Hygiena

Pred menštruáciou stúpa chuť do jedla, prečo

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohé dievčatá sa sťažujú na nekontrolovateľný pocit hladu počas (niekedy pred) menštruácie.

V odpovedi človek zvyčajne počuje večnú „potrebujeme trénovať našu vôľu“, „Toto sú všetky hormóny“ a pár hlúpych tipov, ktoré dávajú zmysel ako kozie mlieko.

Ale ak sa nemôžete zdržať? Ak chcete jesť toľko, že vôľa zbabelo podľahne tak vášnivej posadnutosti? Je problém len slabý alebo existujú nejaké dôvody, ktoré sú mimo našej kontroly?

Pozrime sa na niektoré veci, ktoré vám môžu zabrániť udržať si diétu počas menštruačného cyklu. Samozrejme, existuje „niečo“, pretože kritické dni sú kombináciou radikálnych zmien v hormonálnych úrovniach, ktoré sa riadia mnohými faktormi! Pochopiteľne, niektoré z nich môžu počas tohto obdobia ovplyvniť chuť, pohodu a náladu ženy.

V článku "Tieto dni a šport" Diskutovali sme aj o menštruačnom cykle a jeho fázach, avšak opakovanie je matkou cvičenia, najmä preto, že sa nezameriavame na to, ako telo reaguje na záťaž v závislosti od fázy, ale na tých, ktorí na nich pracujú. hormonálne zmenyktoré sa v týchto fázach vyskytujú. Takže si pozorne prečítajte, tu je odpoveď!

Hormóny počas menštruácie

Zjednodušený menštruačný cyklus vyzerá takto:

Každý mesiac opúšťajú vaječníky zrelé vajcia. Tento proces sa nazýva ovulácia. Rad hormonálnych zmien, ktoré sú nevyhnutné pre jediný hlavný účel: príprava maternice na oplodnenie.

Hormon gonadorelín je poslaný z hypotalamu do hypofýzy. Hypofýzová žľaza dostáva signál na uvoľnenie ďalších dvoch hormónov: folikuly stimulujúceho hormónu (FSH) a luteinizačného hormónu (LH).

Tieto hormóny signalizujú vaječníky vylučovanie estrogénu a progesterónu.

Počet týchto hormónov, ich pomer a prevaha jedného nad druhým závisí od toho, ktorá fáza menštruačného cyklu sa v súčasnosti uskutočňuje (folikulárna alebo luteálna).

Ak vajíčko nie je oplodnené, corpus luteum vstupuje do bieleho tela, hladiny estrogénu a progesterónu idú dole a nakoniec sa endometriálna vrstva uvoľní a vyjde počas menštruácie.

Toto je vlastne "v týchto dňoch".

Za výskyt určitých fáz cyklu sú zodpovedné hormóny, Všetky fázy menštruačného cyklu majú jasné trvanie, výrazný začiatok a koniec.

U zdravých žien trvajú všetky štádiá presne stanovený čas. tj Vždy môžete nastaviť začiatok a koniec dňa.

Ak máte mesačné plávajúce alebo zriedkavé, potom sa jednoducho musíte poradiť s lekárom!

Existujú tri fázy menštruačného cyklu v závislosti od zmien vaječníkov:

• folikulárna fáza,
Bežne trvá toto obdobie od 14 do 21 dní. Začína prvým dňom menštruačného krvácania. Hladiny estrogénov sa zvyšujú počas folikulárnej fázy., Uvoľňuje tiež luteinizačný hormón, ktorý je syntetizovaný hypofýzou.

• Ovulačná fáza,
Môže sa začať len vtedy, ak je hladina luteinizačného hormónu zvýšená. Okrem toho je táto fáza najkratšia a trvá najviac 2-3 dni. Počas ovulácie, vajcia listy a začne cestovať pozdĺž krčka maternice. V tejto dobe estradiol dosahuje svoje maximum, Zvyšuje sa tiež množstvo progesterónu.

• Luteálna fáza.
V priemere táto fáza trvá 12 až 14 dní pred nástupom menštruácie. Korpus luteum zároveň produkuje estrogén a progesterón, ktoré poskytujú optimálne podmienky pre koncepciu.

Zdá sa, že ženské telo je v tomto čase v čakárenskom režime, je úplne pripravené na nástup nového tehotenstva, preto produkuje hormóny, ktoré podporia rozvoj nového života niekoľko týždňov po oplodnení.

Ak sa však do desiateho dňa implantácia nevyskytne, potom sa lutum corpus postupne začína odumierať, hladina progesterónu sa znižuje, čo zase spôsobuje odmietnutie výstelky maternice a výskyt menštruácie.

V luteálnej fáze obsah estradiolu klesá a stáva sa minimálnym na začiatku menštruácie.

Aby sme to zhrnuli: ak vezmeme východiskový bod prvého dňa menštruácie, môžeme rozlíšiť folikulárnu fázu (deň 1-11), ovulačnú fázu (12-15 dní) a luteálnu fázu (16-28 dní).

V skutočnosti ste už pochopili, že počas menštruačného cyklu sa rovnováha hormónov neustále mení.

Ak je jeden z nich zvýšený alebo znížený, vedie k určitým narušeniam, napríklad k chuti do jedla alebo vážnym problémom, až do straty menštruácie.

Ako spaľovať tuk?

Hlad a kritické dni: "Chcem jesť na slzy"

Vďaka mnohým štúdiám vieme, že spotreba energie (potravy) klesá s ovuláciou (keď estrogén dosiahne maximum) a zvyšuje sa po ovulácii, keď progesterón dosiahne maximum.

Vedci odhadujú, že nárast príjmu potravy sa zvyšuje o 90-500 kalórií denne! Použitie týchto a ďalších údajov Vedci zostavili približný infographic, ktorý pomôže ženám rozložiť záťaž a kalórie v rôznych fázach menštruačného cyklu.! (Infografika prevzatá z Príručky ženy k Mesačnému načasovaniu tréningu Stijna van Willigena)

Kalorická distribúcia vo fázach menštruačného cyklu v kombinácii s fyzickou aktivitou:

Prvé 2 týždne cyklu (folikulárna fáza):

Ideálna fáza pre hypertrofiu svalovej hmoty a zvýšenie sily. Intenzívny silový tréning 3 až 5 krát týždenne. Príjem kalórií: od 5% do 10% nad úroveň podpory.

Posledné 2 týždne cyklu (luteálna fáza):

Intenzívny silový tréning 1-2 krát týždenne. 1-2 krát týždenne - low-intenzívne kardio pre 20-40 minút každé sedenie. Príjem kalórií: od 5% do 10% deficitu alebo na úrovni podpory. Ideálna fáza „spaľovania“ určitého tuku.

Chcela by som ešte raz pripomenúť, že telo ženy je mimoriadne citlivé na výkyvy energie.

Keď žena trpí nedostatkom kalórií alebo je denne prítomná v jej živote (alebo viac ako 4-krát týždenne) kardio, potom telo reaguje na takéto manipulácie, pokiaľ ide o ohrozenie prežitia.

V momente procesov, z ktorých jedným je rozmnožovanie, telo vypína „nevýznamné“, čo znemožňuje oplodnenie. Takže vaše obdobie môže zmiznúť!

Prečo je distribúcia kalórií vo fázach, na ktorých závisí? Odpoveď je jednoduchá: z estrogénu. Áno, estrogény, v množnom čísle. Toto nie je jediný hormón, ale tri: estradiol, estriol a estrón. Pravdepodobne ste počuli o estradiole. Je to jeho činnosť, ktorá je najlepšie študovaná a je to on, kto viac ako iní ovplyvňuje pocity hladu a sýtosti.

Ako sme už prišli na to hladina estradiolu sa zvyšuje počas folikulárnej fázy, dosahuje maximum pred ovuláciou a potom klesá počas luteálnej fázy, Vo folikulárnej fáze, keď je estradiol vyšší, sa znižuje chuť do jedla. V luteálnej fáze, keď estradiol klesá, sa zvyšuje chuť do jedla.

Záver: jeme menej, keď je náš estrogén vysoký.

Keď sa hladina estrogénu znižuje a progesterón sa zvyšuje, žena chce jesť viac a dokonca aj túžba po určitých potravinách sa môže vyskytnúť počas určitej fázy ich cyklu.
Existujú časti mozgu, ktoré majú senzory pre estradiol (estrogénové receptory).

Prítomnosť estradiolu môže znížiť príjem potravy a pomôže vám rýchlejšie pociťovať pocit sýtosti po jedle (zvýšená väzba dopamín).

Keď estradiol klesá, tie isté časti mozgu vám povedia, že ste ešte nejedli, as rovnakým množstvom jedla, ktoré chcete jesť viac.

tiež estradiol ovplyvňuje fungovanie hormónov hladu a sýtosti, Najznámejšie dva hormóny - ghrelin a leptín - závisí od hladiny estrogénu. (O inzulíne a fruktóze, prečítajte si článok „Fruktóza: Je možné jesť ovocie a schudnúť? Princíp inzulínu. Glykemický index a chudnutie ")

Ghrelin sa cítite hladný, keď je váš žalúdok prázdny, čím vyššia je hladina ghrelínu, tým viac cítite hlad.

Keď po jedle ubehlo dosť času, váš žalúdok vylučuje ghrelín, a to hovorí vášmu mozgu: „Poďme! dvoma spôsobmi: čiastočne cez mozog a čiastočne potlačením množstva ghrelínu v žalúdku.

Viac estradiolu => menej ghrelínu => menej hladu => jesť menej jedla.

Menej estradiolu => viac ghrelin => viac hladu => viac jedla.

leptín reguluje chuť k jedlu - po jedle sa cítite naplno. Vzhľad estradiolu buď zlepšuje signál leptínu v mozgu, alebo priamo vysiela signál do mozgu, akoby to bol signál samotného leptínu, ale pokles estrogénu môže znížiť celkový prenos signálu, čo zhoršuje hlad.

Viac estradiolu => zlepšený prenos signálu leptínu o sýtosti do mozgu ghrelínu => jedli rýchlejšie.

Menej estradiolu => degradovaný prenos leptínového signálu o sýtosti do mozgu ghrelínu => nemôžeme jesť dosť.

Na konci každého mesiaca sa teda nebudete blázniť, keď máte pocit, že nemôžete jesť dosť. To je celá fyziológia. Neprišiel si s tým. A to nie je preto, že nie ste dostatočne disciplinovaní.

Mimochodom, ghrelín a leptín sú ďalšie dva dôvody. pomaly žuť, Bude trvať nejaký čas, kým sa uvoľnenie ghrelínu zníži a signál leptínu sa dostane do vášho mozgu.

Rovnako ako ste žuvanie dôkladne, sú v zhone robiť svoje dobré skutky. Dajte im tentoraz - a vy budete plus jeden v karme. A mínus jedna (alebo ešte viac) telesnej hmotnosti.

Celulitída nezmizne so športom a chudnutím: čo robiť?

Mesačná a diéta

Vedci nás varujú, že stojí za zváženie, akú fázu menštruačného cyklu začať diétu.

Tvrdia, že začiatok diéty pred menštruáciou, keď je hlad a chuť na jedlo najsilnejší, môže byť zlý nápad.

Je vhodnejšie začať diétu na konci menštruácie alebo na konci folikulárnej fázy, keď sa túžba po jedle a hlade stáva slabšou a to môže uľahčiť dodržiavanie stravy.

Tiež to naznačujú zvýšenie celkového príjmu kalórií na 5-8 dní pred menštruáciou (keď je zvýšená spotreba energie a hlad) môže mať výhodu oproti optimálnemu kalorickému obsahu (ktorý môže spôsobiť letargiu) a pomôcť pri dlhodobej strave. Mierny nárast kalórií v „týchto“ dňoch by mohol pomôcť vyhnúť sa strate kontroly v dôsledku pocitov hladu.

Mimochodom, ak je trakcia pre čokoládu, potom možno vám chýba horčík, takže čokoláda nie je nevyhnutná.

Dôležité upozornenie: všetky dátové procesy každá žena postupuje podľa individuálneho scenára.

Samozrejme, že existuje niekoľko spoločných bodov, ktoré sú spoločné pre mnoho, ale každá žena potrebuje individuálne sledovať také veci, ako je telesná teplota, hmotnosť a chuť k jedlu na pár mesiacov s cieľom získať predstavu o tom, ako presne ich telo reaguje na kritické dni.

Napríklad Masha a Elvira v týchto dňoch ticho trénujú a dokonca si zostavujú záznamy o výkone, ale Tanechka sa nemôže od bolesti odtrhnúť a nepokúša sa znovu pohybovať.

Eleanor pokračuje v dodržiavaní svojej stravy v ktorýkoľvek deň cyklu, ale Jadwiga je ako traktor a necíti sa naplno.

Všetko je individuálne, takže sa nemusíte báť a sústrediť sa na seba: sledujte, vyvodzujte závery, vyskúšajte rôzne možnosti - nájdete svoj „vzorec“ úspechu.

Je možné natiahnuť žalúdočné prejedanie? Ako znížiť rozťažený žalúdok?

Čo robiť, ak chcete kontrolovať chuť k jedlu?

1) Nebojte sa jesť o niečo viacJe lepšie nechať si malé kontrolované množstvo čokolády, ako sa cítiť zbavený, a nakoniec jesť celú horu. Je lepšie jesť v súčasnosti 100 extra kontrolovaných kalórií, než neskôr, samozrejme, neskôr konzumovať ďalších 1000 kalórií.

Počas menštruácie alebo skôr, ako je veľmi ťažké kontrolovať chuť do jedla, telo vás doslova núti jesť, keď hladiny estrogénu klesajú. Takže je lepšie stratiť malú bitku ako celú vojnu! Tieto (dokonca niekoľko stoviek) extra kalórií môžu pomôcť vyhnúť sa nekontrolovateľnému požiaru.

Pokúste sa v tých chvíľach, keď vás pocit hladu zblázni, aby ste nestratili svoju náladu, zvýšili príjem potravy (napríklad na úkor ovocia).

2) Pite horčík a rybí olej., Môžu tiež pomôcť v boji proti príznakom PMS, hladu a túžby po jedle počas obzvlášť ťažkých období.

3) V zásade sa nemôžete obťažovať vôbec a pre obdobie mesačného plánu chitmil alebo refida s pokojom k jedlu.

4) Strávte s vami psychologický výcvik.

Hlad počas alebo po kritických dňoch je veľmi prefíkaný: nemusíte prejedať, jednoducho nemôžete cítiť sýtosť, Tento „kritický“ hlad sa líši od nutkavé prejedanie.

Takže v tomto prípade, namiesto snahy poraziť vaše telo (a nakoniec rozobrať a úplne stratiť kontrolu), je to jednoduchšie a múdrejší. nájsť kompromis s ním.

Chcete čokoládu / mrkvu / lasagne, ktoré slzy kvapkajú z očí? Jedzte to Samozrejme, že nie je potrebné strkať kilogramy zaobchádza do úst, vaša pravidelná časť je dosť. Vaša úloha: vyhnúť sa blesku a následným neznesiteľným pocitom viny, a nie udržať diétu za každú cenu.

A aj keby ste sa nemohli zdržať a prejedať sa - neubližujte sa, nepáčte sa, ale ... pochopte. Vaše telo je hormonálne a emocionálne zmätené, nemusíte ho zabíjať svojimi hnevmi a pocitmi viny.

Vyskúšajte vyššie uvedené stratégie obmedzenia, posilnite svoje povedomie a vôľa, vyskúšajte rôzne diéty a cvičenia: skôr či neskôr nájdete svoju cestu, ktorá bude jednoduchá a zábavná na prechádzku! Nepotrebujete žiadnu „hladkú cestu“, svoje cvičenie a jedlo, a skutočne celý váš život by mal byť vaša radosť, nie neustály test!

Prečo chuť k jedlu sa zvyšuje pred menštruáciou a ako jesť počas tohto obdobia - Domáca liečba

Približne 40% žien sa sťažuje na zvýšenú chuť do jedla pred menštruáciou, ktorá má vedecké vysvetlenie. Lekári uvádzajú, že hlavný dôvod spočíva v hormonálnych zmenách spojených s menštruačným cyklom. Okrem toho je to ovplyvnené psychologickým faktorom.

Hormonálne pozadie pred menštruáciou

Hlavným a nie jediným dôvodom zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou sú hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza počas celého menštruačného cyklu. Tento vzťah sa vysvetľuje tým, že citlivosť centra hladu priamo súvisí s fázou menštruačného cyklu ženy.

Väčšina žien pociťuje ťažký hlad asi 14 dní pred nástupom menštruácie, ku ktorej dochádza v druhej fáze cyklu. Tieto obdobia sa však môžu posunúť: napríklad niektoré ženy chcú jesť 1-2 týždne pred začiatkom svojho obdobia, zatiaľ čo iné majú chuť 1-2 dni pred začiatkom. Všetky individuálne.

Prečo sa chuť pred menštruáciou zvyšuje v druhej fáze cyklu? Je to spôsobené zvýšením hladín progesterónu v priebehu mesiaca. Tento hormón zase pomáha zvyšovať produkciu adrenalínu a norepinefrínu.

Hormóny sa vylučujú, aby sa zvýšila produkcia žalúdočnej šťavy, vďaka čomu sú všetky potraviny v tomto období strávené oveľa rýchlejšie ako inokedy.

Preto aj keď žena v predmenštruačnom období žerie veľa, rýchlo stráca váhu.

Druhým dôvodom je zvýšenie hladín progesterónu (hormón zodpovedný za tehotenstvo). Zvýšené hladiny môžu naznačovať možné tehotenstvo.

Telo dostáva signál, že je potrebné uchovávať živiny potrebné pre normálny vývoj plodu. Mení činnosť limbického systému, hypotalamu a ďalších štruktúr mozgu.

Výsledkom je zvýšená chuť do jedla pre mnoho žien.

Hormon estrogén tiež ovplyvňuje chuť pred menštruáciou. Je to otázka jeho nedostatočného rozvoja v tomto období. Estrogén je považovaný za radostný hormón, takže ženy sú často kompenzované za jeho nedostatok rôznymi chutnými, ale škodlivými produktmi - čokoládou, cukrovinkami, hranolkami atď.

Ďalším dôvodom, prečo ženy pred menštruáciou ťahá potraviny bohaté na sacharidy, je produkcia inzulínu. V druhej fáze menštruačného cyklu telo produkuje menej tohto hormónu. Ten je zodpovedný za hladinu cukru v krvi. V dôsledku toho, zatiaľ čo produkcia inzulínu klesá, hladina cukru tiež klesá a ženy jedia sladkosti, aby ho naplnili.

Hlavnou príčinou zvýšeného hladu je teda zmena hormonálnych hladín, interakcia určitých hormónov, čo vedie k zmenám v centrálnom nervovom systéme, gastrointestinálnom trakte a ďalších telesných systémoch.

Ďalším dôvodom, prečo chuť do jedla stúpa pred menštruáciou je psychologické.

V tomto prípade hovoríme o predmenštruačnom syndróme. V prvom rade sa prejavuje zmenou nálady a správania. Žena sa tak môže stať podráždenými, slznými, nedotknuteľnými, dokonca nedostatočnými reakciami, sú možné náhle výkyvy nálady. Všetky tieto prejavy sú tiež výsledkom hormonálnych zmien.

Если же женщина к тому же плохо себя чувствует, испытывает болевые или дискомфортные ощущения, то эмоциональный фон может быть еще более нестабильным и пониженным. Влияние эмоционального состояния на аппетит вполне понятно: многие женщины склонны «заедать» плохое настроение шоколадными конфетами и другими сладостями.

В данном случае пища выступает в качестве утешения и способа поднять себе настроение.

Nie každá žena v období pred menštruáciou však zažíva bolestivý pocit hladu. Toto je veľmi individuálny moment. Lekári poukazujú na to, že v prípade takejto reakcie organizmu na hormonálny nápor sa s tým môžete vyrovnať. Ale musíte pochopiť, že je to normálna reakcia.

Ako uspokojiť hlad?

Ak sa žena veľmi obáva zvýšenej chuti pred menštruáciou, môže túto situáciu napraviť. Jedným zo spôsobov je vziať hormonálnu antikoncepciu.

Bolo vedecky dokázané, že takáto antikoncepcia znižuje alebo úplne odstraňuje symptómy predmenštruačného syndrómu, vrátane túžby po jedle. Tento účinok sa dosahuje zosúladením hormonálnych hladín.

Treba však chápať, že užívanie drog len za účelom zníženia chuti do jedla nestojí za to. Je mimoriadne dôležité, aby lekár predpísal hormonálny liek, je úplne nežiaduce predpísať si liek sami!

Existujú aj iné spôsoby, ako sa vyrovnať s hladom, ale vyžadujú určité úsilie:

 • Urobte si prestávku. V predmenštruačnom období sa musíte venovať niečomu zaujímavému. Stretnutie s priateľmi, návšteva filmu alebo výstavy, šport alebo hobby je skvelý spôsob, ako odvrátiť pozornosť nielen od túžby po jedle, ale aj od zlej nálady.
 • Čerstvý vzduch. Chôdza v prírode je dobrá nielen pre fyzické zdravie, ale aj pre nervový systém. Napríklad, prechádzka vo večerných hodinách prispieva k dobrému spánku, a denné cvičenie, naopak, dá energiu.
 • Relaxácia. Veľmi užitočné počas tohto obdobia masáže. Ak pôjdete do masážneho terapeuta nie je možné, môžete sa hýčkať doma: dať masku na tvár alebo vlasy, aby sa zábal, atď To všetko prispieva k zlepšeniu nálady a relaxácie.
 • Zdravý životný štýl. Pred menštruáciou a počas nej je lepšie odmietnuť kávu a alkohol. Faktom je, že alkohol a kofeín nepriaznivo ovplyvňujú nervový systém.
 • Užívajte vitamíny. Najmä relevantné vitamíny určené špeciálne pre ženy. Majú sklady v rovnováhe s potrebami ženského tela av rôznych obdobiach.
 • Strave. Nie je nič zlého na tom, že dievča žere viac ako „kritické dni“. Hlavná vec je urobiť to správne. Je lepšie, aby ste sa nestretli naraz, ale aby ste jedli zlomkové, to znamená v menších porciách a častejšie.

  Dôležitú úlohu zohráva to, čo žena žerie. Použitie zdravých produktov bude prínosom, nebudete musieť premýšľať s hrůzou o dôsledkoch prejedania vo forme kíl po menštruácii.

  Menu počas menštruácie

  V tomto prípade je jediným odporúčaním, ktoré možno poskytnúť, nahradiť škodlivé produkty užitočnými. Nie je potrebné dodržiavať prísnu diétu, postačuje primeraný prístup k spotrebovaným produktom. Aké produkty sú užitočné, ak pred menštruáciou žena trpí pocitmi hladu:

 • Čerstvé ovocie a zelenina. Môžu byť použité v akomkoľvek množstve. Ideálne - zeleninové šaláty, ochutené rastlinným olejom s pridaním sezamu. Zelenina nasiakne telo vitamínmi a olej a sezam poskytnú pocit sýtosti.
 • Obilniny. Je možné špeciálne pripraviť pšeničné klíčky alebo kúpiť akékoľvek vlákno v obchode so zdravou výživou - ovsené vločky, pohánka, atď. Vlákno podporuje nasýtenie tela užitočnými mikroelementmi, dáva pocit sýtosti a zároveň čistí telo toxínov a toxínov. Vláknina môže byť pridaná do šalátov, hotových polievok a obilnín.
 • Sušené ovocie. Veľmi užitočné sú sušené marhule, hrozienka, slivky. Okrem toho sú výbornými náhradami čokolády a cukroviniek. Ak nie ste alergický na med, je lepšie jesť ako sladkosti.
 • Bylinný čaj Zelený čaj, bylinné čaje sú oveľa zdravšie ako káva a sladké nápoje sýtené oxidom uhličitým. Na tento čaj môžete pridať med, citrón a zázvor - je to len sklad vitamínov!
 • Orechy. Ďalšia hodná alternatíva k sladkostiam. Mandle, kešu orechy, arašidy, vlašské orechy, si môžete vybrať, ale nie viac ako 5 kusov denne.
 • Obilniny. Akékoľvek zrná sú veľmi užitočné. Dlhodobo nasýti telo a nie je možné sa z neho zotaviť - ideálna kombinácia pre každú ženu!
 • Bielkovinové potraviny. Sója, fazuľa, hrach, šošovica, mung, cícer, fazuľa - tu je zoznam potravín bohatých na bielkoviny a veľmi užitočný.

  Aby sme netrpeli zlou náladou a blahobytom, v druhej fáze cyklu je potrebné vylúčiť nasledujúce produkty: vodové melóny, zelené, mliečne výrobky (okrem kefíru), čokoládu, múku, mäso a mäsové výrobky.

  Tento zoznam zahŕňa slané, korenisté, mastné, korenené jedlá, ako aj varené na margaríne alebo tuku.

  Takéto jedlá môžu narušiť rovnováhu hormónov, ktorá je už veľmi nestabilná pred začiatkom menštruácie.

  Chuť pred menštruáciou. Prečo chcete jesť veľa pred menštruáciou?

  Existujú kontraindikácie, poraďte sa s lekárom.

  Čo by ste chceli jesť viac - jogurt, bar čokolády alebo patty? V ktoromkoľvek inom čase by ste si mysleli, ale ak sa v najbližšom cykle blíži ku koncu, odpoveď je zrejmá: „Všetko a viac!“.

  Okrem iných príznakov predmenštruačného syndrómu niekedy ženy prekonávajú zvýšenú chuť do jedla, vďaka čomu všetky domáce potravinové zásoby vymiznú vysokou rýchlosťou a musia sa neustále dopĺňať.

  Čo sa stane a ako sa s tým vyrovnať?

  Krátka exkurzia do fyziológie ženy

  Niektoré dievčatá majú každý dôvod na závist mužov s ich takmer dokonca hormonálnym pozadím.

  Slabá polovica ľudstva nie je taká: v tele žien každých 28-32 dní dochádza k cyklickým zmenám a počas každého cyklu môžu prežívať pravidelné zmeny zdravotného stavu.

  Aby sme vám uľahčili riešenie príčin zvýšenej chuti do jedla, pripomíname vám niektoré fyziologické vlastnosti vášho tela.

  Menštruačný cyklus je rozdelený do dvoch približne rovnakých fáz trvania. V prvej fáze sa postupne zvyšuje hladina estrogénových hormónov (estradiol, estriol, estrón). To prispieva k dozrievaniu vajíčka, počas tejto fázy sa žena cíti dobre, má optimálny výkon a nesťažuje sa na nič.

  Na vrchole koncentrácie estrogénu dochádza k ovulácii - uvoľneniu vajíčka z vaječníkov do vajíčkovodov, kde je pripravený na oplodnenie.

  Od tohto momentu už nie je pre telo potrebných toľko estrogénov: ich úroveň sa postupne znižuje, ale zvyšujú sa ukazovatele hormónu progesterónu.

  Pripravuje telo na možné tehotenstvo a vytvára podmienky na bezpečné usídlenie údajného embrya v maternici.

  Všetko by nebolo nič, ale keďže úroveň tohto hormónu stúpa, často sa začínajú cítiť lepšie „triky“. Podráždenosť, letargia, ospalosť, opuch, akné a samozrejme veľká túžba neustále žuť niečo ... A ako presne progesterón ovplyvňuje chuť k jedlu?

  Mechanizmy zvýšenej chuti do jedla

  Existuje niekoľko spoločných vysvetlení pre zvýšenie chuti do jedla počas predmenštruačného obdobia.

  Niekto hovorí, že estrogény nejako ovplyvňujú vylučovanie hormónu šťastia, serotonínu. Akonáhle v druhej fáze cyklu, hladina estrogénu klesá, čo znamená, že telo nemá túto veľmi "šťastie", čo spôsobuje ženy hľadať iné zdroje, ako je čokoláda ...

  Toto je príliš zjednodušujúce vysvetlenie. za prvé, hormóny - nie jediná vec, ktorá ovplyvňuje produkciu serotonínu, za druhéjeho syntéza prispieva nielen k čokoláde, ale aj k mlieku, banánom a iným výrobkom. tretinapred menštruáciou sa ženy nakreslia nielen na sladkosti, ale aj na mäso, pekárenské výrobky atď.

  Tam je tiež názor, že krátko pred nástupom menštruácie, metabolizmus je aktivovaný, a to vedie k zvýšeniu výdavkov na živiny a zvýšenie potreby kalórií u001eu001f.

  To tiež neplatí: metabolické procesy sú najaktívnejšie, keď je v tele veľa estrogénov (prvá fáza cyklu, ak si spomínate na predchádzajúcu časť).

  A s prevalenciou metabolizmu progesterónu, naopak, trochu spomaľuje.

  Ďalšie tvrdenie, úplne z kategórie „ľudí“, je v tom, že ženské telo sa pripravuje na „očistenie“ vo forme menštruácie, preto je vopred uložené s živinami, aby obnovilo odmietnutú sliznicu maternice a doplnilo krvný objem. To tiež nie je pravda! Tak čo je to za dohodu?

  A faktom je, že ženské telo sa každý mesiac naivne „spolieha“ na to, že sa konečne ujme povinností, ktoré na ňu postavila príroda a rozhodne sa stať matkou. Takže sa pripravuje na očistu, ale naopak na tehotenstvo.

  Pod vplyvom určitého zloženia hormónov sa mení aktivita mnohých mozgových štruktúr (limbický systém, retikulárna formácia, hypotalamus).

  Okrem iného dochádza k aktivácii centra hladu, dochádza aj k zvýšeniu sekrécie žliaz tráviaceho traktu a ďalších metamorfóz.

  Všeobecne platí, že neexistuje žiadny konkrétny dôvod pre váš hlad, je zodpovedný za komplexné interakcie hormónov, pod vplyvom ktorých sa mení činnosť centrálneho nervového systému, tráviaceho traktu a ďalších orgánov.

  Nie je možné konať podľa všetkého ... A nepriamo, príčinou zvýšenej chuti do jedla je slabosť, podráždenosť a všeobecné zlé zdravie pred menštruáciou, na pozadí ktorej sa chcem utajiť chutným jedlom.

  Každý má zvýšenú chuť do jedla pred menštruáciou?

  Ako ste pochopiteľne pochopili z vašich pozorovaní, nie všetky ženy reagujú na hormonálne prepätia s túžbou plakať, agresiou voči iným, alebo túžbou absorbovať celý obsah chladničky. Väčšina jednoducho žije normálny život bez pocitu akýchkoľvek konkrétnych znakov konca cyklu.

  Tam sú tí, ktorí majú slávny premenštruačný syndróm nie je sprevádzaný zvýšenou chuť do jedla, ale naopak, pokračuje s odporom k jedlu, nevoľnosť a dokonca aj zvracanie. Všetky individuálne. Takže, ak pravidelne dopĺňate pred menštruáciou, nepovažujte sa za najstrašnejšie stvorenie na svete: verte mi, existujú oveľa nepríjemnejšie možnosti pre stav známy ako PMS.

  Ako to zvládnuť?

  Možno ste venovali pozornosť vetám napísaným v niekoľkých riadkoch vyššie: že zmeny v tele, ktoré vedú k zvýšenému hladu, nezávisia od vôle ženy a nie sú kontrolované. Je to tak, nemôžete prinútiť svoje vaječníky, aby zmenili spôsob činnosti ... Nie, môžete, existuje jedna cesta.

  Podľa výsledkov vedeckých štúdií môžu hormonálne antikoncepcie znížiť alebo eliminovať príznaky predmenštruačného syndrómu, vrátane zvýšenej chuti do jedla. Na pozadí ich príjmu sa hormonálna rovnováha trochu vyvíja, čo ženám umožňuje cítiť sa lepšie.

  Iné spôsoby boja proti hladu sú neúčinné, musíte sa spoliehať len na svoju vôľu, a nie na finančné prostriedky, ktoré ju nejakým spôsobom znižujú.

  Odporúča sa dodržiavať miernu diétu, jesť viac ovocia, celé zrná, zeleninu, nahradiť čokoládu a múku inými druhmi ovocia a iných sladkostí, ktoré sú na obrázku neškodnejšie. To všetko pomôže jesť menej, ale to pomôže len preto, že sa sami ovládate.

  Pomáha tiež obsadiť sa niečím dobrým: záťaž pred mesačnou prácou, štúdiom alebo niečím iným, čo vám umožní myslieť menej na hlad.

  Ale vo všeobecnosti, prečo vám záleží na zvýšenej chuti do jedla? Prax ukazuje, že potrava konzumovaná počas tohto obdobia je zvyčajne plne konzumovaná telom a nespôsobuje skutočný prírastok hmotnosti, pokiaľ váš stav nie je blízko bulímie.

  Snažte sa dostať na váhy pár dní po vašom období - a pravdepodobne nebudete vidieť žiadne zmeny.

  Takže by ste sa nemali obviňovať a starať sa o seba, snažte sa obmedziť množstvo jedených potravín a vaše mesačné „útoky“ nijako neovplyvnia číslo.

  Zvýšenie hmotnosti pred kritickými dňami. Ako obmedziť chuť k jedlu a ísť von s rovnakou hmotnosťou?

  Z užívateľského denníka Eugenita

  K dispozícii: Pre všetkých

  12. december 2011, 10:24

  V žalúdku bol ťažký, silné kontrakcie. Môžu sa objaviť závraty a nevoľnosť, opuchy nôh, rúk, kĺbov, hrudníka a brucha.
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/000183fr/
  Spravidla sa všetky tieto príznaky objavujú deň alebo dva pred menštruáciou (niektoré na týždeň alebo viac). A do niekoľkých hodín po nástupe menštruácie zmiznú bez stopy.
  Zmeny v hormonálnych hladinách vyvolávajú brutálny apetít. 3-12 dní pred nástupom menštruácie sa významne zvyšuje hladina hormónu progesterónu. Je zodpovedný za tehotenstvo a žena, ktorá očakáva potomstvo, by mala jesť dobre, aby niesla dieťa. To znamená, že v tomto období by mal organizmus budúcej matky robiť rezervy do budúcnosti.
  Preto také dočasné problémy, ktoré sa objavujú pred menštruáciou, ako je edém, zápcha, abdominálna distenzia a prírastok hmotnosti. Niektorí, deje o tele, pustil opraty počas PMS a ako výsledok, postupne plávať v tuku!
  V ideálnom prípade by sa pred menštruáciou mala hmotnosť zvýšiť len o 900 g, čo po menštruácii zmizne. Pre väčšinu žien sa však výkyvy vyskytujú v rozmedzí 1 - 1,5 kg. A teraz o tom premýšľajte: vlčie chuť vás prinútilo jesť 3 kg, potom, čo ste v najlepšom prípade klesli. (Mimochodom, ak hmotnosť "chodí" cez veľké limity, nebuďte prekvapení vzhľadom strie a strie.)
  Po stranách sa usadilo 300 g. Tento mechanizmus funguje každý mesiac, postupne sa hromadí prebytočný tuk. Aby sme v priebehu ICP nerozrastali, je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá.
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001b5yy/

  Kontrolná hmotnosť

  Vstúpte na váhy aspoň raz mesačne - po kritických dňoch, najlepšie v ten istý deň podľa vášho menštruačného kalendára - a zaznamenajte výsledok. Ak sa údaje nezmenia, potom viete, ako sa vyrovnať s "menštruačným" apetítom.
  Nechoďte ďalej o nálade
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001cxp3/
  Všetky ženy sú si vedomé tých nebezpečných dní, keď existuje ohromná túžba jesť zakázané a mnoho divu: "Koľko zvyšuje hmotnosť počas menštruácie?" Zaveste jednoduchú pravdu do kuchyne: „ICP prejde, ale hmotnosť zostane.“ To bude blokovať cestu do chladničky a nedovolí vám hodiť všetko do úst.
  Venujte pozornosť potravinám
  Vyhnite sa mastným jedlám - bravčová masť, bravčové mäso, všetky druhy salám a syry s vysokým obsahom tuku. Zabudnite, že zemiaky sú vyprážané a kurča má kožu a že na svete je univerzálna omáčka - majonéza. Zmerajte rastlinný olej lyžičkou, po jednom počítajte orechy a semená. Okrem toho by mali byť uhorky, alkohol, pivo a, samozrejme, sladkosti (táto koncepcia zahŕňa cukrovinky, pečivo, sladké sladké ovocie, čokoládu) obmedzené na maximum. Strávte vzdelávaciu konverzáciu s vašou druhou polovicou, ako aj so sebou. Analyzujte svoje správanie počas "kritických" ochorení. Sú to muži, ktorí nevedomky pomáhajú ženám získať váhu v ťažkom období. Silná podlaha je ako oheň bojí prejavov vo vašom obľúbenom predmenštruačnom syndróme, najmä slzách, hysterike, hádkach. V každom smere sa snaží zmierniť utrpenie žien, ukázať starostlivosť a porozumenie, kupujú a pripravujú všetky tie pokrmy, ktoré si žena v bežných dňoch nedovolí. Čo je to služba? Dávajte pozor: muži spravidla kazia svoju obľúbenú čokoládu. Milióny ton kakaových bôbov konzumujú ženy na celom svete počas PMS. Niektoré dámy posielajú druhú polovicu do obchodu na čokoládovú pochúťku aj v noci. Ale všetky tieto dlaždice sú ľahko uložené na bokoch a páse!
  Nie železná dáma
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001ddeq/
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001943s/
  Zdá sa, že s príchodom menštruácie musí skončiť nebezpečné obdobie. Ale to sa nedeje. Každý mesiac počas kritických dní žena stráca v priemere polovicu šálky (asi 100 ml) krvi. Je to veľa alebo trochu? Niektoré dámy sa v tomto období necítia zle. Ale iní jasne cítia slabosť, konštantnú ospalosť, zaznamenali výrazný pokles efektívnosti. Niekedy zažívajú bolesti hlavy, závraty a dokonca mdloby. Koniec koncov, krv nie je voda! Červená tekutina, alebo skôr jej zloženie, ovplyvňujú vzhľad a pohodu žien. Počas menštruácie sa mení zloženie krvi: hladina hemoglobínu a krvných doštičiek sa znižuje, hladina leukocytov sa zvyšuje. Ak je výživa vyvážená, takéto zmeny pre ženy prechádzajú bez stopy. Bohužiaľ, podľa štatistík, takmer 50% zástupcov slabšieho pohlavia má problémy s krvou - najmä medzi mladými dievčatami, ktoré sa kvôli móde a nadstavbe mučia hladom a diétou. Najčastejším dôsledkom podvýživy je anémia (anémia), ktorá sa v kritických dňoch zvyšuje. Počas menštruácie sa stratí približne 30 mg železa. Snažiť sa kompenzovať straty, zotaviť sa, ženy začnú jesť tvrdo, preferring obľúbené múky a sladké jedlá, aj keď v strave musíte zvýšiť podiel potravín obsahujúcich železo.
  Krmte krv
  Ako teda jedia ženy pred a počas kritických dní? Выбирайте съестное, способное «накормить» кровь: нежирное мясо (телятину), говяжью, куриную, ягнячью печень, печеночный паштет, всевозможных отварных моллюсков – порадуйте себя деликатесами вроде мидий, устриц, улиток. Из рыбы наиболее богата нужным металлом семга. Кроме того, железо есть в мясе птицы, яйцах (больше в перепелиных, чем в куриных), какао, кунжуте, орехах (кедровых, грецких, миндале, арахисе, фундуке), сухофруктах (кураге, изюме), горьком шоколаде, фасоли, горохе, чечевице, брокколи и сливах. Чемпионом же по содержанию железа можно назвать пшеничные отруби.Na zvýšenie hladiny hemoglobínu stačí pridať do jedla 1-2 lyžice. l. otruby denne.
  Zdroj: http://www.allwomens.ru/

  Čo je príčinou predmenštruačného syndrómu (PMS)?

  V poslednej dobe sa uskutočnilo mnoho štúdií, na ktorých sa zúčastnili gynekológovia, fyziológovia a psychiatri z celého sveta. A všetci experti súhlasili s určitými základnými faktami:

  1. Premenštruačná podráždenosť - stav, ktorého pôvod nie je psychologický, ale somatický. Vyskytuje sa v dôsledku porúch funkcií ženského tela.

  2. PMS má komplexný mechanizmus a začína poruchou vaječníkov a rovnováhou hormónov. Z tohto dôvodu všetky endokrinné žľazy a centrálny nervový systém začínajú fungovať zle.
  3. Porucha endokrinnej kontroly, ktorá ovplyvňuje nervový systém, spôsobuje zmeny v psycho-chemickej rovnováhe tela. Hlavnou je zadržiavanie tekutín v tele, čo znamená nerovnováhu medzi jeho príjmom a vylučovaním.
  POZOR!!!
  Prebytočná tekutina je uložená vo všetkých častiach tela a je hlavnou príčinou problémov. Tekutina v brušných orgánoch spôsobuje pocit ťažkosti, nevoľnosť, zvracanie a dráždi tráviaci trakt. Ten, ktorý je v tkanivách obklopujúcich mozog, spôsobuje nervové príznaky: podráždenosť, nervozita, depresia.

  Pred kritickými dňami, 3 dni, maternica napučiava a získava asi 1-1,5 kg hmotnosti, počas kritických dní sa hmotnosť môže zvýšiť o 1 kg, potom sa všetko vráti do normálu. Aby nedošlo k pokazeniu náladu jednoducho nestojí na váhy v týchto dňoch.

  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001aye5/
  Veľkosť pŕs sa zvyčajne zvyšuje o 1,5-2 veľkosti a žalúdok je 3 mesiace tehotná. Ale spravidla na tretí deň sa všetko stáva normálnym.
  - zvýšená chuť do jedla pred menštruáciou -
  Tento proces je celkom prirodzený. V rovnakom období je zvyčajne zrýchlenie metabolizmu, takže by ste sa nemali báť výrazného nárastu hmotnosti.
  Musíme však pamätať na to, že citlivosť centra hladu na ženy závisí od fázy menštruačného cyklu. V druhej fáze cyklu je chuť k jedlu zvyčajne vyššia ako v prvej. Preto by sa malo úsilie zamerať na znižovanie hmotnosti v prvej fáze cyklu av druhom sa môžete jednoducho obmedziť na udržanie váhy.
  Okrem toho pred menštruáciou v tele existuje tendencia k zadržiavaniu vody. A je celkom možné, že sa objavia 2-3 libry, ktoré sú len tekuté, ktoré postupne zmiznú s príchodom „kritických dní“.
  Ale niekedy sú ženy v stave veľmi významného psychického stresu, to znamená, že zažívajú premenštruačný syndróm. Prakticky strácajú kontrolu nad sebou a veľa sa prejedajú. V takýchto prípadoch, aby sa znížila chuť do jedla, je odporúčaná sacharidová diéta, ktorá prispieva k produkcii pôžitkového hormónu serotonínu.
  Väčšina stravy by mali byť potraviny bohaté na sacharidy - obilniny, obilný chlieb, zelenina, ovocie. Obzvlášť sa odporúčajú banány, sušené marhule a melóny, ako aj slnečnicové semená a orechy.
  Niekoľko dní pred a počas menštruácie je potrebné prísne obmedziť proteínové produkty - mäso, ryby, hydinu, vajcia a klobásy. Tiež by sa mal znížiť podiel cukru, džemu, medu, sladkostí, koláčov a sladkých nápojov.
  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001f3wc/

  http://pics.livejournal.com/missmorkoa/pic/0001f3wc/ Mastné, slané potraviny a potraviny obsahujúce kofeín sa neodporúčajú. Stručne povedané, asi týždeň diéta by mala byť blízko vegetariánskej.
  http: //pics.livejournal.

  com / missmorkoa / pic / 0001eddg / Okrem stravy, psychoterapia a ľahká fyzická námaha poskytujú emocionálny účinok na potlačenie chuti do jedla. Napríklad tanec alebo aqua aerobik. Hlavná vec je, že tréning vám dáva radosť a príjemný pocit tepla vo vašom tele, a nie vytlačiť "všetky šťavy."

  Ako sa ukázalo v najnovších vedeckých štúdiách, takéto cvičenie môže znížiť chuť do jedla. Mechanizmus tohto javu sa vysvetľuje tým, že hladina adrenalínu a norepinefrínu v krvi stúpa na pozadí svalovej práce. A tieto hormóny stimulujú rozpad tukov. Okrem toho nervové impulzy z pracovných svalov zvyšujú tón mozgu.

  Tým sa znižuje depresívna nálada tela. A so zlepšenou náladou znižuje potrebu potravy ako antidepresíva. To platí najmä v ťažkých z psychologického hľadiska, "kritické dni".

  Ak chcete získať z červených dní krajší kalendár - radím vám opierať o zeleninu a ovocie: šalát, kapusta, jablká, brokolica.

  Pre sýtosť, navrhujem prsné filety. Hlavná vec - vytvoriť záťaž v žalúdku - vitamíny budú mať prospech, a nadváha, ako v prípade kotúčov a čokolády sa neobjaví!

  : koľko hmotnosti sa zvyšuje pred menštruáciou

  Ďalšie články na túto tému

  čoskoro paracetamol tehotenstva 3 mesiace často pisyatchimchik

  Aké sú príčiny zvýšenej chuti do jedla?

  Je vždy dôležité, aby chuť k jedlu bola príjemná, a preto zdravá. Nezdravá chuť počas menštruácie signalizuje možný výskyt problému. Dôvody pre "brutálny" apetít v predvečer menštruácie často spočívajú v zmene hormonálnych hladín. Pred menštruáciou sú všetky zmeny v ženskom tele spojené so zvýšenou produkciou progesterónu a nízkymi hladinami estrogénu, vrátane estradiolu.

  Je to kombinácia týchto dvoch faktorov, ktorá vedie k zvýšeniu chuti do jedla, neustáleho pocitu hladu, napriek dodržiavaniu stravovacích noriem. Aby bolo telo v rovnováhe, je potrebné pozorovať správnu rovnováhu hormónov, homeostázu. Pri akomkoľvek zlyhaní nastavenia homeostázy môže telo poskytnúť obrannú reakciu vo forme vyžadovania väčšieho množstva živín.

  Prečo chcete jesť

  Pred menštruáciou rastúci progesterón spôsobuje nárast hladín stresových hormónov, ako je adrenalín, norepinefrín a niekedy kortizol. Z tohto dôvodu sa kardiovaskulárny systém prepne na intenzívnejší režim prevádzky. Zvýšené dýchanie, potenie, svalový tonus, metabolizmus. V dôsledku toho sa pred menštruáciou zvyšuje chuť do jedla, pretože sa spotrebuje veľa energie, ktorá sa musí doplniť. Okrem toho telo pripravuje zásoby, ktoré budú užitočné, keď dôjde k otehotneniu.

  Stres je obzvlášť nebezpečný, keď je nálada znížená. Predpokladá sa, že hormón, serotonín, spojený so získaním pocitu radosti, závisí od estrogénu. Takže od okamihu ovulácie, keď je v tele menej estrogénu, faktory prispievajúce k dobrému poklesu nálady. Preto, niekedy počas menštruácie, kvôli zakaleným pocitom, dochádza k záchvatom silnej chuti do jedla a túžba po potravinách sa zvyšuje ako prostriedok na príjem potešenia. Tento zvyk „zadržania“ stresu počas predmenštruačného syndrómu vytvára predpoklady na zvýšenie telesnej hmotnosti, ako aj metabolické poruchy a iné závažné ochorenia.

  Medzi príčinami zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou sú tieto faktory obzvlášť dôležité:

  • kvôli mesačným zmenám v pomere hormónov: progesterón sa stáva menej estrogénom,
  • produkuje sa viac stresových hormónov,
  • zvýšenie aktivity všetkých systémov počas menštruácie, vznikajú dodatočné náklady na energiu, t
  • nálada sa znižuje a zvyšuje sa potreba umelej produkcie hormónu serotonínu, t
  • zásoba energie a výživy sa akumuluje v dôsledku mechanizmu vytvoreného prírodou, ktorý pomáha hromadiť silu pre možné tehotenstvo. Teraz v módnom funkčnom jedle od NL International.

  Ako zaobchádzať

  Dobrá chuť k jedlu a chutné jedlo v sebe nikoho nenarušia. Spravidla viac vzrušenia spôsobuje situáciu, keď nie je chuť do jedla, alebo je to úplne zlé. Čo potom trápi ženy? Samozrejme, toto je "rozmazanie" pred mesačnou hodnotou. Kvôli nej si mnoho ľudí myslí, ako znížiť chuť do jedla a množstvo konzumovaných potravín. Aj keď, chyba nemusí byť zloženie alebo objem potravín, ale spôsob jeho použitia. Ako sa vyrovnať s rastúcim pásom pred menštruáciou, a ako znížiť chuť do jedla pred menštruáciou, aby parametre postavy boli v súlade s normou?

  Telo je predurčené poskytovať každej bunke výživu a silu. Ale nie všetky látky z jedených potravín dosiahnu určený účel. Dôvod spočíva v jednotlivých vlastnostiach. Výskyt hladu a simultánny prírastok hmotnosti počas menštruácie naznačuje, že metabolizmus neprispieva k výžive a saturácii všetkých buniek, zostávajú hladní. A posielajú do mozgu signály. A on v reakcii nasmeruje všetky túžby a myšlienky na hľadanie sladkostí. Preto, počas menštruácie, chcete viac sladké a mastné. Ale nemôžete sa tomu vzdať.

  Boj proti zvýšenej chuti do jedla, rastúcej hmotnosti a opuchu počas menštruácie by sa mal vykonávať cielene.

  1. Je potrebné optimalizovať diétu. Jedlo pri každom jedle by malo byť trochu. Je potrebné jesť často av malých porciách.
  2. V procese jesť je potrebné jesť pomaly, žuť jedlo čo najúplnejšie.
  3. Edém sa nedá odstrániť, ak prestanete piť vodu alebo znížite jeho spotrebu. Naopak, voda by sa mala opiť viac, ale mala by sa konzumovať rovnako ako jedlo - často, po kúsku, na pitie vody doslova dúškom za minútu.
  4. Na zníženie opuchu je užitočné piť Asparkam. Obsahuje soli draslíka a horčíka, ktoré uľahčujú odstraňovanie tekutín z tela. Recepcia sa môže začať 5 - 8 dní pred menštruáciou.
  5. Aktivity, ktoré poskytujú všetky druhy fyzickej aktivity pomôžu zneškodniť nahromadený stres, zabezpečiť spaľovanie kalórií. 8 - 15 dní pred menštruáciou rozumná fyzická námaha, napríklad cyklistika, hry na pláži alebo v telocvični, plávanie, lyže a korčule, prinesie nielen emocionálne potešenie, ale aj riešenie problému nadmernej energie.
  6. Aby nedošlo k premýšľaniu o sladkostiach, musíte nájsť zdroj potešenia, nahradiť ich. Možno to bude nový koníček, zaujímavá kniha, potápanie sa do fascinujúceho sveta záhradkárstva, alebo prenesenie vašich emócií do nádherného stvorenia žijúceho vedľa, napríklad mačiatka.

  Aké potraviny sú lepšie?

  Niekedy sa zvyšuje mesačná chuť k jedlu, a to môže byť znepokojujúce. V iných situáciách sa ženy obávajú nedostatku chuti na menštruáciu, čo tiež nie je nezvyčajné. Poradenstvo o tom, čo robiť, keď sila chuti kolíše s takým širokým rozsahom, len jedným - dodržiavať rozumný výber produktov. Bude to veľmi dobrý spôsob, ako sa vyrovnať s váhou a apetítom, pomôcť normalizovať ich.

  1. Ak chcete znížiť "vlk" chuť k jedlu potrebujú jedlo, ktoré znižuje produkciu stresových hormónov. Najlepšie zo všetkých - extra čierna čokoláda. Ak pridáte tepelne ošetrené (to je dôležité!) Ryby do svojho jedálnička, účinok bude dvojnásobne silnejší.
  2. Boj proti sladkostiam bude úspešnejší pri používaní kyslej kapusty.
  3. Horúca nálada, depresia a úzkosť môžu prekonať zelené fazuľa. Tiež užitočné tekvice a jej semená.
  4. Nadváha v dôsledku prebytku estrogénu je znížená, ak budete jesť listovú zeleninu a krížovité rastliny: kapusta (všetky druhy), reďkovky, a tiež zeler, petržlen.

  Pre občerstvenie na zníženie chuti na jedlo sa môžete uchýliť k:

  • ovocie, zelenina, sušené ovocie, t
  • pšeničných klíčkov a ostatných obilnín, t
  • bylinné infúzie ochutené zázvorom, citrónom a medom,
  • orechy.

  Odpoveď na otázku, prečo rastie chuť k jedlu a ako súvisí s menštruáciou, je vo väčšine prípadov v oblasti štúdia hormonálneho systému. Aby ste udržali normálnu váhu a celkovú pohodu počas menštruácie, musíte jesť správne.

  Fyziológia žien

  Hormóny ovplyvňujú zdravie a stav ženského tela. Keď cyklus začína, ktorý prechádza cez štyri fázy, hladina hormónov v každej fáze potom rastie, potom klesá.

  V prvej fáze stúpa hladina estrogénu, žena sa cíti skvele, má dobrú náladu a úsmev na tvári. Ale s nástupom druhej fázy, hladina tohto hormónu klesá, žena sa začína cítiť zle a cíti brutálny pocit hladu.

  Takéto procesy možno vysvetliť niekoľkými dôvodmi:

   keď hladina ženského hormónu, progesterónu, stúpa, hladina norepinefrínu a adrenalínu stúpa v krvi. Spolu pomáhajú pri vylučovaní žalúdočnej šťavy, takže potraviny, ktoré vstupujú do zažívacieho traktu, sú spracované v krátkom čase. Takže žena má pred menštruáciou zvýšenú chuť do jedla,

  Ako znížiť chuť do jedla pred menštruáciou?

  Ale ako sa vysporiadať s takou príčinou pred začiatkom menštruácie, čo robiť a ako sa správať? Aby ste prežili toto obdobie dôstojne, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a potom sa dokonale vyrovnáte so zvýšenou chuťou pred menštruačným obdobím:

  1. Skúste sa pobaviť. Vzhľadom k tomu, že procesy, ktoré sa vyskytujú v tele pred menštruáciou, sú schopné zmeniť hormóny, a to ovplyvňuje náladu, tak žena potrebuje zlepšiť svoju náladu a baviť sa tak, že úroveň hormónu radosti - endorphin stúpa. Takže sa môžete rozptýliť a znížiť chuť na jedlo.
  2. Počas tohto obdobia je žiaduce zdržať sa mastných jedál, údeného mäsa a kyslej uhorky, sladkých a múky, sýtených alkoholických nápojov a znížiť používanie kofeínu na minimum.
  3. Bylinné čaje pomôžu znížiť chuť pred menštruáciou, najmä púpava a divoká ruža.

  V prípade, že v predmenštruačnom období nie je možné bojovať proti brutálnej chuti do jedla, snažte sa aspoň správne jesť a pestovať menu s dobrým jedlom pre telo:

  • obilné a obilné kaše, t
  • čerstvé ovocie, zelenina, t
  • cestoviny a cereálny chlieb,
  • zemiaky,
  • ryža,
  • fazuľa
  • mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, ako je kefír, tvaroh, jogurt a kyslá kaša,
  • chudé mäso, ako napríklad kuracie mäso, morka a králik,
  • chudé ryby,
  • kuracie vajcia.

  Nezúfajte, ak máte zvýšenú chuť do jedla pred menštruáciou. Prijať opatrenia, ktoré sú zamerané na zlepšenie nálady. Môžete robiť svoju obľúbenú vec, ktorá vás môže odviesť od jedla. Snažte sa piť sladký čaj, dáva telu klamlivý signál a prichádza pocit plnosti.

  Ak nemôžete urobiť bez sladké, môžete jesť trochu džem, med, alebo dokonca kus čokolády. Súhlasíte, že malý kúsok je nepravdepodobné, že by pokaziť vaše číslo, pridanie ďalších 10-20 kg hmotnosti, ale nálada bude zdvihnúť presne. Okrem toho, čokoláda pomôže mierne znížiť bolestivý priebeh menštruácie.

  Alebo môžete ísť na experiment, keď sa pokúšate nájsť si vyšívanie, tanec, spev alebo niečo iné.

  Príčiny zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou

  Aby sme pochopili zdroj takýchto zdanlivo neobvyklých príznakov, mali by sme pochopiť fyziológiu tohto procesu. A ako lekári zistili, dôvody zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou spočívajú v cyklickej povahe vzostupov a pádov hormonálneho pozadia ženy, ktorá pre každú ženu individuálne pokrýva od 28 do 32 dní. Práve tieto zmeny provokujú ženu, aby zmenila svoj zdravotný stav v určitej fáze cyklu.

  Aby to bolo zrozumiteľnejšie, prebujme trochu zvláštnosti ženskej fyziológie. Podľa tohto kritéria lekári rozdelia menštruačný cyklus ženy na dve prakticky rovnaké polovice. Prvá polovica sa vyznačuje tým, že v hormonálnom prostredí dochádza k zmenám, ktoré sú spôsobené výrazným zvýšením indexov hormónov estrogénov, medzi ktoré patria estróny, estrioly, estradioly. V tejto súvislosti dochádza k dozrievaniu vajíčka, ktoré je normálne pripravené na hnojenie uprostred cyklu. Obraz štátu je pozitívny: žena sa cíti skvele, je plná sily a optimizmu, má vysoký výkon. Akékoľvek sťažnosti v tomto období, žena je prakticky chýba.

  Uprostred cyklu, s maximálnym množstvom estrogénu, dochádza k ovulačnému procesu, ktorý spočíva v tom, že zrelé vajíčko opúšťa vaječník, vstupuje do vajíčkovodov, kde „čaká“ na oplodnenie.

  Akonáhle nastane taká chvíľa, potreba takéhoto množstva estrogénu zmizne a jeho koncentrácia začne postupne klesať. Kým hormón progesterón, naopak, začína byť intenzívne produkovaný. Tento hormón je zodpovedný za prípravu ženského tela na možné tehotenstvo. A po počatí došlo k tomu, že musí zabezpečiť, aby sa embryo bez porúch nachádzalo v maternici. Neúspechy v hladine progesterónu môžu vyvolať vývoj mimomaternicového tehotenstva u žien.

  Často je to zvýšenie koncentrácie progesterónu v tele a spôsobuje určité odchýlky, ktoré sú vyjadrené zhoršením blahobytu ženy, a aby sa nejakým spôsobom kompenzovalo vzniknuté nepríjemné pocity, telo „chce“ získať pozitívne emócie, ktoré sa často prejavujú v potrebe neustále žuť niečo.

  Stojí za to sa podrobnejšie zaoberať mechanizmom vzťahu medzi rastom hladín progesterónu a zvýšenou apetítom. Existuje niekoľko verzií, ktoré vysvetľujú tento fenomén a každý z nich má základ pre existenciu.

  Niektoré ženy vysvetľujú rast apetítu v predmenštruačnom období tým, že estrogén, ktorý ešte nie je známy vede, ovplyvňuje produkciu „hormónu šťastia“ - serotonínu. Preto sa žena v prvej polovici menštruačného cyklu cíti skvele. А по мере того как уровень эстрогенов начинает уменьшаться, производство серотонина снижается, то бишь организму перестает хватать этого «счастья». Это является толчком к тому, что женщины пытаются найти его в чем – то другом, например, в плитке шоколада или вкусной курочке с хрустящей корочкой…

  Но такое объяснение слишком утрировано, ведь гормоны – это не единственный источник, который стимулирует синтез серотонина. Okrem toho, zvýšená chuť do jedla pred menštruáciou sa prejavuje nielen v potrebe väčšej sladkosti u ženy, ale túžba po jedle sa prejavuje práve zvýšením množstva konzumovaných potravín, či už ide o pekárenské výrobky, mäsové alebo rybie pokrmy, pečivo a podobne. Chuť k jedlu sa rozširuje na takmer všetko. A to nie je možné vysvetliť tým, že chýba jeden serotonín.

  Existuje iná verzia toho, čo sa deje. Niektorí vedci sa domnievajú, že vysvetlenie tohto javu leží v rovine zmien intenzity metabolických procesov, ktoré sa údajne aktivujú bezprostredne pred nástupom menštruácie. Aktívnejší metabolizmus vyžaduje dodatočné náklady na energiu. A kde má telo viac energie ako z jedla. Vytvoril sa pravidelný reťazec: veľká potreba uvoľnenia energie - viac potreba jeho zdroja, to znamená pre potraviny - chuť ženy sa zvyšuje, čo si vyžaduje tento zdroj.

  Súčasne, ako už bolo uvedené vyššie, metabolizmus prebieha aktívnejšie v prvej polovici cyklu na pozadí zvyšovania a dosahovania maximálnych hladín estrogénu. Keď dôjde k zlomenine, množstvo estrogénu sa postupne znižuje, zatiaľ čo koncentrácia progesterónu sa zvyšuje. Takáto zmena fyziologického obrazu naopak vedie k spomaleniu metabolických procesov.

  Ďalším, najneuveriteľnejším tvrdením je, že sa podobá „starým babičkám“, že ženské telo sa pred „očistením“ - vo forme menštruácie - snaží predzásobiť živinami, vitamínmi a minerálmi, ktoré bude potrebovať pri plnení stratených objemov krvi a pri obnove. odmietnutá sliznica maternice.

  Ale všetky tieto tvrdenia nemajú skutočný biofyziologický základ. Čo teda spôsobuje zvýšenie chuti do jedla?

  Ukazuje sa, že telo ženy, po dosiahnutí stavu pripravenosti na oplodnenie vajíčka, každý menštruačný cyklus pripravuje na možné poňatie a naplnenie jej povinnosti, ktorú jej zverila žena.

  Počas tohto obdobia sa pod vplyvom určitej kombinácie potrebných hormónov pozoruje aktivácia určitých oblastí a systémov mozgu: hypotalamus, retikulárna formácia a limbický systém. Tam je podráždenie nervových receptorov a centrum hladu, ktorý vysiela impulz (príkaz) do žalúdka pre zvýšenie sekrécie sekrečného enzýmu. Iné, menej nápadné, ale nemenej významné zmeny, ktoré nie sú úplne pochopené a pochopené ľuďmi, sa vyskytujú.

  V súhrne je možné konštatovať, že dnes lekári nemôžu špecifikovať dôvody, ktoré nútia ženu cítiť záchvaty hladu v predmenštruačnom období. To znamená, že neexistujú žiadne objektívne zdroje spôsobujúce hlad. Tento faktor možno čiastočne vysvetliť komplexnými komplexnými zmenami, ku ktorým dochádza v ženskom tele. Tieto nie sú úplne pochopené vzájomné prepojenia a tansformatívne procesy ovplyvňujúce rôzne hormóny, ktoré pôsobia na určité centrá mozgu, robia zmeny v centrálnom nervovom systéme, gastrointestinálnom trakte a iných systémoch a orgánoch nášho tela.

  To môže pridať emocionálny faktor. Žena v druhej polovici menštruačného cyklu sa stáva menej emocionálne stabilnou. Podráždenosť a zhoršenie jej pohody môže tiež spôsobiť, že žena, ktorá provokuje, aby sa uspokojila aspoň s niečím chutným.

  Preto nie je tak dôležité ovplyvniť tento faktor. Ale nenechajte sa naštvaný, malé zvýšenie telesnej hmotnosti počas tohto obdobia je normou, ktorá tiež rovnako ľahko odíde v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní, po nástupe menštruácie.

  Je tiež potrebné poznamenať, že rast apetítu neovplyvňuje všetky ženy v reprodukčnom veku. Mnohí z nich vôbec necítia žiadne zmeny, keď sú tí, ktorí práve naopak strácajú záujem o jedlo. Preto, zvýšená chuť do jedla - to je celkom individuálny rys ženského tela.

  Natalia Evgenievna Pokhodilova

  Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

  AA Tiež tiež neviem, čo mám robiť? Počúvam.

  Takmer som sa zadusil))) dnes som sa práve na túto otázku pýtal, ako sa pred menštruáciou hlad dostane. Iba ak odmietnete jesť v takom stave, môžete zlomiť ICP!

  V žiadnom prípade, ak príde strýko Jora, nebudete ho kŕmiť. Aj ja, tak, ale nie je tam žiadna cesta von))) len sa snažte jesť viac zeleniny a ovocia.

  Pijem Persen a spím už na 21-00
  v deň - kefír 1%, nie menej ako liter, nemôžem vodu - nie je opitý, ale mám všetko vo mne
  varené mäso, ale môžem zlomiť - dostať nejaké slané veci

  Jedol som všetko, čo chcem, je to len dva alebo tri dni. Zhruba povedané, vyliahnete vajíčko, telo by nemalo trpieť. Ale potom taká ľahkosť! Takmer celý mesiac nemôžete nič jesť a nechcete!

  Jedol som všetko, čo chcem, je to len dva alebo tri dni. Zhruba povedané, vyliahnete vajíčko, telo by nemalo trpieť. Ale potom taká ľahkosť! Takmer celý mesiac nemôžete nič jesť a nechcete!

  Súvisiace témy

  Nemám žiadne zhora pred mesiacmi.

  Tiež mám strašné zhor ((((niekedy je to škoda pred mojimi rodičmi každých 5 minút).

  ale nemám s ním bojovať)) Ja jesť všetko a vo veľkom množstve)
  s hrôzou, myslím si, čo sa stane počas tehotenstva))

  heh, a potom som premýšľal o tom, čo som jesť a jesť za posledné tri dni =)) všeobecne, vlákno mi pomáha s nadmernou chuťou, jesť buď na raňajky alebo na obed .. dve polievkové lyžice + jogurt som plný =)

  Oh, mám tiež, 3 dni ústa nezatvára.

  Áno, známy problém. Vystrašujem všetkých okolo mňa svojou chuťou počas tohto obdobia)))

  Ach, doslova pred 15 minútami som jedol pol pohára nakladaných uhoriek, pár údených rýb, jedol som celú čokoládu s čajom. Myslel som, že sa chystám prasknúť. Teraz som sa chytiť myslieť, že môžete ešte mať niečo k jedlu)))) Mes

  nie je potrebné bojovať, je to normálne, nie ste prvý a nie posledný, od zdržania sa jedenia sa nebudete cítiť lepšie, naopak, nervy, podráždenosť sa zvýši a tým, že budete jesť niečo chutné - pokojnejšie, príjemnejšie.

  Rovnaký problém, ale ja tiež napíšem diplom ((((Chcem ho chytiť s množstvom sladkých (((((všetky dni sa zdali byť rozrušené a v druhej polovici dňa nejedli sladké a dnes v 6 hodín s mojou matkou a tetou som pil ryby v cestíčku) a cukríky ((((horor)

  Mám rovnaký problém, ako v lekárni som si kúpil kávu s Garciniou, ale nie viac ako dve vrecúška len v prvej polovici dňa. Znižuje chuť do jedla a dodáva silu. Ani ICP necítil. Ale nie je možné sa do toho zapojiť, a on ma raz chytil, koľko žiadala viac.

  Dievčatá, všimol som si, že 2-3 dni pred "začiatkom" jím všetko, ak je v práci, to je v poriadku, ale ak sú tieto dni cez víkendy, potom sa ústa nezatvárajú, som taká plná a môj žalúdok je plný a moje oči stále chcú , Toto je nočná mora. a tým chcem každý špinavý trik - najmä semená, som veľmi nadšený pre orechy.

  Mám na 1, 5 týždňov zhorka začína. Kapetsky rovno

  a mám brutálny apetít, a 24 hodín, aj keď vážim trochu (50 kg, výška 163 cm), jím ako slon, a získavam 3-4 kg za obdobie Jory, potom opäť jogurt a jablká.

  musí byť nejaká cesta von: je to neznesiteľne morálne jesť toľko. Mám tiež hrozný zhor.

  Dievčatá, miláčik, tu som čítal sedenie a čo? Nemám zatvoriť ústa vôbec tretí deň, kým sa všetko jedlo v chladničke nenaplní! Som nesnesiteľne zmätený, prepáč! Tu sa nemôžem zastaviť, akoby neexistoval pocit plnosti! Mimochodom, všimol som si, že pred menštruáciou chcem hlavne čipy, hamburgery, a to je všetko!

  Už som jedol čas 14.21: šalát, cereálie z mlieka, khachepurku, pol balenia čokolády, pili 4 šálky čaju so sušienkami. Musíme prestať, pretože ani pol dňa neprešiel! Stručne povedané, všetci sme jedli a veľa z týchto dní a usadiť sa lepšie, a potom budeme naháňať))) Mmmmm sušienky s hrozienkami))))) Budem piť čaj

  Niekoľko dní pred nástupom menštruácie sa mnoho žien sťažuje na zvýšenú chuť do jedla. Podľa Medzinárodného časopisu pre obezitu počas tohto obdobia konzumujeme 90 až 500 dodatočných kalórií denne.╚ 2 týždne pred nástupom menštruačného žalúdka ženy spracúvajú potraviny o 25% rýchlejšie ako po skončení kritických dní, ≈ hovorí Dr. Ixchel Brennanová. „Je to spôsobené hormónmi alebo skôr zvýšením hladín progesterónu bezprostredne po ovulácii“. Na zmiernenie chuti k jedlu dávajte prednosť potravinám bohatým na vlákninu: ovocie, zeleninu a celozrnný chlieb - strávenie trvá dlhšie.

  dve tri, píšeme básne ..

  Už moja sila už nie je. Pred menštruáciou, jím všetko, ústa sa nezatvárajú, samozrejme začínam zotavovať. Potom počas mesačného apetítu a začať chudnúť. Dievčatá a ako bojujete s veľmi dobrou chuťou pred menštruáciou? Je to naozaj tak, že telo získava silu.

  týždeň pred mesiukov jesť, ako by som žiť posledný deň, vyprážané zemiaky v 8 hodín ráno, v týchto dňoch, úplne normálny jav, ja som vyzdvihnúť kilogram 4-5, potom sa snažím hodiť je po celý mesiac, len oni prídu na požadovaný výsledok (The ( (Neviem, čo mám robiť ((((

  Na pár dní som jedol 3 dva-gram balenie čokoládových vaflí, 10 profiteroles a balíček údené klobásy. Pri normálnom jedle netiahne. Zvyšok času, zvyčajne mám také zle z takýchto potravín, mám gastritídu, snažím sa jesť všetko varené - dusené, nízkotučné .. ale pred menštruačné jedlá mám väčšinou sladkosti a mäso. sladkosti prestanú blázon nebudem dať. V rovnakom čase, ak získam kilogramy, je to pravdepodobnejšie kvôli tekutine, po 4-5 dňoch som na svojej obvyklej váhe a po menštruáciách nemám chuť na týždeň a pol. Možno sa s tým nemusíte zaoberať. Počas menštruácie strácame veľa železa a ďalších živín, takže telo sa môže skladovať, aj keď možno, ak sa vyskytnú problémy s váhou, najprv by ste sa mali snažiť upchať žalúdok zdravými a menej kalorickými potravinami.

  Keď mi bolo 19 rokov, moja priateľka a ja sme trpeli chudobou a prišli ku mne po triede a jedli bochník chleba so sladkým čajom pre dvoch, niekto nám povedal, že sa z neho zotavujú. Teraz mám 41 rokov a myslím, že ako prestať jesť! Výška 157, hmotnosť 56! Ako chcete byť tenký ako za 19 rokov!

  Môj Bože, Dievčatá, ako dôležitá je táto téma! Nikto neposkytol len rady, ako prestať jesť. Tiež trpia týmto odpadkom. Týždeň pred kritickým, zmetím všetko, čo je z políc chladničky, nezabudnite na mrazničky - knedle, sadlo, a to všetko prichádza s nejakou tukovou omáčkou. Čaj 10 krát denne, sladkosti. Jo.

  Je to nemožné bojovať (((Možnosť jedna - potom odhodiť pôst dní a na simulátoroch).

  Ur. Nie som jediný! Dva týždne sa snaží jesť správne, nejedol nič múky, sladkosti, vypil 2 litre vody. Nechcel som nič zakázané. A zrazu včera (3 dni pred menštruáciou), bez váhania, vytiahla sušienky, perník, šerbet, med a ako začala jesť! A je to o pol šiestej večer. A čo je najdôležitejšie, zdá sa, že v tom okamihu sa môj mozog a vôľa ukázali byť úplne odpojené a moje ruky si to všetko odniesli a vložili do mojich úst (čo je hanba!) Klopýtal som a potom som začal mučiť svoje svedomie. Naozaj som sa bál, a nie, či poruchy príjmu potravy? A to sú len mesické šortky čoskoro.

  Za mesiac teraz som prísne držať koloriyah1200, ovládam sa tak dobre, a potom tri dni pred menštruáciou, moje nižšie bolesti žalúdka, všetko je nepríjemné a hrozný, hrozné, nekontrolovateľné chuť k jedlu.V týchto dňoch som jedol tanier smažených baklažánov, s chlebom! večer priniesli hostia, ja som prehltla 3. zmrzlinu (vôbec sa mi to nepáči), dnes som jedla obed na obed a skončila pre dieťa a teraz som otvorila chladničku ako nezvyčajnú vec a rozrezala som ju na 10. večer. HELP.

  Dievčatá, všetky rovnaké. ale týždeň a pol až dve pred menštruáciou! keď sa v mojej hlave objaví myšlienka - "Chcem čokoládu." Toto je prvé znamenie. a chápem .. všetko. začala. nasledovala rolka s maslom a soľou spolu so sladkým čajom, zmrzlinou a džemom a bolo by dobré jesť rolku s varenou klobásou. VUT v Brne. Najhoršie je, že keď chápem, že som plný, pocit spokojnosti nenastane. stále niečo chce. sladké alebo slané. nie je to pocit hladu, ktorý nás pokrýva, ale nejaká paranoia. tento pocit zametania potravín v jeho brázde.

  Začína to za týždeň! Ráno som jedol varené vajce a sendvič s roztaveným syrom, rafaelku, potom som zaskrutkoval misku šalátu z fazule, dve jablká, nasledoval fľašu piva a dve muchy, pohánka s pečeňou a paradajkami, a ja pijem čaj s čokoládou a 17 balení kozinaki. Hoci najmenší pocit plnosti cítiť. A ešte nie je koniec. POMôŽTE!

  Príčinou zvýšenej chuti do jedla sú biochemické procesy, ktoré sa vyskytujú v mozgu. V mozgu existuje látka ako serotonín, ktorá je nedostatočná v druhej polovici menštruačného cyklu v dôsledku zmien hladín hormónov. Vaše telo sa snaží obnoviť rovnováhu hormónov, a preto sa zvyšuje chuť do jedla. Rada gynekológov a endokrinológov nepodlieha provokáciám tela a nezúčastňuje sa cukroviniek a korenených jedál s cieľom dosiahnuť dobré zdravie. A pocit zlepšenia kvality života je klamný: keď budete jesť veľa sladkostí, hladina glukózy v krvi stúpa a potom náhle klesá a hľa,? Znovu cítite hlad. Najlepšie je nahradiť čokoládu, zmrzlinu, korenené a mastné jedlá inými potravinami, napríklad jesť chlieb, mierne solené sušienky, variť rybí tanier, alebo urobiť zeleninový šalát a ochutiť rastlinným olejom alebo majonézou.

  Dechonki, ahoj! Ale po mojom období, ako pred menštruáciou, som jesť všetko, najmä sladké a múky, za 3-4 dni! Povedzte, že niekto má rovnaký problém.

  Myslel som, že trpím len obžerstvo, ale začína to za 10 dní, a po celú dobu, čo jesť a jesť, potom všetko ide, aj keď to je oneskorené na stranách, všetky rovnaké tety

  Ako závidím, že zhora trvá 3 dni. Začnem jesť všetko, čo nie je pribité už dva týždne pred sviatkami žien. Každé ráno si hovorím, že sa dnes beriem do ruky a jím trochu ... Ráno začnem správne))) s kašou na vode. ))) pár hodín prejsť (a to je v najlepšom prípade) a začína: Ikeevského koláč bol rozšírený. JEDNA, pár butikov so syrom a klobásou, potom som si pomyslel (alebo si to nemyslel))) Rozmazal som buchtu s maslom, potom ďalší, ale s kaviárom, obal „Barneyových medveďov“ mi tiež vyhovoval. Potom čajok a pirozhenko, pohánka s kotletou, viac "Barney medvede". Zdá sa, že teraz praskne, ALE alebo niečo také, opäť chcem niečo žuť ((((

  To je horor. Tu sa snažia pripraviť hlad po zelenine a ovocí, haha, to je nemožné! Pretože chcete jesť iba vysokokalorické tučné jedlá! Aj keď žijete v Amerike! Dnes ráno som jedol 2 Cheeseburgery, pol plechovky arašidového masla, miešané vajcia, 2 sendviče s množstvom masla, bar čokolády, horúcu čokoládu, to všetko sú len raňajky a viete, že som DAMN TAKE HUNGRY. Sedím a jesť šišky šišky a napíšte tento komentár! Moja váha je 56 výšok a 170 zajtra mám streľbu, na ktorú by som mal byť 54 kg, takže kvôli týmto kurvacím obdobiam a kvôli brutálnej chuti, poviem, že som ochorel. FOOD hahaha! Nie je možné kontrolovať pocit ako narkoman.

  Oh. Je dobré, že som vegetarián, a nie som priťahovaný k vyprážanému mäsu, údeným rybám a iným výrobkom a dokonca aj problémy so žlčníkom pomáhajú vyhýbať sa kvasinkovým buchtám a iným pečivám))) kolegovia z môjho hnevu na stranách nelietali))) V skutočnosti mi plody pomáhajú chytiť hlad, najmä vodnaté: hrozno, broskyne, melón + kefír bez tuku v sooo veľkých množstvách. Je dobré mať kúsok obilnín: hrášok, proso, ryža, manna ide veľmi dobre, aj keď je to úplne k ničomu, ale nie tak vysoko kalorický a sýtosť dáva asi dve hodiny. Dobrý tvaroh s nízkym obsahom tuku, lepšie ako farmu, je to chutné a sates. Snažím sa o akýkoľvek divoký pocit hladu piť vodu, pohár alebo dva, na nejaký čas šetrí. Neodmietam sa jesť sám, tzn. Vo frekvencii, aj keď som jedol päťkrát denne v malých množstvách, teraz všetkých sedem, som tiež vstať niekoľkokrát v noci, jesť banán alebo jablko. No, ako sa hovorí, horúci čaj s medom pomáha, tiež otupuje pocit hladu, ale ja ho nepijem sám, ako kávovar)))) Dievčatá, veľa šťastia všetkým v tomto ťažkom boji s divokou žravosťou. Dúfam, že dnes zajtra začne, trochu sa upokojí, inak sa cítim ako hroch)))))

  Dobrý deň, a kto má chuť pred menštruáciou, ale počas nich - nie. Len si myslím, je to normálne, alebo je to len ja sám? Odpovedzte prosím.

  Snažím sa sledovať príjem potravy vždy, keď je to možné. Nie som hladom v žiadnom prípade, som nasýtený, ja len presvedčiť sám seba, že keď som jedol, a ak chcem viac, môžem jesť neskôr. Neutekajte. Snažím sa tiež pohybovať viac, v čase obeda alebo cestou domov z práce - aspoň o 20 minút dlhšie na prechádzku.

  Nepomôžu ovocie! Chcem z nich jesť ešte viac! A tak dva týždne, ale príde len prvý deň, pretože všetko preberá s rukou a hneď ste odfúknutí.

  Tu mám to isté) Začína pár dní pred menštruáciou, pri čom to bolo asi rok a pol, som si to predtým nevšimol.Jedol som ryžu s 2kletami, čokoládou, 2 sendvičmi (chlieb a maslo), vypil 3 šálky čaju. Čas je 19:45. Držím sa všetkej svojej sily a žalúdok sa nasáva priamo z pocitu hladu.

  Aj ja sa snažím jesť ovocie

  A to ma tiež bolí. Týždeň pred mesačným ťahom na sladké a múky. Snažím sa nahradiť kapustu a inú trávu. Pomáha až do vyčerpania trávy, a potom označiť všetko (môžem jesť až 5 000 kcal denne). Raz som dokonca zapečatil ústa omietkou, chcel som jesť na slzy, hučať, ale zdá sa, že cukríky skok do úst. To trvá 5 dní, potom sa začnem zotavovať a už som schopný sledovať výživu. Ale teraz sa musíte vyčerpať hladom.

  Bože))) babonki) áno, zjedz toľko, koľko len chceš, ale neplač.) Tiež som už tretí raz jedol, všetci normálni ľudia majú raňajky a ja som už mal :)

  Hormóny a diéta počas menštruácie na chudnutie

  Pozrime sa na zjednodušený menštruačný cyklus, aby sme zistili, prečo sa brutálny apetít zvyšuje pred a počas kritických dní:

   Každý mesiac opúšťajú vaječníky zrelé vajcia. Tento proces sa nazýva ovulácia. Rad hormonálnych zmien, ktoré sú nevyhnutné pre jediný hlavný účel: príprava maternice na oplodnenie. Hormon gonadorelín je poslaný z hypotalamu do hypofýzy. Hypofýzová žľaza dostáva signál na uvoľnenie ďalších dvoch hormónov: folikuly stimulujúceho hormónu (FSH) a luteinizačného hormónu (LH). Tieto hormóny signalizujú vaječníky vylučovanie estrogénu a progesterónu.

   Počet týchto hormónov, ich pomer a prevaha jedného nad druhým závisí od toho, ktorá fáza menštruačného cyklu sa v súčasnosti uskutočňuje (folikulárna alebo luteálna). Ak vajíčko nie je oplodnené, corpus luteum vstupuje do bieleho tela, hladiny estrogénu a progesterónu idú dole a nakoniec sa endometriálna vrstva uvoľní a vyjde počas menštruácie. Toto je vlastne "v týchto dňoch".

   Za výskyt určitých fáz cyklu sú zodpovedné hormóny, Všetky fázy menštruačného cyklu majú jasné trvanie, výrazný začiatok a koniec. U zdravých žien trvajú všetky štádiá presne stanovený čas. tj Vždy môžete nastaviť začiatok a koniec dňa. Ak máte mesačné plávajúce alebo zriedkavé, potom sa jednoducho musíte poradiť s lekárom!

   Existujú tri fázy menštruačného cyklu v závislosti od zmien vaječníkov:

    Folikulárna fáza

   Bežne trvá toto obdobie od 14 do 21 dní. Začína prvým dňom menštruačného krvácania. Hladiny estrogénov sa zvyšujú počas folikulárnej fázy., Uvoľňuje tiež luteinizačný hormón, ktorý je syntetizovaný hypofýzou. Ovulačná fáza

   Môže sa začať len vtedy, ak je hladina luteinizačného hormónu zvýšená. Okrem toho je táto fáza najkratšia a trvá najviac 2-3 dni. Počas ovulácie, vajcia listy a začne cestovať pozdĺž krčka maternice. V tejto dobe estradiol dosahuje svoje maximum, Zvyšuje sa tiež množstvo progesterónu.

   V priemere táto fáza trvá 12 až 14 dní pred nástupom menštruácie. Korpus luteum zároveň produkuje estrogén a progesterón, ktoré poskytujú optimálne podmienky pre koncepciu. Zdá sa, že ženské telo je v tomto čase v čakárenskom režime, je úplne pripravené na nástup nového tehotenstva, preto produkuje hormóny, ktoré podporia rozvoj nového života niekoľko týždňov po oplodnení.

   Ak však do desiateho dňa nedôjde k implantácii, potom sa lutum corpus postupne začína odumierať, hladina progesterónu sa znižuje, čo zase spôsobuje odmietnutie výstelky maternice a výskyt menštruácie. V luteálnej fáze obsah estradiolu klesá a stáva sa minimálnym na začiatku menštruácie.

   Zhrnutie: Ak vezmeme prvý deň menštruácie ako východiskový bod, môžeme rozlíšiť folikulárnu fázu (deň 1-11), ovulačnú fázu (12-15 dní) a luteálnu fázu (16-28 dní).

   V skutočnosti ste už pochopili, že počas menštruačného cyklu sa rovnováha hormónov neustále mení. Ak je jeden z nich zvýšený alebo znížený, vedie k určitým narušeniam, napríklad k chuti do jedla alebo vážnym problémom, až do straty menštruácie.

   Hlad a kritické dni: "Chcem jesť veľa slzám"

   Vďaka mnohým štúdiám vieme, že apetít klesá s ovuláciou (keď estrogén dosiahne maximum) a po ovulácii sa zvyšuje, keď progesterón dosiahne svoj vrchol. Vedci odhadujú, že nárast príjmu potravy sa zvyšuje o 90-500 kalórií denne. Použitie týchto a ďalších údajov Vedci zostavili približný infographic, ktorý pomôže ženám rozložiť záťaž a kalórie v rôznych fázach menštruačného cyklu.!

   Diéta vo fázach menštruačného cyklu v kombinácii s fyzickou aktivitou:

   Prvé 2 týždne cyklu (folikulárna fáza):

   • Ideálna fáza pre hypertrofiu svalovej hmoty a zvýšenie sily.
   • Intenzívny silový tréning 3 až 5 krát týždenne.
   • Príjem kalórií: od 5% do 10% nad úroveň podpory.
   • Ideálne na získanie svalov a zvýšenie sily.

   Posledné 2 týždne cyklu (luteálna fáza):

   • Intenzívny silový tréning 1-2 krát týždenne.
   • 1-2 krát týždenne - nízka intenzívna kardio 20-40 minút.
   • Príjem kalórií: od 5% do 10% deficitu alebo na úrovni podpory.
   • Ideálna fáza „spaľovania“ určitého tuku.

   Chcela by som ešte raz pripomenúť, že telo ženy je mimoriadne citlivé. Keď žena trpí nedostatkom kalórií alebo je denne prítomná v jej živote (alebo viac ako 4-krát týždenne) kardio, potom telo reaguje na takéto manipulácie, pokiaľ ide o ohrozenie prežitia. V momente procesov, z ktorých jedným je rozmnožovanie, telo vypína „nevýznamné“, čo znemožňuje oplodnenie. Takže vaše obdobie môže zmiznúť!

   Prečo sa zvyšuje chuť k jedlu, na čom závisí? Odpoveď je jednoduchá: z estrogénu. Áno, estrogény, v množnom čísle. Toto nie je jediný hormón, ale tri: estradiol, estriol a estrón. Pravdepodobne ste počuli o estradiole. Je to jeho činnosť, ktorá je najlepšie študovaná a je to on, kto viac ako iní ovplyvňuje pocity hladu a sýtosti.

   Ako sme už prišli na to hladina estradiolu sa zvyšuje počas folikulárnej fázy, dosahuje maximum pred ovuláciou a potom klesá počas luteálnej fázy, Vo folikulárnej fáze, keď je estradiol vyšší, sa znižuje chuť do jedla. V luteálnej fáze, keď estradiol klesá, sa zvyšuje chuť do jedla.

   Záver: jeme menej, keď je náš estrogén vysoký, To znamená zvýšenú chuť do jedla počas kritických dní.

   Keď sa hladina estrogénu znižuje a progesterón sa zvyšuje, žena chce jesť viac a dokonca aj túžba po určitých potravinách sa môže vyskytnúť počas určitej fázy ich cyklu.
   Existujú časti mozgu, ktoré majú senzory pre estradiol (estrogénové receptory). Prítomnosť estradiolu môže znížiť príjem potravy a pomôže vám rýchlejšie pociťovať pocit sýtosti po jedle (zvýšená väzba dopamín). Keď estradiol klesá, tie isté časti mozgu vám povedia, že ste ešte nejedli, as rovnakým množstvom jedla, ktoré chcete jesť viac.

   tiež estradiol ovplyvňuje fungovanie hormónov hladu a sýtosti, Najznámejšie dva hormóny - ghrelin a leptín - závisí od hladiny estrogénu. (O inzulíne a fruktóze, prečítajte si článok „Fruktóza: Je možné jesť ovocie a schudnúť? Princíp inzulínu. Glykemický index a chudnutie ")

   Ghrelin spôsobuje pocit hladu, keď je váš žalúdok prázdny. Čím vyššia je hladina ghrelínu, tým viac cítite hlad. Keď po jedle ubehlo dosť času, váš žalúdok vylučuje ghrelín, a to hovorí vášmu mozgu: „Poďme jesť!“ Keď jete, hladina ghrelínu sa znižuje a váš mozog prestáva dostávať komunikáciu „Som hladný“ Estradiol potlačí správu „Chcem jesť!“ dvoma spôsobmi: čiastočne cez mozog a čiastočne potlačením množstva ghrelínu v žalúdku.

    Viac estradiolu => menej ghrelínu => menej hladu => jesť menej jedla.

    Menej estradiolu => viac ghrelínu => ťažký hlad => jedia viac jedla.

    leptín reguluje chuť k jedlu - po jedle sa cítite naplno. Výskyt estradiolu alebo zlepšenie signálu leptínu v mozgu, alebo priamo vysiela signál do mozgu, ako by to bol signál samotného leptínu, ale pokles estrogénu môže znížiť celkový prenos signálu, čo vyvoláva neustály pocit hladu pred menštruáciou.

     Viac estradiolu => zlepšená signalizácia leptínu pre sýtosť v mozgu => jedli rýchlejšie.

     Menej estradiol => degradovaný prenos leptínového signálu o sýtosti do mozgu => nemôže jesť dosť.

     Na konci každého mesiaca sa teda nebudete blázniť, keď máte pocit, že nemôžete jesť dosť. To je celá fyziológia. Neprišiel si s tým. A to nie je preto, že nie ste dostatočne disciplinovaní. Preto je diéta pre menštruáciu pre chudnutie je pomerne kontroverzná myšlienka.

     Mimochodom, ghrelín a leptín sú ďalšie dva dôvody. pomaly žuť, Bude trvať nejaký čas, kým sa uvoľnenie ghrelínu zníži a signál leptínu sa dostane do vášho mozgu. Rovnako ako ste žuvanie dôkladne, sú v zhone robiť svoje dobré skutky. Dajte im tentoraz - a vy budete plus jeden v karme. A mínus jedna (alebo ešte viac) telesnej hmotnosti.

     Váha (a objemy) počas diéty počas menštruácie a PMS je dosť klamlivá. Neodporúčame vám, najmä ak máte podozrenie, pristupovať k váham po všetky tieto dni. Prečo sa teda hmotnosť počas menštruácie zvyšuje s diétou, alebo prečo bola hmotnosť pred ICP na diéte:

      Situácia č: diéta pred, počas týchto dní alebo s PMS - hmotnosť nezmizne.

      No, počas diéty z týchto dôvodov: 1) je to o vode. Stratíte krv, ale tekutina musí byť niečím obnovená. Ak ste na diéte, s najväčšou pravdepodobnosťou, chudnutie môže "jesť" kvôli tomu. 2) V tomto období sa angažuje len málo ľudí a väčšina aktivít klesá takmer na nulu. Je to logické: neustále sa hanbíte „úniku“ a cítite sa obmedzení, nepohodlní. Spotreba kalórií je samozrejme znížená. 3) Je tiež pravdepodobné, že menštruácia sa zhodovala s „strata hmotnosti plateau". Pár dní, alebo dokonca týždeň - a libry sa začnú opäť vracať.

      Žiadna špeciálna diéta pre PMS, keď brucho je nafúknuté nie je potrebné: všetko pôjde samo od seba.

      Situácia číslo 2: hmotnosť pred zvýšením CD pri diéte.

      To je normálny jav: po prvé, maternice napučiava a stáva sa o 1-1,5 kg ťažšie. Po druhé, počas menštruácie sa prebytočná tekutina hromadí v tele, t.j. napučiavate (Edema: príčiny a prostriedky boja). Okrem toho, ak vaša chuť k jedlu sa zvýšila pred cd, ďalší dôvod je pridaný: spravidla počas tohto obdobia sme boli priťahovaní k sacharidov, viac chutné jedlo, ktoré vo všeobecnosti zadržiava vodu (glykogén).

      Zvýšená chuť do jedla pred menštruáciou je spôsobená nielen hormónmi, ale aj čisto psychologickým momentom: dievčatá sa počas menštruácie a PMS často cítia veľmi neistá a do istej miery zraniteľná.

      Okrem toho, často v týchto dňoch sú veľmi bolestivé a dievčatá jednoducho nemôže premýšľať o potravinách - tak zlé pre nich. Mimochodom, je to naliehavý dôvod ísť k lekárovi: podrobné abnormálne! Menštruácia naznačuje miernu indispozíciu, a nie krútenie do croissant predstavovať.

      Dôležité upozornenie: všetkých procesov každá žena má svoj vlastný scenár, Samozrejme, existuje mnoho spoločných bodov, ktoré sú pre mnohých typické, ale každý z nás potrebuje niekoľko mesiacov individuálne monitorovať také veci, ako je telesná teplota, hmotnosť a chuť k jedlu, aby sme získali predstavu o tom, ako ich telo reaguje na kritické dni.

      Napríklad, mnohí ľudia si všimnú reverznú reakciu: existuje čiastočná absencia s cd alebo dokonca úplná strata túžby.

      Napríklad Masha a Elvira v týchto dňoch ticho trénujú a dokonca si zostavujú záznamy o výkone, ale Tanechka sa nemôže od bolesti odtrhnúť a nepokúša sa znovu pohybovať. Eleanor pokračuje v dodržiavaní svojej stravy v ktorýkoľvek deň cyklu, Anya stráca svoju chuť do jedla pred jej mesačným obdobím, ale Jadwiga jej je ako traktor a necíti sa naplno. Všetko je individuálne, takže sa nemusíte báť a sústrediť sa na seba: sledujte, vyvodzujte závery, vyskúšajte rôzne možnosti - nájdete svoj „vzorec“ úspechu.

      Ako bojovať?

      Takže ak sa chuť počas CD zvyšuje, ako to prekonať:

       Nebojte sa jesť o niečo viacJe lepšie nechať si malé kontrolované množstvo čokolády, ako sa cítiť zbavený, a nakoniec jesť celú horu. Je lepšie jesť v súčasnosti 100 extra kontrolovaných kalórií, než neskôr, samozrejme, neskôr konzumovať ďalších 1000 kalórií. Počas menštruácie alebo skôr, ako je veľmi ťažké kontrolovať chuť do jedla, telo vás doslova núti jesť, keď hladiny estrogénu klesajú.

       Takže je lepšie stratiť malú bitku ako celú vojnu! Tieto (dokonca niekoľko stoviek) extra kalórií môžu pomôcť vyhnúť sa nekontrolovateľnému požiaru. Pokúste sa v tých chvíľach, keď vás pocit hladu zblázni, aby ste nestratili svoju náladu, zvýšili príjem potravy (napríklad na úkor ovocia).

       Pite horčík a rybí olej., Môžu tiež pomôcť v boji proti príznakom PMS, hladu a túžby po jedle počas obzvlášť ťažkých období.

       Môžem diétu na menštruáciu? Je to možné, ale odporúčame vám, aby ste ho čo najviac oslabili. V podstate sa nikdy nemôžete obťažovať a pre tento časový plán chitmil alebo refida s pokojom k jedlu.

      1. Strávte s vamipsychologický výcvik.
      2. Najdôležitejšie

       Hlad počas alebo po kritických dňoch je veľmi prefíkaný: nemusíte prejedať, jednoducho nemôžete cítiť sýtosť, Tento „kritický“ hlad sa líši od nutkavé prejedanie, Takže v tomto prípade, namiesto snahy poraziť vaše telo (a nakoniec rozobrať a úplne stratiť kontrolu), je to jednoduchšie a múdrejší. nájsť kompromis s ním.

       Crave čokoláda / zmrzlina / krevety tak veľa, že slzy kvapkajú z očí? Jedzte to Samozrejme, že nie je potrebné strkať kilogramy zaobchádza do úst, vaša pravidelná časť je dosť. Vaša úloha: vyhnúť sa blesku a následným neznesiteľným pocitom viny, a nie udržať diétu za každú cenu.

       A aj keby ste sa nemohli zdržať a prejedať sa - neubližujte sa, nepáčte sa, ale ... pochopte. Vaše telo je hormonálne a emocionálne zmätené, nemusíte ho zabíjať svojimi hnevmi a pocitmi viny. Vyskúšajte vyššie uvedené stratégie obmedzenia, posilnite svoje povedomiea vôľa, vyskúšajte rôzne diéty a cvičenia: skôr či neskôr nájdete svoju cestu, ktorá bude jednoduchá a zábavná na prechádzku!

       Nepotrebujete žiadnu „hladkú cestu“, svoje cvičenie a jedlo, a skutočne celý váš život by mal byť vaša radosť, nie neustály test!

       Prečo je túžba jesť pred menštruáciou?

       Hlavným dôvodom, prečo je pred menštruáciou len jedna chuť. Ide o hormonálnu nerovnováhu, ktorá je spôsobená reštrukturalizáciou organizmu počas tohto obdobia.

       Menštruačný cyklus sa skladá z dvoch fáz. V priebehu prvého procesu dochádza k dozrievaniu vajíčok a počas druhej je oplodnené vajíčko pripojené k endometriu. Ak sa koncepcia nevyskytne, potom endometrium, ktoré nebolo potrebné na kŕmenie embrya, sa odlupuje a je z tela odstránené. Toto je menštruácia.

       V rôznych fázach cyklu prevládajú rôzne pohlavné hormóny. V druhej fáze cyklu sa teda vyrába viac progesterónu, ktorý je nevyhnutný pre hnojenie a následnú úspešnú konsolidáciu vajec. V tomto prípade oveľa menej vyrába estrogén. Táto nerovnováha je dôvod, prečo dochádza k zvýšeniu chuti do jedla tesne pred menštruáciou.

       Okrem toho zvýšené množstvo progesterónu spôsobuje zvýšenie hladiny stresových hormónov. Zvyšuje sa množstvo adrenalínu, norepinefrínu av niektorých prípadoch sa zvyšuje aj produkcia kortizolu.

       Zvýšenie hladiny týchto hormónov provokuje kardiovaskulárny systém k intenzívnejšej aktivite, čo je dôvod, prečo sa zvyšujú všetky metabolické procesy. Výsledkom je nárast apetítu, pretože telo potrebuje viac energie pre všetky tieto procesy.

       Skutočnosť, že množstvo stresových hormónov sa zvyšuje, je nielen nebezpečné samo o sebe. V podmienkach nízkej produkcie estrogénu v tele znižuje množstvo serotonínu - hormón radosti. Jeho nedostatok je tiež dôvodom, ktorý zvyšuje chuť do jedla. A žena viac ťahá za sladké výrobky.

       Po začatí menštruácie sa mení hormonálna rovnováha, znižuje sa množstvo progesterónu a stúpa estrogén. Preto žena prestáva cítiť "brutálny" chuť k jedlu.

       Prečo je túžba jesť niečo oveľa vyššie? Ženské telo sa pripravuje na počatie a počas tohto obdobia sa aktivuje centrum hladu nachádzajúce sa v mozgu. Z tohto dôvodu sa zvyšuje vylučovanie niektorých žliaz tráviaceho systému a ďalšie zmeny.

       Túžba jesť niečo sladké sa zvyšuje pred menštruáciou u tých žien, ktoré porušili výrobu inzulínu. Aj keď sú tieto zmeny pomerne malé a nie sú badateľné vo zvyčajnom čase, stávajú sa výraznejšími v období hormonálnej nerovnováhy. Silná túžba po sladkostiach časom najčastejšie prechádza do iných období menštruačného cyklu a žena si začína všimnúť, že jej chuť do jedla sa zvyšuje a zvyšuje.

       V priebehu času, problémy začnú s nadváhou a cukrovkou. А ведь на начальной стадии проще было вылечить все эти проблемы. Поэтому следует внимательно отслеживать изменения в своем состоянии.

       Причина, почему увеличивается аппетит перед наступлением месячных не одна. Ide o komplex hormonálnych a iných zmien v tele, ktoré sú určené na prípravu reprodukčného systému na počatie a znášanie dieťaťa. Preto je ťažké niečo urobiť so silnou túžbou niečo zjesť. Ľahšie minimalizovať následky.

       Čo robiť so silnou chuťou?

       Keď je žene jasné, prečo sa chuť do jedla pred menštruáciou vždy zvyšuje, je pochopiteľné aj to, ako sa s týmto problémom vyrovnať. Hlavné tipy, ktoré pomôžu nezískať veľkú váhu vzhľadom na skutočnosť, že chuť k jedlu sa zvyšuje.

       • Optimalizujte svoju stravu. Napriek tomu, že hlad rastie, snažte sa jesť všetky potraviny v malých porciách, potom to môžete robiť častejšie.
       • Všetky potraviny je potrebné dôkladne žuť, aby pocit plnosti nastal skôr.
       • Vyhnite sa prejedaniu. So silnou chuťou stačí dosť jesť, takže pocit hladu je preč.
       • Aby sa zabránilo opuchnutiu počas tohto obdobia, nie je potrebné znižovať množstvo vody, ktorú pijete. Je potrebné piť toľko, koľko telo potrebuje, len ako v prípade jedla, často sa vykonáva v malých porciách. A keď sa chuť do jedla zvýši, potom len pitná voda pomôže otupiť pocit hladu.

       • Aby ste znížili potrebu sladkých potravín, musíte nájsť iný zdroj potešenia. Môže to byť zaujímavá kniha, hobby alebo niečo iné. Preto, ak máte pocit, že vaše obdobie prichádza čoskoro a vaša chuť rastie, skúste prejsť na niečo zaujímavé.
       • Cvičenie pomôže spáliť nadbytočné kalórie, rovnako ako pomôcť zmierniť stres. Je dokázané, že takmer každá fyzická aktivita tak ovplyvňuje mozog, ktorý prechádza z negatívnych emócií. Ak sa pred menštruáciou zvýši hlad, potom bude chodiť, plávať, športovať a robiť rôzne vonkajšie aktivity.
       • Po konzultácii so svojím gynekológom môžete začať piť Asparam asi týždeň pred začiatkom vášho mesačného obdobia. Tento liek obsahuje vo svojom zložení soli horčíka a draslíka, ktoré pomôžu odstrániť prebytočnú vodu a znížiť opuchy.
       • Ak máte pocit, že túžba jesť niečo stúpa, nemusíte s ním bojovať. Ak túto túžbu počas dňa obmedzíte, je veľmi pravdepodobné, že sa v noci prejdete.
       • Niektoré stránky odporúčajú, aby ste si „oklamali“ žalúdok a používali odstredené jogurtové výrobky na občerstvenie. Ale táto metóda nie je vhodná pre každého - veľa žien sa sťažuje, že po takomto občerstvení sa chuť do jedla zvyšuje ešte viac.

       Ak je chuť do jedla veľmi silná a zakaždým, keď sa výrazne zvýši v porovnaní s obvyklým stavom, potom môžete konzultovať s gynekológom o užívaní hormonálnej antikoncepcie.

       Po prvé, tieto lieky pomôžu znížiť väčšinu nepríjemných symptómov predmenštruačného syndrómu. Po druhé, ich príjem pomôže vyrovnať rovnováhu pohlavných hormónov, čo znamená, že chuť pred menštruáciou sa nezvýši.

       Samozrejme, že predtým, než úplne zmizne, vec nepríde, ale ženy, ktoré predtým trpeli silnou túžbou po jedle, si okamžite všimnú rozdiel.

       Ktoré produkty dávate prednosť?

       Ak sa pred menštruačným apetítom výrazne zvýši, nie je vždy možné sa s tým vyrovnať. Správny výber produktov pomôže znížiť účinky takejto brutálnej chuti.

       1. Ak máte pocit, že vaša chuť do jedla sa zvyšuje pred začiatkom vášho obdobia, musíte zvýšiť množstvo potravy vo vašej strave, ktorá zníži produkciu stresových hormónov. Najprv je to čierna čokoláda, v druhej - ryby, ktoré boli tepelne spracované.
       2. Ak je zvýšená túžba po sladkostiach, potom kapusta pomôže. Pomôže to uspokojiť pocit hladu, ktorý sa zvyšuje pred menštruáciou a zároveň výrazne obohacuje vašu stravu vitamínom C.
       3. Tiež, aby sa znížilo množstvo spotrebovaných cukrov, môžete organizovať občerstvenie proteínových potravín so silnou túžbou jesť niečo.
       4. Ak je príčinou zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou predregionálny syndróm, v ktorom sa objavuje aj depresia a úzkosť, potom sa zvyšuje množstvo konzumovaných zelených fazúľ a tekvíc.
       5. Rôzne listovej zeleniny, všetky druhy kapusty, rovnako ako reďkovky a zeler pomôže zabrániť priberanie na váhe pred začiatkom mesiaca.

       Okrem hlavných jedál počas zvýšenia chuti do jedla pred menštruáciou, môžete urobiť niekoľko občerstvenie. Pre nich je lepšie používať produkty ako:

       • sušené ovocie, ovocie a zelenina, t
       • bylinné infúzie a čaje, do ktorých môžete pridať med, zázvor a ovocie,
       • orechy,
       • rôzne klíčiace obilniny, predovšetkým pšenica.

       Všetky vyššie uvedené produkty pomôžu uspokojiť pocit hladu, keď prudko stúpnu pred nástupom menštruácie a nespôsobia veľa poškodenia vášho pásu. Zároveň sú pre telo oveľa výhodnejšie ako jogurty s nízkym obsahom tuku.

       Prečo ste stratili chuť do jedla pred menštruáciou?

       Z nejakého dôvodu sa predpokladá, že všetky ženy majú zvýšenú chuť do jedla v perdmenštruačnom období. Ale to nie je tento prípad, niektorí hovoria, že jednoducho zmizol, a nie je tam žiadna túžba jesť čokoľvek. Toto môže byť variantom normy a znakom akejkoľvek odchýlky v normálnom fungovaní tela. Preto, ak ste stratili chuť do jedla pred menštruáciou, potom by ste sa mali prvýkrát obrátiť na gynekológa.

       Je tiež potrebné zapnúť sprievodné príznaky. Ak je apetít preč z fyziologických dôvodov, potom je veľmi často sprevádzaný trávením a abnormálnou stolicou. To sa zvyčajne vyskytuje u žien, ktoré často trpia inými nepríjemnými prejavmi premenštruačného syndrómu.

       Ak ste stratili chuť pred menštruáciou, potom to môže hovoriť o nástupe tehotenstva. Potom sa znižuje produkcia progesterónu, ktorý je zodpovedný za pripojenie vajíčka. Preto nenastáva obvyklé zvýšenie chuti do jedla.

       Keď je vaša chuť k jedlu preč, než začnete obdobie, mali by ste skontrolovať pankreas. Ak je všetko v poriadku s jeho fungovaním, potom sa snažte spomenúť, či v poslednej dobe boli bolesti hlavy, únava alebo ťažké napätia. Tieto dôvody môžu tiež vyvolať pokles chuti do jedla pred menštruáciou.

       A hoci mnoho žien je len rád, že ich chuť do jedla sa zvýšila, ale teraz je to pred menštruáciou, v skutočnosti je to dôvod na obavy.

       Hlavný dôvod zvýšenej chuti do jedla pred menštruáciou je priamo spojený s prácou hormonálneho systému. A keďže nie je možné bojovať s takou príčinou, je možné iba znížiť následky takéhoto zvýšenia túžby niečo zjesť. Po prvé, vyrovnať sa s tým, že hlad rastie pred menštruáciou, a normalizáciu potravín a výber správnych potravín pomôže. Ak chuť pred nástupom menštruácie prudko zmizla, mali by ste kontaktovať svojho gynekológa, aby ste zistili príčinu, pretože to môže byť signál nástupu ochorenia.

       Pin
       Send
       Share
       Send
       Send