Hygiena

Čo je menštruačný pohár?

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá žena, ktorá sa stará o svoje zdravie a chce ušetriť na používaní výrobkov osobnej starostlivosti počas menštruácie, by mala venovať pozornosť takým prostriedkom, ako je menštruačný individuálny pohár. Ale takýto nástroj nie je vhodný pre každú ženu, takže by ste sa mali pred nákupom poradiť so svojím gynekológom.

Menštruačný pohár je moderný ženský hygienický produkt.

Čo je to individuálny menštruačný kalíšok? Ako si vybrať a používať. Výhody použitia a nevýhody

Menštruačný kalich je špecifická nádoba, do ktorej menštruačná krv tečie po stenách vagíny. Zvončeková misa bola patentovaná už v roku 1932. Väčšina žien tej doby a teraz nepoužívajú tento vynález a o ňom nespravodlivo zabudli. Nádoba je vyrobená z latexu a iných zložiek, ktoré nie sú schopné vyvolať u žien alergické reakcie. Najbežnejším materiálom je lekársky silikón.

Menštruačný kalich má dva typy:

  • Miska v tvare zvončeka. Je vyrobený zo silikónu lekárskej kvality. Toto plavidlo podlieha individuálnemu použitiu, ktoré si vyžaduje výmenu každý rok.
  • Pohár 2 je vyrobený z polyetylénu a môže byť jednorazový a opätovne použiteľný. Je to jednoznačná membránová antikoncepcia - menštruačná čiapka.

Menštruačný uzáver z polyetylénu

Ako používať tento hygienický výrobok

Každý jednotlivý pohár pripojil pokyny. Každá inštrukcia obsahuje tipy na jej použitie. Ale pretože tento nástroj nie je populárny, väčšina žien bude potrebovať nejaký čas, aby si zvykli na takýto produkt osobnej starostlivosti. Žena môže potrebovať 2 až 4 menštruačné cykly, aby zvládla menštruačný kalich. Najprv sa môže zdať, že samotný dizajn tohto výrobku je pomerne veľký a výrazne sa líši od priemeru tampónu. Pri prvom úvode sa môže zdať, že postup sa zdá byť komplikovaný. Miska môže byť zložená rôznymi spôsobmi bez poškodenia a žena by si mala nezávisle vybrať možnosť potrebnú pre ňu.

Akonáhle žena dostane zvyknúť na inštaláciu šálky v pošve, je potrebné zvoliť si individuálnu veľkosť, a potom tento prostriedok hygieny nespôsobí nepohodlie.

Menštruačný kalíšok obsahuje viac krvi ako iné produkty osobnej hygieny, takže jeho použitie trvá oveľa dlhšie. Priemerná kapacita zahŕňa plnenie až 40 ml menštruačnej krvi. Miska sa vyberá každých 10 hodín, ale ak je plnenie rýchlejšie, potom ju častejšie vymieňajte. Po odstránení misy sa musí misa z výtoku prepláchnuť pomocou pH neutrálneho mydla. Po zaschnutí môže byť znovu nainštalovaný. Na konci každého mesiaca sa odporúča niekoľko minút variť náustok. Na čistenie silikónovej misky nemôžete používať chemické abrazíva ani mechanické ostré predmety, ktoré by ju mohli poškodiť. S takou starostlivosťou môže menštruačný kalich trvať viac ako rok.

Čistenie menštruačného pohára by malo skončiť varom

Pravidlá výberu

Na trhu sú iba dve veľkosti misy. Malý je určený pre ženy, ktoré nedali pôrod a majú malú čiapku. Veľký je určený pre ženy, ktoré už porodili, alebo prekročili prah 30 rokov. Pohodlie pri používaní menštruačného kalíšku závisí od toho, ako dobre si zvolíte tento hygienický produkt. Veľkosť sa vypočíta z indikátorov dĺžky čiapočky a jej obvodu. Ak žena vie, ako sa krčka maternice nachádza, zjednodušuje sa tým postup pri výbere veľkosti.

Môžete určiť umiestnenie maternice bez pomoci špecialistu: noste sterilné rukavice a vložte stredný prst do pošvy, ak je ľahké dosiahnuť maternice, malá veľkosť je vhodná pre ženu.

Ale aby ste si vybrali najvhodnejšiu možnosť, musíte sa poradiť s odborníkom a vyskúšať aspoň niekoľko možností. Ak si vyberiete vážne, mali by ste vziať do úvahy indikátor mäkkosti a tvrdosti materiálu. Niektoré šálky sú tvrdšie a vhodné pre ženy, ktoré vyvinuli vaginálne svaly alebo pre tých, ktorí ešte nedali pôrod.

Staršie ženy sa zmestia do veľkej misy

Výhody používania týchto osobných ochranných prostriedkov

Pri použití akýchkoľvek hygienických prostriedkov počas menštruácie je veľmi dôležité zachovať prirodzenosť. Použitie menštruačnej čiapky teda pomáha vaginálnej mikroflóre existovať v tomto období v prirodzenom režime, pričom steny sú vlhké. Tento proces pomáha chrániť vnútorné orgány ženského reprodukčného systému pred infekciou a rôznymi mechanickými poškodeniami. Vyrobené viečko zo zdravotne neškodných materiálov. Patogénne baktérie sa nemajú kam umiestniť a množiť.

Takéto hygienické výrobky neobsahujú chemicky nebezpečné činidlá a toxické bielidlá. Čo sa nedá povedať o tampónoch, ktoré sú vyrobené z chemicky bieliacich vlákien viskózy a po určitom spracovaní obsahujú dioxíny.

To môže vyvolať syndróm toxického šoku. Tampony vyvolávajú rozvoj vaginálnej suchosti a otváranie prahov pre infekciu. Postoje menštruačných viečok nie sú pozorované TSS.

Ďalšou výhodou použitia takýchto hygienických výrobkov je zníženie bolesti počas výtoku.

Keď žena vloží do vagíny chránič úst, vagína sa spontánne zbaví menštruačného toku, čo neovplyvňuje proliferáciu baktérií a zmeny vo vaginálnom prostredí. Čo sa nestane, ak použijete tampóny. Použitie týchto nádob je hygienické, pretože po každom použití môže byť sterilizované a vložené do špeciálneho vrecka. Pri používaní týchto menštruačných ciev ženy v týchto dňoch nevykazujú žiadne pachy, pretože menštruačná tekutina je oddelená od stien vagíny rovnomerne a presne do cievy, bez prístupu k baktériám a vzduchu.

Použitie misky je jednoduché: na čistenie potrebujete len vodu a mydlo s neutrálnym pH. Potom musíte nádobu vybrať do špeciálneho vrecka až do ďalšej aplikácie.

Po použití sa misa skryje vo vrecku

Čo je menštruačný kalich je už jasné, ale niektoré body sú nejasné, jedným z nich je, či je vhodné používať. Keď chce žena nahradiť svoje osobné hygienické výrobky, ktoré sú zvyknutí používať špeciálnu menštruačnú čiapku, dobrý lekár sa zameria na pohodlie. Nádoba sa môže nosiť po dlhú dobu a môže sa meniť v závislosti od intenzity menštruačného toku. Po použití sa ľahko skladuje, schováva sa vo vrecku.

Pohodlie spočíva v použití cievy pred nástupom menštruácie, čo vám umožňuje nezmeškáť začiatok a nezostať bez ochrany. Výhodou je schopnosť používať čiapky v noci, netesnosť a umožňuje žene cítiť sa chránená celú noc.

Tento spôsob hygieny je vhodný pre tie dni, kedy si nemôžete nechať ujsť tréning, pretože keď nosíte, nie je nepríjemné a neobjaví sa menštruačné kŕče. Kapa nevyvoláva nadúvanie a nespôsobuje nepríjemné pocity. Pri plávaní v bazéne je povolené používať kryt úst.

Použitie tohto hygienického výrobku neznamená prítomnosť náhradnej nádoby, pretože nemôže pretiecť alebo vypadnúť. Je to spôsobené prítomnosťou vákua so zavedením a zadržaním chrániča ústnej dutiny v dôsledku svalov.

Miska je skvelou voľbou pre kúpanie v bazéne

Dobrý spôsob, ako ušetriť peniaze

Capa je ľahko ovládateľný a ešte jednoduchšie sa vyberá. Najlepšie je čítať recenzie na internete, alebo skôr, ako sa rozhodnete konzultovať s odborníkom. V priemere plavidlo stojí asi 2000 rubľov, čo závisí od modelu a výrobcu. Takéto investície sa počas roka vyplácajú.

Väčšina výrobcov sa stará o svoje výrobky a ponúka náhradu, ak vám tieto hygienické výrobky nevyhovujú. To vám umožní vyskúšať niekoľko možností plavidiel naraz a vybrať si individuálne riešenie bez investovania ďalších finančných prostriedkov.

Environmentálna šetrnosť

Vedci vypočítali, že priemerná žena strávi počas svojho života 16 tisíc individuálnych hygienických výrobkov. Nádoba na zber menštruačného prúdu podľa záruky výrobcu sa môže používať až 5 rokov. To môže výrazne znížiť spotrebu. A táto skutočnosť môže výrazne pomôcť životnému prostrediu.

Produkcia jednorazovej hygieny pre menštruáciu je spojená s použitím syntetických prostriedkov, kvôli ktorým sú zničené obrovské plantáže lesov. Opätovné spracovanie týchto fondov znečisťuje životné prostredie a vyžaduje dodatočné náklady na elektrickú energiu.

Jedna misa môže byť použitá až päť rokov

Nedostatok použitia misy

Použitie menštruačného lieku Kapa vyžaduje osobitné skúsenosti od ženy, ktorá sa môže v počiatočnom štádiu odvrátiť. Keď sa pokúšate zložiť, nádoba môže vykĺznuť a komplikovať zavedenie. Ak misku vložíte nesprávnym spôsobom alebo ju umiestnite v zlom uhle, môže menštruačná čiapočka vytiecť. Preto by ste mali precvičiť, ako dať do sprchy kryt úst.

Miska sa nehodí

Aj keď väčšina žien tvrdí, že takéto cievy netesia a sú veľmi pohodlné na používanie, niektoré z nich môžu pociťovať nepríjemné pocity:

  1. Pocit tlaku a tlaku na konečník.
  2. Pocit napätia v močovej trubici.
  3. Väčšina žien, ktoré používajú nepohodlie, si všimnite, že tlak pri vstrekovaní do vagíny s vákuom je príliš silný.
  4. Použitie takýchto hygienických výrobkov nie je pre panny možné.
  5. Ak nie je možné použiť tieto hygienické prostriedky, žena môže vyskúšať iný spôsob, ako sa vyhnúť úniku - opakovane použiteľné podložky. Tento hygienický výrobok je tiež bezpečný pre ženské telo a životné prostredie.

Čo je menštruačný kalíšok?

Nastáva názov Menštruačný pohár z angličtiny "Menštruačný kalich". Môžete sa stretnúť s jej ďalšími menami:

  • silikónový pohár (misa),
  • menštruačný uzáver (čiapka),
  • menštruačný uzáver.

Plášte alebo menštruačné šálky sú malé nádoby. uzáver vyrobený z kvalitného lekárskeho silikónu, ktoré sú vložené do vagíny počas menštruácie. Nepohlcujú (absorbujú) výtok, ako tesnenie alebo tampón, ale zbierajú ich podľa princípu kalichu. Môžu byť tiež vyrobené z latex alebo termoplastický elastomér (TPE).

Ako je pohár držaný vo vnútri?

Silikónový pohár, podobne ako tampón, sa vkladá do vagíny ručne. Pred vstupom do chrániča úst sa musí zložiť, ako je uvedené v pokynoch.

Dostať sa do vagíny, viečko sa otvorí a drží vo vnútri vďaka vaginálnym svalom a vákuuktorý je vytvorený so správnym zavedením. Priliehavé uchytenie na steny krčka maternice neumožňuje rozliatie obsahu misy. Miska sa vloží samostatne žena.

  • „Bolo to pre mňa trochu ťažké predstaviť prvýkrát menštruačný pohár. Trvalo to asi 15 minút, ale potom, čo som niekoľkokrát cvičil, môžem to urobiť asi za 30 sekúnd. Hlavná vec, keď vložíte, musíte relaxovať, a nie napätie. Nič zložité. A ešte jedna vec - prvýkrát je lepšie skúsiť pred menštruáciou. Marina. “

Menštruačný kalich môže byť v pošve. od 5 do 12 hodín v závislosti od dňa ich mesačnej, hojnosti. Odstránenie je jednoduché. Stačí stlačiť prst na boku misky prstom, aby ste odstránili vzduchový podtlak a jemne ťahali za chvost v spodnej časti zásobníka. Vyprázdnite celý obsah, opláchnite misku a vložte ju späť.

Hlavnou vecou nie je ťahať špičku!

Je misa rozliata?

Miska je ako malý mäkký pohár asi 5 cm na výšku a 4,5 cm v priemere Mäkký materiál, z ktorého je vyrobený, nie je stláčaný alebo narezaný do stien vagíny. Latex je pomerne flexibilný a agilný. Nemôžu zraniť steny vagíny alebo svalov.

Vzhľadom k podtlaku, ktorý je tvorený so zavedením menštruačného pohára, to nielen že nevypadne, ale aj neumožňuje vniknutie vody do pošvy. Preto vás chráni aj pri návšteve bazénov pred infekciou zvonku.

Tampon a misa

Na rozdiel od tampónov, ktoré sú veľmi populárne medzi mladšou generáciou, pohár prijíma len menštruačný tok. ona nemení stav vaginálnej mikroflóry.

Naraz môže pojať 2-krát viac menštruačnej krvi ako najviac absorbujúca podložka alebo tampón.

S kapa môže bezpečne navštíviť bazén, zaplávať v mori, opaľovať sa. To nie je mokrý, ako tampon, a nie je prasknutie zvnútra. Krv absorbovaná tamponom, tak či onak, prichádza do styku so stenami vagíny. Pri použití misy krv voľne prúdi do nádoby a neprichádza do styku s genitáliami.

Tesnenie a misa

Na rozdiel od tesnení, menštruačný kalich, ktorý ju inšpiruje ku kúpe, nevyvoláva skleníkový efekt nespôsobuje podráždenie. Materiál, z ktorého je vyrobený, opätovne použiteľný a nevyžaduje likvidáciu.

V priemere 1 200 vankúšikov nahrádza jednu menštruačnú čiapočku.

  • „V prvých dňoch meníme pohár 3-krát av ďalšom mám dosť na celý pracovný deň. Samozrejme, mal som obavy z toho, či by sa obsah vylial a či by jeho kapacita stačila. Koniec koncov, moje obdobie je hojné. Verte mi, keď vyberiem pohár, je to neúplné. Stále je tu slušné miesto na prepustenie. Nikdy sa nevytečilo ani nevytečie. A na to príde, tesnenie môže unikať a tampon tiež. Bojíš sa? Z bezpečnostných dôvodov je možné použiť tesnenie. Ale to nie je potrebné. Kapu je potrebné zmeniť až po 8 hodinách! Mimochodom, vo sne to nevypadá. Mám menštruačnú čiapku Mooncup. Ksenia. “

Menštruačný pohár: ako si vybrať veľkosť?

Niekedy tí, ktorí používajú misky majú problémy, pretože veľkosť menštruačného kalicha je nesprávne zvolená.

Spravidla sa vydávajú dve veľkosti -S aL. V niektorých firmách A a B alebo 1 a 2.

Existujú však výrobcovia, ktorí vyrábajú tri veľkosti (MeLuna). Jedným z nich je najmä pre tých, ktorí majú hojný výtok.

Stručne povedané, S je malý menštruačné krvácanie pre ženy, ktoré nedali pôrod alebo pre tých, ktorých menštruácia nie je veľmi bohatá. L je trochu väčší pre tých, ktorí už porodili alebo podstúpili operáciu na ženských pohlavných orgánoch (napríklad potrat), ako aj pre tých, ktorí majú bohatú menštruáciu.

Rovnako ako pri kúpe akéhokoľvek výrobku, musíte vybrať menštruačný chránič úst individuálne. Napríklad, ak máte viac ako 30, ale ste malá a krehká žena, potom nemusíte kupovať väčšiu misu.

Okrem toho, niektorí kupujúci zabudnúť zvážiť, že okrem veľkosti misy, tam je tiež jeho formulár. Menštruačné okrúhle misky a predĺžené menštruačné misky (kvapky) - takéto tvary sú kvapky.

Okrúhly tvar vhodné pre ženy, ktoré majú krátku vagínu a predĺžený čiapky - tí, ktorí to majú dlho.

Môžete si určiť výšku svojej vagíny sami, a urobiť to lepšie pred nákupom misy.

Urobte si to, umyte si ruky a vložte prst do pošvy. Ak sa dotýka krku ľahko (pevné tesnenie asi 5 kopecks vo veľkosti), potom vagína je krátka, ak ste sotva dosiahol, potom máte dlhú vagínu.

Môžete požiadať, aby ste zmerali výšku vagíny svojho gynekológa a zároveň sa s ním poradili o menštruačnej čiapke (alebo ho možno v tejto veci dokonca osvietili).

Mnohí dodávatelia internetových obchodov ponúkajú službu výmeny nevhodného tovaru. Aby sa predišlo nejasnostiam, niektoré spoločnosti ponúkajú rezanie náustka a ich posielanie na požadovanú veľkosť.

  • „Dlho som pochyboval, ktorý pohár si vybrať. Rozhodol som sa vziať si malú. A ja som prepočítal. Bol som naštvaný, ale keď som kontaktoval predajcu, vymenil som misku za inú. Teraz sa všetko hodí. Som veľmi rád. A sympatizujem s tými dievčatami, ktoré sa bojí použiť novinky. Chcel by som im pripomenúť, že tampony a podložky spôsobili zmätok aj medzi našimi matkami a babičkami. Mary.

Stránka sympaty.net sa domnieva, že táto vec môže byť vhodná v období menštruácie.

Ak sa rozhodnete použiť menštruačný kalich, potom neignorujte návštevu gynekológa pre rutinnú kontrolu: účinok pohárov na zdravie ženy ešte nie je úplne pochopený. Existujú štúdie amerických a kanadských vedcov, ktorí hodnotili bezpečnosť a účinnosť misiek, ale to sú len počiatočné údaje. Táto otázka nie je úplne pochopená.

Menštruačný pohár: poškodenie, nevýhody

Sme si istí, že vás zaujímajú aj možné negatívne názory na používanie menštruačných pohárov. Do konca ich účinky na ženské telo ešte neštudoval.

Niektorí gynekológovia nemôžu tento nástroj označiť za hygienický. Menštruačný kalich môže spôsobiť застой крови во влагалище. При температуре 37 градусов и отсутствии доступа кислорода создается среда, благоприятная для размножения бактерий. Поэтому гинекологи советуют менять их не реже, чем через 4 часа.

Naopak, iní hovoria, že kvôli menštruačnej krvi nedotýka sa vzduchu, neexistuje baktéria. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že obsah menštruačného náustku nemá ostrý zápach, charakteristický pre akékoľvek patologické stavy.

S menštruáciou sa krčka maternice mierne otvára, takže všetko vytečie z maternice.

Je možné, že keď zmeníte polohu tela (napríklad v noci, počas spánku), nahromadená krv bude prúdiť späť do maternice. A to je podľa niektorých gynekológov priama cesta endometrióza, keď endometriálne bunky rastú na zlom mieste. Neexistujú žiadne presné údaje o tejto otázke. Toto je hypotéza, ktorá má právo existovať.

Ak máte vnútromaternicové zariadenie, potom budete možno musieť pred použitím pohára konzultovať s lekárom.

Miska môže spôsobiť npoškodenie panenského blaha preto sa stále neodporúča používať panny.

Ak viete, že máte zdravotné problémy, a tiež, ak používate tampony je kontraindikované, je lepšie opustiť menštruačný kalich. Najlepšia možnosť by bola opakovane použiteľné bavlnené tampóny.

Ako skladovať šálku?

Plášte alebo menštruačné šálky nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Pred prvým použitím a pred začiatkom menštruácie sa odporúča pohár. varte 5 minút.

Počas menštruácie to nie je potrebné. Stačí najprv opláchnuť kapku studenou vodou, potom opláchnuť mydlom a opláchnuť. Miska je pripravená na použitie.

Tiež na predaj sú špeciálne pilulky, ktoré pomáhajú sterilizovať misku, ak nie je možné variť. Je vhodný pri cestovaní.

Miska je uložená v špeciálnej bavlnenej taške, ktorá je s ňou dodaná.

Výrobcovia vyrábajú misy transparentný materiál alebo farebný, Ako hovoria spotrebiteľské hodnotenia, je lepšie dávať prednosť transparentnosti, pretože farba stráca svoj odtieň. Ale toto je osobná záležitosť.

Mnoho žien má rád menštruačný kalich. Recenzia tohto produktu je často pozitívna. Najobľúbenejšie spoločnosti sú Mooncup, LadyCup, Yuuki, Lunette.

Samozrejme, existujú aj tí, ktorí sú podozriví z tohto hygienického výrobku, ale hygienické vložky a tampóny majú tiež priaznivcov a protivníkov.

Dnes menštruačný pohár nepredávajú v lekárňach, dá sa zakúpiť pomocou služieb sieťového marketingu.

Táto novinka stojí okolo 50-80 dolárov. Je ľahké vypočítať, že sa vyplatí v prvom roku používania. A ak sa domnievame, že slúži najmenej 5 - 10 rokov, potom Úspory sú značné.

Čo je menštruačný pohár?

Menštruačný kalíšok alebo čiapočka, ako sa tiež nazýva, je nádoba, ktorá navonok predstavuje malú čiapočku, ktorá je vložená do vagíny počas menštruačného výtoku. Misky sú zvyčajne vyrobené z vysoko kvalitného lekárskeho silikónu, latexu alebo termoplastického elastoméru. Existujú aj jednorazové menštruačné šálky, ktoré sú vyrobené z nejakého polyetylénu. Funkciou menštruačného kalíšku nie je absorbovať menštruačný prúd, rovnako ako dámske vložky alebo tampóny, ale iba ako dutá nádoba ich zhromažďuje.

Ako sa menštruačný kalich nachádza v pošve? Materiál, z ktorého je vyrobený, je veľmi flexibilný a mobilný. Šálka ​​má formu vagíny a jej kontakt so stenami nie je schopný spôsobiť poranenie, podráždenie a natiahnutie svalov.

Mechanizmus účinku menštruačného kalíšku spočíva v tom, že v pošve vytvára vákuum. Pri správnom zavedení sa pohár otvorí tak, aby tesne priliehal k vaginálnym svalom. Tesné zapadnutie do svalov vagíny zaisťuje tesnosť na oboch stranách, čo znamená, že nielen menštruačný tok nevytečie, ale napríklad voda neprenikne z vody alebo bazénov.

Bude to trvať trochu praxe naučiť sa vkladať chránič úst, ale vo všeobecnosti takáto manipulácia nie je schopná spôsobiť ťažkosti. Pohár sa vkladá ručne, ako tampón. V návode na obsluhu alebo vo videu môžete vizuálne vidieť, ako sa čiapočka zloží v dlani, aby ste ju mohli neskôr vložiť dovnútra. To je tiež odstránené celkom jednoducho, hlavná vec nie je okamžite vytiahnuť existujúce chvost. Najprv musíte stlačiť prst na viečku a potom, keď je vákuový priestor porušený, odstráňte ten istý chvost.

Zmena menštruačného kalíšku sa zobrazuje každých 5 - 12 hodín, konkrétny čas závisí od dňa cyklu, množstva výboja a vonkajších okolností. Čas naplnenia misy závisí od jej veľkosti, je však potrebné vybrať nie nie ako tampón (v závislosti od množstva sekrétov), ​​ale len s prihliadnutím na jeho anatomické vlastnosti. Hoci je populárnych niekoľko výrobcov menštruačných šálok a každá z nich sa mierne líši vo veľkosti svojich výrobkov, všetky menštruačné šálky sú rozdelené do dvoch skupín - veľkosť S (A alebo 1) a veľkosť L (B alebo 2).

Zvyčajne sú tieto dve skupiny absolútne dostačujúce - prvá je pre krehké ženy bez narodenia, nie pre veľmi ťažké obdobia, druhá je vhodná pre ženy, ktoré porodili alebo podstúpili chirurgické zákroky na ženských genitáliách (vrátane potratov a škrabancov), s veľkými obdobiami alebo veľkými postavami , Výber menštruačného pohára je do značnej miery individuálny - napríklad aj žena, ktorá porodila, ale miniatúrna žena je lepšie vybrať si menší pohár. Pri výbere menštruačného šálky, bude užitočné merať výšku pošvy - to môže byť vykonané buď samostatne, alebo (čo je lepšie) pri konzultácii gynekológa. Prední výrobcovia týchto výrobkov dodržiavajú tieto normy:

LadyCup (Česká republika)

priemer 46 mm, dĺžka 53 mm

priemer 40 mm, dĺžka 46 mm

Mooncup (Česká republika)

priemer 43 mm, dĺžka 50 mm

priemer 46 mm, dĺžka 50 mm

Yuuki (Česká republika)

priemer 47 mm, dĺžka 57 mm

priemer 42 mm, dĺžka 48 mm

MeLuna / Melun (Nemecko)

priemer 45 mm, dĺžka 54 mm

priemer 45 mm, dĺžka 45 mm

priemer 40 mm, dĺžka 40 mm

Lunette (Fínsko)

priemer 46 mm, dĺžka 52 mm

priemer 41 mm, dĺžka 47 mm

Veľkosť menštruačného pohára odráža jeho tvar. K dispozícii sú okrúhle a podlhovasté misky. Kolo je zvyčajne kratšie, vhodné pre ženy s krátkou vagínou a predĺžené - pre ženy s dlhou.

"Chvosty" menštruačných kalíškov sú tiež rôzne tvarované - ploché, rúrkovité, vo forme gule alebo krúžku a niekedy úplne chýbajú.

Menštruačné poháre sú k dispozícii v rôznych farbách - môžu byť rôzne odtiene, rovnako ako biela a transparentná. Voľba farby menštruačného kalíšku závisí výlučne od chuťových preferencií ženy. Okrem toho stojí za zmienku, že farebné misky dlhšiu dobu si zachovávajú estetický vzhľad, nie sú tak viditeľnými stopami používania. Ale to je zlé - na druhej strane, ich čistota je ťažké určiť okom.

Porovnanie menštruačného pohára s tampónmi a tesneniami

Ak ste prvýkrát počuli o menštruačný pohár, bude to určite spôsobí, že odmietnete. Adaptácia v profesionálnych spoločenstvách je však už dlho známa a mnohé ženy ju úspešne využívajú. Hoci menštruačný kalíšok nie je bez nevýhod, má rad výhod, o ktorých budeme diskutovať podrobnejšie neskôr, teraz len porovnaj čiapku s tampónmi a vankúšikmi, ktoré sú nám známe.

Ak ste prívržencom tesnení na "tieto" dni, potom výhodou menštruačného pohára bude absencia takzvaného "skleníkového efektu" a podráždenia na koži, určité nepohodlie, "komprimovať pocit". Myslíte si navyše na problém likvidácie hygienických výrobkov? Menštruačný pohár opakovane použiteľný a nevyžaduje likvidáciu niekoľkokrát denne.

V porovnaní s tampónmi je výhodou ochrany úst, že neabsorbuje krv, ale zhromažďuje ju ako rezervoár. Tampon v zriedkavých prípadoch môže spôsobiť šok, absorbuje nielen krv, ale aj všetky druhy hlienu a maziva prítomné v pošve, spolu s mikroflórou, ktorá je tu obsiahnutá. Tampóny teda môžu zmeniť stav mikroflóry, spôsobovať sušenie a dráždivý účinok na sliznicu. Kontakt stien vagíny s materiálom misky sa nemení s časom zdržania pohárikov vnútri, okrem toho je vylúčený kontakt vagíny s krvavými sekrétmi.

Maximálne množstvo menštruačných šálok môže pojať dvakrát toľko krvi ako akákoľvek tampónová podložka. Pozrime sa však bližšie na výhody a nevýhody takéhoto zariadenia.

Výhody a nevýhody menštruačného pohára

Rozbor menštruačného pohára začíname s jeho nedostatkami, pretože jeho výrobcovia a distribútori tento pohľad na produktovú stranu obratne obchádzajú. Aj keď niektoré nevýhody majú všetky prostriedky ženskej intímnej hygieny a ich nešikovné použitie je spojené s chorobami pohlavných orgánov a menštruačné šálky nie sú výnimkou. Medzi ich mínusy patria:

  • Nedostatok klinických štúdií - menštruačné šálky boli vynájdené asi pred sto rokmi, ale rozšírená popularita sa nikdy nedosiahla, samozrejme, viac populárnych tampónov a vankúšikov sa zlepšuje. O menštruačných kalíškoch je známe, že sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý traumatizuje vaginálnu stenu a samotná štruktúra šálky tiež narúša. Nie je však celkom prirodzené, aby sa predĺžený pobyt menštruačnej krvi v reprodukčnom systéme udržiaval.
  • Riziko množenia baktérií je dvojsečný meč. Na jednej strane je nádoba lepšia ako tampon, ktorý tiež drží krv vo vagíne, ale je tu prístup vzduchu, čo je dôvod, prečo je možná reprodukcia patogénnej mikroflóry. V každom prípade však v pošve dochádza k stagnácii krvi. Vakuový priestor a nedostatok kyslíka pri použití menštruačného kalíšku je plná reprodukcie anaeróbnych mikroorganizmov. Okrem toho baktériám hrozí riziko vzniku krvi, ktorá sa nachádza v tesnení. Jediný spôsob, ako tomu zabrániť, je pozorovať intímne hygienické opatrenia a výmenu tesnenia / tamponu, ako aj misku každých 4-5 hodín.
  • Hádzanie krvi do maternice - štruktúra menštruačného kalíšku je taká, že tu voľne prúdi krv, ale môže sa tiež vrátiť, ak napríklad žena, napríklad klamstvá alebo viac, vykonáva fyzické cvičenie. Počas menštruácie sa krčka maternice otvára a spätný tok krvi do nej smerom k maternici je plný zápalových procesov a endometriózy, ktorá ešte nie je úplne pochopená.
  • Neodporúča sa používať menštruačný kalíšok pre panny, ženy so zavedeným vnútromaternicovým aparátom av prítomnosti akýchkoľvek gynekologických ochorení. Skôr ako sa stanete vlastníkom tohto príslušenstva, odporúčame, aby ste sa o tom porozprávali so svojím gynekológom.

Ak ste úplne zdravý a Váš lekár nemá žiadne námietky voči použitiu menštruačného kalicha, vezmite do úvahy, že problémy sú nepravdepodobné, ale stále možné:

  • zavedenie a odstránenie menštruačného kalíšku z pošvy vyžaduje určité zručnosti - neodporúča sa používať menštruačný kalíšok prvýkrát v prvý deň menštruácie, experimentovať s produktom predtým, dodržiavať pokyny,
  • dokonca aj pri správnom zavedení (pri prvom použití) môže šálka spôsobiť určité nepríjemné pocity a byť cítiť vo vnútri, takže by nemala byť - buď nesprávne zvolená veľkosť alebo nesprávne nainštalovaný výrobok
  • výrobok je pomerne drahý - na jednej strane sa dá jeho cena nazvať zisková, ale len pod podmienkou, že vám to vyhovuje a bude sa používať mnoho rokov (až 10 rokov, ako uvádzajú výrobcovia), ale ak si na šálku nezvyknete, alebo to nepovažujete za potrebné pravidelne meniť, nie je úplne ziskový,
  • Je nesmierne dôležité dodržiavať pravidlá hygieny pri používaní chrániča úst - možno jeho prítomnosť vo vagíne a nemôže pripomínať na niekoľko hodín, ale je lepšie zmeniť misku každých 4-5 hodín, je takmer nemožné robiť správne na ceste, v prírode, na akomkoľvek verejnom mieste, pretože musíte opatrne vybrať zásobník a dôkladne umyť,
  • v prípade nedodržania hygienických požiadaviek je použitie menštruačného kalíšku rovnako nebezpečné ako predčasná výmena tesnení a tampónov, to znamená vývoj bakteriálnej a plesňovej patogénnej mikroflóry. ,

Berúc do úvahy všetky možné riziká používania menštruačných šálok, mnohé ženy si ich vyberajú pre dostatočný počet výhod:

  • Použitie menštruačného pohára je veľmi prospešné. Je opakovane použiteľný a konečný termín sa odhaduje na desaťročie, počas ktorého môžete výrazne zvíťaziť v peniazoch bez výdavkov na jednorazové produkty. Menštruačný kalich však môže vyžadovať výmenu a po niekoľkých rokoch, navyše, niektoré ženy si na svoje pohodlie nikdy zvyknú.
  • Použitie menštruačného kalíšku sa nazýva pohodlné, pretože akýkoľvek únik je vylúčený, vytvára vákuový priestor za predpokladu správneho umiestnenia. Okrem toho menštruačný kalíšok nespôsobuje ani najmenší nepohodlie - účinok kompresie, ako v prípade tesnení, a vylučuje sa presušenie sliznice, ako pri použití tampónov.
  • Nie je potrebné časté výmeny. Výrobcovia menštruačných pohárov ich nazývajú skvelým riešením pre dlhé cesty alebo v noci s tým, že nie je potrebné sa v noci prebudiť, alebo vymieňať náradie každé 4 hodiny na ceste. Existujú pochybnosti, pokiaľ ide o hygienu.
  • Pohodlie cestovať - ​​a kvôli častej výmene zariadenia, a kvôli vhodnosti plávania, akejkoľvek fyzickej aktivity. Menštruačný kalíšok je úplne neviditeľný, na rozdiel od tamponu (s "chvostom", ktorý riskuje pohľad z bikín) a ešte viac z podložky pripevnenej k bielizni. Ďalšou výhodou je, že nie je potrebné nakladať batožinu s hygienickým obalom, stačí si vziať jednu miniatúrnu vaničku.
  • Použitie menštruačného kalíšku sa nazýva menej škodlivé ako tesnenia a tampóny. Vo férovosti treba povedať, že každý z týchto produktov bude neškodný, ak budete dodržiavať základné hygienické opatrenia. Menštruačné šálky nespôsobujú alergie a podráždenie, vaginálnu suchosť a toxickejší šok, ktorý sú tampony schopné. Miska je vyrobená zo špeciálnych materiálov, jej dizajn berie do úvahy anatomické vlastnosti ženy - vo všeobecnosti nie je miska schopná poškodiť steny vagíny (s vhodným vložením a extrakciou!). Nedostatočným hygienickým spracovaním misky sa zároveň zvyšuje riziko vzniku infekcií.
  • Menštruačné misky patria do kategórie hygienických výrobkov - tak z hľadiska materiálu, z ktorého sú vyrobené, ako aj s ohľadom na frekvenciu, s akou sú použité. Žena, ktorá používa menštruačný kalíšok, nenahrádza rady tých, ktorí vyhodia jednorazové vankúšiky a tampóny a nemyslia na ich likvidáciu.
  • Použitie menštruačného šálky dáva pocit istoty - po prvé, jeho objem a spôsob umiestnenia do pošvy prakticky eliminuje pravdepodobnosť menštruačného vytekania a po druhé, šálka môže byť použitá v predvečer menštruácie, čo je obzvlášť dôležité, keď je cyklus nepravidelný.

Jemnosť použitia menštruačných pohárov

Ak sa vaša voľba zastaví pri používaní menštruačného pohára v kritických dňoch, potom musíte mať predstavu o tom, ako správne používať a uchovávať zariadenie. Záleží na tom na čase jeho fungovania a čo je najdôležitejšie, na vašom zdraví.

Podmienky používania menštruačného pohára:

  • po zakúpení výrobku si prečítajte návod na použitie,
  • Pred prvým použitím menštruačnej misky varte päť minút spolu so sterilizačnými tabletami, ktoré sú na to určené,
  • Pred tým, ako sa pohár dotknete, si dôkladne umyte ruky čistiacimi prostriedkami,
  • pre hladšie vloženie kalichu do vagíny sa odporúča navlhčiť čistou vodou alebo lubrikačným gél na vodnej báze,
  • zložte šálku štyrikrát - najprv spolu v polovici, stláčajte ju palcom a ukazovákom tak, aby sa stala takmer plochá, a potom opäť krížovo - vložte maximálny stlačený pohár do pošvy, kde sa otvorí a zaujme prirodzenú polohu,
  • pred vybratím menštruačného kalicha si dobre umyte ruky,
  • na extrakciu šálky, je potrebné rozbiť vákuum efekt - prvý tápať a stlačte na strane dna, potom vytiahnite ľahko na chvost, šálka by mala ísť von ľahko,
  • vyprázdnite šálku a opláchnite ju najprv studenou vodou, aby ste sa zbavili stôp krvi, použitie teplej vody povedie k stuhnutiu stôp na povrchu, odporúča sa ju znovu sterilizovať (pomocou vriacej vody a sterilizačných tabliet) pred ďalším vložením šálky do pošvy
  • если не всегда есть возможность стерилизовать менструальную чашу после каждой выемки, то обязательно это нужно делать хотя бы в начале и в конце менструации.

Правила хранения менструальной чаши:

  • по завершению критических дней прокипятите капу в воде с добавлением специальных таблеток,
  • высушите и оботрите капу бумажным полотенцем,
  • na uskladnenie uzáverov použite špeciálny vak vyrobený z bavlnenej tkaniny, ktorý sa zvyčajne dodáva spolu s prvým nákupom, môžete si ho kúpiť,
  • pri použití menštruačného kalíšku sa môžu okrem bavlneného vaku, ďalšie sterilizačné tablety, gélové mazivá, vlhké obrúsky (pohodlné v "poľných podmienkach") stať dodatočnými prostriedkami.

Popis zariadenia

Menštruačný kalich je kompaktný rezervoár na zber výtokov počas menštruácie. Tento vývoj nebol schopný získať širokú popularitu, aj keď v skutočnosti pomocou menštruačného pohára je veľmi pohodlné, jednoduché a efektívne.

Výrobok môže byť vynikajúcou náhradou, ak ste alergický na tampóny alebo vankúšiky. Menštruačný pohár zo špeciálnych materiálov hypoalergénneho typu:

  • Tep plast,
  • lekársky silikón.

Používajú sa aj na výrobu detských fliaš a bradaviek. Trochu menej misy sú vyrobené z latexu (prírodné). Niektorí zástupcovia pohlavného styku sú na tento materiál alergickí, preto sa často používajú neškodnejšie a bezpečné druhy surovín.

Výrobok je malý podlhovastý alebo zaoblený pohár, ktorý sa rozširuje na základni. Na úzkej strane je špeciálne pero.

Použite menštruačný pohár by mal byť rovnaký vzor ako tampón. Jediným rozdielom je, že pri použití viečka nie je tajomstvo v kontakte s vaginálnymi stenami, čo pomáha predchádzať komplikáciám vo forme toxického šoku. Miska je dostatočne tesná na stenách vagíny, takže prietok je úplne vylúčený.

Vonkajšie faktory zároveň nemenia polohu zásobníka, pretože vo vnútri sa vytvára vákuum. So zavedenou miskou môžete dokonca hrať šport.

Menštruačné šálky sú opakovane použiteľné a jednorazové. Tieto sú spravidla vyrobené z mäkších a ľahších materiálov. Obidve odrody môžu byť použité v noci aj v noci. Je len potrebné zvoliť správnu veľkosť, ktorá zodpovedá fyziologickým parametrom. V tomto prípade produkty nevysušujú vaginálnu sliznicu a nemajú žiadny vplyv na mikroflóru.

Výber produktu

Je veľmi jednoduché vybrať si podložky a tampóny. Spravodlivé pohlavie si dobre uvedomuje nasiakavosť a odstupňovanie takýchto produktov. Čiapky, čiapky a misky sa navzájom líšia v priestrannosti a priemere.

Produkty sa tiež líšia tvarom rukoväte. Najbežnejšie formy sú:

Menštruačný kalich má najčastejšie podlhovastý tvar, ktorý sa niekedy nazýva Tulip. Optimálnu veľkosť je možné zvoliť len experimentálne, pretože v tejto veci je všetko veľmi individuálne. Hlavná vec - pomocou šálky by nemal spôsobiť žiadne nepríjemné pocity.

V priebehu rokov bude potrebné rekonštruovať rozmery menštruačného kalíšku, pretože vaginálne steny strácajú časom svoju elasticitu, pokiaľ pravidelne nevykonávate špeciálne gymnastické cvičenia. Pokiaľ ide o materiál, všetko závisí od osobných preferencií.

Silné a slabé stránky

Všeobecne platí, že ženy hovoria pozitívne o menštruačné šálky. Medzi výhody patria:

  • uzávery nemajú žiadny vplyv na vaginálnu mikroflóru,
  • neprispievajú k rozvoju gynekologických ochorení, t
  • nespôsobujú rozvoj patogénnych baktérií,
  • absolútne hygienické
  • majú vysokú účinnosť
  • značné úspory pri používaní opätovne použiteľných výrobkov,
  • vysoká úroveň šetrnosti k životnému prostrediu
  • podráždenie kože a alergie sú vylúčené.

Ale nie bez nedostatkov. Z toho stojí za zmienku:

  • výber správnej hlasitosti a veľkosti trvá veľa času,
  • zručnosti pri odstraňovaní a zavádzaní chrániča úst počas menštruácie, t
  • vákuum môže spôsobiť určité nepohodlie počas cyklu, takže niektoré ženy radšej nepoužívajú tieto banky a šálky,
  • takéto produkty sú nežiaduce na použitie u panien, pretože sú schopné roztiahnuť svoje buriny.

Správnu voľbu môžete urobiť, ak zvážite všetky výhody a nevýhody týchto produktov. Ak je menštruačný kalich už zakúpený, potom musíte vedieť prečo a ako ho správne používať.

Podmienky používania

K výrobku sú pripojené podrobné pokyny na použitie. Pravidlá pre zavedenie misy sú založené na:

  1. Po prvé, výrobok je dôkladne dezinfikovaný.
  2. Potom si musíte umyť ruky a zvoliť optimálnu polohu.
  3. Potom by sa mal uzáver navlhčiť vodou a zložiť 2 krát na plochý tvar.
  4. Pysky sa musia jemne rozrezať a musí sa tam umiestniť náustok tak, aby jeho hrot bol asi 1 - 2 cm od samotného vchodu.
  5. Potom sa nádoba narovná perom.

Ak misku vložíte správne, nemala by spôsobiť žiadne nepríjemné pocity ani pri zmene polohy tela. Výrobok vyberte v opačnom poradí.

Starostlivosť a čistenie

Dôležitým prvkom v starostlivosti o menštruačný kalich je dezinfekcia pred použitím. Na tento účel sa môže produkt variť, spracovať s octovým koncentrátom, peroxidom vodíka alebo udržiavať vo vodnom kúpeli.

Zariadenie uchovávajte v špeciálnom prípade. Ak misku používate správne, poskytnite jej optimálne skladovacie podmienky a čas od času ju vyčistite, bude trvať veľmi dlho.

Bohužiaľ, tento nástroj pre intímnu hygienu je stále v kategórii nových produktov. Preto nebolo možné plne preskúmať jeho vedľajšie účinky a kontraindikácie. Mimochodom, pri zdvíhaní toalety, musíte sa spoliehať len na svoje vlastné pocity a reakcie tela.

Pin
Send
Share
Send
Send