pálenia. Avšak, podľa recenzií lekárov, Farmatex pomerne zriedka dáva vedľajšie účinky.

Kontraindikácie na použitie lieku sú prítomnosť precitlivenosti na zložky lieku, podráždenie a trauma genitálnych orgánov, používanie iných vaginálnych liekov počas tohto obdobia, ktoré môžu neutralizovať činnosť Pharmatexu.

Predávkovanie sa nemôže stať, pretože liek sa neabsorbuje do krvného obehu, ale rozdeľuje sa len pozdĺž stien vagíny.

Analógy Pharmatex, zoznam liekov

Analógy Pharmatexu zahŕňajú:

Nezabúdajte, že konzultácia s lekárom je povinná, ale ak budete používať analóg predpísaného lieku Pharmatex - návod na použitie, cena a prehľady analógov sa neuplatňujú a nemožno ich použiť ako návod na liečbu. Pri výmene Pharmatexu za analógový môže byť potrebná korekcia aplikačnej schémy.

Pharmatex - tablety, smotana alebo sviečky - čo je lepšie?

Ak si chcete vybrať tablety, krém alebo čapíky, Pharmatex môže rozhodnúť iba žena sama vo svojich subjektívnych pocitoch. Niektoré nuansy v užívaní drog sú však stále k dispozícii.

Napríklad tabletky Pharmatex s antikoncepciou sú vhodné len pre ženy, ktoré nemajú problémy s uvoľňovaním maziva. Vzhľadom k tomu, že ak je prirodzené mazivo zle vylučované, je pomerne ťažké vložiť pilulku hlboko do pošvy a okrem toho môžu nastať problémy s jej rozpustením.

Čapíky majú veľkú mazaciu funkciu a sú vhodné pre každého. Krém Pharmatex má vysoké mazanie, jeho použitie sa považuje za hygienickejšie, pretože nie je potrebné vkladať prsty do pošvy, preto je pripojený špeciálny dávkovač. Okrem toho sa jeho účinok vyskytuje okamžite a trvá mnohokrát dlhšie v porovnaní s tabletkami a čapíkmi.

Pharmatex inštrukcie

Pharmatex (50% vodný roztok benzalkóniumchloridu) je vaginálna antikoncepcia so spermicídnym účinkom. Má vysokú spermicídnu a dezinfekčnú aktivitu, ako aj jednoduchosť použitia. Dostať sa do vagíny, benzalkóniumchlorid sa kombinuje so sliznicou, ktorá ho pokrýva nepretržitým ochranným filmom. Trvá len niekoľko sekúnd, kým sa imobilizujú a zničia spermie. Sila spermicídneho účinku benzalkóniumchloridu je štyrikrát väčšia ako nonoxynol-9. Okrem toho je táto látka antiseptická a vykazuje baktericídny účinok proti mikroorganizmom, ktoré sú nositeľmi infekcií genitálií. Liek nemá žiadny vplyv na saprofytickú vaginálnu mikroflóru. Žiadny systémový účinok. Netoxický, pretože nepreniká krvou. Rýchlo a nevratne ničí spermie a oddeľuje hlavu od bičíka. Jednosmerný pohyb molekúl benzalkóniumchloridu zabezpečuje integritu ochranného filmu pokrývajúceho sliznicu. Hlien produkovaný krčka maternice je transparentný a má viskóznu a viskóznu konzistenciu. Benzalkóniumchlorid ho robí hustou želé hmotou, ktorá pôsobí ako prirodzená bariéra pri prenikaní spermií do maternice. Po 10 sekundách od okamihu instilácie lieku do pošvy nie je možné identifikovať jedinú životaschopnú spermu. Podobne, liek pôsobí na baktérie a vírusy: rozbíja ich membrány a spôsobuje lýzu bunky. Benzalkóniumchlorid je účinný proti stafylokokom, streptokokom, črevnej balochke, enterobaktériám, chlamydiám, gardnerella, neisseriya, treponemamu, trichomonádam, vírusu herpes simplex, HIV atď.

D. Slabo aktívny alebo neaktívny proti Candida, hemophilus bacilli, mykoplazme. Nemá žiadny vplyv na normálnu mikroflóru. Liek neprenikne do maternice, neprechádza vaginálnym epitelom, nemá teratogénny účinok, o čom svedčia početné klinické štúdie (v západnej Európe, Kanade a USA sa uskutočnilo celkovo 18 štúdií). Aktívna zložka liečiva sa ľahko odstráni z pošvy bežným premytím a spolu s močom a inými fyziologickými sekrétmi. Pharmatex môže byť použitý ako prioritná antikoncepcia:

• ak je užívanie perorálnych kontraceptív alebo používanie vnútromaternicového zariadenia z nejakého dôvodu kontraindikované, t

• v období po narodení dieťaťa,

• počas dojčenia (pretože liek nepreniká do materského mlieka a nemá systémové účinky),

• pri zriedkavom pohlavnom styku, ak nie je potrebná pravidelná antikoncepcia s použitím perorálnych kontraceptív, t

• u žien starších ako 40 rokov,

• so zvýšeným rizikom infekcie pohlavne prenosnými infekciami.

K dispozícii vo forme vaginálnych kapsúl, tabliet, čapíkov a krémov. Účinnosť antikoncepčného účinku Pharmatexu závisí od implementácie odporúčaní uvedených v návode na použitie.

Formy uvoľnenia a mechanizmus práce

Každá dievčina si môže vybrať pre seba najvhodnejšiu formu a spôsob použitia "Farmax". Liek je dostupný v niekoľkých formách:

 • Krém, ktorý musí byť vložený pomocou aplikátora. Krém "Farmateks" je balený v tubách po 72 g. Jedna tuba je určená pre 30 aplikácií.
 • Tampon namočený v ochutenom kréme. V štandardnom balení - 2 ks.
 • Oválne kapsuly balené v blistri s 2 alebo 6 kusmi. Vyrába sa kartónový obal s 1 alebo 2 blistrami v každom balení.
 • Okrúhle tablety s otvorom, uzavreté v polypropylénovej trubici. V jednom balení až 12 jednotiek.
 • Sviečky v tvare valca s kužeľovitým zúžením. „Pharmatex“ vo forme sviečok je zvyčajne balený v pružnom plastovom puzdre z 5 alebo 10 kusov.

V závislosti od formy uvoľňovania, súboru pomocných látok a času účinku zmeny liečiva. Iba hlavná zložka, benzalkóniumchlorid, zostáva nezmenená.

Princíp činnosti

Pôsobenie "Pharmatexu" je súčasne v deštrukcii membrány spermií a obklopuje steny vagíny a krčka maternice filmom, ktorý chráni proti prenikaniu spermií, ako aj vírusovým infekciám. Benzalkóniumchlorid súčasne pôsobí ako antiseptikum a spermicid.

Zoznam chorôb, ktoré liek Pharmatex chráni pred antikoncepciou, zahŕňa:

 • kvapavka,
 • chlamýdie,
 • trichomoniáza,
 • vírus herpes simplex,
 • Staphylococcus aureus,
 • HIV infekcia.

Pôsobí ako antiseptikum, Pharmatex má preventívny účinok, zabraňuje rozvoju nádorov reprodukčných orgánov a ochorení maternice maternice, znižuje riziko zápalu a bakteriálnej vaginózy.

Liek sa neabsorbuje do krvi, preto sa často odporúča používať počas tehotenstva a dojčenia.

Odborníci vysoko oceňujú účinnosť sviečok Farmatex ako antikoncepcie: predpokladá sa, že jeho spoľahlivosť je približne 70%.

Podľa štúdií je Pearl Index (ukazovateľ, ktorým sa hodnotí účinnosť antikoncepcie) pre liek Pharmatex menej ako 1%, to znamená nie viac ako jeden prípad tehotenstva u žien, ktoré užívajú Pharmatex. Lekári, ktorí pracujú v teréne, to znamená, že gynekológovia, vedúci pracovníci na predškolských klinikách, tvrdia, že približne 30 žien zo 100 otehotnie v dôsledku užívania tohto lieku. Nešpecifikuje, aká časť tehotenstva sa vyskytla v dôsledku chýb pri používaní "Farmax" na ochranu.

Funkcie aplikácie

Kvôli rozdielu v zložení a forme uvoľňovania pre každý typ liečiva má svoje vlastné charakteristiky použitia. Najčastejšie, dievčatá si sviečky, ktoré je potrebné použiť 5 minút pred intimitou. Nie je však možné preniesť odporúčania opísané v pokynoch Farmatex Candles na iné formy lieku. Nižšie je tabuľka, v ktorej sú uvedené pravidlá používania pre všetky typy Pharmatexu.

Pri používaní akéhokoľvek typu lieku výrobca odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Vstúpte do lieku prednostne v polohe na chrbte. Tým sa dá sviečka, pilulka alebo kapsula čo najhlbšie.

 • Uistite sa, že dodržujete časové intervaly potrebné na nástup vrcholu spermicídneho účinku lieku.
 • Nástroj nie je určený na viacnásobné použitie (okrem tampónov). Pred novou blízkosťou musíte liek znovu vstúpiť.
 • Mydlo môže zničiť film tvorený benzalkóniumchloridom a znížiť spermicídne vlastnosti lieku, takže by ste sa mali vyhnúť používaniu mydla na intímnu hygienu dve hodiny pred pohlavným stykom a rovnaké množstvo času po ňom.
 • Po 2 hodinách opláchnite čistou vodou.
 • Návšteva v bazéne, kúpanie vo vode, kúpanie znižuje účinnosť lieku.
 • Neodporúča sa používať "Pharmatex" počas obdobia používania liekov, ktoré sa vkladajú do pošvy (sviečky, výplach s medicínskymi roztokmi).
 • Liek sa nesmie používať počas tehotenstva.
 • Liek nie je prostriedkom núdzovej antikoncepcie, takže použitie po nechránenom styku, napríklad v prípade roztrhnutia kondómu, nezaručuje ochranu pred nechceným tehotenstvom. To platí pre všetky formy Pharmatexu.

Indikácie a kontraindikácie

Pred nákupom a používaním "Pharmatexu" by ste sa mali poradiť so svojím lekárom. Napriek tomu, že ide o nehormonálny liek, ktorý sa prakticky neabsorbuje do krvi, jeho použitie pri niektorých chorobách môže zhoršiť priebeh ochorenia.

Kontraindikácie užívania lieku sú:

 • zápalové ochorenia sliznice pošvy a krčka maternice (vaginitída, erózia, vredy),
 • mechanické poškodenie - praskliny, praskliny spôsobené chorobou, podráždenie sliznice, alergické reakcie,
 • tehotenstvo.

Alergická reakcia na liek sa vyskytuje zriedkavo, ale keď sa objavia nepríjemné príznaky, je lepšie liek Pharmatex odmietnuť aj s radou lekára alebo použiť analógy: Primatex, Benatex, Vagitek.

Individuálna neznášanlivosť lieku sa prejavuje veľmi rýchlo a u oboch partnerov sa môžu objaviť príznaky vedľajších účinkov. Spravidla ide o pocit pálenia alebo svrbenie, podráždenie sliznice pošvy alebo penisu partnera.

Indikácie pre pravidelné alebo príležitostné užívanie Pharmatexu sú: t

 • v období pred menopauzou

 • zotavenie po potrate, t
 • počas dojčenia, po pôrode,
 • v prípade nepravidelného príjmu perorálnych hormonálnych kontraceptív, v prípade preskočenia tabliet,
 • ak užívanie hormonálnych liekov nie je možné kvôli zdravotnému stavu,
 • v neprítomnosti pravidelného sexuálneho života.

Analógy Pharmatexu

Analógy Pharmamatex obsahujúce rovnakú účinnú látku zahŕňajú liečivá: Benatex, Contratex, Farmaginex, Ginecotex, Erotex vo forme gélu, čapíkov, tabliet a krému na vaginálne použitie.

Spôsobom účinku tiež produkujú analógy Pharmatexu. Tieto zahŕňajú Contraceptin T, Nonoxynol, Sterilin a NovaRing.

kontraindikácie

Použitie Pharmatexu je kontraindikované u: t

 • Ulcerácia a podráždenie sliznice pošvy a maternice,
 • coleitis,
 • Precitlivenosť na zložky lieku, t
 • Ak nie je možné správne používať Pharmatex (spravidla v prípade duševných porúch).

dávkovanie Farmateksa

Farmatex vaginálne tablety by mali byť vložené hlboko do pošvy, zatiaľ čo ležia na chrbte. Liek podľa pokynov musí byť zadaný 10 minút pred pohlavným stykom. Pri používaní Pharmatexu vo forme tabliet je potrebné mať na pamäti, že trvanie jeho účinku je tri hodiny. Pred každým pohlavným stykom by sa mala zaviesť nová tabletka Pharmatex.

Vaginálne kapsuly a čapíky Pharmatex sa používajú rovnakým spôsobom ako tablety. Trvanie akcie - štyri hodiny.

Pharmatex vaginálne tampóny sa injikujú až do kontaktu s krčka maternice. Ochranný účinok používania tampónov Farmatexu nastáva okamžite a trvá celý deň bez ohľadu na počet sexuálnych aktov. Po poslednom pohlavnom styku môžete tampón z vagíny odstrániť o dve hodiny neskôr, ale najneskôr jeden deň po injekcii.

Krém Pharmatex sa podáva pomocou dávkovača namontovaného na konci skúmavky. Po úplnom naplnení (až po doraz piestu alebo k prstencovej značke) sa krém privedie pred pohlavný styk a pomaly sa tlačí na piest. Ochranný účinok Pharmatexu po dobu 10 hodín začína ihneď po podaní. Postup sa opakuje pred každým novým pohlavným stykom.

Frekvencia používania Pharmatexu podľa pokynov je obmedzená na individuálnu toleranciu aktívnej zložky. Možno použitie tejto antikoncepcie počas tehotenstva a dojčenia.

Predávkovanie dát Farmateksom chýba.

Aplikácia Pharmatex je možná súčasne s IUD alebo vaginálnou membránou.

ako

Účinnosť antikoncepcie, ktorú poskytuje Pharmatex, je spojená s prísnym dodržiavaním pravidiel jej používania, majú sa dodržiavať nasledujúce pokyny: t

 • Aplikujte Pharmatex (pilulka, krém, čapík, kapsula) pred každým pohlavným stykom,
 • Zadanie liečiva v ktorejkoľvek dávkovej forme, pokiaľ je to možné, do pošvy (výhodne v polohe na chrbte),
 • Mali by ste počkať, kým sa čapík rozpustí (5 minút), kapsuly alebo tablety (10 minút), aby sa účinná látka úplne uvoľnila,
 • Vonkajšie genitálie toalety po pohlavnom styku sa môžu vykonávať iba s čistou vodou. Nepoužívajte mydlo dve hodiny pred stykom a najmenej dve hodiny po ňom, pretože aj zvyškové množstvá mydla môžu zničiť účinnú látku Pharmatex,
 • S drogou zavedený do pošvy v akejkoľvek dávkovej forme, nemôžete sa vykoupať, rovnako ako plávať v bazéne, mori alebo nádrži.

Liekové interakcie

Pretože akékoľvek liečivo topicky zavedené do pošvy môže znížiť alebo dokonca úplne deaktivovať spermicídny účinok Pharmatexu, liek by sa nemal používať s inými liekmi používanými vaginálne.

Okrem toho pri aplikácii Pharmatexu treba mať na pamäti, že jeho vlastnosti sú zničené vplyvom mydla a dokonca aj jeho stôp.

Opis liekovej formy, kompozície

Liek Pharmatex je dostupný v niekoľkých dávkových formách. Vaginálne tablety majú okrúhly tvar s otvorom vo vnútri, sviečky (čapíky) - valcovitý tvar s kužeľovitým zúžením, bielou farbou a hladkým povrchom. Hlavnou účinnou zložkou je benzoalkóniumchlorid, ktorého obsah v jednej tablete alebo čapíku je 20 mg. Tablety Pharmatex tiež obsahujú excipienty - stearát horečnatý, hydrogenuhličitan sodný, hydrát oxidu kremičitého, makrogol 6000, mikrokryštalickú celulózu, bezvodú kyselinu citrónovú, laktózu, hydrogenuhličitan sodný. Ako ďalšie zlúčeniny v zložení sviečok, Pharmatex obsahuje tuhý tuk, hyprolózu.

Tablety Pharmatex sú balené v polypropylénovej skúmavke v množstve 12 kusov, vaginálne čapíky v blistri po 5 kusoch. Balenie obsahuje jednu tubu s tabletkami, jeden alebo dva blistre s čapíkmi, ako aj návod na použitie lieku.

Farmakologické účinky

Hlavná účinná zložka tabliet alebo čapíkov Pharmatex benzoalkonium chlorid má antiseptický a spermicídny účinok. Vedie k smrti spermií a niektorých patogénnych (patogénnych) a podmienečne patogénnych mikroorganizmov, vrátane patogénov infekčných chorôb s prevažne sexuálnym prenosom. Deštrukcia spermií sa vyskytuje v dvoch štádiách, najprv sa bičík zrúti, a potom hlava, ktorá neguje možnosť oplodnenia vajíčka. Po intravaginálnom podaní čapíka alebo tablety sa aktívna zložka akumuluje v dutine vagíny, kde má terapeutický účinok. Prakticky sa nevstrebáva do systémového obehu.

Indikácie na použitie

Liek Pharmatex sa používa na lokálnu antikoncepciu u žien v reprodukčnom veku, najmä v prípadoch, keď nie je možné použiť iné metódy:

 • Nevyhnutnosť nepretržitej, ale epizodickej prevencie nechceného tehotenstva.
 • Obdobie, ktoré predchádza menopauze (zánik funkčnej aktivity reprodukčného systému).
 • Obdobie bezprostredne po pôrode, ako aj dojčenie (laktácia).
 • Po umelom ukončení tehotenstva.
 • Prítomnosť ženských zdravotných (dočasných alebo trvalých) kontraindikácií na používanie perorálnych kontraceptív.
 • Potreba dočasnej dodatočnej antikoncepcie v prípade chýbajúcej dávky perorálnej antikoncepcie.

Liek sa tiež používa ako dodatočná metóda antikoncepcie počas umiestnenia vnútromaternicového zariadenia.

Vlastnosti použitia

Skôr ako začnete používať liek Farmatex, je dôležité si pozorne prečítať návod na jeho používanie. Pozornosť by sa mala venovať niekoľkým osobitným odporúčaniam, ktorých vykonávanie ovplyvňuje dosiahnutie potrebnej antikoncepcie:

 • Pre vstup do vybranej dávkovej formy liečiva (vaginálnej tablety alebo čapíka) by mala byť čo najhlbšia do dutiny vagíny, výhodne v polohe na chrbte.
 • Aby bola účinná látka úplne uvoľnená pred pohlavným stykom, počkajte 10 minút, ak používate vaginálnu tabletu alebo 5 minút pri použití čapíka.
 • Pred každým opakovaným pohlavným stykom, aj keď uplynuli menej ako 3 hodiny, je potrebné zaviesť novú vaginálnu tabletu alebo kapsulu.
 • Použitie mydla na toaletu vonkajších pohlavných orgánov je vylúčené 2 hodiny pred použitím lieku a do 2 hodín po pohlavnom styku, pretože ničí benzoalkonium.
 • Po pohlavnom styku sa WC vonkajších pohlavných orgánov povoľuje čistou vodou alebo špeciálnym roztokom Pharmatexu obsahujúceho benzoalkonium. Zavlažovanie vagíny týmto roztokom sa môže uskutočniť 2 hodiny po pohlavnom styku.
 • Po zavedení lieku Pharmatex do pošvy sa neodporúča kúpať v kúpeľni, bazéne, rezervoároch, pretože to môže viesť k zníženiu závažnosti antikoncepcie.
 • V prípade vzniku zápalových ochorení reprodukčného systému ženy sa má podávanie lieku zastaviť.
 • Pred opätovným použitím kapsúl alebo čapíkov Pharmatex počkajte až do konca liečby zápalovej patológie orgánov reprodukčného systému ženy.
 • Liek je antikoncepcia, takže sa nepoužíva počas tehotenstva.
 • Neodporúča sa súčasné užívanie lieku s liekmi, ktoré sa podávajú intravaginálne.
 • Aktívna zložka liečiva nemá žiadny vplyv na funkčnú aktivitu nervového systému.

V lekárenskej sieti sú bez lekárskeho predpisu k dispozícii vaginálne tablety alebo čapíky Pharmatex. Ak máte pochybnosti o správnom používaní lieku, odporúča sa poradiť s lekárom.

Podobnosti a rozdiely medzi kapsulami a tabletami Pharmatex

Vaginálne antikoncepčné tabletky a kapsuly Pharmatexu majú podobné zloženie a mechanizmus účinku. Medzi nimi však existuje významný rozdiel.

Zloženie oboch farmakologických foriem obsahuje benzalkóniumchlorid, zatiaľ čo jeho hmotnostný podiel je odlišný:

 • v kapsulách je obsiahnutý vo forme vodného 50% roztoku v množstve 37,8 mg, čo zodpovedá jeho čistému množstvu 18,9 mg,
 • v tabletách je obsah 20 mg.

Antikoncepčné vaginálne kapsuly sú mäkká priehľadná oválna želatínová forma s emulziou vo vnútri. Tablety sú dostupné v bielej farbe s otvorom.

Kapsuly sú uzavreté v blistroch po 6 kusoch. Jedno balenie obsahuje 1 alebo 2 blistre.

Tablety sú v polypropylénovej skúmavke v množstve 12 kusov, uzavreté v škatuli.

Použitie tabliet a kapsúl Pharmatex: stručný návod

Návod na použitie lieku Farmateks závisí od formy vloženej do vagíny.

Antikoncepčné vaginálne tablety a kapsuly sa podávajú nasledovne:

 • žena leží na chrbte,
 • Pharmatex sa vkladá do pošvy do krčka maternice,
 • čas na pohlavný styk čaká 10 minút alebo viac,
 • účinok tablety sa vypočíta na 3 hodiny, účinok kapsuly je 4 hodiny,
 • Každý nový pohlavný styk je sprevádzaný opakovanou injekciou lieku do pošvy.

Použitie počas gravidity a laktácie

Pharmatex označuje antikoncepčné liečivo, preto je jeho použitie v prípade tehotenstva zakázané.

Ak sa na pozadí použitia tabliet alebo kapsúl Pharmatex vyskytla koncepcia, liek nemá žiadny vplyv na plod. Udržanie tehotenstva v tomto prípade nie je kontraindikované.

Liek je lokálna antikoncepcia, ktorá nepreniká do krvi a materského mlieka. Laktujúce ženy môžu používať Pharmatex ako účinnú antikoncepciu.

Nežiaduce reakcie

Návod na použitie Pharmatex indikuje možnosť vedľajších účinkov lokálneho charakteru. U žien sa to môže prejaviť vo forme:

 • svrbenie v pošve
 • pocity pálenia
 • sa objaví vyrážka,
 • zvýšené močenie alebo bolesť.

Muži môžu pociťovať rovnaké alergické prejavy na penise.

Aby sa zbavili vedľajších účinkov, musí byť liek umyť veľkým množstvom tečúcej vody.

Čo je lepšie vybrať?

Voľba formy antikoncepčného lieku Farmatex závisí od veku ženy, fyziologických vlastností vagíny a prítomnosti pôrodov v histórii.

Vaginálne tablety sú najlepšie pre mladé ženy. Je to spôsobené dostatočným uvoľňovaním vaginálneho mazania počas sexuálneho vzrušenia. Zavedenie pilulky je jednoduché.

Súčasne dochádza k rovnomernému rozpúšťaniu a distribúcii benzalkóniumchloridu, čo zaisťuje maximálnu antikoncepčnú účinnosť, ktorá nastáva 10 až 15 minút od okamihu podania.

Vaginálne kapsuly sú lokálnou formou antikoncepcie s priemerným stupňom vlhkosti. Ich použitie je opodstatnené u žien rôznych kategórií: s normálnym uvoľňovaním vaginálnej lubrikácie as nedostatkom mierneho stupňa.

Gélová kapsula sa rozpúšťa a taví pomalšie ako čapíky, ale rýchlejšie ako tablety. Antikoncepčná aktivita nastáva 8 až 10 minút po podaní.

Farmatex Recenzie

Antikoncepčné vaginálne tablety a kapsuly sú obľúbené u širokej škály žien. Pozitívna spätná väzba o spoločnosti Farmatex sa týkala:

 • jednoduchosť a jednoduchosť správy,
 • rýchly nástup antikoncepčného účinku, t
 • možnosť voľby formy lieku na vloženie do vagíny,
 • možnosť ochrany pred tehotenstvom po pôrode a laktácii.

Negatívne hodnotenia sú spojené s nízkymi v porovnaní s inými antikoncepčnými rizikami počatia, ako aj s potrebou opakovaných injekcií počas nasledujúcich sexuálnych aktov.

Preskúmanie lekárov dokazuje, že liek Pharmatex, ak sa používa správne, má vysokú antikoncepčnú účinnosť a môže sa používať u žien akéhokoľvek veku až do jeho uvoľnenia do menopauzy.

Výhody a nevýhody

Potreba použiť novú dávku lieku pred každým pohlavným stykom prináša veľa nepríjemností, ako aj psychické nepohodlie. Mnoho dievčat odmieta Pharmatex, pretože zažívajú psychické nepohodlie a nemôžu sa úplne uvoľniť počas intimity, znepokojujúce, že pilulka nie je dostatočne hlboká, alebo že nie je dosť času na to, aby droga pracovala.

Nevýhody žien okrem toho zahŕňajú:

 • potrebu dodržiavať bezpečnostné opatrenia dokonca aj dve hodiny pred intimitou, zákaz používania mydla,

 • použitie tabliet môže spôsobiť pocit sucha, najmä ak sú problémy s prirodzenou vlhkosťou (mazanie),
 • obmedzenie možnosti navštíviť bazén, okúpať sa, neschopnosť používať liek počas dovolenky na mori, kde kúpanie vo vode zaberie veľa času,
 • nedostatok 100% ochrany pred tehotenstvom,
 • ak sa napriek tomu vyskytlo tehotenstvo a žene o ňom nie je známe, je veľmi riskantné pokračovať v používaní lieku, pretože nepriaznivo ovplyvňuje vývoj plodu.

Najčastejšie lekári odporúčajú prerušiť tehotenstvo, počas ktorého žena používala Farmatex, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa dieťa narodí s vážnymi vývojovými poruchami.

Výhody programu Pharmatex:

 • neovplyvňuje hormóny,

 • neporušuje vaginálnu mikroflóru,
 • chráni pred infekciami, má výrazný protizápalový účinok,
 • môže byť použitý po pôrode, počas dojčenia, po potrate, pred menopauzou.

Dávkovanie a spôsob použitia liečiva.

Vaginálne kapsuly. Kapsula ležiaca na chrbte sa vkladá hlboko do pošvy najneskôr 10 minút pred pohlavným stykom. Trvanie lieku - 4 hodiny Uistite sa, že ste pred každým opakovaným pohlavným stykom zaviedli novú kapsulu. 1 kapsula je určená pre jeden pohlavný styk.

Vaginálne tablety. Pilulka, ležiaca na chrbte, sa vloží hlboko do pošvy najneskôr 10 minút pred pohlavným stykom. Trvanie drogy - 3 hodiny Uistite sa, že pred každým opakovaným pohlavným stykom zavediete novú pilulku. 1 tableta je určená na jeden pohlavný styk.

Vaginálne čapíky. Čípky ležiace na chrbte sa vkladajú hlboko do pošvy najneskôr 5 minút pred pohlavným stykom. Trvanie lieku - 4 hodiny Uistite sa, že pred každým opakovaným pohlavným stykom predstavte nový čapík. 1 čapík na jeden pohlavný styk.

Pred zavedením vaginálneho krému by mal byť na konci skúmavky nainštalovaný dávkovač. Naplňte ho úplne (kým sa kruhová značka alebo kým sa piest nezastaví), aby sa nevytvorili vzduchové bubliny. Odpojte dávkovacie zariadenie od trubice. Pred pohlavným stykom vložte krém hlboko do pošvy pomocou dávkovacieho zariadenia, pomaly stlačte piest. Vyberte dávkovacie zariadenie. Zavedenie je ľahšie produkovať ležiace. Ochranný zákrok sa začne okamžite a trvá najmenej 10 hodín, pred každým opakovaným pohlavným stykom si určite pridajte novú dávku krému. 1 porcia krému je určená na jeden pohlavný styk.

Frekvencia užívania lieku je obmedzená na individuálnu toleranciu účinnej látky a frekvenciu sexuálnych aktov.

Pharmatex je možné používať spolu s vaginálnou membránou alebo IUD.

Použitie počas gravidity a laktácie.

Neboli zistené žiadne škodlivé účinky spojené s užívaním lieku počas tehotenstva. Skúmanie teratogénnych vlastností konečného produktu malo negatívne výsledky, ako aj skúmanie teratogénnych vlastností samotnej účinnej látky. Okrem toho štúdie preukázali, že benzalkóniumchlorid sa neabsorbuje do krvi.

Keďže sa nepreukázala penetrácia účinnej látky do krvi a materského mlieka, použitie tohto spermicidu počas laktácie nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Špeciálny návod na použitie Pharmatex.

Účinnosť antikoncepcie je spojená výlučne s prísnym dodržiavaním pravidiel jej používania:

— применять систематически перед каждым половым актом,

— вводить капсулу (таблетку, суппозиторий, крем) так, чтобы выбранная лекарственная форма как можно глубже проникла во влагалище, предпочтительно в положении лежа,

- počkajte, kým sa kapsula alebo tableta úplne nerozpustí v pošve najmenej 10 minút, pre čapík aspoň 5 minút, aby sa účinná látka úplne uvoľnila, t

- pred každým opakovaným pohlavným stykom je potrebné zaviesť novú kapsulu (tabletku, dávku krému, čapík),

- Je zakázané používať mydlo na toaletu pohlavných orgánov 2 hodiny pred pohlavným stykom a 2 hodiny po pohlavnom styku, mydlo, dokonca aj vo zvyškoch, ničí aktívnu zložku Pharmatex,

- Bezprostredne po pohlavnom styku je možné len vonkajšiu toaletu pohlavných orgánov len s čistou vodou alebo pomocou penového prostriedku Foamingx, ktorý obsahuje benzalkóniumchlorid. Pred vaginálnym zavlažovaním by ste mali po pohlavnom styku počkať 2 hodiny,

- s Pharmatexom, zavedeným do pošvy, nemôžete sa kúpať, plávať v mori, v bazéne a rezervoároch kvôli nebezpečenstvu zníženia následnej antikoncepcie,

- keďže Farmatex obsahuje benzalkóniumchlorid, je potrebné prerušiť jeho používanie v prípade akýchkoľvek ochorení vagíny alebo ich exacerbácie, t

- ak je potrebné liečiť vaginálne ochorenia a / alebo podávať akékoľvek iné liečivo vaginálne, musíte počkať až do ukončenia liečby pred opätovným začatím (začiatočnej) antikoncepcie s Pharmatexom.

Interakcia s inými liekmi.

Neodporúča sa súčasné použitie s liekmi používanými vaginálne. Akýkoľvek liek zavedený do vagíny môže inaktivovať lokálny spermicídny účinok Pharmatexu.

Pharmax sa rozpadá mydlom. Neoplachujte vagínu pred a po sexuálnom kontakte, pretože mydlo, dokonca aj stopy, ničí aktívnu zložku.

Hodnotenie zákazníkov

Inštrukcie Pharmatexu uvádzajú minimálne vedľajšie účinky, ale podľa dievčat, ktoré zažili tento liek na sebe, reakcia tela môže byť tvrdšia a nebude obmedzená na pálenie a svrbenie.

Od detstva moje obličky nefungujú veľmi dobre, takže vždy venujem pozornosť vlastnostiam absorbovateľnosti a spôsobu odstraňovania liekov. Pozorne som preštudoval príručku pre Pharmatex, hľadal materiály o benzalkóniumchloride na zdravotníckych zdrojoch a nenašiel nič nebezpečné. A pretože sa odvážila kúpiť a vyskúšať.

Sviečky zavedené podľa návodu, mydla, maziva a iné nepoužili. O niekoľko hodín neskôr sa v bruchu objavil pocit ťahu. Potom som sa cítil ako chvenie a zmrazenie. V noci teplota stúpla na 38 stupňov.

V dopoludňajších hodinách sa pridali pocity bolesti v kostiach, teplota sa ničím nezmenila.

Tretí deň teplota a bolesti zmizli, ale obličky jasne signalizovali, že som mal vážne problémy: začala sa divoká bolesť, ktorá ma nútila cítiť sa ako lezenie na stenu a žiadne lieky proti bolesti.

Nasledujúci deň bola bolesť preč, ale žltozelený výtok. A ak mi niekto povie, že je to normálne, neverím.

Pre seba som urobil nasledujúci záver: výrobca buď neuskutočnil hromadné štúdie na tému vedľajších účinkov a systémových účinkov na organizmus, alebo sa rozhodol, že v pokynoch nebude obsahovať informácie o tomto lieku. Liek jasne vstupuje do krvi cez sliznice, časť prostriedku sa vylučuje obličkami, a to nielen prirodzenými sekrétmi alebo počas prania vodou. Ženy s problémami s obličkami by sa od neho mali zdržiavať.

Farmatex môže spôsobiť závažné alergické reakcie a mimoriadne bolestivé pocity aj pri absencii závažného ochorenia obličiek.

Nemôžem piť hormóny, ani vek ani nádoby mi nedovoľujú. Čítal som nadšenie o smotane Farmatex a dostal som šancu. Na prvý večer bolo všetko v poriadku, žiadne problémy, môj manžel bol veľmi potešený. Ale ráno som sa zobudil s inou osobou. Vnútri sa začalo horieť a štipkať, ako keby boli vo vnútri umiestnené milióny ihiel. Išiel na toaletu so slzami a zaťatými zubami, aby nekríkal. Bolesť je neznesiteľná a je ľahšie porodiť. Mám dve deti, mám skúsenosti na porovnanie.

Bežal uprostred dňa k lekárovi. Urobila len testy a až kým nie sú výsledky pripravené, poradila mi, aby som sa vydala s harmančekom a menovala protizápalové sviečky. Neexistoval žiadny zmysel pre harmanček, ale sviečky pomohli.

O tri dni neskôr sa ukázalo, že neboli žiadne infekcie, len silná alergia. A krém sa dostal do močovej trubice a spôsobil tam podráždenie, takže tieto pocity.

Nebojte sa však veľkého počtu negatívnych recenzií. Mnohé ženy majú niekoľko rokov pozitívnu skúsenosť s používaním Pharmatexu a uvádzajú, že tento liek im pomohol zbaviť sa mnohých starostí. Napríklad niektorí hovoria, že pri častom používaní Pharmatexu už neboli rušivým drozdom rušení.

Samozrejme, nemali by ste sa sami liečiť a kúpiť Farmax len preto, aby sa zbavili chorôb. Pred zakúpením nového, nie predtým testovaného prostriedku je potrebné konzultovať s lekárom.

Návod na použitie Pharmatex

Farmaceutické liečivo Pharmatex je kombinovaný antikoncepčný liek na lokálne použitie (gél, krém, čapíky) alebo na systémové použitie. Farmaceutický produkt má ako spermicídne, tak antiseptické účinky. Liek sa používa na rôzne infekčné ochorenia (zápal pošvy, kandidóza, herpes alebo kvapavka) a na zabránenie oplodnenia.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Liečivo je dostupné vo forme vaginálnych tabliet, kapsúl, krémov a tampónov. Oboznámiť sa s vlastnosťami štruktúry rôznych foriem uvoľňovania prípravku:

Forma uvoľňovania liečiva

benzalkóniumchlorid - 20,0 mg.

hydrogenuhličitan sodný - 23,9 mg,

dehydrovaná kyselina citrónová - 15,3 mg,

hydrát oxidu kremičitého - 50,3 mg,

stearát horečnatý - 120 mg,

laktóza - 500 mg.

benzalkóniumchlorid - 17,8 mg.

hydroxypropylcelulóza - 210 mg, polosyntetické glyceridy - 52,3 mg, chlorid sodný - 24 mg.

benzalkóniumchlorid - 1,2 g

kyselina citrónová - 80 mg,

makrogol 300 a 1500 - 124 mg,

etylénglykolstearát - 43,7 mg,

levanduľová esencia - 20 mg.

benzalkóniumchlorid - 15,3 mg.

hydroxypropylcelulóza - 100 mg,

koloidný oxid kremičitý - 87,2 mg,

makrogol 400 - 312 mg,

glycerín - 120 mg.

Dávkovanie a podávanie

Prostriedok na antikoncepciu Pharmatex sa aplikuje topicky alebo orálne v závislosti od formy uvoľňovania liečiva. Pred použitím a po použití lieku by sa mala osprchovať a dôkladne umyť, aby sa zabránilo negatívnemu vplyvu finančných prostriedkov na mikroflóru sliznice pošvy, na výskyt podráždenia a svrbenia. Pamätajte, že spermicídna antikoncepcia nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami. Liek musí predpísať ošetrujúci lekár.

Sviečky Pharmatex

Odporúča sa zaviesť vaginálnu sviečku do ležiacej polohy. Čapík sa musí vložiť hlboko do pošvy najneskôr 5-7 minút pred pohlavným stykom. Trvanie liečiva je približne 3 až 4 hodiny. Pred každým nasledujúcim sexuálnym kontaktom je potrebné zaviesť nový čapík, inak je spoľahlivosť antikoncepcie významne znížená.

Krmivo Farmateks

Pred použitím vaginálneho krému, musíte nainštalovať špeciálny dávkovač na konci skúmavky, potom ho úplne vyplňte tak, aby sa nevytvorili vzduchové bubliny. Odpojte dávkovacie zariadenie od trubice. Zaviesť krém 7-10 minút pred pohlavným stykom hlboko do pošvy. Odporúča sa podávať spermicídny krém v polohe na bruchu. Ochranný účinok lieku trvá 10 hodín.

V polohe na chrbte sa spermicídna kapsula vkladá hlboko do pošvy najneskôr 10-15 minút pred pohlavným stykom. Trvanie antikoncepcie nie je kratšie ako 4 hodiny. Pred každým opakovaným pohlavným stykom je potrebné zaviesť novú kapsulu. Vzhľadom na mastnú textúru lieku sa neodporúča používať kapsuly súčasne s kondómom.

Pilulky Farmateks

Pred použitím musí byť tableta navlhčená teplou vodou 20-30 sekúnd. Potom by mal byť liek vložený do pošvy najmenej 20-30 minút pred pohlavným stykom. Liek si zachováva svoju aktivitu po dobu 3 hodín alebo kým spermie nedosiahne vagínu. Pri každom ďalšom styku vyžaduje zavedenie novej dávky lieku.

Pharmatex Tampons

Pred zavedením spermicídneho tampónu ho musíte odstrániť z ochranného obalu. Pre správne vloženie umiestnite prostredný prst do stredu rovného povrchu. Šírenie stydkých pyskov vulvy je potrebné vložiť tampon hlboko do pošvy, pred kontaktom s krčka maternice. Ochranný účinok lieku nastáva po 5 minútach a trvá jeden deň. Počas aplikácie sa tampon neodstráni, umývanie sa môže vykonávať teplou vodou bez mydla.

Podmienky predaja a skladovania

Lieky Pharmamatex by sa mali skladovať na chladnom tmavom mieste, spoľahlivo chránenom pred priamym slnečným žiarením, ktoré je neprístupné pre malé deti a domáce zvieratá. Farmakologický liek podlieha voľnému predaju, vydávanému z lekární bez lekárskeho predpisu.

V prítomnosti absolútnych alebo relatívnych kontraindikácií na užívanie drog predpisujte lieky podobné zloženiu a účinku. Rozlišujú sa tieto analógy Pharmatexu:

 1. Benateks. Vaginálne čapíky so spermicídnym účinkom. Poskytnite ďalšie antiseptické a protiplesňové účinky. Hlavnou účinnou zložkou liečiva je benzalkóniumchlorid.
 2. Spermateks. Spermicídna antikoncepcia lokálneho účinku je dostupná vo forme vaginálnych čapíkov. Aktívnou zložkou liečiva je benzalkóniumchlorid. Kontraindikácie pre použitie spermatex sú obdobie tehotenstva a dojčenia, rovnako ako individuálna neznášanlivosť na zložky lieku.
 3. Eroteks. Antikoncepčný prípravok na lokálne použitie je dostupný vo forme vaginálnych čapíkov a krémov. Má antimikrobiálny účinok, je široko používaný na liečbu bakteriálnej vaginitídy a kandidózy. Má spermicídny účinok a ovplyvňuje zahusťovanie hlienu krčka maternice, zabraňuje vstupu spermií do maternice.

Cena Pharmatexu

Náklady na liek Pharmatex závisí od formy uvoľňovania lieku, kvality čistenia aktívnej zložky, pomocných látok. Cena môže byť nastavená výrobcom. Liek je k dispozícii na objednanie v lekárňach online, kde si môžete prečítať recenzie. Pozrite si približnú cenu lieku:

Pin
Send
Share
Send
Send