Zdravie

Pridelenie pred mesačne - čo to povie? Zistite, čo spôsobuje biely, hnedý alebo ružový výtok pred menštruáciou a čo robiť, keď sa objavia.

Pin
Send
Share
Send
Send


Výtok z vonkajšieho genitálneho traktu v predvečer menštruácie je pomerne bežný a nie nezvyčajný jav. Mnohé ženy sa toho veľmi obávajú - čo je normou a čo je patológia?

Po prvé, každá žena by si mala pamätať na to, že jedným z charakteristických znakov zápalových procesov v orgánoch reprodukčného systému je výskyt hrubých sekrétov hnedej, žltej, zelenej farby. To platí najmä pre výtok s nepríjemným zápachom a priľnavosťou genitálneho svrbenia k celému, pálením počas vyprázdňovania močového mechúra, hyperémiou veľkých stydkých pyskov. Presne určiť, či má žena zápal genitálií pomocou vaginálneho náteru.

Niektoré ženy majú ťažký žltý výtok počas ovulácie. Táto podmienka je normou a môžete ju overiť absolvovaním vaginálneho náteru podľa definície mikroflóry. Zvýšený počet leukocytov v nátere a identifikácia patogénov môže naznačovať progresívny zápalový proces. Bez šmuhy a ďalšieho výskumu nie je možné diagnostikovať prítomnosť zápalu v orgánoch reprodukčného systému ženy.

Hnedý výboj pred menštruáciou - dôvod na obavy alebo normu?

Mnoho žien má hnedý výtok z pošvy niekoľko dní pred nástupom menštruácie. Postupne sa tieto sekréty zvyšujú a vyvíjajú do úplného menštruačného krvácania. Toto je normálny stav a nevyžaduje lekársky zásah.

Ďalšia vec, ak hnedý výtok z genitálneho traktu začína 5-7 dní pred nástupom menštruácie. Často tento príznak indikuje prítomnosť zápalových ochorení maternice, erózie, hyperplázie endometria alebo polypov krčka maternice. Hnedý výtok pred menštruáciou môže byť pozorovaný v dôsledku hormonálnych porúch v tele, spôsobených napríklad nedostatočným príjmom perorálnych kontraceptív.

V prítomnosti erózie alebo polypov na krčku maternice, žena môže tiež zažiť vzhľad hnedého výboja. Potvrdiť prítomnosť patologického procesu na krčku maternice gynekológ, skúma ženu v kresle v zrkadlách. Výskyt hnedých sekrétov možno pozorovať po hrubom pohlavnom styku alebo vaginálnom výplachu v dôsledku vnútorného zásahu a poranenia sliznice.

Príčiny hnedého výboja

Veľmi často je výskyt hnedého výtoku pred nástupom menštruácie spôsobený použitím finančných prostriedkov z nechceného tehotenstva, ktorým môžu byť orálne kontraceptíva a vnútromaternicové pomôcky a vaginálny krúžok. Najčastejšie hnedé sekréty sa objavujú pri podávaní nízkych dávok perorálnych liekov.

Normálne sa vaginálny výtok pri užívaní perorálnych kontraceptív môže opakovať 3 mesiace od začiatku používania. Avšak, ak po 3 mesiacoch výtok pokračuje, žena by mala povedať gynekológovi o tom, možno tento liek nie je vhodný pre ňu a lekár si vyberie inú.

V žiadnom prípade nie je možné ponechať hnedý výtok pred menštruáciou bez lekárskej starostlivosti. Napríklad výskyt takýchto sekrétov v dôsledku patologickej proliferácie sliznice maternice môže viesť k potratom, pretože defektný epitel uteru nedovoľuje, aby sa vaječník priľnul a vyvíjal normálne. Endometritída sa spravidla vyskytuje v dôsledku patogénnych infekčných agensov vstupujúcich do maternice počas zásahov do ženského tela. K tomu zvyčajne dochádza, keď:

  • Umelé potraty (najmä po 7 týždňoch tehotenstva),
  • Patologická práca
  • Manuálne odstránenie placenty počas pôrodu
  • Diagnostická kyretáž maternice,
  • Dievčatá znejúce.

V počiatočnom štádiu vývoja môže byť endometrióza takmer asymptomatická, čo zvyšuje riziko chronického ochorenia.

Najčastejšie žena navštívi lekára, keď sa objavia menštruačné nepravidelnosti, sú tu hnedé výboje pred menštruáciou, bolesť v brušnej dutine.

Jedným z dôvodov vzniku hnedého výboja niekoľko dní pred nástupom menštruácie je hyperplázia endometriálnych polypov. Charakteristickým prejavom tejto patológie je výskyt hnedého vaginálneho výtoku nielen pred nástupom menštruácie, ale aj uprostred cyklu. Okrem hlavných príznakov endometriálnych polypov majú ženy kŕče v dolnej časti brucha v predvečer menštruácie. Prítomnosť polypov maternice je možné potvrdiť ultrazvukovým vyšetrením panvových orgánov, hysteroskopiou a hysterografiou.

Hnedý výtok z vonkajšieho genitálneho traktu pred menštruáciou môže indikovať prítomnosť myómov maternice. Fibroids je benígny nádor maternice, ktorý sa najčastejšie vyvíja u žien vo fertilnom veku. Charakteristickým príznakom tejto patológie je výskyt krvácania uprostred cyklu a hnedý výtok pred menštruáciou.

Je potrebné pred menštruáciou liečiť vzhľad hnedých sekrétov?

Pred predpísaním akejkoľvek liečby musí lekár určiť príčinu hnedého výboja pred menštruáciou.

Ak sa hnedý výtok, ktorý sa objavil 1-2 dni pred nástupom menštruácie postupne vyvíja do úplného menštruačného krvácania, potom tento stav nevyžaduje žiadny lekársky zásah.

Ak je hnedý výtok pred menštruáciou príznakom patologickej proliferácie sliznice maternice, potom sa žena zvyčajne predpisuje hormonálne lieky na normalizáciu hormonálnych hladín. Lieky na lieky si vyberá iba gynekológ samostatne a individuálne pre každú ženu, v závislosti od rozsahu patologického procesu, zanedbávania choroby, histórie pracovnej aktivity, veku pacienta a mnohých ďalších faktorov.

Ak sa zistí endometritída - zápal sliznice maternice, žena musí mať predpísané antibiotiká, na ktoré je patogén citlivý. Po ukončení liečebného cyklu je pacientovi ukázaný rad fyzioterapeutických postupov a rehabilitačnej liečby (probiotiká, vitamíny, imunomodulátory).

Ak je hnedý výtok z pošvy pred menštruáciou výsledkom polyposis, potom je žena predpísaná hormonálne lieky. Opäť sa liek vyberie individuálne pre každý jednotlivý prípad, v závislosti od vlastností ženského tela a rozsahu patologického procesu.

Dynamiku liečby hormonálnymi liekmi možno pozorovať až po troch mesiacoch od začiatku užívania tabliet. Ak liečba hormonálnymi liekmi nepriniesla žiadny výsledok, pacientovi sa ukázala chirurgická intervencia pomocou laparoskopickej metódy.

Pridelenie pred mesačne

Krv, vodnatá, slizká, tekutá, penivá a viskózna, biela a žltozelená, serózna a červenohnedo-sivá, ružová a hnedá, s krvou alebo hnisom - to je to, čo môže výtok pred menštruáciou vyzerať. Ak je výtok pred menštruáciou podobný seróznemu alebo hnisavému substrátu, v ktorom je viditeľná krv a takéto výskyty sú pozorované po menštruácii, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, žena má problémy s vajíčkovodmi. V najlepšom prípade takéto sekréty hovoria o zápalových procesoch, ale niekedy označujú rakovinu vajíčkovodov. Hnis vychádzajúci z pošvy tiež niekedy označuje akútnu endometritídu.

Keď sa výtok pred menštruáciou a po menštruácii desí s nepredstaviteľným červenohnedo-sivým nádychom, môže byť podozrenie, že žena má rakovinu maternice a nový rast, ktorý sa už začal spontánne rozpadať. U žien s akútnou cervicitídou sa vyskytuje sliznica s prímesou hnisového výboja pred menštruáciou. Sekréty často indikujú tuberkulózu, endokrinné narušenie atď.

Ak sa v sekrétoch nachádza krv, je možné, že polypy vznikli na kanáli krčka maternice, konkrétne na sliznici. Výtok, ktorý sa skladá z lymfy a krvi, je tiež dosť alarmujúcim znakom, pretože takéto východy sa vyskytujú u dievčat, u ktorých sa vyvinula rakovina krčka maternice. Nasty nazelenalý a objemný výtok - znamenie vývoja hnisavých infekcií.

Nedobrovoľne si spomínam na populárnu pieseň, v ktorej sa snažili poslucháčovi sprostredkovať nasledujúce slová: „dievčatá sú iné - čierne, biele, červené“. To isté sa dá spievať o výboji pred menštruáciou, ktorá môže byť biela a červená a sivohnedo poškriabaná. Možno máte názor, že ak dôjde k prepusteniu pred menštruačným obdobím, potom to určite znamená niečo hrozné. Voliteľné. Samozrejme, hnis a „divoká“ farba výtoku nehovorí nič príjemné, ale hnedé, biele a ružové východy nie sú vždy znakom strašných chorôb. A v niektorých prípadoch nie sú spojené so žiadnym ochorením. Hovorme teda konkrétne o uvedených výberoch.

Hnedý výboj pred menštruáciou

Mnoho dievčat, ktoré prichádzajú do svojho gynekológa sa sťažujú na hnedý výtok pred menštruáciou. A rovnako ako dámy chápu, že sa nedeje nič zlého, pretože nie sú rušení nepohodlím, okrem východov nemajú nepríjemný zápach. Ale stále nemôžu akceptovať prítomnosť sekrétov takejto abnormálnej farby. No, ak sa dievča, okrem hnedého výtoku, pred menštruáciou neobťažuje zvracaním, nevoľnosťou, bolesťou, potom je s ňou možno všetko dobré. Ale test by určite mal byť. Niet divu, že hovoria, že nie sú žiadni zdraví ľudia - sú len pacienti s nedostatočným vyšetrením.

V akých prípadoch sa objavujú hnedé výboje pred menštruáciou, ktoré nie sú spojené s rozvojom bolestivých stavov? Takéto prepúšťanie sa spravidla vyskytuje u žien so zlou menštruáciou. Sú to zvyčajná menštruačná krv, ktorá sa počas menštruácie, najmä na prvý deň, uvoľňuje tak málo, že až kým nedosiahne výstup z pošvy, má čas dozrieť. Železo v krvi, v interakcii so vzduchom, je oxidované a krv sa mení z červenej kvapaliny na hnedú.

Ale prečo môže hnedý výtok pred menštruáciou ísť niekoľko dní pred menštruáciou a dokonca aj po nej? No, tu je tiež potrebné poznamenať, že takýto výtok pred menštruáciou môže hovoriť o nástupe menštruácie, ktorá sa nedá úplne spustiť - potrebuje hojdačku. Dvojdňový hnedý výtok pred menštruáciou nie je normou. Zvyčajne u žien, menštruačná krv začne prúdiť hojne na druhý deň menštruácie. Dlhý proces nahromadenia, ktorý je indikovaný hnedými výbojmi pred menštruačným obdobím niekoľkých dní, najčastejšie znamená, že žena má nedostatok v druhej fáze cyklu.

Tento nedostatok sa vyskytuje, keď ženy majú nízky progesterón. V tomto prípade sa endometrium nemôže vyvíjať tak, ako by malo, načechrať, dozrieť. Kvapalný progesterón je schopný rásť tenké endometrium. Prirodzene, ak je endometrium slabé a málo rozvinuté, potom jednoducho nie je nič, čo by mohlo ísť tak prudko, ako je to v prípade druhého dňa menštruácie u žien s normálnymi hladinami progesterónu. Malé množstvo krvácania (menštruačná krv) sa najprv jednoducho narazí, obalí sa v hliene a vyjde v zmenenej forme. Sú to ich ženy, ktoré ju vnímajú ako hnedý výtok pred menštruáciou, hoci v skutočnosti tieto výstupy už hovoria o nástupe menštruácie.

Ak sa niekoľko dní pred menštruáciou objaví hnedá, špinenie, určite sa poraďte s gynekológom. Zvlášť nezostávajte ticho o nich, ak máte v úmysle otehotnieť, pretože nízke hladiny progesterónu môžu spôsobiť problémy s hniezdením oplodnených gamét. Deje sa to preto, že nedostatočne rozvinuté endometrium jednoducho nie je schopné vykonávať svoju funkciu, ktorého podstatou je vytvoriť podmienky pre implantáciu blastocysty (embrya) do maternice.

Dokonca aj keď nebudete otehotnieť, stále ísť k lekárovi, vidieť hnedý výtok pred menštruáciou. Koniec koncov, objavujú sa nielen vtedy, keď má žena nízku hladinu progesterónu. Mnohí lekári hovoria, že takýto výtok je často príznakom endometriózy. Choroba je charakterizovaná patologickým rastom vnútornej sliznice maternice. V dôsledku endometriózy sa môže menštruácia predĺžiť, zintenzívniť atď.

Stáva sa, že ženy nechápu, prečo majú endometriózu. To sa napríklad stáva, keď odmietnuté endometriálne bunky vstupujú do brušnej dutiny, kde začínajú rásť. Prečo sa to deje? Tu je chyba všetkého - pohlavia počas menštruácie.

Takže menštruačná krv spolu s endometriálnymi bunkami sa zatlačí dozadu a prechádza cez vajíčkovody do brušnej dutiny, keď sa zavedie do pošvy penisu. To znamená, že k varu dochádza. O takomto patologickom procese sa hovorí, keď sa refluxuje (to, čo je obsiahnuté v dutých orgánoch, v našom prípade samičie reprodukčné) začína prúdiť v opačnom smere od prirodzeného smeru.

Nemôžete oddialiť liečbu endometriózy. Koniec koncov, nesie len fyzickú bolesť, komplikuje pohlavný styk, prirodzené riadenie potrieb. Endometrióza je schopná odniesť radosť z materstva od ženy. Na diagnostikovanie tohto ochorenia musí lekár vykonať laparoskopiu. Po potvrdení diagnózy musíte odstrániť léziu endometriózy. Špecialisti si môžu vybrať jednu z nasledujúcich metód chirurgickej liečby: elektrokoagulácia, resekcia alebo laserové odparovanie.

Je nesprávne mlčať v ordinácii gynekológa, že ste pred menštruáciou mali hnedý výtok, pretože endometrióza nie je tá najhoršia vec, ktorú môže ich vzhľad ukázať. Napríklad hnedé sekréty sa vyskytujú pri mimomaternicovom tehotenstve (aj keď sú zvyčajne krvavé). Takéto tehotenstvo je možné zistiť len na klinike, po vykonaní špeciálnej analýzy alebo pomocou ultrazvukového zariadenia. Ďalšími príznakmi mimomaternicového tehotenstva sú bolesť, nevoľnosť, závraty atď.

Krvácanie maternice, ku ktorému dochádza pri poklese hladín progesterónu počas mimomaternicového tehotenstva, trochu pripomína menštruáciu. Vzhľadom k tomu, že výtok je zvyčajne neskutočný, zmena trvá dlhú dobu a má čas zmeniť farbu na hnedú, ženy ich môžu vnímať ako znak nedostatočnosti druhej fázy cyklu. Preto sa nemusíte mlčať o hnedé sekréty, vzhľadom k tomu, že nemôžu vzťahovať na príznaky mimomaternicového tehotenstva. Nečakajte na hojné krvácanie z maternice.

Biely výboj pred menštruáciou

Keď vidíte biely výboj pred menštruáciou, nemusíte chodiť do hysteriky. Možno je to prirodzený výber, ktorý by mal byť v každej zdravej žene. V prvej polovici cyklu sú menej belaví a transparentnejší. Bližšie k ovulácii, sekréty môžu získať bohatú mliečnu farbu a podobať sa proteínu v konzistencii. V niektorých dievčatách sa biely výtok pred menštruáciou stáva neohrabaným a dokonca mení svoj zápach, ktorý sa stáva kyslejším. Takéto sekréty môžu byť tiež pripisované fyziologickým.

Niekedy biely výtok pred menštruáciou indikuje patologické procesy zápalovej, infekčnej povahy. Zvlášť stojí za to strážiť, ak sú zle oddelené, sú dosť hrubé a vône rýb. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento biely výtok pred menštruáciou vyskytol v dôsledku vývoja bakteriálnej vaginózy. Svrbenie a biely syrový výtok naznačujú drozd. A biely výtok pred menštruáciou, ktorý pena, znamená, že ste „šťastní“, aby ste dostali trichomoniázu. Môžu byť tiež nažltlé a nepríjemné.

Pri detekcii vyššie uvedených ochorení je potrebné liečiť sa na klinike. Nezanechávajú rôzne roztoky, ktoré ničia vaginálnu mikroflóru a môžu dokonca spôsobiť výskyt zápalových ochorení. Tiež nemusíte dať si sviečku, používať rôzne masti. Po prvé, môžete si ublížiť. Po druhé, žena, ktorá do vagíny zaviedla nejaký druh lieku, dočasne potlačí životne dôležitú aktivitu mikroorganizmov a lekári ich nedokážu odhaliť. A po niekoľkých dňoch sa opäť prihlásia a opäť budú musieť ísť k lekárovi.

Bakteriálna vaginóza a vulvovaginálna kandidóza môžu spôsobiť antibiotiká, nekvalitné a neprirodzené spodné prádlo, choroby, ktoré vedú k narušeniu imunitného systému, nesprávnej hygiene atď. Лечить их несложно. Но делать это должен опытный врач.

Такое инфекционное заболевание, как трихомониаз, требует проведения более сложного обследования и лечения. Специалисты рассказывают, что трихомонада – возбудитель трихомониаза, может поглощать бактерии, которые являются внутриклеточными паразитами. Preto je dôležité určiť prítomnosť chlamýdií a diplokokov v ženských pohlavných orgánoch, ktoré po liečbe trichomoniázy vyvolávajú vývoj chlamýdie a kvapavky. Liečba trichomoniázy by mala byť komplexná. Vyberá sa individuálne.

Je dôležité: ak žena zistila zápalové, infekčné ochorenia orgánov genitourinárneho systému, vyšetrenie a liečba by mala vykonávať nielen žena, ale aj jej partner.

Ružový výtok pred menštruáciou

Niektoré ženy hovoria, že ružový výtok pred menštruáciou je normálny. Iní tvrdia, že poukazujú na patologické procesy, ktoré sa vyskytujú v orgánoch urogenitálneho systému. Takýto spor môže vyriešiť gynekológ, ktorý vyšetrí pacienta a určí jeho povahu.

Tam je názor, že ružový výtok pred menštruáciou sa objaví u niektorých žien v období ovulácie. Dievča s jednobarevnými východmi je tiež podozrivé z užívania antibiotík bez kontroly. Taktiež dokazujú, že ružový výtok pred menštruáciou je výsledkom mierneho zranenia vaginálnej sliznice počas výplachu, pohlavného styku, masturbácie, gynekologického vyšetrenia. Intrauterinálne zariadenia, perorálne kontraceptíva atď.

Tmavý výboj pred menštruáciou

Myslím, že budete súhlasiť, že temný výber pred menštruáciou nehovorí o niečom dobrom. Nemusí ani uvažovať o tom, aký druh tieňa majú. V každom prípade je výskyt tmavého výboja pred menštruáciou dôvodom na konzultáciu s lekárom.

Odchýlka od normy nie je len farbenie prirodzených sekrétov v akejkoľvek farbe, ale aj ich nezrozumiteľný zápach. Musí chrániť a monotónnosť výstupov. Koniec koncov, vypúšťanie v rôznych fázach cyklu, okrem množstva, intenzity výstupu z pošvy, zmeny konzistencie, priehľadnosti a tiež odtieňa (v rámci bielej farby).

Pin
Send
Share
Send
Send