Zdravie

Opaľovanie počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


 • Môžem ísť do solária počas menštruácie: pre a proti
 • Je možné navštíviť solárium počas kritických dní
 • Čo je nebezpečné solárium

Jednou z aktivít, ktoré môžu zabrániť menštruácii, je návšteva solária. Mnohé ženy sa však domnievajú, že návšteva solária počas menštruácie nie je nielen škodlivá, ale aj užitočná. Argumenty môžu byť urobené pre a proti návšteve solária v tomto stave.

Použitie solárií

Psychologické prínosy návštevy solária počas menštruácie sú nepochybné. Počas menštruácie trpia mnohé ženy nízkou náladou alebo kvapkami. V tomto prípade príjemné, upokojujúce procedúry nepochybne pomôžu obnoviť psychologickú rovnováhu.

Mnoho žien si všimne, že zahrievanie v soláriu znižuje bolesť v žalúdku a dolnej časti chrbta, ktoré sú často sprevádzané menštruáciou.

Avšak, na tomto dôstojnosť návšteve solárium s mesačnou končí. Lekári to určite neodporúčajú, a to z dobrého dôvodu.

Harm opaľovanie

Opaľovanie v soláriu nie je úplne bezpečný postup, jeho zneužívanie aj v normálnom stave môže viesť k nepríjemným následkom - čo možno povedať o menštruácii, keď je telo oslabené. Ženské orgány sú v tomto čase obzvlášť zraniteľné: zvýšené UV žiarenie môže viesť k rozvoju gynekologických patológií a dokonca k neplodnosti. Návšteva solária počas menštruácie je obzvlášť nebezpečná pre ženy, ktoré už trpia mastopatiou, eróziou krčka maternice, endometriózou a inými gynekologickými ochoreniami. Takéto ženy by však nemali chodiť do solária vôbec.

Nemali by sme zabúdať, že solárium je proces otepľovania, preto môže zvýšiť krvácanie. Z rovnakého dôvodu sa počas mesiaca neodporúča kúpať sa a navštíviť kúpeľ. Aj keď vetranie funguje dobre v soláriu, pokožka sa pri opaľovaní stále zahrieva.

Zvýšené krvácanie spôsobené návštevou v soláriu nevyhnutne zhorší celkový zdravotný stav, spôsobí zvýšenie alebo zníženie tlaku.

Pokiaľ ide o hlavný účel návštevy solárium - krásne opálenie, mesačne je to takmer nedosiahnuteľné. Vzhľadom k nestabilnej hormonálnej rovnováhe v týchto dňoch sa ukáže, že opálenie je nerovnomerné.

Ak stále chcete navštíviť solárium v ​​kritických dňoch, musíte dodržiavať určité opatrenia.

Môžete ísť do solária na 3-4 dni menštruácie, ale v prvých dvoch dňoch to nemožno urobiť. 2 hodiny pred zákrokom a 3 - 4 hodiny po ňom musíte sprchovať. V soláriu je lepšie nepoužívať podložku a tampon. Musíte dať klobúk na hlavu, prikryť bradavky špeciálnymi kruhmi, a chrániť oči s okuliarmi, ktoré sú uvedené v showroomoch.

Pri najmenšom zhoršení blahobytu je lepšie tento postup odmietnuť.

Čo je poškodenie opaľovania počas menštruácie

Počas menštruácie prechádzajú všetky ženy v tele rôznymi zmenami. Znižuje sa hladina hormónov a začína menštruácia, ktorá pod vplyvom tepla môže spôsobiť závažné krvácanie. V týchto dňoch lekári neodporúčajú kúpanie, návštevu kúpeľov a sauny. To platí aj pre pobyt v soláriu.

Počas menštruácie je škodlivé chodiť do solária, pretože:

 • Množstvo výtoku sa zvyšuje. Je známe, že množstvo krvi uvoľnené počas menštruácie závisí od teploty okolia. Čím teplejší a teplejší vzduch, tým rýchlejšie prúdi krv cez cievy. Preto by ste mali počas menštruácie opustiť procedúry opaľovania v soláriu.
 • Telo ženy v období menštruačného krvácania je veľmi citlivé na rôzne druhy negatívnych účinkov.
 • Citlivosť kože sa zvyšuje.
 • Produkcia melanínu v koži je minimalizovaná.
 • Všeobecný zdravotný stav sa môže zhoršiť, pretože strata krvi ovplyvňuje zdravie ženy. Môžete pociťovať závraty, pád alebo vyskočiť, cítiť silnú slabosť.
 • Chronické ochorenia môžu komplikovať. Medzi ne patrí erózia krčka maternice, mastopatia, adnexitída, cysta, endometrióza a iné gynekologické a endokrinologické ochorenia.
 • Opálenie bude nerovnomerné. Pretože sa hladina hormónov v období menštruácie veľmi líši, môže ovplyvniť jednotnosť opaľovania. Často sa u žien počas menštruácie vyvinie pigmentácia kože, pustulózne ochorenia a zmeny v odtieni kože. Niekedy si môžete všimnúť nerovnomerné lepenie opálenia. Na obnovu rovnováhy pokožky sa v takýchto prípadoch odporúča venovať veľkú pozornosť ochranným prostriedkom.

Odporúčania pre bezpečnú návštevu solária

Solárium je obľúbené už dlho. To je vynikajúci liek na akné, dermatitídy a niektoré druhy vyrážok. Tam môžete vyplniť nedostatok vitamínu D, ktorý zabezpečuje normálne fungovanie tela. A čo môžem povedať o rovnomernom zlatom opálení, ktoré dáva každej žene dodatočnú príťažlivosť. Ak chcete získať krásne opálenie, mali by ste dodržiavať niekoľko nasledujúcich pravidiel:

 • Ak začnete obdobie, je lepšie odložiť návštevu solária na inú dobu, aspoň v posledných dňoch menštruácie,
 • Ak sa žena cíti trochu zle (strata krvi je závrat, bolesť žalúdka), odporúča sa postup ukončiť a neriskovať svoje vlastné zdravie,
 • Vodné procedúry by sa mali vykonávať 2 hodiny pred alebo 3 hodiny po ňom. Počas procedúr je lepšie namiesto tamponu použiť tampon a potom ho nahradiť podložkou. Na hygienické účely je lepšie nechať spodnú bielizeň na tele.
 • Odporúča sa pokryť zraniteľné oblasti: bradavky - stikini (špeciálne kruhy), položiť si na vlasy klobúk, nasadiť si pery hygienické pery. Kontaktné šošovky musia byť odstránené a mali by byť použité špeciálne okuliare na opaľovanie.
 • Odporúča sa používať kozmetiku čo najviac. Finančné prostriedky na opaľovanie v soláriu sa líšia od prostriedkov na normálne opaľovanie. Umelé opaľovanie sa považuje za mäkšie a neškodné ako prírodné, pretože má nižší stupeň žiarenia. Opaľovacie zariadenia nevyžarujú škodlivé UV vlny. V predvečer solária je vhodné čistiť pokožku tak, aby opálenie bolo rovnomerné.

záver

Na otázku, či je možné počas menštruácie opaľovať sa v soláriu, je odpoveď jednoduchá: nie je žiaduce a všetko závisí od ženského tela. Nie je potrebné obetovať svoje zdravie za krásu. Koniec koncov, to nie je výlet do mora, keď počas prázdnin prísť mesačne. Návštevu kúpeľov je možné odložiť na niekoľko dní. To isté, v jednom postupe, vytvorenie plnohodnotného a rovnomerného opálenia nebude fungovať, a krátka prestávka medzi reláciami pravdepodobne neovplyvní celkovú kvalitu opálenia.

Neznalosť toho, či je možné počas menštruácie navštíviť salón krásy, viedla k neočakávaným a niekedy aj nečakaným zmenám. Pokiaľ ide o solárium a lumbálnu masáž, ako aj prístroj na chudnutie, mali by sa im tiež vyhnúť, ale z rôznych dôvodov.

Cilia sa má zvýšiť najneskôr 12 až 24 hodín po návšteve solária. , Dostať sa do podobnej situácie, dievča verí, že dôvodom je, že zvýšila menštruáciu počas menštruácie.

Nemyslite ani na to, ako plávať počas menštruácie bez tampónu. Tesnenia pri návšteve pláže nie sú najlepšou voľbou, použite Tampax alebo Ob. , Je možné ísť do solária počas menštruácie.

Je povolené menštruácia počas menštruácie alebo by ste mali počkať s postupom? , Môže spôsobiť zápal. Nemôžete tiež navštíviť ďalších 12 hodín bazén a solárium.

Odporúčame Vám, aby ste si prečítali článok o opaľovaní počas vášho obdobia. Z nej sa dozviete o nebezpečenstvách postupu pre ženu počas menštruácie, odporúčania pre bezpečnú návštevu solária.

Masáž počas menštruácie nie je životne dôležitá potreba a pacienti, ktorí sledujú krásu, by mali premýšľať o dôsledkoch ich vyrážok. , Je možné ísť do solária počas menštruácie.

Použitie ultrafialového svetla

Okrem estetickej príťažlivosti opaľovania, podľa profesionálnych kozmetológov, odstraňuje akné, lieči psoriázu, rôzne ekzémy a dermatitídu. Veľkým plusom je skutočnosť, že pod vplyvom ultrafialových lúčov vzniká viac vitamínu D a hormónu radosti - serotonínu.

Napriek tomu, že filtre nedovoľujú prejsť najagresívnejším lúčom spektra C, tento postup je bezpečný len pre úplne zdravých ľudí. Ako byť v kritických dňoch, keď sa zhodujú s harmonogramom návštev solária, je možné opaľovať sa počas menštruácie?

Solárium počas obdobia

Väčšina gynekológov a špecialistov má však 90% sklon veriť, že počas solária nemôžete ísť do solária. To nie je tak kritické a naliehavé, môžete vždy preskočiť, inak prestavať plán. Zanedbanie tohto odporúčania však môže viesť k veľmi katastrofálnym následkom.

Možné komplikácie pri návšteve solária počas menštruácie

Kritické dni a tak komplikujú život dosť: bolesť v spodnej časti brucha, dolnej časti chrbta, zvýšená citlivosť endokrinného systému, prsníka, kože, nevoľnosť, slabosť, bolesť hlavy. Aká je škoda spôsobená spálením počas menštruácie? Solárium na mesačné dni môže viesť k:

 • Prudký pokles krvného tlaku. Tento stav sa vyznačuje závratmi, nevoľnosťou, spontánnou slabosťou až stratou vedomia.
 • Na výraznejšiu bolesť počas menštruácie.
 • Zvýšte množstvo výboja. Vystavenie vysokým teplotám vedie k prehriatiu tela - zvyšuje sa krvný obeh, čím sa zvyšuje krvácanie. Niet divu, že varujú, že v takom chúlostivom čase je potrebné sa vyhnúť dlhodobému vystaveniu slnku, horúcim kúpeľom, návštevám sauny. Ani prítomnosť ventilácie v soláriu nie je schopná chrániť pred nadmerným množstvom sekrétov.
 • K výskytu akejkoľvek infekcie, pretože vytvára teplé priaznivé prostredie pre rast baktérií.
 • Porušenie mesačného cyklu. V nasledujúcom mesiaci sa môže vyskytnúť nadmerný výtok, alebo naopak príliš málo. Možno úplná absencia menštruácie.
 • Alergická vyrážka, pigmentové škvrny (vitiligo), podráždenie a zápal kože vedú k opaľovaniu počas menštruácie. Faktom však je, že prírodný tmavý pigmentový melanín sa v tomto období vyrába oveľa menej a koža môže nedostatočne reagovať na vystavenie ultrafialovým lúčom.
 • Pityriasis, ktorá je bežná u ľudí žijúcich v horúcom podnebí. Existuje možnosť, že kvasinková pleseň, ktorá narúša syntézu melanínu, začne postupovať hneď po činení. Tiež môže pestovať papilomavírusy.
 • Porušenie ženských pohlavných orgánov. Možno vývoj patológií, závažné gynekologické ochorenia a dokonca neplodnosť.
 • Komplikácia existujúcich gynekologických ochorení: endometrióza, fibrózna mastopatia, cysta, cervikálna erózia. Stav môže byť komplikovaný.

Tieto prejavy možno pripísať vedľajším účinkom činenia, pretože sa vôbec nevyskytujú, ale existuje pravdepodobnosť prejavov. Určite môžeme povedať, že by ste nemali chodiť do solária v prítomnosti gynekologických infekcií a chorôb. Ak ste si istí svojím telom a zdravím, potom pre bezpečnosť konzultujte s popredným gynekológom, ktorý vám môže poskytnúť konkrétne odporúčania.

Nespoliehajte sa iba na recenzie, napríklad priateľky, ktoré po UV žiarení nemali žiadne negatívne reakcie. Nie je to tak, že sa nezačali zápalové procesy, ktoré sa v budúcnosti stanú známymi.

Ako sa pripraviť na solárium?

Jednoznačnou odpoveďou na otázku - je možné navštíviť solárium s mesačnými obdobiami - neexistuje. Stáva sa, že situácia nemôže byť oneskorená a ak budete stále chodiť do solária počas menštruácie, potom stojí za to zvážiť niektoré nuansy. Na zníženie rizika negatívnych dôsledkov by ste mali vziať do úvahy:

 • Návšteva v salóne uprostred vypúšťania je najlepšie sa vyhnúť. Počkajte, keď sa ich počet mierne zníži, napríklad môžete posunúť túru na 3-4 dni menštruácie.
 • Bezprostredne pred zákrokom použite tampón a po výmene tampónu na tesnenie. To pomôže zabrániť výskytu zápalového procesu.
 • Pre dostatočnú hydratáciu pokožky budú užitočné vodné postupy 2 hodiny pred vystavením ultrafialovým lúčom a 3 hodiny po ňom. Ihneď sa osprchovať nestojí za to. Horúcu pokožku možno obnoviť normálnym krémom po slnku s chladiacim a zvlhčujúcim účinkom.
 • Nemali by ste používať štandardné opaľovacie krémy. Využite kozmetiku určenú priamo na umelé opaľovanie.
 • Zabezpečte jemné oblasti: namažte pery, nalepte nálepku na plachty a bradavky, dajte si okuliare na oči, čiapku na vlasy a nechajte intímnu oblasť v spodnom prádle.
 • Používajte veľké množstvo tekutín. Po sedení a sprchovaní sa snažte vyhnúť fyzickej aktivite a nechajte si čas na odpočinok v polohe na chrbte, aby ste sa vyhli objaveniu ťažkého krvácania.

Krása, samozrejme, vyžaduje obete, ale nie je nutné obetovať sa tak veľkej obete, pretože opaľovanie nie je ani výlet do mora. Môžete chodiť v rôznych časových intervaloch. Každopádne, po jednom postupe nebude fungovať plnohodnotné opálenie a krátka prestávka pravdepodobne nebude mať významný vplyv na kvalitu opálenia vo všeobecnosti.

Mal by som sa zdržať návštevy solária v kritických dňoch

Lekári gynekológovia odporúčajú, ak je to možné, preniesť procedúru do solária na inú dobu. Dôvodom je zhoršenie zdravia, ktoré je pozorované u mnohých žien po tom, čo navštívili solárium.

Počas umelého opálenia sa celý povrch ženského tela zahreje tak, ako keby sa niekoľko hodín opaľoval pod spalujúcim slnkom. Takéto prehriatie tela vyvoláva zrýchlenie prietoku krvi telom, a preto sa množstvo výtoku z dievčaťa výrazne zvýši.

Ak sa počas mesačného prepustenia dievča je príliš hojné, nemali by ste riskovať a behať do solária na "tieto dni", snaží sa vyzdobiť vaše telo s požadovaným opálenie čo najskôr. Takéto akcie môžu vyvolať otvorenie krvácania.

Čo môže ohroziť umelé opálenie počas kritických dní

Okrem zvýšenia množstva výtoku od ženy môže opaľovanie priniesť nasledujúce problémy.

 1. Vyprovokovať spiace choroby - medzi ne patrí mastopatia, endometrióza, cysta, erózia krčka maternice atď. Ak navštevujete solárium počas menštruačných náhlych zmien teploty, narušeného stavu pokoja - to všetko môže spôsobiť zhoršenie týchto ochorení.
 2. Vedie k prudkému zhoršeniu pohody - už vyčerpané telo v dôsledku straty krvi, trpí ešte viac teplotných skokov, prehriatia a často v dôsledku tejto zvýšenej straty krvi. To môže spôsobiť, že žena sa cíti zle, riskuje, že dostane vysoký krvný tlak, závraty a nevoľnosť.
 3. Solárium v ​​kritických dňoch vám umožňuje získať ne tak atraktívny výsledok ako pri návšteve v bežných dňoch - obdobie menštruácie je sprevádzané uvoľňovaním hormónov v ženskom tele, čo vedie k vzniku pigmentových škvŕn na koži, vyrážke rôznych typov atď. To všetko v súhrne môže ovplyvniť kvalitu opaľovania prijatého ženou a v niektorých prípadoch sa opálenie nemusí vôbec aplikovať.
 4. Solárium počas menštruácie môže zhoršiť priebeh ochorení štítnej žľazy - UV žiarenie vyvoláva vývoj ochorenia, ktoré nespadá len na kožu, ale aj pod ňu. Tento efekt je však možný len pri návšteve viac ako raz za mesiac.

Ako sa chrániť pred nepríjemnými následkami pri opaľovaní

Veľa dievčat sa pýta - je možné ísť do solária, ak sú menštruačné obdobia slabé a neovplyvňujú najmä denný tok života?

Aj keď je to tak, potom je lepšie hrať v bezpečí a zaregistrovať sa na procedúru v prvý deň menštruácie alebo v posledný deň, kedy je množstvo prepustenia minimálne v porovnaní s ostatnými dňami cyklu.

Ísť do solária môže priniesť veľa zábavy. Nezabudnite však, že existujú pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať, ak žena počas menštruácie chodí do solária:

 • Pred opaľovaním vymeňte podložku kvalitným tampónom. Ale buďte opatrní, pretože zvýšené sekréty počas opaľovania pod umelým slnkom môžu vyvolať stagnáciu krvi v pošve, čo ohrozuje výskyt zápalového procesu v nej. Po dokončení procedúry znova vymeňte podložku,
 • najneskôr 4-5 hodín pred zákrokom si osprchujte a dôkladne si umyte telo, aby bolo opálenie ešte rovnomernejšie. Nezabudnite tiež zakryť pokožku špeciálnou ochrannou kozmetikou určenou na opaľovanie,
 • Nezabudnite si pred opaľovaním položiť na pery hygienické rúže, ktoré zabraňujú pokožke pier z ultrafialového žiarenia. Tiež nezabudnite na špeciálne okuliare pre oči, ktoré musíte nosiť. Ak nosíte kontaktné šošovky - počas zákroku sa musia odstrániť.
 • загар в солярии можно принимать лишь с защищенными от ультрафиолетового излучения сосками – для этого в салоне должны выдаваться специальные накладки. Во время критических дней не стоит избавляться от трусиков перед началом процедуры – они также будут хоть и слабой, но все же защитой от ультрафиолета.

Je možné ísť do solária s mesačne, keď sa každé dievča rozhodne pre seba, súdiac podľa stavu svojho zdravia av závislosti od jej pohľadu. Ale načrtli sme varovania.

Ako urobiť výlet do solária je bezpečné a efektívne

Zástupcovia slabšieho pohlavia chcú vždy vyzerať krásne a dobre udržiavané. Jedným zo spôsobov, ako získať krásnu farbu pleti, je solárium. To je rýchly a lacný spôsob, ako získať opálenie. Pomáha odstraňovať akné, kožné vyrážky.

Je možné navštevovať solárium počas menštruácie, čo je otázka, ktorá zaujíma mnoho žien. Samozrejme, všetko závisí od tela každej ženy. Krása vyžaduje obetovanie, ale nemali by ste obetovať svoje zdravie kvôli spáleniu slnkom, ktoré môže byť odložené.

Ako získať krásne opálenie

 1. V období menštruačného výtoku, opaľovanie,
 2. Cyklistický salón je možné presunúť na 5-6 dní menštruácie, ak potrebujete opálenie,
 3. 2 hodiny pred užívaním ultrafialových lúčov si osprchujte a 3 hodiny po ňom,
 4. Kozmetika musí používať špeciálne na umelé opaľovanie,
 5. Počas činenia použite tampón, po zákroku, položte na podložku,
 6. Odporúča sa chrániť citlivé oblasti: nalepiť paličky na bradavky, položiť si klobúk na vlasy, natrieť pery hygienickou rúžom, nosiť na oku špeciálne okuliare. Kontaktné šošovky by sa nemali používať na hygienické účely, intímne priestory by mali byť pokryté spodným prádlom,
 7. Nespoliehajte sa, ak sa necítite dobre, závraty, nevoľnosť.

Na záver by som chcel povedať, že v jednom postupe v salóne nedosiahnete krásne opálenie. Preto je lepšie počkať až do konca menštruácie a ísť úplne opaľovať bez poškodenia zdravia. Prajeme vám všetkým zlatý tan!

Je možné ísť do solária s mesačne

Už dlho sa diskutuje medzi lekármi o tom, či žena môže chodiť na solárium s mesačnou periodicitou. Výsledok mnohých experimentov a štúdií ukázal, že ak má dievča slabý imunitný systém alebo niekto diagnostikovaný patológiou panvových orgánov vo svojej rodine, mal by sa zúčastniť opaľovacích sedení až po úplnom lekárskom vyšetrení. Povedzme, že môžete ísť na solárium počas menštruácie alebo nie, len kvalifikovaný špecialista je schopný. Dokonca aj lekári považujú za ťažké predvídať odpoveď tela na vystavenie ultrafialovému žiareniu.

Úspešný výsledok po opaľovaní je možný len vtedy, ak sú prísne dodržané všetky nuansy a opatrenia. Pre tých, ktorí sa stále pýtajú, či je možné počas menštruácie ísť do solária, stojí za zmienku, že pri určitom vystavení ultrafialovému žiareniu sa pokožka zahrieva a podľa toho sa zvyšuje telesná teplota. V tomto období môže dôjsť k silnému vybitiu.

Kvôli riziku prehriatia počas tohto obdobia by sa ženy mali vyhýbať pareniu z nôh, horúcim kúpeľom a ísť do kúpeľa alebo sauny. Na základe týchto faktorov je možné vyvodiť záver, že návšteva umelého opaľovania je počas kritických dní nežiaduca. Koniec koncov, hlavným cieľom dievčatá je získať krásny odtieň pleti, a nie získavať choroby, ktoré môžu naďalej rušiť ju na dlhú dobu.

Problém z pohľadu kozmetológov, dermatológov

Je známe, že pod vplyvom slnečného žiarenia pokožka nielenže získa atraktívny čokoládový odtieň, ale stáva sa aj „čistejším“. Vitamíny, ktoré pokožka dostáva do procesu opaľovania, prispievajú k zlepšeniu stavu. Napríklad, riziko kožných ochorení je znížená, rovnako ako akné a akné. Je potrebné poznamenať, že je možné navštíviť solárium počas menštruácie len po lekárskom vyšetrení, ako aj v prípade, že zdravotný stav počas kritických dní vám umožňuje viesť obvyklý spôsob života dievčaťa. Ak chcete dodať pokožke zlatý odtieň, nezabudnite na tieto pravidlá:

 • Ak sa dievča vo svojom období cíti aspoň trochu zle, potom návšteva solária by mala byť odložená na posledné dni cyklu.
 • Hygienické postupy by sa mali vykonávať dve hodiny pred zasadnutím a najneskôr tri hodiny po jeho ukončení.
 • Pred zasadnutím musí byť tesnenie nahradené tampónom alebo menštruačným pohárikom a po sedení by malo byť znovu nahradené hygienickou vložkou. V tomto prípade dôrazne odporúča ponechať spodnú časť bielizne na sebe (na základe dodržiavania pravidiel osobnej hygieny).
 • Oblasti, ktoré sú najviac citlivé na UV svetlo, musia byť zakryté. Vlasy by mali byť skryté pod viečkom, na perách, aplikovať balzam alebo hygienickú rúž a na bradavky špeciálne stikiny (samolepiace kruhy). Nemôžete prísť na sedenie v šošovkách a najmä s okuliarmi. Oči sa musia skryť za špeciálnymi okuliarmi, ktoré sa vydávajú pred začiatkom zákroku.
 • Pre rovnomerné opálenie je potrebné očistiť pokožku drhnutím alebo inou kozmetikou.

Preto zariadenie na získanie takéhoto opálenia má na telo šetrný účinok. Vďaka tomuto faktoru má dievča možnosť opaľovať sa na krátku dobu bez poškodenia zdravia.

Nevýhody navštíviť opaľovanie počas menštruácie

Avšak, nie všetky spravodlivé sex ľahko vydržať toto obdobie a môže ľahko ísť na taký požadovaný postup pre nich. Koniec koncov, niektoré dievčatá sa v kritických dňoch cítia veľmi zle a okrem toho majú choroby, ktoré im bránia v rýchlom opaľovaní. Počas menštruácie je potrebné zdržať sa návštevy solária u dievčat, ktoré majú:

 1. Chronické ochorenia panvovej oblasti. V tomto prípade môže prudká zmena teploty spôsobiť zhoršenie.
 2. Predispozícia k častým zmenám pohody počas kritických dní. V dôsledku zvýšenia teploty môže dievča zažiť tlakový skok, po ktorom je možné zvýšiť intenzitu výboja.
 3. Tendencia meniť hormonálne hladiny. S touto možnosťou môže žena získať neuspokojivý výsledok vo forme nerovnomerného opálenia. Okrem toho sa na koži môžu objaviť vyrážky, vekové škvrny atď. V najjednoduchšom prípade môže tón pleti zostať rovnaký.
 4. Choroby štítnej žľazy. Dievča zvyšuje riziko exacerbácie ochorenia. Ale toto je častejšie u tých, ktorí zneužívajú opálenie počas kritických dní.

Teraz, keď sa vyjasní otázka, či je možné prejsť do solária v „týchto“ dňoch, treba poznamenať, že uspokojivý výsledok možno dosiahnuť iba dodržiavaním týchto pravidiel:

 • Koža by mala byť čistá. Niekoľko hodín pred odchodom do salónu musíte zmyť make-up a potom sa osprchovať studenou vodou.
 • Nemali by ste premýšľať o spálení slnkom, ak ste nedávno mali postup na odstránenie chĺpkov, peeling alebo dusenie kože.
 • Neaplikujte na kožné prostriedky, ktoré sa zvyčajne používajú, keď ste na otvorenom slnku. Pre umelé opaľovanie je potrebné zakúpiť špeciálny krém alebo mlieko, ktoré ochráni pokožku pred negatívnymi účinkami ultrafialových lúčov.
 • Po zákroku aplikujte produkt po opaľovaní. Lekári trvajú na tom, že dievčatá musia čakať na prvé dni menštruačného cyklu, keď je výtok bohatý, predtým, než pôjdu do kozmetického salónu.

Stojí za zmienku, že zvýšenie teploty má nepriaznivý vplyv na telo v „týchto“ dňoch, takže ak je žena citlivá na takéto výkyvy, potom sa dôrazne odporúča odložiť jej návštevu v salóne, kým sa jej zdravotný stav nestabilizuje. Ak je v priebehu zákroku už v kabíne útok na nevoľnosť, je naliehavé informovať zamestnancov, ktorí poskytnú prvú pomoc pred príchodom lekárov.

Názory gynekológov

Okrem toho, prudká zmena teploty môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, ktorý má všetky možnosti vyvolať rozsiahle krvácanie.

Strata veľkého množstva krvi môže spôsobiť závraty, nevoľnosť a vracanie, ako aj mdloby alebo predchádzajúci stav. Je pozoruhodné, že tieto symptómy, ktoré sú spojené s výskytom krvácania, môžu byť zastavené len odborníkmi prostredníctvom chirurgického zákroku alebo urgentnej lekárskej liečby. Ak sa dievča nesťažuje na hojné prepúšťanie alebo bolestivé pocity počas obdobia kritických dní, potom lekári pripúšťajú, že je to dobré aj na krátku dobu opálenie pokožky. Preto pre tých, ktorí sa zaujímajú o to, či je možné opaľovať sa v soláriu počas „červených“ dní kalendára, sú dobré správy. Aby proces prešiel bezpečne, je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Vypočítajte správny čas na návštevu kozmetologickej kancelárie. Lekári hovoria, že najpriaznivejšie mesiace na návštevu solária sú v marci a novembri. V tomto čase je naše telo obzvlášť ťažké tolerovať neprítomnosť slnečného tepla a svetla.
 2. Pri plánovaní zasadnutí je potrebné poznamenať, že najpriaznivejším trvaním kurzu je dvanásť postupov.
 3. Pri prvej ceste do solária nie je nutné dlho sa opaľovať pod ultrafialovým svetlom. Je lepšie stráviť minimálny čas pod lampami prvý deň a potom ho postupne zvyšovať.
 4. Pri opaľovaní je zakázané prekročiť minimálnu dávku, ktorá zodpovedá typu pokožky. Konzultant salónu spravidla pozná nulu umelého opaľovania a túto dávku vypočíta individuálne.
 5. Počas kritických dní medzi zasadnutiami by ste mali mať prestávku niekoľko dní (v závislosti od zdravotného stavu spravodlivého pohlavia).

Prečo by ste sa nemali opaľovať v soláriu a na slnku?

Tak prečo sa nemôžete opaľovať v soláriu počas menštruácie:

 1. Množstvo výtoku sa zvyšuje. Menštruácia každej ženy sa odohráva rôznymi spôsobmi, ale nielen genetikou, ale aj okolitá teplota ovplyvňuje množstvo výtoku. S jeho nárastom, krv prúdi aktívnejšie cez cievy. Preto počas menštruácie stojí za to odmietnuť ísť do kúpeľa a solária. Aj keď je klimatizácia nainštalovaná v miestnosti, krvácanie nebude menej hojné.
 2. Zhoršenie pohody. Strata krvi ovplyvňuje celkový stav tela. Môže sa vyskytnúť slabosť, zvýšený tlak alebo závraty.
 3. Nerovnomerné opálenie. Počas obdobia menštruácie, hormóny kolísajú v ženskom tele, tak veľa ľudí si všimnúť výskyt vyrážky, pigmentové škvrny alebo zmeny farby kože v týchto dňoch. Takže výlet do solária počas menštruácie sa môže zmeniť na škaredé a nerovnomerné opálenie.
 4. Komplikácie chorôb. Ak máte gynekologické ochorenia, ako je napríklad erózia krčka maternice alebo mastopatia, môžu sa zhoršiť.

To platí aj pre opaľovanie na slnku. Aj keď mesačne padol na dovolenku, nie je potrebné zúfalstvo. Je lepšie počkať niekoľko dní a nie sa opaľovať, ako neskôr celú dovolenku liečiť a trpieť nepríjemnými následkami. Použitie tampónu na pláži zvyšuje pravdepodobnosť zápalu. Ak nie je možné použiť hygienickú vložku, musí sa tampon vymeniť častejšie ako je uvedené v návode a vždy po kúpaní.

Telo každého človeka je individuálne a niektoré dievčatá veria, že počas obdobia menštruácie môžete ísť opaľovať. Ak však neboli odhalené žiadne problémy, neznamená to, že nebudú nabudúce. Nedávajte svoje zdravie do ohrozenia na chvíľu túžby.

Treba tiež pamätať na to, že existujú určité kontraindikácie, pri ktorých je absolútne nemožné navštíviť solárium s mesačnou dávkou:

 • všeobecná slabosť
 • bolestivé pocity
 • ťažké vypúšťanie
 • ochorenia v oblasti gynekológie (mastopatia, erózia krčka maternice, endometrióza, adnexitída, ochorenia štítnej žľazy a iné)

Tipy na bezpečné návštevy

Samozrejme, že by ste nemali úplne opustiť opaľovanie, pretože nielenže dáva zlaté opálenie, ale má aj ďalšie výhody: kompenzuje nedostatok vitamínu D, zmierňuje akné, dermatitídu a iné vyrážky. Ak chcete získať krásne opálenie a nepoškodiť vaše zdravie, odporúča sa dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Ak začne menštruácia, je lepšie odložiť návštevu na ďalší deň, keď už skončila. Ak ste neoblomní a menštruácia vás nezastaví, potom si musíte vybrať posledné dni menštruácie, keď je výtok vzácny a takmer u konca.
 2. Ak sa necítite dobre (bolesť brucha, závraty, slabosť), musíte postup odmietnuť.
 3. Kúpele alebo sprchy by mali byť 2 hodiny pred návštevou solária alebo 3 hodiny po tom. Z hygienických dôvodov je nežiaduce odstrániť spodnú časť bielizne.
 4. Nezabudnite pokryť zraniteľné oblasti. Držať palicu na bradavky - to sú špeciálne kruhy, dať klobúk na hlavu a aplikovať ochranný balzam na pery. Kontaktné šošovky odporúčame odstrániť pred zákrokom a nosiť ochranné okuliare na opaľovanie.
 5. Je nevyhnutné aplikovať kozmetiku na maximum. Špeciálne pleťové vody a opaľovacie krémy sa líšia od tých, ktoré sú určené na pravidelné opaľovanie na slnku. Umelé opaľovanie je benígnejšie ako prírodné, pretože má nižší stupeň žiarenia. Odporúča sa čistiť pokožku deň pred návštevou solária, aby ste dosiahli rovnomernejšie opálenie.
 6. Odporúča sa usporiadať 10-12 sedení s prestávkou trvajúcou aspoň 1 deň. Je lepšie začať s krátkymi intervalmi (od 3-5 minút) a postupne zvyšovať trvanie a výkon lampy.

V súhrne môžeme povedať, že návšteva solária počas menštruácie je nežiaduca. Nenechajte svoje zdravie obetovať v mene krásy. Návštevu v salóne je možné odložiť na niekoľko dní a získať krásny bronzový opálenie bez poškodenia zdravia.

Mýtus alebo realita poškodenia opaľovania počas menštruácie

Vedci, ktorí a IARC vykonali štúdiu o účinkoch na telo pri používaní zariadení na umelé opaľovanie od roku 1992. Ako výsledok pozorovaní sa ukázalo, že ak má človek slabú imunitu, dedičné alebo nadobudnuté patológie a iné zdravotné odchýlky, mal by sa uchyľovať k umelému spáleniu bez lekárskej potreby s opatrnosťou.

Reakcia tela žien navštevujúcich solárium na začiatku cyklu je tiež nejednoznačná. Výsledok umelého opaľovania môže byť prospešný len vtedy, ak budú dodržané všetky odporúčania na prípravu zasadnutia.

Stanovisko kozmetológov-dermatológov

Menšie výkyvy hladiny estrogénu a progesterónu sa vyskytujú počas celého cyklu, ale vrchol je v prvých dňoch menštruácie. To negatívne ovplyvňuje stav kože, objavujú sa pupienky, šupinaté oblasti, a to ovplyvňuje rovnomernosť opálenia, môžu sa tvoriť pigmentové škvrny. Vo väčšine prípadov sa vyskytujú ako reakcia organizmu na ultrafialové žiarenie počas hormonálnej úpravy.

Existuje možnosť, že vzhľadom na nízku hladinu melanínu, ktorého produkcia sa takmer zastaví na začiatku cyklu, nebude možné opaľovať vôbec a koža dostane iba popáleniny alebo podráždenie.

Stanovisko klientov kozmetických salónov

V chladnom období je vždy relevantná téma „Je možné sa opaľovať v soláriu s mesačnými obdobiami“. Na fórach ženy aktívne zanechávajú spätnú väzbu. Dve tretiny klientov sa sťažujú na zhoršenie zdravia, závraty, stmavnutie očí počas zákroku. Sú prípady, keď sa menštruácia obnoví niekoľko hodín po opaľovaní. Dievčatá sa často sťažujú, že opálenie za 3-4 dni. Len 10% žien, ktoré zanechali spätnú väzbu na fóre, boli s výsledkom spokojné, ale opaľovali sa 3-4 dni od začiatku cyklu.

Odporúčania pre návštevu solária s mesačnou prevádzkou

Opálená osoba je spojená so zdravím, nedostatkom únavy a dobrou náladou. To je dojem, že ženy chcú obnoviť a ísť do solária. Existuje však niekoľko pravidiel pre návštevu kozmetických centier nielen počas menštruácie.

Solárium prináša najväčší úžitok v novembri a marci. V tomto čase je nedostatok vitamínu D najakútnejší a letné slnko je stále ďaleko. Zasadnutia sa odporúčajú urobiť v priebehu 12 procedúr vykonaných cez deň. Začnite s minimálnym časom stráveným na platforme solária. Potom sa počas 3 až 5 návštev postupne zvyšuje trvanie relácie a výkon lampy, až kým sa nedosiahne MED - minimálna erytémová dávka, ktorá zodpovedá typu kože. Za obdobie mesačnej prestávky niekoľko dní.

Pokyny pri použití solária sú nasledovné.

 1. Koža by mala byť čistá. Dve hodiny pred zasadnutím, musíte odstrániť make-up a osprchovať, nakoniec opláchnite studenou vodou. Namiesto mydla sa odporúča používať gély.
 2. Solárium nie je možné navštíviť po saunovaní, depilácii, mechanickom alebo chemickom peelingu.
 3. Pred zasadnutím odstráňte kontaktné šošovky, všetky šperky vrátane sponiek na vlasy a vlasy odstráňte pod uzáverom. Zabránite tým popáleniu a nezanechá nespálené miesta na tele.
 4. Mal by sa aplikovať na kozmetiku pokožky s ochranou pred ultrafialovým žiarením v soláriu, a nie zo slnka.
 5. Во время процедуры глаза должны быть прикрыты очками с чёрными толстыми стёклами, а соски – специальными кругами небольшого диаметра (стикини). Губы покрывают гигиенической помадой.
 6. По окончании сеанса на тело наносят крем после загара. Душ принимают не раньше чем через 3 часа.

Посещать солярий при месячных разрешается в те дни, когда выделения уже идут скудные. V čase zasadnutia by mala žena použiť tampón, ktorý sa ihneď po zákroku zmení na tesnenie a musí byť v spodnom prádle. Je veľmi dôležité, aby ste sa okamžite dostali von z solária, akonáhle sa objavia najmenšie známky zhoršenia zdravia - závraty, slabosť alebo stmavnutie očí. Následná prítomnosť na plošine môže byť zdraviu škodlivá.

Pozitívne aspekty umelého opaľovania

Viac ako 20 rokov odborníci Svetovej zdravotníckej organizácie študovali vplyv umelého opaľovania na ľudské telo. Bolo zistené, že v primeraných dávkach je tento postup pre ľudí bez problémov s imunitou celkom bezpečný.

Tiež nezabudnite na zvýšenie hladiny vitamínu D v tele z ultrafialových lúčov pri získavaní činenia. Je tiež možné sa zbaviť niektorých kožných ochorení. Opaľovanie pozitívne na množstvo vylučovaných hormónov šťastia.

To všetko je samozrejme dobré, ale je možné ísť do solária s mesačnou? Počas tohto obdobia je ženské telo obzvlášť citlivé na vonkajšie faktory.

Poškodiť sa pri menštruácii z lehátka

 1. Zvýšenie vonkajšej teploty vedie k tomu, že žena zvyšuje množstvo výtoku. Je nepravdepodobné, že 2-minútové opálenie bude mať čas mať dostatočne významný účinok na telo počas menštruácie, ale nebude príliš poistený.
 2. Počas menštruácie sa ženské telo stáva zraniteľnejšie voči vonkajším vplyvom, čo znamená, že intenzívne opálenie môže spôsobiť viac škody ako úžitku.
 3. Akékoľvek gynekologické ochorenia sa môžu zhoršiť.
 4. Môžete ísť do solária počas menštruácie, a preto sa čudujete, prečo sa opálenie vynorilo nerovnomerne. V dôsledku hormonálnej nerovnováhy sa môžu na koži objaviť pigmentové škvrny. Nerovnomerné zafarbenie pokožky sa prejaví len pri spálení slnkom.
 5. Existuje riziko chloazmy (zvýšená pigmentácia kože, zvyčajne na tvári).
 6. Na dosiahnutie požadovanej úrovne opaľovania bude problematické. Na opálenie potrebuje žena melanín, ktorý v kritických dňoch prakticky nevyniká, Z tohto dôvodu je možné navštevovať solárium počas vášho obdobia, ale to je neefektívne.

Ako sa chrániť mesačne

Ak bolo rozhodnuté ignorovať všetky odporúčania a ísť na umelé opálenie, potom musíte počúvať, aspoň na niektoré pravidlá. Aby ste sa vyhli problémom pri návšteve solária, odporúča sa dodržiavať jednoduché odporúčania:

 • závraty, slabosť alebo pocit nevoľnosti naznačujú, že teraz nemôžete ísť do solária. Mesačná bolesť je tiež lepšia doma;
 • ochrana zraniteľných častí tela. Je potrebné nielen odstrániť šošovky a nosiť špeciálne okuliare, ale aj skryť vlasy, prikryť bradavky a aplikovať špeciálnu rúž na pery,
 • Špeciálna kozmetika sa používa na umelé opaľovanie, ktoré sa líši od tých, ktoré sa aplikujú na telo pri slnení na slnku,
 • dve hodiny pred zákrokom, ktorý potrebujete na umývanie a odstránenie všetkého make-upu,
 • Musíte sa opaľovať v tampóne a spodnom prádle (hygienické požiadavky), ale hneď po opaľovacom lôžku budete musieť zmeniť tampón na podložku. Je to spôsobené tým, že v dôsledku tepla sa mesačne vypúšťalo, ktoré sa začalo hojnejšie prúdiť, čo by nemalo stagnovať a spôsobiť zápalové procesy.
 • ak je však počas menštruácie potrebné opálenie, ktoré nie je možné odložiť, je lepšie postup odložiť na posledné dni menštruácie.

Takže je možné opaľovať sa v soláriu na menštruáciu, ak budete dodržiavať vyššie uvedené odporúčania? Je to možné, ale všetko závisí od individuálnych vlastností organizmu. Preto konzultácie s gynekológom v tomto ohľade nebudú zbytočné.

Lekár zvyčajne tvrdí, že nadmerné teplo je pre telo škodlivé v kritických dňoch a existuje riziko exacerbácie určitých chorôb. Zvyčajne sa gynekológ prekvapuje, či je možné čakať 5 dní, aby sa mesačné obdobia skončili a potom pokračovali v návšteve solária. Stojí za to premýšľať.

Na záver

Aby som to zhrnul, chcel by som povedať, že sa môžete opaľovať v soláriu počas vášho obdobia, ale to je nežiaduce. Ak však z nejakého dôvodu nevyjde, potom by ste sa mali riadiť pravidlami návštevy solária a ísť na to 4. deň cyklu alebo neskôr. V tomto prípade, rýchle, krásne a dokonca aj opálenie nemôže počítať.

So začiatkom mesačného dievčatá musia prispôsobiť svoj životný štýl. Vo väčšine oblastí činnosti, nie je potrebné meniť, ale niektoré situácie [...]

V modernom svete sa depilácia stala takým každodenným procesom, že mladé dievčatá a dospelé ženy to robia každý deň. Špeciálne [...]

Prírodné procesy sa vyskytujú v ženskom tele každý mesiac. Menštruácia pomáha znovu sa pripraviť na možné tehotenstvo. Zdá sa, že všetko, čo sa deje v [...]

Akákoľvek bolesť spojená s obdobím menštruácie spôsobuje nepohodlie. Niektoré ženy si na to zvykli, zatiaľ čo iní sa naďalej pýtajú [...]

Pin
Send
Share
Send
Send