Zdravie

Čo sa deje v ženskom tele počas menštruácie?

Pin
Send
Share
Send
Send


Poďme hovoriť o čase, keď žena začne svoje obdobie. Pre mnoho žien, vzhľad kŕčov a nadúvanie, zlá nálada je len špičkou ľadovca v rozprávaní o vedľajších účinkov tohto fyziologického javu. Ukazuje sa, že mesačný cyklus môže prinútiť telo žien k vážnym zmenám a niektoré z nich dokonca ani nemajú podozrenie.

Ďalej uvádzame len niektoré zmeny v tele, ktoré sa vyskytujú v tomto čase.

Váš hlas sa zmení

Nedávne štúdie ukázali, že ženy, ktoré nepoužívajú žiadnu formu hormonálnej antikoncepcie, môžu pociťovať určité menšie výkyvy v hlasovej bariére (stáva sa mierne nižšou ako obvykle). Niektorí profesionálni speváci si určite všimnú, že ich schopnosť hrať vysoké noty sa líši v rôznych obdobiach menštruačného cyklu.

Podľa odborníkov je to spôsobené zmenami v úrovni pohlavných hormónov, ktoré prirodzene kolísajú počas výskytu menštruácie u ženy. To je normálny jav a nebojte sa.

Môžete mať problémy so zubami alebo ústami.

Odborníci však tvrdia, že hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza v tele v dôsledku menštruačného cyklu, môžu tiež viesť k problémom, ako je zápal ďasien alebo zvýšená citlivosť zubov.

Môže sa dokonca rozšíriť na celú čeľusť. Aj keď v našej dobe je len málo výskumu v tejto otázke, ale ženy, ktoré trpia TMJ (dysfunkcia temporomandibulárneho kĺbu), napodiv, hovoria, že bolesť v postihnutej oblasti sa zhoršuje počas menštruácie.

Bolesť hlavy - spoločník menštruácie

V kritických dňoch sú časté bolesti hlavy a migrény. Bohužiaľ, príčiny tohto nepríjemného symptómu ešte stále nie sú úplne pochopené. Niektorí vedci tvrdia, že príčina cievnych porúch sa počas tohto obdobia zhoršila, pretože zaťaženie ciev sa výrazne zvyšuje.

Okrem toho toxíny môžu tiež spôsobiť bolesti hlavy, ktoré sa počas menštruácie uvoľňujú do krvi rôznymi orgánmi. Krv tiež tieto látky vypúšťa do čriev. Ale v prípade, keď je upchatý rôznymi sedimentmi, toxíny, namiesto toho, aby sa zbavili tela spolu s výkalmi, sú opäť absorbované do krvi. Mimochodom, ženy počas menštruácie často pociťujú nielen bolesť hlavy, ale aj bolesti v celom tele.

Kúpele zakázané?

Pravdepodobne nie je tajomstvom pre nikoho, že návyk namáčania v horúcom kúpeli je počas menštruácie zakázaný. Lekári neodporúčajú ženám, aby sa do toho zapojili, pretože vysoké teploty vody môžu spôsobiť zvýšené krvácanie.

Okrem toho, počas menštruácie, krčka maternice je mierne pootvorená, v dôsledku čoho existuje riziko vzniku infekcie, ktorá môže vyvolať gynekologické ochorenia. To platí najmä pre tých, ktorí radi plávajú v malých rybníkoch a bazénoch.

Môžete vyzerať trochu trápne.

Ak nepotrebujete predvádzať super-ostrosť, potom by vás tento bod nemal namáhať. Faktom je, že podľa lekárov môže menštruačný cyklus spôsobiť, že žena bude náchylnejšia k nehodám. To je najčastejšie spojené so zvýšenou únavou, ako aj oneskorením v telesnej tekutine, ktorá môže ovplyvniť mozog (čo môže spôsobiť určité zhoršenie koordinácie).

Pozorované poruchy spánku

Dobrý nočný odpočinok môže byť tiež problémom, keď máte menštruáciu. To môže byť spôsobené množstvom nepríjemných príznakov, ktoré sa objavili v kritických dňoch, ako sú kŕče, bolesť hlavy, nevoľnosť a podráždenosť, ktoré zvyčajne v priebehu tohto obdobia ženu obťažujú.

Súdiac podľa údajov Národnej nadácie pre spánok, bolo zistené, že 23% žien začalo zažívať tieto nezrovnalosti týždeň pred nástupom menštruácie a 30% uviedlo, že tento problém sa vyskytuje počas celého obdobia.

Čo sa deje v tele počas menštruácie?

Krátko pred koncom cyklu je sliznica, ktorá pokrýva vnútorný povrch maternice, pripravená na príjem oplodneného vajíčka. Ak sa však hnojenie nevyskytuje, hladina hormónov v krvi prudko klesá, čo znamená celý reťazec procesov. Výsledkom je, že sliznica začína rozkladať a odlupovať sa, následne vystupuje spolu s krvou.

Tieto javy sa nevyskytujú bezprostredne po celom povrchu sliznice, ale postupne. Prúdenie krvi je výsledkom individuálneho malého krvácania, ktoré trvá nie dlhšie ako hodinu, až kým sa čiastočky endometria úplne neodstránia z celého povrchu.

Normálne trvanie menštruácie je v priemere od troch do piatich dní. Nepovažuje sa však za anomáliu ako dlhé obdobia do 8 dní a krátke dva dni. Dĺžka menštruácie sa spravidla zvyšuje, ak žena používa špirálu a redukuje sa, ak sa tabletka užíva.

Koľko krvi sa stráca za mesiac?

Od 50 do 100 gramov. Takéto straty veľmi rýchlo kompenzuje ženské telo. Tvrdenie, že menštruácia môže viesť k anémii, je v podstate nesprávne. Môže sa vyskytnúť, ak mesačne sú príliš často alebo sú veľmi hojné.

Trvanie menštruácie, ako aj množstvo krvi vylučované každou ženou sú individuálne a môžu sa líšiť v závislosti od cyklu. Hojnosť a trvanie menštruácie priamo závisí od hustoty sliznice.

Kde prúdi krv z menštruácie?

Vyteká z maternice cez otvor krčka maternice, krátko prečnieva v pošve a potom von cez otvor v panve. Sú prípady, keď v pleve nie je žiadna diera. Našťastie sú veľmi zriedkavé a ľahko rozpoznateľné. Akumulácia krvi vo vagíne spôsobuje akútnu bolesť, ale malý chirurgický rez bude tento problém riešiť.

Odkiaľ pochádza menštruačný zápach?

Výtoky počas menštruácie sú sterilné, napriek ich hnedej farbe. Pochádzajú z lona, ​​a nie vôbec infekčné, a nie špinavé. Dostanú vôňu, keď sú v pošve, sú to vždy baktérie. Ak sa vám nepáči vôňa, skúste zmeniť tesnenia častejšie a niekedy si striekať vagína teplou vodou.

Fázy menštruačného cyklu

Všetci predstavitelia slabšieho pohlavia mali každý mesiac menštruáciu od puberty - krvácanie, niekedy sprevádzané slabosťou a bolestivými pocitmi v oblasti genitálií.

Gynekológovia, ktorí odpovedajú na otázku, ako dochádza k menštruácii, vysvetľujú tento pravidelný fenomén zvláštnosťami hormonálneho systému žien a podľa procesov prebiehajúcich v tele delia celý cyklus na fázy.

deskvamácia

Odborníci identifikujú 2 fázy regulačného cyklu:

 1. Vaječník, spojený s dozrievaním vajíčka a pozostáva z 3 štádií: folikulárne, ovulačné a luteálne.
 2. Maternica, závislá na procesoch v tele počas menštruácie (všetky sa vyskytujú v maternici pod vplyvom hormónov vylučovaných vaječníkmi). Pozostáva z deskvamácie, regenerácie a proliferácie.

Desquamation je prvá z troch stupňov zmeny v sliznici maternice (endometrium), ktorá sa deje raz mesačne, ak nedošlo k oplodneniu. V tomto období klesá tvorba ženských hormónov, estrogénu a progesterónu, čo zhoršuje výživu funkčnej vrstvy tkanív.

Výsledkom tohto procesu sú mŕtve bunky. Ich odmietnutie a odchod z tela vo forme krvácania je to, čo sa normálne deje počas menštruácie. Tieto bunky úplne vychádzajú na 3. až 4. deň menštruácie.

proliferácia

Proliferácia je tretia etapa, ktorá sa vyskytuje približne 5. deň po začiatku menštruácie a vyznačuje sa tým, že sa tvoria:

 • nových epiteliálnych buniek s tubulárnymi žľazami delením existujúcich,
 • cievy, ktoré kŕmia žľazy a epitel.

Táto fáza trvá až 2 týždne. Počas tejto doby dosiahne hrúbka funkčnej vrstvy objaveného tkaniva 8 mm.

Normálny menštruačný cyklus

Časový interval medzi prvým dňom každého mesiaca u dievčat sa nazýva menštruačný cyklus.

Normálna doba trvania cyklu je od 21 do 35 dní. Takáto frekvencia sa zlepšuje s nástupom periódy pravidelných menštruácií, teda niekoľko mesiacov po prvom prepustení. Začína normálne v 11-15 rokoch, presnejší vek závisí od vlastností dievčenského tela.

Neexistuje presný ukazovateľ toho, koľko mesačne by mali dievčatá chodiť. Ich trvanie a intenzita sú individuálne. Priemerné hodnoty sa pohybujú od 3 do 7 dní s uvoľňovaním 40-50 ml krvi z mŕtvej maternice endometria cez krčný kanál.

Mesačné by mali mať takmer jednotnú štruktúru a farbu. A prvé dni sú bordó, tmavo červené - ďalšie. Na konci menštruácie môže byť krv šarlátová a o niekoľko dní neskôr sa za normálne považujú šupinaté hnedé výboje.

Zmeny v cykle môžu nastať z fyziologických a patologických dôvodov a sú vždy spojené s počtom a pomerom hormónov produkovaných rôznymi orgánmi.

Dôvod, prečo sa obrátiť na gynekológku v plodnom veku, sa považuje za mesačnú, a to:

 • trvať menej ako 3 a viac ako 7 dní,
 • príliš vzácne alebo hojné
 • prichádzajú častejšie 1 krát za 3 týždne alebo menej ako raz za mesiac,
 • majú rôznorodú konzistenciu a obsahujú veľké krvné zrazeniny,
 • vonia nepríjemne
 • sprevádzané silnou bolesťou v dolnej časti brucha a panvy.

Čo cíti žena počas kritických dní

Ako prebieha menštruácia každej ženy, ovplyvňujú tieto faktory:

 • genetika - niektoré slabšie pohlavia zdedia bolesť alebo naopak ich absencia,
 • životný štýl - stresujúce situácie a nedostatok pravidelného sexuálneho života môže zhoršiť stav ženy v kritických dňoch,
 • súčasný zdravotný stav - ak je telo oslabené chorobami, potom je veľmi pravdepodobné, že menštruačný proces bude sprevádzaný všeobecným zhoršením pohody.

Pri menštruácii v tele ženy dochádza k hormonálnym zmenám, ktoré ovplyvňujú jej blaho. Vnímanie sa líši v závislosti od dňa odvodu krvi:

 1. Keď začne menštruácia a výtok je bohatý, dievča môže pociťovať boľavé bolesti v spodnej časti brucha. Objavujú sa ako výsledok kontrakcií maternice, ktoré vytlačujú mŕtve bunky endometria. Prvé dni menštruácie tiež ovplyvňujú kardiovaskulárne, nervové a tráviace systémy. Nádoby sú zúžené, krvný tlak môže klesnúť, najmä ak má žena sklon k hypotenzii. Emocionálny stav je nestabilný v dôsledku hormonálneho prepätia. Veľa ľudí si všimne poruchy trávenia v tele - aktívne látky prostaglandínov vylučovaných v tomto čase znižujú črevný tón.
 2. Od 3. do 6. dňa sa znižuje množstvo krvného výtoku, duševný a fyzický stav sa vracia do normálu. Občas žena v tomto čase pociťuje bolesť a iné príznaky menštruácie.
 3. Po skončení kritických dní sa telo obnovuje, zlepšuje sa zdravotný stav, zvyšuje sa libido.

Gynekológovia odporúčajú zdržať sa sexuálnej aktivity od 1. do 3. dňa menštruácie. Počas tohto obdobia, keď sa zbytočná vrstva tkaniva odtrhne, povrch maternice vyzerá ako rana a je veľmi citlivý na infekcie. Okrem toho boľavá bolesť a všeobecné nepohodlie ovplyvňujú pocity počas sexu.

Obsah

Každé dievča je povinné vedieť, čo je mesačné a aké zmeny sa vyskytujú v maternici počas menštruácie. Takéto znalosti pomáhajú kontrolovať vaše telo, identifikovať príznaky rôznych ochorení, ktoré spôsobujú zlyhanie cyklu, a zabrániť nechceným tehotenstvám.

V našom článku si môžete prečítať, prečo maternica počas menštruácie bolí, ako menštruácia prechádza počas laktácie a pri užívaní antikoncepčných liekov, ako aj prečo nemôžete spievať počas menštruácie a aktívne sa zapájať do športu.

Maternica počas menštruácie

Mesačne - je proces oddelenia endometria a jeho následné odstránenie spolu s krvou z maternice. Spravidla sa tento proces u žien vo fertilnom veku vyskytuje mesačne.

Prvý deň mesačného cyklu je prvým dňom nástupu menštruačného krvácania. Menštruačný cyklus je časové obdobie od prvého dňa začiatku menštruácie až do začiatku nasledujúceho. Normálne je mesačný cyklus 21-38 dní. Ak máte akékoľvek odchýlky od normy, musíte okamžite informovať svojho lekára.

Nestabilný cyklus menštruácie je zvyčajne inherentný pre mladé dievčatá po nástupe prvej menštruácie, nazývanej menarche. Ale z roka na rok sa stáva stabilnejším a nakoniec úplne normalizuje. Počas menštruácie sa maternica zbavuje endometria, ktoré je po ovulácii pripravené pripojiť oplodnené vajíčko. Ale keď sa to nestane, endometrium sa začne odlupovať. Pri pravidelnom cykle je ovulácia počas menštruácie takmer nemožná. Ak je však cyklus ženy nepravidelný, napríklad ak sa jej mesačné obdobia objavujú niekoľkokrát mesačne alebo sú neprítomné po dlhú dobu, potom sa počas ovzdušia môže vyskytnúť ovulácia. Pri trvaní cyklu 28 dní sa ovulácia spravidla uskutočňuje 14 dní po nástupe menštruácie.

Počas menštruácie je krčka maternice mierne pootvorená. Táto skutočnosť a prítomnosť krvných sekrétov vytvárajú priaznivé podmienky pre reprodukciu nebezpečných patogénnych baktérií. Preto je nevyhnutné starostlivo dodržiavať individuálnu hygienu, pretože maternica je obzvlášť citlivá počas menštruácie. Mal by byť aspoň dvakrát denne umývať a nezabudnite systematicky meniť tampony a hygienické vložky. Pohlavie počas menštruácie je žiaduce zastaviť z rovnakého dôvodu.

Bolesť počas menštruácie

Bolesť počas menštruácie sa vyskytuje u mnohých žien. Je to spôsobené tým, že maternica počas menštruácie je rytmicky redukovaná. Malé bolesti nie sú odchýlkou ​​od normy a zmiznú na konci obdobia.

Príčinou prílišnej, dlhej a bolestivej menštruácie môže byť nadbytok hormónu estrogénu v krvi. Pri hormonálnych skokoch môžu ženy súčasne trpieť algomenorea a PMS.

Výskyt bolesti je často spojený so zvýšením hladiny prostaglandínov v krvi. Jedná sa o špeciálne chemikálie, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri výskyte rôznych príznakov spojených s nepohodlím počas menštruácie. Sú produkované tkanivom maternice a vyvolávajú jej kontrakciu. Čím vyšší je obsah prostaglandínov v tele, tým intenzívnejšie je svalové tkanivo maternice a tým sa zvyšuje aj bolesť. Prebytok prostaglandínov môže tiež spôsobiť nevoľnosť, vracanie, bolesti hlavy, zimnicu, potenie, tachykardiu.

Okrem toho faktory, ktoré spôsobujú bolesť počas menštruácie, môžu zahŕňať:

 • vnútromaternicové zariadenie,
 • Uterus bend,
 • endometrióza,
 • cysty, fibromatózne uzliny,
 • pohlavne prenosných chorôb,
 • nedostatok vápnika v krvi,
 • zápal genitálií,
 • dysfunkcia štítnej žľazy,
 • nerovnováha hormónov
 • stres.

Preto ženy, ktoré majú počas menštruácie bolesti žalúdka, by mali byť vyšetrené špecialistom, pretože gynekologické ochorenia často spôsobujú neplodnosť.

Dievčatá by tiež mali monitorovať hojnosť menštruačného krvácania. Strata krvi by nemala prekročiť 80 ml. Ak musíte vymeniť vankúšiky každé 2-3 hodiny, znamená to, že krvácanie je závažné. Môže to byť spôsobené zlou zrážanlivosťou krvi, ochorením endometriózy, rôznymi nádormi v maternici atď. Ak máte závažné krvácanie, sprevádzané bolesťou a vysokou teplotou, potom je vyšetrenie gynekológa počas vášho obdobia pre vás absolútne nevyhnutné.

Menštruácia počas laktácie

Mesačne počas laktácie - pomerne bežný jav. V prvých dvoch mesiacoch po narodení dieťaťa môže pokračovať popôrodný výtok u žien, ktoré nesúvisia s menštruáciou. Sú očistné.

Ak žena dojčí svoje dieťa, potom sa jej obdobie objaví po 6-12 mesiacoch po pôrode. Ak je dieťa na umelé kŕmenie, menštruácia u ženy sa objaví oveľa skôr, približne 6-8 týždňov po narodení dieťaťa. V zriedkavých prípadoch sa však menštruácia u dojčiacich žien vyskytuje len 1,5 až 2 mesiace po pôrode a závisí od individuálnych vlastností organizmu.

Mesačne pri užívaní antikoncepčných liekov

Antikoncepčné lieky, ak sa užívajú správne, neumožňujú otehotnieť v takmer 100% prípadov. Начинать пить противозачаточные во время месячных следует в первый день менструального цикла, лишь тогда препараты действуют. Таблетки принимаются раз в день в течение 21 дня, после чего делается перерыв на 7 дней, и затем продолжается прием таблеток из новой упаковки.

Okrem toho použitie týchto liekov reguluje mesačný cyklus, odstraňuje mnohé ženy z ťažkého menštruačného krvácania a bolesti počas menštruácie. Moderné antikoncepcie pomáhajú predchádzať príznakom menopauzálnych a premenštruačných období, znižujú riziko vzniku rakoviny, zabraňujú akné a zastavujú nežiaduci rast vlasov na tvári.

Treba však poznamenať, že antikoncepcia má niektoré vedľajšie účinky. Napríklad pri prijímaní týchto prostriedkov sa môže objaviť krvácanie, ktoré má prelomový aj rozmazaný charakter. Povrchové opuchy sa objavujú v prvých mesiacoch antikoncepčných tabletiek. Najčastejšie sú pozorované pri prijímaní finančných prostriedkov s malým množstvom hormónov a vyskytujú sa preto, že chudobné dávky hormónov obsiahnuté v pilulke nemajú čas hromadiť sa v tele v takom množstve, aby oneskorili menštruáciu. Tento jav nie je odchýlkou ​​od normy, preto v prípade pľúcneho výboja nie je potrebné prestať užívať antikoncepčné lieky. Navyše, mesačne počas užívania antikoncepčných liekov môže dôjsť o niečo skôr alebo neskôr, než sa očakávalo, to všetko závisí od individuálnych vlastností ženského tela. Nemali by ste sa o to starať, cyklus je normalizovaný, keď je telo plne prispôsobené.

Ak sa do 6 mesiacov po ukončení užívania antikoncepčných prostriedkov cyklus menštruácie nevráti do normálu, poraďte sa s lekárom.

Thrush počas menštruácie

Veľa žien má počas svojho obdobia drozd. Príčinou kandidózy (drozd) počas menštruácie je tvorba priaznivých podmienok na šírenie tejto huby. Menštruácia je len jedným z provokujúcich faktorov exacerbácie kandidózy. Toto ochorenie sa môže objaviť aj počas tehotenstva, počas ovulácie, pri užívaní antikoncepčných liekov a antibiotík. Nasledujúce príznaky môžu naznačovať prítomnosť tohto ochorenia:

 • svrbenie,
 • začervenanie genitálií
 • syrový výtok.

Ak sa počas menštruácie objaví drozd, žena môže počas menštruácie pociťovať bolesť a výtok bude mať nepríjemný zápach. Ak sa tieto príznaky vyskytnú, mali by ste navštíviť lekára. Vykoná potrebné vyšetrenia a predpíše liečbu. Aby sa zabránilo menštruácii počas menštruácie, mala by sa starostlivo sledovať osobná hygiena.

Mal by som počas menštruácie používať sviečky?

Pokyny na použitie vaginálnych čapíkov často naznačujú, že by sa nemali používať počas menštruácie. Faktom je, že všetky liečivé látky, ktoré sú obsiahnuté v sviečkach, s menštruačným krvácaním vyjdú so sekrétmi. A to sa deje preto, že mnoho vaginálnych čapíkov vo svojej kompozícii má bázu, ktorá sa vymyje menštruačnou krvou, najmä počas ťažkej menštruácie.

Gynekológovia odporúčajú nepoužívať na liečbu čapíkov počas menštruácie, aj keď to inštrukcia umožňuje, pretože je nepravdepodobné, že bude účinná. Najlepšie je začať liečbu po ukončení menštruácie.

Je možné darovať krv počas menštruácie

Mnohé ženy, ktoré vykonávajú testy počas menštruácie, nepredpokladajú, že ich výsledky môžu byť skreslené. Napríklad, keď sa rozhodnete darovať krv počas menštruácie, mali by ste byť pripravení na skutočnosť, že hladina hemoglobínu v týchto dňoch môže byť v dôsledku bohatej straty krvi trochu znížená. Okrem toho, prejsť analýzu zameranú na štúdium zrážania krvi, tiež nedáva zmysel. Pretože na prevenciu krvácania počas menštruácie sa zvyšuje zrážanlivosť krvi.

A hoci ostatné charakteristiky krvi nemajú žiadny konkrétny vplyv na menštruáciu, je stále lepšie prejsť testami iba päť dní po ukončení menštruácie. Samozrejme, ak sú výsledky naliehavo potrebné, potom menštruácia nemôže byť kontraindikáciou.

Mesačné športy

Šport počas menštruácie môže byť veľmi užitočný. Mierna atletická aktivita vás môže zmierniť od celkovej slabosti a bolesti brucha. Počas tréningov sa krvný obeh v panve zlepšuje, napätie v dolnej časti chrbta sa stráca a produkujú sa endorfíny, „hormóny šťastia“, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so stresom a zlou náladou.

Odložiť lekcie fitness počas obdobia by malo byť, ak im ich lekár zakázal. Taktiež by ste nemali chodiť na šport, ak máte silné bolesti, silné krvácanie, závraty počas Vášho obdobia. A pamätajte, že zaťaženie by nemalo byť príliš intenzívne.

Prečo nespievať počas menštruácie

Počas menštruácie sa v ženskom tele vysledujú malé edémy niektorých orgánov, vrátane hlasiviek a hrtanu. Kapilárna sieťovina na hlasivkách sa stáva výraznejšou kvôli silnejšiemu krvnému prehlbovaniu. Dôsledkom krvného toku sa nevyhnutne stáva edém hlasiviek a v dôsledku toho ich slabá pohyblivosť. To môže pri speve spôsobiť poškodenie väzov (najmenšie zlomy, uzly alebo dokonca krvácanie v hlasivom svale).

Z tohto dôvodu by sa mal spev zastaviť až do konca obdobia.

Čo robiť s bolesťou počas menštruácie?

Ak pocítite silnú bolesť, okamžite sa poraďte s lekárom, najmä ak sú sprevádzaní horúčkou, silným krvácaním a závratmi. Ak chcete diagnostikovať príčiny porušenia cyklu, môžete byť pridelený: MRI, ultrazvuk, krvné testy, šmuhy, moč, atď. Po stanovení diagnózy Vám lekár predpíše potrebnú liečbu. Keď sa vykonáva nerovnováha hormónov, vykonáva sa hormonálna terapia, pri ktorej sa často predpisuje kyretáž s rôznymi infekciami a zápalmi - antibiotiká, ak je bolesť spojená so stresom - sedatíva atď.

Ak Váš lekár neidentifikoval žiadne abnormality alebo bolesti spôsobené prirodzenými príčinami, môže Vám predpísať lieky proti bolesti, ako napríklad Celecoxib alebo Meloxicam. Tiamin, Magne B6, Omega-3, vápnik, vitamín A doplnky pomôžu obnoviť cyklus.

Bolesť môže byť znížená, ak budete jesť správne, vyhnúť sa všetkým druhom stresových situácií, pravidelne cvičiť, vzdať sa zlých návykov.

Pre akékoľvek nezrovnalosti v cykle menštruácie by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom. Neschopnosť identifikovať príčiny porúch v cykle môže viesť k vážnym následkom, ako je neplodnosť.

Najdôležitejšie a zaujímavé správy o liečbe neplodnosti a IVF sú teraz v našom telegramovom kanáli @probirka_forum Pridajte sa k nám!

Pin
Send
Share
Send
Send