Vitálny

Tipy, ako ísť na toaletu s tamponom, a dôležité hygienické otázky

Pin
Send
Share
Send
Send


Tampony sa stali veľmi populárnymi a vhodnými prostriedkami pre dievčatá. Napriek tomu, že boli už dlhšiu dobu používané, stále existujú nejaké otázky, ktoré sú nepohodlné opýtať sa mamy a priateľky. Napríklad, ako ísť na toaletu s tamponom, či by sa mala zmeniť po každej návšteve, či môžu spôsobiť poškodenie zdravia a iné.

Prečítajte si tento článok.

Ako často meniť tampón

Hygienický nástroj je určený na dlhodobé používanie, v priemere je to 6 - 8 hodín, ale nič viac. Je potrebné zmeniť tampon ako náplň. Frekvencia výmeny závisí od dňa cyklu, od intenzity výboja.

Ak chcete zistiť, či je čas na zmenu, môžete vykonať nasledujúce kroky:

 • Počas cesty na záchod veľmi jemne a jemne ťahajte za kábel. Ak máte pocit, že tampon vyjde ľahko, potom je čas ho zmeniť. Stojí za to pripomenúť, že nástroj nie je tak veľký, je ľahko odstrániteľný. Na určenie obsahu stačí zobraziť tip.
 • Ak máte pocit, že tampon je pevne usadený vo vnútri a suchý hrot sa objavuje vonku, môžete ho jemne umiestniť prstom na miesto a pokračovať v chôdzi. Môžete skontrolovať plnosť nasledujúcej návštevy toalety.

Ako ísť na záchod

Nestačí sa obávať, či je tampon mokrý počas močenia! Koniec koncov, je vložený do pošvy, a moč vychádza z močovej trubice.

Avšak, niektoré dievčatá si sťažujú, že keď navštevujú toaletu, tampon je stále mokrý. Takáto situácia je možná, ak nástroj nebol úplne zavedený, časť zostala vonku. Nabudúce, keď ho použijete, je to hlbšie.

Odporúčame si prečítať článok o typoch tampónov. Z neho sa dozviete o zložení hygienických výrobkov, typov, veľkostí a výrobcov, ako aj tampónov, ktoré nie sú určené na menštruáciu.

Nepohodlie s tampónom

Z niekoľkých dôvodov sa môže vyskytnúť nepríjemný pocit a dokonca aj bolesť:

Pred vložením nástroja sa odporúča pozorne si prečítať pokyny uvedené v balení. Niektoré dievčatá sú ľahšie vykonávať postup, keď sedia na záchode alebo zdvíhajú jednu nohu nad vaňou.

Pozrite si video o používaní tampónov:

Kde umiestniť použité prostriedky

Po naplnení tampónu alebo po uplynutí viac ako ôsmich hodín, odkedy sa tampon začal používať, sa odporúča ho zmeniť. Použité hygienické výrobky môžu byť zabalené do toaletného papiera a hodené do koša. Samozrejme, môžete hodiť to isté, ako bolo natiahnuté, ale je to len ošklivé vzhľadom na ostatných. Je nepravdepodobné, že by sa mohli tešiť zo všetkých „dôsledkov“ kritických dní. V niektorých civilizovaných inštitúciách existuje dokonca špeciálna odpadková koša na výrobky osobnej hygieny.

Skutočné a nezodpovedané otázky

Niekedy sú otázky také, že sa hanbia opýtať gynekológa. Medzi najčastejšie:

 • Je možné dať tampon na panny? Áno, môžete. Vzhľadom k tomu, že pri pôsobení hormonálnych zmien sa hymen stáva mäkším, hygienický nástroj ho nemôže poškodiť. Hlavná vec je mať malú veľkosť.
 • Môže sa čipka odtrhnúť? V živote sa môže stať čokoľvek, ale situácia, keď je spätný kábel odtrhnutý, je prakticky nemožný. Výrobca ho bezpečne upevní okolo výrobku a naviaže ho na uzol na základni. Ak sa chcete zbaviť strachu, musíte sa ho pokúsiť odtrhnúť pred jeho zavedením.
 • Musím si odpočinúť telo z tampónov? Výrobcovia tvrdia, že sú bezpečné na používanie bez prerušenia, a to vo dne iv noci. Ak neexistujú žiadne kontraindikácie, liek neprinesie nepohodlie, potom je to možné. Je však potrebné pripomenúť, že ak je na noc, hneď po spánku, musíte ju zmeniť na novú.
 • Existujú nejaké kontraindikácie na použitie tamponu? Vo všeobecnosti neexistujú prakticky žiadne zákazy na ich používanie. Výnimkou sú deti, ktoré nedosiahli pubertu, ženy po pôrode a až kým sa menštruačný cyklus nezačne formovať, dievčatá kvôli fyziologickej štruktúre tela, ktoré sa učia od svojho gynekológa. Taktiež sa neodporúča používať v čase liečby vaginálnymi čapíkmi, so zápalom.
 • Môžu tampony poškodiť telo? Podľa pravidiel používania je nemožné. Ale niekedy, aby sa zachránili dievčatá, idú na príliš dlhú dobu s hygienickými prostriedkami, ktoré môžu potenciálne vyvolať zápal kvôli nemožnosti ísť von z menštruačného toku. Pri sušení môže vagína vytvárať eróziu.
 • Mohlo by dôjsť k zadržiavaniu menštruačných tekutín v dôsledku tampónov? Nie, to nie je možné. Prostriedky neblokujú výstup kvapaliny a absorbujú ju. Pri potvrdení tohto, môžete nájsť "stopy" na nohavičky, keď tampon preteká.
 • Prečo "úniky"? Sú situácie, keď dievča objaví na spodnom prádle červené škvrny. To je možné, ak je tampon nainštalovaný nesprávne alebo je dlhší ako špecifikovaný čas.
 • Čo ak neexistuje spätný kábel? Stáva sa, že ho dievča náhodne zatlačilo do vnútra alebo ho jednoducho nemohlo nájsť v zhone. V tomto prípade je potrebné squat dole, mierne napätý, ako keby pri návšteve toalety, vytlačiť jeho okraj a jemne vytiahnite z vagíny dvoma prstami.
 • Môžem mať sex s tamponom? Všeobecne platí, že všetko závisí od toho, aký druh intima pár plánov. Napríklad, keď vaginálny nemôže, pretože penis môže tlačiť tampon hlboko, v tomto prípade to môže byť len gynekológ. Pokiaľ ide o anál, neexistuje žiadny zákaz. Niektoré dievčatá si všimli, že ich pocity sú ešte jasnejšie.
 • Prečo špička tampónu trčí aj pri správnej veľkosti a zasunutí? Táto situácia je možná, ak má dievča slabosť vo svaloch panvového dna. Je lepšie poradiť sa s lekárom.

Odporúčame prečítať si článok o tom, ako používať tampony. Z neho sa dozviete o výbere hygienických prostriedkov, správnom používaní tamponu, finančných prostriedkoch pre adolescentov, ako aj možnom poškodení.

Tampony sú vhodným nástrojom, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu a môže sa používať aj denne od útleho veku. Hygiena tiež nemá žiadne vážne kontraindikácie a so správnou voľbou nespôsobí nepríjemné pocity. Aj takéto jemné otázky, či je možné ísť na toaletu s tamponom, plávať alebo športovať, gynekológovia reagujú pozitívne. Pred prvým použitím však stojí za to si prečítať pokyny a nezabudnite ich zmeniť tak, ako sú naplnené.

Pin
Send
Share
Send
Send