Hygiena

Femoston - návod na použitie, analógy, recenzie, ceny

Pin
Send
Share
Send
Send


Počas jej života sa v tele ženy vyskytujú hormonálne zmeny, ktoré nemôžu ovplyvniť všeobecnú pohodu spravodlivého sexu. Jedným z dôvodov zmeny hormonálnej rovnováhy je nástup menopauzy, ku ktorej dochádza vo veku 40 rokov. Aby sa tento proces spomalil, lekári často predpisujú Femoston.

Čo je prejav menopauzy alebo menopauzy:

 1. Všeobecná podráždenosť, poruchy spánku, migréna a viditeľná suchosť sliznice reprodukčného systému.
 2. Zníženie intenzity výboja počas menštruácie, porušenie cyklu, menštruácia sa nemusí objavovať každý mesiac.

Niekedy sa tento liek môže odporučiť piť, aby sa vrátil alebo upravil menštruačný cyklus. Ako Femoston a mesačná práca spolu?

Terapeutický účinok liečiva

Femoston označuje kategóriu hormonálnych liekov a je predpísaný na úpravu cyklu menštruácie s prirodzenou alebo umelou menopauzou.

Čo pomáha lieku:

 1. Účinne zabraňuje a zabraňuje rýchlemu úbytku kostnej hmoty, ktorý je charakteristický pre obdobie menopauzy.
 2. Uľahčuje prejavy menopauzálnych symptómov.
 3. Znižuje intenzitu symptómov a spomaľuje rozvoj nedostatku estrogénov.
 4. Podporuje obnovenie menštruácie, končiac nástupom menopauzy.
 5. S posilnením kostného tkaniva znižuje riziko zlomenín bedra a chrbtice.

Ako ovplyvňuje menštruácia

Ak pacient nezastavil menštruáciu v čase menovania Femostona, to znamená, že menopauza neprišla, potom sa v cykle môžu vyskytnúť menšie zmeny. Napríklad intenzita výboja bude znížená a budú slabo vyjadrené, typu špinenia. Tiež, po Femoston, môže dôjsť k posunu v príchode menštruácie.

Ak je liek predpísaný žene počas menopauzy a neprítomnosti menštruácie, potom to pomáha kompenzovať nedostatok pohlavných hormónov, ktoré telo už nemôže produkovať na vlastnú päsť. Femoston teda obnovuje rovnováhu hormónov v ženskom tele a eliminuje porušovanie cyklu a spôsobuje menštruáciu.

Indikácie na použitie

Stojí za to podrobnejšie analyzovať situácie, v ktorých je liek predpísaný:

 • S včasnými prejavmi menopauzy. Zvyčajne je toto obdobie charakterizované narušeným menštruačným cyklom. Môžu sa vyskytnúť dlhodobé oneskorenia alebo neprirodzene závažné krvácanie. Okrem toho, skoré "zvončeky" o nástupe menopauzy sú tiež zmeny v metabolizme a správaní ženy. Zástupcovia spravodlivého sexu zažívajú rýchly nárast telesnej hmotnosti, problémy s režimom dňa, poruchy spánku a zhoršenie nálady až do depresívneho stavu. Postupom času sa zvyšuje aj úroveň potenia a podráždenosti.
 • So strednodobými poruchami. Prejavujú sa v suchu v intímnej oblasti, nepohodlie počas pohlavného styku. Riziko vzniku genitálnych infekcií a podráždenia v oblasti slabín sa zvyšuje. Avšak pomerne silné nepohodlie prináša atrofiu panvových svalov a narušenie urogenitálneho systému.
 • Pri neskorých poruchách, keď sa znižuje hustota kostí, čo vedie k častým zlomeninám. Užívanie lieku pomáha znížiť riziko poškodenia kostí a obnoviť ich hustotu.
 • V prípade skorej menopauzy vo veku 40 rokov alebo po odstránení vaječníkov. Užívanie lieku pomáha oddialiť rozvoj estrogénového deficitu a zlepšiť celkový zdravotný stav pacienta.

Nežiaduce účinky Femoston

Dievčatá sa často sťažujú, že po užití lieku Femoston nie je menštruácia, alebo sa cyklus stáva nepravidelným, ale tieto vedľajšie účinky sa pre liek považujú za normálne. Okrem porušenia cyklu je však možné tieto vedľajšie účinky rozlíšiť:

 • Závažné krvácanie počas menštruácie.
 • Ostré bodné bolesti v spodnej časti brucha. Sú možné nauzea, plynatosť a zvracanie.
 • V prípade myómov maternice sa zväčšuje veľkosť.
 • Vývoj drozd, vznik iných nepríjemných sekrétov.
 • Bolesť prsných žliaz, ich zväčšenie.
 • Časté bolesti hlavy, závraty.
 • Zmeny nálady: depresia, podráždenosť, náladovosť.
 • Bolesť v zadnej a dolnej časti chrbta.
 • Môže sa vyskytnúť alergická reakcia vo forme vyrážky.
 • Niekedy je poškodená funkcia pečene, čo môže viesť k žltačke.

kontraindikácie

Femoston sa však nepodáva všetkým ženám, pretože liek má množstvo významných kontraindikácií.

Femoston nie je menovaný:

 1. V prípade gravidity a laktácie.
 2. Pacienti, ktorí už majú rakovinu prsníka alebo sú prítomní s primárnymi príznakmi ochorenia.
 3. Ak je počas menštruácie intenzívny výboj.
 4. S predispozíciou k tvorbe krvných zrazenín.
 5. Ak existuje patológia pečene. Tiež liek nebude menovaný, ak história ochorenia hovorí, že pacient mal problémy s pečeňou.
 6. Pri alergii na jednotlivé zložky v zložení femostonu.
 7. Ak telo nie je schopné vnímať laktózu.
 8. Ak je diagnostikovaná s takým ochorením ako rakovina endometria.

Stanovisko lekárov

Lekári súhlasia s tým, že Femostonov predpis nie je možný bez predchádzajúcej úplnej diagnózy pacienta pre ochorenia nezlučiteľné s liekmi. Bez identifikácie chorôb, v ktorých je liek kontraindikovaný, môže Femoston vyvolať zhoršenie situácie a viesť k potrebe dlhodobej a nákladnej liečby.

Lekári tiež znova pripomínajú harmonogram prijímania: musíte ho piť každý deň na tabletu v rovnakom čase (je povolená chyba 1-2 hodiny) a po jednej doštičke s 28 tabletami končí nasledujúci deň bez prerušenia, a podľa stanoveného harmonogramu.

Stále môžete vyzdvihnúť vymenovanie Femostona spolu s Duphastonom, aby ste zahustili endometrium a upravili hormonálne pozadie ženy. Lekári sa však zriedkavo uchyľujú k tejto kombinácii, pretože u väčšiny pacientov je výsledok sprevádzaný silnými vedľajšími účinkami.

Je dôležité pochopiť, že Femoston a menštruácia sú všeobecne kompatibilné javy, ale výsledok nebude vždy rovnaký, ako je opísané v návode na prípravu. Lekári varujú, že ak začnete užívať Femoston po dlhšej menopauze, menštruácia nemusí pokračovať, a pre dievčatá, ktoré nie sú v stave menopauzy, môže menštruačný cyklus vydržať niektoré zmeny až do významného posunu.

Nezabudnite, že keď sa prejavia intenzívne vedľajšie účinky, musí to byť oznámené lekárovi, a on, zhodnotenie situácie, buď predpíše nižšiu dávku lieku, alebo povedie celú vec, aby ho prestal užívať.

Druhy, názvy, formy uvoľnenia a zloženia Femostona

V súčasnosti sú k dispozícii tri typy femostonu - femoston 1/10, femoston 2/10 a femoston 1/5 (conti). Všetky tri odrody sú dostupné v jednej dávkovej forme - tablety na orálne podávanie a líšia sa len v dávke účinných zložiek. Femoston Tablety 1/5 sú správne nazývané Femoston Conti 1/5, ale v každodennej reči sú často označované ako Femoston 1 5 alebo Femoston Conti. Femoston 1/10 a Femoston 2/10 tablety sú často napísané a pomenované „Femoston 1 10“ a „Femoston 2 10“. Tablety Femoston 1, Femoston 2 a Femoston 5 neexistujú. Odrody tabliet Femoston sa líši len v dávkach účinnej látky v tabletách.

Všetky odrody femostonu zahŕňajú estradiol (estrogénový hormón) a dydrogesterón (progesterónový hormón) v rôznych dávkach.

Femoston 1/5 Dostupné v baleniach po 28 tabliet, z ktorých každá obsahuje 1 mg estradiolu a 5 mg dydrogesterónu. Tablety majú oranžovo-ružovú farbu, majú okrúhly bikonvexný tvar a na jednej strane rytiny "379" a na druhej strane "S".

Femoston 1/10 Dostupné v baleniach po 28 tabliet. Každé balenie obsahuje 14 tabliet dvoch typov - bielej a šedej. Biele tablety obsahujú 1 mg estradiolu a 1 mg estradiolu + 10 mg didrogesterónu. Biele aj sivé tablety majú okrúhly bikonvexný tvar a na jednej strane gravírovanie "379".

Femoston 2/10 K dispozícii v balení po 28 tabliet, medzi ktorými sú dve odrody - ružová a svetložltá. Oba typy tabliet majú rovnaké množstvo, to znamená, že v jednom balení je 14 kusov ružovej a svetložltej farby. Každá ružová tableta obsahuje 2 mg estradiolu a svetložltá obsahuje 2 mg estradiolu + 10 mg didrogesterónu. Oba typy tabliet majú rovnakú veľkosť, zaoblený bikonvexný tvar a na jednej strane gravírovanie "379".

Ako pomocné zložky, všetky typy tabliet troch odrôd Femoston (ružovo-oranžová, biela, sivá, ružová, svetložltá) obsahujú rovnaké látky, ako napríklad:

 • Valium,
 • Stearát horečnatý, t
 • Koloidný oxid kremičitý, t
 • Monohydrát laktózy,
 • mastenec,
 • Oxid titaničitý,
 • Polyetylénglykol 400,
 • Oxidy železa sú čierne, červené a žlté (na sfarbenie tabliet).

Terapeutický účinok

Všetky varianty lieku Femoston majú rovnaký terapeutický účinok a rôzne dávky aktívnych hormónov umožňujú vybrať najlepšiu prípravu pre každú ženu, ktorá jej najlepšie vyhovuje.

Femoston je kombinovaný, moderný, nízkodávkový hormonálny liek, ktorého terapeutické účinky sú spôsobené zložkou estradiolu a didrogesterónu.

Estradiol, ktorý je súčasťou Femostonu, je identický s prírodným, bežne produkovaným vaječníkmi ženy. To je dôvod, prečo je náhradou za nedostatok estrogénov v tele v prípade ich nedostatočnej produkcie počas menopauzy alebo takmer úplnej absencie pri kastračnom syndróme. Estrogény u žien v menopauze alebo po odstránení vaječníkov poskytujú hladkosť, pružnosť a pomalé starnutie pokožky, spomaľujú vypadávanie vlasov, spôsobujú tvorbu vaginálneho mazania, zabraňujú suchu a nepríjemným pocitom počas pohlavného styku, ako aj prevencii aterosklerózy a osteoporózy. Okrem toho estradiol eliminuje špecifické prejavy menopauzy alebo kastračného syndrómu, ako sú návaly horúčavy, potenie, poruchy spánku, podráždenosť, závraty, bolesti hlavy, atrofia kože a slizníc, atď.

Didrogesterón je progesterónový hormón, ktorý poskytuje endometriálny rast v druhej polovici menštruačného cyklu u žien. Ak sa berie ako súčasť femostonu, didprogesterón znižuje riziko vzniku hyperplázie alebo rakoviny endometria, ktoré sa zvyšuje s použitím estrogénu. Tento progesterónový hormón nemá žiadne iné účinky a je zavedený do Femostonu špecificky na vyrovnanie rizika hyperplázie a rakoviny endometria, ktorá je zvýšená v dôsledku príjmu estradiolu.

Femoston 1/5 - inštrukcie (ako si vziať)

Femoston 1/5 sa musí užívať jednu tabletu každý deň, najlepšie v rovnakom čase, bez ohľadu na jedlo. Po skončení tabliet z jedného balenia okamžite začnite ďalšie, bez prerušenia.

Ak žena v jeden deň zabudla užiť ďalšiu tabletu Femostonu 1/5, ale menej ako 12 hodín od času kontroly, mali by ste ju čo najskôr vypiť. Ak uplynulo viac ako 12 hodín od okamihu, keď mala byť tableta odobratá, je potrebné ju vynechať a od nasledujúceho dňa užívajte tablety ako obvykle až do konca balenia. Nemali by ste užívať dve tablety naraz, aby ste kompenzovali priechod. Ak žena zabudla užiť pilulku, potom počas príjmu súčasného balenia má zvýšené riziko krvácania a pľúcneho výtoku z genitálneho traktu.

Trvanie liečiva sa stanoví individuálne na základe rýchlosti normalizácie a vymiznutia symptómov menopauzy. Zvyčajne sa liek užíva aspoň 3 až 6 mesiacov bez prerušenia. Femoston 1/5 je v zásade vhodný na dlhodobé nepretržité používanie, to znamená, že tablety sa môžu vypiť niekoľko rokov v rade bez prerušenia.

Ak je Femoston 1/5 neúčinný na zastavenie prejavov menopauzy, potom môžete pokračovať v užívaní Femostonu 1/10 alebo Femoston 2/10, ktoré obsahujú veľké dávky hormónov. V závislosti od zdravotného stavu a účinnosti liečby je možné ďalšie dávky Femostonu opäť zmeniť.

Ak žena už užíva nejaký estrogén-progestogénny liek (napríklad Femoston 1/10, Femoston 2/10, Angelique, Kliogest, Klimodien, Indivina atď.) A chce ho nahradiť liekom Femoston 1/5, mali by ste najprv dokončiť až do konca začatia balenia lieku. Potom, bez ďalšieho prerušenia, nasledujúci deň po užití poslednej tabletky z balenia estrogén-progestogénového lieku musíte začať užívať tablety Femoston 1/5.

Ak žena vezme estrogén-progestínový liek (napr. Trisequens, Divisek, atď.) A chce prejsť na Femoston 1/5, môže sa to urobiť v ktorýkoľvek deň. To znamená, že nie je potrebné piť začaté balenie estrogén-progestínových tabliet, stačí len začať užívať Femoston 1/5 v iný deň.

Femoston 1/10 a Femoston 2/10 - inštrukcie (ako sa užívať)

Balenie Femoston 1/10 obsahuje 14 bielych a 14 sivých tabliet a Femoston 2/10 obsahuje 14 ružových a 14 svetložltých tabliet, ktoré sa užívajú bez ohľadu na jedlo. V každom balení lieku Femoston 1/10 najprv vezmite všetky biele pilulky raz za deň, najlepšie v rovnakom čase. Potom vezmite všetky sivé pilulky 1 kus za deň, najlepšie tiež v rovnakom čase. Podobne, s Femoston 2/10, najprv si vezmite všetky ružové pilulky jeden po druhom za deň, a potom svetlo žlté, tiež jeden za deň.

Po ukončení jedného balenia, Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10 a otvorenie nového balenia, znovu vezmite všetky biele od 1/10 alebo ružovej od 2/10 a potom od šedej od 1/10 alebo svetložltých tabliet od 2 / 10 za deň. Medzi balíčkami nevykonávajte žiadne prestávky, to znamená, že po skončení jedného dňa na druhý deň začnete užívať tabletky z nového.

Ženy, ktoré nezastavili menštruáciu, musíte začať užívať Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10 v prvý deň menštruácie. Ak je menštruačný cyklus nepravidelný, pred začiatkom liečby Femostonom 1/10 alebo 2/10 musíte užívať progestogénne lieky (napr. Veraplex, Gestanin, Hormorfort, Duphaston, Levonov atď.) Počas dvoch týždňov, ktoré zabezpečia odstránenie krvácania, aby sa odstránili dutiny maternice všetkých zvyškov endometria. Ak sa menštruácia ženy zastavila pred viac ako šiestimi mesiacmi, môžete začať užívať Femoston 1/10 a 2/10 v daný deň.

Ak žena zabudla vziať pilulku a menej ako 12 hodín uplynulo od času jej obvyklého príjmu, potom by ste mali vypiť vynechanú pilulku. Ak od času obvyklého príjmu uplynulo viac ako 12 hodín, potom sa vynechaná tabletka vyberie z obalu a vyhodí sa a nasledujúci deň si vezme inú pilulku podľa harmonogramu. Nemali by ste užívať dve tablety v rovnakom čase, aby ste eliminovali prechod. Počas balenia s vynechanou tabletkou sa zvyšuje riziko krvácania ženy z genitálneho traktu.

Trvanie aplikácie Femoston 1/10 a Femoston 2/10 sa stanoví individuálne, v závislosti od rýchlosti normalizácie stavu a zmiernenia menopauzálneho syndrómu. Výrobky sú vhodné na dlhodobé použitie a môžu byť použité niekoľko rokov bez prerušenia. Ak liečba nie je dostatočne účinná, môžete liek nahradiť iným liekom alebo zvoliť Femoston s nižšou alebo vyššou dávkou hormónov. Hormonálna substitučná liečba obyčajne začína Femostonom 1/10 a potom, v závislosti od reakcie ženského tela, je ponechaná na tomto type lieku alebo prenesená na Femoston 1/5 alebo Femoston 2/10.

Ak chce žena prejsť na užívanie iného lieku s 2 alebo 3 typmi piluliek, mali by ste najprv dokončiť balenie Femoston 1/10 Femoston 2/10, ktoré ste začali dokončovať. Potom, bez prerušenia, nasledujúci deň po užití poslednej pilulky z balenia Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10 musíte začať užívať iný liek.

Ak chce žena prejsť na Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10 z akéhokoľvek iného lieku, ktorý obsahuje len jeden typ tabletky, môže sa to urobiť kedykoľvek. To znamená, že nepotrebujete piť až do konca balenia iného lieku, stačí len v ktorýkoľvek deň namiesto starej pilulky vypiť prvé balenie Femoston 1/10 alebo Femoston 2/10.

Špeciálne pokyny

Všetky tri odrody Femostonu sú kontraindikované na použitie počas gravidity a laktácie. Ak sa počas príjmu femoston náhodne tehotenstvo došlo, potom by ste mali okamžite prestať užívať liek. Otázka pokračovania tehotenstva by sa mala riešiť individuálne s gynekológom.

Keďže estrogény prispievajú k retencii tekutín a tvorbe edému, všetky tri typy lieku Femoston sa majú používať s opatrnosťou u žien trpiacich ochorením obličiek, obličiek alebo srdca. В течение всего периода применения любой разновидности Фемостона следует контролировать функцию почек и сердца, и следить за состоянием женщины.

Фемостон 2/10 нельзя применять женщинам, страдающим острыми или хроническими заболеваниями печени в любой стадии. Femoston 1/10 a Femoston 1/5 sa môžu použiť na ochorenia pečene, ale až po normalizácii pečeňových testov (aktivita AcAT, AlAT a alkalickej fosfatázy).

V súvislosti s aplikáciou Femostonu je potrebné aspoň raz za rok zhodnotiť riziká a prínosy, ako aj ich vzájomnú koreláciu a na tomto základe rozhodnúť o pokračovaní alebo ukončení liečby hormonálnou náhradou. Príjem akéhokoľvek druhu Femoston pokračuje, až kým dávky neprekročia riziká.

Pred použitím akéhokoľvek femostonu je potrebné dôkladne zistiť všetky existujúce a minulé ochorenia, ako aj preskúmať stav pohlavných orgánov a mliečnych žliaz. Ak sú v maternici, vaječníkoch alebo prsných žľazách nejaké benígne nádory, potom Femoston nemožno užívať. Ak sa počas užívania drog v hrudníku vytvoria všetky uzly alebo uzávery, okamžite vyhľadajte lekára.

Počas celého obdobia užívania Femostonu by mali ženy, ktoré trpia prítomnosťou alebo mali v minulosti nasledujúce ochorenia, navštíviť lekára aspoň raz za tri mesiace: t

 • Maternicové myómy,
 • endometrióza,
 • Vysoké riziko trombózy alebo tromboembolizmu,
 • Prítomnosť rakoviny prsníka u príbuzných krvi (matky, sestry, babičky atď.),
 • Hypertenzná choroba srdca
 • Hepatocelulárny adenóm,
 • Diabetes mellitus
 • Žlčové ochorenie,
 • Ťažká obezita (BMI nad 30 rokov)
 • migréna,
 • Ťažká bolesť hlavy
 • Systémový lupus erythematosus,
 • Hyperplázia endometria,
 • Bronchiálna astma,
 • porfýria,
 • epilepsie,
 • Skleróza multiplex
 • Otoskleróza.

U žien, v minulosti alebo v súčasnosti, ktorí trpia týmito chorobami, sa pri užívaní Femostonu môžu zvýšiť ich príznaky. V prítomnosti týchto ochorení žena významne zvyšuje riziko vzniku komplikácií hormonálnej substitučnej terapie, ako je rakovina prsníka, tromboembolizmus, ischemická choroba srdca, srdcový infarkt, mozgová príhoda atď., Čo je dôvod, prečo táto kategória žien musí neustále monitorovať svoj stav návštevou aspoň raz za štvrťrok.

Mali by ste vedieť, že užívanie Femostonu alebo akejkoľvek hormonálnej substitučnej liečby obsahujúcej estrogény mierne zvyšuje riziko vzniku karcinómu endometria a rakoviny prsníka. Preto ženy, ktoré neodstránili maternicu a prsné žľazy, by mali byť pozorné a pozorné na možnú rakovinu endometria počas celého obdobia Femostonu. Riziko vzniku rakoviny je vyššie, čím dlhšie sa Femoston užíva. Okrem toho, kým sa femoston užíva ženám, zvyšuje sa riziko ischemickej choroby srdca a mŕtvice. Riziko cievnej mozgovej príhody a ischemickej choroby srdca je však viac ovplyvnené vekom ženy a chronickými ochoreniami, ktoré má, ale nezávisí vôbec od trvania užívania lieku Femoston.

Najsilnejšie na pozadí liečby s akýmkoľvek druhom Femostonu u žien sa zvyšuje riziko venózneho tromboembolizmu. Navyše, najvyššie riziko tromboembolizmu počas prvého roku liečby a v nasledujúcich rokoch, naopak, klesá. Preto ženy so zvýšeným rizikom venózneho tromboembolizmu môžu užívať Femoston len pod lekárskym dohľadom a pod prísnym dohľadom. Ak má niektorý príbuzný krvný trombolytický defekt (napr. Nedostatok antitrombínu, proteín C, proteín S, atď.), Potom sa ženy nesmú užívať femoston.

Keďže akékoľvek rozsiahle chirurgické zákroky sú sprevádzané rizikom tromboembolizmu, potom 4-6 týždňov pred tým, ako je potrebné ukončiť liečbu Femostonom. Príjem Femostonu bude možné obnoviť až po úplnom obnovení činnosti motora po ukončení prevádzky.

Počas celého obdobia liečby môže Femoston v krvi zvýšiť koncentráciu triglyceridov, globulínu viažuceho štítnu žľazu, globulínu viažuceho kortikoidy a globulínu, ktorý viaže pohlavné hormóny, ako aj alfa-1-antitrypsínu a ceruloplazmínu. To však nevedie k zvýšeniu koncentrácie cirkulujúcich aktívnych hormónov.

Femoston nezlepšuje mentálne schopnosti a nie je antikoncepčným liekom.

Na začiatku liečby akýmkoľvek femostonom sa u žien môže vyvinúť krvácanie z prieniku alebo špinenie. Ak sa objaví krvácanie alebo krvácanie, Femoston sa má zrušiť, vyhľadať lekára a vyšetriť na nádory alebo hyperpláziu endometria.

S rozvojom žltačky, migrény-ako bolesť hlavy, abnormálne funkcie pečene, silný nárast krvného tlaku, tehotenstvo alebo príznaky tromboembolizmu (bolestivé opuchy nôh, ťažká bolesť na hrudi, dýchavičnosť, zhoršené videnie), je potrebné okamžite prestať užívať liek a poraďte sa s lekárom.

predávkovať

Prípady predávkovania Femoston 1/5 neboli zaregistrované, teoreticky, ak sa to stane, môže zvýšiť vedľajšie účinky.

Predávkovanie Femostonom 1/10 a Femoston 2/10 je možné a prejavuje sa vo vývoji nauzey, vracania, ospalosti a závratov. Neexistuje žiadne špecifické antidotum, takže ak sa predávkujete s Femostonom, je potrebné umyť žalúdok, dať žene sorbent (napríklad aktívne uhlie, Polyphepan, Polysorb atď.) A potom, ak je to potrebné, odstrániť rôzne príznaky, zachovať normálne fungovanie životne dôležitých orgánov.

Interakcia s inými liekmi

Lieky, ktoré zvyšujú aktivitu (induktory) pečeňových mikrozomálnych enzýmov (napríklad barbituráty, fenytoín, rifampicín, karbamazepín, rifabutín, oxkarbazepín, topiramát, fellbamát, Nevirapine, Efavirez, atď.), Znižujú závažnosť účinkov femostónu. Prípravky Ritonavir a Nelfinavir napriek skutočnosti, že sú induktormi mikrozomálnej oxidácie, neznižujú účinky Femostonu.

Akékoľvek fytopreparácie obsahujúce ľubovník bodkovaný alebo jeho časti urýchľujú elimináciu zložiek Femostonu a tým oslabujú jeho terapeutický účinok.

Femoston spomaľuje elimináciu takrolimu, fentanylu, teofylínu a cyklosporínu A, preto je potrebné znížiť dávky týchto liekov, aby sa predišlo predávkovaniu a otrave.

Femoston pri plánovaní tehotenstva

V posledných rokoch praktizujúci gynekológovia často predpisujú ženy, ktoré majú problémy s koncepciou, kombináciou Femoston + Duphaston. Femoston nie je indikovaný na liečbu neplodnosti, ale v praxi sa predpisuje ženám na normalizáciu hormonálnych hladín a zvýšenie hrúbky endometria, čo významne zvyšuje pravdepodobnosť tehotenstva. V takýchto situáciách lekári používajú farmakologické vlastnosti liečiva na dosiahnutie určitého účinku v podmienkach, ktoré nie sú indikáciami na použitie. Táto prax používania liekov na nevhodné účely je dostupná na celom svete a nazýva sa off-label recepty. Zvážte, prečo Femoston prispieva k nástupu tehotenstva av akých prípadoch je odôvodnené ho používať, keď je ťažké ho predstaviť.

Keďže Femoston obsahuje prírodný estrogén a progesterónový hormón, má schopnosť kompenzovať nedostatok estrogénu a zvýšiť rast endometria, čím ho robí hrubším, hustším a naplneným krvou. Naplnenie estrogénového deficitu pomáha obnoviť ovuláciu a ďalšie dávkovanie progesterónu zlepšuje rast endometria, čo ho robí dostatočne hustým na pripojenie vajíčka. To znamená, že Femoston môže pomôcť otehotnieť u žien, ktorých koncepcia sa nevyskytuje v dôsledku príliš tenkého endometria alebo existujúceho nedostatku estrogénu.

Terapia Femostonom však nie je veľmi účinná, pretože iba polovica žien otehotnie po prerušení liečby, pretože počas liečby nie sú žiadne ovulácie. Okrem toho femoston spôsobuje u žien početné vedľajšie účinky, ktoré sú zle a ťažko tolerované. Preto mnohí gynekológovia považujú Femoston za zbytočné na liečbu neplodnosti neodôvodnenej. Táto kategória lekárov verí, že v takýchto situáciách by ženy v prvej polovici cyklu mali užívať špeciálny liek obsahujúci estrogén av druhej polovici Duphaston.

Femoston pri plánovaní tehotenstva sa zvyčajne predpisuje v dávke 2/10 a odporúča sa užívať ho podľa pokynov, tj jednej tablety denne, bez ohľadu na jedlo, najlepšie v rovnakom čase. Ženy potrebujú piť všetky pilulky z balenia. A najprv si vezmú všetkých 14 tabliet ružovej farby, potom 14 svetložltých tabliet. Po ukončení užívania tabliet z jedného balenia bez prerušenia začnite ďalší a tak ďalej až do ukončenia liečby. Lekári často okrem femostonu predpisujú liek Duphaston, ktorý sa má užívať len v kombinácii so svetložltými tabletami z každého balenia, to znamená v druhej polovici menštruačného cyklu. To znamená, že najprv z každého balenia žena vezme len ružové pilulky a potom svetlo žlté tablety Femoston + Djufaston.

Femoston by mal začať užívať prvý deň nasledujúceho menštruačného cyklu. Ak je menštruácia nepravidelná, odporúča sa začať užívať ružové tablety Femostonu v deň predpokladaného nástupu menštruácie.

Charakteristiky reštrukturalizácie orgánu

 • Včasné známky zániku

Prvé príznaky menopauzy sa objavujú po 40-45 rokoch so spomalením vaječníkov. Spočiatku sa to odráža v povahe menštruácie: oneskorenia začínajú, cyklus sa stráca. Súčasne sa metabolizmus zhoršuje a väčšina žien bude mať na váhe. Existujú zmeny v správaní, ktoré sa prejavujú depresívnymi náladami, zvýšenou nervozitou a podráždenosťou. Všetky tieto príznaky začiatku prípravy organizmu na menopauzu na pozadí menštruácie možno korigovať pomocou hormonálnych prostriedkov za predpokladu, že gynekológ je liečený okamžite a primerane liečený.

Zvyčajne sú činidlá určené na proaktívnu prevenciu atrofických zmien v koži a urogenitálnom systéme, ktoré sa prejavia po niekoľkých rokoch menopauzy. Taktiež dochádza k poklesu záujmu o sex, ktorý je spojený nielen s vyhynutím libida, ale aj s nepohodlím, ktoré je spôsobené zvýšenou suchosťou slizníc vagíny a citlivosťou na časté infekcie.

Vymenovanie Thististon v tejto fáze pomáha eliminovať nepríjemné príznaky a normalizovať cyklus menštruácie v dôsledku dodatočného zásobovania tela hormónmi.

 • Neskoré poruchy

Použitie Femostonu s výraznejšími príznakmi menopauzy pomáha v prvom rade výrazne znížiť riziko osteoporózy, pretože aj menšie poranenia môžu vážne poškodiť ženy, ktoré majú problémy s kostným systémom. Okrem toho, Femoston je užitočný pre ženy s ochoreniami CVD: bude udržiavať srdce a cievy v normálnom stave. Okrem toho bude prevencia úspešnejšia, ak ju začnete vopred, až kým sa nevytvoria aterosklerotické plaky.

Účel Femoston s problémami MC

Na odstránenie menštruačných porúch používajú gynekológovia niekoľko spôsobov užívania drog, čo sa odráža v skutočnosti, že menštruácia začína na pozadí Femostonu alebo nie.

Táto metóda je predpísaná, ak žena stále pokračuje mesačne, dokonca aj s oneskorením. V druhom prípade je liek predpísaný, ak od posledného menštruačného cyklu uplynulo menej ako jeden rok. Pri inom spôsobe prijímania Femostonu (kontinuálne) sa môžu začať hyperplastické procesy v maternici, pokiaľ si vnútorné receptory zachovávajú citlivosť na hormóny. Výsledkom je zvýšenie aktivity endometria.

Tento režim je možný, keď menštruácia chýba viac ako rok a nebude pokračovať. Existujú však prípady, keď žena po šiestich mesiacoch môže nájsť zdanie obvyklého mesačného alebo špinenia. V tomto prípade sa neodporúča, aby bol Femoston zrušený až do objasnenia pôvodu sekrétov. To musí oznámiť vášmu gynekológovi. Ale zvyčajne počas 6-8 mesiacov sa reakcia zastaví. Ak sa však žena naďalej obťažuje, môže sa jej poskytnúť ďalšie vyšetrenie, aby sa objasnila príčina prepustenia.

Okrem vymenovania lieku pre ženy v období zániku, Femoston je tiež predpísaný ženám v reprodukčnom veku pre rôzne problémy s MC. Takéto vymenovanie liekov proti menopauze sa môže na prvý pohľad zdať zvláštne. Vymenovanie liekov je odôvodnené tým, že je schopné obnoviť normálny stav endometria, čo spôsobuje jeho rast a správne fungovanie. Preto sa predpisuje aj ženám, ktoré sa pripravujú na materstvo, ak je neplodnosť spôsobená nedostatočným rastom a hrúbkou tkaniny.

Funkcie aplikácie

Liečba hormonálnych porúch sa odporúča začať s malým dávkovaním, to znamená s Femostonom 1/10. Potom sa vykoná analýza odpovede tela a v závislosti od získaných údajov sa v prípade potreby upraví dávka lieku. Ak liečba nebola tak účinná, ako bola vypočítaná, a pri užívaní lieku Femoston 1/10 nie sú žiadne mesačné obdobia, gynekológ môže predpísať koncentrovanejší obsah estradiolu - Femoston 2/10.

Ak pacient, pred menovaním Femoston, vzal iné lieky počas cyklického alebo sekvenčného režimu, potom musí najprv dokončiť kurz, ktorý začala, a až potom, čo skončila s ďalším. Ak sa použil kombinovaný typ liečby, potom sa tablety Femoston 1/10 môžu začať v ktorýkoľvek vhodný deň.

V opačnom prípade sú podmienky na užívanie lieku podobné požiadavkám, ktoré sa pozorujú pri liečbe iných liekov, najmä pri vynechaní alebo zabudnutí tabliet.

Prečo po Femoston nemôže ísť menštruácia

Liek sa predpisuje ženám vo veku od 40 rokov, ktoré si sťažujú na porušenie cyklu menštruácie. V tomto veku sa intenzita vaječníkov začína znižovať, produkuje sa menší hormón. Femoston 1/10 je určený na kompenzáciu chýbajúceho množstva látok a tým eliminuje poruchu cyklu. S miernym nedostatkom vlastných hormónov v tele Femoston zaplní deficit a spôsobí menštruáciu.

Ale ak, vzhľadom k individuálnym vlastnostiam organizmu, toto množstvo lieku nebude stačiť, alebo akékoľvek iné faktory ovplyvnia zlyhanie, potom je pacient predpísaný silnejší liek - Femoston 2/10. Ak je to potrebné, môže byť doplnené inými liekmi.

Ak liečba Femostonom 2/10 nepomôže spomaliť nástup menopauzy a menštruácia sa vôbec nezdá, liek sa zruší a zvažujú sa ďalšie možnosti podpory.

Kto by nemal byť liečený Femostonom

Pred predpísaním hormonálneho lieku sa odporúča vyšetrenie, aby sa zistili nulové stavy tela a možné kontraindikácie na odstránenie amenorey a iných príznakov. Femoston sa nemôže použiť, ak sú prítomné nasledujúce faktory: t

 • Gravidita a laktácia (ak bol pacientom vo fertilnom veku predpísaný femoston) t
 • Identifikovaný karcinóm prsníka, endometrium alebo ak sú príznaky ochorenia
 • Novotvary závislé od hormónov
 • Vaginálne krvácanie
 • Neléčená hyperplázia endometria
 • Pľúcna embólia a trombóza: identifikované, podozrivé alebo minulé, ako aj citlivosť na patológiu alebo rizikové faktory
 • Patológia pečene v čase menovania alebo dostupná v anamnéze ochorenia
 • Porfyrínové ochorenie
 • Ťažká alergia na základné zložky liečiv
 • Laktózová imunita, vrodený deficit laktázy, GG malabsorpčný syndróm.

Ak sa liek berie s ohľadom na kontraindikácie, ale v procese HRT migrény, žltačka alebo ťažká hypertenzia vyvinuté, potom je látka zrušená až do stabilizovaného zdravotného stavu. V opačnom prípade, ak stav nie je prístupný na korekciu, zvažujú sa iné liečebné režimy.

Kedy navštíviť lekára

Použitie hormonálnych látok môže vyvolať nežiaduce reakcie organizmu, pri ktorom je potrebné navštíviť lekára.

Vedľajšie účinky liekov Najčastejšie sa vyskytujú vo forme:

 • Bolesti hlavy, v oblasti brucha, malej panvy, hrudníka
 • pružnosť
 • Kŕče dolných končatín
 • popudlivosť
 • Častá depresia
 • Opuch nôh
 • Zvýšenie myómov (ak sú dostupné pred menovaním)
 • Exacerbácie cholestatika
 • Napätie a opuch hrudníka
 • Výtok bradavky
 • Zdvih, im.

V prípade nepriaznivej reakcie tela na liek nemožno oneskoriť s návštevou gynekológa. Preto by mala byť žena pri predpisovaní lieku informovaná o možných dôsledkoch, aby mohla vedieť, na čo sa má v priebehu liečby venovať pozornosť. Ak sa zistia abnormality spôsobené Femostonom, možno bude potrebné vyšetriť iných špecialistov.

Novinky Sochi.MD

Dobré ráno!
Povedz mi, prosím, lekár mi predpísal femoston po dobu 3 mesiacov kvôli absencii menštruácie počas 5 mesiacov a polycystických vaječníkov. Ale zabudol som sa opýtať, ako ich vziať, t. Potrebujem prestávku v recepcii alebo príjem by mal byť nepretržitý? Lekár je na dovolenke, nie je možné objasniť. И при приеме фемостона должны ли быть менструалоподобные кровотечения между упаковками или нет?
Ďakujem.

Добрый вечер!
Фемостон применяется непрерывно. По окончании одной упаковки из 28 таблеток нужно начинать новую.
Фемостон не нужно отождествлять с КОК, при которых мы ожидаем кровотечения при отмене и называем это менструальноподобной реакцией. Tu čakáme na ďalšiu menštruáciu a je ťažké povedať, kedy to bude vo vašom konkrétnom prípade, vzhľadom na počiatočnú amenoreu.
Veľa šťastia!

Dobrý večer, Igor Igorevič!
Mám pre vás otázku. Bol som predpísaný femoston, kvôli polycystickým vaječníkom a absencii menštruácie po dobu 5 mesiacov a neschopnosti otehotnieť. Lekár nariadil piť 2-3 mesiace. Po dvoch mesiacoch užívania piluliek prišli moje dlho očakávané obdobia, ale tabletky sa neskončili. Teoreticky, po 4 dňoch, musím začať nový balík, ale je to potrebné, ak prišiel mesačne? Alebo je to ešte stojí za to piť ďalší mesiac ako udržiavacia liečba na konsolidáciu účinku, alebo nie je to potrebné? Momentálne plánujem otehotnieť. K lekárovi, ktorý sa teraz obráti, nie je.
Vopred ďakujem za odpoveď.

Ahoj Julia!
Vezmite si, samozrejme, kým lekár nezruší. Navyše, ak ma moja pamäť nezmení, konverzácia bola asi tri mesiace :))
Femoston nemá antikoncepčný účinok, preto plánujte zdravie.
Veľa šťastia!

Dobré popoludnie Mohli by ste mi, prosím, povedať, metipred a vymeniteľné lieky femostonu? Majú rovnaké vlastnosti.
Jeden lekár mi predpísal predpis (od zvýšeného testosterónu) a iný povedal, že je škodlivý a femoston je lepší.
Prečítal som si návod, ale zdalo sa mi, že sú všeobecne odlišné.

Dobrý večer. Bol som s femoston 2/10 obnoviť cyklus po dobu 3 mesiacov (84 dní), 4 dni bola prestávka a opäť nový balík, zabudol som piť 12 ružových piluliek, som si spomenul na ďalší deň, pričom ďalšie pilulky. Čo robiť, preskočiť jednu pilulku alebo pokračovať v užívaní? Potrebujete si striktne vziať naraz? Vďaka vopred.

Ahoj, Alina.
Užívanie dvoch tabliet, o ktorých hovoríte, sa robí takto, keď preskočíte pilulku COC, aby ste zachovali antikoncepčný účinok. Anotácia k femostonu takéto inštrukcie neobsahuje.
Myslím, že to môžete robiť aj tak, rozdiel je malý.

Dobrý večer, Igor Igorevič! Mám 34 rokov, v auguste 2011 som porodila cisársky rez, v novembri 2012 som prestala dojčiť. Menštruácia začala 3. mesiac po pôrode. Povaha nepravidelných, 4-5 dní. Posledná menštruácia bola od 16.12.20012 do 02.01.2013 s prestávkou 3 dni. Tehotenstvo je vylúčené. Tam boli prílivy od polovice januára, až 10-15 krát denne, menej často, vrhá do chladu, podráždenosť, slabosť, únava. Myslel som, že to bolo kvôli zastaveniu laktácie. Bol testovaný na hormóny: Folikuly stimulujúci hormón-62,35, Luteinizačný hormón-21,84, Prolaktín-142,5, Progesterón-0,4, Estradiol >> Takže je možné, ak to predpísal lekár.
Áno, samozrejme. Kto nemá lekára - môže jesť celú lekáreň. Ak s ľútosťou a z dobrého dôvodu))))

Pomôžte prosím, gynekológ na dovolenke .. priradený femoston2.10 + duphaston na vyrovnanie hormónového a endometriálneho rastu. Dokončil som to až do konca a prišiel som mesačne Neviem, či piť alebo dokončiť?

Ahoj, Veronica.
V anotácii k femostonu sú v tejto veci jasné pokyny. Prečítajte si, kde sa hovorí o "krvácaní z prielomu".
II

Lekár predpísal hemostatikum, bez vedľajšieho účinku a vzdanie sa krvácania!

ahoj
S manželom sa snažíme otehotnieť, to nefunguje, mám tenké endometrium, lekár menoval Femostona, aby vypil 2/10 + na 10. deň duphastonu a tak ďalej až do konca balenia femostonu, potom prestávku a znovu od 1 dňa menštruácie. V deň, keď som skončil s pitím, ale nie sú žiadne menštruácie, to len škvrny hnedo Kedy by mal prísť mesiac, alebo by ste už mali začať piť drogu?

Dnes som mal predpísaný femoston 2/10 (porušenie centrálneho nervového systému, hypoplazie maternice 1. stupňa a multifollikulárne vaječníky), ale nechápal som, ako ich užívať, posledný deň v mesiaci bol 8. október, to znamená, že už uplynulo 5 dní menopauzy. dňa, pretože inštrukcia neindikovala nič zvláštne o dni, od ktorého by mala začať recepcia, bolo možné začať dnes, alebo to stálo za to čakať na ďalšiu menštruáciu a pitie od 1. dňa (za predpokladu, že nie sú stabilné a nemusia ísť ani mesiac)? Lekár neuviedol presne, z ktorého dňa sa má vziať, povedal, že si prečítal návod tam všetko je uvedené, ale pokyny neuvádzajú presne, prečítajte si recenzie na webových stránkach sú predpísané všetkým rôznym spôsobom, od 1 dňa v mesiaci, a od 1 dňa po poslednom mesiaci.

Overil som si. Označené. Od prvého dňa menštruácie.
II

Vitajte!
Mám 42 rokov. Pijem femoston2 2 2 roky, chcem otehotnieť, ale na začiatku menopauzy. Je možné si vziať prestávku na mesiac (počul som, že po zrušení) otehotneli. A potom znova piť. Ovplyvní to telo?

ahoj
Femoston ani antikoncepciu, a preto, "účinok zrušenia" nemá. Ak je túžba otehotnieť o niečo vážnejšia ako túžba experimentovať jeden mesiac - je lepšie o tom informovať lekára a farmakologická podpora tohto podniku bude iná. Ak samozrejme, nehovoríme o vyvrcholení.
II

Femoston 2 t
Vitajte!
Chcela otehotnieť, ale ukázalo sa, že skorá menopauza. Lekár predpísal femoston 2 t Pijem 2 roky. Je možné (nie škodlivé pre telo) nepiť jeden mesiac a potom začať znovu?

So skorou menopauzou, 42 rokov, nie mesačne od februára, pili 3 mesiace. „Regulon“ máj - júl, po zrušení cyklu sa lekár neodporúčal, aby počkal, kým začne piť „Femoston“ - čakal 2 mesiace. Dugaston cut 1t 2p. deň márne. Začal som piť "Femoston" od 19. októbra, keď prvé balenie 1/10 mesiacov neprišlo, pochyboval som, že som nezačal piť nové obaly (nepil som to 2 dni), aby som dnes vypil 3 tablety? Večerné vybíjanie, normálne, na ultrazvuku, endometrium nie je "rastúce". Uzi v auguste prijal "Duphaston" a "Femoston". Čo robiť? Ďakujem

Dobrý deň, Julia.
Myslím, že musíme pokračovať v liečbe. Vykonajte lekára, ktorý ho vykonáva. A vie, čo lieči a čo plánuje dosiahnuť tento efekt, teraz alebo v auguste. Nepodávam korešpondenciu.
II

Dobrý deň! Môžete mi prosím povedať, že počas meškania lekár predpísal femoston 2/10. Povedala mi, aby som to vzala hneď, ale z ktorej pilulky som nepovedala ružovú alebo svetložltú?

Bohužiaľ, ja som tiež nepovedal) v tejto situácii to nie je samozrejmé.
II

Dobrý deň, gynekológ napísal femoston 2/10 volať na menštruáciu (5 mesiacov chýba, som skontroloval hormóny - v poriadku, možno dôvod bol dramatický úbytok hmotnosti), potom od 1. deň menštruácie - Diane35. Femoston začal piť z ružových piluliek, celý strih, zostali 3 pilulky (žlté), ale stále nie sú žiadne mesačné. Ak sa neobjavia, kúpte si nový balíček femostonu a pite ďalej, alebo dokončite tento balík a počkajte na mesačnú? Ďakujeme vopred za Vašu odpoveď!

Nie, nemám na mysli korešpondenciu, bohužiaľ. Okrem toho hovoríme o liečbe, ktorú ste už predpísali.
Pre lekára by bolo logickejšie objasniť.
II

Ahoj, gynekológ napísal femoston 2/10 (vypiť jednu tabletu večer) s nepravidelným cyklom. Prišla menštruácia a až do konca balenia je 7 ďalších tabliet druhej fázy (svetložltá), musím ich dokončiť alebo začať nové balenie?

ahoj
A ani jeden ani druhý. Toto nie je COC.
Musíte sa obrátiť na lekára, ktorý lieči a informuje ho o jeho liečbe. Približne to isté sa uvádza v anotácii k femostonu (v mieste, kde hovoria o „krvácaní z prelomu“).
II

ahoj Lekárovi
ahoj Nemám možnosť kontaktovať lekára - je na dovolenke.

Nie je to platný dôvod. Chcel by som vám poskytnúť akúkoľvek radu, aj keď ste boli lekárom. A naopak - ak lekár vôbec odíde - nemám možnosť liečiť korešpondenciou.
Prečítajte si abstrakt s miestom, ktoré som zadal, a ak chcete aj naďalej používať stránku - potom miestne pravidlá.

Prečo predpísať liek

Femoston je liek zo skupiny hormónovej substitučnej terapie (HRT). Menovaný pre ženy na liečbu menopauzálnych porúch počas umelej alebo prirodzenej menopauzy. Poukazuje tiež na použitie lieku ako preventívneho opatrenia na rozvoj osteoporózy v pohlavnom styku po 50 rokoch.

Femoston sa skladá z dvoch zložiek - estrogénu alebo progestínu. Je to práve táto kompozícia, ktorá neumožňuje zahrnúť ďalšie lieky pri používaní tohto lieku ZGT.

Estrogénovou časťou je estradiol, ktorý je pri všetkých parametroch identický s prírodným. Vďaka nemu je terapeutický účinok vo väčšej miere. Progestínová zložka, didrogesterón, chráni ženské genitálie pred nadmerným vplyvom estrogénov. Femoston je moderné nízkodávkové liečivo na hormonálnu substitučnú liečbu. Skoršie predchodcovia často obsahujú len estrogénovú zložku, čo si vyžaduje, aby sa navyše užívali lieky s účinkom gestagénu, napríklad duphaston a iné.

Mesačne po femoston môže byť alebo nie, to všetko závisí od režimu liečby a počiatočný hormonálny profil ženy.

Pre skoré prejavy

Po 40–45 rokoch (pre všetky ženy individuálne) sa funkcia vaječníkov postupne začína strácať. To sa prejavuje predovšetkým rôznymi porušeniami cyklu (krvácanie, oneskorenie, atď.), Ako aj zmenami metabolizmu, reakcií na správanie atď. Mnohé ženy v tomto období zaznamenali rýchly nárast hmotnosti, periodické depresívne stavy, časté problémy so spánkom. Postupne sa zvyšuje potenie, podráždenosť, návaly horúčavy. Všetky tieto príznaky môžu začať obťažovať ženu na pozadí pokračujúcej menštruácie. Správna liečba príznakov ako premenopauzálne poruchy a adekvátna liečba liekmi na substitučnú hormonálnu terapiu prispievajú k zlepšeniu kvality života.

Liečba miernych porúch

To zahŕňa prevenciu atrofických zmien na koži a močových cestách, ktoré sa nevyskytujú okamžite, ale po niekoľkých rokoch pretrvávajúcej menopauzy. Nepohodlie počas intímneho vzťahu sa prejavuje vo forme zníženého libida, suchosti slizníc pošvy a súvisiacich bolestivých pocitov počas pohlavného styku. Atrofia môže tiež viesť k neustálemu podráždeniu oblasti genitálií s možným pridaním infekcie.

Vzhľadom na estrogénovú zložku femostonu nie sú atrofia panvových svalov a pokles tonusových orgánov také rýchle a zreteľné. A to je prevencia dysurických porúch, ako je napríklad inkontinencia, a strata.

Pre neskoré poruchy

Predovšetkým pravidelné a dlhodobé užívanie HSL poskytuje žene výrazný pokles stupňa osteoporózy. Dokonca aj menšie poranenia môžu viesť k závažným zlomeninám v dôsledku zvýšenej krehkosti kostí s vekom. Femoston pomáha odolávať.

HRT sa odporúča aj pre ženy s dedičnosťou zaťaženou kardiovaskulárnou patológiou. Účinnosť profylaxie v tomto prípade je vyššia, čím skôr sa začnú, až kým sa aterosklerotické plaky nevytvoria. Ale mozgová príhoda alebo srdcový infarkt - indikátor, že je príliš neskoro na to, aby sa niečo stalo, je HRT kontraindikovaný v takýchto situáciách.

Tieto lieky tiež pomáhajú zachovať krásu, príjemný vzhľad a, čo je dôležité, pomáhajú udržiavať telesnú hmotnosť na približne rovnakej úrovni.

Po odstránení vaječníkov

Obzvlášť dôležitý je predpis hormonálnej substitučnej medikácie pre ženy so skorou menopauzou (do 45 rokov), ako aj pre tých, ktorí kvôli niektorým okolnostiam odstránili vaječníky. Faktom je, že v týchto prípadoch sa všetky následky nedostatku estrogénu vyvíjajú oveľa rýchlejšie. Často sa žena môže cítiť viac alebo menej tolerantná, dokonca ani počet návaly horúčavy sa neobťažuje, ale prejavy osteoporózy, kardiovaskulárnej patológie a iných porúch vás nebudú čakať bez náležitej liečby, aj keď ignorujete zjavné príznaky porúch.

Cyklické priradenie

Cyklický režim zahŕňa pokračovanie menštruačnej funkcie ženy. Táto schéma sa používa, ak sú ešte mesačné, alebo dokonca v prípade, že sú už nepravidelné. V druhom prípade by mal uplynúť najviac jeden rok od posledného krvácania. Ak sa v tomto čase používa iný režim prijímania, kontinuálne, je možné vyvolať rôzne hyperplastické procesy v maternici. Konkrétne polypy, hyperplázia endometria atď. To je spôsobené tým, že vnútorná vrstva maternice je stále veľmi citlivá na estrogén, a dokonca aj minimálne dávky spôsobujú jej zvýšenie.

Systém priebežného prideľovania

Ak nie sú mesačné obdobia dlhšie ako jeden rok, femoston môže byť pridelený nepretržite. V tomto prípade bude menštruácia preč. Ale často, ženy počas prvých šiestich mesiacov od zapísania drobného krvavého výtoku z genitálneho traktu.

Ak sa náhle objaví "mesačne" po femoston v nepretržitom režime, nemali by ste okamžite zrušiť liek. Je potrebné pozorovať výtok: analyzovať trvanie, hojnosť atď. Taktiež je potrebné o tom informovať svojho ošetrujúceho gynekológa, ktorý takéto situácie vždy správne posúdi.

Typicky, keď sa berie na nepretržitom základe, krvácanie môže rušiť ženu po dobu maximálne šiestich až ôsmich mesiacov, po ktorej nasleduje pretrvávajúca absencia akejkoľvek menštruácie. V prípade, že si pani ešte všimne ďalšie obavy, má sa vykonať dodatočný ultrazvuk panvy a diagnostická kyretáž s následným histologickým vyšetrením.

Príčiny zlyhania

Počas užívania HSL sa často pozorujú nepravidelnosti menštruácie. Napríklad žena nedokončila pitie femostonu, prišli menštruácie, hoci by nemali byť. Môžu to byť špinenia v predvečer kritických dní alebo plná menštruácia.

Namiesto zvyčajného množstva krvácania môže byť tiež len mazanie. Toto je tiež povolené.

Všetky takéto porušenia sa vyskytujú v dôsledku prijatia časti pohlavných hormónov zvonku. Nie je dôvod na veľké obavy, keď sa objavia, ale je nevyhnutné, aby ste o tom informovali svojho lekára. Iba odborník môže správne posúdiť povahu takéhoto vypúšťania.

Odporúčame prečítať si článok o nepravidelnostiach menštruácie. Z neho sa dozviete o príčinách odchýlok od normy, chorobách, ktoré spôsobujú porušenie, návšteve lekára a drogovej terapii.

Keď je čas navštíviť lekára

Počas užívania hormonálnych liekov sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky a situácie, v ktorých by ste mali vyhľadať lekársku pomoc.

Takže pred predpísaním femostonu lekár vyhodnotí všetky klady a zápory vzhľadom na indikácie a kontraindikácie tohto typu liekov. Gynekológa by sa mala v nasledujúcich prípadoch obrátiť na HRT:

 • Ak boli v prsných žľazách nepríjemné pocity. Zvyčajne si ženy všimnú, že prsia sú „naliate“. Táto situácia sa vyskytuje pomerne často a z väčšej časti nevyžaduje prerušenie perorálnej antikoncepcie. Ale je potrebné dodatočne preskúmať mliečne žľazy a vykonať ultrazvuk alebo mamografiu. V priemere po 3 - 6 mesiacoch pravidelného užívania hormonálnych liekov, tieto sťažnosti zmiznú.
 • Ak po femoston príde "mesačne", skôr to môže byť nazývaný mazanice. Hlavnou vecou je, že predtým, než taká vec neexistovala a trvá viac ako šesť mesiacov. Na vylúčenie patologických stavov je potrebný ďalší výskum.
 • S výskytom ťažkého výboja na pozadí lieku v období menštruácie alebo nie.
 • V prípade porušenia cyklu počas viac ako 3 mesiacov pri použití hormonálnej substitučnej liečby.
 • Taktiež by ste mali informovať lekára, ak sa u Vás vyskytnú bolesti hlavy, často migréna, výskyt rôznych venóznych komplikácií (tromboflebitída a iné), alergické reakcie a iné stavy, ktoré sa týkajú ženy. Iba lekár môže určiť, či je to kvôli užívaniu lieku, a ak je to potrebné, zmeniť dávku alebo ju úplne zrušiť.

Lieky HRT, vrátane femostonu, pomáhajú nielen zachovať mladosť ženy, ale tiež znižujú riziko vzniku ochorení spojených s nedostatkom estrogénu. Čím skôr sa tieto prostriedky začnú využívať, tým efektívnejšia bude liečba a prevencia. Na predpísanie režimu liečby a na výber požadovanej dávky môže byť lekár len po ďalšom vyšetrení.

Mesačne po užití Femostonu

Hormonálne zmeny sa vyskytujú v každom období života ženy, ale niekedy potrebuje telo podporu zvonku. Jedným z týchto liekov je hormonálna substitučná liečba Femoston. Ako to ovplyvňuje telo a čo sa stane s menštruáciou?

V zložení Femostona dva hormóny -17β-estradiol a didrogesterón. Liek sa vyrába v tabletách v rôznych dávkach:

 • 1/10 (1 mg estradiolu, 10 mg didrogesterónu),
 • 2/10 (2 mg estradiolu, 10 mg didrogesterónu),
 • 1/5 (1 mg estradiolu, 5 mg didrogesterónu).

V každom balení obsahuje prvých 14 tabliet prírodný estrogén, druhé 14 tabliet estrogén + progestogény.

Kombinácia hormónov je veľmi dôležitá, pretože užívanie estrogénu vedie k hyperplázii endometria a zvyšuje riziko rakoviny a pridanie gestagénov chráni vnútornú výstelku maternice.

Кроме того, дидрогестерон не снижает влияние эстрадиола на уровень липидов в крови и плотность костей, что имеет большое значение в профилактике остеопороза и переломов костей.

Pre všetky pozitívne aspekty má Femoston množstvo kontraindikácií:

 • patológiu rakoviny,
 • nejasná príčina krvácania z genitálneho traktu,
 • hyperplázia endometria, ak nebola predtým liečená,
 • žilový tromboembolizmus,
 • akútna dysfunkcia pečene,
 • alergická reakcia
 • tehotenstva a dojčenia.

Je to dôležité! Ak dôjde k porušeniu obličiek, trombózy, epilepsie, cukrovky, bronchiálnej astmy, hypertenzie, benígnych nádorov pečene, systémového lupus erythematosus, prítomnosti rizikových faktorov pre nádory závislé od estrogénov, liek sa predpisuje s opatrnosťou.

Vplyv Femostonu na menštruačný cyklus

Po prvé, poďme sa zaoberať nasledujúcimi pojmami:

 • po 45-47 rokoch začína premenopauza, keď sa objavia prvé príznaky (návaly horúčavy, podráždenosť a poruchy spánku, zvýšené potenie, bolesť hlavy, suchosť slizníc orgánov orgánov močového ústrojenstva a nepríjemné pocity počas pohlavného styku),
 • postupne sa menštruácia stáva vzácnejšou a neobjavuje sa každý mesiac a posledné menštruačné obdobia hovoria o nástupe menopauzy,
 • ak je menštruácia neprítomná 2 roky alebo viac, potom je to obdobie menopauzy.

V závislosti od dôkazov sú predpísané rôzne dávky lieku Femoston:

 • z prvých príznakov a simulovať menštruačný cyklus odporúčaný Femoston 1/10 a 2/10,
 • nízka dávka femostonu 1/5 sa dlhodobo používa v postmenopauze, čím sa zabezpečuje spoľahlivá absencia menštruačnej reakcie.

Aplikujte liek jednu tabletu každý deň v rovnakom čase. Po predchádzajúcom balení začnite piť ďalší obal bez prerušenia, bez ohľadu na menštruáciu.

Niektorí lekári praktizujú vymenovanie Femostona spolu s Duphastonom, keď nie je možné otehotnieť (podrobnosti o lieku Dufastone pri plánovaní tehotenstva). Priraďte ho k zahusťovaniu endometria a normalizácii hormonálnych hladín, čo je často príčinou neplodnosti. Je to výsledok takejto terapie, ale nie všetkých a vedľajších účinkov, preto mnohí lekári takýto režim neakceptujú.

Dávajte pozor! Femoston nie je antikoncepcia.

Nežiaduci účinok sa vyskytuje na strane rôznych orgánov a systémov. Poruchy reprodukčného systému sú nasledovné: t

 • krvácanie,
 • bolesť brucha
 • zvýšenie veľkosti myómy maternice,
 • výskyt zápalu a výtok z genitálneho traktu,
 • nepohodlie v prsných žľazách s možným zvýšením.

Nie mesačne po užití Femostonu

Normálne, keď sa používa Femoston 1/5, chýba menštruácia. Táto dávka je predpísaná v postmenopauze, ak mesačne boli viac ako pred rokom. Liečba začína v daný deň.

Po začiatku Femostonu prichádza každý mesiac 1/10 a 2/10 mesiacov:

 • ak je menštruácia pravidelná, potom začnú piť od prvého dňa menštruačného cyklu, tj od prvého dňa krvácania,
 • v prípade zhoršeného menštruačného cyklu je lepšie používať liek po 2 týždňoch užívania progestogénov (Duphaston, Levonova, Gestanin a ďalšie), po ktorých začne krvácanie z vysadenia,
 • ak nie je menštruácia asi šesť mesiacov, potom začnú piť v ktorýkoľvek deň.

Ak po užití Femostonu 2/10 nie mesačne, potom nepanikárte. V prvom mesiaci dochádza k reštrukturalizácii organizmu a v ďalšom cykle by menštruácia mala začať včas.

Počas prvých mesiacov liečby sa môže vyskytnúť krvácanie, ktoré si vyžaduje okamžitú lekársku pomoc a zmenu dávkovania lieku alebo vysadenie lieku. Ak sa po vysadení lieku krvácanie opakuje, malo by sa vykonať dôkladné vyšetrenie s biopsiou endometria, aby sa vylúčila novotvar.

Terapia môže trvať niekoľko rokov, ale načasovanie je určené iba lekárom. Ak je to neúčinné, budete meniť dávkovanie alebo liek. Ak žena vzala ďalší liek a chce prejsť na Femoston, alebo po Femoston na iný liek, musíte dokončiť predchádzajúci balík do konca a začať novú prípravu na ďalší deň.

V každom prípade sa Femoston používa tak dlho, kým prevláda terapeutický pozitívny účinok nad vedľajším účinkom.

Počas liečby sa vyšetrujú každých šesť mesiacov. V prípade potreby ultrazvuk a histologické vyšetrenie dynamiky. Je povinné prejsť mamogramom.

Vladlena Razmeritsa, pôrodníčka-gynekológka, najmä pre Mirmam.pro

Vplyv Femostonu na mesačne


O nástupe menopauzy môže byť žena posudzovaná podľa charakteristických symptómov, ktoré sprevádzajú prirodzený zánik sexuálnych funkcií. Dôvodom zhoršenia zdravia je pokles produkcie ženských hormónov. Na stabilizáciu stavu tela a spomalenie nástupu menopauzy sa predpisujú rôzne lieky.

Na tento účel je špeciálne navrhnutá séria produktov Femoston.

 • Včasné známky zániku

Prvé príznaky menopauzy sa objavujú po 40-45 rokoch so spomalením vaječníkov. Spočiatku sa to odráža v povahe menštruácie: oneskorenia začínajú, cyklus sa stráca.

Súčasne sa metabolizmus zhoršuje a väčšina žien bude mať na váhe. Existujú zmeny v správaní, ktoré sa prejavujú depresívnymi náladami, zvýšenou nervozitou a podráždenosťou.

Všetky tieto príznaky začiatku prípravy organizmu na menopauzu na pozadí menštruácie možno korigovať pomocou hormonálnych prostriedkov za predpokladu, že gynekológ je liečený okamžite a primerane liečený.

Zvyčajne sú činidlá určené na proaktívnu prevenciu atrofických zmien v koži a urogenitálnom systéme, ktoré sa prejavia po niekoľkých rokoch menopauzy. Taktiež dochádza k poklesu záujmu o sex, ktorý je spojený nielen s vyhynutím libida, ale aj s nepohodlím, ktoré je spôsobené zvýšenou suchosťou slizníc vagíny a citlivosťou na časté infekcie.

Vymenovanie Thististon v tejto fáze pomáha eliminovať nepríjemné príznaky a normalizovať cyklus menštruácie v dôsledku dodatočného zásobovania tela hormónmi.

Použitie Femostonu s výraznejšími príznakmi menopauzy pomáha v prvom rade výrazne znížiť riziko osteoporózy, pretože aj menšie poranenia môžu vážne poškodiť ženy, ktoré majú problémy s kostným systémom. Okrem toho, Femoston je užitočný pre ženy s ochoreniami CVD: bude udržiavať srdce a cievy v normálnom stave. Okrem toho bude prevencia úspešnejšia, ak ju začnete vopred, až kým sa nevytvoria aterosklerotické plaky.

Prečo je menovaný a ako je femoston opitý, ak nie je mesačne?

Rýchle vädnutie ženského tela po 50 rokoch je primárne spôsobené hormonálnym nedostatkom.

Spolu s funkciou vaječníkov, jemnosť a pružnosť pokožky postupne mizne, sexuálna túžba klesá a namiesto toho sa objavujú návaly horúčavy a neustály pocit podráždenosti. Hormonálna substitučná terapia je skutočnou záchranou pre ženy.

Priradenie femostonu, ak už nezačali menštruačné obdobia alebo menopauzálne poruchy, sa dá predísť mnohým nepríjemným prejavom menopauzy. Ako liek a ovplyvňuje ženské telo?

Zistite, prečo predpísané liek Femoston 2/10 pri plánovaní tehotenstva

Sú ženy, ktoré musia bojovať za šťastie materstva. Po mesiacoch zbytočných pokusov otehotnieť vyhľadávajú lekársku pomoc.

Lekár skúma a predpisuje súbor postupov, hormonálna terapia je na prvom mieste. V súčasnosti je liek Femoston 2/10 veľmi rozšírený.

Je schopný vytvoriť priaznivé podmienky pre oplodnenie vajíčka a poskytnúť ženskému telu významnú pomoc pri príprave na rodičovstvo.

Čo je liek Femoston 2/10 a ako účinkuje pri plánovaní gravidity

Uvoľňovacou formou je blister s 28 konvexnými tabletami potiahnutými špeciálnym povlakom. Polovica z nich má naružovavý nádych, druhá polovica je žltkastá. Hlavnou účinnou zložkou pilulky je ružová - dva miligramy estradiolu.

A nažltlé tablety okrem tohto hormónu obsahuje ďalších desať miligramov didrogesterónu. Často predpísané dávkovanie liečiva 2/10 znamená, že obsahuje dva miligramy estradiolu a desať miligramov didrogesterónu.

Nástroj je k dispozícii v dvoch ďalších dávkach - 1/10 a 1/5.

Hormonálny liek, ktorý je predpísaný pacientom, ktorí chcú mať dieťa, však podľa pokynov nie je indikovaný pre ženy, ktoré plánujú tehotenstvo. Nezmysel?

Hlavnými aktívnymi zložkami tohto nástroja sú dve ženské pohlavné hormóny. Ich účinok je zameraný na normalizáciu hormonálnych hladín počas nástupu menopauzy, na zmiernenie symptómov menopauzy. Estradiol je schopný kompenzovať nedostatok estrogénu a didprogesterón spôsobuje sekréciu endometria. Liek bol pôvodne určený na pomoc ženám, ktoré majú menopauzu.

Gynekológovia zmenili vymenovanie tabliet s estrogénom. Snažia sa s týmto liekom riešiť problém žien, ktoré nemôžu otehotnieť na vlastnú päsť.

Príčinou je často rednutie endometria a nedostatok estrogénu. Hormon dydrogesterón prispieva k zahusťovaniu endometria, čo je zvýšenie objemu sliznice maternice.

Toto je veľmi priaznivé prostredie pre pripojenie oplodneného vajíčka.

Schéma prijímania vo fáze plánovania

Lekár zvyčajne odporúča dodržiavať nasledujúci režim:

Vypite jednu tabletu štyri týždne. Prerušenie vstupu nie je povolené. Zastavenie liečby na polovicu balenia povedie k silnému hormonálnemu zlyhaniu a krvácaniu.

Šanca na otehotnenie bude zároveň nešťastná.

Duphastonový režim je mierne odlišný: užíva sa dvakrát denne počas nasledujúcich dvoch týždňov. Kombinácia týchto liečiv môže pozitívne ovplyvniť veľkosť endometria

Ak žena náhodne zabudla vziať pilulku, potom by mala byť spotrebovaná okamžite po objavení priechodu, za predpokladu, že to nebolo dvanásť hodín od zvyčajného užívania. Ak pacient objavil priechod príliš neskoro, potom by ste nemali piť dve tablety naraz. Je potrebné pokračovať v užívaní lieku zvyčajným tempom. Dvojitá dávka lieku môže spôsobiť krvácanie.

Vedľajšie účinky femoston

Vo väčšine prípadov je femoston dobre tolerovaný. Sieť však možno nájsť a negatívne hodnotenie lieku spojené s vedľajšími účinkami z jeho príjmu. Môžu sa prejavovať oddelene, možno sa objavia viaceré akcie naraz.

 • výtok z maternice krvavým hlienom,
 • exacerbácia kandidózy
 • zväčšenie prsníkov
 • objavenie sa bolesti v panvovej oblasti a hrudníku,
 • nevoľnosť a reflexy rán,
 • bolesť brucha, nadúvanie a nadúvanie,
 • bolesti hlavy a závraty,
 • kožné vyrážky, urtikária, svrbenie,
 • opuchy končatín
 • významný nárast krvného tlaku
 • znížené libido
 • časté výkyvy nálady, podráždenosť a nervozita,
 • depresívne stavy
 • zlyhania menštruačného cyklu.

Tam môžu byť viditeľné prírastky hmotnosti, ktoré nezávisia na chuti do jedla. Súčasne sa zvyšuje a znižuje telesná hmotnosť. V zriedkavých prípadoch je možná strata zraku, odmietnutie kontaktných šošoviek.

Kontraindikácie a nebezpečenstvá pri plánovaní

Ďaleko od všetkých lekárov podporuje prax univerzálneho menovania Femostona na stimuláciu koncepcie. A tu je dôvod, prečo:

Tiež Femoston má mnoho kontraindikácií. Nemôžete brať liek pre ženy so zhubnými nádormi, ktorých rast a stav závisí od koncentrácie hormónu estrogénu a progesterónu. Výskyt recidivujúceho krvácania neznámeho charakteru a hypoplazie endometria sú tiež dôvodom na ukončenie užívania lieku.

Je nebezpečné začať liečbu Femostonom u pacientov s akútnou dysfunkciou pečene a porfyrínovou chorobou, s venóznym tromboembolizmom a tiež s predispozíciou k srdcovému infarktu.

Je prísne nemožné liečiť tento liek ľuďom s individuálnou intoleranciou na aktívne hormóny Femoston a pomocné prvky.

Čo keď tehotenstvo?

Akonáhle sa žena, ktorá dostávala Femoston 2/10 v štádiu plánovania, dozvie o svojom tehotenstve, je potrebné okamžite prestať užívať tablety. Potom musíte kontaktovať gynekológa, zaregistrovať sa a absolvovať povinné testy. Laboratórne testy krvných testov a šmouh poskytnú špecialistom kompletný obraz hladiny hormónov v krvi ženy.

Skutočný názor žien a lekárov na drogu

Preskúmania týkajúce sa prijatia lieku Femoston vo fáze plánovania tehotenstva, ktoré nie sú v sieti také veľké, sa líšia. Negatívne názory žien sú založené na zjavných vedľajších účinkoch užívania lieku. Prevažná väčšina tejto bolesti v chráme, depresia, opuchy prstov a tváre, prírastok hmotnosti, lámanie bolesti v kĺboch.

Pozitívna spätná väzba od pacientov hovorí o dobrej znášanlivosti lieku, o normalizácii cyklu, o pozitívnych účinkoch na kožu. Existuje malé percento žien, ktorým sa podarilo otehotnieť počas užívania tabletiek alebo po ich zrušení. Tieto budúce matky sú s drogou spokojné a spokojné.

Mnohí lekári sa domnievajú, že liek Femoston 2/10 poskytuje vynikajúci výsledok v komplexnej terapii, ale kvôli veľkému zoznamu kontraindikácií a vedľajších účinkov by sa liek mal užívať, keď už boli vyskúšané všetky ostatné lieky.

Pin
Send
Share
Send
Send