Zdravie

Jeseň života alebo druhá mládež: celá pravda o vyvrcholení

Pin
Send
Share
Send
Send


Možno, že v žiadnej krajine na svete ženy trávia toľko peňazí na kozmetiku a proti starnutiu liečby. Pomáha nám to však?

Predpokladá sa, že vzhľad osoby závisí od výživy a životného štýlu. Bohužiaľ, platí to len pre mladých ľudí. V dospelosti, iné pravidlá. "Kvitnúci vzhľad je indikátorom vysokej hladiny ženských hormónov (estrogén a progesterón) v tele," hovorí Dr. MUDr. Anna Stenko, vedúca Ústavu plastickej chirurgie a kozmetiky, „Akonáhle sa ich hladina začne znižovať (toto sa stane po 40 rokoch), žena zmizne.“ Proces znižovania hladiny ženských pohlavných hormónov so sebou prináša prudké zhoršenie zdravia.

„Akonáhle klesá produkcia hormónov, ženy sú vystavené riziku hypertenzie, diabetu 2. typu, osteoporózy, obezity atď. Profesorka Vera SMETNIK, prezidentka Národnej asociácie pre menopauzu, "Zvyčajne zdravotné problémy začínajú 1-3 roky pred poslednou menštruáciou a rastú ako snehová guľa po vypnutí vaječníkov." Pretože vo veku 50-55 rokov nie sú prakticky žiadne zdravé ženy.

Zlatá pilulka

Rozsiahla štúdia o tom, ako prispôsobiť zdravotný stav žien „zlatého veku“ sa prvýkrát uskutočnila v Japonsku (kde priemerná dĺžka života ženy je 84 rokov). Ukázalo sa, že existuje len jeden účinný spôsob ochrany starších žien pred srdcovými infarktmi, mŕtvicami a zlomeninami bedrového kĺbu - to je liečba menopauzálneho hormónu (MHT). Ukázalo sa, že používanie MHT môže znížiť úmrtnosť u žien vo veku od 30 do 50%. Avšak, tí, ktorí chcú používať pilulku mládeže sa ukázalo byť málo. Podľa štatistík, 10 - 30% žien vo svete používa hormonálnu liečbu a len 2% v Rusku.

Dôvodom je senzačná americká štúdia Iniciatíva za zdravie žien, ktorá sa uskutočnila v roku 2002 v Spojených štátoch. Pozorovania na 15 000 pacientoch potom ukázali, že v skupine žien, ktoré užívali hormonálne lieky, sa počet prípadov rakoviny prsníka, infarktu a mŕtvice prudko zvýšil.

„Neskôr sa ukázalo, že zdravotné problémy v pozadí MHT sa častejšie vyskytovali u žien starších ako 60 rokov,“ hovorí Svetlana Yureneva, doktorka lekárskej vedy, vedúca výskumníčka Centra pre pôrodníctvo, gynekológiu a perinatológiu pomenovanú po Kulakov, - Hoci v skutočnej klinickej praxi je liečba častejšie predpisovaná u žien vo veku 45 - 55 rokov. Jej dôveryhodnosť však bola oslabená a následné štúdie, ktoré preukázali účinnosť a bezpečnosť hormonálnej terapie, ju nedokázali obnoviť. “

Podľa štatistík, dnes v Rusku, MGT používajú hlavne pôrodníci-gynekológovia a ich rodinní príslušníci. Výsledok je zrejmý. Tieto ženy si nesťažujú na zdravie a bez akýchkoľvek kozmetických trikov vyzerajú aspoň o 10 rokov mladšie.

Prínos alebo riziko?

Deliaca čiara medzi rizikom a prínosom je vek predpísanej hormonálnej substitučnej terapie.

Optimálny čas - začiatok reštrukturalizácie tela, keď sa objavia prvé príznaky. „Liečba predpísaná počas tohto obdobia poskytuje maximálny pozitívny účinok a minimálne vedľajšie účinky,“ hovorí Svetlana Yureneva. „Po 60 rokoch, keď sa ateroskleróza už vyvinula a došlo k nezvratným zmenám v cievach, riziká hormonálnej liečby presahujú jej prínosy.“ Existuje kategória pacientov, ktorým je predpísaná hormonálna terapia s extrémnou opatrnosťou - sú to ženy fajčiace (majú aterosklerózu a nezvratné zmeny v cievach sa vyvíjajú pred dosiahnutím veku 50 rokov) a ženy s obezitou (tukové tkanivo produkuje estrogén, ktorý mení hormonálny stav - liečba v tomto prípade prípadu môže spôsobiť nepredvídateľný výsledok). V súčasnosti sa liečba začína minimálnymi účinnými dávkami (sú podstatne nižšie ako v prípravkoch, ktoré boli predpísané pred 10 rokmi) a nedávno sa objavili transdermálne prostriedky (vo forme náplastí a gélov) - ich dávkovanie je 20-30-krát nižšie ako dávkovanie tabliet, s rovnakou účinnosťou.

Namiesto smotany?

Napriek svojej účinnosti nemožno hormonálnu liečbu považovať za omladzujúci prostriedok. Je určený len na liečbu príznakov menopauzy a je indikovaný ženám, ktoré ich majú. „Climax nie je choroba, asi 20-30% žien prechádza menopauzou bez toho, aby si to všimla,“ hovorí Svetlana Yureneva. - Patria sem ženy bez zlých návykov, ktoré vedú zdravý životný štýl, netrpia nadváhou a chronickými ochoreniami. V miernej forme klimakterických porúch, bylinná medicína (liečba liekmi vyrobenými z liečivých bylín), zdravá strava a pomoc pri chudnutí. Hormonálna terapia je určená na liečbu závažných príznakov, ktoré komplikujú život žien.

Čo je menopauza a menopauza

Po 40 rokoch žena začína postupnú ireverzibilnú zmenu v reprodukčných orgánoch. Dôvody spočívajú v spomalení produkcie pohlavných hormónov zodpovedných za dozrievanie vajíčka: ovulácia sa stáva nepravidelnou, menštruačný cyklus je nestabilný. Po určitom čase začína obdobie menopauzy, charakterizované úplným zastavením ovulácie a menštruácie.

Nezamieňajte si pojem "menopauza" a "menopauza" - to nie je to isté.

Je možné uviesť nasledujúcu definíciu menopauzy - to je prirodzený zánik reprodukčnej funkcie, sprevádzaný degeneratívnymi zmenami v ženských pohlavných orgánoch ako dôsledok ukončenia syntézy pohlavných hormónov. V medicíne existuje klimakterické rozdelenie do nasledujúcich štádií:

 • premenopauza je začiatok menopauzy,
 • menopauza - trvá jeden rok od poslednej menštruácie,
 • postmenopauza - obdobie od poslednej prirodzenej menštruácie až do konca života.

Premenopauza je charakterizovaná skutočnosťou, že na pozadí poklesu produkcie estrogénu vaječníkmi je zachovaná menštruácia, ale trvanie cyklu sa môže líšiť, objem menštruačného toku sa líši od zriedkavého k hojnému. Postupné znižovanie produkcie hormónov vedie k úplnému zastaveniu ovulácie a nastáva menopauza.

Vzhľadom k tomu, nástup menopauzy, možnosť otehotnieť, medveď a porodiť dieťa sa považuje za stratené, vaječníky zastaviť produkciu hormónov, vajcia nie sú zrelé a menštruácia neprichádza.

Po roku v tomto stave žena ide do postmenopauzálneho obdobia, kedy sa hormóny objednajú, a dystrofické zmeny pohlavných orgánov vstupujú do konečného štádia. Tento stav sprevádza ženu až do jej smrti.

Keď príde menopauza

Nie je možné pomenovať presný vek, keď má žena prvé príznaky blížiacej sa menopauzy. Čas príchodu, ako aj trvanie tohto životného štádia sú prísne individuálne. Existuje len niekoľko priemerných ukazovateľov a pojmov, ako je neskorá a skorá menopauza u žien.

Predpokladá sa, že ak sa prvé príznaky menopauzy objavili u ženy mladšej ako 40 rokov, potom je skorá menopauza, a ak po 55 rokoch, potom neskorá menopauza. Obe podmienky sú abnormálne.

Premenopauza a jej vlastnosti

Nástup menopauzy, premenopauza, zvyčajne začína vo veku okolo 44 rokov a trvanie sa tiež líši. V tomto čase žena začína oslavovať prvé zmeny v tele spojené s postupným znižovaním počtu pohlavných hormónov, a to:

 • začína menštruačná dysfunkcia, nepravidelne dochádza k ovulácii, dochádza k oneskoreniu menštruácie z 1 na 4-5 mesiacov,
 • menštruačné zmeny menia svoj charakter, stávajú sa buď hojnejšími alebo vzácnejšími,
 • zvyšuje riziko krvácania z maternice, t
 • konštantné zmeny hladiny estrogénu v krvi spôsobujú bolestivé opuchy a prekrvenie prsných žliaz.

Nástup menopauzy je tiež sprevádzaný rozvojom tzv. Menopauzálneho syndrómu, ktorého prejavy sú nasledovné:

 1. Príliv počas menopauzy je diagnostikovaný u prevažnej väčšiny žien. Sprievodný prudký nárast teploty, pocit tepla šíriaceho sa z hrudníka po celom tele. Na koži sú príznaky hyperémie (začervenanie), potenie sa zvyšuje. Útoky sú sprevádzané zvýšením srdcovej frekvencie, vzostup krvného tlaku. Tento útok je nahradený zimnicou a slabosťou. Podľa dĺžky trvania môže byť krátka (až 30 sekúnd) a dlhá - až niekoľko minút.
 2. Bolesti hlavy a závraty. Mnohé ženy sa sťažujú na zlý zdravotný stav, duševný pokles, stratu sily a celkovú slabosť počas menopauzy.
 3. Zvýšené potenie. Ženské telo je pravidelne potiahnuté potom, jej chill podmienka je pokrytá, jej ruky a nohy sú stále zima.
 4. Necitlivosť prstov. Tento stav je spojený s reakciou kardiovaskulárneho systému na zmeny hormonálnych hladín.
 5. Emocionálna labilita. Výkyvy hormonálnych hladín spôsobujú drastické zmeny nálady, bezdôvodné slzy a záchvaty hnevu. Chovanie ženy s menopauzou je charakterizované neustálym nahusteným stavom, je pripravená plakať kvôli akejkoľvek maličkosti alebo pádu do neprimeraného hnevu.
 6. Nespavosť s menopauzou. Nestabilita nervového systému vedie k poruchám spánku, ktoré situáciu len zhoršujú.

Uznať nástup menopauzy môže byť a zmeny ovplyvňujúce ženský močový systém, rovnako ako genitálie - vnútorné aj vonkajšie. Ženy sa necítia dobre, vyjadrené týmito spôsobmi:

 1. Inkontinencia moču (najmä keď sa smeje, kašeľ alebo kýchanie), bolesť a pocit pálenia pri močení.
 2. Suchosť a svrbenie pošvy spôsobujúce nepríjemné pocity počas pohlavného styku.
 3. V dôsledku nedostatku estrogénov sa vyvíja atrofia vaginálnej sliznice: vysychá, objavujú sa mikrotrhliny a mikrotraumy počas pohlavného styku môžu viesť k rozvoju zápalových ochorení.

Slabá funkcia vaječníkov spôsobuje trvalý pokles hladiny ženských hormónov, a hoci menštruačná funkcia stále pretrváva, začínajú sa nezvratné zmeny vzhľadu, napríklad:

 • dystrofické zmeny sa odrážajú v žľazových tkanivách prsníka. Stratia svoju elasticitu, stanú sa ochabnutými a menia tvar,
 • v dôsledku hormonálnej nerovnováhy sa vlasy rýchlo sivú a začnú prudko klesať,
 • produkcia kolagénu je inhibovaná, čo spôsobuje pokles kožného turgoru: začína sa prehýbať, objavujú sa hlboké vrásky,
 • pokožka tváre a tela stráca svoju prirodzenú vlhkosť a stáva sa príliš suchou,
 • nedostatok vápnika a vitamínov vedie k krehkosti a suchosti nielen vlasov, ale aj nechtov.

Zmena hormonálnej rovnováhy počas menopauzy má negatívny vplyv na všetky orgány a systémy ženského tela, čo spôsobuje zdravotné problémy, menovite:

 1. Dystrofia kostnej hmoty v dôsledku straty vápnika. Zníženie hustoty kostí je príčinou ich krehkosti a krehkosti, najmä ťažká menopauza spôsobuje rozvoj osteoporózy - patologický pokles hustoty kostí, keď aj pád z výšky jej rastu môže spôsobiť vážne zlomeniny.
 2. Spomalenie metabolizmu vedie k zvýšeniu koncentrácie „zlého“ cholesterolu v tele, čo významne zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych patológií: aterosklerózy, hypertenzie, mŕtvice. Riziko zvýšenia krvných zrazenín.
 3. Myokard reaguje negatívne: hrozí zvýšenie srdcového infarktu, vznik koronárnych srdcových ochorení a angina pectoris.
 4. Metabolické poruchy. Metabolizmus sa spomaľuje, najmenší nadbytok príjmu kalórií ovplyvňuje telesnú hmotnosť.
 5. Endokrinné poruchy vyvolané nestabilnou hormonálnou hladinou môžu spôsobiť rozvoj diabetu.

V tomto čase musí žena obzvlášť dbať na svoje zdravie, pretože celé telo je pod tlakom.

Postupom času sa hladina estrogénu znižuje na kritickú úroveň a ovulácia sa zastaví - začína sa obdobie menopauzy.

Charakteristiky obdobia menopauzy

Je ľahké určiť nástup menopauzy - poslednú prirodzenú menštruáciu možno považovať za referenčný bod. Prvé príznaky menopauzy sú predĺžená (počas roka) absencia menštruácie. Obvykle im predchádza takéto príznaky:

 • zvýšenie prestávky medzi obdobiami, t
 • objem vypúšťania klesá na kritické úrovne,
 • vnútorné genitálie sa začínajú zmenšovať.

Inhibícia a zastavenie produkcie estrogénu je sprevádzané poklesom hladiny progesterónu, ktorý je zodpovedný za stav endometria (vnútorná vrstva maternice). S nedostatkom progesterónu začínajú patologické procesy atrofie endometria, ktoré ovplyvňujú množstvo výtoku počas menštruácie. Počas menopauzy sa teda aktualizácia endometria zastaví menštruáciou.

S pomocou biochemických krvných testov na hormóny, môžete pomerne presne predpovedať načasovanie menopauzy. Dôkazom toho je hladina FSH - folikuly stimulujúceho hormónu, ktorého produkcia hypofýzou sa zvyšuje s inhibíciou syntézy estrogénu. Teda hypofýza sa snaží kompenzovať stratu estrogénu a obnoviť hormonálnu rovnováhu. Ak výsledky analýzy odhalili prudký nárast koncentrácie FSH, objaví sa menopauza.

Menopauza teda začína premenopauzou, potom začína menopauza a postmenopauza sa stáva konečným štádiom.

postmenopause

Toto obdobie je charakterizované úplným vyhynutím ženského genitálneho systému. Vaječníky úplne prestanú syntetizovať hormóny. Dokončenie reorganizácie organizmu do staroby.

Spravidla platí, že do tejto doby sú všetky negatívne prejavy klimakterického syndrómu už pozadu. Zostáva však nebezpečenstvo vzniku závažných patológií, ako sú napríklad zhubné onkologické ochorenia vnútorných pohlavných orgánov. Do konca svojho života by žena nemala zanedbávať pravidelné gynekologické vyšetrenia a vyšetrenia.

Ako dlho trvá menopauza

Presné odpovedanie na otázku, ako dlho trvá menopauza, je nemožné. Je to tak závislé od individuálnych charakteristík ženy a dedičného faktora, ktorý možno hovoriť iba o priemernej dĺžke tohto obdobia. Climax začína v priemere bližšie k 45 rokom a končí okolo 55-57. Predpokladá sa, že v priemere trvá približne 10 rokov.

O presnosti načasovania možno hovoriť len o menopauze. Obdobie menopauzy zvyčajne trvá 12 mesiacov - počas tohto obdobia nie sú žiadne mesačné obdobia. Na začiatku menopauzy je tiež viazané stanovenie času výskytu predclimaxu (premenopauza): predpokladá sa, že nastane 4-5 rokov pred poslednou menštruáciou, preto je možné určiť presný dátum nástupu menopauzy len pri spätnom pohľade.

V gynekológii sú menopauza a menopauza súhrnne nazývané perimenopause. Postmenopauza, ktorá potom začína, trvá až 70 rokov, aj keď mnohí odborníci neoddeľujú obdobie staroby od postmenopauzy.

Ako to prežiť

Climax je pre väčšinu žien náročným testom. Okrem strachu zo straty mládeže je žena vystavená stresu z negatívnych účinkov nízkej hormonálnej hladiny, čo spôsobuje mnoho nepríjemných stavov a chorôb. Niektorí veria, že je zbytočné bojovať proti menopauze a nechať všetko ísť do šance, čo vedie k strate zvyškov zdravia a príťažlivosti. Iní panikajú zo strachu z priblíženia sa k starobe, čím zhoršujú už aj tak ťažký stav nervového systému.

Na zvládnutie menopauzálneho syndrómu je možné nielen s pomocou lekára a protidrogovej liečby. V boji proti menopauze zohrávajú dôležitú úlohu tieto faktory:

 1. Prevencia. Lekári tvrdia, že dodržiavanie jednoduchých preventívnych opatrení pomáha nielen oddialiť ofenzívu, ale tiež výrazne zmierňuje stav ženy počas menopauzy.
 2. Starostlivá pozornosť venovaná ich zdraviu zo strany ženy pomáha včas identifikovať závažné patologické stavy v ranom štádiu vývoja a buď im zabrániť, alebo uľahčiť liečbu.
 3. Dodržiavanie zdravého životného štýlu pomáha zbaviť sa nepohodlia a zmierniť príznaky menopauzy.

Negatívne faktory, ktoré sa približujú k nástupu a zhoršujú prejavy menopauzy, sú:

 • zlé návyky (zneužívanie alkoholu, fajčenie),
 • sedavý spôsob života (hypodynamia),
 • nevyvážená strava, chudobná na vitamíny a minerály,
 • prítomnosť chronických ochorení, ktoré sa v menopauze zhoršujú.

Jednoduché opatrenia, ako napríklad: zlepšiť blahobyt a vyrovnať sa s nepohodlím:

 • aktívny životný štýl, šport (plávanie, joga). Dokonca aj jednoduché prechádzky na čerstvom vzduchu a každodenné ranné cvičenia zlepšia pohodu,
 • správna výživa, v ktorej sú zo stravy vylúčené rýchle sacharidy a prebytočný tuk, ktoré sú škodlivé pre toto číslo, zatiaľ čo spotreba ovocia, zeleniny, morských plodov a rýb sa zvyšuje, t
 • obohatenie stravy vitamínmi a minerálmi, aby sa zabránilo ich nedostatku,
 • vzdanie sa zlých návykov

Liečba menopauzy

Liečba menopauzy nie je zameraná na jej odstránenie, ale na odstránenie závažných prejavov menopauzy. Существует два вида терапии – гормональная и негормональная.

Гормональное лечение называют заместительной гормональной терапией (ЗГТ), и проводится она с помощью гормонов, вводимых в женский организм в малых дозах, чтобы снизить гормональный дефицит в период климакса. Ale takéto lieky majú mnoho kontraindikácií:

 • onkologické malígne neoplazmy,
 • endometrióza,
 • hyperplázia endometria,
 • krvácanie z maternice neznámej etiológie,
 • diabetes mellitus
 • ochorenie pečene a obličiek
 • kŕčové žily dolných končatín,
 • alergické reakcie na zložky liekov.

V prípade kontraindikácií lekár predpisuje liečbu prípravkami na báze fytoestrogénov - bylinných analógov ženských pohlavných hormónov. Majú takmer rovnaké terapeutické vlastnosti ako hormonálne lieky, ale nemajú svoje kontraindikácie.

Lekár môže tiež ako pomôcku predpísať liečbu bylinnou liečbou. Pomáhajú nielen zbaviť sa návalov horúčavy v menopauze, ale majú aj tonizujúci účinok, porovnateľný s liečbou drogami.

Hlavná vec, ktorú by si mala pamätať každá žena, ktorá sa blíži veku nástupu menopauzy - tento stav vyžaduje neustály lekársky dohľad a pomoc. Samoliečba môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia a ohroziť život. Preto je potrebné pravidelne chodiť na vymenovanie gynekológa a dodržiavať všetky jeho vymenovania a odporúčania. Správnu diagnózu môže urobiť len lekár a predpísať adekvátnu liečbu na uľahčenie toku menopauzy.

Čo potrebujete vedieť o vyvrcholení

Climax je proces, keď sa ženský reprodukčný systém presúva z plodného do pokojového obdobia. Tento proces je sprevádzaný úplnou reorganizáciou hormonálneho pozadia: produkcia ženských hormónov, estrogénov, je výrazne znížená a táto nerovnováha ovplyvňuje prácu mnohých orgánov a systémov. Je to zníženie hladiny estrogénov, ktoré odborníci považujú za jednu z hlavných príčin nepríjemných príznakov.

Akými znakmi je možné rozpoznať nástup menopauzy?

1. Kritická situácia: nepravidelný menštruačný cyklus

Menopauza (to znamená úplné zastavenie menštruácie) nie je jednorazový proces. Najprv sa cyklus stane nepravidelným. Menštruácia sa môže stať ešte hojnejšou, než je obvyklé, ale častejšie - zriedkavejšie - sa vyskytuje menej často.

2. Aké sú vaše roky? Vek nad 40 rokov

Doba menopauzy sa veľmi líši. Existuje skorá menopauza - už v 37-40 rokoch. Na druhej strane existujú ženy, u ktorých dochádza k menopauze pod 60 rokov. V priemere sa to však deje: po 40 rokoch sa objavia prvé príznaky premenopauzy a do 55 rokov sa končí hormonálna „búrka“.

Chcete vedieť, kedy máte s najväčšou pravdepodobnosťou menopauzu? Opýtajte sa, kedy sa to stalo vašej matke.

3. Deviata šachta: príliv

Tento príznak hormonálnych zmien (okamžitý pocit „horúcej vlny“, sprevádzaný sčervenaním tváre, búšením srdca, zvýšením tlaku) sa javí ako jeden z prvých a ťažko sa zamieňa s ničím.

Program smola: aké ťažkosti majú byť pripravené

Vzhľadom k tomu, že účinok estrogénu na ženské telo je veľmi rôznorodý, prejavy ich nedostatku môžu byť tiež veľmi odlišné. To je dôvod, prečo príznaky menopauzy toľko a nie je vždy ľahké odlíšiť od iných ochorení.

Ženy na pokraji

Jeden z prvých v menopauze má vazomotorické symptómy. Môžu to byť fyziologické (návaly horúčavy, potenie, srdcové infarkty, bolesti na hrudníku) a psychologické (podráždenosť, slznosť, výkyvy nálady, úzkosť, výpadky pamäti, depresia, dokonca záchvaty paniky), alebo majú zmiešanú formu (neprimeraná únava) , znížené libido, závraty, výpadky pamäti atď.)

Stratiť tvár

Zmena v hormonálnom pozadí vedie k rýchlemu vädnutiu kože, zníženiu jej vlhkosti, hustoty, pružnosti, zvýšeniu podráždenosti, tvorbe nových vrások.

Suché právo

Ďalšou skupinou symptómov je urogenitál. Patrí medzi ne suchosť vaginálnej sliznice, inkontinencia moču, bolesť počas pohlavného styku a močenie.

Vážny problém

Znížená produkcia estrogénov môže viesť k nárastu hmotnosti a zmenám v proporciách postavy: stáva sa menej ženskou. Oneskoreným prejavom menopauzálneho syndrómu je osteoporóza.

V súlade s hormónmi

Na korekciu symptómov menopauzy sa používajú lieky na báze fytoestrogénov - napríklad liek Chi-Klim.

Qi-Klim je prírodný 1 nehormonálny prípravok založený na extrakte cimicifugu. Liek má estrogénový účinok, takže pomáha eliminovať obidve včasné menopauzálne poruchy (ako sú návaly horúčavy, zvýšené potenie, poruchy spánku, výkyvy nálady, nervová vzrušivosť) a oneskorené prejavy menopauzy, ktoré zahŕňajú kardiovaskulárne ochorenia, osteoporózu a urogenitálny porucha.

Qi-Klim: profesionálne uznanie

Terapia fytoestrogénom sa už stala nezávislým smerom v liečbe menopauzálnych porúch. Tu sa zhodujú vedúci ruskí a zahraniční experti v oblasti gynekológie.

Tak, hovoriť na medzinárodnom sympóziu "Matka a dieťa", profesor Kulakov Science Center, člen menopauzy spoločnosti S.V. Yureneva povedala: „Po 40 rokoch sa hladina estrogénu v ženskom tele znižuje, čo vedie k mnohým symptómom: návaly horúčavy, potenie, srdcové infarkty, poruchy spánku, podráždenosť. Okrem toho, žena začína starnúť rýchlo. Rastlinné prípravky na báze cimicifugy sú veľmi dôležité pre liečbu menopauzálnych porúch, ktoré eliminujú návaly horúčavy, potenie, zlepšujú náladu a spánok a prispievajú k spomaleniu hormonálneho starnutia. “

Medzinárodná kvalita za prijateľnú cenu.

Teraz ženy čoraz častejšie volia Qi-Klim ako alternatívu k drahým dovážaným liekom na nápravu symptómov menopauzy.

Vďaka významným vlastným zdrojom (rozsiahla produkcia v Altajskom teritóriu, vybavená v súlade s najnovšími medzinárodnými požiadavkami - štandard GMP, plantáže liečivých bylín atď.), Evalar dokázal ponúknuť drogy najvyššej kvality ruským ženám oveľa lacnejšie ako ich zahraničné náprotivky!

Ďalšie informácie nájdete na adrese www.ci-klim.ru.

1 Podľa zloženia účinných látok.

Osvedčenia o štátnej registrácii:

Tablety "TSI-KLIM" - LSR-006592/09 RU zo dňa 18. augusta 2009

Pravda o menopauze

Ak je menopauza prirodzeným procesom, ktorý sa vyskytuje u každej ženy, potom je menopauza patológiou, ktorá nie je ani zďaleka bežná. V tomto stave môže byť žena narušená výkyvmi nálady, návaly tepla (pocit horúčavy, potenie), úzkosť a nespavosť. V prvom rade je potrebné podrobiť sa kompletnému vyšetreniu gynekológom a susednými špecialistami (endokrinológ, kardiológ, neurológ), aby sa vylúčili iné ochorenia s podobnými príznakmi. Včasný prístup k lekárom a starostlivá pozornosť k vám pomôžu predchádzať vzniku chorôb.

Skontrolujte čas

Počas menopauzy, aj keď žena netrpí nepríjemnými príznakmi hormonálnej úpravy, sa zvyšuje riziko vzniku určitých ochorení. Napríklad patológie kardiovaskulárneho systému a osteoporózy. Je to kvôli nedostatku pohlavných hormónov estrogénu a progesterónu. Najúčinnejším spôsobom včasného odhalenia zdravotných problémov je pravidelné prehliadky u lekárov (kardiológ, gynekológ, mamológ, ortopéd a endokrinológ). Urobte si plán návštev u lekárov a sledujte ho bezvýhradne.

Úprava životného štýlu

Pokles produkcie estrogénov ovplyvňuje stav pokožky a vlasov. To však neznamená, že nežiaduce zmeny sa začnú náhle objavovať a nebudú sa dať korigovať. Dodržiavanie denného režimu, plný spánok, pravidelná starostlivosť o telo a tvár pomôžu prežiť vekovú líniu a dlhodobo zachovať krásu bez poškodenia.

Žiť život naplno

Menopauza nie je dôvodom na odmietnutie intímnej intimity! Naopak, pravidelný sexuálny život pomáha výrazne zmierniť jeho nepríjemné prejavy. Okrem toho, že sa žena cíti milovaná a žiadaná, predlžuje mladosť.

Teraz v lekárňach sa objavili vitamín-minerálne komplexy s výťažkami z liečivých bylín, určené špeciálne pre ženy počas menopauzy. Napríklad špeciálny vzorec Menopauzy Enhanced s rozšíreným vzorom pre biokomplex Lady. Samozrejme, podobne ako mnohé iné lieky, eliminuje návaly horúčavy, nadmerné potenie, zlú náladu, ale aj zvlhčuje sliznicu pošvy, zvyšuje libido, to znamená, že sa v tomto veku nerobí to, o čom sa všeobecne nehovorí - umožňuje udržiavať plnohodnotný intímny život a zostať ženou v každom veku.

Dávajte pozor na váhu

Zmeny hormonálnych hladín - bežná príčina nadváhy. Ale prísne diéty v tomto už ťažkom období pre telo sú kontraindikované. Je však potrebné zaviesť dobrú výživu. Obzvlášť dôležité sú teraz vitamíny E, D a skupina B, ako aj vláknina, vápnik a horčík. Odborníci odporúčajú, aby boli do stravy zahrnuté aj mliečne výrobky, celé zrná, chudé mäso a ryby, zelenina a ovocie. Je tiež dôležité znížiť veľkosť porcie (dajte 2/3 alebo dokonca polovicu pravidelného porcie na tanier). Ale tam je prednostne častejšie - až 5-6 krát denne. Je lepšie jesť výdatné jedlo v dopoludňajších hodinách, potom sa telo rýchlo "horieť" kalórie. Na večeru sa odporúča niečo svetlo.

Čo je menopauza a menopauza?

Menopauza nie je choroba, je to naprogramovaná životná fáza, normálne vekové obdobie, keď končí menštruácia, reprodukčná funkcia ženy sa zastaví, to znamená schopnosť otehotnieť a mať deti.

Obdobie pred a po poslednej menštruácii sa nazýva menopauza.

V tomto období väčšina žien pociťuje fyzické a duševné nepohodlie v dôsledku zmien v tele.
Climax je teda širším pojmom, vrátane obdobia od 40 do 65 rokov.

Ak je menopauza možná len v slabšej polovici ľudstva, potom sa u mužov pozoruje menopauza spojená s nerovnováhou mužských pohlavných hormónov, tzv. Andropause, u mužov, aj keď v menšej miere, vo vyššej vekovej skupine, približne 55 až 65 rokov.

Mužský vrchol komicky nazval syndróm falošných vlasov, červené športové auto, nový spoločník života nie starší ako 20 rokov.

Kedy a prečo prichádza menopauza?

Podľa štatistík sa menopauza vyskytuje od 40 do 45 až 50 rokov. Iné vekové ukazovatele môžu byť variantom normy, ale môžu byť spôsobené zdravotnými problémami. V prípadoch skorého a neskorého ukončenia menštruačného cyklu by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Doba menopauzy vo väčšine prípadov závisí od genetických charakteristík. Ak sa menštruácia vašej matky zastavila vo veku 35 rokov, je možné, že očakávate „skorú“ menopauzu, ale to nie je ani zďaleka potrebné.

Príčiny variácií súvisiacich s vekom sú početné: rôzne endokrinné ochorenia, ako napríklad zle kompenzovaný diabetes mellitus, ochorenie štítnej žľazy, chemoterapia a rádioterapia, dlhodobá hormonálna terapia, zlá výživa, alkoholizmus, stresové situácie.

Je dokázané, že u fajčiarov ženy končia o 3-4 roky skôr. Je prirodzené zastaviť menštruačný cyklus ako výsledok chirurgického odstránenia vaječníkov a maternice. Ak sa táto životne dôležitá operácia vyskytne v mladom veku, potom musíme očakávať obzvlášť závažné emocionálne sfarbenie nasledujúcej menopauzy.

Menopauza - dráma alebo únik z problémov?

Symptómy, ktoré sa vyskytli počas menopauzy, nie sú ani zďaleka univerzálne, od najvýznamnejších až po veľmi závažné. Je pozoruhodné, že subjektívne hodnotenie menopauzy, jej priebeh závisí od etnických koreňov a tradičného svetonázoru.

Preto ženy v krajinách Strednej Ázie, ktoré sú bližšie k prírode, napriek hormonálnym poruchám, ktoré sú rovnaké ako u európskych žien, nemajú vážne ťažkosti. Okrem toho vnímajú menopauzu ako úľavu - vyhýbajú sa problémom spojeným s nechceným tehotenstvom.

Antropológ Ani Wright píše, že v Afrike ženy v menopauze zvyšujú svoje sociálne postavenie. Sú obzvlášť rešpektovaní, v niektorých kmeňoch sú ženy uctievané ako svätí, keď dosiahnu toto „dobro“.

V Japonsku je menopauza tradične spojená len s únavou a bolesťou chrbta. Je pozoruhodné, že tie japonské ženy, ktoré sa narodili a vychovali v Amerike, prezentovali sťažnosti charakteristické pre západné vnímanie.

Jesenný čas - očarujúce oči

Niet pochýb o tom, že veľa záleží na individuálnych charakteristikách, schopnosti „dostať sa“ s nepríjemnými aspektmi života, nájsť pozitívny vo všetkom a nevenovať pozornosť nepríjemným. Hrdinka románu Twilight, rozprávajúca sa so svojím priateľom, opisuje prílivy ako nádherný pocit tepla.

V reakcii na zmätený výraz na tvári dotazovaného potvrdzuje: „Áno, áno, je to jednoducho úžasné.“

Bohužiaľ, vo väčšine prípadov je nástup menopauzy spojený s obdobím vyhynutia, pričom sa delí s ženskosťou. Mnohé ženy sú však krásne vo veku 50 rokov, vstúpili do produktívnejšieho veku, objavila sa ekonomická stabilita, vyrastali deti, vytvorila sa kariéra, môžete sa o seba postarať, „čistiť perie, šíriť krídla“.

Príklady sú pred našimi očami: toto je brilantná Liza Minnelli, ktorá si zachováva vonkajšiu a vnútornú príťažlivosť a zároveň zostáva modlou mnohých.

Pin
Send
Share
Send
Send