Zdravie

Črevo reaguje na menštruačnú bolesť

Pin
Send
Share
Send
Send


Morbidita počas menštruácie pri močení aspoň raz v živote, ale každá žena sa cítila. Približne 70% spravodlivého sexu zažilo takýto alarmujúci symptóm. Ak je bolestivé písať počas menštruácie, je potrebné kontaktovať gynekológa, aby sa zabránilo vzniku závažných patológií.

Existuje mnoho dôvodov, prečo je bolestivé písať počas menštruácie. Typicky sa takýto klinický obraz vyskytuje počas vývoja infekčných a zápalových ochorení. Najčastejšie sa u žien vyskytuje cystitída.

Toto ochorenie znamená, že zápalový proces začal v močovom mechúre, príznaky sa môžu objaviť dlho pred kritickými dňami, ale bolesť pri močení pred menštruáciou alebo počas nich sa stáva výraznejšou. Je to spôsobené prietokom krvi do malej panvy počas odmietnutia endometria, ako aj podráždením močového mechúra.

Liečba cystitídy sa predpisuje po stanovení diagnózy. Skladá sa z injekcií a užívania piluliek, ktoré pomáhajú znížiť zápalový proces a bolesť pri močení počas menštruácie a po nich.

Alarmujúci príznak môže nastať aj v dôsledku používania tampónov počas kritických dní. Každá z nich je zabalená samostatne a potom zložená do spoločnej krabice. To však nezaručuje úplnú ochranu pred infekciou.

Mnoho žien jednoducho nedodržiava pravidlá používania tampónov. Musia byť vložené do pošvy bezprostredne po otvorení obalu a umyť len mydlom a rukami. Tieto pravidlá najviac zanedbávajte, otvárajte tampon vopred, sedí na záchode a držte ho v rukách. Potom, napríklad, po defekácii alebo močení, utrite genitálie papierovou utierkou a vpichnite tampon tou istou rukou.

To je nesprávne. Týmto spôsobom sa infekcia prenesie do močovej trubice z pošvy a konečníka, po ktorom sa rýchlo šíri a spôsobuje bolesť pri močení počas menštruácie. Bolesť sa zvyšuje s dlhou abstinenciou na toaletu, pretože mnohé ženy tolerujú až 3 hodiny, to je čas určený na použitie tamponu.

„Nuž, nemeňte to zakaždým, keď idete na toaletu, čo je asi 1-krát za 1–1,5 hodiny,“ presne to ženy myslia. Je však lepšie zmeniť, než vydržať, pretože keď sa tampon naplní, jeho veľkosť sa zväčšuje a môže vyvíjať silný tlak na vnútorné steny vagíny.

Keď sa pani konečne rozhodne ísť na toaletu a vytiahne tampon, bude zaseknutá, v dôsledku čoho dôjde k poraneniu sliznice a zavedením nového hygienického výrobku sa infekcia zavedie do poškodených oblastí, čo jej umožní postupovať ešte rýchlejšie. Riziko vzniku TSS sa teda zvyšuje.

Druhým dôvodom je alergická reakcia. Ak ste nikdy nepoužili tampony, musíte najprv navštíviť gynekológa. Vyberie správne hygienické prostriedky, ktoré nespôsobia alergickú reakciu.

Zbavte sa bolesti pri močení počas menštruácie je ľahké. Stačí odmietnuť použitie tamponov, vyliečiť infekcie a viac ich používať, ani používať, ale dodržiavať pravidlá aplikácie.

Obličky

Výpočty v týchto párovaných orgánoch môžu tiež spôsobiť bolestivé močenie počas menštruácie. Tento príznak sa objavuje v dôsledku zápalového procesu, ako aj v dôsledku prechodu kameňa cez močovú trubicu. Keď sa to stane, kameň poškodzuje celistvosť stien, poškriabaním ich zubatými hranami, ktoré spôsobujú bolesť a pálenie pri návšteve toalety „malým spôsobom“.

Niekedy s močom môžete vidieť nečistoty krvi, nie je to menštruačná krv, uvoľňuje sa z močovej trubice, pretože škrabance môžu krvácať.

Chlamýdiová infekcia je ďalším závažným dôvodom, prečo by ste sa mali poradiť s lekárom, ak pocítite bolesť pri močení u žien počas ich obdobia. Toto ochorenie je sexuálne prenosné, nepostupuje okamžite, ale postupne napadá zdravé bunky.

Chlamýdiová infekcia postihuje celý reprodukčný systém. Je tu pocit pálenia, pred menštruáciou a po nich je výtok s nepríjemným zápachom. Bolesť pri močení. Táto patológia je dôležitá na čo najskoršie odhalenie, pretože hrozí mnohými komplikáciami.

Gonorea a trichomoniáza. Pred menštruáciou je bolestivé písať kvôli takýmto infekčným patológiám. Samozrejme, toto nie je jediný príznak, ktorý môže naznačovať prítomnosť choroby. Súčasne s bolestivým močením, externé genitálie napučia u ženy, objaví sa hyperémia a vylučujú sa hnisavé vaginálne sekréty.

Zápalový proces siaha do vagíny, krčka maternice, vonkajších genitálií. To vedie k bolesti pri prechode na záchod.

podchladenie

Ide skôr o mladé dievčatá ako ženy, ktoré porodili. Mladí ľudia chcú vyzerať lepšie ako teplejšie oblečenie. v chladnom období je veľmi ľahké sa ochladiť, najmä ak chodíte denne v krátkych sukniach alebo šatách. Týmto spôsobom sa uskutočňuje cystitída a zápal vaječníkov a krčka maternice.

Hypotermia nekončí nič dobrého, ale môže sa varovať, ak sa budete obliekať v teple. Najmä keď príde jar a všetci sa okamžite vyzliekajú, a sedenie na studenej lavičke môže spôsobiť bolesť pri močení a zápal močového mechúra, prípadne aj závažnejších patológiách.

Keď sa vyskytne takýto príznak, musíte najprv navštíviť gynekológa. A ak už to uzná za potrebné, môže už nariadiť urológovi alebo lekárovi infekčnej choroby.

Predpísané terapeutické opatrenia závisia od príčiny bolesti počas vyprázdňovania močového mechúra počas menštruácie. Ak je to zápalový proces spojený s podchladením, potom je užitočné piť veľké množstvo vody a zahriať močový mechúr s vyhrievacou podložkou.

V prípade infekcie sú predpísané antibakteriálne alebo antifungálne liečivá, ktoré sú účinné pri určitých mikroorganizmoch, ktoré spôsobili tieto príznaky. Budete tiež musieť piť komplex vitamínov obnoviť ochranné funkcie tela a pomôcť mu v boji proti infekcii.

Suzyan Anaida Varazdatovna

Psychológ, kouč online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Tiež mám opuch čriev a to všetko. Nič také nerobím

To je normálne. Nič robiť.

Prvý deň pred začiatkom menštruácie sa bruško v oblasti maternice a prívesky začne strašne trápiť. A až po tom, čo pôjdeme na toaletu (ospravedlňte ma) veľkými - bolesť ustúpi. Vždy to bolo.

Prvý deň pred začiatkom menštruácie sa bruško v oblasti maternice a prívesky začne strašne trápiť. A až po tom, čo pôjdeme na toaletu (ospravedlňte ma) veľkými - bolesť ustúpi. Vždy to bolo.

A mám bolestnú ovuláciu a počas toho mám bolesť ako smilstvo v črevách .. hrôza ... a pocit, že potrebujeme veľa.

Je to reakcia na hormón prostaglandín, ktorý počas tohto obdobia bije. pretože Tehotenstvo sa nestalo, všetky nahromadené živiny za mesiac, sú reabsorbované urýchleným tempom a evakuované telom. Preto opuch a zvýšená aktivita črevného traktu.

Súvisiace témy

A bolí ma v prvý deň menštruácie ísť na toaletu veľkým spôsobom. Myslel som si jeden taký.

dievčatá a ja mám otázku každý deň, keď idem na záchod vo veľkom. Ospravedlňujeme sa za tento druh detailov, všeobecne, keď idem na záchod a mám pocit, že hmota kala sa pohybuje cez črevá, v určitom bode začína bolesť v maternici. v krčku maternice, myslím, že táto hmota pohybujúca sa pozdĺž čriev bolí moju maternicu a bolí to v tomto mieste. je to náhodou nie endometrióza? Čítal som, že takéto znaky sú možné ((

dievčatá a ja mám otázku každý deň, keď idem na záchod vo veľkom. Ospravedlňujeme sa za tento druh detailov, všeobecne, keď idem na záchod a mám pocit, že hmota kala sa pohybuje cez črevá, v určitom bode začína bolesť v maternici. v krčku maternice, myslím, že táto hmota pohybujúca sa pozdĺž čriev bolí moju maternicu a bolí to v tomto mieste. je to náhodou nie endometrióza? Čítal som, že takéto znaky sú možné ((

Toto je normálne, autor. Maternica je naplnená krvou, tlak na črevá - tentoraz.
Po druhé, telo vylučuje hormón oxytocín, ktorý prispieva k svalovej kontrakcii. Ak by tomu tak nebolo, ženy by v kritických dňoch zomreli na smrť. Oxytocín spôsobuje kontrakciu maternice a tým redukuje krvácanie. Odskok sa však dotýka aj čriev - tiež sa zmenšuje s očakávaným výsledkom :)

Mám mesačne bezbolestne, ale na strane čreva - áno, je to také! Nezdá sa, že to bolí a neobťažuje sa, ale je mi ľúto, že sa stane trochu voľná stolica.

Dievčatá majte na pamäti, že maternice počas obdobia sa zvyšuje a tlačí vaše črevá. Preto všetky príznaky. Ak prejdete fekálne hmoty, potom zase vyvíjajú tlak na maternicu, ktorá už bolí, a tým pádom silnejšiu bolesť a úľavu po prechode na toaletu.

Mám to isté, len za 1 deň

autor, všetko je normálne, len kŕče sa šíria do maternice aj do čriev, telo je jeden celok. Vždy mám prvý deň.

Niekedy to mám tak, že v prvý deň menštruácie, ak nechodím do tubziku, sú takéto bolesti pekelné v zadku, rovnej búrke, hrôze. Dáva to mozgu. Potom, keď idete, to všetko okamžite zmizne. ,

No, pretože taký chlast, vôbec, pridám do štatistiky, takže Autor upokojí :) Mám tiež prvý deň. A len nedávno si uvedomil, že stačí piť liek proti bolesti, 1 tableta caffeine a žiadny problém. A potom som v živote stále bez piluliek, no, Noshpu mohol jesť každé dva mesiace, ale čakať dlho, kým to nefunguje. Teraz som sa rozhodol, že dvanásť tabliet anestetika v roku nebude telo špinavé, a na druhý deň nič nebolí.

Mám rovnaké, silné bolesti, ktoré dávajú všade, hnačka, nadúvanie. Už dávno to vnímam ako črtu môjho tela, no, čo mám robiť, musím vydržať. močenie 10 dní pred menštruáciou a počas menštruácie každú pol hodinu, posledné dni každých 10 minút už deň a noc. Z tohto dôvodu nemôžem spať. Neberiem žiadne pilulky.

dievča, ktoré sa pýtalo na endometriózu, je to naozaj možné, toto je jeden z príznakov.

Počas menštruácie je to pocit, že celé črevo je prázdne. Išiel som do prvého dňa 3 krát na toalete, atómoch a ďalšie. Bolesti v prvý deň sú pekelné, ak nejem liek proti bolesti, leziem na stenu bolesti. Na druhý deň sa už cítim lepšie, trochu ťahanie v spodnej časti brucha.

Áno, myslel som, že so mnou je niečo zle. Ukazuje sa, že nie som jediný

Wow, myslel som si, že som jediná) Mám to vždy počas menštruácie, hlavne v prvých dňoch. Strašne nepríjemné pocity, vždy chcem ísť na toaletu veľkým spôsobom. Všetci priatelia sa sťažujú na bolesť v spodnej časti brucha a moje črevá reagujú bolestne. Už som si na to zvykla - neoddeliteľná súčasť menštruácie pre mňa))

Mám to isté ako dievča, ktoré sa pýtalo na endometriózu a ja ho tiež podozrievam. Mám to od svojich 14 rokov a niekedy bolesť je taká, že sa sotva dokážem zdržať, aby som nekríkla.
Ale mám ďalšiu otázku. Máš všetky deti? Nemôžem otehotnieť 1,5 roka. Pravdepodobne je pripojený.

Dievčatá. a dnes som si myslel, že zomriem.
V prvý deň menštruácie, bolí to ísť na záchod (milosť), z väčšej časti .. Ale včera, všeobecne kapets .. Asi 12 nocí, takže žalúdok ochorel, že som vyšplhal na steny .. taký pocit, ako nadúvanie .. ale nie na záchod Môžem ísť, to bolí ((
Trochu som trpel, zaspal. O 2 hodine ráno som sa zobudil z toho, že to bolo strašne boľavé. Išiel som a plakal som. Môj manžel podal anestetickú injekciu, pustil sa zo spánku.
Toto ráno sa zdá byť jednoduchšie, ale napriek tomu nemôžem ísť na toaletu (mám 20 rokov, nemám deti a ešte neplánujem. Prečítam tu recenzie, je to šialené ísť k lekárovi (((((((((

ísť na lekára ((((((

Mám ten istý problém už niekoľko rokov. 5. Špecialisti hovoria, že potrebujete lásku a dobrý sex, a každý bude kvitnúť ako dievčatá! Len s našimi mužmi nebudete čakať, tu a trpíte.

Na prvý deň som tak neustále. Chodím na toaletu vo veľkom 3-5 krát denne. A myslím si, že je dobré, aby sa črevá vyprázdňovali aspoň raz za mesiac na úkor menštruácie.) Ide o druh črevných čistiek. Koniec koncov, to, čo prichádza z tela počas menštruácie z čriev na iné obyčajné dni, sedí tam ticho v nás. Bolesť aj pri menštruácii, ale len na prvý deň. A pocit, že chcete ísť na toaletu veľkým spôsobom, tiež neopustí, kým črevá nie sú úplne prázdne.

To je normálne) Tiež potvrdzujem, že je už veľa vecí napísaných a nie je čo dodať) Mám to na druhý deň. Prvý deň trochu šmuhy, druhý deň začne boleť spodnú časť brucha, nadúvanie, malátnosť, miernu nevoľnosť, behám niekoľkokrát veľa, dobré čistenie tela) Ďalší deň sa všetko stabilizuje a nič neublíži.

dievčatá, mám rovnaký problém.
len som blázon koliky v črevách na 2. deň menštruácie (((
a silné zárezy v zadku ((
Čo robiť? Možno je to len problém s črevami a nie kvôli menštruácii?

Ako som sa s ňou oboznámil, včera som práve trpel týmito divokými bolesťami, mimochodom, ako dievčatá, ktoré som mal podozrenie na endometriózu. a oni písali ešte vyššie, tiež nemôžem otehotnieť 2,5 roka, tiež si myslím, že je to vzájomne prepojené! Chystám sa na proktolog na kontrolu môže zistiť, čo sa stane.

Dnes, pol dňa už trpím bolesťou v žalúdku, išiel som na toaletu, pil, trochu spal, bolesti mierne klesali, ale stále nepríjemné!

Dievčatá! Ako vám všetkým rozumiem! Tiež som si myslel, jeden taký, napísal vo vyhľadávači a prišiel cez túto stránku. Dnes mám druhý deň, prebudil som sa z hroznej bolesti, v spodnej časti brucha, pil somhpu, pil ketány, ale všetko je k ničomu. Bolesť žalúdka strašne, a ja chcem ísť na toaletu a veľké. Ale nie, že by mi to ublížilo ísť, proste to nedokážem, nefunguje to. Môže niekto pomôcť s radou? Medzitým budem vydržať :-(

Ahoj, keď začnem svoje obdobie, cítim strašnú bolesť v spodnej časti brucha a moja dolná časť chrbta strašne bolí, potom, čo pijem Kitans a analgín, a po 30-40 minútach všetko zmizne, moje obdobie prestane bolieť, ale keď jím, začína to abdominálna distenzia, chcem ísť na záchod, a keď idem na záchod, bolesť je oveľa horšia Čo môžem urobiť, môžem mi povedať, že nemôžem ísť ??

A v 1 a 2 dňoch menštruácie je veľmi bolestivé chodiť veľa. Pocity sú, že ako maternice a črevá sú teraz vyskočí. Správne desivé ísť na záchod veľa. A tak asi dva roky. Čo je to? Vie niekto?

Mám ten istý príbeh, dnes je taký deň, už som sa zaregistroval na túru v záchode, vďaka Bohu, že je to prvý deň.

Pripojím sa k dievčatám, tiež som si myslel, že mám jednu. v prvý deň menštruácie, akonáhle začnú škvrny, okamžite chcem ísť na toaletu vo veľkom meradle. a bolesti sú tak soooooooooooooooooooooooooooooo tvrdo zranené. po záchode, to jednoducho nie je nič jednoduchšie, ale to bolí a kňučanie ešte horšie. nie je možné žiť bez liekov proti bolesti ..)), myslím, že to môžete povoliť raz mesačne, druhý deň to zvyčajne nebolí toľkokrát, že to je normálne, inak to mám na sebe.

Dievčatá a kto má bolestnú ovuláciu? Mám strašné rezné bolesti na bruchu, nemôžem pochopiť črevá alebo vaječníky, môže tiež dať v hypochondrium, toľko kňučanie. A zatiaľ čo žalúdok je tak tesný ako lopta! Kolika je neuveriteľná, v záchode vo veľkom je bolestivé ísť! a pred 2 mesiacmi av tomto cykle za obdobie, ktoré pripadá na ovuláciu - tiež hrozné hnačky, chvenie a nevoľnosť. A všetky tieto bolesti pokračujú 3-4-5 dní. Niekde na 9-10-11-14 dgi cyklu .. Plus kolika sa podáva do konečníka, niekedy to bolí sedieť. Čo to je?

Ahoj dievčatá, nikdy som sa s tým nestretol, ale po potrate musia prísť mesačne a divoké kŕče, ospravedlňte ma, pápež.
Čo sa to vôbec deje?

Po prečítaní tohto všetkého sa pre mňa stalo ešte horším, takže kto má deti, alebo je príznakom začínajúcej sterility?

Podobné príznaky, sa snaží otehotnieť 5 mesiacov.

Mám syna, narodil sa vo veku 20 rokov, moje obdobia boli vždy bolestivé, videl som lieky proti bolesti, chodil na toaletu oveľa viac na druhý alebo tretí deň, keď sa ľahšie (výkaly ako tehly), po pôrode to nebolo ľahšie, naopak, to len bolí Prvé dni syndrómu dráždivého čreva, teraz chodím jemne a niekoľkokrát. Lieky proti bolesti sú teraz silnejšie akceptovať - ​​faspik.

nie nevyhnutne známkou neplodnosti. Tiež mám takú bolesť, najmä za posledné 2 roky. Ale otehotnela v novembri v prvom mesiaci plánovania. Pravdou je, že tento smútok - B stojí 8-9 týždňov, ale to nie je spojené s bolesťou.

Môžem poradiť, čo robím, aby som nezomrel. Pijem aspirín pilulku deň pred menštruáciou, a prvý deň jeden ráno, jeden večer.Je to aspirín, nie zabijak bolesti.Pretože aspirín ovplyvňuje produkciu hormónu, kvôli ktorej bolesť. Z diéty vylučujem mlieko a jablká, večer môžete piť noshpu alebo papaverín.
Milujem ťa.

Kedysi som si myslel, že maternica bolí, ale zrejme je to črevá, pretože cítim plyny a nemôžem ich uvoľniť. Stlačenie rukami (naozaj choré), alebo len s tlačou, plyny sa začínajú pohybovať a vystupujú ako vrásky alebo zozadu. No, ak začne v noci. ale ak v popoludňajších hodinách skoro miznú z kŕčov, dávajú hore a dole, viac na pápeža, myslím. potom po uvoľnení týchto plynov a výkalov, pustí. môže byť ešte trochu ponyt, ale nie smrteľný.
Однажды такие же симптомы были при отравлении морковкой по-корейски.
Еще периодически у меня такое бывает после секса (если его давно не было), и если он интенсивный. и в особенности через время после ужина. Это меня бесит гораздо больше, чем месячные.

проснулась сегодня в 4 часа ночи, пошли месячные и очень сильно начал болеть живот. выпила 2 таблетки но-шпы. не помогает вообще.помогите а.

Девочки, все просто! Выпейте при этих болях одну таблетку угля активированного. боли пройдут.этим я уже много лет спасаюсь. zároveň mám deti

Tiež mám podozrenie, že táto endometrióza nejde na toaletu oveľa viac, bolí to, hoci kritické dni sú bezbolestné.

Áno, ako oboznámení. Som v poriadku, keď je sex pravidelný. ako manžel na služobnej ceste začína. zlyhania všetky druhy, cysty, menštruácia nechápu, čo bolesť. A otehotnenie je tiež nemožné. takmer 3 roky. Opäť k lekárovi je potrebné, unavené)))

Čítal som komenty a v šoku tie isté príznaky, myslel som si jeden taký. bruško strašne napučalo v prvý deň mesiaca h.k večer, ktorý bol tak skrútený, kričal bolesťou. pili ketány, 2 hrnčeky kefíru, a uľavilo. A lekár mi oznámil bifiform, pomáha s črevnou kolikou, možno kvôli zapálenej maternici, ktorú liečila, po druhom narodení má pacient stále bolestivé obdobia.

a ja som stále ten istý, ale kto má špirálu, je to všeobecne hrozná bolesť ((2-krát viac bolestivá. Chodím na toaletu 3-krát denne, ale to nie je ľahšie.) a mesačne hojná. prejsť všeobecne) tak, že bolesť je preč môžete a nemusíte piť pilulky, ale urobiť squat niekoľkokrát, bolesť zmizne))))) stačí urobiť nejaké športy a bolesť zmizne. Robím to jednoduchšie)) a tam je citrón s čajom)) pomáha

Nedokázal som si to ani predstaviť. koľko dievčat trpí rovnakým problémom, kým nie sú skórované vo vyhľadávači.
Mám rovnaký odpad, len počas ovulácie. Spočiatku som ho vôbec neviazal, teraz som sledoval cyklus - pochopil som. Črevá bolí, niekde vľavo dole, všetko tiež narastá, niekedy to bolí tak veľa, že to bolí sedieť. a najmä v pekelných mesiacoch dáva celú svoju ľavú a zadnú stranu.
predtým to bolo z času na čas, všimla si, že sa zhoršila na pozadí obzvlášť stresujúcich mesiacov, keď som bola veľmi nervózna. ale teraz sa prípady zvýšili a ja som bol nervózny. po menštruácii, všetko ide úplne a tak znovu pred ovuláciou. navyše, počas menštruácie je zvyčajne aj viac-menej v poriadku. ale asi od polovice cyklu do prvých dní sa to stane.
Tiež som si všimol, že šport mi veľmi pomohol. Keď som sa venoval veľmi intenzívnym tancom, taká vec nebola a počas menštruácie nič nebolelo, ale teraz som lenivý, takže výsledok je zrejme vhodný.

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Pin
Send
Share
Send
Send